יומן אליפות של הניינרס. פנטזיות של אביב

נסיון מעניין, גם אם בעל סיכויים נמוכים, של סופרסטאר אמיתי

eee

סוף סוף משהו לא מדכא יוצא מהפורטי-ניינרס. הם החתימו את שחקן הראגבי-ליג הכי טוב בנמצא. ראגבי-ליג למי שלא יודע הוא ענף ספורט קצת אלמוני – הראגבי הבינלאומי המוכר הוא ראגבי יוניון – אבל הוא משחק יותר אגריסיבי, למעשה גרסת אחד-על-אחד של הראגבי ומשוחק באלימות שמשחקת בגבולות הלגיטימיות. צפו בוידאו הבא ותחליטו בעצמכם אם ראיתם ענף ספורט אלים ומלוכלך מזה. אמנם מדובר בסרט היילייטס.

מהתקופות שחייתי באוסטרליה בהחלט אני זוכר שחקנים שחשבתי שכדאי שינסו את כוחם בNFL – בעיקר מל מנינגה הגדול של קנברה, קווינסלנד ואוסטרליה. אבל האמת שהפערים הטכניים והטקטיים בין המשחקים כנראה גדולים מדי. וליתרון האחד של שחקני ראגבי ליג – יכולת אירובית גבוהה יותר כי הם משחקים 80 דקות נטו ולא חמש – אין ממש משמעות.

אבל הוא בכל זאת השחקן הכי טוב של הענף שלו. והוא אחד מאותם ספורטאים נדירים שמצליח לרקוד בתוך מרחץ דמים. ושחקן ראגבי ליג משחק הגנה והתקפה כך שהוא קשוח מאד. אם יהיה בלוקינג בק שפעמיים-שלוש במשחק מקבל מהלך נשיאה אז אולי בכל זאת יהיו קטעים.

לפחות הזדמנות להראות לכם שחקן נפלא מענף לא מוכר:

יאללה טריידים
#מכביבול – פודקאסט 031

44 Comments

מעיין אוהד מכבי 4 במרץ 2015

נשמע כמו גימיק ולא יותר מזה. בכל מקרה, עם קפרניק (לא מתלהב ממנו) ופרנק גור (שימשיך לדעוך להערכתי מפאת גילו למרות שהוא אדיר) ובלי ההגנה שהארבו הביא עימו, תתקשו מאוד להעפיל לפלייאוף גם העונה.

בני תבורי 4 במרץ 2015

אתה גם אוהד יונייטד?

מעיין אוהד מכבי 4 במרץ 2015

חיובי. למה?

אגב, אני טוען שזה גימיק כי בראגבי מתקלים רק מהמותן ומטה, וכי סט הכישורים והחוקים של ראגבי שונים מפוטבול. ניסוי מעניין, שזה תיאור שנשמע הרבה על העונה הזאת של הניינרס.

בני תבורי 4 במרץ 2015

כי מרבית בעלי כדורי בדולח באים מקרב אוהדי יונייטד.

Oded 4 במרץ 2015

ראיתי רק חלק אבל נראה לי כמו אחלה מחזיר בעיטות

גיל 4 במרץ 2015

זה תמיד ניסויים מעניינים אבל רובם לא מצליחים. חוץ מזה שהפוטבול צריך להוריד הקסדות והספורט יהפך לבטוח יותר.

דורפן 4 במרץ 2015

לא חושב שהיה מקרה אחד מוצלח. כי כמה שהוא נפלא אנחנו צופים במשהו שונה. מישהו שרץ כשהוא עייף ממאמץ של שעה נגד מי שמתגוננים אחרי מאמץ של שעה. זה פשוט משהו אחר. כמו לראות מישהו נותן ספרינט מדהים בסוף ריצת 10000 ולהפוך אותו לרץ 200

CK7 4 במרץ 2015

זה משהו שהניינרס מנסים לעשות – כמו למשל הפרוייקט עם לורנס אוקויה זורק הדיסקוס האולימפי…שנמצא אצלם בקבוצת האימון…
נקווה שישתלב בעיקר בספיישל טימס בהתחלה ואולי בהמשך לתוך המשחק עצמו

ריצ'י מקאו 4 במרץ 2015

נפלא. חבל שהוא לא עובר ליוניון. אחת הבעיות הכי גדולות של הראגבי יוניון האוסטרלי, היא איבוד הכשרונות לראגבי ליג וקצת גם לפוטי.
בכל מקרה. כיף לראות כאן כתבות על ספורט פחות מוכר.

דורפן 4 במרץ 2015

כן. אם הו משועממם שינסה יוניון

ריצ'י מקאו 4 במרץ 2015

טוב. אני מוכן להלחם על זכותך לטעות…

רוג'רס אהרון 4 במרץ 2015

קפרניק צריך לחשוש למקומו

אריאל גרייזס 4 במרץ 2015

אני מוכרח לומר שציפיתי לסוג של בושידו מעורב בקרב איגרוף בסרטון למעלה ודי התאכזבתי. מרבית התיקולים הם תיקולי פוטבול סטנדרטים, רק שכמובן בלי קסדות ומגנים זה נראה יותר כואב, אבל זה לא הרגיש לי אלים בצורה קיצונית.
באיזה תפקיד הוא בכלל אמור לשחק – הגנה או התקפה? ואפשר הסבר על ההבדלים בין סוגי הרוגבי?

דורפן 4 במרץ 2015

ראגבי ליג הוא 13 על 13 לעומת 15 על 15. אבל ההבדל העיקרי הוא כזה: בראגבי יוניון אם המהלך ״מת״ עושים סקראם – שלוקח איזה חצי דקה להקים אותו. לכן לקבוצות יש אינטרס מעל הכל להמשכיות המהלך ואם הן רואות שהוא לא מגיע לשום מקום – לבעוט בכדי להשיג טריטוריה. בראגבי ליג יש כמו בפוטבול אמריקאי ״דאונס״. אם המהלך מת, הקבוצה שהחזיקה בכדור מקבלת עוד מהלך – אבל יש לה שישה בכדי להבקיע. כך שבדאון השישי בועטים, אלא במצבי ייאוש – לרוב השדרים קוראים לזה ״סט אוף תקלס״. אז המשחק עוצר הרבה פחות מאשר ראגבי יונייון והוא מלא ריצות אישיות – שגם זה קצת דומה לפוטבול. למעשה הוא די דומה לפוטבול עד 1905 לפני שהומצאה המסירה קדימה. מלבד המסירה – עדיין יש בו את המרכיב העיקרי שמבדיל בין ראגבי לפוטבול – מותר לתקל רק את השחקן עם הכדור.

בגלל שאוסטרליה חזקה בדרך כלל משתי היריבות הסבירות האחרות – בריטניה וניו זילנד – המשחק הכי טוב הוא כנראה הסטייט-אוף-אוריג׳ין בין ניו סאות׳ ווילס לקווינסלנד.

הנה דוגמא ממנו:

https://www.youtube.com/watch?v=7I-qIxFutfE

אריאל גרייזס 4 במרץ 2015

תודה. כשהייתי בניו זילנד יצא לי לראות לא מעט רוגבי (דה!) וסך הכל נהניתי, אבל הדבר שהכי הפריע לי זה באמת הנושא של הרחקה של הכדור – אף פעם לא הצלחתי למצוא את הלוגיקה מאחורי מתי בדיוק זה קורה. בפוטבול אני יודע להגיד בדיוק מתי מרחיקים כדור, ברוגבי זה היה נראה לי מין מהלך רנדומלי או משהו שנתון להחלטה של שחקן לפי קריטריונים שלא ממש היו ברורים לי. מכיוון שתמיד אפשר למסור אחורה (בניגוד לפוטבול, שזה לא נהוג) – מתי בדיוק המהלך מוגדר כמת? ומתי עושים סקראם ומתי מרחיקים? עד היום לא בדיוק הבנתי את העסק

דורפן 4 במרץ 2015

מהלך מת ביוניון כשהשופט קובע כך… אבל הוא מסתכל בעיקר האם יש המשכיות בתנועת הכדור. לפעמים כשהכדור בתוך ערימה גדולה. וזהו – שלא תמיד מצליחים למסור אחורה ולפעמים זה די לא כדאי. אל תשכח שבראגבי מותר לרדוף אחרי פאנט ולהשתלט עליו גם אם היריב לא שם עליו ידיים.

wazza 4 במרץ 2015

הליג תמיד היה נראה לי כמו אימון ליוניון והסטייט אוף אוריג׳ין חזק מאוד עם קונספט מעניין

דורפן 4 במרץ 2015

הסטייט אוף אוריג׳ין הוא אחד האירועים הנפלאים בספורט. חשבתי עליו לכדורסל אמריקאי – בשבוע האולסטאר. ערב של כמה משחקי אוריג׳ין – נניח משחק של ילידי קליפורניה נגד ילידי ניו יורק. או ילידי אינדיאנה נגד ילידי קנטקי. או אירופה נגד דרום אמריקה

ריצ'י מקאו 4 במרץ 2015

הסטייט אוף אוריג'ן הוא אירוע מדהים אבל הוא לא מתקרב לטורנירי היוניון של חצי הכדור הדרומי כמו הסופר 14 (נדמה לי שזה 15 עכשיו?) והטריי ניישנס שהפכו ל 4 עם ארגנטינה.

wazza 4 במרץ 2015

לא חושב שאפשר להשוות בינהים זה שונה לחלוטין

ריצ'י מקאו 4 במרץ 2015

תכלס אתה צודק. ליג מזכיר טאצ' ראגבי רק עם תאקלים. חסר בו לדעתי כל כך הרבה תחכום לעומת היוניון. אפשר להעריץ אותם על זה שהם נכנסים כמו שור בקיר של ההגנה בתקווה שהיא תסדק אבל לדעתי אין שם כלום יותר מזה. בסופו של דבר אף פעם לא ממש התחברתי לצפיה במשחק ראגבי ליג מעבר להרואיות. לא סתם זה ספורט שלא ממש פרץ מחוץ לאוסטרליה ואנגליה. באנגליה הוא ספורט משמעותית פחות פופולרי מיוניון. בטח שגם בניו זילנד. אפילו באוסטרליה הוא הכי פופולרי רק בניו סאות ווילס. בויקטוריה מעדיפים אוסטרליאן רולס ובקווינסלנד היוניון יותר פופולרי למיטב ידיעתי.

דורפן 5 במרץ 2015

אני חושב שקווינסלנד היא יותר ליג. לפחות מהתקופה שאני חייתי שם – אבל זה היה לפני ימי הסופר-ראגבי אז אולי זה שינה משהו.
ותיארת זאת יפה: מדובר במשחק הירואי.

ריצ'י מקאו 4 במרץ 2015

כשהשופט קובע זה בכל ספורט לא? הסיבה העיקרית לעצירת המשחק היא כאשר הכדור נופל קדימה מידיים של שחקן או נמסר קדימה או באמת כמו שרונן אמר,כשהכדור לא יוצא מראק (ערמת ילדים לצורך העניין) בזמן סביר (או ממול שזה ערמה בעמידה). מעבר לכך יש הרבה דברים שגורמים לפנדל. למשל אופסייד או שימוש בידיים בתוך ראק על הריצפה ועוד סיבות רבות.
כאשר ניתן פנדל, על הקבוצה שבצעה את העברה לסגת עשרה מטר אחורה. לקבוצה שזוכה בפנדל יש הרבה אפשריות לשימוש במצב. היא יכולה לבעוט פלייס קיק לשער ולזכות בשלוש נקודות. היא יכולה פשוט להתחיל לרוץ. היא יכולה לבעוט את הכדור קדימה והחוצה. במקרה זה, הליין אאוט יהיה שלה בניגוד למהלך רגיל של משחק בו בעיטה החוצה גוררת ליין אאוט של הקבוצה השניה.
בגלל שיוניון הוא משחק עם המשכיות, לפעמים כדאי לבעוט כדור קדימה כדי לשחק בטריטוריה של היריב אפילו שזה אומר לוותר על פוזשן.
עוד משהו על בעיטות. בעיטה מתוך 22 המטר של השער שלי, יכולה לצאת ישר החוצה ומשם יהיה הליין אאוט. מחוץ ל22 הכדור חייב להתגלגל בתוך שדה המשחק לפני שיצא. אם יצא מהאויר, הליין אאוט הוא מהקו ממנו נבעטה הבעיטה.
כמו שרונן אמר, מותר לשחקן לרדוף ולתפוס כדור שנבעט על ידו או שחקן אחר. הסייג הוא שבזמן הבעיטה הוא חייב להיות מאחורי הבועט שכן אם לא הוא באופסייד וחייב להראות נסיון לחזור אחורה עד שהוא מאחורי השחקן שבעט את הבעיטה. זאת אומרת שאין בראגבי בכלל מצב בו יש מסירה ברגל או ביד לשחקן שנמצא מעבר לקו ההגנה שזה הבדל גדול מפוטבול.

אריאל גרייזס 4 במרץ 2015

וואלה, לא הבנתי כלום.. :-)

ריצ'י מקאו 4 במרץ 2015

:)

רועי פ 6 במרץ 2015

דבר איתי אחד על אחד, אני אסביר לך…..

ולריצ'י מקו, בקשר לבעיטה מתוך ה-22, זה לא לגמרי נכון. ישנה מיגבלה על זה.

גל ד 4 במרץ 2015

הסטנדרד הגבוה ביותר לאלימות בעיני זה הוקי (אפילו יותר מענפי הלחימה) ואף על פי שהסרטון נראה מאוד פיזי הוא בכל זאת לא משתווה, אפילו כשלוקחים בחשבון את היעדר הקסדות.

Amir A 4 במרץ 2015

הוקי נראה לי המשחק שבו ההבדל בין איך שהוא נראה בטלוויזיה ובין איך שהוא נראה במגרש הוא הגדול ביותר מבין כל ענפי הספורט. לטובת המגרש, כמובן. אולי רק גולף מתחרה בזה (לטובת הטלוויזיה, כמובן).

גל ד 4 במרץ 2015

למה, בגולף אם אתה על המסלול אתה יכול ללכת לטייל על הדשא ולא לצפות בזה בכלל, בטלוויזיה אתה תקוע עם הגולף (או תוכניות ריאליטי.)

אני בטוח שמשחק ההוקי עצמו נראה טוב יותר כשאתה באולם. קשה לי מאוד להאמין שכשחקן מתקל שחקן אחר (שמביט על הפאק ולא רואה אותו) עם הכתף לראש זה נראה פחות אלים, מסוכן, או מיותר.

אורן השני 4 במרץ 2015

רק שדבר כזה קורה לעיתים רחוקות כי מקבלים עליו הרחקה לכמה משחקים.

גל ד 4 במרץ 2015

באמת?

Gil - Zimbabwe 4 במרץ 2015

מעבר להכל אתה מצליח לעקוב אחרי הקריקט?
ההודים מפחידים אבל דרא"פ מתחילה לחזור לעצמה.

רועי פ 6 במרץ 2015

כרגע, ניו זילנד הם The team to beat.

מיקיג' 4 במרץ 2015

חצי אוף טופיק.
צ'יפ קלי הדיח בגאון את בליצ'יק מטבלת המאמנים השנואים עלי.
לא יודע מספיק על הקולג'ים, אבל אני מקבל שקלי היה מאמן גדול באורגון, בסביבת משחק שבה מאמנים הם אלוהים. בקיץ האחרון, אחרי שנתיים מדהימות ממש בתפקיד המאמן של האיגלס, הוא הפך את עצמו בפועל לג'נרל מנג'ר של פילי (קיבל את כל הסמכויות בנוגע לפרסונל), ועכשיו הוא עושה טרייד חצוף, רק בגלל האגו שלו. בלי להיכנס לרזולוציה של מקוי מול קיקו אלונסו, אין לי ספק שחלק גדול מהסיפור של הטרייד הוא שמתאים לקלי שחקנים מהקולג' שלו, שמעריצים את האדמה שעליה הוא דורך.
בליצ'יק לפחות עשה משהו בליגה הזו לפני שנהיה בעל הבית של הפאטס, תזכירו לי מה קלי עשה ב-NFL בינתיים שמזכה אותו בכוח כזה?
מי שמכיר אותי יודע שאני לא אוהד גדול של האיגלס, אבל רחמיי עליהם (ואם קלי מחליט למשכן את כל הדראפט בשנתיים הקרובות בשביל לקחת את מריוטה, עוד שחקן שלו, הייתי שוקל תביעה ייצוגית).

בוזו 4 במרץ 2015

כאוהד פילי שרוף – תודה על הרחמים, אבל אין צורך. עדיף שתשמור אותם לג'טס שלך….
מה זא אומרת "בלי להכנס לרזולוציה של מקוי מול קיקו אלונסו"? פילי ויתרה על ראנינג בק אדיר (שאני מת עליו) אבל בירידה תמורת ליינבקר שיכול להיות פוטנציאלית עילוי לשנים. נחמד שכולם נהנים מההתקפה של האיגלס, אבל כאוהד אני יכול לומר לך שלראות את ההגנה שלנו היה רב הזמן סיוט. והיא חייבת שיפור מיידי (אם כי יותר בקורנר ובסייפטי. אולי עם כמות הכסף האדירה שיש עכשיו פילדלפיה תשתולל חזק בפרי אייג'נסי).
אז יכול להיות שזה יהיה כשלון (אפפעם אי אפשר לדעת מה יקרה בטרייד) אבל על פניו זה טרייד הוגן ואף יותר מכך לאיגלס.
ותשמור את העצבים שלך על קלי לדראפט – סביר שפילי תנסה לעשות מוב רציני כדי לקחת את מרכוס מריוטה ולהפוך סופית ל"פילדלפיה דאקס"…

מעיין אוהד מכבי 4 במרץ 2015

השיקול המרכזי הוא ה-cap. הטרייד הזה אמור לתת לאיגלס בערך 50 מיליון דולר. מצד שני, אם לוקחים בחשבון שהם צריכים להחתים RB במקום מקוי ואת מקלין (או מחליף למקלין), זה כבר ייקח בערך חצי מהסכום הזה.
אני לא מבין למה קלי לא התמקד בשימור הקיים ושיפור הסקנדרי המחריד. הוא לוקח חתיכת הימור (פחות מגמר NFC העונה והוא בחוץ) ולבנות קבוצה חדשה מאפס זה קשה מאוד.

ניינר 4 במרץ 2015

פילי בלי לשון ודשון זה לא אותו דבר

בוזו 4 במרץ 2015

מהיכן הקביעה הנחרצת שפחות מגמר NFC והוא בחוץ?? ואם, סתם כדוגמא, הוא יסיים עונה עם 11 נצחונות ויפסיד בחצי הגמר בגרין ביי, הוא בחוץ?
בכלל, פילדלפיה הביאה שחקן צעיר. אם היא מביאה גם את מריוטה הרי ברור שזו לא קבוצה שחייבת לנצח עכשיו אלא קבוצה לעתיד, ואז יתנו לו זמן לבנות. שים לב גם שהרקורד של גפרי לורי, הבעלים, לא מראה שהוא רץ לפטר מישהו (אנדי ריד היה 13 שנה. נכון שקלי הוא לא ריד, לפחות בינתיים, אבל גם לריד היו שנים פחות טובות)

מעיין אוהד מכבי 4 במרץ 2015

הנחרצות היא מכך שאני גר בפילדלפיה וקשה מאוד להתעלם מהקולות הסופר מאוכזבים וסופר כועסים על קלי, ששחרר בשנתיים האחרונות כל חביבי הקהל ואת כל השחקנים הוותיקים במועדון (כמעט). מקוי (בצדק או שלא בצדק) הוא אליל כאן. גם את פולס אוהבים וגם הוא בדרך החוצה. אני אפילו לא מדבר על הרמנס וטרנט קול.
הרחשים כאן מדברים על זה שקלי מנסה להפוך את האיגלס לאורגון דאקס. הוא לוקח חתיכת הימור ומסתכן באובדן תמיכה מאסיבי של הקהל. בסופו של דבר זה גם ביזנס, ואם הקהל לא ירוץ לקנות חולצות, זה יחלחל גם להנהלה.

בוזו 4 במרץ 2015

תראה, קצת מצחיק שאני אתווכח איתך מכפר סבא מה חושבים בפילדלפיה, אבל מהפורומים והתגובות הרבות שאני קורא זה לא ממש מצטייר ככה. בכל מקרה, חולצות ימשיכו להמכר וכמו במקרה של ריד, שגם שם הקהל כעס, קלי יקבל זמן.
וחוצמזה, אם כל פעם שהקהל בפילדלפיה יהיה לא מרוצה יפטרו מאמן אז הפיליז, הסיקסרס, האיגלס, ליירס ואפילו היוניון יחליפו מאמן כל יומיים. זה לא בדיוק מופת לקהל סבלני…

מעיין אוהד מכבי 5 במרץ 2015

גם נכון. מצד שני, הקולות ה"תומכים" / מבינים בפורומים השונים זה אותם אנשי פילדלפיה שכל כך למודי אכזבות מהעיר המקוללת הזאת שמנסים להצדיק כל מהלך, ואמרו לי בעונה שעברה "לא יהיה הבדל גדול עם סאנצ'ז כק"ב, מאמינים ביכולת שלו לסחוב את הקבוצה עד הסוף."

שורה תחתונה – צ'יפ מפרק ומרכיב מחדש את הקבוצה. זה חתיכת הימור, בטח ובטח במחיר של ויתור על הסמלים ואהובי הקהל. מקבוצה התקפית נפלאה שזקוקה להחלפת סקנדרי וחיזוק נקודתי ביכולת ההגנה על הק"ב (כן, אני מאמין בפולס, או לפחות שמגיע לו צ'אנס), הוא בונה קבוצה שמתיימרת להיות מפלצת הגנתית, שאף אחד מהשחקנים בה לא שיחק עם האחר לפני כן. חתיכת מהפך שכולו בצלמו ובדמותו של קלי.

מיקיג' 4 במרץ 2015

רק כדי שהדברים יהיו ברורים, אם קלי לוקח את מריוטה בדראפט אז שיהיה לי בריא, אני חי עם זה בשלום – אישית אני חושב שהמחיר למוב כזה הוא מטורלל לגמרי אבל ברור שאף אחד מאיתנו לא יכול לדעת אם זה נכון עד שיעברו כמה שנים. מה שמעניין אותי זה לא מה אחרים לוקחים בדראפט אלא מה הג'טס תיקח. יש לי העדפה ברורה אבל זה לא הדיון, וגם אני מספיק שנים כאן כדי לדעת שלא כל מה שאני חושב יתברר כנכון. לעניין הטרייד, את כל מה שציינו כאן גם אני ראיתי ביממה האחרונה באתרים, אני עדיין חושב שהכול זה הצדקות עניייניות להחלטה שבמהות שלה היא לגמרי אגו.

בוזו 4 במרץ 2015

מסכים לגמרי לגבי מריוטה. המחיר יקר מדי והפחד שלי שנקבל באיגלס מקרה RG3 חדש הוא די גדול.
לגבי הג'טס – אני לא מצליח לעקוב אחרי כל קבוצה כמו שהייתי רוצה אז אם תרצה "לפרוק" – אני מבטיח לך לפחות קורא אחד…

גלן 9 במרץ 2015

אחזור ואומר – גור לא יהיה כנראה ב HOF אבל כמו שסו נוטש אותנו, משהו בכל זאת נצבט אפילו אם זאת אמריקה

Comments closed