משחק העונה

In כללי


פה ושם אני צופה במשחקי ליגה בכמה ליגות חלשות – הליגה ההונגרית והליגה השבדית וגם יצא לי לראות בטלוויזיה משחק ליגה אוסטרית לא מזמן. היום נפל לי האסימון למה קבוצות ישראליות מנצחות קבוצות מהליגות האלו באופן די סדיר. הסיבה היא שבליגה הישראלית יש הרבה יותר שחקנים מוכשרים.

 

 

הסיבה לכך פשוטה: כשיש שחקן מוכשר בליגה השבדית מיד לוקחים אותו לליגה יותר טובה. כי הוא מהיר. כי הוא מבין שכדורגל זה משחק של נגיעה, תנועה ופינוי אדם באגף. את השחקן הישראלי המוכשר משאירים בסביבתו הטבעית כי אין יותר מדי מה לעשות איתו.

 

 

אגב, יש בכדורגל הישראלי גם הרבה שערים יפים – בין היתר כי אחת משיטות ההתקפה המקובלות הם כל מיני מבצעים הירואים – בעיטות מספרת, סללומים ובעיטות מטווחים בלתי אפשריים. הנעת כדור באגף, פינוי שחקן כנף שיגביה לראש של חלוץ. זה אין. את הצ'יפ שבעט נאני מעל שוער טוטנהאם בשבת דווקא תוכלו לראות בכדורגל ישראלי. את התנועה במשולש של פלטשר-מאקדה-נאני – לא תראו.

 

 

לטעמי זה חלש בהרבה מהכדורגל ששוחק בישראל לפני עשר ועשרים שנה.

154 Comments

Yair 26 באפריל 2010

כדורגל עצוב.

martzianno 26 באפריל 2010

לפחות מדובר בעקביות – בכל עונה הרמה יורדת עוד קצת.

יוסי מזרחי 26 באפריל 2010

מכבי חיפה משלמת מחיר יקר על פחדנות.הפועל עם משחק מסודר,היא הקבוצה שהכי קשה להבקיע מולה,ומכבי,במקום לתקוף ולא לתת להפועל לצאת מהרחבה,שיחקו לידי הפועל.
עדיין שום דבר לא גמור,אולי חוץ מהקרירה של לוזון,שעכשיו ימצא את שחר מולו,עם סכין בין השיניים.
במגרשים, יש להפועל דרבי ובסוף, אצלנו בטדי.אולי נחזיר להם את החוויה שהם סידרו לנו ב-83.

שלו רומא 26 באפריל 2010

יוסי, סליחה על התיקון בארץ הקבוצה מהכרמל בירוק נקראת חיפה.
לטוב ולרע מכבי הם הצהובים מתל אביב כמו שבית״ר זאת הקבוצה שלך :).
חוץ מזה תודה על ההשתתפות ביגוני, זאת הולכת להיות עונה קשה, לא משנה מי תיקח את האליפות בארץ, רק חסר עכשיו ריאל בספרד והכל שחור.

אביאל 26 באפריל 2010

יוסי זה לא יהיה מושלם להרוס להפועל את האליפות דווקא בטדי ? אני חושב שזה יכול להיות יותר כייף מגביע…

moby 26 באפריל 2010

יוסי ואביאל הכל נכון ולא הכל סגור. אבל האם לחיפה יש חשק וכוח למשחקים הקרובים או שנראה את הצד הכי לא יפה בכדורגל הישראלי. רוח לחימה של מרכז מפלגת נעבודה אחרי עוד סקר של מינה צמח?

אסף 26 באפריל 2010

רונן – למה אתה חושב שהמשחק היום חלש יותר מבעבר? דור שחקנים או סיבה עקרונית?

moby 26 באפריל 2010

הכדורגל הישראלי חלש בגלל שהמאמן האחרון שעבד על תרגילים בהתקפה (ולא על משחק נכון של 442 או החלטה 451) הוא גיורא שפיגל. שמשום מה הפך לפרסונה נון גרטה ע"י יעקב שחר ומרעיו.
ואני אוהד חיפה

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 26 באפריל 2010

את המשחק הזה הפסדנו בדקה ה-22, עת משומר בלם את הגול של דבלאשווילי. כשנאחס מופיע ככה במערכה הראשונה, הוא יירה באחרונה.
חוץ מזה שתי הערות:
1. דני נוימן צריך לפרוש. מילא שהשופט והקוון לא רואים בזמן אמת מה באמת קורה, נוימן לא רואה נכון גם אחרי ריפליי משלוש זויות.
2. אני הייתי נגד הזבל הזה של החלוקה בשתיים עוד מהרגע שהציעו אותו. אבל איפשהו היתה לי מחשבה שמסתובבים בני אדם בהתאחדות, ולפחות שינו בהתאם את קריטריון שובר שוויון הנקודות מהפרש שערים למספר נצחונות (כללי). לשמור קורטוב של הוגנות למען הקבוצות שהצליחו יותר ב-83% הראשונים של העונה. על זה שהאליפות גם במצב כזה עקום יכולה להיקבע ע"י הפרש שערים, ראשים צריכים לעוף.

Mr. Kate 26 באפריל 2010

ואולי האליפות צריכה להיקבע על ידי הקבוצה שהפסידה פחות? או הקבוצה שהבקיעה יותר במשך 25 הדקות הראשונות מול מכבי שעריים וספגה הכי מעט בדקות ההארכה מול הקבוצות שמשחקות בפלייאוף העליון?
הקיזוז היה ידוע, הפרש השערים היה ידוע, הכל היה ידוע. זה שהפועל הביאה את עצמה למצב מצויין לזכות באליפות הוא רק מפני שהיא ידעה יותר טוב(או שפשוט היה לה יותר מזל) לבהין איך להצליח בליגת לוזון. זה בכלל לא אומר שהיא תסיים כאלופה.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 26 באפריל 2010

מספר נצחונות הוא קריטריון מקובל. זה וליגה פנימית.
גם בכלל לא נדיר להחליט שאליפות לא נקבעת לפי הפרש שערים (גם אם הבדלי מיקום אחרים בסוף העונה כן). יש פארסה, ויש פארסה.
ושוב התירוץ האידיוטי הזה של "הכל היה ידוע". שיסדרו לפי הספרה האחרונה בממוצע האוהדים במשחקי הבית וזהו.

Mr. Kate 27 באפריל 2010

אתה שומע מה אתה אומר? לא נדיר להחליט שאליפות לא נקבעת על פי יחס שערים. או בתרגום לעברית-לרוב אליפות נקבעת על פי הפרש שערים, ולפעמים לא. הפעם כן, זה לא כאילו לוזון המציא כאן את הגלגל. אפשר לקבוע הרבה קריטריונים קבילים לפתרון מצב של "ראש-בראש", ואפעס, הפרש שערים, לעגמת אוהדי חיפה הוא אחד מהם-ואפילו הפופולרי ביותר.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 27 באפריל 2010

אל תעוות את דבריי. התכוונתי שבלא מעט ליגות נהוג שהמקום הראשון בסיום העונה אינו מוכרע על-פי הפרש שערים – אלא לפי ליגה פנימית או במשחק אליפות. אנגליה, כידוע, לא אוהבת את זה, ולכן אליפות 89 הוכרעה על סמך שערי זכות (!) לאחר ששתי קבוצות סיימו עם אותו מס' נקודות ואותו הפרש שערים. זה גם כמעט קרה בארץ ב-2003.

יוני 26 באפריל 2010

אני היחיד שחושב שאין חוסר הוגנות/ספורטיביות בין מכבי חיפה להפועל ת"א בגלל החלוקה לשניים? לאחת מהן חילקו ולשניה לא? הרי החוקים היו ידועים מראש.
אני לא אומר שזה הגיוני לחלק. זה הזוי לחלוטין. אבל זה עדיין נחשב הוגן בעיניי. הדבר העיקרי המזעזע שזה יצר הוא המצב של הפועל עכו בסוף הסיבוב השני, כשהיא הייתה מתחילה את הפלייאוף עם אותו מספר נקודות במקרה של תיקו או ניצחון. עוד דבר הזוי הוא שאם הפער בין חיפה להפועל הוא 5 לפני הקיזוז, אז אחריו הוא יכול להיות 2 או 3, תלוי אם למובילה יש מספר זוגי או אי זוגי של נקודות, לפי צורת עיגול הנקודות ההזויה שלהם. למשל 64-59 יהיה 3 נק' הפרש אחרי הקיזוז, בעוד 63-58 יהיה רק 2 נקודות.

אה, אני חושב שמכבי חיפה החזיקה הרבה יותר בכדור היום מהפועל ת"א. הגיע הזמן להיפטר מהסטטיסטיקה המיושנת הזו, אולי להחזקת כדור רצופה בחצי המגרש של היריב או משהו.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 26 באפריל 2010

כן, אתה היחיד.
גם להטיל מטבע בתחילת העונה כדי לקבוע את האלופה הוגן כלפי מכבי בדיוק כמו שהוא הוגן כלפי הפועל.
מה חבל שהוגנות היא לא הכל כאן. אליפות צריכה לשקף *יכולת* ו*איכות*. רוצה ריגושים ומתח? בשביל זה המציאו את גביע המדינה. לכן הוא פחות חשוב. כי הוא פחות משקף.
באליפות המדינה, זה may the best team win, או כלום.

Mr. Kate 26 באפריל 2010

סליחה אבל זה פשוט לא נכון. מה אם הפיינל-פור בליגת ווינר? גם הוא רע לענף.
אם מכבי חיפה הייתה יותר איכותית ובעלת יכולת גבוהה יותר היא הייתה מנצחת היום, או לא מאבדת יתרון 11 נקודות(שגם אחרי הקיזוז היה נשאר גבוה).
בקיצור, אפשר לבכות ואפשר להבין שזה לא כאילו הפתיעו את חיפה באמצע הליגה עם עניין הקיזוז. אם להשאיר את זה לשנה הבאה, אישית אני חושב שכן, כי אני מעדיף סיום מותח ומפרה לכדורגל מעונה שנגמרת בפברואר.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 27 באפריל 2010

גם הפיינל פור הוא בזיון. זה מפעל שנולד למען מפעלים מרובי-קבוצות שאין הרבה הזדמנויות להפגיש ביניהן (קולג', יורוליג). סדרת פלייאוף זה משהו שונה לחלוטין – אם קבוצה (קבוצת כדורסל, מיינד יו) פחות איכותית מהאחרת, היא לא תנצח אותה בסדרה של הטוב מ-5 ללא יתרון ביתיות. ניצחה – משמע הגיע לה.
גם כאן, משחק אחד לא אמור לקבוע את האליפות כשמההפרש האמיתי (שהושג ע"י שני סיבובי ליגה מלאים וזהים) הפחיתו שלוש נקודות בלי שום סיבה. מכבי ניצחה יותר מהפועל באותם תנאים ומגיע לה שיכולתה לאורך העונה תשתקף בנקודות.

תושב חוזר (fka ספיידרמן בקיבוץ) 27 באפריל 2010

יוני – אתה מתבלבל בין שויוניות להוגנות וספורטיביות. שיויוניות זה רק חלק מההוגנות (וברור שחלק הכרחי)
השיטה מטומטמת ואם הפועל יקחו את האליפות זו תהיה אליפות עם כוכבית, ואני אומר את זה כאוהד הפועל.
חיפה צריכים לבוא בטענות קודם כל לעצמם, אבל אני מבין את הטענות שלהם נגד השיטה

רפאל 27 באפריל 2010

דבר ראשון- את הנקודות עיגלו כלפי מעלה לאחר הקיזוז, לכן המחשתך היא דווקא הפוכה.

דבר שני- הדוגמה עם עכו גם כן לא נכונה כי ניצחון הוא 2 נק' יותר מתיקו, לכן הקבוצה היתה מרוויחה לפחות עוד נקודה בכל מקרה.

תתפלא לשמוע, אבל אתה ממש לא היחיד שחושב שהשיטה הזאת הוגנת.
יש כמה סעיפים טכניים שצריך לחדד אבל בגדול הקונספט בטח היה שווה בדיקה בליגה הישראלית החלשה.
הבעיה היא ששילבו את זה בעיסקת חבילה יחד עם הגדלת הליגה שבנסיבות הקיימות אכן נראה ומתברר גם כצעד לא אחראי ומיותר.
ברור שבדעה על הקיזוז אהיה במחנה של מיסטר קייט, אבל אוסיף בהזדמנות זו שהדיונים בתקשורת ובקבוצות בעד ונגד הם לא מטעמים ספורטיביים אלא פוליטיים מובהקים.

עופר (הירוק) 27 באפריל 2010

אני חושב שהייתי מבטל את הקיזוז משנה הבאה, כי זו איוולת, אבל אני חושב שזו השיטה, ואין פה עניין של הוגן או לא הוגן. זה הוגן כי זו השיטה. לפי 2 נקודות לניצחון (גם כן שיטה שאולי או לא הוגנת) הפועל היום מקום ראשון גם כן, בלי קיזוז.
ואני אוהד חיפה כאמור, אבל פשוט צריך להפסיק להתבכיין ולשחק כדורגל.
ובקשר לכדורגל ישראלי – אני אוהב אותו, ואני חושב שעדיף שכדורגל יהיה מעניין מאשר טוב, כי אני יכול להגיד לך על כמה משחקים מצויינים שראיתי העונה, ובעיקר זוכרים את המתח, גם אם לא את הרמה.

רפאל 27 באפריל 2010

עופר, רק רציתי לחזק את דבריך בעניין המתח והכדורגל הישראלי.
גם לי אין בעיה שהרמה לא משהו, בוודאי שיחסית לליגות בכירות – אם יש דרמה תחרותית מסיבות ספורטיביות, אהיה שם- כלומר, מול הטלוויזיה.

יש כמה פרטים טכניים שהייתי מוכן לשפר בשיטה – זה עדיין רחוק מאיוולת, מילה שמשתמשים בה יותר מידי בהקשר הזה מכל מיני אינטרסים.

מה שכן, עם כל המתח והדרמה אתמול
צריך לזכור שבכל זאת מדובר בעונה של 2 קבוצות, עם ליגה שבטח לא נהייתה טובה יותר.
הקיזוז גרם לעניין רב במירוץ האליפות, כאשר ל 2 המועמדות היה אינטרס תמידי לנצח. הפועל בשום שלב של העונה לא וויתרה על האליפות ולא שמענו את חיפה
ברמה המקצועית מכריזה שהכל גמור.
להיפך, אחרי ההצגות הגדולות ביותר תמיד חזרו על כך ששום דבר לא יהיה גמור עד הסוף.

המרוץ למקום שני גם כן היה מעניין לולא ההתפרקות של מכבי. וכמה שהיא הסריחה את המגרש מאז הדרבי בסיבוב השני, לולא הקיזוז סביר להניח שלא היה מרוץ על המקום השלישי כפי שיש היום וכזה שעובר גם מול הטוענות לכתר.

איוולת אמיתית היא ללכת לים בחודש נובמבר כי קבוצה אחת לא מפסידה ( וזכותה כמובן ) ואין עוד טעם לצפות במשחקים כי הסיפור המעניין כבר חתום.
מבחינה כלכלית זה לא הגיוני.
ובפאן הספורטיבי זה מעודד tanking בכל רחבי הליגה.

אמיר 26 באפריל 2010

האמת שכבר כעשרים שנה לא ביקרתי במגרש ישראלי,מה לעשות לא הקופסא ולא האורווה וגם כדורגל הנחות לא עושים לי את זה.
דבר אחד ברור לי שאם חיפה מפסידה לבסוף את האליפות בגלל השיטות של הלוזונים צריך לפזר לפי חוק את חונטת העסקנים שהשתלטו על הענף.
כמו שאמר רונן לפני עשרים שנה זה היה כדורגל טוב יותר,ואני אומר שלפחות בשתי רמות!

בוב השקט 26 באפריל 2010

זה היה ממש קשה לצפייה. הכל נראה כל כך מקרי.
אני לא יודע אם מנהלים סטטיסטיקה מספיק מפורטת בישראל, אבל אני די בטוח שאחוז המסירות המוצלחות של שתי הקבוצות היה נמוך מ50%.
דווקא אחרי הגול הפועל התחילה לשחק קצת כדורגל אבל כנראה שזה הבהיל אותה וגוטמן החליט שעדיף לבזבז זמן (ולקבל 3 צהובים) מאשר לשחק כדורגל (ובקלות להבקיע עוד 3 שערים).
בקיצור, כדורגל זה לא, אבל אולי אם הפועל תיקח אליפות מישהו פה יבין שמשפחת לוזון שוחטת את הכדורגל הישראלי (ואני אוהד הפועל…).

גיא 26 באפריל 2010

חלש שבלוני איטי
תגידו מה שאתם רוצים, אבל בשום משחק מהיר ומלהיב בליגת האלופות לא התרגשתי כבר מיום לפני, לא צעקתי ככה על הטלויזיה ולא הייתי צריך לאסוף את השברים אחרי.
תודה לאל על כדורגל ישראלי

גיא זהר 26 באפריל 2010

רונן, לדעתי יש מידה של הגזמה בדבריך. אני לא חושב שהכדורגל בארץ וגם בעולם חלש יחסית למה שהיה פעם. פחות מהנה בטוח. היום השחקנים הרבה יותר פיזיים בטוח משנות ה-80 וקצב המשחק גבוה יותר, גם בארץ. לגבי המשחק ניצחון טיפוסי של הפועל. חזרו לעצמם. עלי מוהר היה גאה

תומר חרוב 26 באפריל 2010

לראות כדורגל ישראלי ולהתלונן על הרמה זה כמו להתלונן במקדונלדס שהאוכל אצלם מלא שומן או לתבוע את ג'וני ווקר על כך שהוויסקי שלהם משכר. מי שמחפש רמה שיעביר לברצלונה, אני אוהב את הכדורגל בורקס הישראלי. בערב ליגת האלופות אי אפשר לשמוע את דני נוימן קורא לגוטמן להכניס את ויקטור מרעי הפעלתן ומיד לאחר מכן סונט במרעי שהוא לא בא לקבל כדור. בפרימיירליג אי אפשר לראות את יניב קטן טוען לעבירה של באדיר שלא נשרקה ובאדיר במקום לצאת להתקפה נשאר לדסקס איתו על זה. הכדורגל הישראלי שולט רק צריך לדעת מה לצפות ממנו.

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 27 באפריל 2010

מה עם דני נוימן מתבונן בהילוך חוזר שבו רואים את שחקן הפועל מוציא כדור לקרן ואומר "הקוון ראה נכון – כדור שוער"? או אומר שהשופט "יוסיף לפחות חמש דקות" שניה לפני שזה מוסיף ארבע?

ארנון 27 באפריל 2010

יוני, אתה לא היחיד.
החוקים היו ברורים, והפועל תכננו הכל – נחו איפה שצריך, הורידו קצת מהמתח, שיפרו את הפרש השערים שלהם, וידעו להגיע לפלייאוף בדיוק בפיגור הנכון.
אלופה ראויה (אם מכבי ובית"ר, שמאד ישמחו להפריע, יביאו לידי ביטוי את הנחיתות האיכותית שלהם מול הפועל).

מלוויל 27 באפריל 2010

הפועל הכי כיפית שראיתי ב-20 שנה האחרונות. לא יודע אם טובה יותר מזו שהגיעה לרבע גמר גביע אופ"א – כנראה שלא בגלל האיכות של הזרים. אבל כיף לראות את ורמוט, שכטר, ידין, זהבי, לאלה. יש כישרון בארץ, לא הכל שחור. אם יום אחד יהיו מתקנים נורמלים כל העסק יראה הרבה הרבה יותר טוב

תומר חרוב 27 באפריל 2010

ארנון,יוני- אני לא חושב שהפועל תכננה שזה יצא ככה אבל רני בהחלט מסכים שעד כמה שהשיטה מעוותת, אין לחיפה מה לבכות עכשיו. זו גישה שמאוד מתאימה למכבי חיפה, כשמשהו לא מסתדר לטובתה אז בוודאות יש מישהו אחר שאשם- הכללים היו ברורים עוד לפני השריקה למשחק הראשון העונה ומכבי חיפה עשתה עבודה נהדרת בלהרוס לעצמה את האליפות גם בלי הקיזוז. הדרך בה חיפה הלחיצה את עצמה בשבועות האחרונים לא הייתה מביישת קבוצה מסוימת מהשרון שמסוגלת להוביל 3-0 בבלומפילד רבע שעה לסיום ועדיין לצאת רק עם נקודה. ואם כבר דחפתי את נתניה לקלחת,אנחנו ממלאים חלק מאוד חשוב בעונה הזאת, החזרה של הפועל לחיים נגדנו נתנה לה דחיפה מוראלית עצומה והניצחון שלנו על חיפה פתח מחדש את המאבק. הפרס שלנו זה לסיים אחרונים בליגת שטרן חלובה הידועה גם בכינוי הסקסי פלייאוף אמצע.

רפאל 27 באפריל 2010

תומר, הפרס של נתניה הוא שלא נכנסתם לקרבות תחתית בוערים –
ועכשיו שיש לכם את ה'ניסיון' בבית האמצעי ברור לכם שמקומות 7-10 בטח לא מספיק וחייבים לפתוח טוב את העונה ע"מ להתחרות על משהו מעניין ומשמעותי.
עם פורמט הקיזוז אתם תקבלו את ההזדמנות לכך במידה ותשחקו טוב.

moby 27 באפריל 2010

בלילות החורף הקרים במוצבים על הגבול היינו חברי המילואים מבצעים סטטיסטיקות על הכדורגל הישראלי.
המשחקים היו תמיד המשחק המרכזי התקופה היא 4-5 שבועות ברצף במהלך העונה כולה (לפעמים תחילה, לפעמים אמצע או סוף)
המסקנות: מספר הפעמים שהצליחו לחבר 3 מסירות מדויקות ללא התערבות של קבוצה יריבה, לא לעצמך, ולא איבוד כדור לחוץ או נבדל. הממוצע היה 1.7 (עיגול למעלה) רוב המשחקים לא הגיעו אפילו לפעם אחת (שוב שלוש מסירות בין שחקני השדה, לא שוער ולא כידרור של השחקן) אתם מוזמנים לנסות.

Mr. Kate 27 באפריל 2010

ליובל-נכון, משחק אחד לא אמור לקבוע את האליפות, כי הקבוצה לא אמורה להגיע למצב כזה. מזתומרת בלי שום סיבה? הסיבה היא שזה הוחלט בתחילת העונה והיה ידוע לכולם בכל הזמן. זאת התבכיינות לשמה. חיפה היא האשמה היחידה במצבה, כי למרות עונה אדירה של שלה ושל הפועל היא הצליחה במו ידיה לחרב את היתרון העצום שבנתה(ושגם הקיזוז לא היה הורס).

אביעד 27 באפריל 2010

הפועל לא "תכננו נכון". התמזל מזלם. נא לשים לב שאלמלא תיקו בדרבי במחזור האחרון בסיבוב השני, מכבי חיפה הייתה עדיין ראשונה גם היום. זה לא "תכנון נכון" אלא מזל.
בכל מקרה, אין טעם להתעסק יותר מדי בקיזוז. הוא שם וזה מה יש.
הפסדנו היום כי לא היינו טובים ולא היה לנו מזל. הפועל לא הייתה טובה והיה לה מזל. בכל מקרה, זה לא שהם לקחו משהו שלא הגיע להם. זה מסוג המשחקים שכתוב עליו תיקו בגדול אבל שער מקרי יכול להטות את הכף לצד אחד ואין מה להתלונן.
מכבי חיפה רוצה אליפות? שתיקח 9 מ-9 ותחכה שהפועל תמעד. עם הקיזוז שיתעסקו אח"כ.
לגבי מה שרונו כתב – אמרתי את זה לחבר שלי השבוע. יש כאן דור מפונק של שחקנים שלא באמת רוצים להשיג יותר. לא באמת מתאמצים לשפר את עצמם. יש כאן מערכת שלא מוטרדת מכך ולא עושה שום דבר בשביל לשנות. הרעיון המוביל בליגת לוזון לא קשור בכלל לרמת הכדורגל. "השינוי" בליגה הזאת הוא לא משהו שנועד לשפר את הכדורגל פה אלא לשנות את השיטה בתוכה הוא משוחק. בין אם זה קיזוז, ליגה של 16 קב' ומה שלא יהיה.

Mr. Kate 27 באפריל 2010

ואלמלא התיקו של הפועל מול עכו? לכל קבוצה יש את "האלמלא" שלה. העניין הוא שהפועל ידעו להגיע מוכנים לmoney time של העונה ולא להגיע לשיא מוקדם מידי, וגם לשחק כדורגל התקפי ויפה שעוזר לבנות יחס שערים עדיף. אולי זה היה במזל, אולי בתכנון נכון.

אביעד 27 באפריל 2010

אגב, הכי מצחיק זה שבערוץ 1 ראו לנכון "להשתדרג" לקראת משחק העונה ולהביא את איינשטיין במקום הורסקי, אבל להחליף את דני נוימן במישהו שיש לו משהו לתרום לצופה – על זה לא חשבו…

יואב 27 באפריל 2010

הקיזוז הוא אסון גם אם ידעת עליו מראש כי נקודת המוצא היא שקבוצת כדורגל עולה כדי לנצח. ואז בסוף, חותכים לך את ההישגים בחצי.זה אנטי ספורטיבי בעליל כי אתה לא מצפה שקבוצת כדורגל תתעעסק בחשבונאות.
בלום(תשובה מהפוסט הקודם),
אני יודע שאתם ניזונים משינאה כי אתם אלה שמלבים אותה בשירי שואה, גזענות,פרובוקציות,אי קבלת האחר, לוזריות מובנית.לא מפתיע שהמועדון הרקוב והמסופלס שלך יהנה מקיזוז הנקודות היחידי שיהיה בכדורגל הישראלי. עלית ליגה על מכירה(מול רמת עמידר),לקחת גביע ביד ואליפות באופסייד, אז הנה עוד פרק למורשת העכברושים המופלאה שלכם.לפחות את המדינה הפסקתם לגנוב(וכמובן יש גנבים אחרים) מאז שבעים ושבע.
מזרחי לעולם לא נראה לי צודק יותר(ובטח רלף קלין זכרונו לברכה).
מכבי תכבד את המדים שלה מול חיפה(בעיניך זאת בדיחה כמובן, מה לך ולהוגנות בכלל). אבל היא גם תכבד את מדיה מולכם.
ברוך שלא עשני אוהד הגועל…

תושב חוזר (fka ספיידרמן בקיבוץ) 27 באפריל 2010

אגב – אני חולק על המסקנה האחרונה של רונן

אופיר 27 באפריל 2010

יורדים פה נמוך קצת, נראה לי. נו טוב, כדורגל…

moby 27 באפריל 2010

הקיזוז פה והדיבורים עליו הם קישקוש.
הבעיה היחידה עם זה שהפועל יקחו אליפות היא שהמשפט שכל עיתונאי הספורט משום מה אוהבים לכתוב. "אי אפשר להצליח באירופה ובליגה בו זמנית" ישאר. והם עוד יתנו כדוגמה את חיפה של שום ואולי (מקווה שעדיין קטן יקח את האליפות הזו בשיניים) את אלישע (אפשר לחשוב שמאבק על האליפות עד המחזור האחרון הוא אי הצלחה.)
{}
אנא אנשים עיזרו ליואב להשיג מספר טלפון של פסיכולוג טוב יש לו כמה עיניינים לא סגורים עם עצמו.

Mr. Kate 27 באפריל 2010

למה שזאת תהייה המסקנה? להפועל היה קמפיין מצויין באירופה, וגם קמפיין האלופות של חיפה בכלל לא הזיק לה ודווקא במהלכו היא שיחקה ברמה הרבה יותר גבוהה אם אני זוכר נכון.

יואב 27 באפריל 2010

מובי,
לקיזוז אין משמעות שאתה עולה לשחק. יש לו רק משמעות שמאמצייך נחתכים בחצי.זה לא משנה שידעת עליו מראש.
שיוויון הנפש שבו אתה מקבל את אובדן האליפות של קבוצתך האהובה!!! מול התגובות הקיצוניות למכביסל(גם כשזה לא קשור בכלל) באמת מעורר מחשבה. לא פסיכולוג, רק מחשבה.

moby 27 באפריל 2010

יואב
אני לא מקבל בשיויון נפש שום איבוד. לא איבדתי כלום יש עוד 9 נקודות בקופה אם ניקח את כולם נהיה אלופים.
הקיזוז משום מה קיבל נפח כיום (כשהובלנו ב-11 נקודות זה לא הפריע,כשהובלנו ב-8 זה לא הפריע, אז להיזכר עכשיו?) אני הייתי נגד השיטה האינפנטילית הזו לפני שהחלה העונה. אבל אנשי הכדורגל ברוב קולות החליט בעד אז למה להיזכר. אני גם נגד הפיינל פור הישראלי (למרות שזו השיטה היחידה להשיג את האליפות של הצהובים כיום) אבל התרעומת היא לא על הפיינל פור. אלה שהוא לא נותן דבר. פעם היה מפעל כזה של האלופות ששיחקו באירופה. היום זה מועדון חברים.
מה יתלונן קובי? שעונה שלמה של משחקים עם פציעות ונסיעות מתישות והוא עלול להיות מודח בסיבוב הראשון? זו השיטה שהמנהלים קבעו המגרש לפנינו ויאללה משחקים. (להבדיל ממשחק הבלומפילד של ניר קלינגר ששם שינו את החוקים במיוחד לאליפות היסטורית והיסטרית של דגו ושותפיו.)

ארנון 27 באפריל 2010

יואב – אפשר לעזור במשהו?
לפני שמכבי תכבד את המדים שלה, כדאי שהאוהדים שלה יכבדו את האתר בו הם מגיבים ואת האנשים אליהם מופנות התגובות. לא ראיתי בהודעה של בלום שום דבר שמצדיק בחירת מילים שכזו.

Mr. Kate 27 באפריל 2010

יואב, אני שואל ברצינות, אתה באמת קיים? מעניין אם מכבי תל אביב בכדורסל מתעסקת או התעסקה בחשבונאות ובעריכת דין(והדרישות לליבוביץ') או רק בספורט.

יואב 27 באפריל 2010

קיים.
מכביסל לא אחראית למחדלים בצד האדום.שאל את פלדה היושב ראש המיתולוגי שזייף דרכונים/סוכן השחקנים.או את שאול.שניהם אוהדי הפועל ושניהם קברו אותה.כל אחד לקח לביתו והלך.מזרחי לא הלך לשום מקום.

Mr. Kate 27 באפריל 2010

"דקות לפני פתיחת המשחק, הגיע יושב ראש מכבי דאז, נח קליגר עם מכתב מנשיא פיב"א (אז התאחדות כדורסל לחובבים), לפיו אסור היה ללייבוביץ' לשחק, בגלל עברו המקצועני ב-ABA"
אני לא מנסה להגיד שמכבי הם מקור כל הרוע בעולם והפועל היא מקור כל מה שטוב, אבל הנה עוד קבוצה שמתעסקת בדברים מעבר לכדורסל ומנצלת את השיטה.

יואב 27 באפריל 2010

הפועל לא אשמה בקיזוז כמובן ולקחה מה שיכלה לקחת.אין לי שום טענות אליה.

עומר 27 באפריל 2010

דבר אחד אני לא מבין בכל הקיזוז הזה: אם כבר מקזזים את הנקודות בחצי, אז למה לא לחלק גם את הפרש השערים ב- 2?

Mr. Kate 27 באפריל 2010

למה לא לחלק את מספר הניצחונות בשתיים?
אני לא באמת מבין למה קיצוץ השערים רלוונטי כ"כ ונחוץ, אבל בתכלס זה לא הbe all and have all.

ויכסלפיש 27 באפריל 2010

יוסי מזרחי,סיני זה 84' ולא 83' ואני באופן נדיר מקווה שבית"ר תהרוס להפועל,

הכדורגל של פעם לא עמד במבחן אירופאי ואני לא מכנה את הקשקוש באינטרטוטו אירופאי. עובדה שגם ליגת הקופסה והאוורווה מאכלסת שתי קבוצות לגיטימיות בליגת אירופה, ולכן קשה לי לתמוך ברעיון שפעם היה כדורגל טוב יותר. מה שבטוח זה שפעם הכדורגל הישראלי עניין אותי יותר והגישה לכדורגל בינלאומי היתה מוגבלת מאוד

יוסי מזרחי 27 באפריל 2010

ויכסלפיש:
אני באופן די ברור לא מונה את 84 כשנה סדירה, מיא פשוט לא קיימת ומכאן באה 83.

גלן 27 באפריל 2010

יואב- תנשום עמוק (באמת בלום לא אשם הפעם). בסך הכל יש פה עסקה משתלמת לכלם שמתומצתת בשורות החכמות של אוהדי הפועל-
כל העולם כולו שונא את הפועל ורק הם אוהבים. זה לגיטימי ובהחלט מפרנס שורה של פסיכולוגים ופסיכולוגיות באזור המרכז. אין רע בכך.

YB 27 באפריל 2010

הקביעה האחרונה שלך מאד נכונה. הכדורגל הישראלי אכן חלש בהרבה מזה שהיה כאן לפני עשר ועשרים שנה.
אך הקביעות לפני כן- אלוהדים יודע מהיכן הקרצת אותן. בישראל יש הרבה שחקנים מוכשרים?! בישראל מובקעים הרבה שערים יפים?!
כנראה שבאמת הרבה זמן לא ראית ליגה ישראלית ומה שנצרב לך בזכרון אלו שנות ה-90 ה-80 וה-70. בעשור האחרון כמעט לא תמצא כאן שערים יפים. והרמה מתחת לכל ביקורת. משחק העונה היה זוועה. כמעט כמו כל משחק עונה (ולמעשה כל משחק). ולכן אני כל כך כועס על שתי הקביעות המוטעות והחנפות שלך (למרות שכמובן לא התכוונת להתחנף. זה ברור. אך כך יצא. נתת לכדורגל הישראלי מחמאות שכל כך לא מגיעות לו- שערים יפים ושחקנים מוכשרים. אני עדיין לא מעכל שכתבת זאת).

יואב תל אביב 27 באפריל 2010

המשחק היה גרוע מאד,אפילו לפי קנה מידה מקומי,אבל היה צפוי שכך יהיה,ניפוח השכל של התקשורת בביצה המקומית לא יכול להוביל למשהו אחר חוץ מלידת עכוז של עכבר קטן מאד.היכולת של שחקנים ישראלים לנתק עצמם מאוירה ולהתמקד בכדורגל נטו כמעט לא קיימת,ולראיה המהפך המחריד בדינמיקה של המשחק,מרגע שהובקע השער.הפועל שלא היתה קיימת השתלטה על המשחק,וחיפה בעזרתו של אלישע לוי יש לומר,פשוט התאידה,במקום לשכב על השער של אניימה,קטן העדיף ללכת מכות עם דה רידר.
כמכביסט קשה לי לומר זאת,אבל למרות הקיזוז מגיע להפועל לקחת אליפות,אני מעדיף לראות אדומים שמחים,מעוד אליפות של חיפה שבאה מכח האינרציה.

תומר חרוב 27 באפריל 2010

ויכסלפיש- קבוצות בשבעים ובשמונים לא שיחקו במפעלים האירופיים פרט לאינטרטוטו ובמפעל הזה הן(נתניה) הגיעו להישגים. כך שלא ברור לי איך אפשר להעלות את הנתון הזה להשוואה.

רונן דורפן 27 באפריל 2010

אסף – סיבה אחת היא ירידת מעמד המאמן בעידן הבעלות הפרטית. סיבה אחרת לא קשורה לישראל – התחזקות כלכלית של מזרח אירופה. פעם קבוצות ישראליות יכלו להחתים שחקנים מסגלי נבחרות רוסיה, אוקראינה או קרואטיה (או כאלו שהיו). היום הזרים הרבה פחות טובים.

רונן דורפן 27 באפריל 2010

YB – התכוונתי שיש הרבה יותר סיכוי לראות בישראל שער בבעיטה משלושים מטרים מאשר הנעת כדור וחילופי מקומות שמפנים מגן באגף שמגביה תוך כדי ריצה לחלוץ שעולה גבוה ונוגח כלפי מטה. כלומר שער סדור ובלתי מקרי.

בוב השקט – הצלחת לנסח את מחשבותי. הכל מקרי.

לגבי הקיזוז – הוא מטומטם אבל זה לא שולל בכהוא זה את הלגיטימיות של האליפות.

רפאל 27 באפריל 2010

רונן, המשפט האחרון שלך לגמרי נכון
אבל מעניין אותי לדעת מה היית מציע אם הקיזוז הוא אכן מטומטם כדבריך.
מה עדיף? להשאיר את המצב ?
10 קבוצות , 4 סיבובים ?
16 קבוצות עם פלייאוף , אבל בלי קיזוז?
סדרות פלייאוף ?
יש לך דעה על כל דבר, אולי תשתף אותנו.

אלון 27 באפריל 2010

רונן, ברור שיש הרבה יותר סיכוי לשער מ30 מטר מאשר ממהלך מסודר, כי אין כמעט סיכוי למהלך מסודר. ובד"כ בעיטה מ30 מטר באה כדי לא לרוץ עד ה16. זה רחוק

יואב 27 באפריל 2010

גלן,
גלעד באמת לא אשם ואני קצת נסחפתי.סורי לכולם.
כולי תקווה שמכבי תכבד את המדים שלה בשבוע הבא מול חיפה ומול הפועל, שבוע אחרי….

רפאל 27 באפריל 2010

אם מכבי מפסידה בבלומפילד לחיפה היא יכולה לאבד את המקום השלישי וזאת למרות הסוויפ המרשים שעשתה לביתר.
ההפרש בינם עומד על 4 נקודות בלבד בזכות הניצחון של הירושלמים בתוספת הזמן באשדוד.
המאבק עוד פתוח לכל הצדדים- כולל בני יהודה.
צפויים אחלה משחקים ומגיע לנו כאוהדים ליהנות ממתח ומשתי קבוצות שנותנות הכל לשחק על מטרות שחשובות להן ולקהל.

YB 27 באפריל 2010

אין סיכוי שתראה שער משלושים מטר. הרי ידוע ששחקנים ישראלים פושט אינם מיומנים במלאכת הבעיטה. סיני איז נוט נוקינג ת'רו ד'יס דור. אורי איז נוט נוקינג ת'רו ד'יס דור. רביבו איז נוט נוקינג ת'רו ד'יס דור. עזוב שלושים מטר. אין שחקנים שמסוגלים להרים רגל מעשרים מטר ולתת שערים באופן קונסיסטנטי.
רמת הבעיטה גרועה לא פחות ואולי אף יותר מרמת המסירה (נוראית) והדריבל (די חלש למרות שפעם היה נק' חוזק בכדורגל הישראלי).

YB 27 באפריל 2010

כמובן שאתה גם צודק: אין הגבהות מדויקות וחדות מהאגף שמסתיימות בשער נגיחה. בקיצור, אין כאן (כמעט) כלום. הכדורגל הישראלי, או לפחות הליגה הישראלית, מצויים בשפל חסר תקדים. בעצם: גם הליגה וגם הכדורגל ככלל. שפל חסר תקדים.

רונן דורפן 27 באפריל 2010

yb – דווקא הייתה בעיטה של בוקולי משלושים מטרים כשראה את אניימה מחוץ לשער ופגע בקורה. אם היה נכנס – זה בדיוק מה שדיברתי אליו. הברקה ספורדית אבל לא משהו מתוכנן ובעל ערך כדורגלני אמיתי.

רונן דורפן 27 באפריל 2010

תומר חרוב – היה רגע נפלא מהאספקטים שאתה מסכיר בשידור. השדרת קווים אמרה שהספסל של חיפה בירר איתה אם השער של הפועל היה מאופסייד. באמת דבר הגיוני להתעסק איתו כשאתה בפיגור במשחק…

ארנון 27 באפריל 2010

YB, למה להיות כל כך שלילי? תסתכל על מה שיש:
כושר (לעשרים דקות), תיאום בהגנה (אם אין חלוצי יריב בסביבה), אופי (אם אתה מוביל 0-6), הקרנות מגיעות לרחבה (בגובה הברכיים) רוב הנגיחות והבעיטות של המגינים כן עפות בכיוון כללי קדימה!
אין מה לדבר, למעט התוצאה המשמחת, היה מביך לצפות במשחק הערב (וזה המשחק הראשון שראיתי השנה בארץ).

YB 27 באפריל 2010

ארנון- נאלץ להסכים.
דורפן- הבעיטה של בוקולי הייתה בלי שוער בשער. נכון שאם זה היה נגמר בפנים זה היה שער יפה. אבל יחסית בדרגת קושי נמוכה. בוודאי בהשוואה לבעיטה מאותו מרחק כשאניימה בשער. אז אין שום סיכוי שבעולם שבוקולי (שחקן חמוד אבל באמת בינוני בשנים האחרונות. מאבד את הכדור המון) היה כובש.

יואב תל אביב 27 באפריל 2010

בצעד מביך ונדיר אני חייב לצאת פה להגנת הפועל,בניגוד לחיפה שגם בחלק הטוב של העונה שלה היתה מבורדקת וספורדית,הפועל של השנה הפגינה ארגון שיטה ובטחון לאורך כל הדרך,נראה לי שמפאת גודל המעמד הם קצת גמגמו הערב בפתיחה,וכהשתחררו היה זה גוטמן שלא שנתן להרגלים ישנים להשתלט עליו,אי אפשר ללמוד על הפועל של העונה שום דבר מהמשחק הערב.
לגבי חיפה , היא פשוט התגלמות כל מה שנכתב פה על הכדורגל הישראלי,ועד לא מזמן האלופה המיועדת

אבי 27 באפריל 2010

זועזעתי מהרמה!
בגלל אובדן אינטרס מקומי (ראו הפוסט על בעיית נמני) לא ראיתי משחק מלא בליגה שלנו כבר איזה חמש שנים; גם לתקצירים בקושי נחשפתי. היום החלטתי לראות וזה לא נראה ממש כמו כדורגל.
אני מאשים את הגלובליזציה. הגלובליזציה שמאפשרת לי לראות משחק ליגה אנגלי כל שבוע (לפעמים יותר מאחד) + משחק בכל מחזור אלופות + משחקי צמרת בספרד ואיטליה: איבדתי את היכולת לראות כדורגל מקומי.
שחקנים לא משלימים פעולות בסיסיות. התקפות מתפרצות שנקודת המוצא שלהן צועקת "שער" (או לפחות מצב לשער) ע"פ כל הגיון (אנגלי…) מסתיימות בכדרור מוזר ברגליים כושלות לתוך שני שחקני הגנה סטטיים – שחקני הגנה שנטשו שני תוקפים חופשיים. מוזר. געגועי לסקולס: בקושי ראיתי מסירות שמכוונות את הכדור להיכן ש'המשחק דורש' – אני מתכוון למסירות סטנדרטיות/אוטומטיות, לא למסירות שוברות מערכים. כן ראיתי מסירות החוצה. דברים בסיסיים ש'אימנו אותי' בטלוויזיה לצפות להם, פשוט לא קרו. זו פגימה בחוש האסטיתי – כמו זיוף של שיר מוכר.
אז יכול להיות שזה ההסבר? יכול להיות שאני השתניתי ולא הליגה?

אבי 27 באפריל 2010

בכל זאת, משהו בי מתעקש לזכור את המשחקים של מכבי בעונות הגדולות של גרנט/קשטןנגד חיפה של רביבו/עטר/ברקוביץ', או בית"ר עם אוחנה/חרזי, כאיכותיים הרבה יותר…

סופרפלי 27 באפריל 2010

סידרת את המחשבות שלי בדיוק! דברים בסיסיים שאימנו אותי לצפות אליהם לא התגשמו, ככה הרגשתי, אבחנה מעולה.

מרמיט 1 במאי 2010

מצטרף. ניסחת גם את המחשבות שלי על המשחק הזה. בעיקר השחקנים במתפרצות שקיבלו יותר מדי שטח (למה המגן לא יוצא אליו?) ולא עשו עם זה כלום (למה הוא לא בועט כבר?).

לפעמים, כשאני מעביר מכדורגל אירופי ל"כדורגל" ישראלי, נדמה לי שהשידור נתקע בהילוך איטי…

יואב תל אביב 27 באפריל 2010

אני שואל את עצמי אם הזכרונות האלה לא נעימים יותר פשוט כי נודף מהם ריח נעורים,כמו שאתה חוזר לבית שגדלת בו ואתה נדהם לגלות כמה הכל הרבה יותר קטן ממה שאתה זוכר.

אבי 27 באפריל 2010

יכול מאד להיות :(

בני תבורי 27 באפריל 2010

לא מבין מה היה למאמן של פורטסמות' לחפש במשחק הזה, אפילו הקבוצה שלו נראית טוב יותר.

גלן 27 באפריל 2010

בני: כל כך הרבה שנים אתה אוהד בליגה ואתה לא מבין כלום?
אמרו לו שיהיה שם בית-זונות אז הוא בא. מה כל כך קשה להבין?

בליקי 27 באפריל 2010

רונן, לא הבנתי דבר אחד בקביעה שלך. יצא לי לראות הרבה כדורגל סקוטי, בינוני כמעט כמו הישראלי. אני מסכים שיש בישראל לא מעט שחקנים מוכשרים שקשה למצוא במקומות כאלה, וכנראה גם בהונגריה, אוסטריה ושבדיה, אך מה הכוונה באין מה לעשות עם אותם שחקנים ישראלים מוכשרים? למה שמנג'ר עם חזון לא יהפוך את שכטר לחלוץ רציני באירופה? ייתן לורמוט את המושכות בקבוצת מרכז טבלה בספרד או ישלח את קטן לרוץ על הקו באפטון פארק?

תומר ש 27 באפריל 2010

קטן כבר ניסה חרוץ על הקו באפטון פארק… הניסיון לא עלה יפה

איתמרק 27 באפריל 2010

הסיבה האמיתית להפסד נשכחה כאן: עלינו עם חולצות ירוקות-לבנות. במשחק עונה לובשים ירוק, בלי להתחכם!

ירון 27 באפריל 2010

לדעתי אתה חוטאים בנוסטלגיה.

אני זוכר את שנות השמונים שגם אז דברו כמה הכדורגל שלנו חלש ולא מפותח וכמה לפני 10-20 שנה היה כדורגל טוב יותר . כך שניתן להניח שהתחושה שהכדורגל לפני 20-30 שנה היה טוב יותר נובעת מאותה נוסטלגיה ותו לא.

יחד עם זאת, בשנות ה-90 בהחלט הכדורגל היה טוב יותר וזאת מסיבה אחת בלבד כניסת הזרים ממזרח אירופה לליגה שלנו. רק תחשבו על זרים כמו אובארוב, צ'אנוב, באל, קנדאורוב, קודריצקי, שלוי ועוד שרובם ככולם שחקני נבחרת בארץ המוצא ותבינו את ההבדל.

דרך אגב, זרים כאלה גם גורמים לאלו שלידם להיות יותר רציניים ולהתייחס לכדורגל כמו למקצוע ולא כתחביב לשעות הפנאי בין נהיגת BMW לציד דוגמניות.

ודרך אגב, אני לא חושב שאי פעם היו יותר ישראלים בקבוצות אירופיות מאשר כיום

אלדד 27 באפריל 2010

כמה תובנות לשיטת הקיזוז.
חוקי/כללי המשחק משתנים. כיום ישנם חוקים רבים שלא היו קיימים לפני עשרות שנים, כמו, למשל, התנהלות השוער ברחבת ה-16 או חוקי הנבדל. פעם גם אי-אפשר היה להחליף שחקנים במהלך המשחק.
לפני כמה שנים הוחלט להעניק 3 נקודות לניצחון. לא בכל הליגות אימצו מייד שיטה זו. גם בטורנירים גדולים לא. השנה גם הוסיפו 2 "שופטים" במשחקי הליגה האירופית.
מה שעשו בהתאחדות הוא ניסוי בבני אדם, ניסוי כושל ככל הנראה: החליטו להעניק 1.5 נקודה על ניצחון ו-0.5 נקודה על תיקו בליגה הרגילה ו-3 נקודות על ניצחון בפלייאוף. הכול היה ידוע מראש ואפילו [נציגו של] מר שחר הצביע בעד. הרי שחר ידע ויודע לטרפד החלטות שאינן מוצאות חן בעיניו.
נקודה למחשבה: כמעט כל המתנגדים לשיטת הקיזוז מדברים על התועלת שהפועל תשיג מהשיטה. מה עם הקיזוז בפלייאוף התחתון? שם זה בסדר?

רפאל 27 באפריל 2010

אלדד, הקיזוז הוא לא רק נכון כי נקבע מתחילת העונה בניסיון לבחינת הנוסחה על בני אדם- הוא התחיל כי בני אדם צריכים נוסחאות ופסיכולוגיה ע"מ למנף הצלחה ולחשוב קדימה.

הניסוי בינתיים מצליח בגדול , הן פה והן בבלגיה, גם שם נשמעות לא מעט ביקורות, אפילו מקבוצות שמרוויחות הרבה. אנשים אוהבים לא רק להצליח, אלא גם להתלונן ויש משהו שמרתיע אותנו בשינויים, במיוחד אם ההרגשה היא שהם נכפו עלינו ולא התייעצנו איתנו מספיק.
זה עיקר ההתנגדות כאן- בטח לא מטעמים של דינאמיקה תחרותית, כי בתחום זה הפורמט סיפק לנו עדיפות ברורה ביחס למה שהיינו יכולים לצפות לולא הפעילו שיטה כזו.

אל תשכח שמדברים על הפועל כי זה ריקוד זול לגרוף איתו רייטינג, הרי אם יש קונצנזוס בליגה זה שכולם שונאים את הפועל, מעבר לכך שהם הקבוצה הכי טובה שלנו באירופה.

באשר לתחתית- זה בסדר גמור שם.
הליגה בלאו הכי לא היתה צריכה לגדול בפרופורציה הזו כ"כ מהר, בפורמט הקודם מקומות 11-12 היו יורדות אוטומטית.
היום יש להם פלייאוף, עם יתרון נקודות מול קבוצות שאמורות להיות חלשות מהן, כך שבאמת אין להן מה להתלונן.

מעבר לכך, זה גם מעניין ונותן חתיכת תמריץ למי שנלחם נגד הירידה לצבור כמה שיותר נקודות ואם אפשר, אז לעלות לבית האמצעי ולהעיף את הקוף מהגב.
בסופו של דבר קבוצות מקבלות יותר תמריצים לנצח וזה קורה בגלל שמחשיבים את משחקי הסיום יותר.
הספורט צריך לעודד חתירה לניצחונות והתעלות מול יריבות קשות ואת זה פורמט הקיזוז מספק.
חבל שגם סיפקו לנו עוד קבוצות חלשות – זה ממש לא לעניין כבר.

חזי 27 באפריל 2010

שחר התנגד לקיזוז ולהגדלת הליגה ואם אינני טועה אפילו פרש מהנהלת ההתאחדות בגלל זה.

דני 27 באפריל 2010

חלק מאותם אנשים שתוקפים את הקיזוז (שעליו הוחלט לפני פתיחת העונה ולכן הוא היה מהלך שיוויוני שלא נועד לפגוע בקבוצה כזו או אחרת) ומכריזים שבמידה והפועל תזכה באליפות זו תהיה אליפות עם כוכבית (ועוד יוצרים משוואה כוזבת עם אליפות השרוכים של בית"ר) הם בדיוק אותם אנשים שקיבלו בהבנה ובהתלהבות את החלטת מנהלת ליגת העל בכדורסל לבטל את סדרת הגמר לטובת פיינלפור,כאשר היה ברור לכולם (ולא הוכחש) שהמטרה היא לפגוע במכבי תל אביב.אילו מכבי תל אביב היתה משחקת בסדרה של הטוב מחמישה נגד הפועל חולון היא לא היתה מפסידה את האליפות.
העונה מכבי תל אביב הבינונית טובה יותר בשתיים שלוש דרגות משאר הליגה,ועדיין היא עשויה להפסיד במשחק הגמר מול קבוצה נחותה ממנה.אם זה יקרה אף אחד לא יכריז שמדובר באליפות עם כוכבית.
יותר מכך – אותם אנשים שמתעבים את שמעון מזרחי ויוצאים כנגד טענותיו (הצודקות) באשר לביטול סדרת הגמר והפגיעה המכוונת במכבי הם אותם אנשים שכבר שבועות תובעים מיעקב שחר להשמיע את דעתו על הקיזוז.
הפועל תל אביב הנוכחית טובה יותר,איכותית יותר,מוכשרת יותר והתקפית יותר מהפועל תל אביב של לפני עשור.המשחק אתמול לא איפיין את הפועל של העונה.הפועל תל אביב (שאיבדה שלושה שחקני הרכב ראשון בחודשים האחרונים) ומכבי חיפה היו יכולות להיות קבוצות אמצע טבלה באחת מליגות הדרג השני-שלישי של אירופה (הולנד,רוסיה,סקוטלנד,בלגיה,יוון,טורקיה).
עם כל הכבוד למשולש פלטשר-מאקדה -נאני, יונייטד משחקת את הכדורגל הבינוני ביותר שלה בשני העשורים האחרונים והיא לא בדיוק מודל לאיכות.

פאקו 27 באפריל 2010

דני – אני אישית לא מוצא יותר מדי אנשים שמקבלים בהבנה ובהתלהבות את שיטת הפיינל פור בכדורסל. שיטת הקיזוז בדבר הזה שמתעקשים לקרוא לו כדורגל בארץ מעוותת אף יותר לדעתי.
ולגבי הקביעה הנחרצת שלך על האליפות של חולון: להזכירך, לפני הפיינל פור של אותה עונה, חולון ניצחה את מכבי בשני משחקים מתוך שלושת משחקי הליגה, מה שאומר שכולל גמר הפיינל פור היא ניצחה בשלושה מתוך ארבעה משחקים. חולון אגב הייתה הקבוצה היחידה באותה עונה עם מאזן נצחונות חיובי במשחקי הליגה נגד כל אחת מקבוצות הליגה. מהבחינה הזאת, השיטה המעוותת של קופל רק עושה עוול לאליפות הראוייה בה היא זכתה באותה עונה.

יונה קורח 27 באפריל 2010

אני לא מצליח להבין את ההשוואה הזאת.בכדורסל יש קבוצה שזכתה ב38 אליפויות בארבעים שנה האחרונות.בכדורסל תקציב הקבוצה הנ"ל יותר גבוה מתקציבי שאר הקבוצות ביחד.בכדורסל הפער בין מקום ראשון לשניהוא נקודה פחות מהפער בין מקום שני לאחרון.בכדורסל אובדן אליפות למכבי לא משנה בכלל כי היא משוריינת ביורוליג.בקיצור הפיינל פור בכדורסל מטפל בבעייה אמיתית.הקיזוז פותר בעיה שאינה קיימת.

רפאל 27 באפריל 2010

יונה –
כתבת יפה, אמנה בקצרה כמה בעיות כלליות:

בתחום התחרותי- קבוצות מאבדות עניין אם רואות שהן לא בקצב להגיע למטרותיהן ואז משחקיהן מאבדים משמעות.

בתחום השיווק- אתה לא יכול לשכנע את הקהל לבוא למשחקים עם קבוצות לא אטרקטיביות. יותר מקרים מפחות יוצא שאחרי דצמבר לחצי מהליגה כבר אין על מה לשחק, וזה היה קורה גם בעונה הזאת ללא קונספט הפלייאוף. אפילו בנובמבר.

עכשיו, כמה מילים על אינטרסים פוליטיים:

ההתאחדות רצתה להגדיל את הליגה מסיבות אשר חשבו כי שמורות לה, אבל ידועות לכולם.
להגדיל את הליגה ב 4 קבוצות אחרי עונות כ"כ חלשות לא היה מתקבל בהבנה, אז החליטו ליצור מסגרת שלכל הפחות תוכל לייצר אשליה וויזואלית, גם אם לא תציע פתרון מהותי לבעיות.
וזה בדיוק מה שראינו- שתי קבוצות מעל הליגה, היה אשליה של עניין כי ההפרש גם כשעמד על 10-12 היה יכול להיסגר, אבל הפערים בין הקבוצות רק גדלו והרמה בטח לא השתפרה, גם לא נתוני הצפייה או הנוכחות במגרשים.

אז אם השיטה לא באה לעזור לקידום מצע תחרותי בליגה, היא באה כדי להקל על העברת ההחלטה לליגת ה 16.

ערן קאלימי 28 באפריל 2010

הטענה שהפיינל פור פוגע, או נועד לפגוע במכבי היא שגויה מן היסוד.
הפיינל פור המתועב היה פוגע במכבי אם זו האחרונה לא היתה המשוריינת היחידה(!) מטעם הליגה (!!) ביורוליג תוך כדי חסימה (!!!) של שאר הקבוצות ממפעל זה.
כך שבעצם, ומבחינה מעשית הפיינל פור עוזר למכבי, דה יורה, ועוזר להפועל יקירתי דה פקטו כסו קולד משוריינת במפעל השני של יול"ב, היורוקאפ.

רפאל 28 באפריל 2010

ערן, אתה פשוט צודק.
הדיבורים האלה הם דלק לתקשורת.
אל תשכח שכל יום יש להם המון מקום למלא ידיעות וחומר לעיתונים, אתרי אינטרנט ושאר אמצעים דרכם הם מתפרנסים.
רוב הדיבורים האלה לא קשורים לספורט בכלל ובטח לא לאמת, אלא לניסיון לגרור אנשים תמימים כמונו לוויכוחים 'אידיאולוגיים' או אינטלגנטיים לכאורה בזמן שהם עושים על הזמן שלנו כסף.

רונן דורפן 27 באפריל 2010

בליקי – למה אתה חושב שלמנג'ר איינטרכט פרנקפורט או טוטנהאם יש זמן ללמד שחקנים בני 24 יסודות כדורגל. אולי יש להם קצת כשרון אבל לא משהו שאי אפשר למצוא במקום אחר. אני אגיד לך משהו נוסף – אני לא בטוח שאלכס פרגוסון יכול לעזור לדקל קינן. כשבלם ללא חיפוי מנסה לעבור חלוץ בתוך הרחבה שלו הוא פשוט לא מבין כלום בכדור או בסטטיסטיקה של סיכון מול סיכוי – שהוא הבסיס לרוב הפעולות במשחק הזה.  הוא לא רגיל בכלל ללמד דברים כאלו פשוטים.

שלו רומא 27 באפריל 2010

…הערכה מבוססת לחלוטין לגבי הסיכויים באולימפיקו…
(רונן עשיתי שימוש בכותרת שלך, כדי לקשר אלינו פה ברומא).
בשבועיים שלושה, הכל הולך הפוך, יונייטד, רומא, אפילו ריאל נראית כמו מי שיכולה לקחת אליפות. נו שוין, יש גם שנים כאלה.
ראשית אטלנטה צריכה לנצח בשבת את בולוניה. סיכוי סביר.
אח"כ כתוצאה מכך לאציו צריכה לא להפסיד בבית לאינטר הייתי מעריך את זה ב 80% לטובת אינטר (כלומר ניצחון).
בהתחשב בזה שאינטר בזון, יותר טובה וללאציו יש שתי הזדמנויות יותר טובות לקחת נקודות, שישאירו אותה בליגה.
הדברים היחידים שעומדים לטובת רומא הם שהמשחק משוחק אחרי חצי גמר ליגת האלופות ולפני גמר הגביע. אם הסנריו הזה לא קורה. אינטר צריכה לאבד נקודות נגד קייבו בבית או סיינה בחוץ אני מעריך את זה בלא יותר מ 5%. ועדיין רומא צריכה להלחם עד הסוף רק כדי לגרום לאינטר להזיע.
וצריכה לקחת את הגביע.

אביעד 27 באפריל 2010

אלדד, תיקון קל: למיטב ידיעתי שחר לא הצביע בעד הקיזוז. הוא התפטר ממזכירות ההתאחדות על רקע ההחלטה הזאת (לדעתי הוא השתמש בזה כתירוץ כי כבר מזמן הוא חיפש לברוח משם, אבל שיהיה).
בליקי, כי לא משנה כמה המנג'ר הוא עם חזון, אי אפשר ללמד שחקן שכל ווסבלנות.
לורמוט ושכטר (וגם קטן בגילם) אין שכל ואין סבלנות.

אבי 27 באפריל 2010

לדעתי הוא דווקא התפטר על רקע הגדלת הליגה ל 16 קבוצות.
הוא לא התנגד לקיזוז כי המחשבה אז היתה איך עוצרים את הכסף של גאידמק

אביעד 27 באפריל 2010

אבי, מה אכפת לשחר אם הליגה היא בת 16 קבוצות? מבחינתו זה עוד 4 קבוצות שלא מדגדגות את חיפה. אבל כל ההתנהלות שלו בתקופת גאידמק מעידה על איש שידע שעידן ארקדי יבוא לסיומו.

אבי 27 באפריל 2010

זה לא אני. זה אבי אחר.

טל 27 באפריל 2010

אני מניח שלרונן אין השפעה על הענין, אבל ציוני המשחק בישראל היום הם אחד הדברים כי מגוחכים שראיתי כבר הרבה זמן: שביעיות ושמיניות חופשי לשחקני הפועל ו3 ו4 לשחקנים חיפה. מה, לא ראינו כולנו את במשחק? זה לא היה מאד ברור שחיפה, גם אם לא שיחקה טוב במיוחד, הייתה הקבוצה העדיפה (ואני לא אוהד שלה)? מה שווה כל קונספט הציונים אם הם מושפעים ככה משער אחד מקרי?

רפאל 27 באפריל 2010

קונספט הציונים זה קטע תקשורתי בלבד שלא קשור למציאות.
זה שווה להם הרבה- אנשים שנכנסים לבדוק כמה העריכו את שחקניהם האהובים ואם מי שנתן את הציונים ראה את הדברים כמונו.

מכל השטויות והדיבורים הבטלים בכדורגל, זו כנראה הפארסה הגדולה ביותר.

רונן דורפן 27 באפריל 2010

דני – השורה התחתונה שלך היא מצחיקה ומזכירה לי איך מאמנים בישראל תמיד יוצאים להשתלמויות במילאן או יובנטוס או ברצלונה או השד יודע איפה. אחר כך אותו מאמן הישראלי ישב באולפן ליגת האלופות ואמר "יונייטד לא מרשימה אותו". הוא לא פראייר שישחק כדורגל כל כך בינוני. ולכן שחקן כמו דארן פלטשר שכל מהותו כושר, תנועה, הבנת משחק ותיקול הוא שחקן שלעולם לא תראה בישראל – בישראל עובדים על ליאו מסי הבא.

יונייטד היא באמת לא המודל. הם צריכים ללכת לשבדיה ללמוד איך עובדים עם שחקנים על תנועה במגרש. הם צריכים ללכת לספורטינג ליסבון ללמוד מהירות עם כדור. הם צריכים ללכת לאקדמיה בגרמניה לעבוד עם מאמן שוערים. באמת אין שום סיבה שיעשו השתלמות במנצ'סטר יונייטד.

אני אגיד לך עוד משהו. מנצ'סטר יונייטד השנה היא מודל הרבה יותר חשוב לאיך לשחק כדורגל ליונייטד עם רונאלדו. כי בגלל החוסר בכמה שחקני איכות כמעט כל שער שלה הוא מבושל. רוב השערים מגיעים מהאגף. זה פשוט בית ספר לכדורגל פשוט ונכון.

רונן דורפן 27 באפריל 2010

טל – אם קראת את הציונים כנראה שהייתה סיבה לתת אותם…

טל 27 באפריל 2010

סיבה לתת בוודאי שיש, התקווה שלי היא שמי שנותן אותם יתייחס ברצינות לעבודה שלו.

יוסי מזרחי 27 באפריל 2010

שקלתי בדעתי איך לנסח תגובה לטל,וכרגיל עשית את זה מהר וטוב יותר.

תומר חרוב 27 באפריל 2010

רונן-אתה צודק חלקית. היא לא אמרה שהם ביררו איתה אם היה נבדל, היא אמרה שמאז השער כל מה שמעניין את הספסל של מכבי חיפה זה האם היה נבדל:)

טל 27 באפריל 2010

לגבי הרמה. היא פחות גבוהה משנות ה90, מסיבה פשוטה: השחקנים- גם הישראלים וגם הזרים- פחות טובים. למרות שיש שיפור ברמה הטקטית. צריך לזכור שהקבוצות בשנות ה90 היו הרבה יותר נאיביות בסגנון המשחק. חיפה לדוגמה, היא קבוצה די אפורה, אבל קבוצה שקבוצות מכובדות באירופה ירקו מולה דם. זו קבוצה שבסטנדרטים הישראליים, מאד קשה לשחק נגדה, הרבה יותר מקבוצות עבר הרבה יותר מוכשרות על הנייר.

בנוסף, יש עוד שני פרמטרים שפוגעים בחווית הצפיה: א. המתקנים. שימו את המשחק אתמול במתקן אירופי סביר+ והוא יראה הרבה יותר טוב. משחק לא יכול להיראות טוב באיצטדיון כל כך עלוב. ב. הכדורגל הישראלי בתצורה המודרנית שלו, הוא מהפחדניים באירופה. עד כמה שזה נשמע מוזר, הקבוצות פה משחקות הרבה יותר זהיר וטקטי מברוב הליגות האירופאיות.

טל 27 באפריל 2010

רונן, אני חולק עליך בגדול. מה שהיה פעם וחסר לכדורגל היום זה שחקנים סופר יצירתיים (סיני, מלמילאן, בני לם, ממן, ברקוביץ', עטר, רביבו, נימני, זוהר). פלטשרים (ב4 דרגות פחות טובים) יש פה לא מעט. מה שחסר, זה יצירתיות. תראה את חיפה- הם סוגרים מצוין בהגנה, אבל אין שם אחד שיכול לתת פס יצירתי או לעשות דריבל.

יואב תל אביב 27 באפריל 2010

רונן-אני חושב שצריך לעשות הבחנה,עם שחקני ההגנה הישראלים אין לי בעיה.הטובים שבהם די עומדים בסטנדרטים שהזכרת(טל בן חיים,גרשון ובנאדו בשיאם,בן דיין ועוד),הבעיה מתחילה מהקישור ההתקפי צפונה,חוסר הבנה בסיסי של מיצוי מהלך התקפי קבוצתי.אני חושב שליאור רפאלוב זה הקלאסיקה של התופעה הזאת.

אילה בן חמו 27 באפריל 2010

מישהו ראה פעם פעולה חיובית של ויקטור מרעי? ראיתי אותו באיזה מיליון משחקים והוא אף פעם לא עשה כלום. אתמול כל פעם שהתקרבו אליו הוא נפל. הוא בחור בריא אבל חסר טכניקה. גוטמן, אולי תנסה אותו בתור בלם?

רונן דורפן 27 באפריל 2010

טל – אני לא חושב שיש פלטשרים בארץ. תבחין – אולי יש פלטשרים מבחינת הלחימה. אני מדבר על פלטשר כמי שיודע ששורה של פעולות התקפיות פשוטות שכל שחקן מסוגל אליהן, יכולות בתיאום קבוצתי ליצור מצב הבקעה. כלומר שניתן ליצור מצב הבקעה בלי הברקה.

יואב תל אביב 27 באפריל 2010

אביחי ידין עושה רושם טוב

moby 27 באפריל 2010

אחזור ואטען מאוד חשובה הסגירה האלכסונית ואיך עומדים בחומה (הרי רק ורק בגלל זה אנחנו לא במונדיאל). אבל כשקטן מרים ראש ולא רואה תנועה של אף אחד בהתקפה (שהיה ברור לכולם שצריך לעשות אותה איך שקטן קיבל את הכדור) זו הבעיה בכדורגל הישראלי.
ארביטמן הבקיע 27 שערים השנה ואני לוקח את אלון מזרחי לפניו תמיד רק כי לו היה את התנועה הנכונה. ובזמן הכי טוב היה לו גם את ברקו,עטר וחזן שיפעילו אותו.

moby 27 באפריל 2010

תוספת – כדורגל שמשוחק על מנת לעשות תיקו הוא מגעיל ולא משנה עם יוונים עושים אותו או איטלקים או ישראלים.

ויכסלפיש 27 באפריל 2010

תומר חרוב, לא הבנתי מה הטענה שלך, כתבתי שפעם שיחקנו באירופה רק באינטרטוטו שלא נחשב בעיני וזה פרמטר שמקשה על הקביעה שפעם היה פה כדורגל טוב יותר…

טל 27 באפריל 2010

רונן, באותה מידה גם אין בתפקידים אחרים שחקנים ברמה עולמית. אגב, כמה "פלטשרים" יש לאנגליה, מולדת הכדורגל ומדינה של 50 מיליון תושבים? אחד, אולי. וגם הוא פצוע כבר שנתיים.
כמה יש לגרמניה, מדינה של 80 מיליון תושבים?

עובדתית, הקבוצות והנבחרת הישראלית לא מובסות כמעט באירופה ולרוב מתמודדות בכבוד. כלומר משהו עושים נכון, למרות דור שחקנים הרבה פחות מוכשר מזה של שנות ה90. לדעתי, את הסגירות האלכסוניות דווקא עושים בסדר, רק שחסרות ההברקות ההתקפיות שישלימו את זה.

יואב 27 באפריל 2010

לאציו-אינטר, מכבי-חיפה, ליברפול-צלסי במחזור הבא.הקבוצות הביתיות יכולות לקרב את היריבות המושבעות שלהן לאליפות.רכבת הרים של רגשות לכל המעורבים בדבר.
מובי,
אם חיפה תיקח תשע נקודות אני מאמין שתוכתר לאלופה.מסכים.
אם התכוונת למשחק שהפועל פתח תקווה העבירה לרמת גן, הרי שאתה צודק.תאומים ושחר נתנו ידם למהלך אבל דגו ושותפיו לא היו קשורים לזה בכלל.

יואב תל אביב 27 באפריל 2010

יואב-למרות שמדובר בהכתרה כמעט ודאית של הפועל,מאד חשוב בעיני לנצח את חיפה,כמו שיהיה חשוב לא פחות(וכאן אין שום חדש)לנצח את הדרבי,מאד חשוב בעיני לנצח את אשדוד,חשוב בעיני מאד לנצח,את כולם,כל הזמן,ובכמה שיותר.
אבל אני מודה עם קצת סומק בלחיים,אני ממש מקוה שחיפה לא תזכה באליפות.

יואב 27 באפריל 2010

צריך לכבד את המדים הצהובים ולקוות שהטבע יעשה את שלו איכשהוא.הסומק שלך מוצדק לגמרי(:

אביעד 27 באפריל 2010

טל, אם נתייחס לתכונה של פלטשר שרונן ציין? יש באנגליה הרבה כאלה. דוגמא אקראית: פול סקולס, מייקל קאריק, גארת' בארי, טום האדלסטון, ג'יימס מילנר. אפורים יותר, אפורים פחות, טובים יותר, טובים פחות, כל אחד מהם יודע שאפשר ליצור מצב הבקעה בלי הברקה ויודע איך לעשות את זה. אין אחד מהם שהוא בעל ליקויים ביסודות המשחק שלו.

רונן דורפן 27 באפריל 2010

טל – לכל שחקן באנגליה וגרמניה יש את הידע הזה. כל שחקן שם הוא פלטשר בכך שהוא מבין שתנועה יותר חשובה מיכולת. למשל הדוגמא שהראיתי פעם מהשער של פארק נגד ליברפול. פלטשר התפנה להגביה כי נוויל רץ באגף ומשך מגן. פארק היה חופשי כי רוני ושחקן נוסף תפסו עמדו רחוק ממנו בכדי שההגנה תפרש. אתה מכיר שחקן ישראלי אחד שמבין שלפעמים צריך לרוץ גם אם לא תקבל את הכדור?

זה הרבה יותר חסר לכדורגל הישראלי משחקנים מבריקים.

כל ההנחה שלך מושתתת לדעתי על כך "שהתקפה זו יצירתיות והגנה זו עבודה קשה". גם התקפה היא עבודה קבוצתית אפורה. יצירתיות בישראל זה עיגול פינות. בוא נמצא שחקן שיעבור שחקן וישים מישהו במסירה מול שוער. לעומת זאת הנעת כדור. תגבור כוחות באגף ופינוי שחקן – זה הרבה יותר מדי עבודה…

אבל אחת התגובות הקודמות המחישה לי את זה. מישהו חשב שיונייטד הייתה מבריקה בימי רונאלדו. כי רונאלדו יכול היה ליצור מצבים בעצמו. רונאלדו זה כדורגל מרשים וכדורגל פשוט של תנועה ומסירות "זה לא מודל שראוי להתבסס עליו". אז המצב שלנו הוא כזה: או שיגדל לנו רונאלדו (אפס סיכוי כי לא יודעים לעבוד עם שחקנים כשרוניים) או שלא נשחק טוב.

הרבה מאד מדינות משיגות בעקביות הישגים בכדורגל רק על כך שהם עובדים על פי ידע בדוק וסדור – שבדיה, דנמרק, מדינות במזרח אירופה – הם לא צריכים את השחקנים המבריקים שאתה מדבר עליהם. כי הם יודעים איך משחקת קבוצה.

רפאל 28 באפריל 2010

רונן, זו נקודה סופר חשובה.
ראיתי שאנשים שלא מתעניינים כ"כ בכדורגל יודעים לשים לב לעמידה על המגרש ולא פעם שמעתי הערות על ההבדלים בריווח והבנת המשחק. הרבה יותר מאשר ההבדלים הטכניים בכל אופן, למרות שגם הם קיימים.

זה לא שהם ידעו להציע בדיוק מה לעשות או לבקר באופן נקודתי, אבל ההבדלים הם מאוד ברורים.

אבי 27 באפריל 2010

זה רק נדמה היה לי, או שגם המגרש קטןיותר?

גלעד בלום 27 באפריל 2010

יואב-ההתנצלות מתקבלת,קח את הדברים בקלות,כולה ספורט,כבר לא ראינו אליפות 10 שנים,לא מגיע לנו איזה עצם מידי פעם?

ורק בשביל הרקורד-אני לא סובל את שירי השואה וה"שימון תתאבד" וכל הבולשיט הילדותי הזה,פשוט בחרתי קבוצה לאהוד והיא במקרה הפועל,תיזהר מהכללות,בעיקרון לכל קבוצה יש אוהדים בבונים,אני ממליץ לך לעשות מה שאני עושה כשמכבי מצליחה בכדורסל(בכדורגל זה כמעט לא קורה)-אני פשוט לא נכנס לאתרי ספורט ישראלי ומחכה עד שיעברו כמה ימים כי זה לא מענין אותי לקרוא כמה הם גדולים,לפעמים צריכים להוריד את הכובע גם ליריבה העירונית ולומר כל הכבוד,זה רק יהפוך את האליפות הבאה שלכם ליותר מתוקה,הרבה יותר מאזכורים לא רלבנטים של היד(והאופסייד) של גילי או מעללי אברם פלדה

הדיון על הקיזוז מיותר,ומה האם היה מצב הפוך?הפועל משחקת לפי הכללים שנקבעו באופן דמוקרטי ואלה אומרים שהיא כרגע ראשונה,אין פה שום כוכבית והייתי אומר את זה גם אם היה מצב הפוך
הרי גם ההפרש בין הפועל למכבי ת'א קוזז אם אני מבין נכון את החוק,כך שהפועל היתה יכולה להיפגע מהקיזוז אם הפער ממכבי ת'א לא היה כזה גדול,עד כמה שאני יודע שחר תמך בחוק הזה

לרונן-אני לא יודע אם אני מסכים אתך לגבי הרמה,צריך להבדיל בין הרמה הכללית לרמה של קבוצות הצמרת,הגדלת הליגה היא אסון תדמיתי,הייתי אפילו אומר שצריך להקטין את הליגה ולערוך שלושה סיבובים,כך יהיו פחות קבוצות קיקיוניות ויותר משחקי עונה עם איצטד' מלא..

לגבי המשחק אתמול-הוא לא אינדיקציה לכלום,יותר מידי היה מונח על כף המאזניים בשביל שיהיה כדורגל,יש משחקים כאלה גם בליגה האנגלית וגם במפגשי צמרת לפעמים אם כי בפרמייר הקצב פי 5 יותר גבוה וגם המיומנות,זה היה מסוג המשחקים שבהם שתי הקבוצות מנטרלות אחת את השניה,אין כמעט הזדמנויות וזה מוכרע בפעןלה אחת טובה,וזה מה שקרה אתמול,במקום לבקר ולומר אין רמה וכו' אפשר להגיד מילה טובה ללאלה שהבקיע שער לא ווירטואוזי אבל בקור רוח מפתיע לשחקן ישראלי בהתחשב בחשיבות המשחק,

שתי הקבוצות הללו נותנות עונה מצוינת בסטנדרטים ישראלים וגם עושות דברים יפים באירופה מול קבוצות לגיטימיות כבר שנים,במובן הזה התקדמנו אבל אחרי המקום ה 5 בליגה אין רמה בכלל ובעיקר אין אוהדים

זה לא גילוי מרעיש שליגת העל הישראלית היא ליגה ברמה די נמוכה,הסיבה היחידה לראות משחקים היא אם אתה אוהד קבוצה,אני כבר שנים צופה אך ורק במשחקים של הפועל כי זה מה שמענין אותי,והאמת הם מפתיעים אותי לטובה כי אין לי הרבה ציפיות(פעם בעשר שנים אליפות וכל שנתיים שלוש איזה גביע)בשביל לראות כדורגל אמיתי יש את אירופה ברוך השם..

יואב 27 באפריל 2010

תודה גלעד.לא ספרתי עד עשר, קורה, מתנצל.
כולי תקווה שמכבי תכבד את המדים שלה בשבוע הבא(ומאמין שכך יקרה).זה חשוב הרבה יותר מאשר תואר אדום או ירוק.

בני תבורי 27 באפריל 2010

גלעד,
נכון מאוד.
לגבי הפועל אני חושב שמדובר בקבוצה המאומנת ביותר בארץ שהמסורת האירופית המרשימה שלה הגביה שם את הסטנדרטים לאיכות. לא בהכרח למשחק מבריק לאורך כל הזמן, אבל מכונה מתואמת ויעילה. גוטמן בנה קבוצה בצלמו ודמותו וזה עובד מצויין. ראיתי שקפצת גם לבקר את אברהמי, אני מנצל את הפוסט כדי להמליץ על מה שהוא כתב אצלו:

http://zeevny.wordpress.com/

רונן דורפן 27 באפריל 2010

רפאל – הבעיה בישראל איננה בשיטת המשחקים. אין שום טעם לנסות ליצור עניין בליגה כשהכדורגל והמתקנים הם כאלו.
הייתי אוסר על כל קבוצה שנוגעת בכספי ציבור לשלם יותר מ-100 אלף דולר בשנה לשחקן או לגבות יותר מ-40 שקלים כניסה מאוהד.

שלו רומא 27 באפריל 2010

רונן – אני תומך בדבריך, אבל באיטליה כמו שאתה יודע המתקנים לא במצב יותר טוב, והיא לא מדינה יותר מסודרת בשום תחום חיים והרבה יותר מושחתת. נכון הוא שהכדורגל האיטלקי מחורבן ועדיין ניתן למצוא כאן קבוצות שכיף לראות (לאו דווקא רומא) ועדיין יש קבוצות חזקות. וזה בגלל החינוך לספורט.
אני מסכים שצריך לאסור על קבוצות תשלומי עתק אלה אם זה בא מכיסו של הבעלים. צריך לחייב ערבויות גדולות מאוד מכל קבוצה שמעמידה תקציב "מקצועני" וצריך להפקיע את מחלקות הנוער מאגודות (וכמובן את תקציבי משלמי המיסים).

רפאל 27 באפריל 2010

רונן, מה שאתה אומר הוא יפה ונכון ברמת האידיאל, אבל איך תשכנע קבוצה כמו חיפה או הפועל שעם אליפות שלהם הם רגל וחצי בצ'מפיונס לעשות מהלך כזה?

ועוד שאלה- אם עושים שיטה שנותנת טעם ליותר קבוצות לשחק כדורגל, זה מקרב אותנו לתשתיות יותר טובות או מרחיק.

מזמן עברנו את השלב שאנו מאבחנים ליקויים חמורים במגרשים, אימון, ניהול הכדורגל ותרבות הספורט הישראלית.
השאלה אם אתה מתקן משהו אחד עוזר ליצור מומנטום לעבוד על דברים נוספים או נתפש כניסיון ציני להעביר את תשומת הלב מבעיות עיקריות אחרות שאף אחד לא מוכן לטפל בהם.

אז אני אומר דבר כזה –
תן לקבוצות דרך לייצר יותר כסף ומשאבים, והם כבר יחשבו בעצמם אילו פעולות הם יכולים לעשות בשביל להתחרות חזק ולתת להם יתרון על האחרות.
עם כל הבעיות שיש, מי שעוסק בכדורגל יודע שאי אפשר לוותר על מחלקות נוער וילדים.
הבעיה שאין מספיק כסף ועניין ציבורי.
תראה שאתה מנסה לשפר ולחשוב חיובי ויצירתי – ואנשים עם כסף יבואו, גם אם יהיה צורך בכמה צוותי שיווק שיביאו אותם.

ושוב, לדוגמאות אקטואליות מהולנד ובלגיה. ההולנדים לא נופלים מאף מדינה בעולם במתקנים, אימון שחקנים, רצינות, רמה ומקצוענות ואנשים במדינה ימלאו את האצטדיונים גם אם זה ליגה שלישית.
יש להם מתקנים מדהימים גם לקבוצות ממש גרועות וזה העניין- שהן נהיות פחות טובות בהדרגה ואף אחד לא עוצר את הסחף הזה.

בבלגיה לעומת זאת התשתיות וקאדר השחקנים הוא הרבה פחות טוב מאשר הולנד, גם בשפל הנוכחי- אבל עובדה שהם כן הבינו שצריך לשנות פורמט בליגה ע"מ לייצר יותר עניין וכסף למותג הליגה שלהם. וכבר בונים אצטדיון חדש לגנט ועובדים בכל המקומות האלה הרבה יותר ברצינות על מחלקות לפיתוח צעירים.
הם לא יגיעו לסטנדרטים ההולנדים כנראה גם בעוד 100 שנה, אבל הליגה משתפרת והרבה יותר מעניינת מזו ההולנדית כבר.
בעוד 5 עונות בקצב הזה היא גם תהיה יותר טובה.  
זו שורה של פעולות ומתכונת הליגה המקצוענית היא צעד חשוב והכרחי.
עובדה

רונן דורפן 27 באפריל 2010

רפאל – אבל קיזוז הוא לא מנגנון מעורר תחרות. אין לי בעייה עם פלייאופים. קיזוז הוא מנגנון להבטיח זלזול יחסי בשלבים מוקדמים של העונה.
הכדורגל הבלגי יחזור להיות טוב בגלל כמות המהגרים האפריקאים. לא רואה אפשרות אחרת.

רפאל 28 באפריל 2010

בסדר גמור,
אז עכשיו יש ליותר קבוצות במה ויכולת להחתים כשרונות אם זה בשביל להשאיר אותם או למכור אותם בסכום גבוה יותר.
יש יותר כסף מהטלוויזיה ועניין במשחקים והקבוצות מכניסות יותר מיום משחק.
אז זה בטח לא מזיק אם יש לך מאגר כישרונות.
השיטה היא לא חזות הכל, אבל היא חלק משמעותי ויש לה משקל מכריע שרוב אוהדי הכדורגל מסיבות שונות ( פוליטיקה, אינטרסים וכמובן נאיביות של ההמונים )לא מוכנים ( תרתי משמע )להכיר בו.

rondi 27 באפריל 2010

בגדול, אני מסכים עם ההבחנה של רונן על התפיסה היהירה שלנו שמתבטאת בכדורגלן הישראלי, אבל דווקא שתי הקבוצות הספציפיות האלו משחקות עם שיטה יחסית ברורה.

 בחצי השעה הראשונה של המשחק אתמול שיחקו כדורגל. העובדה שיפת התעקש לשמור את הכרטיס הצהוב בכיס גרמה למשחק להתדרדר ולהשאיר ללחץ, לבלבול ולמקריות לדבר.

לדעתי הכל מתחיל בנבחרת הלאומית. מהסיבה הזו אני חושב שההחלטה למנות מאמן זר לנבחרת הייתה נכונה, למרות כל מה שאני חושב על מי שהחליט אותה…

כולי תקווה שפרננדס יבנה מודל בנבחרת שידע לשלב בצורה מאוזנת יותר בין הכישורים הטכניים והטקטיים של השחקנים כפי שאני חושב שגוטמן ואלישע לוי בסך הכל כן עושים השנה בקבוצות שלהם. 

אופיר 27 באפריל 2010

רונן, לפעמים אני תוהה אם אתה עצמך מאמין לחלק מהתחזיות שלך האלה שמתממשות. מילא התחזית ההיא על מספר הכיבושים של רונאלדו, אבל להמר על באיירן בצ'מפיונס…??!!? ואל תגיד לי שאחרי מה שראית מהם מול פיורנטינה חשבת שככה נראית פייבוריטית לזכייה. וקיבינימאט, הם בגמר…

אנונימוס 27 באפריל 2010

לא נמאס כבר מההתגוללות הפתטית הזאת על הליגה הישראלית? בסדר הבנו, ליגה גרועה, לא מעניינת, מתחרה ברמת המשחק עם הליגה ההונגרית. הבנו.
אנא השאירו אותה לנו, אוהביה של הליגה המקומית.
מי שהרמה מאכזבת אותו, שיחזור לראות סגירות אלכסוניות וסופרסטארים אירופיים בערוץ הספורט ויעזוב את הכדורגל הישראלי בשקט כבר עם ההתנשאות הפטרונית הזאת.

רפאל 28 באפריל 2010

אנונימוס, אני מבין את הכעס בדבריך, אין בעיה אם עמדתך כי אתה מבטא רגש אותנטי כאוהד.
הבעיה היא כשמנהלי הכדורגל החליטו לעשות מהקו הזה את האג'נדה שלהם ולהאשים את מי שאיבד אמון בערך הליגה בהתנשאות וחוסר פאטריוטיות או פירגון.

וכמובן הבעיה הכי חמורה- איך ועל שום מה אין אפשרות לנהל את הכדורגל באמצעות מוסדות שונים. כל עוד ההתאחדות שולטת, לא תהיה תקומה לתרבות הכדורגל. לא אומר שלא יהיו הישגים פה ושם, אבל זה ימשיך להסריח ולהיות הרבה יותר גרוע ממה שזה יכול להיות.

אור שחולם להיות אלבס 27 באפריל 2010

לא אשכח איך אמרת בתחילת העונה שבאיירן תזכה בליגת האלופות, אתה רחוק משחק אחד מהימור שאף אחד אחר לא היה מעז לקחת. דורפן אתה אגדי!

יוסי מזרחי 27 באפריל 2010

אור שחולם להיות אלבס(…):
גם אני הימרתי על ביירן(הימרתי זה הביטוי הנכון), ואני אומר לך ולרונן, שביירן יקבלו ארבע מבארסה או מאינטר.
הם פשוט לא ברמה הראשונה של הקבוצות והעובדה שעברו את יונייטד, היא בגדר נס שיכול להתרחש אחת לדור.

יואב תל אביב 27 באפריל 2010

לא יודע יוסי,באיירן מתעצמת ממשחק למשחק,רובן ואוליץ׳ מפחידים,תוסיף את ריברי ויש פה סיפור מעניין.אגב אני מת על איך שאוחנה קורא להם bayren.

אופיר 28 באפריל 2010

יוסי, אני גם חושב שהיא לא ברמה של הגדולות באמת, וזה מה שנפלא בהימור שלכם: זה לא יכול היה לקרות אלמלא באירן היתה מקבלת את פיורנטינה, רפאל דה-סילבה היה מורחק וליון היתה היריבה שלהם בחצי הגמר, ובכל זאת – כל זה אשכרה קרה!

עומרי 28 באפריל 2010

יש לזה קשר ישיר לרמת המאמנים.
אלי גוטמן הוא היום רמה מעל שאר הליגה. מאמן ברמה טובה שמתפתח עם השנים.

כל השאר חאפ-לאפ. אם אחד כמו אוחנה, שמתפרנס מאימון כבר יותר מעשור, מעז לומר מעל כל במה אפשרית שאימון זה אוברייטד, אז דרשני.

גמל אדום 28 באפריל 2010

עומרי- בישראל אימון זה אוברייטד.
אני מנסה לחשוב על מאמנים טובים בארץ, כאלה ששחקנים משתפרים אצלם באופן עקבי ושגם מגיעיםהגיעו לתוצאות טובות.
רן בן שמעון, לופא קדוש, גרנט, קשטן וגוטמן.
אצל חלק גדול מהמאמנים אימון זה לבחור הרכב בשבת.

גמל אדום 28 באפריל 2010

הבהרה: רן בן שמעון עוד לא שם אבל אני בטוח במאה אחוז שהוא יהיה שם עד כמה שנים (אולי גם קלינגר). לופא קדוש אף פעם לא היה רלוונטי (אבל אני מעריץ שלו). גרנט כבר לא בארץ כמה שנים. לגוטמן יש שנים טובות ושנים איומות ונוראות, או שהוא לוקח אליפות או שהוא מקבל התקף לב.
……..
גם זלצר מאמן טוב, אבל הוא מאמן נוער.

סופרפלי 28 באפריל 2010

באיירו משחקת נהדר, לא יודע מי הן "הגדולות באמת" אבל היא תהווה יריב ראוי גם לברתלונה וגם לאינטר.
באופן מוזר המשחק שלהם עולה ברמה כשריברי לא על המיגרש.

דני 28 באפריל 2010

אלי סהר מדהים הבוקר "בישראל היום" בטענתו ששיטת הפיינלפור בכדורסל אינה הוגנת אבל המינהלת ביטחה את מכבי בהשתתפות עד קץ הימים ביורוליג ולעומת זאת (תוהה אלי סהר) "איזה תעודת ביטוח קיבל שחר תמורת הקיזוז".
יעקב שחר הוא שמעון מזרחי החדש .יותר מדי עיתונאים עסוקים בזמן האחרון לבדוק עד כמה יעקב שחר פגוע מהקיזוז,כביכול יעקב שחר הוא הכדורגל הישראלי והכדורגל הישראלי הוא יעקב שחר.זה אומנם מוזר אבל האינטרסים של יעקב שחר הם לא בהכרח האינטרסים של בעלי הקבוצות האחרות.
המחשבה של סהר שההתאחדות היתה צריכה מראש לשקול את נזקי הקיזוז ליעקב שחר היא מחשבה אווילית ומטרידה כאשר היא באה מעיתונאי שספורט הוא עיסוקו.
זה גם מבהיר איך מכבי תל אביב הצליחה להשתלט על הכדורסל הישראלי בסיועם של עיתונאים שעסקו כל הזמן בשאלה האם מהלך כזה או אחר טוב או רע למכבי.

משה הגדול 28 באפריל 2010

לוזון מבטא מבחינתי את כל הפסול בכדורגל הישראלי, כדורגל של עסקנים, תוצאות על חשבון משחק, כדורגל של פוליטקאים שמחפשים את הקריירה שלהם על חשבון המשחק. הדבר הזה בא לידי ביטוי במגרש השחקנים והמאמנים משחקים כמו פוליטיקאים שרוצים רק לשרוד. הספורטיביות, בידור ותרבות מחוץ לעניין.
לגבי שיטת הקיזוז אני חושב שהיא מצויינת לכדורגל הגווע פה מי מחפש צדק שהמשחק עומד למות, חוסר צדק הכרחי במציאות שלנו, הקיזוז הוא כמעט והחוסר צדק הוא תיקון ליל שבועות שבה להחזיר המציאות לתיקונה. כל שבוע צריך פה משחק לחיים ולמוות, מעין וריאציה על הישרדות והאח הגדול כל שבוע צריכים לשחוט כמה מאמנים, שחקנים וקבוצות, אחרת זה לא יעבוד פה. כדורגל תרבות בידור לא מעניינים אף אחד לחיים או למוות ועדיף כל שבוע

רונן דורפן 28 באפריל 2010

סופרפליי – למה באופן מוזר? מה ריברי עשה בקריירה שלו לזכות במעמד של שחקן אירופי מוביל? אני חייב לומר שהתדמית הזוהרת של השחקן הזה היא אחד הדברים התמוהים ביותר בעיני בכדורגל.

נועם 28 באפריל 2010

וואלה. קלעת לדעתי.

ואגב, אני חייב לפרגן לך, בתחילת העונה חזית לבאיירן הצלחה גדולה, ולפחות בחודשיים הראשונים היה נראה כאילו יש לך חתיכת סומבררו לבלוע.

בחודשיים האחרונים, באיירן היא הקבוצה הכי חכמה באירופה ומשחקת כדורגל יוצא מן הכלל.

רונן דורפן 28 באפריל 2010

יוסי מזרחי – ראשית, לא אקח יותר מדי קרדיט על ההימור, כי הימור זה הימור. אבל שנית, הם לא יקבלו רביעיה בגמר כי דווקא הבסיס להימור שלי הוא לדעתי הצד הנכון שלו: שתהיה החלשות גדולה של הקבוצות החזקות כאפקט דומינו לכל הרכש המיותר של ריאל ובארסה וסיטי.

רונן דורפן 28 באפריל 2010

אופיר – ראשית, הימור זה הימור וזה לא ביג דיל. שנית, לא זוכר למה, אבל לא ראיתי את המשחקים שלהם מול פיורנטינה. אחרי מחצית אחת במינכן חשבתי שלבאיירן אין מה לחפש על אותו מגרש עם יונייטד (שיכולה להתייחס להפסד כמאד מטופש). אבל איכשהו הם שרדו את זה ושרדו גם שחיטה של חצי שעה באולד טראפורד.

כפי שכתבתי קודם – כל מה שחשבתי היא עונת כדורגל חלשה יחסית של הקבוצות הגדולות בגלל שוק ההעברות המטורף של הקיץ. חשבתי שההגמוניה האנגלית-ברצלונזית תשבר ומבחינתי גם זכיה של אינטר תהיה תוצאה של כך.
בביקור שלי במינכן בקיץ הרגשתי שהמועדון ממש מתרגש מבואו של ואן חאל ויהיה פה חיבור טוב. אחר כך דברים לא הסתדרו בתחילה, אבל מי שתמך בואן חאל היה אולי האנס. ואני לא אשכח את מה שאמר לי אחד העיתונאים הזקנים. "ואן חאל הוא מישהו שאולי האנס בוטח בו. הוא עזב בגללו את הספסל. דבר כזה לא היה בתולדות באיירן"

אביעד 28 באפריל 2010

רונן, אם באיירן הייתה עפה בשמינית או ברבע כבר היה נמצא מישהו ששולף לך את ההימור הזה ושואל "מה קרה?", אז קבל את המחמאות כי הרווחת אותן ביושר.
דני, לא קראתי את מה שאלי סהר כתב, אבל תן לי לנחש ניחוש מבוסס: הפיינל פור נועד לאפשר לקבוצות לקחת אליפות ממכבי ת"א ולכן "הביטוח". הקיזוז לא נועד לפגוע בשחר (אלא בגאידמק) אבל אם המצב היה הפוך והפועל היו נפגעים מהקיזוז, אני לא רואה סיבה למה סהר לא היה כותב טור דומה ומחליף את המילים "שחר" ב"טביב" או "מוני הראל".

רפאל 28 באפריל 2010

רונן, תגובה לדבריך מסעיף 78.
לפני שאענה לעניין אומר שקצת טעיתי בהתבטאויות שלי בפוסט הקודם עם ליברפול בו יצרתי כנראה רושם שבעקבות מקרה ספציפי צריך להחליף את השיטה בפריימרליג ובעקבות כך נראה שכל דבר שאומר מטרתו להשליך ממנו והלאה לכיוון ליגות בכירות.
אז למען הבהירות אבקש להצהיר- אין זה המצב.
איני רוצה, מנסה או בכלל יכול לטעון נגד השיטה באנגליה משום שהנתונים מספרים שהיא פועלת ועובדה שמשקיעים גדולים מנסים להיכנס בכל דלת אפשרית והספורטיביות גם כן אינה מוטלת בספק, בוודאי שיחסית לליגות אחרות.

אוקי, עכשיו שהבהרנו את זה אלמד זכות על השיטה בבלגיה ובישראל.
המצב שם כאמור, שונה בתכלית ממה שתיארנו באנגליה.
הטלוויזיה בשתי המדינות התלוננה שאין מספיק משחקים אטרקטיביים, הרמה היחסית יורדת והקהל כבר לא תופש את הליגה כמסגרת תחרותית רצינית, במיוחד כשיש חלופות אטרקטיביות בהרבה מהיבשת.
כל הדוחו"ת הכלכליים והמקצועיים של המועדונים העידו על ירידה חדה במגמות, משהו שגם הברקות חד פעמיות לא יכלו לשנות.
בבלגיה שיחקו בפורמט של הבונדסליגה, 2 סיבובים עם 18 קבוצות.
היי, אצל שכנתם בת ה 80 מיליון תושבים זה פועל נהדר. אז איך ולמה שינו?
כי השיטה מבטאת את הצרכים של המדינה על פי נתוניה הדמוגרפיים, כלכליים ותרבותיים. לכן במדינות אמריקה הלטינית והדרומית יש פלייאופים או 2 ליגות קצרות בכל עונה, לכן גם באוסטרליה, יפן וקוריאה עושים דברים דומים ובאירופה ברוב המדינות הולכים על דרך משלהם.

עכשיו שיש דוגמאות מהשטח כבר לא צריך להתעסק רק עם תאוריה.
קביעתך שהקיזוז לא מעורר תחרות היא פשוט שגויה, מצטער, אין דרך אחרת לומר זאת. בוודאי שהיית צודק אם היה בידך אלטרנטיבה שאפשר להוכיח כעדיפה, למשל- סוג של פלייאוף בסדרות או איזה קונספט אחר.
אבל להגיד דבר כזה בהשוואה למצב הקודם, בלי קיזוז, זו אמירה ריקה בלי שום כיסוי. גרוע מכך, אפשר בקלות להוכיח שזה בדיוק להפך.
יש פה התעלמות מוחלטת מנתונים מהשטח.

בארץ בני יהודה פתחה את העונה בסערה.
היא אח"כ שיחקה כדורגל ממש חלש, אבל עוד נשארה חזק בתמונה על מקום שלישי ואירופה אך ורק בגלל שפתחה כך.

הפועל ת"א פתחה את 4 המחזורים הראשונים ממש גרוע והשיגה 5 נק' מתוך 12. היא קיבלה על זה פרס?
אולי אנחנו בכך שהליגה לא נסגרה סופית בספטמבר.
מאז ועד משחק העונה היא שיחקה בקצב צבירת נקודות גבוה מזה של חיפה והשאירה לעצמה סיכוי להיות בתמונת האליפות. ואם חיפה לא הייתה שומטת נקודות בדרבי שלה, גם הניצחון בקרית אליעזרו 85% הצלחה ( בין מחזור מס' 5 ל 32 )לא היו מספיקים לה להיות תלויה בעצמה. בגלל ההתחלה הרעה היא הייתה כל העונה בעמדת אנדרדוג, חייבת לנצח כל משחק בשביל שיהיה סיכוי תאורטי שמשחק העונה עוד ייחשב למשהו.

ומה עם הפועל פ"ת שגם פתחה את העונה מאוד חלש. היא דווקא עלתה על רצף נאה ללא הפסדים והציגה יכולת פושרת ואפילו טובה בהמשך העונה אבל בגלל ההתחלה הרעה נענשה ועכשיו היא במקום ממנו יורדים ליגה. היו משחקים קצת יותר טוב בתחילת השנה, כנראה מבטיחים את מקומם לפחות בבית האמצעי וניצלים מהמלחמות האלה.
אבל ידעו לכל אורך הדרך שיש שיטה המבטיחה להם את תלותם בעצמם, ולכן ידעו להתעורר ועכשיו יצטרכו גם לדעת להילחם מול היריבות שבאותו מצב ובאו עם פסיכולוגיה בריאה.

בליגה עם הקיזוז תמיד היה שווה לך לנצח ועל מה לשחק, בניגוד גמור למצב הקודם.
אפשר לתת דוגמאות כאלה על עידוד מחוייבות לניצחונות עבור כל קבוצה בפרט, אם זה מה שישכנע אנשים – בבקשה.
אבל אל תעוורו עיניכם לעובדות.

אביעד 28 באפריל 2010

ראיתי עכשיו כתבה בוואלה! שהעלתה משהו שאני אישית לא התמקדתי בו בעבר בקשר לקיזוז ואני חושב שהם צודקים: הנפגעת העיקרית מהקיזוז היא לא בהכרח מכבי חיפה אלא קבוצת תחתית שבדם יזע ודמעות בנתה לעצמה פער מהקו האדום וראתה אותו הולך לקיבינימאט בקיזוז – אובדן אליפות הוא מכה פחות קשה מירידת ליגה.

בני תבורי 28 באפריל 2010

אביעד,
נכון מאוד.
הפועל ר"ג והפועל פ"ת צברו נקודות שהעמידו אותן בתום העונה הסדירה במרחק של תשע ושבע נקודות מעל לקו האדום, מה שאמור להספיק להשארות בליגת העל. הקיזוז מציב אותן שוב בסכנת ירידה. לא מוסרי.

רפאל 28 באפריל 2010

תגיד, אתה רציני?
הקבוצות האלה בכלל צריכות להגיד תודה שמכניסים אותן לליגה!
בפורמט הקודם, מקומות 11-12 היו יורדות אוטומטית בלי שום פלייאוף וסיפורים.
כאן הגדילו להם את הליגה, נתנו להם סיכוי לחלום על מקום 6 ומעלה אם רק יתמידו לשחק נורמלי ( הפועל חיפה- לתשומת ליבכם ) ואת הבית האמצעי שכולם צחקו עליו ולא הבינו למה הוא קיים התקינו כמקום מבטחים, סוג של מטרה מדידה שאפשר לשאוף להגיע אליו אם אתה למטה ומקום שאתה מתבאס בו ומכה על חטא אם חשבת לסיים גבוה יותר.

הקיזוז הבטיח שקבוצות גם בפער 10-12 מהקו האדום ימשיכו לשחק חזק ולא יתפתו ללכת לים לפני המועד.

ודבר נוסף – תוריד את הקיזוז, סבבה.
אני מבטיח לכם שתוך 3 חודשים תקום כזאת זעקה להחזיר את הליגה ל 12 שאבי לוזון יעדיף כבר להתפטר מאשר לשאת את הלחץ.
הקיזוז הוא הדרך היחידה שהקבוצות האלה בכלל בליגה, התקשורת רוצה להוריד אותן חזרה? חבורה של צבועים ללא חזון.
מה אתם מאמינים להם?

יואב 28 באפריל 2010

אפשר אולי לטעון שגם הכרעה בהפרש שערים אחרי קיזוז לא הוגנת.חיפה יכולה להפסיד את האליפות על גול אחד, לאחר שניצחה יותר משחקים וצברה יותר נקודות.
וכל מה שקשור לתחתית בוודאי נכון.

רפאל 28 באפריל 2010

מסכים איתך שלהכריע אליפות על הפרש שערים מבאס לגמרי. בכלל מעצבן שהמשחק האחרון של העונה הוא לא בין טוענות לכתר, אבל כנראה שזה בחיים לא ישתנה כי אנשים התרגלו לפורמט אחר.

לגבי הפרש השערים בטח לא צריך להתייאש- אני בעד מפגש כפול על האליפות במקרה של שיוויון נקודות, כמו שיש בלא מעט ליגות.
זה שיפור שצריך להילקח בחשבון, במיוחד כשמתעסקים כאן עם קיזוז נקודות.
מצידי שיהיה גם חוק שאם לא לוקחים אליפות ביותר מנקודה, קובעים שתי משחקים. אם זה לא ברור, צריך להכריע ראש בראש. מה אתה אומר?

יואב 28 באפריל 2010

רפאל,
אני דווקא בעד הפרש שערים. זה מדד משקף למה שעשית כל עונה אבל לאחר קיזוז,הוא נראה חסר ערך לגמרי אם בכל הפארמטרים האחרים אתה נחות.
בקשר לשאלתך,אתה קצת קיצוני לי ואני מודה שאני קצת אולד פאשן.נקודה-זה המון.

Comments closed