על היסטוריה, אנגליה, איטליה ופאביו קאפלו

בעוד ההתאחדות האנגלית מנהלת משא ומתן עם פאביו קאפלו, אני נמצא בספריה וקורא קצת על ההיסטוריה היותר ישנה של הכדורגל. ואולי מוצא רמז לשאלה המאד מסקרנת: למה הכדורגל האיטלקי הוא באופן היסטורי טקטי וסדור והכדור האנגלי כאוטי ומלא התלהבות. לכאורה ההיפך ממאפייני הממשל והחברה בשתי המדינות הללו.

רמז אחד מעניין אולי נמצא במקורות העממיים של המשחק בשתי הארצות. המשחק ששוחק בימי הביניים באנגליה נקרא mob football – והשם די הצדיק את מאפייניו. ערים חולקו לשתיים, נקבעו שערים בשני צידי העיר והמטרה הייתה להעביר את הכדור בכל דרך אל תוך שערים שנקבעו בצידי העיר. אורך המשחק, מספר המשתתפים או מאפייני הכדור היו שונים מעיר לעיר. באופן כללי זו הייתה קטטה ברחובות והאפיפיורים והמלכים ניסו לא פעם למנוע את המשחק הזה. המשתתפים במשחק היו מהמעמד הנמוך מאד: מי שלא היו יכולים להרשות לעצמם לרכב על סוסים, לצוד או לסייף.

המשחק האיטלקי המסורתי הוא ה"פיורנטינו קאלצ'יו". מדובר במשחק מוגדר ביותר. הוא נערך בכיכר סנטה-קרוסה בפירנצה ובכל קבוצה יש 27 שחקנים בדיוק. אפילו אורך המשחק הוגבל לקצת פחות משעה. המשתתפים בו היו מהאצולה המקומית ואפילו פרחי כמורה. מספר אפיפיורים לעתיד השתתפו במשחק הזה וכמובן לא חשבו לאסור עליו.

פער מעמדי הוא גורם די מרכזי בפערים בין מאמנים איטלקים למאמנים אנגלים. באנגליה כמו באיטליה ישנם גם גיבורי מעמד פועלים – כמו פרנצ'סקו טוטי או ווין רוני או סטיבן ג'ררד. אבל באיטליה אפשר למצוא גם את הכדורגלן מהמעמד הבינוני ואפילו הגבוה – כמו ג'יאנלוקה ויאלי או פאביו קאפלו. אנשים עם רקע מתאים יותר לתפקידי ניהול. ושוב, אני מבחין פה בין ניהול לבין מנהיגות. בין היכולת לסחוף שחקנים לצורך לקבל החלטות נבונות.

*

אני לא אוהד גדול של הנבחרת האנגלית (בדרך כלל אני מעדיף שתפסיד) וגם לא אוהב את הכדורגל של פאביו קאפלו. אבל הנסיון הזה בהחלט מסקרן אותי. הסינטזה בין כדורגל אנגלי לאימון איטלקי נוסתה כבר כמה פעמים. צ'לסי של קלאודיו ראניירי הייתה לפרקים קבוצה מעניינת מאד. אבל כמובן שכוח האדם שלו היה לאו דווקא אנגלי. סוון גוראן אריקסון היה במידה רבה מאמן איטלקי. אבל אולי בלי האגו שמביא אותך למקומות אליהם הגיע פאביו קאפלו.

ברור לי למשל שפאביו קאפלו מקבל הרבה מאד כסף בכדי לאמן את הנבחרת. ועדיין יש להעריך אותו שהוא לוקח על עצמו את הניסוי הזה. אולי אחרי שבן-דורו הגדול מרצ'לו ליפי הפך לראשון לזכות בגביע האלופות וגביע העולם, הוא רוצה לעשות את זה בצורה יותר מרשימה. בדיוק כפי שלהבדיל מליפי, הוא לקח תארים לא רק באיטליה אלא גם בספרד.

אז הריעו לפאביו קאפלו! הניסוי שלו הוא בהחלט משהו היסטורי.

אפרופו מאריון ג'ונס. למה כן צריך לפסול ספורטאי גם אם עברו שבע שנים
חידון מספר 54 (חבל על הזמן)

41 Comments

עמיחי שלו 13 בדצמבר 2007

מקנא בך שמה שאתה עושה זה לבלות בספרייה ולקרוא על כדורגל…

רונן דורפן 13 בדצמבר 2007

עמיחי – אם אתה כבר מקנא אז לא אספר לך איפה אהיה ביום ראשון..

זיזו 13 בדצמבר 2007

לדעתי מעבר לזה שפביו קפאלו הוא פשוט קבלן תארים, אליפויות בכל קבוצותיו, הוא גם יתאים לנבחרת האנגלית מכיוון שהוא דמות מנג'ר קשוחה ודומיננטית והשחקנים האנגלים יודעים ורגילים לקבל מנהיגות כזאת. אני גם בטוח שהוא יכול להחדיר בנבחרת את הרוח שחסרה כרגע, צריך לזכור שקפאלו לא סתם מביא תארים הוא עושה זאת בשנה הראשונה (לצערי גם לעיתים האחרונה) בתפקיד.
השאלה האמיתית היא האם קפאלו יצליח להתמודד עם ניהול נבחרת ללא העיסוק היומיומי בקבוצה, יכול להיות שאין בסיטואציה הזאת את האינטנסיביות שדרכו של קפאלו דורשת.
משהו שדומה בין הנבחרות הוא שגם האנגלים וגם האיטלקים כשהסגל מאפשר אוהבים לשחק עם 10 לוחמים וכדורגלן אחד מאחורי החלוצים (בג'יו, טוטי,דל-פיירו,גאסקוין,הודל,פלאט)

ג'וס 13 בדצמבר 2007

אם אתה רואה את קבוצתך משחקת נגד שנואתך, אז הקנאה אוכלת אותי כמעט כמו הקנאה שקינאתי בחבר שלי שהיה בלד זפלין.

אור 13 בדצמבר 2007

רונן, איפה היה הטור שלך היום בישראל היום? הייתי בטוח שאת כותב קבוע כל יום, התאכזבתי היום.
קופמן כתב שניים..

Danny 13 בדצמבר 2007

Ronen: have a great time at the game, hope we all could be there, the right outcome is expected!!. I hope

ישי 13 בדצמבר 2007

רונן מאוד אהבתי את הטור שלך היום, ומאוד מעניין אותי הקטע עם גלגולי הכדורגל.. לא ידעתי שאתה מבין עד כדי כך… ת'אמת אני יותר מאשמח אם תוכל להפנות איתו למקורות מידע בנוגע להיסטוריה של הכדורגל… אני לא מתכוון לגביעי עולם ופלה וכאלה… אלא לכדורגל בחיתוליו… מאיפה יש לך ידע כה נרחב?

tksr 13 בדצמבר 2007

ברכות לגרנט על הארכת החוזה.
אין מאמן בעולם,כולל קאפלו,שלא יקרוס תחת גודל הציפיות של התקשורת האנגלית ובעקבותיה הציבור באנגליה.ראינו את מה שסטיבן ג‘ררד,למפארד,טרי ורוני מסוגלים לתת במדי הנבחרת (לעומת תרומתם בקבוצות) ומכיוון שקשה לראות מהיכן יצמחו לאנגליה שחקני על חדשים שיהיו מסוגלים להוביל את אנגליה לפחות אל חצי גמר המונדיאל אז נדמה שהכישלון ודאי.צריך לקוות לכן שאנגליה בעיקר תשחק כדורגל התקפי ומהנה .לעיתים די בכך.יהיה מעניין לראות האם קאפלו יתן לבקאהם את הופעת המאה.

רונן דורפן 13 בדצמבר 2007

tksr – נדמה לי שבדבר אחד לקפלו יהיה קל יותר. מהתרשמותי הכללית הציפיות מהנבחרת התמתנו מאד.

אור – לפעמים אני נח…

martzianno 13 בדצמבר 2007

ועוד ניסוי מעניין: גרנט חתם לארבע שנים.

אור 13 בדצמבר 2007

tksr – קאפלו מול בקהם הולך להיות מצחיק אני חוזה..

רונן – הציפיות מהנבחרת התמתנו רגעית. אם הם יעופו שוב תהיה קטסטרופה במדינה.

ויכסלפיש 13 בדצמבר 2007

מעניין לציין שבאיטלקית כדורגל נקרא "קלצ'ו" כלומר משחק הבעיטות בניגוד לכדור-רגל באנגלית גרמנית, הולנדית עברית וכו'. זה נובע מהטענה האיטלקית לפיה הם המציאו את המשחק, והאנגלים קבעו תקנון בשלהי המאה ה-19.

לגבי גרנט: אכן הישג מרשים, עם זאת, מישהו מאמין שבלי הישג משמעותי העונה הוא יישאר שם בעונה הבאה, ואם כן מדוע? כי רומן זקוק לו? אני מציע להבין את החוזה הזה יחד עם כמה נקודות יציאה, הרי אף אחד לא מאמין שרומן פראייר כמו הרציקוביץ שנתן לו 4 שנים להפוך את מכבי לשממה אחרי הדאבל עם קשטן. רונן, אולי כדאי שבהקשר זה תציין כמה מנג'רים שהאריכו ימים בקבוצות בינוניות, לא פרגי או ונגר אלא אלרדייס בבולטון ודמויות מסוג זה, ומה החזיק אותם שם.

birdman of the batsmen 13 בדצמבר 2007

רונן, תשחק חזק ביום ראשון, כולנו מחזיקים לך אצבעות.

birdman of the batsmen 13 בדצמבר 2007

ויכסלפיש, אין מאמן ואין אדם אשר אין להם שלדים בארון. לא הוגן לנופף דווקא בשלב לא מוצלח של גרנט.
מתוך וויקיפדיה, ערך'מכבי ת"א': "משנת 1979 עד 1992 לא זכתה הקבוצה באליפות, ואלו נחשבו ל-13 השנים השחורות של הקבוצה. בשנת 1992 הביא המאמן הפתח תקוואי, אברהם גרנט, אליפות לקבוצה והתחיל תקופה טובה שהסתיימה בשלוש אליפויות, 2 גביעים ו-2 גביעי טוטו."
במהלך הקריירה שלו, הביא אברם הרבה גאווה והרבה שמחה להרבה בתים בישראל.

cookie-monster 13 בדצמבר 2007

הדבר שהכי הרשים אותי בקאפלו בהקשר של נבחרת אנגליה הוא שהוא פשוט הכריז שהוא מעונין לאמן אותה

רונן דורפן 13 בדצמבר 2007

לגבי הארכת החוזה של גרנט. חוזה של מאמן הוא לשם קביעת השכר שלו אם יישאר והפיצויים אם יפוטר. לי לא ידוע על מאמן שהושאר בתפקידו רק משום שיש לו חוזה. משאמרתי את זה – מעמדו של גרנט טוב בהחלט, ערב המשחק הבאמת משמעותי הראשון שלו.

קוקי-מונסטר – מסתבר שהוא אמר את זה כבר ב-2003. הדבר שהכי מרשים אותי בקאפלו הוא שבחופשות שלו הוא נוסע למקומות כמו קמבודיה וטיבט לבקר באתרים ארכאולוגים. קשה לי לראות מישהו מהמנג'רים האנגלים במקומות כאלו.

ויכלספיש בקלצ'ו היה שימוש בידיים. משחקי הבעיטה ברגל הראשונים היו בסין, מקסיקו ובין האבוריג'ינים באיטליה.

tksr – ספק אם תהיה איזשהי בעיה. קאפלו חתך את בקהאם משום שחתם בלוס אנג'לס והוא חשש ממויבותו לקבוצה. כשבקהאם הוכיח את מחויבותו הוא החל לשחק. זה נשמע כמו תהליך בו שניהם פיתחו הערכה הדדית.

ישי, תודה. עיתונאות ספורט היא המקצוע שלי ואני משתדל לדעת יותר מהלקוחות שלי – הקוראים – משום שזה התפקיד שלי.

אור – בבלוג אני כותב כל יום… בעיתון ברוב הימים.

לון 13 בדצמבר 2007

הרושם שלי שקאפלו התעייף מהקבוצות הגדולות.
באיטליה שתי האליפויות שלו עם יובנטוס נפסלו בגלל דברים שלא קשורים אליו.
בריאל הוא זכה באליפות אחרי שנים שלה ללא תואר ונזרק.
במילאן הוא כבר היה פעמיים ומיצה.

מפה לשם הוא כבר בתחילת שנות השישים. זמן טוב לעבור להתנהלות יותר רגועה. בלי לחץ שבועי של אוהדים והנהלה מגלומנית.

להערכתי אין דימיון כלל בין ראניירי בצ'לסי לקאפלו. ראניירי לא רשאי לצחצח את נעלי האימון של קאפלו. האיש לא זכה באף אליפות וקאפלו עשה זאת תשע פעמים (כולל השתיים הפסולות) עם ארבע קבוצות שונות בשתיים משלוש הליגות הבכירות.
מבחינה סגנונית ראניירי הוא הרפתקן גדול יותר. קאפלו איש זהיר מאוד.

אריקסון אמנם אימן באיטליה, אבל האופי שלו נינוח ורגוע. לא מזכיר את קאפלו הנוקשה, הזועף, חמוץ הפנים.
אריקסון מדבר בנועם אל שחקן שעושה בעיות או לא בכושר. קאפלו זורק אותו ללא מילה ליציע.

ולכן, זה אכן ניסוי מעניין במיוחד שטרם ראינו כמותו.

כדורגל יפה לא יהיה שם, מפני שכבר הרבה שנים שהכדורגל של קאפלו אינו כזה.
השאלה אם יביא הצלחות.
משחקי נבחרות הם טורנירים קטנים שמזכירים דווקא את ליגת האלופות ולא את הליגות המקומיות.
כדאי לזכור שקאפלו אמנם קבלן אליפויות ליגה, אבל זכה רק פעם אחת בליגת האלופות לפני 13 שנים. (והגיע עוד פעמיים לגמר בשנים הצמודות לזכייה).

בהחלט מסקרן.

תומר 13 בדצמבר 2007

רשמתי תגובה ארוכה, והיא נמחקה לי בסוף… כמה אנגלי מצידי.

בקיצור, מה שרציתי לומר הוא שאנגליה תצליח רק אם תצליח להוריד את רף הציפיות ולשחק משחק אנגלי טיפוסי, אך משוחרר מהלחץ האינסופי להשגת תוצאות חיוביות.

אני לא רואה אותם "הופכים את עורם" ומצליחים לשחק טכני ומשעמם, אלא רק מצליחים אם יפנימו את היותם נבחרת דרג ב' באירופה, ומשחקים על תוצאה במקום "להתאבד" (כפי שקרה במשחק נגד רוסיה – רונן הזכיר את זה בכתבה לאחר ההפסד).

רונן, תיהנה בראשון, כל הבלוג מאחוריך ומחכה לשמוע חוויות. אני אישית הולך עם יוסי.

לון 13 בדצמבר 2007

בקשר ליחסיו עם בקהאם, אני חושב שהיה זה קאפלו שלמד בדרך הקשה להעריך את בקהאם ונאלץ להתקפל.
בקהאם תמיד הוכיח מחוייבות. החתימה שלו בלוס אנג'לס לא שינתה כהוא זה ממחוייבותו. לדעתי עצם הרעיון שהמחוייבות שלו נפגעה היא הוצאת דיבתו.
קאפלו חשב אולי על מוסר עבודה איטלקי, ולא הבין את האנגלי.
הקבוצה שיחקה רע, שחקני ריאל לחצו והוא התקפל.
יאמר לזכותו שלא התעקש כמו מאמנים אחרים. הבין שטעה וחזר בו. זה די הרבה. האגו לא מפריע לו. מה שמעניין אותו זה רק ההישגים.

עכשיו זה מעניין לא פחות מפני שאין לו סגל רחב ואיכותי כמו בריאל.
את המחוייבות של בקהאם לנבחרת הוא יודע היטב.
סביר להניח שהוא יודע איך מקלארן התנהג עם בקהאם ושזה כנראה עלה לו בעלייה ליורו.

בפברואר, במשחק הידידות נגד שווייץ, נקבל תשובה ראשונה.

martzianno 13 בדצמבר 2007

מדובר פה בהתנגשות טיטאנים של ממש. מצד אחד יכולת פנטסטית בהשגת תארים ומן הצד השני – המנחוס הכי גדול אולי בכדורגל העולמי. החיבור ללא ספק ראוי, אבל דווקא בגלל היכולת המוכחת של קאפלו הציפיות של הבריטים עשויות שוב לעלות.
אם גם האיטלקי לא יצליח להוציא מהם משהו משמעותי, כדאי לאנגלים לחשוב על זרים גם בעמדות על המגרש.

אביעד 13 בדצמבר 2007

אני לא חושב שיש ספק לגבי הופעת המאה של בקהאם מול שוויץ, זה לא בדיוק משחק מבחן לאנגלים אלא יותר כמו ניסוי כלים ראשוני ביותר.
מה שהכי מעניין אותי לגבי המינוי של קאפלו זה עניין מאוד פרקטי – בעמדת השוער יש לאנגליה בעיה ולא המאמן הוא שיוכל לפתור אותה, פשוט קשה לראות שוערים אנגליים שהם ברמות הגבוהות, מרכז ההגנה האנגלי הוא די קבוע מראש (טרי ופרדיננד) וריצ'ארדס ואשלי קול באגפים זה משהו שנראה מובן מאליו. איך שרוני נראה במנצ'סטר מבחינת הרצון שלו לשפר את החלוץ שלידו הופך את שאלת החלוץ השני לפחות חשובה. מבחינת אגפים נראה שמקומו של ג'ו קול די מובטח ובאגף השני יש את בקהאם וייתכן שגם לנון. מה שהכי מעניין אותי זה מרכז המגרש – האם קאפלו ימצא את הדרך לשלב ביעילות את ג'רארד ולמפארד או שמא הוא ימצא לנכון לספסל אחד מהם (בתקווה את למפארד המוערך יתר על המידה) ולתת מקום בהרכב לאואן הארגריבס…

גיל 13 בדצמבר 2007

מצחיק שכולם מדברים על זה שעכשיו יהיה לאנגלים כדורגל יותר משעמם ופחות התקפי. היה להם כדורגל יפה והתקפי בשנים האחרונות?

רונן דורפן 13 בדצמבר 2007

לון. אני משוכנע שבקהאם ישחק ויהיה חלק חשוב בתכניות של קאפלו. אני חושב שטעה בעניין בקהאם דווקא כי לא התייחס אליו אישית. מה שהוא אמר אז, וגם לי הייתה דיעה כזו, ששחקן עם חוזה כל כך גדול צריך לעבור באופן מיידי. אני לא חושב שהוא התכוון באופן אישי לבקהאם. העובדה שחזר בו היא כמובן יוצאת דופן מכל מה שאופיני למאמנים ברמה הזו.

לדעתי השאלה היחידה לגבי בקהאם היא איך באמת הקריירה שלו בארצות הברית תיראה.

אביעד – לאנגליה יש שוער איטלקי שיכול להיות מזומן לנבחרת: קרלו קודיצ'יני. אחרת אנגליה, ויונייטד, צריכים לקוות שבן פוסטר יהפוך לשוער אמיתי. אני משוכנע שהפארסה של למפארד וג'ררד תיפסק. או שהם ישחקו טוב ביחד או שאחד יעוף. לגבי הארגריבס – אני בטוח שישחק כי קאפלו תמיד משתמש בשחקן כזה בעמדה הזו.

ויכסלפיש 14 בדצמבר 2007

אבוריג'ינים זה מן הסתם באוסטרליה ולא איטליה.

קאלציו אכן שוחק בידיים אבל זה לא מונע מהאיטלקים להשתמש בשם עבור כדורגל, כמו שהאנגלים כינו את הראגבי RUGBY FOOTBALL בניגוד לFOOTBAL ASSOCIATION, שהוא הכדורגל, ASSOCIATION הוא המקור לכינוי האמריאי SOCCER

רונן דורפן 14 בדצמבר 2007

ויכלספיש – כמובן אוסטרליה…
soccer היא לא מילה אמריקאית למרות שהיא משמשת באמריקה – כפי שהיא משמשמעת ברוב העולם הדובר אנגלית.

המילה football משמשת לתיאור הרבה משחקים המשוחקים ביד פשוט משום שמבחינה לשונית היא לא מתארת את המגע עם הכדור – אלא את דרך התנועה. כלומר מבחינה אותה ממשחקים בהם השחקנים רוכבים על סוסים.

אביעד 14 בדצמבר 2007

רונן, קודיצ'יני הוא בוודאי שוער נהדר ויותר טוב מכל מה שיש לאנגליה להציע כרגע, אבל הוא גם שוער ספסל בצ'לסי וזה בעייתי.
בן פוסטר הוא בעל פוטנציאל עצום, אבל מעניין מה יהיה מצבו אחרי שנה בחוץ…

Glenn Edward Schembechler 14 בדצמבר 2007

זעקי ארץ אהובה….
הייתכן ואין חדון לשבת?

Glenn Edward Schembechler 14 בדצמבר 2007

ולעניין קאפלו: מה שאני הסקתי ממלאכת הקודש של עזי ולון לפני כמה פוסטים זה שלאנגליה יש סיכון בין 2.03 ל ל 19.75 אחוזים להגיע לצמרת (המילה לחזור קצת תלושה כאן) כל עוד השחקנים האנגלים ממעטים לשחק נגד טובים מהם.

וויז 14 בדצמבר 2007

קרלו – שוער ענק (וגם השחקן הזר האהוב ביותר על אוהדי צ'לסי – ואגב יש לו קרובת משפחה ישראלית, אולי בכלל אפשר לגייר אותו) אבל הוא לא רוצה לשחק בשביל אנגליה, אולי קאפלו ישכנע אותו?
קאפלו – הבחירה הטובה ביותר מרגע שמוריניו ירד, אולי הוא יקח את אברם להיות מנג'ר טכני של אנגליה?
אברם – נמאס כבר מלכתוב ולאונן, נחכה עד סוף השנה ונשפוט אז.
רונן – מה עם הטריוויה? אתה בשלשולים לקראת יום ראשון?

Glenn Edward Schembechler 14 בדצמבר 2007

I am only at the beginning of the Mitchell report and I can only say: ?!?!

Ronen: as a serious journalist I expect you to skip a meaningless event like Sunday’s game and just stay at home and read the report thoroughly (assuming you have not done it yet).

משה גורלי 14 בדצמבר 2007

הטור מתאים להסבר ששמעתי פעם מדייב סקסטון על ההבדל בין הלחץ האיטלקי ללחץ האנגלי. האנגלי מתנפל על השחקן היריב, האיטלקי אורב כדי "לכייס" ממנו (כהגדרת סקסטון)את הכדור. וזה ההבדל בין החום האנגלי לקור האיטלקי. בענייני סקס ואוכל נדמה שהתפקידים מתחלפים…

Glenn Edward Schembechler 14 בדצמבר 2007

The best thing so far: it’s not just simple soldiers being caught. He specifically mentioned Roger Clemens being injected (page 169). ! I think such a report would have been buried without these names. Maybe Ronen’s recent optimism about the anti-drug movement is right.

Glenn Edward Schembechler 14 בדצמבר 2007

I should probably write : The best but also the worse thing….
After all this is a potential big hall of famer

יוני 14 בדצמבר 2007

פתאום קם אדם בבוקר שישי, יודע שיש חידון, מנבא האם יידע 2 תשובות או האם ישווה את שיאו האישי (6), ומקווה שלמנהל הבלוג שלום…

גע"ס 14 בדצמבר 2007

אתם צריכים להיות קצת יותר יצירתיים. נגיד ככה:

שאלה 3 היתה ממש קלה, אפילו אני ידעתי, אבל בשאלה 8 טעית, כי גם ב-85' זה קרה, כלומר 4 פעמים ולא 3 כמו שכתבת.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2007

לגורלי – התפקידים לא מתחלפים בסקס ובישול… גם כאן האיטלקים עושים את זה בדרך הנכונה והאנגלים לא.

רונן דורפן 14 בדצמבר 2007

לוויז – תודה על הדאגה. אינני חושש מיום ראשון, למרות שלצערי נאלצתי לבטל את הנסיעה למשחק. באימון הטקטי המסכם רונאלדו קיבל הוראה מפורשת להבקיע שני שערים.

Glenn Edward Schembechler 14 בדצמבר 2007

כמו שאמרתי, רצוי להתמקד בדו"ח מיצ,ל במקום השחתת זמן בטרפורד

Glenn Edward Schembechler 14 בדצמבר 2007

מיצ'ל ונדמה לי שאנפילד אבל ניחא.

גיל 15 בדצמבר 2007

גלן, לצערי לא יצא שום דבר מדו"ח מיצ'ל כי לאוהדים לא איכפת. כמה אוהדים לא ילכו למשחק בגלל שיש בו סמים? הדו"ח הזה לא עוזר הרבה. אני רואה אותו יותר בגדר רכילות משודרגת. אין בו הוכחות משפטיות ויש בו הפניית אצבע למספר מצומצם של שחקנים רק בגלל שכמה מקורות מרכזיים היו קרובים אליהם. האם מי שלא הוזכר לא השתמש? ההשלכות היחידות המעשיות יכולות להיות להיכל התהילה אבל עד שרוב השחקנים יהיו מועמדים להיכנס כל הסערה תישכך.

אשר 20 בדצמבר 2007

קודם כל שלום. נחמד להיות כאן.
בעניי קאפלו מתאים פיקס למשמימה, שלכאורה היא בלתי אפשרית, לעשות סופסוף משהו עם אנגליה. סה"כ האנגלים כבר בוערים להצליח והוא לא יתן להם שלא, יהיה כמו הקרבות הישנים של האנגלים, על המשטח הירוק, בבוץ, עם תחושה בילתי מתפשרת של שליחות. לא יהיו ניצוצות. הרבה כדורים ארוכים ולחץ בילתי פוסק. לאמפרד מתאים, ג'רארד הרבה יותר. אשלי קול אני מקוה זמנו עבר. הסילון השמאלי כבר שנתיים מקרטע.
קאפלו ינהיג בקולנית וישתמשו במילים כגבורה. ימצא מקום למחליף בקאהם

Comments closed