מונדיאל (16): אפריקה עוד נושמת

הגביע העולמי הסתיים כאן בבפוקנג. המתנדבים רוקדים עם האוהדים הגנאים. השמחה שלהם ברורה.

 

 

זה בוודאי האיצטדיון הכי "אפריקאי" במשחקים ויש כאן תמיכה פן אפריקאית בגאנה. אני פוגש יותר ויותר תיירים אפריקאים במשחקים – מטנזניה, רואנדה, קניה למשל. סיבה אחת היא שהם בהחלט רגישים לעובדה שאנשים רואים בהם יבשת נחשלת. סיבה אחרת היא שצריך לזכור שהעמים האפריקאים מחולקים למדינות על פי מי ששלט בהם. מבחינה אתנית הם מחולקים אחרת. מישהי ממשרד המלך המקומי בבפוקנג סיפרה לי שיש קשרים די קרובים בין העם המקומי לאשנטי – שהם הרוב בגאנה. דווקא משום שלשני העמים יש עסקי מכרות. הצואנה בפלטיניום והאשנטי בזהב.

 

 

לגבי המשחק אני חושב שהוא היה קיצוני מאד בניגודים שלו. הארגון והאומץ של הנבחרת האמריקאית הם מרשימים. גאנה ברמה העולמית הגבוהה ביותר בטיפול האישי של שחקנים בכדור. לכן מי שהכריע לבסוף את המשחק הוא המאמן הסרבי של גאנה מילובן רייבץ'. אבל החולשה במרכז ההגנה עושה את אורוגוואי פייבוריטית די כבדה לטעמי.

מונדיאל (15) וגם חידון 189 על המונדיאל הקודם
מונדיאל (17): המאבק בפשיעה

94 Comments

יובל (אחר) 27 ביוני 2010

עם כל הסימפטיה שלי לנבחרת ארה"ב, שבאמת שיחקה נהדר (showed a lot of heart כדברי המקומיים), אני חושב שיש חשיבות לכך שנבחרת אפריקאית תגיע לרבע הגמר (לפחות) ואני שמח שגאנה נצחה.

חוץ מזה הימרתי על כך שגאנה תגיע לרבע הגמר בפוסט ההימורים כאן אז בכלל הייתי משוחד מראש.

אביאל 27 ביוני 2010

משחק אדיר, בכלל היום היה לדעתי יום נהדר של כדורגל, ארבע נבחרות מארבע יבשות, כל אחת משחקת על היתרונות שלה וכמובן הרבה דרמה, מרדף אחרי שער שיווין שמתסיים בהפסד מכובד ביותר.

ארבע נבחרות מצוינות, שכל אחת מהן היתה ראויה גם לרבע הגמר.

רק קצת התבאסתי בשביל ביל קלינטון ביציע :)

סימנטוב 27 ביוני 2010

זה לא משנה הוא לא לוקח לריאות…

ד"ר א. 27 ביוני 2010

הוא ישב שם ליד מיק ג'אגר. זה לא לריאות, זה ישר לוריד.

עומרי 27 ביוני 2010

משחק גדול.
האם תיאוריית יואינג מכה שנית?

moby 27 ביוני 2010

מה זה תאוריית יואינג?

אילי מנינג 27 ביוני 2010

תיאורית יואינג זה של ביל סימונה. כאשר קבוצה עולה לגמר כמו הניקס בלי מי שאמור להיות הכוכב שלה. תיקי ברבר היה נציג בולט נוסף לתיאוריה. ליואינג זכות ראשונים

אילי מנינג 27 ביוני 2010

סימנה=סימונס ההשלמה האוטומטית זה פשוט סיוט

גיל 27 ביוני 2010

אין לי בעייה שנבחרת אפריקאית עלתה, רק חבל שגאנה מוציאה שם רע לאפריקאיות בכסחנות ובבכיינות שלהן. הלוואי שהיו עונשים בדיעבד על כל ההתחזויות. לארה"ב באמת חסר שחקן יצירתי שיעשה את ההבדל אבל כל משחק שלהם היה דרמטי והתקפי וזה יאמר לזכותם. נראה שפשוט נגמר להם האוויר בהארכה.

יוסי מזרחי 27 ביוני 2010

אבל דני נוימן ומאיר אינשטיין אמרו כמה פעמים, שהכושר הגופני של ארה"ב טוב יותר,והא יכריע…

צור שפי 27 ביוני 2010

למה לדקדק בקטנות

דנידין 27 ביוני 2010

גאנה תגיע לחצי. זה יהיה גדול….המשחקים היום היו מצוינים נהנתי מכל רגע, שישה גולים, בלי פנדלים, דרמות ואחלה כדורגל…כולם רצו והתאמצו כמו שצריך, אחלה מונדיאל.

מתבונן בקביעות מהצד 27 ביוני 2010

לא נהיה קטנוניים, אבל ארה"ב כבשה מפנדל.
המשחק של גאנה מול אורוגוואי באמת מסקרן, כי מבחינת כשרון לשתי הקבוצות יש הרבה מאוד מה למכור. אבל השאלה הגדולה איזו גאנה נראה, זו של המחצית הראשונה או זו של המחצית השנייה, ואיזו אורוגוואי נראה זו של ה15 דקות הראשונות והאחרונות מול דרום קוריאה, או אורוגוואי עייפה ורכה שהייתה בשאר חלקי המשחק.

בליקי 27 ביוני 2010

בחצי: אורוגוואי – ברזיל
ארגנטינה – פראגוואי.

מי אמר קופה אמריקה?

moby 27 ביוני 2010

נראה לי שדונגה לא חשב שיפגוש את אורגוואי בחצי וזה מדיר שינה מעיניו. (לא בטוח שיצליח לעבור את צ'ילה אבל אם כן… זה וואחד חצי גמר.)

גיל 27 ביוני 2010

משום מה כולם מתעלמים מהולנד ואולי טוב שכך. מי יודע, אולי זה יהיה מונדיאל הנקמות? אנגליה מנצחים את גרמניה וארגנטינה, הולנד עוברת סוף סוף את ברזיל.

גארינצ'ה 27 ביוני 2010

אמן כן יהי רצון.
ושיפאן תיקח את פרגוואי ואת ספרד. יפאנים לא צריכים סיבה לנקמה אחרי הירושימה.
ברזיל/הולנד-גאנה.
אנגליה-יפאן.

ניינר 27 ביוני 2010

חבל לי שארה"ב עפה. במחצית השנייה היא שיחקה את הכדורגל הכי יפה שראיתי עד כה בטורניר. אני גם אוהב את הרוח הספורטיבית שלהם ואת החוסן המנטלי והם ממש יחסרו לי.הנחמה היחידה היא שהם הפסידו לגאנה שזו נבחרת גם נהדרת ושעדיין יהיה ייצוג לאפריקה. השאלה איך גאנה יסתדרו מול אורוגואי ללא שני שחקני הרכב. מוצהבים. קל זה לא יהיה.

אילי מנינג 27 ביוני 2010

חוסרמחוסר היכולת באחד על אחד מול השוער עלה לאמריקנים ביוקר. מסתבר שאפשר לפצות על כישרון רק עד למידה מסויימת. חבל,אבל זהייחשב למונדיאל מוצלח עבור ארה״ב גם כך. אורוגוואי -הולנד וארגנטיה – ספרד יספקו חצי גמר נפלא.

עזאזלו 27 ביוני 2010

אני האינדיאני היחיד שמרגיש שמשהו יוצא דופן מתרגש עוד כמה שעות?
רונן, מתי אתה מתחיל להפעיל את הסירנות? אנשים בקתדרלה של קנטרברי מחכים.

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

וואו גיל,לא אכפת לך שאחת האפריקאיות עלתה? איזו הקלה! יש לך משהו עקרוני נגד אפריקאים או שאתה סתם גזען? או שזה פשוט apoor choice of words.

אופיר 27 ביוני 2010

נשלחת לפה כנציג המשלחת הצפון קוריאנית לדאוג לבחירת המילים?

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

לא אופיר,נשלחתי לפה מטעם האף שלי שרגיש לצחנה גזענית שעולה פה לא מעט בחלק קטן מהתגובות.זה בסדר מבחינתך?

אילי מנינג 27 ביוני 2010

וואו יואב האף שלך טיפה רגיש מדי. לא קראתי אף מילה גזענית אצל גיל

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

אמרתי כבר,יכול להיות שהיתה פה בחירה אומללה של מילים,אני לא מבין למה התכוון המשורר,אם יסבירו לי שטעיתי,אשמח להתנצל.

גמל אדום 27 ביוני 2010

אם מישהו היה אומר "אין לי בעיה שנבחרת אירופיתאמריקאית עלתה אבל…"
היית גם אומר משהו?
(:

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

גמל-זה בדיוק העניין,שאני לא מבין את ההתבטאות הזאת,"אין לי בעיה" למה שתהיה בעיה למישהו עם עלייה של נבחרת שיוכית,אפריקאית אירופאית אסייתית או אמריקאית,לא נכתב "אין לי בעיה שגאנה עלתה" אלא אין לי בעיה שנבחרת "אפריקאית" עלתה,זו אמירה שאני פשוט לא מבין.וכמובן שהרגישות גוברת כשזה נאמר לגבי נבחרת אפריקאית.

saudades 27 ביוני 2010

פוליטיקלי קורקט בגירסתו המוקצנת והמגוחכת ביותר. דוגמא נפלאה לאיזה מקומות אבסורדיים הוא יכול להביא בשימוש ללא ביקורת.

איתי א. 27 ביוני 2010

אני יודע את מי בטוח נראה בחצי גמר – את דני נוימן. הבנאדם פשוט רואה משחק אחר, לפעמים נדמה שהוא בכלל נמצא בישראל, מתרכז בצלחת האוכל שלו, בחושך, עם טלוויזייה כבויה – ועדיין מפרשן את המשחק.
אבל האמת שחוץ ממנו באמת מגיעה מילה טובה לאנשי ערוץ 1 שעושים עבודה יפה ולא גורעים מהכיף של המונדיאל (ועוד ב-HD, הייתם מאמינים?!).

לגבי ארה"ב, ממש חבל שהיא עפה. היא הייתה טובה יותר ברוב שלבי המשחק. אני חושב שבראדלי עשה טעות שהוציא את אלטידור. אמנם הוא חסר שליטה, אבל הפיל הזה עושה שק קמח ל-3 שחקני הגנה ועדיין לוקח המון כדורים ארוכים. מדהים.
אבל מה שהכי הצחיק אותי אצל האמריקאים זה השמות משפחה. איפה הג'יימסים, בראיינטים, ג'ונסונים וג'ורדנים למיניהם? נראה לי שאלו מהגרים שהתחזו גרוע. אחרת איך תסבירו את 'בוקה נגרה', 'אלטידור', 'צ'ארנדולו', 'פילהאבר'…..נשמע כמו מותגים של קופסאות שימורים.
ואגב, דונובן היה עד אתמול למספר 1 בטורניר.

V ענק לאפריקה על עלייתה של גאנה, ספק אם זה יהיה יספיק מול הטריו של אורוגוואי.

אילי מנינג 27 ביוני 2010

יואב לא כל מי שאהד את נבחרת ארה"ב הוא גזען. רק חלק

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

אילי-אני מוקיר את הציניות והשנינה שבתגובתך(אחרי הכל גם אני אוהד ג'יאנטס)אבל אני שותק כבר הרבה זמן,מתחילת המונדיאל אנשים מרשים לעצמם להגביה מצח,ולהשמיץ את הארגון האפריקאי,הנבחרות האפריקאיות הווזובלות ומה לא,אני לא בא לחנך אף אחד,רק להביע את דעתי הלגיטימית.

ויינר 27 ביוני 2010

למה אי אפשר לבקר את ישראל בלי להיות אנטישמי ולבקר את אפריקה בלי להיות גזען?
הוובוזלות הן אכן מטרד ואילו המונדיאל היה במדינה אירופאית, כנראה שהיו מחזל"שים אותן במהרה. והנבחרות האפריקאיות אכן משחקות בצורה די סוליסטית, ולא מאורגנת. גאנה היא הכי מאורגנת מביניהן ולכן מנצלת את הכישרון שלה בצורה טובה, אבל היא נוטה לכסחנות והצגות לא פחות. עם זאת , בתחום זה דרום האמריקנים הם מן המובילים, וגם לאירופאים לא חסר. רק שחקני ארה"ב והאסייתיות לא מתחזים ועושים הצגות. עובדתית, לא גזענית …

ויינר 27 ביוני 2010

אגב , מרחוק הארגון נראה טוב מאוד. לא נראה שיש בעיות מיוחדות, ובגלל שזה לא באירופה, אפילו אין בעיות חוליגנים…

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

אין לי בעיה עם ביקורת על כל מה שקשור למונדיאל הזה,בטח לא עם ביקורת על ישראל,להיפך,יש לי בעיה עם גישה פטרונית,מבטלת,מתנשאת,לא צריך להיות גאון היסטורי כדי לדעת שהמונדיאל הזה הוא חצי נס,יש איזה התמרמרות מאוסה של המערב השבע והמשועמם,שהמוצר לא מספיק אטרקטיבי בעיניו,תוך התעלמות מוחלטת מהערך ההיסטורי האנושי והתרבותי של קיום אירוע כזה באפריקה,למרות כל הקשיים.זה מזכיר לי בעל שמכה ואונס את אשתו במשך שנים,ואז מתמרמר על זה שהיא נראית לא טוב.סליחה על פרץ הרגשות הזה,אבל זה הצטבר אצלי זמן רב.

ויינר 27 ביוני 2010

טוב, אף אחד לא אוהב שגונבים לו את ההגמוניה. באופן כללי העולם משתנה היום, בעיקר דרך השינוי בכלכלה הגלובלית, ורואים את זה דרך אולימפיאדת בייג'ינג, המונדיאל הנוכחי, ושני הטורנירים שיהיו בברזיל.
כל מדינה אירופאית בכירה יודעת שהיא צריכה לחכות עכשיו סבב של 12 או 16 שנה כדי להתמודד שוב על המונדיאל.
ולכן לא כל דבר שהאירופאים עושים מהווה קולוניאליזם תרבותי, לפעמים זה סתם שיקולים כלכליים. אבל התנשאות בוודאי שקיימת.

אנונימוס 27 ביוני 2010

אם כל המשחקים עד סוף הטורניר יהיו כמו שני המשחקים אתמול, דיינו

מתבונן בקביעות מהצד 27 ביוני 2010

מזל שברצלונה לא קבוצה אפריקאית, אחרת רוב חברי הבלוג היו נחשבים לגזענים קיצוניים…

מתבונן בקביעות מהצד 27 ביוני 2010

אופס, זו הייתה תגובה להודעה מס' 15

תמרה 27 ביוני 2010

אני חושבת שמזל שארצות הברית לא עלתה. לדעתי, עם כל הכבוד להם ויש כבוד, אז לא צריך לתת להם בכלל להשתתף מטעמי אפליה מתקנת לשאר העולם. בשביל מה הם המציאו את הכדורגל האמריקאי? מישהו ראה את גאנה מנסה להיכנס לטריטוריה הזאת ולנצח אותם בבית שלהם? זה באמת מרגיז שהם צריכים להיות הכי טובים בכל דבר. וכמה שזה ילדותי זה פשוט לא פייר שמדינה כמו ישראל (למשל, דוגמא היפוטתית) שחיה ונושמת כדורגל לא מצליחה אפילו לעבור את המוקדמות וארצות הברית שאף עיתון בה בכלל לא כתב שיש לה נבחרת במונדיאל, מצליחה להגיע כמעט עד הרבע.(אולי זה קשור למלגות שהם נותנים לשחקנים מכל העולם שיבואו ללמוד שם באוניברסיטאות ולשחק כדורגל או לכסף שיש להם לשפוך על מאמנים. הדבר הזה נכון גם לאירופה, אבל שם לפחות יש תרבות כדורגל)

תומר חרוב 27 ביוני 2010

ישראל חיה ונושמת כדורגל?

mirage 27 ביוני 2010

יחסית לארה"ב-כן. אבל אני לא מסכים עם ההודעה של תמרה. מה לעשות ובמדינות כמו יפן, דרום קוראה וארה"ב עבדו קשה מאד משך שנים לשפר את הנבחרות. יש להם תוכניות הכנה לעשר שנים ויותר. אצלנו יש תוכנית בקושי לעשר הדקות הבאות. ועד שזה ישתנה וחבורת הנוכלים, קבלני הבניין והעסקנים העלובים שמנהלים את הכדורגל הישראלי יסתלקו אין סיכוי להשיג כלום.

תמרה 27 ביוני 2010

אפילו במחשבה שניה לא נראה לי שזה תיאור מוגזם.

רונן דורפן 27 ביוני 2010

ויינר – כשבאירופה יטפלו בקריאות גזעניות נגד שחורים או בנאציזם ביציעים בזמן הטורנירים – נתחיל לדבר על איך היו מטפלים שם בבובוזלות הברבריות.

יואב תל אביב – לפחות כאן הדיבורים האלו נעלמו. כי המונדיאל מאורגן למופת. כי המונדיאל מאורגן הרבה יותר טוב מיורו 2008 (בו הייתי) ואומרים לי (מי שהיה) מיורו 2004. ועדיין יש תקווה שאוקראינה תצליח לבנות 3 מ-4 האיצטדיונים שהבטיחה ליורו 2012. דרום אפריקה בנתה שבעה – והרבה יותר יפים משל גרמניה.
יש כמה דברים שהאפריקאים לא למדו. למשל בערים שמתקיימים משחקים בעלי מסעדות ליד האיצטדיון לא למדו להפקיע מחירים. 

ויינר 27 ביוני 2010

רונן, זה בדיוק מה שאמרתי. הארגון טוב מאוד. ויותר טוב לא רק משוויץ ואוסטריה, אלא מהרבה אירועים ספורטיביים אחרים שאני זוכר (אולימפיאדת אטלנטה ואתונה).
לגבי הוובוזלות, על אף שערוץ 1 הצליח להוריד קצת מהרעש, כבר אמרתי לך איך זה נשמע – כאילו באפריקה לא מעודדים בצורה אחרת, אלא פשוט לא מעודדים. רעש מונוטוני. אבל כבר הבנתי שבמציאות זה לא ככה, ובאמת יש לי רק תשבוחות לארגון.

תומר חרוב 27 ביוני 2010

אני חושב שמצטיירת פה תמונה קצת מוגזמת של כל ענייני הגזענות למיניהם. הארגון בדרום אפריקה, כולל הוובוזלות שלא קשורות בכלל לארגון, הוא בסדר גמור כפי שמצטייר מפה. מצד שני, כדי לפאר את אפריקה לא צריך להעליל על אירופה. זאת אומרת שלהגיד שלפחות אין בעיות של חוליגנים שאת זה יש באירופה זה שטויות- מאז שהאנגלים השתלטו על אוהדי הנבחרת שלהם-אין חוליגניות בטורנירים בינלאומיים באירופה וגם נהמות לשחורים אני לא חושב שיש בין אוהדי הקבוצות הגדולות(הקהוצות הקטנות בספרד ובאיטליה ידועות כבעייתיות אבל גם זה הולך ונעלם).

רונן דורפן 27 ביוני 2010

תומר חרוב – סליחה. הייתי באליפות אירופה וראיתי את הקרואטים בהמוניהם צועקים צעקות ניאו נאציות באיצטדיון. בלי תגובה של המשטרה האוסטרית. רק שבוע לפני המשחקים ראיתי בקהל של נבחרת גרמניה – כן גרמניה – מצדיעים במועל יד בזמן ההמנון הלאומי במשחק בבודפשט. שאלתי מישהו מהנבחרת למה זה וקיבלתי תשובה "הם לא ממועדון האוהדים הרשמי של הנבחרת. הם הגיעו לבד". אז דיון בנושא הבובזלות הוא פשוט קצת מפגר. ואגב – אני לא אוהב אותן.

תומר חרוב 27 ביוני 2010

אני מסכים שהדיון בווזלות הוא מפגר- לי אישית הן בכלל לא מפריעות. אני לא חושב שהמשוואה צריכה להיות: אם אפריקה היא כן וכך אז אירופה היא כך וכך. כמו כל דבר בחיים יש הרבה יותר עומק ולכן לא כל וובוזלה היא עדות לחוסר ארגון אפריקאי כמו שלא כל מצביע במועל יד זו עדות לגזענות אירופאית. בכלל, מדוע המונדיאל באפריקה צריך להישפט בהשוואה לאירופה? זה שונה לגמרי, הם לא אמורים להיות שווים.
בסופו של דבר אפריקה היא לא כאוס ניהולי(וישראלים בטח שאין מה להלין על זה-כשישראל תארגן אירוע ספורט בסדר גודל דומה נראה איך זה ייראה) ואירופה היא לא כולה או אפילו ברובה גזענית. נוצר פה איזשהו דיון שמכוון כל הזמן לגזענות. כאילו כל ביקורת על אפריקה היא גזענית (הדברים שגיל כתב פה הם גזעניים?) והדרך היחידה לשלול אותה היא לשים אותה תחת חסותה של אירופה שאצלה הכל הרבה יותר גרוע.

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

תומר חרוב-כפי שכתבתי מעל,ההתבטאות של גיל היא תמוהה,מה זה "אין לי בעיה שנבחרת אפריקאית עלתה"?,זהו משפט שאני לפחות לא מקבל באהדה,למה זו צריכה להיות בעיה?

התותחן 27 ביוני 2010

מרגיש צורך להגן קלות על יואב, האמירה הזו אכן לקתה בחוסר מודעות מה שלא הופך את הכותב אותה לגזען אלא רק לחסר רגישות לניואנסים. ועדיין, האמירות האלו מעידות יותר על שמץ של התנשאות, בחלקה מובנת לאור מצב היבשת האפריקאית (וגם לה אין ממש הצדקה לאור העבר המקומי בארגון אירועים איזוטריים כגון המכביה), ולא בהכרח על על גזענות.

תומר חרוב 27 ביוני 2010

אני הייתי במונדיאל ב2006, לא נתקלתי בחולגניזם(והייתי בערים בה שיחקה אנגליה), לא ראיתי גזענות(והייתי במשחק של גאנה ובעוד משחקים וערים שאירחו אירופאיות כולל קרואטיה) דווקא על הארגון ובמיוחד על ענייני הכרטיסים היו לי השגות. כל זה לא אומר שאתה לא ראית גזענים- גזענות עדיין קיימת באירופה כפי שהיא קיימת בהרבה מקומות אבל לצייר את אירופה כולה כגזענית בשביל לתת לגיטימציה לאפריקה? אין צורך בזה.

ניינר 27 ביוני 2010

רונן, למה ציפית מעם מנוול ופשיסטי כמו הקרואטים, משתפי פעולה עם הנאצים. אני כל כך שמח בכל פעם שנבחרת של העם המבחיל מקבלת בראש.

martzianno 27 ביוני 2010

האוסטרים לא מגיבים לקריאות ניאו-נאציות??? זה חדש!!!

גלן 27 ביוני 2010

תומר חרוב לראשות הממשלה. וכלם צודקים- כל הפשלות הגדולות באמת באמת (כדור, כרטיסים) זה לא אפריקה בכלל.
ואחרי שבוע ראשון נאחס במיוחד יש בהחלט מונדיאל לא רע בכלל עם פוטנציאל להפוך להיסטורי באמת עם עימותים מיתיים עד סוף הדרך.

גלן 27 ביוני 2010

מרציאנו- בטח שחדש. את ההתלהבות של פעם הם החליפו באין-תגובה לקונית.

בני תבורי 27 ביוני 2010

ואני דווקא כן רוצה להתלונן על הזמבוזלות. זה בסדר?

ירון 27 ביוני 2010

אתה פשוט גזען!!!

בני תבורי 27 ביוני 2010

אני מוחה על המילה "פשוט"

גלן 27 ביוני 2010

ובכלל עלתה במוחי מחשבה לא מגובשת ואולי מופרכת מבסיסה- אולי למזג האויר יש חלק בהצלחה הדרום אמריקאית? אולי הפיזיולוגיה ומצב הנפש טובים כאן לאלו שהחורף שלהם בא ביוני? יש יוצאים מהכלל כמובן וכאלו שחיים את רוב השנה באירופא אבל בתור מי שמאמין גדול באדפטציית גוף ונפש מילדות למזג האויר (נניח ששמים אותך במינוס 30 במישיגן…) זה מעניין אותי לפחות בתיאוריה.
ומצד שני הבפאנה-בפאנה…

שי 27 ביוני 2010

גלן, נראה לי עלית פה על משהו. מסביר את זכיית בראזיל בשבדיה ב 58

גלן 27 ביוני 2010

שי- יותר נכון למה ברזיל זכו באירופא רק ב58…… אבל עזוב- זה רק בלון מופרח באויר. כזה שלא ניתן להוכיח.

רונן דורפן 27 ביוני 2010

גלן – אם הדרום אמריקאים או האפריקאים היו משחקים בדרום אמריקה היה בכך משהו.

גלן 27 ביוני 2010

רונן- נכון. מצד שני כשהם גומרים את העונה בקייץ הארופאי הם מן הסתם חוזרים לאמריקה הדרומית לחופש אז אולי בכ"ז הגוף מתרגל מהר יותר. וכמו שאמרתי- סתם הרהור.

רונן דורפן 27 ביוני 2010

גלן – אני שאלתי את זה את דיאגו פורלאן. והוא ענה "לא"

גלן 27 ביוני 2010

בני- גמרת להתלונן על קפאלו?

עזי- יש סיכוי שקלברסון ישחק בברזיל?

martzianno 27 ביוני 2010

עוד 20 שנה, כשנסתכל בחומרי ארכיון מהמונדיאל הראשון באפריקה, כולנו ניזכר בערגה בוובוזלות – כמה שהיו רומנטיות ואותנטיות ושמחות.

בני תבורי 27 ביוני 2010

בחיי, מה הינו עושים בלי הנוסטלגיה שמחליקה קמטים, מיישרת עקומים ומטהרת ריחות רעים…

בני תבורי 27 ביוני 2010

גלן,
קאפלו מקבל ממני עוד תשעים דקות חסד, מעבר לכך אני חושש לליבי…

תומר חרוב 27 ביוני 2010

יואב תל אביב- אני לא רוצה להיכנס לראשו של גיל ולהניח מדוע הוא השתמש דווקא בניסוח הזה שיכול לגרום לאדם אחר להניח שאולי יש איזשהו פתח של גזענות בדבריו. אולי הוא כתב את זה כך משום שאם הוא היה אומר שהוא לא רוצה שגאנה תעלה משום שזו נבחרת שכבשה עד למשחק אתמול שני שערים בפנדלים ולא הציגה יכולת טובה אז גם היו מפרשים את דבריו כגזענות? לא יודע, אין לי מושג. אבל אני קורא פה תגובות של גיל כבר בערך שלוש שנים ומידי פעם גם קורא את הבלוג המצוין שלו- אז אני מרשה לעצמי להניח שהוא לא גזען(כמו רובם המכריע של המגיבים פה אגב). השאלה היא למה כשדנים באפריקה אי אפשר לעשות את זה מבלי להכניס את הגזענות לדיון? אולי זו גזענות? אולי הפוסל במומו פוסל? אולי זה שגיל או כל מתדיין אחר בוחר לבקר את אפריקה על הארגון הכושל שלה(אני לא חושב כך אגב) הוא מנציח בכך דווקא את השוויון משום שהוא מבקר אותה כמארגנת מונדיאל ולא כאפריקאית שחורה מארגנת מונדיאל?
הכי קל זה לבוא ולצעוק גזענות.

נתי 27 ביוני 2010

מרוב גזענות ופוליטיקלי קורקט לא התעורר הדיון את מי לאהוד היום, ויסלחו לי כל 7 האוהדים המסורים של אנגליה (שמשום מה כולם קוראים את הבלוג הזה). לדעתי צריך לפני הכל פסק הלכה האם הנבחרת הגרמנית הנוכחית כלולה באיסור של בעל הבלוג על עידוד גרמנים? לעזאזל, כשרואים את באיירן מרגישים שזה גרמנים אבל הנבחרת הנוכחית (אני בטוח שלו אני חי לפני 70 שנה אני מעדיף את סבא של יוגי, מאשר את זה של ואן חאל, גרמני או לא גרמני)? מצד שני מספיק שם כמו שווינשטייגר כדי להזיע. וברור שכדורגל נטו, אז מה האלטרנטיבה, עוד סיבוב של האריות עאלק?

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

תומר חרוב-גיל לא כתב ״אין לי בעיה שנבחרת גאנה עלתה״ למרות שספורטיבית לא הגיע לה,או כל סיבה אחרת,הוא כתב אין לי בעיה שנבחרת אפריקאית עלתה,אדרבא,טול קורה מבין עיני ובאר לי את האמירה הזו,אם אתה מצליח להבין אותה אחרת.לגבי הנסיון לצייר אותי כגזען כי אני כן מזהה את הצד המקופח,הוא מגוחך כמו התדהמה הצבועה של המערב נוכח אחוזי הפשיעה הגבוהים בדרום אפריקה,יאללה מה נסגר עם הכושים האלה?,הם לא יכולים פשוט לעבור הלאה? 

ירון 27 ביוני 2010

תן לי לבאר לך.
לא סובל את הנבחרות האפריקאיות לא בגלל שהן מורכבות משחורים אלא בגלל שכל נצחון שלהן ישר פותח תיאוריות סוציולוגיות מצ'וקמקות על ההתקדמות האדירה של הכדורגל במדינות האלו ועל חשיבות הקוליוניאליזם בספורט העולמי וכו'.
חאלס עם זה. מותר לאהוד נבחרות ולשנוא נבחרות וזה לא עניין גזעני ודרך אגב נבחרות אפריקה מורכבות מכמה וכמה גזעים אלג'יריה וקמרון אין בינהן שום קשר גזעי

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

אחלה,כשמסבירים לי לאט אני מבין.

mirage 27 ביוני 2010

תמרה-ארה"ב המציאו את הכדורסל. זה מונע ממדינות אירופיאות ואחרות לשחק את הספורט הזה? מישהו צריך למנוע מהמדינות האלו " להיכנס לטריטוריה הזאת"? היום גם אם יוציאו את ארה"ב ועוד עשרות מדינות מהכדורגל העולמי זה לא יעזור לישראל. דרך אחרת לנסח את אותו רעיון: איך הצליחו ארה"ב, יפן ודרום קוראה בלי שטרן חלובה?

martzianno 27 ביוני 2010

איך באמת?

mirage 27 ביוני 2010

זה תעלומה. מוחות גדולים בעולם עמלים שעות נוספות על פתרונה….

תומר חרוב 27 ביוני 2010

יואב תל אביב- אני לא חושב שאתה גזען, אני יודע שאתה לא. העניין הוא שאתה מנתח יתר על המידה מה שגיל כתב כאילו שזה מאמר או מחקר מדעי, הוא בסך הכל כתב טוקבק, אנחנו בסך הכל טוקבקיסטים פה לא יותר מזה. אמנם לא מדובר בטוקבקים כמו ב0NE, אנשים פה בהחלט משקיעים במה שהם כותבים אבל אין שום סיבה שניסוח לשוני כזה או אחר יעיד באופן מיידי על ניתוח אישיותי של הכותב, זה מוגזם לגמרי. עכשיו גיל צריך להוכיח שהוא לא גזען תסתכל על כותרת הפוסט- לא כתוב "גאנה עוד נושמת". הדיון מלכתחילה נסב על אפריקאיות, אין גאנה ברבע הגמר יש אפריקה ברבע הגמר ולכן הקישור המיידי של גיל היה לאפריקה ומכיוון שכל דיון שנסב פה על רמתן ואיכותן של האפריקאיות בזמן האחרון הלך לכיוון של:אם אתה מבקר את אפריקה אז אתה גזען, כנראה שגיל חש צורך ראשוני לכתוב שאין לו דבר וחצי דבר נגד אפריקה. יכול להיות שאני גם טועה בכוונות שלו, אבל לבוא ולקיים דיון על חצי ניסוח עם טיפה בעייתיות ולספח אותו לגזענות זו זילות של המילה גזענות.

רונן דורפן 27 ביוני 2010

יואב מתל אביב…. תרגע. יש גם היסטוריה וקונטקסט לדברים. אין לי שום ספק שגיל הוא לא גזען. אתמול הוא היה בסיטואציה הכי מרגיזה בעולם- הנבחרת שלו בפיגור (בצדק) והיריבה שמובילה מבזבזת זמן (השופט ההונגרי אשם). כולם במצב הזה מאשימים את העם שמבזבז זמן במנווולות אינסופית.

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

לא יכולת לכתוב את זה קודם,ולמנוע מלחמת אחים?

אופיר 27 ביוני 2010

אני לא בטוח שלזה תמרה התכוונה, אבל אני אגיד את זה:
רציתי שארה"ב תנצח, כי אני אוהב את הנבחרת הזאת ואת הרוח שלה. מכל הנבחרות שראיתי עד עכשיו זו הנבחרת שהכי שבתה את ליבי, לאו דווקא בגלל כדורגל גדול כמו בגלל הספורטיביות שלה (לא מבצעים פאולים טקטים מלוכלכים או מסוכנים), ההמנעות מפרובוקציות (הדרך היחידה של פורטוגל לנצח: להפוך את המגרש לזירת אגרוף עם שלל צהובים ואדומים, ועל חוף השנהב שכמעט גמרו כמה קריירות אין מה להרחיב), הלחימה עד הסוף והמחויבות ההתקפית (לפחות שער בכל משחק.
עם כל זאת, אני מכיר בזה שהנצחון הגנאי אתמול הוא סיפור הרבה יותר גדול ממה שנצחון אמריקאי היה יכול להיות. סיפור כבשת הרש קלאסי, ובטח ובטח במונדיאל אפריקאי.

הופ 27 ביוני 2010

אתמול לא יכולתי להשתתף בדיון המרתק ולכן אתרום את שני הסנט שלי עכשיו ואסביר למה הבעתי תמיכה בעזאזלו:
1. ספרד רוצה לנצח , כמו כל נבחרת אחרת. ההבדל הוא בדרך. יש נבחרות שברגע שהן מובילות שחקניהם מתחילים ליפול על הקרקע ולהתפתל כמו יתושים ליד סנומט (תוכן שיווקי). ויש אחרות ששחקניהם תקועים בשנות ה-90 ומחזיקות את הכדור ליד דגל הקרן (מזל שכבר אי אפשר להתמסר עם השוער). ספרד בוחרת להתמסר/להניע כדור בין הבלמים שלה. בניגוד לשיטות האחרות, השיטה הזו מבוססת לא על מרפקים ובעיטות או על יכולת תיאטרלית אלא על טכניקה אישית ויכולת טיפול בכדור, ושיטה זו, וזה הכי חשוב, ניתנת לפיצוח – ע"י לחץ על הבלמים, סגירה של נתיבי המסירה ונסיונות לחטוף את הכדור. נכון, על היריבה להסתכן וממש לעבור את החצי כדי לעשות את זה, וזה באמת נורא – ובכל זאת, ספרד ממשיכה לשחק כדורגל ומאפשרת ליריבותיה לנסות לחטוף את הכדור אם הן רוצות. שחקניה הם רגילים ואנושיים כמו שחקני היריבה, ועדיין לפי ההתייחסות של כמה מהמגיבים לשיטת המשחק הזו אפשר לחשוב שהם "גדולים" שמתמסרים בכדור מעל ראשיהם של ה"קטנים".
2. סאיינג דט, כשהנעת הכדור מטרתה היא הנעת כדור בלבד ולא נסיון למצוא את הפרצה או למשוך את היריב לחצי שלך, זה משעמם ולא יפה (אם כי יש לזכור שספרד הובילה; כשהיריב בפיגור והוא לא רוצה לעבור את החצי קשה להטיל את כל האחריות על ספרד דווקא). מה שמוזר הוא שאוהדי ספרד/בארסה/סגנון המשחק הזה, נאמנים לדרכם, *כתבו בפירוש* שזה היה מכוער ואפילו "בזוי", ואף על פי כן ביקרו אותם כאילו הם מצדיקים את מה שהיה שם. הגדיל לעשות אחד המגיבים שהבין שמי שאחראי לביזיון היא בעיקר נבחרת צ'ילה, אבל זה לא הפריע לו "לנפץ את המיתוס" (!) של הנעת הכדור.
3. לבסוף, אני חוזר על דעתי שמטרת המשחק היא לא רק "לנצח" (ועזאזלו סיפק טיעונים טובים לכך בתגובה לתגובה 16 בפוסט הקודם) -אלא לשלב נצחון עם הנאה מהמשחק והנאה של הצופים, שהרי ספורט הוא אמנם לא בידור אבל הוא גם בידור.
4. לכן אני מצהיר בזאת שגם אני נאיבי, רומנטיקן ואוהב את הכדורגל היפה (תוך אמונה שההצהרה שלי משנה משהו – אמונה שהנאיביות שבה מוכיחה שאני לא משקר). כדורגל ציני, בו הניצחון מקדש את האמצעים, מביא הנאה וריגוש לאוהדי הקבוצה המנצחת. אני מעדיף כדורגל שגורם עונג לאוהדי המשחק.
(זה היה אמור להיות שני סנט והפך ל40 יורו, סליחה).
חוץ מזה אני חושב שצריך להחריב את קרתגו, וחוץ מזה, העליתי פוסט חדש.

אופיר 27 ביוני 2010

אני אוהב את הבלוג שלך. שתדע…

הופ 27 ביוני 2010

תודה!
(ולצורך אישור התגובה, תודה שוב!)

יואב 27 ביוני 2010

בני,
מה התחושה לפני?
גלן,
את מי אתה אוהד?

בני תבורי 27 ביוני 2010

בעיקר אימה וזיעה קרה…

גלן 27 ביוני 2010

יואב- עד לפני יומיים הרבה יותר גרמניה. עד לפני שעה גם אבל קצת (לא קרה משהו מיוחד). אבל האמת שזה לא ממש חזק בעיני מספיק ועלול השתנות במגרש. תראה, הפלא של נבחרת גרמנית שחיה ונופלת על טורקי, גנאי פולני ועוד, נשגב בעיניי תמיד (שוב האתניות מרימה פה ראש בבלוג). הרגשה מה יקרה? ממש אין. אני לא בטוח שאני מבין כמה ההגנה האנגלית באמת חזקה והימור שלי שעל זה יקום או יפול דבר.

יואב 27 ביוני 2010

להרגשתי,ההגנה האנגלית רחוקה מאד(פרסונאלית וכושר)מהמקסימום שלה. היא היתה אמורה להיות אחת מהיתרונות הגדולים של אנגליה מול כל נבחרת(למעט ברזיל) וכרגע היא ממוצעת מאד(למרות שהזינוק שג'ון טרי נתן לכדור השטוח שנבעט על ידי סלובניה הוא אחד מהמדהימים שראיתי-האתוס של בוצ'ר חי ונושם,הקרבה תיהיה שם).
אז נשארנו עם שחקני קלאץ' מוכחים ותקווה לרגעי השראה מהם.לפעמים זה מספיק.

saudades 27 ביוני 2010

באיחור רב: לדעתי, עוד בימי חיינו נראה נבחרת אמריקאית אלופת עולם. עוד חסרים להם כמה שחקנים שיהיו כוכבים אירופאיים ויתנסו ברמות הגבוהות אבל חוץ מזה יש להם הכל- מרץ, טקטיקה טובה, קבוצתיות, הבנה לא רעה של המשחק ומעל הכל- הרוח הספורטיבית האמריקאית.
אני עם הגרמנים. זו לא אהדה משום סוג אלא שפשוט נשבר מהאנגלים הנפוחים עם הכדורגל הגרוע והעיתונים האידיוטיים שלהם. רק בשביל לא לראות מחר את העיתונים שלנו מתתמוגגים מההתחכמויות העבשות של הבריטים שווה לבלוע את הרוק ולתמוך בגרמנים. היום בשמונה (אני מהמר על לפחות הארכה)נחזור לשנוא אותם ונייחל למפלתם.
ולאנשי ה"ארגון באפריקה"- חכו חכו. עוד ארבע שנים בברזיל ותראו מה זה. יהיו איצטדיונים נפלאים, אווירת כדורגל, סיוע בלתי פוסק של הברזילאים החמים לכל מי שיזדקק לו, אבל אני לא מקנא באלו שיפגשו את האלימות של אנשי הפאבלות מקרוב (המלצה אישית- לא להשאיר חלון ברכב פתוח אפילו בסנטימטר תתפלאו כמה מהר ידיים זריזות יכולות לתלוש שרשרת מצוואר)…וזה עוד לפני כמות האנשים שתבלה בשגרירויות להצהיר על דרכונים שנגנבו עם הארנקים אם אני מאיר דגן אני מייצר שם דרכונים למוסד לחמישים שנה…

יואב תל אביב 27 ביוני 2010

מזל שאתה לא

בני תבורי 27 ביוני 2010

יואב,
ההגנה בכדורגל כוללת שוער לא?, אם כך, ההגנה האנגלית לא חזקה. מצד שני, האנגלים שיחקו עד כה בלי הכוכב הגדול שאמור להגיע היום ממנצ'סטר ולשנות את תמונת הסיכויים.

יואב 27 ביוני 2010

בוודאי שוער(נקודת תורפה) אבל טרי וריו בכושר טוב(ושניהם לא)יחד עם אשלי קול(שרק חזר מפציעה, היה נפלא לפניה) וג'ונסון, זאת הגנה מצויינת.
רוני הוא תעלומה אבל גם התעלות של לאפארד, סטיבי ודפו יכולה לעשות הבדל.
נקווה לטוב.

בני תבורי 27 ביוני 2010

…וכדאי שגם השופט יתעלה.

יוני 27 ביוני 2010

משחק מטורף. פשוט מטורף.

יוני 27 ביוני 2010

מתנצל על הטוקבק בסגנון ONE. זה המשחק הראשון שמוציא ממני אמוציות, ואני בכלל לא אוהד אחת מהקבוצות.
הגרמנים קבוצתיים בצורה יוצאת דופן. הגול השני קלאסי. וכמובן, שני הפולנים ממשיכים לדחוף את הכרכרה הגרמנית. לחשוב שבארץ יש כל כך הרבה פולנים ולא הצלחנו לממש את הפוטנציאל הכדורגלני שלהם.

דורון 27 ביוני 2010

כבר אחרי 45 דקות עושה רושם שאנחנו עדים למשחק שיכנס להיסטוריה.

כדורגל מצוין, פוטנציאל לקאמבק מהסרטים שסוכל על ידי שופט וקוון שעשו הומאג' מרשים לוומבלי 66'.

הולכת להיות מחצית (ואולי עוד 30 דקות וכמה בעיטות) מהסרטים.

Comments closed