ראול, וידיץ', ריאל


שני אנשים לא ישחקו בריאל מדריד בשנה הבאה. ובשני המקרים הסיפור מפתיע אותי.

 

אני לא יודע מה נסיבות העזיבה של ראול. שחקן שבדרך כלל ראיתי את מעמדו במועדון כמוגזם. לא כאיקון עבור האוהדים אלא כבעל השפעה במועדון. אבל הבחירה שלו בשאלקה היא מרתקת. לא שנת פרישה בארצות הברית. לא ספרד הקטנה יותר. אלא ליגה קשה, שונה מאד מהכדורגל הספרדי אליו הוא רגיל, ומאמן מאד תובעני.

 

ראול ספג מכה לא קטנה למה שתחשב בבוא היום המורשת שלו. ההדחה שלו מהנבחרת הספרדית מזוהה עכשיו מאד עם השינוי הדרמטי בגורלה של הנבחרת. מהכושלת ביותר באומות הבכירות למצליחה ביותר. אבל הוא החליט כנראה לכתוב עוד פרק בקריירה שלו. זה עדיף מלהכתיב את הכותרות ב'מארקה'. לאוהדי שאלקה – ניוקאסל של השבטים הטבטונים – שחקן בסדר הגודל של ראול הוא חלום פרוע. סיפרו לי שאלון זנדר, ממשתתפי הבלוג הזה ואוהד ששאלקה, הוציא יין ספרדי משובח מהקולקציה הפרטית שלו לחגוג את החתימה של מר גונזלס-בלנקו.

 

עבורי לפחות ראול שינה מאד את התדמית שלו בצעד כזה.

 

*

 

אני מופתע שוידיץ' נשאר ביונייטד. המצב הכלכלי של יונייטד לא רימז על אפשרות כזו ווידיץ' גם דיבר על עזיבה מסיבות לגיטימיותזה טוב ליונייטד. תמיד יש חכמים שיגידו שבכסף כזה אפשר להביא את ההוא וההוא. ואולי גם להזכר בכמה פשלות שלו ברגעים בהם זה לא התאים כל כך. אבל כל דבר בחיים צריך להכפיל בהסתברות. הסתברות של מעל 85% שוידיץ' יישאר אחד הבלמים הטובים ביותר באנגליה – שזו הליגה בה יונייטד משחקת את משחקיה. אם תכפיל את הכסף שתקבל בהסתברות שהבעלים ישחררו את הכסף לרכש ובהסתברות ההצלחה של הרכש – עדיף שוידיץ' יישאר. ומכיוון שכנראה ישלים 7-8 שנים בקבוצה האיש  יהיה אגדת עולמים באולד טראפורד.

 

וזה טוב גם לריאל! הגיע הזמן שאיזה שחקן יגיד שהוא לא רוצה לעזוב למדריד. כל השחקנים הללו שאמרו לעצמם שהכי טוב שם, המועדון הכי גדול, הכסף הכי גדול, הגרופיות הכי גרופיות, האוכל הכי טוב, המזג אוויר הכי טובהם הפכו את ריאל למה שהייתה בשנים האחרונות. קבוצה של מזג אוויר טוב וכסף טוב.

 

אני לא יודע אם וידיץ' אמר לעצמו שאולי לא כל כך טוב שם כמו שאומרים. או שאולי אמר לעצמו שאם מוריניו כבר לא יהיה כל כך נעים שם. בכל מקרה זה טוב לריאל.

שיר (ושירה) מסרי לנקה. מורלית'ראן פורש
הבלוג ממהר בחוסר אחריות להכתיר סופרסטאר באולד טראפורד. צ'יצ'ריטו

84 Comments

יואב 24 ביולי 2010

הבחירה של ראול היא בחירת כדורגל ועל זה מגיע לו עוד אקסטרה כבוד(אם זה אפשרי בכלל לאור מה שאני רוחש לו).
וידיץ' זה רישמי? אם כן, חדשות נהדרות.
שלם לגמרי עם הסגל. עמוק,איכותי, מנוסה ובעל חדוות נעורים.לא אתנגד לקשר אופנסיבי בתכונותיו אבל אחיה גם בלי.

אורי 24 ביולי 2010

הסגל של יונייטד הולם את מה שהקבוצה צפויה להיות בשנים הקרובות אם לא תימכר-קבוצה לא רעה, שתהייה בצמרת, אבל רחוקה מאיום על תארים, ותראה את היריבה הגדולה הופכת לשליטה הבלתי מעורערת של הכדורגל האנגלי. או במילה אחת-ליברפול.

יואב 24 ביולי 2010

:)))))))))))))))))))))))))))))))
כל כך חם היום.

יוסי מזרחי 25 ביולי 2010

עוד סימו מובהק לתחילתה הקרובה של עונת הכדורגל האמיתי.
נביאים חוזים והוזים לסוגיהם,ינעימו את זמננו בשבועים הקרובים.
שום דבר שלא ניתן להתמודד איתו עם אקמול או לחילופין קולה בטמפרטורה של כמעט קיפאון.

יואב 25 ביולי 2010

יוסי,
יש לך אקמול בשבילי?הבירה עלי.

איל 24 ביולי 2010

ועדיין – עוד נקודה שלילית לריאל (ולמוריניו) על כך שראול לא מסיים את הקריירה המפוארת בריאל.

עזי 24 ביולי 2010

הדבר הראשון שמוריניו עשה כשהגיע למדריד, עוד לפני מסיבת העיתונאים הרשמית זה להרים טלפון לראול כדי שיישאר בקבוצה.

יוסי מזרחי 25 ביולי 2010

עזי ,הוא התכוון לזה או שזה היה במסגרת מהלך פסיכולוגי?

טל 24 ביולי 2010

לא הבנתי מה ההפסד פה. ראול ברמת הקבוצות (להבדיל מהנבחרת) הוא לא בראיין רובסון שצריך שהצעירים יזכו עבורו בתואר. שאלקה משחקת בליגת האלופת והיא קבוצת צמרת בליגה מצוינת, שמשחקת באיצטדיון מדהים עם 60 אלף צופים בכל משחק בית. עדיף בהרבה על לשבת בקצה הספסל בברנבאו.

צור שפי 25 ביולי 2010

אייל – לדעתי אתה טועה. אני לא אוהד של ריאל מדריד אבל נסיבות החיים הביאו אותי לעקוב אחרי המועדון הזה מקרוב מאוד בשלוש השנים האחרונות. ראול היה יכול להישאר שם רק אם היה מסתפק בפירורים, פה עשר דקות משחק ושם רבע שעה. הוא רצה יותר. המועדון היה מאוד בסדר איתו. אמרו לו למעשה – נכבד כל החלטה שלך. ראול הוא שחקן שיש לו המון אוהדים גם אצל כאלה, כמוני, שאינם אוהדי מדריד, והמדרידיסמו רחוק מהם אבל בסיפור הזה אסור להיכנס למקום הסטראוטיפי של השחקן הטוב מול המועדון הרע. אני לא רואה פה "רעים" ורק מקווה מכל הלב שהאיש הזה, בן 33, אב לחמישה, אגדת כדורגל ובן אדם ענק יצליח במהלך שלו.

טל 24 ביולי 2010

באמת בחירה יוצאת מהכלל של ראול. די בטוח שהיו לו לא מעט אופציות אחרות- MLS, מפרץ, רוסיה, תורכיה- שבכולן הוא יכל להרוויח יותר, אבל הוא בחר באופציה המאתגרת ביותר מבחינה מקצועית. מה עוד שמאגת אמור להיות מאמן שלא פשוט לשחק תחתיו. כל הכבוד לו שהוא לא הלך בדרך של הנרי, בקהאם, קנבארו ודומיהם.
אגב, כל כך ברור שריאל ושאלקה הולכות להיות מוגרלות לאותו בית באלופות.

תומר חרוב 24 ביולי 2010

באמת בחירה נהדרת ומרתקת בהתחשב בכך שמדובר באנטיתזה הגמורה לריאל.
אגב, אני זוכר שלראול הייתה מערכת יחסים מאוד קרובה עם מהמט שול מבאיירן והם מאוד אהבו שהקבוצות שלהם נפגשו בליגת האלופות- האם זה מסביר משהו בבחירה של גרמניה?

פרנקו 25 ביולי 2010

כשאני חושב על המצב של יונייטד אני נכנס לדכאון.
שחקנים גדולים אי אפשר לקנות כי אין כסף.
שחקנים טובים לא חושבים שהיא טובה מספיק בשבילם.
ושחקנים סבירים מעדיפים מזג אויר טוב.
נראה שאם הגלייזרים לא ימכרו, התחזיות יתממשו ובהתחשב בפרישתו המתקרבת של פרגוסון, תוך שנתיים הקבוצה תהפוך לקבוצת מרכז טבלה שנלחמת על מקום באירופה.
ממש כמו ושאלוהים יסלח לי – ליברפול…

יואב 25 ביולי 2010

:))))))))))))))))
וימשיך להיות חם גם היום.

יוסי מזרחי 25 ביולי 2010

הבחירה של ראול מצביעה בין היתר על מה הוא חושב על עצמו, ואיך הוא מעריך את יכולותיו המקצועיות וההחלטה הזו,בעיני מעלה את ערכו.
לגבי ווידיץ זו בחירה נכונה.
שלו וגם של המועדון .

איתי א. 25 ביולי 2010

דייגו….שיביאו ליונייטד את דייגו….

אייל 25 ביולי 2010

לגבי מוריניו – לפי ידיעה שהתפרסמה בשעתו ב"אס" (http://www.as.com/futbol/articulo/mourinho-le-ofrece-raul-ser/dasftb/20100601dasdaiftb_24/Tes), מוריניו הבהיר לראול כשהגיע למועדון שאין לו מה לבנות על הרבה דקות משחק, ושהתפקיד העיקרי שמיועד לו הוא של מוטיבטור בחדר ההלבשה, נוסח מטראצי באינטר.

תומר ש 25 ביולי 2010

היום בו באמת אחשוש לגורלה של יונייטד יהיה אך ורק כשפרגוסון יפרוש, וגם עונה חלשה לא תשנה את דעתי.

נקודת התורפה הקריטית של יונייטד היא בקישור היצירתי. להסתמך על סקולס וגיגס זה כבר לא לעניין. אני יודע איך רונן מרגיש לגבי גרמנים במנצ'סטר יונייטד, אבל אני חושב שאוזיל יכול להיות בול פגיעה לעמדה הזו. הוא יכול לשחק גם במרכז וגם באגפים, והוא היה חלק מרכזי בבניית המתפרצות של גרמניה, שביונייטד כה אוהבים.

מעבר לכך, הייתי מאוד מאוד שמח לראות את וולבק מקבל הרבה דקות משחק. יש לי הרגשה כל כך טובה לגביו, והוא יליד מנצ'סטר!

יואב 25 ביולי 2010

כנראה ש- וולבק יושאל וביונייטד אין מספיק כסף פנוי כרגע לאוזיל.מסכים עם השאר וחי מצויין איתו.

גמל אדום 25 ביולי 2010

אני גם מאוד מעריך את הבחירה של ראול. לפי דעתי בנוסף לכל מה שנאמר פה בנוגע למניעים להחלטה לעבור לשאלקה יש עוד סיבה חשובה.
לפי דעתי ראול כבר מתכנן את הקריירה אחרי שיפרוש. כל מה שהוא מכיר זה את ריאל מדריד. הוא יזכה לשחק עכשיו בליגה אחרת, בקבוצה אחרת עם מתקנים אחרים וניהול שונה לגמרי. הוא גם יוכל ללמוד ממאמן עם אופי שונה לגמרי (לפחות האוירה והסמכותיות שלו תהיה שונה לגמרי)

סביסאביץ' 25 ביולי 2010

הבחירה של ראול לא מפתיע אותי, מדובר באדם אשר לא מתפשר ולא מוותר לשנייה כפי שניתן היה לראות לאורך הקריירה האגדית שלו במדריד.
לגבי וידיץ', אין ספק שמדובר בצעד חכם מאוד של פרגי ולא בגלל הנפת האצבע המשולשת לעבר ריאל שגונבת ליונייטד את כל שחקניה העיקריים בשנים האחרונות בסיפורי אגדות על פושקאש ודי-סטאפנו, אלא בגלל שריו פצוע ונמצא בנסיגה גדולה מאוד בגלל פציעותיו ובגלל שהבלמים של יונייטד (סמולינג בן ה- 21 הגיע מפולהאם) חסרי ניסיון וצריכים לצידם בלם שעבר ו"אכל" כמה סיבובים מטורס ואטו בקריירה שלו.
מה שלא מובן לי, זה מדוע יונייטד לא קונים שחקן מרכזי אחד לפחות שיחליף את סקולס (כמה שהוא אדיר, הוא כבר מבוגר) או יתן תחליף לקאריק האיטי וחסר הטכניקה במרכז המגרש. סילבה היה הכי מתאים לעמדה הזאת, אך לצערי הוא נלקח ע"י אוכלי הנבלות מהצד השני של העיר, כרגע אוזיל נראה כאופציה המתאימה ביותר ומדובר בשחקן שלא היה מסוגו ביונייטד הרבה שנים.

Yair 25 ביולי 2010

סביסאביץ' – אין לנו כסף, או אם תרצה יש משפט סקוטי ידוע באנגלית שהולך ככה: "There's no value in the market"…

סביסאביץ' 25 ביולי 2010

יאיר – קשה לי להאמין שאין כסף. הסיבה היותר הגיונית לכך שיונייטד לא קונה כוכב, היא בגלל שכל מי שהיא רוצה ישר מקבל הצעה יותר גבוה מסיטי או מצ'ילסי ולצערי בימים אלה לסיטי ולצ'לסי יש הרבה יותר גדול. הפיתרון לאבסורד הזה הוא ניהול מו"מ מהיר וממצה או פשוט ללכת על שחקן שמעדיף לשחק ביונייטד. אפשר לנסות להביא את טורס אשר אינו רוצה בשום פנים ואופן לשחק בליברפול בהצעה גבוה, מדובר בשחקן שיכול לשדרג את יונייטד בכמה דרגות והדבר הלא פחות חשוב, הדבר יהווה פגיעה קשה באגו המנופח יתר על המידה של ליברפול.

גיל 25 ביולי 2010

סאביסאביץ – לצערי אתה צודק. אך לדעתי פרגסון שומר את הקלפים קרוב לחזה ויביא שחקן גדול בהחתמה מפתיעה. מפתיעה אותי לטובה העובדה שמנצ'סטר לא משתגעת בשוק לנוכח מעשיה הפזרניים של שכנתה הקטנה. העיקר שטורה אומר שהעדיף את הסיטי על פני היונייטד שי הוא חושב שיש לו יותר סיכוי לזכות שם בתארים… ברור, הוא לא עבר בגלל המשכורת הענקית והמגוחכת שלא מצדיקה את יכולתו. לפחות יש חדשות טובות, ליברפול מדשדשת גם במשחקי הידידות.

דודו 25 ביולי 2010

סביסאביץ' – אל תתלהב יותר מדי מהיכולת של ליברפול במשחקי ההכנה. ההרכב היה של קבוצת המילואים. השחקנים ה"בכירים" היחדים ששיחקו הם אנגוג ולוקאס לייבה. הודג'סון לא מתייחס בינתיים ברצינות להכנה ונראה שכך יהיה גם במשחקה הרשמי הראשון ביום חמישי במוקדמות הליגה האירופית. עדיין מוקדם מאוד לדעת איך ליברפול החדשה תיראה, במיוחד אחרי שכנראה טורס בדרך החוצה (לשמחתכם הרבה, אלא אם יעבור לצ'לסי)

סביסאביץ' 25 ביולי 2010

דודו – מצטער, פשוט השנאה גברה על ההגיון.

בני תבורי 25 ביולי 2010

טוב, זה לא חדש אצלך.

רוני 25 ביולי 2010

בני – פשש, איזו ציניות. אתה בטח חושב שאתה משהו מיוחד, אפשר להגיב בצורה עניינית, אך כמו בהרבה מקרים בעבר הלכת בדרך הרדודה. מה לעשות מדובר בבלוג אוהבי יונייטד וכשזה מגיע לליברפול השנאה תמיד לפניי ההגיון, במיוחד כשהביקורת עניינית.

סביסאביץ' 25 ביולי 2010

רוני – עזוב, באמת שאין צורך, פשוט תתעלם והוא יפסיק.

יוסי מזרחי 25 ביולי 2010

סאביסביץ ורוני גם יחד:
מה חריג בתגובה של בני תבורי???
כלום.
קצת יותר סבלנות ופתיחות לאחרים. בני הוא חבר של כבוד בבלוג, גם בהיותו אוהד ליברפול. ולמען האמת, גם הדברים שלי מיותרים, מי כאן נותן רשות??
תומר ש :
10 מליון וגם קאריק ועוד משהו- זה סביר.
מה שאתה מבקש מורדר ברמן זה להעניש את עצמם. הגזמת.

דני 25 ביולי 2010

תעזבו את תבורי בשקט, איך אתם הייתם מרגישים אם קבוצתכם לא הייתה זוכה בכלום כבר 21 שנים וכנראה לא תזכה בכלום גם בשנים הבאות, לבחור יש זעם עצור שהוא חייב לשחררו לפעמים לפני שיתפוצץ.

תומר ש 25 ביולי 2010

ברבאטוב + קאריק + 10 מיליון לורדר ברמן תמורת אוזיל. מה, הם לא יקחו?!

במילא מדובר בשחקן שמסרב לחדש שם את החוזה, והתבטא בעבר שהוא רוצה לעבור לאנגליה.

אביעד 25 ביולי 2010

תומר – אוזיל אם אני לא טועה נמצא שנה לפני סוף החוזה בברמן כך שהוא לא שווה יותר מ 10-15 מליון.
מעבר לכך, קאריק היום שווה כ-10 מליון, ברבאטוב שווה כ-20. על מה ולמה אוזיל שווה 40 מיליון?!

תומר ש 25 ביולי 2010

כי ברבאטוב וקאריק זה שחקנים שצריך להעיף מהקבוצה ומהר, בלי קשר לשווי הדימיוני שלהם בשוק (אני מתקשה להאמין שיש קבוצה שתשלם 20 מיליון על ברבה).

ואוזיל זה שחקן שתחת ההנחייה הנכונה( סר אלכס) יכול להיות ענק.

רונן דורפן 25 ביולי 2010

דני – לתבורי יש בינתיים חיים. מה שאני לא מתרשם מכל מי שעסוקים בהתקוטטות האדיוטית הזו.

עזי 25 ביולי 2010

יוסי, עד כמה שאני יכול לשפוט, זה היה בכוונה טהורה.

אביעד 25 ביולי 2010

ראול עושה חשבון פשוט: אם לא יילך לא בשאלקה זה לא נורא, הוא כבר בן 33 ושיאו מאחוריו, מה כבר יגידו על זה. אבל אם הוא מוביל את שאלקה לתואר… זה חתיכת הישג!
ברצינות, בחירה מעוררת הערכה של ראול. אני מקווה שיצליח.
לגבי וידיץ': האמת? אני לא כ"כ בטוח עד כמה קונקרטי העניין של ריאל מדריד היה בו. בטוח שהם רצו אותו, אבל לא יודע כמה הם באמת היו מוכנים לעשות בנידון. כל העניין נראה לי כמו ניפוח לא קטן מצד הסוכן שלו בשביל לארגן לו חוזה גבוה יותר (ותכל'ס, מגיע לו…).

רונן דורפן 25 ביולי 2010

תומר ש – אני חושב שאיזו בדיחה חמקה באופן בלתי מובן. אין לי שום התנגדות לשחקן גרמני או איזה לאום שהוא במנצ'סטר יונייטד. כולל כאלו שסבא שלהם סייע לברט טראוטאמן בטבח יהודים. העובדה שאני מייחל להפסדי גרמניה אינה טינה לשום גרמני באופן אישי.

תומר ש 25 ביולי 2010

כמובן שזה היה בצחוק…
בשום פנים לא ניסיתי לטעון שאתה גזען או משהו כזה.

יספר אולסן 25 ביולי 2010

טוב מאוד שוידיץ' נשאר, בוודאי אם לוקחים בחשבון את ההדרדרות הטלולה של ריו – אם הוא ישחק הרבה השנה אני בטוח שנחטוף עוד גולים בסגנון בלאמי בדרבי – ושיתוף הפעולה המוצלח של נמניה עם אוונס.

בסך הכל הסגל נראה טוב, אבל הדבר היחיד שלא ברור לי הוא למה משאירים מייקל קאריק? לא מהיר, לא חזק, לא טכני ועשה כמות טעויות אדירה בעונה שעברה. גם האיום שהוא היווה מחוץ לרחבה כבר לא ממשי. קאריק, וזה לא שאני לא זוכר לו הופעות טובות במשך שלוש שנות האליפות הרצופות, הוא שחקן שבכושרו הנוכחי מתאים לקבוצת אמצע טבלה. כשחקן סגל הוא תופס מקום של צעירים מוכשרים ממנו וכסותם חורים הוא גם יקר מדי וגם לא אפקטיבי במיוחד.  

יספר אולסן 25 ביולי 2010

כמובן שהתכוונתי **תלולה**

טל המנצ'סטרי (בישראל) 25 ביולי 2010

טל

"לא הבנתי מה ההפסד פה. ראול ברמת הקבוצות (להבדיל מהנבחרת) הוא לא בראיין רובסון שצריך שהצעירים יזכו עבורו בתואר"

עוד לפני שהצעירים עזרו לרובסון או "עבור" רובסון לזכות באליפות הוא הביא תארים אחרים,גביעים וגם אחד אירופאי על חשבון ברצלונה(ב83,85,90,91,)בשנים קשות מאוד של יונייטד,סגל חלש יותר,תקופה שונה לגמרי,החזיק אותה מעל למים כמעט לבדו והיה קרוב לזכייה באליפות גם כן,
ככה שאני לא מבין את העקיצה…בעצם במקרה שלך אני כן מבין,שוב וכמו בעבר,בכל פעם כשכותבים משהו על כדורגל ספרדי או שחקן ספרדי(ולאו דווקא בשלילה)המרירות הילדותית שלך נוזלת לך מכל החורים ואיכשהו אתה מגיע למחוזות האנגלים ובזלזול מה שעושה אותך קטן מאוד.
ובנוגע לראול שלא עשה מעשה בקהאם…ובכן,בקהאם אחרי שעזב את קבוצת נעוריו שבה זכה בכל תואר אפשרי(כמו ראול)הוא הגיע ל…ספרד וריאל מדריד ורק לאחר מכן המשיך לארה"ב,אבל מה פתאום שהפרט הזה ישנה לך,העיקר להמשיך ולחפש לעקוץ.

טל 25 ביולי 2010

שמע, אתה צריך טיפול. ואני רציני. לא הייתה פה שום עקיצה. יש פה ציון עובדה פשוטה: להבדיל מבראיין רובסון (שחקן גדול שהיה ידוע בכך שהוא לא זכה באליפות לאורך רוב מוחלט של הקריירה שלו), ראול זכה בכל תואר אפשרי ולכן אין לו סיבה להישאר בקצה הספסל בשביל לזכות בתואר שמחסר לו ברזומה.

דיוד בקהאם עזב את ריאל מדריד (לא הזכרתי לשניה את העזיבה שלו את יונייטד) בשביל לשחק בליגה לא מאתגרת מבחינה מקצועית, עבור כסף, פרסום, קריירה שלו / או של אשתו בתחומים אחרים. מה לעשות, זאת עובדה.

שוב, מומלץ טיפול.

יוני 25 ביולי 2010

מאוד עושה חשק לקרוא את הדיון המלומד שלכם. אולי תחליפו מיילים ותתנצחו בפרטיות?

טל המנצ'סטרי (בישראל) 25 ביולי 2010

טל,
מה אתה אומר,לא היתה פה עקיצה?
אז מה הקשר בין רובסון ואיך שהקריירה שלו ויותר מזה,התנאים שהיו לו ביונייטד קשורים לראול והזמן שלו בריאל מדריד?
השוואה חסרת שיווי משקל לחלוטין,
מעניין איך זה שלא מצאת דוגמא טובה ומאוזנת יותר מזו?!
האם פרגוסון השאיר את רובסון והוא עצמו נשאר ביונייטד רק בכדי שיוכל לסמן וי על אליפות או שהתרומה שלו לקבוצה היתה הרבה יותר מעוד 5-10 משחקים בעונה או פחות?
האם האתגר שבקהאם הציב לעצמו עם המעבר לארה"ב הוא כלום ושום דבר רק כי מתווסף לו כסף גדול?או עוד פרסום?
והרי לא זה ולא זה חסר לו.
אגב,הליגה בארה"ב הרבה יותר מאתגרת מקצועית מכמה ליגות אחרות באירופה,
גם בנסיון להקפיץ אותה כמה רמות קדימה.
הזלול של מה שקורה בארה"ב בכל הנוגע לכדורגל ממש לא במקום.
לכן טיפול בהחלט,שלך ועם 3 כדורים ביום נגד הטעם המר שיש לך כל הזמן בפה.

טל 25 ביולי 2010

בראיין רובסון הוא הדוגמה היחידה שעלתה לי בראש לשחקן ברמה הזאת (אולי השחקן האנגלי הגדול והבולט של שנות ה80), ששיחק במועדון כל כך גדול כל כך הרבה שנים, מבלי לזכות באליפות. לקראת סוף הקריירה שלו הוא כבר לא היה שחקן הרכב ביונייטד, אבל אפשר היה להבין את הרצון שלו להישאר במועדון ולהוסיף אליפות עם יונייטד לרזומה שלו. אולי אפשר להשוות את זה קצת למצב של ג'רארד היום, אבל הליברפולי הוא עדיין שחקן מפתח בקבוצה ולכן לא נמצא באותה סיטואציה. להבדיל, ראול זכה בכל התארים (כולל שלוש פעמים בליגת האלופות) ולכן בשונה מרובסון, אין טעם מבחינתו להישאר במועדון כשחקן ספסל אלא לחפש אתגר חדש.

לגבי בקהאם: שאלקה היא אתגר מקצועי הרבה יותר גדול ולוקשיין הרבה פחות זוהר מלוס אנג'לס או ניו יורק (נתתי גם את הנרי כדוגמה, אם לא שמת לב. כנראה שאני גם שונא צרפתים). ועל הבחירה הזו, מגיע לראול קרדיט. אני לא רואה את בקהאם בוחר לשחק בקבוצה כמו שאלקה. הבעיה אצלך היא שאתה מזהה ביקורת על בקהאם כביקורת על יונייטד.

עזי 25 ביולי 2010

רובסון הוא דוגמא גרועה כי הוא שחקן רכש שנקנה בהרבה מאוד כסף (שיא בריטי אז) בגיל 25 בערך, ראול מגיל 15 בנערים של ריאל.

טל המנצ'סטרי (בישראל) 25 ביולי 2010

טל,
רובסון לא נשאר ביונייטד וכשחקן ספסל רק בכדי לסמן וי על תואר אליפות(מישהו בכלל יכול היה להבטיח שזה יקרה אחרי איבוד האליפות הדרמטי ב 92,הרי זה יכול היה לקחת את המועדון לכיוון אחר לגמרי)
אלא היה חלק לא קטן ובמיוחד בכל הנוגע למאחורי הקלעים,באימונים,בחדר ההלבשה וכן,גם מקצועית על הדשא בהשגת האליפות ב 93.
חלק עיקרי ממנה פיספס בגלל פציעות
אבל דווקא במשחקי עונה או לקראת הסוף היה מעורב יותר בסגל ובדקות משחק,כשהיה צורך בנסיון וברוגע שלו,
לכן,היה רחוק מלהיות רק קישוט על הקיר
או אחד שנשאר לשבת בקצה הספסל ורק בכדי להוסיף אליפות לרזומה שלו.
אומנם לא השחקן המרכזי כמו שנים קודם לכן ועדיין תרומה ותרומה יפה.
עובדה היא שעונה לאחר מכן המשיך לשחק לא פחות ואם אני לא טועה,אפילו ביותר משחקים מאשר בעונה הקודמת ושוב גם בכאלה החשובים וכשהיה צריך אותו לעשות שם סדר כמו בחצי הגמר החוזר נגד אולדהאם
וכל זאת ששוב נאבק בפציעות וגם בשחקן מרכז שדה נוסף,רוי קין.
אפרופו קין וכמוהו גם פרגוסון וקאנטונה,שלושתם בספרים שלהם מציינים את רובסון כבעל תרומה,כשחקן ודמות מרכזית (גם עבורם אישית) בשנתיים של 93 ו 94.
לכן,הדוגמא של רובסון וההשוואה לראול ולמצב שלו פשוט לא נכונה.
לגבי בקהאם,הוא השיג הכל בקריירה וב 2 מדינות כדורגל שונות,גם הנרי ששיחק ב 4 מדינות כדורגל שונות,ראול לעומתם עוזב ובפעם הראשונה את גבולות ספרד וריאל מדריד,
ככה שגם לגביהם ומעבר שלהם בסוף הקריירה לארה"ב והשוואה לראול ומעבר הזה שלו לשאלקה,לא השוואה נכונה.
הם(בקהאם והנרי)חיפשו,מצאו והצליחו באתגר הנוסף לאחר שנים רבות,האחד ביונייטד והשני בארסנל ולפני המעבר לארה"ב.
ראול…אולד סקול,לא יכול להגיד עליו מילה אחת רעה,הלוואי והיו עוד שחקנים כמוהו בכדורגל הקר והמנוכר של היום,מקצועית ואנושית.

טל המנצ'סטרי (בישראל) 25 ביולי 2010

ועוד דבר נוסף קטן ומבלי לגרוע בראול השחקן,
כשבקהאם עזב את יונייטד מבחינה מקצועית הוא היה מספיק טוב בכדי להכנס להרכב של כל קבוצה אחרת בעולם מהטופ של הטופ,
הנרי כשעזב את ארסנל היה קצת אחרי השיא שלו ועדיין היה מספיק טוב בכדי לקרוא תיגר על הרכב בברצלונה הגדולה.
ראול כיום ומקצועית,אין לו מקום להתמודד עם התותחים ביונייטד,צ'לסי,באיירן מינכן ואינטר,לכן מחפש את האתגר הבא בקבוצה מדרג נמוך יותר וזה בסדר גמור.

טל 25 ביולי 2010

נקודת ההשוואה היא לעזיבה של בקהאם את ריאל והנרי ברצלונה, לא את יונייטד וארסנל. בקהאם יכל לבחור במקום יותר מאתגר מבחינה מקצועית מהMLS. אותו דבר הנרי.

טל המנצ'סטרי (בישראל) 25 ביולי 2010

האתגר של בקהאם היה רחב יותר,
לא רק מקצועית בצורה אישית אלא נסיון לשנות ולהשפיע במשהו על אומת ספורט שלמה
בכל הקשור לכדורגל וזה חתיכת אתגר.
הנרי עבר כבר 4 מדינות כדורגל,
צרפת,איטליה,אנגליה וספרד,
הוא כבר עבר מספיק אתגרים והגיע לשיאים
ובכמה מקומות שונים
ולכן הבחירות שלהם ולאחר עזיבת ריאל מדריד(בקהאם) וברצלונה(הנרי) הגיעו ממקום שונה לגמרי מהעמדה שראול נמצא בה כרגע.

תומר חרוב 25 ביולי 2010

לא היה לו שום אתגר בלשנות אומת ספורט, הוא נסע לעשות סיבוב על חשבונם- ברגע שהייתה לו הצעה נורמלית הוא כבר היה על קו מילאן- לוס אנג'לס. הצעד של ראול מעורר הערכה(לעומת הנרי, בקהאם וקנאברו) משום שיש שהוא מראה על הערכה למקצוע שלו. הוא כדורגלן והוא רואה בעצמו כדורגלן ולא איש בידור או "שגריר" של המשחק או "מטיף" של המשחק או עוד כמה שטויות שמוכרים לנו שחקנים שרוצים לעשות עוד ים כסף לקראת סוף הקריירה שלהם(שזה לגיטימי לגמרי).

טל המנצ'סטרי (בישראל) 25 ביולי 2010

תומר חרוב,

בקהאם חזר לאיטליה כשראה שהוא מאבד את הסיכוי לחזור לנבחרת אנגליה ולא דרך ליגה אירופאית בכירה,
אבל יחד עם זאת תרם תרומה לא קטנה להטמיע עוד יותר את הכדורגל בארה"ב ואם גם דרך היותו מפורסם הוא הצליח לעשות זאת אז מה רע?
האם כשפלה,בקנבאור,גורג' בסט ואחרים עשו את הצעד הזה לארה"ב ולאחר השיא בקריירה שלהם,בכדי להרוויח כסף גדול לקראת סוף הקריירה וגם על הדרך להטמיע את הכדורגל בארה"ב,האם היה בזה משהו פסול או חוסר הערכה למקצוע?
בקהאם,הנרי וקנאברו הרוויחו בזכות ללכת ולשחק במחוזות אחרים ואני לא רואה מקום לזלזל ביושר ובהערכה ובכבוד שלהם כלפי המשחק,גם לא בעקבות הצעד של ראול והיי,מי יודע,גם הוא יכול להגיע יום אחד לארה"ב ואז מה תגיד עליו?

תומר חרוב 25 ביולי 2010

טל, מבחינתי אם יש לך הצעה מקבוצה טובה בליגה בכירה, קבוצה שיש לה מטרות מקצועיות, אין לך שום סיבה שהיא מעבר לכסף או אגו ללכת לארהב או לקטאר. זה לגיטימי, זו זכותם של השחקנים, זה אפילו די מובן ואני אהיה צבוע אם אני אגיד מה הייתה הבחירה שלי כשאני לא עומד ולא אעמוד בפני החלטה כזו- אבל מבחינתי הצעד של ראול מעורר הרבה יותר הערכה. בקהאם זרק זין על הקבוצה שלו ועל האוהדים שלה- זה נקרא להטמיע תרבות כדורגל?

טל המנצ'סטרי (בישראל) 25 ביולי 2010

תומר,
לבקהאם היה אתגר אחר,שונה מזה המקובל
ולמרות שיכול היה להמשיך לשחק כדורגל באירופה אבל שכולל בתוכו גם את עניין המקצועי.
כסף לא היה חסר לו קודם לכן,גם בעיה עם האגו לא היתה לו.
אפשר לזלזל בזה ואפשר לבקר כל החלטה שבחר(כמו זו שחזר למילאן אבל הוא השאיר לעצמו סעיף בחוזה ששמר לו אופציה פתוחה)
אבל שורה תחתונה היא שהפרסום סביבו עזר
להכניס עניין בתוך תחומי ארה"ב כלפי המשחק.
אגב,מקצועית עד כמה שאני יודע הקבוצה שלו בעונה האחרונה ובהנהגתו הגיעה למשחק הגמר על האליפות(לא יודע אם מחוז או ארצי,אני לא עד כדי כך מתעניין במבנה הליגה שם).
את מה שראול עושה עכשיו בקהאם עשה לפני כן,עזב את קבוצת נעוריו והלך לאתגר מקצועי בספרד.
בזה שבחר להמשיך בדרך שונה לאחר מכן לא עושה אותו ומבחינתי לפחות כאחד שמזלזל במקצוע לעומת ראול או אחרים.

תומר חרוב 25 ביולי 2010

לא חושב שהוא מזלזל במקצוע, הוא מקצוען שנותן את כולו על המגרש וראו את זה גם במילאן. אני חושב שיש שחקנים כמו טוטי, ראול, סקולס שהתפיסה שלהם של כדורגל היא שונה משל בקהאם והנרי. אני מעדיף את התפיסה הזו.
את מה שראול עושה עכשיו בקהאם לא עשה. הוא עזב(או הועזב) את יונייטד בשביל לשחק במועדון הגדול בעולם, בפרויקט המגלומני ביותר בעולם. אם בקהאם היה עובר לליון זה היה אותו דבר, העצם ליון ווינרים- אם הוא היה עובר לפריז סאן ז'רמן זה היה דומה. ראול לוקח על עצמו אתגר אמיתי, לא כזה חמקמק כמו קידום הכדורגל בארה"ב- הוא בא כדי להוכיח את עצמו בליגה שונה ולהביא אליפות למועדון הלוזרי ביותר בגרמניה ואחד הלוזרים באירופה. כשאני חושב על ההרגשה של אוהדי שאלקה לגבי זה אני מצטמרר- כששמעתי שבקהאם עובר לארה"ב קצת נגעלתי. אם הנרי היה עובר לווסטהאם שרצתה אותו(אז מה אם הוא כבר היה באנגליה) זה היה מרגש, עשה את הבחירה וזו זכותו אבל הוא לא ריגש-ראול ריגש.

תומר חרוב 25 ביולי 2010

ולפי מה אפשר לקבוע שהפרסום סביבו באמת קידם את המשחק? לנדון דונובן מקדם את הכדורגל האמריקאי הרבה יותר מבקהאם. האמריקאים צריכים ללחוץ להשתתף בליברטדורס ביחד עם מקסיקניות- זה יקדם את הכדורגל. להביא כוכבים מזדקנים כשאריות מאירופה- זה לא מקדם זה מגחיך.

טל המנצ'סטרי (בישראל) 26 ביולי 2010

תומר,
אז מה יהיה לו טוטי וראול בעוד עונה,2 יחליטו לעשות את הצעד לארה"ב גם כן,
וכמו רבים וטובים לפניהם היו שעשו זאת,
האם תשנה את הדעה שלך לגביהם?
ראול עוזב לקבוצה מדרגה שנייה כי אין לו מקום באחת הגדולות כיום,לו היה לו אז אולי בכלל לא היה עוזב את ריאל מדריד ככה שבוא נשים את הצעד הזה שלו בפרופרציה נכונה ולא נהפוך אותו לסוג של דון קישוט.
בקהאם כשעזב את יונייטד היה עדיין מספיק טוב בכדי לשחק ברמות הכי גבוהות ולכן המשיך לריאל מדריד ולא לליגה הגרמנית ולקבוצה קטנה יותר שם.
אם הנרי היה חוזר לאנגליה ולמדי ווסטהאם זו היתה יריקה מצידו כלפי הקהל של ארסנל,דווקא בצעד הזה כמו שבקהאם לא חזר לשחק באנגליה נותנת להם נקודות זכות גדולות,סוג של נאמנות בימים מנוכרים אלה בכדורגל.
לא כמו שמייכל למשל שמילא חזר לשחק בזמנו באסטון וילה אלא המשיך הלאה לשחק במנצסטר סיטי,צעד שהוריד את המניות שלו כאגדת כדורגל אדומה בקרב אוהדי היונייטד.
את ההשפעה הגדולה של בקהאם והדומים לו נוכל לראות טוב יותר בעוד 5-10 שנים,כשהדורות הצעירים המקומיים שהיום מגיעים בעקבותיהם יהפכו להיות שחקנים בשלב מתקדם יותר בחיים שלהם.

תומר חרוב 26 ביולי 2010

טוטי לא יעשה את זה וגם אם יעשה הוא כבר עשה למען רומא הרבה מעבר למה שעשו הנרי, או ראול ובטח בקהאם עבור קבוצותיהם. זה לא רק הצעד שהשחקן עושה, זה גם איך הוא עושה את זה ואיך הקריירה שלו התנהלה בכלל. באטיסטוטה עבר לקאטר אבל הוא גם ירד ליגה עם פיורנטינה- קאנאברו תמיד היה שכיר חרב ולכן אני יודע שהוא לא נוסע לקדם שום כדורגל אלא לעשות מכה. בקהאם לא קידם את הכדורגל בארה"ב וגם אם תהיה התקדמות בעוד חמש שנים(ותהיה) אי אפשר לזקוף אותה לבקהאם משום שהכדורגל האמריקאי מתקדם כבר שנים. הדבר הכי טוב שיצא לכדורגל האמריקאי מבקהאם זו הייתה המחאה של הקהל נגדו- זה ריגש אותי(ואין לי שום דבר נגדו, אני די מחבב אותו כשחקן). לדעתך שמייכל פחות אגדי כי הוא העביר עונה בסיטי, גם דניס לאו עשה את זה אגב ואני יכול להבין את זה כי אתה אוהד יונייטד, מבחינתי זה בסדר כי הוא עשה בחירת כדורגל(הוא לא עבר לסיטי בשיא כי הציעו לו יותר כסף). שמע זה די אישי כל הסיפור הזה ואני מבין שאתה מעריץ את בקהאם, אם באג'יו היה עובר לארה"ב הייתי אומר שאלוהים בעצמו ירד אליו בחלום ושלח אותו להביא את הכדורגל לאמריקאים(רובי העדיף לשחק בברשיה כי זה קרוב לבית) אבל כשאני מסתכל על ראול זה מאוד מעורר הערכה, הנרי ובקהאם לא.

דירק דיגלר 25 ביולי 2010

הקונילמל הסרבי לא מתפקד תחת לחץ. רואים את זה במשחקים הגדולים של יונייטד, וגם בנגיעת היד במונדיאל.

הופ 25 ביולי 2010

כמי שלא אוהד קבוצה באנגליה (מלבד חיבה קלה והיסטורית לליברפול), נראה לי שהאטרקציה המרכזית עבורי השנה בפרמייר ליג תהיה, מלבד בניון, מסיבות העיתונאים של איאן הולוואי.
(זאת כמובן בהנחה שבגלל קינן אנחנו הולכים לראות את בלקפול לא מעט השנה; ובתקווה שצ'רלטון יהיו חכמים מספיק כדי להבין שמסיבות העיתונאים אחרי המשחק יהיו, בלשון המעטה, לא פחות מעניינות מהמשחקים עצמם).

בליקי 25 ביולי 2010

נראה לי שהבדיחה הראשונה של הולוואי על חשבון כולם זה קינן.

הופ 25 ביולי 2010

יכול להיות, אבל אני לא בטוח. אם בן חיים יכול, למה בלם נבחרת ישראל השני לא?
אני חושב שקינן כבר הוכיח שהוא יודע לעבוד קשה בשביל להשיג את המטרות שלו, וגם ההתעקשות שלו לא להישאר בכלוב הזהב ולעשות הכל בשביל לעבור לאנגליה מרשימה בעיני ומעידה על מוטיבציה מבשרת טובות. לגבי היכולות, אני חושב שאינטליגנציית המשחק שלו מפצה על האיטיות היחסית. אבל בוא ניתן לו להראות לבד מה הוא שווה.
ובכלל, גם בקשר לדיון בפוסט על סהר ואסולין – אני לא יודע אם זו "מורשת בניון" אבל אני חושב שאפשר כבר לזהות מגמה של שחקנים ישראלים, שפעם נחשבו עצלנים ומפונקים, שמוכנים לעבוד קשה מאוד ולוותר על תנאים מפנקים בשביל להגשים שאיפות מקצועיות. בן חיים, תמיר כהן, קינן. אני לא רוצה להיסחף פה, אבל אפשר אולי להתחיל ללחוש את המילה המחייבת "מקצוענים". 

jo 25 ביולי 2010

ואני בשימחתי- אחרי הפסקה ארוכה דיון על נושא שקשור ליונייטד.
תודה :)

888 25 ביולי 2010

הסיטי עם ההחתמות האחרונות,ללא ספק תהפוך לקבוצה החזקה ביותר בליגה האנגלית,סיטי זו המחליפה של צ"לסי,ואם יוניטד לא לקחה אליפות כאשר רוני היה בשיאו ,הסגל הנוכחי לא יקח שום אליפות

טל 25 ביולי 2010

נכון לדקה הזאת- אצל הסיטי יותר מחודש לחלון ההעברות זה נצח- הם התחזקו מאד לעומת העונה שעברה ובהחלט עשויים להוות גורם במאבק האליפות, אבל אני לא חושב שהסגל שלהם ברמת ה11 הפותחים הוא החזק ביותר (אם היו משחקים 25 מול 25 זה היה משהו אחר).

עם הסגל הזה, הסיטי יכולים להגיע לאזור ה75-78 נקודות. השאלה אם זה יספיק למאבק על האליפות.

יואב 25 ביולי 2010

יונייטד קבוצה לאחד שתיים גם ללא חיזוק נוסף ואם לא תיפול עלינו שוב מגיפת פציעות שהרחיקה אותנו מהתואר בנקודה אחת שלמה ועגולה.

יוסי מזרחי 25 ביולי 2010

יואב אחי הצעיר, מה שתיים, נהיית נדיב וטולראנטי??
הסגל הזה בריא-ושיבואו כולם.
כשנצטרך להתחזק, נשחק בלי ההוא ,ב11 שחקנים והתחרות תהיה קשה.
(על המקום השני, לכל השאר…)

אופיר 25 ביולי 2010

גם אני מפרגן לראול על בחירה מרתקת, אבל – אם יורשה לי – למה הוא זוכה לכל כך הרבה סופרלטיבים על היותו "נשמה", "שחקן בית" וכו'? הרי זה לא שהוא שיחק בחטאפה ולא הסכים לנטוש אותה לטובת הגדולות.

רונן דורפן 25 ביולי 2010

אופיר – כבר דנו בכך מספר פעמים בעבר. לא ראול ולא גיגס הם הסמל האולטמטיבי לנאמנות בדורנו. הם בסך הכל לא עשו צעדים מטופשים (שגם זה משהו). התואר הזה הוא של טוטי.

אביעד 25 ביולי 2010

לה טיסייה!!!!

סימנטוב 25 ביולי 2010

מענין שבאה הודעה שוידיץ חותם יום לפני שיש הודעה שריו לא חוזר כל כך מהר (בהקבלה הרננדז חותם יום יומים אחרי הדחה). אני לא זוכר בדיוק כמה ימים אחרי מכירת בקהאם יונייטד טסו לארה'ב למסע משחקים. תזמון חשוב בחיים

ניינר 25 ביולי 2010

אוף טופיק-התרגיל המסריח של פרארי היום בהוקנהיים מוציא את החשק לעקוב אחרי הפורמולה 1 .פשוט גועל נפש. איפה הספורטיביות?

ויינר 25 ביולי 2010

כמו אינטר, אפשר לומר שהם רק ממשיכים את האתוס של פרארי. אין חדש תחת השמש.

ניינר 25 ביולי 2010

ויינר פעם זה לא היה ככה…וילנב ופירוני כמעט הרגו אחד את השני במאבקים על המסלול והיו עוד כמה צמדים שנלחמו אחד בשני. אבל בשנים האחרונות התופעה המגעילה הזו מעקרת את הספורטיביות מהסבב שגם ככה הולך ונעשה מגעיל משנה לשנה.

ויינר 25 ביולי 2010

טוב, 30 שנה, לך תזכור. אבל החל משנות ה-90 פרארי מתנהגים בצורה הזאת, ככה אדי אירווין ובאריקלו עזרו לשומאכר, ואפילו שומאכר אחרי הפציעה ב-99 פינה את הדרך לאירווין. כך שכמו קבוצה איטלקית, הדרך לא חשובה אלא רק הניצחון.

קורא אדוק 25 ביולי 2010

תוך יומיים רונאלדו הודיע על פרישה וראול עובר לשאלקה
כל גיבורי ילדותי נעלמים
אלוהים נהייתי זקן

Drazick 25 ביולי 2010

רונאלדו פרש והבלוג עבר על זה בשתיקה?
כשהוא פורש זה אומר שהדמיון הולך לישון.

אביאל 25 ביולי 2010

ניינר – לא יצא לי לראות, מה קרה ?

ניינר 25 ביולי 2010

מאסה הוביל מהזינוק, אלונסו היה שני ואז מאסה קיבל בקשר הוראה (מכובסת) לתת לאלונסו לעקוף והוא פשוט פינה לו את הדרך. אחרי המירוץ ראו שהוא בקריזה על ההוראה.

באבא ימים 25 ביולי 2010

מה שמעניין אותי בבחירה של ראול היא העובדה שהוא הולך לליגה הכי פחות מתוקשרת מבין ארבע הליגות הגדולות. אני חושב שהאתגר המקצועי והמשחק בליגה תובענית היו בוודאי שיקולים חשובים אבל הם מראים חלק מן התמונה ולא את כל התמונה. גם אם נניח שספרד היא טאבו אני בטוח שלא מעט קבוצות בפרמיירליג או באיטליה שהם שם אבל לא ממש דוגמת טוטנהאם, ליברפול, רומא או יובה היו שמחות לקבל אותו. העובדה שהוא בחר בגרמניה קשורה בעיני גם לכך שכמו שהוא רצה כדורגל, הוא רצה גם שקט (יחסי). מה שבמובן מסויים מחדד את הקביעה לפיה זו בחירת כדורגל.

טל 25 ביולי 2010

צריך לזכור שהליגה הגרמנית היא ליגה שמאד כיף לשחק בה מבחינת איכות המתקנים וכמויות הקהל וגם שזו ליגה מאד התקפית, אפילו יותר מהספרדית (גם אם הסגנון שונה). בנוסף, שאלקה היא מועמדת ריאלית (גם אם לא בכירה) לאליפות, מה שאתה לא יכול להגיד על טוטנהאם. מה שכן, דווקא שאלקה היא קבוצה עם סגנון יותר הגנתי מרוב הקבוצות בגרמניה, כך שמענין יהיה לראות איך הוא ישתלב שם.

אביאל 25 ביולי 2010

באבא – מסכים ומזכיר את ואן ניסטלרוי והמעבר להמבורג, הוא חזר אחרי פציעה קשה מאוד ועוד בגיל מבוגר ונתן עונה יחסית טובה, שבעה שערים ב18 משחקים, שברובם הוא נכנס כמחליף, מי יתן וראול יצליח גם שם.

גמל אדום 25 ביולי 2010

לכל מי שמתלונן על הפורמולה 1 ועל התרגילים המסריחים, יש לכם חלופה…
מוטו ג'י.פי!
יותר עקיפות, יותר אקשן והתרסקויות.
והכי חשוב, אין תרגילים מסריחים.
רוסי ולורנסו באותה קבוצה אבל כל מירוץ איתם זה מלחמת עולם

Comments closed