פוטבול בלאדי משהו

ניצחון יותר גדול מכל ניצחון יותר גדול

dro

אחרי משחק כזה עולה השאלה הבאה:

האם זה סימן שסיאטל הם קבוצה אותה בהחלט ניתן לנצח או האם זה סימן שהיא קבוצה אותה לא ניתן לנצח?

אני אסתכן ואומר שהאפשרות שזו האפשרות השניה. אני הולך עם אברהמי ותסריט הניצחון הקל שלהם בסופרבול. בין היתר כי בעיני – אולי כי אני פרגוסוניסט – קבוצה היסטורית מנצחת דווקא משחקים כאלו.

המירוץ להפסיד 13:34 לסיאטל (חלק 5)
תבחרו אתם

61 Comments

מתי 19 בינואר 2015

זה נכון – אבל המנצחת הגדולה של המשחק היא ליגת ה-NFL. כאן אפילו הסיהוקס האלה צריכים לירוק דם בשביל ריפיט. אין בעולם כמו המשחק הזה.

mnm 19 בינואר 2015

זה שהיא צריכה להקיז דם כדי להגן על תוארה, זה רק הגיוני שמתישהו יהיה לה משחק צמוד בשיטה של משחק אחד בפלייאוף(נראה לך שג'ורדן היה זוכה בשש אליפויות אם השיטה באנ.בי.אי. הייתה נוקאאוט), אבל ללא ספק המרוויחה היא הליגה.
משחק לפנתיאון, שני הכוכבים של שתי הקבוצות משחקים בלי איברים(רוג'רס עם רגל וחצי,שרמן עם יד אחת),התעלות של קוורטרבק שהיה נראה קטסטרופה 57 דקות,הגנה מדהימה של סיאטל בחצי השני,בעיטה מחמישים יארד כדי לשלוח להארכה.
תסריט של משוגעים!

תוהה בדרכים 19 בינואר 2015

אתה יכול להזכיר לי מתי קבוצה עשתה ריפיט בליגת האלופות? תשובה: מעולם לא בשיטה הקיימת. וזה למרות ששם (עד הגמר) יש שני משחקים ולא אחד.
אפילו בליגה הישראלית בכדורסל מכבי תל אביב בקושי עושה ריפיט מאז שעברו להכרעת האליפות במשחק אחד.

כל משחק ספורט שבו אליפות תוכרע על משחק אחד יצור דרמות ענקיות. פוטבול לא עדיף במובן הזה על אף ספורט אחר.

דורפן 19 בינואר 2015

בליגת האלופות זה לא המעבר לשיטה. לפני כן דברים היו יותר מקריים: חמישה סבובי נוקאאוט במקום ארבעה והיו המון ריפיטים. הסיבה היא העמקת התחרות מצד אחד – יותר קבוצות מדינות גדולות. וגם העובדה ששיטת ארבע העולות מעודדת המון קבוצות מקום 2-3 ״להתרכז״ בליגת האלופות – כשגם אם הן ממעטות לזכות הן כן מדיחות לא פעם אלופות וקבוצות טובות יותר. גם כשניסו להפחית בהרבה מקריות – שיטת שני הבתים עד 2004 – זה לא גרם לשינוי.

בדומה בפוטבול היו המון ריפיטים בשיטה הקיימת – אבל לפני תקרת השכר.

כנראה שחלוקת הכוח חשובה יותר מהשיטה.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2015

הנקודה שלי היא שכל עוד האליפות מוכרעת על על משחק בודד (או סדרה של משחקים בודדים), אתה תראה המון דרמות וגם לא מעט הפתעות. אין פה שום קשר ישיר לפוטבול שבמהותו לא מייצר יותר הפתעות או יותר דרמות מענפים אחרים. למעשה, אני מניח שבדיקה סטטיסטית תגלה שהוא מייצר פחות, בטח בהשוואה לכדורגל, כנראה גם בהשוואה לכדורסל.

לדוגמה: אני בטוח באלף אחוז שהיו הרבה יותר סופרבולים חד צדדיים מגמרי אלופות חד צדדיים.

מי שמעדיף פוטבול על כל ספורט אחר, זכותו וסבבא לו, אבל בואו לא נעוות את המציאות.

דורפן 19 בינואר 2015

יש לפוטבול הרבה מנגנונים שיוצרים דרמות. בעיקר שיטת הניקוד של המשחק עצמו – שאמנם יכולה להביא למשחק חד צדדי אבל גם למהפכים. טמונים בו הרבה מאד משתנים – החזרת בעיטת, חטיפת כדור, בעיטת אונסייד, שתי נקודות להמרה – והיום קיבלנו בערך את כולם.

לגבי ליגת האלופות – נראה מי בלם את הריפיט בשנים האחרונות?

את הריפיט של יונייטד מנעה ברצלונה שלא הייתה משתתפת בשיטה הישנה. את הריפיט של ברצלונה אינטר – שהייתה משתתפת. את זה של אינטר – שאלקה שלא הייתה משתתפת בשיטה ישנה. את של ברצלונה השני – צ׳לסי שלא הייתה משתתפת. את של צ׳לסי – המוקדמות. את של באיירן – ריאל שלא הייתה משתתפת. אז חוץ ממקרה אחד – זו העמקת התחרות לעומת העבר.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2015

אני לא רוצה להיכנס לדיון עומק על כדורגל בנושא הזה,- רק ציינתי עובדה, אגב מה שנכתב פה: שאף קבוצה לא שמרה על תוארה בשיטה הקיימת.

אני חולק עליך מאד לגבי פוטבול. יש בו ממד מקריות מסוים- כמו בכל ספורט שמשוחק על בני אדם שמסוגלים לטעות במצב של לחץ- אבל בגדול פחות מאשר בכל ענף אחר. זה הספורט הכי מתוכנן והכי פחות ספונטני שיש. כל החלטה הכי פשוטה ברבע הראשון מתוכננת ומדוסקסת למוות.
לא במקרה הוא משווה לשח, שזה הספורט הכי לא מקרי שקיים.

בכדורגל הכדור חופשי במגרש בלי שלאף קבוצה יש שליטה מלאה עליו, השליטה של המאמן במהלכו מצומצמת, אתה יכול להיות הרבה יותר טוב מהיריב ועדיין להפסיד.

דורפן 19 בינואר 2015

אתה מבלבל בין מקריות המנצחת לסיכוי למהפכים

תוהה בדרכים 19 בינואר 2015

אני לא מתבלבל- התכוונתי בדיוק למה שכתבתי.

לגבי מהפכים, ההשוואה קשה, מכוון שאתה לא יכול בדיוק טאצ'דאון לגול (הראשון הרבה יותר שכיח ולכן אתה לא יכול להקביל 14 הפרש בפוטבול לפיגור שני שערים בכדורגל).
על הנייר, העובדה שבפוטבול השליטה על הכדור היא דבר כל כך משמעותי וקשה יותר להחלפה, מקטינה את הסיכוי למהפכים- הרי בכדורגל אתה יכול להבקיע שער ומיד לשלוט שוב בכדור.

התחושה שלי שכדורסל הוא הספורט שבו מהפכים מפיגורים משמעותיים הם הכי שכיחים.

דורפן 19 בינואר 2015

טאצ׳דאון זה פחות מגול – בפוטבול יש בערך 40 נקודות ובכדורגל קצת פחות משלושה שערים. אז טאצד׳און שווה בערך חצי שער ושער שדה משהו כמו רבע שער. אבל זו בדיוק הסיבה למהפכים. אם היה בכדורגל משהו כמו ״חצי שער״ אז היו הרבה יותר מהפכים. או יותר נכון לתאר זאת: העברת היתרון מצד לצד בחלק האחרון של המשחק. בכדורגל כמעט ואין משחקים בהם היתרון עובר מצד לצד – נדמה לי שזה קורה (בערך) פעם בעשרה משחקים.

יש עוד עניין שנובע מאופיו של הכדורגל – נדמה לי שהסיכוי של קבוצה ביתרון להגדיל את ההפרש גדול מהסיכוי לשוויון בגלל אופי המשחק. בעיקר בין קבוצות טובות

תוהה בדרכים 19 בינואר 2015

הסיבה ליותר מהפכים היא (כמו שציינת) היא שהרבה יותר קל לעשות טאצ'דאון מלהבקיע שער. בדיוק אותה סיבה שבגללה בכדורסל חזרה מ15 הפרש היא דבר שכיח.

היגיון פשוט: ככל שהפעולה שמייצרת ניקוד היא יותר שכיחה כך יותר קל לייצר מספר גדול של נקודות שיאפשרו לסגור פער גדול.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2015

לגבי היכולת להגדיל פער, אתה צודק. וזה נובע מסיבה פשוטה: כדורגל במהותו הוא משחק סכום אפס.

בפוטבול הגנה תמיד משחקת מול ההתקפה כך שאתה לא יכול להפקיר אותה. בכדורסל כולם משחקים הגנה והתקפה, אבל בתחומי זמן מוגדרים ולכן גם פה אתה לא יכול באמת להפקיר את ההגנה.

בכדורגל, ברגע שאתה מנסה לשחק יותר התקפי- לשלוח יותר אנשים למעלה, לשחק על קו הגנה יותר גבוה עם פחות צפיפות ויותר שטח להתקפות הצד השני, ההגנה שלך תהיה יותר מופקרת.

כל ה"וויכוח האידאולוגי" בכדורגל (כיום בין גווארדיולה מצד אחד למוריניו וסימאונה מצד שני) נובע מהעובדה שאתה לא יכול גם לשלוח הרבה שחקנים קדימה ולשלוט בכדור וגם להשאיר צפיפות מאחור. על משהו אתה חייב לוותר. משחק סכום אפס.

מתי 19 בינואר 2015

דרך אגב… אני התכוונתי למשהו הרבה יותר פשוט. אוהב את זה שב-NFL הנוכחי אי אפשר באמת לדרוס את הליגה. לא משנה איזה שושלת אתה וכמה אתה היסטורי ואיזה פריקים יש לך בהגנה ובהתקפה, יהיה לך קשה בטירוף לקחת את התואר, שלא לדבר על לשמור עליו. ליגת האלופות מתאימה בערך לתיאור הזה (לבאיירן הייתה דורטמונד על הראש, בארסה גירדה תיקו בגשר) וליגת הכדורסל הישראלית…

תוהה בדרכים 19 בינואר 2015

כתבתי- זה נובע מהשיטה של משחק אחד.

אפילו בליגה הישראלית בכדורסל, מכבי תל אביב הפסידה ארבע אליפויות מתוך תשע בשיטה החדשה וזכתה בעוד שתי אליפויות בשניות האחרונות.

אם בפוטבול האליפות הייתה מוכרעת על ליגה של 38 משחקים או סדרות של הטוב משבע (כמובן שבמקרה של פוטבול זה בלתי אפשרי מבחינה פיזיולוגית) היה הרבה יותר קל לבסס דומיננטיות.

גיל 19 בינואר 2015

את מי מעניין אם עשו ריפיט או לא? משחקים כמו היום שבו יושבים על הקצה במשך 3 ומשהו שעות אין פשוט בכדורגל. ראינו אלו משחקים עלובים היו בשלבי ההצלבה במונדיאל כך שגם כשמכריעים טורניר במשחק בודד הכדורגל הופך ליותר גרוע. רוב הכדורגל היום משעמם אבל בפוטבול יש ריגושים הרבה יותר גדולים ולא רק בפלייאוף.

תוהה בדרכים 19 בינואר 2015

זו הזווית שלך כי אתה מעדיף פוטבול. מי שמעדיף כדורגל ולא אוהב פוטבול השתעמם עד מוות ממשחק של 15 דקות נטו על שלוש שעות ברוטו.

גיל 19 בינואר 2015

אני מעדיף משחק שמרגש. כדורגל פשוט לא מרגש יותר כי הוא משחק של עשירים וחלקו הגדול חד צדדי. זה לא שלא אהבתי כדורגל אף פעם, אלא שבמצבו היום הוא פשוט לא מעניין.

חיים הצהוב 19 בינואר 2015

ההשוואה למונדיאל היא שגויה מכיוון שאין שום טורניר או מפעל בשום ענף ספורט שמתקרב לחשיבות הזכייה במונדיאל, מה שגם מדובר בנבחרות ככה שהרמה יורדת, אני בטוח שאם היה נבחרות פוטבול אז זה היה פי כמה יותר משעמם.
אתה לא יכול לומר שהצמפיונס ליג משעמם המשחקין בשלבי הנוק אוט תמיד דרמטים ומלאי שערים.

גיל 19 בינואר 2015

פוטבול בהגדרה לא יכול להיות משעמם כי אתה חייב להתקדם עשרה יארדים או אתה בחוץ. אי אפשר לבזבז זמן וכל הזמן חייב לקרות משהו ועל כל טעות הכי קטנה אתה נענש. מהבחינה הזו הוא עדיף בהרבה על כדורגל. ובצ'מפיונס ליג יש אולי כמות שאפשר לספור על יד אחת של משחקים מעניינים בשנה אבל שיטת הבית וחוץ קצת מעקרת מהמתח במקרים רבים.

אדם 19 בינואר 2015

כדרוגל משחק של עשירים ופוטבול לא? הרשה לי לצחקק. פוטבול אתה בכלל לא יכול לשחק אם אתה לא עשיר מופלג, אין ליגה שניה, אין גביע.
אני אוהב מאוד את שני המשחקים אבל לומר שאין משחקי כדורגל שאתה עומד על הקצה במשך שעתיים (מה לעשות שהמשחק יותר קצר) זה פשוט חטא לאמת, אולי ככה זה מבחינתך.
לכל אחד מהמשחקים היופי שלו, הם בכלל לא ברי השוואה.

Eyal 19 בינואר 2015

אני ממש מסכים עם גיל בנושא. בפוטבול אלמנט הלא נודה הוא ענק, הדרך הראשית להשתפר כקבוצה היא הדראפט וזאת הגרלה מחושבת. סיאטל לדוגמא בנויה על שני דראפטים. תומאס, צ'נסלור, ווגנר, שרמן ווילסון בנויים על סיבוב 1-3 ככה שחלקם היו "במזל". בכדורגל לעומת זאת כדי לשלוט אתה צריך ארנק עמוק ולקנות את כל מה שזז. לראייה הקבוצות הכי טובות בעולם הם: ריאל, בארסה, באיירן, צ'לסי, סיטי, פריז ואפשר להוסיף אליהם את יונייטד. בניהם יש את כל הסופרסטארים הכי גדולים בעולם ורוב הכישרונות הגדולים מגיל 16 ומעלה. קבוצות כמו דורטמונד ואתלטיקו יכולות להיכנס לתקופה אבל ישר יפרקו אותם לחלקים ויורידו אותם למקום הטבעי שלהם, גם זה ייקח ארבע שנים.

גיל 19 בינואר 2015

בהחלט. אין השוואה בין הסכומים ששחקני כדורגל מקבלים לעומת אלו של פוטבול ויותר מזה, לכמות הכסף שיש לבעלים/קבוצה אין ממש חשיבות בפוטבול. גם שחקנים משניים מרוויחים הרבה פחות מכדורגלנים והקריירה שלהם קצרה בהרבה. וחלק גדול מהשחקנים מגיע ממעמד סוציואקונומי נמוך.

ואיזה משחק כדורגל עמדת על הקצה במשך שעתיים ולא רק בגלל המתח של לדעת מי ניצח אלא בגלל האיכות שלו?

אדם 19 בינואר 2015

קודם כל, מה לאיכות ולמשחק אתמול?
באיירן – דורטמונד בגמר הצ׳מפיונס. כמעט כל משחק לאחרונה בין אתלטיקו לריאל. הפועל תל אביב נגד הפועל ראשון לציון. לא חסר.

אלמנט הלא נודע מאוד מאוד דומה. ניו אינגלנד, קולטס או דנבר, גרין ביי. כמעט תמיד אותן קבוצות בשלבים המאוחרים. מה שאתה אומר זה בעצם שבפוטבול צריך המון מזל שיפול לך לידיים ובכדורגל המון כסף, זה די שקול.

גיל 19 בינואר 2015

אוהו, היה משחק מאוד איכותי אתמול. אל תתן למספרים של הק"ב לבלבל אותך. ראית הגנות ברמה גבוהה מאוד וגם ק"ב שכשהיה צריך העלו את הרמה שלהם.

באיירן דורטמונד אכן משחק מצוין אבל זה היה לפני שנתיים. עצם העובדה שמזכירים את המשחק הזה מראה על דלות הדוגמאות. בפוטבול כל שבוע יש כמה משחקים מצוינים ומה שיפה בספורט הזה הוא שהרבה פעמים המשחקים הטובים מגיעים דווקא מקבוצות פחות טובות.

אלמנט המזל לא ממש דומה. איפה בכדורגל יש קבוצה כמו סיאטל שתוך כמה שנים הפכה מגרועה לאלופה, אולי אחת החזקות אי פעם? וכל זה נעשה בלי להשקיע הרבה כסף בכלל וזה לא עניין של מזל אלא של בחירות שחקנים ודראפט טובות ואימון.

אדם 19 בינואר 2015

אתלטיקו מדריד. דורטמונד בתחילת דרכה. חוץ מזה, כמה כאלו יש בפוטבול?

גיל 19 בינואר 2015

אני לא הייתי קורה למשחקים של אתלטיקו מדריד כאלו מרתקים. העניין הוא שבכדורגל יש הרבה רגעים מתים גם במשחקים יחסית טובים. מעטים המשחקים שיש התקפות מצד לצד אבל זה מה שקורה בפוטבול. כל מהלך יכול להיות מהלך גדול לשני הצדדים. אני באמת ממליץ לך לראות פוטבול בעונה הרגילה (עזוב את הפלייאוף) כדי להתרשם. כמובן שצריך ללמוד קצת על המשחק ולהבין אותו כדי להנות יותר אבל זה שווה את ההשקעה.

אדם 19 בינואר 2015

גיל, אני רואה פוטבול, גם בעונה הרגילה עד כמה שמתאפשר לי.
והתבלבלת, אתלטיקו הייתה דוגמא לקבוצה שנבנתה נכון לאורך זמן בלי לשפוך מלא כסף, גם דורטמונד.
גם בפוטבול יש משחקים מחורבנים ורגעים מתים, הוא לא חסין מזה.

גיל 19 בינואר 2015

כן, אבל הם היוצאים מן הכלל שמעידים על הכלל ותראה איפה דורטמונד היום. בלי כסף גדול קבוצה לא יכולה להפוך לטובה על בסיס קבוע, בספורט האמריקאי זה אפשרי.

גיל 19 בינואר 2015

וברור שיש חרא משחקים בפוטבול, אבל בכל מחזור יש לפחות כמה טובים ודרמטיים. המבחן שלי לאיכות ספורט הוא עד כמה הייתי מוכן לצפות בסתם משחק גם אם הוא גרוע. בכדורגל זה עינוי אבל בפוטבול זה עדיין מרתק ותמיד אפשר ללמוד משהו חדש.

משה 19 בינואר 2015

אני מקווה מאוד שאתה טועה, זה קל לי כי אני אנטי פרגוסוניזם.

o_stern 19 בינואר 2015

אין קשר בין המשחק שהיה עכשיו לפוטבול. אין גם הסבר אחר לתוצאה מלבד התערבות גורמים עליונים. ככה אלוהים רצה. כנראה לא סבלנו מספיק עדיין וצריך להוציא לנו את הנשמה עם כפית.

גיל 19 בינואר 2015

אין דברים כאלו, ושתי האפשרויות נכונות. פוטבול הוא המשחק הכי לא צפוי בעולם. הערכה שלי: הם לא יכנסו לפיגור גדול בסופרבול ולכן השאלה מיותרת.

רום 19 בינואר 2015

אני מסכים איתך ולכן בתור אוהד בריידי זה ממש מתסכל. מרגיש שהמשחק הזה-הוא זה שקבע שהמורשת של בריידי תכלול 3 הפסדי גמר רצופים במקום זכייה רביעית והתברגות לראש רשימת הקווטרבקים ההיסטוריים. זה קצת (הרבה) ללכת רחוק אבל זו תחושתי.

עמי ג 19 בינואר 2015

הפאטס עוד לא עלו… חכה קצת …

גיל 19 בינואר 2015

והמשחק היום מוכיח גם שפוטבול זה משחק שהוא כל כך הרבה יותר מרק ק"ב.

ביסליגריל2000 19 בינואר 2015

לקחת את זה לעולם הפנטזיה וה-להלהלנד..שום קבוצה עם דסטיני ושום נעליים…גרין ביי עשו בחמש דקות האחרונות את הכל אבל הכל הפוך וחירבו לעצמם סופרבול בטוח. אין טעם אפילו לעשות פוסטמורטם.
אני לא אוהד של האורזים אבל רחמיי עליהם. לבעוט בדלי החלב זה אנדרסטייטמנט.
לגבי הסופרבול – יכול להיות שסיאטל יקחו. ויכול להיות שלא… אני דווקא חושב שהוכח במשחק הזה שהם פגיעים

No One 19 בינואר 2015

צריכים לשלוח זר פרחים למייק מקארתי
תצוגת אימון וניהול משחק נוראית בחצי השני
השימוש שלו בטיים אאוטס בדרייה האחרון של הפאקרס הפסיד את המשחק
הוא פחד והלך על פילד גול

עידן. 19 בינואר 2015

גרין בי המציאו מחדש את המושג לבעוט בדלי. פשוט לא יאמן בחמש דקות לסיום הם היו עם הכדור ביתרון 19-7 ומספיק היה להם מהלך טוב אחד לנצח את המשחק.

בשביל לנצח הם פשוט היו צריכים דאון ראשון אחד במצב הזה. אח"כ הם היו צריכים עצירה אחת או אפילו סתם לגרום לסיאטל להתקפה ארוכה. אח"כ היו צריכים לעצור את ההמרה לשתי נקודות. אח"כ הם היו צריכים להשתלט על אונסייד פשוט יחסית. אח"כ שוב עצירה אחת. אח"כ לעשות מהלך טוב בעצמם שיוביל לט"ד (והיה להם מספיק זמן לזה). אח"כ היו צריכים קצת מזל לזכות בהטלת המטבע.

פעולה אחת מוצלחת מכל הדברים האלו והמשחק גמור.

ההפסד הזה הוא כתם גדול על השחקנים של גרין בי ובעיקר על מייק מקארתי שהוא אחד המאמנים הטובים בליגה, אבל היום הוא גמר את הקבוצה שלו.

גיל 19 בינואר 2015

אונסייד הוא אף פעם לא פשוט והביקורות מוגזמות. היו כאן מהלכים מאוד גבוליים שהלכו פשוט לכיוון של סיאטל. אולי הייתה קצת שמרנות מצד המאמן אבל זה לא כתם אלא סתם הפסד כואב שיזכרו כל החיים.

ק. 19 בינואר 2015

מסכים איתך על צירוף המקרים הנדיר שהתרחש, אבל חייבים לציין שעד הרבע הרביעי מייק מקארתי היה המנצח הגדול כשתוכנית המשחק שלו עבדה מצויין, מול קבוצה שזה לא פשוט לעשות את זה מולה…
אם במשחק כ"כ גרוע של סיאטל (55 דקות) מול קבוצה טובה מאד היא הצליחה איכשהו לנצח (בזכות ההגנה שהשאירה אותה במשחק כמובן), קשה לראות אותם מפסידים ביום ממוצע של ההתקפה. אבל הפטריוטס של השנה באמת מסוגלים להכל.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2015

מקארתי הרג את הקבוצה שלו. אונסייד קיק או 2 פוינט קונברשן, אלו פעולות של אקסקויישן גרוע שקורה. אבל החלטות להריץ את הכדור פעם אחר פעם בשביל כלום, כשיש לך את הקלוזר הכי טוב בליגה, או לבעוט פילד גול פעמיים בדאון רביעי ואינצ'ים – זה מאמן שמרן ששיחק כדי לא להפסיד

גיל 19 בינואר 2015

המאמן השמרן הזה הביא את הקבוצה שלו להוביל על סיאטל 12 הפרש 5 דקות לסוף. איך אפשר לומר שללכת על נקודות בטוחות נגד הגנה היסטורית זו שמרנות? בסוף באמת היו צריכים כנראה למסור אבל כשאתה מוביל שני פוזשנים לא צריך להסתכן יותר מדי. כולם חכמים בדיעבד אבל כיסוי סביר של שתי הנקודות או תפיסת הכדור באונסייד קיק וכולם היו אומרים איזו תוכנית משחק גאונית הייתה למקרתי.

מתי 19 בינואר 2015

אם הייתה מתייצבת מול סיאטל כל קבוצה אחרת הייתי אומר שהסופרבול הפך למשחק לפרוטוקול בלבד. אבל בפטריוטס יש הפעם משהו שונה. הדרך שבה הם הגיבו להפסד בקנזס סיטי וניצחו את הרייבנס לאו דווקא מרמזת על קבוצה שיהיה קל להכניע. אני מהמר שהם הולכים להביא אותה בהפוכה ו-to pull out a Giants.
ועוד קטנה: ה-MVP האלטרנטיבי הוא ג'מאל צ'ארלס. תראו מה המפגש מולו עושה לאימפריות.

מתי 19 בינואר 2015

ועוד קטנה: כמה שהרצים של ניו אינגלנד אוהבים את הקולטס.

גיל 19 בינואר 2015

זו הכל פסיכולוגיה בגרוש. סיאטל טובים יותר מהפטס בכל פרמטר כמעט חוץ מהק"ב ויהיו הפייבוריטים לזכות. בדיוק כמו שנה שעברה שהיה להם משחק רצחני נגד הניינרס ואחרי זה בסופרבול הרבה יותר קל. לא יהיה כזה בלואאוט אבל הם ינצחו לדעתי.

מתי 19 בינואר 2015

יש הבדל משמעותי משנה שעברה. הפעם לכולם ברור מי הקבוצה הטובה יותר. אני סקרן לראות את הפטס משחקים אחרי שמספרים להם במשך שבועיים שהם אנדרדוג.

גיל 19 בינואר 2015

כל הדיבורים על אנדרדוג או לא או המיסטיקה שעושים ממוטיבציה של קבוצה אחת לא שווים הרבה אם אין יכולת על המגרש. מבחינת המאצ'אפ, הוא רע מאוד לפטס. אין להם מי שיעצור את לינץ', הפאס ראש וההגנה נגד ריצה של סיאטל טובים מאוד, ולגרונק יחכו תומאס וצ'נסלור. הכל יכול לקרות כמו שהפטס יודעים מהניסיון שלהם אבל מבחינת פוטבול סיאטל עדיפים עליהם.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2015

תמשיך, תמשיך. זה עבד לך מעולה עד עכשיו.

גיל 19 בינואר 2015

אתה באמת חושב שלמה שאני אומר יש השפעה על המשחק? אני מתפלא איך אנשים רציונליים עוסקים בחשיבה מאגית.

matipool 19 בינואר 2015

גיל – כשזה קשור לקבוצות שאנחנו אוהדים , הרבה פעמים הראציונליות נעלמת וחשיבה מאגית ואמונות טפלות נכנסות לעניין .
אם היית יודע כמה הבטחות הבטחתי לאלוהים כלשהו במהלך לילה אחד בחודש מאי 2005 באיסטנבול .. ( ואפילו קיימתי כמה מהן ) .

גיל 19 בינואר 2015

ברור, אבל איכשהוא אריאל חושב שזה שאני מדבר נגד הקבוצה שלו עוזר להם כשכל מה שאמרתי נכון. סיאטל פייבוריטים במשחק הזה כשמפרקים את זה למונחי פוטבול.

אריאל גרייזס 19 בינואר 2015

כל מה שאמרת נכון? כולל זה שהאימפריה נופלת? או שהקולטס יעשו לפטס חיים קשים?
אני עדיין מחכה להסבר הרציונלי שלך שיסביר איך הפטס בבירור יפסידו לסיאטל אבל עדיין פייבוריטים והפסד שלהם הוא כישלון.
והתמשיך תמשיך בכלל לא קשור לניחוס. אני פשוט נהנה לראות אותך סובל.

גיל 19 בינואר 2015

התייחסתי למאצ'אפ הספציפי מול סיאטל, מה אתה מביא לי דברים מהעבר? להזכיר לך מה אתה כתבת על אותם פטס? נכון, חשבתי שאינדי יהיו יריב יותר שקול אבל סיאטל זו אופרה אחרת לגמרי.

ואני אהנה מאוד מההפסד של הפטס בסופרבול, אל תדאג לי :-)

גיל 19 בינואר 2015

ואיפה כתבתי שהפטס יהיו פייבוריטים בדיוק בסופרבול? אתה באמת נהנה להמציא דברים?

ירח אדום 19 בינואר 2015

לא לא ושוב לא! אני אומר את זה כבר הרבה זמן ויש לי חבר שהוא עד.מי שרוצה את הטבעת יצטרך לנצח את הבריידי באנץ'.וזה לא יקרה השנה לדעתי עם כל הכבוד (ויש הרבה כבוד) לסיהוקס.
הפאטס הם הקבוצה הכי קרובה למושלמת מאז הניינרס של מונטנה.ואת זה אני כותב באצבעות רועדות…

kirma der faux 19 בינואר 2015

כמה הערות אלמנטריות מהלילה המשוגע הזה:
אמרתי לחבר שאמר שגמור במחצית, כי זה יום שפשוט שום דבר לא הולך לסיאטל, שפוטבול זה משחק שמקדש את הקאמבק. היכולת לעצור את השעון, לצבור נקודות במהירות, להוסיף עוד נקודה אחרי הטאץ׳ דאון, להחזיר לעצמך את הכדור בפילד פוזישן נוח אחרי שהבקעת, הכל זה חוקים שדוחפים לסופים צמודים.
לגבי ההשוואה לכדורגל, אני חושב שהחשיבות האדירה שיש לכל גול בכדורגל נותנת את הריגוש האדיר ממנו. לעומת זאת הכמות המעט גדולה יותר של הבקעות בפוטבול גורמת ליותר טלטלות.
הדבר המשותף הנפלא/נורא הוא שאתה יכול להיות קטסטרופה תשעים וחמש אחוז מהמשחק, ואז מבריק לגמרי בחמישה הנותרים ולקחת את המשחק.

וחייבים מילה טובה לגרין ביי. מה שהם עשו לווילסון במשך חמישים ושבע דקות היה מאסטרפיס הגנתי. גם בהתפוררות בסוף הפאדיחות שלהם לא נראו לי מהחמורות (חוץ מהאון סייד קיק שבהחלט נראה כמו משהו שכוחו המגנטי של הקולקטיב וויל גרם). הם בחרו לשרוף את השעון עם שלושה מהלכי ריצה, שזאת לא הגישה שהייתי הולך איתה, אבל בהחלט משהו נהוג ומקובל. אחר כך הם לא הצליחו לעצור דרייבים של חמישים ומשהו ושלושים ומשהו יארד, זה משהו שקורה כל הזמן. יותר נדיר שקבוצה מצליחה משחק שלם לעצור דרייבים כאלה מאשר לא מצליחה. אחר כך הם הצליחו לעבור שישים יארד במשהו כמו דקה בלי טיים אאוט שזה יפה, ולקחו את הפילד גול שזו החלטה שחייבים לקחת. בהפסד בהטלת מטבע קשה להאשים אותם, והדרייב האחרון של סיאטל היה באמת חזק ועם המון מומנטום.
אחרי המשחק עם דאלאס אפשר להכתיר אותם לקבוצה המהנה ביותר לצפייה בסיכום השבועיים האחרונים.

ואיש המשחק לטעמי הוא לינץ׳. איזה שחקן ענק. הנחישות שלו לבדה שברה לא מעט תאקלים והצליחה להרים את ווילסון שעד הרגע האחרון הייתי בטוח שכל כדור שיוצא לו מהיד הוא אינטרספשן. את הטו פוינט קונברז׳ן גם בריפליי אני בטוח שהולכים לחטוף.

סימנטוב 19 בינואר 2015

מתוך חיבתי לגרייזס אני לא אוהב את הטרסט הזה! תן לו את השבועיים שלו!! כבר עכשיו לאכול לו את הציפורנים לא יפה…

עובר אורח 19 בינואר 2015

עם כל הביקורת לגרין ביי – לוזרים, בעטו בדלי וכו', מגיע להם המון פרגון על השוואת המשחק בדקה האחרונה. היכולת להרים את עצמם מנטלית ממתחת לרצפה ולהוציא דרייב משווה מול הגנה היסטורית היתה מדהימה.

עוד דבר – לכל מי שמתלונן על רמת המשחק, אני נהניתי ממשחק מדהים של הגנת הסיהוקס. לא רק במחצית השניה כשהם שיתקו את גרין ביי ל-6 נקודות, אלא בעיקר במחצית הראשונה, שבה כל פעם הם קיבלו דרייב עמוק בתוך השטח שלהם, והגבילו את גרין ביי ליתרון מחיק של 16 נקודות. גם פה אני נפעם מהיכולת המנטלית שהיתה להם. הרבה קבוצות היו נשברות ומרשות יותר נקודות, אבל הם לא התרשמו, שיחקו ברוגע ועצרו את גרין ביי על 3 פילד גולס וט"ד.

Eyal 19 בינואר 2015

מה שאני לא הבנתי זה למה גרין ביי לא ניצלו את העובדה ששני השחקנים הכי טובים של סיאטל בהגנה היו פצועים. כל הרבע האחרון שרמן החזיק את המרפק (אחרי המשחק אמרו שהיא פגועה), תומאס יצא ונכנס כל המשחק (פרק את הכתף) ובכל זאת גרין ביי לא העיזו ללכת אליהם. שים שם את נלסון או קוב ותן להם לשחק מול סקנדרי פצוע, במקום הם המשיכו ללכת לאמצע שם סיאטל חנקו אותם. אומרים המון שמקארתי הוא גאון התקפי ובאופן אישי אני מעריך אותו אבל אתמול זה הרגיש שהגיע להם להפסיד בגלל המשחק הפחדני שלהם

wazza 19 בינואר 2015

מתי נגמר כבר הרוגבי נשים הזה שאתם כותבים עליו???
בינתיים קבלו סרטונים שנתקלתי בהם בתקווה שיזכירו לכם את מה שבאמת חשוב
http://goo.gl/c23Iyd
http://goo.gl/G1PBUO

סאמיר זאמפיר 20 בינואר 2015

אין מילים וקשה למצוא מאיפה להתחיל.
סופרבול שני ברציפות!! פשוט לא ייאומן!!

הסיוט הכי גדול הפך למציאות חלומית. שעתיים עם עפר על הראש. לא מאמין למה שמתחולל לו שם בצפון הרחוק. שנראה לי רחוק יותר מתמיד. במשך 55 דקות משחק, זה לא הייתה התוצאה. שלבסוף גם החזירה אותנו למשחק. זה הייתה היכולת. בעצם זה לא שההוקס חמקו מהפסד. הם חמקו מתבוסה.

הכל היה נוראי. זה הרגיש כמו המשחק מול דאלאס. ואף גרוע מזה. החטיפה בהתחלה של שרמן הכניסה שחקנים לעודף בטחון. אולי אף שאננות. וגרין ביי חיכו לנו בפינה. כל איבוד הרגיש כמו כדור בכתף ודימום איטי. אי אפשר היה לדעת אם משהו עובד כי ההתקפה לא הייתה על המגרש במחצית הראשונה.

רק ההגנה המשיכה, כמו אריה שמגונן על הטריטוריה שלו, שהולכת ומצטמקת. צמצום נזקים ואובדן מינימלי. ומדי פעם, ביס תוקפני. אני לא קונה את הטענה שגרין ביי היו צריכים ללכת על זה ב4 ואחד. כי בדינמקיה של סיהוקס לעצור על הגול ליין בלי לתת ניקוד זה כמו לתת להם ניקוד. ומי יודע איך הסיהוקס היו מגיבים.

הליגיון תוסכל- הם לא הצליחו למצוא את הזווית לתת הבום שיכניס את הסוכנים של התופסים/רצים של הפאקרס לחרדה. ובסוף, מכל הלחץ של להיות הגב אל הקיר כל כך הרבה זמן, וזמן נואשות- תומאס ושרמן נפצעו. הם חזרו, פצועים, שבורים מדממים ויצאו מנצחים. הם ניצחו עוד משחק היסטורי, שיזכר לדורות. רק שיהיו בריאים עוד שבועיים.

ובעניין הזה- זה שרודג'רס ראה את שרמן משחק עם יד אחת ולא זרק אליו זה כי הוא פחדן או שהוא חשב ששרמן עובד עליו? במידה והראשון נכון, זה כתם במכנסי ההיסטוריה של רודג'רס וכולם רואים. גם אם השני נכון, למען האמת.

מרשון לינץ' הוא הMVP של הקבוצה הכי טובה בליגה. זו האלופה. שהולכת להגן על התואר בסופרבול. אין מילים לתאר עד כמה הכבוד אליו גדול. גבר בעולם של נערים. לא אופתע אם עוד כמה שנים, כשידברו על הימים האלה, שחקנים יגידו שהוא היה המנהיג האמיתי. גם לווילסון יש אומץ, אבל כשלידך לינץ', יותר קל לתפוס יוזמה.

מילה נוספת. מזל מת? אולי, אבל במסגרת הפירגונים ההדדיים למאמן אוניברסיטת מישיגן, אני נזכר עד כמה הארבו התעקש על ביצוע מושלם של הקבוצות המיוחדות בתחילת הדרך. קרול אימץ את הזהות הזו, עוד לפני הגנות הברזל והQB המובילי. להכריע את הליגה בעמדת שדה. מי חשב? מי זכר? ודווקא השנה, עם ירידה באיכות של הקבוצות המיוחדות, ברגע האמת, הם שבו אלינו. אז אולי ההתייחסות המדוקדקת/סזיפית לקבוצות מיוחדות ניצחה לנו את המשחק? אולי כל אלה שווים יותר מחישובים סטטיטיים של כל הQB של ימינו שכבר בתור להיכל התהילה לפני 5 שנים?

יהיה זמן לדבר על הסופרבול- וזה מבלי לחשוב שאת שלנו השגנו- כרגע צריך להתאושש.

סופרבול שני ברציפות!! פשוט לא ייאומן!!

Comments closed