הגמר העדיף

ריאל לא ראויה להיות קבוצת הריפיט

buf

אני אוהב את התוצאה, ולא רק כי עדיף גמר בין אלופות מדינה ותחושה שהאלופה היא הטובה ביבשת.

ראשית, בגלל כמה מרגשים ביובנטוס כמו פירלו ואברה. אבל חשש אמיתי שהיא הולכת למלחמה קשה מאד עם לא מעטים שהם אחרי שיאם בליגת בית האבות של איטליה.

שנית, וזה קצת נבזי. אני די מחבב את אנצ׳לוטי אבל אני לא באמת רואה בו מענקי הדור. יותר מדי עונות ליגה גרועות. עונות של העדפת אירופה. שלוש אליפויות אירופה מספיקות לו לדעתי. הוא קצת קבלן מומחה לסגלי כוכבים ולנשיאים ולסדרי עדיפויות. שזה בסדר.

שלישית, וזה לא נבזי בעיני. ריאל לא ראויה להיות הראשונה שתגן על הגביע הזה בעידן החדש. יש לה אליפות ספרד אחת משבע האחרונות. ולמרות שזה הרבה בגלל יריבה אדירה, זו קבוצה נהדרת אבל לא היסטורית. אין לי כוח לניפוח שהיו עושים לה – כפי שעשו מלה-דסימה בעונה בה סיימה שלישית בליגה ונחלצה בציפורניים מהפסד בגמר.

ולגבי הגמר יש ענק היסטורי אחד שיכול עוד להגדיל את הסיפור שלו מאד, בגלל יחסי הכוחות שנוטים מאד לכוון אחד. בופון.

12 מחשבות על דיפלייט גייט
כשלון

165 Comments

Ofir 13 במאי 2015

Bingo

יואב לוי 13 במאי 2015

ושוב תהדהד ברחבי היבשת, קריאת הקרב הנושנה: ״ קאטאנאצ׳יו!!! ״ , אהובה שלי, יובה שלי, חזרה למקום הראוי לה. בעידן בו מאות מליוני יורו מתרוצצים על כר הדשא ולא באמת משפיעים על המשחק, כמו פירלו קשישא אחד (שהיה די פח היום צריך להודות) כמו אברה הווטראן מיונייטד, מוצב הבופון, קייליני, מארקיזיו, בונוצ׳י, ליכט, והילדים, פול פוט פוגבה, ומוראטה, ארתורו וידאל שלעיתים נדמה לי כי הוא יצוק מהסבל של בני עמו, וקרליטו טבס, שגם לא הבריק היום, אבל תמיד יטיל אימתו על מגינים, בסימטה האפלה שמובילה מקו מחצית המגרש אל ה 16..
פורצה יובה! ועכשיו להרוג את הדרקון התלת ראשי!
קאטאנאצ׳יו!!!

דורפן 14 במאי 2015

מה כל כך סבל בצ׳ילה? או אתה מתכוון לסבל העם היהודי?

ColoColo 14 במאי 2015

2000 הרי געש, רעידות אדמה על בסיס שבועי, מפולות בוץ מהאנדים, 500 שנה שילטון ספרדי, להמשיך? חסר ממה לסבול בעולם הזה?

יואב לוי 14 במאי 2015

colo colo-bravo compadre
סבלו גם סבלו!

דורפן 14 במאי 2015

אני מתנצל בפני העם הצ׳ילאני. ידעתי שפינושה היה קצת מניאק…

אבל וידאל לא משלנו?

יואב לוי 14 במאי 2015

משלנו? מה, יהודי?! נסה לספר זאת לאמא ז׳קלין.. מה שכן, פינושה היה בהחלט ״משלנו״, משלוחי נשק, וקצינים בכירים מין האליטה היהודית בצ׳ילה.. בושה!

שגיא 14 במאי 2015

היתה פעם איזו כתבה בערוץ הספורט שאמרו שאבא שלו יהודי ושיש לו קרובי משפחה בישראל.

יואב לוי 14 במאי 2015

יכול להיות שהאבא יהודי, האמא קתולית מוטרפת..

רועי 14 במאי 2015

קצינים יהודים בכירים בצבא צ׳ילה?!?!?

trailblazer 15 במאי 2015

גאס פרינג?

תiמר 15 במאי 2015

באמת יש לו משפחה בישראל

מיכאל 14 במאי 2015

מוצב הבופון ענק!

גלן 13 במאי 2015

הכל. ובכל זאת אולי קצת מלח לפצעים… אברה, ואן חאל. היה מצב ?

דורפן 13 במאי 2015

אברה עזב כבר קודם. והאמת עם הסגנון שלו של 120% מאמץ היה עדיף לו לעבור לאיטליה.

איציק 13 במאי 2015

רציתי שבאירן, ריאל או יובנטוס יקחו את הגביע, וכנראה שאני הולך לסבול. יובנטוס בעלת הסיכוי הנמוך ביותר לנצח את באסה. אני מאחל לבופון להניף גביע. מגיע לו. לפי המשחק היום הקבוצה הראויה יותר עלתה. לגברת הזקנה גם מקום שני זה הרבה מעבר לציפיות שהיו לה בתחילת הדרך.

D! פה ועכשיו 13 במאי 2015

אם גיסי לא היה אוהד יובה גם הייתי בעדם.

no propaganda 14 במאי 2015

לדעתי אתה מכתיר רת בארסה מוקדם מדי. הם כמובן פייבוריטים אבל ליובנטוס יש את הכלים לנצח.

Spurs 14 במאי 2015

קבל תיקון
לזכות בגביע זה היו הציפיות של יובה בכמה שנים האחרונות …

יוני 13 במאי 2015

איך אמרנו ב-2010? קבוצות איטלקיות הן הנוגדן. אז אינטר ועכשיו יובה. כל כך מרגיז שכוכבים של קבוצה כמו יובה עלולים לעבור לברסה או ריאל, למשל פוגבה. יובה, ואני לא אוהד אותה, צריכה להיות המקום בו משחקים כוכבים בשיאם.

דורפן 13 במאי 2015

אני לא חושב שריאל היא קבוצה שמצדיקה ״נוגדן״

ערן (המקורי) 14 במאי 2015

אני מניח שבכל הקשור לרכישות נוצצות, מחירים מופקעים ושבירת שוק, ריאל ובארסה הינן בשורה אחת.
אך לריאל המציאה גם טיפוסים כמו פלורנטינו פרז ופרויקטים של גלקטיקטוס, שגורמים לתיעוב גם אצל האוהד הנייטרלי.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

הכוונה של דורפן היא, שלהבדיל מברצלונה 2010, ריאל הנוכחית היא קבוצה סופר מוכשרת, אבל לא כזו שצריך מסטר פלן טקטי מטורף בשביל לעצור ולו במשחק נתון. זה נכון.

יוני (המקורי, מפעם) 14 במאי 2015

מבחינתי שבארסה היא ליגה מעל ריאל, אבל העניין הוא הכסף, עודף ממנו.

שלו 13 במאי 2015

יובה היא הקבוצה הכי פחות מעוררת אנטגוניזם אצלנו בבית מבין כל ארבעת קבוצות חצי הגמר
וכותב את זה אוהד של רומא…

יואב 13 במאי 2015

בופון, פירלו, קילאיני, טבז, אברה… שחקנים שראו כבר הכל בכדורגל.
איטלקים בגמר זה אף פעם לא פשוט.
אשמח בשביל בופון, פירלו(העצום), אברה לבלבלב.

omer 13 במאי 2015

יובנטוס עלתה בצדק, אבל הגמר הזה הוא הכי צפוי שאני זוכר מאז שאני רואה כדורגל ולכן לא ברור לי למה הוא עדיף.

ריאל מדריד לא ידעה לנצל את המומנטום במחצית הראשונה כדי להרוג את ההתמודדות ולא הצליחה להתמודד עם הלחץ אחרי הגול של מוראטה.

ריאל אולי לא אלופה, אבל כיום הרבה יותר קשה להשיג את המקום ה3 בספרד או ה2 באנגליה מאשר לזכות באליפות באיטליה.

דורפן 13 במאי 2015

רגע… להשיג את המקום השני בספרד קשה ביותר לקבוצה שהיא לא ריאל או בארסה – כמעט בלתי אפשרי. לריאל ובארסה זה מינימום. ובגמר יש פייבוריטית אבל להגיד שהוא צפוי – מוגזם. יכול להיות שברצלונה תביס. ויכול להיות שזה יתפתח לקרב גדול – יש ליובה שחקנים.

omer 13 במאי 2015

ולהשיג את המקום הראשון באיטליה זה לא המינימום ליובנטוס?

דורפן 14 במאי 2015

זה לא באותם פערי תקציב גם אם יש לה כמה שנים קלות יותר.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

זה לא משנה שמעשית הקבוצות 3-5 בספרד הרבה יותר חזקות מ2-4 באיטליה נכון להיום. קבוצה שקיבלה שביעייה מבאיירן בבית היא הקבוצה מספר 2 באיטליה היום ושאתה רואה את ולנסיה משחקים מול ברצלונה ואז רואה איך נראות מולה באיירן, PSG או סיטי, קל מאד להבין את זה. קבוצה כמו סביליה תסיים כנראה חמישית בספרד והייתה מסיימת העונה מקום שני בכל ליגה אחרת באירופה.

דורפן 14 במאי 2015

כל זה לא משנה שליגה אחת חזקה מאחרת – מדברים על נתוני הפתיחה בתוך הליגה. אתה לא אמור בשום סיטואציה לסיים אחרי קבוצה עם רבע תקציב. ואין קבוצה עם יותר מרבע תקציב. אז נתוני הפתיחה מוטים יותר לטובת ריאל ובארסה מאשר לזכות יובנטוס. ליובנטוס פשוט יש שתי יריבות שלא מתפקדות כבר כמה שנים. המזל שלה היא באמת שהתחרות היא קבוצה שחטפה שביעיה מבאיירן. אבל אינטר ומילאן לא אמורות להיות קבוצה כזו.

זה לא שהסגל של יובה מרשים. הוא אולי מרגש. אבל יש בו שחקני ענק מאד עתיקים, שחקנים אחרי ירידה חדה באנגליה, קצת כאלו שלא עשו זאת בספרד. שחקנים בשיא הקריירה יש לה במרכז הקישור. אבל קבוצתית היא קבוצה מצויינת.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

זה משנה במובן שהחיים של ריאל מדריד וברצלונה הרבה יותר קשים.

תחשוב על זה, מאז תקרית אנריקה-מסי במשחק מול סוסיאדד ועד אתמול, ברצלונה ניצחה 18 מ20 משחקי ליגה ו28 מתוך 30 משחקים בכל המסגרות. לפחות מחצית מהמשחקים האלו, עונים להגדרה של "קשים". ועדיין, אם ריאל היו מנצחים את ולנסיה בבית, ברצלונה אפילו לא היו פייבוריטים לאליפות, לאור העובדה שהם הולכים לשחק משחק חוץ מול קבוצה שהפסידה משחק ליגה אחד בבית בשנתיים.

מזווית של ברצלונה וריאל הלחץ בליגה הספרדית הוא פשוט מטורף וכיום שקבוצות הצמרת השתפרו משמעותית לעומת המצב לפני שלוש-ארבע שנים, זה קושי מקצועי, לא רק מנטלי. ליובה אין את הלחץ הזה. ריאל מדריד שיחקו ארבעה משחקי נוק אאוט רצופים- פעמיים יובה, סביליה וולנסיה. זה עומס מנטלי שקבוצה כמו יובנטוס לא מכירה.

דורפן 14 במאי 2015

אתה מדבר על כמה קשה. זה כמו שיש משחקים באנגליה שהיריבה לא קשה וסביר שתיקח נקודות, וסביר גם שמישהו אחד ייפצע שם ולא מתאים לשחק נגדן לפני ליגת האלופות. אבל ״קושי״ ו״סיכוי״ זה לא אותו דבר.

אני מדבר על הסיכוי האמיתי של הליגה. למרות המצב הקקופוני שלהן כרגע – מילאן ואינטר הן תמיד איום לחזור ולקחת מיובה את מעמדה. הרבה יותר מאשר שסביליה או ואלנסיה יחברו עונה שתגרום להן להקדים את ריאל. את המעמד של ריאל ובארסה יהיה קשה לקחת – למרות שהשינוי המסתמן בהסכם השידור יכול לשנות המון ולהפוך את את הליגה הספרדית לליגה של 85 נקודות לאליפות.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

זה ויכוחי סיבה ומסובב. בתיאוריה, יותר קל להתמודד עם יובנטוס כי נכון ל2015 היא רחוקה מהמעמד והעוצמה של ברצלונה וריאל, מעמד שהיא כן הייתה בו לפני 20 שנה.
אם אתה שם את ולנסיה הנוכחית בליגה האיטלקית ולאור השובע וההזדקנות הסגל של יובה (מה שקרה לאינטר אחרי הטראבל ב2010), הייתי נותן להם סיכוי לא רע לקחת אליפות כבר בעונה הבאה.

העוצמה ההיסטורית של הליגה האיטלקית נבעה מיתרון כלכלי. ברגע שאין להם יתרון כללי והם תלויים בשחקני בית בפרט ושחקנים מקומיים בכלל, הרבה יותר קשה להם.

דורפן 14 במאי 2015

קודם כל – בלי קשר לעוצמת הליגה העובדה שקבוצה היא חזקה בצל אחרות לא אומרת כלום על איך תתמודד עם לחץ אם באמת תהיה אליפות על כף המאזניים. עדיין סביליה יותר הרשימה אותי ב-2005-2007 כשהתמודדה עם לחץ ליגה אמיתי לחלוטין על אליפות מאשר היום (למרות שאני לא בטוח שזה עם פחות נקודות). למרות שהזכיות בליגה האירופית הן מרשימות מאד. ובדומה ליברפול הרשימה אותי בשנה שעברה יותר מאיזשהי קבוצה של ארסנל בעשר שנים. כי היא באמת נאבקה על אליפות. היא לא לקחה אבל המאבק היה אמיתי לחלוטין. בארסנל הוא מדומה.
ריאל ובארסה מודאגות מהן לא בקונטקסט שהן יסיימו מעליה אלא בקונטקסט של אבדן נקודות ביריבות ביניהן. אתלטיקו באמת טרפה את הקלפים בעונה שעברה. ובאמת איש לא יחלוק שזו האליפות המדהימה של הדור באירופה.

OneWhoKnows 14 במאי 2015

רגע רגע רגע מה עם אתלטיקו? להזכירכם: האלופה המכהנת?

ק. 13 במאי 2015

כל מילה על אנצ'לוטי ריאל ובופון

אריק 13 במאי 2015

יובה נהדרת אבל לא חושב שעם מודריץ היה לה סיכוי.
רק מראה שאוהדים ופרשנים רבים לא רואים את הדברים החשובים באמת במשחק. למרות הקהל של ריאל דווקא עשה כבוד לפירלו.

גילעד 13 במאי 2015

מספרית, תתפלא, אין הבדל בין ריאל עם מודריץ לריאל בלעדיו. בוודאי שההבדל פחות משמעותי מאשר יובנטוס בלי פוגבה משחק אחד ועם עוד משחק של 70 אחוז יכולת.

תוהה בדרכים 13 במאי 2015

על סמך מה אתה קובע את זה? יובה עשתה את כל הריצה שלה באלופות בלי פוגבה. הירידה בליגה לא נבעה מהחיסרון שלו אלא מכך שהם הבטיחו את האליפות והורידו רגל מהגז.

אני מעולם לא ראיתי את פוגבה נותן משחק טוב מאד נגד קבוצה חזקה. מסוג השחקנים שההייפ סביבו מקבל חיים משל עצמו בלי קשר ישיר למציאות.

דורפן 14 במאי 2015

אני גם חושב. הייתה לי אכזבה איומה כששוויינשטייגר וקרוס פירקו אותו לגמרי ברבע גמר המונדיאל.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

הוא מאד מזכיר לי את יא יא טורה. ולא רק מבחינת מבנה גוף וצבע עור אלא במובן שהוא שחקן היילייט.- אתה תראה בתקצירים גולים מדהימים שלו או איזה דריבל שנראה מאד מרשים ביחס לממדי הגוף שלו. אבל שאתה רואה אותו משחק 90 דקות מול קבוצות חזקות, הוא הרבה פחות מרשים.

אני מעריך אצל שחקני מרכז שדה יציבות לאורך 90 דקות הרבה יותר מאשר פעולות ספציפיות. בבחירה בינו לבין טיאגו או וראטי, אין שאלה מבחינתי ותג המחיר שהוצמד לו הוא פשוט בדיחה.

דורפן 14 במאי 2015

יאיא טורה אולי לא מדהים במשחקים גדולים. אבל הפער בין סיטי ובלעדיו הוא בכל זאת קרדיט אדיר עבורו.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

גם פוגבה שחקן מצוין בשורה התחתונה, פשוט לא כזה שווה את ההייפ סביבו או תג המחיר שהודבק לו. אני מעדיף שחקני מרכז שדה שיציבים לאורך 90 דקות מבחינת יכולת ולשיטה במשחק על כאלו שמתלבש להם כדור מדהים פעם בארבעה משחקים. אותו עיקרון שלפיו סקולס עדיף על ג'רארד ולמפארד למרות המספרים שלהם.

דורפן 14 במאי 2015

בלי לעורר דובים. סקולס עדיף עליהם גם במספרים (בניקוי פנדלים הוא הבקיע הרבה יותר מג׳ררד, לגבי למפרד זה קרוב מאד) וגם מקבץ השערים היפים שלו טוב משלהם בהרבה. על הבנת כדורגל בכלל אין מה לדבר.

גלן 14 במאי 2015

ו עדיין , ה WAR של טורה בסיטי נראה לי יותר מוצלח.

גילעד 14 במאי 2015

אני בכל זאת לא מסכים איתכם. הוא בן 22. בן גילו של וראטי – שצריך לומר, כבר בגיל 18 הוביל קבוצה ולכן בוגר בהרבה לכל שחקן אחר בגילו, לעניות דעתי.
העניין עם פוגבה הוא שהוא באמת מתפוצץ מכשרון. לא רק השערים הספקטקולריים, אלא גם העבודה הבלתי נגמרת בשני צידי המגרש. יובנטוס לא בדיוק הרשימה מול מונאקו. האם אתה באמת בטוח שלא היו נראים טוב יותר מולם איתו? כי אני לא.

אני לא יודע כמה משחקים באיטליה אתה רואה. אבל נאמר זאת כך – כבר לפני שנתיים, אחרי עונתו הראשונה בקבוצה, שבה בדרך כלל שותף המחליף, הוא היה ההימור המועדף על הפרשנים לתואר שחקן העונה שתהיה. כשהוא משחק בגדול על המשבצת של וידאל, שחקן העונה שלפני, לצידם של עוד שני קשרי נבחרת איטליה.

קח את זלאטן, ההשוואה התמיד מתבקשת, 11 שנים אחורה, לאותו גיל. בדיוק עובר ליובנטוס. גם הוא אז היה בעיקר כישרון וקצת פחות קבלות. תראה לאן הגיע.

בלי שום קשר – על בסיס שבועי אני רואה אותו מוביל. הוא אולי לא שווה 100 מיליון, אבל הוא בטופ.

מתיוס 14 במאי 2015

אני חושב שלגבי לוקה מודריץ אתה טועה, הירידה של ריאל התחילה ממודריץ והסתיימה בחאמס.
בשיטה של אנצלוטי יש שתי שחקנים קריטיים לוקה מודריץ וטוני קרוס לגבי קרוס משום מה אנצלוטי החליט לפסול לחלוטין את יארמנדי לוקאס סילבה ואת חדירה(גם כשהיה כשיר) לכן קרוס תמיד שיחק כאחורי בעוד מודריץ היה על תקן 50/50 (שנבחר בשנה הראשונה שלו לשחקן הרכש הגרוע של השנה בספרד?!?!?!?!?) ומה שהוא נתן זה לחץ לחץ לחץ, חטיפות כדורים והתחלת מתפרצות עוד בחצי של היריבה דבר שבלעדיו ריאל לא עושה ולא יכולה לעשות כל עוד אנצלוטי לא משחרר את קרוס לעמדה הטבעית שלו..דבר שני מודריץ מבחינת משחק במסירה אחת פותח ומפרקת הגנות ששוב במערך של אנצלוטי יש את חאמס איסקו וקרוס אבל היחיד שמשחק התקפי ולא דורשים ממנו הגנה זה חאמס.

פורד פרפקט 13 במאי 2015

התכוונת לפרשני ושדרני ערוץ הספורט, לקקני הליגה הספרדית (מתייחס בעיקר לזוג ששידר את המשחק)

גילעד 13 במאי 2015

רק אציין שחשוב לזכור שבופון הוא לא מהענקים ששיאם מאחוריהם. לדעתי השנה הוא חזר שלוש-ארבע שנים לפחות אחורה, אחרי כמה שנים בהן נראה בן אנוש. אולי יקרה גם לקסיאס. פחחחח.

איתי 13 במאי 2015

טבז, אברה, פוגבה, רונאלדו וצ׳יצ׳אריטו… חצי יונייטד שיחקו היום. האמת היא שכל פעם שאני רואה את יובנטוס אני מתעצבן. איך נתנו לפוגבה ללכת?! גם אם זה ויכוח על עוד כמה אלפים בשבוע… באחד הראיונות איתו הוא סיפר שהוא החליט לעזוב את יונייטד כאשר באחד המשחקים פרגי הרכיב את רפאל בקישור ולא נתן לו את חולצת ההרכב. פשוט חבל. יש כמה שחקנים שמגיל צעיר היה ברור לכל אוהד יוניייטד שהם יהיו כוכבים ומשהו בדרך התפספס. במיוחד אני זוכר את ג׳וזפה רוסי, פיקה וכמובן פוגבה.

מתן 13 במאי 2015

פוגבה דרש לעזוב כי הוא רצה הבטחה מפרגי שהוא יהיה שחקן הרכב והסר לא יכל להבטיח לו כזה דבר. פרגוסון אמר כבר אז שהוא מאוד עצוב שהוא עוזב
פיקה גם רצה לעזוב בכח בגלל כל מיני שטויות שלו עם עצמו

דורפן 13 במאי 2015

נתנו לפוגבה ללכת כי סקולס חזר מפרישה. אני מוכן לוותר על שחקן ענק כדי שסקולס ישחק עוד שנה וחצי. שאלו יהיו ההחלטות האיומות.

יוסי מזרחי 14 במאי 2015

נתנו לפוגבה ללכת כי מה שאפיין אז את יונייטד הוא חוסר ראיה לטווח רחוק.
זה לא רק שהחזירו את סקולס אלא גם כי גיבסון היה לפניו ברשימה, משמע, זו היתה תפיסת עולם ולא סתם שיקול של תועלת. את אותם דברים שאני אומר עכשיו כתבתי כבר אז, כשסקולס הוחזר. שמחתי על שנראה אותו עוד קצת,אבל אמרתי שמישהו לא מסתכל קצת קדימה. ולא טעיתי,לצערי.
מהבחינה הזו צדק פוגבה כשביקש התחייבות להרכב קבוע וכמו הרבה מקרים בחיים, צדק גם סיר אלכס כשלא התחייב לזה, אבל זה היה מקרה נקודתי מוגבל בכל ההתנהלות מול פוגבה, שבו אפשר להגיד שסיר אלכס צדק..

טל המנצ'סטרי 14 במאי 2015

התחייבות להרכב? בשביל מי, ילד בן 18, שחקן ליגת מילואים שב 7 הופעות שלו בבוגרים לא ממש הרשים?!
אף אחד לא נתן לו ללכת, זה כבר לא היה תלוי בקבוצה וברגע שהוא סירב לחתום על חוזה חדש וכשבתום אותה עונה היה שחקן חופשי.
הציעו לו חוזה אבל הכסף הגדול עוד יוותר מצד יובנטוס סינוור אותו (ובזכות הסוכן) וכשלא רצה לשמוע מקצועית ועל עוד קצת סבלנות כשפרגי שוחח איתו וגם כששלח את ריו פרדיננד לדבר עם הילד.

אני לא צריך בקבוצה כאלה שלא רוצים היו להקשיב לפרגי. לא רוצה פרימדונות שכבר בגיל צעיר (מדי) יחשבו שבגלל שיש להם את הכישרון, אז מגיע להם הבטחות, הנחות או חוזה מנופח.

לא מתחרט לרגע וגם אתמול שראיתי אותו, שוב לא נפלתי מהכסא.

יוסי מזרחי 14 במאי 2015

טל.
בסיטואציה ההיא שבה הוא רואה שגיבסון משחק לפניו(גיבסון כמשל), וסקולס מוחזר מפרישה, אני בהחלט מבין את מה שעובר לו בראש.
מבין זה לא בהכרח להתיצב לידו ולצאת להפגנות, כמו שלא נכון לדחות את עמדתו על הסף.
בנקודת הזמן ההיא ולמעשה בכל זמן, צדק גם סיר אלכס כשלא התיחס ברצינות לדרישה הזו. זה מקרה שבו שני צדדים צודקים,כל אחד מנקודת מבט אחרת מין ראשומן כזה,ואחד ,שהוא יותר "כבד" כופה את עמדתו.
רוצה לומר,שהיה שם לתפיסתי כשל בכך שכשרון כזה חומק בין האצבעות .
כל מה שאני כותב כאן מתבסס על כמות מידע שאספתי מקריאת עיתונים ואתרים,ויתכן שחסרים לי הרבה פרטים אחרים,לכאן ולכאן.
הרגשת ההחמצה היא מהותית בלי קשר למשחק כזה או אחר ומועדון בסדר הגודל שלנו, אסור לו שיגיע לפינות האלה.

טל המנצ'סטרי 15 במאי 2015

יוסי ידידי,

תחפש באינטרנט דברים שפרגי עצמו אמר על פוגבה ועל ההתנהלות שלו ולאחר שזה בחר לעזוב, זה יגיד לך הכל.
מעבר לזה, הפעולות של פרגי, שיחות אישיות עם הבחור, שליחה של כוכבים גדולים לדבר על ליבו, על עוד קצת סבלנות,
נעשה הכל מצידנו ושוב, מול בחור בן 18 שחקן ליגת מילואים והוא בחר להקשיב לסוכן שלו בלבד.

מה זה גיבסון שיחק לפניו? גיבסון גם שחקן שהיה מבוגר ממנו ועם קצת יותר ניסיון ולאחר השאלה למקומות אחרים.
פוגבה היה צריך להסתכל על גיבסון ולהגיד, וואלה, נותנים פה הזדמנויות לצעירים ועכשיו התפקיד שלי הוא להוכיח שאני טוב יותר מגיבסון ולקבל את ההזדמנויות על חשבונו, אבל לא , הוא העדיף שלא לתת פייט.

אני לא מרגיש שום תחושת החמצה, אני לא רוצה כאלה בקבוצה שלי וכשאני לא מוריד מהערך של השחקן מקצועית ולמרות שאני גם לא נופל מהכסא לגביו, וגם לא שער מ 30 מטר פעם בחודשיים באיטליה וכשאז כל העולם נזכר לדבר עליו משנה את הדעה שלי.

ניק 15 במאי 2015

האמת שגיבסון הוא באמת האקדח המעשן לגבי כמה היונייטד מאמינים בשחקני בית.
אם שחקן כל כך מוגבל (ואלוהים כמה שהוא היה מוגבל) מקבל כל כך הרבה הזדמנויות בהרכב, אז לכשרון כמו פוגבה בטח שלא הייתה צריכה להיות בעיה להכנס להרכב…

גם אנשים שוכחים שזה כנראה המקרה היחיד אי פעם בתקופת פרגי ששחקן צעיר שעזב הפך להיות כוכב במקום אחר.
בכלל נדיר ששחקן שיונייטד משחררת הופך להיות טוב יותר במקום אחר (פורלן היחיד שעולה לי לראש ועל רונלדו אפשר להתווכח)

טל המנצ'סטרי 15 במאי 2015

פיקה היה השחקן הראשון אי פעם ולמען האמת היחיד בתקופת פרגוסון שאפשר היה להגיד חבל שהסכמנו לשחרר אותו למרות שבהופעות שלו בקבוצה הראשונה, פיקה ממש לא הראה משהו יוצא דופן אלא אפילו התקשה עם הפיזיות האנגלית.
היה לנו אז במקביל את אוונס בתחילת הדרך שהראה הרבה יותר בגרות ויכולת שמתאימה ליונייטד ולכדורגל האנגלי והרבה יותר מאשר פיקה שחזר לקבוצת האם שלו ולמקום שבו יכול היה לבוא לידי ביטוי בצורה שהכי התאימה לו.

על ג'וזפה רוסי היו כאלה שחשבו שכדאי היה לתת לו יותר הזדמנויות אבל לפעמים הכל עניין של תזמון, מצבת שחקני ההתקפה שהיו לנו בתקופה שהוא צמח והגיע לקבוצה הראשונה לא השאירו לו יותר מדי סיכוי. היתה לו קריירה יפה בספרד לאחר מכן אבל לא משהו שחזר לנשוך אותנו או משהו שאפשר להגיד חבל באמת.

פוגבה, אותו לא שחררנו אלא הוא השתחרר לבד ואני לא מרגיש שום תחושת פספוס, אני רוצה שחקנים שירצו לשחק ביונייטד, לא כאלה שבגיל 18-19 הכסף הגדול זה מה שישחק עבורם תפקיד מרכזי או כאלה שלא רצו להקשיב לאלכס פרגוסון.

יונייטד מחזיקה בשיא מטורף של עשרות שנים שבהם יש לפחות שחקן בית אחד בסגל של הקבוצה הראשונה למשחק, זה חלק מה DNA שלנו לתת לשחקנים צעירים את ההזדמנות, פוגבה היה חוצפן וחסר סבלנות, זה בסדר, הוא לא כזה גדול ואף אחד לא יותר מהמועדון.

דורפן 13 במאי 2015

איתי – מגיל צעיר היה ברור לכל אוהד יונייטד שפוגבה כוכב??????
בוא לא נעשה האדרה כאילו זה ״שחקן בית״ ושנתנו לאיזה גיגס צעיר לעזוב. יונייטד גנבה בחינם את קפטן הנוער של צרפת מלה-האבר. באיזשהו מקום קארמה איז א ביץ׳ ועם כל הצער אני שמח שלקבוצות לא יוצאת תועלת מצעדים כאלו. יותר מכובד לקנות אותו בגיל 18.

מתן 13 במאי 2015

כשאלגרי חתם ביובה חששתי, כאחד שמאוד מסמפט את הקבוצה הזאת, שהוא יהרוס אותה. קונטה בנה קבוצה קשוחה ומאורגנת לתפארת, בצמד המשחקים הזה אלגרי הוכיח שהגברת שלו לא פחות מסודרת. אז ריאל החזיקו יותר בכדור ובעטו יותר לשער, אבל הרוב המוחלט היה מחוץ לרחבה ובכלל לא למסגרת. כמה מצבים אמיתיים היו להם במשחק? שניים? בסופו של דבר ההזדמנויות הבאמת גדולות במשחק היו של יובה.
ההעפלה הזאת זה ניצחון של מאמן שבא עם קבוצה ותכנית משחק, עם כל הכבוד לאנצ'לוטי ריאל נראתה בשני המשחקים כמו קבוצה מאוד מוכשרת אבל חסרת דרך. הקבוצה הטובה יותר עלתה

משה אהרון 13 במאי 2015

ברצלונה לא אלופת מדינה, אבל בקטנה

דורפן 13 במאי 2015

אני מתכוון ביום המשחק.

משה אהרון 14 במאי 2015

לך תדע, בינתיים רק הגברת הזקנה שרה. השמנה עוד מחכה טיפה

D! פה ועכשיו 14 במאי 2015

סמנטיקה.
בליגת האלופות צריכות לשחק קבוצות שלקחו אליפות ולכן הגיעו לשם.
התיזמון של ליגת האלופות גרוע. (אני די בטוח שראתי את זה פה)

גילעד 13 במאי 2015

אלופת מדינה נכנסת

היסטוריון של ספורט 13 במאי 2015

בדיוק במחצית חשבתי שלא הגיוני שדווקא ריאל מדריד תיקח את התואר ברצף.
כשהייתי ילד בן 15 מילאן הגדולה וההיסטורית של ואן באסטן ,חוליט ,בארזי ,מאלדיני ורייקרד ניצחה 0-1 את בנפיקה ליסבון וזכתה בגביע אירופה לאלופות השני ברציפות …מאז עברו 25 שנה …והיו כמה קבוצות גדולות ואולי היסטוריות אבל אף אחת לא זכתה בהישג זה.
כולל ברצלונה הגדולה (שפתאום מזכירה לי את ס.א במובן זה שהיא …קבוצה ענקית שלא מצליחה לקחת תארים ברצף ) .
כולל מינכן ,איאקס ואפילו ריאל של זידאן ,ראול ,פיגו ,היירו ,קאסיאס ,מקללה וקרלוס.
לריאל הזו לחלוטין לא הגיע ההישג הזה וטוב שנעצרה.
מעבר לכך שאני כאוהד כבר ניצחתי …אמנם הניצחון המושלם יהיה תואר נוסף למסי ושות .
אבל זכייה ראשונה של בופון בגיל 37 ואקורד סיום של פירלו + תואר ביכורים לשחקנים רבים שזה מגיע להם בעיקר פוגבה ,וידאל וקליני לא יכול לצער את אוהד הכדורגל האוביקטיבי .

פורד פרפקט 13 במאי 2015

שמח שהזכרת את מקללה. אחרי אותה זכיה שמקללה ביקש העלאה בשכר שיחררו אותו על החוצפה והיו כמה שנים שחונות עד שהגיע התחליף. צ'אבי אלונזו שעם כל הכבוד לג'רארד ויש הרבה, הוא זה שהחזיק את האמצע במסע הזכיה של ליברפול בליגת האלופות. אלונזו כבר לא בריאל בגלל הגיל בגלל הירידה ביכולת בגלל שהוא לא מספיק נוצץ בשבילם. עדיין אין לו תחליף וכשימצאו, ריאל תחזור למקום שהיא כל כך אוהבת

היסטוריון של ספורט 14 במאי 2015

אכן לפני מקללה היה רדונדו .

כפיר 14 במאי 2015

כמה בולשיט בתגובה אחת.
פשוט היסחפות אחרי הזרם.
כל כך קל להגיד שככל שחקן שריאל מוותרת עליו זה בגלל שהוא לא מספיק נוצץ.
נכון, קרו מקרים ועוד יקרו אבל אלונסו הוא בכלל לא דוגמא לזה.
הוא ביקש ורצה ללכת וכולם אמרו שהם לא רוצים שהוא יילך.
מעניין אותי למי אתה מקורב בריאל שאתה מנפיק את השטות הזו.

פורד פרפקט 14 במאי 2015

לא צריך להיות מקורב ולא נעליים.התייחסת לחלק אחד מהתגובה וחבל. גם אם אלונסו ביקש לעזוב עדיין אין לו תחליף בקבוצה. פה הבעיה העיקרית של ריאל. בתור אוהד יובנטוס אני רק יכול לשמוח על זה.

תוהה בדרכים 13 במאי 2015

אגב אלופות בליגת האלופות, שים לב שהדרך של ברצלונה העונה היא רטרו לשנות ה80: אלופת קפריסין, אלופת הולנד , אלופת צרפת, אלופת אנגליה, אלופת צרפת, אלופת גרמניה ואלופת איטליה .

כל הקבוצות האלו היו משחקות באלופות גם בשיטה הישנה (ברצלונה עצמה לא הייתה משחקת כמובן).

דורפן 13 במאי 2015

אבל אין ספק שזו מההגרלות הכי קשות שהיו

תוהה בדרכים 13 במאי 2015

הדבר הכי מדהים הוא הקלות שבה הם עברו את ההרגלה הקשה הזו. לא היה לברצלונה רגע אחד של לחץ בכל עונת האלופות הזו: הם ניצחו בקלות חמישה משחקי נוק אאוט וההפסד היחידי שלהם היה במצב שבו הם הובילו מעשית בחמישה שערים במחצית.
כאוהד זה מדאיג כי חוקי הכדורגל אומרים שאתה חייב לסבול (בשלב מסוים) בשביל לזכות באלופות.

הנקודה הכי מוזרה היא שיש הסכמה כללית שהקבוצה הנוכחית פחות טובה מהקבוצה של גווארדיולה בשיאה, אבל העובדות מראות אחרת.

דורפן 14 במאי 2015

היא פחות גדולה כי א. היא פחות דומיננטית במשחק עצמו. ב. בניגוד לקודמת שהבסיס לא נקנה בכסף כאן צירפו את החלוץ 3 ו-4 בעולם למסי וגם רקיטיץ׳ הוא סופר חשוב. אז זה פחות מרשים. היא גם לא ייחודית כל כך סגנונית – למרות שאני אוהב יותר לראות את זה.

היה לה קצת מזל עם באיירן מאד פצועה ועם סיטי בזמן קקפוניית אפריקה – אבל שתיהן לא היו מדיחות אותה ורק באיירן הייתה מקשה קצת יותר. אגב, אלון זנדר הראה לי נתון אתמול – שברצלונה איבדה רק 12 משחקים של שחקני הרכב ראשון על פני כל הקבוצה לפציעות. שזה הרבה מזל לעונה אחת. מעניין אותי לדעת אם זה נכון.

JM 14 במאי 2015

אני דווקא חושב שהיא ברמתה ואפילו טובה יותר.

היא יודעת לשחק בכמה שיטות, היא יודעת להגן, היא יודעת לתקוף, להניע כדור, מתפרצות, כדורגל ישיר… הכל.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

בקבוצה של 2009 שיחקו הנרי ואטו בהתקפה ויא יא טורה בקישור- שום הבדל מהיום. אני מסכים שהקבוצה הנוכחית פחות דומיננטית במשחקים מבחינת שליטה במשחק. מצד שני, זה עובד לטובתה, מכוון שהרבה יותר קשה לארגון הגנה מולה.
זה הגיון פשוט של לשחק לנקודות החוזק שלך: בקבוצה של גווארדיולה זה היה מרכז השדה שיכל להבטיח לך שליטה במשחק, מול כל יריב, בכל מגרש. היום זו ההתקפה.

מזל? פציעות זה אספקט אחד של מזל. יש עוד אספקטים. למשל הגרלות. ושל ברצלונה בקביעות יותר קשות משל ריאל או באיירן. להבדיל מבאיירן ויובה, ברצלונה לא יכולה להתמקד באירופה. ואתה יודע, ברצלונה הפסידה ליגת אלופות על ענן וולקני- פעם דברים עובדים לטובתך ופעם נגדך. ואגב, המצב של באיירן היום הרבה יותר טוב מהמצב של ברצלונה לפני שנתיים. זה לא הפריע לאנשים לפתח תיאוריות.

דורפן 14 במאי 2015

אני לא מבין עד היום מה היה הסיפור התמוה של גווארדיולה עם האוטובוס. אני במקרה נאלצתי לחזור משבדיה להונגריה ברכבת – אבל הייתה אפשרות לטיסה בהליקופטרים וגם מטוסי פרופלור טסו בנוסף לאפשרות של קרונות פאר ברכבות שניתן לשון בהם. יתן לשער שברצלונה יכולה הייתה להרשות לעצמה פתרון כזה. אני חושב שהוא התאהב באיזה רעיון של גיבוש לגבי הנסיעה הזו.

מי מה למה 14 במאי 2015

הברצלונה הכי טובה בעידן פפ הייתה ב 2011 ולא ב 2009

אומנם ב 2009 לקחו 6 תארים, וב 2011 לקחו "רק" 5 שהגביע הספרדי ברח, אבל הקבוצה של 2011 הייתה קבוצת הכדורגל הכי טובה שראיתי בימי חיי ואני רואה כדורגל מאמצע שנות השבעים.

וכפי שכתבתי למטה יותר, ברצלונה בעידן פפ דיינו 2009 – 2012 הייתה טובה, לפחות אצלי, בדרגה אחת או שתיים מזו של 2015. אפשר להתווכח על הסגנון שמעט שונה אבל מבחינת היכולת והדומיננטיות ? זה אפילו לא קרוב.

דיזידין 14 במאי 2015

בדיוק.
ברצלונה של היום היא קבוצה מדהימה.
ברצלונה של 2011 היא יצירת אמנות.

משה ו 14 במאי 2015

מצטער להיות טרחן, אבל עם כל ההערכה לברצלונה 2009, הם נפלו קשה מול צ'לסי בחצי הגמר, והיה צריך שופט נורווגי שיתעלם מחמישה פנדלים כדי לה עלות אותם לגמר…

שי 13 במאי 2015

לא רק כדי שהקבוצות הכי טובות בליגות שלהן יגיעו לגמר – תמיד כיף יותר לראות קבוצה שהרוויחה במאמץ ובזכות כל שלב בדרך. מהשמינית, דרך הרבע והחצי.

ניתאי 13 במאי 2015

פירלו דומה במקומו לבופון מבחינת הפוטנציאל להאדרת השם.
לי כרגע זה מזכיר את גמר היורו צעירות האחרון. הקבוצות באות מאותן מדינות, פייבוריטית מול מפתיעה, יחסי כוחות דומים. אני מנחש שזה גם ייגמר בתוצאה די דומה.

תוהה בדרכים 13 במאי 2015

לגבי אנצ'לוטי,

בהנחה שהוא לא איבד את חדר ההלבשה (ואם יש דבר שהוא מצטיין בו זו היכולת להחזיק מאוחד חדר הלבשה מלא אגו) אני לא הייתי מפטר אותו. זה מוזר לכתוב, אבל אני לא חושב שהעונה של ריאל פחות טובה מהעונה שעברה: טורניר גביע כמו ליגת אלופות מוכרע על מילימטרים- פעם לטובתך ופעם נגדך. בליגה הם נותנים עונה יותר טובה, פשוט ברצלונה הרבה יותר טובים מהעונה שעברה. למען ההגינות צריך גם להזכיר את הפציעה של מודריץ שהוא אולי השחקן הכי חשוב של ריאל.

לחובתו אפשר לזקוף מאזן מבין נגד קבוצות טובות- לריאל יש שני ניצחונות ב12 משחקים מול הטופ 4 בספרד בשנתיים האחרונות. המאזן מול אתלטיקו ידוע.. ועדיין, אני לא רואה את מי הם יכולים להביא ולהבדיל מברצלונה ולמרות הסגלים המפלצתיים שלהם, ריאל לא הוכיחו יכולת להיות בטופ של הטופ בלי מאמן מהשורה הראשונה.
אם פרז חושב שזידאן יכול להגיע לאותן תוצאות של מוריניו ואנצ'לוטי הוא חי בסרט רציני מאד לדעתי.

JM 13 במאי 2015

אני גם לא הייתי מפטר אותו.

אבל אני חושב שהוא די נכשל.
שנתיים ברצף הוא נופל בליגה ולא מצליח להוציא מהקבוצה שלו את המירב.
הם כבר הובילו על ברצלונה השנה ב6 נקודות… אז להגיד שבגלל שברסה טובה הם לא זכו זה לא כזה נכון. מה שבולט באנצלוטי זה שהוא לא יודע להסתגל לדברים שנוצרים, הוא לא יודע להיות יצירתי או פרגמטי כדי לשנות.

בנושא שונה –
אתה יותר נהנה מברסה של השנה או מזו של פפ?
כי אני יותר נהנה מזו של השנה.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

מה זה נכשל? הוא זכה פעם אחת באלופות (אומנם עם הרבה מזל בגמר) לראשונה מזה 12 שנה ופעם אחת היה קרוב. בליגה פעמיים היה קרוב מאד ו(כנראה) הפסיד את האליפות במשחקים האחרונים. אין מה לעשות, מאד קשה לקחת אליפות מברצלונה. המינוסים העיקריים בעבודה שלו זה המאזן של ריאל מול קבוצות צמרת בליגה, ההגנה שהיא פשוט בדיחה וחוסר היכולת והאומץ שלו להעיף סרטן כמו קסיאס מהקבוצה.

הנקודה היא כזאת- OK, העפת אותו. יבוא מישהו יותר טוב במקומו? ביחס של עלות-תועלת אני לא רואה מהלך כזה משרת את הקבוצה.

לגבי ברצלונה, האמת? לא יודע. שאלה טובה.

מי מה למה 14 במאי 2015

ברצלונה של פפ הייתה בלפחות דרגה אחת או שתיים טובה מהנוכחית.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

אין שום בסיס לקביעה הזו.

מי מה למה 14 במאי 2015

אין שום בסיס לשום דבר בספורט קבוצתי.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

בוודאי שיש, קוראים לזה תוצאות על המגרש.

ההיסטוריה זוכרת את המנצחים, כך שאם הקבוצה הנוכחית תפסיד בגמר האלופות (שלא לדבר על ליגה), אין בסיס להשוואה. לצורך הדיון, בהנחה שהיא תזכה, יש לה קייס חזק מאד: הדרך והמאזן שלה באלופות הרבה יותר מרשימים. המאזן שלה בליגה לא פחות טוב, למרות שהליגה היום יותר חזקה. המאזן שלה מול קבוצות חזקות הרבה יותר מרשים. מה יותר קייס מזה?

ניק 14 במאי 2015

אני חושב שהשאלה המתבקשת היא את מי יותר כיף לראות…
לדעתי זאת ברצלונה הנוכחית בפער גדול…
ההיסטוריה זוכרת מנצחים זה ברור, וגם יוון 2004 תזכר כמנצחת, וזה גם מה שחשוב.
אבל אם יש 2 קבוצות מנצחות אז אפשר להתווכח על מי יותר מהנה לעין

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

כן, רק תזכור שהנאה מסגנון מסוים זה ענין סובייקטיבי, כך שאי אפשר להשתמש כקריטריון אובייקטיבי.

יש פה עוד נקודה. חלק מהמשחקים של הקבוצה של גווארדיולה היו משעממים, פשוט כי היריבות לא ניסו לשחק כדורגל. מהקבוצה הנוכחית אולי פחות מפחדים וסיטי, PSG ובאיירן תקפו את ברצלונה מה שייצר משחקים הרבה יותר פתוחים ומהנים. אם ברצלונה היו משחקים מול צ'לסי, מוריניו היה מעמיד עשרה שחקנים על קו ה5 והיית מקבל 180 דקות של תרגול הגנה מול התקפה.

אני מקבל את זכותו של מוריניו לשחק את הכדורגל הזה, רק אף פעם לא הבנתי למה מאשימים במשחק משעמם את הקבוצה שאשכרה מנסה ליזום ולהתקיף.

ניק 15 במאי 2015

כמובן שזה סובייקטיבי..
ויש גם היגיון במה שאתה אומר לגבי זה שהיריבות יותר תוקפות, אבל מבחינתי ההבדל הוא שברסה של היום הרבה יותר רב גונית מברסה של פפ. היום אפשר לראות טיקי טקה כשצריך אבל גם התקפות מתפרצות, הגבהות וכו' וכשיש יותר דברים לראות זה יותר מעניין לדעתי

no propaganda 14 במאי 2015

אולי יביאו את פפ במקומו.

אביאל 14 במאי 2015

אנצ׳לוטי לסיטי, קלופ לריאל.

אסף כלשהו 13 במאי 2015

מה שבאמת כיפי זה שאלברו מוראטה מנע מריאל את הריפיט הזה.

יהיה נחמד סוף סוף לא לאהוד את בארסה בגמר רק כי הם נגד יונייטד…

רומן 14 במאי 2015

איזה כיף, אני כל כך שמח.
Now we take Berlin

יואב בורוביץ׳ 14 במאי 2015

דורפן- להגיד שזה ה"גמר העדיף", ולהעדיף את זה על פני קלאסיקו בגמר הפאקינג צ'מפיונס ליג, נשגב מבינתי. מה יפה ביובה? מה אטרקטיבי בה? נכון שיהיה קלאש סגנוני נגד בארסה, אבל להשוות את זה לבארסה-ריאל במשחק הגדול מכולם אי פעם בין המועדונים..אני מאוד מריר מכך שריאל לא עלתה (:

דורפן 14 במאי 2015

הקלאסיקו עומד בפני עצמו. הוא גמר אליפות העולם לשחקנים. הוא לא צריך את החותמת של גמר האלופות.

יואב בורוביץ׳ 14 במאי 2015

ממש לא. יש כבר המון קלאסיקו כל שנה. ברור שהמשחק מאוד יוקרתי אבל מעבר ליוקרה אין לו כמעט חשיבות. כאן מדובר על משחק אחד על זכיה בתואר היוקרתי מכולם. ושזה יהיה קלאסיקו! לא מבין- פשוט לא מבין- איך אתה יכול להעדיף גמר עם פאקינג יובה.

יואב בורוביץ׳ 14 במאי 2015

התכוונתי בתואר החשוב מכולם (הצ'מפיונס)

רועי 14 במאי 2015

הקלאסיקו הזה מתרחש בערך 4 פעמים בשנה, מיצינו.
מזל שההגרלה לא הפגישה אותן בחצי בגמר, כי עוד משחק עם גומלין בין שתי הקבוצות האלה זה טו מאצ'.

Georgie Best 14 במאי 2015

לא מבין איך מישהו נייטרלי מעדיף את ריאל בגמר על פני יובה…כמה פעמים ראינו בשנתיים האחרונות בארסה – ריאל? 2432 פעם? כל מה שיפה בליגת האלופות זה המפגשים הנדירים בין קבוצות שנפגשות פעם ב, מתי בפעם האחרונה השתיים נפגשו? אני מתקשה להיזכר במפגש שלהן בשני העשורים האחרונים!
מה גם שליובה לגמרי הגיע לעלות לפי 180 הדק'.
יובה לא הכי נוצצת, זה נכון, אבל תהרגו אותי איך אפשר להעדיף עוד מפגש מאוס של בארסה וריאל? כמו שהעונה המדרדיאיות נפגשו ביניהן 31 פעם, דחילק, זה היה כ"כ מתיש, צפוי ולא מרגש (כן, גם אם הפעם זה מעמד של גמר ליגת האלופות).

זיזו 14 במאי 2015

טיפ.
שנה שעברה הייתי ביובנטוס סטדיום הנפלא. באופן מפתיע השחקן הכי מרשים לראות בלייב היה שחקן שהיום לא היה על המגרש, למעשה הוא לא דרך על הדשא כבר חמישה חודשים.
קוואדוו אסמואה פירפר את הצד השמאלי של המגרש כמו שמרסאלו אפילו לא עושה, אני לא מגזים.
אני חסיד גדול של ליכשטיינר וחושב שחוסר השימוש בשלושה בלמים, ללא ספק המערך היעיל ביותר של יובה, מאוד מוריד מהאפקטיביות ההתקפית האדירה שלו. אבל היכולת של אסמואה הביאה את יובה פשוט לשחק כמעט ורק משמאל. בלתי עציר!
השבוע הוא חזר לאימונים, לשמחתו הגדולה של אברם גרנט :)
אני לא מאמין שישחק בגמר, אבל בהזדמנות, שימו לב לשחקן האדיר הזה. סוד שמור.
אגב, הליגה האיטלקית לא גרועה כמו שמספרים לכם. תנו צ'אנס, אולי אפילו תהנו.

דורפן 14 במאי 2015

הליגה בכלל לא – הבעיה שאינטר ומילאן מזעזעות. זו גם הבעיה של אנגליה – היכולת של יונייטד.

επτά 14 במאי 2015

אני חושב שהבעיה של הליגה האנגלית עמוקה יותר. הכישלונות באירופה חד-משמעיים וזה לא משהו שניתן להסביר בחולשה של קבוצה ספציפית. אם לוקחים את הדירוג של רק שלושת העונות האחרונות (בניגוד למלא שכולל 5 עונות), אנגליה היא הליגה הרביעית בטיבה. גם בדירוג המלא – עוד עונה אחת כמו הנוכחית ואנגליה מאבדת את הנציגה הרביעית שלה בליגת האלופות. עצם זה שהיא הגיעה בכלל למצב כזה למרות היתרון הכלכלי העצום מעיד על בעיה רצינית מאוד בשורשים. הפרמיירליג לא ירדה מהטופ 3 מאז סוף שנות התשעים.

דורפן 14 במאי 2015

הכוונה שלי היא כזו:
בסופו של דבר – את גביע אירופה עצמו משיגות כמעט תמיד קבוצות הפאר הממש גדולות של המדינות. אפילו אתלטיקו ודורטמונד לא פרצו את המחסום. אפילו ארסנל בתקופת תיירי הנרי. בראיה של מעבר מכאן לעכשיו – יש הרבה יותר סיכוי שהגביע יגיע ליונייטד, מילאן או אינטר מאשר יגיע למשל לסביליה או אפילו למנצ׳סטר סיטי שחזקות מהן נקודתית עכשיו. אני מתלבט לגבי סן ז׳רמן. הקבוצה היחידה שאפשר להגיד שממש השתדרגה לקבוצת פאר אירופאית בעשור האחרון היא צ׳לסי (גם אם זה התבטא דווקא בזכיה יחסית מקרית). צ׳לסי – בעונה טובה או לא – כבר לא מודחת אף פעם כי היא מבוהלת מהמעמד.

המעמד של מועדון לבדו לא מבטיח הצלחה. אבל הוא כנראה מצרך מאד חיוני בכלל עבור סיכוי כזה. איך אתה מסביר שבעשור האחרון ליברפול השיגה יותר מארסנל באירופה?

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

בניטס הוא מאמן טקטי מצוין וונגר הרבה פחות. זה לא עמוק מידי..

דורפן 14 במאי 2015

ושער של ראמוס משום מקום. ושער של רובן שמי חשב שיכריע אי פעם משחק גדול. והפסד פנדלים של ואלנסיה לבאיירן. אבל אוסף מסתורי של תקלות היד הנעלמה הביאה לכך שלאירופה הייתה רק אלופה חדשה אחת במאה ה-21. וגם רק אחרי שלוש אליפויות אנגליה.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

ועדיין, עובדה שעונה שלישית ברציפות יש עולה מפתיעה לגמר (כמובן שיובה היסטורית מועדון הרבה יותר גדול מאתלטיקו ודורטמונד, אני מתייחס למעמד הנוכחי שלהם).

כל "חוסר התחרותיות" של ליגת האלופות מתבססת על שלוש קבוצות, אחת כבר הוכיחה פגיעות לאורך כל העונה וכנראה הולכת למנות מאמן רוקי (ריאל), אחת סובלת מסגל מזדקן ושובע (באיירן) ולשלישית יש איסור על ביצוע העברות (ברצלונה).

דורפן 14 במאי 2015

לא ממש קשור – אבל זו תגובה עצובה…
כי היא מבטאת מצב שבו עליה של אלופות יבשת בעבר – ליברפול, דורטומונד, יובה, או כמעט אלופה בעבר – מבטאת משהו רומנטי. אתה בעצם מתייחס לכל גמר שהוא לא פנימי לריאל-בארסה-באיירן-יונייטד-צ׳לסי כ״עולה מפתיעה״?

ב-11 השנים מאז פורטו שיחקו בגמר ארבע קבוצות שלא זכו בגביע לפני כן. צ׳לסי פעמיים, אתלטיקו, וארסנל. זאת אומרת למעלה מ-80% מהעולות לגמר הן אלופות עבר. ושיחקו בגמר רק ארבע מדינות. בגלל זה מצב קבוצות הפאר הוא כמעט הפקטור היחיד לזכיות של מדינה.

אלעד 14 במאי 2015

אז אתה טוען שיובה ואתלטיקו הן עולות מפתיעות, ולא מבין שבעצם האמירה הזאת אתה מודה שהכדורגל האירופאי הפך למועדון סגור של 4-5 קבוצות?
איפה הימים של סטיאווה בוקרשט, איינדהובן, מונאקו…

אבישי 14 במאי 2015

רק הערה: השער של רובן (או אם באיירן הייתה מנצחת בדרך אחרת), לא מנע אלופה חדשה -דורטמונד הרי זכו בליגת האלופות ב-1997.

επτά 14 במאי 2015

אתה מדבר נטו על זכייה בליגת האלופות. אני מדבר על התמונה הרחבה יותר שנוגעת לאיכות של הליגה כולה. בעונה האחרונה אני לא בטוח שהליגה האנגלית בכלל טובה יותר מהאיטלקית/גרמנית כשהספרדית רמה מעל כולן. זה לא אמור להיות ככה. היתרון הכלכלי כל-כך גדול והאנגליות לא מצליחות לתרגם את זה לאיכות מעשית (בניגוד לאיכות "נוצצת"/שיווקית). זה מעיד על בעיה גדולה מאוד שיושבת לה איפשהו ומושכת את הליגה למטה בזמן שהיא אמורה להתרומם לרמות של מה שהליגה האיטלקית הייתה בשנות השמונים.

ירון 14 במאי 2015

לבעיה קוראים השחקן הכדורגל הבריטי

דורפן 14 במאי 2015

זו לא ״בעיה״ כי למה שלאנשי עסקים יהיה אכפת מהשחקן הבריטי? לטוב ולרע זה עסק בינלאומי. אי ההצלחה באירופה פוגעת בהם כי זה חלון הראווה שלהם ופוגעת בקבוצות הגדולות שרוצות את זה. אבל כליגה אין לפרמייר ליג שום מטרה בקידום השחקן הבריטי. במידה מסויימת להיפך – כמה שיותר שחקנים מכל העולם רק מגדילים את כמות הכסף שהם עושים. יותר משהם רוצים לזכות בגביע האלופות – הן רוצות להשאיר את זה כמפעל יום רביעי שלא יפריע להם להשתלט על שוק סוף השבוע.

ירון 14 במאי 2015

אבל כל הקבוצות, גדולות ומשופעות שחקנים בינלאומיים ככל שיהיו. יש להם בסיס של שחקני לאום (שאולי גדלו במועדון אחר) והשחקן הבריטי הממוצע הוא לדעתי פחות מוכשר ממקבילו הספרדי והאיטלקי.

וגם, התרבות האנגלית ואולי גם מזג אוויר פחות אטרקטיביים לשחקנים לטינים שמגיעים מדרום אמריקה.

איתי 14 במאי 2015

דורפן, אתה כותב נדיר. אבל אלוהים יודע איך אתה בוחר את התמונות ההזויות האלו לפוסטים שלך….

אורן השני 14 במאי 2015

"כפי שחזיתי" לפני ההגרלה – מול ריאל היה לנו את הסיכוי הכי טוב לעבור בשני משחקים – ובגמר של משחק אחד הכל יכול לקרות :)

מי מה למה 14 במאי 2015

@ ההבדל היחיד בין ריאל של השנה לריאל של אשתקד הוא אך ורק נגיחה אחת של ראמוס בדקה 94

@ ריאל בעידן אנצ'לוטי מול אתלטיקו וברצלונה בליגה : נקודה אחת מתוך 12 ב 4 משחקי ליגה מול אתלטיקו (תיקו , שלושה הפסדים) . שלוש נקודות מתוך 12 ב 4 משחקי ליגה מול ברצלונה ( ניצחון אחד ו 3 הפסדים ) – סה"כ הוציאה 4 נקודות מתוך 24 אפשריות , מחריד.

@ ריאל השנה בליגה מול קבוצות טופ 4 בספרד : 0 מ 6 מול אתלטיקו, 3 מ 6 מול ברצלונה , 1 מ 6 מול ולנסיה

@ טופ 4 בספרד השנה : ברצלונה 12 מ 15 ( חסר מפגש מול אתלטיקו) , ולנסיה 8 מ 18 , אתלטיקו 7 מ 15 ( חסר מפגש מול ברצלונה ) ריאל 4 מ 18

@ ריאל מדריד מול אתלטיקו השנה בכל המסגרות : 4 נצחונות לאתלטיקו, 3 תיקו, ניצחון אחד בודד ומסכן לריאל

מסקנה ———–> ריאל של השנתיים האחרונות זה בלוף אחד גדול. חכמה על נמושות ומקבלת פירוק מכל קבוצה ספרדית חזקה שפוגשת אותה

טוב מאוד שיובנטוס פוצצה היום סופית את השקר הגדול הזה שנקרא ריאל מדריד של השנתיים האחרונות.

זיזו 14 במאי 2015

מורטה מפתיע אותי מאוד.
קל להגיד שבריאל אין צ'אנסים לשחקני בית ועוד כל מיני שטויות לא קשורות למציאות.
בפועל מורטה תמיד נראה שחקן אגרסיבי, חסר טכניקה שלא מתאים לרמה של ריאל.
הופתעתי מאוד שיובה הסכימה לשלם עליו 30 מיליון, 30 מיליון! חשבתי שהוא ימשיך ברמתו ויהיה מחליף סביר ולא יותר.
לא שהיום הוא אגוארו אבל בהחלט שהוא השתפר מאוד טכנית, קריאת המשחק גם השתפרה ובחודשיים האחרונים הוא בהחלט נראה כמו חלוץ לגיטימי.
רק ימשיך ככה ושנה הבאה שיובה תביא חלוץ הוא יהיה מחליף מצויין :)

יובנטינו 14 במאי 2015

יובנטוס שילמה 2 מיליון יורו על מוראטה כהשאלה עם אופציית רכישה בתוספת של 18 מיליון בסוף העונה כאשר החל מעוד שנתיים ריאל תוכל לרכוש אותו בחזרה ב-35 מיליון.

ניק 14 במאי 2015

"קל להגיד שבריאל אין צ'אנסים לשחקני בית ועוד כל מיני שטויות לא קשורות למציאות."

זה באמת קל כי זאת עובדה ברורה ומוכחת. אפילו לא עיניין של דעה.
תראה לי שחקן בית אחד של ריאל שפתח במעל ל15 משחקים בעונה ב5-6 העונות האחרונות (למעט קסיאס).

omer 14 במאי 2015

קארבחל?

ניק 14 במאי 2015

הוא עזב ללברקוזן ונקנה בחזרה אחרי שנה… זה חצי שחקן בית.

שלומי 14 במאי 2015

לא, זה היה ההסכם. במקום להשאיל אותו, מכרו אותו עם אופציה לקנייה בחזרה. השאלה לכל דבר ועניין.
אגב, גם חסה הוא אחד שמשחק לא מעט, אבל הפציעה בסוף העונה שעברה גמרה אותו ומשפיעה עליו עד היום.

ויש גם את ארבלואה, אבל אותו אני מעדיף דווקא בצד…

ניק 14 במאי 2015

שמע כשאתה משאיל שחקן אתה מקבל על זה כסף (או לפחות חוסך את עלות השכר שלו).. פה ריאל שילמה כסף.. אבל שיהיה, אז הנה מצאנו שחקן בית אחד!
ארבלואה כבר לא נכנס להגדרה של שחקן בית בשום מצב! הוא שיחק 2 משחקים בצעירותו וחזר כשחקן בשל אחרי 4 שנים, אז זה ממש לא נחשב.
חסה שיחק 31 פעמים בשנה שעברה, אבל לא מצאתי כמה מהם כמחליף.. אני מניח שיותר מב10 משחקים הוא לא פתח… ולדעתי הוא שיחק הרבה תקופה מסויימת בגלל פציעות של אחרים…
בכל מקרה אני לא מאמין שאנחנו מתווכחים על זה! אין לריאל אף שחקן בית שעלה מהנוער, המשיך לקבוצה הבוגרת ושיחק שם בקביעות מעל 15 משחקים על פני כמה עונות מאז פאבון בערך

עידן. 14 במאי 2015

אני לא חושב שהסגל של יובנטוס "לא מרשים". בסופו של דבר היא לא נפלה מריאל בסיכום שני המשחקים ולא במקרה.

בופון גם בגילו, הוא עדיין שוער בטופ העולמי (בטח טוב מקאסייס של היום). ההגנה של יובה, למעט אולי אברה, לא נופלת לדעתי משום קבוצה באירופה. בקישור משחקים מלבד פירלו הבלתי נגמר שני שחקני על בדמות פוגבה וווידאל. ובהתקפה טבס שהוא עדיין חלוץ עלית ומוראטה שנתן עונת פריצה נהדרת.

אולי לא ברמה של בארסה (התקפית לפחות, הגנתית אני בכלל לא בטוח), אבל כן אחת מחמש הקבוצות עם הסגל הטוב באירופה.

דורפן 14 במאי 2015

זה סגל שקשה לשפוט. תאורטית מה שאתה אומר נכון. במציאות – אפילו בליגה האנגלית של השנה קשה לי להאמין שאפשר לבנות על שחקן בן 37 כפליימייקר העיקרי שלך. טבז כבר לא היה מסוגל להבקיע באנגליה כשעזב. אברה עשה טעויות קשות כל שבוע – דווקא כי לא הפסיק לרדוף אחרי כל דבר שזז. למרות אירופה – אני לא חושב שזה סגל עם עומק וחסינות אפילו לפרמייר ליג של השנה. היא הייתה מדיחה את קבוצות הצמרת האנגלית במשחקי נוקאאוט אירופאים – אבל לא חושב שהייתה סוחבת ליגה נגד צ׳לסי ובוודאי לא מול באיירן.

אבל כשהשחקנים כל כך גדולים במשחק אחד הם באמת יכולים להפתיע אולי אפילו את בארסה.

επτά 14 במאי 2015

יובנטוס לא נבנתה כדי לקחת אליפות באנגליה, היא נבנתה כדי לקחת אליפות באיטליה ולהגיע כמה שיותר רחוק באירופה. לא מבין איך ההשוואות לפרמיירליג רלוונטיות. השאלה היא מה השחקנים האלה עושים בליגה ואירופה והתשובה היא הרבה מאוד. זה שטבז הפסיק לכבוש באנגליה לפני 3 שנים לא רלוונטי אם הוא נותן עונה של 30 שערים עם הספק מעולה גם בליגה וגם בליגת האלופות השנה. אם אברה, שחקן מחליף שמשחק רק בגלל שאסמואה פצוע, הוא פלוס-מינוס השחקן הכי טוב על המגרש במשחק חוץ בברנבאו בחצי גמר ליגת האלופות, השטויות שהוא עשה ביונייטד תחת מאמן חלש שלא יודע כנראה מה לעשות איתו לא רלוונטיות.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

הם עברו את מונאקו רק בגלל טעות שיפוט ולא מתוך דומיננטיות ולא יצרו מצב אחד בשני משחקים מול אתלטיקו בבית המוקדם (והיו עפים אלמלא הפסד של אולימפיאקוס במאלמו). לאור מה שהם הציגו מול מונאקו, אין סיבה להניח שהם היו עוברים בוודאות את צ'לסי.
הם קבוצה טובה, אבל הם סיימו רק מקום שני בבית המוקדם וקיבלו פס לחצי עם הגרלה מצחיקה. הם לא נתנו פה איזה קמפיין מדהים או הציגו יכולת כבירה. כמובן שאף אחד לא יזכור את זה אם הם ינצחו בגמר.

אני חולק עליך לגבי טבז. היה ברור שהבעיות שלו באנגליה לא קשורות לכדורגל וברגע שהוא ירגיש נוח מחוץ למגרש וישחק 90 דקות כל משחק, הוא יחזור לעצמו. ולהזכירך, יונייטד זכו באליפות באנגליה עם סקולס וגיגס בגילאים האלו.

דורפן 14 במאי 2015

גיגס וסקולס לא הגיעו ל-25 משחקי ליגה מאז 2010. וגיגס פנומן גופני שפירלו לא. פירלו עבר את השלושים משחקי ליגה בכל שלוש העונות הקודמות.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

מצד שני אפשר לטעון שפירלו הוא מוח כדורגל הרבה יותר גדול, לעומת גיגס שבשיאו התבסס הרבה על המהירות שלו והוא לא שחקן מרכז שדה במקור. עובדה גם שליברפול כמעט לקחו אליפות עם ג'רארד בשלהי הקריירה כשחקן האמצע המרכזי שלהם.

אני לא יודע אם יובה קבוצה יותר טובה מצ'לסי ואם הם היו לוקחים אליפות באנגליה. אני פשוט לא מקבל ב2015, שיש כל כך הרבה שחקנים ומאמנים זרים, טיעון על כדורגל שמתאים לליגה ואחת לא מתאים לשנייה- קבוצות חזקות יכולות לכפות את הכדורגל שלהן בכל ליגה. וזה למרות שבתחושה (אולי הלא נכונה) שלי כאוהד ברצלונה, יש לפחות ארבע קבוצות (ריאל, באיירן, אתלטיקו וצ'לסי) שאני מעדיף לפגוש את יובה על פניהן בגמר.

επτά 14 במאי 2015

תמיד אפשר להקטין מסעות של קבוצות/נבחרות איטלקיות כי לאיטלקיות אין נטייה להרשים מול קבוצות חלשות יותר שעומדות נכון טקטית. אני לא אומר שזאת יובנטוס גדולה ומדהימה כי זאת לא, אבל מה שהם עשו נגד מונאקו זה בטח לא מדד. גם לא שלב הבתים שבו הקבוצה עדיין התאקלמה לסגנון של מאמן חדש בניגוד לאתלטיקו שרצה עם אותו מאמן כבר לא מעט זמן. חצי שנה אחר-כך יובנטוס התמודדה טוב יותר עם ריאל מאשר אתלטיקו. באיטליה מלמדים שמה שאתה עושה בחצי קצת יותר חשוב ממה שאתה עושה בבתים.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

כן, רק שאלמלא ההפסד של אולימפיאקוס הם בכלל לא היו עולים (כמו בעונה שעברה). לכתוב שיובה התמודדו יותר טוב עם ריאל לעומת אתלטיקו, בזמן שאתלטיקו הפסידו להם משחק אחד מתוך שמונה, בדקה האחרונה, אחרי שהרחיקו להם שחקן, זה לא רציני. שאתלטיקו שיחקו מול ריאל בתנאים שיובה שיחקו מולם בבית (עם הרכב לא מלא) הם פירקו אותם 4-0. אם השופט היה נותנן להם את הפנדל שהגיע להם במשחק הראשון (המעשה המגונה של קרבחל במאנג'וקיץ) כמו שנתנו ליובה, הם כנראה גם היו עוברים.

επτά 14 במאי 2015

יובנטוס לא קיבלה 8 הזדמנויות לשחק נגד ריאל. בסה"כ 4. ניצחון אחד, שני תיקו והפסד בחוץ במשחק שאני לא יודע אם אתה זוכר אותו, אבל יובנטוס שיחקה בו יותר טוב מריאל עד שהשופט החליט להרחיק את קייליני על "מרפק" לרונאלדו שנפגע כל-כך קשה שהיה צריך לתפוס את הצד ההפוך לצד הפגיעה. ככה זה כשממציאים פגיעות.

ובכל מקרה פיספסת את הנקודה, שהיא שמה שקרה בשלב הבתים לא רלוונטי. כשהגיע המאני-טיים בליגת האלופות, יובנטוס התמודדה עם ריאל. אתלטיקו לא. וזה לא נאמר בקטע של יובנטוס טובה יותר או משהו כזה, פשוט להבהיר ששלב הבתים זה שלב לסטטיסטיקאים ולקבוצות שמחפשות הישגים חסרי משמעות. כמו ארסנל שמעפילה בכל שנה ומודחת כבר על מפגש הנוקאאוט הראשון שלה בכל שנה. אז הם יבואו ויגידו שהם עשו יותר טוב מיובנטוס בשלב הבתים בכל אחת מחמש העונות האחרות. רק איפה יובנטוס ואיפה ארסנל.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

אה? אתלטיקו היו מנצחים את ריאל בדיוק כמו יובה אם הם היו מקבלים את הפנדל שמגיע להם. ההגנה של אתלטיקו נטרלה את ההתקפה של ריאל יותר משההגנה של יובה עשתה את זה.

מה שהיה היה, זה נכון ומה שמשנה זו השורה התחתונה. רק שאתה מנתח מקצועית, אי אפשר להתעלם מהקונטקסט של הדברים, בהקשר הזה ההגרלה שהייתה ליובנטוס עד חצי הגמר והעובדה שהם עברו קבוצה כמו מונאקו רק בגלל שיפוט (אנשים לא מדברים על זה כי מלבד אוהדי יובה כולם ראו את הדרבי של מדריד ולמונאקו אין אוהדים שיתבכיינו על קיפוח). מבחינת יכולת יובנטוס ממש לא נתנה קמפיין מדהים והציגה אולי שניים-שלושה משחקים טובים מתוך 12 באירופה. שוב, אם הם יזכו (אפילו בחוואה) אף אחד לא יזכור את זה.

תומר חרוב 14 במאי 2015

שני משחקים טובים מול דורטמונד. שני משחקים טובים מול ריאל. משחק טוב מול אולימפיאקוס (ניצחון 3-2 בבית עם קאמבק נהדר, לדעתי המשחק שהעיר את יובה השנה והעלה אותה לרמה אחרת). ומבחינה איטלקית המפגש הכפול מול מונאקו הוא גם טוב, יובה לא ספגה בו ב180 דקות.
בכלל, משחק "טוב" זה מעניין פחות. יובה הרשימה מאוד מול ריאל כי היא הביסה אותה טקטית, ברור שלריאל יש שחקנים יותר טובים שיכולים לשחק "טוב" יותר אבל הנוקאאוט פה הוא לגמרי של אלגרי.
בכל מקרה, זה לא רק מה שאתה עושה בחצי. זה מה שאתה עושה בחודשיים האחרונים של העונה ובחודשיים האלה, יובה ובארסה בכושר פנטסטי, כל אחת בדרך שלה. אז כל הכבוד לאתלטיקו, ריאל, צ'לסי ובאיירן שהיו נהדרות בספטמבר ובינואר אבל זה לא באמת מעניין. בין אם יובה תביא את הגביע ובין אם לא.

תוהה בדרכים 14 במאי 2015

טוב, זה ויכוח סמנטי.. לעניות דעתי ניצחון קשה על אולימפיאקוס בבית הוא לא משחק טוב עבור קבוצה שנחשבת לאחת הטובות באירופה (אתלטיקו ניצחו אותם 4-0). אני גם לא חושב שניצחון קשה בבית על דורטמונד הנוכחית הוא משחק טוב.

אבל זה באמת לא משנה ואף אחד לא יזכור את זה אם הם ינצחו בגמר.

בני תבורי 14 במאי 2015

לעולם לא אסלח ליובה משוש נפשי שעשתה אותי רוצה בהצלחתו של אברה

גלן 14 במאי 2015

הוא כבר מכין את יללות האומלל לקראת סוארס

בני תבורי 14 במאי 2015

הוא יצטרך לריב עם קילייני על הבכורה…

רומן 14 במאי 2015

ושום מילה על אלגרי? אני מודה שעוד לפני המשחק קיוויתי שיפתח עם 3 בלמים ושהחל מהשיוויון התחלתי לצרוח על הטלוויזיה שיכניס את בארצלי כבר, ושיוציא חלוץ ו ו ו.. אבל מאסטרו אלגרי לא התרגש מהצעקות שלי. שקט רגוע ומבריק. ניהול משחק ברמות שרואים רק אצל מוריניו היום.
יובה תענוג, רק שיעלו עם 3 בלמים מול ברסה ויהיה טוב..

אהד 15 במאי 2015

+1

זיזו 14 במאי 2015

הקטע הכי גדול אתמול היה שב0-1 לריאל יובה סחטה זמן :)

נתי 14 במאי 2015

פנטזיות על גמר צמוד, ובמשחק אחד הכל אפשרי, הגנה איטלקית, וכו' – הכל טוב ויפה.
אלה בדיוק אותן התקוות שבגללן קיווינו לגמר מהנה ביורו האחרון…
הפירלו אותו פירלו, ויש לי הרגשה שגם יחסי הכוחות יהיו דומים….

רומן 14 במאי 2015

לצערי אתה צודק.
ברסה עדיפה על יובה, אבל ליובה יש יתרון אדיר בעמדת המאמן, לטעמי מנהל המשלק השני בטיבו בעולם, יובה אדירה במצבים נייחים וגם המתפרצות קטלניות.
ההגנה שלהם תצטרך לתת משחק פנומנלי בשביל לנצח.

היסטוריון של ספורט 14 במאי 2015

הגזמת לגמרי
הוא עבר את ריאל וזכה להגרלה קלה יחסית עד אז
בכל הכבוד הוא וטר ממילאן ולא עשה עדיין משהו שיכול
להצדיק זאת

רומן 14 במאי 2015

שמע את המשחק מול ריאל הוא ניהל כמו מנצח על מקהלה.
את המשחק השני אני עוד אראה בשידור חוזר, אבל את הראשון ראיתי במלואו פעמיים וזה היה גאונות.
הקבוצה שינתה קצבים כאילו לפי פקודה.

דנידין 14 במאי 2015

שימו לב שכל שנה מגיעה (ומפסידה בד"כ) לגמר לפחות קבוצה אחת שלא ציפו לה – יובנטוס, אתלטיקו, דורטמונד.
זה טוב מאוד שמעגל המועמדות יגדל ולא יכלול רק את ריאל-ברסה-צ'לסי-ביירן, למרות שבאופא בטח פנטזו על קלאסיקו בגמר.
ואני חושב שיהיה לברסה קשה נגדם, הרבה יותר מאשר היה להם בגמרים נגד יונייטד.

דורפן 14 במאי 2015

כן -ממש מדהים שהקבוצה הגדולה באיטליה, השלישית ספרד, והשניה בגרמניה כבר נחשב הפתעה מרעננת. ממש מארס המשוגע של הכדורגל.
הענף שטוען שהוא הגדול בעולם מחזיק יותר מארבע קבוצות. בעולם האמיתי רק ארבע מדינות שיחקו את הגמר ב-11 שנה וזה לא הכי מרענן

רומן 14 במאי 2015

איטליה, ספרד, אנגליה, גרמניה, צרפת ופורטוגל זה 6, לא?

matipool 14 במאי 2015

רומן – יחד עם העולות שנקבעו אתמול , זו כבר השנה ה-11 שהקבוצות המגיעות לגמר הן רק מארבע הליגות הגדולות .

היסטוריון של ספורט 14 במאי 2015

שקט שקט אל תגלו לפלטיאני הוא מסוגל לשנות את השיטה כמו בנ.ב.א
אם תדברו יותר מדי פלטיאני ידאג לכך שקבוצות מאנגליה ,גרמניה ,איטליה וספרד.
יתמודדו באופן פנימי עד הגמר ויפגשו את נציגת המזרח …סליחה נציגת יתר אירופה.

רומן 14 במאי 2015

די נו אתה רציני?
עבר כל כך הרבה זמן מאז פורטו-מונאקו?
אני ממש זקן כנראה

שלומי 14 במאי 2015

לפני כמה חודשים כשריאל הייתה בשיאה והייתה נראית בלתי ניתנת לעצירה, אמרתי לחבר שהיא הגיעה לשיא מוקדם מדי ואי אפשר לשמר את היכולת הזאת עד סוף העונה… אני חושב שבכדורגל המודרני, המפתח בלהיות מנג'ר מעולה הוא לדעת להביא את הקבוצה שלך להיות בשיא בדיוק בזמן שצריך, היה איזה גאון אחד בפריימר ליג שהיה יודע להביא את הקבוצה שלו לשיא בדיוק במאני טיים של הכריסמס, הוא פרש לפני שנתיים….

ניק 14 במאי 2015

עדיין יש גם גאון אחד, אבל הוא יודע להביא אותם לשיא רק לפני הכריסמס :)

גיל 14 במאי 2015

לדעתי הגמר העדיף הוא ריינג'רס בלק הוקס. מה שהריינג'רס עושים במשחקי 7 פשוט מדהים.

Saar 14 במאי 2015

עברתי על כל עשרות התגובות פה ולא ראיתי את המילה רונאלדו. זה אומר הכל

ניק 14 במאי 2015

אז היית חייב הא..
אז כדי שהפוסט לא יעבור על חוקי ערוץ הספורט – מסייייייי …

גיל 15 במאי 2015

איזו קריסה לפנתיאון של קליפרס ועוד בלי הארדן על המגרש. הרבה יהיה מונח על השולחן במשחק 7.

matipool 15 במאי 2015

לא להאמין .
יצאתי לעבודה לקראת סוף הרבע השלישי עם משהו כמו 17 הפרש אחרי כמה התקפות של הקליפרס ללא קליעה כשנראה שהם הורידו הילוך . קצת גיחכתי בפסק זמן שלקח מקהייל וניסה לעודד את השחקנים שלו ולדבר על הגנה .
לא ראיתי את הרבע הרביעי ואני לא מבין מה קרה שם .

ניק 15 במאי 2015

ראיתי רק את הרבע הזה.. וזה די פשוט.. כל זריקה נכנסה להם, שזה קורה לפעמים, אבל ההבדל הגדול באמת היה שמהרגע שהארדן יצא הם התחילו להגן

אהד 15 במאי 2015

ג'וש סמית' קרה שם.

Comments closed