סימנים של תרבות

חונטה קטנה של אנשי תקשורת ואנשי כדורגל מובילה קו פופוליסטי ואינטרסנטי. וכשפרשן בשם איציק זוהר דווקא מגלה מתינות ואחריות ואומר דברי טעם הוא מושתק ומסולף

סיפור קטן שאולי ייתן פרופורציות על חייו של מאמן זר בכדורגל הישראלי (הם לא כל כך נוראים).  סיפר לי אותו ריצ'רד נילסן – דווקא בתקופה בה היה תחת ביקורת קשה מאד מצד העיתונות. הוא סיפור לי שבשבוע הראשון שלו בישראל שודרה עליו כתבה בטלוויזיה בה נאמר שהוא הגיע לארץ לבדו, ואשתו תצטרף אליו בעוד כמה חודשים בגלל התחייבות במקום עבודתה.

למחרת שמע דפיקות בדלת. עמדה שם אישה, הוא אמר לי ממוצא מזרחי. היא הייתה אחת השכנות והיא הזמינה אותו לארוחת שבת. היא לא ידעה דבר על כדורגל. רק שמעה שבא איש מקצוע מדנמרק לעזור לישראל וכרגע הוא לבד וזה נראה לה לא בסדר שיאכל לבדו בבית. התנהגות אנושית למופת.

ההתנגדות למאמן זר באמת מגיעה ממקור אחד טבעי. המאמנים הישראלים. ככה זה אגב בכל העולם. אבל בגלל שבישראל אין מרחק משמעותי בין עולם המאמנים לעולם התקשורת אולי הפסטיבל נגד מאמן זר רועש יותר. ולכן אפשר לשמוע עכשיו זמזום בעד פיטורי המאמן. עם הטענה שאבד הסיכוי לעלות וצריך להתכונן לטורניר שאחר כך.

ואפילו אם יש בין המזמזמים כאלו שהם במקרה הם אובייקטיבים, ולא בעצמם מאמנים או חברים של מאמנים פוטנציאלים או בעיני עצמם מאמנים פוטנציאלים, אז הם פשוט לוזרים. כי הדבר הכי אלמנטרי לאיש ספורט הוא לא להרים ידיים. האם באמת הייתם רוצים כמאמן נבחרת מישהו שחושב "שהקמפיין הזה גמור"?

אגב, הפופוליזם הזה פתטי. באתר ערוץ הספורט למשל יש כותרת במלים "פרננדז הביתה" ובכותרת המשנה כתוב ששניים מהפרשנים של הרשת – שגיא כהן ואיציק זוהר – קראו למאמן ללכת הביתה. אז צפיתי בקליפ. ואיציק זוהר דווקא אמר בטעם דברים הפוכים – שאם מינית מאמן ואתה מצפה שבעתיד יתייחסו אליך ברצינות אתה לא מפטר אותו אחרי ארבעה משחקים. והוסיף גם שצריך לתת לכל מאמן זמן.

וכשחברו לפאנל מציג לו כדוגמא – לא פחות ולא יותר – את את ההתקדמות המהירה בריאל מדריד תחת מוריניו – הוא מעדכן אותו בעובדה די מפתיעה: פרננדז לא טוב כמוריניו ושחקניו לאו דווקא טובים מאלו של מוריניו. אבל מי שנתן את הכותרת נמצא תחת איזשהו לחץ לא ברור לשדר תוקפנות. מה כבר היה רע בכותרת כמו "מחלוקת באולפן". זה לא פחות פרובוקטיבי וגם….המממ… ישקף את האמת. אבל לא – האלימות והתוקפנות מעל הכל.

הנה הקליפ.

ישראל שיחקה יותר טוב מבמשחק של סוף השבוע שעבר. ואפילו תקפה לא מעט את הנבחרת היוונית למרות חסרונו של בניון. בעולם כדורגל שפוי שיפור בין משחקים, כשאנחנו רק במשחק הרביעי ועם הרכב מאד חדש, הוא סימן שהמאמן עושה משהו. אבל זה באמת לא הדיון כאן.

טוב לאן הולכים מכאן (איתן בקרמן)
זה לא רק ספורט. מה אתם הייתם עושים במקום אופ"א?

67 Comments

אבי 13 באוקטובר 2010

גם אני שמתי לב לדיאלוג הזה, וגם אני הופתעתי מהבגרות של זוהר.
מתקפת הבולדוג האלימה וחסרת התרבות מצד שגיא כהן כבר כמה ימים, גם היא מפתיעה: זו לא ביקורת עניינית (לפחות לא רק), ואני לא זוכר אותו ככה בעבר.

גיא זהר 13 באוקטובר 2010

שגיא כהן מזמן לא ענייני. מטרתו להאדיר את הקדנציה של גרנט בה הנבחרת שיחקה זוועה והיה לה המון מזל ולגמד את ממשיכיו.

דוא"ל לא נחוץ 14 באוקטובר 2010

בדיוק גיא, בדיוק

ליאור, ניו יורק 13 באוקטובר 2010

אני פשוט לא יכול לקרוא עיתונות ישראלית יותר. באמת. זה עושה לי חלחלחה. ב YNET יש סקר מי צריך להיות המאמן הבא. ילדים שפעם ראשונה מחזיקים עט שולחים בכותרת את פרננדז הבייתה.
אני לא ככ מבין מאיפה מגיעה שנאת הזרים הזו. זה ככ פאתטי שאין מילים להסביר את זה אפילו. או שאתה מבין או שאתה לא מבין.
עצוב

גלן 13 באוקטובר 2010

יש איזה משהו טראגי בסיפור הזה שקרוי ישראל ותרבות.

ליאור 14 באוקטובר 2010

אנדרסון סמית'?

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 13 באוקטובר 2010

מי עוד מבזבז זמן על "דיונים" כאלה בערוץ 5?
תאור הדיון הזה הוא בבואה לכל מה שקורה בערוץ הזה, שהופך את עצמו למיותר.

יוסי מזרחי 13 באוקטובר 2010

זה סתם בזבוז זמן ,לצפות ואח"כ לדון על הערוץ הזה,שהופך את עצמו למיותר.

אלכסנדר 13 באוקטובר 2010

רונן, אי אפשר להיכנס לאתר שלך דרך פיירפוקס.

ולעניין עצמו. אותה התקשורת מייצרת ציפיות לא קשורות למציאות ואח"כ תוקפת את המאמן שלא עמד בהן. העיקר להביא כותרת מפוצצת.
לא משנה מי המאמן ובאיזה מדינה נולד.

אייל 13 באוקטובר 2010

דבר ראשון לא נסגר כרגע כלום ולהפסיד ליוון בחוץ זה לא אסון. נצחונות בית שלנו נצחון במלטה ותיקו נוסף ואנחנו מקום שני, קשה -כן בלתי אפשרי? לא..
שגיא כהן מגחיך את עצמו וזה לא נורא. יותר שחקנים ומאמנים כפרשנים זה מבורך. רק ללא אג'נדה.
לא נראה לי שיש לנו כאלה שחקני כדורגל טובים. פעם היה יותר נוח בהגנה ובקישור.

דורפן 13 באוקטובר 2010

אלכסנדר – תודה. מקווה שהבעיה נפתרה עכשיו

אלכסנדר 14 באוקטובר 2010

בהחלט

סימנטוב 13 באוקטובר 2010

רונן תגיד תודה שלא ראית את המשחקעם פרשנינו: "אין דבר כזה אין, אין דבר כזה אין!" אז יש דבר כזה אין? טוב נו בלי איזה אוקסימורון אי אפשר. ולקראת סוף המשחק כשצריך לסכום (סלחיה להעביר סאב טקסט) יש גם "פראיירים פראיירים"
כמה חבל שהערוץ הציבורי לא חזק מספיק לשדר בלי מחשבה יתרה על ריטינג וכותרות אופסס יש להם את רצון 

שלו 13 באוקטובר 2010

אם בני בן התשעה חודשים, מהיר מדקל קינן, מה רוצים מפרננדז.
ואיך יגיע מאמן יותר רציני ממנו אחרי שהוא רואה את הלינץ' שעושים לפרננדז. חוץ מזה שיחקו לא רע נגד יוון שהייתה אלופת אירופה לפני שש שנים, ובאמת גם ליוון היו הרבה יותר הזדמנויות.

ירון 13 באוקטובר 2010

גם אני די נדהמתי מעד כמה ששגיא כהן הדרדר. כבר שנים שהוא נוד נפוח אבל לרמה כזאת של השתלחות לא ציפיתי.
חוץ מזה שבסדר משחקים אחר שהמשחק מול יוון או קרואטיה היה טיפה יותר מאוחר עכשיו עוד היינו עם סיכוי וכל הפרשנים בשקל היו טיפה יותר עדינים בביקורת (הם לא היו מבטלים אותה לגמרי כי בכל זאת אנחנו שונאי זרים ואוהבי רייטינג)

שלו 14 באוקטובר 2010

עכשיו כשראיתי את הקליפ, מביך, שגיא כהן פשוט מביך.

אבי 14 באוקטובר 2010

רונן – תחת "דיונים" יש, שלא כמו קודם, הפניות רק למתרחש בבלוג שלך. זה בכוונה? – אם כן, גם זה לגיטימי, רק תהיו מודעים להשלכות: אצלי, למשל, אתה השער ל"דה באזר", ורק דרכך שמתי לב לאחרים. לא בטוח שאזכור תמיד להציץ בדף הבית.

כמה טוב שהבלוג חזר; היו 24 שעות קשות, ואני גאה בעצמי שהצלחתי להשחיל תגובה ראשונה בשניות מעטות של חסד אתמול בלילה…

דורפן 14 באוקטובר 2010

אבי – הסיבה היא טריוויאלית בהרבה. התוסף שהפנה לדיונים האחרים הוא שגרם לקריסת המערכת. זה ייפתר יחד עם גרפיקה חדשה בקרוב.

Danny 14 באוקטובר 2010

Can we for once blame the performance of the players? I think so

הופ 14 באוקטובר 2010

משעשע לקרוא את זה כתגובה לתגובה של דורפן מעליך.

קורא 14 באוקטובר 2010

אני חושב שהטענה לגבי הציפיות הלא ריאליות לא מוצדקת, דור הכדורגלנים הזה טוב מספיק ופרננדז מעמיד סגל לא נכון. מנגד, ההתבהמות של התקשורת הישראלית ממש לא במקומה, ושגיא כהן באופן כללי נהיה טיפוס ממש לא נעים, הן בתוכניות הספורט והן בביקורות האוכל שלו. אני תוהה מי האנשים שמחליטים שיש לאנשים כאלה בכלל מקום בתקשורת ושמישהו רוצה לראות אותם.

מישהו חכם אמר פעם שדיעה היא כמו חור תחת – לכל אחד יש אחת.

לוינטל 14 באוקטובר 2010

מצד אחד היחס כאן למאמן זר הוא מביש. מעליבים אותו באמירות: "טוס לצרפת ואל תחזור" וכל מיני גועל כאלה. ואתה מעז לשרבב את המילה 'תרבות' לדיון?
מצד שני עם כל הנסיבות המקלות פרננדז הוא לא האיש המתאים. תסתכל על הרזומה שלו ועל ההחלטות שלו. בכל זאת צריך לראות אם הוא משיג שיפור משמעותי עד סוף הקמפיין ואז לבחון אותו. אני סקפטי

עמרי 14 באוקטובר 2010

דור הכדורגלנים הזה טוב מספיק? טוב מספיק כדי לסיים במקום השלישי. לפני גיאורגיה ולטביה. האם נעשה את זה? אני מאמין שכן.

הבעיה היא בתקשורת שמנפחת פה את הציפיות באופן לא פרופורציונלי – על מנת שנעפיל למונדיאל/יורו צריך סוג של נס ספורטיבי. זה קרה ללטביה ב-2004, אבל מאז זה לא קרה לאף נבחרת אירופית בסדר הגודל שלנו.

מאמנים מתחלפים פה כמו גרביים, אפילו ראשי ההתאחדות מפנים כיסא פעם בעשור – אבל זה עדיין לא עוזר. הבעיה היא לא המאמן. האם נבחרת ישראל נראתה בשני המשחקים האחרונים יותר גרוע מהנבחרת של קשטן שהוציאה נקודה אחת משני משחקים מול לטביה? או מהנבחרת של אברם שעשתה תיקו מול מלטה במגרש נייטרלי? או מהחבורה העליזה של שרף שספגה את המפלה שאני בטוח שהיא הכי גדולה בתולדות ההצלבה ליורו/מונדיאל, עם 8-0 מול הדנים?

זה אותו זבל. חבל שאנשים קטנים כמו שגיא כהן ועמיר פלג, משתלחים במאמן בלי בושה ותוך התעלמות מההיסטוריה הקרובה והרחוקה, עקב אג'נדה מעוותת שהם סוחבים מהבית.

יש גם את הבעיה עם ליגת העל. שחקנים כמו מאור בוזגלו (לדוגמה) נותנים הופעה וחצי טובות מול קבוצות כמו עכו ורעננה – וזוכים באופן אוטומטי בחוזה מנופח שמסדר אותם לכל החיים באחת מהקבוצות ה"גדולות" בארץ. ביחד עם החוזה השמן באה ירידה במוטיוציה לעבור לאירופה – ועלייה חדה בכמות הבילויים בגלינה ובגוגו ביץ'. ירידה ביכולת היא בלתי נמנעת.

לפחות בשחמט סיימנו על הפודיום פעמיים בשתי האולמפיאדות האחרונות.

קורא 16 באוקטובר 2010

אני חושב שדור הכדורגלנים הזה טוב מספיק גם כדי לסיים במקום השני, עם ההדרכה הנכונה ועם הרכבים נכונים. אולי אתה מזלזל בנבחרת של שלמה שרף אבל היא היתה הכי קרובה להגעה ליורו שאי פעם היינו בשני העשורים האחרונים. נכון, הובסנו בדנמרק אבל לפחות הגענו להצלבה, אף מאמן אחר לא עשה את זה.

טל 14 באוקטובר 2010

מסכים על הכל, כולל עם זה שישראל שיחקה בכלל לא רע, חוץ מהטענה שמדובר בקבוצה קטנה של אנשי התקשורת. לפחות הרושם שלי הוא שהיחס לפרננדס מאפיין את כל כלי התקשורת בארץ. כולל "ישראל היום".

בלי ציניות, אני לא מצפה לקרוא פה ביקורת ביקורת על עמיתים למקום עבודה, אבל אם נהיה הוגנים, שלושה כותבים בישראל היום פופולסיטים לפחות כמו שגיא כהן. כולל כותב אחד ספציפי שדירדר את שיח הספורט בישראל יותר מכל איש תקשורת אחר בהיסטוריה של עיתונות הספורט בארץ.

אוסטרלי 14 באוקטובר 2010

לצערי מדויק.

זה נובע גם מהסיבה שספורט5 נלחץ מזה שוואן סגר את הפער עליו ולאחרונה הבנתי קיבל/יקבל גם ערוץ לשידורים.
ובמקום שספורט5 יבדל את עצמו מוואן ברמת שיח הוא הוריד את עצמו נמוך כמעט כמוהו.

העונג שדה באזר מסב לי* מזכיר לי את את ימיו הראשונים של שם המשחק זצ"ל. האם קיים עוד משהו כזה למעט עזי דן בהארץ?

ובכלל אם מישהו מכיר כלי תקשורת עברי שמסקר ספורט ו/או מפרשן ברמה מעבר לצהובה/אינטרסנטית אשמח לשמוע.

*למעט הכותב אשר שונא הדתיים, המתנחלים והימנים.

ליאור 14 באוקטובר 2010

גם שאול אדר מהארץ כותב אחלה

סאביסאביץ' 14 באוקטובר 2010

לא מבין מה הבעיה עם מה ששגיא כהן אמר?! לדעתי הוא צודק בכל מילה, פרננדז נכשל ונכשל בגדול. הוא לא נכשל רק במבחן התוצאה, אלא גם בדרך, הנבחרת נראית אבודה ואני לא מדבר רק על העמידה במגרש שנראית כאילו כל שחקני הקישור וההגנה לא עומדים במקומם, אלא גם בפן המנטלי. גם לא מובנת ההערה של זוהר: "אסור לפטר אותו מה ישבו בעולם, מי יבוא לאמן פה" – תראו מה עושים למאמנים זרים אחרים בעולם, הדוגמא הכי טובה היא קאפלו שהתקשורת באנגליה מוצצת לו את הדם, אז מה נראה להם שמאמן זר אחר לא ירצה לאמן שם, תמורת הסכום הנכון כל אחד יבוא לאמן ואף אחד לא מסתכל איך מעיפים מאמן. עוד משהו באשר לזוהר – הוא מקורב להתאחדות, לוזון רודף אחריו כבר זמן מה בשביל לתת לו לאמן איזושהי נבחרת, לכן דבריו נגועים בחוסר אובייקטיביות ומזכירים את דבריו של לוזון.

חבל שמראים רק את הקטע הזה בערוץ הספורט, דבריו של כהן לצערי נכונים מאוד, אבל לא מראים עוד דברים שהוא אמר בהקשר של הנבחרת וכמה שהאיש נשמע פלצן הוא מבין בכדורגל והלוואי ולוזון היה מקשיב לו, בעיקר בדבריו על הבחרות הצעירות שבישראל האחראי עליהן הוא שחקן שהוא בד"כ מקורב להתאחדות או קרוב משפחה של יו"ר ההתאחדות, בעוד שבמקומות שמתייחסים לכדורגל ברצינות מי שמאמן את הנבחרת הוא מאמן בעל ניסיון של 25 שנה.

צריך להבין שבכוהנת לוזון אנחנו לא נצליח, הנבחרת ממשיכה להתנהל כמו שכונה, הליגה נראית כמו שכונה, המתקנים נראים כמו מזבלה, השחקנים מתאמנים כמו לפני 50 שנה ולא שומרים על מקצוענות. אני מקווה שהיו"ר הבא או אולי לוזון (כן , בטח) יבינו שצריך להביא לפה אנשי מקצוע מחו"ל לניהול הנבחרות, עדיפות מגרמניה או הולנד, שיבנו הכל מחדש, מהבסיס, כי אין ספק שזה הדבר שהכי פחות מעניין את פרננדז, יותר חשוב לו כמו שכהן אמר, התקשורת.

אבל בינתיים, לוזון מתעקש שפרננדז ישאר (שילמנו לו הרבה כסף, מה אני מפגר לפחות שיעבוד עד סוף הקדנציה), ואם כבר יש דיבור על מחליף, בהתאחדות רוצים למנות את אוחנה?! אתם מבינים עם מה יש לנו עסק, מזל שהגאונים האלו לא חשבו על אוחנה וברקוביץ'.   

גיל 14 באוקטובר 2010

צפיתי עכשיו בסרט הדוקומנטרי על החברות והשנאה בין דראזן פטרוביץ לדיבאץ בסדרה 30 על 30. זה אולי הסרט הכי טוב שנעשה בסדרה הזו. זה סרט כל כך רגשי וכואב שעוסק בפספוסים. פספוס של חברות שהדרדרה לנתק מוחלט ולעולם לא נפתרה, ופספוס ספורטיבי כפול ומשולש (איזה כוכב פטרוביץ' יכל להיות, מה יוגוסלביה הגדולה הייתה משיגה באולימפיאדה בברצלונה ולאחריה).

יוני 14 באוקטובר 2010

זה נשמע מדהים. גיל, אתה זוכר במקרה את שם הסרט?

גיל 14 באוקטובר 2010

אה, זה קל. זה נקרא Once Brothers. אתה יכול לראות את כל רשימת הסרטים ובמה הם עוסקים בלינק הבא:

http://en.wikipedia.org/wiki/30_for_30

נדמה לי שהם משודרים בארץ באיחור של כמה שבועות אז שווה לחכות.

יוני 14 באוקטובר 2010

תודה !

עופר 14 באוקטובר 2010

רונן, ברור שלא מהסיבה הבאה שאני הולך לציין בא ההתנגדות של אנשים בישראל למאמן זר, אבל אני הקטן מתנגד לכך פשוט מהטעם שמאמן הוא מעין השחקן ה-12; לכן, במסגרת נבחרות לאומיות, גם הוא לדעתי חייב להיות מאותו הלאום.
הרי הוא לא האפסנאי והוא לא מאמן הכושר. יותר מזה, הוא בד"כ – בדיוק כמו עכשיו – הראשון שבאים אליו בטענות.
אז איזה היגיון יש בעולם לכך שאין חובה שהוא יהיה מאותו הלאום?
אשמח לדעתך

אריאל 14 באוקטובר 2010

צריך להפריד בין שני דברים פה. אחד, זה האם פרננדז הוא מאמן ראוי והאם בכלל שווה לשלם למאמן בארץ סכומי עתק בשביל כזה דבר. השני, נושא המתקפה התקשורתית עליו.
אז לגבי הנושא הראשון – התשובה פשוטה, אין שום הצדקה לשלם מיליון יורו למאמן כמו פרננדז. אם הציפיה שפרננדז יעלה אותנו ליורו, אז זאת ציפיה פשוט לא ריאלית עם חומר השחקנים שלנו, ואם זאת לא הציפיה – אז בשביל מה לשלם כל כך הרבה כסף?
לגבי הנושא השני – כן, יש מתקפה תקשורתית עליו, אז מה? כשאתה מדבר עם אנשים מסביבך אתה שומע בדיוק את אותם דברים – שלפרננדז אין מושג מה הוא עושה. מילא היית רואה איזושהי שיטה, איזושהי דרך. אבל זה לא קיים ולכן במקרה הזה התקשורת מבטאת בדיוק, אבל בדיוק, את מה שהעם חושב. אז נכון, זה לא הכי יפה או אסטטי, אבל התקשורת משקפת את מה שהעם חושב.

דורפן 14 באוקטובר 2010

אריאל – אתה באמת מאמין שאפשר לראות את תוצאות העבודה של מאמן בארבעה משחקים רשמיים?

תומר חרוב 14 באוקטובר 2010

אריאל, זה לא קצת הביצה והתרנגולת? הרבה אנשים חוזרים על מה שברקו אומר במשחק או מה שהם ראו בחדשות הספורט. אני מסכים שרמת השיח הישראלית הדרדרה לא רק בתקשורת, אבל מהתקשורת אני מצפה ליותר ואם איציק זוהר הוא הקול השפוי של התקשורת הישראלית אז מה לעזאזל קורה כאן?

דורפן 14 באוקטובר 2010

עופר – זה נושא לדיון נפרד אבל באופן כללי שתי הערות.

1. גם אם היו מקבלים את גישתך זה דבר בלתי אפשרי לאכיפה – כי היינו מקבלים את "היועץ המקצועי" למאמן המקומי.

2. הוכח אמפירית שזה עוזר למדינות חלשות. ואני בעד כדורגל נבחרות אז אני נגד כל צעד שמחליש אותו.

דורפן 14 באוקטובר 2010

טל, סביצ'ביץ ואחרים – הבעיה שלי היא לא עם הדברים של שגיא כהן ואפילו לא סגנונם. למרות שאני חולק עליהם לגמרי. הדרדור של הדיון הוא שיקולי העריכה והכותרת "ישראל הביתה". נעשה כאן נסיון להסתיר את העובדה שאיציק זוהר הציג גישה מתונה ולא פופוליסטית.

ד"ר א 14 באוקטובר 2010

סיפור מקסים על נילסן. תודה.

דורפן 14 באוקטובר 2010

סביצ'ביץ' – אני לא מכיר במושג "נכשל" אחרי ארבעה משחקים. כי אני פרגוסוניסט.
לגבי הסיבות לדעתו של איציק זוהר, כמו גם הסיבות שמישהו מנה כאן לדעתו של שגיא כהן, זה לא משנה.
מה שציינתי כאן שהם הביעו דעות שונות ובכותרת נכתב שהם אמרו שניהם למאמן ללכת הביתה. זו מגמתיות.

ברוך 14 באוקטובר 2010

פיני זהבי האיש הכי חזק בספורט הישראלי! לא ורשביאק, לא גלעדי בטח ובטח לא שמעון מזרחי או אבי לוזון. מי שהצליח לההעביר את דקל קינן לפריימירליג הוא לא יאמן. סקאוטים ושאר בילבולי המוח של "הפרשנים"…

שי 14 באוקטובר 2010

זכור לי מופע אימים של אפי בירנבוים מתנפל בערוץ 1 על וינקו יאלובאץ (לא המאמן הכי גרוע של מכבי בתולדותיה) בצורה שלא היה מעז לדבר על כל מאמן ישראלי.

למאמן זר אין עיתואי חצר שדוחפים אותו ובתמורה מקבלים הדלפות על זימונים והרכב ולכן קל להשתלח בו. מבחינה זאת מתאים לנו יותר פרננדז הערס מאשר נילסן הג'נטלמן הדני.

הצהוב של טל בן-חיים נגד קרואטיה היה בלתי אחראי והכריע את המשחק נגד יון. אנחנו רואים כל שבת כמה קשה לבלמים ישראלים שמתאמנים יחד מהקיץ להיות מתואמים (ע"ע שי מימון) – אז לצמד בלמים שאולתר בחופזה – על אחת כמה וכמה.

יניר 14 באוקטובר 2010

בואו נהיה מעשיים, הקמפיין הזה אבוד.
עכשיו יש לבחון איך ניתן לשפר את רמת הכדורגל בארץ לטווח הארוך ומי המאמן הלאומי שיכול לתרום לקידום העניין באופן המיטבי, עד כמה שלמאמן לאומי יש השפעה על העניין.
פרננדז אולי לוקה קמעה בצוות שחקנים על המגרש אבל הוא ללא ספק ינחיל מוסר עבודה גבוה, מקצוענות, רצינות,חריצות וכל אותם דברים שכל כך חסרים כאן ביום יום.
העניין הכי מעצבן בהתיחסות השטחית של התקשורת היא שפתאום לוזון נראה אדם אינטיליגנט וגורם לנו לתמוך בו

תומר ש 14 באוקטובר 2010

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/m/man_utd/9090179.stm

בינתיים מסתמן שהמשבר בין רוני לפרגוסון חריף יותר מהנדמה…

פולדש 14 באוקטובר 2010

רונן, אני לא יודע אם אפשר לראות תוצאות אחרי 4 משחקים או לא, אבל אני כן יודע שאפשר לראות מאמן שלא מחובר למציאות אחרי 4 משחקים. אני מאשים את פרננדז בהרכבים הזויים (שלושה דפנסיביים מול גיאורגיה האימתנית) ובשינויי עמדה לא סבירים (אלרואי כהן, תמיר כהן ורמי גרשון).

המנטליות הלוזרית טבועה בנו עמוק, בזה הוא לא אשם. האיטיות של הבלמים תמיד הייתה מנת חלקנו, וזה בהחלט דבר שדורש טיפול שורש ולא ניתן לצפות ממאמן נבחרת להציג שינוי אחרי 4 משחקים.

אני רואה דברים חיוביים בנבחרת מבחינת הנעת כדור והחופש שניתן לשכטר וברדה בחלק הקדמי של המגרש. זו בהחלט עבודה של מאמן. אבל לא יכול להיות שפרננדז מחליט בכל משחק לבצע ניסויים מסוכנים עם מגנים, שזו אולי העמדה שהכי קשה לשחקן להסתגל לשחק בה.

הנטייה הראשונית שלי היא לפטר את פרננדז. הצרה היא שאני לא חושב שהמחליף שלו יהיה עדיף עליו. לא ברור לי למה מרגע שקיבלו החלטה להחתים מאמן זר, לא עשו מאמץ להביא מאמן באמת רציני ובעיקר עכשווי, ולא מאמן שההצלחות האחרונות שלו היו בשלהי שנות התשעים ומעולם לא אימן נבחרת קודם לכן.

הופ 14 באוקטובר 2010

אני נגד כל עידוד לגישה שגרמה למינוי של איציק זוהר כפרשן, אבל כשמגיע מגיע – הפעם הוא צודק. ועל רקע הדברים השפויים שלו (המשפט שלו על לתת קרדיט לפרננדז כי נאבד כל קרדיביליטי אם נפטר אותו היתה התובנה המעניינת הראשונה ששמעתי ממנו אי פעם), ההערות הציניות של שגיא כהן נראו סרות-טעם ואישיות מתמיד.

תומר 14 באוקטובר 2010

לפטר אותו ולשלם לשני מאמנים זה בדיחה.
לעומת זאת, אם הייתי הבעלים של מנ.סיטי ומזומנים הם לא הבעיה שלי, אז הייתי מפטר כל מאמן שלי שלא עולה למשחק בשביל לנצח, קרי: פרננדז מול גיאוריגיה (7 שחקני הגנה)
ומול קרואטיה. אני לא יכול לסבול את זה! נגד גיאורגיה הוא אמר שאם יהיה תיקו, אז לקראת הסוף וורמוט יהיה השפן שלו.
זה בדיחה ואני לא צריך להסביר לכם למה.
אני גם חושב שבחירת השחקנים שלו היא נורא מזלזלת, כאילו הוא ממש ממש מתאמץ ללמד אותנו משהו חדש
ואת זה שהוא מנסה ללמד אותנו משהו חדש אפשר לחבר לעוד נושא שנוי במחלוקת: לי לפחות היה ניראה שפרננדז, או כל מאמן אחר שהיו מחתימים, צריך לקחת את הקונספט של הפועל (וורמוט, שכטר, ידין ואולי גם נאתכו),להעתיק אותו לנבחרת ולשים סביב את השחקנים הכי טובים.
וורמוט- מחליף
ידין- לא בסגל
נאתכו- משחק בעמדה אחורית משהיה רגיל בהפועל.
הקונספט של גוטמן מצליח וזה נותן לפררנדז הזדמנות לשחק עם 4 שחקנים שמשחקים/שיחקו באותה קבוצה ומכירים אחד את השני, אבל לא, הוא בוחר לפרק תרתי משמע.
אני גם חושב שהוא ממש טיפש אם השקר שהוא בחר לספר לעיתונאים אחרי שהוא נעדר מהמחזור האחרון היה שהוא נסע לראות את אוואט ובן חיים- שני הבנקרים שלו בהרכב.. גם אם זה לא שקר אז הוא באמת מטומטם..
ובן חיים לא היה בסגל.

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 15 באוקטובר 2010

נאתכו שיחק בדיוק בעמדה בה שיחק בהפועל בכל תקופת גוטמן. שיחק בקישור האחורי ליד אבוטבול לפני הפציעה וליד ידין אחריה כקשר אחורי בונה. רוב הזמן גם היה נראה בדיוק כמו בנבחרת. איטי מדי, חלש מדי, מאבד את רוב הכדורים שמגיעים אליו.
אין מה לעשות, ביבראס נאתכו תמיד היה בעיתונים, בראיונות ובפרשנויות שחקן הרבה יותר טוב ממה שהוא בעולם המציאות.

הופ 14 באוקטובר 2010

רונן/ ברקמן/ מי שאחראי – עוד רעיון לאתר, אם כבר עושים שיפוצים: אני מאוד אוהב את הפיצ'ר הזה של תגובות אחרונות כדי לראות מה התעדכן מאז שהיית פעם אחרונה. אשמח אם אפשר להרחיב אותו ליותר משלוש תגובות (ואז קל יותר להבין אם התחדש משהו בדיון האחרון על בארסה ואינייסטה – לפי האם זה "טל, טל, אביעד, טל, טל, יואב" או שמא כבר "יואב, טל, טל, אביעד, טל, טל").
ויותר חשוב (למכורים כבדים) – אולי אפשר לשים בעמוד "הבית" תגובות אחרונות מכל הדיונים? זה יחסוך מעבר בלוג-בלוג.

דורפן 14 באוקטובר 2010

הופ – אולי הפתרון הוא שיהיה דיון נפרד וקבוע לבארסה ואיניאסטה…

הופ 14 באוקטובר 2010

או בלוג נפרד לטל :)

איש 14 באוקטובר 2010

זה אותו הדבר

אוסטרלי 14 באוקטובר 2010

דאבל לייק

אוסטרלי 14 באוקטובר 2010

לייק

אריאל 14 באוקטובר 2010

רונן, אני לא מצפה לראות אחרי ארבעה משחקים שהנבחרת מנצחת את יוון וקרואטיה. אבל אחרי שנה בתפקיד אני כן מצפה לראות שיטה כלשהי. אני מצפה לראות סוג של התקדמות בהבנה טקטית של שחקנים. אני מצפה לראות שינוי במנטליות ובכושר הגופני של השחקנים.
מה קיבלנו? שיטה שמשתנה כל משחק. הרכב שמתחלף כל משחק, עם שחקנים שאף אחד לא שמע עליהם. שום שינוי ביכולות הטקטיות של שחקנים, עם אותן טעויות בסגירה שנעשות פעם אחר פעם ושום שינוי במנטליות – איך שמבקיעים גול, חוטפים אחד במקום, באים למקום כמו גרוזיה ומשחקים על תיקו. אלוהים, שמישהו כבר יגיד לאוואט להפסיק ליפול על הרגליים של החלוצים, למען השם! כמה מסובך זה כבר צריך להיות?

אני לא צריך קדנציה של ארבע שנים כדי לראות שפרננדז לא שינה כלום. וזה לא שאני חושב שיש מאמן שיצליח לשנות פה משהו, כי הכל פה רקוב מהיסוד. אני פשוט לא מבין למה להביא מישהו במיליון יורו מכספי המיסים שלי במקום להסתפק במישהו מקומי ברבע מהכסף שישיג בדיוק את אותו דבר

דורפן 14 באוקטובר 2010

פולדש – זהו בדיוק. אתה רואה שיפור בתחום אחד וחוסר שיפור באחר. ככה זה בכדורגל. הרבה עבודה. ומה שאתה מציין- נסיון להחזיק בכדור – הוא סימן חיובי.

אריאל – לצערי כמה שאתה ריאליסט – אתה לא ריאליסט מספיק. גרוזיה היא מקום בו נבחרת ברמה של ישראל צריכה להזהר. וייתכן שעוד נודה על הנקודה הזו.

אריאל 14 באוקטובר 2010

רונן, אני מאוד ריאליסט. בדיוק היום כתבתי שהגיע הזמן שנבין שאנחנו בדיוק כמו לוקסמבורג. וכמו לוקסמבורג, אנחנו צריכים להיות מרוצים מנקודה בגרוזיה. רק מה – בשביל זה לא צריך לשלם מיליון יורו למאמן זר. מספיק האחיין של יו"ר ההתאחדות..

בן 14 באוקטובר 2010

בכל נושא הציפיות התקשורת תמיד יוצאת לא בסדר. אני מזכיר שבניגוד למה שמשתמע הרבה פעמים ממבקרי התקשורת (בין היתר לפי הדברים של בניון אחרי ההפסד לקרואטיה, או לפי הטור של דורון קרמר היום) – הדעה הרווחת בעיתוני הספורט לפני צמד המשחקים הזה היה שישראל עומדת לאכול אותה. רוב רובם של הכתבים חזו מראש שמול קרואטיה אין לנבחרת הרבה סיכוי, וגם לא מול יוון. עד כדי כך שכבר קמה תגובת הנגד כנגד התקשורת שכביכול מגמדת את הנבחרת ומפארת את יריבותיה בלי סיבה. מוטי קירשנבאום אמר בגל"צ ביום שישי שעבר "מעולם לא היתה בתקשורת תחושה של תבוסתנות כזאת". כשיש כל כך הרבה מלל וכתבות, אז מן הסתם תמצאו המוני דעות, אבל התקשורת בסוף תמיד אשמה – אם היא חזתה הפסד (בהכללה) – אז היא שברה את הרוח של הנבחרת והשחקנים והיא מגמתית כנגד המאמן. אם היא חזתה ניצחון ופנטזה על עלייה לטורניר – אז היא לא מציאותית, פרובינצילאית וחסרת מושג.

לגופו של עניין, אני מסכים כמובן שסגל השחקנים שעומד לרשות פרננדז בינוני מאוד ומיטב המוחות באירופה היו מתקשים מאוד להעפיל איתו לאליפות אירופה. יחד עם זאת, נבחרות פחות טובות כבר העפילו לטורנירים גדולים ואפשר לצפות ממאמן שבא מחו"ל, כביכול כדי לחזק את הנבחרת, ומרוויח משכורת חסרת תקדים (נכון שזה לא קשור מקצועית אבל מה לעשות אבל זה בפירוש חלק מהתמונה הכללית, במיוחד בנבחרת לאומית) לחזק את הנבחרת ולשפר אותה. לצערי, הנבחרת של פרננדז בפירוש הולכת אחורה – בניגוד אליך רונן, אני לא ראיתי שיפור, אני חושב שכל 6 המשחקים של פרדננז (4 רשמיים) היו לא פחות ממביכים – כל אחד וסיפורו הוא. לכן, הביקורת בעיני בהחלט מוצדקת. כשם שלא צריך לבקר מאמן רק משום שהוא בא מחו"ל, מובן שהוא לא צריך לזכות להגנה – כל מאמן ישראלי היה זוכה לאותן ביקורות.

בן 14 באוקטובר 2010

בכל נושא הציפיות התקשורת תמיד יוצאת לא בסדר. אני מזכיר שבניגוד למה שמשתמע הרבה פעמים ממבקרי התקשורת (בין היתר לפי הדברים של בניון אחרי ההפסד לקרואטיה, או לפי הטור של דורון קרמר היום) – הדעה הרווחת בעיתוני הספורט לפני צמד המשחקים הזה היה שישראל עומדת לאכול אותה. רוב רובם של הכתבים חזו מראש שמול קרואטיה אין לנבחרת הרבה סיכוי, וגם לא מול יוון. עד כדי כך שכבר קמה תגובת הנגד כנגד התקשורת שכביכול מגמדת את הנבחרת ומפארת את יריבותיה בלי סיבה. מוטי קירשנבאום אמר בגל"צ ביום שישי שעבר "מעולם לא היתה בתקשורת תחושה של תבוסתנות כזאת". כשיש כל כך הרבה מלל וכתבות, אז מן הסתם תמצאו המוני דעות, אבל התקשורת בסוף תמיד אשמה – אם היא חזתה הפסד (בהכללה) – אז היא שברה את הרוח של הנבחרת והשחקנים והיא מגמתית כנגד המאמן. אם היא חזתה ניצחון ופנטזה על עלייה לטורניר – אז היא לא מציאותית, פרובינצילאית וחסרת מושג.

לגופו של עניין: אני מסכים כמובן שסגל השחקנים שעומד לרשות פרננדז בינוני מאוד ומיטב המוחות באירופה היו מתקשים מאוד להעפיל איתו לאליפות אירופה. יחד עם זאת, נבחרות פחות טובות כבר העפילו לטורנירים גדולים ואפשר לצפות ממאמן שבא מחו"ל, כביכול כדי לחזק את הנבחרת, ומרוויח משכורת חסרת תקדים (נכון שזה לא קשור מקצועית אבל מה לעשות אבל זה בפירוש חלק מהתמונה הכללית, במיוחד בנבחרת לאומית) לחזק את הנבחרת ולשפר אותה. לצערי, הנבחרת של פרננדז בפירוש הולכת אחורה – בניגוד אליך רונן, אני לא ראיתי שיפור, אני חושב שכל 6 המשחקים של פרדננז (4 רשמיים) היו לא פחות ממביכים – כל אחד וסיפורו הוא. לכן, הביקורת בעיני בהחלט מוצדקת. כשם שלא צריך לבקר מאמן רק משום שהוא בא מחו"ל, מובן שהוא לא צריך לזכות להגנה – כל מאמן ישראלי היה זוכה לאותן ביקורות.

דורפן 14 באוקטובר 2010

בן – אפילו אם לא התקדם. שום מאמן לא צריך להיות מפוטר אחרי ארבעה משחקים. זה לא רציני. בתרבות כדורגל רצינית מאמן נשאר קמפיין שלם לפחות.

בן 14 באוקטובר 2010

זה ברור, אין ספק

פולדש 14 באוקטובר 2010

רונן, הצרה היא שהשיפור שאני מדבר עליו הרבה פחות משמעותי בהשפעה שלו על תוצאות משחקים. וכל עוד פרננדז ממשיך לעשות ניסויים בעמדות המגנים ולהרכיב שחקנים שזו לא העמדה הטבעית שלהם, קשה לטעון שהוא מנסה לבנות פה משהו לטווח הארוך. מבחינתי עדיף שאיזה אבי ריקן או מגן שמאלי גנרי אחר יפתח, גם אם הוא ברמה יותר נמוכה מבחינת היכולות שלו ככדורגלן מאשר רמי גרשון, ולו בגלל שהוא יודע מה עושים בעמדה שלו. מה הציפיות ממנו ולמה הוא צריך להיות ער ומודע.

שלו 14 באוקטובר 2010

אני מוכן לקבל את הפרשנות של שגיא כהן על פרננדז בתנאי אחד,
שהוא רטרואקטיבית יפוטר מעמדת הפרשן כבר מלפני 10 שנים.
מה שהוא יודע בכדורגל גם מסעודה משדרות יכולה לתת ואלוהים יודע שהיא זקוקה למשרה ומשכורת יותר ממנו. אליה גם נהיה יותר סובלניים.

גיל 14 באוקטובר 2010

אני קורא את כל התגובות פה בשעשוע ותדהמה אני חייב לומר. את הדברים שאומרים פה אני שומע בגירסאות שונות כבר 30 שנה ואני תוהה: לא חבל על כל האמוציות שלכם? הרי די ברור לרובכם לפחות שישראל לא שווה הרבה אבל עצם הדיון האמוציונלי אומר משהו אחר. יש איזו קפיצת מחשבה לא ברורה, שאם כדורגל בארץ זה דבר חשוב אז בהכרח ישראל חייבת להיות בו מעצמה. מה זה באמת משנה מי מאמן את הנבחרת? הרי מבחינה ספורטיבית ההשגים שלנו הם כמו של נבחרת הכדורעף (אני בטח עושה עוול לכדורעף)? כל האכזבה והאמוציות קשורים קשר ישיר לציפיות לא ראליות.

דורפן 16 באוקטובר 2010

קורא – שתי הנבחרות שהקדמנו (חוץ מנמושה אחת) היו קפריסין שחטפה 0-8 מספרד ואוסטריה שחטפה מהם 0-9. את הקמפיין ההוא מאדירים בגלל 0-5 על אוסטריה אבל חוץ מזה לא היו בו תוצאות טובות והדנים שמו אותנו לחלוטין במקומנו.
יחד עם זאת אפשר להביא את הדור הזה למקום שני – ואני לא חושב שזה סגור. בסך הכל גם גאורגיה ולטביה יוציאו נקודות מיוון וניצחון ביתי על יוון יחזיר אותנו לתמונה.

Comments closed