אליפות אירופה בשחיה (5): מדליה! על המפה!

זו אליפות אירופה שניה ברציפות שאני עם הנבחרת הישראלית בשחיה. ככה יצא. ואתה רואה הרבה מאד עבודה שלפעמים נראית סיזיפית. הם בעיקר חיים בנקודת התייחסות שלהם. שיפורים של שיאים לאומיים. קריטריונים אולימפיים.

זו אליפות אירופה שניה ברציפות שאני עם הנבחרת הישראלית בשחיה. ככה יצא. ואתה רואה הרבה מאד עבודה שלפעמים נראית סיזיפית. הם בעיקר חיים בנקודת התייחסות שלהם. שיפורים של שיאים לאומיים. קריטריונים אולימפיים. הייתה נקודת ציון יפה כזו היום – גמר לעמית עברי בענף אולימפי – 100 פרפר – לראשונה בשש שנים בין נשים ישראליות.

אבל הם בקושי מורגשים על המפה הבינלאומית. והעבודה הזו לא הופכת קלה יותר. איי פארו זכו אתמול במדליה. פתאום לוקסמבורג או פורטוגל מאיימות יותר על גמרים. והמעצמות הופכות יותר דורסניות. לצרפת נבחרת פלאית כמעט. בבריטניה אתה רואה את הכסף שמושקע במשחקים האולימפיים על הרבה דוכני מנצחים שם. בזמן שאני כותב הונגריה נלחמת בצרפת במטרה לזכות בזהב שלישי ביום אחד.

אבל פתאום ישראל קיימת. ארד לגיא ברנע ב-50 גב. מדליה ראשונה בעשור. ויש כאן שמחה.

אוהדות פולניות חוגגות את המדליה הישראלית
הדברים שהייתי משנה בפורמולה-1. פרק המכוניות
מוסד חדש - אנשי השבועיים. ראשונים - סטיבי ג'י וססק

18 Comments

גלן 12 באוגוסט 2010

דרך אגב גם במישיגן אנחנו על המפה. כנראה שהוצאנו שיאן ברציחות סדרתיות במישיגן. אל-אל ישראל.

תומר חרוב 12 באוגוסט 2010

ואני חששתי לרגע שזה אתה והקורבנות היו חברי הסתדרות…

גלן 12 באוגוסט 2010

ואגב נדמה לי שהוא אסמטי. כל הכבוד!

גיל 12 באוגוסט 2010

מילא זה, אבל החדשה המרעישה היא שטייגר עשה בירדי בגומה הראשונה!

גיל 12 באוגוסט 2010

ועוד אחד בגומה השנייה, וואו.

ויכסלפיש 12 באוגוסט 2010

הנה ענף שהתקדם מאוד בהשוואה לשנות ה-80 וה-90 וצריך להצדיע לצוות המקצועי ליאוניד קאופמן ולשחיינים.

עם זאת 18 מדינות כבר עלו על הפודיום ולכן אלה הפרופורציות. כלומר כנראה שהיעד בר הישג ללא קשר לגודל המדינה ועומק הסגל.

אגב איך קרה שבסולו ובדואט בשחייה צורנית הזהב הלך לרוסיה הכסף לספרד והארד לאוקראינה?

האם לאבא של לוליטה אננסובה קוראים אבטיח נבוקוב?

עזי 12 באוגוסט 2010

השחייה הישראלית אכן מתקדמת, גם תודות לעובדה שחלק ארי מהשחיינים מתאמנים בארה"ב. יש כשרונות ויש עבודה טובה. אבל צריך לזכור שאירופה בשחייה היא השלישית בטיבה – ובהפרש עצום – אחרי ארה"ב ואוסטרליה. האירופים זכו בערך ברבע מהמדליות בביג'ינג ובערך בחמישית מהזהב, וזה בזכות הנשים, חוץ מאלן ברנארד אף גבר אירופי לא זכה בזהב. אוסטרליה, מדינה עם מספר תושבים כמו רומניה בערך, זכתה לבד בכמעט אותו מספר מדליות כמו כל אירופה. וגם זה בגלל העובדה שמותר לשלוח רק שניים מכל מדינה ולא שלושה כבעבר כי אז האמריקאים והאוסטרלים היו משאירים פירורים לאחרים.
50 גב הוא גם לא משחה אולימפי ובאליפות העולם עם זמן טוב יותר ברנע (בחור מקסים אגב) סיים 12 בקיצור – הישג יפה מאוד, אבל אליפות אירופה בשחיה היא קצת כמו היורוליג לעומת האן.בי.אי.

דורפן 12 באוגוסט 2010

עזי – כמדינות בודדות כל מדינה אירופאית מפגרת אחרי אוסטרליה בהרבה. בסך תוצאות של אליפות אירופה לעומת אליפות אוסטרליה לדעתי יש יתרון לא גדול לאירופה.

עזי 13 באוגוסט 2010

רונן, אליפות אוסטרליה לא שקולה לאליפות אירופה כי למרות היותה יבשת זו אליפות מדינה. הנתונים מראים ששני אוסטרלים/אוסטרליות פר מקצה לקחו שש זהב בבייג'ינג' והאירפאים/אירופאיות על שלל הבריטים, הגרמנים, האיטלקים, הצרפתים, ההולנדים, הרוסים, ההונגרים, הסרבים, הדנים, האוסטרים, הסלובנים, האוסטרים וכו' וכו' לקחו שבע מדליות זהב.

שלו רומא 12 באוגוסט 2010

ואצלנו פדריקה פלגריני היא מלכה.

פאקו 12 באוגוסט 2010

זה לא רק בגלל השחייה

שאק 12 באוגוסט 2010

כל הכבוד ,עדיין השיג מצוין ואין סיבה לגמד אתו .

YB 12 באוגוסט 2010

אני חושב שהעבודה של ליאוניד קאופמן היא כמעט בלי אח ורע בספורט הישראלי. האיש מקצוען וחכם. עם זאת ישראל עדיין שייכת לדרג הרביעי בעולם. שחיה גם לא ממש מעניינת אף אחד בארץ. מעניין איך זה בחו"ל. אני יודע שבאמריקה כל שחיין למעט מייקל פלפס הוא אלמוני גמור בציבור (וזה כולל את ראיין לוכטה). איך המצב באירופה, דורפן?

טל 12 באוגוסט 2010

כיף לקרוא עיתונאים לא פרוביציאליים כמוך!

בשחיה אנחנו אולי דרג רביעי, אבל ברמת עיתונאות ספורט אנחנו בצמרת העולמית. הגבוהה. אני מקווה שיבוא יום והספורט הישראלי יהיה ראוי לאנשים שמסקרים אותו!

דורפן 12 באוגוסט 2010

yb- אני במקרה במדינה באירופה בה שחיה היא ספורט לאומי. זו אליפות שניה שהם מארחים בארבע שנים. הם לקחו היום שלוש מדליות זהב – ולסלו צ'ה לא שחה היום. ובנוסף הם שלוש פעמים ברציפות האלופים האולימפיים בכדורמים. לשחיינים כאן יש חוזי פרסום – לא ענקיים אבל יש – והם סלבריטאים.

באתר הבי.בי.סי ההישגים של הבריטים מופיעים כרגע בכותרות הראשיות. בגרמניה, צרפת, איטליה יש סיקור סביר. אלוף אולימפי יהיה סלבריטאי לא קטן.

אני לא יודע מה זה בדיוק דרג. אבל ישראל זו מדינה של כמה גמרים אירופאים, לפעמים מדליה אירופית ולפעמים מאיימת על גמר אולימפי.

שמשון 12 באוגוסט 2010

ייגר מאיסטר מפרגן השבוע במדורו עומד בשער לרונן דורפן:

"יש אלטרנטיבה. גלריה איכותית ומעניינת של כותבים שהתאספה באתר "דה באזר", ביוזמתו של רונן דורפן, עשויה להפוך לדבר הבא בתקשורת הספורט (גם מסחרית) ובוודאי לשאוב חלק ניכר מזמנם של צרכני הספורט, על חשבון האתרים הגדולים."

יש כבוד!

דורפן 14 באוגוסט 2010

באמת כבוד. תודה רבה לייגר מאיסטר!

שמשון 12 באוגוסט 2010

שכחתי לצרף את הקישור לטור של ייגר מאיסטר:

http://www.the7eye.org.il/Gatekeeper/Pages/120810_draw_me_a_player.aspx

Comments closed