באנגליה או אירופה

הכסף הגדול יהיה תמיד במשחקי סוף שבוע

money
את התשובה ״מה יקרה למנצ׳סטר יונייטד אם לא תעלה לליגת האלופות״ קיבלתם היום.

לא לא, זה לא טקסט על יונייטד (ומן הסתם יש גם פגיעה תדמיתית בעוד אי עליה לליגת האלופות). אבל אני מתכוון שכספי ליגת האלופות הופכים כבר הרבה פחות רלוונטים. בפרמייר ליג חתמו על הסכם שידור מטורף בגובהו. 2.3 מיליארד יורו לעונה. זה יותר מ-100 מליון בממוצע לקבוצה ועם שיטת חלוקת ההכנסות כל הקבוצות יתקרבו ל-100 מליון. והכסף הולך להיות מושקע נכון. כלומר נכון כלכלית. כלומר בקניית שחקנים מכל העולם שיגרמו לכל העולם לצפות במשחקים.

ליגת האלופות לא יכולה להתחרות במפעל כזה. כי מפעל של יום רביעי הוא לא מפעל של סוף שבוע. ובמילאנו, טורינו, מינכן ואולי גם במדריד ובברצלונה מבינים שהמפעל הכלכלי העיקרי של הכדורגל ישוחק בסוף השבוע. שליגת האלופות היא לא הפתרון עבורן. והכסף שייכנס אם הן ישחקו ביניהן בסוף שבוע הוא דמיוני.

זה ההגיון הכלכלי. תהיה ליגת כסף שבסוף תבלע את הכל. השאלה היחידה היא אם באנגליה או באירופה.

לפני טוטנהם ב': שיחות על הדרך
הניצחון על טוטנהאם

46 Comments

גיל 10 בפברואר 2015

אתה מאוד אופטימי. אתה רואה אומה שסירבה לוותר על הפאונד לטובת היורו שתוותר על הליגה האנגלית לטובת אירופה?

אריאל גרייזס 10 בפברואר 2015

מסכים על הכל חוץ מה'מטורף בגובהו'. אני חושב שאנשי הפריימרליג לא מבינים בכלל מה יש להם ביד. אני מסתכל על הסכומים שה-nfl מביא מחוזי שידור והפריימרליג לא מדגדגים את זה בכלל. סתם בתור דוגמא, רק על המאנדיי נייט פוטבול הם מקבלים יותר ממיליארד דולר לעונה. על משחק אחד בשבוע! ושם הכסף מתחלק על 32 קבוצות ולא על 20.
אתה רוצה להגיד לי שהליגה הפופולרית בעולם, עם קהל צופים עצום מחוץ לאירופה, לא מסוגלת להשיג חוזים כאלו?

דורפן 11 בפברואר 2015

עדיין חסר להם דבר אחד – פלייאוף. כלומר משחקי הכרעה שמביאים רייטינג עצום

איציק 11 בפברואר 2015

לא עדיף סדרות הטוב משבעה :-)

ירון 11 בפברואר 2015

נראה לי שמה שהכי חסר (כדי לקבל סכומים דומים ל-NFL, אני שמח שאין את זה כצופה) זה פסקי זמן, פשוט לרשתות השידור אין מספיק הכנסה פר משחק כדי לשלם סכומים עצומים.

אריאל גרייזס 11 בפברואר 2015

יש בזה משהו. אני חושב שזה לאט לאט ישתנה. הספורט הולך ונהיה התוכנית היחידה בטלוויזיה שאתה חייב לצרוך בזמן אמת, כלומר המקום היחיד בטלוויזיה ששווה למפרסמים לשים בו כסף. אפילו אם אין להם פסק זמן והם מוכרים את הפרסומות להפסקות או פופ-אפים כאלו כמו בערוץ הראשון.

גיסנו 11 בפברואר 2015

כל הספורט האמריקאי הרבה יותר מסחרי והסכומים שרצים שם גבוהים בהרבה. אם זה טוב או רע זה כבר די סובייקטיבי.
אבל אני מעריך גם שהאוהד האמריקאי הממוצע מוציא הרבה יותר כסף בכל מקרה.

אגב אחת הסיבות שמשחקי הפנטזי מתפתחים כ"כ בארה"ב, היא שהבינו שמי שמשחק בפנטזי מוציא יותר כסף על פוטבול ומה שסביבו – יותר אנשים משלמים על חבילות צפייה, זה מגביר את העניין ומושך קהל למגרשים, ומגביר את הצריכה של מוצרים נלווים (מלבד מרצ'נדייז – גם חברות החטיפים, השתיה הקלה והבירות מעלות מכירות בעשרות אחוזים).

זה בעיקר כי למיטב הבנתי הספורט בארה"ב מנוהל קודם כל כעסק – אם צריך לבחור בין הישגים ספורטיביים לבין איזון כלכלי/רווחים – השני יקבל עדיפות ברוב המקרים.

בני גלובינסקי 10 בפברואר 2015

נדמה לי שאי העפלה של יונייטד לליגת האלופות זה לא עניין כלכלי או תדמיתי – אלא תחרותי נטו – לא מתאים למועדון הזה להיות רק בליגה. זה מוציא מקצב.

שלו 10 בפברואר 2015

הליגה תהיה אנגלית מתוך שיקול כלכלי,
האינטרס הכלכלי יכריע שהתחרות האמתית היא בבית.
יש 6-7 קבוצות "גדולות" וכל השאר מתחרות על עונה טובה פה ושם.
יש קהל אוהדים גדול, הכנסות מתיירות והשחקנים הגדולים יגיעו אז למה לנסוע לאיטליה לשחק נגד שאריות של אימפריות,
או להילחם בקבוצה גרמנית או שתי ספרדיות.
זה לא מעניין אף אחד כמו משחק דרבי של מנצ'סטר / ליברפול / לונדון על שלל קבוצותיה.
או כל קרב בינן לבין עצמן.
ליגה אירופאית תפגע באופן ישיר בהכנסות האנגליות והיום זה כבר משהו שהן לא יכולות להרשות לעצמן…

אריאל גרייזס 11 בפברואר 2015

דרך אגב, מה שבאמת מפתיע זה שלמרות הכסף, הליגה האנגלית במונחים נטו של כדורגל לא ממש משתפרת.

דורפן 11 בפברואר 2015

היא הופכת לדעתי יותר אלימה. קבוצות החלק התחתון משקיעות בשחקנים פיסיים מאד למאבקי הירידה וכתוצאה נראה שבחלק העליון מכת פציעות זה מצב כמעט קבוע.

תוהה בדרכים 11 בפברואר 2015

לבאיירן, דורטמונד או ריאל יש פחות פציעות? ואלו הקבוצות שאני מכיר את מצבן, אני בטוח שיש עוד הרבה כאלו שאני לא מכיר ויש להן לא פחות חסרים.

תוהה בדרכים 11 בפברואר 2015

רק להוסיף, להערכתי רוב מוחלט של הפציעות לא נובעות מאלימות אלא מחוסר מזל בתיקול / נפילה או ממתיחות / קרעים שונים. מעבר לחוסר מזל, אני חושב שעומס , סגנון משחק (במקרה של דורטמונד למשל) , צוות אימון וצוות רפואי לא מיומנים מספיק, הם סיבות למכת פציעות.

Lord Anthony 11 בפברואר 2015

להערכתי מכת הפציעות היא בעיקר בגלל העומס הפיזי האדיר שמופעל על השחקנים בכדורגל של היום.
כבר היו תקופות הרבה יותר אלימות בהיסטוריה של הכדורגל.

תוהה בדרכים 11 בפברואר 2015

נמצאת בשפל של לפחות 15 שנה.

השאלה האמיתית שצריכה להישאל איך הליגה כל כך חלשה, למרות הכסף הגדול. כיום אין באנגליה כמעט כלום: לא רמה, לא את הקבוצות הטובות בעולם, לא את הרוב המוחלט השחקנים הזרים הטובים בעולם, לא יכולת ייצור שחקנים, זהות, הצלחות באירופה. אפילו תחרותיות כבר אין. "כמעט" מכוון שנשאר להם הכוח הכלכלי האדיר של "סקיי מבית והאהדה הגדולה לכדורגל אנגלי במזרח הרחוק.

מאנו 11 בפברואר 2015

אתה מאוד צודק. הליגה הזאת דוחה אותי יותר מכל ליגה אחרת, בגלל המשכורות המנופחות, דמי ההעברה הבלתי הגיוניים, המסחריות, הקהל המפונק והשקט, הסטריליות, מועדונים עם סגלים שלמים שבנויים מרוב מוחלט של זרים. כבר שנה שנייה ברציפות שאני לא מסתכל על המשחקים בליגה הזאת.

תוהה בדרכים 11 בפברואר 2015

"דוחה" זה מושג סובייקטיבי. יש הרבה אנשים שאוהבים את הליגה הזו הרבה יותר מכל ליגה אחרת ודעתם טובה כמו שלי ושלך. לעומת זאת ירידת הרמה, הכישלונות באירופה, העדר שחקנים מקומיים או חוסר תחרותיות הם דברים עובדתיים.

מאנו 11 בפברואר 2015

ברור שזה סובייקטיבי. אותי הכי מטריד איך אפשר לאהוד קבוצה כמו מנצ'סטר סיטי, למשל – עולים עם 10 זרים ושוער אנגלי בינוני. משחקים כדורגל משמים (ממה שראיתי בליגת האלופות, את הליגה אני לא רואה), האווירה באיצטדיון היא של קט-סל בנים, הבעלים שהוא בכלל מהמפרץ – מישהו יודע בכלל מה מניע אותו? האם מדובר מבחינתו מעסק כלכלי ופלטפורמת פירסום, או שיש בצעצוע הזה משהו מעבר, מבחינתו? המאמן – הביאו איזה כושל אחד שאימן פעם בריאל מדריד, עד ששם התפכחו.
אבל הכי מטריד בעיני, מעבר לאווירה הלא קיימת, זה חבורת ליגיון הזרים הזאת שמתרוצצת על המגרש, שהייתה עוברת לצ'לסי אם רק היו משלמים לה כמה פאונדים יותר. או כמובן לריאל מדריד או ברצלונה, אם רק היו רוצים אותם שם.
מי שאוהב את הליגה הזאת, שיבושם. אני מחפש בכדורגל שלי נשמה, מלחמה, זהות מקומית, טירוף ביציעים, שחקני נוער צעירים שעולים לבוגרים, כדורגל עם תשוקה. כל הדבר הזה שהיום כביכול נעלם לו. אפשר למצוא אותו בכמה מקומות בעולם, אם מחפשים טוב.

עובר אורח 11 בפברואר 2015

זה פשוט: יהיו נצחונות – יהיו אוהדים
מה שאתה מחפש קיים בליגות יותר נמוכות

ניק 11 בפברואר 2015

מאנו על איזה זהות ונאמנות אתה מדבר בדיוק?!
בספרד יש את זה? תשאל את פיגו
בגרמניה יש את זה? תשאל את לבנדובסקי וגוטצה
באיטליה יש את זה? תשאל את פירלו

בכל מקום אין ערכים אמיתיים והכל ממוסחר ומלא בכסף.. שחקן רוצה להתקדם (מקצועית וכלכלית) וממש לא מעניין אותו אם הוא בדיוק עובר ליריבה הכי גדולה שלך (או מגיע לשם בסופו של דבר)

אהד 11 בפברואר 2015

תעשה השוואה בין מספר האנגלים שמשחקים בקבוצות אנגליות לבין מספר הספרדים בקבוצות הספרדיות או האיטלקים בקבוצות האיטלקיות.
לא יודע אם זה נאמנות או יותר תחושת הזדהות של האוהדים.

ואגב פירלו, זו הייתה מילאן שהראתה לו את הדרך החוצה, לא להפך.

אריאל גרייזס 11 בפברואר 2015

זה פשוט פחות כסף. לאנגליות יש יותר כסף אז הן יכולות להרשות לעצמן לקנות שחקנים מחול, מה שקבוצות ספרדיות או איטלקיות מהדרג הבינוני לא יכולות.

אהד 11 בפברואר 2015

א. זה גם פונקציה של יכולת. השחקן הספרדי הממוצע יותר טוב מהאנגלי. על כן קבוצות ספרדיות צריכות פחות לייבא שחקנים.
ב. גם אם אני מסכים למה שאתה אומר (זה בוודאי יכול להסביר חלקית את העניין), עובדתית זה לא משנה את העובדה שיש יותר שחקני בית (או לפחות שחקנים מקומיים) בספרד או באיטליה מאשר באנגליה. ואז שוב חוזרים לעניין של היכולת של האוהד המקומי להזדהות עם הקבוצה.

אריאל גרייזס 11 בפברואר 2015

זאת שאלה של ביצה ותרנגולת. הכסף באנגליה גורם לקניית שחקנים שבתורו גורם לאי פיתוח של השחקן המקומי. כמובן, יש עוד סיבות לכך שהשחקן הספרדי טוב יותר מהאנגלי.
לגבי האוהד המקומי – בתכ'לס, בשני המקומות מצבו בקאנטים. אם הוא אוהד של קבוצה גדולה אז יכולת ההזדהות שלו קטנה ואם הוא אוהד של קבוצה קטנה, אז אין לו שום דבר למה לצפות. מועדון האלופות היום הוא מועדון סגור לגמרי

אהד 11 בפברואר 2015

אוהדים מקומיים לא פועלים לדעתי לפי הרציונאל הזה. הם פשוט לא מכוונים לאלופות, אלא במקרה הטוב לאיזה גביע או מפעל אירופאי.
בכל מקרה, אם כבר נגזר עליך להיות אוהד של קבוצה קטנה שלא תגיע להישגים, אז לא עדיף שהשחקנים שתריע להם יהיו בני עירך?

אהד 11 בפברואר 2015

אגב, אם כבר כתבת שבליגה האנגלית יש פחות מקום לצעירים, אז זה נכון גם כשמדובר בכשרונות מהליגות בדרא"מ.
ויאריאל רכשה השנה את וייטו בשבע מיליון יורו. אני מניח שהיא תמכור אותו בסוף במחיר משולש במקרה הטוב. כנ"ל קרלוס באקה או גארי מדל.
ז"א שהמצב הנוכחי מביא לטיפוח כשרונות מה שמביא למכירה במחירים גבוהים מאוד.

ירושלמי 11 בפברואר 2015

לא יודע מאיפה אתם מביאים את זה שבליגה אין מקום לצעירים.
רוס בארקלי וסטונס.
סטרלינג, אייב ופלאנאגן.
לוק שואו.
זומה.
הארי קיין, אריקסן, בנטאלב, דאייר ולאמלה.
אוקסלייד-צ'מברליין, גיבס וצ'יימברס.
איוזה פרז, קולבק ואמאובי.

ואני יכול להמשיך.
יש מלא מקום לצעירים.
גם אנגלים.
מי שטוב משחק.

ולגבי מה שאמתם קודם על ההבדלים בין הליגה הספרדית לאנגלית. הבעיה היא לר בכשרון של השחקנים, לא בקהל ולא במתקנים.
הבעיה היא במאמנים ובשיטה המסורתית שמסרבת להשתנות. עד שלא יפנימו שם כמו שעשו בגרמניה לדוגמא שהשיטה המיושנת כבר לא מתאימה, שום דבר לא ישתנה ושוב ושוב האנגליות יהיו נחותות מול הספרדיות והגרמניות.

רועי מ 11 בפברואר 2015

אריאל זה רק בתוך אנגליה. יש להם חוזים נוספים. גם במדינה השישית באירופה.
כל מזרח אסיה גם יכניס כסף. השוק הינקי גם מתעורר.
מה שמדהים זה שקארדיף הכינסה יותר מהבווארים. פי שיים יותר מחוץ לאנגליה בעונה שעברה רק שלוש קבוצות באיטליה ועוד שתיים בספרד קיבלו יותר מקארדיף

אהד 11 בפברואר 2015

מה שגורם לך לתהות האם סלטיק וריינג'רס לא היו צריכות להצטרף לפרמיירליג..

איציק 11 בפברואר 2015

עם כל הכבוד להסכם ההזוי (וכן, גם בפוטבול של ה-NFL הוא הזוי), כל עוד יש אוליגרכים ושחיים למינהים שמעוניינים להשתעשע בבעלות על קבוצות בכול מיני מדינות באירופה, לא יהיה ריכוז כסף בליגה אחת והוא ימשיך להתפזר בכמה ליגות. אני מבין שהפר-פלאי אמור לנגוס להם קצת באפשרויות, אך אני בטוח שהם ימצאו דרך לעקוף את המיכשול הבירוקרטי הקטן. אולי בלאטר, או מישהו אחר יצטרך לשם כך להגיע לעוד קוקטיל ולפתוח את הכיס כדי שיוכלו לשים להם לשם משהו.

תוהה בדרכים 11 בפברואר 2015

לאנגלים יש יתרון מובנה במכירת זכויות בחו"ל, בעיקר בגלל השוק האסייתי. מה שפחות מובן לי למה הם מייצרים כל כך הרבה יותר כסף ממכירת זכויות פנימיות. במקרה הספרדי קל להסביר את זה במכירת זכויות נפרדת לכל קבוצה והמשבר הכללי. אבל למה למשל שגרמניה, מדינה עם 80 מיליון תושבים, חזקה יותר כלכלית מאנגליה ומטורפת כדורגל לא פחות, לא תשיג סכומים גבוהים יותר במכירת זכויות פנימיות?

יש פה שלוש אפשרויות: או שהאחרים לא ממצים את הפוטנציאל שלהם, או שיש פה בועה או שהצרכן האנגלי פראייר רציני מבחינת הסכומים שהוא מוכן לשלם בPPV בהשוואה למדינות אחרות.

איציק 11 בפברואר 2015

הגרמנים פשוט שפוים יותר

מאנו 11 בפברואר 2015

לדעתי יש פה גם בועה שתתפוצץ בעתיד, בדומה לבועת הנדל"ן באנגליה

אריאל גרייזס 11 בפברואר 2015

שום בועה, להיפך. השוק פה מייצג את הצריכה

גיל שלי 11 בפברואר 2015

מסכים עם אריאל, שום בועה, ספורט וריאליטי הן העתיד היחיד של פרסום טלוויזיוני, ואנחנו רואים שתכניות ריאליטי מאבדות צפים בעונה השישית לקיומן

מאנו 11 בפברואר 2015

העליות המטורפות ללא שום פרופורציות בהסכמי השידור *בתוך אנגליה* הן בועה בעבועה.

אביאל 11 בפברואר 2015

מאנו – אשמח להסבר למה יש בועה בעבועה ? על סמך מה אתה אומר את זה ? האם המחיר של הבריטי הממוצע לחבילת השידור היא משהו שמאיים על המשך חיו הסדירים מבחינה כלכלית לדוגמא ? או כל סממן אחר לבועה, אשמח לדעת.

איציק 11 בפברואר 2015

אני "חושב בכל רם" ולא יודע באמת. האם לא יתכן שלטלויזיה הבריטית יקרה מה שקרה לערוץ 10. הרבה יותר הוצאות מהכנסות. הם התחייבו לשלם, אך אולי בסוף לא יצליחו לשלם הרבה. אז הקבוצות יתחייבו על סמך הצפי אך בסוף יהיו בבעיה. פשוט סכום אסטרונומי כזה נראה לי שיכול להיות הערכת יתר של הטלויזיה כי היא מצפה להחזיר את ההוצאה מפרסומות או כול דבר אחר.והיא לא תצליח.

איציק 11 בפברואר 2015

אני לא בטוח. כמו שבצוק איתן היה, שעת חדשות זו היתה בחסות XYZ, ככה יעשו גם פר כתבה. כתבתה של א' בנושא בריאות בחסות טבע; כתבה של ב' בנושא ביטחון בחסות תעש, וכו'. יביא המון כסף מחסויות ופרסומות גם על תוכן חדשותי או תחקירי. הכתבה בעובדה על ZYX בחסות 123; התחקיר של אמנון לוי על השדים הפרטיים שלו בחסות "מגרשי השדים." אני חושב שיש עוד הרבה נישות שטרם נוסו.

לוינטל 11 בפברואר 2015

מטורף. 1.7 מיליארד פאונד לעונה רק מזכויות שידור באנגליה. סה"כ עם הזכויות מחו"ל, אינטרנט ומאצ' אוף דה דיי יוצא 2.8 מיליארד לעונה. זה יוצא איזה 13 מיליון פאונד למשחק. 140 מיליון פאונד לקבוצה בעונה.
מעניין מה תהיה תגובת השוק של בארסה וריאל. גם הן צפויות לגדול בהתאם ובספרד הפערים הכלכליים יהיו אטומיים

עופר פרוסנר 11 בפברואר 2015

דורפן – האם אין סיכוי של ליגה מעורבת? משהו סטייל הKHL? ליגה אירופית על בסיס אנגלי?

אלון 11 בפברואר 2015

נראה לי שנכנס הרבה כסף מהשידורים בארה"ב. זה נהיה מאוד פופולרי גם בגלל שעות השידור שהרבה יותר נוחות מליגת האלופות.
אני לא אתפלא אם יתחילו לשחק משחקים של הפרמייר ליג בארה"ב כמו שה nfl משחקים בלונדון.

אהד 11 בפברואר 2015

לא שותף לדעתך. ליגת האלופות לא תיפגע משמעותית כי בסופו של יום אנשים יעדיפו את ארבע הגדולות האנגליות מתמודדות גם מול ריאל, ברסה, יובה, פסז ובאיירן.
מי שכן עשויות להיפגע הן קבוצות דרג ב' בספרד (סביליה, ויאריאל, בילבאו וכו') שכל שחקן טוב שלהן ייחטף על ידי אריות כמו לסטר וקפר. ובסוף, פגיעה בקבוצות הללו תביא לפגיעה בקרנה של הליגה הספרדית.
מצד שני, צריך לזכור גם שהכספים קצת משקרים כיוון שהשכר באנגליה הרבה הרבה יותר גבוה מאשר זה שבספרד או בגרמניה.

גיל שלי 11 בפברואר 2015

ברצלונה וריאל מצויות במצב כלכלי מורכב, בהחלט ייתכן מצב בו שמונה הגדולות באנגליה יוכלו להרשות לעצמן לשלם משכורות ששום קבוצה אחרת באירופה לא תוכל לאפשר לעצמה, וכך הליגה האנגלית תהפוך לNBA של הכדורגל העולמי. מכאן ועד דעיכת ליגת האלופות הדרך לא מאוד ארוכה

אהד 11 בפברואר 2015

אולי. בינתיים אנחנו רואים שהתנועה היא דווקא מהאי הבריטי לכיוון האיברי.
יש גם עוד פןנקציות כמו יוקרה, מיקום ותחרותיות.
אגב, ההסכם הנוכחי של הלה ליגה עם ערוצי הTV יסתיים בסוף השנה ואני מניח שהכספים שיתקבלו מההסכם החדש יהיו גם הרבה יותר גדולים וגם יחולקו בצורה שוויונית יותר.
תוסיף לזה את שני הבעלים החדשים של אתלטיקו וולנסיה ותקבל ליגה שאמורה לקבל זריקת עידוד.

גיל שלי 11 בפברואר 2015

אין שום סיבה להניח שהכספים בלה ליגה יהיו הרבה יותר גדולים בהסכם הבא

Comments closed