נשים בספורט

כתבתי היום, באותו ספר שאני עמל עליו, על ארבע נשים שביצעו פריצות דרך בספורט: פאני דוראק האוסטרלית, האלופה האולימפית הראשונה בשחייה, גרטרוד אדרל האמריקאית, הראשונה שצלחה את הלאמנש בשחייה, איימי ג'ונסון האנגלית, שטסה טיסת יחיד מאנגליה לאוסטרליה, וגם בייב דידריקסון האמריקאית – אלופה בכחצי מליון ענפי ספורט וכנראה הספורטאית האגדית ביותר בהיסטוריה.

מעניין שכולן לא סיימו את חייהן בנסיבות משמחות או חיו חיים שמחים במיוחד. ג'ונסון מתה כטייסת תובלה במלחמה, דוראק ודידריקסן מסרטן בעוד אדרל חיה עד גיל 98 – אבל כשני שלישים מחייה עברו בחרשות פיזית ובבדידות חברתית.

בצד הרומנטי אדרל וג'ונסון ביצעו בחירות גרועות מאד של גברים בחייהן. לדידריקסן היה בעל תומך, שגם היה המנהל האישי שלה וסייע לה בקידום פרוייקטים כמו סבב מקצועני לנשים בגולף. אבל אלו היו כנראה נישואי נוחות. ההנחה כיום היא שהייתה לסבית בתקופה של חוסר לגיטימיות לעניין הזה באמריקה – והייתה לה מאהבת שהייתה שחקנית גולף צעירה.

גם המאבקים שלהן היו שונים מאד. לדידריקסון יש רק שלוש מדליות אולימפיות כי מישהו החליט שלנשים יש יכולת גופנית לשלוש תחרויות אולימפיות ולא יותר. די מגוחך בהתחשב בכך שבמבחנים האמריקאים קבעה חמישה שיאי עולם בענפים שונים באחר צהריים אחד. דוראק כמעט ולא נשלחה לאולימפיאדת 1912 בשטוקהולם. מי שניסו לחסום אותה היו דווקא נשים פמיניסטיות משום שלדעתן לאישה אסור היה לשחות בארועי ספורט בהם צופים גברים. דווקא קהילת הגולשים של סידני תמכה בה וסייעה באיסוף תרומות בכדי שתסע למשחקים.

כמובן שיש פה מקריות מסויימת. רובן סבלו מקצת חוסר מזל. אבל יש פה אולי גם דפוס שממחיש את הקושי של נשים בספורט. ספורטאי גבר יכול למשל להקים משפחה גדולה ומאושרת בזמן שהוא מתחרה. לנשים זה לא אפשרי בעצם. ספורטאים גברים גם נהנים מאיזשהי חסינות חברתית לגבי התנהגות מינית פרועה. נשים עדיין מתפקדות באיזשהו עולם של פוריטניות. העיתונות למשל מסתערת על כל עניין שקשור לחיי הזוגיות של מאריה שרפובה. גם אם מדובר בבן זוג קבוע. אורגיה במסיבה של מנצ'סטר יונייטד תגיע לעיתון רק אם היו בה אי סדרים משמעותיים.

*

בלי קשר ועם קשר. העיסוק של משתמשי אינטרנט בישראל במראה החיצוני של שחר פאר הוא מאוס ברמה בלתי נתפשת. זה שיש אנשים שאבא ואמא שלהם לא חינכו אותם זה דבר אחד. מאוס בעיני שכלי התקשורת בישראל לא מסירים את התגובות הללו. כמי שמנהל בלוג אני יכול לומר לכם שלוקח בדיוק עשרים שניות לארגן פילטר שימחוק כל תגובה עם המלים "כוסית" “מכוערת", “זיון" או "עושה לה".

בהנחה שהיא כן קוראת את אשר נכתב עליה, כל ספורטאי קורא, קשה לי אפילו לדמיין את הכאב הנפשי שכרוך בכך. היא לא דוגמנית ולא חשפנית ומעולם לא נתנה לאיש רשות להפוך את המראה החיצוני שלה לנושא לדיון. זכותה של שחר פאר לקיים קריירה ספורטיבית בציבוריות הישראלית בלי להחשף לזוהמה הזו. אני מאד מקווה שתתבע יום אחד את האתרים שלא מסירים את התגובות הללו.

הלייקרס
כמה סימנים שהמשחק הזה התקיים באמריקה

51 Comments

אור 3 בפברואר 2008

אתה כותב באמת ספר?
ואם כן, האם הוא יהיה מותאם גם לאלו שאינם בקיאים בשמות, הסטוריה וכדומה כמו חלק מהחברים פה?

רונן דורפן 3 בפברואר 2008

… בודאי שהוא לא מיועד לעזי דן…

גיל 3 בפברואר 2008

אתה צודק, אבל זה קשור לבהמיות הכללית שיש בתגובות טוקבקים ברשת הישראלית. מבחינת האתרים, ככל שיש יותר ליכלוך ככה יש יותר רייטינג.

אני 3 בפברואר 2008

ככה זה שאין תרבות ספורט.

תראה אני לא יודע עלייך הרבה ולא יודע כמה זמן חיית בישראל ומתי עזבת אבל כנראה שכחת שאין פי ולא זכר לתרבות ספורט.
וככה זה כשאין תרבות.

שחר לא יכולה לתבוע את האנשים שאומרים שהיא לא יפה ולא את האתרים שמאשרים תגובות אלו.

Lets Go SHAHAR lets go

רונן דורפן 3 בפברואר 2008

אני – מדוע לא יכולה לתבוע. שמעתי כבר דעות ממשפטנים שמרגע שהם כותבים "תגובות לא ראויות לא תתפרסמנה". אני לא מתכוון למי שכותב "היא לא יפה" (מה שלא לגמרי נכון…) אלא למי שמנבל את פיו.
אבל אולי לא…

tksr 3 בפברואר 2008

הרכבת כבר עזבה את התחנה.
מי ינסה לצנזר תגובות שהן חלק מתרבות הטוקבקים בישראל ?
כנס לאתר של "הארץ" וקרא את הטוקבקים שם.הזוהמה לא פחותה גם אם הקשרה פוליטי.
במדינה שבה נחותון עלוב כמו one הוא אתר פופולארי שמרבית קוראיו הם צעירים שנהנים מהשילוב המנצח של ספורט ורכילות – מה הפלא שזו המציאות.
ומה אחריותו של צהובון כידיעות אחרונות שמכר במשך שבועות את שארפובה כדוגמנית וסמל סקס ? הבהמות שהגיעו לרמת השרון מן הסתם ניזונים גם ממנו.
מצבה של פאר,אגב, טוב ממצבה של סמשנובה בהקשר הזה.
הצטערתי שציפי אובזילר לא היתה זו שעצרה אתמול את הקריאות הבהמיות של חלק מהקהל (לבטח קהל כדורגל שהסתפח באופן חד פעמי ולרגל בואה של שארפובה אל קהל הטניס המצויין שיש בישראל).זו היתה צריכה להיות יוזמה של הנבחרת הישראלית ולא היה צריך להמתין להתערבות השופט.
שחר לא נמצאת ברמה של שחקניות עשיריה ראשונה אבל אם היא תצליח לשמור על מקומה בעשיריה השניה גם בשנתיים שלוש הבאות ותצליח לזכות במספר טורנירים בינוניים – די יהיה בכך.

שחר ע. 3 בפברואר 2008

שחר פאר לא תתבע אותם גם עם הדבר אפשרי כי היא לא תרצה שאנשים נמוכי קומה(לא במובן הפיזי)יסיטו אותה מהמטרות שלה.
האתרים עצמם צריכים לבצע סינון של תגובות סקסיטיות אשר פוגעות בכבוד הספורטאים

רונן דורפן 3 בפברואר 2008

tksr – אם מסתכלים בדרוג רואים שרק מהמקום הרביעי-חמישי בדרוג יש עליה דרמטית בנקודות. אז לדעתי בתוך העליות והירידות בין המקום החמישי לעשרים היא תבלה איזשהי תקופה בעשיריה הראשונה.

מנשה 3 בפברואר 2008

שארפובה היא תוצר מובהק של עידן בקהאם.כל נפנוף יד שלה לקהל היה מחושב,כל משפט שאמרה בראיונות היה מחושב.היא ספורטאית נפלאה ויש בה משהו אצילי,כמעט מלכותי, אבל היא גם חלק ממערכת מיומנת של יחסי ציבור.היא בודאי מודעת לכך שכל תנועה שלה מתועדת ועל כן היא חייבת להיזהר מטעויות.הזהירות הזו גורמת לה לאבד את הספונטניות ואת הטבעיות.

עזי 3 בפברואר 2008

אתה לא מתכוון באמת שהוא לא מיועד לי, רונן, אלא לא רק לי. אני מקווה….

יובל 3 בפברואר 2008

יש לי בקשה לא קשורה. יש עכשיו סיפור חדש של "ריגול" של הפטריוטס. מישהו קרא במקרה איזה דיון מעמיק בענין ויכול להפנות אותי? משהו שקשור גם מהותית בעברה (למה זה כל כך נורא, האם כדאי לשנות את החוק וכו'), וגם בעונש.

תודה מראש לעונים.

דוד מירושלים 3 בפברואר 2008

אני אישית קיבלתי את הקריזה שלי כשראיתי באיזה אתר ספורט מין סקר שבדק מיהי הטניסאית היפה ביותר שראפובה או איוואנוביץ (שראפובה זכתה אבל לדעתי זה בגלל שהישראלי החרמן מתבלבל כשהוא רואה בלונדינית, די ברור שאיוואנוביץ לוקחת).
איפה הכבוד המינימלי לספורט?
למה לא מבינים שלא משנה המראה העיקר זה הספורט?
גועל נפש

ושוב אתכם 3 בפברואר 2008

"אני לא מתכוון למי שכותב ”היא לא יפה“ (מה שלא לגמרי נכון…) "
האם ציטוט זה לגיטימי יותר מ"היא כוסית?" או "היא שווה" או "היא מגעילה?" כל התיחסות למראה של פאר או שארפובה נגועה בשוביניזם מהסוג המגעיל ביותר. אבל מכאן ועד תביעה משפטית הדרך ארוכה.
בל נשכח – חופש הביטוי הוא זכות הנתנת גם לבהמות-אדם.

אני 3 בפברואר 2008

לושוב איתכם

מדוע כל התיחסות למראה של ספורטאיות נגוע בשובניזם?
אני מסכים כמעט לחלוטים עם הדעה של דורפן אבל ממש לא עם שלך. זה ודאי לא דיון טניס אך כמו שמותר לך להביע חוות דעת על בחורה שעוברת ברחוב כך גם על כל ספורטאית.

* כשזה העיסוק העיקרי זה מגעיל!

ויכסלפיש 3 בפברואר 2008

מה נראה לכם יותר גרוע, טמבלים שמורחים משהו על שחר פאר או עורכים מכובדים כביכול, ששולטים על ייצור התוכן, ושולחים את השכירים שלהם לחטט בספא אצל שראפובה וללוות אותה לקניון בנימוק הטפל ש"זה מה שהקוראים רוצים" בעיני הטמבלים בזויים חסרי השפעה אבל העורכים גורמים נזק בלתי הפיך.

martzianno 3 בפברואר 2008

(כנסו, כנסו – אחד שיודע!)
מכיוון שלוקח עשרים שניות כמו שאתה אומר, לסנן תגובות בלתי-הולמות, הרי שלא יהיה מופרך להסיק שאותם אתרים המפרסמים אותן למעשה מעודדים את התופעה.
הבעיה מחריפה כשהטוקבקים הופכים למוקד הדיון, במיוחד באתרים המתיימרים לייצר תוכן עיתונאי. בישראל הטוקבקים הפכו לסטנדרט בכל אתרי החדשות המובילים וזה לדעתי מצביע על רמת התקשורת הנמוכה בארץ ועל חוסר האחריות שלה. העיתונאי והלשונאי רוביק רוזנטל הגדיר את הטוקבקים כ"כיכר העיר של הלוזר" ולא נותר אלא להנהן בהסכמה (ולמצוא אתרים בהם עדיין מתקיים שיח תרבותי).

רונן דורפן 3 בפברואר 2008

ל"ושוב אתכם" – בכוונה הבאתי את הדוגמא הזו, כי זה כן עניין של סגנון. איש לא אומר שלא ניתן להתייחס למראה של בחורה במידה סבירה. אבל לא בצורה בוטה.

ושוב אתכם 3 בפברואר 2008

אני ו-רונן. לא ולא. זה לא עניין של סגנון ולא עניין של מידה. הסגנון והשפה של רונן אינם עליונים על אלו של אחרון המגיבים ב-ONE.
זה התוכן שקובע. שחר פאר היא שחקנית טניס שמעמידה את כישוריה כספורטאית לרשות הדיון הציבורי. לא את גופה. אפילו לא קצת (אני) ואפילו לא אם השפה שלך גבוהה גבוהה (רונן).
וחוץ מזה – תתערב מיכלי לאלתר!

Gilad Bloom 3 בפברואר 2008

It is a touchy issue especially in tennis and there is some double standart because women's tennis has gotten much more popular since players like Kournikova started the trend of the "sexy female tennis player",it brought new audiences to women's tennis-the stupid shouvinistic male,a very big and important part of the market…this is all good for the game off course but the price is that the "plain looking" girls are subjected to humiliating remarks and being compared by insensitive vulgar people,the talkback is a very cowerdly way to express yourself and people are writing vicious stuff just for shock value,it is not only in Israeli websites,go on utube into some of the talkbacks,the last one i went in was Bobby Fisher,some of the the stuff that was said there is unprintable…like someone mentioned the freedom of speech goes both ways but i agree with Ronen,it is one thing to comment about how atractive or unatractive a person is when you are in a bar with the boys or when you are watching tv at home,it is another thing to write it on a popular website,i'm pretty sure that the players are reading it,by the way they have been doing surveys in magazines and websites on the sexiest male athelete in the world and we all know how much money Beckham makes without being that great so it can't be argued that it's strictly a shouvinistic issue,it has been proven scientifically that good looking people(and tall people) make more money in this world,what we are talking about is people having the dignity and the culture to understand that there is a way to express yourself without being insulting 

Gilad Bloom 3 בפברואר 2008

By the way i agree about the crowd in the Fed Cup match,they were vulgar and barbaric,i wrote about it today in Globes in my summary of the match,it is simply embarrasing as an ex player and as a sports fan

michaly 3 בפברואר 2008

בבוקר בבוקר.עכשיו אני עסוקה בתהייה האם הג'איינטס קיבלו חינוך בריטי והם חושבים שזה טוב לחזור ממשחק פוטבול עם שלוש נקודות. (נכתב ב3:42 לסיום הרבע השלישי)

רונן דורפן 4 בפברואר 2008

בינתיים הם הפכו את זה לחתיכת משחק? אולי הפטס לא מצלמים?

Gilad Bloom 4 בפברואר 2008

Macabi Pats just scored,another NY team that chokes….

Gilad Bloom 4 בפברואר 2008

Amazin!!!Giants!!!!Eli is the man..

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 4 בפברואר 2008

לגלעד, אני חושב שפתחת פה תיבת פנדורה… וניתן לחלק את הספורט הנשי ל-2 קבוצות עקריות:
הענפים לובשי המכנסיים ולובשי החצאית.

בענפים בהן המיניות של המשתתפות מוסתרת כגון כדורגל נשים, אחוזי הרייטינג לעולם לא יתקרבו למקבילה הגברית.

לעומת זאת בספורט בהן נחשף קצת בשר כמו כדורעף חופים (משהו יודע שגם גברים משתתפים בספורט הזה???) או טניס יש אופזיציה נשית לספורט הגברי או יותר נכון לומר שיש גם אזכור מה למקבילה הגברית.

היה פה דיון לפני כמה חודשים לגבי מהות הספורט, ואחת המסקנות היתה שספורט הוא מה שמשודר בטלויזיה, ראוי להוסיף ועובר מסך בצורה הכי טובה.

לגבי הטוקבקים ב ONE, למה שמשהו יבזבז זמן לקרוא או לכתוב את השטויות האלו ???

IDO 4 בפברואר 2008

לגלעד, אני חושב שפתחת פה תיבת פנדורה… וניתן לחלק את הספורט הנשי ל-2 קבוצות עקריות:
הענפים לובשי המכנסיים ולובשי החצאית.

בענפים בהן המיניות של המשתתפות מוסתרת כגון כדורגל נשים, אחוזי הרייטינג לעולם לא יתקרבו למקבילה הגברית.

לעומת זאת בספורט בהן נחשף קצת בשר כמו כדורעף חופים (משהו יודע שגם גברים משתתפים בספורט הזה???) או טניס יש אופזיציה נשית לספורט הגברי או יותר נכון לומר שיש גם אזכור מה למקבילה הגברית.

היה פה דיון לפני כמה חודשים לגבי מהות הספורט, ואחת המסקנות היתה שספורט הוא מה שמשודר בטלויזיה, ראוי להוסיף ועובר מסך בצורה הכי טובה.

לגבי הטוקבקים ב ONE, למה שמשהו יבזבז זמן לקרוא או לכתוב את השטויות האלו ???

גיל 4 בפברואר 2008

יש!! אחד הרגעים הספורטיביים הגדולים של חיי! איך אומרים, אין שמחה כמו שמחה לאיד. אני לא מאמין שהם הפסידו את זה.

גלן (בו) 4 בפברואר 2008

באסטר דאגלאס למרות הכל

גלן (בו) 4 בפברואר 2008

רונן: אני חושב שהשבועיים האחרונים קצת משכיחים את לורנס טיילור, לא?

גיל 4 בפברואר 2008

משכיחים את לורנס טיילור? לא הגזמנו? שוב, אנשים בטח יתחילו לחרוץ דיעות אחרי משחק אחד, חשוב ככל שיהיה. אולי בריידי הוא לא כזה גדול בגלל שהוא הפסיד (ולא הוביל למהלך מנצח)? האם איליי פתאום ברמה שווה לפייטון?

המשחק היום מוכיח עד כמה פוטבול הוא משחק גדול וכמה המומנטום בו חשוב, בתוך ומחוצה למשחק. הפטריוטס היא בלתי עצירים בחצי הראשון של העונה אבל ככל שהעונה התקדמה הם נחלשו יותר ויותר וזה שהם לא הפסידו היה עם הרבה מזל, ויכול להיות שנתן להם תחושה של בלתי פגיעות. לעומת זאת הג'יאנטס צברו מומנטום אדיר וניצחו 12 משחקים רצופים בחוץ! כך או כך, אחד הסופרבולים הגדולים בהיסטוריה ראינו היום.

גלן (בו) 4 בפברואר 2008

אני מנסה לזכור מה הכי הלם אותי וזה ברור לי: 10 דק' בדרייב הראשון היו של הגיאנטס. אני מרשה לעצמי להתלהם ולאמר שניהול המשחק של קופלין בודאי ביחס לאיכויותיו היה מדהים.

גלן (בו) 4 בפברואר 2008

עזוב גיל, זה בתגובה לביקורת (בחלקה מוצדקת) שרונן העביר פה ובעיתון. עת להתלהם.

גלן (בו) 4 בפברואר 2008

בוא נאמר שראינו פה איכויות לורנס טיילוריות וניצא בשלום.

רונן דורפן 4 בפברואר 2008

גלן – בכל מגרש פוטבול – מחופי קליפורניה ועד האפלצ'ים. מוורמונט ועד נוואדה, מתייצב הגארד הגדול בצד העיוור של הקווטרבק. זו האנדרטה של ללורנס טיילור.

בדומה – בצד ההתקפי של המשחק- בריידי מעולם לא היה גדול כמו מונטנה, ובלי קשר להפסד היום. השוואה בין תקופות לא קבילה אלא בעניין אחד. מי שינה את המשחק ומי לאץ בריידי הוא אולי שכלול של מונטנה אבל תרומתו לשינויים במשחק זניחה.

ניו אינגלנד לא השיגה את העונה המושלמת כי הם הקבוצה הטובה של עידן השוויוניות ותקרת השכר – אבל לא בפער איכותי מהליגה כמו קבוצות גדולות מהעבר. שיקגו 85, סן פרנסיסקו 89- פשוט גמרו כל משחק פלייאוף באמצע הרבע השני.

גיל 4 בפברואר 2008

לא קראתי מה הוא כתב אבל זה באמת לא חשוב. אני עדיין המום מהמשחק הזה. ברבע הרביעי היו 3 שינויי תוצאה שזה שיא סופרבול. שני ט"ד של איליי ומהלך אחרון, אולי הכי גדול אי פעם בסופרבול, חותמים סופית את הדיון על האיכויות שלו. בסוף הוא יזכה ביותר סופרבולים מהאח שלו.

רונן דורפן 4 בפברואר 2008

אגב, גיל. למרות הסופרבול הגדול אי פעם – אני לא שותף לדעתך כי הוא מראה משהו על הבריאות של הפוטבול.

הפוטבול הוא הספורט שהכי הושחת על ידי הסטרואידים. הגודל של קווי ההתקפה הפך אותו להרבה יותר משעמם משהיה בעבר.

הארוע שנקרא סופרבול הוא, כפי שכתבתי לפני שנה, דוחה. והעובדה שמעניקים את הגביע את לכמה זקנים מיליארדרים שמחזיקים בקבוצה היא פשוט מאד מאד לא מלבבת.

זה לא בא לומר דבר על המשחק הזה.

גיל 4 בפברואר 2008

בקשר לבריאות הפיסית אתה בוודאי צודק. אני גם לא שותף לגועל נפש של כל מה שמסביב לסופרבול. החל מהשבועיים הכי מיותרים בעולם, דרך מסיבות עיתונאים מטופשות עם שאלות ותשובות עוד יותר מטופשות, וכלה בהתארכות המשחק כמו מסטיק. אבל במה הענקת הגביע פה שונה מקבוצה בנבא או בבייסבול שזוכה בתואר?

מרקפוצ'ינו 4 בפברואר 2008

אני לא יכול לתאר לכם את ההרגשה שהייתה לי אתמול בחצות כשהבנתי שאין מצב שאני מחזיק את עצמי ער עד המשחק (תוצאה של איזה 7 שעות שינה במצטבר בכמה ימים האחרונים)…וההרגשה בבוקר שאתה מגלה שהפסדת חתיכת משחק היא גרועה אף יותר….טפו!

רונן דורפן 4 בפברואר 2008

גיל – הענקת הגביע לא שונה מבכדורסל ובבייסבול – זו מין המחשה לכך שהאמריקאים חיים נוראה בנוח עם המסחור בספורט. כנראה בגלל שהם פחות צבועים…

גילי 4 בפברואר 2008

לא נעים להזכיר זאת אבל צפיה בשידור החוזר של המשחק בין אובזילר ושארפובה מגלה שבעת שהקהל התחיל לגנוח שחר פאר נראתה משועשעת ביותר ואפילו מתמוגגת מהתנהגות הקהל.
הפוסלת במומה פוסלת וכל הכבוד לאיתן בקרמן על הטור המדויק שלו.

מרקפוצ'ינו 4 בפברואר 2008

גילי- גנבת לי את התגובה!

איפה אפשר לקרוא את הטור של בקרמן?

לון 4 בפברואר 2008

רונן, בחזרה לנושא הפוסט – אני לא יודע האם אתה מתרכז רק בתקופות מסויימות, אבל התייחסות לבילי ג'ין קינג מתבקשת. היא היתה פורצת דרך בספורט ובחיים, השתתפה ב"קרב המינים", הלסביות שלה היתה דיון ציבורי (שלא ברצונה) ועוד.

כפי שכבר נכתב כאן, ההתייחסות בטוקבקים למראה הטניסאיות לא שונה מטוקבקים בנושאים אחרים.

ודרך אגב, שראפובה עוסקת גם בדוגמנות ומקבלת חוזי פרסום ענקיים בגלל המראה שלה, כך שהיא לא יכולה לבוא בטענות על עצם ההתייחסות למראה שלה. כמו בהרבה עניינים אחרים, אופן ההתייחסות הוא הקובע.

ובקשר לסופרבוול – תזכורת נהדרת שבספורט, במשחק אחד, באמת הכל אפשרי.

לון 4 בפברואר 2008

מרק, זה הלינק לכתבה של בקרמן:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/950790.html

רונן דורפן 4 בפברואר 2008

לון – מאריה שארפובה דגמנה ובכך מזמינה הערות לגבי המראה שלה. היא לא הופיעה בסרטי פורנו או פרסמה ספר זכרונות מחיי המין שלה. אז ההתייחסות צריכה להיות בפרופורציות.

בילי ג'ין תוזכר. ארבעת הנשים הללו הן מלפני מלחמת העולם.

התגובה של שחר פאר היא בהחלט מאכזבת. רוב הספורטאים לא מנצלים את מעמדם לשפר דברים – והיא כרגע אחד מהם.

בכלל, וזה בעיקר ממעקב אחרי התקשורת כי לא הייתי בארץ, נראה שגביע הפדרציה עימת את עולם הספורט של ישראל לזמן קצר עם ספורט ברמה עולמית. ומלבד ברמת המשחק של הטניסאיות שלנו, שהייתה סבירה פלוס, לא יצאנו מי יודע כמה.

גלן (בו) 4 בפברואר 2008

עכשיו עם ההאנג-אובר אחרי כל הסיירה-נבאדה אפשר להרגע. אני רק שואל איך יקראו לתפיסה האחרונה של טיירי אחרי ההשתחררות של מנינג? THE CATCH OR THE MOVE כבר דיי תפוסים.
אני מסכים עם ההבחנה של רונן על חלוקת הגביעים. לקח לי זמן להבין שאני חיי בנוח עם המסחריות כל עוד יש תחרותיות לשמה.

רונן דורפן 4 בפברואר 2008

טיירי ענה בצניעות שזה היה catch 2. זו תפיסה יותר מדהימה מזו של קלארק – בעיקר השמירה על הכדור. אבל מצד שני היא לא הכריעה סופית, אלא רק מנטלית, את ההתמודדות.

michaly 4 בפברואר 2008

קודם כל, אני מתנדבת לנפק שלל הערות סקסיסטיות על השבדים בסוף השבוע, בשביל האיזון.

חוץ מזה אני מסרבת להתייחס לטוקבקים ונראה לי בזבוז זמן לקרוא אותם ולא בריא לעור הפנים להתעצבן מהם.

אבל אנשים תמיד יתייחסו לצורה חיצונית של מי שנמצא במרכז תשומת הלב הציבורית, ולא משנה אם אותו אדם שאליו מופנית תשומת הלב הוא דוגמן, שחקן, ראש מדינה או ספורטאי. ככה זה הטבע האנושי ומה לעשות שאנשים יפים נהנים יותר. החוכמה היא לדעת להתייחס למראה החיצוני באופן שולי יחסית להישגים האחרים של אותו אדם (אם יש לו) ולא להפוך את זה לעיקר.

מה שכן, עד היום גברים מסוימים נוטים להאשים נשים שצופות בספורט בכך שהן רק מסתכלות על איך השחקנים נראים ולא על היכולות הטקטיות שלהם. יכול להיות שהגיע הזמן להפסיק עם ההתנשאות הזאת. חלקכם לא הרבה יותר טובים כשזה מגיע לספורט נשים.

לעומת זאת, הקושי להיות גם אישה וגם ספורטאית מקצוענית, שזה הנושא המקורי של הפוסט, הוא אכן אמיתי, אבל גם ממנו לא הייתי עושה טרגדיה גדולה מדי. עדויות שהצטברו על שולחני טוענות שילד שווה יותר ממדליה אולימפית ולגדל ילד שייצא בנאדם ולא ישאיר טוקבקים בהמיים באינטרנט דורש כנראה יותר מכמות האימונים שצריך כדי להצליח להגיע לחבטת גב היד המושלמת.

גלן (בו) 4 בפברואר 2008

קצת חסר דמיון (לא שלי יש כינוי יותר טוב). הוא פשוט הדביק את הכדור לקסדה….

legal alien 4 בפברואר 2008

18:1 בייבי
הפטס היו 18:0 עד ינואר, אבל הג'י מן 1:0 בפברואר. יופי של חגיגות היו ברחובות מנהטן אמש.

מנשה 4 בפברואר 2008

אחד שהטוקבקיסטים בישראל עוד יחגגו על השם שלו אבל למי אכפת – מאנוצ'ה הערב עם עוד שער ענק שלא הספיק לאנגולה נגד מצרים וחבל שפרגוסון בחר להשאיל אותו יונייטד היתה יכולה להעזר בו כבר העונה

Comments closed