מצודת הלגו

בכדורגל הרוב והמיינסטרים הם לא קובעים

lego

טור קצת אנטי. בוגדני כזה. נכתב אמנם מהארץ, אבל בביקור קצר של מי שלא חי פה.

אני חייב לציין שאני די משועשע מהפסטיבל השנתי סביב מאמן מכבי תל אביב בכדורגל. לא שאני ממש מתפעל מהקבוצה הזו, ראיתי אותה בשנתיים האחרונות בשלבי מוקדמות ליגת האלופות מנצחת בהונגריה ומפסידה בסלובניה ולא חשבתי שהיא קבוצה מיוחדת. במיוחד לעומת הכסף המושקע בה. אבל אני משועשע מכך שהאופוריה הראשונית על המיליארדר היהודי שישפוך את כספו על אנשי המקצוע הכבירים בישראל, פינתה את מקומה לדפוס בו מועסק איש מקצוע מדרג שני בספרד או אירופה ומביא אליפות.

ואיתו מחול מריונטות קבוע, בו חלק גדול מהתקשורת תוקף אותו והוא נחשף כמאמן זוטר בלבד ומתברר מעבר לכל ספק שלא מדובר על מישהו שהחליט להגיע לישראל במקום לאמן את יובנטוס או אפילו ואלנסיה. אבל אז הוא זוכה באליפות בקלילות. ואז מוסיף לעניין עלבון נוסף: הוא מוותר על האפשרות להמשיך לאמן את מכבי תל אביב, שהיא לכל הדעות מועמדת בכירה – כמעט ודאית – להעפיל לשלב הבתים באלופות, ומעדיף קבוצה בליגה השניה באנגליה או את אלופת שוויץ. ומבהיר שאלו תפקידים הרבה יותר מבוקשים מלאמן את אלופת ישראל.

ישראל היא היום מדינה שחוששת מאיזשהי השפעה בינלאומית. כמובן שבעניינים מרכזיים כמו הסכמים בינלאומיים – שם התחושה היא שיש קנוניה להשמידנו – אבל גם במושגים תרבותיים. בדיון לא מזמן אצל אלפסי גיליתי שלא רק ״ליברליזם״ או ״שמאל״ הם כינוי גנאי אלא גם ״אוניברסליות״. היא מביאה מסתבר לאבדן זהות. ובואו של מומחה מבחוץ, שהוא אפילו לא ממש מומחה גדול שם, שמקבל לידיו את כשרונות הענק שלנו והקבוצה הבכירה שלנו, היא פגיעה קשה מאד בזהות. קשה מנשוא. לא רק בהכל, גם בספורט.

ובשבועות האחרונים אנחנו מגלים שהכדורגל הארור הוא לא עניין סלחני. שהאירופאים האמיתיים לא מתנשאים עלינו בכדורגל – הם פשוט יותר טובים. לא ברצלונה יותר טובה אלא ווילס. לא מוריניו יותר טוב אלא פאקו. וזה מצטרף לעניין גרוע מכך: בכדורגל הרוב לא קובע והמיינסטרים לא קובע. אפשר לערוך משאלים אינטרנטים ולהגיע למסקנות ש-68% חושבים ״שישראל צריכה לעבור את ווילס״ או ״פאקו איסטריאן נכשל במכבי תל אביב״. אפשר להגדיר את אלו “כבוקים בריטים מדרג שני״ ואת זה ״כמאמן כושר״. אבל אז מתנהל משחק או מתנהלת ליגה ובסיומם יש תוצאות.

ובמצודת הלגו דברים לא כתיקונם.

האם מחזור הדראפט של 2015 טוב מזה של 2014?
דן מורי חוזר !

165 Comments

אבישי הרמתגני 7 באפריל 2015

כדורגל יש רק בישראל.

מיכאל 9 באפריל 2015

בישראל יש כדורגל ישראלי, שזה ענף שונה מכדורגל

דורפן 7 באפריל 2015

אני אוסיף לטור שלך משהו שכתבתי בעיתון אחרי ווילס. עצם העובדה ״שמאמן כושר״ זה בטוי הגנאי החמור ביותר שהמבקרים הצליחו להוציא מדל שפתיהם. לא ״לא מבין את המנטליות״ או ״מיושן״ או ״דרג שני״. אלא ״מאמן כושר״. העניין הבזוי והעלוב של הכושר.

Sp 7 באפריל 2015

שאלה שמסקרנת אותי זמן מה, למה בעיתון אתה עוזי וכאן עזי?

wazza 8 באפריל 2015

זה הפסבדונים שלו

בני תבורי 8 באפריל 2015

נו באמת, אתה משווה את התקציבים של הארץ לעומת דה באזר?

אריק 8 באפריל 2015

טוב.

אריק 8 באפריל 2015

כל דיון בכל פוסט מגיע בסוף לשמאל/ימין אנטישמים וספרד/אנגליה.
בתור מנוי אני קצת משתעמם…

גלן 8 באפריל 2015

:-)

xxx 8 באפריל 2015

מכבי כובשת הכי הרבה בליגה בדקות 75-90.
מכבי גמרה את ב"ש בדקות האחרונות כשלבאר שבעים נגמר האוויר. אותו סיפור מול מכבי חיפה.
זה מה שקורה שיש בקבוצה מאמן כושר. אם פאקו הוא "רק" מאמן כושר, אז זה כל מה שהכדורגל הישראלי צריך.

קורא 8 באפריל 2015

אתה יודע מה, פקחת לי את העיניים. גם אני ראיתי את זה שבאר שבע פשוט נפלו מהרגליים בדקות האחרונות לעומת תל אביב, כי ביתר המשחק הם עלו על תל אביב.

זה בהחלט לזכותו של מאמן הכושר.

מאיר (חדש בשכונה) 8 באפריל 2015

מציאות מדומיינת. למרות שבאר שבע היתה מסוכנת במתפרצות ובמצבים נייחים, לא היה ספק לרגע איזו קבוצה טובה יותר ומאומנת בהרבה. הכושר הוא נדבך חשוב בעליונות תוצרת פאקו, אבל לא רק…..

קורא 8 באפריל 2015

לי זה לא נראה ככה, באר שבע שלטה והיתה יותר קרובה, אבל זה ויכוח עקר, התוצאה אותה תוצאה.

צור שפי 7 באפריל 2015

תבוטל המציאות, יחי הפוסט מודרניזם, או במילים אחרות – נלשין עליך לשרה, ביבי, עמוס רגב ושלדון.

אריאל גרייזס 7 באפריל 2015

אני חייב וידוי – בתור ילד ממש, אבל ממש רציתי טירה כזאת.
בהקשר של הטור ובכלל – אחרי הבחירות האחרונות דיברו כל הזמן לשלילה על הבועה התל אביבית. שמרוב שהיא רוצה להתחבר לעולם אז היא לא מתחברת לישראל ("האמיתית"), כביכול. ואחרי הסערה בסוף השבוע האחרון עם התחבורה הציבורית בשבת, מגיעה היום סערה באדיבות אודי סגל שמספר לנו על התל אביבים שלא שומרים על החוק ומוכרים חמץ בפרהסיה. ואני אומר? למה אני צריך להתחבר לישראל האחרת שמפחדת מהעולם הגדול? אתם רוצים לקרוא לעולם שבו בן אדם יכול לקנות איזה אוכל שהוא רוצה בלי שהמדינה תיכנס לו לצלחת או שהוא יכול להשתמש בתחבורה ציבורית בשבת "בועה"? סו בי איט. טוב לי בבועה. טוב לי להיות מחובר לעולם הגלובלי. לא אוהב להיות מבודד. ואם זה אומר שבגלל זה אני אפסיד בבחירות? אני יכול לחיות עם זה.

אסף 7 באפריל 2015

לא אודי, עמית סגל.

אריאל גרייזס 7 באפריל 2015

עמית, כמובן

גילעד 7 באפריל 2015

לא אודי, עמית
חוץ מזה הכל נכון.

תוהה בדרכים 7 באפריל 2015

מה זה בדיוק "העולם הגדול"?

ברוב העולם יש כפייה הרבה יותר חמורה מאשר בישראל.

אלכס דוקורסקי 8 באפריל 2015

חמץ נמכר בפסח לא רק במרכז. למעשה, מניח שניתן לקנותו כמעט בכל עיר בארץ, למעט מקומות בהם מרבית האוכלוסיה שומרת מצוות. קשה להאמין שתמצא חמץ באלעד, למשל, ובצדק כמובן.
באשר לתחבורה הציבורית, באופן מעט אירוני, תוכל לנסוע בשבת במקומות רבים בארץ אך דווקא בתוך תל-אביב עצמה תתקשה, ככל הנראה, להגיע ממקום למקום בשבת. בנצרת עילית, למשל, ישנה תחבורה ציבורית בשבת, הן בתוך העיר עצמה והן בין עירונית (אוטובוסים לחיפה ומוניות שירות לת"א). הסיבה לכך היא החברה שפועלת שם, שמקורה בנצרת. גם בתוך חיפה ישנן מוניות שירות שנעות בעיר עצמה וגם לערים קרובות כמו עכו ונהריה. התדירות כמובן אינה דומה לימי חול, אך עדיין ניתן להגיע ממקום למקום.

כדאי לציין שהנהגים עובדים מאוד קשה, וייתכן שחלקם יעדיפו לנוח בעצמם ביום השבת (אולי גם במחיר של "הפסד" יום עבודה שמתוגמל בצורה עדיפה ביחס ליום חול. על כך כמובן איני יכול לענות. לכן כתבתי אולי). ייתכן שחלק מהאנשים שמועסקים בתפקידים שונים במרכזי הקניות שפתוחים בשבתות יעדיפו לנוח באותו היום בחיק משפחתם, או בדרך אחרת, למרות התוספת באחוזים אשר תלך לאיבוד (מבלי להמעיט כמובן בערכה. מדובר בתוספת מאוד משמעותית).

מעולם לא חייתי בת"א. מעת לעת מבקר בה. לפעמים מגיע לחברים ומשחק איתם כדורגל ולעתים מגיע לרוץ מעט. ייתכן והאבחנה שלי קהתה עם הגיל, אבל מעולם לא הבנתי מדוע קוראים לה "בועה". אז אשמח להסבר (:

גיא זהר 8 באפריל 2015

לעמית סגל כמובן אין מושג. החוק אינו אוסר על מכירת חמץ אלא על מכירת תוך הצגתו בפרסיה. הגיע הזמן שמישהו יתבע את בתי החולים או את עיריית עפולה שאוסרת על הכנסת חמץ למתחמים ציבוריים. זו ממש לא מהות החוק שגם הוא כשלעצמו שערורייתי.

גל 8 באפריל 2015

בתל אביב יש מוניות שירות בשבת כך שבתוך העיר אין בעיה. הבעיה היא שאין מוניות שירות שיתנו מענה לתושבים מהערים השכנות – רמת גן, גבעתיים, בת ים, חולון וראשל"צ.

אוהד מטס 8 באפריל 2015

+1

רפאל 7 באפריל 2015

האמת ורק האמת –
באופן כללי כמו כל בנאדם 'נורמלי' גם אני נהנה לשנוא את כולם ובמיוחד את הסביבה הקרובה, אבל זה באמת תלוי מאוד על מה מסתכלים ואיך.

כשחיים ובונים על פרסומים ודיווחים בתקשורת הסיכוי למצוא את עצמנו ממורמרים / לא מסופקים / עצבניים הוא גבוה להחריד.
כנ"ל באשר לציפייה שהפייסבוק והאינסטוש יולידו איזו בשורה מרעננת.

הספורט בישראל הוא לא מציאה, בין היתר כי הוא לא נלקח ברצינות ונדמה שאינו מאורגן על ידי האנשים האיכותיים ביותר, לפחות בכל הקשור לניהול ליגות מקצועניות.
להבדיל, צה"ל, היי טק וחידושים מבריקים אחרים הם כן משהו שישראל ידועה בו.
כן, גם בלימודים גבוהים אחרים ( בין היתר בלימוד התורה ופילוסופיה יהודית, למרות שיש הרבה זרמים ודגשים כמובן ) בישראל תמצא רמה גבוהה מאוד, בחלק גדול מהתחומים האלה הרמה המובילה by far.

זה מאוד אנושי להיות ספקנים וציניים כלפי מה שכביכול מוכר ואי לכך נדוש.
שוב, כמו כל בנאדם סביר במערב כיום : ).

מתן 7 באפריל 2015

אסכם את הטור בקצרה: ש. ש. ל

כסיפוביץ 7 באפריל 2015

טור מאוד רציני על תחום שלא נלקח כאן ברצינות.
אהבתי בכל מקרה.

אדון פפינו 7 באפריל 2015

מאמן כושר זה לא מקצוע לכינוי גנאי וגם לא פחיתות כבוד או הערכה

גם אחד שאין לו מושג בהצבת שחקנים במקום שבו הם באים הכי טוב לידי ביטוי , וגם בתפישת עולם של 8 שחקני הגנה + שלושה קשרים , ומינו אותו בטעות למשרת מאמן – זאת לא סיבה לפחיתות כבוד או פחיתות הערכה

אלה הן פשוט העובדות לאשורן

ובאשר ל – " שמאל " ול – " עולמיות " , ראוי שיהיו מושגים לגינוי בכל נשמת אפו של בן אדם לנצחי נצחים

הזוועות והאסונות שהשמאל העולמי והמקומי ( בתקופתו הקצרה מאז ראשית המאה הקודמת ) הביאו מאז תום תקופת הרנסאנס על האנושות בכלל , ועל העם היהודי בפרט , העניקו לו מספיק נקודות חובה שכינויי גנאי וטינה בלבד , הן חנינה אחת גדולה

זה שעם ישראל מפגר תרבותית וערכית כדי לא להכיר וליצוק את התוכן התרבותי והערכי האחר בחלל הריק ( כאילו והיה חלל ריק , והשמאל לא היה בנשמת אפו של עם ישראל ברובו הכמעט מוחלט מאז ראשית המאה ועד עצם היום הזה ועוד קדימה בימים … ) , זה כבר סיפור אחר וארוך מדי ל-דה באזר השמאלני …

אחד הדברים הכי אהובים עלי באשר לפרשנות הכדורגל העלובה בארץ , היא שאלה שמנסים להיראות ולהתנסח בצורה אחרת מחבריהם הליצנים הצהובים ( לא צהובים מבחינת אוהדי מכבי תל אביב , אלא אלה שמקבלים את שכרם לפי כמות ההדלפות והסכסוכים שהם יוצרים ליום / שבוע ) וחושבים שהם מורמים מהעם ,
סותרים את עצמם באשר ל – " דרך " האירופית שאותה הם מקדשים ( ובצדק ) ובאותו הזמן מצדיקים את טוריהם המפגרים והסתומים בטיעוני שורה תחתונה מבחינת ניצחון / הפסד , כהוכחה שהם צודקים ויודעים

עודד 7 באפריל 2015

איבדת אותי ב"ובאשר ל – " שמאל " ול – " עולמיות " , ראוי שיהיו מושגים לגינוי בכל נשמת אפו של בן אדם לנצחי נצחים" וחבל, כי אתה נראה לא טיפש בכלל בדרך התנסחותך.
ואחי, למה הרווח לפני הפסיק?

אדון פפינו 7 באפריל 2015

עודד , ההתנסחות שלי היא רק מסיכה בשביל לכסות על טיפשותי הרבה עקב חשיבתי ותפישת עולמי שמנוגדת לסמרטוט האדום ימח שמו וזכרו

זה בסדר , פרט כמוני ראוי שהכלל יאבד אותו …

הרווח הוא בשביל הסדר הנראותי והלשוני ( עד כמה שאני זוכר משיעורי לשון )

קירקגור 9 באפריל 2015

מי זה הסמרטוט האדום? לא מכיר.

ניר 7 באפריל 2015

מאמן כושר זה לא מקצוע לכינוי גנאי וגם לא פחיתות כבוד או הערכה – (משפט קצת מוזר תחבירית, אבל בקונטקסט שהדברים נאמרים מדובר בלגלוג ולא בציון עובדה).

גם אחד שאין לו מושג בהצבת שחקנים במקום שבו הם באים הכי טוב לידי ביטוי – (זו ממש עובדה לאשורה כי לך יש הרבה יותר מושג בכדורגל מפאקו ובטח שאתה יודע הרבה יותר טוב ממנו איפה כל שחקן יבוא לידי ביטוי הכי טוב) , וגם בתפישת עולם של 8 שחקני הגנה + שלושה קשרים (עוד עובדה לאשורה שמתבטאת היטב בטבלה הן מבחינת צבירת נקודות והן מבחינת כמות שערי זכות) , ומינו אותו בטעות למשרת מאמן ( עוד עובדה לאשורה כי ברור שהם התכוונן להתקשר למוריניו ועקב טעות במספר הגיעו לפאקו וכמובן שאתה היית בחדר בעת קבלת ההחלטה כדי לוודא שמדובר היה בטעות)– זאת לא סיבה לפחיתות כבוד או פחיתות הערכה – (כמובן שכל העובדות לאשורן לעיל מטרתן לספר את הסיפור באופן אובייקטיבי מבלי לנסות להוריד או להעלות דבר מאובייקט הסיקור).

אלה הן פשוט העובדות לאשורן – (אלה הם פשוט קשקושים לאשורם)

Selby 7 באפריל 2015

טור מבריק אבל
האם מה שתיארת הוא לא המצב בכל מדינה לאומנית מאוד על גבול הפשיסטית?

דורפן 7 באפריל 2015

בכלל לא. הרבה מדינות טוטאליטריות אימצו דפוסי עבודה שגרמו להן להתקדם במהירות בספורט

Lord Anthony 7 באפריל 2015

אין פה שום קשר ללאומנות, זה פשוט סימפטומים של תחום לא מקצועי שהעוסקים בו פוחדים מפתיחתו לתחרות, והעמדת סטנדרטים רציניים. ובגלל זה מצד אחד המאמנים פועלים להקטין את תרומתם המקצועית של מאמני מכבי תל אביב כדי שחוסר המקצועיות שלהם לא יבלוט יתר על המידה והתיקשורת מסיבות דומות מצטרפת להתקפה מהצד השני.
כש "תקשורת" הספורט עוסקת בעיקר ברכילות וה"פרשנות" היא אוסף של שליפות מעורבות באינטרסים, הניסיון להכניס סטנדרטים מקצועניים לענף, שכוללים בין היתר התייחסות מקצוענית לתקשורת, מעמידה את "תקשורת" הספורט בארץ על רגליה האחוריות עקב האיום הממשי שהם ממש יצטרכו לספק תוכן רציני ומקצועי, ולא אוסף רכילויות וחצאי אמיתות שששחקנים מסמסים להם. בגלל זה הם מקפידים להשתלח במועדון ובשליחו – המאמן באופון קבוע.

אילן 8 באפריל 2015

אני לא בטוח שישראל עונה להגדרה של מדינה פאשיסטית עדיין. אם כן, אז הפאשיזם מוכתב ע״י תושביה באמצעות בחירות דמוקרטיות, בין אם הם מבינים לאן הם מכוונים את הספינה או לאו.

ר.בקצה 9 באפריל 2015

ישראל אפילו לא מתקרבת לפאשיזם.
זה התסכול של המפסידים בבחירות מדבר.
מצד שני, מדובר בבני ברית של כנופיה פשיסטית אמיתית- הרשימה הערבית- כך שאין צורך להתייחס אליהם ברצינות.

תוהה בדרכים 7 באפריל 2015

הקטע הוא שמי שאנטי זרים היא התקשורת, לא האוהדים. תשאל כל אוהד ורובם המכריע יגידו לך שהם מעדיפים צוות אימון זר. בתקשורת מציינים לגנאי תמיד את כמות הזרים במכבי תל אביב בעוד לרוב האוהדים זה לא מזיז.

זה נובע מכמה סיבות להערכתי:

1. הרבה מהפרשנים הם שחקני ומאמני עבר שלא רוצים שזרים יתפסו להם את מקומות העבודה או סתם יוכיחו שהמאמנים הישראלים נחותים.

2. מכבי תל אביב לא מדליפים יותר מאז הגעת קרויף מה שמקים עליהם את הפרימואים של העולם שמזה הם חיים.

3. הרבה יותר קל לרדת על הזר שאין חברים בתקשורת או במקומות אחרים, שיגנו עליו.

4. אנשים כמו מליניאק מחפשים את נקודות התורפה של מכבי תל אביב וכמות הזרים היא מבחינתו הבולטת שבהן.

5. יש גם קסנופובים כמו אלי סהר.

מבחינת קהל האוהדים עצמו, היחס שמקבלים פה זרים הוא יותר טוב ופחות גזעני מכמה מדינות במערב אירופה (ספרד ואיטליה בטוח).

דורפן 7 באפריל 2015

בעניין ההגנה על מקומות עבודה – מעניין שהתקשורת האלקטרונית מגינה על המאמנים ולא על השחקנים. אולי כי בעלי הבית לא היו רוצים את זה.

תוהה בדרכים 7 באפריל 2015

הקופמנים, האלי סהרים והמיליניאקים כל זמן מטיפים להורדת מספר הזרים.

הנקודה המרכזית היא שזו לחלוטין תופעה תקשורתית לא חברתית או ציבורית. למען ההגינות צריך לציין שזו תופעה שקיימת גם מדינות אחרות, לפחות במובן של הפרשנים / שחקני עבר שמגנים על החברים שלהם.

xxx 8 באפריל 2015

מליניאק לא מטיף להורדת מספר הזרים בגלל שנאת זרים. מליניאק מאמין שכדי לקדם את הכדורסל והספורט הישראלי צריכים לתת יותר הזדמנויות לשחקנים ישראלים. בין אם מסכימים איתו או לא זו דעה לגיטימית ומנומקת שאיננה נובעת או מעידה על שנאת זרים.

דורפן 8 באפריל 2015

דיעה בדבר הפחתת שחקנים זרים היא אכן לגיטימית בהרבה לעומת הפחתת מאמנים זרים. יש לה ביסוסים שונים – כמו כוחה של הנבחרת

גיא זהר 8 באפריל 2015

ולא רק זאת מלאיניק, ובצדק, מתלונן על העדפת המס של הזרים. יש הבדל בין חמישה זרים מתוך עשרה שחקני סגל לחמישה זרים מתוך 22 שחקנים.

אוריאל דסקל 7 באפריל 2015

הבעיה היא שמסרבים ללמוד. עם הספר מסרב ללמוד. זה מבאס

דורפן 7 באפריל 2015

מדינת ישראל הפכה לחופש הגדול של העולם היהודי :-)

נדב ליטבק 8 באפריל 2015

+1

סימנטוב 8 באפריל 2015

1+

גל ד 8 באפריל 2015

אני בטוח שהתכוונת לכתוב "זה פאקינג מבאס."

רפאל 8 באפריל 2015

עם הספר מעדיף ללמוד מספרי המדע, הגמרא והפילוסופיה
ולא להתעסק עם המאפיונרים הציניקנים שבתחום ההימורים והאלימות שהוסיפו לו כדור ושופט.

יואב דובינסקי 7 באפריל 2015

אני מסכים עם הטור בעיקר בנוגע לפאקו, ועדיין אני די בהלם מהתבוסה לווילס. אם להתחבר לטור הקודם שלך על פייבוריטיות ולטור שלך מ2011 "למה ישראל לעולם לא נכשלת" מלפני כמה שנים על זה שכמעט תמיד ישראל מסיימת במקום השלישי, תבוסה ביתית לנבחרת שלא עלתה לטורניר גדול כמה עשורים טובים זו הפתעה מבחינתי ומשהו שאני לא זוכר שקרה לנו. גם אם יש לה שחקן בריאל מדריד ועוד כמה בפרמייר ליג.

אלכס דוקורסקי 8 באפריל 2015

נכון, אבל ההפסד לווילס, שאפשר לנצח אותם בקארדיף, התאזן (אם אפשר להשתמש במילה הזו) עם הנצחון על בוסניה.
ווילס נבחרת חזקה שלא נכנעה גם לבלגיה. לכן, היא בכל זאת מעט יוצאת דופן מבחינת הנבחרות שלא העפילו לטורניר גדול כבר למעלה ממחצית המאה.
ועדיין, מעריך שישראל תוכל להתמודד איתה בחוץ.

matipool 8 באפריל 2015

ברור שהיא יכולה להתמודד . היא תתמודד ותקבל בראש .

אלכס דוקורסקי 8 באפריל 2015

הרמתי לך להנחתה.
1+

Matipool 9 באפריל 2015

אכן (-:)

גיל 7 באפריל 2015

אז מה שאתה אומר זה שמכבי אימצו את השיטה של הוואן אנד דאן?

דורפן 7 באפריל 2015

זה לא לחלוטין מדוייק. זה קצת דומה יותר למודל האירופאי של מנהל מקצועי שנשאר.

מאנו 8 באפריל 2015

דורפן, יש כמובן אמת בדבריך. עם זאת, אתה מתעלם מכמה דברים:
1. מכבי תל אביב לא הציגה בכל שלושת אליפויותיה האחרונות (כן, כולל זאת הצפויה) כדורגל גדול או מלהיב במיוחד. לא הפועל של 2010, לא ביתר של גאידמק, ובטח לא מכבי חיפה של 2002-2003 או 1994. מכבי מציגה כדורגל שלוקח אליפות על ידי התשת היריבות גם ב90 דקות של התמודדות, וגם לאורך העונה. אין עם זה כל רע או פגם, אך היתרון הכלכלי המשמעותי של מכבי תל אביב איננו מתבטא בכדורגל מלהיב. היא גם לא מעפילה לצמפיונס. היא קבוצה בינונית מאוד באירופה, שלא מתקרבת להפועל או חיפה הגדולות של העשור הקודם, ואפילו חא של מכבי שעלתה בזמנו לצמפיונס.
2. קסנופוביה והתנשאות יש גם באנגליה אהובתך. כולנו מכירים את המילה who? שמוצמדת לכל מי שמגיע לליגה שחושבת שהיא הטובה מכולן (למרות שברור שלא כך). גם את הלעג הבלתי נגמר לזרים שנכשלו בליגה, מתוך אמונה שהם "פשוט לא מתאימים לרמתינו הגבוהה". הם כמובן שוכחעם שיותר משני שליש מהליגה האנגלית היא ליגיון זרים, כנראה לא מוצלח במיוחד, ותו לא.
מה אני בא להגיד? כן, יש בארץ זלזול מסויים. עם זאת, פאקו, כדוגמא, נהנה מסגל שחקנים בלתי נגמר באיכותו, שטוב בהרבה מכל שאר בליגה ביחד, ועדיין הקבוצה שלו טובה אך לא מעבר. כשמתרגלים לאליפויות, אז זה ניהיה לא מספיק, ורוצים כדורגל גדול. פאקו וקודמיו עדיין לא הביאו את זה.

דורפן 8 באפריל 2015

טוב, אתה קצת שוגה (לא בכך שאנגליה לא אהובה עלי במיוחד, את זה אני לא מצפה שתדע).

באנגליה יש (יחסית) מעט קסנופוביה בכדורגל. ומספר המאמנים הזרים והשחקנים הזרים היא ההוכחה לכך. זה כוחה התדמיתי הגדול של הפרמייר ליג בעולם גם בתקופה שהיא חלשה. ובאופן כללי לאוהדים לא אכפת כלל מהשחקן המקומי. ״אבדן הזהות של הכדורגל האנגלי״ מטריד אנשים מחוץ לאנגליה. באנגליה התמיכה במשחק גדולה מאי פעם.

כל שאר אבחנותיך על העניין קשורות אולי לעוול שעשו לך האנגלים (המנדט? אולי משפחתך ממקום שנוצל על ידי הבריטים?) אבל לא משקפות את המצב לאשורו. תגגל קצת ותמצא מקום בו נכתב לטענתך כי שחקן זר נכשל ״בגלל הרמה של הפרמייר ליג״. פה ושם מישהו כותב על הפיסיות – וזה מה לעשות נכון בכמה מקרים. מה שבאמת תמצא, אם באמת תעקוב, היא ביקורת קשה כלפי הרמה בשנתיים-שלוש האחרונות. כולל ברשת השידור שמשדרת את הליגה. נוויל וקרגר ואחרים קוטלים שוב ושוב את הליגה – בתכניות הסיכום של סקיי. ועוד דבר שתמצא אני חושב רק באנגליה – המון מהפרשנים – בשוטף או במונדיאל הם זרים. פרשנים זרים זה משהו שאני כמעט לא רואה במקומות אחרים (לעתים בספרד מישהו שהיה שם שנים רבות).

גם המילה who ״שמוצמדת לכל שחקן שמגיע״. מאיפה המצאת את זה? אם כבר יש הייפ.

בקיצור קצת קיטור חם על האנגלים בטור שעוסק בישראלים. וחסר ביסוס במציאות

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

לא מדויק.

גם באנגליה, שחקני העבר ופרשני ההווה הרבה יותר סלחניים בביקורת שלהם על שחקנים ומאמנים בריטים וחברים שלהם בפרט. זו תופעה שקיימת בכל מדינה, כולל ארצות הברית (ראה היחס שמקבל ה"אואטסיידר" בלאט, שהוא לא שחקן עבר וגם לא "בראדר"). למשל, אני רואה תוכנית של TNT כמו "אופן קורט" וזה מאד בולט שהיחס של שחקני עבר הוא פחות אוהד לשחקן לבן כמו נאש בהשוואה לג'ייסון קיד. אף אחד לא ידבר על זה בקול, אבל זה מאד בולט.

אתה טועה גם ביחס לליגה האנגלית מצד התקשורת המקומית. בעידן של ריבוי ערוצי טלוויזיה ואינספור אתרי אינטרנט תמיד אפשר למצוא מישהו שדעתו תתאים לעמדה שהצגת, אבל בסך הכול היחס לא מספיק ביקורתי לגבי ירידת הרמה וצריך לקרוא משהו מאד קיצוני (כמו הדעת כל הקבוצות האנגליות מאירופה לפני אפריל ותוך נחיתות ברורה) כדי שבכלל יתייחסו לזה בצורה בולטת.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

"צריך לקרות".

דורפן 8 באפריל 2015

זה לא ״תמיד אפשר למצוא מישהו?״ משהו קיצוני?

הליגה נקטלת בשנה-שנתיים האחרונות בתכנית הסיכום ובאולפן המשחק המרכזי של בעלי זכויות השידור על ידי השחקנים הכי מעוטרים של הליגה הזו. אתה תתקשה למצוא איפשהו משהו יותר ביקורתי. ליניקר עושה זאת כבר שנים-גם כשהליגה הייתה טובה בהרבה הוא קטל את השחקן הבריטי – והוא המגיש של הבי.בי.סי. סליחה -אבל עובדתית אתה נתלה באזוטריה. המיינסטרים ביקורתי מאד. אגב, גם בקריקט וראגבי. אני מקווה שאתה לא מבלבל את זה עם הציפיות מהנבחרת – אבל הן לא באות מאיזשהו זלזול בזרים.

מאמנים לאומיים זרים קיבלו יחס לא פחות טוב מהאנגלים. איש לא העז לעשות להם מה שעשו לגרהאם טיילור או לסטיב מקלרן.

וסלחנות כלפי שחקן מקומי זה רחוק אלפי מילין מלקטול את הזר. איפה אתה רואה קטילת זרים שיטתית באנגליה? להיפך – ההייפ סביב כל החתמה זרה גדול מאד.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

בוא נניח שהנתונים והעובדות (שהצגתי פה כבר בעבר) היו הפוכים:

שקבוצות אנגליות היו זוכות ב9 מתוך 18 התארים אירופאיים האחרונים. שנבחרת אנגליה הייתה זוכה בשלושה תארים רצופים. שבאנגליה היו משחקים הכוכבים הגדולים בעולם, אבל עדיין הבסיס המקומי שלה היה גדול מבכל ליגה בכירה באירופה. שקבוצות אנגליות היו מנצחות את קבוצות הליגה המתחרה הגדולה שלה על התואר "הטובה בעולם" ב14 מתוך 15 מפגשי נוק אאוט האחרונים. מצד שני, נניח שלליגה המתחרה היה חוזה טלוויזיה יותר גדול יותר, ממוצע קהל יותר ושתי הקבוצות המובילות שלה היו מבקיעות יותר שערים.

אתה חושב שמצב כזה הדיון על זהות "הליגה הטובה בעולם" היה בכלל קיים? הסיבה היחידה שהדיון עדיין מתקיים היא היחס התקשורתי. ענין "התחרותיות" הוא עוד דוגמה לכך- איך הצליחו להפוך את אחת הליגות הכי לא תחרותיות בכדורגל העולמי לסמל ל"תחרותיות" אם לא באמצעות שטיפת מוח של התקשורת?

דורפן 8 באפריל 2015

טוב, אתה עוסק כאן בלוליונות. לפני שבוע אמרת שהתקשורת האנגלית סלחנית כלפי מוריניו. לפני זה היא הייתה סלחנית כלפי ואן חאל. למיטב ידיעתי לא אנגלים.

מי שדירג את הליגה האנגלית תקופה די ארוכה כטובה באירופה היא אופ״א. הרבה מהטוענים לכוחה של הליגה האנגלית אומרים זאת על בסיס השחקנים והמאמנים שבאים מכל העולם. נכון מאד או קשקוש. – מה הקשר לקסנופוביה? אתה אי פעם קראת מילה אחת שטוענת שהליגה האנגלית היא הטובה ביותר בגלל השחקנים האנגלים? בגלל שהיא לא הכניסה מאמנים זרים?

הטענה שלך היא פחות או יותר כזאת: הם הביאו מלא זרים אז הם קסנופובים כי הם טוענים שהזרים האלו הפכו את הליגה שלהם לטובה יותר מכפי שהיא באמת. כלומר הם טוענים שהזרים טובים וזה מעיד על קסנופוביה. תבדוק אולי אפשרות לאי אהבת איזשהם לאומים יותר קרוב אליך.

לחלופין פשוט תבחר בין אחת הטענות: או שהאנגלים שונאים זרים או שהם גרועים כי יש להם יותר מדי זרים (גם את זה כתבת בהזדמנות) או משהו עקבי אחר.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

לא טענתי שהתקשורת האנגלית קסנופובית בצורה יוצאת דופן. טענתי שכמו כל תקשורת אחרת, הפרשנים שלה נוטים להגן על החברים שלהם. זה נכון לכל מדינה אחרת, חלקן יותר מאשר אנגליה. האמת היא שאני מבין אנגלית ולא מבין גרמנית, ספרדית או איטלקית, כך שיותר קל לי לשפוט.
היחס למוריניו לא קשור או סותר את הטענה הזו, אם כי אחת הסיבות שהוא מאד אהוב היא החנפנות שלו לכדורגל האנגלי. לא זכור לי שכתבתי פה שואן חאל קיבל יחס אוהד במיוחד.

אני בהחלט טוען גם ש(בהכללה) התקשורת האנגלית לא מבקרת את הליגה ברמה שמגיע לה בשנים האחרונות. אולי זה טבעי, כי בסך הכול הם גם אוהבים אותה וגם מתפרנסים ממנה. הטענות על "התחרותיות" הן הזיה, אבל מה אפשר לעשות? הרי גם בגרמניה היחס לליגה לא ביקורתי מספיק. כנראה שמשהו קרוב ללבך, קשה לך יותר לבקר אותו.

דורפן 8 באפריל 2015

אתה מתבלבל בין תחרותיות לתוצאות. לצורך הענין גם באן.בי.איי כן הייתה תחרותית כשג׳ורדן שיחק כי התנאים היו שוויוניים למדי. בליגה האנגלית התנאים שוויוניים הרבה פחות, אפילו רעים לדעתי – ובשנות אור טובים מכל הליגות הבכירות האחרות.

כי ליגה יכולה לחלק כסף. יכולה לקבוע שעות משחק הגונות אבל היא לא יכולה לחלק אליפויות. ומה שצריך לבדוק זה לא מי ניצח אלא למי ניתן סיכוי סביר לנצח.

בספרד ניצחה השבוע קבוצה 9-1 קבוצה עם אחד חלקי 17 של התקציב של יריבתה. אחת חלקי 17. משחק כזה כלל לא מתקיים באנגליה בשום ליגה השנה ולדעתי גם לא בצרפת, גרמניה, איטליה או ישראל. משחק כזה אפילו לא התקיים בכדורסל הישראלי השנה. והמשעשע הוא שקבוצה העניה היא בכלל לא העניה בליגה. יש 4-5 עניות ממנה.

האם הן עניות כי אין מספיק כסף לכולן? לא – הליגה מגלגלת כסף גדול מאד. שמגיע לשתי קבוצות בדיוק.

פער תקציב של פי 17 ממספר קבוצות זה לא ״בעיה קלה בתוך ליגה טובה״. זו קנוניה. זו החלטה של ריאל ובארסה שבאמת צריך כמה קבוצות תחרותיות לא רעות בשוליים – ואולי לא ניתן למנוע זאת. ומלבדן צריך קבוצות עניות ממש. זה מתאים למודל העסקי שלהן. המודל העסקי שלהן לא כולל ליגה מקומית עם תנאי תקציב קרובים לתרוץ של משהו סביר.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

זה לא הנושא ואני לא רוצה להיכנס לזה יותר מידי. אתה הרי יודע מה יקרה, הדיון יגיע ל100 הודעות ואז יגיע איזה אנגלופיל ויתקוף אותי ואני אצטרך לרדת עליו. אין לי כוח לזה.

– בקיצור, הטענה שלך לגבי המשחק ההוא לא מדויקת. גם בגרמניה וגם בצרפת משחק כזה בטוח התקיים, מכוון שגרנדה היא לא קבוצה ענייה- היא נמצאת בבעלות זרה (משפחת פוזו שהיא גם הבעלים של אודינזה) ויש לה יכולת להוציא מיליונים על שחקנים. היא ניצחה בעונה שעברה את ברצלונה ולפני שנתיים את ריאל. העונה היא קבוצה גרועה, למרות שכלכלית היא הקבוצה הכי חזקה משמעותית מבין הקבוצות הקטנות בספרד.

– ריאל מדריד לא מפרקת את הליגה בשנים האחרונות- היא לא הגיעה ל90 נקודות בשתי העונות האחרונות וסיכויים לא קטנים שלא תגיע גם העונה (אם היא תנצח את כל המשחקים עד הסוף היא תגיע מקסימום ל94). היא כבר הפסידה שישה משחקים. במשחק נתון (בטח בבית מול קבוצה מהמקום הלפני אחרון) שהיא תוספת יום היא יכולה לפרק קבוצות, אבל לאורך עונה הדומיננטיות שלה לא מתקרבת למה שראינו לפני שלוש שנים. וזה למרות שהיא קבוצה מאד חזקה עם סגל מפלצתי.

– אני מתייחס לשורה התחתונה והיא שהליגה האנגלית היא אחת הלא תחרותיות בכדורגל העולמי, במובנים מסוימים, הכי לא תחרותית. כל פרמטר אמפירי יוכיח את טענה הזאת. לאור זה, אני חושב שלצפות שלא יציגו אותה בתקשורת שם כ"הכי תחרותית בעולם" זה די המינימום.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

עוד הערה (שהיא תגובה לתוספת המאוחרת שלך של המשפט האחרון).

אין שום קשר בין טענות על יחס התקשורת לזרים ליחס של הקבוצות עצמן. גם בישראל אתה רואה שהתקשורת מבקרת זרים בצורה מוגזמת (גם לטענתך- זה הרי הנושא שלשמו התכנסנו) ועדיין הקבוצות מביאות מספר גדול של זרים

בסך הכול ובהכללה, אין שנאת זרים בספורט, לא בישראל ולא באנגליה. יש יחס תקשורתי (ממניעים שונים) שהוא יותר בקורתי ביחס לזרים, מסיבות שונות שכבר הוזכרו פה. לפחות בישראל המצב הוא שהיחס התקשורתי לזרים הרבה יותר גרוע מהיחס של האוהדים.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

דוגמה למי שמעונין:

https://www.youtube.com/watch?v=mMjgXUwTcHE

מלבד סקוטי פיפן (שהיה לו ביף עם אייזאה) שני השחקנים שקיבלו את היחס הכי עוין (אם נגדיר את זה כך) הם נאש וביל וולטון.

דורפן 8 באפריל 2015

אלוי עניינים גזעיים והמקור שלהם הוא לא זלזול מקצועי.

ועדיין יש הבדל בין יחס לא תקין שמקבל מאמן אירופאי בכדורסל האירופאי לכזה שמקבל מאמן אירופאי בכדורגל ישראלי. ארצות הברית טובה בהרבה בכדורסל מאירופה. ישראל לא טובה בהרבה מספרד בכדורגל.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

העניינים הגזעיים האלו מוסווים בביקורת מקצועית.

הנקודה היא שנפש האדם לא משתנה בין מדינות שונות. אז באנגליה זה נעשה באנדרסטיימנט הידוע שלהם ושאקיל וכריס וובר יותר כריזמטיים ממשה פרימו, אבל במניעים אין הבדל גדול.

גיל 8 באפריל 2015

מאיפה הבאת את זה שהיחס לנאש פחות אוהד? נאש הוא אחד השחקנים הכי מוערכים שיש ומספיק לשמוע מה אמרו עליו אחרי הפרישה. הייתה ביקורת מוצדקת על ההגנה שלו אבל הוא אחד השחקנים הכי אהובים בליגה. אם כבר נגד ג'ייסון קיד הייתה המון ביקורת על העניינים הפליליים שהיה מעורב בהם או כל הדברים שקרו לו כשהיה מאמן.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

התייחסתי לדיון שאני ראיתי (והבאתי לינק אליו).

אני חושב שההנחה (שבאה לידי ביטוי בדיון שם) שנאש לא נמצא בליגה של קיד ופייטון היא מופרכת ומגוחכת. בארקלי אמר עליו שם, שכמו שחקנים אחרים, הוא נראה טוב בפיניקס בגלל "השיטה". זה הרי מגוחך לחלוטין, הוא היה השיטה. היא לא הייתה עובדת בכזו יעילות, עם אף שחקן אחר ששיחק בליגה באותו זמן.

למה הם מעריכים אותו פחות, אפשר להתווכח.

גיל 8 באפריל 2015

הוידאו לא עובד אז אין לי מושג למה הכוונה. ונאש אכן נהנה מהשיטה בפניקס שהביאה למיצוי היכולות שלו הוא פוינט גארד טהור וזה שהוא היה השיטה לא אומר כלום לגבי היכולת שלו בהשוואה לאחרים. מה לעשות שקיד באמת היה טוב ממנו כי היה שחקן יותר שלם והצליח ביותר מקבוצה אחת. כך שזה ממש לא מגוחך לחשוב שהוא טוב ממנו.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

הוידאו אכן נעלם, לא יודע מה קרה.

נאש נהנה מהשיטה, אבל הוא היה הבסיס שלה, לא טרמפיסט עליה. זה כמו ששאק נהנה משיטת משחק שמכניסה לו כדורים פנימה במקום להעיף כדור מרחוק אחרי חמש שניות. הגיוני שתשחק לנקודות החוזק של השחקן הכי טוב שלך.

אני ממש לא מסכים שקיד היה עדיף, אבל הקטע ששם זה הוצג כאילו אין דיון בכלל ומדובר בשחקנים בדרג שונה.

גיל 8 באפריל 2015

אז מה אם הוא היה הבסיס שלה? בבסיס שלה זו הייתה שיטה התקפית טובה אבל כזו שלא מובילה לאליפויות. שניהם קלעו ומסרו בערך אותו הדבר אבל קיד היה ריבאונדר הרבה יותר טוב וגם מגן יותר טוב ולכן המחשבה שהוא שחקן טוב יותר הגיונית בהחלט.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

"קלעו אותו דבר"? בעונת השיא שלו, קיד הגיע ל44 אחוז מהשדה. באף עונה אחרת הוא לא הגיע אפילו ל43 אחוז. ממוצע הקריירה שלו הוא 40 אחוז.
לנאש היו שבע עונות עם מעל 50 אחוז ועוד שתיים עם מעל 49 אחוז. ממוצע הקריירה שלו הוא 49 אחוז.

ושוב, הנקודה פה היא לא שהם חשבו שהוא טוב יותר אלא שרוח הדברים הייתה שאין פה דיון. אי אפשר להבין את זה בלי לראות את התוכנית.

גיל 8 באפריל 2015

אני מדבר על מספר הנקודות הכללי. וגם צריך להזכיר חטיפות שלקיד יש כמעט פי 3 ממנו. בקיצור, קיד היה שחקן שלם ששיחק משני צידי המגרש בעוד נאש היה חור בהגנה ולכן אני מבין מאוד אנשים שחושבים שאין פה דיון (זו לא דעתי). זכותו של כל אחד לחשוב שאין פה דיון. לא הבנתי מה זה קשור להיותו של נאש לבן או זה שהוא זר. לא ראיתי בשום מקום הערות שמרמזות שלמוצא או לצבע העור יש קשר לדיעה עליו.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

מספר הנקודות הוא פונקציה של מספר הזריקות., מבחינת יכולת קליעה המרחק ביניהם עצום. אני חושב שהטענה שאין דיון לטובת קיד ובעיקר בדרך שבה ביטלו שם את ההישגים של נאש ואת המעמד שלו, היא מופרכת.

אני לא יכול להוכיח מה המניע, כי הדברים לא נאמרו במפורש. זאת התחושה שאני קבלתי מהדיון שהתקיים שם.

גיל 8 באפריל 2015

נו, ואם נאש קלע יותר טוב ועדיין קלע אותו מספר נקודות אז זה לרעתו שלא זרק מספיק. ובשורה התחתונה קיד הוביל קבוצה פעמיים לגמר הנבא והיה שחקן חשוב באליפות של דאלאס. נאש לא הגיע לגמר הנבא אפילו פעם אחת. קיד מקום שלישי ברשימת הטריפל דאבלים בכל הזמנים כשלנאש יש 3 כל הקריירה. אז כן, אני חושב שקיד היה שחקן יותר טוב ולאורך יותר זמן ולכן לא מופרכת כלל האמירה שזה לא קרוב. ושוב, זכותם של אנשים לחשוב מה שהם רוצים אבל למניעים שאתה מייחס להם אין שום בסיס.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

ולגבי ביקורת על קיד לעומת נאש, אתה מכוון לתקשורת או לשחקני עבר?

התקשורת בטוח לא הייתה נגד נאש, עובדה שהוא נבחר פעמיים לMVP בבחירת עיתונאים. אף אחד לא יגיד את זה בקול, אבל אולי חלק משחקני העבר מרגישים שהוא הוערך תקשורתית יותר מידי בגלל צבע העור שלו.

גיל 8 באפריל 2015

אין כאן שום עניין גזעי, יש ביקורת עניינית עליו תוך הערכה גדולה גם של שחקנים.

אלון 8 באפריל 2015

הייתי בטוח שקיד לבן

גיל 8 באפריל 2015

הוא יותר מוקה.

אלון 8 באפריל 2015

שוקו מוקו ולבן פיני גרשון הוא גזען

מאנו 8 באפריל 2015

אני יכול להביא לך דוגמא מהיום של גרי ליניקר שמצייץ בזלזול כנגד חסוס נבאס.
אבל את האמת, הפרשנים האנגלים או לא האנגלים לא ממש מעניינים אותי. העניין הוא זה שבארץ רוב הפרשנים למעט פרימו ועוד אחד או שניים, לא מזלזלים בפאקו כלל וכלל, אלא פשוט לא נופלים מהכיסא. זה הכל. זוהי זכותם, ואני חושב שיש בכך הרבה צדק. פאקו לא נכשל, פאקו מאמן טוב סהכ, והוא הצליח לקחת אליפות. זה עדיין לא אומר שהוא מאמן גדול או כזה שיזכר מהטובים שהיו כאן. זה גם לא אומר שהוא טוב יותר מהמקומיים.
כמות הזרים בליגה האנגלית לא מעידה בהכרח על פתיחות של התקשורת לזרים. זה נכון שהקהל באמת אדיש לכך, מבחינתי זה קצת עצוב, אבל לא מאוד אכפת לי. לשאלתך, מוצאי החלקי איננו ממדינה שסבלה מהבריטים או ממנדט כזה או אחר, אלא סתם מהצד המוצלח יותר של תעלת להמאנש :)

מאנו 8 באפריל 2015

או עוד דוגמא: איזה ליצן ששכחתי את שמו שטען שהארי קיין טוב יותר ושווה יותר מאנחל די מריה. זאת אחת הסיבות לדעתי שהשחקנים האנגלים נכשלים – ההייפ המוגזם שנלווה לכל אנגלי שמבקיע יותר מ5 שערים. אנחל די מריה שהיה אחד מהמובילים של ארגנטינה לגמר המונדיאל ושל ריאל לזכייה בצמפיונס, כן?

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

אם פאקו יזכה בטראבל, הוא בהחלט צריך להיזכר כמשהו מיוחד.

אני מזכיר לך, שאלמלא אירועי הדרבי (שהוא לא היה קשור אליהם) היו לו כבר 10-12 נקודות יפרש. על הכישלון באירופה אין לו אחריות. מה הוא עוד יכל להשיג?

D! פה ועכשיו 8 באפריל 2015

חוזה לאיווניר?

דורפן 8 באפריל 2015

אני חושב שאם גארי ליניקר ירד על על חסוס נבאס לא בטוח שזו שנאת זרים… יכול להיות שנבאס פשוט בקבוצה שהיא בהתמוטטות כרגע והוא חלק ממנה…. ליניקר הוא סופר ביקורתי על אנגליה.

דורפן 8 באפריל 2015

מאנו – אני אוהד יונייטד. לצערי השנה בליגה הארי קיין יותר טוב מאנחל די מאריה. די מאריה נזרק לספסל יונייטד על ידי מאמן לא אנגלי. מקווה שישתנה בקרוב ודי מאריה יחזור לעצמו ולמרות שכן מאחל להארי קיין הצלחה. מאיפה אתה מאתר כאן קסנופוביה? יש הייפ סביב הארי קיין. קנה אותו ביושר.

וגם אם מישהו בטעות חושב שהוא יותר טוב ממנו באופן כללי – זה לא מעיד על שום קו של שלילת שחקנים זרים או מאמנים זרים. שחקנים זרים ומאמנים זרים אהובים מאד באנגליה.

xxx 8 באפריל 2015

מכבי של השנים האחרונות טובה לאין שיעור ממכבי שעלתה לליגת האלופות בזמנו.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

העפלה לליגת האלופות היא הרבה ענין של הגרלה. מכבי של קלינגר לא התקרבה למכבי הנוכחית ועדיין הצליחה להעפיל, פשוט כי היה לה מזל בהגרלה. אני מבטיח לך שגם מכבי חיפה והפועל תל אביב של העשור הקודם, לא היו עוברות את באזל (וגם לא את רד בול זלצבורג הנוכחית). העונה הייתה הגרלה יותר נוחה, אבל ללא ביתיות ועם מאמן שלא ממש רצה להיות פה.

ענין התקציב מאד מטעה. גם כי הוא עלה בכל העולם וגם כי תקציב גדול לא יכול לייצר שחקנים שאין. בשנות ה90 היה לך היצע הרבה יותר גדול של שחקנים ישראליים ויכולת להביא בנבחרת זרים ברמה גבוהה ממדינות ברית המועצות לשעבר (בני יהודה הביאה שחקן בשיא הקריירה עם הופעה בנבחרת ברית המועצות לשעבר, שהייתה אז עוד הרבה יותר חזקה מרוסיה היום).

ירוק 8 באפריל 2015

תוהה – זה כמובן משהו שלא ניתן להוכיח, אבל אני בכלל לא בטוח שמכבי חיפה של יעקובו, רוסו, ז'וטה ושות' לא היתה מנצחת את באזל. להזכירך היא לא היתה מאד רחוקה מהעפלה משלב הבתים. זו השוואה קצת טפשית אבל אני חושב שהיא טובה יותר ממכבי ת"א הנוכחית (עם כל הכבוד כמובן, ולצערי יש כבוד).

ירוק 8 באפריל 2015

התגובה הזו נכתבה לפני שראיתי את הדיון בעניין למטה… סליחה.

בלייק 8 באפריל 2015

מאנו – אני אתייחס לסעיף הראשון שלך:
מכבי לא הציגה כדורגל גדול בשלוש השנים האחרונות? זכותך לחשוב ככה כמובן, אבל אני לא מבין את חיבור 3 העונות ביחד. מכבי שיחקה כדורגל מדהים בעונה של אוסקר בעיני, טוב מאוד עם סוזה (בליגה) וטוב עם פאקו.
אתה משווה אותה להפועל של 2010, קבוצה שלקחה אליפות קיזוז במחזור האחרון (כשמולה שיחקה קבוצה עייפה ובינונית) ולא ייצרה שום שושלת.
אתה משווה אותה לבית"ר של גאידמאק…. לא יודע אם צריך להוסיף משהו, אבל לגאידמאק היו כמה וכמה שנים בבית"ר, חלקן טובות וחלקן ממש. גם כשהיא זכתה באליפויות היא לא שיחקה כדורגל מלהיב במיוחד (בטח לא כמו קבוצת האליפויות של שנות ה- 90), נקטלה כל הזמן, וכמובן לא עשתה כלום באירופה, בניגוד למכבי שהעפילה משלב הבתים של הליגה האירופית.
והוואה נוספת שאתה עושה היא עם חיפה של הצ'מפיונס, שהיו בה שחקנים נפלאים, לא היתה לה תחרות אמיתית בליגה, והיא עדיין לא לקחה אפילו אליפות.
כנראה שהישגים ותארים לא מלהיבים אותך, אבל את מה שמכבי עושה בשלוש השנים האלה עשו רק בחיפה של רוני לוי ובפ"ת של יואל משה סלומון ו… זהו.
האמת שההשוואה הכי מגוחכת היתה עם מכבי שעלתה לצ'מפיונס. זאת היתה אחת הקבוצות החלשות ביותר של מכבי מאז שנות ה-90, והיו לא מעט כאלה. אדו ואמבמבה חלוצי החלל, לירן כהן כוירטואוז, ארז מסיקה קיצוני סופה, שטראובר כליצן רחבות (אפילו גל ניר שיחק), מוסא כמגן שיושיע את מכבי מפנטסיל וכמובן המגן השמאלי המהולל סאלם אבו סיאם. וגם דגו, שהיה אז בשיאו, ותמיר כהן וסטרול שהיו אז בחיתוליהם. זאת היתה קבוצה משעממת, שמידי פעם התעלתה כמו בליגת האלופות.
את מי מכבי עברה כדי להגיע לצ'מפיונס? את מי חיפה עברה? את מי הפועל? חיפה קיבלה קבוצה סבירה, וכל השאר התמודדו עם קבוצות בינוניות מינוס-מינוס. לקבוצות מדרג של ידראל ההגרלה היא קריטית.
היא גם לא מעפילה לצמפיונס. היא קבוצה בינונית מאוד באירופה, שלא מתקרבת להפועל או חיפה הגדולות של העשור הקודם, ואפילו חא של מכבי שעלתה בזמנו לצמפיונס.

xxx 8 באפריל 2015

התקשורת זלזלה בפאקו וסוזה וגרסיה. אבל לא רק בגלל שהם זרים. מזלזלים פה במאמנים מצליחים כבדרך קבע.

אלישע לוי בחיפה ,
רוני לוי בחיפה ,
יוסי מזרחי בבית"ר

כמה מאמני צמרת מצליחים בעשור האחרון זכו כבר לתשבוחות? גוטמן, בן שמעון. זהו.

תורג'י 8 באפריל 2015

ענק רונן.

אלכס דוקורסקי 8 באפריל 2015

כל מילה לגבי היחס לפאקו בתקשורת, וההנחה המובלעת של מספר אנשים לגבי תפקיד "מאמן הכושר".

לא חושב שהיהדות מתנגשת עם אוניברסאליות, אבל רוצה מאוד ללכת לישון אז אוותר על ההסבר לכך, שממילא עלול להיות צולע, כיוון שאינני מומחה גדול לעניינים הללו.
לילה טוב.

Oded 8 באפריל 2015

רק בקריאה שנייה של הטור קלטתי את המשפט הגאוני – ״לא רק בהכל, גם בספורט״

אסף The kop 8 באפריל 2015

מה יהיה ?
אתם עדיין מתבכיינים על התוצאות של הבחירות.
לכו תדעו… אולי v19 יצליח לכם יותר… או שלא…

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

קראתי שלפי סקר שנערך באנגליה, למעלה מ70 אחוז מהיהודים הולכים להצביע בבחירות לימין (שמרנים או UKIPׂ). אחוז הרבה יותר גבוה מאשר בישראל. וזה למרות שהיסטורית הם הצביעו באחוזים גבוהים לשמאל.

יותר ויותר יהודים מזהים את מגמות השמאל הנוכחיות עם אנטישמיות וברית שנכרתה עם שונאי יהודים. לארצות הברית המגמה הזו עוד לא הגיע, אבל היא תגיע.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

"הגיעה" "תגיעה".

אלון 8 באפריל 2015

או שלא

אסף THE KOP 8 באפריל 2015

מה שיפה זה שתמיד, לכל תנועה, יש תנועת נגד.
הסמול האנטישמי יובס.

תוהה בדרכים 8 באפריל 2015

הבעיה יא השהיהודים הם לא חלק מכריע באלקטורל ואנגליה עוד פחות מארצות הברית. הרבה יותר משתלם להתחנף לקול המוסלמי / שמאלני קיצוני. זה מה שלטענת רבים, עושים בלייבור.

אסף the kop 8 באפריל 2015

שיתחנפו.
בסוף הם יחרבנו להם בפנים.

שלו 8 באפריל 2015

יש גם שמאל לא אנטישמי?

גלן 8 באפריל 2015

למיטב זכרוני השיפט הגדול ימינה היה עם תאצ'ר שלדעתי זכתה ברוב יהודי גם בלונדון וגם מנצ'סטר. בעיקר אחרי של"ג.

אסף the kop 8 באפריל 2015

כן.
ניצב בסמוך לימין הלא קיצוני.

יותם 8 באפריל 2015

תראה, אתה מתלונן פה כל הזמן על סתימת פיות אבל עם תגובות כאלה קצת קשה לקחת אותך ברצינות.

אסף the kop 8 באפריל 2015

אז תנסה להפסיק לקרוא אותי.
נראה אם תוכל.

שי 8 באפריל 2015

אסף,
מצד אחד, אני לא מסכים עם אף מילה שלך.
מצד שני, הדבר הראשון שאני עושה בסיום קריאת הכתבה זה לרוץ ולקרוא לקרוא את התגובות שלך…

יותם 8 באפריל 2015

למה להפסיק לקרוא? אתה בצד של הטובים (ליברפול) וכשזה מגיע לפוליטיקה זה כמו רומן או ג'וני

S&M 8 באפריל 2015

אומרים שאורח לרגע רואה כל פגע. ואני אומר, רונן, לא ראית כלום. אתה חי בגן עדן.

בילבו באגינס 8 באפריל 2015

הכדורגל פה נכשל מכיוון שהאנשים שמתעסקים בו מתייחסים אליו בחובבנות החל מהתקשורת דרך הבעלים המאמנים וכלה השחקנים שהולכים לשתות אחרי משחק. אם הייתי בעלים עם כסף לא הייתי מביא רק מאמן זר הייתי מביא צוות שלם שכולן זר ממקום שבאמת משחקים בו כדורגל כמו גרמניה או ספרד החל המאמן דרך תזונאי פסיכולוג מאמן כושר ומאמן נוער. מהסיבה הפשוטה שאם אתה לא מצליח במשהו אתה צריך ללמוד ממי שכן הצליח. מדהים שאחרי 70 שנה של מדינת ישראל רק מכבי תל אביב הבינה את זה. לא צריך להשליך את זה על עוד תחומים בהרבה מאוד תחומים אנחנו מובילים בעולם.

מושון 8 באפריל 2015

הביקורת על פאקו הייתה לפרקים מוצדקת.
הרכבים תמוהים והגנתיים במשחקי בית מול עכו,
חילופים מוזרים ועקשנות לא ברורה על שחקנים,
יכולת רעה במשחקים מול יריבות הצמרת (עד החודש האחרון),
ובכלל, העובדה שמישהו הוא ספרדי והיה עוזר של רפא בניטס ואימן קבוצה במקסיקו לא אומרת בהכרח שהוא טוב יותר ממאמנים ישראלים בכירים.
הכינוי "מאמן כושר" הוא כתגובה לחוסר הניסיון שלו כמאמן ראשי.
וכמובן, הטור שלך הוא משהו שאפשר לכתוב היום, אחרי הניצחון היפה על באר שבע, אבל זה לא משהו שיכולת לכתוב בשום שלב העונה.
אז נכון שאתה צודק, אבל גם המבקרים שלו צדקו חלק מהזמן.
הרי היו פה מאמנים זרים, ממדינות כדורגל, שאמורים לדעת טוב יותר, וכשלו.

שלו 8 באפריל 2015

גם אחרי קריית שמונה וחיפה היה אפשר לראות שמשהו הוא מבין בכדורגל…

גיסנו 8 באפריל 2015

הכינוי "מאמן כושר" הוא תמים, נטול זלזול ומתייחס לחוסר נסיון בלבד כמו שאוהדי הפועל ששרים "שואה למכבי" עושים את זה סתם כי שואה זה מילה נרדפת לאסון, ואוהדי מכבי ששרים "טועמה מחבל" עושים את זה כי טועמה היה שחקן נהדר שנהג לחבל בסיכוייה של מכבי ת"א לזכות באליפות

שלו 8 באפריל 2015

השנקל שלי:

פאקו הגיע לקבוצה "רצה", במובן שהסגל סגור ועשתה כבר הכנה לליגה,
אלופה שנתיים ברציפות,
שלא הצליחה לעבור לשלב הבתים באירופה.
הוא היה צריך בזמן קצר, לייצר הצלחה.
כלומר קבוצה יציבה, מנצחת.
בלי להכיר את השחקנים.

האם עשה טעויות? ברור.
האם עכשיו יותר ברור לו איך ומה כל שחקן יכול לתת? גם ברור.
האם מכבי יותר חזקה או חלשה מהשנתיים הקודמות, אני לא יודע,

אבל היא הרבה יותר חזקה משלוש עשרה השנים לפני יורדי.
את זה אני לא שוכח.

פאולו סוזה הוא התקלה, הוא לא היה צריך להגיע מלכתחילה,
הוא כל כך הרבה דרגות מעל הליגה, שאנחנו לא מבינים בכלל איזה נס קרה לנו.

האם צריך להשאיר אותו, אני נותן ליורדי את הקרדיט שהוא יחליט בסוף העונה.
נדמה לי, שקפלו וליפי לא מחכים להצעה,
גם לא סוזה…

העלבון הוא לא בזה שמכנים אותו מאמן כושר.
הבדיחה היא על חשבוננו, מי שטוען כך, צריך להבין,
שהוא טוען שמספיק כושר גופני כדי לקחת אליפות בישראל.
כאילו למשחקים הגדולים מכבי לא הגיע,
כאילו הוא לא עשה מהלכים תוך כדי משחק כדי להכריע אותו.
הרי תיקו בסופו של יום היה טוב למכבי,
אבל הוא התעקש על המט.
שח-מט.

המשחק הזה מציב את מכבי במקום בו היא צריכה 16 נקודות עד סיום העונה,
בהנחה שב"ש לוקחת את כל ה 24 …
מי מאמין באמת שב"ש ייקחו יותר מ 16 נקודות,
יש למכבי עוד 3 משחקי בית, כמה נקודות היא איבדה בבלומפילד.
בקיצור המשחק הזה גמר את העונה, ועכשיו יש למכבי להתכונן לחצי…

הסיפור של עטר, לא ברור, אנחנו לא יודעים הכל.
אנחנו יודעים שיורדי כנראה לא רצה אותו בנקודת הזמן.
גם עם ברק יצחקי זה קרה.
אבל איכשהו, שחקנים רוצים לשחק במכבי ולסיים יפה,
זה שינוי משנים עברו.

היום חיפה היא אופציה שנייה למכבי,
ושחקנים מעדיפים לשבת על הספסל של מכבי, על פני כל קבוצה אחרת.

ולגבי קידום שחקנים,
דור מיכה לדעתי שיחק הרבה יותר העונה,
טל בן חיים הבקיע והיה הרבה יותר משמעותי השנה.
דור פרץ ראה מגרש.
לדעתי זה לא מעט.

מאיר (חדש בשכונה) 8 באפריל 2015

מסכים לכל ומוסיף שההשפעה של מאמן בכדורגל היא בעיקרה ביכולת להביא את הקבוצה לרמת משחק גבוהה לפני המשחקים ופחות בשינוי במהלך המשחק, מה שמאוד מאוד משמעותי בכדורסל. יקום מישהו ויגיד שמכבי לא מתוכנתת כמכונה, לעומת יריבותיה לצמרת. הפער ברור היה גם בהפסדים שבהם מכבי שיחקה הכי גרוע כולל מול ביתר ומול הפועל חיפה.

גלן 8 באפריל 2015

פאקו מוציא את המכסימום מדור ישראלי לא מוכשר ובעיקר זרים לא מספיק טובים. הוא כמו קודמיו מבינים שבאינבנטר כזה צריך לשפר כושר ומשמעת ואת זה הם עושים מצויין.

בילבו באגינס 8 באפריל 2015

לא יודע אם מקסימום אבל ברור שמכבי חייבת להישאר באותה מגמה אירופה כבר תגיע בהמשך. כנראה שחיפה של יעקובו והפועל של גוטמן היו מנצחות את מכבי הנוכחית אבל אין ספק שזאת הקבוצה הכי אירופאית בכדורגל הישראלי בכל מה שנוגע לרצינות ויחס למשחק וכושר גופני.
גם אם מכבי תגיע עוד פעם רק לליגה האירופאית זה מעולה זה עוד הזדמנות לצבור ניסיון אירופאי ולעלות את הניקוד. בקצה הזה הצ'מפיונס יגיע .

שלו 8 באפריל 2015

חיפה של יעקובו בעונת השיא שלה 2002/3 הפסידה את האליפות למכבי תל אביב.

גלן 8 באפריל 2015

הצמפיונס יכול להגיע כי זה נוקאוט. אבל לא במקרה הקבוצות בעשור האחרון נראות פחות טוב אם עלו (חיפה לפני כמה שנים) ואם לא וזה לא רק כושר. אין כאן התקדמות של השחקן הישראלי בגזרת הכשרונות ופיתוחם ולזה נוסף שאין זרים טובים. השחקן האחרון הישראלי עם אימפקט משמעותי אירופי היה בניון וזה גם רק לפני 7 שנים. הוא לא היה צריך את פאקו או קרוייף כדאי להגיע לליברפול. אני גם סקפטי באשר ליכולת שלהם לפתח כישרונות ענק ישראלים גם אם המערכת תמשיך להיות יציבנ. בלי כשרון ענק, מעבר לאליפויות בארץ זה לא יספיק.

גלן 8 באפריל 2015

חיפה של יעקובו הייתה עד ינואר. ואז היה פברואר ומרץ לאפריל ומאי

שלו 8 באפריל 2015

אתה רומז שחיפה הייתה תלויה בשחקן אחד?
שכל הפער בין חיפה הגדולה לשאר הליגה היה איגביני יעקובו.
ואני חשבתי שזה אסור עפ"י אמנת "ערן זהבי"…

נ.ב. רוח קלה של ציניות במהלך כתיבת התגובה…

גלן 8 באפריל 2015

לא רומז. אוהב לדייק! יכולת לכתוב חיפה של שום ….

ואמרתי כבר- ערן זהבי זה אגדת ליגה . כמו עודד מכנס למשל או קנטונה אם להיתלות בענפים גבוהים. בין זה לרמות הגבוהות של הייחוס הרצוי בעיני יש פער גדול עדיין.

אלון 8 באפריל 2015

יעקובו עזב בינואר, ז'אוטאטס(השחקן הכי טוב של מכבי חיפה אי פעם לדעתי) היה פצוע מדצמבר עד אפריל בערך ולא חזר אותו דבר.
בנוסף זאת הייתה המכבי חיפה הכי מוכשרת שהייתה, אבל גם קצרה מדי בהתחשב שהיא הייתה הראשונה שעברה קמפיין מתיש בליגת האלופות, היו איזה 3 הפסדים צמודים למשחקי על בליגת האלופות. ולמרות הכל הם הפסידו את האליפות רק בהפרש שערים..

אלון 8 באפריל 2015

ואחרי 2 אליפויות ברצף כמובן.

שלו 8 באפריל 2015

חיפה הייתה קבוצה מוכשרת.
היא הפסידה את האליפות, כי היא לא נוהלה נכון.
עם מאמן אחר נראה לי שהיא גם בתנאים שציינת היא הייתה לוקחת אליפות בפער נקודות.

אני זוכר שגם במכבי היה שחקן פצוע…(דגו)
ובכל המחזורים האחרונים של העונה,
שתי הקבוצות איבדו נקודות,
במשחק בו מכבי ניצחה את חיפה 2:3 יעקובו עדיין שיחק והפרש הנקודות ירד לדעתי ל 6 (מחזור 14).
עם פרליה ורוסו זה היה אמור להספיק.
וזה רק מגדיל את ההישג של מכבי ת"א (שכמובן לא שיחקה העונה באירופה).

רומן 8 באפריל 2015

הכדורגל הישראלי הדרד בשנים האחרונות.
האלופה הצהובה היא האלופה החלשה ביותר מאז הרבה שנים כבר.
פעם היה פה כדורגל, עם הפועל של קשטן אוסטרץ סימרוטיץ וחיפה האדירה של רוסו, פראליה, ז'וטא עידן טל, זנדברג ויעקובו.
אחח איזה קבוצה זאת היתה, לא היתה כמוה ולא תהיה כמוה.
איפה הן ואיפה הקבוצה הבינונית הזאת של מכבי ת"א..
מישהו חושב שיש איזשהו שחקן צהבהב (למעט איגיבור ומיטרוביץ' המעולים) שהיה לו איזשהו סיכוי לקבל דקות במכבי חיפה של 2002? בהפועל של הרבע גמר גביע אופא? בחיפה של רבע גמר גביע המחזיקות?
לצערי הכדורגל שלנו דועך ושוקע.

D! פה ועכשיו 8 באפריל 2015

לפריצה יש לכל הפחות תחרות מול כל חלוץ אחר שהסתובב פה, ואני אתעלם מהגיל שלו.

רומן 12 באפריל 2015

לגמרי מסכים!
פריצה חלוץ ענק, ענק, ענק.
כל דקה שלו על הספסל היא בזבוז זמן.
שחקן שחקן כמו שנהוג לאמר במחוזותינו.

Lord Anthony 8 באפריל 2015

יש לי חדשות בשבילך, מכבי תל אביב של היום מנצחת ואפילו בקלות את מכבי חיפה ה"אגדית" של רוסו ופראליה (שגם בזמן אמת לא היתה כזאת גדולה), פשוט בגלל שהמשחק היום השתנה לעומת מה שהיה לפני 13 שנים, מכבי של היום הרבה יותר פיזית ועם כושר גופני הרבה יותר טוב.
בא נגיד ההיפך, למעט יעקובו ואולי רוסו בכושר טוב לאף אחד מאותה מכבי חיפה הגדולה לא היה היום מקום בהרכב לא רק של מכבי תל אביב אלא גם של הפועל באר שבע.

גלן 8 באפריל 2015

לורד אתה מפספס בגדול וגם בקטן. קודם כל לפי זה גם ניימר טוב מפלה לפי קריטריון כזה בקלות אבל זה אפילו לא המקרה. אני לוקח דווקא הפסדים כמו זה של חיפה מול לברקוזן שנה אחרי שהיו בגמר האלופות (למעשה את שני ההפסדים בגרמניה ו קפריסין) ומבטיח לך שמכבי תל אביב וכל קבוצה אחרת בעשר שנים האחרונות שהייתה אלופה כבר הייתה בקקט בדיוטי פרי של פרנקפורט. כנל לגבי החוסן של הפועל תל אביב במסע שלהם. את זה אתה קונה או עם השרון גדול או זרים איכותיים. אין את זה למכבי תל אביב בכמויות מינימליות. אבל אם אתם רוצים להאשים את אוסקר סוזה או צוק איתן תפדל. כמו שדורפן כתב יש מבחן ארמון הלגו ו התוצאה שלו שכבר מישהו עלה לצמפיונס הוא היה פחות מרשים.

Lord Anthony 8 באפריל 2015

התגובה שלי נועדה בדיוק להגחיך את ההשוואות האלו ואת החוסר רלוונטיות שלהן.
לפני 15-20 שנים, הקבוצות שלנו היו הרבה יותר קרובות לאירופה, משלל סיבות, מאז לא התקדמנו ואירופה התקדמה מאוד, לכן אי אפשר לערוך את ההשואות האלו, מה גם שכל ההצלחות של קבוצות ישראליות באירופה היו הבלחות נקודתיות שאי אפשר ללמוד מהן שום דבר.
לא רק זה במקום לנסות להבין איפה הפערים ואיך מצמצמים אותם מתבכיינים על זה שהשחקנים היום פחות טובים.
גם להפועל תל אביב וגם למכבי חיפה לא היו זרים היסטריים (למעט יעקובו) או שחקנים ישראלים מדהימים, רק שאז זה הספיק והיום זה לא מספיק וזה בדיוק שורש הבעיה.

גלן 8 באפריל 2015

1. לא צריך זרים היסטוריים. צריך זרים טובים וזה היה. פישונט או זאוטאואס יוצר טובים ממה שיש היום. פה אני לא מאשים איש. יש שינויים דמוגרפים ו כלכליים שכנראה מושכים לפה זרים פחות טובים.
2. צריך ישראלים טובים. שים לב שחיפה הבליחה ישר כשבניון עזב ו הוא למרות הכל הישראלי האחרון שנגע בספרות הגבוהות. עד שלא יהיו ישראלים מאוד כשרונים ולא רק סוסים של כשר גופני לא תהיה התקדמות אמיתית.
3. היו כמה מסעות לא רעים אחרים כולל של חיפה בגביע המחזיקות וגם למרות ההדחקה מכבי תל אביב לא היו חלשים בצמפיונס במשחקי הבית. אני לא חושב שהמסעות בשנים האחרונות כוללליפה בצמפיונס או מכבי באופא באותו מימד.

בלייק 8 באפריל 2015

גלן – אתה בעצמך היללת את ההפסדים המינימליים של חיפה ללברקוזן. ציינת שהיא היתה בגמר ליגת האלופות בשנה שלפני. לא ציינת שבשני המשחקים נגד חיפה (שנערכו ברצף, אם אני זוכר נכון, בתור המחזורים האמצעיים) היא היתה באזור הקו האדום. שוב, מזכרוני הכושל למשחק הראשון היא הגיעה מתחת לקו ובשני מעליו. רק בעונה שעברה מכבי ניצחה, ודי בקלות עם רביעיה, קבוצת בונדסליגה שהגיעה למשחק במקום יותר גבוה (מרכז הטבלה).
ההשוואות להפועל וחיפה מלפני 10 ו- 20 שנים הן חביבות לתקשורת ולדיונים פילוסופיים. כל קבוצה התמודדה עם מציאות שונה, היצע שחקנים שונה, תחרות אחרת, השיטות להגיע להישגים באירופה השתנו (כמה וכמה פעמים), מצבי מלחמה וביתיות ועוד ועוד.
חיפה הגדולה למשל, הקבוצה הישראלית היחידה שסיימה שלישית בבית בליגת האלופות, לא לקחה אליפות מקומית. אפשר לרשום את כל הסיבות (תירוצים?) בעולם כולל כמובן זאת שלא צויינה והיא שאם בנאדו היה פותח את העונה, אבל היא הקבוצה הכי גדולה ששיחקה כאן מאז שאנחנו משחקים באירופה, איך מכבי הבינונית של קלינגר הגיעה למצב שהיא בכלל קרובה לחיפה בטבלה ?!!?
הפועל של גוטמן, הענקית, לקחה אליפות עם פחות נקודות מסגניתה, שהיתה אחת הקבוצות החיפאיות האפורות מאז תחילת עידן שחר.
למכבי הנוכחית יש תכף שושלת של 3 אליפויות רצוף. זה קרה פעם אחת ב- 50 השנים האחרונות (מאז הפועל פ"ת ההיא), לחיפה עם רוני לוי. לאן הגיעה הקבוצה של גוטמן? בעיקר בגלל ניהול כושל, הקבוצה הזאת התפרקה בתוך עונה אחת. לקבוצה של חיפה מליגת האלופות אין אפילו אליפות, אבל אפשר לשים אותה בקונטקסט רב-שנתי והשלד הזה זכה בכמה אליפויות.
אז אתם רוצים להגיד שהפועל היתה גדולה יותר לאורך זמן קצר יותר? אולי. אולי מכבי עדיפה במחזורים 1-10 למשל? למה לא להשוות את זה?

מאיר (חדש בשכונה) 8 באפריל 2015

יפה לציין שלברקוזן היתה עונה אחרי שהגיעה לגמר האירופי, רק נכון היה להוסיף שהיא היתה במשבר והשתנתה לגמרי מאותו גמר. ועוד משהו קטן, חיפה של אותה עונה היתה 5 זרים בינגו שעשו את ההבדל פלוס ישראלים טובים וכשעזב יעקובו הביאו את הסחורה הכי טובה בשוק הישראלי דאז, עידן טל וזנדברג. קבוצת הנגרים של קלינגר לקחה את האליפות לקבוצה הזו. ואל תתנו לפיניש שהביא להפסד האליפות בהפרש שערים להטעות, לולא הבלגאן והפציעה של דגו, זה היה גמור שבועיים לפני.

רומן 8 באפריל 2015

יופי של כתבה!
כך כך נכון.
עושה פורווארד לפרימו

ניר 8 באפריל 2015

אתה באמת חושב שאין אוהד ישראלי שלא היה רוצה לקבוצה שלו צוות אימון כמו שיש למכבי ת״א? שאנשים פה היו מעדיפים את גוטמן או רוני לוי מתוך פטריוטיות?

יכול להיות שאתה מתבלבל בין ישראל למדינות בסדר גודל דומה באירופה. חוץ מהביצה של התקשורת, שיש לה אינטרס שיהיו מאמנים ישראלים כי אז אפשר להתערבב איתם ולשחק בכל משחקי הקח-תן למינם שמביאים סקופי זבל בעיתוני זבל, כל אוהד כדורגל ישראלי רואה במה שקורה במכבי ת״א מודל לחיקוי.

אפילו אם זה היה נכון, הקביעה ש״ישראל היא היום מדינה שחוששת מאיזשהי השפעה בינלאומית״ היא מוזרה בלשון המעטה. אני לא מכיר הרבה תרבויות שיותר פתוחות להשפעה מחו״ל.

המכבייה 8 באפריל 2015

מכביסל התנתקה מכאן מנטלית ומקצועית.
עכשיו זה קורה למכבירגל.
אותי זה לא מפתיע כשזה קורה להם. זה בעצם יכול לקרות גם להם.

המכבייה 8 באפריל 2015

רק

גלן 8 באפריל 2015

אני לא מאמין שזה יקרה.
1. כי כדורגל שונה.
2. כי עמדת המוצא שונה – מתאזרחים בכדורסל כחלק מה בנייה.
3. כי (ואני חוזר על עצמי שנמאס) אין כשרון בארץ וגם אם יהיה אין מספיק. לא יעזור כלום. בלי כשרון הרנדומליות תקרה יותר. האפשרות לכמה שנים דלות לכן גדולה יותר.

מעיין אוהד מכבי 8 באפריל 2015

1. מבנה הכדורגל האירופי היום מאפשר לפתוח פערים כמעט בלתי סגירים. ראה מה קורה ביוון, בקרואטיה, בסלובניה וגם בשוויץ.
2. עמדת המוצא של יורדי לא שונה מהותית – הוא מנסה להביא את הישראלים הטובים ביותר, המתאימים ביותר.
3. כאשר גולדאהר הגיע, ההשקעה הראשונית והמשמעותית שלו הייתה במחלקת הנוער. במכבי מפתחים היום יותר כשרון, שחקנים יותר שלמים. זה ייקח זמן אבל אני מעריך שאם גולדאהר יישאר, בעוד שלוש-ארבע שנים למכבי תהייה עליונות בזכות מחלקת הנוער (יש כבר היום שחקנים שאמורים להוות את השלד – דור פרץ, שון גולדברג, עמרי אלטמן, דן גלזר ואולי גם יונתן כהן ומתן חוזז – מספיק שארבעה מהם יהיו שחקני סגל, כששניים יהיו בהרכב / כוכבים / שחקני נבחרת כדי לעצור את הרנדומליות).

דורפן 8 באפריל 2015

מעיין – מחלקת נוער זה מצויין. זה יכול לתת יתרון גדול. אבל במציאות הישראלית קבוצה יכולה לפגוע בינגו בארבעה זרים טובים ולהתגבר על הפער הזה. אין כדורגלנים שוברי שוויון בישראל.

מעיין אוהד מכבי 8 באפריל 2015

זרים יכולים לחפות, נקודתית, על יתרון שיטתי. אני מסכים עם זה, אבל זאת לא שיטה שתעבוד לאורך זמן, ולמעשה לעיתים נדירות היו כאן קבוצות עם ארבעה זרים שוברי שוויון (חיפה של האלופות עם ז'וטאוסטס, פראליה, רוסו ויעקובו היא האחרונה שעולה בזכרוני).

מחלקת נוער יכולה לפתח, בשיטתיות, כדורגלנים שוברי שוויון. מעבר לזה, להחזיק בישראלים הטובים בשוק מצמצם את הצורך בזרים שוברי שוויון.

דורפן 9 באפריל 2015

אי אפשר לפתח כדורגלנים שוברי שוויון בישראל. כי אם הם כאלו אתה צריך למכור אותם לחוץ לארץ. זה לא מצב של סקולס-גיגס-בקהאם שבגלל שהקבוצה עשירה היא שומרת את הכדורגלנים הללו ככל שהיא רוצה.

אז אתה מקבל כסף, אבל האמת היא שבזרים הכסף בישראל בקושי קובע. ההבדל בין מה שתשיג במליון דולר או ב-200 אלף עלול להיות קטן.

כפי שאני רואה את זה קשה לפתח דומיננטיות בתחתית שרשרת המזון האירופאית. אתה מגיע למשחקי נוקאאוט מול צ׳כיה, סלובניה וכו׳ והיתרון הכספי שלך מתבטל בעדיפות הפיסית וגם הטכנית שיש להם בחומר מקומי.

המכבייה 8 באפריל 2015

שלוש עליות בעשור זה ריאלי ותיהיה התחלה טובה. כלכלית ומעמדית.
כמובן שאיצטדיון גדול יותר הוא מאסט.

גיל 8 באפריל 2015

אין שום סיכוי ריאלי שזה יקרה. מכבי לא מצליחה באירופה כמו בכדורסל ואין סיכוי שהיא תהיה אורחת קבועה בשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג. היא אולי תעפיל פה ושם לשלב הזה אבל אז תצטרך להתמודד בשתי חזיתות ולשמור על דומיננטיות בבית מה שהרבה יותר קשה בכדורגל. עקרונית, קבוצות אחרות יכולות לאמץ את המודל המקצועי שלה וליצור לה תחרות וזה מה שיקרה בסופו של דבר.

מעיין אוהד מכבי 8 באפריל 2015

בגלל מבנה המוקדמות של אופ"א למכבי יש סיכוי גבוה יותר כיום להיות אורחת קבועה בשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג.
כבר העונה, אחרי קמפיין אירופי טוב בעונה שעברה, מכבי הייתה מדורגת בסיבוב השלישי.
העפלה אחת לליגת האלופות (או שני קמפיינים מוצלחים בליגה האירופית) יכולים לסדר למכבי דירוג שיבטיח לה דירוג עד הפלייאוף וקבוצות מדורגות בשלב הפלייאוף הופכות לחברות קבועות בשלב הבתים.

קבוצות אחרות לא רוצות לאמץ את המודל של מכבי כי המודל של מכבי יקר. תקציב המזון והאמצעים הטכנולוגיים שעומדים לרשות מכבי (בצירוף אנשי המקצוע הזרים שמפעילים אותם) וכל המעטפת מסביב הם לפחות חצי מתקציב המינימום בליגת העל אם לא יותר.

גיל 8 באפריל 2015

זה ממש לא סביר. אין שום קבוצה מדרג דומה לזה של מכבי שדרך קבע עולה מהמוקדמות. גם אם הדירוג שלה יעלה אז היא תתקל ביריבה או שניים די חזקות שבכל שנה נתונה יוכלו להדיח אותה.

מעיין אוהד מכבי 8 באפריל 2015

באזל ואפואל ניקוסיה ואפילו באטה בוריסוב מעפילות די "דרך קבע". הן בנו את הדירוג שלהן בזכות עונה אחת מוצלחת, ומאז מעפילות כמעט מדי עונה לאלופות. אולי מכבי לא תעפיל לשלב הבתים בכל שנה, אבל קמפיין אחד או שניים מוצלחים, והדרך שלה לשם תהייה קלה יותר, והסבירות שהיא תעפיל פעם בשנתיים או 4 מתוך 5 שנים, תעלה משמעותית.

גיל 9 באפריל 2015

באזל היא קבוצה בליגה אחרת מזו של מכבי. הם העפילו משלב הבתים משהו שקבוצה מישראל יכולה רק לחלום עליו. גם אפועל ניקוסיה העפילה לרבע גמר הצ'מפיונס ולא חושב שהם קרובים לרמה של מכבי.

מעיין אוהד מכבי 9 באפריל 2015

עונה אחרי שאפועל היו ברבע הגמר הם חילצו פעמיים 0:0 ממכבי. היה להם הרבה מאוד מזל.
באזל קבוצה עדיפה ממדינה עשירה יותר אבל הסוגיה כאן היא ששתי הקבוצות האלה בנו מסורת. אפועל בזכות עונת קסם ובאזל בזכות עבודה שיטתית.

מכבי יכולה להגיע לרמה קרובה לזו של באזל מבחינת מסורת אירופית. היא לא תגיע למצב של עליית שלב באלופות או לחצי גמר הליגה האירופית, אבל להפוך לחברת קבע בשלב הבתים של האלופות יספיק לה.

מעיין אוהד מכבי 8 באפריל 2015

וזה בדיוק הפער בין מכביסל לליגה והפער המתהווה בין מכבירגל לליגה.
לא מחפשים להסתכל על הביצה המקומית אלא ניתלים באילנות גבוהים ומכוונים לאירופה.
לא רוצים להיות הנרקיס בביצה (ע"ע יעקב שחר), אלא רוצים להכות שורשים מחוץ לביצה המקומית כי שם הכסף והעתיד והפוטנציאל האמיתי.

אגב, אם היה מספיק תקציב, אני מניח שזה היה קורה גם במכביעף (הנציגה הכי מוצלחת של הכדורעף באירופה שלא מוותרת על השתתפות והישגיות למרות קשיים תקציביים).

אביאל 8 באפריל 2015

דורפן – האוניברסילזם של סטלין ומאו רצחו יותר אנשים מהיטלר, סתם נקודה למחשבה.

גלן 8 באפריל 2015

אביאל, האוניברסליים גם הביא את אלטנוילנד. בספק אם היינו מלהגים כאן בנחת בלעדיו ובלי הרעיונות הנל.

אביאל 8 באפריל 2015

גלן – לא פסלתי את האוניברסליזם ככלל, אמרתי רק שהשתמשו בו למעשים לא פחות קשים מאלה של הפשיסטים.

גם הקפיטליזם הניע את העולם קדימה והוא נהפך ללעג בלשונם של רבים בימנו, בעיקר אלו שנמצאים במדינות שנהנו ממנו ביותר.

גיל 8 באפריל 2015

זו סתם טענה דמגוגית שלא קשורה לכלום. זה כמו לומר שאנרגיה גרעינית הובילה ליותר הרג מכל פצצה אחרת.

גלן 8 באפריל 2015

ראיתי עכשיו גם שאופא האנטישמיים לא מכירים בשוטף פלוס תשעים. זה הפיך? למה לא הוציאו להם קבלה לפני חשבונית?

דורפן 8 באפריל 2015

אביאל – אתה באמת חושב שסטלין רצח מתוך אידיאולוגיה ולא סתם תאבת כוח? שיש הבדל אידיאולוגי אמיתי בין מוסוליני לסטלין ? או שיש לצורך העניין קשר בין מפלגה סוציאל דמוקרטית לסטלין?

היטלר זה מקרה קצת שונה כי הוא החליט שיש אנשים בני מוות בלי קשר לשאלה אם יסורו למרותו או לא.

אביאל 9 באפריל 2015

דורפן – אני יודע בשם מה הוא רצח, בשם האוניברסליזם, כמו שכתבתי לגלן, יש למושג הזה צדדים חיובים בהחלט, בעיקר בכל מה שקשור לתפיסות מודרניות שהביאו להתפתחות העולם, אבל יש לו גם צדדים נוראיים – שבשל אידאלים נאורים לכאורה נעשו דברים איומים מאוד בהיסטוריה הלא רחוקה בכלל.

3Cesc 9 באפריל 2015

U fucking lefty. muslim and fags ass kisser.

Comments closed