יומן אליפות של הניינרס (10). מספיק בקושי בקושי

ויק פנג׳יו מציל את העונה

pangio

תוך כדי הניצחון הענק של נבחרת ישראל הניינרס ניצחו בניו יורק את הג׳יאנטס ושום אוהד ניינרס לא מקל ראש בניצחון בניו יורק. זה גם השלב של העונה שאתה הולך עם הניצחון לבנק ומפקיד אותו – במיוחד כסיאטל הפסידה.

אבל מאד מתסכל להזדקק לgoal line stand במשחק בו עצרת את היריבה על עשר נקודות והקווטרבק היריב מוסר חמישה אינטרספשנס. קפרניק וקרבטרי שוב פדו את עצמם בפגז אחד מוצלח ביניהם – אבל מלבד זה לא היו מספיק טובים. וורנון דייוס לא קיים והרבאו מבזבז טיים אאוטים בלי סיבה.

מהתצוגה ההגנתית כל מילה רק תפחית. אלדון סמית׳ חזר והיה תוספת חשובה אבל שלושה כוכבים אמיתיים. כריס בורלנד הרוקי שהתבקש להחליף את פטריק וויליס ומשחק ברמה של פטריק וויליס. אנטון בת׳אה שהוא גניבה ענקית. אבל יותר מכל ויק פנג׳יו – הגנות התמוטטו על הרבה פחות פציעות מאשר פנג׳יו צריך להתמודד איתן השנה. הוא הכוכב האמיתי של צוות האימון.

יומן אליפות של הפטס (11) - הניצחון על הקולטס
חוכמת הפרשנים

21 Comments

רן הנרגן 16 בנובמבר 2014

חצי שנה הספיקה. החוזה של קיפרניק הוא טעות קולוסלית. הוא פשוט ק"ב טוב ולא יותר. משחק הריצה שלו כק"ב מעולה אבל משחק המסירה שלו בינוני וכושר הניהול שלו ירוד. בשנים הקודמות הוא רץ הרבה ולכן הצטייר כק"ב צעיר טוב מאוד ומבטיח. השנה כאשר הוא כמעט ולא רץ, בצדק – כי אין עתיד לק"ב שמסתמך בעיקר על ריצה. כיוצא בזה נחשפת חולשתו הגדולה בתחום המסירה במלואה.

סאן פרנציסקו לא יזכו באליפות כאשר קיפרניק הוא הק"ב שלהם. (הלואי ואתבדה)

דורפן 17 בנובמבר 2014

דבר מאד מרחיק לכת לומר על מישהו שהוא 2-4 בפלייאוף והגנה או לא – שלושה מהניצחונות לחלוטין על שמו (על גרין ביי עם שיא יארדים, קאמבק נפלא במסירות באטלנטה ועל קרוליינה). ושני ההפסדים דחוקים. יש לו תקופה לא מלהיבה עכשיו אבל להגיד שהוא משדר חוסר סיכוי טוטאלי? אתה כנראה לא צופה בבערך 27 קבוצות בליגה הזו (אני בטוח שאתה כן – אבל תשווה)

לקווטרבק המתנגד היום רק 40 אינטרספשנס פחות מאחיו לעומת 240 טד פחות – ועדיין יותר טבעות ממנו.

עמי ג 17 בנובמבר 2014

אהבתי את ה"מתנגד" (מחווה לדוביד שוייצר האגדי)

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 17 בנובמבר 2014

מה סוד הקסם של קפרניק בעיניך? זה נראה כאילו אתה מוכן להגן עליו לא משנה כמה רע הוא יהיה בחלק מהמשחקים.

דורפן 17 בנובמבר 2014

אנונימי – תשתדל להגיב בשמך בעתיד. הוא קווטרבק מצויין שהביא ניצחונות פלייאוף גדולים. טוב לרוח ולסגנון של הקבוצה. לא בריידי, רודג׳רס או פייטון – אבל ההיסטריה שעושים מכל טעות שלו היא מגוחכת. ברוב נתוני המסירה הוא נמצא בדיוק באמצע (אזור 12-18 בליגה) וכשאתה מוסיף את אלמנט הריצה – יפה מעל הממוצע. יש עוד עבודה.

אודי 18 בנובמבר 2014

זו הייתה תגובה ראשונה שלי במערכת החדשה, לא שמתי לב שהשם לא נמצא כבר אוטומטית במקומו

גיל שלי 17 בנובמבר 2014

לצערי לא ממש מדויק להגדיר אותו כקווטרבק המתנגד, לפחות אתמול הוא לא הראה הרבה התנגדות

רז 17 בנובמבר 2014

לכוכבי ההגנה הייתי מוסיף גם את ארון לינץ'. יחד עם אלדון סמית, סוף סוף יש לנו פאס-ראש.

o_stern 17 בנובמבר 2014

פאנגיו צריך להיות מועמד למאמן השנה. חצי עונה כששלושה ליינבקרים פרו בולרים מסתכלים מהצד, הקורנרים הפותחים נפצעים לפי תורנות כל משחק מישהו אחר, שני הנוז טאקל הפותחים בחוץ וההגנה ממשיכה כאילו כלום. הוא מגיע למשחקים עם תוכניות משחק מתוכננות בצורה פנטסטית ומבוצעות בצורה הטובה ביותר. הוא יודע לאמן.
הכי מפתיע אותי זה דווקא שהקורנרים בינתיים שומרים על רמה יחסית גבוהה. אף אחד מהם הוא לא כוכב ולאורך שנים זו החוליה החלשה בקבוצה. אבל הם מצליחים להישאר עם השחקנים שלהם רוב הזמן ולא נותנים יותר מדי מהלכים גדולים (חוץ מפייטון שפרק אותם לחתיכות).
בורלנד אדיר. מכונת פוטבול. לא רק הטאקלים, גם החטיפות וראיית המשחק להיות בכל מקום על המגרש. אין לי ספק שבלעדיו העונה הזאת היתה נראית אחרת, אולי כבר גמורה.
אם מסתכלים על הליינבקרים של הניינרס, כולל הפצועים, מקבלים חוליה אדירה, לא רק הכי טובה בליגה אלא משהו בקנה מידה היסטורי. וויליס, באומן, אלדון סמית, לינץ הרוקי הענק, בורלנד, ברוקס. מאמן התקפה שצריך לתכנן נגד דבר כזה מצטער על הרגע שהוא בחר במקצוע הזה. מזל שחלק פצועים כי אין מקום במילא לכולם. לדעתי ברוקס כבר בטוח מחוץ לקבוצה שנה הבאה.
ואחרי כל זה, צריך להזכיר את החתיכה הכי חשובה בפאזל, ג'סטין סמית. עם כל הכבוד לכל האחרים, הוא השחקן האחד שאין לו תחליף. ההגנה הזאת מונחת על הכתפיים שלו, הוא רק צריך להחזיק מעמד.

HaGoMaN 17 בנובמבר 2014

אז זה רומן או פאנג'יו שנה הבאה במקום הארבו?

דורפן 17 בנובמבר 2014

שאלה טובה. אני מעריך שלא ימשיכו איתו למקום נוסף וזה יכול להיות רעיון מצויין

o_stern 17 בנובמבר 2014

If Harbaugh is gone next year that will be inexcusable
To my opinion, Roman should be out anyway, as he is the guy that holding this offense back.
Fangio is a defense specialist, I do not think he will be very good as a head coach

shohat 17 בנובמבר 2014

הגנה מדהימה.
אבל ביל פארסלס היה אומר: "What do you think about that west coast offense now"? (בהקשר של היריבות ההיסטורית-אידיאולוגית בין שתי הקבוצות האלה, או "איך לקחת סופרבול עם ליינבקרים קשוחים ורעים, ג'ף הוסטטלר, ושלושה יארד למהלך").

ק. 17 בנובמבר 2014

במילים אחרות: קפרניק, פעם אחר פעם, נתן להגנה הזדמנות לנצח לו את המשחק. [במקום לשמור את הכדור אצלו]
שני נצחונות רצופים עם המון 3 והחוצה ואחוזי השלמה שמגרדים את החמישים. בטח יש איזה נתון סטטיסטי בסגנון "פעם ראשונה מאז 1979 שקווטרבק עם ___ אחוזי השלמה ו-___ 3 והחוצה מנצח שני משחקי חוץ ברצף".

פאקו 17 בנובמבר 2014

וההחלטה לזייף בעיטת שער שדה כמעט עלתה להם במשחק.

o_stern 17 בנובמבר 2014

That wasn't on purpose. they messed up the snap

CK7 17 בנובמבר 2014

לידת עכוז.
לא שחוויתי את זה אבל זו התחושה של לראות את ההתקפה של הניינרס.
פעם ההסבר היה המוגבלות של אחד א.סמית׳ ועכשיו האצבע מופנית אל קאפרניק (כן פוקט פאסר, לא פוקט פאסר).
מן הצד השני קבוצה שמדגדגת את התואר שלש שנים ברציפות (2 ההפסדים בגמר הNFC היו לקבוצות שהמשיכו לזכייה בלומבארדי) בטוח עושה משהו נכון.
לטעמי פרנק גור סיכם היטב את העניין כשאמר ״אם נשחק התקפה טובה יותר בחצי השני של כל משחק, הקבוצה הזו יכולה לעשות דברים גדולים העונה״.
ובכן פרנק, מכיוון שטווח הטעות שנשאר עד לסיום העונה קטן (הערכה שלי שצריך מאזן של 11:5 בשביל לקבל ויילדקארד) כדי שזה יקרה כבר מהמשחק הקרוב (אולי לא באמת במשחק הקרוב מול הסקינס העלובים) כדי שהמסע לשש יימשך.
בכל מקרה אני חושב שעדיין התקפית רומאן/הארבואו לא מצאו את הנוסחה המאוזנת, איפוא סטיבי ג׳יי ומה עם ברנדון לויד ומה לעזאזל עושים ברד-זון בלי התפוקה של ורנון דיוויס.
אולי הם שומרים את הקלפים לפוסט-סיזון

מיקיג' 17 בנובמבר 2014

זה שאוהד ניינרס מסוגל לשפוט ק"ב שלו במנותק מהנרטיב המונטני (על הטוויסט הסטיב יאנגי שלו) – זה כשלעצמו מסמן של החלמה.

ווריאציה מאד נקודתית של קוגיטו ארגו סום.

Samir Zamfir 17 בנובמבר 2014

הניינרס והסיהוקס בעמדת ה"תחזיקו אותי". עוד מעט ההוא חוזר ועוד מעט איתו נהיה בלתי עצירים ואוטוטו חוזרים לשיא היכולת של השנתיים האחרונות. אבל עוד מעט נגמרת העונה ומנעד הטעויות נגמר כבר. כל משחק כוכב חוזר וכוכב נפצע או שאחמד ברוקס מוציא את עצמו מהמשחק.

אבל צריך לומר, הרמה ירדה. של שתי הקבוצות. הם באו חבולות, ואולי במקרה של ההוקס ,שאננות לעונה. קבוצות הגיבו. והסתבר שהלו"ז קשה יותר ממה שחשבנו, אם כי ההפסד היחיד הממש מפתיע של הניינרס היה לברס. שתיהן הפסידו לקבוצות פלייאוף שבאו חמות ובריאות יחסית. וזה כולל את הרמס ואריזונה. שלא באו בריאות וניצחו.

ההמשך הלו"ז נראה קל יותר לניינרס מאשר להוקס. עם ריידרס בחוץ, וסאן דייגו פצועה בבית. כל השאר זה דרבים מלחמה בדיווזיה. אבל שוב אנחנו מדברים על סיכויים ולא על משחקים.

ובצד הזה לסיאטל היה משחק די טוב בקנזס. בכלל, היה משחק מצויין, צ'יפס קבוצה נהדרת בבית כרגע. אבל היו כמה דרייבים יפים, אם כי שוב ווילסון כשקיבל את ההזדמנות בתוך העשר לא הצליח לגמור את זה. וזה שלא הלכו ללינץ' מאוד מאכזב, אם כי בדיעבדי.

על הנייר שתי ההשתלטויות על פאמבלים, שהפיזיות והטכניקה של ארל תומאס גרמה, כולל אחד על ג'מאל צ'ארלס, הם סטטיסטיקה טובה. וגם חזר אלינו הסייפטי הטוב בליגה. אבל בעוד קאם צ'נסלר שחזר מפציעה במצב לא ברור לא נראה דינמי כשנה שעברה, ההגנה לא ביצעה מהלכים גדולים. בריצה, בלי מיביין זה היה יותר מדי לקווין וויליאמס קשישא. ונהייתה טיילת. ובסוף גם אלכס סמית' ניצל את זה, ללא תגובה של הליגיון. כשזה 3 וקצר, זה משבש את תוכניות ההגנה וקשה לסקנדרי להגיב. כשזה לא מגיע מספיק לדאון שלישי, זה כבר מאכזב.

הפלייאוף התחיל, שבוע הבא לחיות או למות מול אריזונה.
קבוצת נערים מוושינגטון יבקרו בסן פרנסיסקו וקיבלו ציון L עוד בשדה תעופה.

7even 18 בנובמבר 2014

אם אריזונה מנצחים את הסיהוקס, אחחח…תענוג

CK7 18 בנובמבר 2014

אכן ההנחה המקילה היא שהקרדינלס יהיו בפלייאוף ולכן הקרב של הניינרס הוא לא על הNFC west אלא על הכרטיס החמישי או השישי לויילדקארד. לצורך כך אולי אריזונה יעזרו אם יקחו את שני המשחקים מול סיאטל (לא יקרה לדעתי אלא ש 1:1 נשמע יותר מציאותי. כמובן, שמה שהכי יעזור הוא סוויפ על הסיהוקס (בעיני סיכוי קטן)

Comments closed