לברוניזם. סיכום נכון לעכשיו

In כללי


ראשית, אני לא רוצה לדבר על קריסה. כי ב-11 הפרש לבוסטון מי שקרס הוא אני. והתעוררתי בבוקר כדי לראות במסנג'ר משפטים כמו "מבחינת הלגאסי שלו הוא חייב להשאר בקליבלנד" או גם "הוא חייב לעזוב את קליבלנד".

 

 

שנית, המיניסדרה הזו מכונה לברוניזם. לא לברון. כי לברון ג'יימס הוא ילד שגדל בגטו והפך לשחקן כדורסל גדול. אין לי מושג מה בדיוק האופי שלו אבל ברור שיש לו אופי נחוש ומוסר עבודה נדירים יחסית לאדם הרגיל. יש לי רק מושג מה הוא מייצג. וזה הלברוניזם: מערכת עסקית שלא מוכנה שייצור מחוייבות כלפי הקבוצה והעיר בה הוא משחק. התייחסות לקבוצת כדורסל כאיזה כלי עזר עבור הכוכב. קומישינר שמספר לפני העונה שלברון יעלה על מייקל ג'ורדן. זאת אומרת – המסורת של המשחק מתכופפת בפני האינטרסים הכלכליים.

 

 

אני מתעכב על כך כי שטרן ביזה עצמו בדברים הללו. לא כי הוא טעה בהערכה. אלא שהוא אמר את זה מאינטרסנטיות כלכלית. והוא גם שידר בזה לכל מערכת בעלי הזכויות התקשורתיות סביב הNBA שהוא מצפה מהם להמשיך להאדיר את לברון. בין היתר לקבל תארים אישיים. בעוד כמה שנים יגידו "שיש לו כך וכך בחירות לחמישיית ההגנה" – כאילו שיש לזה קשר להגנה שלו. כאמור, כל זה לא לברון – לברון הוא בטח חולה כדורסל חביב – זה הלברוניזם.

 

 

 

שלישית, ויש קשר. אלוף כדורסל גדול סיים אתמול כנראה את דרכו. שאקיל אוניל. חבל לי שבנסיבות הללו – כשהוא תורם את גופו העייף למיצג הלברון ג'יימסי. שאקיל הוא הג'ורג' פורמן של הכדורסל. מרוב שהוא חביב וציורי שוכחים לפעמים כמה שהיה גדול. ההבאה שלו לקליבלנד מייצגת היטב את הלברוניזם. “תביאו לי סנטר עכשיו! אין לנו זמן לפתח אחד. כי צריך אחד עכשיו. אולי אנחנו עוזבים בשנה הבאה. זה לא משנה אם זה לעונה אחת בלבד. אנחנו צריכים סנטר עכשיו".

178 Comments

IDO 14 במאי 2010

אז ה NBA עשה טעות קטנה. כל העניין הזה של חמישייה מול חמישייה, זה מיושן.

מהעונה הבאה אחד על אחד.

טל 14 במאי 2010

רונן, שאק הוא דוגמה לשחקן שעזב קבוצה (במצב מצוין) ולא בטוח שממניעים מקצועיים לחלוטין, כדי לעבור לזוהר של L.A. מה בעצם ההבדל בינו לבין לברון בשלב הזה של הקריירה שלו?

טל 14 במאי 2010

שלא לדבר על קובי, שזרק את שאק מL.A כדי שהוא יכול לזכות באליפות לבד.

דותן 14 במאי 2010

חברה – העולם השתנה – יש רק דבר אחד חושב – כמה נעלים אתה מוכר – אסיסטים וריבאונדים זה פסה…

רונן דורפן 14 במאי 2010

טל – אין הבדל. אבל שוב אני נתקל בגישה לפיה "אם מישהו עשה את אותן טעויות או כשלונות של מישהו אחר זה סימן שהוא בוודאי בדרך לשחזר את הצלחותיו".

אתן לך דוגמא: מייקל ג'ורדן לא יודע לשחות. לא כל מי שלא יודע לשחות הוא ספורטאי ענק.

ויינר 14 במאי 2010

גם אם לברון יתחיל להמר, הוא עדיין עלול לגמור כמו אנטואן ווקר ולא כמו ג'ורדן.

עומרי 14 במאי 2010

מייקל ג'ורדן לא יודע לשחות??

אחד שמגיב 14 במאי 2010

למיטב הידוע לי, ג'ורדון הצעיר זכה באליפות נערים ב' כשהוא בן שלוש בלבד

רונן דורפן 14 במאי 2010

עומרי – לא. הוא כמעט טבע כשהיה בן 9 ומפחד ממים. הוא לא נכנס לים אפילו. לא יודע מה לגבי בריכה.

אחד שמגיב – אולי תבחר לך איזה ניק נורמלי? לא רק זכה – גם רוב היריבים היו בני 3.5 או 4.

moby 14 במאי 2010

לברון ניצח בני 2-2.5 (על פי קומישינר השחייה) הוא יהיה גדול יותר ממייקל (ג'ורדן,פלפס רק תבחר).

ניצן 14 במאי 2010

בנוסף, חברתו של מייקל ג'ורדן טבעה למוות בבריכה כשהם היו בקולג' והוא לא היה שם, אלא אצל ההורים שלו.
יכול להיות שאני שוגה בפרט או שניים.
אבל זה נכון – יש לו פוביה אמיתית, תוצאה של טראומת ילדות (חגיגות הזכייה עם הקבוצה שלו בה הוא כמעט טבע למוות וחבר שניסה להציל אותו מת), שקיבלה חיזוק עם הסיפור המאוחר יותר.

טל 14 במאי 2010

רונן, אבל עובדה שהצגת את שאק כ"אלוף גדול". ולא סתם אלוף גדול, אלא כאחד ש"תורם א גופו למיצג של הלברון ג'יימסי". איפה ההסתדרות שתטפל בניצול המביש הזה.

האמת היא שלברון ג'יימס הוא שחקן כדורסל עם יכולות חסרות תקדים. מצד שני, עד היום, הוא לא הפגין ווינריות ג'ורדנית (אם כי הוא בוודאי לא לוזר, ראה הסדרה שלו מול הפיסטונס לפני כמה שנים). ווינריות ג'ורדנית לא במובן של לא זכה באליפות, אלא של האש בעיניים. אצל ג'ורדן גם בשנים המוקדמות התחושה הייתה שהמשחק נגמר מוקדם מידי. אין תחושה כזו אצל לברון. ועדיין, לא מדובר ברוע האנושי בהתגלמותו, אפילו ברוע כדורסלני בסדר הגודל של קובי.

טל 14 במאי 2010

לסיכום, אני לא רואה איך ההתנהלות של לברון ג'יימס שונה מזו של 99 אחוז מהספורטאים המקצועניים בספורט העולמי.

עזי 14 במאי 2010

בדרך כלל הליגה, הקומישינר, הגוף המנהל לא עובד בשביל שחקן. מקסימום עיגולי פינות לסופרסטארים. פה יש עבודת אלילים שלמה, שינוי סדרי עולם, כדי שסטרן יוכל לטעון שלברון הוא כוכב על ברמה של הגדולים ביותר. הוא לא והוא לא יהיה. הוא שחקן כדורסל גדול עם יכולת פיסית יוצאת דופן ומספרים מרשימים. זה לא מעט.

רונן דורפן 14 במאי 2010

טל – שאק אלוף גדול מסיבה מאד טפשית. הוא זכה בארבע אליפויות.

טל 14 במאי 2010

וזה ענין מקצועי טהור. במילים אחרות, ברגע שלברון יזכה באליפות (ודי בטוח שהוא יזכה) כל הדברים שסביב שאתה יוצא נגדם, ישכחו.

טל 14 במאי 2010

אף חוק לא שונה לטובתו של לברון ספציפית. שונו חוקים לטובתה של ההתקפה, או במילים אחרות, לטובתם של הכוכבים כולם. ולא תמצא מאמן כדורסל על פני הגלובוס שיגיד שלברון הוא לא תופעת כדורסל יחודיות וחד פעמית ברמת היכולות שלו. המקום שלו בין הגדולים יקבע על פי מספר האליפויות שהוא ייקח עד סוף הקריירה. אם הוא יקח, הוא יזכר כאחד הגדולים ביותר, תרצה או לא.

רונן דורפן 14 במאי 2010

טל – שונו חוקי הצעדים ספציפית לזכותו

ניצן 14 במאי 2010

לטל –
כשאתה כותב
"זה ענין מקצועי טהור. במילים אחרות, ברגע שלברון יזכה באליפות (ודי בטוח שהוא יזכה) כל הדברים שסביב שאתה יוצא נגדם, ישכחו."
אתה מסתמך על מה?
והאם כשג'ורדן, או שאקיל, או יואינג, או רובינסון, או אולאג'וואן, או מאלון וסטוקטון, או דרקסלר, או מילר, או בארקלי – האם כשכל אחד מאלה הפסיד שנים רבות – האם גם אז הטיעון הכי טוב להגנתם היה "כשהם יקחו הם יהיו הכי גדולים"?

רונן דורפן 15 במאי 2010

כשתהיה לו אליפות כמוביל קבוצה אז יהיו לו רבע מהמורשת של טים דנקן ושליש משל שאקיל אוניל.

תושב חוזר 15 במאי 2010

לענין שאק – אלוף גדול ושחקן חביב עלי באופן אישי: תורם את גופו העייף זו דרך אחת להציג זאת. מנסה לתפוס טרמפם על העגלה שהוא קיווה שתתן לו עוד תואר כדי לפרוש עם אחד יותר מקובי – זו דרך אחרת, ולא פחות מדוייקת.
אל הדיון בלברון אחזור כאשר הוא יקח תואר. ההבחנה בין לברון ללברוניזם יפה ואומרת הרבה על האינדיבדואל בעולם הקפיטליסטי

צור שפי 14 במאי 2010

מה הלאה? מי תהיה האלופה? הערכות? ניחושים? משהו?

טריפי 14 במאי 2010

אורלנדו.
הם נראים מוכנים ,
והם היחידים שיכולים לעצור את המטחנה ע"ש גאסול את ביינום.

שמרלינג 14 במאי 2010

במהלך המשחק התחלתי להבין שאת המשחק הזה לברון לא ינצח פשוט משום שהוא ו/או הסוכנים שלו לא מעוניינים שינצח. לברון צריך כישלון בקליבלנד על מנת שתהיה לו לגיטימציה להמשיך לקבוצה אחרת בשוק גדול יותר. אליפות העונה בקליבלנד תעשה אותו 'עני' יותר בטווח הרחוק.
ראיתי את הרבע האחרון ולא האמנתי כמה הוא אפילו לא ניסה. עשה את המינימום בשביל לצאת 'בסדר'. מי שראה אותו קולע עשרים ומשהו נקודות רצופות בפלייאוף נגד דטרויט מבין על מה אני מדבר.
כן, תאורית קונספירציה. אני קצת נבוך.

אילי מאנינג 14 במאי 2010

טל – יש הבדל עצום בין אורלנדו אז וקליבלנד היום. אורלנדו זכו בשאק בדרפט ולא עשו יותר מדי בשביל לחזק את הקבוצה שלהם, וזה בעיר בלי מסורת של כדורסל. בקליבלנד אנו חוזים בתמונת ראי של מצב זה, בעלים שנכנע לכל גחמה של לברון, ומפסיד כסף, ועדין הוד מעלתו לא שם קצוץ. אם לברון נוטש, הוא מראה שאין עוד מלבדו. אני לא חושב שזה אפילו דומה למקרה של שאק. הפנטזיה שלי – לברון הולך לשיקאגו, ווייד ובוש באים לניקס, ומחסלים את שיקגו סידרה אחר סידרה. כמו שאתה רואה גם ווייד נמצא במצב שונה

טל 14 במאי 2010

לאורלנדו הייתה אולי את הקבוצה הכי מוכשרת בליגה (עם פני הארדוואי לפני הפציעות). לברון יכול לחלום על צוות מסייע ברמה שהיה שם לשאק.

אסף 14 במאי 2010

והוראס גרנט, וניק אנדרסון לפני זריקות העונשין.

אילי מנינג 14 במאי 2010

כן אבל הם לא היו צריכים להשקיע בשביל שאק

אסף 14 במאי 2010

לא הבנתי את הטיעון. שאק רצה לתת אליפות למאג'יק ולברון רוצה לקחת אליפות מהקאבס?
שתי הקבוצות ניסו לבנות סגלים טובים ככל האפשר. באורלנדו זה הצליח, בקליבלנד לא.

YB 14 במאי 2010

הלברוניזם לא כל כך שונה מהג'ורדניזם. גם אז כוכב העל היה מכל לכל. הג'ורדן רולז כבר היו בתוקף בשנות ה-80. כך זה עובד ב-NBA וכך זה גם עובד בספורט האמריקאי. זוהי סטאר סיסטם. וודאי אם הכוכב כל כך זוהר.
מעניין יהיה לראות מה לברון יעשה עכשיו. אם אני הוא, אני נשאר בקליוולנד ועושה הכל כדי לזכות באליפות שם (וביותר מאחת). אליפויות בכל מקום אחר לא ייחשבו אפילו במידה קרובה. חשיבותו ההיסטורית תיפגע ובענק.
לברון חייב להישאר. הוא רק בן 25 ויש לו עוד זמן ללא מעט תארים.
לקליוולנד גם יש ג'נרל מנג'ר טוב ובעלים מחויייב שינסו לעשות הכל כדי לרצות את לברון אם יישאר (כלומר להשקיע בלהביא עוד כוכב על). ברור שההימור על ג'יימיסון התברר כטעות (למרות שהם לא וויתרו על כלום כדי להביא אותו). שחקן בן 34 שמעולם לא הגיע לרמות הגבוהות פשוט לא שווה רמות גבוהות. לדעתי לברון צריך עוד מס' 2 מעולה לידו. וכמובן עוד שחקן פנים מבטיח שיחליף את שאקיל.
מי האנשים הללו?
זה כבר נושא לטוקבק אחר.

יואב תל אביב 14 במאי 2010

אחיך הצעיר הוא חרפה.לא פחות.
אתה אשם! אח גדול צריך לדעת מתי לתת כאפה קטנה,למה לא היית שם בשבילו?

רונן דורפן 14 במאי 2010

YB – איזו דמגוגיה! הג'ורדן רולז היו חוקים בתוך שיקגו. לא של הליגה. הג'ורדן רולז האחרים היו של צ'אק דיילי – שנותנים לו מכות בכל התקפה.

אייל 14 במאי 2010

לא רק בכל התקפה, אם זכרוני אינו מטעה אותי רודמן היה הולך אחריו לשרותים להמשיך לחבוט בו.

ניצן 14 במאי 2010

גם כשהם שיחקו יחד!

אילי מאנינג 14 במאי 2010

לא מסכים שם YB. מייקל היה מחוייב למשחק, לברון והמשחק מחוייבים ללברון

ניינר 14 במאי 2010

זה לא רק ההפסד אלא הצורה בה הקאבס נראו בשתי הדקות האחרונות. אפטיה, כניעה טוטאלית ויאללה רק שייגמר כבר ונעוף מפה. פשוט הפסד משפיל לקאבס, הרבה יותר משפיל ממה שמראה התוצאה. ואם לברון מתנהל כך בתי בדקות האחרונות כשעוד יש סיכוי, מה יגידו אזובי הקיר? איזה עליבות…מישהו מדמיין את ג'ורדן או קובי מתבזים כך ?
שמרלינג, יש בסיס לתיאוריה שלך! אני מוכן לשים כסף שהוא לא נשאר בקליבלנד. לא אכפת לו מהאוהדים והעיר בשיט.

אופיר 14 במאי 2010

מבחינה ספורטיבית ברור שהאגדה שלו תקטן משמעותית אם יעזוב.
מצד שני, אפשר להאשים מישהו שמת לעזוב חור ת*ת כמו קליבלנד…?

תומר ש 14 במאי 2010

רונן,
ראיתי אותך מציין לא פעם ששטרן שינה חוקים לטובת לברון. מכיוון שאני בור בNBA אך אוהב לצפות, אשמח אם תרחיב בעניין זה – אילו חוקים שונו וכיצד?
אני באופן אישי שמתי לב שלברון עושה הרבה פעמים צעדים בעלייה לסל (לפחות כך למדו אותי בילדים), אך כמעט אף פעם לא שורקים נגדו.

רונן דורפן 14 במאי 2010

תומר ש. – שונה באמת חוק צעד וחצי. מותר לעשות שני צעדים. נמסר לי על ידי איזה עיתונאי שאני מכיר שבסרט ההדרכה שנשלח לשופטים על העניין לברון ג'יימס כיכב.

עומרי 14 במאי 2010

ניינר- קובי בהחלט התבזה כך ואף יותר מזה, במשחק 6 מול בוסטון לפני שנתיים.

לברון נשאר בקליבלנד. אחרי אתמול אני לא רואה אופציה אחרת.
הוא נתן אתמול תצוגה נרפית אבל הוא לא האשם היחיד ואולי גם לא העיקרי.
מייק בראון הראה אתמול שהוא לא זז אינץ' בארבע עונות אימון של השחקן הטוב בעולם.
הבנאדם הוא מאמן עונה לשעבר בליגה, מרוויח מיליונים. אימן באולסטאר. והוא לא יודע 40 אחוז כדורסל ממה שדן שמיר יודע.
לא ייאמן.

קורא 14 במאי 2010

האמת שאני דווקא מרגיש שלברון עשה את מה שהוא יכל במשחק. ראיתי אותו בדקות הסיום כשההפרש של בוסטון צמח והוא פשוט נראה מפחד, לפני פתיחת הרבע הרביעי. אותי זה די העציב. הוא הצליח לקרב את קליבלנד בשתי שלשות רצופות להפרש של ארבע, ואז, כששאק היה בחוץ, השחקן שהחליף אותו החטיא שתי קליעות פשוטות ברצף של שתי התקפות מתחת לסל. זה היה הרגע שגמר את הסדרה. בסופו של דבר, לברון הוא שחקן ענק, והיחיד שיכול להיות מושווה לג'ורדן מבחינת היכולת, אבל הוא עובד עם צוות מסייע חלש בהרבה מזה שהיה לג'ורדן. אני אשמח לראות אותו נשאר בקליבלנד, כי זה באמת יהיה האקט הג'ורדני, להישאר ולבנות קבוצה ראויה מסביב, ולא קבוצת אינסטנט.

יואב 14 במאי 2010

מה זה זה? כל הפימפום התקשורתי הזה(הוא שחקן כדורסל נדיר, בלי קשר) בשביל תשעה איבודי כדור במשחק המכריע של העונה, ברגעים המכריעים שלו? מה למייקל ולזה בכלל?

רונן דורפן 14 במאי 2010

עומרי – אני לא יודע אם קובי התבזה באותו משחק. הוא הושפל וגדולתו – נניח יחסית לג'ורדן – הושמה בפרופורציות ראויות (למרות שהיא צריכה הייתה להיות לפני כן). אבל פרופורציות עובדות לשני הכיוונים. התגובה של קובי לתבוסה הייתה האליפות בעונה שעברה. התגובה של לברון לתבוסה של שנה שעברה היא התבוסה של העונה הזו.

טל 14 במאי 2010

יש גם קבוצה מסביב (וממול). היכולת של קובי בגמר בעונה שעברה לא הייתה טובה במיוחד. ספק גדול אם הייה טובה מזו שהציג לברון מול הסלטיקס. אתה חושב שקובי עם הצוות המסייע של לברון היה זוכה באליפות?

אביעד 14 במאי 2010

רונן, קובי התבזה מספיק במשחק 7 מול הסאנס ב-2006. התגובה שלו הייתה לדרוש טרייד, לסכל טרייד שלא יביא אותו בדיוק למצב בו הוא יכול (לדעתו) לזכות באליפות מיד ולומר לאוהדים בדיוק מה דעתו על שחקני קבוצתו…

אחד שמגיב 14 במאי 2010

לברון במצב בעייתי בכל מקרה.
אם הוא פצוע ולא משחק הוא היה מקבל על הראש.
אם הוא פצוע ובגלל זה שיחק כמו ששיחק הוא גם על זה יקבל על הראש (קצת מזכיר את רונאלדו מול צרפת)
העניין הוא שהמשחק שלו אתמול היה מעבר לפציעה ולא משנה כמה הוא היה פצוע (דרך אגב, הוא שיחק בלי השרוול שבדרך כלל הוא משחק איתו).
העניין הוא ההייפ. האיש בן 25 וחוץ מלככב בעונה הרגילה עד היום אחרי שבע עונות בליגה הוא לא לקח את הקבוצה שלו לאף מקום (למעט איזו כמה הבלחות)

TD 14 במאי 2010

קצת אנטי-לברוניזם:
"All we talked about this series is individually we can’t beat them, but all together we’re on the same page" (דוק ריברס בצניעות, אחרי המשחק במסיבת העיתונאים)

רונן דורפן 14 במאי 2010

אביעד – טור החובה של בראיינט ידוע. אבל הוא צובר גם טור זכות. כשהוא מתעלה עכשיו בדיוק לפלייאוף למשל.

rondi 14 במאי 2010

על מה אתה מדבר? לפניי שלוש שנים הוא איים לעזוב את הלייקרס וקיבל במתנה קבוצה עם טריידים מפוקפקים. במשך כל השנה הוא במלחמת אגו עם גאסול, ורק לפניי שבועיים באוקלהומה הוא עשה שביתה איטלקית. כל זה מבלי להוריד מיליגרם מהכבוד העצום שיש לי אליו כשחקן כדורסל. ההבדל היחידי שאני רואה היום בין קובי ללברון הוא שקובי כבר היה שם ולברון עדיין לא. שתי השלשות הרצופות שלו ברבע האחרון והמבט בעיניים שלו בטיים אווט אחריהם הוכיחו לי שאחרי הכל בכל זאת מדובר בווינר.

קובי בראיינט הוא קורבן בדיוק כמו לברון ג'יימס של הג'ורדניזם!!! והאדם שאשם בג'ורדניזם הוא דיויד סטרן!!! 

יואב תל אביב 14 במאי 2010

יש התעלמות מהעמדה שלברון משחק בה,מג'יק מייקל לארי קובי וויד ועוד,כולם גארדים או חושבים כמו גארדים,ללברון פשוט אין את זה במובן הזה,שהוא לא יודע לראות ולהבין את המשחק כמו גארד.כל פורוורד ענק בליגה הזאת שלקח טבעות,חייב את זה לגארד חזק מאחוריו,אין את זה בקליבלנד,לא ברמה הנדרשת.לסיכום,הציפיות ממנו להשפיע על המשחק כמו גארד הן מוטעות מעיקרן.

יואב תל אביב 14 במאי 2010

וזה עוד הרבה לפני שאלות גדולות כמו איפה הביצים? והפרסונה?

רביב 14 במאי 2010

כל מי שזורק לאוויר את משחק 7 של קובי מול פיניקס, זה בכלל לא דומה, קובי הגיע עם קבוצה צעירה וחסרת ניסיון למשחק 7 בפיניקס ממקום 8 במערב, הוא לא היה המועמד מספר 1 לקחת אליפות באותה עונה, יכול להיות שאם היה מנצח את אותה סדרה לא יכול היה לטעון שהוא צריך עזרה, בכל מקרה זו השפלה מסוג אחר מכיוון שאלו היו הפערים בין פיניקס ללייקרס באותה עונה ובחמישה מ 7 משחקים קובי שיחק למופת, שזה המון בסדרה עם קבוצה כ"כ רכה.

לברון שנה שניה רצוף מתרסק למרות המאזן הכי טוב בליגה ויתרון ביתיות, גם בשנה שעברה הוא נפקד במשחק השישי נגד אורלנדו, הוא לא יכול להשתמש לנצח בלהאשים את הצוות שלו ואת המאמן שלו, האחריות על היכולת האישית שלו הוא עליו, והוא נעלם מהסדרה הזאת ב 2 המשחקים האחרונים.

קובי בראינט גם כשהפסיד בגדול לסלטיקס המשיך להילחם עד הסוף ולא משנה מה היה ההפרש, לברון פשוט לא תחרותי באותה צורה, קובי הגיב למכה שהוא חטף בעונה שנוגעת בג'ורדניות, לברון נשאר איש של סטטיסטיקה.

מייקל ג'ורדן 23-0 בסדרה עם יתרון ביתיות.

קובי בראינט מאז שבנו סביבו קבוצה לא הפסיד סדרה עם יתרון ביתיות.

לברון כבר שנתיים רצוף, עם ה MVP ועם יתרון ביתיות לכל אורך הפלייאוף, כושל מוקדם מידי, לא משנה במה התקשורת תצפה את זה זה פשוט לא נוגע בג'ורדניות.

קובי הוא לא ג'ורדן אבל בשנים האחרונות הוא נוגע בזה, אם לצטט את ג'רי ווסט קובי הוא דור שני של מייקל.

רונן דורפן 14 במאי 2010

רביב – אם לצטט את דודה שלי: ואני דור שני של ארנסט המינגווי.

טל 14 במאי 2010

זה חלק מהענין. קובי בראיינט עם צוות מסייע בינוני שווה מקום 8. לברון שווה 60+ ניצחונות. בגלל זה הוא שחקן הרבה פחות טוב. והפיניקס שהא הפסיד לה, הייתה פינקס נטולת סטודמייאר, כלומר קבוצה שספק אם הצוות המסייע שהיה לנאש עדיף על זה שהיה לקובי. היכולת של קובי בגמר בעונה שעברה הייתה רחוקה מאד מג'ורדניות. מבחינת יכולות כדורסל הוא פשוט לא שחקן בליגה של לברון.

טל 14 במאי 2010

ואני חוזר על עבודה פשוטה: לפני הטרייד השערורייתי על גאסול, קובי בראיינט לא עבר סיבוב פלייאוף כשחקן המוביל של הקבוצה שלו.

אסף 14 במאי 2010

דבר ההגנה:
1. המספרים שלו.
2. החברים שלו – לא יאמן שעם כזו חבורה מצופה משחקן להגיע לאליפות. למעט וויליאמס, אין שם אחד שהצליח לעשות נקודות משמעותיות אתמול. לברון היה צריך לגמור את המשחק עם טריפל דאבל של 20-20-20 אם ורז'או/ג'יימסון היו מסוגלים לקלוע מידי פעם זריקה חופשית.
נמאס לחזור על זה, אבל אף אחד, מעולם, לא לקח אליפות עם כזה צוות מסייע. לא ג'ורדן, לא ווילט, לא קובי ולא דאנקן.
ואף מילה על הצופה מייק בראון.
3. קצת התבכיינות – השופטים נתנו לסלטיקס להרביץ ברבע האחרון, במיוחד כשההפרש ירד ל-4. מאזן העבירות בסיום היה 22-26 לבוסטון, וזה ממש לא משקף את מה שהיה.
4. קשה לי להאמין שהוא לא היה פצוע. לא ראיתי פעם אחת את המהלך האייקוני שלו (כדור מתחת לבית השחי, ראש למטה, כניסה מימין, צעדים ודאנק ). במעט הפעמים שהוא הלך פנימה הוא עשה את זה מצד שמאל, ולרוב הוא זרק מבחוץ או מסר. אף אחד לא טוען ברצינות שהוא מפחד ללכלך את הידיים או לחטוף מכות, ולכן אני לא רואה הסבר אחר לזה למעט פציעה או שיירי פציעה.

אסף 14 במאי 2010

ועם כל זה – הויתור על המשחק דקה לסוף היה מביך.

moby 14 במאי 2010

די עם הלברוניזם אומר בשנית.
הצדיעו לגוליית,לביג קקטוס לדיזל,לשאק, האיש הגדול יורד מהבמה. הוא לא הצליח להכניס ווינריות בשחקן עם כשרון בלתי מוגבל. הוא לא הצליח להעניק את התובנה. כדורסל הוא משחק קבוצתי!!!! קודם כל.
שמעתי צוות מסייע ,צוות מסייע, פיפן וגראנט משחקים בקבוצה עם לברון הם לא מתפתחים להיות השחקנים שנהיו. מקסימום הופכים להיות וורז'או. ראינו את ביג'י ארמסטרונג- מו ויליאמס בעל יכולות גדולות ממנו.
את לברון אפשר כרגע להשוות עם גארנט (מבוסטון) בצעירותו,וובר, אולי סוטומייר,ונוביצקי. שחקנים גדולים יכולות בלתי נגמרות – והשתנקויות בפלייאוף ברגעים החשובים. זו רשימה יפה ומכובדת אני לא בטוח כיצד יתפתח לברון כרגע אליהם אפשר להשוות אותו (שוב לאחר תקופת 7 שנות נבא) גארנט (בוסטון) הצליח להפיח חיים בענק הירוק הרדום שנח לו כ-15 שנה.
לשאק בהצדעה.

חלפס 14 במאי 2010

הבעסה בלברוניזם היא שהיתה הרגשה שדיוויד שטרן קובע מי תהיה אלופה. לשמחתי התברר שגם צריך לשחק כדורסל.

קתרוס 14 במאי 2010

תנו קצת קרדיט לסלטיקס!!!
בשני המשחקים האחרונים ההתקפה שלהם עבדה מצויין-חסימות,תנועה שוטפת,ניצול חולשות של קליבלנד שוב ושוב.
תנו הרבה קרדיט למייק בראון !!!
כזה ניהול משחק עלוב לא ראינו מזמן!!
יכול להיות שלברון צריך את פיל ג'קסון כדי להפוך לענק כמו מייקל ???
מעניין שכשקובי משחק פצוע כולם מהללים אותו וכשלברון מדבר על פציעה כולם אומרים שהוא מחפש תירוצים??? אם הוא פצוע – אז תגידו שהוא פצוע ותסבירו את זה.
כנראה שאנחנו לא משוכנעים שהוא ווינר וממש רוצה לנצח ולכן זה נראה לנו כתירוץ עלוב ליכולת הפאתטית שלו במשחק 5.

עומרי 14 במאי 2010

אסף- טענת הצוות המסייע פשוט לא מחזיקה מים עם קליבלנד הנוכחית.
נכון שאין לו רול פליירס מרושעים עם רצח בעיניים כמו רוברט הורי, רון הרפר או ברוס בואן אבל יש שם ריבאונדרים טובים, שחקני הגנה מצויינים, ניסיון.

טענת המאמן מוצדקת, רק שהיה אפשר להבין אם לברון היה מובס בגמר ע"י הלייקרס ופיל ג'קסון. כאן הוא הפסיד לקבוצה שעתידה מאחוריה, קבוצה שכמעט והודחה מולו לפני שנתיים כאשר הייתה פחות כשרונית והוא היה עם צוות מסייע נחות משמעותית.

אתמול ראינו סוג של תסמונת שמינית הגמר של ריאל. אם זה נראה כמו קוף, הולך כמו קוף ונשמע כמו קוף- זה קוף.

סימנטוב 14 במאי 2010

מקבל את דבריך רונן במיוחד על סטרן, לגבי הבאת שאקיל לא כ"כ – הנבא פועל אחרת (אין כאן פוליסת "רוכשים שחקנים צעירים") היתה הזדמנות להביא סנטר וכמו שאומרים שם you cannot teach size.
לברוניזם נמצא תמיד בין הפטיש לסדן יום יום הוא שומע מה כל שחקן ענק אחר עשה בעונתו ה… (אין כמו האמריקאים בהנפקה סטטיסטית)
מה שיותר חשוב בכל הענין הזה הוא שהלך לי ההימור של הנבא!!

אסף 14 במאי 2010

עומרי, תוציא מהלייקרס, הסלטיקס, או המאג'יק את השחקן המוביל שלהן, ותקבל קבוצת סיבוב שני בפליי אוף. תוציא את לברון מהקאבס ותקבל קבוצת לוטרי.
לא בדקתי את זה, אבל מהזיכרון אני לא מצליח למצוא אלופת NBA עם אולסטאר בודד, כמו שקליבלנד השנה.

עזי 14 במאי 2010

יוסטון שנתיים ברציפות היו כאלו.

טל 14 במאי 2010

פה אני מסכים עם עזי. הצוות המסייע של יוסטון, בעיקר בעונת האליפות הראשונה, היה מהחלשים בהיסטוריה של קבוצה אלופה. אלג'ואן הוא שחקן מאד לא מוערך כערכו בהיסטוריה של הNBA. שחקן שלאורך רוב הקריירה קיבל 0 עזרה הפרנצייז שלו ועם המעט שהוא קיבל, עשה את המקסימום. לדעתי הסובייקטיבית הוא צריך להקדים בהיררכיה ההיסטורית שחקנים כמו דאנקן ושאק שזכו ביותר אליפויות אבל: א. לא בעידן ג'ורדן ב. היו להם צוותים מסייעים הרבה יותר טובים.

עומרי 14 במאי 2010

גם אולאג'ואן לא זכה באליפויות בעידן ג'ורדן. להזכירך, אם ג'ורדן לא היה מואיל בטובו לפרוש לשנה וחצי גם האקים היה חלק מרשימת קורבנותיו הארוכה.

טל 14 במאי 2010

זה נכון, אבל היה לו חלון של שנתיים בלבד שהוא ניצל למקסימום, תוך ניצחון על כל כוכבי העל האחרים של אותה תקופה. לדאנקן ושאק היה חלון הזדמנויות הרבה יותר גדול.

שאק 15 במאי 2010

דרקסלר היה כוכב על

גיל 14 במאי 2010

לברון מדרדר כל שנה בפלייאוף. הוא היה בגמר הנבא, שנתיים רצוף בגמר האיזורי ועכשיו עף בחצי הגמר. זה בדיוק הפוך מהמגמה של שחקנים כמו ג'ורדן שכל שנה התקדמו עד לאליפות. אי אפשר לתלות את זה בתירוצים כמו צוות מסייע גרוע. עם צוות מסייע בינוני לא מגיעים למאזן הכי טוב בליגה בהפרש ניכר למדי. מה שקרה בשני המשחקים האחרונים זה ביזיון ספורטיבי. כתבתי בעבר שלא ממש איכפת לי עם שחקן מפסיד אבל לפחות שיעשה את זה בצורה הרואית. המשחק הקודם מוכר לכולם ואתמול לברון פשוט היה בינוני למרות הטריפל דאבל. על הביזיון של שתי הדקות האחרונות פשוט אין מילים. בסך הכל, למרות ההגנה הטובה של בוסטון אני לא כל כך התרשמתי מהם ואיכות המשחק אתמול לא הייתה טובה. לדעתי אורלנדו ינצחו אותם ודי בקלות.

יוני 14 במאי 2010

אסף, הפיסטונס ב-2004?

אסף 14 במאי 2010

צודק. ולפניהם צריך ללכת עשר שנים אחורה, ולפני זה אני מניח שצריך לחזור לסבנטיז.
בכל מקרה, לקחת אליפות עם אולסטאר יחיד זה נדיר. ובקליבלנד אני לא רואה אפילו דרקסלר/המילטון/בילאפס.
אבל אי אפשר לטעון שמה שיש ליד לברון זה צוות ש"שווה" אליפות.

עזי 14 במאי 2010

אסף, דטרויט 2004, יוסטון 1995, יוסטון 1994, ולפני זה ממש לא צריך ללכת לשנות השבעים אלא תתפלא לאליפות הראשונה של מייקל ב-1991 ולפני זה שנתיים קודם האליפות הראשונה של דטרויט ב-89'. בקיצור זה לא נדיר.

אסף 14 במאי 2010

לעזאזל, מה עולה לי לפתוח ויקיפדיה לפני שאני כותב שטויות?
אבל זה לא משנה, אני מניח שהכוונה שלי מובנת. אפילו מול הקבוצות האלה, חסרות האולסטארים, אתם חושבים שוויליאמס וג'יימסון מתמודדים בכבוד?
בכנות, אני לא חושב שיש מה להשוות.
איך שלא מסובבים את זה, לברון משחק רוב הזמן עם עצמו. בלי פיפן, דומארס, בלי כלום. אין שחקן בהיסטוריה שהביא אליפות עם כאלה שחקנים.

עזי 14 במאי 2010

אין שחקן שהליגה עצמה ניפחה אותו לממדים כאלו.

אסף 14 במאי 2010

עזי, זה מתחיל להזכיר לי את "הדיון הארוך".
אז הליגה ניפחה אותו, אז נייקי מרוויחים עליו, אז הוא עובד עם קופירייטרים על כל ראיון.
מה זה משנה? ממתי אתה קובע את הדעה שלך על שחקן לפי מערך יחסי הציבור של סטרן?
תסתכל עליו ועל הקבוצה שלו, ותגבש דיעה לפי מה שאתה רואה.
שני הMVP שלו לא מוצדקים? אתה חושב שהוא (או שחקן אחר) יכול להשיג יותר עם הסגל שקיים היום בקליבלנד?
אין היום שחקן טוב ממנו, ואפילו הוא לא יכול להפוך קבוצה ברמת לוטרי לאלופה, למרות שהוא לא היה רחוק בשנים האחרונות.
אני לא חושב שזה מצדיק את הביקורות שהוא סופג כאן, הייפ או לא הייפ.

ניצן 14 במאי 2010

אסף –
למה אתה כל הזמן חוזר ואומר שקליבלנד היא קבוצת לוטורי בלי לברון?
זה פשוט לא נכון.
יש רק שני צוותים מסייעים שהם בטוח לא פחות טובים משל לברון בליגה: לייקרס ואורלנדו.

ואם אתה שואל אותי, אני חושב שקובי ודוויין ווייד, ואולי גם דוראנט של עוד שנתיים, היו מגיעים עם הקבוצה הזו של קליבלנד לגמר אשתקד ולגמר המזרח (לפחות) השנה.

אסף 14 במאי 2010

תראה, זה לא עניין מדעי, זו רק ההתרשמות שלי.
מו וויליאמס לפעמים טוב ולפעמים לא, כנ"ל גיימסון, הגנה טובה וזהו בערך.
לדעתי אפשר להוסיף לרשימה שלך בקלות גם את פיניקס, בוסטון, דנבר, אטלנטה,יוטה, וסן אנטוניו.
מאוד מאוד קשה לי לראות את קובי או ווייד משיגים יותר מלברון עם הסגל הזה.

עזי 14 במאי 2010

ניצן כבר אמר חלק מהדברים. זו לא קבוצת לוטרי.
לא אמרתי שהMVP שלו לא מוצדקים, גם סטיב נאש היה MVP פעמיים רצוף, אז? כשמנסים למכור לי ולדחוף לי לגרון וכל העולם ששחקן מצויין הוא הדבר הכי גדול שנראה כי זה מה שהליגה צריכה, אז אני מתקומם. ולא רק אני. כמו שרונאלדיניו לא היה פלה ומראדונה לפני ארבע שנים וכמו שמסי לא כזה עכשיו אז לברון לא מייקל, ההבדל שבכדורגל זה חלק עכשוויסטי של התקשורות והאוהדים, בכדורסל זו הליגה עצמה.
עם כל הרגשות השליליים שיש לי לקובי וללייקרס, בין קובי ללברון אני לוקח את קובי לקבוצה שלי בכל יום נתון, והוא בסופו של יום ייזכר כגדול יותר. לברון יהיה במדרגה עם אלן אייברסון בערך.

אסף 15 במאי 2010

בתור אוהד ניקס, אני מקווה שבשנה הבאה נוכל לבדוק את נושא הצוות המסייע של לברון.
אם אצלך לברון במדרגה של אייברסון , כנראה שיש ביננו פערים בלתי ניתנים לגישור.
אולי, כשיבשילו התנאים, ננסה שיחות קירבה…

זיזו 14 במאי 2010

מה כל כך רע בצוות המסייע שלו לברון?
מה כל כך יותר טוב בצוות של הלייקרס בשנה שעברה?
גאסול של הלייקרס רחוק מלהיות מה שראינו ממנו בממפיס, מעניין למה?
ג'יימסון רחוק מלהיות ג'יימסון שאנחנו מכירים, מעניין למה?
פישר, אריזה, גאסול וביינום לא נוצצים יותר מוויליאמס, פארקר, ג'יימסון ושאק.
הם כן, אבל לא על הנייר! השחקן שמשפר את כולם להבדיל מקובי שבא על חשבונם ודאי היה צריך להוציא מהם יותר אבל הפלא ופלא – הם מסיים משחק עלוב עם טריפל דאבל והפסד כשכל השאר נעלמים.
עזבו את כל זה, על מה אנחנו בכלל מדברים. הבנאדם קפא, ולא בפעם הראשונה!
*
טל,
אך הצלחת להפוך את הסדרה של קובי מול אורלנדו לסדרה גרוע?
*
אין לאף אחד תלונות על כישלון, קובי זרק 4 אייר בולים מול יוטה כשהיה ילד.
אבל הוא תמיד רצה את האחריות, לטוב ולרע!
*
פציעות??!!!???!!???!!!
אנחנו מדברים על פציעות של לברון???!!!??!???!?
אתם בסדר?!??!!?!!
די לתירוצים!
*
כנראה שקובי כבר לא השחקן שיהיה דומיננטי לאורך עונה וישיג מספרים מפוצצים.
אולי זה קצת פחות חשוב לו (סליחה, שכחתי שהוא אגו מנייק שרוצה מספרים על חשבון הצלחות), אבל בפלייאוף כנראה שעדיין אין לו מתחרים!
*
ההבדלה בין שני השחקנים הללו לא יכלה להיות ברורה יותר מדקות הסיום של הגמר האולימפי.
לאורך כל הטורניר קובי ביקש להיות מנהיג ההגנה ולשמור את כוכב היריבה.
את ההתקפה הובילו שאר השחקנים.
8 דקות לסוף הגמר ספרד בריצה מצמצמת את הפער ל2 וארה"ב קוראת טיים אוטט.
כשהם חוזרים קובי שוכח מהכל, משתלט על המשחק ואחראי ישיר ל15 הנק' הבאות של הנבחרת שסוגרות את הסיפור.
לברון קלע באותו רבע 2 (מריבאונד התקפה אחרי שהחטיא לייאפ).
כל הטורניר דברו על זה שיש בנבחרת שני מנהיגים אבל ברגעי האמת חייב להיות אלפא מייל אחד.
במקרה שלנו – קובי!
*
מותר להפסיד,
ג'ורדן, מג'יק, בירד, ראסל. כולם הפסידו והפסידו בפלייאוף. לכולם היו משחקים גרועים ובהם כאלו שהם פגעו בקבוצה שלהם.
אבל, כמו שאמרו פרשנים רבים בימים האחרונים, אף אחד מהם לא היה יורד מהמגרש כשעדיין נשארו לו כדורים באקדח. ודאי לא ג'ורדן או קובי!
*
לוזר!

טל 14 במאי 2010

קובי היה רחוק מלהבריק בסדרה מול אורלנדו.

טל 14 במאי 2010

וכאמור, אני מסכים שללברון אין האש בעיניים שהייתה לג'ורדן ונניח שלקובי יש. ההבדל הוא שלקובי אין את הכדורסל שיש ללברון. הוא פשוט שחקן הרבה פחות טוב, שחקן שבלי טרייד שערורייתי היה ממשיך לעוף בסיבוב הראשון. כדי להיות גדול באמת צריך שילוב של שני הגורמים- כדורסל ותשוקה. ללברון אולי תהיה התשוקה, לקובי לעולם לא יהיה הכדורסל.

גיל 14 במאי 2010

זיזו, לא צריך להגזים. ללייקרס יש פי כמה וכמה צוות מסייע טוב יותר. גאסול הוא שחקן פרנצייז בכל מקום אחר וגם אם נקבל למשל שאודום וביינום שווי ערך לשאר השחקנים של קליבלנד, לקליבלנד אין שחקן כמו פישר (כמו שאין להם מקבילה כמו לריי אלן). ללייקרס גם יש מאמן, לקליבלנד יש צופה שעוד מקבל כסף על זה.

לגבי לברון, לא הייתי קורא לו לוזר, לפחות לא עדיין. נכון שהוא היה צריך להוציא יותר מעצמו ומהקבוצה אבל בכל זאת, הוא משחק כמעט לבד עם חבורה של נגרים ויכול להיות שבסופו של דבר הוא צריך סיטואציה קצת שונה כדי להצליח בפלייאוף. שיקאגו לדעתי המקום הכי מתאים לו מקצועית ואם יעבור לשם לפחות זה יהיה הגיוני. לעבור לניו יורק יהיה להצהיר שתארים לא מעניינים אותו.

טל 14 במאי 2010

לממפיס הייתה עונה אחת חלשה מאד, אבל לפני אותה עונה, גאסול היה כוכב קבוצה של 50 ניצחונות.

גיל 14 במאי 2010

גאסול הוא אול סטאר שנתיים רצוף. איפה יש בקליבלנד מישהו שמתקרב לזה?

גמל אדום 14 במאי 2010

טל- אתה רציני?! השומעות אוזניך מה שפיך מדבר?
אני מצטט "לקובי לעולם לא יהיה הכדורסל"
לכל השדים והרוחות! אתה לא אמיתי!
יש ביטוי בניווטים שנקרא "לאנוס את השטח". כשאתה מתברבר אתה משכנע את עצמך שאתה נמצא במקום הנכון למרות שאתה לא.
זה מזכיר לי חלק גדול מהטיעונים שלך.

טל 14 במאי 2010

הכל יחסי..ברור שיש לקובי כדורסל בהשוואה לרוב המוחלט של השחקנים בעולם, אבל בהשוואה ללברון הוא שחקן כדורסל פחות טוב. שים את קובי ולברון באותה קבוצה, עם אותו צוות מסייע, ולברון שווה לקבוצה שלו לפחות 10-15 ניצחונות יותר.

קובי עם צוות מסייע בינוני סביבו יכול במקרה הטוב להביא קבוצה לסיבוב הראשון בלי יתרון ביתיות (כלומר אזור ה 45 ניצחונות) והביתה. ההיסטוריה שלו מוכיחה את זה. לברון, על כל חסרונתיו, לפחות הופך קבוצות כאלו לפייבוריטיות לאליפות עם 60+ ניצחונות בעונה.

lazybones 15 במאי 2010

טל, אתה רק מחזק את הנקודה.
לברון כרגע שווה 60 נצחונות בעונה הסדירה. אלו נצחונות ששוים לקליפת השום כשמסתכלים לאחור.
במשחקי פליאוף, כרגע, אני מעדיף את קובי על רגל אחת, למרות שהוא שחקן כדרוסל "פחות טוב" מלברון.
נ.ב. אני מעדיף את סטיב נאש על שניהם בכל רגע נתון.

סתם אחד 14 במאי 2010

טל נגד זיזו:
What happens when an irresistible force meets an immovable object?

עומרי 14 במאי 2010

:)

חבל שאין כאן כפתור לייק

זיזו 14 במאי 2010

טל
32.4 נק' 5.6 ריב' ו7.4 אס' למשחק שהקבוצה שלך מנצחת 1-4 בסדרת גמר.
לי זה נראה לא רע, מה איתך?
*
לגבי הכדורסל. ללברון נתונים פיזיים מדהימים. בכישרון והבנת משחק הוא רחוק מקובי שנות אור.
קח מלברון את האתלטיות שלו והפכת אותו לשחקן בינוני.
לקובי כבר אין את היתרון הפיזי ועדיין אין דרך לעצור אותו.
*
לברון זכה עד היום בהרבה תארים, אפילו אחד מהם לא קשור לכדורסל. כולם תארי עיתונאים.
על המגרש הוא עוד לא הביא קבלות לכלום.
חמישיית ההגנה… נו באמת, בדיחה.
*
גיל
עכשיו שהוא ליד קובי הוא שנתיים רצוף אול סטאר!
בממפיס הוא לא היה כוכב גדול יותר מג'יימסון.
אודום וביינום שווי ערך לשאר שחקני קליבלנד?
ביינום של העונה שעברה (וגם של העונה) הוא לא פקטור ואודם הוא שחקן מוכשר ומיוחד אבל ממש לא אחד שאפשר לבנות עליו.
פישר הוא אליל וווינר היסטורי אבל אף אחד לא יטען שהוא כדורסלן ברמה של מו וויליאמס.
ודי להגיד שבכל מקום אחר גאסול הוא פרנצ'יז פלייר. הוא היה, והם היו הקבוצה הכי גרוע בליגה!
אף אחד לא דיבר עליו וכשהוא משחק ליד קובי הוא נהיה לאחד משחקני הפנים הטובים בליגה.
זה ודאי אומר שבממפיס הוא לא הוערך מספיק אבל זה ודאי גם אומר משהוא על קובי וג'קסון!
הביטול של ג'יימסון הוא דוגמא הפוכה לפריחה של גאסול!
*
תמיד שמענו שקובי ולברון מנהלים את המועדונים שלהם ושכל הליגה רוצה לשחק עם לברון.
הצוות המסייע שלו נבנה בפאניקה מוחלטת בעוד שסביב קובי עם כל הרעש וצלצולים עומדים אותם דמויות שנה אחר שנה כשמרבית המצטרפים מגיעים מהדראפט.
אם מישהו רוצה להמשיך להתבכיין על הטרייד של גאסול אז הנה העובדות.
תמורתו קילה ממפיס את קוואמי בראון (מצרך מבוקש לקבוצה שרוצה לפנות תקרת שכר), גוואריס קריטנטון ומארק גאסול (שהתגלה כמציאה לא נורמאלית!).
מה וושינגטון קיבלו בדיוק תמורת ג'יימסון?
00 (ולא את הצ'יף!)
*
קובי דרש עוד כוכב וזה עבר לפסים לא יפים אבל מהיום שהוא קיבל את מבוקשו הוא עדיין לא הגיע לפחות מגמר.
מה עוד שהדרישות שלו אף פעם לא היו בכדאי שהוא יוכל לעשות יותר כסף או למתג את שמו יותר טוב. מטרתם הייתה אחת, לנצח!
את זה הוא תמיד רצה יותר מכולם ולמען זה הוא עובד קשה, מתכונן כמו מטורף לכל יריב ומקריב את גופו למען המטרה.
מחויבות.
בלי ריקודים, בלי פודרה ובלי המגזינים.
כדורסל!

טל 14 במאי 2010

אם מטרתו הייתה תמיד לנצח, למה הוא רצה להעיף את שאק מL.A? זה לא נבע חלילה מהרצון שלו להוביל קבוצה לאליפות כ (אם נשתמש בהגדרה שלך) כ"אלפא מייל", כלומר "למתג את שמו יותר טוב"?

martzianno 14 במאי 2010

כל מי שאומר מילה רעה על גאסול, שיירגע ומהר!
לטעמי הביג-מן הטוב בליגה נכון להיום (לפחות עד שהווארד ילמד לממש את הפוטנציאל שלו, בעיקר זה ההתקפי).
זה שנבחר רק לחמישיה השלישית של העונה, רק ממחיש את מה שרונן אומר על עניין הבחירות בנ.ב.א. – לא בהכרח קשור לכדורסל.

מעבר לזה – הלברוניזם זה לא מהיום. המעבר של אלן וגארנט לסלטיקס, זה לא בדיוק מהלך שמעיד על חשיבה לטווח הרחוק. הטרייד של גאסול ללייקרס תמורת טוסטר-משולשים, הוא לפני הכל מהלך עסקי מבריק.
ההבדל בין אלו למקרה לברון, היא שזה הצליח. גם כי בין היתר יושבים בבוסטון ובל.א. אנשים שמבינים כדורסל, אבל לא היה חסר הרבה שהסליקס של גארנט-פירס-אלן, תהפוך לפלופ אדיר.
לצפות מאיזשהו שחקן היום (ולא רק בנ.ב.א.) לנאמנות כלשהי, זה מעט תמים.
זה המצב.
חרבנא, אבל זה מה יש.
טוב שלפעמים הספורט מנצח.

יש איזו סמליות בפרישה של שאק בהקשר הזה (אם אכן הוא פורש) – שאק היה הדוגמה הבולטת הראשונה לשחקן שהוא מותג מהשנייה הראשונה. זה כמובן קשור ליכולות שלו כאנטרטיינר, שלא נופלות משל אף-אחד בשואו-ביזנס.
לגבי היכולות כשחקן אין עוררין – גם היום, בלתי ניתן לעצירה בצבע.

בני תבורי 15 במאי 2010

martzianno
שלח לי מייל בבקשה ל bennytavory@gmail.com

שאק 15 במאי 2010

גם ואן גאנדי חושב שהוא הסנטאר הכי טוב בליגה ואמר שהוא מכניס אותו לחמישיה הראשונה במקום כל אחד שם .

גיל 14 במאי 2010

זיזו, בחייך, קובי הפך את גאסול לאול סטאר? הוא היה כזה לפניו וגם היה בלעדיו. מדהים אותי איך אנשים משכתבים את ההסטוריה. אף אחד לא דיבר עליו? אני מבין שאחד הטריידים הכי חד צדדיים בהיסטוריה היה בכלל לטובת ממפיס? וכן, הוא בוודאי פרצייז פלייר. תסתכל למשל כל בוש. גם הוא בקבוצה גרועה כיום אבל כולם מתים שהוא יחתום אצלם השנה. גארנט לא הוביל את מינסוטה לשום מקום אז הוא היה סתם שחקן?

ומו וויליאמס? מו וויליאמס? ראית את המשחק אתמול?

זיזו 14 במאי 2010

טל
ג'רי באס החליט להעיף את שאק בלי שום קשר להחלטה של קובי (שודאי שמח).
ככל שעוברות השנים והקבוצות ששאק עוזב התמונה לגבי כל סכסוך קובי שאק נראית שונה מבאותם ימים.
להזכירך, הם גם נפרדו אחרי 3 אליפויות.
*
מרציאנו
לא מלכלך על גאסול אבל תסכים איתי שלא הייתה כותב את השורה הזאת כשהוא היה בממפיס.

martzianno 14 במאי 2010

זיזו – כנראה שלא. ועדיין שחקן-על, עם או בלי קובי…

וגם – מו וויליאמס הוא בדיחה. להשוות אותו לפישר, שחקן קלאצ' אימתני, זה מוגזם לחלוטין.

זיזו 14 במאי 2010

מרציאנו
לכן אמרתי שודאי שהיה צריך להיות מוערך יותר בממפיס אבל אי אפשר להתעלם מהזינוק שהוא עשה ליד קובי.
*
לגבי פישר. אני אוהד לייקרס אמיתי, פישר הוא קדוש.
הוא מנהיג, ווינר ומתאים למערכת כמו כפפה.
זה עושה אותו לכוכב בלייקרס. מו וויליאמס הוא כוכב בNBA.
הוא היה כזה עוד לפני שהגיע לקליבלנד.
*
גיל
בפלייאוף בינתיים:
אודום – 8 נק' ו8 ריב'.
ביינום – 10 נק' ו8 ריב'.
לא הייתי אומר שהם שווים קבוצה שלמה.
אבל להבדיל ממו וויליאמס או אנטואן ג'יימסון, כשיקרא המספר שלהם ברגע האמת הם ידעו שכל המערכת עומדת מאחוריהם ומאמינה בהם!

Drazick 14 במאי 2010

טל, אתה רציני לגבי קובי?
השחקן עם קוארדינציית יד, רגליים גוף אולי הכי גבוהה שראינו ב- 2 העשורים האחרונים?
בצעירותו שחקן עם קרוס אובר וצעד ראשון מטורף?
יש לו הרבה יותר כלים התקפיים מכל שחקן מאז ג'ורדן (אני חושב שכגארד יש לו אפילו יותר, חסר לו את יכולות הגב לסל). למעשה הוא התפתח בצורה דומה (עדיין אין לו את עוצמת שחקן הציר של ג'ורדן, אבל הפייד אוויי שלו לא רחוק).
לברון הוא שחקן אדיר, אבל טריק אחד. אם יבוא יום והוא יפגוש בשחקן מוגבל מאוד, אבל עם פיזיות דומה ויכולת להגן הוא יהיה בבעיה.
קובי לעומתו כל כך מגוון שגם היום, עם גוף שלא מנתר או יוצא מהמקום ברמה שהיא קרובה למה שהיה הוא מכונת ההתקפה הכי מגוונת שיש.
לגבי לברון, אני חושב שהוא פשוט התחיל להאמין לכל מה שאומרים עליו.
הוא חייב דמות מאמן פסיכולוג חזק לידו. אין צורך במוח כדורסל מבריק, באן בי איי צריך מישהו שיודע לתפוס מלחם ולהלחים.

rondi 14 במאי 2010

אפילו אתמול (במשחק הזוועתי שלו) ראיתי את לברון מוסר בהתקפה עומדת מסירת רוחב מעל כל ההגנה של בוסטון לאיי.פי חופשי לשלוש בצד השני. ברגעים כאלה מדהים אותי איך אנשים יכולים להגיד שמדובר בכוח פיסי בלבד. ללברון ג'יימס יש ראיית משחק שמעטים התקרבו אליה בהיסטוריה!
בכל מה שקשור ביכולת לייצר נקודות אני מסכים עם כל מילה על קובי. 

Drazick 15 במאי 2010

כוונתי הייתה לדרך בה לרוב הוא מייצר נקודות שהוא חייב אותן.
כלומר המאמן נתן לו כדור ואמר לו שים אותו בסל.
יש לו ראיית משחק נהדרת והוא יודע לפרגן. אני לא חושב שהיא אדירה כל כך כמו שאתה מתאר, לא מדובר בסטוקטון 2.
תן לקובי כדור ותאמר לו לייצר נקודות ולעולם השחקן המגן לא יוכל להמר על דבר אחד שהוא יעשה.
זה יכול להיות עם הגב לפייד אווי, זה יכול להיות הטעיה והתרוממות, זה יכול להיות חדירה וסיומת באחת מהידיים לבחירתו, לעזאזאל זה אפילו יכול להיות קליעת ניתור ביד שמאל.
אין מישהו שהיה לו רפרטואר כל כך מגוון לעשות נקודות ובאופן יעיל יחסית. בטח כגארד, אולי מה שמעט חסר לו זה עוד יותר עוצמה וכח בנקודות פוסט, אבל גם שם במיוחד בפייד אוויי הוא לא רחוק מג'ורדן.

איתן 15 במאי 2010

דרזיק – מסכים עם כל מילה.

Amir A 14 במאי 2010

הקשבתי היום לאיזה ראיון עם לברון בנוגע לעתידו. והוא אמר שם משפט כמו "אני והקבוצה שלי נחשוב ו…". כמובן שהנחתי שהכוונה היתה לו ולהנהלה של קליוולנד אבל אז התברר לי שהכוונה כנראה לו ולחברים שמקיפים אותו. ואני חושב שזה פחות או יותר מסכם יפה את מה זה לברוניזם.

שחר 14 במאי 2010

הבעיה של קליבלנד היא שצורת המשחק שלה היא לתת ללברון את הכדור ולקוות לטוב, במקום לבנות שיטת משחק שתנצל את יכולות כל השחקנים, ויש כאלו.
אבל הבעיה של האדרת היחידים בנבא היא מעבר ללברון. ניתן היה לראות בעיה דומה אצל כרמלו אנתוני, שאמר אחרי ההפסד ליוטה כי הוא עשה את שלו, אבל האחרים לא תרמו.
השינוי בתפיסה, מלחפש לרשום מספרים יפים, ללעשות את מה שיגרום לקבוצה לנצח לוקח זמן אצל חלק מהשחקנים. אני לא בטוח שקובי של לפני 3 עונות היה משתף פעולה עם השיטה של להכניס את הכדור לגאסול כל התקפה. אני מקווה שגם לברון יעשה את השינוי מתישהו.

אסף 14 במאי 2010

שחר – לתת ללברון את הכדור ולקוות לטוב – זו השיטה שמנצלת באופן אופטימלי את יכולות כל השחקנים.

רונן דורפן 15 במאי 2010

עזי – הליגה רצתה כנראה בשלב מסויים לנפח את קובי כג'ורדן הבא, אבל פרשת המשפט העבירה את הניפוח למועמד הבא.
כשמדברים על הצוות המסייע של ג'ורדן צריך לשים דברים בפרופורציות:
סקוטי פיפן – בחירת דראפט מסנטרל ארקנסו – מכללה שהיא אפילו לא NCAA
פיל ג'קסון – עוזר מאמן בלי נסיון כמאמן ראשי.
כל אלו גדלו כביכול בדיקטטורה של מייקל ג'ורדן.

אגב- בגלל לברון הזנחנו את העניין – פשוט חרא פלייאוף!

רונן דורפן 15 במאי 2010

אסף – בתור אוהד גולה של הניקס אני מקווה שלברון יחתום ואז אוכל לנטוש את הקבוצה הזו סופית. למרות שהאמת שנטשתי אותם כבר כשאמרו שלא אכפת להם שחקנים אנטישמים.

עומרי 15 במאי 2010

חרא פלייאוף אבל אם הוא יסתיים בטעות בסטיב נאש עושה 'ג'ון אלוןוי' זה יהיה פלייאוף לדורות.

לברון לא נופח, חלק מהסופרלטיבים היו במקום. סטטיסטיקה היא חלק חשוב מהמשחק ומה לעשות ששלו באמת חד פעמית.

עד הפלייאוף הזה קצב ההתקדמות שלו בדרך להיות אגדה היה תקין. עכשיו הוא הוסט ממסלולו, אתמול היה הכישלון האמיתי הראשון שלו, נראה איך זה יתפתח. אם הוא לא ידאג לעשות את הצעדים הנכונים הוא בהחלט עשוי למצוא עצמו בלי אליפות בגיל 32 עם גב בעייתי וויכוחים אינטרנטיים ששמים את קווין דוראנט מעליו.

זיזו 15 במאי 2010

שחר
לפני שלוש עונות גאסול לא היה שם ולכן לא היה כדאי להכניס את הכדור בכל התקפה.
מהרגע הראשון שהוא היה שם זוהי צורת המשחק.
קובי לא שחקן ששובר תרגילים.
לכן כשהתלונן, בהסתכלות על התוצאות. הוא צדק.

רועי מ 15 במאי 2010

טוב בנתיים זה הולך להייכן שחשבתי שזה הולך
הימרתי על אורלנדו . אבל בליבי אני הולך עם הרכז המופלה מסנטה קלרה.
אני כל כך רוצה שהוא יזכה. . הוא שפוט שחקן ענק לבנבן לא בריון קשקשים כמו לברון אבל נשמה ענקית כישרון ללא דופי. לוחם ענק ורגע לפני הפרישה מגיע לו גביע וטבעת ענקית.
ממש כמו ששמחתי שהטריו של הסטיק זכה . כי למרות שאין דבר כזה מגיע אז לדעתי כן מגיע לשחקנים גדולים באמת לזכות.. חוץ מזה גיוון זה תמיד דבר טוב.

תאמת שמחתי שלברו הפסיד ושיחק גרוע אפילו, אני ממש לא אוהב מסעות פירסומיים וההדרות שחקנים רק בכדי למכור עוד חולצות או נעליים. אצל גורדון לפחות היה גב תארים והצלחות בזמן אמת.
ורונן האם תתפרסם הרשימה של מ אלו שהימרו נכונה?
נראה לי שהימרתי על אורלנדו מול הליקרס בגמר אבל אני כבר לא זוכר .

אבי 15 במאי 2010

ברבע וחצי האחרונים הבעות הפנים של לברון הזכירו לי קצת את ברבטוב (הבולגרי קצת יותר מלודרמטי): הבעות פנים של אחד שקורים לו דברים, לא של אחד ששולט בגורלו.

עומרי 15 במאי 2010

אבחנה מדוייקת להפליא

רונן דורפן 15 במאי 2010

רונדי – יש ללברון ראיית משחק. הוא רואה את האיש הפנוי. אבל אין לו תחושת משחק. הוא לא מרגיש מי האיש החם שצריך ללכת אליו. הוא לא רואה מי השחקן שמשקשק שצריך להרגיע. הוא כוכב התקפי ענק, הוא מנהל משחק ענק, הוא מנהיג בינוני. הוא לא יודע לתכנן עונה והוא לא יודע לתכנן סדרה. הוא לא הצליח למנף את משחק ההצהרה שלו במשחק שלוש לכלום.

rondi 15 במאי 2010

רונן – הלברוניזם מעוור אותך. קודם כל לברון שחקן הגנה מצוין. הוא גם סטופר טוב מאד וגם קורא מהלכים קבוצתיים, חוטף וחוסם. הבעיה שלו בשני צדי המגרש זה שהוא מנסה להיות בכל מקום. בגלל זה המשחק שלו (שוב, בשני צדי המגרש) נראה כמו אוסף היילייטס, ובגלל זה למרות סגל שחקנים טוב אין מסביבו קבוצה.

לא מנהיג??? היחידים שעולים עליו בתחום הזה היום הם דווין ווייד, דנקן וצ'ונסי. לגארנט לקח מליון שנה של ריבים עם השחקנים שלידו ושני כוכבים מנוסים לידו בשביל שהמנהיגות שלו תתבטא. קובי, כרמלו, נוביצקי, האוורד, ואפילו כריס פול ונאש לא מזיזים את הקבוצה שלהם כמוהו.

עם כל הכבוד, לבנות עונה/סדרה זה לא התפקיד של שחקן. בשביל זה יש מאמן!

רונן דורפן 15 במאי 2010

טוב – למתגעגעים.
http://www.youtube.com/watch?v=qDHdXbG8z1M&feature=related

סמוראי 15 במאי 2010

וגם משהו רלוונטי בנוסף

http://www.youtube.com/watch?v=37ZjiJb9Efk

עומרי 15 במאי 2010

כל האייטם המלוקק של לנו היה שווה רק בשביל התגובה שלו לשאלה אם הוא עדיין יכול להטביע.

martzianno 15 במאי 2010

וואו, אפילו לא ידעתי כמה התגעגעתי…
וצ'ארלס בארקלי הוא פשוט מלך.
הפיג'מה הזאת…

גיל 15 במאי 2010

מה שקורה בהוקי הוא טירוף. פילדלפיה היא הקבוצה השלישית בהיסטוריה שחזרה מפיגור 3:0 לניצחון בסדרה ועוד אחרי שפיגרה היום 3:0. בגמר המזרח ישחקו מקום 7 ו8! בעוד במערב מדורגות 1 ו2.

moby 15 במאי 2010

1. עזי ורונן שאלתי לפני שניים שלושה פוסטים אם קרה מקרה בעבר של שלושה חצאי גמר הנגמרים 4-0?
2. המגיבים פה שכחו שהמשחק הוא משחק קבוצתי. ג'ורדן לקח אליפויות כי הצליח להכניס לשחקני קבוצתו שהפסד הוא לא אופציה. ושהוא מאמין בהם. אני חושב שלמעט הסדרה השישית המהלך האחרון של העונה עבר דרך מייקל אבל הסתיים אצל משהו אחר.
3. פקסון הודג'ס,קר, ארמסטרונג, קרטרייט לא רואה אותם כצוות מסייע כזה מדהים. פיפן שחקן ענק אבל אני זוכר אותו נחנק ברגעים האמיתיים (היה אדיר בעונה רגילה)מחוץ לשיקאגו ובשיקאגו ללא מייקל לא היה הצלחה כזו גדולה. הוראס?משום מה עם שאק צעיר, הרדווי בריא והוא כשחקן המחבר לא הצליח כל כך. היחדי ש"הגיע" היה רודמן. בתור רודמניסט אני חושש שרודמן במיטבו עם לברון היה נגמר בפיצוץ – כשרודמן מפרק את "הקבוצה של לברון" השם יודע מי אלו. רודמן דרש מחויבות במגרש ונצחון היה הדבר היחידי. לכן "הסתדר" עם מייקל עד כמה שאפשר.

גיל 15 במאי 2010

מובי, היה לפחות מקרה אחד של 3 4:0. בעונה המקצורת ב99 זה קרה.

פיפן הוא שחקן ענק ואחד מהשחקנים האנדר רייטד ביותר בהיסטוריה. בעונה שג'ורדן פרש הוא סחב את שיקאגו לאותם מספר נצחונות כמעט בעונה הרגילה כשהוא מוביל את הקבוצה בכמעט כל קטגוריה משמעותית. אלמלא שריקה מפוקפקת יכול היה להיות עם עוד טבעת.

moby 15 במאי 2010

גיל תודה.
לא אמרתי שפיפן לא שחקן ענק אבל לדעתי הגרוש והלירה והכלל משחקים פה.
פיפן הגיע לליגה "בטעות" והפך למה שהוא בזכות עבודה,יכולות, ומזל (לדעתי בסדר הזה)אבל כל אחד שישחק עם זה איך שהוא רוצה. למה וורז'או לא כזה? נראה לי שיש לו יכולות ועבודה – אין לו מזל והוא משחק עם ירום הודו ולא עם הוד אוירונותו.

אסף 15 במאי 2010

רונן, איפה הגולה של אוהדי הניקס ואיך מגיעים לשם?

איתן 15 במאי 2010

תיקון לתגובה קודמת לדרזיק – מסכים עם כל מה שאמרת על בריאנט, לא מסכים עם זה שללברון יש רק טריק אחד.
רונן – הניתוח שלך ליכולות ולחולשה של לברון מדויק לגמרי. חבל שאתה שונא אותו, הוא לא המציא ולא יצר את הלברוניזם. צריך מידות נעלות של צניעות ובגרות כדי לא להיסחף לתוך זה, במיוחד אם מרגע שהתחלת לשחק כדורסל מפמפמים לך שאתה אלוהים.
באיזה שהוא מקום הוא אפילו קורבן של אותו לברוניזם. מה שקרה לו בשתי הדקות האחרונות הוא ההבנה שכל מה שהוא גדל עליו והאמין בו התמוטט. שהוא הולך להפסיד ולא יעזור כלום, והוא לא ידע איך להתמודד עם זה. עולמו קרס עליו חד וחלק.

Drazick 15 במאי 2010

כשאמרתי "טריק" אחד התכוונתי לכלי לייצר נקודות.
כמובן שיש לו סגולות אחרות נהדרות.
אבל תוריד את יכולת הפיסיות שלו וקיבלת מישהו שמוסר טוב ומבין את המשחק.
לקובי כבר אין יכולות פיסיות ועדיין קיבלת את אחד ממכונות ההתפקה הכי טובות שיש. שחקן הגנה נהדר וחתיכת פסיכי כהשעון יורד מ- 2 הדקות.
.
אין פה שום עניין, לברון הוא שחקן מדהים בפני עצמו ואחד בדור.
אבל קובי בטח ובטח לא צריך להוריד את הראש בפניו. יש לו לא פחות יכולות ויותר מגוונות. לראות את הדברים שהוא עשה שהרגליים שלו עמדו בקצב המחשבה והידיים זה משהו מהפנט.

רונן דורפן 15 במאי 2010

הגולה היא צ'רלי וורד ואלן יוסטון. מרגע שהניקס החליטו לכבד את התרבות שונאת היהודים של השחקנים שלהם אני מרגיש שאינני תורם לקבוצה כאוהד.

ניינר 15 במאי 2010

שתי חלאות שלא הגיעו רחוק, למרות שיוסטון הזבל שדד את הקופה של הניקס ותקע אותם לשנים ארוכות

עזי 15 במאי 2010

מובי – זה קרה ב-99' בעונת הלוקאאוט.

moby 15 במאי 2010

תודה.
זו לא עונה שלפי דעתי יש לקבוע לפיה כללים. אז כנראה שהנבא אכן מתדרדר. קבוצות מרימות ידיים מוקדם מדי ועושות טריידים או השם יודע מה לפני ש"הגברת הזקנה שרה" לעזאזל, בחצאי הגמר היו 4-5 משחקים שווי צפיה (בעיברית לא נרדמתי במחצית) ו-3-4 היו בסדרה אחת.

עזי 15 במאי 2010

ברור, זו עונה מיוחדת והראייה שהיא לא אומרת כלום היא שלצד השלוש סדרות הללו קבוצה ממקום שמיני הגיע לגמר (ניקס).
עשיתי בדיקה, אין שום עונה אחרת שבה היה מצב כזה.

גיל 15 במאי 2010

מובי, לפיפן הייתה אחת מההגנות הטובות בליגה והוא היה שחקן ורסטילי בצורה בלתי רגילה. אי אפשר לדעת למה שחקן X הוא ככה ולא אחרת. יש הרבה שחקנים כישרוניים אבל לא ממצים את הפונציאל מסיבות שונות שלפעמים תלויות בהן ולפעמים לא. אחד מהם אגב משחק באורלנדו ויהיה אירוני אם הוא יזכה באליפות בתור אחד שהיה היורש של ג"ורדן פעם.

moby 15 במאי 2010

לא מבין -חוזר ואומר פיפן שחקן ענק.
פיפן למרות כל מערך הסקאוטינג בארה"ב לא הגיע למכללה טובה (למרות כל הורסטיליות שלו) הוא לא נבחר מקום גבוה בדראפט למרות ההגנה מהטובות בליגה שלו. (פשוט לא היתה לו הגנה כל כך טובה כשנבחר) הוא עבד קשה התפתח פיתח את משחק ההגנה שלו. והפך לכלי מדהים בהתקפה. אין ויכוח על זה.
להערכתי-פיפן משחק 7 שנים בקליבלנד ואנחנו מדברים על צוות מסייע לא משהו. הצוות המסייע של לברון יש לו לא פחות כשרון מהצוות המסייע של מייקל. הביצוע…. זה סיפור אחר. אבל הצוות של מייקל נבנה לבנה לבנה וכשהיה חסר לו את רודמן הוא הביא אותו על כל המורכבות של הסיפור.
()
אני מחכה למכונת הזמן – פיפן מייקל ורודמן מול הפרשים-המטאטא מעולם לא הבריק כלכך. והמבט של הגור העזוב בעיניו של לברון,המלך, המסיים. בספסל הפרשנים – קובי,בארקלי ומילר. גם אזמלי הניתוח לא היו חדים כלכך.

איתן 15 במאי 2010

לגבי פיפן – כתבו זאת לפני לפני כמה פוסטים. העונה שנתן אחרי עזיבת ג'ורדן כשחקן המוביל של הבולס הייתה פנומנלית. כולל פליי אוף אדיר בו הוכרע לבסוף ע"י פוקס מטורף של גרג אנטוני מהניקס.

גיל 15 במאי 2010

מובי, אתה קודם כל טועה. הוא נבחר במקום ה5 בדראפט. דבר שני, יש הרבה שחקנים טובים שמגיעים למכללות קטנות משיקולים שונים. איפה בירד שיחק? ודאנקן? לפני 20 ו30 שנה לא היה מערך סקואטים כל כך טוב כמו היום ובכל מקרה זו לא הנקודה החשובה לגביו. הנקודה הקריטית היא שהוא שיחק 4 שנים במכללה והתפתח בה לשחקן טוב כך שנבחר במקום החמישי בדראפט. היום מגיעים לליגה שחקנים עם כישרון גדול אבל בלי יסודות ובלי שום מוסר עבודה וככה הליגה נראית.

החישוב של 7 שנים בנבא לא נכון. לפיפן יש 7 שנים בנבא+4 במכללות. בגיל 29 הוא היה בשיאו ואלו היו שנות האליפות של הבולס והשנים הכי טובות לו אישית. אפשר רק לחשוב איפה היה לברון אם היה במכללה כמה שנים. מצד שני, לברון רק עכשיו נכנס לשיא הקריירה שלו וזה שיא שיכול להיות 10 שנים. עוד מאוד מוקדם להסיק איך תראה הקריירה שלו.

matipool 15 במאי 2010

אני רוצה להקדיש כמה מילים למישהו שעל כל הרקע של לברון והלברוניזם לא קיבל את מה שמגיע לו וזה קווין גארנט . היציבות שלו , המנהיגות וזה שהוא עושה את כולם סביבו יותר טובים מופלאים בעיני . לא האמנתי בסיום העונה שהם יצליחו לעשות משהו נגד קליבלנד . אני חושב שהמשחק של הסלטיקס מרגש , קבוצתי והחזיר אותי לימים של פעם . נדמה לי שבתחילת העונה רונן הימר על הסלטיקס כאלופים ואני כתבתי שהלב רוצה אבל הראש אומר קליבלנד . אם איכשהו הם יעברו את אורלנדו ( ואני מבין מפרשנים למינהם שנגד אורלנדו יהיה לסלטיקס הרבה יותר קשה ), אני מאמין שאת הלייקס / פיניקס הם ינצחו .
רונן ומביני דבר – לא יכול להיות שידוך בין לברון לסלטיקס ? השחקנים היקרים יורידו בשכר , אליפות נוספת תהיה כמעט מובטחת לקראת פרישה של הטריו או פירוק שלו ועתיד של שנים לסלטיקס שמבוסס על רונדו ולברון .

איתן 15 במאי 2010

מטיפול – אתה רוצה לייבא את קונספט הגלקטיקוס לאנ.בי.איי? נשמע מבאס.
לגבי גארנט – אכן נפלא. מקווה שימשיכו ככה גם מול אורלנדו.

זיזו 15 במאי 2010

מובי
יכול להיות שאתה השוואת בין סקוטי פיפן לאנדרסון ווראז'ו?!
*
הוראס גרנט הצליח מאוד בלי ג'ורדן.
בעונה שג'ורדן פרש לגרנט היו שיאי קריירה בנק', ריב' ואס' (15.1, 11 ו-3.4). באותה עונה הוא גם הפך לאול-סטאר והגיע עם הקבוצה של סקוטי לגמר המזרח.
כשג'ורדן חזר הוא הפסיד לגרנט ואורלנדו שהגיעו לגמר ב95.
ב2001 הוא עוד הספיק לזכות באליפות נוספת עם הלייקרס.
חסרונו המורגש של גרנט בשיקגו הוביל להסכמה של ג'ורדן, פיפן וג'קסון לקחת את רודמן מסאן-אנטוניו (רודמן נחשב באותה תקופה לרדיואקטיבי)!
*
גם סטיב קר לא שכח לקלוע כשמייקל הלך.
הוא זכה עוד פעמיים באליפויות בספרס.
*
אולי שכחת גם את הארפר שזכה ב 2 אליפויות נוספות בל.א.
*
בקיצור לשיקגו הייתה קבוצה לא רעה שבעונה לאחר פרישתו של ג'ורדן סתמה הרבה פיות לפרשנים.
ההדרת שמו של ג'ורדן על חשבונם זה שקר!

moby 15 במאי 2010

יש לי בעיית כתיבה אקח את זה על עצמי.
אין שום מקום להשוואה ומעולם לא אמרתי את זה. מה שאמרתי ואחזור לטעון. פיפן משחק 7 שנים עם לברון ואנחנו לא מדברים עליו והוא לא מגיע לאן שהגיע. הקבוצתיות שהתפתחה עם השנים בבניית הקבוצה של מייקל ההבנה מה כל אחד יודע ויכול לעשות ההרמוניה הזו=קבוצה.יצר התחרותיות של מייקל הוביל את הקבוצה והראה את הדרך מי שלא התאים לו עזב.
לברון לא הצליח לייצר את הקבוצתיות והתחרותיות הזו. ברמות הללו לכולם ברמת הכשרון יש את זה. נשאר עבודה קשה ואופי.

moby 15 במאי 2010

ופיפן הוא שחקן ענק ופיפן הוא שחקן ענק הוא השיג יותר מלברון ג'יממס עם מייקל ובלעדיו. אבל לרוב מתוך תזמורת ולא ככינור יחיד.

בני תבורי 15 במאי 2010

Martzianno
קריאה שנייה, כתוב לי בבקשה ל bennytavory@gmail.com

עומרי 15 במאי 2010

כשמדברים על סקוטי פיפן חובה לזכור גם את הרבע הרביעי של פרוטלנד מול הלייקרס ב-2000.
נשים שניה בצד את חלקו הגדול בהתמוטטות- צריך לזכור שמייק דאנליבי אימן אותם אבל זה בהחלט לא משנה- לפיפן בהחלט אשמה מירבית בהפסד.

אם ל.א לא חוזרים מפיגור 15 כדי לנצח את הסדרה פיפן מוביל את הבלייזרס לאליפות ומשנה כליל את הדרך בה ההיסטוריה רואה אותו.
זו המקריות שבספורט אבל גם היא לא מאפשרת להתעלם מכך שסקוטי פיפן הוא שחקן אחד במינו.

ויינר 15 במאי 2010

קשה בדיוק לקבוע מי היה השחקן המוביל בבלייזרס, אבל אני חושב שראשיד וואלאס היה יותר חשוב מפיפן. לזכותו יאמר שהוא גם יצא ראשון מהשוק של פורטלנד ובדקות האחרונות עוד עשה משהו, לעומת פיפן.

עומרי 15 במאי 2010

נזכרתי במשחק הזה לפני יומיים.
קל לשכוח שהעונה החד-פעמית של שאק, אחת מהשתיים הגדולות של שחקן ב-20 שנים, עמדה על בלימה. רק שלשאק היה את פיל ג'קסון בצד שלו ולא את מייק בראון.

LT 15 במאי 2010

Unbelievable, Supersport (South Africa) shows now the 1977 cup final Liverpool-United.
My favorite United game in history!

'סעמק 15 במאי 2010

PipIsKobesByatch.

עומרי 15 במאי 2010

הנה מייקל בפניה נרגשת ללברון:

http://www.youtube.com/watch?v=woOu_4l3lio

sv 15 במאי 2010

1. לא צריך להפיל הכל על לברון. בטח לא בשלב הזה של הקריירה שלו, סה"כ אם הוא יזכה בכמה אליפויות בהמשך, מה שסביר מאוד, ישכחו לו הכל. לדעתי האשם האמיתי הוא בראון. אין מה לעשות, בלי סט תרגילים בהתקפה ומשחק שמבוסס נטו על יכולת האילתור של לברון אי אפשר לקחת אליפות, בטח לא מול ההגנה "האירופאית" של הסלטיקס.
מאמן הוא אלמנט קריטי לאליפות בדיוק כמו שחקן דומיננטי מתחת לסל.
2.תגובה קטנה לעניין שאקיל – שאק מעולם לא היה ספורטאי גדול, להפך. שאקיל מעולם לא היה שחקן כדורסל טוב יותר ממה שהטבע חנן אותו.
כל מה שהוא עשה הוא השיג בזכות הנתונים המולדים הנדירים שלו ותו לא. אם היה לו אופי של ספורטאי אמיתי היו לו הרבה יותר טבעות והישגים. אפילו את עניין זריקות העונשין הוא מעולם לא שיפר.

עומרי 15 במאי 2010

sv- שאק אומנם מימש רק 85 אחוז מהפוטנציאל שלו, כנראה משום שפשוט לא היה קיים אצלו היצר הג'ורדני לשלמות והוא העדיף להנות מהנסיעה.

מכאן ועד טענה כמו שלך קיים מרחק רב.
שאק הגיע לליגה כמפלצת גופנית והפך בתחילת שנות האלפיים לקורא משחק נהדר, מוסר מצויין ומנהיג.
אי-אפשר להיות אחד מעשרת הגדולים על בסיס עליונות גופנית בלבד, אחרת היינו רואים ברשימה גם את דומיניק וילקינס או קארל מאלון.

רוני שטנאי 15 במאי 2010

אני רוצה קודם כל להודות לקרטל השידורים בארצנו של צ'ארלטון וערוץ הספורט, אשר דאגו לכך שכמעט כל המשחקים "המעניינים" עד עתה שודרו בערוצי התשלום. העובדה הזו והעובדה שדי כבר נמאס לי מליגת הפלסטיק הזו מנעה ממני לצפות ברוב הפלייאוף העלוב הזה בו קבוצות לא משאירות את עצמן על הפרקט .

יצא לי לראות את שני המשחקים האחרונים ועל פי מה שראיתי לא הפסדתי כלום. כדורסל כל כך מוגבל משתי הקבוצות , יכולות הבנת משחק כל כך נמוכות הן של השחקנים והן של ה"מאמן" של הקאבס, אבל זה לא חדש הוא פשוט חסר מושג. אם אחרי כל כך הרבה זמן הקבוצה הזו לא יודעת לעשות חסימה אחת נורמלית בהתקפה או ליצור חיפוי בהגנה ( מעניין שהוא לא חשב לשים את פארקר על גארנט, עובד אולי יותר טוב מאשר ג'יימיסון), אז כנראה שהוא נשאר מאמן בקבוצה הזו בגלל הסיבות הלא נכונות.

מאז שלברון ניצח את הסידרה ההיא מול דטרוייט, הוא לא עשה את קפיצת המדרגה הנחוצה אלא להיפך.
פתאום השחקן בעל היכולות האדירות ולא רק בגלל היכולת הגופנית, נראה אובד עצות ולגמרי בלי דלק . לטעמי שני המשחקים האחרונים הכניסו אותו לסיטואציה בה הטבעת נראית לא ממש קרובה.

אביעד 15 במאי 2010

איזו עונה מחורבנת לאוהד יונייטד ומכבי חיפה… דאבל לצ'לסי,דאבל להפועל ת"א…

תומר ש 15 במאי 2010

מזדהה כל כך.
נקווה שפיניקס תביא לנו נחמה

Nadav 15 במאי 2010

גם אני מזדהה. בדיוק באותו מצב וגם בהקשר של פיניקס.

moby 15 במאי 2010

איזו עונה ארורה דקה 91 הבכיינים אלופים. מגיע לנו העונש הזה.
עכשיו אין בעיה להמר הבנתי את השיטה.
אלופות – ביירן מה לעשות הם גרמנים
נבא – לייקרס -רק כי אני רוצה שבוסטון תיקח.
מונדיאל – גרמניה או איטליה בכדורגל הכי מגעיל בעולם.

מלוויל 16 במאי 2010

מבקש לדייק, דקה 92

Yair 15 במאי 2010

נדמה לי שצריך להגיד את זה, וזה מגיע מאוהד מכבי, באסה שהפועל ת"א אלופה והכל, אבל הם שיחקו כדורגל טוב, בד"כ יותר טוב ממכבי חיפה.
שכמעט הצליחה להפסיד לבני יהודה היום במשחק האליפות שלה, לה לא מגיע לקחת אליפות…

גלן 15 במאי 2010

אכן המחשבה שלבון , בן אהרון וספיר שמחים עם ישראל קיסר וצבי שריר מדכאת אותי עד מאד.

תומר חרוב 15 במאי 2010

לא זוכר דבר כזה, מטורף המשחק הזה. חיפה הכי פראיירים בעולם. איזה כיף שאלי גוטמן עשה את ההישג הזה דווקא בטדי.

יואב תל אביב 15 במאי 2010

אני חייב לומר שהמבוכה גדולה,אבל מגיע להפועל לקחת אליפות רק בגלל ההופעה של חיפה,זה לבד מספיק.
נראה לי שנימני בצרות,מה שיזכרו ממנו העונה זה את הפיאסקו מול חיפה,אבל תסמכו עליו שהוא ידאג למנות תחתיו מישהו שיספוג את האש במקומו,בפיאסקו המתרגש עלינו בעונה הבאה.

תומר חרוב 15 במאי 2010

יואב, אני חושב שהיום ראינו את ההבדל בין קבוצה שמנוהלת על ידי בנאדם כמו חזי מגן שהוא הבעלים הכי אנדרייטד בארץ לבין קבוצה שמנוהלת על ידי נימני ושות'. ואני יודע שאולי יואב יבוא ויגיד שגם הפועל נתנו משחק לכפר סבא לפני שנתיים ואולי זה גם נכון אבל בכל מקרה בני יהודה הביאה היום הרבה כבוד לספורט הישראלי, הם נתנו הופעה נהדרת ומגיע להם את כל המחמאות על כך, אפילו אם הם היו מפסידים בסוף, כי הם החזירו קצת את האמונה בכדורגל הישראלי.

יואב תל אביב 15 במאי 2010

תומר חרוב-זו בדיוק הנקודה,כמכביסט לא מעניין אותי מה הפועל מרשה לעצמה לעשות מול כפ"ס,מכבי הביכה אותי כאוהד בהופעה שלה מול חיפה.אין לי ספק שלא היתה הוראה לפתוח רגליים,אבל "רוח המפקד" פיעמה היטב בין הלוחמים,תחושת הבושה מתעצמת לנוכח ההופעה המדהימה של בני יהודה היום,זו המורשת של נימני במכבי נכון להיום,לטמון פח יקוש ליריבה העירונית,לקלקל,להפריע,לשמוח לאיד,אני שמח שלא הצליח לו.

תומר חרוב 15 במאי 2010

אני מבין אותך לגמרי. נתניה נתנה משחק לקריית שמונה בעונה שעברה והתחושה שזה נותן לאוהד היא פשוט נוראית.

jo 15 במאי 2010

לפחות בליגה הישראלית יש דאבל אדום!!!

דחילו ורחימו 15 במאי 2010

אני מראש מתנצל בפני המגיבים שרגילים לקרוא תגובות אינטיליגנטיות ומנומקות באכסניה הזאת:

יאללללללללללללללללללללללללללללה הפועללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללללל תללללללללללל אביבבבבבבבבבבבבב אדומההההההההההההההההההההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הוקל לי.

תושב חוזר 15 במאי 2010

הוצאת לי את המלים מהפה

דניאל 15 במאי 2010

מה שהוא אמר

עזאזלו 15 במאי 2010

לפחות בליגה הישראלית יש תקדים (ואני לא ירוק ולא אדום, כן):
הקבוצה שזכתה בהכי הרבה נקודות, נדמה לי עם אחוזי ההצלחה הכי גבוהים באירופה – מסיימת כשהיא לא ראשונה.
זו לא שיטת הקיזוז. זה תורת הקוונטים.

תומר חרוב 15 במאי 2010

עזאזלו- מכבי חיפה פשוט ירתה לעצמה ברגל, הם יכולים להעביר לניוקאסל השתלמות באיך מאבדים אליפות. ההתנהלות שלהם בחודשיים האחרונים נותנת לי תחושה(שהיא נטו תחושה ואין אפשרות לבסס אותה) שאפילו אם לא היה קיזוז, הם היו מוצאים דרך לאבד את זה. למרות שהקיזוז זו שטות שאין כדוגמתה, זה לא הסיפור של הערב.

יואב תל אביב 15 במאי 2010

מדוייק מאד,הפועל טרפה את ההזדמנות,חיפה כבר חודשים לא בעניינים,אי אפשר לנקות את אלישע מאחריות.

שלו רומא 15 במאי 2010

מזל טוב, תהנו.

יואב 16 במאי 2010

מצטרף לברכות.

אופיר 16 במאי 2010

אני נייטרלי בעסק, ולמרות שהתרעמתי על היחס המועדף שהפועל קיבלה מהתקשורת ומהזלזול המופגן בחיפה לפני משחק העונה, אני מסכים שהקבוצה הטובה ביותר ניצחה.

עם זאת, נשאר לי קצת טעם רע בפה מהרנדומליות של השיטה ומהידיעה שיהיו מי שידביקו לאליפות הזאת כוכבית לנצח.
כבר היה עדיף באיזשהו מקום שיתקיים פליאוף מלא בשיטת נוקאאוט של הטוב משלושה משחקים בין 8 הראשונות (סה"כ מקסימום 9 משחקים לאלופה) עם יתרון ביתיות בהתאם לדירוג וכך הנקודות מהסיבובים המוקדמים לא יעוררו מחלוקת בהמשך.

ארנון 16 במאי 2010

כבוד ללוזון-ליג,
שיכולה ללמד את הפרמייר-ליג,
איך קבוצות שלא קשורות לכלום נלחמות במחזור האחרון.
הכרעה בדקה ה-92 של המחזור האחרון. באנגליה זה קרה לאחרונה לפני 21 שנים פחות שבועיים.
חמישה עשר איש שלא מכירים אחד את השני, שלושה עשר בעד חיפה ושנים בעד הפועל, עומדים בפיצוציה בצומת כרכור, מול שתי טלויזיות. וכולנו יחד שותפים לרגעים המותחים ביותר שניפק הכדורגל הישראלי, לפחות בעשרים השנים האחרונות. תענוג.

בני תבורי 16 במאי 2010

ארנון,
אתה חייב להזכיר את זה?

אופיר 16 במאי 2010

עכשיו קיבלנו את ההייברי שלנו.
זהבי הוא מייקל תומאס בן-זמננו.

אופיר 16 במאי 2010

אנפילד, עוד יותר טוב…
הייתי בן 10, אפשר למחול…

רונן דורפן 16 במאי 2010

אופיר – באנגליה זה קרה לפני 15 שנה. ב-95 – כשליברפול ניצחה ולא נתנה לדלגליש אליפות, אבל גם ווסט-האם הוציאה תיקו מיונייטד – אז בלקבורן ודלגליש זכו בכל זאת.

ליאור 16 במאי 2010

בתור אוהד ניקס האמת חייבת להיאמר שלא היה מעולם בליגה הזו ווינר כמו מייקל ג'ורדן.

וב-95 בלקבורן זכתה באליפות בזכות אלן שירר(וכריס סאטן) שנחשב ללברון של זמנו
רק ששירר היה מחוייב לקבוצה אחת שהוא אהב באמת (ניוקאסל) ולברון מחוייב לתחת שלו
היי אבל מה אפשר לומר:
No one cares about your Money than YOU!!!

Comments closed