ביברס נתכו

In כללי
באדיבות וויקיפדיה

בתחילת השבוע שאל עמית לוינטל בבלוג שלו את השאלה המטאפסיכופיזית הגדולה – “האם אתם אוהדי נבחרת ישראל?". ונאלצתי להשיב ביני וביני שלא. אינני אוהב כדורגל ישראלי. הוא איננו טוב ואיננו מקצועי. וההתאחדות לכדורגל מסואבת ולא מקצועית עוד יותר מהקבוצות. ואינני אוהד נבחרות לאומיות באדיקות ממילא. יש לי איזשהי סימפטיה להולנד אבל היא נובעת יותר מהתייחסות עצלה לכל נושא האהדה בכדורגל הבינלאומי.

אני רוצה לומר לכם משהו על תקשורת עויינת. זה נכון שעיתונאים הם יותר אנטינבחרתישראל מהציבור הרחב. כתב ההגנה: הם נחשפים לאנשי הנבחרת וההתאחדות לכדורגל. אני נשבע לכם שזו חוויה לא נעימה ולא תרבותית. מלבד ריצ'רד נילסן לא היה שום מאמן שיצר אווירה נעימה בהתנהלות התקשורתית סביב הנבחרת. והתגובה של הסביבה התקשורתית להתנהלות הנעימה של נילסן הייתה להתייחס אליו בצורה מכוערת. וזה עוד הרבה פחות מכוער מכל עידן אבי לוזון הכוחני הזה.

*

רק שבאמצע המחצית הראשונה אתמול במשחק ישראל הצעירה נגד שבדיה הצעירה ציינתי לעצמי שאני בעד ניצחון של נבחרת ישראל. הסיבה הייתה מוזרה במשהו. ביציע הייתה קבוצה של מפגינים פלשתינאים שהניפו דגלי פלשתין. האמת היא שהם לא הפריעו למשחק ולא התנהגו באלימות. האמת היא שהעיתונאים השבדים התייחסו אליהם במורת רוח וזה לא הפך לאיזה סיטואציה אנטיישראלית. האמת היא שזכותם להפגין ואני לא בטוח שזכותה של המשטרה השבדית להעיף מי שרק מניף דגל וקורא קריאות. והאמת היא שאני לא רק תומך בחופש ביטוי פוליטי באיצטדיוני ספורט אלא גם תומך בכך שתהיה לפלשתינאים מדינה.אבל אותו רגע רציתי בניצחון נבחרת ישראל.

*

ורציתי בניצחון גם בגלל ביברס נתכו. זה מיצג שרק כדורגל בדרך כלל מייצר. מצב בו בן מיעוטים לוקח מנהיגות. והמנהיגות הזו מתקבלת בצורה טבעית. זידאן. אוזיל. אני כנראה נתלה באילנות גבוהים מדי. טבעם של אילנות כאלו שהם גבוהים.

זה יכול לקרות כי כדורגלנים רגישים לניואנסים של היררכיה. וזו התחושה שהייתה אתמול. מאור בוזגלו יכול להצטייר לכם כשחצןבןשחצן בגלל ההתנהלות סביבו. אבל כשהשופט שורק יש לו כבוד לנתכו. הוא מבין. שעכשיו יש מתנגד שבדי נוקשה וחזק ומהיר והחלטי וזה לא הזמן לברר מי האלפאזכר. זה הזמן לנתכו.

והצ'רקסי קרקס אותם.

38 Comments

תומר חרוב 4 בספטמבר 2010

איכשהו תמיד הנבחרת הצעירה מקבלת יותר סימפטיה מהבוגרת, יש תחושה שהיא טהורה לעומת אחותה הגדולה למרות שגם את זה הפקיעו מאיתנו והפכו לרכוש לוזוני.
נאתכו הוא מרגש, גם בגלל הסיפור האישי וגם בגלל שמדובר בשחקן אדיר שלא מוהן למה הוא לא בבוגרת, התיאום שלו עם בן סהר קטלני.

ישי 5 בספטמבר 2010

בדיוק להפך – השאלה היא למה גולסה לא בצעירה.
לצעירה יש סיכוי לעלות לאליפות אירופה. מספר משחקים באליפות אירופה ישפרו את השחקנים האלו והנבחרת הבוגרת תרוויח המון לטווח הארוך.

אני משוכנע שניתן לנצח את מלטה בבית גם בלי גולסה.

דניאל 4 בספטמבר 2010

[יש איזה ארבעה פונטים שונים בטקסט – ועכשיו אני לא אפריע לדיון]

רונן דורפן 4 בספטמבר 2010

דניאל – איזה דפדפן אתה משתמש. אני לא רואה את הבעיה – אבל אני במחשב שכתב את הטקסט…

אמיתי 4 בספטמבר 2010

google chrome

תומאס 4 בספטמבר 2010

גם אצלי הבעיה קיימת באופן רציף ומתמשך. אני משתמש בדפדפנים כרום ושועל אש על חלונות 7 ואובונטו. בכל המקרים הפונטים לא אחידים. אם אתה רוצה צילום מסך, ניתן לספק.

תמיר 5 בספטמבר 2010

מתחבר לטרוניות שהועלו כאן.

משום מה תמיד חשבתי שזה חלק מהדרך שבה אתה כותב את הטקסט. יצויין שאצלי הפונטים השונים משתוללים בדרך כלל לקראת סוף הפוסטים. משתמש בשועל האש בגירסתו המעודכנת.

אור שחולם להיות אלבס 4 בספטמבר 2010

גם לי יש בעיה עם הגופן, לאורך זמן רב כבר.
משתמש בפיירפוקס

יואב 4 בספטמבר 2010

אני חושב שמאור הוא אכן בן של שחצן(ומגלומן ואבא אוהב ובלה בלה בלה)אבל גם בחיי היום יום(קבוצה)מדובר בשחקן קבוצתי, ממש לא טראבל מייקר.

רון 4 בספטמבר 2010

לגבי הפוסט- הצעירה תמיד מייצרת רגשות עזים יותר. המשחק מול איטליה בבלומפילד לפני כשתי עונות אם אני לא טועה היה נפלא למרות התוצאה (באלוטלי הראה קמצוץ מיכולותיו).
מהצד השני…
הייתי במשחק בחמישי בר"ג והאווירה הייתה דוחה בגלל הקהל. לשמוע בדקה 20 שירים נגד הפועל ת"א, בתור אוהד הפועל ת"א, עושים לי רע. ושום מילה על התנועות שפרננדס עשה לקהל על כל רעש או קריאה לחילוף.

רונן- אכן בעיית פונטים מתמשכת בCHROME.

הסוציולוגית 4 בספטמבר 2010

לרון (המגיב)

עצוב מאוד לשמוע שזה מה שאוהדי נבחרת ישראל בוחרים לעשות בדקה ה- 20 – מצד שני, מאז ומתמיד הישראלים ידועים ביכולתם לשרוק בוז מאשר לעודד (בניון כבר העיר על כך באחד המשחקים לפני שנתיים).

השאלה שאותי מעניינת היא הקשר או חוסר הקשר שצריך לעמוד עליו בין אוהדי קבוצות של מדינה ובין אוהדי הנבחרת הלאומית.
דיברתי על כך היום עם ידידי אברהם, מכור לכדורגל האנגלי. אוהדי הקבוצות האנגליות לא מפסיקים לעודד את קבוצתם גם כשזו מביכה אותם ומפסידה.
לעומת זאת, בהופעתה של נבחרת אנגליה במונדיאל לא ניתן היה להתעלם משריקות הבוז באיצטדיונים. אפילו לאחר המונדיאל, אוהדי הקבוצות השונות בפרמייר ליג שורקים בוז לשחקנים שהופיעו בהופעתם המבישה בנבחרת אנגליה, אך רק אם הם משחקים בקבוצה היריבה.

נדמה שהשלם (נבחרת לאומית) עולה על סך חלקיו (אוהדי הקבוצות באותה מדינה), אך מדובר בשלם די פגום.

אוהד בני יהודה 4 בספטמבר 2010

למרות כל הסיבות הידועות,אני דווקא כן אוהד את הכדורגל שלנו ומודע לחסרונותיו,אבל הוא שלי ומעורר בי יותר אמוציות מעוד ניצחון של ברצלונה.לגבי הנבחרת,אני רוב הזמן אדיש עד פיהוק ובכלל ,אני אוהד פי כמה את נבחרת ארגנטינה.
ואגב,לפלשתינאים יש כבר מדינה.קוראים לה ירדן…

צור שפי 5 בספטמבר 2010

זאת אומרת שאתה בעד לספח את השטחים ולתת לכולם זכות בחירה. כלומר – נגד מדינה יהודית.

רפאל 5 בספטמבר 2010

יש לי שאלה, אוהד בני יהודה –
אתה מאמין שב 20-30 שנה הקרובות יהיה לכם פעם אחת הזדמנות לבנות קבוצה שבאמצע העונה עוד תהיה בתמונת האליפות?
ואם לא- אז איך בדיוק אמורים לייצר עניין לקבוצה כזו.
לא רק אצל בני יהודה כמובן, אני מדבר על כל מועדון שלא קוראים לו מכבי ת"א, הפועל ת"א, מכבי חיפה ובית"ר י-ם.

זו הבעיה הכי גדולה שלי עם הכדורגל. הליגות לא תחרותיות
ולא מספקות מתח אמיתי או דרמה ראויה.
המצב לא רק בישראל, אלא גם במקומות הרבה יותר טובים מבחינת כדורגל- כמעט כל מדינה אירופית למעשה.
דווקא מכיוון שאין אוהדים ברוב האצטדיונים בארץ, אפשר לערוך מספר רפורמות פשוטות ומשמעותיות.
במקום כמו הולנד הרבה יותר קשה למשל- כי לך תסביר להם שצריך לערוך שינוי בליגה כשהיציעים מלאים בכל קבוצות הליגה ללא יוצא מן הכלל.
כן, טענתי היא שאצלם המצב יותר גרוע- כי הם לעולם לא יהיו מסוגלים להתקדם. בישראל לעומת זאת מראים יכולת לשנות דברים גדולים אפילו, אולם כמעט תמיד בוחרים בדרך לא נכונה.
לגבי ההערה על המדינה- ברור שאתה צודק.
אבל צדק משחק תפקיד במשחקים האלה בדיוק כמו הסיכוי של בני יהודה להיות קבוצה גדולה בישראל.

Z 6 בספטמבר 2010

ומה עם קבוצות שהן לא בטופ 6 של אנגליהספרדהולנדאיטליה וכל מדינה אחרת שיש בה ליגת כדורגל? או בכל ליגת כדורסלהוקי או כל ספורט קבוצתי תחרותי? הרי מצד אחד אין אפשרות לעשות ליגות של 4 קבוצות וקיבינימט עם השאר, ומצד שני שום רפורמה בשום ליגת ספורט קבוצתי בעולם לא תגרום לכך שיהיו יותר מכ-20% מועמדות לאליפות.
האיצטדיונים ריקים אך ורק בגלל 2 גורמים: רמה ירודה של המתקנים ומחירי כרטיסים חסרי פרופורציות בעליל.
מה גם שבשביל ליצור תחרותיות לא יעזור שום שינוי במבנה הליגה (אלא אם כן נצמצם את הליגה ל 4-6 קבוצות). אני לא יודע לקבוע אם השינוי במבנה הליגה הישראלית הוט טוב או לא טוב, אבל בהחלט ניתן לומר שיותר קבוצות יהיו מסוגלות להתחרות על התואר רק אם יותר קבוצות קטנות יאמצו חשיבה של מועדון כדורגל ופחות חשיבה שכונתית (ראה ערך מ.ס אשדוד).

פראליה 4 בספטמבר 2010

1. הצעירה תמיד מייצרת הזדהות גדולה יותר כי זה שניה לפני שהילדים הטובים והמוכשרים נהפכים לסלבס עצלנים ומגעילים.

2. העיתונאים לא יותר אנטי-ישראל מהציבור יותר ממה שהעיתונאים בממלכה יותר אנטי-אנגליה מהפיפל אבל אתה בכל מקרה אוהד יונייטד ששונא אנגליה אז אתה באמת לא דוגמא.

3. ביברס נאתכו לא מיעוטים, צא מהשטויות, הוא לא אחוז מיעוטים ממה שעבאס סואן היה בבוגרת.

4. למרות לוזון אני בעד הצעירה בגלל כל מה שהשתמע לעיל.

יוסי מזרחי 4 בספטמבר 2010

בן מיעוטים?
האמת היא שההקשר הזה לכדורגל קצת יוצא מהאף.
ביברס הוא שחקן יוצא דופן.
לא בגלל ולא למרות שהוא צרקסי.
פשוט כי הוא שחקן מצויין וגם בחור טוב. ולקבל מנהיגות ממנו, זו תופעה טבעית והיא לא קשורה לעבאס סואן או כל שחקן שאינו יהודי אחר.
להזכירכם, קפטן הפועל ת"א ,הוא גם "בן מיעוטים" אבל הוא קפטן בגלל שהוא שחקן רציני,ובן אדם.
לא צריך הסברים ותוספות, פוליטיקה ושאר מריעין בישין בכסות אינטלקטואלית.
מאור בוזגלו הוא ילד טוב שסובל מאב מגלומן וטיפש, שזה שילוב קטלני.

אבי 5 בספטמבר 2010

רונן ה"לא אוהד כדורגל ישראלי" – ראית משחק שאני בכלל לא שמעתי עליו!

שכנתי הסוציולוגית – רק מוסדות המדינה וכל מיני נציגי שירות חסרי פנים קוראים לי "אברהם".
…ולעניין עצמו שהוא קצת אוף טופיק: בעקבות המשחק מול בולגריה אתמול (רוני היה טוב!), והבוז הצורם שספגו שם פליטי המונדיאל, חיפשתי הסבר להתייחסות ההיסטרית לנבחרת באנגליה, מצד אומה של אוהדים לדוגמא ברמת הקבוצות. אומה שהיתה ידועה פעם בריסון ובאנדרסטייטמנט ובקור רוח; אומה שפעם שלטה בימים בלי להניד עפעף (או להניע את השפה העליונה).

אנחנו מזרח תיכונים, וההיסטריה אצלנו לא זקוקה להסבר – רואים אותה לא רק בכדורגל; אבל הם? הבריטים?! המצחיקים בסקיי (ולא רק שם) סיפרו לפני המונדיאל איך מכל מאמני העבר של אנגליה, קפאלו דומה רק לאלף ראמזי, ועכשיו, על אותן התנהגויות ממש, הוא סופג לעג.

הם מגיבים לאי-עליה לחצי גמר מונדיאל כמו שאצלנו מגיבים למקום רביעי במוקדמות: קריאה למינוי מאמן זר, קריאה למינוי מאמן מקומי, קריאה לפיטורי מאמן וכו' יש למישהו הסברים?

השערה: מדובר בשני עמים גדולים שחולקים את אותו השיגיון, אם כי בסקאלות אחרות: תפיסת גדלות מופרזת (לפחות בתחום הכדורגל), שבכל התנפצות על סלעי המציאות גוררת ייאוש וגל האשמות ואשמים.

לוינטל 5 בספטמבר 2010

ביברס שחקן חכם ויש לו טאץ' נהדר והבנת משחק. אבל יש לו נטייה להיעלם פעמים רבות וגם חסרה לו קשיחות שחשובה לקשר אמצעי.
בכל מקרה הוא שחקן נפלא. אם הוא היה בהפועל במקום המתחזים האלה רוקי ושיבחון, היה מה לחלום בשלב הבתים.

בני תבורי 5 בספטמבר 2010

עמית,
משום מה נדמה לי כי אתה מכין את הקרקע לחזרתו של שבחון לפ"ת ואני אומר, לא יקום ולא יהיה!!!

שלו, רומא (עכשיו בארץ) 5 בספטמבר 2010

עמית, מה שמדהים שלקחתם את שבחון ממכבי, כאילו הוא הוביל אותה לאיפשהו. מה שנקרא שחקן חילוש.

שלו 5 בספטמבר 2010

גם ב iphone הפונטים מתחלפים.

אנונימוס 5 בספטמבר 2010

אם כבר מתלוננים על בעיות, אני אוסיף את התלונה שלי – מנגנון הרישום למייל פה באתר לא עובד טוב.
נרשמתי במייל לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, וואני מקבל משום מה רק לחלקם. לקרמר נגיד אני לא מקבל.
לאחרים לעומת זאת אני מקבל איזה 4 פעמים מייל על כל פוסט. לא יודע מה הסיפור.

נועם 5 בספטמבר 2010

אמנם לא יצא לי להתראות עם בוזגלו מאז שהיה בן 11, אבל אני די משוכנע שהוא רחוק מלהיות בחור שחצן. יש לו אבאב דפוק, אבל הוא בחור מאד נחמד וסימפטי.

רוני 5 בספטמבר 2010

אם כבר אשכול בעיות טכניות-אתמול ניסיתי להתחבר לבלוג, ולאתר בכלל, ולא הצלחתי.

אני לא מבין את אבני הבוחן של הכותב לאהדת נבחרת. ברור שהיא לא טובה ולא מקצועית. גם מכבי חיפה היא קבוצה קטנה לא טובה ולא מקצועית, בקנה מידה אירופי, וזה מעולם לא הפריע לי לייחל לנצחונה. התשובה היותר קצרה היא שאני אוהד נבחרת ישראל כי אני ישראלי. למרות כל הלוזוניה. מצד שני, מעולם לא איבדתי דקת שינה בגלל אחד מאינספור כשלונותיה.

דורפן 5 בספטמבר 2010

רוני – הבעיה הזו לא הייתה קשורה אלינו אלא לחברת השרתים. לעניין האהדה: אני לא רואה הבדל גדול ברמות האהדה שלנו. עמית לוינטל הגדיר אהדה כמצב בו אכפת לך מהפסדים -ונראה לי שלשנינו אין בעיה עם זה.

אנונימוס 5 בספטמבר 2010

רונן, יש עם מי לדבר בנושא המיילים המוזרים?
איך אפשר לבדוק מדוע הרשמת המייל שלי לא תקינה?

קורא אדוק 5 בספטמבר 2010

רונן מתי יוצא פוסט על נער החמד ווין רוני?
האם אפשר לסלוח לו על מעשיו עם הפרוצה בטענה שהוא עדיין לא היה "רוני שהתבגר מאז שנולד לו ילד" אלא עדיין ילד טיפש?
אישתו הייתה בהריון אז זה בעצם עדיין לא נחשב?

עוד שחקן שאני אוהב מאוד מתגלה כבן אדם ממש שפל?
throw me a frickin' bone
:)

דורפן 5 בספטמבר 2010

אנונימוס – שאלות כאלו באי-מייל אלי. אני משער שאלו כל מיני כפילויות בין הבלוגים בזמן המעבר. נראה לי שאפשר לטפל ידנית. וודאי שכל המיילים הללו מגיעים לאותו מייל.

הופ 5 בספטמבר 2010

מסכים עם תומר חרוב ופראליה – אנחנו אוהבים את הנבחרת הצעירה כי כשאנחנו מדמיינים מה ייצא מהשחקנים כשיהיו גדולים, אנחנו מעלים בחזקה את יכולות המשחק ומשאירים את הצניעות והחריצות על אותו מספר.
כשהם מגיעים לנבחרת הבוגרת אנחנו רואים בדרך כלל שקרה בדיוק הדבר ההפוך. 

ארבל שחם 5 בספטמבר 2010

אכן ביברס שחקן ענק אני מחכה לראותו בנבחרת הבוגרת ובמועדונים גדולים.

ויכסלפיש 5 בספטמבר 2010

יצא לי לראיין את נאתכו בגיל 15 או 16 למגזין "כותרת" המנוח. לידיעתכם: הוא גדל מגיל 13 בערך במודיעין מאחר שאבא שלו קצין בכיר במשמר הגבול ולא שוטט בסמטאות של כפר קמא. התאמן בנערים של הפועל במסגרת פנימיית מקווה ישראל. אז הוא אכן בן מיעוטים אבל לא פליט של עוני והזנחה. וכבר אז ניבאו לו עתיד גדול ועשה רושם מצוין.

בשנים האחרונות הנבחרת מורכבת בעיקר מליגיונרים ואינה מייצגת את הליגה המשמימה או את העסקנים המדכדכים.

כסיפוביץ 5 בספטמבר 2010

לשמחתי יצא לי לשחק במועדון הכדורגל של גליל תחתון משהו כמו 15 שנה.
אני יכול לספר שכפר קמא אשר שוכנת למרגלות התבור היו כישרונות גדולים.
גם בדור הקודם של משפחת נאתכו היו כמה אנשים שלא אשכח.
הבעיה שהם גדלו בפריפריה ללא יו טיוב ואבות שהם גם סוכני שחקנים וכך התפספסו להם כמה אנשים שללא ספק היו יכולים להגיע רחוק מאוד.

בכלל המקום כפר קמא הוא אחד הכפרים הנחמדים לבקר בהם.
אנשים עם לב זהב ונעימים לבריות.
ביברס נאתכו מחזיר אותי 15 שנה אחורה לתקופה קסומה עם אנשים קסומים.
 

פראליה 5 בספטמבר 2010

דורפן שאל פה לפני זמן לא רב למה אווט לא קונצנזוס.
הוא קיבל 2 תשובות מוחצות מפי האינטלקטואל בעל שיער הקש תוך 48 שעות –
1. בראיון אחרי המשחק – "כולם היו מצויינים".
2. היום – "הביקורות לא מעניינות אף אחד בנבחרת".
מרגש האיש הזה כל הדרך לקונצנזוס.

ישי 5 בספטמבר 2010

הערה על בוזגלו – בזמנו היראו כתבה (אני חושב שזה היה בספורטי-וי) על נבחרת הנוער או הנערים בה כיכב בוזגלו. הוא סיפר שם, שגם בבית מלון הוא מסדר את המיטה שלו – "כי איך שאתה מסדר את המיטה שלך בבוקר כך יראה כל היום שלך".

הכי רחוק משחצן שאפשר – מאז אני אוהב אותו.

טעות שלו שלא חזר לחיפה כשאלישע הגיע.

דורפן 5 בספטמבר 2010

ישי – מגיע רגע בחיים של אדם בו אי אפשר לזרוק את כל התיק על אבא שלו.

ישי 6 בספטמבר 2010

אחרי הכתבה היום בידיעות על סכומי הכסף שהוא מרוויח – אני חוזר בי – לא טעות שלו שלא חזר לחיפה (טעות של מכבי ת"א) 

יוסי מזרחי 7 בספטמבר 2010

תגובה קצת מאוחרת:
אני מכיר אישית את התכשיט,(האבא, לא הילד).
תאמין לי רונן, ישנן מערכות יחסים כאלה שתמיד תהיה אפשרות אמיתית להפיל על האב. זה המקרה והילד, ממש מסכן.

Comments closed