LATINO-MANCS (מתוך 4-X)

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לגבי נאני. שער כמו שלו לפעמים משמש כדימוי למשהו אחר. נניח, אתה מסביר לאנגלי שלא מבין כדורסל איזה סל נדיר של מייקל ג'ורדן. ואז, כשהוא ממשיך לבהות בך, אתה מתייאש ואומר משהו כמו "תדמיין לעצמך שמישהו לוקח את הכדור במשחק כדורגל על החצי, עובר ארבעה אנשים ודופק כדור משלושים מטר לחיבורים!" כלומר דימוי למשהו בלתי אפשרי. אבל זה מה שעשה נאני בשער הראשון. הוא לקח כדור על החצי, ועבר ארבעה שחקנים ודפק פגז משלושים מטר לחיבורים. לא בלשון גוזמה. תיאור עובדתי יבש.

לגבי טבז. היום היו בהרכב רק שני שחקני בית. ווס בראון וג'ון אושיי. בהתקפה שיחקו חמישה שחקנים צעירים שנרכשו בסכומי עתק. אבל כפי שאמרתי על וידיץ' בשנה שעברה, טבז הוא תחליף. אומרים שסירב להסיר את הצלקת האיומה על הצוואר שלו משום שהוא לא מוכן לחבישות היקרות, שיגרמו לו להחסיר כמה חודשים של כדורגל. כשיפרוש אכתוב עליו את המשפט הבא: "בעל כוח מתפרץ ובעיטה טובה. הבקיע שערים מכריעים עבור ארצו ועבור המועדון. אבל חשוב מזה: רגשותיו של בן-ארגנטינה זה היו כספר פתוח בעין המתבונן".

לגבי אנדרסון. הוא הגיע כמי שלכאורה משחק בתפקיד של רונאלדיניו והקליפים ביו-טיוב נתנו תמונה של וירטואוז מסוג כזה. במשחק הראשון שלו, כחלוץ לצידו של טבז נגד סנדרלנד, הוא התקשה מאד. ארבעת המשחקים האחרונים – שניים לצידו של סקולס ושניים במקומו – הם תגלית מפתיעה לגבי מזג המשחק שלו ויכולת קבלת ההחלטות שלו. בחור שמבין הנעת כדור. התחרות בברזיל על עמדות המקשרים ההתקפיים – כלומר קאקה ורונאלדיניו – היא כמעט בלתי אפשרית. אתה צריך להיות משהו מאד מאד מיוחד בכדי שאפילו ישקלו לשתף אותך בתפקיד כזה. אבל אם אנדרסון יישאר בתפקיד הנוכחי שלו במנצ'סטר יונייטד, הוא עשוי להיות השחקן הכי חיוני בהרכב של הנבחרת שלו.

בצד הזה של האוקיאנוס
וורלד סיריז ומשחק קלאסי במרסיסייד

33 Comments

יואב 27 באוקטובר 2007

פלוס אברה ונוויל, זה הרכב החלומות של אלכס , עוד שנה מהיום?
רונן,לאחר צפיה של שלושה משחקים באנדרסון, מסכים לחלוטין וקצת תמוהה בדיעבד ההשוואה לרונלדיינו(מעבר לגרמיו, לאום). הבחור עושה הגנה, עובר שחקן רק שצריך, מאד רחוק מהטווסיות של רונלדייניו ואף של רונאלדו שלנו, ובעל חוכמת משחק נדירה לגילו ולתפקיד שהוא מבצע…
אולי הם לא ידעו שהוא כזה?
אלכס חזה עונה מצויינת לרוני.אלכס מעריץ את טבז. האם היה פעם, איפשהוא בעולם, חוד מסויים כזה- של שני פיטבולים, חזקים ,מהירים,דורסניים,טכניים,רגשיים, יפים?
שכבר נדמה שראית הכל…שלזקן לא נשאר עוד שפן במעיל. שזה המסטיק האחרון…הוא שוב הצליח ליצור קבוצת כדורגל מרגשת ומלאת אמוציות…

אבישי 27 באוקטובר 2007

יואב צודק, אם כי לדעתי בעוד כשנה, אולי אפילו כבר העונה, סימפסון יהיה מגן ימני לגיטימי ועדיף מנוויל.
אנדרסון מפתיע לטובה לדעתי בעיקר בבגרות שלו. אתה מצפה משחקן שמגיע בגיל צעיר עם רקורד של וירטואוז שינסה להצדיק את המוניטין, ראה דוגמה נאני (ורונאלדו בזמנו). אבל לראות את אנדרסון משתלב בעמדה של סקולס, קאריק והארגריבס כשווה ובוגר, מלא בשקט נפשי, מקבל החלטות טובות, לוחץ את היריב מרגש אותי יותר.
תוסיפו לזה את עניין הגיל ואנחנו מקבלים שלד של קבוצה (עם אברה וסימפסון) שתסחוב כמה שנים ויכולה לתקוף באופן מגוון עם שמונה-תשעה שחקנים ועדיין להיות מספיק מהירה לחזור להגנה בזמן.
שרק נהיה בריאים…

לון 28 באוקטובר 2007

השער השני הכי הרשים אותי. הגנה של חלוצים – כך עושים זאת נכון. לחץ בלתי פוסק מרגע איבוד הכדור. מאמנים צריכים לשמור אותו ולהראות בתדריכים לשחקנים. אנדרסון שאיבד את הכדור, רץ אחוז אמוק והכריח את המגן למסור לאחור, נאני נדבק לדאונינג והצליח לבעוט בקצה הנעל לרוני שמייד בעט לשער. גול ענק.

השער השלישי מראה שרוני לומד מארסנל. מסירה בעקב לשטח ריק לשחקן שבא מאחור. יפה מאוד.

הגול שספגנו מטריד. אושיי עד עכשיו מחפש את הכדור באגף. אבל חמור מכך, פרדיננד ווידיץ' שמרו כל הזמן על אלדייר ובכל זאת חמק משניהם לנגוח חופשי.

העובדה שרק שני שחקני בית שחקו מעציבה אותי. נכון שלא כל שנה מתפתח דור של בקהאם-סקולס-נווילים, אבל אחד בשנה או שניים בשלוש שנים, נראה לי סביר. גם עם ההגבלות של מרחק מהמגרש וכו'.

מצד שני, קבוצה צעירה ברובה היא בסיס נהדר לשנים הקרובות.

לאט לאט, גרנט סותם פיות. מורינו לא ניצח 0:6 בליגה (ועוד את הקבוצה במקום השלישי).
היה משעשע לראות את פרשני ה- BBC מתפתלים ומסבירים את השינוי החיובי שעובר על צ'לסי מאז שהגיע.
אחד מהם נראה כמי שזה עתה בלע ג'וק כשנאלץ לדבר בשבחו. אין לי ספק שהוא והאחרים ימתינו בשמחה לנפילה של גרנט. ולו מפני ששפטו אותו מראש לשלילה ויאלצו לבלוע צפרדעים עסיסיות אם יצליח.

legal alien 28 באוקטובר 2007

לא הבנתי את כוונת המשורר ביחס לטבז – "הוא תחליף" ?? עזרו ילדים לליגל אליין להבין במה מדובר…

יוסי 28 באוקטובר 2007

אני לא חושב שאתה יכול לקרוא לזה לעבור ארבעה שחקנים. הוא עבר שחקן אחד וחתך למרכז מול שלושה שחקנים, אבל לא ניתן לכנות זאת "עבר".

לעבור שחקן זה כמו שמרדונה היה עובר שחקנים: אתה עומד מול המגן ואז ניגש אליו הוא מנסה לחסום אותך ואז הוא מאחוריך. הרי ברור שהם ניסו לסגור אותו, והוא לא הערים אליהם או הוכיח כשרון כדרור המקושר ל"לעבור שחקן".

בקיצור, גול יפה, אבל זה לא מה שאני רואה בראש כשאני חושב על "עבר ארבעה שחקנים ובעט לחיבורים".

אלדר 28 באוקטובר 2007

אני מצטט את תגובתי שנכתבה ב-19 באוגוסט בפוסט שכותרתו – קטסטרופה (3) :
יום אחד,כנראה בעוד כחודשיים,כאשר החמישיה שכוללת את רוני,רונאלדו,טבז,נאני והארגריבס תשחק יחדיו בהרכב יגיע הרגע במהלך המשחק שבו נתבונן סביב לקלוט מבטים נדהמים של אוהדי יונייטד נוספים וכולנו נרצה לצעוק בהתפעלות ”היי זו הקבוצה הנפלאה ביותר שפרגי יצר עד היום“ והקבוצה הזו כנראה לא תזכה בטרבל,כי כמה קבוצות כבר זוכות בטרבל,ואולי גם לא באליפות ,כי לא חייבים לזכות באליפות מדי שנה (אלא אם אתה מכביסט צהוב),אבל זו תהיה קבוצה שלא תעורר געגועים אל קבוצות העבר – היא תהיה כל כך מיוחדת ושונה מקבוצות העבר של פרגי,טכנית ומרהיבה,חצופה ונועזת שאפילו פרגי יתוודה ויאמר שהוא לא ממש התכוון לכך.
אמונה,אנשים אדומים,אמונה.

yoni 28 באוקטובר 2007

האמת, שהמאצ' אפ עם ארסנל הוא לשם שינוי משהו שווה כוחות. לפגוש את צלסי עם מרד השחקנים והאוהדים כשגרנט בדיוק מונה לא נחשב שום עימות. סתם התמזל מזלנו.

ארסנל בכושר שיא, יוניייטד הכי טובה היום מאז סוף שנה שעברה לפחות. הולך להיות פה משחק של גברים.

גיל 28 באוקטובר 2007

אולי סוף סוף משחק של ארסנל-מנצ'סטר ייגמר ב4:4 ולא באיזה 0-0 או 1-1 משמים?

אביעד 28 באוקטובר 2007

הדבר שהכי מרשים אותי באנדרסון – הוא עושה הגנה. אני לא מדבר על לעשות לחץ בחלק הקדמי אחרי איבוד כדור, אני מדבר על ירידה לאחור עד ל 16 שלנו!
למי ששכח, קשר ברזילאי, בן 19, שדובר עליו כקשר התקפי/חלוץ, מרשים לכל הדיעות…
עכשיו 2 החורים היחידים (במבט של 3-4 שנים קדימה)(בהנחה שהסגל הקיים ימשיך בגרף ההשתפרות) הם שוער (לא ברור מה בן פוסטר שווה ברמות הגבוהות) ומגן ימני (גארי בן 32, בראון הוא מחליף) – סימפסון הוא אופציה אבל מוקדם לשפוט ע"ב 60 דקות נגד וויגאן.
במחשבה שניה – גם חלוץ שלישי ורביעי לא יזיקו, סאהה צריך ללכת כי לא ניתן לסמוך עליו. בעיית הפציעות שלו כבר מזמן אינה גופנית אלא פסיכולוגית ודי מיצתה עצמה…

אביתר 28 באוקטובר 2007

ההתפעלות מוצדקת אבל אסור לשכוח שההרכב הנוכחי הוא תוצר של פציעות ולא של תכנון מוקדם ומזהיר של פרגוסון.אלמלא הפציעות של סקולס והארגריבס פרגי לא היה מעלה על דעתו לנסות את אנדרסון תחילה ליד סקולס ובהמשך כמחליפו.למעשה פרגי לא ממש ידע מה התפקיד של אנדרסון ולא פעם הוא צוטט כמי שרואה את אנדרסון כחלוץ או שחקן אגף.אנדרסון עצמו לא עזר להבנת מיקומו האידאלי במגרש בכך שטען שהוא בכלל רוצה לשחק כמגן שמאלי.היום כמובן כולנו חכמים.די ברור שסקולס וגיגס סיימו את דרכם כשחקני הרכב ראשון גם אם פה ושם פרגוסון יקרא להם.צריך לקוות שהתהליך הזה יתרחש ללא מרירות ורגשות רעים ושהם יבינו שהם חלק מתהליך הבניה של יונייטד החדשה ושסוף סוף פרגוסון ייפרד כפי שראוי משניים מכוכביו.מבלי להרגיש הסתיימה התקופה שבה יונייטד היתה תלויה תלות מוחלטת ברונאלדו.גם רונאלדו יצטרך להתרגל לכך שלא כל מהלך מתחיל בו.

מרקפוצ'ינו 28 באוקטובר 2007

אביעד, אין לכם שום בעיה של שוער. השוער הפולני (אם אני לא טועה) ממש הרשים אותי במשחקים ששיחק עד כה.

yoni 28 באוקטובר 2007

אני לא יודע אם זה עונת פריחת החלוצים, או פשוט זה השלב שהקבוצות מתחברות והראויות מפרקות הגנות, אבל נראה שבכל העולם אין שוער שנמצא בשיאו, או שאפשר להגיד עליו שהוא הטוב מכולם. מי בכלל דומיננטי? בולט? שוערים בקבוצות גדולות פעם היו מובילים, היום תפקידם לדאוג שהכל יהיה בסדר ולקבל חצי עד אחד גול למשחק, בתנאי שהקבוצה שמה שלוש+

איפה הימים של קאסיאס, בופון (האיש, הבוף והאגדה), קהאן, שמייכל אפילו.

רק צ'ך מתפקד מעל לממוצע, אבל גם שם, בזכות מבול השערים, לא באמת משנה כבר מי בשער.

*שלא יצטייר שאני מזלזל בחשיבות השוער, אני פשוט טוען שמסתמן שהתקפה קטלנית מוציאה מהשכלול כל פרט אחר. משנה הרי מי השוער של ארסנל?!

מבחינת ונגר גם שטראובר יכול לעמוד בין הקורות.

רונן דורפן 28 באוקטובר 2007

אלדר – הסדרה "קטסטרופה" בבלוג הזה אכן בוטלה – לבקשת הקהל.

יואב – לגבי רוני-טבז. מישהו פה כתב לפני כמה זמן – כשהתנצחנו בענייני ארסנל-יונייטד, שיונייטד היא "אולד-סקול" זכר לתקופה שחלוצים היו מכוערים וחזקים ולא היו כוסיות בכלל. אני מוצא את תכונות הרטרו הללו ברוני-טבז. שני ילדים משכונות מצוקה עירוניות שרק רוצים לשחק כדורגל.
לשוהה החוקי בקרבנו – התכוונתי תחליף לשחקני הבית. מבחינת הרגש שלו למשחק.

יוסי – הוא לא עבר אותם בקנה מידה של מרדונה. על פי ההגדרות הנוקשות הללו הוא עבר רק שניים. לדעתי אגב בגלל שהוא לא חיפש פריצה לרחבה, אלא רק שטח פנוי לבעוט או להגביה.

מרקפוצ'ינו – אני מסכים לגבי הפולני הזה – תומאש קושאק. למעשה קושאק טוב מואן דר סאאר כשוער נטו – אבל כשוער של קבוצה התקפית שצריך לעמוד מאחרי הגנה דלילה ולהוציא מתפרצות, ואן דר סאאר הוא שני בהיסטוריה לשמייכל. הייתי מוסיף אליהם את ברטז – אלא שעם כל עבודת הרגליים הטובה שלו, הוא נעדר את אלמנט השוער במשחקו.

אביתר – זה פרגוסון. אין אצלו תכנון מוקדם מזהיר. יש שחקנים. קונים או מגדלים אותם ונותנים להם להתפתח. באליפות של 2003 פתאום סולשיאר היה קיצוני.
ימני. ועם כל הכבוד לריב עם בקהאם זה גם היה כי סולשיאר בישל שער למשחק מהתפקיד הזה. בצעירותו סקולס היה חלוץ ובקהאם היה קשר מרכזי ופלטשר היה עושה משחק.

אביעד – כחובש לשעבר בצבא הגנה לישראל אני נוטה להסכים איתך שסהה הוא קצת גימליסט או אולי פטורניק.

גיל – היו קרבות אלימים בין יונייטד לארסנל. בעיקר בימי ויירה-קין כשגם מוריניו לא היה באופק. היו גם משחקים קלאסים – ה-1-2 שהפסדנו שם שנה שעברה, וגם הפסדים של 1-3 ו-0-3 שנחלנו שם. לעומת זאת גם ניצחנו בהייבורי 2-4 וטבחנו בהם 1-6 באולד טראפורד. היה משחק עונה קלאסי של 2-2 וגם ה-1-2 הבלתי נשכח בחצי הגמר. אז לא הייתי מהמר על משחק משמים בהכרח.

RdMaN 28 באוקטובר 2007

אויש, איזה כיף.
מתחיל עידן חדש במנצ'סטר ממש לנגד עינינו וכפי שכולם צפו החלקים מתחילים להתחבר והסה"כ יהיה גדול על החלקים – והחלקים גדולים בעצמם.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 28 באוקטובר 2007

האם יש עוד מישהו שטוען(ראה טור קודם) ש "נאני עדיין לא הוכיח את עצמו כיעיל…"?
אני לא חושב שפרגוסון חושב שדני סימפסון הוא חומר להרכב ראשון. הוא אמר שהסיבה שהוא נשאר ובארדסלי הושאל היא כי סימפסון מסוגל לתת גיבוי גם כמגן שמאלי וגם כמגן ימני בעוד שבארדסלי הינו מגן ימני בלבד.
יתרה בזאת, בקיץ יונייטד הודיעה לקין שהשאלה לעונה נוספת לגבי השננים אינה אפשרית אך לגבי סימפסון תשקל אפשרות מכירה. קין העדיף לרכוש (ובצדק)את פול מקשיין מווסט ברום שמסוגל לשחק גם כבלם וויתר על אפשרות לרכוש את סימפסון
נראה שפיקה הוא שחקן ההגנה שמקבל את ההזדמנות כאשר הבא בתור (כניראה בעונה הבאה) יהיה ג'וני אבנס.
לדעתי, או שפרגוסון בונה על הברזילאי הצעיר פאביו סילבה או שבקיץ הוא יביא מגן ימני חדש.
אני מודאג לגבי נוויל. יש לי תחושה שלא מספרים לנו את כל האמת.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 28 באוקטובר 2007

היום ארסנל משחקים נגד ליברפול
ואני מקווה שנראה משחק מעניין.
לכאורה היינו צריכים להיות לטובת ליברפול כי אני רוצים להשאר במקום הראשון.
אבל האמת אני אישית אהיה מאד מבסוט אם ארסנל יתנו לליברפול בראש ויציגו את הבלוף שקוראים לו ליברפול בחוצי חוצות…

גיא 28 באוקטובר 2007

זה רק אני, או שסדרת הרביעיות הזו מפחידה קצת ? כאילו הכל טוב מדי, וקל מדי, ואתה יודע שהסטירה תגיע בסוף אבל אתה לא יודע מאיפה…

לגבי אתמול – רוני בכושר נפלא, טבז משחק עם כל הלב, ואיכשהו נראה לי שבתוך כל החגיגה הזו רונלדו קצת לא מוצא את עצמו ותוהה איך זה שאחרי העונה החלומית של השנה שעברה הוא לא ממשיך להיות היהלום שבכתר.

התחזית: נפרק אותם !!!

אביעד 28 באוקטובר 2007

מרקפוצ'ינו, קושאק עשה עד כה העונה עבודה טובה כשנקרא לדגל, אבל אני לא שוכח את משחק הליגה השני מול צ'לסי בשנה שעברה (או ליתר דיוק הרכב ג' של מנצ'סטר מול הרכב ב' של צ'לסי), שם קושאק תפס כ"כ הרבה אוויר שדאגתי שבתור פעולת גומלין סקולסי זכה לראיה חזרה בעוד קושצ'אק איבד אותה. חוצמזה 2 מ 3 השוערים הבכירים שלנו ספגו שער ישיר משוער היריבה (פוסטר מול טוטנהאם וקושאק במשחק של פולין מול קולומביה) בשנה האחרונה והשלישי בן 37 וכבר לא בשיאו…
אני לא מסכים שתפקיד השוערים פחות חשוב, יהיו משחקים בהם מנצ'סטר תיתקע ואני רוצה מאחור מישהו שיציל אותנו כשזה יקרה (המחסור בשוערים ברמה עולמית בארסנל עוד יחזור אליהם כבומרנג).
רונן – לא צחקתי באשר לסאהה, סר אלכס אמר את זה לפני חודשיים, סאהה כשיר לחלוטין והבעיה שלו היא פסיכולוגית, מנצ'סטר כבר שכרה עבורו פסיכולוג מיוחד, כרגע הדיווחים הם על פציעה חוזרת בקרסול ואם הקודמת הייתה פסיכולוגית אז סביר שגם זו…
סקולס וגיגס טרם סיימו את תפקידם בהרכב הראשון, אפילו לא קרוב. יש להם עוד שנה/שנתיים, אל תשכחו שבמשחקי חג המולד, העומס והמשחק על מגרשים קפואים זה דבר שמצריך הסתגלות ואז נצטרך את הצמד האגדי הזה במיטבו…

דני 28 באוקטובר 2007

אני כל כך שמח שטורס סירב להגיע ליונייטד והעדיף ללכת לליברפול שכן לא הייתי מחליף אותו עם טבז.
ליברפול עם כל המהומה סביב בניטז אם תצליח לשמור על היתרון מבעיטת העונשין האדירה של ג'רארד (רונאלדו מנסה את הבעיטה הזו שוב ושוב ובדרך כלל נכשל) היא תהיה רחוקה 4 נקודות ומשחק חסר מיונייטד.

tksr 28 באוקטובר 2007

יש לנו את הזכות גם כאוהדי יונייטד לראות שחקן ענק כפברגס ברגעים שבהם הוא מטפס משבוע לשבוע אל הפסגה שבה נמצאים הגדולים באמת.
ארסנל נהדרת,ליברפול נלחמה – היה משחק כדורגל מצויין.

אסף THE KOP 28 באוקטובר 2007

ארסנל משחקת כדורגל מושלם. יצאנו בתיק"ו בשיניים, למרות שהיינו יכולים לקבור את המשחק לפני שפאברגאס השווה.

ויכסלפיש 28 באוקטובר 2007

הצצה זהירה בטבלה בעין בלתי מזוינת מגלה שצ'לסי רביעית עם משחק עודף על ליברפול ובלקבורן שבמקומות 5-6 ואחרי השלמה עשויה לרדת למקום השישי. אותי משום מה יותר מעניינת הידיעה בוואלה על השירים המכוערים והאנטישמיים ביציעי הפרמייר ליג. רונן, מצפה להתייחסותך.

בנוגע לגרנט ציינתי כבר שהתמונה תתבהר לקראת הכריסטמס לכל המוקדם, למרות שלהקת מלחכי הפכנה חוגגת היום לאור הניצחון המרשים. יחד עם זאת, אשמח לדעת מהי חלוקת הסמכויות בינו לבין טן קאטה.

אסף THE KOP 28 באוקטובר 2007

ויספליש – מי אנו שנלין על גזענות בשעה שיש לנו את בית"ר י-ם אשר באופן מוצהר מתנגדת להחתמת שחקנים ערביים ואוהדיה ביציע המזרחי נמצאים רק במקרה מהצד הלא נכון של גדר ההפרדה ?

רונן דורפן 28 באוקטובר 2007

Tskr – קלעתי לדעתי – בדיוק הייתי עסוק בפברגאס בפוסט הבא.

אסף – לא נראה לי שיש לכם קבוצה להתמודד על האליפות. כסגל יש לכם עומק, אבל אין את האיכות של יונייטד וצ'לסי. כקבוצה – אין לכם את העוצמה של ארסנל, ואני מקווה שבקרוב גם של יונייטד.
ויכסלפיש. חלוקת הסמכויות היא שגרנט אחראי על טן קאטה. מה לא ברור פה?
הניצחון במבט שני לא הרשים אותי במיוחד. היריבה נשברה וספגה שערים קלים מאד.

הסיפורים האנטישמים החלו בסדרת הגביע בין צ'לסי לטוטנהאם בשנה שעברה. זה מאד מכוער – אבל אגיד לך דבר אחד. הגזענות ביציעים הם שום דבר לעומת אירופה או ישראל – אז עם כל הביקורת יש מקומות שצריכים טיפול הרבה לפני אנגליה.

אסף THE KOP 28 באוקטובר 2007

רונן – לא טענתי שהאליפות בכיס שלנו, יחד עם זאת, אני חושב שהסיכוי שלנו לזכות באליפות אנגליה שקול לסיכוי שלכם לזכות בליגת האלופות.

נחייה ונראה.

ynwa

רונן דורפן 28 באוקטובר 2007

אסף –
החשש העיקרי שלי – והוא אמיתי מאד – הוא לגבי כל מיני שמועות על הבעלות שלכם והמצב הכלכלי האמיתי שלהם. בעיקרון הסיטואציה דומה אמנם ליונייטד – משום שהקבוצות נרכשו במינוף גדול. אבל במקרה שלכם אני חושש מהסתבכות של הדברים בגלל פרוייקט האיצטדיון.
אני חייב לאמר שכבר במסיבת העיתונאים הראשונה שלהם כשהם אמרו "שהם לא כמו הגלייזרים אלא אוהדים אמיתיים" חשדתי בהם מאד.
אי עליה לשלב הבא באלופות היא לא אסון כלכלי כל כך גדול – כי אפשר תמיד למכור שחקן. אבל מאד מטריד שהם לא ממש יודעים מה עלות האיצטדיון.

אסף THE KOP 28 באוקטובר 2007

רונן – רק מלראות את התוכניות של האיצדטיון החדש והקופ המודרני גרם לי לויברציות וצמרמורות.

האם אתה באמת חושב שהבעלים של הטקסס ריינג'רס (בייסבול), דאלאס סטארס (הוקי קרח)והמונטריאול קאנאדיאנס (הוקי קרח)וקבוצת גילט מהנאסקאר אינם יודעים איך לבנות איצטדיון ? אתה יודע מה, אפילו אם אתה צודק מה הביג דיל – הכי הרבה יהיה פיל לבן וימשיכו לשחק באנפילד. לעתיד של ליברפול אני לא דואג, היא תמיד תהיה סחורה לוהטת.

לגבי האמירה "שהם לא כמו הגלייזרים אלא אוהדים אמיתיים",- אני חושב ששוב מדובר באגדה אורבנית מנצ'סטרית. צ'יזבאט מהסוג של גניבת כרטיסים מאוהדים באתונה.

ויכסלפיש 28 באוקטובר 2007

אסף, השאלה שלי אינה הלנה וכן אינני מתעלם מהגזענות ביציעים בארץ. רציתי לקבל פרופורציות.

בעבר כתבתי שהדיבורים על הצורך/תקוה לשחקן ערבי ראשון בבית"ר הם קשקוש. יש חלק לא קטן בקהל של בית"ר ששונא ערבים (ו/או מוסלמים כמו נדאללה האומלל) ואין סיבה שערבי ישרת את הקבוצה כדי שלפוליטיקאים תהיה עדנה. הגזענות לא ייחודית לישראל, ולקהל יש זכות לדרוש לפסול ערבים, גם אם זה לא נעים לשמוע, כמו במקרה רוזנטל באודינזה, שלמרבה האירוניה הוביל לפרק הליבררפולי המפואר שלו. יחד עם זאת אין סיבה להתרפס בפני הגרעין הקשה ולעשות להם דווקא.

אסף THE KOP 28 באוקטובר 2007

ויכספליש – האם אני יכול להסיק מדבריך שלאוהדים באנגליה יש זכות לפסול יהודים ?

ויכסלפיש 28 באוקטובר 2007

אסף, כדאי שתבחין בין מדיניות של ליגה, ולא ידוע לי על ליגה בעולם שפוסלת יהודים, לאוהדי קבוצות, שאין להם מעמד פורמלי אלא קולני בלבד. מאחר שאינך יכול לסתום פיות, הגזענות שלהם תופיע בכל מקרה, ונא לזכור שלא מעט ישראלים שיחקו באנגליה.

מאחר שאינך יכול לחנך את החוליגנים לכבד יהודים או לרצות ישראלים, יש לך שתי אפשרויות: או לרצות שישראלי ישחק שם על אפם וחמתם, או לראות בהם אוסף עלוב של גזענים ולקוות שהקבוצה שלהם תחטוף גולים מישראלים/יהודים. אני מעדיף את האופציה השנייה.

אסף THE KOP 28 באוקטובר 2007

ויכסלפיש – אני מאמין שהפחתת נקודות, משחקי רדיוס והעמדה לדין פלילי תסייע לפתרון הבעייה.

ויכסלפיש 28 באוקטובר 2007

כמובן, בתנאי שבהתאחדויות השונות יקפידו על כך, ולא חסרים תקדימים של קבוצות שנקנסו בגביעי אירופה כולל בית"ר, אבל טרם שמעתי על תביעה אישית נגד אוהד שהשליך חפץ למגרש וגרס לקנס וכיוצא בזה, כולל אותו אוהד הפועל ת"א שפרץ למגרש ונבלם ע"י קובי מוסא

ברגקמפ 29 באוקטובר 2007

רונן, תגיד לי, מאיפה הבאת את זה שנאני עבר 'ארבעה' שחקנים? אני ספרתי שניים.

Comments closed