מונדיאל (15): שתי הערות על סיום הסיבוב המוקדם

אני אוהב מאד את הדרך בה הסתדרה ההגרלה. במקום מצב בו נבחרות עם מסורת ידיחו עכשיו נבחרות עם פחות מסורת יש לנו מצב שונה. הנבחרות עם המסורת יתמודדו ביניהן במשחקים פתוחים. ונבחרות עם פחות מסורת ייפגשו ביניהן מבלי לפחד זו מזו.

 

 

אני מעדיף את אנגליהגרמניה עכשיו. אני חושב שדווקא כן צפוי משחק טוב כי סגנון המשחק של שתי הקבוצות מתאים זו לזו. וגם המוטיבציות יהיו גבוהות. אני לא צריך ששתיהן ייפגשו בשלב מתקדם יותר אחרי שיתנו לנו כמה משחקים משעממים. שיגשו עכשיו לעניין. אותו דבר בין ספרד לפורטוגל. ובמידה מסויימת מקסיקומול ארגנטינה.

 

 

בדומה משחקים כמו אורוגוואיקוריאה, ארה"בגאנה או פרגוואייפן הם נפלאים. לכל אחת מהנבחרות הללו ניצחון ורבע גמר יהיו הישג מדהים. בעצם גם להן מדובר במעין משחקי גמר.

 

*

 

הייתה לי הזדמנות לשאול את דיאגו פורלאן שאלה לפני כמה ימים. ביקשתי ממנו להסביר את השליטה הדרום אמריקאית במשחקים. “שחקנים מצויינים", הוא ענה. ארבע דרום אמריקאיות זכו בבית שלהן. צ'ילה סיימה בשוויון נקודות עם ספרד. רק הפסד אחר לקבוצה דרום אמריקאית ב-15 משחקים.

 

 

יש להן מאמנים צינים כמו דונגה. מאמנים כאוטים כמו מראדונה. מאמנים עם אוריינטציה התקפית כמו ביאלסה או אוריינטציה טקטית כמו טברז. כך שההסבר של פורלאן נראה לי מדוייק להפליא.

 

נדמה לי שגם השיטה שלהם מועילה להם. הם מעלים את הטובות ביותר למונדיאל. וגם כל נבחרת צריכה לשחק תמיד נגד ברזיל וארגנטינה.

 

גביע עולמי 12-הקייס של רונאלדו
גביע עולמי 13-הימורים ופטריוטיזם

111 Comments

אופיר 26 ביוני 2010

אחרי התחלה צולעת בסה"כ נראה נחמד. מונדיאל כאוטי כזה, מזכיר לי את 2002 קצת. מעבר לזה נראה לי שמי שנמצא שם עושה חיים ושהכל מתנהל למופת.

מה שחסר לי בינתיים זה איזו אגדת מונדיאל פוטנציאלית, ואני מקווה שעוד תגיע. אולי הונדה מנבחרת היאקוזה-יאקוזה ייקח על עצמו את התפקיד?

גל 26 ביוני 2010

מה עם דייגו ומסי? יש לך פה פוטנציאל לסאגה שתסופר בכל היכל שעוד בוערת בו אש.

גל 26 ביוני 2010

יש הרבה ביקורת על ספרד, אבל לי הציניות שלהם דווקא חיממה את הלב. הגוזלים עזבו את הקן.

רונן דורפן 26 ביוני 2010

אופיר – התחושה שלי היא שעכשיו מסי יתעורר. האמון של מראדונה בו מוחלט. השחקנים כפופים לו. וגם אם לא הבקיע הוא היה מצויין בשני המשחקים הראשונים.

כן… עושים פה חיים. ועל הארגון איש לא מדבר אז כנראה שהוא בסדר. הכרטיסים והקרחות הם סקנדל. אבל זה סקנדל של פיפא ולא המארגנים.

גיל 26 ביוני 2010

נראה איזה משחקים יהיו מעכשיו. החרפה של הכדור משפיעה על המשחקים. אפשר לראות איך שחקנים מפחדים לבעוט מרחוק, ואלו שכן בועטים חלש אחרת הכדור עף לשמיים.

אוסטרלי 26 ביוני 2010

לא יודע למה עשית רווח.
אפשר כבר לקרוא לכדור בשמו -כדרועף

יוסי מזרחי 26 ביוני 2010

גם הונדה ושו"ת חושבים כך?

אריה 27 ביוני 2010

היה להם מספיק זמן להתאמן עם הכדור, כך שלהאשים אותו בבעיטות האיומות אלה טענות סרק.

אופיר 26 ביוני 2010

זכיה של ארגנטינה תהיה באמת סיפור ענק, חבל שמראדונה יגזול את התהילה מהשחקנים כמו מוריניו. לפחות הוא לא מעודד אנטי-כדורגל.

אני מסתכל על רשימת הנבחרות שנשארו, ולאור מה שראיתי עד עכשיו קשה מאוד לחשוב על פייבוריטית ברורה. ברזיל סולידית, אבל כשאני משווה אותה לנבחרת ההיא שהצילה את מונדיאל 2002 בא לי לבכות…

גיל 26 ביוני 2010

עוד דבר אגב: עד עכשיו לא גילינו שחקנים חדשים כמו בכל המונדיאלים ולרוב מי שצפוי היה שיצטיין גם עושה את זה.

גל 26 ביוני 2010

כנראה שאני לא עם האצבע על הדופק. את מסוט אוזיל לא ממש היכרתי, והיה בחור צעיר בחוף השנהב שהפתיע אותי לטובה (שכחתי את שמו.)

אה, ובסטיאן שוויינשטייגר מפתיע לטובה כקשר אחורי.

תומר ש 26 ביוני 2010

אני התרשמתי מג'רביניו של חוף השנהב, ומקונטראו של פורטוגל, שאת שניהם לא הכרתי לפני.

זיו 26 ביוני 2010

הונדה מיפן מרשים מאוד, צ'באללה מדרום אפריקה היה על הכיפאק, אניימה נחשב להפתעה גדולה, אליה ההולנדי, יונג טיי סה מצפון קוריאה

כנראה שרובם לא יסחבו את הקבוצות שלהם רחוק מדי (אולי הונדה) אבל אין ספק שהם היו הפתעות נעימות

מיכאל 26 ביוני 2010

יותר חשוב שההגנה של ארגנטינה תתעורר, כי הפעם היא תצטרך להתמודד מול איומים אמיתיים.

כשמסי משחק נגד הגנות כמו של יוון דרום קוריאה וניגריה אולי הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה, אבל נגד מכסיקו אני בספק רב אם הוא ישחזר איזשהי יכולת מהבתים. במיוחד שלמראדונה אין יותר מדי תוכניות כמאמן מה לעשות אם מסי לא במשחק.

בכל זאת, כל נבחרות דרום אמריקה למעט ארגנטינה + מכסיקו באות עם מערך משחק מסודר, ולא מערך שסומך על שחקן אחד במגרש. מה שירתיח אותי (והרתיח אותי בעבר) שכאשר ישמרו את מסי היטב כדי להוציאו מהמשחק יאמרו אנשים רבים בעיקר בעיתונות שהם מכתיבי דעת קהל שהמונדיאל חרא ובונקריסטי ורוחו של מוריניו פושה בכל מקום. הם שוכחים שליצן עומד על הקווים של ארגנטינה.

בסה"כ ההבדל בין דומנק למראדונה אינם כ"כ גדולים. שניהם באים בלי מערך משחק, וכמו שאת הקמפיין ב-2006 הציל זידאן, מראדונה סומך שמסי יעשה את העבודה. והוא יתבדה. כי אין צ'אבי בארגנטינה, ויש את דמיקליס בהגנה, וזה כבר סימן רע

כסיפוביץ 26 ביוני 2010

מיכאל אתה בהזיות?
האם יכול להיות שעשית השוואה בין מאראדונה לדומנק?
דייגו לא מנסה להשפיע על המשחק, הוא פשוט נותן לשחקן הטוב בעולם לשחק אותו, יהיה המחיר אשר יהיה.
לעומת דונגה שהורס כדורגל של אומה שלמה {אם הם ייקחו את התואר זה יהיה אחד האירועים ההרסניים ביותר התולדות הכדורגל הברזילאי}
דייגו לפחות נאמן לצופה ולכדוגל שלו.

על דומנק אני לא רוצה להתחיל בכלל.
מוקדם מדי להתרגז

יוסי מזרחי 26 ביוני 2010

כסיפוביץ,תירגע.
לא צריך להתרגז בכלל.
ואם כן, יש את הפרשן ההוא ,אתה יודע, השותף של איינשטיין….

מיכאל 26 ביוני 2010

אני לא בהזיות.
אני ראיתי את קמפיין המוקדמות של ארגנטינה, וכמה משחקי ידידות, במיוחד נגד גרמניה. באף משחק הוא לא נתן למסי לשחק את המשחק או בנה את המשחק סביבו, כי היריבות היו טובות, לא נמושות או עם הגנה פחדנית.
למשחקים האלה הוא בא בלי מערך משחק, אם השיג יתרון אז מה טוב, ואז התחיל להתבנקר. נקודה משותפת נוספת היא הזימונים התמוהים. מה שמשחק למזלו של מראדונה הוא שאין לו שסע חברתי-עדתי בנבחרת, כי מבחינת כשרון לדעתי הנבחרת הצרפתית טובה יותר (אם משווים את היכולות בקבוצות, וכן מסי יותר טוב בעמדה שלו מכל השחקנים).

אני חולק עלייך עם הקביעה על דונגה. ראה את ברזיל במונדיאל 2006, 4 אגואים משחקים בחוד, הטובים יותר בעולם דאז. מה יצא? הפסד לצרפת של דומנק, כי עם כדורגל הרפתקני בלי הגנה וקישור דפנסיבי ומערך משחק שלא מתאים לכדורגל העכשווי לא לוקחים גביעי עולם.

בא דונגה ובסה"כ התאים את ברזיל לכדורגל האירופי, ומנע קרבות אגו בסגל שלו. כיום לא ניתן לשים כמות גדולה מדי של כוכבים בסגל אחד כי זה המתכון הבטוח להדחה מוקדמת. מה שעבד ב82 ו-70 לא יעבוד היום. מגרש הכדורגל הוא לא חוף הקופה-קבנה. מהפכנים אף פעם לא זכו לאהדה גדולה למדי, אבל אם ברזיל יקחו אליפות מי שיאכל את הכובע ויהיה עצוב אלה יהיו עיתונאים ולא אוהדים אמיתיים. לאוהדי ברזיל יש אירועים הרסניים אמיתיים (מונדיאל 1950 ו1982), ולא אליפות עם דונגה.

הופ 26 ביוני 2010

גיל
רוב השחקנים הטובים כבר משחקים בקבוצות הבכירות באירופה, גם הצעירים שבהם. חוץ מזה יש אינטרנט ובעיקר יוטיוב, ולכל פישר בן 12 יש כבר סרטון ביצועים.
התגליות שלי באו עד עכשיו מדרום קוריאה ויפן (הנבחרות הטובות היחידות שרוב השחקנים שלהם לא משחקים באירופה, אם אני לא טועה). חוץ מזה לא הכרתי לפני כן את אלטידור האמריקאי, סלסידו ובררה המכסיקנים, וגם את ג'רביניו וקונטראו שהוזכרו לעיל.
וחוץ מזה, גם היום העליתי פוסט חדש.

אייל 26 ביוני 2010

אגב, לעניין הנפילה של טורס במשחק נגד צ'ילה – אני חושב שבהתבוננות חוזרת אפשר לראות די בבירור שהוא מעד אחרי שרגל אחת שלו נתקלה בשנייה; אסטרדה בכלל לא נגע בו:

http://www.youtube.com/watch?v=i5J7V42hNt4

וכאן זה אפילו עוד יותר ברור:

http://forum.sportenter.co.il/showpost.php?p=948208&postcount=146

martzianno 26 ביוני 2010

אני עד עכשיו נהנה טילים!
ואני מציע לכל מי שלא עושה כמוני, להצטרף.
כי ייקח הרבה זמן עד שזה יחזור. משהו כמו ארבע שנים.
חוצמזה החלק הטוב עוד לפנינו.
ואני חייב לציין לטובה את הכיסוי האינטרנטי של ערוץ 1. עבודה נאה ביותר.

גיל 26 ביוני 2010

תמיד יש שחקנים חדשים שלא שמענו עליהם, אבל אני לא מוצא איזה שחקן שיש לו את אפקט ה"וואו!", מישהו לא ידוע שהייתי רוצה להחתים אותו בקבוצה שלי. אולי זה נובע מזה שבאמת רוב השחקנים כבר מוכרים (ובכלל, להחתים על סמך המונדיאל זה לא דבר טוב). גם בינתיים המונדיאל בכללותו לא מספק רגעי וואו, חוץ מאולי השער של דונובן. נקווה שזה ישתנה ממחר.

אביאל 26 ביוני 2010

אופיר – האם גם להתמסר לרוחב במשך עשר דקות שלמות במעמד של גביע העולם בכדורגל הוא אנטי כדורגל ? לדעתי לפחות הרבה יותר מאותו "אנטי כדורגל" של מוריניו, לפחות פה יש אתגר ומחשבה ולא התמסרות בין בלם לבלם שכל פעם קשר אחר יורד כדי להשתתף באימפוטנציה.

מצטרף לתשבוחות על אוזיל, אמנם הוא הבריק גם בורדר ברמן אבל לא חשבתי שזה יעבוד גם ברמות האלה, הפתעת המונדיאל שלי הוא ללא ספק קונטראו, מגן מצוין שמזכיר לי את להאם ולמה שריאל מדריד לא תרכוש לה אותו ?

מיכאל – ממה שראיתי גם למקסיקו אין הגנה ברמה מספקת, לעומת זאת אם היא תיתקל באנגליה ברבע זה כבר יהיה מבחן יותר רציני. 

זיו 26 ביוני 2010

בדיוק!
במשחק של אינטר – ברסה אנשים התלוננו על הקטנצ'יו של אינטר אבל בתכלס משחק המסירות בחלק האחורי של ברצלונה ונבחרת ספרד הוא גם סוג של בונקר! ומזן הרבה יותר גרוע.

את מי זה מעניין לראות את פויול ופיקה מתמסרים בחצי המגרש שלהם חצי שעה? חבל שהרחיקו לצ'ילה שחקן שלא בצדק.

יוסי מזרחי 26 ביוני 2010

אביאל,
הם לא "התמסרו", זו היתה "הנעת כדור".

גיל 26 ביוני 2010

עוד נו היטר, מישהו עדיין מתרגש? זה במיוחד היה מכוער עם 8 הולכות ופיצוץ חובט אחד.

גיל 26 ביוני 2010

ואגב, שוב פעם נגד טמפה שכבר זרקו עליהם שני פרפקטו.

כסיפוביץ 26 ביוני 2010

גיל
מתי פעם אחרונה ראית שחקן עם כזה אפקט בטורניר גדול?
כמו שכתב הופ היום רואים אותם בגיל 12 באינטרנט.
מי שעוקב אחר הליגות באירופה ולא רק אחרי ברצלונה או מנצסטר היה מכיר את הבעיטות החופשיות של הונדה או את הכישרון של אוזיל.
היופי שאלו שחקנים שיודעים לנצל את הבמה הזו לשדרג את הנבחרת שלהם.

ויש אחד קוראים אותו מסי…

גיל 26 ביוני 2010

רונאלדו ב2002.

כסיפוביץ 26 ביוני 2010

רונאלדו הגיע למונדיאל הזה כחלוץ הטוב בעולם ומאחוריו הייתה הנבחרת הטובה בעולם.
לא היה שום גילוי חדש אלא פשוט שחקן שהוא עילוי

ויינר 26 ביוני 2010

לזידאן ב2006 הייתה יותר השפעה מרונאלדו ב-2002 לטעמי. הוביל את הנבחרת לגמר במו רגליו.
אבל אם מדברים על שחקנים פחות מוכרים, אז אפשר להיזכר בקארל פובורסקי ביורו 96. בא די לא מוכר והוביל את צ'כיה כמעט לזכיה, לפני שהרס את עצמו במנצ'סטר.

מארק בלינדר 26 ביוני 2010

גם ריברי הימם הרבה אנשים בטורניר גדול

עזאזלו 26 ביוני 2010

הצלחת הדרום אמריקאיות מושלמת. 5 מתוך 5 בשלב הבא, ארבע מתוכן כראש בית, הפסד אחד בלבד לכולן ביחד – וגם הוא, של צ'ילה, ב-10 שחקנים (שלא בצדק לדעתי), ומול אלופת אירופה. דבר שהוביל אותה למקום השני בבית "בלבד". בחצי נשימה ניתן להוסיף, אולי, גם את מקסיקו.

ובדיוק מהסיבה הזו מבאס שניאלץ להיפרד לפחות מ-2 מהן בשלב הבא – שני עימותים לטינו אמריקאיים ישירים.

זה בצד החיובי, והאמת – המפתיע. הצד השלילי, אחד מהם: יותר מדי משחקים, או סופי משחקים, שהועברו בפסיביות מגונה מצד שתי הקבוצות, כאשר "התוצאה הסתדרה". אני מדבר על הסוף של גרמניה-גאנה, עם האיתותים מהספסל הגנאי שלא כדאי להשוות ולעלות מהמקום הראשון בבית; כל המשחק בין ברזיל לפורטוגל, המשחק הכי גדול בשלב המוקדם שהניב הכי מעט; ושיא השיאים – עשר הדקות האחרונות בין צ'ילה לספרד. באותן דקות, חישוב קל (לא לערוץ 1, אבל בעולם הנורמלי) גילה ששוייץ זקוקה לשני שערים במשחק המקביל כדי להעפיל הלאה. ולכן, קיבלנו משהו בזיוני, ומי שהעליבה במיוחד היתה ספרד.

אלופת אירופה, מייצגת תרבות ספורטיבית אדירה, ואפילו אכזרית (א-לה קורידה: לא מרחמים על היריב, ממשיכים כדי לנעוץ בו עוד), עומדת במרכז המגרש, מול 10 שחקנים, ולא עושה דבר. זה בזוי בעיני. זה מתאים לגרמניה ואוסטריה. לא ספרד. כל כך הסכמתי עם הקולות שביקרו בזמנו את צ'לסי, בבונקר הביתי נגד עשרה שחקנים של ברצלונה. זה כסף קטן לעומת ההתנהגות של ספרד אתמול. יגידו יעיל, פרגמטי, ציני או סיני – אותי זה הגעיל. וכזכור לאוהדי צ'לסי, להתנהגות כזו יש עונש בהמשך. ככה לפחות אני מאמין.

זיו 26 ביוני 2010

מסכים, מצד שני אני לא כל כך מבין את זה – אני ממש לא בטוח שעדיף לשחק נגד פורטוגל או ארה"ב מאשר ברזיל ואנגליה.

moby 26 ביוני 2010

מראדונה במיקום בלתי אפשרי, מרבית הפרשנים/אוהדים לא אוהבים אותו. הוא עף שוחטים אותו. הוא מצליח אז זה לא נחשב יש לו את מסי. הוא הביא נבחרת (שכולם שאלו למה זה בא וזה לא…) וכשרואים את נבחרת צרפת מבינים שהמרקם החברתי ויחסי מאמן שחקן מאד חשובים בטורנירים מאין אלו ודייגו עבר כמה כאלה.
איטליה נשדדה (גם ארה"ב אבל היא הצליחה לתקן) אז אפשר עד מחר לרקוד על ההפסד שלהם אבל בספורט האמריקני האיטלקים היו עולים שלב. והמנצ'טות היו נשארות הארון.
הטורניר הזה מבטיח לנו משחקים "היסטוריים, סיפורים "היסטורייים" וסינדרלות.

כסיפוביץ 26 ביוני 2010

מעבר לכל דייגו מייצג נאמנות לכדורגל היפה לטעמי.
דונגה יכול לקחת את המונדיאל ולטעמי בנה נבחרת יותר טובה משל דייגו אבל איבד את הקהל הברזילאי שמעדיך ורוצה כדורגל יפה לפני תארים.
דונגה הוא האנטיתזה לדייגו בסיפור הזה.
בגלל זה הגמר הקלאסי יהיה ארגנטינה ברזיל.

אריאל 26 ביוני 2010

אני באמת לא מבין את אלו שמתלוננים על הסוף של ספרד-צ'ילה, זאת נראית לי התקרנפות מדרגה ראשונה. הרי עד היום אנשים מבכים את נבחרת ברזיל של 82, שהמשיכה לתקוף והפסידה לאיטליה למרות שהיתה צריכה רק תיקו. גם פה, ספרד אם היתה חוטפת עוד גול היתה פוגשת את ברזיל בשלב הבא, מה רציתם, שהם ימשיכו לתקוף בחמת זעם רק בשביל לרצות את הצופים?

המטרה של המשחק היא לנצח. ל-נ-צ-ח. מי שבכה על אינטר בזמנו או על ספרד הפעם לא מבין מה זה כדורגל בכלל.
וזה בלי לדבר על העובדה שהפעם אפילו לא היה לנו משחק אחד, כמו שיש לפחות שניים בכל מונדיאל, שבו קבוצה כבר הבטיחה את העליה ומעלה את המחליפים שלה למשחק השלישי ובכך משפיעה על התוצאה הסופית. מה שילמד אותך שלא משנה מה יהיה, אנשים תמיד ייתבכינו

ויינר 26 ביוני 2010

הבעיה היא שרוב אלו שבכו על אינטר בזמנו, הם אלו שמהללים את ספרד וברצלונה וטוענים שה"דרך" היא מעל הכל. בתור אחד שהעריך את המשחק של אינטר אז, גם לא מזיז לי איך שספרד שיחקו אתמול, הדבר היחיד שחשוב הוא הניצחון.

תומר הלא מקורי 26 ביוני 2010

באופן עקרוני אני מסכים איתך, אני חושב שהביקורת הזאת מופנית בכל מונדיאל/ליגת האלופות בסיום שלב הבתים כאשר קבוצות מסויימות מבטיחות את השארותן.
זה לגיטימי איך שספרד/צילה/ברזיל/פורטוגל שיחקו אבל זה פשוט מעצבן:)

יובל שהוא אחר עד כדי כאב 26 ביוני 2010

הביזאר של הז'אנר הזה הוא ללא ספק משחק האוננות של למפארד עם דגל הקרן ברבע שעה האחרונה. אסור לתת לאנגליה יותר לשחק בחמש – ילדים רואים את זה!

ירון 26 ביוני 2010

מה שעוד יותר ביזארי וביזיוני בהתנהלות של אנגליה במשחק הזה, היא העובדה שחסר להם גול אחד כדי לסיים את הבית במקום הראשון ולקבל הגרלה הרבה יותר נוחה בהמשך. אמנם באותו זמן היה 0-0 במשחק המקביל, אבל היה סביר לצפות שהאמריקאים יבקיעו. זה הופך את ההתנהלות של האנגלים במשחק הזה לא רק לצינית ופחדנית, אלא גם מטומטמת מדרגה ראשונה.

רונן דורפן 26 ביוני 2010

אריאל – זה פשוט ההלם של אנשים לראות את שחקני ברצלונה עושים את זה….

עזאזלו 26 ביוני 2010

הכל שאלה של טעם. ושאלה איפה כל אחד שם את הקווים האדומים שלו, כאוהד.
אם המטרה היא לנצח – אז למה מהללי בזבוז הזמן, התועלתניים, מחשבי החישובים והמדברים על "יעילות", משל היינו בעסקי השבחת גידולי שלחין – למה אתם זועמים, למשל, על התחזויות? הרי התחזות טובה, א-לה בוסקטס או ריבאלדו, פותרת המון בעיות. היא מרחיקה שחקני יריב. היא מביאה לפנדלים ושערים. היא מביאה לבעיטות עונשין מסוכנות. היא יוצרת יתרון יש משמעותי בהלבחה אחת של מרמה (או שתגידו, "גאוניות").
אולי תגידו, לא – זו רמאות. כלומר – עבירה. נכון: זו עבירה ענישה. ניתן להוציא צהוב על התחזות. רגע: האם אין מדובר כך בכל עבירה במשחק? מה עם הדבר הזה שנקרא, "עבירה חכמה"? הכשלה מכוונת? זו לא חלק מהמטרה – לנצח בכל מחיר?
אז ככה, הכל בעיני המתבונן.
ובעיני, הנאיבי, רומנטי, היספניולי, לא-יעל ולא-שלחין – בזבוז זמן לשמו הוא חרא ספורט. וחרא כדורגל. ויריקה בפרצוף של אוהדים. "לנצח בכל מחיר" הוא מטרת המשחק, אבל בגישה הקיצונית הוא הורג את המשחק עצמו.
כן, אני נהנה מברזיל 82' והולנד 74'. נדמה לי שהן הנבחרות שעשו את הכדורגל לאהבה גדולה לכולם. מאוד מצער שזה גם לא השתלם להם ולנו בזכייה פואטית. אבל מי בכלל מתגעגע לאלה שניצחו אותן?

תומר הלא מקורי 26 ביוני 2010

עוד דבר לסיכום שלב הבתים.
הכדור המזורגג הזה.
רק לי נראה ששחקנים מאבדים כדורים פשוטים והם לא מצליחים להשתלט עליו?
דבר נוסף שבולט לי לעין הוא ההתנהגות השונה שלו אחרי שהוא קופץ על הקרקע.
ממש ניתן לשים לב שכאשר מריצים שחקן קדימה עם מסירת עומק חלק נכבד משחקנים לא מעריכים נכונה את התנהגות הכדור.
מכל הדברים שפיפ"א עושה ויש עליהם ביקורת (פוליטקה שקובעת איפה ישחקו, ציניות של תמחור וכו) זה הדבר ההזוי ביותר שהיא עשתה.
התועלת הכלכלית של המהלך הזה לא ברורה לי,אפשר לחשוב שכל מיליוני הילידים בעולם שיקנו אותו היו מבחינים בהדבל אם הוא היה כמו כדור רגיל ורק עם ההדפס שהם עשו.
נקודה מעניינת נוספת היא העייפות של השחקנים.
היה מעניין לבדוק עם למישהו יש זמן וחשק (רונן? :) ) את סך דקות המשחק של שחקנים כל הנבחרות בעונה של המונדיאל ולהשוות את זה למונדיאלים הקודמים.
יש לי הנחה לא מבוססת שכמות הדקות עלתה משמעותית וזה ניכר על השחקנים כולם, הם פשוט גמורים.

כסיפוביץ 26 ביוני 2010

בנוסף יש טענות שאדידס סיפקו לקבוצות בגרמניה את הכדור כבר לפני חצי שנה, שזו שערורייה בפני עצמה.
היחדי שלא מתרגש מהכדור הזה עד עכשיו הוא סזאר.
שוער מפחיד

Mr. Kate 26 ביוני 2010

זאת לא טענה ולא שערורייה. לאדידס יש הסכם עם הבונדסליגה, לפרמיירליג הסכם עם נייק. אם הפרמיירליג מעוניינים הם יכולים לחתום על הסכם עם אדידס, ואולי בעתיד פיפא יחתמו על הסכם עם נייק. בכל מקרה הכדור חייב להיות מיוצר על ידי איזושהיא חברה, ולכן ברור שיהיה צד מפסיד וצד מנצח(וסתם נתתי את הדוגמא עם הפרמיירליג אבל זה נכון באופן כללי).

ניר לוי 26 ביוני 2010

אדידס נתנו לכולם את האפשרות לשחק עם הכדור מבערך אמצע העונה.
ליגות שבהן אדידס היא הספונרית (כמו הבונדסליגה) עשו את זה, בליגות של נייקי מן הסתם לא, כי נייקי בחיים לא היו מסכימים לזה

אייל 26 ביוני 2010

כאשר התוצאה במשחק נתפשת על-ידי שתי הקבוצות שמשחקות כמשרתת אותן (בעוד שתוצאה אחרת עלולה לסכן אותן), כך שיש להן תמריץ לשמור עליה במקום לשנות אותה, סביר שנראה בדרגה כזו או אחרת את מה שקרה בסיום של ספרד-צ'ילה; זה פשוט הטבע האנושי, וכל עוד משחקים בשיטה של בתים היווצרות של סיטואציות כאלה מובנית לתוך המחזור האחרון. גם אין לכך באמת הרבה קשר למצבים בהם קבוצה אחת מתגוננת (בסגנון בונקריסטי שיכול להיות לא לטעמם של אנשים מסויימים) כדי לשמור על תוצאה שלקבוצה השנייה, שתוקפת, *כן* יש רצון לשנות.

ויכסלפיש 26 ביוני 2010

ברזיל וארגנטינה מרשימות, צ'ילה ופרגוואי עלו כי שיחקו בבתים חלשים, 0:1 על שוויץ והונדורס זה לא מדד להצטיינות, בטח לא תיקו עם ניו זילנד. אותה סיטואציה בדיוק היתה עם שתי הנבחרות ב-98'. עפו בשמינית

איטליה פישלה בגדול וגם צרפת. גם אורוגוואי עלתה בעיקר כי צרפת גרועה. אל תופתעו אם יפן ודרום קוריאה מגיעות לרבע הגמר על חשבון "הכדורגל הלטיני האטרקטיבי" וקוריאה/ארה"ב לחצי. יוון ניגריה ודרום אפריקה אינן יריבות משמעותיות.

המונדיאל אכן מזכיר את 2002, שלא נחשב לטוב בלשון המעטה, ממוצע שערים 2.04 למשחק 98 ב-48 משחקים.

אני לא מקטר. מעדיף את זה על שלב הבתים המדכדך בליגת האלופות. פה אין אוליגרכים והעברות. אבל מצד שני לא צריך להיסחף עם נפלאות "הסגנון הלטיני"… בקיצור העיקר שגרמניה תנצח מחר

צור שפי 26 ביוני 2010

למרות שספרד עלתה מהמקום הראשון בבית היא עדיין רחוקה מהנבחרת שהיא יכולה להיות ומהמשחק שהיא יכולה לתת. עד עכשיו ניסויי ההרכב של דל בוסקה לא הביאו למציאת האיזון האידאלי בין החזקת כדור ויעילות, מול צ'ילה ספרד הבקיעה דווקא בזמן שהכדור לא היה אצלה. פרוייקט השיקום והסרת החלודה מטורס לא מתקדם, התפוקה שלו עד עכשיו אפסית. לא נשאר זמן לניסוי וטעיה. חבל, כי זו הנבחרת עם חומר השחקנים הטוב והמאוזן ביותר.

אריאל 26 ביוני 2010

אני חולה על טורס אבל הגיע הזמן שדל בוסקה ייזנח את הניסוי איתו ויעלה עם דברים שעובדים, כמו פדרו למשל. את טורס הוא יכול לשמור על הספסל כאס אם כלום לא מצליח

יוסי מזרחי 26 ביוני 2010

אני קצת חוזר על עצמי,(אבל זה מהנה מאוד):
מה שקרה בעשר הדקות האחרונות של ספרד צילה, היה אינטרס צילאני של קבוצה בעשר שחקנים (שלא בצדק),שרצתה לסיים את המשחק כמו שהוא ומצד שני, המשך ה"אתוס של הנעת כדור", שמתפוצץ בפנים של אלה שראו בכך ,איזו בשורה.
נא לאפסן את התלונות/הסברים, יהיה ניתן להשתמש בהם שוב, בעונת ה- לה-ליגה הבאה.

תומר ש 26 ביוני 2010

תותח כהרגלך…

אביאל 26 ביוני 2010

אריאל – תרשה לי לצטט את פרננדו טורס "גם אם נודח, נישאר נאמנים לשיטה", לא שמעתי את מוריניו או כל מאמן או שחקן אומר את הדברים האלה ועושה בדיוק ההפך.

וכן אני מעדיף בונקר של 10 בלמים מאשר לראות משחק מסירות בין שני הבלמים, לפחות בונקר אפשר לפרוץ (ובתור אוהד צ'לסי חוויתי את זה על בשרי), איך נבחרת שמורכבת כמעט כולה משחקני ברצלונה וריאל מדריד "שמחויבים לשחק התקפי"ֿ, עושה כזה דבר ? איך בכלל איזה עיתון או עיתונאי לא מדברים על זה ? את אנגליה שהעבירה זמן בקרן ידעו טוב מאוד לקטול, אתמול זה היה "בסדר" כי זאת ספרד.

בני תבורי 26 ביוני 2010

אריאל,
אני מקווה שדל בוסקה לא מקשיב לך. טורס עשה אתמול עבודה טובה מאוד במשחק ההתקפה של ספרד. הוא הטריד את ההגנה, החזיק כדור ומסר מצויין. גם השער של וייה הגיע כתוצאה של התקפה שלו. טורס, כמו רוני, צריך להתאפס ולפגוש את הרשת פעם אחת ועל הספסל זה לא יקרה לו. אגב, ההכנסה של פאברגס היתה נכונה ובעיתה, אבל אני הייתי מוציא קשר ולא את טורס.

צור שפי 26 ביוני 2010

אני עם אריאל, טורס בכושר היה מנצל מצבים שהיו לו בכל שלושת המשחקים, זה ששוער צ'ילה בראבו יצא אליו באופן חסר אחריות עדיין לא מקנה לו מניות בשער הראשון. אני עדייו קצת כועס על וייה שלא נתן לטורס לבעוט את הפנדל המוחמץ נגד הונדוראס וככה היה אולי מגביר לו את הביטחון ויוצא גדול בעצמו אבל לנוכח הפרפורמנס המדהים של וייה אתמול קשה באמת לכעוס עליו. אני גם לא מבין מה כולם יורדים על הרבע השעה האחרונה אתמול, לשתי הקבוצות היה ברור ששוויץ צריכה להבקיע שני שערים כדי לעלות וזה כנראה לא הולך לקרות. היו 75 דקות של כדורגל טוב, בברזיל – פורטוגל המשחק הפך לחסר ערך החל מהדקה ה-25 בערך.

אסף 26 ביוני 2010

אביאל – קצת פרופורציה.
ספרד שיחקו התקפי במשך 2 משחקים ושבעים דקות. הרבע שעה האחרונה של המשחק אתמול היתה ביזיון, אבל להשוות אותה לקבוצות שבאות לסגור את המשחק מהדקה הראשונה זה לא רציני.
מה שספרד/צ'ילה/גאנה עשו גורם לי לרצות שהמשחק יגמר ויתחיל משחק אחר. בונקרים כמו של שווייץ או המדובר של מוריניו גורמים לי לרצות לא לראות כדורגל.
ואת ספרד קוטלים כל הפוסט הזה.

ארנון 26 ביוני 2010

אסף, את ספרד קוטלים כאן בלי קשר למה שהיא עושה, עפ"י הלוגיקה הבאה:
ספרד היא ברצלונה-מניעת-הכדור-ללא-מטרה,
ברצלונה-מניעת-הכדור-ללא-מטרה נתפסת כאן כיריבה של מנצ'סטר-הלוחמת-והתכליתית, של צ'לסי-הסקסית ושל אינטר-היעילה (תלוי את איזו קבוצה שנפגשה בשנתיים האחרונות עם בארסה אתה אוהד) במאבק על איזושהי הגמוניה אירופית.
זה הכל.

אסף 26 ביוני 2010

ארנון, אני אמנה אותך ל"מנסח המחשבות הרשמי שלי".
אהבתי.

אופיר 26 ביוני 2010

אביאל, שתה קצת מים, התסכול עוד יהרוג אותך. ביג דיל, העבירו קצת זמן במשחק קשה, אחרי שהבקיעו שני שערים. ספרד היא לא כוס הבירה שלי, אבל בין זה לחרא של מוריניו מפרידות איזה 250 דקות התקפיות.

martzianno 26 ביוני 2010

אין להאשים את הספרדים ולא את הצ'יליאנים (או שיש להאשים את שניהם, אבל במידה שווה),
מדובר בטורניר, צריך לחשוב קדימה.
לא תמיד צריך להתאבד בהתקפה.
אז שיחקו 10 דקות משולשים.
זה חלק מהמשחק.
עוברים הלאה.

חוצמזה וייה בכושר מטורף. כדורים פוגעים בו בטעות ונכנסים לשער…

אביאל 26 ביוני 2010

אופיר – מצטער מאוד, אבל אני לא מתוסכל, אני מת שאיקר קאסיס יניף את הגביע. הבעיה היא עם זה שאת אנגליה קוטלים ואת מה שספרד עושה מקבלים, על זה, כרגיל בדיונים מהסוג הזה לא עונים, למה יש ביקורת על אנגליה ועל ספרד אין, תמיד מוצאים נושאים מסביב.
לי אישית אין בעיה עם איך שספרד שיחקו, אני מקדש את הנצחון, אין לי בעיה שספרד תעשה את זה, אבל יש לי בעיה עם מי שבמקר אחרים, עם מי שאומר על עצמו משהו אחד ועושה משהו אחר, על זה שאין מידתיות בתקשורת ושלא נדבר בכלל על אובייקטיביות מינימלית.
אסף וארנון – לדעתי הנעת כדור בין בלמים היא הרבה פחות "כדורגל" מאשר בונקר.

צור שפי 26 ביוני 2010

אביאל, לא ראיתי את אנגליה-סלובניה, יכול להיות שהם הבהירו שם מדוע הם מולדת הכדורגל. גדלתי על "משחק השבוע" בשנות ה-70 והכדורגל האנגלי הוא עבורי מה שהייקים מכנים "קינדר שטובה" (ובתרגום לארמית "גרסא דינקותא"). אבל, אם אני צריך להתבסס על המשחקים של אנגליה נגד אלג'יריה וארה"ב אז בכלל אין מקום להשוות בין האפסיות והחידלון שראינו ובין מה שמציגה ספרד המהנה גם אם הבלתי מושלמת.

אופיר 26 ביוני 2010

אביאל, ספרד כבשה בינתיים 4 שערים לעומת שניים של אנגליה (ועוד הרבה מצבים, משקופים וכו'). נכון שהיא רחוקה מכושר היורו שלה (בעיקר טורס), אבל אם אני צריך להחליט במי מהשתיים לצפות אין לי ספק. אני אוהב כדורגל "אנגלי" מהיר ופיזי אבל אנגליה זו פשוט נבחרת (כמעט) נטולת כישרון – עם כמה דמויות גרוטסקיות במיוחד.

the mighty reds 26 ביוני 2010

אתה מתכוון שאתה נהנה לצפות בזרים שמציפים את הליגה כי המעמד והעומק של השחקן האנגלי מתדרד מעונה לעונה , רוב הקב' כמעט נטולות זהות מקומית ובקושי מחזיקות שחקנים בריטים שלא לדבר שלא מגדלים כלום ברוב הקב' הבכירות.

אני לא מסוגל לחשוב איזה נב' אנגלית תעמוד עוד 4 שנים במונדיאל הבא בברזיל (אין כמעט עתודות של חלוצים , קשרים התקפים , בלמים , שוערים).

יוסי מזרחי 26 ביוני 2010

כל יכול אדום (תרגום חפשי שלי):
אני אוהד אנגליה (פשוט כי בית"ר לא הגיעה השנה למונדיאל…)ואני לא יכול שלא להסכים איתך.
יקרה שם תהליך דומה למה שקורה עכשיו עם איטליה, אלא אם מישהו יתעורר.

עזאזלו 26 ביוני 2010

הביקורת שלי על ספרד דאמש באה דווקא ממי שאוהב את הנבחרת, השפה, האנשים והתרבות שלהם, ובפרט תרבות הספורט. אפילו יותר מזה: מעקב עזאזלו מגלה שאתמול, לראשונה, מהחילוף של פברגאס, ההרכב היה רובו קטלוני! ססק, צ'אבי, פיקה, פויול, קפדווילה ובוסקטס. פרנקו מת – עכשיו זה סופי.
אז נבחרת קטלוניה, מחוזקת בבאסקי וכמה קסטיליאנים (כי בכל זאת לא נעים), שיחקה אתמול. ביתרון, נגד 10 שחקנים. והחלו מסירות בין שני בלמים לאורך קו המרכז. התבאסתי, כי בעיני זו לא היתה "הנעת כדור" עם/בלי מטרה. זה היה בזבוז זמן. כל עיוור ראה את זה.
בעיני, בארסה בשיאה משלבת את המשחק הכי יפה עם התוצאות הכי טובות. לכן היא כ"כ שנואה. לכן יורדים עליה גם כאן. כי היא פשוט יותר מדי טובה. אגב, זה לא עניין חדש – התיעוב ל"יפה מדי" הוא עניין שהולך עם בארסה זה שנים (מומלץ לקרוא את הפרק ב"העולם על פי הכדורגל" של פרנקלין פוייר).
אותה "הנעת כדור", בימים רגילים, היא לרוב יפה, בעיני לפחות, ותכליתית גם יחד. אתמול זה היה ההיפך הגמור. ברזיל כבר מזמן לא יפה, איטליה אף פעם לא התיימרה. אבל ספרד-בארסה? חבל.
ומי שמברך על "אובדן הנאיביות", ובכן: בפעם האחרונה שבדקתי, כדורגל היה משחק ילדותי מטופש, בעל כללים פשוטים, חסר כל השפעה בעולם האמיתי. יותר נאיבי ממנו תתקשו למצוא.

הופ 26 ביוני 2010

עזאזלו אני איתך (ולא רק בגלל שאתה כותב נהדר).

martzianno 26 ביוני 2010

עזאזלו – חסר כל השפעה בעולם האמיתי???
אתה חי ביקום מקביל?

כסיפוביץ 26 ביוני 2010

מרציאנו
אני רצתי לעשות קרחת כמחווה ל-צ'ה דו רי
השפעה גדולה מזה לא תמצא ;-)

עומרי 26 ביוני 2010

עזאזלו- "כ"כ שנואה"??? בארסה?!
הקבוצה הזו הוצגה חדשות לבקרים כקריטית לקיום הכדורגל בכללותו.

Nadav 26 ביוני 2010

זו נקראת הבועה – מקום בו פרנקו עוד עומד מאחורי ריאל, בו בארסה הם גיבורי העל שעפים להציל את העולם, בו כולם מקנאים בברצלונה וכ' וכ'

אסף 26 ביוני 2010

עומרי, אתה קורא לפעמים את הבלוג הזה, נכון? אז בטח נתקלת בביקורת על בארסה פה ושם.

גיל 26 ביוני 2010

אורוגוואי ניצחה ובצדק. הם קבוצה טובה יותר ורק חבל שכמו קבוצות אחרות הם מפסיקים לשחק כשהם מובילים. גם השופט נראה פרו קוריאני בצורה מחשידה.

ויינר 26 ביוני 2010

מישהו צריך היה לספר לשופט שהמונדיאל כבר לא בדרום קוריאה.

צור שפי 26 ביוני 2010

גיל, ויינר – בניגוד לשניכם לא ראיתי שריקות חד צדדיות, השיפוט היה טוב וגם לא ראיתי אורוגוואי טובה יותר אלא דווקא להפך. אני שמח שהם ניצחו אבל צריך להודות שהיה להם המון מזל.

ויינר 26 ביוני 2010

הנבדל שנפסק מנע שער בטוח, אבל בלי קשר, אני מסכים שאורוגוואי הייתה חלשה בחלק גדול משלבי המשחק. עם זאת, אני לא מסכים שהיה להם המון מזל, כי הם קבוצה הרבה יותר טובה, וכל פעם שקצת התחשק להם לשחק, ראו את זה.
אני לא רואה סיבה שיתקשו לעלות גם לחצי הגמר.

יואב 26 ביוני 2010

סוארז בשער של סופרסטאר.
פארקי בהופעה של סופרסטאר.

רונן דורפן 26 ביוני 2010

יואב – אם אתה רומז לענייני יונייטד, אני לא רואה אותו מגיע ליונייטד.

עופר 26 ביוני 2010

רונן – אני שוב מוחה על הגדרת גרמניה כמשעממת.

ראיתי שני משחקים שלהם בשלב הבתים – ונהנתי.

לעומת זאת ראיתי שלושה משחקים של אנגליה ו…השתעממתי.

יואב 26 ביוני 2010

רונן,
זה היה נטול הקשר יונייטד(למרות ששמו עלה בלא מעט אתרים,בתחילת הפגרה).

ולאחר שפארקי הודח,אני נשאר עם הרננדז,רוני ווידיץ בלבד בקרב מול ליברפול ועוד בפיגור(3-2).לא פשוט בכלל.

זיגי (היחיד) 26 ביוני 2010

וקאריק. אל תשכח את קאריק.

יואב 26 ביוני 2010

אכן.
נשארנו עם שני מחליפים, שחקן הגנה ואחד רוני.קבוצה של איש אחד היונייטד הזאת…

זיגי (היחיד) 27 ביוני 2010

שבשמיים ובאאאארץ

גיל 26 ביוני 2010

נכון שהשיפוט לא היה חד צדדי כמו במונדיאל בדרום קוריאה אבל איכשהוא, כל שריקה גבולית הלכה לכיוון דרום קוריאה כולל פנדל ברור שלא נשרק נגדה והאופסייד שלא היה שהיה מביא למצב של אחד על אחד. אני חושב שאורוגוואי כן שיחקה יותר טוב כשהמשחק היה בשיוויון, מה שמראה שהם בעיקר היו עצלנים כשהובילו.

גיל 26 ביוני 2010

אגב, לגבי הדרום אמריקניות צריך לזכור שזה הקבוצות הלטיניות בכלל. גם מקסיקו, פורטוגל וספרד עלו ולמעשה כולן חוץ מהונדורס.

ויינר 26 ביוני 2010

נדמה לי שאיטליה לא פחות לטינית משום קבוצה במונדיאל….

גיל 26 ביוני 2010

נכון, גם איטליה.

אביאל 26 ביוני 2010

אופיר – שוב התגובה שלך בכלל לא מתייחסת לשום דבר שטענתי, לא אמרתי שאני מעדיף את ספרד על אנגליה, לא אמרתי שאנגליה משחקת טוב יותר מספרד ולא שום דבר מהדברים שאמרת, אמרתי שלפי דעתי להתמסר עשר דקות שלמות בין שני הבלמים זה דבר הרבה יותר גרוע מאשר לעשות בונקר, גם צ'ילה הרומנטית והחביבה לא יוצאת כאן נקייה. ובנוסף טענתי שיש ביקורת חזקה בתקשורת על העשר דקות האחרונות במשחק של אנגליה סלובניה ואין שום מילה על על עשר הדקות המבישות של ספרד צ'ילה, זהו, לזה קראתי צביעות, חוסר אובייקטיביות ואולי גם סוג של "יורם ארבליות" שברוך השם לא לוקח חלק במונדיאל הזה וקובע בשבילנו את מי "שווה", "טוב" ו"כדאי" לאהוד.

ושוב, אשמח לתגובה אם התייחסות למה שאני כותב כבר בפעם הרביעית ולא לחזור על המנטרה שספרד משחקת את הכדורגל הכי יפה אי פעם באנושות ובגלקסיה כולה.

גיל 26 ביוני 2010

אני מסכים איתך עקרונית. זה הרבה יותר אנטי כדורגל מאשר אינטר, אבל לדעתי אין מה לעשות נגד זה. אי אפשר להכריח קבוצה לתקוף. זה פשוט נגזרת של מצב הנבחרות.

אסף 26 ביוני 2010

אביאל – איך בדיוק 10 דקות של כדורגל רע גרועות יותר ממשחק שלם כזה?
הרי בשבילכם – חובבי הכדורגל ההגנתי/טקטי/קטנצ'ניו/שקר כלשהו – זו צריכה להיות חגיגה אמיתית.
ולמה זה כל כך מפריע לך מה כולם כותבים? תהנה מהבונקר שלך וזהו.

אביאל 26 ביוני 2010

ויינר – ממתי הקבוצה היותר טובה באופן כללי צריכה לעלות ? ממה שראיתי במשחק דרום קוריאה עלו על אורגוואי במשך רוב המשחק, המזל של אורגוואי הוא שסוארז תפס יום ונתן גול מדהים ועשה תנועה מצוינת בגול הראשון, לא יותר מזה.

בקשר לנבדל, לא עניין של השופט אלא של הקוון, ודווקא אני לפחות ראיתי במשחק יותר החלטות גבוליות שהלכו לכיוון אורגוואי.

ויינר 26 ביוני 2010

על השיפוט אין מה להרחיב, בכל מקרה דרום קוריאה לא יכולים להתלונן.
ולגופו של משחק – נכון, דרום קוריאה עלו על אורוגוואי ברוב שלבי המשחק. אבל מהרגע שהשוו, אורוגוואי השתלטו על המשחק בקלילות שרק קבוצה שטובה משמעותית מיריבתה יכולה להתהדר בה. לא קל כל כך מהר לשנות מומנטום, והם שינו די בקלות. ואם לא סוארז, אז מישהו אחר היה שם גול. נראה לי.
לא אמרתי שהקבוצה הטובה יותר צריכה לעלות, אבל לרוב יש קורלציה גבוהה בין היותה של קבוצה טובה יותר להעפלה לשלב הבא, ואני חושב שזה גם מה שקרה במשחק הזה.
דרום קוריאה הגיעו כדי להילחם ולתת את המקסימום שיש להם, ושיחקו הכי טוב שהם יכולים, ואורגוואי הייתה ביכולת סבירה ואף פחות, וישחקו טוב יותר בשלב הבא. לטעמי, הם נעצרים רק בחצי הגמר נגד ברזיל, הקבוצה היחידה במונדיאל הזה שיותר צינית מהם.

ארנון 26 ביוני 2010

נחזור לרגע לשלב הבתים – לי אישית חבל שספרד סיימה ראשונה וצ'ילה שניה, ולא להיפך.
צ'ילה – ברזיל וספרד – פורטוגל אלו משחקים שאנחנו מקבלים גם באליפויות היבשת.
לעומת זאת היה יכול להיות מרתק לראות משחקים כמו ספרד – ברזיל וצ'ילה – פורטוגל, שאני לא זוכר מתי ראיתי לאחרונה, אם בכלל.
הפסד של כולנו.

אביאל 26 ביוני 2010

אסף – נתחיל מכך שאני לא חובב בונקרים באופן אישי, אבל אני כן מאמין שהנצחון הוא מה שחשוב ואותו זוכרים, גם לברצלונה שוכחים שללא שופט כל כך גרוע היא לא היתה מגיעה לגמר גם בשנה שעברה.

עכשיו שני הבדלים בגישות שלנו, אחד – יש כאלה שאין להם בעיה להגיד שהנצחון היא מהות הכל (מוריניו והשטן הנוכחי – היצפלד ושוויץ) ולדבוק בכך, כולל בונקר, כולל כל מה שבאמת צריך, ויש כאלה שאומרים המון אמירות רומנטיות שכובשות את הלב של אוהדי ההצלחות ברחבי העולם כמו שציטטתי את פרננדו טורס למעלה, אבל שהם מגיעים למצב שנוח להם, כמו במשחק של צ'ילה ספרד אז זה בסדר להניע כדורגל ולהעביר עשר דקות שלמות מזמן משחק, לדעתי מבחינת צופה כדורגל שמשלם כסף על משחק זה הרבה הרבה יותר גרוע מאשר לראות קבוצה עושה בונקר כי לפחות מישהו מנסה לפרוץ אותו, אבל האמת תמיד יוצאת לאור ודווקא אינייסטה אביר הכדורגל היפה אמר אתמול אחרי המשחק שהנצחון בסופו של דבר הוא מה שחשוב כאשר הוא נשאל על היכולת הירודה באופן יחסי של נבחרת ספרד, אז זה בסדר להגיד שהנצחון הוא חשוב ששואלים אותך שאלות כאלה, אבל לבכות ולהתלונן על הפסד לאינטר שלא "שיחקו" כדורגל.

הבדל שני – שוב, לא נוגעים למה שאני מדבר, לא אמרתי שאני מעדיף לראות את אנגליה על פני ספרד ולא טענתי שאנגליה טובה יותר או "ראויה" יותר, אלא שאופן הסיקור, בדיוק באותו מצב, רבע שעה-עשר דקות לסיום המשחק, מצב שנוח לקבוצה מסוימת, אז לאנגלים זה בושה וחרפה שהם לוקחים את הכדור לכיוון הקרן ומעבירים זמן ולספרדים זה בסדר גמור כי הם משחקים שמונים דקות כדורגל התקפי, אתה מבין למה אני מתכוון ?

אסף 27 ביוני 2010

הבנתי.
אני גם מסכים שרבע השעה האחרונה של ספרד היתה מאכזבת ומבאסת, ואני עומד על זכותי להתלונן גם על בונקר של אינטר וגם על אוננות של דל בוסקה.
ההצעה שלי היא לא לקחת יותר מידי ברצינות אמירות עיתונאים ושחקני כדורגל.

אופיר 26 ביוני 2010

אביאל, למען האמת ממש לא אכפת לי מה אומרים על אנגליה. הנבחרת הזו כ"כ אוברייטד ופייבוריטית מטעם עצמה כל כך הרבה שנים שכל מה שיכתבו עליהם הם הרוויחו ביושר. דיברת על ספרד, וציינתי בפירוש שהם לא כוס הבירה שלי, אבל כן, לי כצופה (וזה הדבר היחיד שמעניין אותי, אני לא עוסק בתורת המוסר) 10 דקות של החזקת כדור עקרה זה קנס שאני מוכן לשלם אם ביתר הזמן היו אירועים וכוונות התקפיות. אם אנגליה קיבלה יחס אחר בתקשורת על אותו הדבר…? מעניין לי את הת*ת.
מוריניו מוכן לגזור עלי 90, 120 ו-180 דקות של בונקר, וזה הרבה יותר מפריע לי – שוב, כצופה – אני מרגיש קשר רגשי לקבוצה מסויימת לעתים רחוקות, דפקט כזה באופי (וכשזה קורה אני מקבל את ארסנל).

יואב מ. 26 ביוני 2010

לא נעים לדבר איתך.

אביאל 26 ביוני 2010

אופיר – אז מסתבר שאין לנו על מה בכלל לדון, אין לי בדיוק מה לענות על דברים כאלה, במיוחד אם כמו שאתה כותב "זה לא מעניין אותך", תראה לך שככה כולם היו עונים בתגובה לטענות כלפי אינטר במשחק מול ברצלונה, "שלא מעניין אותנו", לי זה הפריע לראות את זה ובאמת שזה שלא קשור לזה שמדובר על ספרד או אנגליה.

יואב מ. – עם מי לא נעים לדבר ?

יואב מ. 26 ביוני 2010

עם אופיר.

דני 26 ביוני 2010

1- כנראה באמת שכשאתה משחק כל שנה בערך מול ברזיל וארגנטינה (אם בקופה או במוקדמות מונדיאל) לא מפחיד לשחק במונדיאל נגד שוויץ, ארצות הברית או צרפת.

2- מ 13 אירופאיות שהגיעו למונדיאל נשארנו עם שש, שאיכשהו יצא בסידור של השמינית גמר שהן יצאו בדיוק אחת נגד השניה (פורטוגל-ספרד, הולנד-סלובקיה, גרמניה-אנגליה), ככה שנקבל ברבע גמר 3 אירופאיות בלבד. די מדהים.

3- יורידו לאירופאיות ייצוג בגלל הכישלון? קשה להאמין. למרות שצריך להוסיף נציגות לאסיה שממש לא מיוצגת מספיק במונדיאל.

4- לשם השוואה: ב2006 היו 6 אירופאיות ברבע גמר (+ברזיל וארגנטינה), 4 ב2002 (אבל 9 בשמינית), 6 ב1998 (+ברזיל וארגנטינה) ו7 ב1994 (+ברזיל)

גיל 26 ביוני 2010

משחק מצוין עד עכשיו והשופט דופק את ארה"ב. שני פנדלים לא נתן להם (ועוד כיסוח של דונובן שעבר בלי שריקה בכלל). יאללה ארה"ב!

גיל 27 ביוני 2010

איזה מגעילים גאנה. כסחנים, בכיינים, צוללים. יאללה אורוגוואי!

סופרפלי 27 ביוני 2010

שני שערים נהדרים, שוער מצוין, חצי גמר ראשון לנבחרת אפריקאית נראה אפשרי.
אנגליה ארגנטינה הולנד יפאן ברזיל וספרד ישלימו אי"ה את הרבע.

גלן 27 ביוני 2010

גיל בשם כל העולם השלישי, התקינות הפוליטית, אברהם לינקולן, רש לימבו וברק אובמה- תחזור בך מדבריך ומייד. מדובר במינהגים אותנטיים ומלבבים.

מתבונן בקביעות מהצד 27 ביוני 2010

גאנה – ארה"ב, משחק מותח עד שהתחילו ההתחזויות ובזבוזי הזמן.זה מוציא את החשק מלראות את המשחק. ואני תוהה מתי החוקה תשתנה כנגד אותם מבזבזי זמן כרוניים.

גילוי נאות- רציתי שארה"ב ינצחו.

וכמו שכתב כאן גיל… יאללה אורוגוואי :)

רונן דורפן 27 ביוני 2010

גיל – יחד עם בזבוזי הזמן העליונות שלהם על האמריקאים ברמה האישית, לא הקבוצתית, היא עצומה. עד שארצות הברית לא תפתח שחקנים יצירתיים היא תהיה תקועה בנקודה הלא רעה בה היא נמצאת.

סימנטוב 27 ביוני 2010

בגדול לא נראה שזה יבואו שחקנים יצירתיים בכמויות. הנבחרת נעשת לבנה יותר. אין כמעט הספנים מעניין למה? בכדי שילד יגיע לרמות הגבוהות צריך להיות לעבור את המסלול הממוסד? 
[]
גם אני רציתי תוך כדי המשחק שארה"ב תנצח אבל מה שקרה בהארכה היה סימן ברור שכשרון אישי שולט בשלב זה וכאן כבר היה ברור שלגאנה מגיע להמשיך. 

תומר חרוב 27 ביוני 2010

ולבנים לא יכולים להיות יצירתיים?

סימנטוב 27 ביוני 2010

יכולים אבל ע"פ רוב אם הם יבואו דרך המערכת סיכוי פחותים

סימנטוב 27 ביוני 2010

שזה יבואו=שיבואו
מאוחר ZZZZZZZZZ

shalev, candeleto - umbria 27 ביוני 2010

this is the time in the year that i am in umbria…
well i must say that till now i'm sedesafite the south american show the world how it really done.
can it be semi final without european team?

Comments closed