כמה עניינים שהתבררו לי בשדה תעופה

האמת שלא צפיתי בגמר הגביע האנגלי בגלל טיסה לארצות הברית (שהיא לאירוע משפחתי ולא קשורה לספורט). וצ'לסי נכנסת למועדון הדבליסטיות – עם טוטנהאם, ארסנל, ליברפול ויונייטד – שבאמת כנראה מגדיר את הרמה היותר אקסקלוסיבית בכדורגל האנגלי.  אבל לחיים יש דרכים לפצות אותך: בטיסה הושיבו אותי ליד ארבעה אצנים ג'מייקנים – כולם מUTEC – האוניברסיטה הזו בג'מייקה שמפיקה את כל האלופים. הם היו בדרכם הביתה מקטאר. אותי הושיבו ליד אנישה מקלופלין – שבשנה שעברה הייתה חמישית באליפות העולם ב-200 מטרים. בהחלט עדיף מכסא ליד החלון. הילדים הללו מדברים על "יוסאין" ו"אספה" ו"שלי" בשם פרטי. אז התברר לי שאצנים ברמות הללו לא טסים במחלקות עסקים. נו – אחד מהם, נסטה קרטר, רץ אתמול 100 בזמן של 9.88 – למה שיקבל מחלקת עסקים? אגב, הבחור לא היה גבוה בכלל.
עוד התברר לי שבכדורגל הישראלי המושמץ, עם הרמה האפסית, המתקנים הלקויים, ההתאחדות המושחתת ושיטת המשחקים ההזויה הקבוצות עושות כמיטב יכולתן, האמנם עלובה, עד הרגע האחרון ברוח ספורטיבית למופת. עקבתי אחרי כל העניין הזה מבחוץ. אינני רוצה להשמע נגטיבי כלפי אלופה ודאבליסטית ביום חגה. אבל מסע ההכפשות של תומכי הפועל בתקשורת נגד החוסר-ספורטיביות כביכול נראה לי מופרך לחלוטין.

סיפורים מהקופסל
היהודים והמונדיאל חלק א'

292 Comments

תומר חרוב 16 במאי 2010

אני חולק עליך. הפועל הגזימה עם עוצמת הבכיינות אבל היה בסיס. אני מניח שלא צפית במשחק של מכבי מול חיפה ובטח שלא צפית בתצוגה המחפירה של נצרת היום, ההתנהגות של בני יהודה השבוע ובית"ר בשבוע שעבר היא לצערנו עדיין יוצאת דופן ובהחלט סביר להניח שלתלונות של הפועל יש חלק בזה. עכשיו צריך לעשות הבדלה חשובה, בכיינות זה לא נעים אבל זה נסבל, חוסר ספורטיביות לא.

תומר חרוב 16 במאי 2010

שלא לדבר על זה שאשקלון שעלתה ליגה לפני שבוע קיבלה אתמול חמישיה מקבוצה שמתמודדת על העליה וברוב חוצפתה עוד התלוננה על כך שרמת השרון שהפסידה לכפר סבא איננה ספורטיבית. רוצה לומר, צריכים להיות עוד הרבה משחקים כמו של בני יהודה ובית"ר כדי להגיד שהכדורגל הישראלי הוא ספורטיבי.

רונן דורפן 16 במאי 2010

תומר חרוב – אני לא יודע. וויגן הפסידה 0-8 ואני לחלוטין מקבל שזה יכול לקרות וזו הרמה שלה. כלומר היא קבוצה שיכולה להפתיע בבית את צ'לסי וארסנל אבל גם לחטוף שמיניות (היא חטפה תשיעיה מטוטנהאם).

מה שבמיוחד הפריע לי שעיקר הבכי לא בא אחרי ההפסד של מכבי לחיפה – אלא אחרי שמכבי התאמצה ועשתה תיקו עם הבונקר בדרבי. כלומר התלוננו קצת כשהם לא התאמצו, אבל בעיקר התלוננו שבמשחק נגדם הם כן עשו מה שנכון.

אופיר 16 במאי 2010

התחברתי דווקא למה שאמרו כמה שחקנים בהפועל על הדרבי האחרון: מילא שהאוהדים ישמחו לאיד – אבל השחקנים?!

זה דבר אחד לשחק בצורה שתביא לך את התוצאה המיטבית, ודבר אחר לגמרי לחגוג כאילו זכית באליפות אחרי הופעה שהיתה הצהרת נחיתות יותר גדולה מכל התבוסות (והיו הרבה כאלה) בדרבים בשנים האחרונות.

מכבי ת"א היא כיום מועדון הכדורגל המגעיל והפאתטי בישראל, שמקלקל כל דבר שהוא נוגע בו, ואני לא אדום, ירוק או כתום.

רפאל 16 במאי 2010

מכבי ת"א יש רק בכדורסל, וגם שם מאבדים מערכם. אם הקבוצה הזאת עוד מועמדת לאליפות אחרי המחזור ה 25 ( עם הפלייאוף במתכונתו הנוכחית ) אהיה מאוד מופתע.
הווינריות היא של הפועל.
הקלאסה בני יהודה.
כל היתר- מכבי.
עדיין המועדון הכי גדול- ברור.
אבל מלא במה?
 

תומר חרוב 16 במאי 2010

רונן, יש לי ביקורת על ההתנהלות של הפועל בשבועיים האחרונים אבל שוב, אלו זוטות לעומת העובדה ששחקני מכבי פשוט לא התאמצו. ואני חושב שהעובדה שבהפועל ציינו את זה שמכבי כן התאמצו נגדם לא בגלל שהם כעסו על כך שבמקרה הזה הם עשו את הדבר הנכון אלא כדי להבהיר שכשמכבי רצתה היא ידעה לתת תתחת שלה על המגרש.

רונן דורפן 16 במאי 2010

תומר – התחושה שלי הייתה שהיה כעס על מכבי (מן הסתם מוצדק) אבל בשבוע עד הדרבי אמרו "טוב- אם הם לא יתאמצו גם נגדנו אז זה בסדר". בקיצור לא בכו על חוסר ספורטיביות, בכו שדופקים אותם.

תומר חרוב 16 במאי 2010

היה להם ברור שמכבי תתאמץ מולם, הם פשוט חשבו שהם ינצחו בקלות. כשזה לא קרה הם הוציאו את התסכול שלהם על המשחק של שבוע לפני, זה לא משנה את העובדה שקבוצה נתנה משחק לקבוצה אחרת שזה הרבה יותר חשוב מעל מה קבוצה אחרת בכתה. ושוב, אין לי ספק שהמהומה על המשחק הנרפה של מכבי דירבנה את בית"ר ואת בני יהודה להילחם במשחקים שלהן.

סופרפלי 16 במאי 2010

חייב להגיד (בתור אוהד הפועל קטמון ירושלים שאין לו סימפטיה מיוחדת לאף קבוצה בליגת העל), שבניגוד לרוח שמנשבת בבלוג הזהה אולי הכדורגל הישראלי גרוע, אבל הפועל תל אביב היא כן קבוצה, וקבוצה ראוייה, שהציגה בחלקים רבים מהעונה כדורגל מצויין ומשחקים בשורותיה כמה שחקנים מוכשרים במיוחד, אפילו הקמפיין הבא של נבחרת ישראל גורם לי לאופטימיות יחסית אחרי שאני רואה את וורמוט, שכטר, ידין ובן דיין.

אופיר 16 במאי 2010

מסכים. ובסה"כ גם חיפה (הן הקבוצה הנוכחית והן המועדון) היא קרדיט לליגה שלנו. ובאמת שבמדינה בגודל שלנו אין טעם לצפות ליותר משתי קבוצות ברמה הזו.

עומר ב. 16 במאי 2010

רונן-זה לא נכון שהפועל התבכינו אחרי הדרבי ,הם התלננו מייד אחרי המשחק של מכבי מול חיפה,וגם אחרי הדרבי רוב הדוברים של הפועל ציינו שאין להם בעיה עם הבונקר של מכבי בדרבי אבל אמרו שיש להם בעיה עם ההבדל בין הנחישות בשני המשחקים.
לי כאוהד הפועל זו היתה נראית טעות'להתבכין' אחרי חיפה -מכבי,אבל בדיעבד זה הוכיח את עצמו כי זה העלה על המוקד את כל הקבוצות המעורבות.

רוסי 16 במאי 2010

רונן, התסרוקת של אניישה לא הפריע לך?
http://www.jamaica-gleaner.com/gleaner/20040717/sports/Images/Aneshia%20McLaughlin%20D.JPG

חי 16 במאי 2010

רונן, אני לא חושב שזו הסיבה לתזמון של הטענות של הפועל. הטענות של הפועל באו מיד אחרי הדרבי כי זה היה הרגע שבו היה ברור שלא מדובר בצ'לסי-וויגאן, כלומר, מכבי לא נחותה עד כדי כך שהיא לא תהווה יריבה לטוענות לכתר. היא קבוצה מספיק חזקה כשהיא נלחמת בשביל לגרום ליריבה שלה לאבד נקודות, או לכל הפחות להזיע. ועכשיו, כשאנחנו יודעים כשהיא כזאת – אז למה לעזאזל היא לא הצליחה אפילו לדגדג את חיפה מחזור קודם?

יואב 16 במאי 2010

תומר,
אתה קצת דרמטי ביחסך לעניין(בהקשר של בני יהודה או ביתר).לרוב הקבוצות יש שלדים בארון(חוסר מאמץ)וגם רגעים של ספורטיביות.אין פה מפנה דרמטי, רק "הרעים" מתחלפים.לפעמים זאת נתניה, חיפה, הפועל וגם מכבי.הים הוא אותו ים כבר עשרות שנים.זה רק קשור סיטואציה, זה הכל.

עזי 16 במאי 2010

נכון מאוד

תומר חרוב 16 במאי 2010

עוד משהו. אני חושב שצריך להסתכל על כל הנושא הזה בראייה יותר רחבה מהפועל-מכבי-חיפה כי הכדורגל הישראלי הוא הרבה יותר מהן ובגלל זה ציינתי את הדוגמאות של נצרת ונס ציונה. עצם זה שאנחנו(גם אני) בכלל מחמיאים לבני יהודה על דבר טריוויאלי לחלוטין, מאמץ במשחק כדורגל, מדגישה עד כמה התפיסה של ספורטיביות בכדורגל הישראלי היא מעוותת. אני חושב שהערב יכול להיות ערב מכונן בנושא הזה כי נעשה מעין תיקון למשחק השרוכים של בית שאן(במקרה זה שוב הפועל). לבני יהודה היו את כל התירוצים לא להתאמץ, היא סיימה את העונה, שיחקה באמצע השבוע והפסידה בגמר הגביע וההופעה שלה הייתה הירואית, אולי בשנה הבאה יקרה אותו דבר ולא נצא מגדרנו בגלל זה.

רפאל 16 במאי 2010

לא היה שום רגע מכונן.
אין קטע של מגמות חיוביות בכדורגל הישראלי. לא מסוגלים או רוצים ( זו שאלה בפני עצמה ) ללמוד מאירוע נקודתי.
בני יהודה ייצגה את עצמה ורק את עצמה.
ההתייחסות של מכבי ת"א מאפיינת את הגישה הכללית הרבה יותר, אבל איני בא אליהם בטענות. השיטה אחראית לרוב התופעות האלו. התקשורת והאינטרסים שלה על השאר.

תומר חרוב 16 במאי 2010

יואב, אני לא מוכן לקבל את זה. בכל פעם שיהיה רגע של חוסר מאמץ אני אצא נגד זה ב"דרמטיות", כי וואלה, זה נושא שחשוב לי. אני לא ייחסתי לרגע חוסר ספורטיביות כדפוס התנהגות של קבוצה כזו או אחרת אלא ציינתי מלכתחילה שזו רעה חולה של הכדורגל הישראלי וכחובבי הכדורגל הזה, חובתנו לצאת נגדה.

אביאל 16 במאי 2010

מר תומר חרוב, תפסיק עם התחסדות, אם הפועל ת"א היתה צריכה לפתוח רגליים כדי להרוס למכבי ת"א או לבית"ר אליפות, האוהדים שלה, השחקנים שלה, המאמן ועוזר המאמן שלה היו עושים את זה בגאווה, אז עדיף ללא להתחסד ולא להיות צבוע.

בקשר לאליפות, בתור אוהד בית"ר שהיה במגרש היום, אין דבר יותר כואב מלראות את הפועל ת"א לוקחת אליפות במגרש שלך בדקה כל כך קריטית, אני מייחס את זה גם לדוד אמסלם עם חילופים לא מובנים של שני השחקנים הטובים ביותר בבית"ר היום, אבל בעיקר למכבי חיפה שהוכיחה כמה היא עלובה היום.

אבל לפחות קבוצתי האנגלית לקחה דאבל היום.

תומר חרוב 16 במאי 2010

אביאל, דבר ראשון תומר זה מספיק טוב, אם תוסיף לי מר לפני השם זה לא יעשה את הדברים שלך ליותר צודקים.
דבר שני, איפה פה ההתחסדות, מי אמר שלא הייתי יוצא נגד הפועל אילו זו הייתה היא שפותחת רגליים. לך תשאל את לירן שטראובר על אוהד שהתעמת איתו בגלל שהוא היה קפטן של קבוצה שנתנה משחק לקריית שמונה.

אביאל 16 במאי 2010

ההתחסדות היא להבין שלא מדובר באיזה מערכת של צדק ומוסר, מן הסתם בספורט ועוד יותר בכדורגל יש יריבויות, וזה שמכבי ת"א פתחו רגליים, לא ישנה, לא את מכבי ת"א ולא את הכדורגל בישראל וזהו זה, ההתחסדות היא שמדובר בהפועל ת"א, אהובת הממסד (בעבר) ואהובת התקשורת, רוצה הוכחה פשוטה ? בדרבי הודלקו עשרות אבוקות ורימוני עשן, יש לך איזה ספק שאם היה מדובר בבית"ר כבר אחרי יום כל העיתונים היה כותבים על זה, ביציע העיתונות היו דנים איזה עונש בית"ר תקבל ואחרי שלושה ימים כבר היה פסק דין וזאת דוגמא אחת, עוד משהו ? הפועל כפר סבא נגד הפועל ת"א מלפני כמה עונות ? במקרה הפועל מפסידה, במקרה הבעלים של כפר סבא וארבעה שחקנים שלהם עוברים להפועל ת"א בחינם, מקרי שאף אחד לא מדבר על זה ? אני לא חושב, ההתבכיינות בתקשורת, זה שאבוקסיס בוחר במקום לחגוג להמשיך לתקוף את מכבי, זאת לא התחסדות ? זאת לא צביעות ?

זה שלך זה מפריע ואתה מייחס את זה לשאר אוהדי הפועל ותוקף את מכבי ת"א לא הופך את כל מה שכתבתי על המאמן ועוזר המאמן, השחקנים ורוב האוהדים לפותחי רגליים במקרה ההפוך וזה לא ממש משנה אם היית מגנה את זה או לא, אני מניח שמן הסתם היית יושב בצד, שמח ולא מגיב. 

תומר חרוב 16 במאי 2010

אביאל- הדיון הוא על חוסר ספורטיביות ולא אהובות הממסד. השנאה להפועל פשוט מעוורת חובבי כדורגל הוגן וזה חבל כי אני לא מבין למה אי אפשר לשנוא את הפועל ולהטיף לכדורגל הוגן, זה לא סותר אחד את השני. חלק ממה שאתה אומר נכון לחלוטין אבל זה ממש לא מצדיק פתיחת רגליים של קבוצה במשחק.

תומר חרוב 16 במאי 2010

ועוד משהו, אתה יכול להניח שהייתי יושב בצד ושמח. זו לא טענה שמעלים בדיון רציני, הנושא הוא לא "האם תומר הוא צבוע". אגב זו לא פעם ראשונה שאתה עושה את זה, בדרך כלל אתה מפנה את זה לאוהדי יונייטד, חבל כי זה פשוט לא מתאים לאכסניה הזו וגם מבטל טיעונים נכונים והגיוניים שאתה בדרך כלל מעלה.

אביאל 16 במאי 2010

תומר, אפשר לשנוא את הפועל ולהטיף על חוסר ספורטיביות, בית"ר בקלות היתה יכולה לעשות בונקר, לבית"ר יש אתוס, להזכריך פיטרו את אותו גוטמן שהוא היה במקום הראשון בגלל שיטת המשחק שלו, בית"ר לא מעבירה זמן גם שהיא בסכנה, בית"ר אתמול תקפה כל המשחק ולא התגוננה, הפועל זה בדיוק ההפך, פתאום העונה יש להם קבוצה טובה אז הם מעיזים לתקוף את מכבי ת"א על בונקר.

הפועל ת"א הם העניין אם אתה לא מבין, אם זאת היתה כל קבוצה אחרת אף אחד לא היה מדבר בכלל, אי אפשר לראות את הפועל ת"א לא מפסיקה להתכיין על כל דבר ופתאום שהם הצליחו הכל סבבה ויש ספורטיביות ותודה לבני יהודה וכו' וכו', זאת הצביעות וזאת ההתחסדות.

הדוגמאות האישיות הן לא באמת אישיות, אני הרי לא מכיר פה באמת אף אחד, העניין הוא שהרבה אנשים אוהבים להגיד דברים ובפועל או בסיטואציה אובייקטיבית הם פועלים אחרת ואין דרך אחרת להסביר את זה מאשר להביא דוגמאות אישיות, שום דבר לא נכתב כדי לפגוע במישהו.

יואב 16 במאי 2010

תומר,
אני לא נגד שתבקר את זה כאוהב כדורגל. זה מצויין.אני נגד המיתממים החיים בביצה המסריחה ומבקרים את זה היום וחוטאים בזה מחר.הכל קשור אינטרסים וסיטואציה וכל אחד אוכל את הספין שנוח לו איתו.וזה רק מה שהעין רואה…

יואב תל אביב 16 במאי 2010

יואב-אני ממחזר תגובה קודמת,אבל זה חשוב לי,כל המיתממים והספינים,או יותר נכון הידיעה שהם קיימים לא ימחקו את התחושה שלי כאוהד מכבי,שכל מה שנותר לי מהעונה הזאת זו מבוכה גדולה מאד.הפועל לא מעניינת אותי גם לא חיפה,מכבי כן.אני לא יודע מה אתך,אבל התחושה שלי היא שהנזק התדמיתי שנגרם למועדון הזה שאני כ"כ אוהב,לא יימחה בקלות.כואב לי שבעתיים שמי שחתום על "יצירת המופת" הזו הוא אליל נעורי.זו טרגדיה.

יואב 16 במאי 2010

יואב,
זאת רק הסיטואציה המיוחצנת שגורמת לך להרגיש שונה.לא קרה כאן שום דבר שלא קורה כאן כל הזמן.לא עובדים קשה פה אם לא צריך.

גיל 16 במאי 2010

האמת היא שלי לא ברור איך אפשר לזכות באליפות כשההשגים שלך נחותים יותר. אולי שיחלקו נקודות באופן אקראי ובלי קשר למה שקורה על המגרש, זה גם יוסיף עניין לא?

רפאל 16 במאי 2010

הפרופורציה של הפלייאוף היא 25 אחוז מכלל העונה. בכל ענף אחר ובליגות המצליחות בארה"ב זה יוצא 100 אחוז.  
מה שלי לא ברור הוא איך אפשר להיות עדים למחזות האלה של קבוצות אלופות דרך עדכונים מהטלפון ולא לחשוב על פלייאוף אמיתי.
המשחק היחיד שעניין אותי היה 'משחק העונה' בקרית אליעזר ואותו הפועל ניצחה כאשר היה ברור לשני הצדדים שזה קרב האליפות, ותיקו היה בוודאי מספיק לחיפה להבטיח כתר שני ברציפות.
אין מה לעשות, איך שלא תסתכל על זה- חיפה יצאו לוזרים הפעם והפועל פוקסיונרים של החיים.
בשורה התחתונה- פחות קריטי אם מבינים או מסכימים אם ההיגיון.
הכי חשוב שכן היה ברור לקבוצות והאוהדים שכל משחק חשוב, גם אם מוליכים כבר ב 10-12 הפרש, ויהיו מפגשים גדולים בפלייאוף מול יריבות טובות ובד"כ כאלה שיש להם על מה לשחק גם.
אם זה מוצא חן בעיני הכרעה במחזור הסיום מול קבוצות אחרות.
לא, ממש ממש לא.
אם זה מעניין אותי מי לוקחת אליפות בדרך הזו? לא, ממש ממש לא.
אם אני יכול לבוא אם תוכנית טובה יותר? כן, בקלות.
אם יש סיכוי שמישהו שמשפיע יקשיב להיגיון? לא, ממש ממש לא.

ארנון ד. 16 במאי 2010

בתור אוהד הפועל היה עצוב לי לשמוע את הטענות כלפי מכבי (לא ציפיתי מהם למילימטר יותר) ואת הדיבורים לקראת בני יהודה. אבל, וזה חתיכת אבל, כל העסק הוכיח את עצמו. אצלנו בכדורגל משחקים קודם כל בשביל להשתיק את המבקרים ("סתמנו הרבה פיות", וכו'), וזו בדיוק העמדה בה הציב אלי גוטמן את גיא לוזון. בלי כל העיסוק בזה, מסופקני אם מכבי חיפה לא יוצאת היום מבלומפילד עם 0:4 קליל

גמל אדום 16 במאי 2010

דוגמא קלאסית לאליפות עם כוכבית

רפאל 16 במאי 2010

תראה לי משהו אחד בספורט הישראלי שהוא ללא כוכבית.

ארנון 16 במאי 2010

חברים עם כוכביות – אין לי כוונה לחזור על מה שכבר נאמר בנושא (השיטה היתה ידועה לכוווווווולם עוד לפני שהתחילה העונה, גם קליבלנד ניצחה העונה הכי הרבה והיא לא תהיה אלופה וכו'), רק זאת אומר: במאני טיים, במשחק העונה, משחק ששוחק בחיפה, הפועל ניצחה. אליפות ראויה בהחלט!

רפאל 16 במאי 2010

צודק, המשחק היחיד שראיתי העונה.
המשחק היחיד שהיה מעניין.
המשחק היחיד שהפגיש בין שתי מועמדות לאליפות בידיעה ברורה שהוא זה שכנראה יכריע את משאלתן.

רונן דורפן 16 במאי 2010

רוסי – לשמחת כולם היא החליפה סגנון….

גיל – אין שום כוכבית. יש שיטת פלייאוף בה מתחשבים בשלבים המוקדמים והשלבים הסופיים שווים מספר כפול של נקודות, זה הכל. אגב, לא ברור לי למה הקיזוז וכל הבעיה עם החצי נקודה. שיתנו פשוט ניקוד כפול על הסיבוב האחרון.

זה הזוי אבל זה לגיטימי

רפאל 16 במאי 2010

בני יהודה הרוויחה היום רשמית את האהדה שלי כלפיה, למרות שלא הלך לה העונה על המקום השלישי שחשבתי שתהיה מסוגלת לו, במיוחד לאור פתיחת העונה המרשימה.
דווקא היום אני מבין יותר את הטענות נגד הקיזוז, למרות שתמכתי בו ועדיין נשאר בעמדתי זו.
אם כבר ממשיכים עם הפורמט בו מכריעים את הסיפור נגד קבוצות אחרות בכלל, אז יש הרגשה חזקה באוויר שלא שינו בעצם שום דבר והחליטו לקחת יותר נקודות ממי שמוליכה את הטבלה ע"מ שזה ייראה מעניין יותר.
השאלה לאן הולכים מכאן- משתמשים בפורמט הקיזוז בשביל להתבנקר על רעיון 16 הקבוצות, או שפותחים דיונים בתקשורת ובין האוהדים על שיטות נוספות שאפשר לשקול להשתמש בהן בליגה, כאלה שייתנו ייצוג הולם לערכי הספורט, המתח והתחרותיות. בין אם זה התמדה לאורך זמן או הכרעה בסיום בין הטוענות לכתר.
צריך למצוא את הנוסחה האידיאלית וזה הזמן הנכון לחפש ברצינות.
עכשיו יש קונצנזוס שהשיטה לא משהו- אז מה מתכוונים לעשות? לבכות או לבנות משהו טוב יותר?
מהיכרותי את עולם הכדורגל ואוהדיו,
לא חושב שיש סיבה להיות אופטימיים אם מחפשים שינויים לטובה. יהיה המשך לספינים והתלהמויות של אנשים ששכל הוא לא הצד החזק שלהם, במידה והוא אכן קיים.

אוסטרלי 16 במאי 2010

בני יהודה היא הוויגאן החדשה

רפאל 16 במאי 2010

רק שבמקום פולסא, בחרו להשמיץ אותה : ).

גיל 16 במאי 2010

לא טענתי שצריך לשים כוכבית אבל זה באמת הזוי.

יורם אהרוני 16 במאי 2010

ב – 1982 הייתי בג'נבה כמאמן בתחרות מרוצי-שדה עם אתלט מהאגודה בה אימנתי. המארחים השוויצרים שיכנו את כל המשתתפים באכסניית נוער, 16 בחדר של מיטות קומותיים. בין המשתתפים בתחרות היו שני מזרח-גרמנים שהיו מהטובים בעולם באותו זמן: ורנר שילדהאואר והאנס-יורג קונצה. שנה אחר כך הם סיימו במקומות השני והשלישי באליפות העולם על מסלול בריצת 10,000. היו עוד כמה רצים לא רעים שם, בעיקר ממדינות מזרח-אירופה. לא זוכר שנשמעה שום תלונה של האתלטים על התנאים בהם שוכנו. כבר אז חשבתי שאם היו משכנים את שחקני נבחרת ישראל בכדורגל בתנאים כאלה הייתה אצלנו שערוריה גדולה.
לגבי הקיזוז, אני חושב שהוא עשה טוב לספורט. אני אמנם משוחד כאוהד הפועל, אבל אליפות המוכרעת בשיטת ליגה רגילה היא בעייתית כי בחלק מהמשחקים משחקת קבוצה שרוצה מאד לנצח מול קבוצה שאין לה שום עניין במשחק. לשם כך הומצאה שיטת הפליי-אוף בענפים רבים. אנשי הכדורגל הם שמרנים ומה שטוב לענפים אחרים לא מקובל עליהם. הגיע הזמן לקצת שנויים בכדורגל. שוב אזכיר: חילופים חופשיים, זמן נקי, ביטול חוק הנבדל…

בני תבורי 16 במאי 2010

אני חושב שסיפור סיום הליגה בישראל והאליפות (הדרמטית והמוצדקת) של הפועל ת"א היה מתרחש אי שם מהודו ועד כוש, היינו כולנו שרים שירי תהילה ורגש. כאן, בארץ שתושביה נמנעים מפרגון כמו מויתורים טריטוריאליים, עולים אידי צחנת הקונספירציות למיניהן. האמת היא פשוטה בהרבה.

גלן 16 במאי 2010

אמנם רק מאתרי אינטרנט (מניסיון עבר בעיתון ובתקשורת אלקטרונית יותר גרוע) אבל בשבועיים האלו אתה רואה את כל האמת העצובה שהיא גדולה מהספורט. נירגנות, בכיינות, צביעות ויללנות (גזען היה מכנה אותה אשכנזית טיפוסית) שלא שונה אם זה כדורגל או חיים רמון-משה תאומים בקמפיין 96. ככה בטור הנדסי יורדכח המפלגות שמייצגות תפיסה זאת ותרבות שלמה הופכת לאיזוטרית (כן, יש להפועל אוהדים ימנים ואחרים אבל רוח הדברים לא השתנתה ולא תשתנה- DNA התנהגותי חזק). אתמול הייתה גם איזה הפגנה בירושלים על נושא שלטעמי הוא אפילו צודק. כמות המשתתפים שם מעידה איפה מצוייה הקבוצה התרבותית הזאת שעשקה אותנו 30 שנה ומתעקשת לחשוב שהיא כעת יחודית, נרדפת ואנטי מימסדית.

רמי מורנל 16 במאי 2010

שיטת הקיזוז אמנם לא מוכרת לנו מליגות הכדורגל באירופה,אבל בפורמט מעט שונה זה בדיוק מה שקורה בפלייאופים שונים,ולדוגמא בכדורסל.אין טעם להתעכב על שיטת הפיינל-פור המגוחכת בכדורסל המקומי,אבל גם באן.בי.איי קבוצה שעבדה כל העונה וניצחה יותר משחקים,נאלצת להתחיל מהתחלה ולהוכיח פעם נוספת את עליונותה.גם חיפה זכתה ביתרון ביתיות מול הפועל והגרלה נוחה יותר סה"כ…אולי גם בקליבלנד יבכו שניצחו יותר משחקים מבוסטון העונה? חלאס-חיפה כשלה במאני-טיים פעמיים ויכולה להאשים רק את עצמה בכך

moby 16 במאי 2010

התאוששתי
כל הכבוד להפועל . חיפה לא השכילה לנצח את כל משחקיה לאחר ההפסד ולכן אינה אלופה. קיזוז שמיזוז ומה שביניהם.
הפועל קבוצה של בכיינים מה שקרה להפועל מול אשדוד או מול הפועל חיפה (שהתאמצה יותר מדי מול מכבי חיפה זה מממש ממממש מממממממש לא בסדר – פויה)קרה לחיפה מול ת"א. אפשר גם לחפש מתחת לבלטות ולהגיד שבלבול התאמץ במיוחד נגד חיפה-מה זה השטויות האלו.
זו השיטה, הפועל ת"א אלופה -נקווה שהאליפות הבאה תהיה עוד 20 שנה והרלונטיות של הקבוצה בהתאם.
עזי שאלה.
איך מסכמים את השנה מבחינת לקיחת נקודות? האם מוסיפים מחלקים או מייצרים אחוזי הצלחה? מה ה-100%? 30 מחזורים כפול 3 לחלק ל-2 ועוד 15? או שמא 35 כפול 3 או שיכלול מדורג?
או בעיברית האם אחוזי ההצלחה של חיפה (המופלאים) נעלמו גם כן מדפי הסטטיסטיקה וקוזזו לעד מארכיוני ההיסטוריה? זה מה שיש לי העונה סטטיסטיקה.

גלן 16 במאי 2010

רמי מורנל- לצערי דברייך מעידים על חוסר הבנת ה NBA. לקליבלנד אין עליונות מהסיבה הפשוטה, היא לא משחקת אותם משחקים כמו קבוצות אחרות בקונפרנס ועם חלק מקב' הקונפרנס למשל היא אפילו נפגשת 3 ולא 4 פעמים. חוזק לוח המשחקים ב NBA ששונה מקבוצה לקבוצה והוא אחת הביקורות על הליגה הזאת.

גלן 16 במאי 2010

מובי- אלא, אל תתן להם כבוד. לא הגיע ולא מגיע או יגיע להם. דיי ברור לך שלך הם לא היו נותנים גרגר כבוד אז מה זאת הישועיות הזאת?
פשוט צריך לחכות בשקט למונדיאל
(וכנראה בארץ לא לפתוח עיתון).

גלן 16 במאי 2010

לא, אל תתן להם כבוד…

moby 16 במאי 2010

גלן- התייחס אלי בכבוד ואל תשווני לאוהד הפועל בכיין. יישר הגב, זקוף וגאה לחץ ידיים בסיום. אנחנו הקבוצה הכי טובה בליגה למרחקים ארוכים. כולם רוצים להיות ירוקים. כשלנו על קו הסיום, יש להפיק לקחים. ולשנה הבאה באליפות הבאה.

שי 16 במאי 2010

כמו שמרבית מגיבי הבלוג הזה יודעים, מועדון גדול לא לוקח אליפות כל שנה, אבל מועדון גדול מתמודד בכבוד כל שנה.
הפועל קבוצה מצוינת, חבל ששיטה משונה (שהיא השכילה לנצל עד תום) ובכיינות של מאמניה, גורעות בהישגים שלה העונה.
וכאוהד – אהבתי את מכבי חיפה של אלישע לוי שמתבססת על כיאל, גולסה וגאדיר, ע"פ אלופת אמצע העשור שרכשה את הישראלים הכי טובים ושנדדו לאחר מכן אל גאידמק

גלן 16 במאי 2010

מובי- אני לוחץ את היד למנצסטר יונייטד. שומו שמיים גם למכבי תל-אביב. אבל לקבוצות של אבא חושי ויהושוע רבינוביץ בחיים לא!

יוסי מזרחי 16 במאי 2010

לבריאות לקבוצה הטובה בארץ, שלקחה אליפות בשתי ידיים מול חבורה הזויה כמו מכבי חיפה, המאמן שלה (שאם היה לו חוט שדרה מקצועי, היה מתפטר אתמול) ובעלים, שהתעלם משיטה מכיון שברגע מסוים חשב שלא תשפיע עליו.
הפועל תל אביב ראויה ואלופה בדין, וכל השאר מיותר.
באשר להגינות וספורטיביות:
מישהו זוכר את המשחק האחרון של טוטנהאם ? זו שהתברגה לרביעיה? הפסד 4:2 ליורדת ברנלי.8:0 סופגת וויגן ?
אז מה. הם לא ספורטיבים? לא, כי כך זה עובד. כשיש ירידת מתח, יש תוצאות כאלה. גם בית שאן, באותו משחק, שמעה שהליגה נגמרה עבורה, 10 דקות לסיום.ומה שקרה, קרה בגלל ירידת מתח. שרוכים ושאר בכינויות היו כי הפועל תל אביב ועדת אוהדיה נפגעו. כדורגל זה משחק אמוציונלי ויש בו שנאות ,יותר מאהבות. זו עובדה וממנה נגזרות כל שאר הפעולות.
כאוהד בית:ר הייתי מת לחסל את האליפות להפועל,ומי שיראה בכך "חוסר ספורטיביות" לא מבין כלום.
ועם זאת, אני מסיים עונה ארורה מבחינת בית"ר עם טעם טוב. עמדנו על הרגליים,ועשינו מה שיכולנו.
ובא לציון גואל ובבנין ירושלים ננוחם.

רונן דורפן 16 במאי 2010

יוסי מזרחי – ממך לא ציפיתי להשמיץ כך את ברנלי! המשחק הזה היה בעל חשיבות לטוטנהאם – שהייתה עם סיכוי למקום שלישי ועליה אוטומטית לאלופות. ברנלי למרות שירדה חזרה מ-0-2 במשחק מעולה.

יוסי מזרחי 16 במאי 2010

אני מאוד מעריך את ברנלי. באמת ובתמים,בלי הצגות והתיפיפות.
התכונתי להראות שיש מצבים שבהם יש רפיון,בצדק או שלא, אבל זה קיים.
לא בדקתי, אבל מענין מה ידעו שחקני טוטנהאם על ארסנל, כשהובילו 2:0 .

בליקי 16 במאי 2010

כל קבוצה וכל שחקן בעולם היו בוחרים בסיטואציה בה הייתה מכבי חיפה בתחילת המחזור האחרון, גם אם היריבה הייתה הרבה יותר חזקה מבני יהודה, וגם אם ליריבה היה על מה להילחם, בניגוד לבני יהודה. בשורה התחתונה: חיפה הפסידה את האליפות כמעט כמו שהפועל זכתה בה, ואין לי תלונות על שיטת הקיזוז.
ואני רוצה להאמין שזה טוב מאוד שהיו שני משחקים ספורטיביים כאלה במחזור האחרון בליגה לא ממש ספורטיבית (תומר חרוב – בלאומית הכל רקוב, היא לא דוגמה לכלום), ושאף אחד לא דיבר עם רן קדוש ביום שישי ואמר לו מדוע ולמה כדאי לו להתאמץ. ואני מאמין.

בליקי 16 במאי 2010

בעצם לא יודע. אולי אני לא מאמין.

תומר חרוב 16 במאי 2010

יוסי, אף אחד לא רואה את זה כחוסר ספורטיביות. להיפך, זה מבורך. אבל בית"ר עשתה את זה בדיוק כמו שהיא צריכה לעשות את זה, היא התאמצה נגד חיפה ואחר כך התאמצה גם נגד הפועל.
בית שאן לעומת זאת, פשוט נתנה משחק, שום ירידת מתח, שחקן לא משחק טוב שמונים דקות ואז פשוט מפסיק, ספורטאי לא עושה את זה.
אני הולך לכל משחק של נתניה, כולל חוץ בבאר שבע בפלייאוף אמצע(הזוי, אני יודע), אני משקיע מכספי ומזמני בשביל הקבוצה שאני אוהב ויש לי רק דרישה אחת, תילחמו 90 דקות. בלי ירידות מתח, בלי חשבונות לקבוצות אחרות, בלי "אין על מה לשחק". כשזה לא קורה(גם במקומות אחרים), זה מרתיח אותי, זה פוגע בי אישית. אני בהלם שבבלוג הזה צריך בכלל להסביר את החשיבות של ספורטיביות, אני חשבתי שלצפות למאמץ בלתי פוסק על המגרש זה דבר בסיסי.

יוסי מזרחי 16 במאי 2010

תומר יקירי.
אנ מסכים איתך, שצריך להלחם ולתת הכל כל הזמן ועד הסוף,ואני מסכים שזה בסיסי לדרוש מאמץ ומחויבות.
איפה ההבדל בין שנינו? אולי בגיל. אני גם מבין שמדובר בסוף בבני אנוש שיש להם חולשות והן באות לביטוי דוקא במצבים כאלה.
בנושא בית שאן: אל תשכח שהם השוו עשר דקות לסיום, כשעדיין זה נגע להם,ונרגעו, כשאמרו לבם שהעסק גמור,ורואים את זה על כל שחקן שלהם בשפת הגוף שלו.כל זה לא אומר שזה בסדר וספורטיבי. זה לא.אבל זה מה שקורה כי אלה הם החיים.
סוף לפרשת בית שאן.

מתבונן בקביעות מהצד 16 במאי 2010

תומר- כך הכבוד לך
אני כבר מאמצע העונה לא מגיע למשחקים של נתניה. כיוון שהם פשוט לא התאמצו לשחק. מילא היו עושים קולות של מתאמצים עוד הייתי מתרשם. אבל להפגין כזה זלזול באוהדים ולטייל על המגרש זה כבר בלתי נסלח.

עזאזלו 16 במאי 2010

צריך לקחת את הסיפור הקבוצתי ולהעלות אותו קומה מעלה, למישור החברתי.
גם בעבר, אנשים כשלו מלראות, בפרשת בית-שאן, את הברית החברתית שעמדה ביסוד הדברים. רונן (דומני) לא מכיר בפן הזה. לענית דעתי הוא טועה. אני מכיר את הדברים מקרוב.
וזה נכון גם היום. הפועל תל אביב, בלי שום קשר לשחקנים שלה, אולי גם לחלק גדול מהאוהדים שלה, היא הסמל ל"שמאל האליטיסטי", "הבועה התל אביבית" (כן, סמל יותר ממכבי. במקום מכבי). וכל יתר הכינויים.
ההתנהגות שלה ושל בעליה (בקוד הנוכחי, "בכיינות") מתפרשת כהמשך נסיון השליטה והדריכה על האחרים. שיטת הקיזוז נפלה כאן כפרי בשל: זו בדיוק הטענה ש"אנחנו ניצחנו בבחירות – אבל האליטה ממשיכה לשלוט".
בהיותי חלק מה"בועה" הזו – אבל לחלוטין לא אוהד הפועל – קל לי להבחין בהקבלה הזו. אני מזהה אותה במקור הזעם, שהוא זהה בשני המקומות. כשאני תוהה למה אנשים כ"כ מתעבים את המחנה הפוליטי שאני חלק ממנו, אני מסתכל על המגרש הספורטיבי ומבין מייד.
אם מישהו רוצה להבין יותר טוב, למשל, מה מקור הזעם של אנשים כמו עמיר בניון ושיר השינאה ההיסטרי שלו, הוא לא צריך להרחיק מעבר למזרחי בטדי.

הערה בנוגע לבני יהודה של אתמול. האם זה מקרי ששני האנשים שטרפדו נצחונות צפויים (אלמוג חזן במשחק ההוא, קדוש אתמול), היו מחליפים שניסו להוכיח את עצמם מעל ומעבר? מין "טעות במערכת", שהפכה לגיבור?

מתבונן בקביעות מהצד 16 במאי 2010

השלמונים חולקו לשחקני ההרכב כבר בתחילת החודש ונגמר הכסף לשוער השני.
:-)
ומישהו זוכר את הצהלה בקריית אליעזר לאחר הניצחון על בית"ר?

דני 16 במאי 2010

אנשי הפועל תל אביב עשו בדיוק את מה שאלכס פרגוסון עשה לפני המשחק של ליברפול נגד צ'לסי ולקראת המשחק של צ'לסי נגד ויגאן.
לזכותם של אנשי הפועל תל אביב צריך להגיד שהם לא התבכיינו נגד השופטים כפי שפרגוסון התבכיין לאורך כל העונה.
הפוסל כרגיל במומו פוסל.

אביאל 16 במאי 2010

פתאום הפועל ואלי גוטמן לא מתלוננים על שופטים ? לאנשים יש זכרון קצר מאוד, תחפש איזה כתבה על המשחק הראשון העונה בין הפועל ת"א למכבי חיפה ותראה מה היה להם להגיד על השופטים.

עזי 16 במאי 2010

אביאל, גם היום הם מתלוננים. לא ראית את גוטמן מנופף בידיים 'לא לא' כשהכדור של יצחקי יותר קרוב לרשת מלקו השער?

יוסי מזרחי 16 במאי 2010

וכתוספת לעזי:
כשגוטמן עומד חמישים מטר ממקום האירוע,אבל הוא כבר יודע.

אביעד 16 במאי 2010

דני, איפה אתה חי?
הפועל ת"א בכתה השנה על שיפוט במשחקים שלה ובמשחקים של מכבי חיפה. ואליד באדיר הורחק כי צרח על חיים יעקב שהוא מושחת שנותן אליפות במתנה למכבי חיפה כי לא נתן קרן בדקה 95נגד עכו.
הפועל לא בכו על מקרה סאדאת בוקארי כשחצי הרכב שלהם "נרכש" במחטפים דומים?
הפועל לא בכו על חיסרון 2 פצועים באשדוד (מול מכבי חיפה) והתעלמו מחיסרון פצועים בבני יודה נגדם (באותה שבת)?
הפועל לא תקפו את מכבי ת"א על חוסר המאמץ כשהם שוכחים שאשדוד לא בדיוק נלחמה מולם עד טיפת הזיעה האחרונה?

מתבונן בקביעות מהצד 16 במאי 2010

הפועל בכו העונה על כולם
על שחקני הקבוצות היריבות
על השופטים
על הכוונים
על מביאי הכדורים
על התקשורת
על הדשא
על צבע דגלי הקרן
על מז"א
על החלבן

ורק על עצמם הם לא בכו

אביאל 16 במאי 2010

תומר – ברור שזה בסיסי, אבל המציאות שונה, באמת שצריך להסביר לך את זה ? פותחים רגליים, לוקחים או מפסידים אליפות בדקה ה90, משחק שרוכים, הפועל חיפה נלחמת מול מכבי חיפה זה בסדר, אבל מכבי ת"א נגד הפועל זה לא טוב בעייני אוהדי הפועל, טבעי שאוהדים יסתכלו ככה, אבל שהבעלים והמאמן כבר הופכים לכאלה זה מה שיוצר את ההבדל בין הפועל ת"א לשאר, אלי טביב חוגג כאילו הוא אוהד הפועל ת"א מלידה, פשוט מגוחך.

גלן – אם כבר עיתונים, מספיק היה לראות את הכותרת של מעריב היום, גם אם היה הסכם שלום הוא לא היה מקבל כל כך הרבה מקום.

דני 16 במאי 2010

הדברים הבאים לקוחים מפורום "השדים האדומים" ויש בהם הסבר לאותו משחק של הפועל נגד כפר סבא,משחק שרון קופמן העלה לסדר היום התקשורתי מבלי לעשות את המעשה העיתונאי המתבקש :
1) וינסט אניימה לא שיחק באותו משחק וגליל בן שאנן היה השוער. נכון. בדקתם למה? וינסט אניימה לא שוחרר מהמשחק כי הפועל רצתה לתת לו מנוחה. להפועל לא היתה ברירה. הפועל היתה מחוייבת לשחרר את וינסט למשחק של נבחרת ניגריה. אתם שואלים את עצמכם איך זה שהיה משחק נבחרת באותה שבת, כי הרי מתכננים את הליגות כך שלא תהייה התנגשות? תשאלו את אנשי אורי שילה. בעקבות המשחק החוזר בין בית"ר למכבי הרצליה ופריצת הקהל למגרש במשחק הראשון, נדחתה כל הליגה בשבוע, ובהתאחדות לא חשבו יותר מדי ולא שמו לב לעניין ההתנגשות עם המשחקים הבין לאומיים. להפועל, למרות שלא רצתה, לא היתה ברירה והיא היתה מחוייבת לשחרר את אניימה.

2) במשך כל השבוע שלפני המשחק, התחננו צמד הבולגרים והכוכבים של הקבוצה דאז, טלקיסקי וטופוזאקוב, לקבל שחרור מהמשחק. הם בכלל הגיעו לכאן כדי לסיים את העונה שבוע קודם, אם לא בזיונות ההתאחדות שדחתה את הליגה בשבוע. בעוד קבוצות אחרות שיחררו זרים, הפועל סירבה בתוקף, והבולגרים שיחקו.

3) הפועל כפ"ס הצליחה לכבוש רק בדקה ה78! אם הפועל היתה כ"כ רוצה שכפ"ס תנצח, כפ"ס מן הסתם היתה כובשת קודם. בני יהודה ואשדוד, ששיחקו באותה שבת נגד מכבי ת"א ומכבי חיפה, בהתאמה, עלו ליתרון הרבה יותר מוקדם.

4) הפועל הגיעה למצבים באותו משחק. עד היום אני לא מצליח להבין איך פאביו ג'וניור הצליח לשבור את השיא על עצמו מהמשחק נגד אשדוד אותה עונה, ולהדביק כדור לקורה ממטר. אז הפועל לא ניסתה לכבוש?

5) כמו שציינתי, באותה שבת שיחקה הבייבי של התקשורת והטפלון ששום דבר לא נדבק בו, הלא היא מכבי "40 אלף איש לליגת האלופות אבל ממוצע קהל נמוך בהרבה מזה של הפועל ת"א" חיפה, מול אשדוד, ו3 שנים אחרי שנתנה למושאל שלה דקל קינן לכבוש לרשתה כדי שיריבתה העירונית תרד וסכנין תישאר, הפסידה באופן "מפתיע" לאשדוד 2-0, ולא, לא מגול לקראת הסיום. הניצחון של אשדוד לא היתה מוטל בספק לאורך כל המשחק. מכבי ת"א, באותה שבת, הפסידה 1-0 לבני יהודה, כאשר בדקת הסיום היא מקבל כדור חופשי ובמקום להרים אותו לרחבה, היא מעבירה כדור רוחב ומקבלת את שריקת הסיום. אבל מה, נוח לכם ליפול על הפועל? כפ"ס, מבין הקבוצות ששיחקו באותה שבת נגד הפועל ת"א, מכבי ת"א, ומכבי חיפה, היתה הקבוצה שהכי התקשתה להשיג את הניצחון שלה.
ועוד שתי הערות מטעמי :
הטענה אודות קיזוז הפרש השערים במקביל לקיזוז הנקודות היתה מורידה את יחס השערים של הפועל מפלוס שניים לפלוס אחד.
אף אחד מהטוענים נגד הקיזוז לא טרח להזכיר את העובדה שאשקלון לא היתה עולה לליגת העל אלמלא הקיזוז.

מתבונן בקביעות מהצד 16 במאי 2010

כ"א מהטיעונים הנ"ל ניתן להפריך
לדוגמא טיעון 3
שהוא אחד הטיעונים היותר טיפשיים.
אתה טוען שבגלל שהשער הובקע בדקה ה 78 אז זה מוכיח שהמשחק היה ספורטיבי????
אז מה קרה בדקה ה 87 בבית שאן כאשר בית"ר כבשו???
אז שם זה גם היה ספורטיבי
כי השער נכבש בדקה עוד יותר מאוחרת

אביאל 16 במאי 2010

דני – מה עם עניין העברת השחקנים בסוף אותה עונה להפועל ת"א ועוד בחינם ? ומה עם זה שהבעלים בכלל החליף קבוצה בסוף אותה עונה ?

עזי 16 במאי 2010

לגבי אניימה דני צודק, גם לגבי הבולגרים. א-ב-ל עניין הבעלים והעברת השחקנים הוא הרי זועק לשמיים.
דני, תאר לך שדבר כזה בדיוק היה קורה במכבי, שלא לומר מכבי כדורסל, מה היית חושב ואומר אז?

אדם 17 במאי 2010

אתה מתכוון מה הייתה התגובה שלנו אם למשל בעלים של קבוצה שירדה ליגה ואוהד את מכבי ת"א היה מבקש הון עתק מהפועל ת"א עבור החלוץ הכוכב שלו, בעוד שלמכבי הוא משאיל אותו תמורת אוויר?

עזאזלו 16 במאי 2010

עוד משהו.
אני חושב שמאתמול, הפועל תל אביב לא יכולה להתבכיין יותר. לא להתלונן, לא לתרץ, לא לייבב תחת כל עץ רענן ופרשן ספורט שני. אין יותר, "ואיזה מסכנים האוהדים".
וזה רווח גדול לכל היתר. כי באמת, נהיה חור בראש. שייקחו כבר את האליפות הגואלת וישחררו אותנו מעונשם.
אבל זה משנה את הפועל. זה האתוס שלהם. הוא נשבר. זה כמו, בהגזמה, חזרה בשאלה. אין יותר במה להאמין.
עדיין קשה להם להשתחרר מזה. התגובות הראשוניות אחרי הזכייה לא היו שירי תהילה לקבוצה, כמו בקבוצה אחרת – אלא המשך ההתקטננות מול מכבי! די לא ייאמן.
באיזשהו מקום, טוב שהם זכו. לא עוד ארי שמאי, עמנואל רוזן, פוהורילס, אמיר אפרת וכו', עם פרצופים חמוצים ו"מגיע לנו".
הנה. קיבלתם. נהייתם מכבי עלית.
עכשיו תנו קצת שקט.

עזי 16 במאי 2010

אתה נאיבי, ממש נאיבי.

רפאל 16 במאי 2010

דווקא אהבתי את דבריך.
זה לא יקרה, אבל בעיני הרוב מאוד מוזר לשמוע את השירים נגד מכבי כשהם בכלל לא פקטור מבחינה מקצועית זה כמה שנים.

אדם 17 במאי 2010

מתנצלים בפני כל מי שנפגעו. בפעם הבאה שניקח תואר(במהרה בימינו אמן) נחגוג בצורה תרבותית עם שירת אני שונא את כל הערבים.

שלו, רומא 16 במאי 2010

תומר – זה שתכתוב 100 פעם שמכבי פתחה רגליים לחיפה זה עדיין לא הופך את זה לנכון. אתה מנסה לעשות דה לגיטימציה למכבי באופן מאוד לא מכובד, אני ראיתי את המשחק נגד חיפה ומה שהיה שם הוא בדיוק מה שהיה קורה מול הפועל אם הם היו שמים גול בדקה ה 20. העליבות של אותם אוהדי הפועל שלא מסוגלים להיות שמחים בשמחתם מצערת אותי, כיוון שאני מכיר גם צורה אחרת לאהוד קבוצה. מי שחושב שלמכבי יש העדפה של חיפה על הפועל טועה, אוהדים של מכבי רואים בשתי הקבוצות אותו דבר. ולא רואים את שתי הקבוצות…
לפחות דבר אחד נשאר קבוע עם חיפה מגיע לעמות ראש בראש על האליפות היא מפסידה.
ולאוהדי הפועל שוב מזל טוב תהנו מהאליפות כי מגיע לכם

אופיר 16 במאי 2010

שלו, אני לא חושב שמישהו כינס את השחקנים ואמר להם לפתוח רגליים לחיפה, אבל אין שום סיכוי שהם נתנו 50 אחוז (ואני עדין כאן) במשחק ההוא ממה שהם נתנו בדרבי. זו אכן מכבי של נמני, בצלמו ובדמותו.

עזי 16 במאי 2010

מובי – זו שאלה שבשבוע שעבר התחבטתי בה ארוכות עם ידידי אריה לבנת. אין פה תשובה ברורה, כנראה שצריך להתייחס אל העונה כאל 60 נקודות מקסימליות, 45 בעונה הרגילה (הווה אומר קיזוז) ו-15 בפלייאוף. מה שבטוח כוכבית תהיה על הישגים סטטיסטים של העונה הזאת.

moby 16 במאי 2010

תודה
אז גם אין היסטוריה סטטיסטית. ואני רציתי כבר לחרוט צלחת ולרוץ מסביב לקרית אליעזר. חסכת לי 9.99

אנונימוס 16 במאי 2010

מה שבטוח, עכשיו אפשר לבטל את שיטת הקיזוז. היא נולדה בגירסת הכדורגל לפיינל פור, דהיינו ניסיון נואש לעצור מה שנראה כמו השתלטות של קבוצה אחת על הענף.
היום כאשר על פניו לפחות אין סכנה כזאת, אפשר להיפטר מהשיטה הלא סימפטית הזאת.

אלדד 16 במאי 2010

בפסיכולוגיה קוראים לזה – השלכה.
כאשר מישהו – בדרך גלל ילד – עושה משהו שהוא יודע שאינו תקין, הוא משליך את התנהגותו על אחרים.
עברו שוב על התגובות כאן וראו כמה קיטורים יש על הפועל. בספורט יש משהו שנקרא "פסיכולוגיה" שהמומחה מס' 1 בספורט הוא סר אלכס. לגיטימי לדבר מחוץ למגרש, לעורר מוטיבציה אצל מי שצריך ולהוריד מוטיבציה אצל מי שצריך. אבל, על המגרש צריך לשחק.
המושג "לתת משחק" לא ברור לי. הרי השחקנים מתפרנסים מהמשחק. כל הישג מזכה אותם בכסף (ויש כאלה שהפרמיות על הישגים הן עיקר הכנסתם). נראה ששחקנים מרוויחים כסף רב, כך שהם יכולים להרשות לעצמם לוותר על סכומי כסף לא מבוטלים.
השנאה להפועל היא מסיבה היסטורית וצוין כאן לפניי היא בגלל היותה שייכת להסתדרות. "עובדה" זו כבר מזמן אינה מציאותית ובין אוהדי הפועל יש אפילו מתנחלים ר"ל. אבל למה להרוס שנאה יפה? הדבר מזכיר לי את השוטה שראה את המשיח ומיהר לאחוז בחבל שהיה קשור לצוואר החמור. כאשר המשיח ראה עם מי יש לו עסק, ירד מהחמור ופנה לדרכו. אבל אותו חסיד שוטה עדיין ממשיך להחזיק את החבל ונהרה של אושר נסוכה לו על פניו.
ייתכן שזה קצת פאתטי להגיד ש"כל העולם כולו שונא את הפועל תל אביב" אבל לקרוא ולשמוע את אוהדי, מנהלי, בעלי ושחקני הקבוצות גורמת לי להיזכר שהפרנואיד הוא לא תמיד כזה. לעתים באמת רודפים אחריו.
מקור השנאה, בדרך כלל, הוא בקנאה. קנאה בהישגים, בעיקר באירופה. במפעלים האירופיים בדרך כלל אין קומבינות וכל קבוצה רוצה לנצח. לכן ההישגים שם "נקיים" יותר. השנה, לראשונה, סיימה קבוצה ישראלית במקום הראשון בבית במפעל אירופי נגד קבוצות עם תקציבים גבוהים בהרבה ואשר ממוקמות מעליה בדירוג אופ"א. זהו המדד האמיתי לחוזק.
ולסיום – יחיו הקנאים ויאריכו ימים (בריאות טובה לא תהיה להם לאור ההצלחות של הפועל).

גלן 16 במאי 2010

אלדד- אתה חושב שאם תשלח לי את החומר המשובל שאתה לוקח למישיגן זה יעבור ביקורת גבולות? אם כן תודיע לי ונעשה החלפות. אם אתה רוצה אני אשלח לך בתמורה תוכנייה של גביע האלופות (אם לא שמעת וזה סביר זה המפעל הבכיר באירופא לכדורגל קבוצות כשפורמטים אחרים רק משנים שם כי העניין והרייטינג אפאס לא תמיד גדול- נניח בסגנון גביע בנדל בכדורסל).
וכנראה אינך עומד על דעת העניין- יש להפועל כל מיני אוהדים כמו לקבוצות אחרות. אבל הDNA ההתנהגותי הפטרוני הצביעות והיללנות של הקוזקים הניגזלים זה המצאה יחודית תל-אביבית. וגם אני קצת שמח כי ההתנהגות הזאת ממשיכה ללבות את השנאה מדור לדור. חסר לנו שהם עוד היו מתנהגים כמו גברים.

אלדד 16 במאי 2010

גלן, תגובתך רק מחזקת את טענתי – אתה משליך מהתנהגותך על אחרים.
ראה כמה בכי, נהי ומררה יש בדבריך.
באשר לחומרים, אינני יכול לשלוח לך. שמעתי שבשיקגו יש פסיכיאטרים משובחים ואחד מהם יכול לרשום לך מרשם.
ודרך אגב, גם בגביע האלופות לא די לעלות על המגרש בתלבושת ספורט (המאמן – בחליפה). צריך גם להבקיע. ככה זה בחוקת הכדורגל – צריך להעביר את הכדור מעבר לקו השער.
ודרך אגב, אירופא (כך אתה כותב) – בדקת את המיקום של הקבוצות הישראליות? אולי תספר לכולם?
הרבה בריאות ואריכות ימים.

גלן 16 במאי 2010

חומר משובח ולא משובל. כנראה שהחומר שלי פה באמת לא משובח!

חזי 16 במאי 2010

דני לא ממש צודק. שימו לב מה כתבו אוהדי הפועל ת"א בפורום שלהם אחרי המשחק עם כפר סבא:
"הפועל תל אביב הפסידה היום משחק על הכבוד , כבוד של קבוצה ספורטיבית עד הסוף .בושה ."
"חן במקום ארבייטמן?! גוטמן רוצה לשמור על 0-0 נגד כפ"ס?"
"הפועל-היום התביישתי.בגלל דברים כאלה הספורט שלנו נראה ככה"
" כמו גם האוהדים שחיבקו את טביב אחרי הגול של כפ"ס, ושמחו כאילו אחת האוהדות פרצו למגרש."
"הטיילת ברחבה שלנו,זה בושה וחרפה. אני מאוכזב מהיחס של המועדון למשחק."
"גועל נפש איבודי כדור מפגרים שלא היו מביישים את בית שאן מעניין אם היו משחקים ככה אם היה פחות 3 נקודות"
"מרגיש כמו אוהד בית שאן!
בושה!"
כתם למועדון.
בושה לגוטמן על החילופים שלו."
"פשוט גועל נפש. לכל יפי הנפש, תשכחו ממשחק השרוכים שהיה כי מה שקרה היום זה ביזיון למועדון כולו.. פשוט מתבייש. 7000 צופים באים לעודד קבוצה שהוציאה לנו את המיץ השנה.. "

http://shedim.com/forum078/viewtopic.php?t=199575&sid=4769db5965bba73834ab9f2c9df71df6

http://shedim.com/forum078/viewtopic.php?t=199634&sid=4769db5965bba73834ab9f2c9df71df6

עזי 16 במאי 2010

אלדד, רוב רובם של שונאי הפועל לא שונאים אותה בגלל ההסתדרות או פוליטיקה. לגבי 'הישגים', לפי ההיגיון הזה מכבי חיפה עם שש אליפויות בעשור האחרון היתה צריכה להיות שנואה יותר. אירופה? חיפה היתה פעמיים בליגת האלופות, שלא לדבר על כך שלפי התיאוריה שלך מכבי תל אביב כדורסל היתה חייבת חהיות לאור הישגיה באירופה שנואה פה נורא המון שנים.
הפועל וחלק מאוהדיה מפגינים צביעות עצומה ויחס של 'אני ואפסי עוד', זה מקור השנאה. תבדוק איזה עונשים קיבלה הפועל על דברים כמו פריצת אוהד למגרש ען חומרי חבלה וריתה ליציע של מכבי, על אבוקות שנורו לעבר אוהדים אחרים לעומת סתם הדלקת אבוקות של קבוצות אחרות. הדוגמאות רבות הרי.
כשאנשים אורתודוקסים, קיצונים פוליטית, ילדים וכו' בטוחים שדעתם היא האמת ואין בלתה, זה מצער אך מובן. כשמי שחושבים את עצמם לליברלים, נאורים כו' מתנהגים ככה זה פתטי.

והערה נוספת: אירופה לא נקייה יותר, עשרות משחקים בגביעי אירופה נמכרו בשנים האחרונות בכסף. ונתניה היתה בראש בית אירופי כשהפערים היו גדולים בהרבה יותר ופערי התקציב והדירוג עצומים.

תומר חרוב 16 במאי 2010

הידד למכבי נתניה, האימפריה היחידה במדבר הצחיח הזה.

גלן 16 במאי 2010

אתה צודק. בדרוגים חסרי משמעות כמו בקיזוזים אתם מאד חזקים. לדעתי גם חוק שאליפות כל סוף עשור שווה 4 אליפויות אחרות יעשה לכם טוב.
צצד שני אוליאתה צודק ובאמת אסע לשיקגו שהיא אחלה עיר. אני רק רוצה לקוות שאתה יודע ששיקגו זה באילינוי אבל לך תדע כי הנוער של היום לא ממש משכיל גם אם הוא במקרה פתח מילון וראה את המלה 'השלכה' ונגנב מהקשר לפסיכולוגיה.

אלדד 16 במאי 2010

גלן, אל תתבלבל מעובדות.
לא היית עובר את בחינת המבוא בלוגיקה. אתה שוב שופך את ממררתך ללא ידיעת העובדות.
מאחר שלא טרחת לבדוק, הנה הדירוג של הקבוצות הישראליות באירופא (במיוחד לך, באמריקא):
הפועל – 72
חיפה – 100
מכבי פ"ת – 187
בני יהודה – 192
נתניה – 197
הצהבת – ???
אבל שהעובדות לא יבלבלו אותך, גם במישיגן.

עזי 16 במאי 2010

אלדד – אתה מביא דירוג לא מעודכן או לא מוסמך.
תן לי בתור אחד שזה המקצוע שלו לספר לך מה הדירוג האמיתי של אופ"א לקבוצות לפי ה'קואפישנט' שלה,
הפועל 46
חיפה 65
בני יהודה 87
נתניה – 100
וכל שאר הקבוצות הישראליות במקום ה-141 כי זה מה ששוה כרגע הדירוג של ישראל, זה נכון לגבי קבוצה כמו מכבי או מכבי פ"ת שיש להן פחות נקודות וגם לגבי קבוצה שאין לה שום דירוג ובאה מישראל.

גלן 16 במאי 2010

עזי- שהעובדות לא יבלבלו אותך ברחוב שוקן. אגב מה הדרוג הנוכחי של ישראל בעולם?

עזי 16 במאי 2010

24 אבל דירוג פיפWא הוא בדיחה והדירוג של אופWא יותר רציני.

דודיק 16 במאי 2010

עזי ואלדד, תנו לי בתור אחד שזה אינו המקצוע שלו, אלא רק תחביב, אך שמשתדל לדייק במה שהוא כותב, לספר לכם כי בעצם שניכם צודקים, וההבדל ביניכם נובע מכך שאלדד מסתמך על הדירוג החמש-שנתי, בעוד שעזי על ה"קואפישנט" (הניקוד של השנה).

עזי 16 במאי 2010

דודיק, הקואפישנט הוא חמש שנתי. זה הדירוג הרשמי היחיד והוא חמש שנתי.

דודיק 18 במאי 2010

עזי ידידי, אין טעם להתווכח על מינוחים. העובדה היא כי הפועל מופיעה במקום ה-46 בדירוג של העונה הנוכחית (אותו מובילה אינטר), ובמקום ה-73 בדירוג החמש שנתי (אותו עדיין מובילה ברצלונה).

שלו רומא 16 במאי 2010

אופיר – הטענה היחידה שלי היא כזאת, אם מכבי חוטפת גול מהפועל בדקה ה 20, המשחק נגמר כמו מול חיפה, וגם לכיוון ההפוך אם חיפה לא שמה גול מוקדם מכבי מתקפלת לבונקר. ראינו ממכבי את מה שיש לה בשנים האחרונות, שחקנים חלשים בלי אופי. לא קונספירציה ולא השפעת קהל.
עזי – אני שמח שיש כאן אנשים כמוך עם ידע מספיק כדי לתת עובדות לדברים שכולם יודעים,אבל לא זוכרים בדיוק את הפרטים. מה דעתך על הקביעה כי חיפה לא לקחה כבר הרבה זמן אליפות במרוץ ראש בראש, לדעתי זאת כבר פעם שלישית או רביעית ברציפות שהם מפסידים אליפות ברגע האחרון, שזה מאבק ראש בראש ולא אליפות המוכרעת מספר מחזורים לפני הסוף.

גלן 16 במאי 2010

שלו פעם שלישית רצוף. אם כי נגד מכבי ת"א הם הגיעו שניים ליום האחרון וניצחו כך ששם הם לא קרסו. באליפויות הראשונות כשהם הגיעו מובילים ליום האחרון הם לא כשלו.

שלו, רומא 16 במאי 2010

גלן – אבל אתה בטח זוכר טוב שבמהלך העונה ההיא הם ממש איבדו את האליפות, הייתה להם קבוצה הרבה יותר חזקה, פער מבטיח וכו' והייתה העונה שהם הפסידו לבית שאן (גם מהמקום השני, נכון) וגם המשחק המפורסם בבלומפילד…

גלן 16 במאי 2010

שלו עניתי לאביעד על חלק ממה שציינת. לבית-שאן זה היה כשכבר לקחתם אליפות , לא? האליפות שלכם הייתה קופי של השנה ואפילו יותר גרוע- 3 קבוצות שלא רצו לקחת אליפות….

עזי 16 במאי 2010

שלו, אליפות ראש בראש לא שווה יותר או פחות מאליפות שנלקחת חודש לפני סיום הליגה. ובוא נודה שהשנה, בלי קיזוז, חיפה היתהתלוקחת עוד אליפות חודש מראש לפחות. אבל זה בהחלט נכון שחיפה בשנים האחרונות מראה סוג של לוזריות במאני טיים. העולם מתהפך, מכבי שלנו כבר לא ווינרית, הפועל מנצחת בדקה ה-92.

בוב השקט 16 במאי 2010

וואו… קצת נסחפתם בויכוח הזה.
בתור אוהב כדורגל (וכמובן שאני מדבר על כדורגל אמיתי, לא ישראלי), אבל אחד שאין לו אף קבוצה שהוא ממש מעדיף (ובטח לא בישראל) קצת מדהים אותי לפעמים העיוורון של אוהדי כדורגל לגבי הקבוצה "שלהם" מול שאר העולם.
אפילו אנשים שאני ממש מעריך את דעתם (כגון כותב הבלוג הזה) לוקים בזה לפעמים (תתפלאו, אבל סר אלכס הוא לא אלוהים…) אבל נדמה שאוהדי מכבי והפועל תל אביב ממש מגזימים בעניין.
אז בתור אחד שמחשיב את עצמו אובייקטיבי (אני מודה שדעותי הן שמאלניות אבל זה לא גורם לי לאהוד את הפועל) תרשו לי להעיר מספר הערות:

1) הפועל ת"א הייתה הקבוצה הטובה ביותר בארץ השנה והאליפות הזאת מגיעה לה עם או בלי קשר לקיזוז ולוזון ליג.
2) וללא קשר להערה מספר 1, אוהדי, אנשי הצוות, בעלי ואפילו שחקני הפועל תל אביב התנהגו קצת כמו קוזאקים נגזלים ובכיינים…
3) וללא קשר לנקודה מספר 2 – כנראה שזה עזר להם, כי על אף שנאתו התהומית של גיא לוזון להפועל, בני יהודה (ובעיקר השוער המחליף שלה) נתנו משחק היראוי והעניקו להפועל את האליפות.
4) מכבי תל אביב בעידן נמני היא קבוצה פתטית… נכון שהמשחק מול חיפה היה פטתי במיוחד, אבל קשה לבוא בטענות לאנשים האלה (בכל זאת, אבא של מאור בוזגלו שמח בגול של מכבי חיפה מול קבוצתו רק כי בנו ישב על הספסל).

בתקווה שהסוף הבאמת מותח של העונה הזאת יוביל לכדורגל אמיתי ומעניין בעונות הבאות (אפילו אם זנ יהיה "מעניין" כמו הליגה הספרדית – גם שתי קבוצות שנאבקות על התואר כל שנה יכול להיות מעניין)

ליאונידס 16 במאי 2010

כל מילה בסלע.

גלן 16 במאי 2010

נכון- לטווח ארוך נוצרה התודעה של הרצף רוזנברג-מלמה-בני יהודה כסוג בעייתי של צ'וקרים.

שי 16 במאי 2010

קבוצה שמגיעה להרבה משחקים מכריעים, כושלת בחלקם. החזרה מהקבר במוקדמות ליגת האלופות ומשחק האליפות של העונה שעברה מראים על ההפך.
מה שכן, מכבי חיפה לרב נתקלת בבונקרים צפופים בליגה ומתקשה לא אחת לפצח אותם.

גלן 16 במאי 2010

שי אתה צודק וטועה כמו כולנו. מכבי חיפה בעשור האחרון זה קצת כמו יונייטד לצורך העניין וחוזרת דיי הרבה למאבקי האליפות המקומיים או מוקדמות גביע האלופות. הסטנדרטים יחסית מאד גבוהים והתוצאות בהתאם (שש אליפויות למי שבדר"כ זקוקים לאצבע אחת וזקוק לשתי ידיים לחשב מספרים מסובכים) ולכן כל פשלה ספורטיבית או אחרת (הפקס של באדיר) מקבעת תדמית.

שלו רומא 16 במאי 2010

עזי – זה פשוט מפתיע אותי ששחר אחרי כל השנים לא מצליח ללמד ווינריות.
הבעיות שלנו הן מאוד בסיסיות, ונסיונות קיצור הדרך רק מקשות. ניהול שערוריתי, כבר לפני שבע שנים (באליפות האחרונה) היה צריך לראות שאין שחקנים שעולים מהנוער, מכבי לא עשתה את ההתאמה לעובדה שהיום שחקנים רוצים לשחק באירופה, ומחזור החיים שלהם בקבוצה מתקצר, וזה די מצחיק יחסית לקבוצה שמכרה את גיורא שפיגל, ויקי פרץ, ואבי כהן עוד בשנות השמונים. כשפנרבחצ'ה הציעה על רובן עובד מיליון דולר היה צריך למכור גם עם זה היה מצטמצם בסוף לחצי. צריך להפסיק לקחת אליפות בנערים ג', צריך לקחת אנשי מקצוע לניהול, ואנשי מקצוע לאימון. אם המאמן של הקבוצה הבוגרת לא מצליח להוציא תעודת אימון, זה מראה על חוסר רצינות. אני מניח שיש מספיק אנשי מקצוע שיכולים לנהל את החלק המקצועי של הקבוצה, אני הייתי משלם לנילסן לבוא ולהיות היועץ האישי שלי, הייתי לוקח מומחים לאימון ילדים ונוער, ומכריח את נימני לעבור קורס מיוחד לאימון מקצועני. אני לא מבין למה בכל מקום עבודה שאני הולך דורשים לראות בנוסף להכל גם תעודת מהנדס, ופה יש מאמן שעם כל הידע והנסיון שצבר לא יכול להציג תעודה, המסקנה שלי פשוטה או שאין ידע או אין רצינות, בשביל המשכורת שהוא מקבל הייתי דורש את שניהם.

גלן 16 במאי 2010

שלו- אני חושב שאתה קצת מגזים הגם שאתה גם צודק. בעיני רוב הלוזריות עד אתמול הייתה באירופא (מלמה ורוזנברג) שם היה מאני טיים חד פעמי. וינריות זה גם לקחת אליפות לפני הסוף.
באליפות שלכם באמת הקבוצה נחלשה מאד עקב הקמפיין האירופאי והעזיבה של יעקובו וכאמור ביום האחרון מכבי שלך היו ראשונים. לגבי השנה- באמת עושה רושם של קבוצה לא מספיק חזקה. האמת שאותו רושם היה גם שנה שעברה אבל שם הסוף היה יותר מוצלח.

אביעד 16 במאי 2010

גלן, מבחינתי הרצף הזה התחיל ביום שהגענו (במקום שני) למחזור האחרון מול בית שאן ב-1995 כשאנחנו צריכים לנצח והפסדנו 3:2 אחרי שהובלנו כבר 2:0.

גלן 16 במאי 2010

אביעד- זה כשמכבי ניצחו בב"ש או שאני מתבלבל? מה זה היה עוזר? שלו צודק שבמרוצים צמודים ממש עד היום האחרון זה לא זה. למעט כמובן הפעם הראשונה על עמידר (ביום הספורטיבי הכי שמח בחיינו) וה 5:1 על כפ"ס שנה אחר כך.

נסטה קרטר 16 במאי 2010

התברר לי שרונן דורפן לא טס במחלקת עסקים.

גלן 16 במאי 2010

רונן- זה לא UTECH (האוניברסיטה הטכנית או שמא ה"טכניון" של גמאייקה)? UTEP זה לדעתי בכלל בטקסס

רונן דורפן 16 במאי 2010

גלן – כן כן, טעות. הם כותבים את זה בלי H בסוף. utec

נסטה – אחרי עשר שעות בטיסה אתה ככה מלכלך עלי? מול האנשים בבלוג שלי?

גלן 16 במאי 2010

ובכ"ז ובלי צחוק. את קרטר אנחנו מכירים (את מקלאפלין בטח רק אתה עזי ואהרוני). יש לך הסבר איל הוא לא במחלקת עסקים? לי נראה טבעי שהוא יהיה שם ושיהיה לו כבר ספונסר משמעותי.

רונן דורפן 16 במאי 2010

גלן – לא יודע. ספונסר באתלטיקה זה לא משכורת פרמייר ליג. מחלקת עסקים טסים רק אנשים מאד עשירים או אנשים שיושבים על הקופה הציבורית – פוליטיקה וֿאקדמיה – כפי שאתה בוודאי יודע.

גלן 16 במאי 2010

בכ"ז שיאן עולם ואלוף אולימפי. אם אני דייל/ת הקרקע הוא מקבל אפגרייד מייד.

עזי 16 במאי 2010

סביר שדיילת הקרקע מזהה שהוא ספורטאי ולא יותר

רונן דורפן 16 במאי 2010

גלן – יש לי ידידה טובה, דיילת ותיקה בחברה מרכז אירופאית, שפעם הסבירה לי את חוקי האפגרייד. מכיוון שאתה ממילא נוסע במחלקת עסקים – אין צורך לתת לך טיפים. אבל היא הסבירה לי מה מעלה את הסיכוי.

מסתבר שחברות התעופה מקבלות המון מכתבים מאנשי עסקים קטנוניים בסגנון "קניתי כרטיס בכסף טוב רק כדי לגלות שעשו אפגרייד לגלן/דורפן/עזי שעשו ברדק כל הטיסה". ולכן – הכלל האחד שהם מפעילים הוא לעשות אפגרייד למי שנראה כאילו הוא קנה כרטיס למחלק הזו. חליפה ותיק שנראה כמו תיק עסקים הם כמעט תנאי יסודי.

הם גם מעדיפים לעשות אפגרייד למי שנראה להם שמכיר את כללי מחלקת העסקים. לכן לא מזיק לגשת לדלפק ולברר משהו כמו "אפשר לעשות אפגרייד עם נקודות של אמריקן אירליינס" – כמובן לדאוג מראש שזו תהיה חברה שאי אפשר להשתמש בנקודות שלה בטיסה הזו.

דבר אחרון מעניין – זו הסיבה שגם מי שעשו לו אפגרייד מקבל אותו שירות. שהנוסעים הלגיטימים לא ישימו לב.

טל 16 במאי 2010

אחת הבעית הכי גדולות עם הפועל זו השליטה של אוהדיה בתקשורת.

לא חושב שאוהדי הפועל ככלל הם בהכרח יותר צבועים או מנותקים מאוהדי קבוצות אחרות. אבל רק אוהדי הפועל מקבלים כזו במה להציג את מרכולתם המגוכחת.

שאורי משגב כותב היום שהינצחון הפועל הוא ניצחון ה"שמחה על השמחה לאיד" אתה תוהה ה הוא לקח ורוצה להזמין שניים. שהוא כותה שהפועל הנוכחית הציגה את הכדורגל ה"איכותי ביותר שנראה אי פעם בארץ" אתה מתחיל לחשוד שזו בעיה עמוקה הרבה יותר. המנפיסט שהוציא "העיר" השבוע, שתמציתו שיר הלל לאוהדי הפועל תל אביב על אוהדי הפועל תל אביב, מנפיסט שמתאר בין היתר את אוהדי הפועל כאחר המדוכא בחברה הישראלית, היא אחד הדברים הכי מגוכחים שהועלו על כתב מאז המצאתו. שלא לדבר על העיתון של דורפן. פשוט אין להם בושה. ניתן רק לחשוב מה היה קורה אם שיטת לוזון הייתה גוזלת מהפועל תל אביב אליפות שהיא זכתה בה מעשית על המגרש.

רפאל 16 במאי 2010

טל, החוקים היו ברורים.
אתה צריך לשחק טוב בחלק האחרון של העונה- חיפה באה עם יתרון, קיבלה מתנה ממכבי ת"א וכבר בדרך לבאר חגגה on several cases. הם הפסידו בכוחות עצמם והניצחונות על אח"י נצרת או רעננה לא מעניינים אף אחד אחרי מה שקרה אתמול.

אדם 17 במאי 2010

אחת הבעיות הגדולות של שונאי הפועל היא שהם אשכרה משכנעים את עצמם בסיפורים על תקשורת אדומה.
עם אוהבים כמו אמיר אפרת מי צריך את לירן שטראובר?

טל 16 במאי 2010

הטיעון שחיפה הפסידה במשחק המכריע ולכן הפועל אלופה ראויה, לא רלבנטי בעיני. יונייטד בעונה שעברה הפסידה בשני המשחקים לליברפול ועדיין הייתה האלופה הרואיה כי היא צברה יותר נקודות לאורך העונה. זו מהותה של עונה- האלופה צוברת יותר נקודות לאורך מחזורים רבים, לא מנצחת במשחק ספציפי.

הפועל תל אביב היא אלופה ראויה לא פחות ואולי יותר ממכבי חיפה מבחינת היכולת שהיא הציגה. היא לא אלופה ראויה מכוון שהיא לא הקבוצה שצברה הכי הרבה נקודות. זה כל כך פשוט.

רונן דורפן 16 במאי 2010

טל – זה קשקוש. באן.בי.איי עושים פלייאוף בשיטת הטוב מ-7. בפוטבול בשיטת הטוב מ-1. ובישראל ובבלגיה מקיימים סיבוב אחרון עם ניקוד כפול. איש לא שינה במהלך העונה – והשיטה היא הוגנת. להיפך – היא אפילו יותר "הוגנת" מפלייאוף רגיל כי היא נותנת יתרון יותר משמעותי למי שצבר יותר נקודות בעונה הרגילה.
השיטה היא אדיוטית ולא משיגה דבר והיא ניסיון לקיצור דרך מבעיות אמיתיות יותר. אבל אליפות על פיה לגיטימית לחלוטין. כולם יודעים את הכללים.

רפאל 16 במאי 2010

רונן, אתה כ"כ צודק שזה מעצבן כי יש חשק לדבר שעות, אבל השתקת את כולם עם ההודעה הזאת. השאלה אם אתה מסכים גם שפלייאוף בסדרות הוא באמת יותר טוב או שגם זה חלק מההגדרה – 'שיטה אדיוטית שאינה משיגה דבר וניסיון לקיצור דרך מעיסוק בבעיות אמיתיות יותר'.
כאן אני חושב שאנו בכל זאת חלוקים נחרצות.

גלן 16 במאי 2010

טל- אין לי מושג בן כמה אתה. לך פעם לארכיונים בימים שאחרי הבחירות ב96. תסתכל על היללנות והבכיינות, הצביעות והתלישות (יותר מכל) של רמון, תאומים וכל החברה הטובים לא השתנה.
גילוי נאות- כותב השורות הצביע אז תוך כדאי סתימת האף לש.פרס והוא לא גאה במיוחד אבל לא הייתה ברירה. גאה מצד שני לציין שבפתק 'אמת' אורווליני לא נגעה ידו מעולם.

ארנון 16 במאי 2010

סליחה, אבל זר לו ביקר כאן בבלוג וקרא את התגובות, מה היה לומד?
1. שהפועל תל אביב אלופה.
2. שהמתנגדים שלה (כאן בבלוג. דווקא השחקנים והמאמנים הפסידו כמו גברים) הם חבורת בכיינים יללנים שלא יודעים להפסיד בכבוד (תגובתו המכובדת של יוסי מזרחי היא היוצא מהכלל שמעיד על הכלל).
3. שהמוטיב העיקרי בטקסט של המפסידים הוא "הפועל בכיינים", ומוטיב המשנה הוא שיטת הקיזוז שהיתה ידועה לכולם לפני התחלת העונה. מוזרים.
4. שיש כמה אנשים בשיקגו, אילינוי, שבמר יגונם מצהירים על עצמם שאינם נותנים כבוד למנצחים, ושבנוסף הם מאד שמחים על דחיקתה אל השוליים של "הקבוצה התרבותית הזאת שעשקה אותנו 30 שנה ומתעקשת לחשוב שהיא כעת יחודית, נרדפת ואנטי מימסדית". אז מה אם היא הקימה את המדינה, ועשתה עוד כמה דברים טובים? תעלה ותבוא קבוצה אחרת, שאיננה בכיינית ונרגנת, ואם אפשר תהיה כוחנית ואלימה, כלפי כל מי שחושב אחרת!
5. שיש הסבר לסעיף הקודם: מי שהתחנך על שנאת מפא"י והפועל, לא מסוגל להפעיל חשיבה הגיונית כאשר הוא רואה דגל אדום מול העינים.

רפאל 16 במאי 2010

בהמשך לדבריך-
הקשר הגורדי הזה בין ספורט לפוליטיקה/אידיאולוגיה/גזע ודת אולי בונה את העניין בטווח המיידי וההיסטורי, אבל הוא גם מה שיוביל אותו לאבדון.
עובדה שאנשים מתעסקים עם סמליות וחשבונות עבר מתחומים אחרים הרבה יותר מאשר כדורגל נטו.
אין שום דבר סוציאליסטי עוד בהפועל.
הם רכשו את השחקנים באמצעות הון פרטי כמו שאר הגדולות.
אבל נוח להציג את המועדונים כיריבים אידיאולוגיים כדי לייצר עניין גם בעונות שאין עוד מתח ספורטיבי והכל ידוע וגמור מראש, כמו שהיה העונה בדצמבר כבר לולא שיטת הפלייאוף הזו.

moby 16 במאי 2010

איך הגעת למסקנות הללו? קראת את כל התגובות? למעט מסקנה 1 שנכונה. כל השאר שטויות.

גלן 16 במאי 2010

רונן- אנא אל תבלבל עם ליגות אמריקאיות שם זה לא רק ליגיטימי אלא גם הגיוני. שם קבוצה לא מתמודדת עם כל הקבוצות האחרות באופן שווה כך שיש הרבה יותר הגיון לפלייאוף. לגיטימי זה משהו אחר ופה אני מסכים איתך.

טל 16 במאי 2010

רונן, בפוטבול משחקים עונה של 16 משחקים. אין שם באמת ליגה (בגלל מהותו של המשחק שלא מאפשר קיום גדול של משחקים) כי הרי לא כולם משחקים נגד כלום בבית ובחוץ. בכדורסל הסדרות מקטינות למינימום את המקריות. ובוא לא נתעלם מההבדל בין כדורסל לכדורגל- כדורגל הוא ספורט שבו המקריות הרבה יותר גדולה. לא במקרה בכדורגל לא נוקטים בשיטת הסדרות אלא בעונה רגילה.

אני חוזר על הנקודה המשמעותית ביותר: הפועל תל אביב היא לא הקבוצה שצברה הכי הרבה נקודות לאורך העונה. ולכן, היא לא צאיכה להיות האלופה. זו לא אשמתה, היא לא המציאה את השיטה, אבל זו עדיין אליפות עם כוכבית ענקית לידה.

ועוד שערוריה היא שחכמי ההתאחדות לא קבעו מראש שבמקרה של שיוויון, לפחות שובר השיוין יהיה לטובת הקבוצה שהפסידה מהקיזוז.

רפאל 16 במאי 2010

במקרה של שיוויון נקודות שיעשו לפחות התמודדות ישירה בין שתי הקבוצות, for gods sake!

עזי 16 במאי 2010

לוזון אמר אתמול שאם הקיזוז יישאר זה מה שהוא יציע.

גלן 16 במאי 2010

בלה בלה בלה בלה . מעניין שכתבתי את כל הדברים האלו גם שבוע שעבר דווקא שהייתי קצת יותר שמח. כמו שאמר טל- תלושים באדום יש לא מעט. אינטגריטי- לא היה ולא יהיה להם לעולם.
אבל סעיף 5 נכון- ולשמחתי ממעברות ישראל ועד שכונות הפאר הבינו והפנימו את זה. ובברכת 5 מנדטים בבחירות הבאות למערך/עבודה ( או כל שם שהם יבחרו כדאי להיות "חדשים") ננוחם.

רונן דורפן 16 במאי 2010

גלן – הטעות הגדולה שעשו היא להציג את זה בצורה מחורבנת. קיזוז זאת אומרת שלקחו למישהו משהו שהוא הרוויח ביושר. מה שהיו צריכים לעשות הוא להשאיר את הנקודות כמו שהן ולעשות "סיבוב בונוס" עם נקודות כפולות. תסכים איתי שבונוס הרבה יותר טוב מקיזוז.

רפאל 16 במאי 2010

המטרה של הקיזוז הייתה ליצור אשליה תחרותית בליגה שהיא ההפך המוחלט מכך.
כנראה שחשבו שצמצום פערים באופן הזה יוצר תמונה של ליגה צמודה יותר, מאשר החלופה עם הבונוס הכפול לניצחון ותיקו ב 5 המחזורים האחרונים.
מעבר לכך שמהיכרותנו את ההתאחדות- זה לא קשור למחשבה או תכנון מדוקדק, אלא לגחמה של הרגע, חשוב לציין שגם אם היו הולכים על הבונוס-את הבכיינים לא ניתן היה להשתיק. אי אפשר לעצור זאת.
על זה חיה תעשיית ה'ספורט'. על פרובוקציות וטמטום. וכך גם הגדולות שומרות על יתרונן המובהק – דרך קהל שאין לו יכולת אנליטית וכמה פסודו אינטלקטואלים שמטיפים לעזר השוטה.

רונן דורפן 16 במאי 2010

טל – תודה שאתה מספר לי על כללי הפוטבול. ובבייסבול משחקים 162 משחקים וכל קבוצה משחקת המון נגד כל קבוצה וגם יש פלייאוף. ואת המשחק השביעי בגמר יכולה לארח קבוצה עם מאזן פחות טוב כי הליגה שלה הפסידה באולסטאר.
ובליגות המכללות כדורסל – יש טורניר אחרי עונה סדירה. וכולן משתתפות והקבוצה שסיימה אחרונה בעונה הרגילה יכולה לקחת את הכרטיס לטורניר הארצי כך.

כוכבית זה גם מושג ששאול מהספורט האמריקאי – והוא מבטא רמאות. מישהו שלא שיחק על פי הכללים. וגם שובר השוויון שלך לא קשור לקבלת חוקים. אז היו אומרים "חכמי ההתאחדות מתעלמים מהפרש שערים ומעודדים כדורגל הגנתי". הפרש שערים הוא שובר שוויון יותר לגיטימי מנקודות לפני הקיזוז.

ההבדל מאמריקה הוא אחר. באמריקה אם הכללים נקבעו לפני העונה והם ידועים לכולם המפסידים לא מתלוננים שאין כאן אליפות הוגנת.

גלן 16 במאי 2010

רונן – הקזוז טיפשי אבל לגיטימי בהחלט כי הוא נקבע אפריורי. שוב זה לא דומה לאמריקה.
אבל זה כן נוגע לנושא שדיברנו עליו וזה הפליאוף למקום הרביעי ב EPL . אני בדיעה שכל ניסיון לשנות חוקים רק בגלל רייטיניג או "כי יש בעיה" (יהיה זה גאיידמק או "4 הגדולות באנגליה") שאינו פותר את הבעיות האחרות הוא מלאכותי. "בונוס" לא נראה לי שונה מאד מקיזוז. אולי טיפה יותר שיווקי.
על אנגליה כבר דיברנו. בישראל לא נראה לי שיש ליגה ל 16 קבוצות ואולי רק ל 10.
כל השאר זה קוסמטיקה.

רפאל 16 במאי 2010

בעניין המלאכותיות –
אם כך, היהדות כולה מלאכותית עם הגמרא והמפרשים.
הגשרים שנוסעים עליהם מלאכותיים, התעלה שמחברת בין אנגליה וצרפת בוודאי.
הטיסות ומנועי הסילון מלאכותיים- בנאדם לא אמור להיות מסוגל לטוס כמו ציפור, בטח לא מהר יותר ממנו.
גם הקיום של ישראל במזרח התיכון מלאכותי, כי בלי עליונות טכנולוגית צבאית מזמן היינו בחוץ ולא משנה מי צודק ומי לא.
הקטע הזה של מלאכותיות הוא טיעון שלא שווה כלום. באמת

טל 16 במאי 2010

רונן, בבייסבול ובטח בכדורסל המכללות, קבוצות לא משחקות בליגה ארצית במובן של כולם משחקים נגד כולם אותו מספר משחקים בבית ובחוץ. אגב, אם היו עושים סדרה של הטוב מ5 בין חיפה להפועל עם יתרון ביתיות של חיפה, זה היה הרבה יותר הגיוני מלהוריד נקודות לחיפה.

הטיעון שהכללים נקבע מראש תמוה. ואם הכללים היו שהקבוצה במקום השני היא הזוכה באליפות (שזה בערך מה שקרה היום), גם אסור היה לבוא בטענות? אין מה לעשות נגד הכללים, הרי אי אפשר לשחק בליגה אחרת. מותר, במדינה חופשית, לציין שהפועל תל אביב זכתה באלפות לא על המגרש אלא בהחלטה פקידותית. זה לא אשמתה, אבל זה המצב.

עזי 16 במאי 2010

השיטה מטומטמת אבל לגיטימית כי נקבעה מראש. השאלה האמיתית היא מה היה קורה אם הפועל היתה מוסילה בשש נקודות ערב הקיזוז והפלייאוף ומפסידה אליפות בדקה ה-92 בהפרש שערים, מה היתה תגובת אוהדיה ואנשי שלומה. אני חושב שזה די ברור, וזה כל הסיפור.

טל 16 במאי 2010

לא יאמן שלפחות את שובר השיוויון לא נתנו לקבצה שנפגעה מהקיזוז. פשוט חלם.

רפאל 16 במאי 2010

עזי, אני מסכים איתך במיליון אחוז.
אם זה היה הפוך- כל הצוהלים והשמחים היו מבלבלים את המוח איך ייתכן מצב כזה בו הקבוצה על סף זכייה בתואר ושודדים לה נקודות ,ממציאים סעיפים חדשים ומוזרים והכל בשביל למנוע ממנה את האליפות. ההודעה שלך ושל רונן למעלה מיצתה את הסיפור- העניין הוא שיש לגורמים מסוימים אינטרס לדבר ולמחזר על מה שכבר ברור.
ד"א- איני חושב שהשיטה מטומטמת, היא לא התקבלה מטעמים ספורטיביים- בזה אני בטוח, אבל היא בהכרח טובה מליגה ללא פלייאוף כזה ובמבחן התוצאה קביעה זו אושרה באופן חד משמעי.

ארנון 16 במאי 2010

עזי, אני מנסה לתרגם אותך, נראה איך יצא:
אמרת: "אנחנו הרי מכירים אותם – הם בכיינים. אז אם היה מצב הפוך הם היו מתבכיינים כמו תינוקות."
לא אמרת, אבל ניתן להבין: "אנחנו, לעומת זאת לא בכיינים, אז אנחנו מקבלים את זה כמו גברים."

עזי, שים את עצמך שניה בצד, תקרא את התגובות כאן. בכיינות לשמה. לא פחות טוב ולא יותר טוב ממה שאוהדי הפועל היו עושים במקרה ההפוך.
אבל למה להרוס תדמיות כל כך ידועות כ"הפועל בכיינים / פעילי ההסתדרות שותים תה ועושים כרצונם במדינה / הסמול אשם בכל"?
בספורט יש הכל – יש ג'נטלמנים, יש שיודעים להפסיד בכבוד, יש בכיינים, יש רמאים, יש נחמדים, יש חארות, יש הכל, כמו בחיים עצמם. אבל בניגוד לאבחנת ה DNA של הדוקטור (שוב, מיתוס שאני מבין שקשה לכם להשתחרר ממנו. לא צוחק, באמת מבין) – אני חושב שהם פזורים באופן פחות או יותר שווה בין הקבוצות, ולכן כל תיאוריה של "בכיינים" אינה במקומה.

moby 16 במאי 2010

אתה ממשיך בקיבוע שלך.

עזי 16 במאי 2010

ארנון, עשיתי סקר קטן בין כמה מאוהדי הפועל בתקשורת. הרוב, כולל אוהדי הפועל גדולים כמו שלונסקי עורך עכבר העיר ואחרים שלא שאלתי את רשותם אז אני לא אכתוב את שמם, אמרו שאין ספק, במקרה הפוך הם היו מתבכיינים. שלונסקי אמר שחיפה הוכיחה כי היא מועדון מספר 1 בארץ כי הגיבה בצורה ג'נטלמנית, הפוך ממה שהפועל היו עושים.
ולא , 'אנחנו' לא היינו מקבלים את זה הרבה יותר טוב.

רונן דורפן 16 במאי 2010

טל – באמריקה קוראים לזה "הקבוצה התעלתה בחלק הנכון של העונה" זה הכל.

טל 16 במאי 2010

הבעיה היא שמהותו של קונספט הליגה הוא הוא שמשחק במחזור הראשון שווה לא פחות נקודות מהמשחק במחזור האחרון וכתוצאה מזה, האלופה היא הקבוצה שהייתה הטובה ביותר על פני כל חלקי העונה. יונייטד הפסידה את האליפות, לא רק במשחק מול צ'לסי, אלא גם במשחק מול בארנלי במחזור השני.

רפאל 16 במאי 2010

אין פה בעיה.
אתה מדבר על קונספט ליגה.
בישראל ובבלגיה התקיים פלייאוף ולפיכך- קונספט אחר.
זה כמו לקחת רוכב אופניים ולנסות לקבוע למה הוא קרוב יותר-להולך רגל או רכב נוסע.
העובדה שיש 2 סיבובים בתחילת הליגה מול כל הקבוצות- מפגשי בית וחוץ לא אומר שמדובר באותה דינאמיקה וחוקיות.
והכללים היו ברורים לכולם וכל הקבוצות ידעו מתי ניצחון יהיה שווה יותר.
חיפה קיבלה את הפועל בבית, קבוצות שנתנו לה משחקים במתנה ואת בלומפילד עם 14 אלף צופים משלהם במשחק מול קבוצה בינונית ועייפה שכבר השיגה את מטרותיה ובטח לא אוהבת את הפועל.
לא לקחו לחיפה כלום. הם ידעו טוב מאוד שהם חייבים ניצחון בכל משחק. אף אחד לא הפסיד מהדינאמיקה הזו.
אבל אין טעם להתווכח.
יש עובדות. חיפה צברה יותר נקודות בעונה אבל באמצעות הפלייאוף הפועל עקפה אותה והיא האלופה ע"פ החוקים.
כוכבית יש רק בטוקבקים ואין שום משמעות לגודל שלה.

גלן 16 במאי 2010

עזוב עזי הם בנו את המדינה. והיא בכלל של אמא שלהם. מה אתה מסתבך איתם?

עזי 16 במאי 2010

גלן, פוליטית אני לא מסכים איתך. אני סוציאל דמוקרט – ובלי קשר, מפלגת העבודה לדורותיה עשתה הרבה טעויות אבל כן היא בנתה את המדינה יותר מכל אחד אחר. לא המפלגה אבל תנועת העבודה. לא ניכנס לויכוח פוליטי, וברור שהיה קיפוח של מי שאין לו פנקס אדום וזה חורה לך בצדק גמור.
אין ביו רוב אוהדי הפועל היום דבר וחצי דבר עם הגשמה, התיישבות, ואפילו הסתדרות. רובם קפיטליסטים כמוך, הבעיה היא צדקנות פסבדו-ליברלית של אנשים שחושבים שהם יפים וצודקים כשבעצם הם גרועים כמו אוהדי בי"ר מהקומץ, אוהדי מכבי מיתיע המכובדים ואוהדי סכנין הגזענים. צדקנות ברמות עליהם הזהירה שלומציון המלכה את אלכסנדר ינאי.

רפאל 16 במאי 2010

עזי, להגיד שמפלגת העבודה ומפא"י בנו את המדינה יותר מכל אחד אחר זה כמו לבוא ולומר שההתאחדות לכדורגל והטוטו בנו וקידמו את הספורט יותר מכל אחד אחר.
רק להם ניתנה ההזדמנות ואת מרב מאמציהם השקיעו בלייאש את האופוזיציה או לגרום לד-לגיטימציה שלו אם באמצעים חוקתיים ואם באמצעים של תעמולה, התרסה ואפילו חיסול פיזי.
וזה לפני שאני מגיע למפא"י.

עזי 16 במאי 2010

תיקנתי את עצמי לתנועת העבודה

יוסי מזרחי 16 במאי 2010

עזי, שמחתי שהוספת "הקומץ".

רונן דורפן 16 במאי 2010

טל – הנסיון להציג את הפלייאוף האמריקאי כמשהו שנקבע בגלל הגיון ספורטיבי הוא מגוחך. הוא נקבע מטעמי שיווק וזהו. אתה גם לא בקי בפרטים. בביג-איסט יש טורניר בית חוץ בסיבוב כפול – ואז יש טורניר ומי שסיימה במקום ה15 יכולה לזכות באליפות הביג איסט. והפלייאוף בבייסבול היה גם בעידן לפני האינטר-ליג. אין שום קשר – ולו קלוש – בין מבנה העונה הסדירה לכך שיש פליאוף. האמריקאים פשוט אוהבים פלייאוף.

ההבדל הוא כאמור שמאמן הקבוצה שסיימה במקום הראשון ילחץ ידיים למאמן המנצח ויגיד "כל הכבוד – הוא הביא את הקבוצה לשיא בזמן הנכון".

טל 16 במאי 2010

אני מאד בקיא בפרטים. הכוונה שלי הייתה שאין ליגה ארצית שבה כולם משחקים נגד כולם בבית ובחוץ. ולכן, אתה לא יכול לקבוע שאלופת הACC צריכה להקדים את אלופת הביג איסט רק בגלל שהמאזן שלה טוב יותר.

טל 16 במאי 2010

אגב, אף אחד לא טוען (נדמה לי) שצריך לשלול מהפועל תל אביב האליפות ולתת לחיפה לשחק בליגת האלופות. הטענה היא שזו אליפות עם כוכבית גדולה מאד מכוון שהפועל זכתה בה על שולחן ההתאחדות ולא במגרש. לפחות היית מצפה שאנשי שלומה של הפועל בתקשורת, יהיו הוגנים ויציינו את זה.

שי 16 במאי 2010

1 – בליגות אמריקאיות אין הפרדה בין אליפות לגביע
2 – התגובה של אלישע לוי עומדת בכל סטנדרט של ג'נטלמניות אמריקאית.

גלן 16 במאי 2010

טל- פה אני חולק עלייך. אליפות היא אליפות היא אליפות. בעיני אין דבר כזה כוכבית. או שזה משהו לא חוקי ופסול או שזה חוקי.

גלן 16 במאי 2010

בגלל זה למשל כל העניין כוכבית לHR של ברי בונדס לא נראה לי. או שאנחנו החלטנו שהוא רימה ואז השיא מבוטל או שלא.

רונן דורפן 16 במאי 2010

טל – גם אם אתה נדיב ביותר ולא מציע לשלול מהפועל תל אביב את האליפות הדברים מגוחכים. "כוכבית" זה משהו ששמים על סמים או על קניות משחקים. כאן קבוצה שיחקה על פי הכללים.

הטענה שלך שיש איזשהי "שיטה היסטורית הוגנת" להכרעת ליגה אין לה שום בסיס גם אם השיטה הזו גרועה. פעם היו קובעים שניצחון שווה שני תיקו. אחר כך הוא הפך שווה שלוש ויכול להיות שמישהו הפסיד אליפות בגלל זה. ואיש לא טען שהוא נגזל. וכל מה שקרה כאן הוא שנקבע שמשחקי הסיבוב השלישי יהיו שווים מספר נקודות כפול. למה? אין לי מושג. אבל זה לא משנה.

היא לא זכתה בשום אליפות על שולחן ההתאחדות. זכיה על "שולחן התאחדות" היא כשמשנים כללים תוך כדי עונה. מה שקרה ספורטיביתהוא שמכבי חיפה שווקה ברגע המכריע. ולכן – כמו קליבלנד – היא לא אלופה למרות מאזן טוב יותר.

טל 16 במאי 2010

בשיטה הזו מורידים נקודות למי שהוביל את הטבלה, רק כדי שמי שלמי שנמצא מאחריו יהיה סיכוי להשיג אותו. במילים אחרות, יש פה פגיעה ישירה דווקא במי שהצליח יותר על המגרש, בגלל שהוא הצליח. השיטה הזו היא אנטי ספורטיבית במהותה והיא הסיבה היחידה שהפועל תל אביב זכתה באליפות. זה לא אשמתה, אבל זה עדיין המצב.

וזו כן זכיה על שולחן ההתאחדות מכוון שזו זכיה שהיא תוצאה של שיטה שהגה לוזון ולא על ידי השגת מאזן טוב יותר. אבל זה באמת לא משנה, כי (לצער רובנו) נראה בשנה בשנה הבאה את דני בונדר ומהרן להלה רצים כמו עכברים מסוממים בקמפ נואו / ברנבאו/ אולד טראפורד. את הנזק שנעשה כבר אין להשיב.

ניקו 16 במאי 2010

בתור אחד שלא מעודכן בביצה המקומית פרט לעידכונים פה ושם זה שנים כבר, מישהו מוכן להסביר לי איך ולמה עשו פלייאוף בכדורגל בליגת העל? כאילו בשביל זה יש ליגה ולא משחקים בודדים להראות יכולת ויציבות לאורך זמן פלייאוף פשוט מבטל את כל זה. מה טעם בעונה סדירה אז? תחשבו מה היה קורה בלה ליגה ופריימר עם עכשיו היו מודיעים לצ'לסי ובארסה כל הכבוד על העונה הפנטסטית אבל עכשיו ריאל ויונייטד יוכלו לקחת לכם את זה בשתיים שלושה משחקים! אז בעצם יכול להיות שאתם לא שווים כלום העונה. בארסה וצ'לסי היו פורשות מהליגות.

שי 16 במאי 2010

יושב ראש ההתאחדות, שאחיו מנהל של קבוצה קטנה, רצה להגדיל את הליגה ל 16 קבוצות ובכך להקטין את הסיכון של קבוצות קטנות להיקלע למאבקי תחתית מדי עונה.
מאחר והגדלת הליגה תביא או לעונה קצרה מדי של 30 מחזורים בשני סיבובים או לעונה ארוכה מדי של 45 מחזורים בשלושה מחזורים. בכדי להתכוונן על 36 מחזורים (דרישת מועצת ההימורים שממנת את הליגה) הומצא הפליי-אוף.

שלו רומא 16 במאי 2010

20,000 גלדיטורים מלווים את הקבוצה שלהם, כדי להגיד תודה רבה על עונה גדולה, לא הם לא מאמינים שיכול לקרות משהו, הם נוסעים כדי להגיד תודה לשחקנים שלהם שהתחילו את העונה רע מאוד, והצליחו להשתפר, הם מודים לשחקנים שנתנו 100% וזה לא הספיק, הם אומרים תודה ומי שנתן להם שימחה לאורך כמעט כל העונה. מסיבת הסיום שהייתה במחזור הקודם באולימפיקו בה כל המשפחות השתתפו הייתה גם מסר לאינטר, כדי לזכות באליפות אתם תצטרכו לשחק עד הסוף, 20,000 אוהדים מסעו מהקולסיאום של רומא לזה של וורונה כדי לעזור לשחקנים לגמור את העונה כמו שצריך, בלי שום קשר לתוצאה מסיינה. כי המחויבות היא בין מועדון לאוהדיו.
*
http://www.youtube.com/watch?v=gsDV0UhxMVY&feature=related
*
לא פעם ראשונה שאני שם את הלינק, שמסמל ניצחון של רומא על יריבת.
נחזור שנה הבאה חזקים יותר, מאורגנים יותר, עם הבנה באיזה מגרש אסור לאבד נקודות (רומא, ליבורנו, וכשאתה מוביל בשני שערים חמש דקות לסיום), איך צריך לצאת בעימותים נגד הקבוצות הגדולות (עם יתרון בעימותים הישירים).
שנה הבאה יהיה בלגאן בליגה, הולכת להיות עונת מלפפונים קשה, הקבוצות הגדולות הולכות לשוק האיטלקי, כל הקבוצות הגדולות מחליפות מאמנים (חוץ מרומא), מי שיגיעו לעונה הבאה יותר מסודר מגדיל את סכוייו לאליפות.
וכן אי אפשר לתת לליגה פור.

רפאל 16 במאי 2010

רומא נתנה עונה מצויינת ועשתה אחלה קאמבק גם כשרוב פרשני הכדורגל לא האמינו ביכולתה לבצע זאת.
רק בגלל חוסר מזל הם לא באים כפייבוריטים היום.
באמת שיש לכם הרבה סיבות להיות גאים.
האוהדים קיבלו קבוצה שלכל אורך הדרך נשארה רלוונטית וניצחה את המפגש הגדול מול אינטר.
השנה שילמתם שכר לימוד- עונה הבאה אלופים. כן, אמרת נכון.

רונן דורפן 16 במאי 2010

שי – תהיה ישר עם עצמך. אם לא היו בישראל משחקי גביע היית אומר שהשיטה הזו טובה? השיטה לא טובה אבל היא לחלוטין לגיטימית. קבעו שיש סיבוב בונוס עם ניקוד כפול. זה הכל.

אגב – השיטה שלקחו הרבה יותר מתונה מפלייאוף. נניח היו קובעים פלייאוף – כשהקבוצה עם המאזן הטוב יותר מארחת. במצב כזה גם יתרון של 30 נקודות יכול להמחק במשחק אחד. בשיטת קיזוז יכול להמחק במשחק אחד שש נקודות. וגם חיפה קיבלה את האירוח במשחק הזה.

שי 16 במאי 2010

אני ישר עם עצמי. השיטה הזאת לא טובה. היא הסריחה בעיני כששמעתי את אבי לוזון מציג אותה בתחילת העונה, היא המשיכה להבריח כשהיתרון של מכבי חיפה היה 12 נקודות, והיא היתה מסריחה בעיני גם לו מכבי חיפה היתה לוקחת אליפות בזכותה.
זה לא מקטין מגדולתה של הפועל תל-אביב העונה, זה לא מקטין מהאחריות של שחר, לוי והשחקנים מאובדן האליפות.
כדורגל משחקים בית וחוץ כולם נגד כולם, ומי שמנצח הכי הרבה מוכתר לאלוף. עבור הפתעות, מתח, דרמות ושאר ירקות יש את מפעל הגביע.

שי 16 במאי 2010

רונן – כל אליפות של מכבי חיפה, בה יהיה לה מספר נצחונות ותיקו קטן משל קבוצה אחרת יזכה אצלי לכוכבית.
נקודה נוספת רונן, אתה מתייחס למושג "אליפות עם כוכבית" בהקשר של רמאות סמים שוחד ושאר מרעין בישין. אני נתקלתי במושג בהקשר של אליפות הסופרוליג של מכבי ת"א. כלומר אליפות שהיא כשרה לחלוטין אך הושגה בתנאי משחק שונים.

רפאל 16 במאי 2010

אם חיפה לא הייתה מאבדת נקודות בדרבי שלה, היא כן הייתה מוצאת דרך להפסיד את המשחק נגד בני יהודה.
הם עד כדי כך לוזרים השנה.

רונן דורפן 16 במאי 2010

שי – האם במסגרת היושר עם עצמך שמת כוכביות גם על כל האליפויות של חיפה שהושגו בליגה של שלושה סיבובים. כי לא כולם אירחו את כולם במידה שווה? 

בוב השקט 16 במאי 2010

בואו נדבר על זה רגע ברצינות…

פעם (אני לא יודע בדיוק מתי, אבל אני בטוח שרונן ועזי יכולים לתרום) ניצחון היה שווה 2 נקודות ולא שלוש (ותיקו עדיין היה שווה נקודה אחת).
ע"פ החוקים האלה (וללא קיזוז) להפועל ת"א יש העונה 59 נקודות (25 נצחונות ו9 תוצאות תיקו) ולמכבי חיפה גם כן 59 נקודות (28 נצחונות ו3 תוצאות תיקו).
כיוון שלהפועל יחס שערים עדיף, ע"פ חוקים אלה היא הזוכה באליפות (ובאופן די מדהים, באותה צורה בה היא זכתה באליפות האמיתית – ביחס שערים).
אז למה אף אחד לא מתלונן שהשיטה שונתה אז? (ושוב, אני לא יודע מתי בדיוק היא שונתה). רק כי הפעם הפועל היא המרוויחה מכך?
מותר להתאחדות לשנות את השיטה (בעיקר אם זה בהחלטה פה אחד) מפעם לפעם בהתאם למצב כל עוד זה ידוע לכולם לפני תחילת העונה, וכל עוד זה לא מעניק יתרון לקבוצה מסוימת (ואני חושב שאפילו הבכיינים שבאוהדי חיפה יודו שזה לא המצב).
ודרך אגב – גלן, אני באמת סקרן – מה בדיוק קרה שם בעברך שגרם לך לכזה מירמור נוראי כלפי מפא"י/ההסתדרות/המערך/העבודה/הפועל?

רונן דורפן 16 במאי 2010

ושי – כמובן שהתגובה של אלישע לוי היא ג'נטלמנית. התגובה שלי היא להערות כמו:

א. הפועל תל אביב בכיינים
ב. האליפות הזו לא לגיטימית…

זה קצת לא מסתדר לי עם חוקת הבכיינות הגלובלית.

אביעד 16 במאי 2010

גלן, מכבי ניצחו בב"ש ב-1995 במשחק שנגמר בדקה ה-77. בדקה הזאת בב"ש הייתה שריקת הסיום בק. אליעזר ולך תדע מה היה קורה ברבע שעה…

chaim777 16 במאי 2010

מצטער שלא קשור אבל יש לי שאלה..
בכדורגל במצב שיש 2 על אחד מול השוער
ואחד השחקנים מוסר קדימה
האם זה נבדל?

טל 16 במאי 2010

שאלה היא לא אם המסירה קדימה, אלא האם השחקן השני נמצא לפני השחקן המוסר, בזמן המסירה. אם כן- זה נבדל. אגב, השחקן מהקבוצה השניה לא חייב להיות שוער. גם אם הוא שחקן שדה זה עדיין נבדל.

התותחן 16 במאי 2010

תגידו, אני היחיד שראה שבני יהודה לא ממש התאמצו אתמול (ובמיוחד אלירן עטר), למעט ההופעה ההירואית של השוער המחליף שלהם? פשוט חיפה שיחקו עם סלעים על הרגליים
גילוי נאות: אוהד הפועל

יואב 16 במאי 2010

נוטה להסכים איתך.

תומר חרוב 16 במאי 2010

לא מסכים. עטר נראה זוועה, אבל בני יהודה רצה והתאמצה, זה לא רק השוער זה גם עוז ראלי שסגר את האגף המסוכן של חיפה עם רפאלוב מסיללה, זה לירוי צעירי שעשה השנה התקדמות נהדרת, מהרן ראדי שנלחם במרכז המגרש ואפילו זנדברג שיחק לא רע. עטר יכול היה להגדיל את היתרון אבל לזכותו ייאמר שללא קשר לחיפה(וללא קשר שהוא כנראה סגור במכבי) הוא נראה זוועה כבר כמה חודשים.

רפאל 16 במאי 2010

אלירן עטר עובר למכבי ת"א בקיץ, הוא עושה הכל בשביל להשתלב :).

יואב 16 במאי 2010

תומר,
ועדיין חיפה ייצרה שש מצבי גול(כמו הפועל מול מכבי וכמו חיפה מול מכבי) וברבע השעה האחרונה היתה שם הפקרות אגפית מוחלטת. מסיללה ועותמן במשחק רע, לא הצליחו למרכז כדור אחד נורמלי והיו להם שפע של הזדמנויות לעשות כך.

אביעד 16 במאי 2010

הדבר שהכי בעייתי בקיזוז הוא הפרש השערים. לקחת לקבוצה חצי מהנקודות שהרוויחה ולהשאיר את יחס השערים, זה חלם. האמת שאין לי מושג למי יש יחס שערים טוב יותר אם הקיזוז היה מתבצע כך, אבל זה נראה לי הוגן יותר.
הדרך היחידה בה תהיה כוכבית מסוג כלשהו על האליפות הזאת היא אם בשנה/שנתיים הבאות שיטת הקיזוז תבוטל. במקרה הזה העונה הזאת תמיד תיזכר בתור העונה בה "הפועל לקחה אליפות בגלל הקיזוז" (בלי שום קשר לשאלת הנכונות של המשפט הזה) ואם השיטה תישאר עוד 3-4 שנים לפחות, השנה הזאת תהיה אחת מ X שנים בהן היה הקיזוז ואף אחד לא יזכור את העונה הזאת במיוחד.

שלו, רומא 16 במאי 2010

בוב השקט להתחיל בבן גוריון כהתיחס לבגין כחבר הכנסת שיושב לימינו של חבר הכנסת בדר, או ב 1973 או ב 77 שלא הכירו בתוצאות הבחירות, או בצ'חצ'חים של 81.
כותב את זה מי שגדל בבית מפאיניק, שאומנם ב 92 עוד הצביע אמת, אבל לא עוד.

בוב השקט 16 במאי 2010

מעולם לא טענתי שמפלגת העבודה לדורותיה הם קדושים. ההפך…
אבל לכעוס על קבוצת הפועל ת"א (וגרוע מכך – על אוהדי הפועל ת"א) שכל קשר בינם לבין המפלגה נגמר כשחיים רמון יצא סוף סוף מחייהם בגלל קיפוח שנעשה ע"י אנשים שנפטרו מזמן ולאנשים נשפטרו מזמן הוא מגוחך (ואני ממש לא מתכוון אליך. טענתי הייתה לגלן שנראה מתגובותיו כי הוא ממש מתעב את כל מי שאי פעם לבש את הצבע האדום).
גם אני לא ממש מת על מפלגות הליכוד וימינה, אבל אני לא משליך מכך את יחסי לבית"ר ירושלים (שלמען האמת לא ממש צריכה את עזרת הפוליטיקאים כדי לעורר בי סלידה).

יוסי מזרחי 16 במאי 2010

בוב,
הייתי מבקש שתסביר לי אתהפיסקה האחרונה אבל במחשבה שניה,חבל על הזמן.
אני לא רוצה להגרר לסטיגמות, אבל הפועל תל אביב ,האלופה הראויה מאתמול,הרוויחה ביושר את השנאה כלפיה.
בעבר זה היה על רקע פוליטי,ראה גלן וטיעוניו,ואחרי מות ההסתדרות הישנה,בהתנשאות לסוגיה ולתוצאותיה.
אני אגב לא איש שמאל אלא מרכז-ימין מתון אבל אין בזה להוסיף על סלידתי מהקבוצה האלופה,אוהדיה,ודובריה במה שקרוי "עיתונות ספורט ואחרת בישראל)

רונן דורפן 16 במאי 2010

רפאל – הנהי והבכיינות פה הם דוגמא לחסרונות שיטת הקיזוז. שיטה צריכה להיות מובנת. אם אומרים לאנשים "פלייאוף" הם מבינים. כי פלייאוף יש באמריקה וזה גם נשמע סקסי. ולכן אני חושב שעדיף פלייאוף – כי אנשים מבינים את זה וחושבים שזה סקסי.

נניח היו עושים פלייאוף, הקבוצה שסיימה ראשונה מארחת, ואז היא מפסידה (כמו שקרה לחיפה נגד הפועל תל אביב). אנשים היו מבינים גם אם חיפה הייתה ראשונה בהפרש 25 נקודות בעונה הרגילה. הם היו מקבלים את העניין ומוציאים את תסכולם בהאשמות "שאלישע לוי לוזר".

במצב הזה לא הודיעו שיש פלייאוף אלא עשו משהו יותר מתון. אבל אנשים נעמדו על הרגליים "מה פתאום שלקחו לנו נקודות?". למרות שבפלייאוף אמיתי לוקחים את כל הנקודות. והאשמים הם "פקידי ההתאחדות". למרות שגם בעבר היה בליגה סיבוב שלישי ולא מצב של "כולם מארחים את כולם במידה שווה".

טל 16 במאי 2010

לדעתי לא היו מקבלים שיטת פלייאוף ובצדק. כדורגל הוא ספורט כל כך מבוסס מקריות, שכל דבר פחות משיטת ליגה קלאסית היה מתקבל בחשדנות גדולה ומוצדקת.

בדיוק מהסיבה הזו יש באירופה (מה שאין באמריקה) מפעל גביע. מפעל שנותן הזדמנות לקבוצות פחות טובות, מפעל שבזכיה בו למקריות יש משמעות גדולה. מהסיבה הזו בדיוק, אליפות נחשבת יותר. כי הזוכה בה הוכיחה את עצמה לאורך עונה שלמה.

רונן דורפן 16 במאי 2010

אביעד – הפועל לקחה אליפות בגלל הקיזוז. קליבלנד לא לקחה כי מוחקים את תוצאות העונה הרגילה. בעבר קבוצות לקחו אליפות כי היה סיבוב שלישי והן אירחו יריבה ישירה או כי החליפו את הניקוד לשלוש נקודות. קבוצות עולות ליגה באנגליה על פי שיטת פלייאוף. זה הכל הפקידים אשמים. קבוצה שלא זוכה באליפות לעולם לא אשמה.

אביעד 16 במאי 2010

לא האשמתי את הפועל בכלום. אבל אנשים כאן מדברים על "כוכבית" ואני אומר שאם הקיזוז יימשך עוד שנתיים שלוש (לפחות) אז האליפות השנה תהיה עוד אחת מאליפויות שנלקחו בזמן שהשיטה הנהוגה הייתה קיזוז.
בדומה, אף אחד לא מדבר על אליפות שהושגה בגלל החלפת שיטת הנק' לשלוש נק' כי זו שיטה שכבר הופנמה, אבל אם היו מבטלים את הרעיון הזה אחרי שנה, אז תהיה בטוח שהיו מדברים על "האליפות ההיא שהושגה בעזרת 3 נק' לניצחון".

רונן דורפן 16 במאי 2010

טל – יונייטד הפסידה העונה אליפות כי היא איבדה נקודות לקבוצה שעלתה ליגה באמצעות שיטת פלייאוף. אני מיד מוסיף כוכבית לאליפות של צ'לסי. הם לא אשמים במצב – אבל בגלל פקידי ההתאחדות הם נהנו ממנו.

טל 16 במאי 2010

הציניות שלך לא תשנה את העובדות. הפועל תל אביב צברה פחות נקודות לאורך 35 מחזורי ליגה ולמרות זאת הוכתרה כאלופה. אתה תמשיך לדבר על שיטת פלייאוף. אני אמשיך להזכיר לך שיש כבר תואר שמוכרע בצורה הזו. קוראים לו גביע. באותה מידה אפשר לקבוע (מראש!) שהקבוצה שממקומת במקום השלישי היא האלופה.

במציאות, השיטה הזו (לא הפועל תל אביב כקבוצה) יצרה עוול עצום שהפועל תל אביב נהנת ממנו. האם הכרה בעוול צריכה להתבטא בציון כוכבית ליד האליפות הלא מוצדקת של הפועל, זה כבר ויכוח סמנטי.

רפאל 18 במאי 2010

כן, השיטה יצרה עוול. היא גרמה לנו לעקוב אחר הליגה עוד כמה חודשים ובסוף קיבלנו הכרעה במפגשים מול קבוצות אחרות בכלל שלא היו קשורות לאליפות מפתיחת העונה או לפני.
הקיזוז הוא לא פתרון, הוא צריך להיות שלב ביניים בדרך לפורמט ראוי ומוצדק יותר כגון פלייאוף בסדרות אמיתי.
אם זה לא מגיע לשם, הרי שהוא ינחל כישלון ובסופו של דבר גם יחליפו אותו ברגע שלוזון יצא מתפקידו- ואז באמת לא עשינו שום דבר וסתם התחזקו החסידים השוטים של פורמט הליגה הסדירה.

רונן דורפן 16 במאי 2010

רפאל – חבל להשחית זמן. אין בישראל את עקרון קבלת התוצאה. מקסימום יש את "אני מקבל את התוצאה. אבל…."

הטיעון מתחלק תמיד לשניים:

א. גנבו לי, אכלו לי, כל השיטה אינה לגיטימית.

ב. מי שגנב לי ואכל לי הוא בכיין.

שי 16 במאי 2010

רונן – זכות האוהד לרטון ולרגון נופלת אך במעט מזכותו לשמוח (בעיקר לאיד).

אתנחם בכך שב20 שנה האחרונות מכבי חיפה תמיד ידעה להמציא עצמה מחדש ולחזור לצמרת.

רונן דורפן 16 במאי 2010

(-: יפה ובהצלחה.

רפאל 18 במאי 2010

איזה הישג- להיות לוזרים כמעט כל פעם שיש איום ממשי על האליפות ולהפסיד את התואר גם אם זה בכלל מול קבוצות אחרות שבפירוש פחות טובות ולא צריכות את המשחק בכלל.
ברור שיודעים לחזור לצמרת- איזה עוד תחרות יש?
חיפה למעלה כי יש לה כסף, לאחרות יש פחות, בד"כ הרבה פחות.
לחיפה יש כל שנה את האמצעים לשלם לשחקנים הכי טובים שאפשר ע"מ לקחת אליפות- לאחרות לא.
לחיפה גם יש אירופה, לקבוצות אחרות בקושי יש מקלט טלוויזיה במועדון.

אבל הכי חשוב- לחיפה ויתר הגדולות הקבועות בארץ ובליגות האירופאיות השונות יש שיטה הנותנת את האליפות למי שהישגיה הכי טובים לאורך תקופה ארוכה, מה שמבטל לחלוטין את אלמנט ההפתעה בכדורגל ונותן לא רק משקל מכריע, אלא תלות מוחלטת בגודל תקציב, כמות אוהדים וכמה שחקנים באמת רוצים לשחק אצלך.

אבל זה לא הכל- יש להם משהו חשוב אף יותר, מנגנון הגנה אדיר שכולל בתוכו גם את אוהדי הקבוצות הקטנות שחושבות שמה שקורה בליגה הוא טהור, נכון וספורטיבי וכל שינוי ממנו מעיד על חמדנות כספית וככזו אין לקבל אותה.
עדר שוטים מגן על השיטה שעושה את חיפה ודומותיה חכמים גדולים על חלשים.
ראינו מה הקבוצה הזאת שווה במאני טיים- גם אם זה מול קבוצות בינוניות.
אם מנסים מולם, הם בקושי מסוגלים לתת גול. זה לא אשמתם. יש לך היסטוריה שלמה בכדורגל שלא מקדמים מעמדי הכרעה ומצפים שתיקח את האליפות נגד פ"ת ורעננה בספטמבר, כי אז זה נחשב בדיוק אותו דבר כמו מול קבוצת צמרת.
אז חייבים לצפות בכל המשחקים ורק של אותן קבוצות ואם מועדון אחר נותן עונה של 60 אחוזי הצלחה – למי איכפת בכלל, כי לראשונה יש 80-85 אחוז.
על קיזוז מתבכיינים, מה יהיה עם פלייאוף כשיהיו לאנשים אלטרנטיבות רציניות לבחור מתוכן וקבוצות לא יפחדו לשים עוד כמה מיליוני שקלים בשביל רכש במקומות אסטרטגיים ולעמוד טוב יותר בשנה הבאה.

מי אתם בכלל שקבעתם מה הספורטיביות?
זה שאוהדי הכדורגל מפגרים, לא אומר שזה צריך להיות מקובל על אף אחד עם קצת שיקול דעת וחזון.

אילי מנינג 16 במאי 2010

רונן – ישראל היא ממלכת השורה התחתונה. בגלל זה עד יום שלישי דנו פה בשאלה אם גוטמן לוזר, והיום השאלה עברה לאלישע לוי. שתי קבוצות שנהנו מעונה בלתי רגילה בליגה הישראלית (שוויון הכוחות היה דומה לברסה ריאל והליגה הספרדית) מי שזכתה זוכה בכוכבית והשנייה לוזרית. אולי מתישהוא רמת הדיון בישראל תעלה בכל התחומים על שאלת השורה התחתונה הקדושה

רפאל 18 במאי 2010

אתה צודק במיליון אחוז.
אבל הנה משהו מעניין בכדורגל-
לכולם איכפת רק מי תהיה אלופה, ולא איכפת להם בכלל איך מכריעים זאת ונגד מי משחקים במחזור האחרון.
והנה עוד משהו- מנסים להצדיק את האלופה ע"י כברת הדרך שעשתה ולכן גם ללא מעט אנשים קשה עם הרעיון של מתן פרופורציה אחרת למשחקים, simply כי לא עושים זאת ברוב מדינות אירופה.

מה איכפת להם אם זה הגיוני?
מה זה משנה להם אם בעקבות כך נוצרו פי 20 משחקים מעניינים יותר במהלך הליגה וקבוצות אחרות קיבלו חיים חדשים, ולא רק בפלייאוף כפי שניסו להציג זאת ( או בכל אופן, לא יכלו להתכחש ).

הדרך של הקבוצה במקום הראשון קדושה.
מישהו דאג שהתקציבים יהיו שווים? – לא.
מישהו מתייחס לקבוצה עם תקציב מינימלי שנותנת עונה של 50 אחוזי הצלחה? – מחמאות במקרה הטוב.
מישהו מצפה שאי פעם תקום קבוצה נוספת מלבד 4 הגדולות שלפני העונה תהיה מועמדת לאליפות? – חחח , ממש.
איזה דרך מדברים?
לנצח קבוצות בלי מטרה, בלי תקציב, בלי ייעוד או יכולת להשתפר ומי מבין ה 2-3 מועמדות שתפסיד פחות נקודות לאותן קבוצות המשלימות את המניין ( בין אם זה 12 או 16 ) זוכה לבסוף באליפות.

כן, עולם של מיליוני דולרים מנוהל ע"י ילדים קטנוניים ועדר גדול של טיפשים.

גלן 16 במאי 2010

בוב השקט שאלה מצויינת ונענה בקצרה כי יש גם גבול: יש מימד אישי ויש לאומי.
משפחתי מחיפה.סבי ז"ל היה שם קבלן בתקופה שבלי 'פנקס אדום' היית אפס. חוסר רצונו לקחת רק אנשים עם פנקס לעבודה הביא להתעמרות, מכות והשפלות כולל של אבי בביה"ס. אבל מילא עצמאיים,
הכי הם דפקו בחיפה את הפועלים בחברות שבהם ההסתדרות היו גם הבעלים וגם וועד העובדים (מדינת אורוול כבר אמרנו). את הכסף שהם שדדו מכלם הם כמובן הפנו לאנשי שלומם. ספורט והפועל היו אגב בין אנשי שלומם (והפרחים לעבריין אוברקוביץ).
נעבור לאבא שיזכה לחיים ארוכים שעדיין עם רסיס בברך מהלשנה של ש.י לבריטים ותבין שבסיס לתעוב הזה תמיד היה.
אבל זה הרבה יותר מזה- זה דיכוי מתמשך של האינטלקט והאינטגריטי שאני רואה בכל חיי מאנשים שבסיס ההשכלה שלהם בדר"כ גבוה ממתנגדיהם הפוליטיים והתרבותיים. השיא הוא כמובן המחדל של יום כיפור והסיקוולה שלו עד 77. שתיקת האינטיליגנציה והשופרים (איכשהו אני נזכר בחנה זמר ז"ל, אשה נעימת דיבור ולא טיפשה בכלל שהייתה עורכת בדבר), השקר והרמייה של 'אנשי שלומנו' וההתעלמות מביקורת הגיעו לשיא. זה שיא שבאמת קשה להתרומם מעליו.
העצוב זה שמאז ועד היום הם לא משתנים. קונצפט אוסלו (שאני תמכתי בו בתחילה) עבר על חודו של מיצובישי. אתה רואה את שורות היללנים מסכימים נניח לספוח יו"ש על חודה של מאזדה? אני מתקשה לכך. בשבילם דמוקרטיה זה מעמד חד צדדי. כל השאר זה רק מיטרד. ובספורט הם לא שונים- מכבי תל-אביב עכשיו זה גוואלד. למה שהיה בכפ"ס לפני שנתיים יש הסבר רציונלי לכל אורכו. ועוד לא דיברנו על הפועליסט צבי שריר כי הוא לא ראוי לזה.
זה פשוט בDNA ההתנהגותי שלהם. אפילו אם ביבי יקנה אותם וישים מנורה במקום מגל.
עזות נפש, נרגנות וצביעות לא מצאתי אלא שם.
ואולי דורפן בכלל (ברוח גבית של פרגסון) צודק כשהוא אומר כל הזמן בבלוג על ריאל מדריד- פרנקו כבר לא שם 30 שנה פלוס אבל אי אפשר להוציא את מהם את הפרנקואיזם כך מהר. הפועליזם לא נגמר רק שרמון ותאומים עזבו.קיבלת לזה הוכחה בשבועיים האחרונים.

שי 16 במאי 2010

17 במאי מחר.
חג שמח

רונן דורפן 16 במאי 2010

גלן – מי שאי אפשר להוציא מהם את הפרנקואיזם זו בארסה… 
ויותר ברצינות. כפי שלאפורטה כבר לא רואה מי המקופח האמיתי המקופחים הרוויזיוניסטים (שבאמת היו דמוקרטים בהרבה מממפא"י ) תומכים כיום בשלילת זכויות אדם המונית מציבור אחר. ולכן השמחה היחידה שלי מהאליפות הזו של הפועל היא שקפטן ערבי (שסבו נרצח בכפר קסאם) הניף את צלחת האליפות בטדי.  

גלן 16 במאי 2010

שלו- מגיקה רומא. אני איתכם בכל ליבי. פורצה סיינה.

גלן 16 במאי 2010

הייתי לפני שנה בכנס בסיינה (אקונומי רונן). איזה עיר מדהימה ביופייה!

יספר אולסן 16 במאי 2010

די לא יאמן מה שקורה כאן. אני קורא בבלוג של רונן מזה זמן רב ומעולם לא הגבתי, כי תמיד היה מי שיאמר את הדברים בצורה בהירה וחדה יותר ממני (לרוב זהו בעל הבלוג עצמו, אבל בהחלט לא רק הוא). אלא שהיום מתרחש באחת מזירות הדיון הכי אינטליגנטיות שיש לכדורגל ובכלל רגע שכלל לא חשבתי שיקרה כאן – אנשים אינטילגנטיים, שקולים ומשכילים, מאבדים את הראש ואת תרבות הדיון. ההבדלים בין מה שמתרחש כאן כרגע לבין ההתדיינות היום-יומית – למשל זו של שבת הקרובה, ובוודאי בימי המונדיאל – משולה לפערים שבין הכדורגל הישראלי לאירופאי. לפתע כל אותם היסטוריונים ותיאורטיקנים שמאירים את עיני בכל פעם מחדש מגיבים באמוציה שמאפיינת יותר טוקבקיסטים נאמנים של גליצ'ים.

כאוהד הפועל ויונייטד, אני באמת מתקשה למצוא הבדל כה תהומי בין "ההתבכיינות" של גוטמן ל"פסיכולגיזם המורכב" של פרגי. מדוע במקרה אחד מדובר במהלך יללני ולא לגיטימי ואילו באחר זוהי אמנות? ומנין מגיעות ההיפותיזות המשובשות בסגנון "אבל אם לא היו זוכים – תאר לך מה היה קורה! איזו בכיינות היתה אז!".

חשוב אף יותר – הקישור האוטומטי והמיותר בין קבוצה בבעלות פרטית למפא"י, להפסד הבחירות ב-96', לצ'חצ'חים (נו באמת, הבנאדם חנק את עצמו עם כבל של קומקום), לבן כספית ועמנואל רוזן הדוחים, לעוולות היסטוריים שהתרחשו בישראל במשך שניםל וקיפוח העדתי. הכל למען שלילת הלגיטימיות מאליפות שהושגה באמצעים כשרים.

מותר ואף רצוי לשנוא את היריב המר. אחרי הכל זה אחד המרכיבים החשובים באהדת ספורט. רק בבקשה, אל תכניסו את כולנו לאותה תבנית שנוח לכם איתה – הסטריאוטיפ העתיק של המפא"יניק המדושן והברנז'אי, שחש שהכל מגיע לו. אם כבר, מי שמתנהג כמו הקוזק הנגזל והמתבכיין הוא יעקב שחר הגדול.

אגב, לא כולנו מפא"ינקים. חלקנו גם מצביעים חד"ש.

ולסיום סיומת – הפועל שיחקה העונה כדורגל נהדר. אין ראויה ממנה לאליפות. אני שיכור כבר 16 שעות רצוף, אז סליחה על חוסר הקוהרנטיות.

רונן דורפן 16 במאי 2010

ייספר אולסן – כי זו מהות הספורט בארץ ישראל. סיום המשחקים עצמם היא רק עילה לתחילת הדיון של "מי היה צריך לנצח".

גלן 16 במאי 2010

יאספר אולסן – הפועל ויונייטד זה כבר מעל ליכולת שלי….
דעותי על הפועל לא השתנו (ולא ישתנו יותר מדי מהר). האליפות לגיטימית וכשרה. אני לא מחוייב ולא רוצה לברך אותה. מה כל כך קשה להבין את זה? לא הכנתי בובה, לא שרתי שירי שואה או התאבדות אפילו לא פצעתי אוהדים עם רימון רומנטי. כלום. על מה ההתרגשות?

רונן דורפן 16 במאי 2010

שאלה למי שמבינים:

אם האליפות היא לא מוסרית בגלל הקיזוז וגם אליפות של חיפה לא הייתה מוסרית כי מכבי פתחו רגליים – האם האליפות המוסרית עוברת לקבוצה במקום השלישי?

תושב חוזר 16 במאי 2010

זה לא מוסרי כי זו מכבי. אנחנו בברוך

יוסי מזרחי 16 במאי 2010

רונן,
על פי הלוגיקה הזו:
שלישי לא נחשב כי בו נאמר פעמיים כי טוב.
רביעי גם לא כי זה לפני יום חמישי,ולכן נא להעביר את האליפות למקום החמישי…

תושב חוזר 16 במאי 2010

בענין הדיון בארץ – אין דבר שמשקף זאת יותר מאשר רובריקה שמופיעה בניתוח המשחקים בוואינט ונקראת "תוצאה משקפת". חשבתי שאני קורא לא נכון כשקראתי זאת לראשונה..
רונן- הערה קטנה בענין השימוש בכוכבית, שמגיע אלינוכמובן מאמריקה. טענת כמה פעמים שזה מתייחס רק לעניני רמאות וחוסר הגינות, אבל אני נתקלתי לא אחת בארה"ב בדיון האם האליפות הראשונה של הספרס בעונה המקוצרת היא אליפות עם אסטריקס (ואיש כמובן לא טען לרמאות)
ובאותה הזדמנות – אני מקווה שמשהו יצא מהדיון העקר והמיותר הזה על הכוכבית (אסטריקס), והוא העלאת קרנו המחודשת של מיודענו אסטריקס הגאלי – סדרת הספרים הנפלאה של גוסיני ואודרזו.  
בכלל, אני מציע הסכם פשרה לפיה האליפות תוגדר כאליפות עם נקודה פסיק. ובא לציון הגואל.
יאללה הפועל. עלי מחייך מלמעלה, וזה העיקר.

עזי 16 במאי 2010

האם גביע אירופה של מכבי ב-2001 הוא עם כוכבית?

רונן דורפן 16 במאי 2010

עזי, אני חייב לציין שזו כוכבית חדשה שזה עתה התגלתה בגלקסיה שלמה של כוכביות. אכן הייתה עוד אלופת אירופה באותה שנה – ואני נוקט בגישה שהיו שתי אלופות. כלומר היו לאירופה כ-55 אלופות ב-54 שנים, שזה קרוב מאד לממוצע של כל מפעל שהוא

Ole 16 במאי 2010

יוציאו שחקני הפועל את לשונם ברבים ונבחן, קבל עם ועדה, את צבעה.

שי 16 במאי 2010

ועוד נקודה. הבלוג הזה (בעיקר המגיבים בו) נוטה לזלזל בכדורגל הישראלי.
כולנו אוהדי יונייטד וסלטיקס וגרין ביי ובארסה ובראזיל ומכללות נדחות באינדיאנה.
שום ענף ספורט בעולם לא יכול לעורר אמוציות כל כך חזקות אצלי. שום החמצת פנדל בגמר צמפיונס לא תבאס אותי כמו שער של זהבי בדקה 92, שמשמעו אובדן אליפות.
מסי ורונאלדו ולברון ושאק הם דמויות בטלביזיה – ליאור ולירון ומוחמד ואיתי ואלישע ואלי הם אנשים שדוברים את שפתי, שמשויכים למסגרות ההיסטוריות אליהן אני שייך שאני יכול למחוא להם כפיים לקלל אותם או לשרוק להם בוז.

הילד הזה לא הכי יפה וחכם – אבל הוא שלנו

רונן דורפן 16 במאי 2010

דווקא אחרי הפוסט הזה אתה אומר את זה? באחת הפעמים שהבלוג דווקא משבח את הכדורגל הישראלי על האינטגריטי שלפחות אתמול היה?

תושב חוזר 16 במאי 2010

ועוד שאלה – האם ניתן לטעון כי ואליד בדיר הוא מגדולי הכדורגלנים בארץ אי פעם? איפה הייתם ממקמים אותו?
קריירה מפוארת, אין סוף תארים. שיחק בכל תפקיד כמעט בהצלחה וההסבה שעשה לבלם והאריכה לו את הקריירה היא מופת של מקצוענות.דעתכם?

יוני 16 במאי 2010

תושב, אי פעם זה דרמטי. בוא נדבר על תקופתנו. אצלי זה 20 ומשהו שנות צפייה או מעקב אדוק. מדובר בשחקן מצוין, שהיה חלוץ מדהים בנוער של הפועל פ"ת ורק בבוגרים עבר לשחק בלם.
לדעתי הוא בשורה השנייה והמכובדת. כמעט כל שחקן ששיחק 10 שנים במכבי חיפה זכה באינסוף תארים. השאלה בעיניי היא כמה שנים הוא היה הישראלי הכי טוב בעמדה שלו, או לפחות בטופ. פרט לזה, הוא לא עשה משהו יוצא דופן, הוא לא ג'ימי טורק או ארמלי. לא פורץ דרך. כן אתלט, כן מחויב, כן נכס. כן כבש הרבה בנבחרת יחסית לשחקן שאינו חלוץ. פחות ייחודי מבנאדו למשל. שלא לדבר על השגרירים המוצלחים. הוא ברמה של איציק זוהר, אם אני מסכם. פשוט הפוך ממנו.

תושב חוזר (fka ספיידרמן בקיבוץ) 16 במאי 2010

ניסחת את זה יפה…

אילי מנינג 16 במאי 2010

סימונס הוא מקוראי הבלוג. טור ענק על לברון.

ארנון 16 במאי 2010

יספר אולסן – כל מילה בסלע. אבל אתה חייב להבין את התופעות הפסיכולוגיות שנגרמות למי ששונא את הסמול ואת מפא"י כשהוא רואה צבע אדום מול העינים. אבל כמו שגלן אמר – אנחנו נמצאים בזירה שבה האלימות נשארת מילולית ולא עוברת לפסים אחרים, כך שהכל בסדר. הכל בחיוך.
ורק עוד התייחסות קטנה למשהו שנאמר כאן – הייתי בשבוע שעבר בבלומפילד. היו שם קריאות שנאה שהתביישתי שאני בכלל בסביבה, אבל 80 אחוז מהזמן היו אלה שירי אהבה ועידוד לקבוצה.

בהצלחה לבני השרון הערב :)

moby 16 במאי 2010

לא שונא את מפא"י ומעריץ של בן גוריון. אוהד מכבי חיפה משנת 82 . הפסדנו, צריך לשפר, להשקיע בחלוץ שלא רואה ממטר ולא מבין עברית. שיהי בן 12 מסנגל אבל שיבעט לשער לעזאזל. מ-5 מטר או מ-30 שפשוט יבעט למסגרת. זה מה שחסר כיום לחיפה.

רניניו 16 במאי 2010

לדעתי הסיפור המעניין מהמחזורים האחרונים זה התגובות של שחקני הפועל וחיפה אחרי כל שער / ניצחון / הפסד.
הפועל מנצחת את חיפה – חוגגים אליפות, לא הבנתי את החגיגות הללו בכלל?!? מנצחים? אפשר לתת שאגת ניצחון ויאללה לחדר הלבשה. הגבייה נערכה כעבור שבועיים – קשה שלרדת מהמקומות עליהם מובלים בעקבות עודף ביטחון עצמי ושאננות.
ואז תיקו לתל-אביב – גוטמן צריך להרים שחקנים מפורקים בסוף המשחק. חיפה – חוגגים אליפות. מההתרסקות יותר קל לתאת מאשר מפסגות היהירות.
השיא? חגיגות של חיפה אחרי שער השיוויון. לא היה מקום לרבע חיוך שם – רק לריצה מטורפת לקו החצי. לדעתי המנטליות הכריעה יותר מכל את האליפות הזו, במקרה היה תור הפועל להיות למטה – אז היא התאמצה יותר. נראה שאם הפועל היתה מובילה במחצית, חיפה היתה מנצחת והפועל יוצאת בתיקו.
שיעור במנטליות.

moby 16 במאי 2010

טל מספיק.
הפסדנו את האליפות והיא לא מגיע לנו. היינו מנצחים את בני יהודה. או יותר חשוב. היינו מנצחים את הפועל בקרית אליעזר (משום מה נראה לי שאף אחד לא היה באצטדיון ואתם קוראים את עיתונות הספורט הישראלית) היינו יותר טובים מול הפועל לחצנו החזקנו בכדור אבל לא השכלנו לכבוש (כן אלישע לא אלישע היינו חייבים לכבוש) שם הפסדנו את האליפות.
כל הכבוד להפועל הם המשיכו להאמין ב-12 נקודות, לאחר התיקו מול מכבי, ואפילו בדקה ה92 . שאפו.
השחקנים הפסיקו להאמין אי שם בדרבי החיפני. קטן או פצוע או חסר אנרגיות לא הצליח השנה במה שהצליח שנה שעברה. להרים קבוצה צעירה מהלחץ המופעל עליה. שנה שעברה עשה זאת במו רגליו. (וגם שם לא הצלחנו לנצל את כל המצבים) יש לנו בעיה בחוד- הלחץ גומר לנו את החוליה הקדמית להפועל היה את ורמוט- לא סתם כדורגלן העונה. שוב שאפו.
איפה רובן וממן כשצריך אותם.

יוסי מזרחי 16 במאי 2010

טל, אני מצטרף לעצה הזו.
מכבי הפסידה את האליפות במו ידיה ובמחדלי המאמן שצריך ללכת הביתה. אתמול לא היום. הפועל הרוויחו כי היו שם בזמן,בכושר משחק, באמונה בעצמם,ושיהיה להם לבריאות.

דורון 16 במאי 2010

יאללה רומא…

שלו – תפסיק לכסוס ציפורניים ותן עדכון.

בוב השקט 16 במאי 2010

אני חייב לציין שזה יפה לראות את ההתקרבות של כל המגיבים למרכז המשותף – האליפות מגיעה להפועל, חיפה פרייארים שלא לקחו אותה, מפא"י זה רע ולוזון לא גאון גדול…
אבל בכל זאת אני רוצה לציין תופעה אחת מעניינת – העדרותם של הצהובים מהדיון היום… בפוסטים הקודמים שעסקו בכדורגל ישראלי, אחרי הדרבי ואחרי פתיחת הרגליים של מכבי מול חיפה, היו כאן אינספור צהובים שמחים לאיד ורק מעט ירוקים שמחים באמת… לאן נעלמו כל אותם צהובים? מדוע אין פה ולו תגובה אחת של אוהדי מכבי?

יואב 16 במאי 2010

הגבתי בנושא הזה ממש בתחילתו ואף בירכתי בפוסט הקודם.למה אני לא מתפלא מחיפוש הפרובוקציה?

עזי 16 במאי 2010

כי הם מתונים ולא מתלהמים, בהכללה לפחות ובבלוג הזה לפחות. כמה וכמה מגיבים פה הם אוהדי מכבי וזה גם כתוב.

בני תבורי 16 במאי 2010

דורון,
כמעט דקה 70, רומא מובילה 2:0 על קייבו ואינטר מובילה 1:0 על סיינה.

שלו,
בן גוריון אמנם עשה פולו אפ על ציטוט של צ'רצ'יל :"מכונית ריקה הגיעה לרחוב דאונינג 10 וממנה יצא קלמנט אטלי" (ראש ממשלת בריטניה בשנים 1945 – 1951), אבל זה לא משנה את העובדה שמנחם בגין אכן ישב לימינו של חבר הכנסת בדר. "אי ההכרה" בתוצאות הבחירות היתה תגובה אידיוטית של חבר כנסת מתוסכל שממילא לא היה בה שום דבר ממשי והצ'חצ'חים היתה אמירה של בדרן כושל שמר בגין הפך אותה לנכס אלקטוראלי. אז מה בדיוק רצית לומר?

ניקו 16 במאי 2010

פלייאןף פשוט לא אמור להיות בכדורגל בליגה סדירה. כמו שאמרו לפני קבוצה מהמקום השליש והרביעי יכולה להיות אלופה אז למה להתאמץ? אם כולם ישחקו לפי המחשבה הזאת עונה כמו של צ'לסי ובארסה שנה שעברה פשוט לא היו קורות ואז המפסידים הם אנחנו! (מה תגיד על זה רונן?) רוצים פלייאוף יופי תעשו ליגה של 60-100 קבוצות משחק בית חוץ כל שני משחקים עפה קבוצה וממשיכים עלה עד שלא יהיה גמר. אהה לא רגע זה כבר גביע…

רפאל 17 במאי 2010

ואני אומר שכן צריך להיות פלייאוף בליגה סדירה ויהיה הרבה יותר טוב לכולם כך.
תחרות וקבוצות עם תקציב קטן/בינוני שמפתיעות ומשחקות כל העונה על מטרות חשובות ומכוונות גבוה הן בהחלט ערכים רצויים מבחינה ספורטיבית וכלכלית כאחד ובעולם של היום מוכרחים להתחשב במכלול הזה.
אתה רוצה להתווכח איתי?
בוא

ניקו 17 במאי 2010

אין מה להתווכח בשביל זה יש גביעים ונוקאוט. ליגה אמורה לגוון בעוד סוג של תחרות, לכן הפלייאוף מיותר ואף מזיק

רפאל 17 במאי 2010

אוקי, אז ליגה היא בשביל 2-3 קבוצות.
גביע הוא בשביל כולם אבל 1-5 משחקים בכל עונה. אחלה פרופורציה.

ניקו 18 במאי 2010

ליגה היא לא בשביל 2-3 קבוצות פשוט במשך ההיסטוריה זה מה שנוצר בחלקן. אני או אתה אשמים שפראנקו התחבר למדריד יותר מאשר לבארסה? מישהו מאיתנו אשם שאימריה כמו ליברפול העסיקה את רפא בניטז והמשיכה בשטות הזאת אחרי עונה שתיים שזה לא הלך?

שלו, רומא 16 במאי 2010

באופן שטחי רציתי לומר שיש סיבה לשנוא את מפא"י ההיסטורית.
באופן יותר עמוק הייתי אומר כי היו שלושה ראשי ממשלה ענקיים בעייני בן-גוריון, מנחם בגין, ויצחק רבין. שלושתם עשו המון טעויות אבל עשו גם מהלכים היסטוריים. היה גם לוי אשכול שהוא בעייני מודל לצניעות. מה שנשאר שם (במפא"י) זאת רק היסטוריה ואנשים שמביישים אותה. השמאל הציוני היום מיוצג ע"י שלושה חברי כנסת שלדעתי גם היו השלושה היחידים שהיו ראויים להבחר מהרשימה, מפלגת העבודה כבר הרבה שנים לא מהווה שום אלטרנטיבה, וההבדל בינה לבין הליכוד או קדימה הוא בעצם לא קיים. אין אג'נדה חברתית או חינוכית בעצם אין כלום. הבעיה של אנשים כמו אבא שלי שהם מגיעים לקלפי וחושבים על בן-גוריון או אשכול, כשבעצם זה ברק. נשארה רק השחצנות והרגשת בעלות הבית אבל לא טיפה של אחריות, סוג של עמיר פרץ עם משקפת סגורה. 

רונן דורפן 16 במאי 2010

ניקו – ואם יש פלייאוף אז יש יותר אלופות (כמו בספורט האמריקאי). אני מעדיף כדורגל בלי פלייאוף – אבל זה לא שחור ולבן.
וגם שאלת "הלמה להתאמץ" שאתה שואל היא תוצאה של אהדה לקבוצות גדולות וחזקות. תדע לך – לטוטנהאם גם המקום הרביעי כרוך במאמץ. ואם היו עושים פלייאוף הייתי מקבל את זה.

ובליגת האלופות זוכה לא פעם קבוצה שהיא לא הטובה ביותר. ואולי רביעית בארצה ובכלל לא הייתה אלופה. וקוראים לה אלופת אירופה למרות שהיא לא הכי טובה באירופה.

אני מבין שאתה לא חושב שאליפויות שהושגו בשלושה סיבובים כשמשחק העונה הכריע אותן בבית של אחת מהן הן אליפויות לגיטימיות? הרי ליגה זה בית-חוץ. לא בית-חוץ-בית.

קיבלת פה עצה מאד נבונה מיוסי מזרחי. תגיד מזל טוב לקבוצה האלופה ותקווה ליותר טוב בעונה הבאה.

אבל אתה יכול גם להסתפק בדאבל: אליפות מוסרית+הקבוצה השניה בכיינים. אז גם במקרה הזה: מזל טוב!

ניקו 16 במאי 2010

בילבלת אותי. אתה נגד הפלייאוף אבל מגן/מצדיק אותו?! טוטנהאם כרגע היא קבוצה של הדירוג השני. (אם נעשה את זה לפי דירוג רמות הוגן לדעתי: 1-4, 5-10 וכל השאר) יש לה שאיפות להיכנס לליגת האלופות ובשביל זה היא צריכה להיכנס לרביעייה, אך יותר מזה אין לה מה לעשות שם האליפות לא ריאלית וגם כסף הם לא כל כך צריכים.
לגבי אלופות נכון זה קורה שהקבותה לא הכי טובה באירופה ואף לא בליגה שלה זוכה ונקראת הטובה ביותר באירופה, אבל זה כל היופי כי זה נותן משמעות לשני המפעלים, אירופי ולאומי. באירופי קבוצה זוכה להתמודד מול הקבוצות הגדולות בעולם עם סגנון קצב ושיטה שונה, ובליגה היא מתמודדת באותם תנאים מול טובים פחות וטובים טיפה יותר אבל באותם תנאים (קצב פיזיות סגנון). אלה שתי תחרויות מעניינות באחת אתה יכול להיות ערמומי ולהעיף את הטובים ביותר ובשנייה אתה צריך להיות יציב לאורך זמן. אחת מיהן לא גורעת מהשנייה, לעומת זאת כשיש פלייאוף זה הופך להיות אותו הדבר כי בשני המקרים רק מה שקורה בסוף קובע. הפסד 3-0 בחוץ וניצחון 5-0 בבית ואתה בגמר, ניצחון במשחק ראשון והפסד בשני וובכי על האליפות!
אגב זה לא מקומם על הפסד האליפות אלא יותר על חוסר ההגינות שבשיטה הזאת שהוצמדה לליגה. נכון שהייתי שמח אם חיפה הייתה זוכה אבל זה היה מסתיים מקסימום בחצי חיוך על זה.

דוד מירושלים 16 במאי 2010

טוב, אינטר ניצחה את סיינה, ויש לנו דאבל.

יאללה מוריניו, סגור לנו את הסיפור הזה בעוד שישה ימים ועשינו היסטוריה!
Forza INTER!

שלו, רומא 16 במאי 2010

הקפטן הרומאי מקיף אתה המגרש כדי להודות לקהל על עונה שנגמרה על פניו ניתן לראות קצת אכזבה אבל בעיקר הבנה שצריך להתחיל שנה הבאה מההתחלה ולא להגיע למחזור האחרון כאשר אתה לא אדון לגורלך. הוא יחזור ושנה הבאה תהיה אחרת. רניירי ייחשב טוב טוב איך ואיפה צריך להוציא נקודות, איך לחלק את הדקות ואיפהצריך להתחזק. על השנה הבאה צריך להתחיל לעבוד עכשיו, הרוב ישארו, צריך מגן ימני להרכב ומגן שמאלי לספסל, צריך קשר ימני וחלוץ מרכזי, צריך טוטי בריא.
כמו שכתבתי קודם, רוב הקבוצות הולכות לבנייה מחדש. אינטר תצעיר את ההרכב אחרי שתחליף מאמן. יובה מחליפה כמעט את כל הקבוצה, ובמילאן מתחיל מחול שדים כנגד ברלוסקוני. יובה ומילאן סובלות ממחסור במזומנים ויובה תשחק גם בליגה האירופאית, נראה כאילו היא הולכת לבנייה קצת יותר ארוכה (אבל גם יותר בריא) והיא שמה למטרה להגיע שנה הבאה לליגת האלופות. גם מילאן. אינטר היא חידה כי המועמד להחלפת מוריניו הוא בניטז, לא ברור איזה נדוניה הוא יביא איתו ואת מי ישחרר, מייקון כנראה ילך עם מוריניו לריאל. כמו שאמרתי בלאגן.

בני תבורי 16 במאי 2010

שלו,
מפא"י ההיסטורית, מתועבת ככל שתהיה, בנתה את מדינת ישראל לטוב ולרע. חרות ההיסטורית הפריעה ככל יכולתה אבל גם בזה לא הצטיינה במיוחד למרבית המזל. משתיהן נותרו כיום אודים עשנים ונדמה לי שגם את הסיבות לשנאה ההדדית אפשר כבר לעדכן. הקופי פייסט מאז להיום פתטי ומגוחך ובמיוחד כשמדביקים אותו לאהדה או שנאה ליריב ספורטיבי. גרעין ימני גזען ופאשיסטי יחד עם גרעין שמאלני הזוי מעורבים בגרעין אפטי ואדיש תמצא כיום בקהל אוהדים של כל קבוצה בארץ ללא הבדל דת וגזע. אם מישהו רוצה לקחת את תסכולי ילדותו ולמחזר אותם ללא הרף כדי לנסות ולצקת נופך אינטלקטואלי ורומנטי בשנאה שלו למועדון אחר, שיבושם לו. אני אאמץ את גישתו של יוסי מזרחי.

גלן 16 במאי 2010

בני- בעוונותי חשבתי שאנשים בנו את הארץ הזאת ולא מפלגות. מפלגות רק שדדו אותנו.
ולמרות עקיצותייך זה מספיק אקטואלי ומרגש גם בלי למחזר בספורט ואפילו בלי רומנטיקה. הואל להסתכל בגרף המנדטים שמפלגתו של אביך מביאה כל בחירות וחשב כמה השנאה הזאת (ממוחזרת או לא ) עדיין אקטואלית ובועטת. תמשיך לעקוץ ובעיקר תשדל להגיע למספר מנדטים של כף יד אחת.

תומר חרוב 16 במאי 2010

מובי- לדעתי הדבר שהכי חסר למכבי חיפה במשחקים האחרונים לא היה דווקא חלוץ אלא בירם כיאל.

moby 16 במאי 2010

זו זכותך, ואני אפילו יכול להבין אותה. לדעתי בירם הפסיק לשחק כשנגמר מפעל ליגת האלופות. מאז הוא או פצוע או דואג לחוזה הבא שלו (ובעיקר נעלב על מקרה גולסה) אני הייתי מעיף אותו לספסל אותו ואת גולסה. אבל אני לא מבין כדורגל. אני אוהב את הקבוצה שלי ולא אוהב את מי שמנסה לחבל.
אני חושב שמכבי חיפה לא בעטה מספיק למסגרת היא שלטה החזיקה ואפילו איימה על השער. רק למסגרת המזורגגת הזו כמעט לא בעטנו (אבל יש לנו אחוזים מדהימים בלהבקיע מבעיטות למסגרת.)

שלו, רומא 16 במאי 2010

בני – אני לא אוהב את ההתעלמות המוחלטת מקיום בכלל של הצד השני,
אני צאצא של מקימי קיבוצים של "השומר הצעיר" אבל אני לא יכול להתכחש לאנשי שלומינו, לפנקס האדום וכו', כשמישהו לא מבין למה יש אנשים ששונאים את מפא"י (ואני בהחלט לא נמנע איתם) סימן שהם לא מבינים שהיו אנשים שסבלו מהשלטון הזה. הקשר לקבוצה הוא בהחלט תמוה בעייני בטח בתור אוהד מכבי, שהוא לא נמנע עם חוגי הימין (בלשון המעטה), שנאה למועדון גם הפכה בעייני למגוחכת. מה בין שחקני הפועל תל-אביב ולמועדון עצמו, רובם שחקני רכש, אם מפ"ת ואם מחו"ל. והדבר הכי עצוב הוא (מחוץ לנושא) שלפ"ת יש הסטוריה מפוארת מחוץ למועדון עצמו (אליפויות בחיפה בבית"ר ובהפועל) שחקנים שבעצם שלטו בליגה בעשרים שנה האחרונות, ומועדון שבעצם נשדד משחקניו.

בני תבורי 16 במאי 2010

שלו,
לא התעלמתי מקיומו של צד אחר, רק ציינתי את תרומתו לבניית המדינה עד 1977. אני מבין למה אנשים שונאים את מפא"י ובהחלט מודע לעוולות ואיוולות שנגרמו על ידי אנשי המנגנון של מפא"י, אבל תוהה מה לזאת ולחיינו כאן היום ולאהדה ושנאה לקבוצות כדורגל. לשנוא את הפועל ת"א היום בגלל מפא"י ההיסטורית זה מגוחך בדיוק כמו לשנוא את בית"ר בגלל האופנוענים עם החולצות החומות או יונה אברושמי. צריך להתעדכן מפעם לפעם בחיים, אחרת ניכחד. את מה שאמרת על הפועל פ"ת, לעומת זאת, אני אנצור ברשותך ואצטט מידי פעם. כל כך נכון וכל כך כואב.

גיל 16 במאי 2010

מה זה אומר ששנה שנייה ברציפות תהיה קבוצה שתזכה בטרבל? האם זה עוד סימן לחוסר תחרותיות בליגות הבכירות באירופה?

באבא ימים 16 במאי 2010

שלו:

אני חושב שמה שבני ניסה לומר זה לא שהוא אינו מביןלמה יש אנשים ששנאו את מפא"י אלא למה יש אנשים ששונאים אותה היום. גלן ניסה לתת לזה הסבר עם הרעיון של דמוקרטיה במעמד צד אחד שאני לא ממש מקבל, בסופו של יום אני חושב שבחריגים של 1992-6 ו – 1999-2001 מפלגת העבודה לא ממש שלטה בישראל למעלה מ – 30 שנה. כאופוזיציה, זכותה לבקר. אני לא חושב שהביקורת שלה כאופוזיציה היתה יותר ארסית או מסוכנת מזו של הימין כלפי השלטון בשנים המעטות מאז 1977 בהן הימין היה באופוזיציה.

באבא ימים 16 במאי 2010

אופס. זה רק בגלל שאני כותב לאט. סליחה בני.

בני תבורי 16 במאי 2010

באבא,
סליחה על מה ולמה? אני מסכים עם תגובתך.

אופיר 16 במאי 2010

סבא שלי הקים קיבוץ תק"מ, ובמשך שנים שמעתי גם אני סיפורים על איך מפא"י הקימו את המדינה. אז זהו, שגדלתי והתפכחתי והבנתי שהקיבוץ הזה (כמו רבים אחרים) היה בעיקר קוץ בתחת של המדינה ומוטב היה לו לא היה מוקם מעולם.

שלו, רומא 16 במאי 2010

ואני חושב שמ 77 מפא"י לא קיימת יותר, הפתק אולי אותו פתק, וזהו. היום מה שיש זה קריקטורה של מה שהיה מפלגת פועלי ארץ ישראל. לא ציונות ולא סוציאליזם, חבורה של אנשים שמנסים להציל את המשרות שלהם. מה שאנשים שונאים זה את מפא"י ההיא, היום זאת סתם בדיחה שקנראה במערכת הבחירות הבאה או זאת שאחריה תעלם. היום היא אפילו לא רואה את עצמה כאלטרנטיבה. היא סניף של הליכוד, זה הכל.

אופיר 16 במאי 2010

הא, ודייגו מיליטו פשוט חלוץ פנטסטי. שועל רחבות אמיתי.

שלו, רומא 16 במאי 2010

וכדי להיות ישר אומר שמעולם לא הצבעתי יותר ימינה משינוי ויותר שמאלה ממרץ. ובשלוש מערכות בחירות אחרונות בחרתי שלא להצביע, באחרונה הגעתי עד הקלפי (בשגרירות ישראל ברומא) ומימשתי את זכותי לא להצביע, ובאלו שלפניה נתתי לאישתי את זכות הבחירה שלי (כלומר שמתי את הפתק שהיא ביקשה ממני). וזה שלדעתי השמאל הציוני טועה בדרכו זה לא אומר מבחינתי שהימין צודק.

אביעד 16 במאי 2010

אגב, אני גדלתי בבית מפאינקי ואדום בכל נקודה, אבל אני לא סובל את הפועל ת"א. למה? בגלל ההתנהגות הכללית ששהשתקפה השנה ביללות הבלתי פוסקות שלהם. כמעט שלא הייתה שבת שלא ראיתי תגובה של מקורבי הפועל שמדברת על משהו לא בסדר שקשור למשחק של מכבי חיפה.
זה לא מפחית במאומה מהאליפות שלהם. את האליפות הם השיגו במסגרת הכללים הקיימים והידועים מראש ועל כר הדשא ובצדק גמור. עצם העובדה שאני לא סובל אותם, לא נוגדת את היות זכייתם מוצדקת.

ארנון 16 במאי 2010

אגב השנאה למפא"י, ואם כבר מערבים סבים וסבתות, סבתי עליה השלום היתה מפא"יניקית ברמ"ח אבריה, והקדישה את כל חייה לפעילות חברתית, הקמת מעונות לעולים, סיפוק צרכיהם הקיומיים והתרבותיים, ומעולם לא העלתה על דעתה שאת התגמול על כך היא אמורה לקבל בצורה חומרית כלשהי, או בפרוטקציות או הטבות כלשהן. היא הסתפקה בכך שהיא תורמת לבנין הארץ ועוזרת לאנשים.
תאר לך, גלן, את השבר הגדול שאירע לה כאשר בשנות השמונים והתשעים השנאה למפא"י ההיסטורית הפכה לבונטון לאומי, בעיקר מצד צאצאיהם של אלו שהיא נתנה את כל חייה למענם. השבר הגיע לשיאו עם בקשת הסליחה של ברק מהעולים שהגיעו מארצות ערב. היא פשוט לא הבינה למה היא צריכה לבקש סליחה ממישהו.
אני לא טוען כאן שהאבות המייסדים של המדינה וממשיכי דרכם המפא"יניקים לא עשו שגיאות גדולות על הדרך, היו לא מעט כאלה ואני לא עיוור שחושב שהשנאה נולדה יש מאין, אבל דחילק, הקימו כאן מדינה, ורוב הפעילים היו מונעים ממניעים טהורים של בניה וקידום.
מה שמצער הוא, שאותה שנאה היא היא המכתיבה היום את סדר היום הלאומי, ואם יש כאן טענות על שליטת התקשורת השמאלנית, אז אני חושב שבמקביל מתפתחת כאן שליטה של הטוקבקיסטיות הימנית, שכל כולה שנאה.
ועדין אני לא מעכל שאני מסנגר כאן על מפא"י, כשאוטוטו אורלנדו – בוסטון ונדאל – פדרר.

יואב תל אביב 16 במאי 2010

האמירה "הקיזוז היה ידוע לכולם מתחילת העונה" היא המטעה,ההחלטה על הקיזוז התקבלה באורח כאילו דמוקרטי,בהצבעה גלויה,כשידוע ללוזון מי בעד ומי נגד,בניגוד להצבעות חשאיות שהונהגו בעבר,הלחץ היה ברור.מה שקובע זו התוצאה,והיא במקרה הזה אליפות מרשימה להפועל,אבל מסריחה.
באופן אישי,ירדתי מכל נכסי העונה כאוהד כדורגל,מכבי ליברפול ויובנטוס,זה קצת יותר מדי לעונה אחת.

גלן 16 במאי 2010

ארנון- בכל הנוגע לדעותי המדיניות בישראל אני פעמים רבות שמאלה ממפא"י או העבודה הנוכחית. ובכלל אני חושב שקשה להסביר למישהו למה הוא שנוא.
והאמת על החמאס דיברנו פחות (סתם, סתם…)
בני- אני כבר לא אתעדכן. תתנחם בזה שהאחיינים שלי לא יודעים מי היה וייצמן. הם כבר התעדכנו לגבי איזה תומרקין צעיר שאביו כנראה לא חשוב להיסטוריה האומנותית של ישראל.
ולמרות הזעם שלך ולא כאקט ריכוך, דע שרק פעם אחת בלבד לא שמחתי כשהביסו ראש עיר מערכניקי. ב89 בפ"ת בגלל המתנגד הבעייתי.

בני תבורי 16 במאי 2010

גלן,
אין זעם. ובאשר לבחירות ההן, אני עד היום חושב שההפסד עשה למפסיד ולמשפחתו רק טוב וזה לא אקט הדחקה…

גלן 16 במאי 2010

אוף טופיק ואולי קשור- רוח הקונספירציות הגיעה לאבי לוזון של ה FA והוא התפטר. הוא חשב שרוסיה וספרד עושים קומבינה שכוללת שיחוד שופטים במונדיאל.

עזי 16 במאי 2010

הקומבינה היא לגבי בחירת המארחת של 2018.

רונן דורפן 16 במאי 2010

ניקו – אני לא מבין למה אתה מתבלבל. אני נגד הפלייאוף אבל חושב שאלופות שזכו באליפות הן אלופות לגיטימיות, חוקיות וראויות. כי הן זכו לפי שיטת המשחקים הידועה באותה שנה.

זה דבר שצריך להפנים. גם אם יש משהו שאני לא מסכים איתו זה לא עושה אותה לא חוקי ולא לגיטימי. השיטה הזו דפוקה.האלופה לא.

שלו, רומא 16 במאי 2010

רונן – מתי מוכרז על איסור עיסוק בעונת המלפפונים, בעונה שעברה נענשתי בהורדת נקודה למרות שהידיעה שהבאתי הייתה גם נכונה וגם לא מלפפון, וגם אין לי נקודות לבזבז…

שי 16 במאי 2010

עמוס לוזון דיבר היום ברדיו. על הרייטינג והמתח והעיניין ששיטת הקיזוז הביאה. עדיין גמר האח הגדול וכוכב נולד לוקחים את ליגת העל בהליכה.

rondi 16 במאי 2010

מישהו מהמר נגד נדאל ברולאן-גארוס?

עזאזלו 16 במאי 2010

מסי השווה את השיא של רונלדו, 34 שערים בעונה. האם:
1. מסי עדיין אוברייטד בטירוף, עד שהוא ישבור את השיא.
2. מסי עדיין אוברייטד בטירוף, עד שהוא ישבור את השיא וייקח אליפות שלישית רצופה וכדורגלן השנה וגביע אלופות כולל צמד בגמר כשפרדיננד לא מצונן.
3. מסי עדיין אוברייטד בטירוף, עד שהוא ישבור את השיא וייקח אליפות שלישית רצופה וכדורגלן השנה וגביע אלופות כולל צמד בגמר כשפרדיננד לא מצונן, וגם גביע עולם כולל שער מכריע לאחר שהוא חולף על פני כל הקבוצה + המאמן + משתטח על הקו + נוגח + מתנצל על שער היד של מראדונה.
4. מסי עדיין אוברייטד בטירוף, עד שיתברר שאימו ברזילאית כהלכה.
5. ההישג של באדיר מרשים יותר.

סמוראי 16 במאי 2010

עזאזלו, איזה שיא? הוגו סאנצ'ז כבש 38 בעונה, כנ"ל ז'ארדל בליגה איכותית בהרבה מהליגה הספרדית המצחיקה, בקיצור מסי עדיין אוברייטד (ובעיקר מומלץ להפסיק להקשיב לשטויות של שגיא ונדב…)

עזי 16 במאי 2010

סמוראי, הוא הישווה את השיא של ברצלונה, כל דבר אחר לא קיים. לא ה-34 של הוגו סאנצ'ס ולא ה-38 של הוגו סאנצ'ס, לא ה-35 של בלטאזאר באתלטיקו, לא ה-32 של פורלאן בשנה שעברה עם צוות מסיעע קצת פחות טוב, לא 31 של די סטפאנו בליגה של 30 מחזורים, לא פושקאש.
לפחות אם היו יודעים את ההיסטטריה של ברצלונה, את העונות ששחקנים כמו קובאלה ומריאנו מרטין כבשו בקצב גדול בהרבה.

עזאזלו 16 במאי 2010

אני מצטט את עצמי, "השווה את השיא של רונלדו".
אם רונלדו הספיק בינתיים לכבוש שער נוסף במדי ברצלונה, מצטער על הטעות, ויותר ממאושר לראות אותו חוזר.

סמוראי 16 במאי 2010

עכשיו ברצינות עזאזלו, האמת שההתעסקות בהשוואה לשערים של רונאלדו די טיפשית, הרי זה לא שיא רלוונטי. שאר ההודעה שלך דווקא חביבה אז אל תיקח אישית :)
אגב, הסטטיסטיקה המרשימה יותר לדעתי היא 47 שערים בעונה אחת ו-85 בשתי עונות רצופות, שזה (כמעט) חסר תקדים בתקופה המודרנית.

עזי 16 במאי 2010

הסאב טקסט שלך הוא – הנה, לא היה דבר כזה לפחות מאז הפנומן, זה השיא ויש רק שניים שמחזיקים בו. כשאומרים השווה את השיא מתכוונים לשיא, לא למשהו שהוא פחות מהשיא. רונאלדו לא מחזיק בשיא, אלא אם סופרים רק את ברצלונה. אז או שאתה מדבר רק על ברצלונה, זה מה שטעניתי ואז לפחות תתייחס לכאלו שכבשו בקצב יותר גבוה מהפנומן והיתוש, או שאתה מדבר על ספרד וזה לא שיא.

עזאזלו 17 במאי 2010

טוב, טוב, הכל ברוח טובה.
עזי, האם ראית את תגובת שחקני סנטוס להכרזה של דונגה על הנבחרת? קטע חמוד. במיוחד הרגע שאומרים "קאקא", ולא מגיעים לניימאר וגאנסו.
http://www.youtube.com/watch?v=5W7a54hvtpQ
אם כתבת משהו על ניימאר, אשמח אם תפנה אותי. יש עליו סופרלטיבים חסרי תקדים.

ניקו 17 במאי 2010

3 ו-5 תשובות נכונות

D! 16 במאי 2010

ברגעים קשים אלו
אפשר איזו שאלת אוף טופיק?
מה היספור הזה עם הכוכביםן על החולצות? יש איזה חוק אירופי או שלכל ליגה החוקים שלה? מה עם קבוצות שזכו הן בליגת האלופות הן בליגה המקומית?
ראיתי אתמול שלבאיירן יש ארבע על החולצה מה זה אומר?

טל 16 במאי 2010

הכוכבים מסמלים את מספר הזכיות באליפות אירופה.

D! 16 במאי 2010

תודה

ואני מוסיף עוד משהו כדי שזה לא יהיה קצר מדי

עזי 16 במאי 2010

זה פשוט לא נכון. במשחקי גביע אירופה הם מסמנים זכייה, במשחקי ליגות לכל ליגה יש את המפתח שלה. באיטליה כל כוכב הוא עשר אליפויות, בטורקיה חמש, בגרמניה נותנים כוכב אחד אחרי שלוש, שני אחרי חמש, שלישי אחרי שמונה. חפש בארכיון הארץ כתבתי על זה פעם.

טל 16 במאי 2010

לגבי השנאה להפועל: א. אני לא חושב שהיא יחודית כפי שאנשים מנסים לצייר אותה. יש בכדורגל הישראלי משולש של מכבי-בית"ר-הפועל, ששתי הצלעות האחרות בו יתמכו אוטמטית בכל קבוצה שתתמודד עם הצלע השלישית עת תואר. אם מכבי הייתה מתמודדת מול חיפה על האליפות, עדיין התחושה הייתה שרוב הקהל הניטראל תומך בחיפה, מכוון שחיפה פחות מעורבת בכל היריבות ההיסטוריות בתוך הליגה. ההבדל היחיד הוא שלמכבי ובית"ר יש הרבה יותר אוהדים מלהפועל ולכן אולי אוהד הפועל מרגיש יותר מבודד בכתה בבית ספר או ביחידה בצבא.

ב. לדעתי השנאה להפועל היום מושפעת יותר מהתפיסה שלה כקבוצה ברז'נאית, עם תמיכה תקשורתית גדולה ועם קהל מאד מתנשא, יותר מאשר מאשר על עוולת מפלגת העבודה עם הקמת המדינה. הכתבות ב"העיר" בסוף השבוע או של אורי משגב היום מסמלות את זה.

חכם בדיעבד 16 במאי 2010

מביט מרחוק בויכוח הפוליטי כדורגלני שהתפתח כאן, ובעקבות הערה של רונן מוסיף את שני הגרוש שלי מקאטלוניה: כשהקורבן (victim ) מפסיק להיות קורבן אבל לא מזהה זאת וממשיך, למרות כוחו הרב, לחשוב או להתנהג כקורבן, זוהי התקרבנות(victimism ),המוביל להתבכיינות, הטלת אשמה בכולם חוץ מאשר בעצמך, ולקוזאק נגזל. אני לא יודע מה קורה בליגה בארץ מכיוון שאף פעם לא עניינה אותי, אבל כאן בספרד בכלל ובקאטלוניה בפרט עדיין מאשימים את פרנקו בהכל, למרות שמאז מותו עבר פחות או יותר אותו זמן שהיה בשלטון. העיקר שיש את מי להאשים ואיך להצדיק את החסרונות שלך.

שלו, רומא 16 במאי 2010

D! – זה תלוי באיטליה כוכב זהב מציין 10 אליפויות, כוכב כסף 10 גביעים. ליובה יש שני כוכבי זהב, למילאן ואינטר אחד, עדיין אין אף קבוצה עם כוכב כסף (לרומא ויובה 9 זכיות בגביע).
בגרמניה זה קצת יותר מסובך כוכב ראשון הן שלוש אליפויות שני עבור חמש ושלישי עבור עשר רביעי עבור עשרים (לכן באיירו עם ארבעה כוכבים). נדמה לי שעבור זכיה בגביע אירופה לאלופות על גלגוליו השונים, יש קבוצות שמציינות ע"י כוכב אבל אין זה רשמי. במדינות מסוימות כמו איטליה יש גם סמל נוסף המציין את האלופה המכהנת ואת מחזיקת הגביע. בספרד היה מקובל שהאלופה גם הולכת עם הדגל אבל בארסה למשל לא עושה את זה (וריאל לעיתים הייתה עושה את זה בליגת האלופות גם כשלא הייתה אלופה).

D! 16 במאי 2010

שלו, עזי, תודה (אני ניגש לחפש)
חשבתי ככה
עכשיו ראיתי שלמכבי גם יש כמה על החולצה ולא זכורה לי זכיה בגביע אירופי כלשהו
האם, אם כן, הקבוצות מחליפות חולצות בין משחקי אירופה וליגות מקומיות בשביל לשנות את מספר הכוכבים?
ובכלל ממתי הנוהג הזה?

D! 16 במאי 2010

עזי, אני חושב שאני זוכר במעורפל שקראתי את הכתבה בכל מקרה בארכיון של הארץ רוצים שאני אקנה את הכתבה
לצערי נראה לי שאני אוותר
בכל מקרה תודה
העיקרון די ברור

עזי 16 במאי 2010

א. מאוד יכל להיות שהיא ברשת, חינם.
ב. אם אתה רוצה, אני אחפש ואשלח לך. הגדול התמצית ניתנה לך פה.

D! 16 במאי 2010

ברשת לא מצאתי אותה למרות חיפוש די ארוך שעשיתי
אבל כמו שאמרת העיקרון והרוב נמצא פה
עוד סיבה לאהוב את הבלוג הזה והמשתתפים הפעילים בו.
תודה

ניינר 16 במאי 2010

איזה אליפות מתוקה של בארסה! גאלאקטיקוס, שמאלאקטיקוס, רבע מיליארד יורו אבל האליפות נשארת בקמפ נואו!

שלו, רומא 16 במאי 2010

D! – הספירה בארץ לא ברורה, למכבי חיפה יש כוכב שמסמל 10 אליפויות )בספירה האיטלקית) להפועל שני כוכבים ואין לה עשרים (יש לה 8 מקום המדינה ו 13 סה"כ) כלומר ספירה טורקית, למכבי יש שלושה כוכבים (ו 14 אליפויות מקום המדינה ו20 סה"כ) ואלוהים יודע איך הם הגיעו לזה…

שלו, רומא 16 במאי 2010

תיקון למכבי 21 סה"כ.

D! 16 במאי 2010

שלו, אני מניח ששלוש נראה יותר טוב
וזה גם יותר מלאחרות

שלו, רומא 17 במאי 2010

אז אפשר כבר לעשות 4, ולהוסיף שניים על גביע אסיה, ולהוסיף עוד כוכבים על 16 זכיות בגביע (ואם ממש רוצים גם כנפי צניחה)… (:.
ההתאחדות צריכה לעשות מעשה ולקבוע סטנדרט, וגם הספירה של אליפויות היא לא קבוע האם סופרים מאז שיש ליגה או מאז שקמה המדינה?
בקיצור בלאגן.

D! 17 במאי 2010

שלו, זה באלגאן כמו שלצערי הקבוצה שלנו נראית, כמו שההתאחדות נראית
וכמו שהמדינה נראית

ניר 17 במאי 2010

ג.נ.: אוהד מכבי חיפה.
רונן – אתה חוזר על הטענה לפיה גם בנ.ב.א יש פלייאוף והנקודות נשללות לגמרי ולא רק נחצות. השאלה היא למה להשוות רק את הורדת הנקודות ולא להשוות את הדרך שבה הפלייאוף מתבצע – הרי בפלייאוף הנ.ב.א משחקת הראשונה נגד האחרונה, השניה נגד הלפני אחרונה וכיו"ב. לפי ההיגיון הזה, שנותן תגמול ראוי לקבוצה שהתאמצה כל העונה על מאמציה, היו צריכים להתקיים סדרות בין חיפה לאשדוד ובמקביל הפועל נגד מכבי ת"א אחר כך משחקים של חיפה נגד בני יהודה ושל הפועל נגד בית"ר וכו'. הטענה שלי נגד הקיזוז היא שהחליטו על פלייאוף בלי לתגמל את הקבוצה הראשונה על מאמציה לאורך העונה. (הכאילו תגמול – אירוח המשחק נגד השניה – היה קיים גם בעונות קודמות של שלושה סיבובים ולכן אינו באמת פיצוי על הקיזוז).
איך זה בענפי ספורט אחרים? האם בבייסבול, פוטבול ובענפים אחרים הראשונה בליגה מקבלת איזושהי תגמול והקלה בפלייאוף או שפשוט מוחקים את הנקודות וממשיכים הלאה?
לגבי השנאה, הקנאה, הבכיינות והטינה: אני מצביע שמאל ואוהד חיפה, פשוט משום שגדלתי בחיפה בתקופת האליפויות הראשונות וזו היתה הבחירה הטבעית. מפתיע אותי שיש עדיין כל כך הרבה אוהדים שמקשרים את האהדה שלהם לנטיות פוליטיות. לגבי הבכיינות – כתב יפה שי בתגובה לתגובה 100. והשנאה – השנאה להפועל היא רק בעונה הזו. בדרך כלל אני דווקא מחבב את הפועל (בעיקר בזכות זה שהיא מאפשרת אירועים היסטוריים כמו חגיגות באדיר בטדי). השנאה שלי משתנה בכל שנה לפי היריבה הגדולה שלנו, ובכל פעם אני מופתע מחדש מעוצמת השנאה שלי לקבוצה שאך לפני שנה לא היה לי אכפת ממנה (יחסית). זו אולי הבעיה הגדולה של אוהדים כמוני (ואולי של אוהדי חיפה בכלל?) – כנראה (ועל פי רבות מהתגובות פה) שהזהות שלך כאוהד נבנית לא פחות ע"י מי שאתה שונא מאשר ע"י את מי אתה אוהד. אז אני מודה: אני ניר, אני אוהד מכבי חיפה ואני שונא את כל מי שמתמודד איתנו ראש בראש על האליפות.
אה ועוד דבר אחד – מאיפה הרעיון הזה, שאם השיטה נקבעה מראש אז אסור להתלונן נגדה באמצע? יותר בעייתי בעיני להתלונן על שיטה מראש, עוד לפני שנבדקה בשטח. עכשיו זה בדיוק הזמן להתלונן על השיטה – לפני שיחליטו על היישום שלה גם בעונה הבאה!

רפאל 17 במאי 2010

ניר,
אתה מודע לכך שחיפה התחילה את הפלייאוף בפער 3 נק' מהפועל ושער שיוויון בדקה ה 90 באותו משחק בקריית אליעזר היה סוגר מעשית את העונה.
ובNBA או כל ליגה אחרת עם פלייאוף בפורמט סדרות המנצחות עולות שלב ונפגשות. אם אתה מעדיף זאת, סבבה. יש בכך היגיון רב ותועלת תחרותית וכלכלית עצומה לליגה.

Comments closed