אם היורוליג רוצה לשגשג

ביורוליג אולי מתפללים להצלחתה של אלבה. אבל במקום להתפלל עדיף להם להתחיל לעבוד

photo-dams12.si

יש איזשהי תחושה – נדמה לי שמוצדקת – אצל אוהדי מכבי תל אביב בכדורסל, שהשתתפותם בפינל פור מוסיפה הרבה לאירוע במספרי אוהדים. אני חושב שלקבוצות המזרח אירופאיות אין אוהדים עשירים כל כך, והקבוצות מאיטליה וחלקים מספרד הן מערים קטנות, ולאוהדי הקבוצות הגדולות כמו ריאל מדריד וברצלונה, ואולי גם היווניות, זה בסופו של דבר רק כדורסל.

אני חושב שאני גם יודע מה חושבים היום בסתר ליבם בהנהלת היורוליג ומי הם מעדיפים שתנצח בשואו-דאון בבירה הפרוסית. מכבי זו מכבי אבל היא מביאה איתה בדיוק את הפוטנציאל המוכר והמוגבל. טל בן יהודה וגיל שלי והבורגנות התל אביבית. יריבתה הגרמנית עשויה לסמל צעד גדול קדימה עבור המפעל. שהיא עדיין עם חוזה שידור שהוא עדיין די מעליב. ועם קושי גדול מאד ליצור המשכיות בסגלי השחקנים הם עדיין תקועים בנקודות ״מיינור ליג״ עבור הNBA. ובוודאי בחזונם הם רואים קבוצות בברלין, לונדון ופאריס.

אני בטוח שזה די מתסכל עבורים – בוריס דיאו, לואול דנג, טוני פרקר – אבל את צרפת מייצגת עיר שדה כמו לימוז׳. ולבריטניה אין כלום. וגם אחת משתי נציגות איטליה – שם דעך הכדורסל לגמרי – היא מעיר קטנטנה. וגם הנציגה הפולנית – המדינה האחת במזרח שבאמת מייצגת פוטנציאל – היא מאיזשהו אתר חור באדמה אפילו בלי מחנה ריכוז ראוי לשמו בסביבה. אז זה אולי יופי של מפעל, מאורגן יפה, אבל הוא לא יוצר שום תהודה ביבשת. אני גם לא ממש יודע אם במדינות הגדולות בהן הכדורסל הוא חזק מאד ועם ליגה מקומית יחסית עשירה – רוסיה וספרד – הקבוצות המשתתפות מעדיפות לזכות באליפות המקומית או בגביע אירופה.

אני משווה את זה לליגה שהיא באיזשהו מקום מתחרה – ליגת ההוקי הרוסית-קונטיננטלית. הרקע הוא כמובן אחר וזו ליגה רוסית שהורחבה. הם מוסיפים קבוצות מחוץ לרוסיה ולגוש האקס-סובייטי ולפעמים זה מצליח ולפעמים לא. אבל הם הולכים רק לבירות ולערים חשובות מאד: ברטיסלבה, פראג, זגרב, הלסינקי כבר שיחקו או משחקות. כרגע מדברים עם אוסלו, מאלמו, מילאנו, גדנסק וברן ונדמה לי שגם קלן בתמונה. בעידן בו מזרח אירופה איבדה מסיבות כלכליות את סיכוייה להעמיד קבוצות שיהיו גורם בליגת האלופות זה התחליף הנהדר לספורט קבוצתי מקצועני ברמה גבוהה. גם הפער לעומת צפון אמריקה כמובן קטן משמעותית מאשר בכדורסל. לתחושתי גם אם התקלה הקטנה בהתמוטטות הכלכלה הרוסית הם הולכים לאיפשהו. בטווח של עשרים שנה אפשר אפילו לדמיין את היום של סדרת וורלד סיריז אמיתית מול אלופת הNHL.

היורוליג זה דווקא משהו שאני מאמין בו – גם אם אני נוטה לעתים להקניט כל כדורסל לא אמריקאי. אבל הם חייבים לקבוע עובדות אמיתיות בשטח. שזה אומר להקים באופן דחוף קבוצות בלונדון ופאריס (אגב, גם מנצ׳סטר באה בחשבון – יש שם איזשהי מסורת כדורסל בעיקר בין שחורים). ולעשות איזשהן הגבלות כספיות, גם אם לא תקרת שכר, כדי לתת לקבוצות הללו סיכוי. ולקבע את הבתים המוקדמים מבחינה גאוגרפית כדי ליצור יריבויות. ולעבור לסדרות עד האליפות. וגם לחייב כל גורם משדר לשדר את הכל עד האליפות בפריים טיים ובאותו בסיס שידור ששידרת את הקבוצה המקומית. כלומר אם שדרת את מכבי תל אביב בערוץ פתוח, אתה מחוייב לשדר את סדרת הגמר באותו ערוץ ואותו מחיר.

ולמה הם צריכים לעשות את זה מהר? כי אחרת הNBA יום אחד פשוט עלול לתקוע להם שלוש קבוצות באירופה – וזה יקרה בדיוק בלונדון ופאריס ואולי ברצלונה – ולהרוג להם את הסיכוי להתרומם באמת. אחרת הפוטנציאל שלהם הוא הפועל ירושלים.

המממ.. הוא חושב שלברון מיוחד
הסיפורים הגדולים של העונה - שלא קרו

48 Comments

ניינר 9 באפריל 2015

Ich bin ein Berliner!
קדימה אלבה, לא לאכזב היום!

D! פה ועכשיו 9 באפריל 2015

D:

שמעון כסאח 9 באפריל 2015

ואלבא אכן לא איכזבו

austaldo 9 באפריל 2015

איך בדיוק ה KHL הולכת להתחרות ב NHL אם אם אפילו הכשרונות הגדולים של ההוקי הרוסי (ניצ'ושקין, יאקופוב …) – שלא לדבר על שחקנים ממדינות אירופאיות אחרות – מעדיפים ללכת לדראפט של ה NHL ? הא"ב זה להביא את כוכבי העתיד המקומיים, לא?
ובתור אחד שרואה הרבה הוקי, הפרשי הרמות הם עדיין מאוד גדולים.

חוץ מזה, כן, אם היורוליג רוצה לגדול היא צריכה את הערים הגדולות, אבל ניראה לי שיש כאן תופעה דומה למה שקורה כאן עם הכדוריד – ענף שתופס במקומות מסויימים כמו ראשל"צ ורחובות בעוד שבת"א, חיפה, ירושלים הבכורה תמיד תהיה של הכדורגל והכדורסל. אני חושב שבברצלונה יוותרו על 10 אליפויות יורוליג בשביל צ'מפיונס ליג אחד.

דורפן 9 באפריל 2015

הkhl רחוק מהnhl אבל הוא באותו אזור חיוג. כיום הוא מבוסס על הכלכלה הרוסית השוקעת. אבל יש תסריטים שזה משתנה: הסכם עם השבדים, ותוספת של שלוש ערים גרמניות, שוויץ ואוסטריה ונורבגיה ופתאום בליגה הזו יש ערים מאד עשירות. בטווח של עשרים שנה דבר כזה יכול לקרות. במיוחד אם ההוקי באמריקה יירד בגלל הכדורגל למדרגת הספורט החמישי (משהו שיש לו סיכוי)

austaldo 9 באפריל 2015

ההוקי באמריקה לא ירד בגלל הכדורגל.
במקומות שהכדורגל תופס שזה בדרום ארה"ב במקומות עם ריכוז של אוכלוסיה היספנית ההוקי ממילא לא פופולרי (למעט מקומות מסויימים כמו למשל בטמפה, שם הקבוצה המקומית במשך שנים השקיעה בליגות ילדים והאולם שם מלא כמעט בכל מישחק). להוקי יש יש בסיס חזק בצפון ארה"ב וזה לא הולך להשתנות בגלל הכדורגל. ואני בכלל לא מדבר על קנדה.

דורפן 9 באפריל 2015

אני חושב שאתה רואה את הדברים רק מתוך העכשיו. אני לא אומר שזה התרחיש עם סיכוי גבוה שזה יתרחש מאשר לא יתרחש. אני רק אומר שהוא נמצא על סקלת הסיכויים. כמו הסיכוי של הKHL לסגור משהו מהפער עם הצפון אמריקאים. גם זה אולי סיכוי לא עצום – אבל הסיכוי שהיורוליג יסגור את הפער מהNBA הוא פשוט אפס. נון סטרטר.

אני מסכים שהכדורגל לא יפגע בהוקי. אבל זה לא אומר שהוא לא יצליח לעקוף אותו. למרות שבאופן מעניין- בMLS יש נציגות לא רעה לקבוצות צפוניות. התחרות עם ההוקי לא ישירה. צריך לזכור – להוקי יש תחרות קשה יותר – הוא משחק במקביל לכדורסל ופוטבול במכללות ובמקצוענים. הכדורגל כרגע משוחק ברובו רק נגד הבייסבול.

בלינדר 9 באפריל 2015

כמעט כל קבוצות הmls עם בסיס קהל גדול הן מהצפון. רק ל.א וסולט לייק מהדרום

אילן 10 באפריל 2015

מה זאת אומרת לסגור את הפער? אני מניח שכשקבוצה אירופית תצטרף ל- NBA היא תשתתף בחלוקת הרווחים מזכויות השידור והמרצ׳נדייס, מה שיקפיץ את תקציבי השחקנים ותקרות השכר באירופה לרמות של קבוצות NBA ויהפוך אותן לאטרקטיביות עבור כוכבים. תוך כמה שנים, קבוצה אירופית תתחרה בדיוק כמו קבוצת אקספנשן מן המניין.

בלינדר 9 באפריל 2015

איך אנחנו מגדירים פופולריות כי אני די בטוח שהכדורגל כבר עבר את ההוקי או במינימום השתווה לו באמריקה

דורפן 9 באפריל 2015

בכל הפוסט הזה אני מדבר רק כלכלה. ובכסף אני חושב שהוא עוד רחוק. ובוא לא נשכח שברדלי רייט-פיליפס הוא הכוכב הגדול של הליגה – אז הם עדיין לא באמת עשו את המהלך קדימה. ביום שהם ישלמו 25 מליון פאונד דמי העברה על מישהו, ולא רק יחתימו שחקנים חופשיים, המהלך יתחיל

בלינדר 9 באפריל 2015

לצערי הליגה עסוקה בהקמת עוד ועוד קבוצות ואני לא בטוח למה זה טוב כרגע. זו בדיוק אחת הטעויות שעשו עם ה nasl. כלכלית, הליגה לעולם לא תצליח להתמודד עם אירופה כי אין כאן מפעלים באותה חשיבות ובמקרה הזה ל nhl כנראה יהיה תמיד יתרון.

מבחינת פופולריות אני מרגיש שההוקי (ובלי קשר גם הטניס) בנפילה חופשית. הכדורגל רק עולה. אצלי בפיד אמריקאים מנהלים דיונים על איזו קבוצה להתחיל לאהוד באנגליה.

גלן 9 באפריל 2015

אני חושב שבקהל במגרש אתה צודק (אבל יש פחות קבוצות אם כי בערים שיש את שתיהן באמת הכדורגל בדרך כלל מנצח). בטלביזיה אני חושב שעדיין ה nhl יותר גדול משמעותית או לפחות היה עד שנה שעברה. כנל במרצנדייס ובגרעין הקשה.

ארז (דא יונג) 9 באפריל 2015

מזמין אותך לנסוע לשיקגו, למשל, ולראות את אחוז האוכלוסיה ההיספנית שם. היספנים יש בכל עיר גדולה ברחבי ארה"ב, הם בד"כ מגיעים בטיסות, לא דרך מנהרות והברחות ממכסיקו…

גילעד 9 באפריל 2015

אני חולה כדורסל. ובוודאי אעדיף את היורוליג על פני המכללות. אבל אולי צריך לזכור שגם לפני שהכדורסל האירופאי היה מוצר חולה כמו היום, שלא מצליח למלא אולמות ביוון, טורקיה ואיטליה, הוא תמיד היה משני מאוד. באיטליה וצרפת תמיד היה מדובר בספורט של ערי שדה קטנות. באנגליה וגרמניה לא התקיים כל כך. ואולי דווקא כניסה של הnba – אני בכלל לא חושב שהיא כל כך מעבר לפינה כמו שנדמה – היא מה שכן יכול להכניס איזושהי זריקת עידוד לענף.

מאשקה 9 באפריל 2015

דורפן, אחלה טוב !!!!

דורפן 9 באפריל 2015

תודה… ולא התכוונתי להעליב את הפועל ירושלים

חלפס 9 באפריל 2015

הצלחת:)

tuomas holopainen 9 באפריל 2015

הKHL הורסת את ההוקי האירופי. לקחו את הדברים הכי גרועים מהספורט האמריקאי – הקפאת ירידות ו-franchising. הכניסו קבוצות מערים שאף פעם לא היה שם הוקי כמו סוצ'י או ולדיבוסטוק. מצד שני קבוצות בעלות מסורת עשירה כמו ספרטק מוסקבה או חימיק פשטו רגל.
אחרי שהרסו את הליגה הרוסית, הרסו גם את הליגות של סלובקיה ופינלנד כשלקחו משם את הקבוצה הטובה ביותר. אז עכשיו במקום דרבי חם של הלסינקי בין HIFK ליוקריט, האחרונה משחקת מול קבוצות עלומות שם במרחק של 3000 קילומטר.
נראה שגם הליגות של שוודיה וצ'כיה גם בדרך
והליגות המקומיות בהוקי לא היו במצב של חוסר תחרותיות כמו ליגות הכדורגל באירופה שיצדיק הצטרפות של קבוצות לKHL. הסיבה היחידה זה כסף ועל הזין המסורת והאוהדים.

סנטה 9 באפריל 2015

אח… ה TALVIKLASSIKKO של 2012…
4 שעות בקור של מינוס 20 עם עוד 30 אלף פינים שיכורים. אחת החוויות הטובות והרעות שהיו לי…

דורפן 9 באפריל 2015

תומאס – יש לי הרבה סימפטיה לדברים שאתה אומר. אבל זה הכוון של הספורט. ליגות לשווקים של מאות מליונים. השאלה מי ישרוד ומי לא.

אנונימוס 9 באפריל 2015

באופן כללי אני לא אוהב דיבורים של "גזירת גורל" ו"זה חייב להיות ככה". ההיסטוריה מלמדת אותנו שזה לא נכון. גם בספורט האירופי וגלגוליו השונים. אבל ספציפית פה אי אפשר להתעלם מכך שמנסים להלביש בצורה עקומה מבנה תחרותי שהתפתח באופן אורגני במקום מסוים עם תרבות מסויימת ומבנה גיאוגרפי ומדינתי מסוים, ומנסים להלביש חלק ממנו בכח על מקום אחר, בזמן אחר ובמבנה אחר.
איך אפשר להתעלם מהפופולאריות של רמות הכדורסל השונות (תיכונים מכללות, אפילו הליגות המשניות) בהתפתחות הליגות הארציות של שווקי הענק? איך אפשר להתעלם מכל הרכיבים שתורמים להצלחת הליגות האלו ובנויים על כך בצורה ישירה, כמו הדראפט, תקרת השכר, ושיטת הפרנצ'ייז?
ואיך אפשר להתעלם מכך שליגת האלופות מצליחה ברמות היסטריות (גם אם היא משעממת לאללה בעיניי, אי אפשר להתעלם מכך) אבל התפתחה ובנויה על מבנה תחרותי שונה לחלוטין?

אני לא רוצה בהצלחתה של היורוליג. אבל גם באופן אובייקטיבי, אני לא באמת חושב שהיא תצליח דווקא אם תתעקש על יצירת חיקוי נ.ב.א חיוור וחלקי באופן מלאכותי

דורפן 10 באפריל 2015

אני קצת נוטה להתייחס לרצון של ארגוני ספורט לעשות כמה שיותר כסף כגזירת גורל

אנונימוס 10 באפריל 2015

גם בחיים זאת לא בהכרח גזירת גורל, יותר עניין של חינוך ותרבות. וספציפית לספורט, דווקא לרוב באירופה המצב הוא באמת די הפוך. במרבית המועדונים שיקולי הרווח הם די משניים, לחלוטין אמצעי למטרה

MOBY 9 באפריל 2015

בדיוק העליתי את הנושא הזה מול חולה צהבהב שטען שהיום גם השופטים וגם הטלפון של בורטולמאו איתם.
ואני אמרתי שמבחינת פירסומות בלבד עדיף לארגון שהאלבות ינצחו (כשמאחורי הספסלים הגרמניים ג'סיקה מריעה….).
ושהכסף הגרמני הרבה יותר אטרקטיבי מהציבור הישראלי ה"חסכן".
ולכן הטלפון והשופטים לא יהיו צהבהבים לדעתי, וכנראה גם גודס חושב ככה אם הוא מתכונן לקרב חפירות.

Duncan 9 באפריל 2015

הNBA בחיים לא ישים קבוצה באירופה כי אם הוא היה יכול, הוא היה מזמן עושה זאת.
אין שום סרט שקבוצות יטוסו 10 שעות לאירופה בשביל משחק ואז יחזרו. אין סרט שבפלייאוף קבוצות יטוסו 5-7 שעות הלוך חזור אם הסדרה הולכת ל7 משחקים.

מה שעושים זה משחקים משחק או 2 באירופה במשך העונה וזה הכל.
ביום שימצאו כיצד לטוס שעתיים במקום 5-7 שעות, הNBA תפתח קבוצות באירופה. עד אז, זה לא יקרה.

גיל 9 באפריל 2015

דווקא הפלייאוף ממש לא בעייה עם כל ימי המנוחה שיש באמצע. בעונה הרגילה אם יש לך 4-5 קבוצות באירופה, הן יכולות לצאת למסעות משחקים ארוכים יותר בארה"ב ולהפך. לא חושב שזה סביר אבל זה בהחלט אפשרי במיוחד אם יחזירו לשירות מטוס כמו הקונקורד.

מעיין אוהד מכבי 9 באפריל 2015

+1

הטיסה הכי ארוכה בליגה זה מטורונטו לל.א., וגם זה קורה מעט מאוד פעמים בעונה, וכמסע משחקים במזרח.
אין היגיון כלכלי וארגוני להחזיק שתי קבוצות באירופה. אפילו מלונדון מדובר על טיסה של 7 שעות, וזה רק לניו יורק / פילדלפיה / בוסטון.

גיל 9 באפריל 2015

אבל לא מדובר בשתי קבוצות אלא ב4-5. ההגיון הכלכלי חזק רק שלוחות הזמנים קצת בעייתים. אפשר לארגן מסעות משחקים למזרח ואז לאירופה, המזרח בחזרה ואז המערב. זה יצור רצפים גדולים של משחקי חוץ אבל זה אפשרי.

אלון 9 באפריל 2015

4 קבוצות באירופה זה אומר הרבה שידורים ישירים ב 2 בצהריים בחוף המזרחי ויותר מוקדם במערב. איך פותרים את זה?

גיל 9 באפריל 2015

למה צריך לפתור את זה? כמו שאוהדים באירופה קמים לראות משחקים בנבא אז גם יהיה ההפך.

אלון 9 באפריל 2015

יש עבודה בצהריים באמצע השבוע.
אף אוהד אמריקאי לא יוותר על שעות עבודה כדי לראות את ברוקלין נגד פאריז

גיל 9 באפריל 2015

הוא לא צריך לוותר. הוא יכול להקליט ולצפות מאוחר יותר. מה עוד שהרידה ברייטינג בארה"ב תפוצה בעלייה גדולה יותר ברייטינג באירופה. הרי גם ככה אף אחד לא רואה משחקים חסרי חשיבות בנבא אבל באירופה יש מספיק קהל גם למשחקים זניחים כמו שהמשחקים בלונדון מראים.

רועי ויינברג 9 באפריל 2015

אוהדים אמריקאיים לא יראו את זה, אבל אוהדים אירופאיים וסינים כן. הנבא רוצים להפוך לליגה בין לאומית, והקמת קבוצות ברחבי העולם זה משהו שיקרה מתישהו. לדעתי לא רחוק היום שיהיו יותר ממשחק שניים לקבוצה באירופה/סין.

ומאמר נפלא

מעיין אוהד מכבי 9 באפריל 2015

ומעבר לזה אסור לשכוח שהאמריקאים מאוד אבל מאוד פטריוטים, ולא יודע איך הם יקבלו/יתחברו לנוכחות אירופית.
מעבר לזה, עושה רושם שה-NBA מכוון לשווקים גדולים בהם יש פחות סיכוי לתחרות ויותר סיכוי לעורר עניין, ע"ע אסיה ובפרט סין והודו. מבחינת פוטנציאל, 2.5 מיליארד אנשים זה יותר ממה שאירופה המבוססת אי פעם תוכל להציע.

אילן 10 באפריל 2015

מאד פטריוטים אבל זה לא מפריע לנו לקרוא לכל אלופה בכל ליגה כלשהי – ״אלופת העולם״. הוספת קבוצות מרחבי הגלובוס תיתן גושפנקא לתואר הזה, מה גם שאני לא ממש בטוח שהאמריקאים לא יתלהבו מנוכחות אירופית, במיוחד אחרי שקבוצות קנדיות הצטרפו לליגה.
לגבי השעות, זה דווקא יכול להסתדר, היות ובארה״ב מקובל לראות משחקים בצהריים בסופ״ש ובאירופה מקובל לראות משחקים מאוחר בלילה. אני כן מסכים שהרוב המוחלט לא ״יקליט ויצפה״, בטח לא בעידן מקושר של צריכה מיידית של תכנים. התרחבות ה- NBA לאירופה היא המהלך שיכול להכניס לליגה כמות אוהדים יותר גדולה מכל מהלך אחר.

דניאל 9 באפריל 2015

לצערי, אני חושב שהטור שלך מבטא בדיוק את אותה מחשבה מוטעית שמובילה את הנהלת היורוליג, ועיקרה באי ההבנה שעל מנת לקדם את הכדורסל האירופי, לא צריך לחשוב בגדול אלא קודם, כשלב ראשון, דווקא לחשוב "בקטן". זאת, מתוך נקודת הנחה שלא ניתן להפריד את ההצלחה והפופולריות של היורוליג מההצלחה והפופולריות של ענף הכדורסל באירופה.

כצעד ראשון, לפני שהכדורסל האירופי מנסה לחדור לשווקים חדשים בהם כמעט ולא משחקים/אוהבים כדורסל, הוא צריך לתקן את הנזקים העצומים להם גרמה היורוליג, בעיקר מאז שיטת הרישיונות, בליבת הפופולריות של הכדורסל האירופי – ערי השדה והפרברים של מדינות הים התיכון.
אני מבין את הטענה שלך לגבי הכיוון הבלתי נמנע שבו הספורט הולך – "ליגות לשווקים של מאות מיליונים" – אבל בכדורסל האירופי זה פשוט לא רלוונטי, כי בשווקים של המאות מיליונים לא אוהבים כדורסל. סיבה נוספת לשוני המהותי בין הכדורסל האמריקאי לאירופאי בהקשר הזה, הוא שבארה"ב, גם בשווקים קטנים בהם אין קבוצות NBA (למשל בקנטקי או האזור הכפרי של דרום ומרכז אינדיאנה בהם הכדורסל פופולרי מאוד) קיים "ביטוי ספורטיבי" אדיר באמצעות ספורט המכללות. זאת, בניגוד גמור למצב אירופה. הרי ברגע שאין לבולוניה (בירת הכדורסל של איטליה) קבוצה תחרותית ב-Seria A (וזה המצב כיום), אין כדורסל בבולוניה. וכך, אתה פוגע באופן אנוש בפופולריות של הענף במקומות בהם הוא הכי חזק.

פרט לפגיעה בכדורסל האיטלקי (ההיחלשות של ורזה וקאנטו וההיעלמות של הבולונויות), אני חושב שהדוגמא המובהקת ביותר לפגיעה של היורוליג בענף כדורסל היא ביוון: מליגה אדירה שבשנות ה-90 נחשבה לחזקה באירופה, לליגה שרוב הקבוצות בה שוות לרמה של תחתית הליגה הישראלית. רק לחשוב על איפה נמצאות היום הקבוצות של סלוניקי (פאוק ואריס), קבוצות שלקחו אליפויות ותארים אירופים בשנות ה-80 וה-90 לכאלו שחיות מהיד לפה, ועל הכמעט היעלמות של מועדוני המהגרים מטורקיה, חלקן אימפריות כמו AEK ופניוניוס. לתופעות האלו אין ואקום, והפופולריות של הכדורסל ביוון נמצא בירידה.

הליגה האירופאית צריכה לחזור להיות ליגה של 24 קבוצות שמבוססת בעיקרה על אלופות של ליגות מקומיות, ושההכרעה בה משלc רבע הגמר תהיה באמצעות סדרות. הדבר גם יחזק את הליגות המקומיות (אשר הן הכרחיות כאמור להצלחת הענף), וגם יחזיר את הרלוונטיות של הגביעים המשניים כגון גביע קוראץ'.

גיל 9 באפריל 2015

לדעתי חלק מהבעייה נעוץ בשיטה שיש בה משחקים אינסופיים חסרי חשיבות ושני שלבי בתים עד שמתחיל להיות ממש מעניין. קצת דומה לליגת האלופות. אם יצמצו את הקבוצות או יורידו במספר המשחקים אז יהיה הרבה יותר טוב. ולחשוב שלפני 30 שנה היו בתים של 6 ו8 קבוצות עם שלב מוקדמות וזהו.

D! פה ועכשיו 9 באפריל 2015

לי זה מזכיר את ה-NBA, "שיש בה משחקים אינסופיים חסרי חשיבות … עד שמתחיל להיות ממש מעניין … אם יצמצו את הקבוצות או יורידו במספר המשחקים אז יהיה הרבה יותר טוב"

גיל 9 באפריל 2015

לפחות בנבא יש הגיון בשיטה. הליגה אכן ארוכה אבל יש יריבויות קבועות ויש מאזן סופי שכולם מכוונים אליו. ביורולויג יש כל מיני סידורים מחדש של הקבוצות שקשה לעקוב.

חלפס 9 באפריל 2015

קבוצת נבא באירופה היא רק עניין של זמן. היורוליג כבר עשו את כל הטעויות האפשריות אבל גם אם היו פועלים בחכמה מה היה לנו? ליגה עם שחקנים סוג ז׳?

ג'ון וויליס האמיתי 9 באפריל 2015

לדעתי אין לנבא מה לחפש באירופה, כדורסל זה ספורט מאד שולי באירופה. היורוליג היא הוכחה לזה, מין יצור לא ברור לא סקסי ולא מדליק. גרמניה יכולה להיות שוק ענק, אבל הם אוהבים כדורגל כדוריד, כדורסל לא מעניין אותם במיוחד אפילו אחרי נוביצקי ושרמפף.

פאקו 9 באפריל 2015

ליורוליג עדיף שמכבי לא תעלה להצלבה ולו רק מהטעם הפשוט של לתת אפשרות לקבוצות אחרות לעלות לפיינל פור. הפיינל פור המסתמן נראה ברובו בדיוק כמו אלו מהשנים הקודמות (תן או קח קבוצה אחת), שזה הדבר האחרון שענף ספורט במצבו של הכדורסל האירפאי צריך (ואני אומר זאת כאחד שדווקא רוצה בהצלחתה של מכבי באירופה).

ק. 9 באפריל 2015

המשפט על פולין קורע

זהבי לך לטוטנהאם 9 באפריל 2015

את האמת הופתעתי שלא קראתי אף תגובה נגד המשפט הזה בהיותו פוגעני כביכול

אייל הצפון 10 באפריל 2015

עבורנו האמריקאים הם שליטי העולם, עבור מדינות מזרח אירופה האמריקאים הם התרסה נגד הסובייטים. עבור בריטניה וצרפת האמריקאים הם עדיין בן הדוד מהכפר שיצא לחו"ל והצליח כלכלית, אבל עדיין מתייחסים אליו בתור חסר תרבות. כדורסל זה לא קוקה-קולה. ובייחוד כשהאירופאים רואים את עצמם כגוש השלישי (מול ארה"ב וסין), למרות שהם כבר מזמן לא, כי גם מדינות דרום אמריקה וגם מדינות המפרץ מייצגות שוק שיש בו יותר כסף ופוטנציאל התפתחות.
לא בכדי הכדורסל במדינות אירופה המערבית תפס בערים קטנות. אם הנהלת ה-NBA הייתה חושבת שיש סיכוי להצלחה כלכלית באירופה כבר היו שם 2-3 קבוצות. נראה לי שיש סיכוי גדול יותר לקבוצות בברזיל, בארגנטיה או בסין לפני לונדון או פריז.

אריאל גרייזס 10 באפריל 2015

אם מדברים על קבוצה באירופה כבר שלושים שנה וזה עוד לא קרה, אני מוכן להמר שלא נראה כזאת גם ב-20 השנה הקרובות.
אני רוצה להעלות נקודה שסיימון קופר מדבר עליה בספר שלו והיא שכמעט כל הקבוצות האירופאיות הגדולות (למעט מדריד) לא מגיעות מהבירה הגדולה אלא מערים קטנות יותר. לא פאריס, ברלין, לונדון ורומא אלא מנצ'סטר, ליברפול, מילאנו, מינכן וטורינו הם אלו שמהן באו המפלצות האירופאיות לאורך השנים. למעשה, עד הזכיה של צ'לסי לפני שלוש שנים, אף אחת מערי הבירה של הליגות הגדולות באירופה (שוב, חוץ ממדריד, שהיא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל) לא הוציאה אלופת אירופה.
אני לא יודע כמה זה משמעותי בהקשר של הכדורסל אבל ההרגשה שלי היא שערים גדולות כאלו הן רב תרבותיות מדי, קוסמופוליטיות מדי מכדי לייצר קבוצות גדולות באמת. בהקשר של כדורסל, שהוא ספורט לא פופולרי במרבית מדינות אירופה, אני חושב שניסיון להכניס אותו בכח לערים כאלו נידון מראש לכישלון.

רומן 12 באפריל 2015

אבל למה לעשות בכח? למה צריך to force it?
אם הספורט הזה היה מעניין מישהו אז זה הי מעניין, אם לא אז לא.

Comments closed