סרינה וויליאמס


שחר פאר נתנה הרבה מאד נקודות שהמחישו את ההתקדמות הדרמטית ב-12 החודשים האחרונים. מטניסאית שהמשחק שלה היה שקוף ליריבותיה ועם מנטליות שהפכה (לתקופה) לשבירה, היא הפכה לטניסאית מגוונת יותר וקשוחה לא פחות מהמהדורה הקודמת שלה ב-15 הראשונות בעולם. שבחים עצומים למאמן שלה. אבל סרינה וויליאמס לא "קשוחה מנטלית". סרינה וויליאמס היא כנראה הספורטאי עם המנטליות החזקה ביותר בעולם.

 

 

איפה אנחנו מציבים אותה ביחס לגראף? נוורטילובה? סלש?

 

 

הטניס שלה בוודאי לא נקי ומושלם טניס כשל גראף ובוודאי סלש (לטעמי, הטובה ביותר שראיתי). היא פחות אלגנטית אפילו מאחותה.אבל ביכולת שלה לשחק את הנקודות הגדולות היא הטובה בהיסטוריה המודרנית. לבחור את הנקודות הקריטיות. לאתר את הרגע בו ניתן לתקוף ולשבור. וכמובן שלא רק לאתר – אלא גם לעשות את זה. במספר גדול מאד מהסלאמים שלה התגברה בדרך על נקודות הכרעה. “חתולה במגרש גרוטאות", מכנה אותה אבא.

 

לייקרס-פיניקס, משחק 6 (פוסט חי)
הישראלים והמונדיאל - חלק א'

31 Comments

עדי 31 במאי 2010

זה מדהים, על אחותה עוד רואים תסכול, חולשה, לפעמים עייפות ועליה שום דבר. זה בוודאי מתסכל לשחק מולה. העוצמות של החבטה וחובר ההשפעה של חשיבות הנקודה על יכולתה להוציא ממנה ווינר.

אריאל 31 במאי 2010

לא מדויק – זה לא שאין השפעה לחשיבות הנקודה – ככל שהחשיבות עולה, היא נהיית גדולה יותר

אריאל 31 במאי 2010

הגדרה מדויקת, יש לה יכולת ווינרית שרק לגדולות באמת יש. אינספור פעמים ראיתי אותה נקלעת לצרות רק כדי לתת שלושה סרבים מדהימים, בדיוק למקום, כדי להחלץ מהן.
יש את אלו שקורסים תחת לחץ, יש את אלו שלא – ויש את אלו שמתעלים תחת לחץ, והם אלו שהופכים לגדולים באמת.

מילה לגבי שחר – מצד אחד, מדהים כמה שמינית גמר גראנד סלאם נהיה רוטינה מבחינתנו, וזה מראה על ההתקדמות העצומה שלה. מצד שני, אם היא רוצה להכנס באמת לפנתיאון (הישראלי, כמובן), היא חייבת להצליח ולנצח את אחת הגדולות, עדיף בגרנד סלאם. כבר היום, לדעתי, היא אחת מחמש הספורטאים (בכוונה בזכר) הגדולים שהיו לנו. ניצחון על סרינה, גמר גראנד סלאם והיא תחקוק את מקומה כגדולה מכולן.

בליקי 31 במאי 2010

אני באמת חושב שבכושר הנוכחי פאר מנצחת את רוב הסבב. לראייה הניצחון של סטוסור, גם היא בכושר מבריק, על הנין. אני חושב שפאר נותנת לשתיהן פייט רציני ואולי אף מנצחת. הגרלה אכזרית הפעם, בדמות המלכה סרינה.

מיקו המקורי 31 במאי 2010

מה שמונע משחר פאר להפוך לשחקנית TOP 10 לגיטימית הוא הסרב שלה. קשה לה מאד לשמור על ההגשה מול יריבות עוצמתיות כמו סרנה. בכל שאר האספקטים של המשחק היא נותנת פייט. גם מנטלית וגם טכנית.

גיא זהר 31 במאי 2010

לשחר אין מספיק עוצמה ויש בק הנד נחמד אבל אין לה שום כוח התקפי דומיננטי. מבחינה מנטאלית היא בטופ 5. סלש אכן היתה מדהימה. לשטפי היה בק הנד חלש. מרטינה (המקורית) שינתה את פני הטניס. לטעמי, מכל מגוון הסיבות, היא מספר אחת. סרינה נראית לפעמים שהיא לא מחוייבת במאה אחוז. מבחינת שילוב כישרון פלוס טכניקה לדעתי היא הגדולה מכולן.

ויינר 31 במאי 2010

ועכשיו הפסדנו מפגש של סרינה והנין. באמת שלא צפיתי את ההפסד הזה של הנין, ראו שהיא לא דורסת את הרולאן גארוס כפי שעשתה בשיאה, אבל חשבתי שהיא תעצר רק בוויליאמסית.
נקווה שנדאל ופדרר לא יאכזבו..

martzianno 31 במאי 2010

אני חושב ששחר פאר כבר בפנתיאון הישראלי. זהו פנתיאון רעוע למדי, אבל כמו שאומרים – הוא שלנו.
אני כמובן מאחל לה עוד שנים של הצלחות, אבל כבר עכשיו היא הספורטאי/ית הבכיר/ה של ישראל וזה לא התחיל אתמול.
אין הרבה ישראלים שהם בין העשרים הראשונים בעולם – לא רק בטניס, בכל
תחום.
בקיצור – ריספקט!!!

עזי 31 במאי 2010

סמשנובה בפנתיאון שלך?

moby 31 במאי 2010

האח הידד לעזי שמזכיר את הקיסרית של הטניס. אנה הגדולה.

martzianno 1 ביוני 2010

לגמרי בפנתיאון.
גם ציפי אובזילר דרך אגב.

גיל 31 במאי 2010

אני חושב שסרינה הכי טובה פשוט כי הטניס היום טוב יותר. בראייה היסטורית, היא נחותה בהשוואה לגראף ונברטילובה כי אין לה את הדומיננטיות של ניצחון בכל טורניר לאורך השנה וגם לאורך השנים. זו כמובן בחירה שלה אבל לדעתי זה קצת פוגע בגדולה שלה. יכול להיות שאם היא תאריך את הקריירה שלה מספיק זמן אז גם זה יהיה בר תיקון.

רונן דורפן 31 במאי 2010

גיל – זה אשמת אנשי הסבב. הם קבעו לוח שנה קשה מבעבר. גם פדרר ירד מנושא סבב המאסטרס. וגם נדאל יירד בקרוב.

ניינר 31 במאי 2010

מה שיפה אצל סרינה זה שיש לה חיים מעבר לטניס ועדיין היא שחקנית כל כך דומיננטית בסבב. היא מזכירה לי את קובי בקילר אינסטינקט הרצחני שלה והיכולת לזהות חולשה אצל היריב ולרסק אותו.

בני תבורי 31 במאי 2010

שחר בניגוד לאהוד ברק וממשלתו מגלה שיפור, חשיבה יצירתית ותחכום.

דורון 31 במאי 2010

רונן, עזי,

אמנם יש איזה אירוע תכף בדרום אפריקה אבל אתמול התקיים שם מירוץ הקומראדס הידוע.

סך הכל כ-90 ק"מ שמתקיימים לסירוגין בירידה (יחסית) או בעליה (אכזרית). יש מגבלת זמן של 12 שעות שבעקבותיה נעמד מנהל המירוץ על קו הסיום ואקדח בידו. לא, הוא לא יורה בבא שמגיע, הוא פשוט מסמן את סוף המירוץ ומי שלא הגיע לקו הסיום עד אז, כאילו לא השתתף כלל במירוץ ושמו לא יופיע ברשימה.

בין היתר רץ שם אתמול עפר שלח שסיים בזמן יפה מאוד של 8:30 שעות.

אז אולי זה לא סטטיסטי כמו הבייסבול, אבל היי – זה חתכ'ת אירוע ספורט כביר.

מיכאל 5 ביוני 2010

להוסיף את שלח לפנתיאון !!!!!

רונן דורפן 31 במאי 2010

דורון – אכן אירוע ספורט כביר. בן דוד שלי, שהוא דרום אפריקאי, השלים את המירוץ לפני כ-15 שנה, ואחר כך חזר בתשובה… אני חושב שמגבלת הזמן היא 11 שעות. כי הבן דוד סיים ב10:53…

עזי 31 במאי 2010

11 שעות, בדקתי באתר. לא פחות מארבעה ישראלים השתתפו.

נתי 31 במאי 2010

עזי, ברור שסמאשנובה בפנתיאון באופן עקרוני. הסיבה שזה לא יושב לנו בראש, ואנו לא התרגשנו ממנה כמו משחר, לא נובע, לדעתי, מצרות אופקים וכד'. פשוט משום שישנה הרגשה שזה לנכס לעצמך משהו שלא שייך לך. בדיוק כמו שההישגים של שטילוב לא נובעים מאיזו השקעה חדשה בענף. דווקא מתוך מודעות לדלות ההישגים כשבא מישהו ומצליח ככה אתה מרגיש שזה לא באמת שלך. ברור גם שלמכשול השפה השפעה מכרעת, לשידור של להשתלב וכד'. אולי זה לא צריך להיות ככה. אולי-בטוח- שלמספר ההופעות בפדרציה צריך להיות משקל גדול. אני לא טוען שזה לא משהו רגשי אלא רק שהוא לגיטימי ולא כמו שמנסים תמיד לטעון. אם שאלתך לא ניסתה לרמוז כלום – איתך הסליחה.

דוראנט 31 במאי 2010

אם כבר הייתי משווה את סרינה לשאקיל אוניל
האחת השחקניות הגדולות בהיסטוריה
שלא נתנה את כל כולה בענף
ואם הייתה משקיעה 100 אחוז
הייתה הגדולה מכלום

עזי 31 במאי 2010

נתי, ניסתה גם ניסתה. עושים משחר פאר – אישיות ילדותית ומפונקת – יותר ממה שהיא, עם כל הכבוד להישגיה והם יפים מאוד, לא רק כי היא צברית אלא גם כי יש לה תמיכה תקשורתית וגב איתן מאוד של גורמים חזקים. סמשנובה, שגם היתה 15 בעולם בשיאה וגם היתה בשמינית גמר רולאן גארוס פעמיים וזכתה ביותר טורנירים וכו', עלתה בגיל 14 והפכה למקצוענית כישראלית.
ההרגשה שלי היא שבפנתיאון שבנו פה או ששתיהן כרגע בפנים או ששתיהן בחוץ, אבל שרוב האנשים יכניסו את פאר ואת סמשנובה לא. וזה עוול.

נתי 31 במאי 2010

אני מסכים גם לגבי ההרגשה שלך וגם לגבי העוול. מה שניסיתי לטעון היא שזה נובע מסיבות רגשיות שכשלעצמן הם מובנות. ברור שברשימה של עיתונאי שיפרסם בעיתון או בהיכל תהילה וכד' אלו דברים בעיתיים. אבל האסוציאיציות שספורטאי מעורר קשורות גם למעמדו. בקיצור העוול אכן עוול אבל לא בגלל יחס ל"אחר", פטריוטיות וכד'. יש מקרים מקבילים של עולים שיוכיחו אחרת. זה לא סותר כמובן את כל הדברים שאמרת

נתי 1 ביוני 2010

אגב במשחק היום אכן ראיתי שחר פאר מגוונת הרבה יותר, אבל תגובותיה ותנועות הגוף שלה דוקא שידרו לי הססנות ופחד ממחסום פסיכולוגי דוקא. אני גם חושב שקשיחות מנטלית היתה לה תמיד. הטניס שהשתפר והביטחון שחזר הם שעושים את ההבדל.

עזאזלו 1 ביוני 2010

מוניקה! ריספקט, רונן.
כמה טראגי.

IDO 1 ביוני 2010

הפסקה בין גיימים. מערכה ראשונה 5:2 לסרינה. המצלמה מראה את שחר עוצמת עיניים ולוקחת נשימות עמוקות, אני חושב שהיא ממלמלת "אום נאהי מאשאנה".
רגע ספורטיבי גדול.

היא חזרה למערכה שנייה ולקחה לסרינה שבירה. וזה הישג גדול.

אבל, עם כל הכבוד. סטוסר – סארינה זה הגמר האמיתי. גם סטוסר למדה להיות בולדוג שנושך ולא עוזב, כבר יש לה את הסרבים הכי חזקים ומשחק אול קורט. והיא האכילה את הנין בוץ אתמול.

אוזי רולס!! וובר הנהג הכי מהיר בעולם. סטוסר בטניס, רק נשאר אליפות העולם בכדורגל!

moby 1 ביוני 2010

רק איזה כדורגל, מה שמשחקים ביבשת הישנה?

דורון 1 ביוני 2010

עזי, רונן,

המגבלה אמנם היתה 11 שעות עד לפני כמה שנים ואז שונתה ל12 שעות. עזי, הנה מה שאומר האתר:

Badges and medals will be awarded to all official finishers who complete the full distance within the 12-hour cut-off.

היו שם כמה סיפורים מרתקים בהיסטוריה, כולל כמה שברונות לב דרמטיים במיוחד, ורצה אמריקאית שסיימה לפני כ15 שנה בזמן של 11:00:01, וכמובן שאיחרה את הסיום הרשמי, אבל הפכה לגיבורה בדרום אפריקה…

איש 1 ביוני 2010

עזי- סמאשנובה בפנתיאון העולמי, לא רק הישראלי. מעבר להישגיה רבים ומיקומה בדירוג היא מחזיקה בשיא ההופעות בגביע הקונפדרציה.
מדהים שהזיכרון המקומי הסלקטיבי גורם לאנשים לזכור היכן נולדה אך לא את העובדה שבחרה לייצג את ישראל, למרות שממש לא הייתה חייבת. עצוב שממהרים לנכס כאן כל מיני בני יורדים כסשה ברון כהן ורם עמנואל ואת סמאשנובה משחררים בכזו קלות.

בארטה 1 ביוני 2010

לפי מה שזכור לי הישג השיא של סמאשנובה היה דירוג 15, אם פאר תגיע ל-14 זה יהיה שיא ישראלי. האם למישהו זכור אחרת?

בארטה 1 ביוני 2010

או קיי…. ראיתי עכשיו תגובות קודמות…

Comments closed