אנגלו סקסיות

יום נפלא לספורט בארגנטינה, עם העליה לרבע גמר אליפות העולם בראגבי, כאלופת הבית ופייבוריטית כמעט ודאית נגד סקוטלנד. אחרי ניצחון 30-15 על אירלנד. זו לא הפעם הראשונה שארגנטינה ברבע גמר המפעל הזה, אבל הפעם היא מגיעה לשם כאחת הנבחרות הגדולות בעולם, וחשוב מזה: נבחרת עדיפה בהרבה על כל נבחרות האי הבריטי. היא בברור שייכת לקצפת של המשחק הזה – שכולו בחצי הכדור הדרומי. התגשמות מפעל חיים למרסלו לופרדה, המהנדס שמאמן את הנבחרת מאז שנת 2000. אחרי הטורניר הוא מקבל את הקבוצה האנגלית הגדולה – לסטר טייגרס. היפוך של ההיררכיה ההיסטורית לפיה בריטניה מייצאת אנשי מקצוע.

אני חושב ששער יד האלוהים וסיפור בקהאם-סימאונה ומלחמת פוקלנד וכל אלו קצת השכיחו דבר אחד. הספורט הארגנטיני הוא כנראה האנגלופילי ביותר בעולם מחוץ לארצות האימפריה הבריטית הישנה. אפשר לראות את זה בשמות קבוצות הכדורגל הגדולות – שהם כולם באנגלית ולא ספרדית. ריבר-פלייט ולא "ריו-פלטה". בוקה ג'וניורס ולא "בוקה חובנטוד". ראגבי כאמור גם הוא ספורט גדול בארגנטינה, אבל ענף הספורט האחד בו ארגנטינה היא הטובה בעולם ללא מתחרים הוא פולו – וקשה לחשוב על ספורט יותר אנגלו-סקסי מזה.

קראתי פעם מאמר שהסביר שנקודת השבר האמיתית של הספורט הארגנטיני עם אנגליה היא לא מלחמת פוקלנד, אלא דווקא אותו משחק ב-1966 בעקבותיו כינה המאמן האנגלי אלף ראמזי את שחקני נבחרת ארגנטינה "חיות". כל זאת בשנים בהן ההערכה בארגנטינה לפייר-פליי אנגלי הייתה כל כך גדולה עד שלמשחקי ליגה מכריעים לפעמים היו מביאים שופטים מאנגליה. ראמזי, ברשעותו, כאילו הוציא אותם מעולם ערכים לו סגדו.

סמוך לסיום יצאו האירים להתקפה שגם אם היו מבקיעים בה היו מודחים מהטורניר. ראגבי הוא ענף הספורט האחד בו אירלנד מופיעה כנבחרת מאוחדת ולא בהפרדה לאירלנד וצפון אירלנד בכדורגל או השייכות של צפון אירלנד לנבחרת האולימפית של בריטניה. השחקנים האירים פשוט זרקו את עצמם לתוך השחקנים הארגנטינים כשהקהל האירי מעודד אותם בשירה.

איזו דרך נפלאה להפסיד! כשהעולם כולו יודע שלא חסכת מעצמך טיפת מאמץ.
*

משם המשכתי לחנות ספרים. מה שמשך את העין שלי הוא ספר שכתב לאחרונה ג'ון מייג'ור, מי שהיה ראש ממשלת בריטניה, על ההיסטוריה המוקדמת של הקריקט. ספר שעוסק בעיקר במאות ה-18 וה-19 של המשחק.

איזו תרבות ספורט מעוררת קנאה! בה כתיבת ספר היסטוריה על ספורט היא עיסוק מהוגן לראש ממשלה בדימוס.

זה נכון שהרבה ראשי ממשלה וראשי מדינות הם קרובים לספורט, אבל רובם משתמשים בו. סילביו ברלוסקוני בהחלט אוהב כדורגל ומבין כדורגל אבל השתמש במשחק לבניית כוחו הפוליטי. גם לישראל יש ראש ממשלה שתמיד מדגיש כמה הוא אוהב כדורגל, והציבור זוכה לדיווחים איך בירך כל מיני ספורטאים על הצלחותיהם או אפילו עודד את מאמן הנבחרת אחרי ההפסד באנגליה. זהו ספין ריק מכל תוכן אמיתי. אין שום דבר מרגיע באהבת הספורט של אולמרט גם אם היא אמיתית. כי בעליל היא לא משפיעה על איכותיו כמנהיג. הוא לא מהווה דוגמא אישית ואין בו הגינות או לקיחת אחריות. לא הייתי רוצה את אולמרט כשחקן בקבוצה שלי.

אבל מייג'ור הוא ספורטאי בנשמתו. אני זוכר את נאום ההפסד שלו לטוני בליייר, כשסיכם את הקדנציה שלו ואז ביקש מהעיתונאים שיניחו לו עד מחר, כי הוא רוצה לקפוץ למגרש לורד'ס כדי לשבת לכמה שעות ולצפות בקצת קריקט. ואחרי שסיים את הקריירה הפוליטית שלו והלך לביתו הוא לא צריך שהציבור יידע כמה הוא אוהב קריקט. הוא כתב אוטוביוגרפיה שזכתה לשבחים, כי ראשי ממשלה צריכים לכתוב אוטוביוגרפיה, אבל אז פנה לתרומה החשובה באמת שלו לתרבות האנגלו-סקסית: לא רעיונות מדיניים או כלכליים מייגעים אלא תיעוד ימיו המוקדמים של אחד המשחקים הלאומיים.

אושר לפרסום: סיכום המשחק נגד בירמינגהם
כמה מחשבות על כדורגל, נשים וטף

31 Comments

Ido 1 באוקטובר 2007

אני חושב שהשליטה המוחלטת של תושבי החצי הדרומי ברוגבי היא די ברורה ולא רק מהסיבה ששחקן רוגבי צריך אספקת בשר אדום, בשביל לבנות את גופת המקרר שלו.

לא לחינם מצטרפת ארגנטינה רשמית (הרשמיות נתנה כמובן בעקבות הפוסט) לחבר השליטות ברוגבי.

עם של אוכלי אסאדו לא יכול להפקד מיתר החברות: דרום אפריקה, ניו זילנד ואוסטרליה. שהם צרכניות בשר אדום וגם יצרניות פרות גדולות במיוחד – והנגזרת זה כמובן סטייקים גדולים יותר, ושחקני רוגבי שיכולים לעשות פוש של 50 מטר לאומות אוכלי עשבי ים כמו יפן, או אנשובי כמו האיטלקים.

עם כל הכבוד לאנגלים על מסורת ואוכל בשמן עמוק אי אפשר לגנוב אליפות !

גו וואלביס.

רונן דורפן 1 באוקטובר 2007

עידו – אבל הארגנאינאים גם מתבלנים את הבשר!

Ido 1 באוקטובר 2007

דורפן, ובירה זה לא תבלין ?

איתי נ. 1 באוקטובר 2007

ההמממ…..
מה בדיוק השתנה בתפריט הבריטי ב- 4 שנים האחרונות?
:-)

RdMaN 1 באוקטובר 2007

זה לא התפריט הבריטי השתנה פשוט יש עכשיו פחות בריטים בבריטניה וזה מה שמשפיע.

לון 1 באוקטובר 2007

רונן, תרבות הספורט הבריטית נובעת מהתרבות הבריטית במובנה הרחב.
לדעתי התנהלותו של ג'ון מייג'ור נובעת בראש ובראשונה מהתרבות הפוליטית הבריטית ומתרבות הכתיבה שם ורק אח"כ מתרבות הספורט.

זה מתחיל מזה שאחרי שהפסיד את הבחירות הוא פרש (לתמיד ולא "כדי לעשות לביתו"). משהו שלא קורה בתרבות הפוליטית הישראלית.
בנוסף, למרות היותנו "עם הספר", הבריטים כותבים הרבה יותר מאיתנו. ללא השוואה בכלל.
שם מאוד נפוץ שספורטאים כותבים אוטוביוגרפיות, שחקני קולנוע ותיאטרון כותבים ספרות יפה (האחרון שאני יודע עליו הוא דיוויד ת'יוליס) וכו'.
וגם פוליטיקאים כותבים. כידוע, צ'רצ'יל זכה בפרס נובל על כתיבתו. ג'פרי ארצ'ר שהיה מראשי המפלגה השמרנית הוא סופר ידוע (פתאום אני שם לב ששניהם וגם מייג'ור שייכים לטוריז. מישהו יכול לתת דוגמאות לספרות לא אוטוביוגרפית שנכתבה בידי אנשי לייבור או הליברל דמוקרטס ?).
לא סתם הספר של מייג'ור עוסק בימים המוקדמים של הקריקט. למעשה זה ספר היסטוריה. משהו שהבריטים מעריכים.

לצערי, אולמרט הוא כנראה הפוליטיקאי אוהד הכדורגל האותנתי היחיד בארצנו. הוא אוהד במשך המון שנים את בית"ר ירושלים. הוא הולך באופן קבוע למשחקים משנות השבעים ודאג לסייע לקבוצה מבחינה פיננסית. (דרך אגב, ראיתי אותו מגיע למשחק עם בנו כשזה היה קטן. אף אחד לא הודיע על בואו והיה ברור שהוא באמת מתעניין במשחק). הוא פעל ביחד עם יוסי שריד בשנות השבעים כנגד השחיתות בכדורגל. (היום זה נשמע מצחיק שאולמרט פעל נגד השחיתות…)
אבל הוא כמובן לא פרש אחרי דו"ח הביניים של וינוגרד, דבר שפוליטיקאי בריטי לא היה מעלה בדעתו בכלל.
הסיכוי שאולמרט יכתוב ספר בכלל ואחד שאינו קשור לפוליטיקה בפרט, נראה הזוי למדי.

קודם רצוי שתהיה כאן תרבות בריטית בנושאים כמו פוליטיקה ותרבות דיון, אם זה יקרה תהיה לכך השפעה גם על תרבות הספורט שלנו.

אפרופו ספורט ופוליטיקה בריטית, ג'ון ריד, שהיה מראשי הלייבור בממשל בלייר עד לאחרונה, פרש מהפוליטיקה ויהפוך בנובמבר ליו"ר של סלטיק.

רונן דורפן 1 באוקטובר 2007

לשאלות התפריט הבריטי. אנגליה ניצלה צרוף מקרים יוצא דופן לזכות בגביע העולם, בקמפיין הכי אפור של אלופת עולם אי פעם – בעיקר שערי שדה של ג'וני ווילקינסון.
דרום אפריקה הייתה במשבר ואוסטרליה הייתה חלשה, אבל הפתיעה בביתה את ניו זילנד בחצי הגמר וסללה את הדרך לזכיה אנגלית שכללה רק שני טרייז בשלושת משחקי שלב הנוקאאוט.

בנוסף היה לאנגליה שחקן דגול בשם מרטין ג'ונסון ששינה את מאזן הכוחות בראגבי העולמי, אבל ללא ג'ונסון דברים חזרו לקדמותם.

Glenn Edward Schembechler 1 באוקטובר 2007

There is a better way to lose than the Irish. It is called being the Mets. I would rather have
it that way with a total collapse which will leave something to tell my kids than to
do it slowly as the Tigers did from mid-season.
As always when this blog deals with the Brits some over admirations is present:
1) Major’s time as well as lady Thatcher’s time were when the sense of community broke and as expected it changed the British sport (in my mind) for the worse.
2) J.Archer (as well as let’s say Ram Oren) might be offended if you call him a writer. Be careful!
3) Just see how they got into Iraq with no knowledge and deception which makes me miss most of our leaders. Sorry, although I enjoy a good debate I will still prefer our boys at home (not Michigan, Jerusalem).
Just to summary my weekend in Chicago:
1> Did not see the Tigers/White Sox series (I hate this stadium) but preferred seeing the Cubs in a bar downtown (sorry Ronen but I did not go north).
As we said : nothing like the Cubs fans.
The Chicago Sun title was nice:
We did not have a doubt
(maybe for while)

2> Went to Michigan Vs Northwestern game just to reassure that we don’t have a chance in the Big-ten!

מרקפוצ'ינו 1 באוקטובר 2007

מחכה לקוצר רוח למשחק בין בריטניה לארגנטינה בגביע דיוויס בפברואר…נדמה לי שהמשחק בארגנטינה, יהיה דיסקו!

ויכסלפיש 1 באוקטובר 2007

רוב דרום אמריקה הושפעה מאנגליה בסוף המאה ה-19 ותחילת ה-20 בגלל הסחר העולמי ולכן כדורגל כל כך פופולרי שם, למעט ונצואלה שמעדיפה כמו קובה בייסבול בגלל השפעה אמריקאית. גם קבוצת "קורינתיאנס" הברזילאית נושאת שם אנגלי ולא פעם תמצאו ביבשת ארסנל וליברפול.

Glenn Edward Schembechler 1 באוקטובר 2007

It is very interesting to learn about this British influence. I thought (mainly because of the national soccer team) that big Italian immigration wave had a strong influence on sport. The same goes with Basketball. The tactic has more to do with this part of the continent?
I will be happy to learn more about this influence. If Ronen or the others have some other reference that would be great.

עזי 1 באוקטובר 2007

שינוי נושא, אבל אל ארטר הלך לעולמו היום. כל חובב ספורט צריך להרכין ראש

Glenn Edward Schembechler 1 באוקטובר 2007

May he rest in peace

מרקפוצ'ינו 1 באוקטובר 2007

גלן השאלה שלך לא מובנת. מה בדיוק אתה שואל על הטקטיקה ולאיזה חלק של איזו יבשת אתה מתכוון?

לון 1 באוקטובר 2007

גלן,
1. ארצ'ר בהחלט רואה עצמו סופר.
2. אתה מתבלבל בין הבריטים לאמריקאים בעירק. הבריטים היו הרבה יותר מוכנים.
3. נדמה לי שאחרי מלחמת לבנון השנייה, כדאי לנו להרכין מעט את הראש.
4. אני מניח שאתה לא ברצינות מעדיף פוליטיקאים ישראלים על בריטים.

birdman 1 באוקטובר 2007

מבלי לקחת כהוא-זה ממשנתו של מייג'ור, במהדורת החדשות באנגליה, קריקט הוא ברומו של עולם, ולא אינתיפאדה, קסאמים ושאר מרעין דבישין.
יש הרבה סיבות לקנאה באנגלים.

Glenn Edward Schembechler 1 באוקטובר 2007

Dear Lon:
1> So we might need to talk with little Jeffrey about his ideas .
2> They were ready for what? I see that at least they won against Bush being more ready. Good for them.
3> I agree
4> Yes I do. As much as I admire the English (private) education and culture, I definitely (after putting my fingers deep in my mouth) prefer my small Israeli politicians. Here is an example of a British politician who was bright and full of culture but failed to deliver : Shlomo Ben-Ami.

Dear Mark: Here are in my minds some example of good Italian football, the sort that citizens of the empire will never see:

1990 WC: 2nd round Argentina Vs Brazil
1978: WC final Argentina Vs Holland
1990 WC semi-Final Italy Vs Italy B

תומר 1 באוקטובר 2007

לון,אני לא מתיימר להכיר את התרבות הבריטית מספיק טוב ובטח שלא את הפוליטיקה בבריטניה אבל אני אישית לא מעדיף פוליטיקאים משום מקום.
לא חושב ששלהם טובים יותר משלנו(ושלנו באמת גרועים).
עצם העובדה שהבריטים נמצאים בעיראק היא שערוריה,בדיוק כמו עם האמריקאים. אפילו גרוע יותר,הבריטים פשוט נגררו אחרי בוש למרות שלדעתי דעת הקהל היתה מנוגדת למהלך.
בכלל לדעתי הויכוח די מיותר מכיוון שפוליטקאים הם פשוט גרועים לבני האדם בכל מקום,בישראל,אנגליה ארה"ב וקזאחסטאן כולם בסופו של דבר רוצים לזיין את פמלה(ואותנו).
זה לא מדויק שחוץ מאולמרט אין פוליטקאים שהם אוהדי כדורגל אותנטים. יש גם את ריבלין שאוהב את ביתר וגם את כבל שאוהד את מכבי תל אביב ובטח יש עוד כמה לא מעניינים שאני לא ממש מכיר.אבל השאלה היא,האם זה באמת אומר עליהם משהו? הרי למרות שאולמרט הוא אוהד כדורגל אותנטי הוא עדיין פוליטקאי גרוע לדעתך. וגם ביחס לספורט, זה שעומד בראשות הממשלה אוהד כדורגל לא שינה דבר בספורט הישראלי. ביזיון השידורים נמשך,האלימות במגרשים חוגגת הן מצד האוהדים והן מצד המשטרה, ספורטאים שמייצגים את ישראל ממשיכים לסבול מתקציבים נמוכים ותפקיד שר הספורט הוא מינוי פוליטי של אותו אוהד כדורגל אותנטי.

יותם מ 1 באוקטובר 2007

גלן,

כמו שאני צופה גמר בין אנגליה לארגנטינה בגמר גביע העולם ברוגבי, כך אני צופה זכייה של מישיגן בביג טן!!

נכון, משחק החוץ בוויסקונסין עשוי להוות מכשול, אך אחרי שהפסדנו בחמישה מששת המפגשים האחרונים, ניצחון על הבאקאייס די מתבקש!!

Glenn Edward Schembechler 1 באוקטובר 2007

Dear Yotam: the Spartans are much better than us. Sorry, next year!

לון 2 באוקטובר 2007

גלן,
שלמה בן עמי הוא פוליטיקאי ישראלי לא בריטי. לאור הדוגמה הזו אני נאלץ לשאול: האם אתה מכיר פוליטיקאים בריטים ?

האם ראית פעם דיון בפרלמנט הבריטי ? האם ראית פעם PMQS ?

זכותך להעדיף פוליטיקאים ישראלים. אני אשמח להבין על איזה בסיס. כרגע אני לא מוצא אפילו תחום אחד שבו יש יתרון לישראלים.

תומר, אם אינך מכיר את הפוליטיקה הבריטית והפוליטיקאים הבריטיים, איך אתה יכול לומר שהם לא טובים יותר ?
יש לך הנחת יסוד, על סמך הכרות עם הפוליטיקאים הישראלים, "שכל הפוליטיקאים אותו הדבר". הנחה שראוי לבדוק באופן רציני.

השוואה רצינית בין הפוליטיקה הבריטית והישראלית תעשה לא על עניין אחד (עירק), אלא על מגוון נושאים ותחומים. למשל, בריאות, חינוך, רווחה, שיטור. בכולם יש דיון רציני ומאוד פרטני בבריטניה, שמביא לשיפור משמעותי לאזרחים. אתה יודע מה המצב אצלנו.
השוואה תיעשה ע"י השוואה בין אופן ההתנהלות של פוליטיקאים בריטים כשהם נכשלים(הולכים הביתה), לבין עמיתיהם הישראלים (נאחזים לנצח בכסא).
השוואה תיעשה לפי כמות החקירות המשטרתיות וההעמדות לדין של חברי פרלמנט (ארצ'ר ואולי עוד מישהו) לעומת חברי כנסת שבאופן קבוע כעשירית מהם נחקרים ובאופן קבוע מתנהלים משפטים נגד כמה מהם.

ודאי שלמערכת הבריטית החסרונות שלה, אבל פשוט אין בכלל מה להשוות בין רמתה לרמה בישראל.

Glenn Edward Schembechler 2 באוקטובר 2007

לון יקירי, מצטער שהבדיחה על שלמה בן-עמי לא עברה. אחרי הכל שנותיו בבריטניה נתנו לו ציביון מסויים.
אני אשתדל לחדד את ההומור בהמשך. . כן, לצערי אני מכיר את השיטה הבריטית ועל כך נאמר מילים, מילים מילים. כל מי שיש לו מידע קלוש בפוליטיקה הבריטית (בוודאי אתה ) יודע שהמורשת העיקרית של מייג'ור הייתה יום רביעי השחור. אגב על זה הוא לא התפטר ועל כך נאמר: סחטיין על הדוגמה האישית! חוץ מזה לעומת הרעיון של פוקלנד, כל אחת ממלחמותינו (אני לא מאמין שאני אומר את זה) נראית הגיונית פי כמה.
תראה איך ה NHS ומע' הבריאות עובדת שם ותתחיל לראות את אולמרט/רוני מילוא/נווה.סנה או מי שרק תרצה בדרך קצת אחרת (אולמרט כשר בריאות).

Glenn Edward Schembechler 2 באוקטובר 2007

כנראה שמייקל מור הצליח להטעות את לון: מע'הבריאת הבריטית היא דבר נורא. שאפו גם למייקל!

רונן דורפן 2 באוקטובר 2007

אני חושש שנבחרת הכדורגל שלנו קרובה בהרבה לזו האנגלית, מאשר האתיקה של הפוליטיקאים שלנו לאילו של אנגליה.
באנגליה התפטר שר פנים משום שהתקשר לברר את הסטטוס של בקשת רשיון עבודה למטפלת. בישראל מנהלת הלשכה של ראש הממשלה מסדרת דברים במס הכנסה וראש ממשלה לא מתפטר לנוכח שחיתות קשה וכשלון במלחמה.

Glenn Edward Schembechler 2 באוקטובר 2007

By the way (Ronen , Lon and all my Anglophilic friends):
At the end they have the best system to robe people:
Better than the Kamura
Better than the Yakooza
Even better than Shula Zaken:
It’s called Monarchy.
I refuse to admire the ethics you highly describe. It’s politics, no more no less.
If you wait months to have a coronary catheterization than we can all
stick ethics…. . As I said , the private education system is great and all this
Eaton guys are very talented but It’s effect on British politics is negligible.

And again dear JM and black Wednesday : He forgot his Ethics over there.
Carry on my old chaps.

לון 2 באוקטובר 2007

גלן,
הדוגמאות שלך הן מלפני חמש עשרה שנים (יום רביעי השחור) ועשרים וחמש שנים (פוקלנד). לולא היו כ"כ ארכאיות הייתי מעלה טיעונים בנוגע להן.
בבקשה תחזור אלי כשיהיו לך דוגמאות קצת יותר עדכניות.
ואז גם ענה לי בבקשה על השאלה שהתחמקת ממנה: באיזה תחום הפוליטיקאים הישראלים עדיפים ? אינטליגנציה ? ידע ? מוסר ? שמירה על החוק ? תרבות דיון ? אינטגריטי ?

עניין נוסף, שים לב להבדל בין מדינאיות לפוליטיקה. גם בעניין הזה הבריטים עולים עלינו.

נ.ב. אני מבין שאתה כנראה שואב את האינפורמציה שלך על ה- NHS ממייקל מור ומקורות אמריקאיים, אני שואב ממקורות בריטיים בלבד (קואליציוניים ואופוזיציוניים כאחד). את הסרט של מור כלל לא ראיתי.

לון 2 באוקטובר 2007

רונן, לאן נעלם הפוסט על כדורגל הנשים ?

Glenn Edward Schembechler 2 באוקטובר 2007

Dear Lon:
The small matter called Iraq is now! Tell it to the mothers of the British soldiers over there or you just prefer to think our country and leaders are the worst. This “Green
Grass” syndrome is not one I can find a cure.
One thing you might be right: I have never heard the Queen saying:
I came to strength and at the end went out with power from the family…..
Maybe because she does not visit the families?
I was also pleased with the high words of the committee dealing with the BBC.
So intelligent and articulate: The BBC? The kingdome of Excellency? No way,
Did they act like Maari……?
Long live the Empire!
To put things right: I do prefer living and politics in few places in Europe.UK is not one of them.
Moore film praises the NHS , I think the NHS is terrible.
The film itself has problems but as intelligent as we are, we should all see it.
You should know sources from all over (Israeli,rab, American, English etc…). That’s how they teach it in your Alma Mater.

לון 2 באוקטובר 2007

גלן,
אני מבין שהמלוכה לא מוצאת חן בעיניך. בסדר גמור, רק זה לא שייך לעניין.
הדיון היה על הפוליטיקאים הישראלים לעומת הבריטים. לא על שיטת הממשל.
אני מבין שאין לך ידע על הפוליטיקה הבריטית העכשווית ולכן אין טעם בדיון.

Glenn Edward Schembechler 2 באוקטובר 2007

I give up. Buy me a ticket to paradise. Better with BA.
p.s At least we have something in common: We both don’t understand a thing about English politcs. The best way to understand politics is to live there.
All else is rubbish. I had 2 years in Scotland, you probably more, so you win!

אופיר 2 באוקטובר 2007

רק כדי להמחיש את טירוף הרוגבי שיש כרגע בארגנטינה: ביום ראשון יתקיים הסופרקלסיקו הגדול בין ריבר לבוקה. המשחק היה אמור להיות בשעה 15:00 (שעון ארגנטינה), אבל הוקדם ל-14:00 כדי שלא יתנגש עם המשחק של נבחרת הרוגבי ברבע הגמר!

לגבי המשחק נגד אנגליה ב-66': אבא שלי עלה מארגנטינה כשהיה ילד, והוא מסר לי פעם את גרסתו לאירועי אותו משחק. הוא אומר שהשחקנים הארגנטינאים לא היו רגילים לסגנון המשחק האנגלי, שהיה מאד אגרסיבי אבל הוגן. הארגנטינאים ראו את ראו את המשחק החזק של האנגלים וחשבו שהם באו במטרה לכסח אותם, מה שגרם לארגנטינאים להתחיל לכסח בחזרה ואז התחיל כל הבלגן…

Comments closed