באוסטרליה עוד זוכרים מה זה ספורט

להבדיל מפיפ"א או אופ"א - האוסטרלים לא מחלקים אליפויות עם גימיקים

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אני נזכר בדכאון שירד עלי בערך 7-8 דקות לסיום גביע העולם. מונדיאל כל כך טוב ייגמר בפנדלים של אפסאפס? זה לא קרה לבסוף אבל היינו מאד קרובים, מאד מאד קרובים, לאלופת עולם שניה ברציפות בפנדלים. למה? כי אין זמן לגמר חוזר. יש זמן ל65 משחקים בעונה לשחקנים – אבל לגמר המונדיאל אין זמן.

בדקות אלו עומדים עשרות אלפים בתור ברחובות מלבורן.כי גרנדפינל דרמטי הסתיים בתיקו 68-68 בין סיינט קילדה לקולינגווד. הם עומדים לקנות כרטיסים לגמר בעוד שבוע. כמו בימים הישנים.

פוטבול אוסטרלי הוא דווקא ענף בו אין בעיה להוסיף כמה דקות ל"שער זהב" או הארכה קצובה בזמן. או לבעוט פנדלים מחצי מגרש. אבל הם ישחקו גמר חוזר. גם אם עכשיו צריך לעטוף את כל השחקנים בגבס לשבוע. גם אם מזג האוויר קפוא. גם אם תוכנן דרבי כדורגל ראשון בתולדות העיר בעידן המחודש והפופולארי של הכדורגל.

כי באוסטרליה עדיין זוכרים שאליפות זה לא משהו שמחלקים בגימיקים.

פנטזי שבוע 3
בית"ר שאפשר לאהוב

17 Comments

ערן רבל 25 בספטמבר 2010

אהה, אז זה מה שקרה. המשחק הגיע לשיוויון, נגמר, השחקנים התגודדו על הדשא, חלק התראיינו, חלקים בקהל תפסו את הראש, מישהו קיבל מדליה ו… עדיין לא הבנתי. זה החסרון של לראות משחק במיוט. :-)

YairN 25 בספטמבר 2010

100k people run from stadium to the lines to try to get a ticket another 100k running from federation square to the lines (also to try to get a ticket) . It is mayhem already. Players are dead, , supporters cannot believe it. The city will simply stop, absolute madness. They are just interviewing Barrasi who was I think Captain coach last time it happened in the 70s this is third time it happens, first time was 1948..

דורפן 25 בספטמבר 2010

יאיר – בדיוק כמו שצריך. החיים לא צריכים לחזור למסלולם עד שיש החלטה ראויה על האלופה. בדיוק כפי שבמלבורן יש יום חופש למלבורן-קאפ. יש דברים הרבה יותר חשובים מעבודה.

ערן – כן נתנו מדליה לשחקן מצטיין ויתנו גם שבוע הבא.

YB 25 בספטמבר 2010

יפה אמרת. הגימיקיות שבה מסתיימים אירועים לא מעטים בכדורגל ובכדורסל האירופי (פיינל פור בליגה הישראלית) אכן מגחכת לא מעט את הספורט ביבשת הישנה. יש לקחת דוגמא מאוסטרליה וכמובן שגם מאמריקה.
אך מדוע לכל השדים כינית את הגביע העולמי האחרון "מונדיאל כל כך טוב"? על מה אתה מדבר ידידי, איך היה זה "מונדיאל כל כך טוב" אם ראינו בו כל כך מעט כדורגל טוב?
הרי הולנד הבינונית-ביזיונית (כן,יש דבר כזה) הגיעה לגמר של המונדיאל האחרון. איזו בושה היא. וגם ספרד הציגה מעט מאד כדורגל טוב (לפני שנתיים ביורו היא הייתה מבריקה פי כמה) ואף ניצחה את כל משחקי הנוק-אאוט שלה בתוצאה הדי-מחורבנת 1- 0.
לא צריך לשכתב ההיסטוריה ולעוור עינינו בתקווה כי נשכח: לא היה זה מונדיאל טוב כלל וכלל מבחינת איכות הכדורגל שהוצגה בו. היה זה מונדיאל נחמד מאד (אפריקה) ואף דרמטי. אך טוב?
גיב מי א פריקינג ברייק מיי פרינד.

דורפן 25 בספטמבר 2010

yb- אתה הוא המשכתב את ההיסטוריה! שני חצאי גמר מצויינים. ברבע הגמר דרמה היסטורית בין אורוגוואי לגאנה, משחק מעולה בין ברזיל להולנד, משחק ענק של גרמניה – שהנחילה תבוסות היסטוריות לאנגליה וארגנטינה ברצף. ובהתחשב בדרמת הפנדלים בין ספרד לפרגוואי לא היה לך משחק אחד משעמם מרבע הגמר.

נכון – המקומות בגמר נפלו בסופו של דבר בידי שתי הנבחרות שקידשו את הניצחון על פני ההנאה, והניצחון בגמר נפל בידי נבחרת שלא הייתה שותפה לאף משחק מרגש ממש, אבל שלבי הנוקאאוט היו מאד התקפיים ודרמטיים.

הטענה שלך לגבי "רמה" זה כמו לטעון שאליפות המכללות לא ברמה של הNBA. ברור – מתאמנים פחות -ה כל פחות מגובש – אבל היה כדורגל נפלא.

שחקן 10 25 בספטמבר 2010

אין על פוטבול אוסטרלי.
יש הרבה מה ללמוד מהאוסטרלים אבל גם מהאמריקאים.

שלו רומא 25 בספטמבר 2010

צפיתי אתמול במשחק שבאמת אני לא יודע מי נגד מי אבל יצאתי עם מספר מסקנות,
* זה ספורט שאפשר לראות בלי להבין (כלומר בפרטי פרטים של הענף)
* הוא נראה כמו ראגבי אבל לרציניים.
* הייתי רוצה לראות יותר.

היום נסיעה אחרונה לאולימפיקו, חולצת טוטי השחורה מהעונה של לפני שנתיים מוכנה (זאת עם סמל מחזיקת הגביע).
פרידה מתקופה נהדרת, מקבוצה שנתנה כל מה שיש לה (גם כשזה לא היה הרבה), מאיצטדיון נוראי, שאלוהים יודע איך עוד משחקים בו כדורגל, מחברים שבמשך ארבע שנים היו חלק מהחיים. זה הזמן לומר לחברה על המגרש תודה, על הריגוש, על הרצון, על החוויה ויותר מכל תודה לטוטי שנתן הצגות שרק הוא יכול לתת.
Grazie Roma

בני תבורי 25 בספטמבר 2010

שלו,
איזו פרידה, אתה תולה את הנעליים?

יוני 25 בספטמבר 2010

בני, הוא חוזר לעולם השלישי…

שלו רומא 25 בספטמבר 2010

אנחנו הולכים להיות שכנים…

תום 25 בספטמבר 2010

לקיים משחק גמר חוזר בטורנירים של נבחרות זה משהו שבחיים לא יקרה.

לעומת זאת, אופ"א רק תרוויח אם יהיה משחקי גמר חוזרים לליגת האלופות וגביע אופ"א. התאחדויות שטורניר הגביע שלהם מייצר מספיק עניין גם יכולות להנהיג את המשחק החוזר.

שחר 25 בספטמבר 2010

בינתיים השכנים שלנו התחילו להרעיש

אני 25 בספטמבר 2010

אז בעצם אתה מודה שיונייטד היא לא אלופת אירופה הראויה של 2007/8?

דורפן 25 בספטמבר 2010

ידעתי שמישהו ייקח את הדיון למקומות הגיוניים. ימצא בדיוק את העניין הרלוונטי

YairN 26 בספטמבר 2010

The Prime Minister predictedt it!

“Please, please, we cannot have a draw,” joked Ms Gillard – who had taken several weeks to cobble together a federal government – at a pre-game function.

“A week without a premiership football team – I'm not sure our nation's strong enough to take it.”

רועי פ 28 בספטמבר 2010

ואם כבר הזכרנו את אוסטרליה, כדאי לשים לב למה קרה העונה עם המלבורן סטורם. קבוצת הראגבי ליג שנענשה על עבירות של חוקי הגבלת השכר בליגה, נמנעה ממנה הזכות לעלות לפליי אוף, ונלקחו מהם שתי האליפויות שהם זכו ב-2007 וב-2009.
הסטורם, לא הפסיקו לשחק, וסיימו את העונה במאזן, שהם היו צריכים להגיע לפליי אוף, ובדרוג גבוה.

גל 29 בספטמבר 2010

ספורט אדיר ברמות לא רואים דבר כזה כולם יום שבת הזה יש פאב בתל אביב שמשדר את זה בשידור חי עם כול האוסטרלים אווירה מדהימה אני הייתי פעמיים במשחקי פוטי אני אוהד את הקבוצה עם האדום לבן שחור הסיינטס סנט קיילדה שתדעו לכם סתם בשביל הידע זה שכונה יהודית במלבורן קוראים לפאב תבואו שווה את זה קוראים קוראים לפאב מאש http://www.mash.co.il/
GO SAINTS

Comments closed