סטוק. צ'יצ'ריטו. שלוש נקודות

זה מה שיפה ביונייטד. פתאום שחקן השעה הוא מישהו שלא ידעת את שמו לפני שישה חודשים

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

1. גניבה. לא הניצחון. כלומר אולי כן. צ'יצ'ריטו. ויש לו גם משחק אוויר. זה מה שכל כך מעניין במנצ'סטר יונייטד. בעוד כולם עסוקים באוזיל ובנזמה וסניידר ומילנר פתאום שחקן השעה הוא מקסיקני שאיש לא שמע את שמו לפני חמישה-שישה חודשים.

2. אני מרגיש צורך להרחיב לגבי העובדה שהאמון שלי בילד הזה היה מוחלט עוד לפני העונה. זה היה בטיסה לדרום אפריקה. אולי אתם מכירים את המתח הזה לפני טיסה, במיוחד ארוכה מאד, של "מי יישב לידי במטוס".  ובכן, חשתי במתח הזה כשהייתי בפאריס כשאני מחכה לטיסה לדרום אפריקה למונדיאל. המטוס היה כמעט מלא והשכן המיועד טרם הגיע.

ופתאום הגיעה בחורה חמודה מאד, קטנת קומה, די יפה, כשכל האנשים במטוס אומרים לה שלום. זו הייתה לאורה ג'י המפורסמת! שמסתבר שיש לה תכניות אירוח בטלוויזיה המקסיקנית. מין תכנית בה הקהל כל הזמן קופץ ורוקד. והדציבלים גבוהים. וגם פרסומות לפריג'דרים וטלפון סלולרים רוקדים על המסך.

והנה הגברת באקפולקו!

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

"מאיפה את?", שאל בעל הבלוג כשהוא מביט בעיניה היפות והחומות.

“מחיקו", ענתה הגברת גונזלס.

“צ'יצ'ריטו. הוא יהיה בסדר?”, שאלתי.

“וואו! שמעת על צ'יצ'ריטו! הוא כזה מתוק!!!!!!!!!!”,  סיכמה את השיחה.

3. אני חושב כשרוני יחזור צריך להזיז אותו קצת. אולי לאגף כפי ששיחק לפעמים עם רונאלדו. אולי אפילו לקישור לעמדה של סקולס. בעבר לא הרגשתי שיש לו את המזג לשחק בעמדה הזו. אבל עכשיו אולי שינוי יועיל לכולם. וגם אברה כקיצוני זה לא רעיון לא רע אם גיגס או ואלנסיה לא נמצאים.

וזה מה שנכתב לפני המשחק:

יריבתנו האימתנית היום

טוב. עבר שבוע פחות או יותר סטנדרטי על הקבוצה. אתם יודעים – מתאמנים, משחק אמצע שבוע – פה ושם אולי מישהו זרק איזה מילה. אולי איזה עיתונאי ציטט משהו ששמע וקצת עשה מזה דרמה. בסך הכל חלק מהשחקנים מרקע קשה או שכונה קשה. זה לא חברת היי טק או ספריה עירונית.

מה שקצת חבל הוא שהדיון לגבי כוחה של יונייטד התנהל באיזשהי מציאות חלופית. אין לקבוצה בעיות התקפה מיוחדות. גם המצב בטבלה הוא פחות או יותר זהה למצב הקבוע בסוף אוקטובר. אבל כל זה לא סימן שהכל בסדר. ההגנה נראית קטסטרופה ומשרה חוסר בטחון בכל הקבוצה. ובגלל זה כושר עצום של נאני וכושר טוב של ברבטוב מתבזבזים. פרגוסון ספסל את פרדיננד וואן-דר-סאר אחרי ווסט ברומיץ'. מעניין יהיה לראות אם זו הייתה מנוחה או החלטה על שינוי.

בגלל הקטסטרופה ההגנתית הזו הנקודות היום קריטיות. החל משבוע הבא מתחילה סדרה של משחקים גדולים יותר. שזה בדיוק מה שיונייטד צריכה.

למה היאנקיז ייראו את הוורלד סירייס מהבית
כשאלימות נתקלת בתיעוב (הימורי פוטבול שבוע שביעי)

69 Comments

דותן 24 באוקטובר 2010

רונן – מענין לראות היום איך סיפור רוני ישפיע על שחקני יוניטד… הוא חתם על החוזה היקר בהיסטוריה ומיד טס לדובאי לחופשה (במקום להגיע למגרש ולתת דחיפה מוראלית "לחבריו")

מענין עוד יותר איך ישפיע סיפור רוני על מנהל הבלוג – אחד שכתב פה לפני שבועיים את הטקסט הזה – "אני חושב הפוך. בכל פעם שפרגי מעיף לקיבינמט איזה שמוק יונייטד רק חזקה יותר. אם פרגי יהיה רך אני ארגיש שהקבוצה מתפרקת"

תגיד – פרגי רך? (סליחה שוב על דברי הכפירה אני מקווה שיסלח לי בבית דין של מעלה…)

דורפן 24 באוקטובר 2010

דותן – אני בהחלט אמביוולנטי לגבי התוצאה הסופית של הסכסוך הזה. רק דבר אחד לא בטוח פה ממה שאנחנו יודעים עכשיו. יכול להיות שבכלל לא היה פיצוץ בין פרגי לרוני. על פי מה שידוע עכשיו העימות היה במקומות אחרים.

יוסי מזרחי 24 באוקטובר 2010

אני אפילו קיצוני יותר ממך.
לי היום לא איכפת לראות את רוני יוצא החוצה, כשהקבוצה נערכת לשינוי ולא כמו שיכול היה להיות, פתאומי ומלא נזקים.
על איזה מידע אתה מתבסס באמירה שהיה קצר במקום אחר?

אביעד 24 באוקטובר 2010

ואן דר סאר ופרדיננד בהרכב. גם לא חשבתי אחרת. שוער בן 40 שנתן 5 עונות גדולות ובסה"כ פתח את העונה טוב אמור לרדת לספסל כי עשה טעות אחת? ולגבי פרדיננד – לא משנה באיזה מצב ההגנה עכשיו, ההגנה הייתה יותר גרועה לפני שחזר.

יספר אולסן 24 באוקטובר 2010

נדמה לי שהמסך שלי מקולקל – הוא מראה שפטריס אברה משחק בכנף שמאל

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 24 באוקטובר 2010

פטריס החל את הקריירה כחלוץ, במהלך סינדרלה הוא מצא את עצמו מגן שמאלי והושאר שם. השורה התחתונה היא שהבחור פשוט יודע כדורגל.

רועי שהגיע אחר-כך 24 באוקטובר 2010

אני אוהב את המשחקים של סטוק. הם מראים לנו שלפעמים, האופן שבו משדרים כדורגל בארץ ובחו"ל אינו כה שונה זה מזה.
כשניר קלינגר היה שחקן פעיל, בכל פעם שהוא היה ניגש להוציא חוץ במרחק שיורד מ-20 מטרים מקו הרוחב של היריבה, השדר היה אומר "ניר קלינגר יוציא את החוץ. יש לו הוצאות חוץ ארוכות מאוד". הסיטואציה הזו מתרחשת בכל פעם ששדר אנגלי מתייחס להוצאת חוץ של רורי דלאפ. מי מכם שיראה את המשחק – תערכו ספירה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 24 באוקטובר 2010

סט החולצות הראשון של יונייטד הוא אדום, השני לבן, אך החולצות של סטוק הן גם לבנות וגם אדומות. וכך אנו מוצאים את הקבוצה משחקת היום עם סט מהשנה שעברה.

danny 24 באוקטובר 2010

The biggest problem is in the midfield area, they are not creating for the forwards easy situation

יוסי מזרחי 24 באוקטובר 2010

הקבוצה לא נראית טוב .אולי זה נשמע כמו פינוק של עשירים אבל ההרגשה באמת לא טובה.

אמיר 24 באוקטובר 2010

יוסי – מסכים,זו לא היוניטד שאנו אוהבים לראות…הכול במאמץ,הטכניקה של הקישור ההגנתי וההגנה עצמה זה כבר נושא לדיון העומד בפני עצמו.
כמות בלתי נסבלת של מסירות פשוטות לטווחים קצרים שלא מגיעות ליעדן.
מביך,אם הייתי אורח לרגע שלא מכיר את הקבוצה והשחקנים הייתי משער שמדובר בקבוצת מרכז טבלה ומטה.

שלו 24 באוקטובר 2010

3 נקודות, צמד של הילד.
זהו

יואב 24 באוקטובר 2010

דם,יזע ודמעות.הופעה מחוייבת אבל חסרת השראה.סטוק שואלת המון שאלות באוויר ולשמחתי-הבלמים היו פנטסטים,אבל יונייטד נדרשת לשלוט על הקרקע ולהיות הרבה יותר דומיננטית מול יריב מוגבל אבל שנותן את נשמתו.
צ'יצ'ריטו פשוט שחקן סנסציוני(שש מיליון פאונד? גניבה אדירה של פרגי אבל מי סופר).חית טרף אמיתית ברחבה ובעל טכניקה משובחת, נייד ומלא קסמים.היכולת שלו להגיע לכדור ולתזמן את הבעיטה בהחמצה שלו מהמסירה של בארבה-פשוט עוצרת נשימה(כמו גם מסירת החיצון שהשאירה את אברה מול השוער).

יעקב 24 באוקטובר 2010

קבוצה כל כך בינונית
חצי מהקבוצות בליגה(כל החלק התחתון נראה כך)
אין ליוניטד מה למכור השנה עד שלא יגיע קשר ושחקן כנף
מאוד מקווה שיצליחו לסיים בין 4 הראשונות.

אבנר קריפטונייט 24 באוקטובר 2010

מי מכם הניח את הזרוע על המסעד בין המושבים?

תומר ש 24 באוקטובר 2010

אברה כקיצוני במקום גיגס זה אולי פתרון לא רע, אבל אני מפחד מהמראה של ג'ון אושה פותח שוב בהגנה.

בני תבורי 24 באוקטובר 2010

לא לא לא! אתם מתבלבלים, צ'יצי'ריטו לא שחקן מיוחד, הוא פשוט מבין את התפקיד שלו על המגרש. הוא יודע איפה לעמוד ומה לעשות. את זה הוא הביא מהבית. הגאון הוא פרגי שמצא אותו וזה בעצם הסיפור. מדהים איך שחורים שנבעים אצלכם אחרי עזיבת שחקן נסתמים די בקלות. שאפו.

איש 24 באוקטובר 2010

לא סתם משחק אוויר, הוא נוגח לאחור.
אני חושב שסטוק היא הקבוצה היחידה בעולם שיש לה בשני האגפים "נושאי המגבת" בשביל ניגוב הכדור.

דורפן 24 באוקטובר 2010

אבנר… אתה לא תאמין. אבל הסטנו אותו לאחור. כדי לחוש יותר בנוח…טוב היו לנו שלושה כסאות לשני אנשים.

איש – אני חושב שהופעתה של סטוק על בימת ההיסטוריה היא מאוחרת קצת, ומנעה קריירה מפוארת ממישקה לפרדון ונמרוד דרייפוס.

איש 24 באוקטובר 2010

ובינתיים בצד השני של העיר (למרות שהמשחק היה בסטוק) בויאטה מראה לנוויל איך עושים את נכון. אדום ישיר תוך חמש דקות.

גיל 24 באוקטובר 2010

ואני חשבתי שזו אגדה שהבחורה השווה שכולם מתים שהיא תשב לידם במטוס תשב דווקא לידך. זה משהו שקורא רק באגדות.

צ'יצריטו הוא מה שפעם נקרא חלוץ מריח שערים.

דורפן 24 באוקטובר 2010

גיל – אמרו לי פעם שאם טסים כל יום במשך 19000 שנים הסיכויים לתאונת מטוס גדולים מ-50%. אז השאלה מה בא קודם – הבחורה או התאונה

גיל 24 באוקטובר 2010

זה נכון, עם קילומטראז' כמו שלך זה הגיוני. לנו לפשוטי העמם נשאר להתקע עם ההוא השמן באמצע.

danny 24 באוקטובר 2010

Why not Obertan on the left? leave Evra back and get some creative midfield, if you do, the forwards will do their job

אבנר קריפטונייט 24 באוקטובר 2010

Evra is a hell of a creative. Started as a forward, shifted to left-back on a cinderela occasion and was left there. Bottom line – mean football machine.

danny 24 באוקטובר 2010

I don't see him a Man U solution for the left wing. You have a bunch of young guys, give them some pitch time

יספר אולסן 24 באוקטובר 2010

רונן, הכל טוב יפה ומשמח. אין ספק שזו גניבה והברקה של פרגוסון, אבל זה לא סתם שכל השמות שהזכרת, מלבד בנזמה, הם של עושי משחק שחסרונם הורגש היום. צ'יצ'ריטו חלוץ נהדר שעוד יחורר את רשתות הפרמייר ליג, אבל חסר עוד שחקן יצירתי ליד נאני בקישור. בדיוק מישהו מהסוג של אוזיל-סניידר-מילנר. אברה הוא תלאי שכיסה על החיסרון הזה לא רע, אבל בוודאי לא פיתרון ראוי לטווח הארוך. אולי זה אוברטן, לא ראינו ממנו מספיק, ואולי ולנסיה יחזור וישכיח את כל אלו, אולם גם איתו נראה לי שחסר שם עוד מישהו שאפשר לסמוך עליו בימים בהם סקולס מנסה שוב ושוב לבשל לקבוצה היריבה.

אביעד 24 באוקטובר 2010

מילנר?! מילנר הוא פתרון יצירתי ראוי?!

יספר אולסן 24 באוקטובר 2010

בוא לא ניכנס לסמנטיקה :) התכוונתי בכללי.

אני לא חלילה משווה אותו לאוזיל וסניידר ובכל זאת, כן הוא שחקן טוב. היו לו הופעות טובות מאוד באסטון וילה בעונה שעברה והוא עדיין צעיר. לא רכישת החלומות שלי, אבל שחקן. תבין, אני לא מהמתלוננים והמפנטזים על קישור אינטרגלקטי, אבל איכשהו דווקא היום בניצחון היה משהו תקוע בהופעה של יונייטד. ואולי באמת כמו שרונן אמר – רוני מוסט לאחור יפתור הכל. קטונתי.

שלו 24 באוקטובר 2010

צפיתי ביום שבת בטריו המשחקים מהלה ליגה, כלומר התכוונתי לצפות, בארסה (שהיא הפייבוריטית שלי בליגה הספרדית) גמרה אותי, משעמום, החזקתי מעמד עוד בערך עשרים דקות מול ריאל, והגעתי למספר מסקנות:
1. אין ליגה בלה ליגה.
2. בארסה וריאל קבוצות מאוד חזקות שהעדר תחרות תגמור אותם.
3. בשביל כדורגל משעמם יש את הליגה האיטלקית.
4. משהו קורה בריאל, מוריניו הופך אצלי מאויב לאוהב.
5. אין על פרגי, 2001 משחקים ביונייטד וכאילו רק אתמול הלך לו רון אטיקנסון. אני מאלה שלא באמת מאמינים שיונייטד פיבוריטית, אני גדלתי על סטרכאן, רובסון, ביילי ושות' (גם וויטסייד, גם וויטסייד) שהיו אהובים, אבל אליפות לא הביאו לי, כשכולם אהדו ליברפול.

יואב 24 באוקטובר 2010

שלו,
מסכים עם כל הסעיפים מלבד סעיף 2. הם עדיין חזקות מאד.
מוריניו מאמן אדיר ווויטסייד, אוי וויטסייד.

שלו 25 באוקטובר 2010

יואב – אני מאמין שתחרות מוציא מקבוצות את הטוב שבהן, היעדר תחרוץ גורמת להן ירידת מתח, אני לא מאמין שריאל נכשלה בליגת האלופות בשנים עברו בגלל שהיא הייתה קבוצה פחות טובה מאלה שהתמודדה איתן, אני חושב שהיא הפסידה כי היא לא שיחקה מספיק משחקים נגד קבוצות שאתגרו אותה. נראה לי שהשנה שתי הקבוצות יכולות להגיע עד שמינית גמר ליגת האלופות (ואולי עד הרבע אפילו) בלי אף משחק ממש קשה, ואז קבוצה מהרמה הגבוה יכולה להעיף אותן לא בגלל שהיא יותר טובה אלא בעיקר כי שתי הקבוצות לא שיחקו הרבה תחת לחץ, לחץ איכותי. אני רואה את ההגנות של הקבוצות האלה, ושמתי לב שהן כמעט לא מתמודדות עם לחץ, או משחק התקפה מסודר איכותי. וגם ההגנות שהן מתמודדות איתן בדרך כלל מאוד חלשות ולא מציבות אתגר אמתי, במובן הזה אני חושב שיכולה לצוץ להם בעיה בהמשך הדרך. 

טל 25 באוקטובר 2010

שלו, כל שנה מחדש אתה (ואחרים) תמשיכו עם הקלישאות וכל עונה מחדש צריך להפגיש אתכם עם המציאות והעובדות.

הליגה הספרדית לא פחות חזקה מהאנגלית והרבה יותר חזקה מהאיטלקית. "התחרותיות" באיטליה נובעת מחולשתן של קבוצות הצמרת, לא מחוזקן של קבוצות המרכז והתחתית. אולי לא נעים להודות בזה לחובב כדוגל איטלקי, אבל מילאן לא נראתה הרבה יותר טוב מסאנטנדר במשחק שלה בברנבאו.
ואיך בדיוק ה"תחרותיות" באיטליה עוזרת לקבוצות מהליגה הזו באירופה? הרי הכשלונות שלהן שם לא פחות ממביכים. אם "תחרותיות" פירושה שרומא מפסידה בבית לקבוצה משוויץ, שמילאן מושפלת בברנבאו משל הייתה חטפה, שיובה לא מצליחה לנצח את פוזנן וזלצבורג, ושכל יתר הקבוצות האיטלקיות באירופה נכשלות גם הן, אז אני מעדיף את "חוסר התחרותיות" בספרד, חוסר תחרותיות שכל כך פגע בכדורגל הספרדי שהוא הביא לידי כך שזה כדורגל המצליח באירופה בפער עצום.

אגב, באנגליה קבוצות תחתית לא מובסות באמירויות וסטמפורד ברידג' (ובתקופות יותר טובות גם באולד טרפורד)? ובארסנל יש אולי שחקן אחד שווה הרכב בריאל מדריד. וגם הוא ישחק בעונה הבאה בספרד.

טל 25 באוקטובר 2010

ושלו, אני שואל בל טיפת ציניות: מה שאתה רואה באיטליה (ליגה שמועמדת בכירה לאליפות בה הושפלה בברנבאו רק בשבוע שעבר ומועמדת בכירה אחרת לאליפות בה לא מתליחה לנצח סיבוב שלם בליגה האירופית), עונה אצלך להגדרה של "לחץ" ו"משחק התקפה מסודר ואיכותי"?

דודי כליפא - בייגלה 24 באוקטובר 2010

דורפן

שווה הפניה ולו רק בגלל ההקדשה של זיל

http://www.tofes630.com/blog/?p=1809

דורפן 25 באוקטובר 2010

תמונות מדהימות. מומלץ מאד. הוא כבר התארח אצלנו – אולי הגיע שוב הזמן

צור שפי 25 באוקטובר 2010

איזה יופי של צילומים, איזה יופי של סיפור.

איתן לוי 24 באוקטובר 2010

לא ממש התלהבתי מהבחורה.כאילו אם הייתה קוראת לי לקוויקי הייתי בא בכיף אבל לא משקיע יותר מקפה.ולגבי ציצריטו לא הייתי ממליץ להכתיר מלכים כל כך מהר.לאט לאט תנו לו שקט.
ואברה קיצוני שמאלי? ממש לא בטוח.אין לא בעיטה לשער בכלל הוא יגיע מול השוער ויבעט לשמיים.עדיף לפתות את בייל מאחורי הקלעים אולי לשלוח לו את גיגס שיסביר לי מה הצעד הנכון בשבילו.נאני מימן בייל משמאל ומי יכול עלינו?

אבי 25 באוקטובר 2010

לא מאמין לך לגבי הבחורה.

גל ד 25 באוקטובר 2010

כרגיל,לאינטרנט יש סטנדרטים גבוהים.

דורון 25 באוקטובר 2010

:-)

אבי 25 באוקטובר 2010

אסור לשכוח את פאביו. גם הוא יכול לשחרר את אברה קדימה מדי פעם. זה לא אידיאלי, אבל בכושרו הנוכחי של פארק אברה עדיף בהרבה.

אבי 25 באוקטובר 2010

ראיתי היום שתיים מהמתחרות שלנו, ואני לא יודע אם להלחץ או להרגע:

ארסנל ניצחה בזכות כשרון, ולמרות חוסר אופי וחוסר מחץ; הסיטי הפסידה בגלל הקשיחות על גבול האלימות שאימצה, ולמרות שבאמת הראתה אופי.

גל 25 באוקטובר 2010

אין מרכז שדה,זה אומר שאין חוט שידרה,ללא חוט שידרה אין קבוצה.חוט השידרה השנה מלא בפריצות דיסק,היה ואן דר וארט ואין יותר,משחק לרוחב ללא מנהיג ואין מי שיקח אחריות,מה עכשיו?

שלו 25 באוקטובר 2010

קצת ליגה איטלקית, כמעט הסתיים המחזור השמיני והשאלה האם ניתן ללמוד משהו ממה שקרה עד עכשיו.

אינטר – התחילה את השנה יותר לאט, יותר פגיעה מבעונה שעברה, בעצם חזרה מבחינה טאקטית לתקופה של איברה ועוד עשרה שחקנים, בתפקיד איברהימוביץ' – אטו. עדיין הקבוצה החזקה בסרייה א'.

לאציו – כל מה שהלך הפוך שנה שעברה מתחבר השנה, מה שלא נכנס בשנה שעברה נכנס השנה. עדיין יש לה מבחנים קשים מאוד לפניה, אבל כנראה תאבק עד הסוף על אירופה ואולי אפילו על ליגת האלופות.

מילאן – הבעיות של מילאן הן בהגנה ובקישור, לא מרגישים את זה עדיין בליגה, מול ריאל ניתן היה לראות את זה. בהתקפה עד עכשיו אין בעיות. אחכה לדרבי, שזה המבחן הרציני עבור מילאן יש לפניה עכשיו רצף של משחקים קשים.

יובנטוס – נבנת מחדש, סה"כ קבוצה מסוכנת ואם היא תהיה בסביבת המקום הראשון היא יכולה לקחת, בעיקר בזכות הפערים בין הקבוצות שהצטמצמו. שנה הבאה נראה שתחזור למרכז הבמה. אם לא יצוצו בעיות כלכליות.

נאפולי – יותר חזקה מהעונה שעברה, עדיין מאיימת על כל קבוצה בבית. נראה כי תגיע עוד עונה לליגה האירופאית, אולי תצליח להגיע אפילו לאלופות. יש לה סגל קצת קצר למאבק על האליפות.

פאלרמו, סמפדוריה וגנואה – נחלשו קצת, עדיין יכולות לנצח בבית כל קבוצה אבל גם להפסיד. מרכז טבלה קלאסי.

רומא ופיורנטינה – עם הזמן יתישרו לכיוון מקומות 4 עד 8, פתיחה גרוע של רומא כנראה תעלה לה במאבק על האליפות, אולי אפילו בליגת האלופות.

השאר יאבקו כנראה כנגד הירידה.

דורפן 25 באוקטובר 2010

טל – יש לך כשל לוגי. זה שהליגה הספרדית או האנגלית חזקות מהאיטלקית או הגרמנית אין לזה קשר לתחרותיות. לספרדית יש את בעיית התחרותיות הכי גדולה, אחריה כנראה האנגלית (בגלל שאפשר לדמיין 4 קבוצות כאלופות) והגרמנית תחרותית בצורה נפלאה. לגבי איטליה אין לי דיעה כל כך.

שלו- חוסר התחרות המקומית לא יפיל אותן כפי שנפלו למשל המעצמות הסקוטיות. כי מדובר במדינה גדולה וההכנסות ימשיכו להגיע. נכון אולי מעמסה פיזית כמו הליגה האנגלית הייתה משפרת אותן כקבוצות ואולי לא. ברצלונה למשל לא הייתה עוברת את הליגה האנגלית כשהיא משתמשת ב-19 שחקנים- כמו בספרד. היא הייתה צריכה להתרחב קצת מה שהיה מוריד קצת את ממוצע הרמה בקבוצה. אבל יש לזה צד שני. ריאל ובארסה מגיעות לסוף העונה כשמקסימום יש להן קלאסיקו אחד על הראש. הריבוי של משחקי עונה באנגליה לעתים פוגע בקבוצות האנגליות.

טל 25 באוקטובר 2010

ראשית, באיטליה ה"תחרותית" קבוצה זכתה בארבע אליפויות רצופות (אני מתעלם מאליפות שהושגה על השולחן הירוק).

שנית, לא היה לי כשל לוגי, זה בדיוק מה שכתבתי: מה ששלו מגדיר כהתחרותיות זה בסך דרך יפה להציג רמה מחרידה של קבוצות הצמרת.

שלישית, לא הבנתי איזה "מעמסה פיזית" יש באנגליה שאין בספרד (אלא אם התכוונת לקצבים דוגמת דה יונג וברטון). ההבדל היחידי הוא שבאנגליה יש את מחזורי הכריסמס.

טל 25 באוקטובר 2010

ואגב "ריבוי משחק עונה", מתי היה באנגליה מרוץ אליפות בעל יותר משלוש קבוצות (שתיים ברוב הפעמים)?

העונה עוד נראה, אבל בעונה שעברה הדרבי של מנצ'סטר לא היה יותר "משחק עונה" מהדרבי של מדריד.

דורפן 25 באוקטובר 2010

טל – כן, התכוונתי לקצבים. רק אתמול ראיתי נסיון מכוון לחלוטין לשבור לנאני את הקרסול. בלי כדור ואחרי השריקה. אפילו לא צהוב. קבוצות בספרד משתמשות ב-21 שחקנים בעונה, באנגליה 24. אז זה כנראה עניין של פציעות וקצב משחק.
בתחילה חשבתי שזה כסף – אולי בגלל שהכסף מחולק באנגליה יותר מספרד. אבל אין לזה כנראה קשר כי בשתי המדינות עשירות משתמשות בפחות שחקנים מעניות. מלבד יונייטד.

טל 25 באוקטובר 2010

לדעתי זה יותר ענין כלכלי. הקבוצות הספרדיות משקיעות בעיקר ב11 הפותחים, בעוד באנגלה קבוצות שכבר אין להן על מה להוציא כסף (למשל סיטי) נבנות לרוחב.

ולנסיה למשל, קבוצה עם עומק אדיר (הרבה יותר משל ברצלונה), שהושג בעזרת כספי מהמכירה של הדוידים.

במקרה של ברצלונה הסגל הקצר הוא לדעתי תוצאה של כשלונות רכש אדירים עם שחקנים מחליפים בעונות האחרונות (חלב, צ'קרינסקי, קרייסון, קסארס), מה שגם השפיע על עומק הסגל וגם על היכולת לחזק את הקבוצה ברמה הכלכלית.

שלו 25 באוקטובר 2010

רונן – אני מסכים שצריך להיות איזון בין ליגה שכל שבוע המשחק הוא אש וגופרית, לבין ליגה שמקבלת את זה פעמיים בשנה (לפעמים), בארסה שנה שעברה לא הצליחה לנצח את אינטר, לדעתי כמובן, לא בגלל שאינטר יותר חזקה, בגלל שהיא נפגשה ביריבה שהקשתה אליה והצריכה אותה לחשוב תוך כדי תנועה, מה שלא קורה לה בליגה, אם ניקח שנה אחורה גם מול צ'לסי זה קרה. למרות שבסוף הגול של אינייסטה הציל לה את העונה. הטענה המרכזת שלי היא שבליגה שיש תחרות אמיתית בין מספר קבוצות, הן מוציאות מעצמן 100%, אני לא חושב שהגרמניות הן כל כך טובות, אבל התחרות ומידת הריכוז בכל משחק גורמת להן להיות בפוקוס מול כל יריבה.

טל – יש משהו מתנשא בכתיבה שלך, אבל אדייק, אינני חסיד של הכדורגל האיטלקי, רחוק מאוד מזה.
רומא אין היא קבוצה שמייצגת כדורגל איטלקי טיפוסי. אני גם לא מתיימר להגיד שהכדורגל האיטלקי הוא הטוב באירופה או מתחרה על זה.

ניסיתי להאיר נקודה שכדאי לעקוב אחריה, האם העובדה שריאל ובארסה משחקות נגד קבוצות שלא מהוות יריב, גורמת להם למעוד בשלב מסוים באירופה מול קבוצות טובות אך לא טובות מהן. למשל ליון, למשל רומא.

השימוש במילים כמו השפלה הן לא חלק מהלקסיקון שלי, כי כששתי קבוצות עולות למגרש למאבק ספורטיבי הן מנסות לנצח ולשחק הכי טוב שהן יכולות, השפלה היא דרך לקדם מכירות על חשבון מישהו אחר. רומא הפסידה 7 – 1 באולד טראפורד ושיחקה הכי טוב שיכלה, היא הייתה יריב ראוי, בשום אופן אני לא רואה בזה השפלה, גם ריאל הפסידה במדריד לרומא לפני מספר שנים, כי רומא הייתה יותר טובה, לא בגלל שרומא השפילה אותה. כדורגל הוא ספורט שאני מאוד אוהב, הייתי רוצה שיהיה בו כבוד ויריבות, לא השפלה. זה ספורט וקבוצה שמפסידה היא לא מובכת היא הייתה פחות טובה.

ודבר אחרון, לפני שאתה חורץ דינה של ליגה שלמה ראוי להמתין לפחות שאלופת אירופה תודח מתפקידה, לגבי מילאן ויובה אני כתבתי את דעתי יותר מפעם אחת, כמובן היתה יכול להזכיר שגם מספרד (כמו מאיטליה) הודחה הנציגה הרביעית מליגת האלופות וע"י קבוצה הרבה פחות טובה או לפחות שבאה מליגה הרבה פחות נחשבת.

טל 25 באוקטובר 2010

בכתיבה שלי מוצגות עובדות, שאתה מפרש כהתנשאות, אבל למעשה הן מהוות תגובה להתנשאות שלך על הכדורגל הספרדי.

מהכתיבה שלך אפשר לחשוב שקבוצות כמו ולנסיה, ויאריאל, סבילה או אתלטיקו מדריד, היו נלחמות על הירידה בליגה האיטלקית. בפועל, כולן קבוצות יותר טובות מרומא וכנראה גם מיובה במצבה.

אני מזכיר לך, שגם ברצלונה וגם ריאל זכו ביותר אליפויות אירופה מיונייטד בעידן פרגוסון. מה המסקנה? שכנראה קשה לזכות באליפות אירופה. אם הליגה הספרדית הייתה יותר תחרותית לשיטתך, רק קבוצות ספרדיות היו זכות בתוארים אירופאיים? כי גם במצב הנוכחי הן זוכות ביותר תארים אירופאיים מכל ליגה אחרת. למשל, מתי קבוצה גרמנית זכתה בתואר אירופאי? הקבוצות הספרדיות זכו בחמישה מעשרה התארים האחרונים שחולקו!

אתה מפרש את זה כ"התנשאות", אבל אלו עובדות. אני חושב שהפרשנות שלך (ושל אחרים) על הקבוצות הקטנות בספרד כאילו שקבוצות התחתית בליגות אחרות חזקות יותר, היא ההתנשאות. למה שקבוצת תחתית בספרד תהיה פחות טובה מקבוצה מקבילה באיטליה או אנגליה? השחקן האיטלקי או האנגלי עדיף על השחקן הספרדי?

דבר אחד נכון לטעון: אין בספרד קבוצה שמשלבת משחק פיזי עם איכות גבוהה של שחקנים. יש בספרד קבוצות פיזיות, אבל אלו הקבוצות היותר קטנות (הקבוצות הבאסקיות, אספניול, אוססונה). הקבוצות הגדולות הן קבוצות שמתבססות על משחק טכני, כך שהן לא יכולות לעשות קטנצ'יויים מהסוג שעשתה אינטר או לאמץ טקיטיקה של בעט ביריב. ובהתמודדות עם ברצלונה וריאל זו בעיה, כי בכדורגל התקפי כמעט אי אפשר להתמודד איתן.

שלו 25 באוקטובר 2010

לא אתה טועה לגבי הטענות שלי, לגמרי.
אני טוען שבליגה יותר תחרותית, בארסה לא הייתה מפסידה לאינטר, וריאל לא הייתה מפסידה כל שנה לקבוצות כמו ליון ורומא.
לא רק שלא כתבתי שקבוצות כמו ויאריאל או אתלטיקו היו נלחמות נגד הירידה באיטליה, כתבתי שהליגה הגרמנית היא דוגמא איך קבוצות מוציאות מעצמן 100%.
אני גם לא מבין איך אתה מסיק שויאריאל, סביליה, ולנסיה, ואתלטיקו מדריד יותר טובות מרומא, אבל בסדר.
דרך-אגב אני לא אוהד רומא כי היא הקבוצה הכי טובה בעולם, או מתיימרת להיות כזאת, אני אוהד רומא בגלל הגמר שהיא הפסידה לליברפול ב 84, בגלל אחד שקראו לו פלקאו, והיום בגלל אחד שקוראים לו טוטי. מי שחמישה מתוך עשרה תארים עושה לו טוב שיהיה לו לבריאות, אבל גם את היונייטד אספתי כשהיא הייתה אחת הבדיחות הלא מצחיקות של הליגה האנגלית.

טל 25 באוקטובר 2010

אגב נושא שנאת המאמנים הזרים שעלה פה בהקשר הישראלי: http://blog.sport.co.uk/Football/885/Top_Ten_Worst_managers_in_EPL_history.aspx

אפשר להתווכח על מידת ההצלחה שלו בליברפול, אבל להציג את רפא בנטיס כאחד מעשרת המנג'רים הגרועים בתולדות הפרמיירליג זו בדיחה.

רונן דורפן 25 באוקטובר 2010

עשרת המאמנים הגרועים בתולדות אנגליה הם בסדר הזה:

1. בלי שאנקלי
2. בוב פייזלי
3. קני דלגליש
4. ג'ו פייגן
5. רפא בניטז
6. ג'ררד הוייה
7. גרהם סונס
8. רוי אבנס
9. רוי הודג'סון
10. פיל תומפסון

שני הראשונים היו ממש גרועים לנו.

אלונה 25 באוקטובר 2010

ככה זה יוניטד

יואב 26 באוקטובר 2010

ככה זה יונייטד. הם לפחות מזהים חולדה ברגע הראשון.יש כאלה-שפורשים שטיח אדום לחולדה לאחר שלעגו לאלה שזיהו את החולדה.ואז הם מגלים… חולדה.
יופי טופי.

באבא ימים 26 באוקטובר 2010

מה הקונטקסט?

רונן דורפן 25 באוקטובר 2010

טל – אני יותר מתרשם מכך שבחמש השנים שמתארים אותן כשפל המוחלט של הכדורגל האיטלקי הם אספו שני גביעי אלופות וגביע עולמי אחד. ההגמוניה נודדת עם הכסף. אבל איטליה היא החזקה ביותר באופן בסיסי.

טל 25 באוקטובר 2010

רונן, היות שבאינטר לא היה איטלקי אחד בהרכב ואפילו לא מאמן איטלקי, קצת בעייתי לקשור את ההצלחה שלה להצלחת הנבחרת.

חמש השנים האחרונות (ברמת הקבוצות) מתוארת שכשנות שפל גם לליגה הספרדית והן בעיקר שנים איומות של ריאל, הקבוצה הבכירה בכדורגל הספרדי.

הכדורגל האיטלקי הוא נושא מענין. מצד אחד אני מסכים איתך שבכדורגל יש סוג של גלגל. אבל הגלגל זז מסיבות מסוימות. הבעיה העיקרית בכדורגל האיטלקי היא קהל, איצטדיונים והעדר כישרון מקומי (בכדורגל שייצר בעבר שחקנים כמו בארזי או מאלדיני בהגנה ובאג'יו בהתקפה לא נשאר פשוט כלום). אם הנושאים הללו לא ייפתרו הגלגל לא יזוז.

אני חולק מאד על הקביעה שלך שאיטליה היא היסטורית וברמה הבסיסית (במנותק מתקופה כזו או אחרת) מעצמת הכדורגל החזקה ביותר באירופה. זו ללא ספק גרמניה.

טל 25 באוקטובר 2010

ואם מדברים רק על ליגה, אז הליגה הכי יציבה באירופה ב20 השנים האחרונות היא הספרדית. ההצלחה הכי יציבה באירופה, שילוב קבוע של כוכבי ענק זרים והמון כישרון מקומי, אפיל חזק גם לקהל וגם לשחקנים זרים. היא אף פעם לא הייתה לא רלבנטית בתודעה, מה שקרה לכל ליגה גדולה אחרת לאורך התקופה.

יש קייס לטענה שספרד ב20 השנים האחרונות הייתה הליגה היחידה שתמיד הייתה אחת משתי הליגות החזקות באירופה.

שלו 25 באוקטובר 2010

טל – דמיין שהליגה הספרדית מורידה את ריאל ליגה על פרשת שחיתות, מוציאה את בארסה בעונה החופפת מליגת האלופות. האם לא תהיה לזה השפעה ארוכת תווך? יובה איבדה בעצם שתי עונות של ליגת האלופות, מילאן אחת – איזה ספרדית שורדת כאלה משברים כלכליים (והעונש היה צריך להיות לדעתי יותר קשה). בעונות שהן נעדרו היו קבוצות הרבה יותר חלשות באלופות (גם פיורנטינה הפסידה את המקום שלה באלופות האותו זמן). בתווך הארוך זה גם גורם לאיטליה כנראה לאבד נציגה באלופות (משנה הבאה), עכשיו יובה גם איבדה שחקנים לקבוצה הגדולה היחידה שנשארה (אינטר) שלקחה לספירתך ארבע אליפויות (ללא זאת על לוח הדיונים) שתיים מהן במחזור האחרון (רוצה לומר שהיא לא הייתה כזאת טובה) לליגה האנגלית לקח זמן להשתקם מההרחקה, ליברפול הייתה הקבוצה החזקה באירופה, ובאנגליה באותה עת, עד היום היא לא השתקמה. יש הרבה סיבות למה האיטלקית נחלשה.

טל 25 באוקטובר 2010

שלו, אתה צודק בזה שפרשת השחיתות פגעה בכדורגל האיטלקי. מצד שני..אתה יודע..זה לא נזק כתוצאה מפגעי מזג אוויר. אשמת האיטלקים שכזו שחיתות התרחשה בכדורגל שלהם. נכון שאפשר לבד אותם על כך שהם לא וויתרו ופגעו בצורה כל כך קשה בקבוצה גדולה ביותר שלהם. לא בטוח שבספרד היו נוהגים עם ריאל באותה דרך במצב דומה (תקן אותי אם אני טועה, אבל ביובה טוענים שעצם זה שהענישו אותם ולא את אינטר, זה גם ביטוי של שחיתות).

לא ברור לי למה לפרשה הזו צריכה להיות השפעת ארוכת טווח על מילאן. גם היום למילאן יש זרים מצוינים. לפחות על הנייר, יותר טובים מאלו של יונייטד למשל. אבל מי מכריח אותם להחזיק קישור גריאטירי כמו פירלו, סידורף וגאטוסו ודינוזארים כמו זמברוטה ונסטה בהגנה?
אוזיל וחדירה עלו לריאל 30 מילון יורו ביחד. זה בערך כמו שעלו רוביניו ובאוטנג למילאן.

בכלל, באיטליה יש זרים טובים, כולל בקבוצות קטנות (פסטורה, המשיק, לבצי). הבעיה היא רמת השחקן המקומי. יש שחקן איטלקי אחד (להוציא את בופון ואולי קייליני) שהיית לוקח כשחקן הרכב ליונייטד? בספרד אפילו בבילבאו יש שחקן כזה (יורנטה).

בנוסף, יש את בעית הקהל והאיצטדיונים. בעיות שמעבר להשפעה הכלכלית הישירה שלהן, גם פוגעת במוצר ברמה הטלוויזיונית. שאתה רואה משחק מקמפ נואו, ברנבאו, אולד טרפורד, האמירויות, אפילו מהמסטייה, אנפילד, סטמפורד ברידג' והוינסטה קלדרון, זה נראה לך רמה אחרת בהשוואה לאיצטדיונים האיטלקיים, להוציא את סאן סירו.

במידה מסויימת, זה מגיע לאיטלקים שבמשך 20 שיחקו אצלם רוב ההכוכבים הגדולים בעולם ובתגובה, הם סירסו אותם וביזבו אותם על משחק הגנתי וסגירות אלכסניות. בספרד לפחות מנצלים את היכולות של הכוכבים הללו לכדורגל התקפי.

שלו 25 באוקטובר 2010

בפרשת השחיתות המפורסמת יובה נמצאה אשמה בשיבוץ שופטים, באיטליה ראו בזה שלב מתקדם מאוד של שחיתות, הם דאגו למי ישפוט אותם ובעיקר מי יהיו הקוונים, ישנם סיפורים שלמים איך לדאוג לתוצאה ולמה יותר קל לשחד קוון ולא שופט, טעויות של נבדל מאז תמיד הן בחזקת שוחד. פיורנטינה לאציו ומילאן נאשמו בשוחד מן הסוג הישן כסף תמורת ניצחון. בהתחלה הן היו אמורות לרדת ליגה (ויובה שתים) אבל גם האיטלקים נבהלו מעצמם.

לגבי אינטר, אין שום הוכחה שהם ניסו לשחד, נהפוך הוא ברוב הפעמיפ הם היו הקורבן למעשי השוחד של יובה. יש טענות שגם אינטר ניסת לשחד, אבל אינטר כמו אינטר לא היו מספיק טובים. לפחות בתחום הזה רומא היא אחת הקבוצות הנקיות בסרייה, כמובן לא בגלל עודף יושר כמו העובדה שלא היה כסף.
באיטליה ישנם מספר מצומצם של איצטדיונים ראויים, סן סירו, ג'נובה, פירנצה. מהבחינה הזאת האולימפיקו (הן של רומא והן של טורינו) הם פשע נגד האנושות.

מילאן וזה צריך להבין, מחויבת לברלוסקוני הוא עושה בה לצריכיו (הפוליטיים בעיקר). זה מעבר לכדורגל, וגם אין לה כסף. שנה מחוץ לצ'מפיונס פגעה בה קשות. גם ביובה (שנתיים מחוץ לצ'מיונס בעקבות השחיתות, ועוד שנה עכשיו).
המצב הכלכלי באיטליה (לבעלי ההון) הוא קשה, משפחת סנסי למשל, נפגע ממנו מאוד. לשמחתנו (אוהדי רומא) העונה הקבוצה בעונת מעבר בעלים, ולכן למשל רומא כמעט לא התחזקה, אבל בסוף היא תעבור ליוניקרדיט, והם יקחו אחריות וישקיעו כסף.

רצית שחקן, אין קבוצה שלא תרצה או תמצה מקום לדה-רוסי, אבל הוא רומאי ויש לו יותר מדי מה להפסיד. אני חושב שגם קסאנו יכול להתאים להרבה קבוצות ופציני מסמפדוריה. אזכיר את בלוטלי שהוא שחקן ענק (עם בעיה בקופסא). ישנם שחקנים, ישנם כשרונות, צריך רק לאמן אותם (ג'וזפה רוסי לדוגמא מויאריאל).

לגבי בופון, השמועות אומרות שהוא בדרך ליונייטד.

יואב 26 באוקטובר 2010

מה שרונן כתב בבסיס זאת האמת.קיקו הביא אליפות וצ'יצ'רטו מנצח משחק.ואותם לא הכרתם.הניתוחים העבשים האלה ומלחמות הליגה האלה.מה זה בכלל חשוב כשאתם לא שמים לב למה שקורה מתחת לאף שלכם.כדורגל במיטבו הוא חומר החלומות הזה. פרגי הוא אחד הקוסמים הגדולים אי פעם. אתם לא מאמנים וגם לא האנליסטים הכלכלים של המועדונים האלה.זה כדורגל.תתרגשו מכדורגל. פרגי עוד מעט יפרוש…אז אולי יהיה זמן לניתוחי כורסא תאורטים ולא מעניינים.

Comments closed