סוונסי. שידור מרגיז יותר מהפסד

פשוט שחצנות של רשת משודרת

רחוק מלהיות המשחק הכי גרוע של יונייטד השנה. במושגים של מגיע לקבוצת צמרת כנראה הגיע לה – כלומר היא לחצה מספיק. אבל יש גם את המגיע של קבוצות תחתית – מאמץ וארגון, אז גם לסוונסי מגיע ההישג שלה. אפשר לשפוט את התוצאה על פי גישת ״ועדת החקירה״ ולקבוע שההגנה הייתה יכולה למנוע את השערים. אבל ברמה האסטרטגית הסיבה היא שרוני ואן פרסי היו מאד גרועים. ופלאיני בסופו של דבר גם.

אבל האמת הפסד הוא לא דבר מרגיז כמו שחצנות. את המשחק ראיתי בבאר תל אביבי – ובמסכים אחרים היו צ׳לסי משידור זר ומשחק של ברצלונה – אבל יצא שהשער השני של סוונסי לא שודר. למה? כי הרשת המשדרת בישראל עברה לסטמפורד ברידג׳. לא להראות קליפ של שער אלא כדי להראות ויכוחים בעקבות כרטיס אדום.

למה אני קורא לזה שחצנות?

אני הראשון להגיד שאני לא מבין טלוויזיה. אני עיתונאי של העיתונות הכתובה. אבל את השידור הזה בו עוברים בין מגרשים לא ראיתי בשום מדינה. וראיתי כדורגל ביותר מארבעים מדינות. האם באמת הגיוני שבכל אחת המדינות הללו – רובן עם מסורת כדורגל ותרבות כדורגל בכמה רמות מעל ישראל – לא מבינים איך צריך לשדר משחקי כדורגל? ורק אנשי צ׳רלטון, מכל המשדרים בעולם, הסיקו במשרדים שלהם בהרצליה, שמה שאוהדים באמת רוצים זה מעברים ארוכים בין מגרשים.

מכיוון שאני חי בחוץ לארץ, הרבה ממה שאני יודע על השידורים של משדרי הכדורגל השונים מגיע מהדיונים בבלוג. ולא פעם אני קורא על בורות ואינטרסנטיות של פרשנים. אבל האמת היא ששיטת השידורים הזו של צ׳רלטון גרועה מכל פרשנות גרועה – הורסת לחלוטין את חווית המשחק. ולא.. היא לא נותנת תחושה של ״חגיגה של כדורגל״.

ולחשוב שאתה חכם יותר מעשרות רשתות משדרות בעולם היא שחצנות.

וזה נכתב לפני המשחק:

mom
לפעמים הסטטיסטיקה היא לא רק שקר. אבל לפעמים שווה לעמת אותה עם המציאות כפי שהיא נדמית לכם.

כך למשל לפחות אני כתבתי לא פעם שלדעתי הגנת צ׳לסי היא הטובה באירופה. מאד התפעלתי כשאת שער החוץ בסן-ז׳רמן הם הבקיעו במבצע התקפי בין שלושה שחקני הגנה. אבל כשאני מסתכל על המציאות. ההגנה הפנטסטית הזו ספגה 21 שערי פרמייר ליג והגנת יונייטד שנשפכים עליה קיתונות של ביקורת ספגה 24. הפער בין הקבוצות הוא בהתקפה.

אפשר להטפל עד מחר לכל האשלי יאנגס של העולם. די מאריה, רוני, ואן פרסי ופלקאו צריכים להפיק הר של שערים. זאת רביעיה שחייבת לתת 60 שערים ו-30 בישולים בעונה לבדה. העובדה שהם לא התפוצצו היא 90% מהבעיות – יחסית למטרות העונה הזו. שהיו מאבק על האליפות וכרטיס לאלופות ונשארו כרטיס לאלופות וסיום יפה לעונה. אזכיר את האליפות האחרונה: ברדק הגנתי טוטאלי אבל רוני וואן פרסי פשוט היו יתרון גול וחצי בחדר ההלבשה.

וכמו כן יש לפעמים תחושה שהבעיה של יונייטד היא מול הקבוצות החזקות. במציאות הטבלאית – שוב, לעומת המטרות – הבעיה של יונייטד אחרת לגמרי. היא צברה למשל רק 8 נקודות בחמישה משחקים מול הקבוצות מתחת לקו האדום. אפילו עוד 4-5 נקודות משם וכל הסיטואציה עכשיו שונה לחלוטין.

יונייטד אמנם במקום השלישי אבל היא לא תעלה לליגת האלופות אם לא תתחיל לנצח בחוץ. 3 ניצחונות ב-12 משחקים הם קטסטרופה. להערכתי צריך לנצח 3-4 משחקי חוץ בכדי להבטיח את הכרטיס הזה, ושבעת משחקי החוץ עד סוף העונה כוללים מוקשים מאד רציניים: צ׳לסי, ליברפול, ניוקאסל ואברטון.

ראיתי רק משחק חוץ אחד של יונייטד השנה. ה-0-0 בטוטנהאם. בשום משחק אחר לא ראיתי השתלטות אמיתית על המשחק ומנגד גם לא ראיתי מיונייטד ניצחונות חוץ מהסוג היעיל והמרושע. בלי היוזמה אבל עם מתפרצות הרסניות. לכאורה היה משהו מזה נגד ארסנל וסאות׳המפטון אבל במציאות יונייטד הייתה צריכה להפסיד את המשחקים הללו.

אם ואן חאל לא ימצא את הדרך לנצח די בקלות יריבות כמו היום הוא ייכשל.

"הגיקים האלו, שלא השיגו בחורות בתיכון"
הניצחון בסאות'המפטון

89 Comments

אלון 21 בפברואר 2015

מסכים לחלוטין – הבעיה העיקרית היא בייצור מצבי הבקעה ובניצול שלהם. פלקאו משחק גרוע וכנראה שלא מדובר רק בחלודה, והרבה מהאחריות לכך שלא מנצלים מצבים היא עליו.

אבל הבעיה החמורה יותר היא בשחקנים היצירתיים – די מאריה מאכזב מאוד, כשהתוספת העיקרית שלו למשחק של יונייטד זה הרמות מסובבת לרחבה, ומעטות הפעולות הבאמת יצירתיות או מתוחכמות שהוא עושה. מאטה והררה שאמורים לתרום בהיבט הזה לא נמצאים מספיק על המגרש ולכן אי אפשר להאשים אותם. רוני תרם גם בשערים וגם בייצור מצבים כשהיה בעמדה המתאימה (חלוץ או מספר 10). מה שקשה לי להבין הוא האם הבעיה בייצור המצבים נובעת מהשיטה שמעדיפה החזקה בכדור מאשר כמה שיותר לחתור לכבוש, או שהיא נובעת משחקנים שלא מספקים את הסחורה.

בכל מקרה – ההצהרות שרוצים להביא עוד קשר (וספציפית את בייל בסכום מופרך) מאכזבות. צריך בלם טוב ואולי חלוץ (ואן פרסי רוני ו-ווילסון לא מספיקים, ופלקאו בתקווה לא ימשיך לעונה הבאה. אולי צ'יצ'ריטו יוסיף את העומק הדרוש כשיחזור מהשאלה)

חז 21 בפברואר 2015

אני שואל ברצינות- אתה באמת חושב שלא צריך להביא קשר לאמצע? תזכור שכרגע ה"קשר המרכזי" שלנו הוא שחקן שאמור להיות רחוק מהשער לא יותר מ-20 מ'.

אני אפילו לא מבקש גניבה כמו מאטיץ', אי אפשר איזה מטווידי או וראטי סטייל?

no propaganda 21 בפברואר 2015

וראטי זה בדיוק מה שחסר ליונייטד, רק שאני לא רואה סיבה הגיונית שפריז תמכור אותו.
גם מטואידי הוא שחקן יותר טוב ממאטיץ אבל הוא דווקא לא יפתור את הבעיות של יונייטד, הוא לאשחקן שמנהל משחק שזה מה שחסר באמת.

אלון 21 בפברואר 2015

אני מסכים שרוני לא צריך לשחק בעמדה הזאת, אבל בדיוק בעמדה הזאת יש לך שני שחקנים שאני אישית מבסוט מהם – קאריק ובלינד.

בשיטת היהלום אתה משחק בעצם עם שחקן אחד כקשר אחורי ולכן זה מספיק. אם נעבור לפרקים ל-442 הקלאסי, אפשר לצוות את קאריק עם בלינד, או כל אחד מהם עם הררה או פלאייני (בעיקר הררה לטעמי) בתור 50-50.

הבעיה בסגל הנוכחי לדעתי היא פחות האיכות שיש לך בעמדה אלא ריבוי הפציעות של קאריק שגורם לזה שמצב שקאריק ובלינד פצועים באותו זמן הוא לא מופרך, ואז אתה כבר בבעיה.

יוסי מזרחי 21 בפברואר 2015

אלון,
שום ציוות מתוך המבחר האפשרי כרגע לא יכול לתת לנו מצב של שליטה ודומיננטיות או לפחות שויון בתחום הזה אם מושא ההתיחסות הוא קבוצות הדרג הראשון.
זה יכול לעבוד מול סואנזי או QPR אבל לא בליגה של הגדולים.
מכאן ששום דבר לא יעזור באמת, אלא פתרון של בעית הקישור האחורי. אם נניח בצדק, שקאריק מצוי בסוף הדרך אז המבחר קטן יותר והבעיה גדלה. כל זה הוא לא מחדל של ואן חאל אלא עוד מימי סיר אלכס, שיבש את פוגבה שכבר אז בסתמן כפתרון מתאים, ואחר כך של ואן חאל שיכול היה, וידע שיש בעיה והיה לו כסף ואפשרויות ולא עשה כלום, אולי בציפיה לסטרוסמן תוך וויתור על עונה שלמה,(לא לשכוח) ומתוך חשיבה שהשיטה ההזויה של שלושה בלמים, תיתן לו יותר כח במרכז,עם פחות איכות.
כאשר הבעיה הזו תיפתר, עם הרבה כסף וסביב למישהו שיכול למשוך על גבו קבוצה שלמה, אז יהיה זמן ומקום לשאר הבעיות, בלם, כנף שמאל וחלוץ. הכל מתחיל ונגמר במרכז. תשאלו את מוריניו.

אריק 21 בפברואר 2015

קיסמים לעיניים – צ'ק
מקורות צריכת קפאין – צ"ק
ילדים אורחים שעושים מלא רעש – צ'ק
לפטופ בהשג יד עם מטלות לשבוע הבא – צ'ק.

הביאו את סוואנסי!!!
נשעמם אותם כל כך שהם יצטערו שלא נשארו בליגה הוולשית!!

אופיר 21 בפברואר 2015

הגדול מכולם.
ההנאה מהפסד של יונייטד לא שלמה בלעדיך.

matipool 22 בפברואר 2015

(-:)

D! פה 22 בפברואר 2015

מצטרף. עוד כמה שנים כאלו ואני אשכח שמה הדבר הכי טוב שיצא מהפרישה של פרגוסון.

חיים 21 בפברואר 2015

האסון הגדול היה בלסטר .שלוש נקודות פארש.

D! פה 21 בפברואר 2015

יש שם לסיבה שיונייטד ספגה רק 24 שערים והוא – דה חאה. לא – ההגנה.

גיא 21 בפברואר 2015

בדיוק מה שבאתי להגיד. בלי דה חאה יונייטד עם 10 נק' פחות ו10 שערי חובה יותר.

דורפן 21 בפברואר 2015

מה זה משנה? השערים לא נכנסו.

אלון 21 בפברואר 2015

כנראה שבלי קורטואה גם צ'לסי הייתה סופגת עוד כמה שערים ומפסידה עוד כמה נקודות.

D! פה 21 בפברואר 2015

אני חושב שזה משנה כי יש לסטטיסטיקה הזו יותר סיכוי להתיישר. מסכים שבפועל, את הטבלה זה לא מעניין.

יוסי מזרחי 21 בפברואר 2015

ואן חאל לא מצא (בלשון עבר) את הדרך לנצח בקלות ,למרות שיש לו אוסף שחקני התקפה יוצא דופן ולכן הוא כבר נכשל.
גם אם נהייה ברביעיה למעלה, וגם אם ניקח גביע. הוא כבר נכשל.
בזה שאנחנו לא נראים קבוצה, לא חושבים כקבוצה, וברובד העמוק יותר, כנראה שהשחקנים לא מאמינים ביכולתו להפוך אותם למכונה ולכן אלו הן התוצאות.

קורא 21 בפברואר 2015

לגמרי איתך, הבעיה היא לגמרי בואן חאל ובשיטת המשחק שלו שהיא מאוד מוריניואית – שליטה ודומיננטיות מתוך הנחה שיבוא הגול מתישהוא, וסירוס הרוח של היונייטד מתקופת פרגוסות שמהותה היתה להכניס 4 שערים ושהיריב יכניס שלושה. זה פשוט לא עובד. בעולם מושלם הייתי רוצה לראות את פרגוסון ומה שהוא היה מוציא מהסגל הזה, אין לי ספק שיונייטד היתה במקום הראשון כרגע בפער גדול.

Roy 21 בפברואר 2015

מצטער להתפרץ כך בלי קשר לפוסט עצמו, אז סליחתי מראש.
אך למישהו יש מקור טוב למציאת סטרימים למשחקים (acestream, sopcast), כעת ש-wiziwig נסגר?

תודה מראש!

אריק האדום 21 בפברואר 2015

כל משחק שלנו תמצא לינקים בקישור הזה, תמיד תמצא משהו טוב
http://www.ronaldo7.net/video/manchester-live/manchester-live-stream.html

אריק האדום 21 בפברואר 2015

מבחינת איכות צפייה, לא בהכרח מבחינת איכות משחק

edgecator 21 בפברואר 2015

כשואן חאל יחליט להפסיק לחפש סיבות להפגין את כישורי גניבת הדעת שלו, אז אולי יגיע הר של שערים (או גבעה. או תלולית). כי אתה יודע, בינתיים הוא מרוצה מהתפוקה ההתקפית של הקבוצה, ומציג תימוכין בדמות הצמד של סמולינג.
אני אהיה בשוק טוטאלי אם הם ישחקו היום סביר פלוס.

ברק רום 21 בפברואר 2015

הי רונן. מסכים ומוסיף: כל משחק שפלקאו ורובין על נמגרש, זה משחק שהולך לפח. במצב הנוכחי- אנו הקבוצה שמייצרת הכי מעט הזדמנויות בליגה, ובעלת החוד הכי חלש. צריך להחזיר את רוני לשפיץ- הוא שווה גול כמעט כל משחק. יש להריץ את ווילסון לצדו כדי לנסות להרויח שח התקפה לעתיד. די מאריה משמאל, הררה מאחורי החלוץ, ימוזאי מימין

דורפן 21 בפברואר 2015

אני גם חושב. ואגב הסיבה העיקרית לכך היא שאם מישהו יזרוק אותם לספסל אז כשהם יחזרו להרכב הם יבקיעו.

גל 22 בפברואר 2015

מסכים לגמרי ברק, רק חבל שואן חאל עסוק בלתת קרדיט לואן פרסי רק על סמך הדרכון ההולנדי שלו ולא שום דבר אחר. באמת.. למה נגד סוונזי הוא לא ירד ודי מריה כן? מה לעזאזל הוא עשה במשחק?
הבעיה הכי גדולה שלי היא שאין שום התקדמות בשיטה, ואן חאל מאוד מאכזב אותי בדרך הזאת כי לא איכפת לי לראות עונת מעבר(נוספת), רק שלאט לאט נראה שיפור, ולא את אותו חרא מדכא כל משחק.

צור שפי 21 בפברואר 2015

תיקון הגהה קטן: קיתונות.

מומין 21 בפברואר 2015

רונן, לדעתי יש סתירה מסוימת בין זה שאתה סולד מתרבות ה"מאני-בול" ו"הפנטזי-ליג", ובין האמירה שלך שרביעיית די-מאריה-פלקאו-רוני-ואן פרסי צריכה לתת 60 שערים ו-30 בישולים בעונה. מאיפה המספרים האלה וההערכות האלה? בעיקר על בסיס דברים שהשחקנים האלה עשו בעבר, בליגות אחרות ותחת מאמנים אחרים. לא נראה לי הגיוני שמתוך ה-90 שערים האלה שצריכים לבוא מהרביעייה הזאת, מגיעים כל כך מעט ועדיין אפשר להאשים את השחקנים שהם לא בכושר. דווקא בגלל שאף אחד מאותם ארבעה לא בכושר, ולא מספק את מה שהוא "צריך", דווקא בגלל זה המסקנה העיקרית היא שהמאמן הוא החוליה החלשה, כי אחד לא בכושר – יכול להיות, שניים לא בכושר – גם אפשרי, אבל שלושה וארבעה לא בכושר ולא מראים מגמת-שיפור – זה אומר דרשני לגבי האדם שנותן להם את ההוראות (או שבאו חייזרים ולקחו מדי-מאריה ופלקאו את הכישרון שלהם כדי לשחק כדורגל נגד באגס באני, גם זה יכול להיות…)

דורפן 21 בפברואר 2015

מקבל… אז 50 גולים? ואגב, לא התכוונתי ל-90 גולים – יכולים לבשל אחד לשני…

אילן 21 בפברואר 2015

עד שמשחקים טוב חוטפים כזה גול… אם ימשיכו לשחק ככה זה לא יגמר 2-1

קירקגור 21 בפברואר 2015

חובה עלייך להעביר את החבילה לעונה הבאה…

בר שושני 21 בפברואר 2015

זה היה איום ונורא.

גודזילה 21 בפברואר 2015

המאמן. הזה. נכשל. יותר. ממויז.
המזל שלו שגם קבוצות אחרות לא מצליחות.
אפשר בשקט לסיים כבר את הניסוי הכושל של תמהוני זה.
לדפוק ת׳ראש בקיר שמוריניו רצה לבוא ולא נתנו לו.
מועמדים שכדאי להביא: סימאונה או רונלד קומן.

אריק האדום 21 בפברואר 2015

קלופ

יניב פרנקו 21 בפברואר 2015

סימאונה לפני הכול ואם לא כבר עדיף לתת לגיגס או שחקן עבר אחר .
בסיטואציה הנוכחית זה או את הטוב ביותר או מישהו שמכיר את המערכת .
קלופ או גווארדיולה יצטרכו לעשות מהפיכה נוספת בסגל כדי לקבל את השחקנים הנכונים לכדורגל שלהם -סימאונה יוציא מהקיים 150 אחוז .

wazza 21 בפברואר 2015

מה הבאתם לי את סימאונה?? לא נשכח את מונדיאל 98!!

הנבל 24 בפברואר 2015

יתכן שאני מהמיעוט בדעה זו , אבל גיגס היה שם כשמוייס נכשל והוא עדיין נמצא שם כשואן חאל מאותגר. העונה הזו צפיתי בכל הראיונות שהיו עם ואן חאל (98% לפחות). ואני יכול להגיד לך שלגיגס יש יד באיך שהקבוצה נראית. ואן חאל אמר לא פעם , שגיגס מכין "מצגת" וטקטיקה על הקבוצה היריבה , הוא מראה אותה לואן חאל ,הוא עורך אם יש מה לערוך ואז גיגס מעביר אותה לשחקנים. כך פחות או יותר זה עובד שם. גיגס לא גאון טקטי ,ומבין הפרגי בייבס (להוציא את ניקי באט מהמשוואה) הוא מהפחות מוכשרים באספקט הזה. סקולס או נוויל (גארי) נראים לי כמי שמבינים עניין טיפה יותר.
אבל במצב ובהשקעה שבה יונייטד נמצאת , אני לא רואה מאמן יותר ראוי מואן חאל , (חוץ מ-פפ גווארדיולה או מוריניו).
(אני לא רואה את קלופ מצליח בפריימר ליג)

אם אכן לגלייזר תגמר הסבלנות כלפיו ,יש לי תחושה שילכו על הארי רדנאפ.

תומר ש 21 בפברואר 2015

אנדר הררה נכון להיום הוא השחקן השדה הכי טוב במנצ'סטר יונייטד. מגיע קרדיט למויס על שרצה להביא אותו ומינוס ענק לואן חאל שייבש אותו שני שליש עונה.
לגבי ההפסד – אני מוכן לחיות עם הפסדים כאלה כשמשחקים טוב (יחסית) ושולטים, ולא כמו הרצף האחרון של משחקים שבהם אולי ניצחנו אבל זה היה נראה רע מאוד. לצערי, כמו אחרי לסטר ואן חאל כנראה ישנה גישה חזרה לכיוון השעמום.

יוסי מזרחי 21 בפברואר 2015

כדי להיות בעל זכות יוצרים ….. אני לא אתאבל אם גם די מריה יגשים חלום לשחק בפאריז.
מה נשאר להגיד? אולי טוב יותר לטווח הארוך שלא נסיים בארבע הראשונות…. הכסף שילך לאיבוד בכל מיני חוזים הוא ממילא כסף של השודדים, ומה איכפת לי מהזונות האלה?
מענין איך יסביר הדגנרט הזה את המשחק.

אריק האדום 21 בפברואר 2015

אני מתגעגע אליו מאז שפרש, אבל עכשיו זה כבר געגוע של גור שאימא שלו עזבה ולא חזרה. ורעב. וקר. ועייף.

אביעד 21 בפברואר 2015

על צד השלילה – 3 בלמים, ינוזאי כקשר מרכזי, פיל ג'ונס מרים קרנות, די מאריה כחלוץ, ייבוש תמוה של אנדר הררה, הפיכת פלאיני לאופציה התקפית מרכזית, נטרול מוחלט של ויין רוני (בעיקר בתור סוג של קשר צד), אשראי בלתי מוגבל לואן פרסי, חוסר שימוש בכישורים ההתקפיים של שאו, אובדן של פלקאו.
על צד החיוב – הבאת דיילי בלינד, הקידום של פאדי מקנייר.
בחיי ששאני לא רואה סיבה לתת לואן חאל עוד עונה. מילא אם היה מדובר בעוד שנה בכדי "להשלים את המהפכה". אבל מדובר כנראה בעוד 100-150 מליון של רכש לאדם שאחרי 150 מליון ושלושת רבעי עונה בוחר מדעת להשתמש בפלאייני כפליימייקר ואופציה התקפית מרכזית, אולי אפילו ראשונית.
כל דפי הסטטיסטיקה והטיעונים העאלק מתוחכמים לא יעזרו. כבר לפחות כמה חודשים שברגע שאנחנו קצת מסתבכים, ואן חאל עובר לשיטת תעיפו לפלאייני. לפחות כמה חודשים (בערך מאז ניוקאסל בבית) שאנחנו משחקים כדורגל נורא. בלי תחכום, חשיבה או מהירות. זה על המנג'ר. ואן חאל נכשל ובסוף העונה הביתה.

Georgie Best 21 בפברואר 2015

אנחנו עם 47 נק', למויס היה את זה אחרי 27 משחקים, לואן חאל אחרי 26, מה, לא רואים את השינוי האדיר?
אה, וזה בעונה של 2 מפעלים בלבד (כי הברקנו נגד מ.ק דונס), עם למעלה מ-150 מיליון ליש"ט על רכש, הקבוצה שמשלמת את השכר שחקנים הכי גבוה בליגה.
ואן פרסי צריך להיעצר על שוטטות, אם הקהל של סוונזי לא שר לו we thought you are dead לא הייתי שם לב שהוא על המגרש, פלקאו נראה כמו טורס בימי צ'לסי (הרעים במיוחד), רוני מסורס, די מאריה לא פוגע, מאטה בין הבודדים שדופק מספרים בכלל שכחתי שהוא בסגל שלנו, הררה שאולי שחקן השדה הכי טוב שלנו מסופסל 2/3 מהעונה, אנחנו מעיפים כדורים בלי כתובת, מוסרים אחורה יותר מאשר ב-20 השנים האחרונות ומציגים כדורגל מביך.
אבל היי, ואן חאל הרי יודע מה הוא עושה, זה עבד נהדר במשחקי ההכנה בארה"ב והרי אנחנו גם הקבוצה במקום הראשון לפי הטבלאות שלו שלפיהן גם לא העפנו כדורים מול ווסטהאם.

אז כן, אולי לשם שינוי הגיע לנו יותר מאשר מה שצברנו במשחק הזה, אבל כמה פעמים זה היה הפוך העונה?

הררה היה מצוין ובלינד בהופעה מעולה בעיניי, רכש מצוין ועל זה כן מגיעות מחמאות להולנדי המנותק.

הביתה, אני אומר את זה כמעט חודשיים, אני הכי בעד סבלנות שיש אבל ההולנדי השחצן הזה סירס לי את הקבוצה, מחר אולי גם בטופ 4 לא נהיה ואז מה הוא יגיד?
7 מחזורים עברו מפתיחת הסיבוב השני ועוד לא פגשנו את צ'לסי, ליברפול, סיטי או ארסנל.

סופו של כל בלון להתפוצץ.

סימנטוב 21 בפברואר 2015

מה זה כל הפזמיזם הזה? בדקות שהיינו לא רעים תוכנית המשחק של מויס הביאה אותנו עד לפאתי הרחבה. יש התקדמות פילוספית גם ניטשה מסכים בסוף נתגבר על המכשול. השאלה היא מהו המכשול.

Danny - Long Island 21 בפברואר 2015

מחצית שנייה טובה ליוניטד ללא יכולת הבקעה, פשוט כך. אי אפשר לומר ש LVG לא ניסה לתקוף. הוא ביצע חילופים מוקדמים והתקפיים, מה עוד אפשר לבקש. פלאני בהחלט לא מתאים במרכז המגרש ודי מאריה ממש חלש. מאמן חדש לא יכול לעזור בטווח הקצר. הפתרון לא נראה פשוט….
דרך אגב: איפה טל המנצ׳סטרי ????

אביעד 21 בפברואר 2015

דני, אין ממש טעם לפטר את ואן חאל כרגע. בסוף העונה.
מה אפשר לבקש? שימצה את הכישורים של לפחות חלק מהשחקנים שלו. אם השחקן היחיד שנראה דומה לשחקן כדורגל הוא הבחור שואן חאל מייבש על הספסל מאז מחזור חמישי בערך, אז כנראה שאפשר לבקש מהמנג'ר יותר ממה שאנחנו מקבלים.

Danny - Long Island 21 בפברואר 2015

נראה שהוא בכל זאת החליט לשנות. רוני מתופקד שוב כחלוץ ואנדר חזר להרכב, לא?

אריאל גרייזס 21 בפברואר 2015

אין ספק, החגיגה אנגלית הזה היא בלתי נסבלת. וזה ביום טוב יחסית שכמעט ולא היו גולים אז לא היו כמעט מעברים. על זה נאמר – תפסת מרובה לא תפסת.
ולחשוב שצרלטון הם עוד היותר טובים מבין הערוצים שמשדרים ספורט.

קורא אדוק 21 בפברואר 2015

ברוך הבא לארץ
מה עם איזה מפגש עם הקוראים באיזה בר? אורן יוסיפוביץ עשה משהו בסגנון באוזן בר לא מזמן על נושאים שמעניינים אותו…
אני ממש בעד,מאמין שההענות תהיה גדולה :-)

אסף THE KOP 21 בפברואר 2015

הם כמו הנשיא המצחיקול שלנו.
מנסים להיות ממלכתיים עם כל אוהדי הקבוצות.

אסף THE KOP 21 בפברואר 2015

תשובה ל-26 (אביאל)

דורפן 21 בפברואר 2015

קורא – הציעו לי את זה… אבל לא ברור לי מה בדיוק אני אמור לעשות באירוע כזה :-)

wazza 21 בפברואר 2015

לקנות לנו בירה

Shutzi 21 בפברואר 2015

מחצית ראשונה רעה, אבל עם גול קבוצתי יפה. ומה קורה אחרי שעולים ליתרון? נותנים להם לחזור לאחר שתי דקות ממהלך שהתחיל בהוצאת חוץ!!!
את המחצית השניה התחלנו טוב והיה לחץ חזק של יונייטד במשך כרבע שעה, שלא הניב יותר מדי הזדמנויות טובות, ואז מקבלים גול בהתקפה היחידה של סוואנסי. איך אף אחד לא היה שם לסגור את הבעיטה של שלבי? נכון שהיה חוסר מזל, בזה שהכדור פגע בגומיס, אבל למה לתת לו לבעוט ללא מפרע מאזור מסוכן. קיוויתי שנמשיך ללחוץ, אך הגול שינה את המומנטום ופגע בבטחון של הקבוצה וההמשך היה רע.
היינו חייבים את פלקאו ברחבה וקשה להבין למה הוא לא נכנס. בזבזנו שני חילופים על המגנים, שבאמת היו רעים, אבל זה משאיר אותך עם חילוף אחד. בכל זאת היה עדיף פלקאו על מאטה, לאחר שנכנסנו לפיגור.
חייבים להודות, יונייטד פשוט קבוצה לא טובה ונכון לעכשיו לא מגיע להיות בארבע הראשונות.

Danny - Long Island 21 בפברואר 2015

לצערנו: פלקאו ממש לא התשובה

Shutzi 21 בפברואר 2015

מסכים שפלקאו הוא לא השחקן שישנה יותר מדי עבור יונייטד העונה, אבל אני מאמין שהוא לכל הפחות היה עושה יותר מואן פרסי במשחק הספציפי הזה.

אמיר המקורי 21 בפברואר 2015

היום הסתיימה לה "האגדה" של היונייטד משחקת טוב ומבינה את השיטה של LVG והראייה היא הפסידה רק פעם אחת בחמישה עשר משחקי ליגה.
כשאתה מפסיד פעמיים בעונה לקבוצה בנונית ומטה שמכרה לאחרונה את השחקן הטוב ביותר שלה אתה כנראה נאבק על מקום ארבע במקרה הטוב
אני באמת לא יודע אם LVG הוא "גונב דעת" ובטוח שאיני מבין כדורגל טוב ממנו אבל הנה מה שאוהד כמוני שנתן להולנדי כמה מאות ימיי חסד מרגיש לאחרונה לפחות כסיכום זמני לתקופת שהותו של ההולנדי בטראפורד קשישא.

1. מבין כל קבוצות הצמרת(1-7) היונייטד משחקת את הכדורגל המשעמם ביותר וזה לא פחות ממדהים כשיודעים מי השחקנים שבסגל.
2.ההולנדי מדבר המון על שיטת משחק אינטליגנטית כביכול המקדשת החזקת כדור,אני רואה קבוצה שלפחות 20 אחוז מהמסירות שלה הולכים
אחורה לשוער ושאר האחוזים ברובם הינם מסירות סרק במרכז המגרש שאינן מאיימות על היריב.
3.כל שחקני הרכש שהגיעו מלבד רוחו ולפרקים הררה ובלינד לא מביאים את הערך המוסף ששחקן חיזוק בסכומים האלו אמור להביא.
4.אף לא שחקן אחד ביונייטד השתפר מאז הגעת ההולנדי, חלק מהשחקנים לא השתפר וחלקם האחר אפילו נסוגו ברמתם!
5.לאחר סיום מסכת הפציעות המדהימה שהקבוצה עברה ולאחר כמה מאות ימים אתה מצפה ממאמן ברמתו של ההולנדי לגבש הרכב בו הוא מאמין,
בפועל זה לא קורה ובכל משחק יש שנים או שלושה שינויים שלא מאפשרים לקבוצה להתחיל לשחק על "עיוור".
שחקנים כבר לא יודעים את מקומם על המגרש שלא לדבר על אלו שלא יודעים האם יפתחו או שיהיו על הספסל.
6. זו אמורה הייתה להיות שנה של בנייה ע"מ שבעונה הבאה יבוצע הליטוש הסופי ליצירת קבוצה בריאה וחזקה.
חוששני שאנו נגיע בסיום העונה פחות או יותר לאותו המצב בו התחלנו את העונה הווה אומר לא התקדמנו והתבזבזה לה שנה.

דורפן 21 בפברואר 2015

אני לא הייתי מבטל את הסברה שיש שיטה והשחקנים מבינים אותה אלא שהשיטה איננה טובה :-)

יוסי מזרחי 22 בפברואר 2015

יתכן ויש שיטה ויתכן שהשחקנים לא מבינים אותה.
זה יתכן, מפני שתיאורטית קיים סיכוי לאפשרות, הרי לא מדובר במתימטיקה .
המציאות מראה קאוס מוחלט, גם בשיטה/שיטות שלא מחזיקות מעמד יותר משני משחקים רצופים וגם בהרכבים שההבדלים על פני שבועיים-שלושה גדולים לפעמים מהדמיון, וכאשר ה'שחקנים' כולם לא מבינים אותה, גם אם היתה קיימת, אז מעשית אין שיטה.
ובלי משחקי מילים וחידודי לשון, אני מניח שעם מאמן אמיתי, סביר ובינוני, נניח לרגע דיויד מוייז, ועם עוד שנה כמו זו המבוזבזת עכשיו ועם מאה וחמישים מליון פאונד, היינו במקום אחר.

edgecator 22 בפברואר 2015

ואן חאל מעוות כל נתון שמציג את תוצאות השיטה שלו באור שלילי באמצעות הסברים מצוצים מהאצבע שלא עוברים את מבחן המציאות, לי זה נראה כמו "גניבת דעת". ובכלל, הבן אדם דמגוג ממדרגה ראשונה. עכשיו, אני חלילה לא טוען שאני מבין בכדורגל יותר ממנו או מכל אחד אחר – אבל יש לי זוג עיניים ושכל ישר, ממש כמו לך.
ומעבר לזה אני מסכים.

אביאל 21 בפברואר 2015

בקשר לשידורי צ׳רלטון, מילא היום עוברים רק בשערים, זה עוד איכשהו נסבל, אבל פתאום עוברים בלי שום סיבה, עוברים לעיתים למשחקים גמורים על חשבון משחקים מותחים, פשוט לא מובן.

דורפן 21 בפברואר 2015

קליפ קצרצר של שער זה כן משהו שיש בכמה ארצות. מחכים להפסקה ונותנים את זה מהר בלי הילוך חוזר. אבל מעבר למשחק של צ׳לסי – דווקא בדקות שהוא מופסק – כדי לשמוע את זלצר ואיינשטיין מסיקים שהגיע לשחקן אדום – מה זו הזוועה הזו?

Danny - Long Island 21 בפברואר 2015

Watch on sling

אבישי 21 בפברואר 2015

לגבי צ'רלטון, עוד בתחילת הדרך הם לא השכילו להבין שמי שמוכן לשלם עבור כדורגל אנגלי ייעשה זאת בשמחה עם השידור האנגלי המקורי והתעקשו לדחוף שדר ופרשן שלרוב כופים עלינו דעה לא מנומקת.

אבו צ'יצ'ריטה 21 בפברואר 2015

שלושים טריליון דולר על רכש ובסוף אשלי יאנג וולנסיה נזרקים להציל את המולדת. המתמטיקה הזו בעייתית.

Danny - Long Island 21 בפברואר 2015

מי אשם? קנו שחקנים מעולים על הנייר! מי התנגד לרכישת די מאריה? פלקאו? שואו? לא זכור לי….
זה שאין חיבור, או שיטה טובה או קליק, די ברור לכולנו

הנבל 21 בפברואר 2015

אני מצטט תגובה שלי מ 19 במאי 2014 13:20 , הפוסט עם הכותרת "בהנחה שואן חאל".

"
הנבל-

לא מתלהב מהמינוי. כעיקר כי רובנו רוצים שיהיה בקבוצה זכר אלפא שישלוט בחדר הלבשה ֚ אבל מצד שני כולם שוכחים שאנחנו בפריימרליג וזו לא הליגה הגרמנית או הספרדית.
משמע אם אכן גיגס יהיה עוזרו היחיד בלי איזה עוזר גאון טקטי אז העונה הבאה תהיה זהה לעונה הזו ֚ראינו כבר את גיגס גם כעוזר וגם כמאמן העונה והוא לא הגווארדיולה בטח לא המוריניו הבא.
לכן עם כל הכבוד ֚ויש הרבה֚֚ ֚ אנחנו טוחנים מים פה.
הליגה האנגלית זו לא הספרדית איפה שהטקטיקה חשובה רק ב3 או 4 משחקים בעונה והשאר זה גרנאדה ואלצ׳ה.. באנגליה אם אתה לא בא עם טקטיקה מותאמת וגאונית נגד כל יריבה .. אתה תפסיד נגד הרוג׳רס והמוריניו֚׳ס והמרטיניזים….
להגיב

דורפן-

אתה חושב שלואן חאל יש בעיה בהבנת טקטיקה של כדורגל? יש על האיש הרבה ביקורות – זו לא נוטה להיות אחת מהן.
להגיב
"

טעיתי.

תוהה בדרכים 21 בפברואר 2015

רמת המאמנים בפרמרייליג היא בדיחה, אז כן, טעית.

תוהה בדרכים 21 בפברואר 2015

בהכללה כמובן. יש ספציפית מספר קטן (מאד) של מאמנים טובים, אבל הרמה הכללית והממוצעת נמוכה מאד. ההנחה שצריך להיות גאון טקטי בשביל להתמודד עם ה"רוג'רסים והמרטינזם" – מה הם עשו בקריירה שלהם בדיוק- מופרכת היום בדיוק כפי שהיא הייתה בתחילת העונה.

אני מזכיר לך בעונה האחרונה שלו בבאיירן, ואן חאל הוביל את השלד הנוכחי אל מחוץ לליגת האלופות ובעונה האחרונה שלו בברצלונה פוטר שהקבוצה שלוש נקודות מהקו האדום. היו לו גם הצלחות, אבל זה לא שבליגות אחרות הוא שלט ללא עוררין.

אריק 22 בפברואר 2015

+1. בדיחה.

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2015

מה שקורה ביונייטד מזכיר לי ממש את התקופה השניה של ואן חאל בברצלונה. מקובעות, ריבים עם העיתונות, מסרס את השחקנים המוכשרים שלו (מי היו לו אז – סביולה וקלויברט וריקמלה, אם אני זוכר נכון) מערכים הזויים. בול אותו דבר היום.

ניק 22 בפברואר 2015

נו, הוא גם העלה מהנוער ונתן צאנס לאיזה שחקן נחמד, צאבי שמו… ובסופו של דבר הוא בנה בסיס לקבוצה של רייקרד, שהייתה קבוצה מעולה וזכתה באלופות…
גם בביירן, אם אני לא טועה הוא נתן צאנס ראשון למולר ובכל מקרה גם שם הוא השאיר תשתית מצויינת. זאת שזכתה בטרבל.

אפשר להעביר עליו הרבה ביקורות היום, אבל אי אפשר לזלזל במה שהוא השיג בקריירה שלו. גם בכביכול כשלונות שלו הוא עשה דברים חשובים מאוד בכדורגל.

הנבל 22 בפברואר 2015

ניק אני לא יודע כמה נכון זה להגיד שמאמן מסויים "העלה מהנוער" או "גילה" איזשהו שחקן.
בסופו של דבר השחקנים שבאמת מוכשרים מוכיחים את עצמם ועולים לבוגרת. ובודדים הם המאמנים שלא מעלים מהנוער כל עונה לפחות שחקן אחד.
דעתי בנושא מולר וצ'אבי ,היא שהכשרון שלהם היה מעלה אותם מדרגה עם ובלי ואן חאל. (לגבי מולר אגב , הוא שיחק עם הקבוצה הבוגרת הרבה לפני שואן חאל הגיע , ואם אני לא טועה הוא אפילו הבקיע שער בליגת האלופות לפני שואן חאל בכלל היה שם.)

באיירן ,איאקס ,ברצלונה ויונייטד. אחד הדברים שמשותף להן זה שיש להן את מחלקות הנוער הפוריות ביותר. וכל שנה הן מעלות כישרונות.

אבי 21 בפברואר 2015

לא פחות משחצנות, מדובר בקמצנות. צ'רלטון גובים הרבה כסף אבל מתחזקים רק שני ערוצים שאמורים להספיק לליגה אנגלית + ישראלית + עוד כמה. אם היו פותחים עוד 2-3 ערוצים (ב HD, אם אפשר) לא היתה מתעוררת הבעיה כלל.

חז 21 בפברואר 2015

דווקא בזה אתה טועה. הם רוצים עוד ערוצים וביקשו מהרשות הרלוונטית, אבל לא נותנים להם כי רוצים לשמור שלא תשלם להם על 4 ערוצים 150 שח בחודש. זו לפחות הסיבה הרשמית.
יצא לי לכתוב להם בשבוע שעבר אחרי הביזיון בשלושת המשחקים המשולבים של יונייטד סיטי וצ'לסי. אני מצטט את אשת יחסי הציבור שלהם (חלק רלוונטי) "אנחנו משתדלים לתת מענה לכמה שיותר אונדים ולכן השידורים עם הפריצות והשידורים המשולבים".
אני חושב שאין אוהד אחד, שהוא לא נייטרלי, ונהנה מהשידור הזה. אני אישית העשפתי לראות מול ברנלי באינטרנט מאשר את ה"חגיגה" של צ'לסי ואברטון.
אגב, אמור להיות להם אינטרס לשדר משחק של ליבפרול או יונייטד מול ליגה זיבי מאשר משחק גדול אחר או אפילו צלסי נגד סיטי. תנו מענה למי שמשלם לכם

אבי 21 בפברואר 2015

תודה על המידע, אבל אני לא מבין: הרשויות יתנגדו לכך שנקבל 4 ערוצים באותו המחיר?

חז 21 בפברואר 2015

אני לא יודע בדיוק מה הסיפור אבל שלמה מן כתב בעין השביעית לפני כמה חודשים שצרלטון הגישו בקשה לשני ערוצים נוספים וכרגע המועצה לא ממהרת לאשר. אני בטוח שארבעה ערוצים לא יהיו באותו מחיר של שני ערוצים. זו אמנם רק סברה שלי שלא מבוססת על כלום כחוץ מעל המחירים בשוק אבל, מניח שהמחיר יהיה בן 3 ספרות.

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2015

כן, הרגולטור לא רוצה את זה, צ'רלטון מתים לפתוח עוד ערוץ. אל תשאל אותי בדיוק למה לא נותנים להם

D! פה 22 בפברואר 2015

מן הסתם כי זה יעלה לנו (לכם) עוד כסף. אם לא היום אז בעוד שנה.
אני לא חושב שיש מניעה טכנולוגית לשדר שני משחקים על אותו ערוץ ולתת לשלט בבית לבחור. בעצם חשבתי ככה אבל אני לא בטוח. אני בטוח שאפשר לבחור בבית ערוצי סאונד שונים, אז למה לא ערוצי וידאו?

ובכלל, זו הליגה האנגלית שאשמה – שילמדו מהליגה הישאלית לפרוש את כל המשחקים על פני שלושה ימים ולאורך כל היום.

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2015

אני לא חושב שזה יעלה עוד כסף. ולגבי מגבלה טכנולוגית – לא יודע אם באופן כללי, אבל ישראל היא כל כך מוגבלת טכנולוגית שאני בספק אם זה אפשרי אצלה. רבאק, שני ערוצי הברודקאסט המרכזיים שלנו עדיין לא משדרים ב-HD.

D! פה 22 בפברואר 2015

זה לא עניין טכנולוגי, אנחנו שוק צרכני גרוע במיוחד.
כרגיל, כל מה שאפשר להעתיק מהאמריקאים אנחנו מעתיקים, בתנאי שזה חוק או תרבות שהיא נגד האיש הקטן/הצרכן, בתנאי שזה משהו גרוע ולא נכון. את החלקים הטובים אנחנו משאירים להם כדי שנוכל להגיד 'אמריקה, איזה יופי'. גם את תרבות הסופר-מרקטים, למשל, העתקנו מארה"ב. מודה שאין לי מושג אמיתי אבל אני מתקשה להאמין שהלקוח האמריקאי זוכה ליחס גרוע כמו פה.

זו סתם בושה שהם מרשים לעצמם לשדר באיכות כזו.

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2015

אין ספק בכלל שזה נובע מהעובדה שהישראלי הוא הצרכן הכי גרוע בעולם. מצחיק שהדבר שהכי מפחיד ישראלי זה לצאת פראייר ולמעשה הוא הצרכן הכי פראייר ביקום.
אבל התוצאה של זה היא שמבחינה טכנולוגית אנחנו הרבה פעמים מפגרים מאוד, כי הצרכן לא יודע לדרוש את מה שמגיע לו.
אבל עזוב אופציה לבחור משחק בשלט – למה שצ'רלטון לא יאפשרו לי, מנוי שלהם, לבחור את המשחק שאני רוצה באתר שלהם? הרי מדי פעם הם משדרים משחקים און-ליין – תנו לי את המשחקים המעניינים במחשב ואני אראה שם. למה אתם כובלים אותי?

D! פה 22 בפברואר 2015

מה הרווח שלהם בזה?

אני בכלל שואל למה אין ליג פאס של הליגה האנגלית כמו ב-NFL?

שש שנים אני רואה כדורגל במחשב. בחינם. אני מוכן לשלם להם מחר. מה מחר?. בשש יש משחק. אני מוכן לשלם בשש. לכל העונה.

אריאל גרייזס 22 בפברואר 2015

לדעתי זה בעיקר עניין של זכויות שידור. צ'רלטון בארץ וסקיי באנגליה לא משלמות הון עתק כדי שתוכל לקנות את המשחקים עצמאית.
הגיים פאס של הפוטבול הוא משהו שאתה לא יכול לעשות בארהב אלא אם אתה כבר מנוי על דיירקט טיוי שלהם יש את הזכויות

D! פה 22 בפברואר 2015

אני לא באנגליה
ולא חושב שצ'רלטון משלמת יותר ממש שאפשר להרוויח ממכירה ישירה. אפשר גם לפצות את צ'רלטון, כביכול, על כל מנוי מישראל, או שצ'רלטון תהיה הגוף המתווך והיא תעביר אחוזים נוספים לליגה, ככה גם ניתן יהיה להציע למנוי לבחור בין לשמוע את קראגר מפרשן לבין סביק סלצר.

יואב מקטמון 21 בפברואר 2015

הרבה מה להוסיף על מה שנאמר למעלה אין לי.
גם מעט הכח או החשק שהיו לי לתגובות ציניות, משועשעות, מרוצות מעצמן ונורא צודקות, נגמר לי מזמן.
ובכל זאת אוסיף שאני לא רואה מצב בו אנחנו גומרים מעל מקום שביעי.
רק התמוטטות בלתי צפויה של סאות'המפטון תעלה אותנו למקום שישי.
לארסנל יש בעלות על המקום השלישי, וטוטנהאם וליברפול הרבה יותר טובות, מאורגנות וחזקות מאיתנו.
פשוט איום ונורא.

אבי 21 בפברואר 2015

לגבי המשחק: קיוויתי שנגיע לסידרה מול הגדולות אחרי רצף של ניצחונות, ועם קבוצה שקיבלה צורה, ואז אולי יהיו כמה הצגות. זה לא הולך לקרות. אני חושש שנגיע לסידרה הזאת בגישה של הולנד במונדיאל: קבוצה שמרגישה מוגבלת ומחפשת לעקר את היריבות, ואז לגנוב שער. נעשה להם את המוות, ולא ניהנה מזה.

שמעון 22 בפברואר 2015

סגידה תקשורתית לא ברורה לואן חאל..
אלישע לוי היה מביא יותר נק עם כזה סגל!!!

אני מנסה לחשוב מה היו עושים למויז באותו מצב עם אותו סגל…

Van gaal is a genius!!!!

רטקסס 22 בפברואר 2015

דורפן, קצת אוף טופיק לכתבה הנל, אבל לא מגיעה לנו איזו רשומה על מיוות'ר פקיאו?
בכל זאת, אחד מאירועי הספורט הגדולים של העשור. מקווה שלא יאכזב.

רונן דורפן 23 בפברואר 2015

כשיתקרב

גיל 23 בפברואר 2015

קרב מיותר שמסמל את שקיעתו של האיגרוף.

כספרי 23 בפברואר 2015

לבעיה של יוניטד קוראים רובין ון-פרסי
מ.ש.ל

Comments closed