התיקו עם ארסנל

מקום רביעי

אם כתבתי לפני המשחק על בעיית הסקוררים המשחק היום חידד את העניין. יונייטד – גם בלי רוני וקאריק – הייתה מצויינת שני שליש מהמשחק, השחקנים מרגישים בנוח בשיטה הזו והכדורגל היה פשוט מצויין. והסיומת גרועה מאד ובמקום יתרון של שניים-שלושה שערים נבנה יתרון של שער אחד בלבד שארסנל מחקה כשדה חיאה הוחלף.

פלקאו התאמץ מאד וכשיצא הודה לקהל בדרך שלא השאירה כמעט ספקות שהוא לא ממשיך (הוא לא בדיוק עוזב כי בעוד שבוע לא יהיה שייך ליונייטד). חבל שהעניין לא הסתייע איתו. הוא דווקא הראה הרבה תשוקה, גם היום התאמץ מאד ואולי בנסיבות אחרות היה מצליח ביונייטד. ואן פרסי לעומתו הראה אפטיות מעצבנת – אבל זה ואן פרסי. והוא כן שייך ליונייטד וסביר לכן שימשיך.

אם אתם מאלו שצופים בקליפים של ממפיס דפאי מאז שנרכש אפשר לראות שמכדורגל כזה יש לו סיכויים מצויינים להבקיע. אבל הוא לא חלוץ וכאן יונייטד חייבת לפגוע בגדול. אם אני הנהלת יונייטד עכשיו אני נותן לואן חאל תקציב מוגבל לאיוש כל התפקידים – כדי שיביא הולנדים או ספרדים שיתאימו לשיטה – וכסף רציני רק לסקוררים.

כי תאמינו לי – עם סקורר סביר במשחק כמו היום או כמו בצ׳לסי הייתם מתקשים לאתר בעיות אחרות.

וזה נכתב לפני המשחק:
manchester-united-arsenal-program

המשחק היום עשוי לתת תמונה מדוייקת של כל מה שהתרחש בחודשיים האחרונים. בהם יונייטד נתנה סדרה של הופעות מרשימות מול יריבות טובות, ואחר כך התדרדרה להופעות חלשות מול יריבות חלשות יותר.

והשאלה היא אם יונייטד עלתה וירדה ביכולתה מכל מיני סיבות- למשל בגלל פציעתו של קאריק – או יש כאן משהו עקרוני יותר? למשל שהקבוצה, שבאמת משחקת כבר בשיטה מסודרת, טובה מול יריבות טובות שמנסות גם הן לזום, אבל חסרת אונים מול יריבות שמתבצרות. זה לא יהיה המקרה הראשון מסוגו בתולדות הכדורגל בו קבוצה נראית טוב יותר מול קבוצות טובות. זה מאפיין מאמנים טקטיים – כמו בניטז ואנצ׳לוטי.

אבל זה באמת ההבדל הגדול בין שתי העונות האחרונות – שיש לאנשים נטיה פסימיסטית-היסטרית-חסרת-פרופורציות להכתיר ״ממש בלי שינוי לעומת העונה הקודמת״.

אלו היו עונות שונות בתכלית גם אם שתיהן היו בעיתיות. אני לא אומר זאת דווקא במונחים של הצלחה לעומת כשלון, כי באמת העונה היה רכש כבד מאד. אבל במושגי כדורגל עונות שונות לגמרי.

בשלב מסויים בעונה שעברה יונייטד הבקיעה שלישיות ורביעיות מול קבוצות התחתית. השנה הנקודות החסרות למרוץ אליפות אבדו בלסטר, ברנלי, ווסט ברום ומקומות כאלו. אבל מול הצמרת סיפור שונה בתכלית.

מול סיטי, צ׳לסי, ארסנל, ליברפול וטוטנהאם.

בעונה שעברה עשרה משחקים: ניצחון אחד, שלושה תיקו, שישה הפסדים. הפרש שערים: 16-5.

בעונה הזו בינתיים תשעה משחקים: חמישה ניצחונות, שני תיקו, שני הפסדים והפרש שערים: 7-15. אפילו שני ההפסדים היו במשחקים בהם ממהלך המשחק היה אפשר להוציא תוצאה (בצד העובדה שניצחון החוץ בארסנל היה באמת שוד). ניצחון היום והמאזן הסופי מול הצמרת לא רק יהיה מרשים. הוא יהיה בקליבר אליפות. ובכל מקרה סיכום העונה מול היריבות החזקות יותר הוא בסך הכל חיובי. מבחינה סטטיסטית ובחלק השני של העונה גם מבחינה מהותית.

הסיכויים אבדו במקומות כמו לסטר, ברנלי, ווסט ברומיץ וסטוק. והפתרון לנושא הזה הוא אחד: סקוררים.

משחקו הביתי האחרון של הקפטן של המנוולים
בכל זאת, סטיבי

151 Comments

גיל 17 במאי 2015

לא זכורה לי עונה שבה הכל בצמרת ידוע כבר הרבה זמן ואין שום עניין מהותי. האופטימיות היא מזה שיהיה הרבה יותר זמן להתכונן לעונה הבאה ועם מאמן לא חדש.

אריק 17 במאי 2015

משחק הפרידה של דה חאה?

מתי 17 במאי 2015

לא ברור למה מוותרים עליו. לפחות הביאו מחליף טוב.

גיל 17 במאי 2015

לא מוותרים, הוא רוצה ללכת. וזה לדעתי הפסד עצום ליונייטד וגם עבורו מבחינה מקצועית. הקבוצה על סף פריצה והוא יכול להיות אגדה אם ישאר.

סימנטוב 17 במאי 2015

עוד פעם הדיון הזה על פוגבה ;)

גיל 17 במאי 2015

זה בדיוק מה שחשבתי. עוד כמה שנים יטענו שהם ויתרו עליו.

באבא ימים 17 במאי 2015

ומי שיעשה את זה יטעה כי ברור שאם הוא ילך לריאל זה בגלל שהוא יעדיף אותה לא משנה מה יונייטד יציעו – דהיינו אם תהיה אותה הצעה על השולחן מיונייטד וריאל הוא יעדיף את ריאל.

האם זה היה המצב עם פוגבה או שמא הוא עזב כי יובה הציעו הצעה טובה יותר שיונייטד בחרה לא להשוות?

מי מה למה 17 במאי 2015

זה אכן הפסד עצום ליונייטד אבל מאיפה לעזאזל הקרצת את – הפסד עצום לדה חאה מבחינה מקצועית ? ריאל מדריד מועדון הרבה יותר גדול מיונייטד, זה אפילו לא קרוב. אם דה חאה יכול להפוך לאגדה ביונייטד אין רבע סיבה שלא יוכל להפוך לאגדה בריאל.

גיל 17 במאי 2015

מאיפה הקרצת את זה שריאל היא מועדון גדול יותר מיונייטד? בריאל הוא יכול להצטיין אבל תמיד יהיה רק חלק מאוסף שחקני עלית כך שהסיכוי שהוא זה שיזכר כשחקן שמביא תארים קטן. וזה מחוץ לעובדה שזה יהיה המועדון השלישי שלו ושחקנים שהם ג'ורנימן פוגעים במורשת שלהם.

מי מה למה 17 במאי 2015

מאיפה הקרצתי ? בכל קטגוריה שתבחר ריאל מועדון (הרבה) יותר גדול מיונייטד.

אין כדורגלן אחד בעולם שאם תהיה לו הצעה גם מריאל וגם מיונייטד יבחר בזו של יונייטד. די לאשליות.

גיל 17 במאי 2015

מבחינת פופולאריות מנצ'סטר עולה כנראה על מדריד וגם מבחינת שווי והכנסות הן די קרובות. אז הרבה זה עולה וגם לא בכל קטגוריה. ומאיפה אתה יודע שאין כדורגלן שיעדיף את יונייטד על ריאל? לרוב הן פשוט לא מתחרות על אותם שחקנים.

מי מה למה 17 במאי 2015

רונאלדו היה ביונייטד – ברגע שריאל רצתה אותו הוא עזב

בייל היה מבוקש ביונייטד ובריאל – בחר בריאל בלי להניד עפעף

דה חאה משחק ביונייטד – ברגע שריאל הביעה עניין ורצון בו, הוא מסרב להאריך חוזה ביונייטד בשכר גבוה בהרבה ממה שיקבל בריאל

זה ברור שהן לא מתחרות על אותם שחקנים, כי יונייטד יודעת ששחקן שריאל מעוניינת בו לא יבחר בה על פני ריאל, זה כזה פשוט.

גיל 17 במאי 2015

ריאל לא רצתה אותו אלא הוא רצה לעזוב. אבל שוב, זה רק מדד אחד וגם הוא לא ממש מודד גדולה. לריאל יש יותר כסף להציע ושחקנים רוצים ללכת לשם. זה לא הופך אותם בהכרח לגדולים יותר.

גיל 17 במאי 2015

הכוונה לרונאלדו.

מי מה למה 17 במאי 2015

תארים, שווי ערך, הכנסות,יוקרה – בכל אלה ריאל מועדון יותר גדול מיונייטד

השחקנים שרשמתי כאן (וזה נכון לגבי כל כדורגלן בהווה ובעתיד) מעדיפים ללכת לריאל גם בפחות שכר ממה שיקבלו ביונייטד, זה היה נכון לגבי פלקאו, לגבי בייל, וזה נכון גם לגבי דה חאה שקיבל הצעה מיונייטד שגבוהה ב 35% ממה שירוויח בריאל.

ריאל רצתה את רונאלדו כי ריאל רוצה כל כדורגלן שנמצא בטופ של הטופ, ורונאלדו רצה ללכת לריאל מכל הסיבות שציינתי כאן, איך בדיוק אתה מפספס את זה ?

גיל 17 במאי 2015

שוב, אם תסתכל על הכנסות, שווי הקבוצה או מספר האוהדים אז הם בערך אותו הדבר. ברור שהם עשירים יותר ויכולים למשוך יותר שחקנים אבל זה לא הופך את המעבר שלהם לטוב יותר מקצועית. שחקן כמו בייל או סוארז לא מתפתחים כשחקנים והתרומה שלהם יחסית קטנה למה שיכלה להיות במקום אחר. ככה גם יכול לקרות לדה חייאה.

מי מה למה 17 במאי 2015

לא, השחקנים הכי טובים בעולם לא מעדיפים את ריאל על פני יונייטד רק בגלל כסף (אני מסביר לך שבחלק מהמקרים הם מרוויחים בריאל פחות מאשר ביונייטד אבל אתה מתעלם מזה הודעה אחר הודעה) , אלא הם מעדיפים את ריאל על פני יונייטד מהסיבה הפשוטה שריאל הוא מועדון כדורגל גדול יותר ויוקרתי יותר מאשר יונייטד.

השם של ריאל הולך לפניה מאז ומתמיד, כבר משנות החמישים, עוד הרבה לפני שיונייטד הפכה לזוללת תארים גדולה באנגליה.

גיל 17 במאי 2015

מי מרוויח פחות בריאל מאשר ביונייטד בדיוק? המצב היום בטח לא משקף מה קרה לאורך ההיסטוריה שם יונייטד הייתה שם יותר גדול מריאל בחלק גדול מהזמן.

מי מה למה 17 במאי 2015

לעזאזל ויין רוני מרוויח ביונייטד 300 אלף פאונד לשבוע. שום שחקן בריאל למעט רונאלדו (וגם זה רק בחוזה החדש מלפני שנה וחצי) לא מתקרב לסכום הזה בריאל

בייל היה מרוויח ביונייטד יותר מאשר בריאל, פלקאו היה מרוויח בריאל (לו רק רצתה אותו) הרבה פחות מאשר מרוויח ביונייטד (270 אלף ליש"ט בשבוע !) , יונייטד רק בחודשים האחרונים הציעה לדה חאה חוזה חדש שגבוה ב 35% מהשכר שירוויח בריאל.

לא היה שום זמן בהיסטוריה שבו יונייטד הייתה מועדון יותר גדול מריאל. מצטער, אבל אתה הולך ומתדרדר מהודעה להודעה ומפגין בעניין הזה בורות מדהימה. אם כבר אז הפער בינהן היה פעם יותר גדול לטובת ריאל , עד שהגיע פרגי ויונייטד הפכה לזוללת תארים באנגליה.

מי מה למה 17 במאי 2015

די מאריה מרוויח ביונייטד פי 4 מאשר הרוויח בריאל.

גיל 17 במאי 2015

נו, ודי מאריה הוא הוכחה שלא כל שחקן שריאל רוצה משחק אצלה. הם לא היו מוכנים לשלם לו כל כך הרבה.

והבורות כאן היא שלך. במשך שנים מנצס'טר הייתה שווה הרבה יותר מריאל וגם פופולארית יותר ממנה וזה היה עוד בשנים שחונות. רק בעשור וחצי האחרונים המגמה התהפכה.

מי מה למה 17 במאי 2015

אתה אמיתי ?

ריאל ראתה חאמס רודריגז במונדיאל וקנתה אותו ב 80 מיליון ואז אמרה שלום ולא להתראות לדי מאריה , וגם די מאריה העדיף פאריס לפני יונייטד רק שפריס לא יכלה להביא אותו בגלל פייר פליי פיננסי.

יונייטד מעולם לא היה מועדון גדול יותר מריאל או יוקרתי יותר מריאל, מעולם. אתה בהזיות קשות ומפגין בורות מדהימה , והטעות כולה שלי שאני מתנהל איתך כבר מספר רב של הודעות בעניין הזה, אבל זהו כאן סיימתי.

גיל 17 במאי 2015

קצת קשה להתייחס ברצינות למישהו לא בקיא בעובדות ורק משמיץ אחרים. כאמור, צא ולמד על ההיסטוריה של שתי הקבוצות לפני שאתה קובע קביעות מופרכות כמו אלו.

מי מה למה 17 במאי 2015

ואתה יכול להוסיף את פלקאו שהגיע ליונייטד ממונאקו רק אחרי שריאל אמרה לפלקאו לסוכן העל שלו – לא תודה, אנחנו לא מעוניינים בך.

אריק 17 במאי 2015

גיל כמו שכתבתי היום למגיב אחר כאן, אין לו סיבה לעבור למדריד חוץ מהאוכל, מזג האוויר, העובדה שהחברה שלו והמשפחה שלו גרות שם, האנשים, השפה, המקום בנבחרת והמשמעות של ריאל לספררדים. אז אין מה לדאוג…

מי מה למה 17 במאי 2015

+ 100

גיל 17 במאי 2015

כל מה שאתה אומר הן סיבות אישיות לגיטימיות שנראות שמשחקות תפקיד חשוב בהחלטה שלו אבל לא קשורות לסיבות מקצועיות. מבחינה מקצועית אני חושב שיש לו סיכוי גדול יותר לההפך לאגדה ביונייטד כי הוא כרגע השחקן הכי טוב בקבוצה ויהיה בורג חשוב בכל השג עתידי. לעומת זאת במדריד הוא יחשב לרק אחד מסוללת כוכבים.

מי מה למה 17 במאי 2015

אני מניח שזו גם הסיבה שבייל העדיף ריאל על יונייטד, שבקהאם העדיף ריאל על יונייטד, שאואן ומקמנמן העדיפו ריאל על פני ליברפול.

גיל 17 במאי 2015

וכל אלו פגעו בסופו של דבר במורשת שלהם במעבר הזה ולא ממש התקדמו מקצועית. חלקם חזרו תוך זמן קצר לאנגליה.

חז 17 במאי 2015

בגדול אני מסכים שרוב השחקנים, קל וחומר לטיניים, יעדיפו את ריאל על יונייטד ובעצם גם על כל קבוצה אחרת בעולם. מצד שני בוא נדייק בעובדות- בקהאם לא העדיף את ריאל הוא נזרק ע"י פרגוסון. לגבי בייל אנחנו לא יודעים כמה יונייטד רצתה ואם כן כמה הציעה.

מי מה למה 17 במאי 2015

חז אנחנו דווקא יודעים כי גם בייל, גם הסוכן שלו וגם דיויד מויס אמרו שנה שעברה שהייתה לבייל הצעה מיונייטד ביותר כסף לשחקן, וביותר כסף לטוטנהאם. בנוסף, אתה גם יכול לראות עכשיו שיונייטד מוכנה גם היום לגאול אותו מיסוריו בריאל (שאוהדי ריאל נגדך ורונאלדו דופק לך מבטי רצח כל שני וחמישי) ומוכנה להציע עליו הרבה יותר מ 100 מיליון שריאל שילמה עליו.

סימנטוב 17 במאי 2015

+1

ניק 17 במאי 2015

מי מה למה היקר,
יונייטד וריאל באמת לא התמודדו עד לפני שנה על אותם שחקנים.
בכל תקופת פרגי המדיניות הייתה להביא שחקנים צעירים ולפתח אותם ולא להביא כוכבים גדולים בסכומים מטורפים.
גם הרכישות היותר רציניות של היונייטד, דוגמאת רוני ופרדיננד היו של שחקנים אנגלים וכשהם היו בגיל צעיר.
אצל ריאל זה הפוך לגמרי, הם קונים כוכבים.
משנה שעברה רואים שישנה מגמה כזאת גם אצל יונייטד, ואנחנו צריכים לחכות ולראות מה יקרה כשבאמת נרצה אותו שחקן..
לא יודע כמה הדיבורים על בייל היו רציניים, אבל אני זוכר רק 2 מקרים של שחקנים שיונייטד ממש רצתה ובסוף לא הגיעו אליה – רונלדיניו והאזרד (ושניהם לא הלכו לריאל).

בסופו של יום מקרה דה חאה יכול להיות הפעם הראשונה שריאל תעשה מחטף אמיתי על שחקן של היונייטד. עד היום הם קנו שחקנים שכבר השיגו הכל ורצו אתגר חדש (רונלדו), שחקנים שגמרו את הסוס (היינצה) או שחקנים שבעטו אותם החוצה (בקהאם וואן ניסטרלוי)…

מי מה למה 17 במאי 2015

ניק

הנקודה שאתה מתעלם ממנה היא שיונייטד מלכתחילה יודעת שהיא לא מסוגלת להשיג את הקרם של הקרם של הכדורגלנים ברגע שאותם שחקנים כבר הוכיחו את עצמם (ולא רגע לפני הפריצה כמו במקרה רונאלדו או דה חאה) , ולכן זה לא שהיא לא מתעניינת נניח בניימאר רגע לפני שהוא עוזב את סנטוס או בסוארס רגע לפני שהוא עוזב את ליברפול אלא היא יודעת טוב מאוד שאם ריאל (או ברצלונה) גם רוצה את אותם שחקנים אז אין לה סיכוי אמיתי.

לכל השחקנים שציינתי אתה יכול להוסיף את טוני קרוס. יונייטד הייתה מאוד מעוניינת בקרוס אשתקד אבל ברגע שריאל נכנסה לתמונה זה קרב אבוד….

אביאל 17 במאי 2015

גיל – מבחינת הכנסות (נכון ל2014) – ריאל מדריד הכניסה 518 מיליון יורו לעומת 423 מיליון יורו של יונייטד (פער של 22 אחוזים בערך), מבחינת שווי (נכון ל2013) – ריאל מדריד שווה 3.41 מילארד דולר לעומת 2.81 מילארד דולר של יונייטד (פער גם כן בסביבות ה20 אחוזים) – אמנם יונייטד תקבל עכשיו הרבה כסף בעקבות החסות החדשה עם אדידס וגם מחוזה זכויות השידור החדשות, אבל אם תראה את המגמה הכוללת בהפרשים בין ריאל ליונייטד תראה צמיחה מרשימה הרבה יותר של ריאל בחמש השנים האחרונות.

בנוסף, מבחינת תדמית, היסטוריה, מספר תארים בינלאומיים וכו׳, ריאל היא המועדון הגדול בעולם ולא נראה שזה הולך להשתנות, אתה גם לא יכול להוציא מהמשוואה את עניין רצון השחקנים, מבחינת רווח, אם אני לא טועה יונייטד מנצחת את ריאל, אמנם הגלייזרים דיי שתו את הקופה אבל ליונייטד אין בעיה לבזבז כסף וראינו את זה היטב בקיץ האחרון, יחד עם המשכורות הגדולות ששולמו. ריאל (יחד עם ברצלונה) היא מגנט השחקנים הגדול בעולם, בעיקר בגלל המורשת וגם בגלל מזג האוויר, האוכל וכו׳ כמו שאריק ציין – כך שאם מסכמים הכל ביחד, נכון להיום ריאל מדריד הוא מועדון גדול יותר מיונייטד, אמנם לא בפער רציני אבל בכל זאת.

אביאל 17 במאי 2015

משום מה ברחה לי השורה על השחקנים, שים לב לשמות, זידאן, רונאלדו (ברזילאי), פיגו, רונאלדו (פורטוגלי), בייל, חאמס רודריגז, קאקה, מודריץ׳, בקאהם, בנזמה, אנלקה, אלונסו וכו׳ – כולם הגיעו לריאל בשיא כושרם ובשיא הביקוש שלהם, אתה בהחלט יכול להסכים איתי, שריאל מדריד רוצה שחקן הוא מגיע ואתה לא יכול להגיד את זה על יונייטד.

אביאל 17 במאי 2015

ובוא נסכם את זה מתוך כתבה של אלון זנדר חברנו באתר – http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000916306

אביאל 17 במאי 2015

נתתי לינק, עד שהוא יאושר אפשר לגשת אליו דרך גוגל: מי מועדון הכדורגל הגדול בעולם? מאת אלון זנדר באתר של גלובס – "מדד גלובס למועדונים"

מי מה למה 17 במאי 2015

אביאל

גם אם יונייטד תהיה שווה יותר כסף מריאל בעוד שנתיים זה לא יעשה אותה למועדון גדול יותר. שווי ערך זה חשוב אבל לא קריטי.

מה שחשוב באמת זה היסטוריה, תארים, מסורת ויוקרה, וכאן אין שום תחרות.

גיל 17 במאי 2015

למה לא תסתכל על הנתונים של 2015? מנצ'סטר שווה 3.104 מיליארד וריאל 3.263, הפרש זניח. הכנסות אופרטיביות זה 211 לעומת 170 של ריאל. הכנסות כלליות זה 746 לעומת 703 לטובת ריאל. הבדלים די קטנים הייתי אומר. הערך של מנצ'סטר עלה ב10% בשנה האחרונה ושל ריאל ירד ב5% אז הפער לא גדל בכלל אלא הצטמצם.

על סמך מה אתה קובע שמבחינת תדמית והיסטוריה ריאל מועדון גדול יותר? נראה לי שהעשור האחרון בלבל גם אותך. מבחינה היסטורית מנצסטר הייתה שם הרבה יותר גדול לאורך שנים ארוכות.

אריק 17 במאי 2015

גיל. מה קרה לך? נולדת אתמול?
10-3 באליפויות אירופה. זה 330%. לא זניח.
די סטאפנו ופושקאש לא היו בעשור האחרון.
מצטער אבל נראה כאילו נחתת מכוכב אחר עם האמירות האלו.

אביאל 17 במאי 2015

גיל – לא כתבתי על נתוני 2015, כי אנחנו רק בחודש מאי של 2015, כתבתי שבשנה הזו ובקרוב יונייטד תעלה את ההכנסות כתוצאה מהמעבר לאדידס ומזכויות השידור (החל מעוד שתי עונות אם אני לא טועה), בכל מקרה, ריאל יקבלו בקרוב העלאה מאדידס, בטח עם החוזים החדשים של אדידס, ריאל תמיד קיבלה הכי הרבה מאדידס ובכל פעם שקבוצה אחרת עקפה אותה, אדידס עדכנה את החוזה עם ריאל כלפי מעלה.

נתתי לינק למעלה למחקר של זנדר, שאני חושב שיש קונצזוס כאן בבלוג לגבי הידע שלו לגבי כדורגל אירופאי, לפי המדד ריאל במקום הראשון.

בעשור האחרון דווקא ריאל מדריד לא כל כך הצליחה, בטח לא בזירה האירופית (עד שמוריניו הגיע) ועדיין, קבוצה שבמשך 5 שנים (בזמנו) לא עברה את שמינית גמר ליגת האלופות, הצליחה למשוך בעונה אחת את שניים (רונאלדו וקאקה) מהשחקנים הגדולים בעולם בזמנו, זו רק עוד דוגמא אחת.

תראה לי מקום אחד שאומר שיונייטד היא מועדון גדול יותר מבחינת היסטוריה ותדמית מריאל מדריד, אחד.

גיל 17 במאי 2015

מה הקשר בין מספר האליפויות לזה שהם מועדון יותר גדול? 5 מהאליפויות הללו הושגו בתחילת דרכו של המפעל ברציפות אז זה לא ממש רלוונטי להיום. לליברפול יש יותר אליפויות אירופה אז זה הופך אותם ליותר גדולים?

אביאל 17 במאי 2015

אריק – תחסוך את הבלבולים, פושקש ודה סטפאנו ועשרה אליפויות אירופה הם חלק מהמסורת, ההיסטוריה והתדמית של ריאל מדריד, בדיוק כמו פרגסון, צ׳רלטון והגמר בקאמפ נואו אצל יונייטד – כך שאני לא מבין על מבוססת התגובה שלך כאשר מתמקדמים במסורת, היסטוריה ותדמית.

אביאל 17 במאי 2015

גיל – היסטוריה, היסטוריה, היסטוריה, היסטוריה – ״על סמך מה אתה קובע שמבחינת תדמית והיסטוריה ריאל מועדון גדול יותר?״ שאלת – אז לפי ההיסטוריה של ריאל מדריד גיל, מה לא מובן בזה.

גיל 17 במאי 2015

אביאל, הבאתי לך את הנתונים הכי עדכניים שפורבס פירסם לפני שבוע אז נראה לי שהם יותר אמינים. אולי שכחת, אבל ריאל עקפה את מנצ'סטר רק ב2013 אחרי 9 שנים שמנ'צסטר היו בטופ. אז הדברים הללו גמישים ומשתנים כל הזמן. כרגע ריאל יותר אטרקטיבית ויש להם כסף יותר מיונייטד לבזבז הרבה בזכות המודל האי שיוויוני של הליגה הספרדית. זה לא היה ככה תמיד.

גיל 17 במאי 2015

אביאל, איך אתה מודד היסטוריה? כאמור, במשך שנים מנצ'סטר היו הכי פופולאריים בעולם ועם הכי הרבה אוהדים. רק בעשור וחצי האחרונים בעיקר עם התחלת פרוייקט הגלקטיקוס וחשיפה לשווקים חדשים במזרח ריאל הגדילה את הפופולאריות שלה בצורה משמעותית.

אריק 17 במאי 2015

אבל גם בזמן פרגוסון הם לקחו פי 2 יותר אליפויות אירופה. וליברפול מועדון ענק עם המון עוקבים בגלל מספר הזכיות שהם חלק מההיסטוריה המפוארת שלהם, וזאת למרות 25 שנים במדבר. הם לא מועדון גדול יותר כמובן, אבל כל הדיון הזה נהיה מטןפש מדי. כלכלית היום מילאן לא יכולה להתמודד עם הגדולות של אירופה. האם היא לא מועדון גדול מיונייטד? לדעתי הם כן.

אביאל 17 במאי 2015

גיל – אני לא מבין למה אתה ממשיך להתווכח, כבר בתגובה הראשונה שלי אמרתי (לפני שראיתי שיש בכלל נתונים על 2015) שיונייטד הולכת להגדיל את ההכנסות השנה ובשנים הבאות בכלל, אל תשכח גם שיונייטד לא שיחקה בליגת האלופות השנה וריאל הגיע לחצי הגמר, כך שההכנסות מאופ״א יצרו בסופו של דבר פער בסוף השנה, בדיוק כמו שאמרת זה דינמי. בדיוק כמו שציינת יונייטד עקפה כמעט תמיד את ריאל בעשור האחרון, לכן המגמה בעשור האחרון היא צמצום ואז עקיפה של ריאל מדריד, לנתוני 2015 נהוג להתייחס לרוב בשנת 2016, שנגיע לשם נתווכח טוב יותר בעניין.

גם ביקשת למעלה מהבחור להביא לך נתונים וכו׳, הבאתי לך מחקר (שאמנם לא הגיע מהרווארד) אבל אני חושב שהוא סביר בהחלט, בטח שהוא נעשה על יד כתב ספורט עם מומחיות לכדורגל האירופי כמו זנדר ואתה לא מתייחס אליו כמעט.

אחרי זה אמרת היסטוריה ותדמית, שאני חושב שדיי ברור מבחינה היסטורית מי יותר גדולה, יותר אליפויות, יותר גביעים, יותר גביעי אירופה – ומבחינת השמות ששיחקו שם לאורך ההיסטוריה אז דיי ברור שריאל ביתרון.

אביאל 17 במאי 2015

אריק – בדיוק, בגלל שלליברפול יש היסטוריה יש לה תדמית ומסורת למרות אותה הליכה במדבר, קבוצות גדולות מהדהדות ובדיוק בגלל שלריאל היו כמה וכמה כאלה התדמית והמסורת שלה כל כך גדולים, אתה לא בוחן היסטוריה ותדמית רק בתקופות שנוח לך, כי אכן בעשרים השנים האחרונות יונייטד לא נופלת מבחינת תארים מריאל, אבל מבחינת היסטוריה ותדמית, כאשר כוללים את כל ההיסטוריה של הקבוצות ריאל גדולה יותר, כמו שכתבתי לגיל, מספיק לראות את מספר התארים, את השחקנים ההיסטוריים ואת המאמנים הגדולים, כמו גם נתונים כמו הכנסות, שווי וכו׳ – ריאל מדריד נכון להיום היא מועדון גדול יותר מיונייטד.

גיל 17 במאי 2015

אביאל, למה אתה מתעלם ממה שאני אומר? הסכמתי שהיום ריאל נחשבת לגדולה יותר אבל זה רק משהו זמני ולא קבוע. מבחינת שווי הקבוצה היא הייתה במשך שנים שווה יותר מריאל. גם ההגדרה שלך לגדולה היא הגדרה אחת ומתייחסת רק להישגים שהם בלתי אפשריים להשוואה כי מאז ומעולם התנאים שבהם מנצ'סטר פעלה היו שונים מאלו של ריאל. לדעתי הגדרה טובה יותר היא מספר האוהדים ובמשך שנים היו למנצ'סטר מספר האוהדים הגדול ביותר בלי קשר להישגים שלהם על המגרש. העשור האחרון שינה קצת דברים אבל לא בצורה כל כך קיצונית.

יוסי מזרחי 17 במאי 2015

הכי מעניין לקרא כאן תגובות שקולות .
" אפילו לא קרוב…" טוען מי מה למה, ואני שואל באמת, מי מה ולמה?????

מי מה למה 17 במאי 2015

אוי ואבוי פגעתי בכבודם של אוהדי יונייטד עם קצת עובדות :(

כדאי שאני אברח מכאן מהר לפני שיגיעו התותחים הכבדים באמת כמו טל המנצ'סטרי ויואב .

גיל 17 במאי 2015

זהו, שלא הבאת שום עובדות. לא הגדרת מה זה גדול וגם במדדים שהבאת הפער לא כזה גדול ולפעמים לטובת היונייטד.

ניק 17 במאי 2015

מי מה למה,
זה פשוט לא נכון. המדיניות הייתה להביא שחקנים צעירים ולא לקנות כוכבים ב50-80 מיליון רק בשביל השמות שלהם.
ועובדה שלא קנו כאלה אף פעם בתקופת פרגסון.
חסר כוכבים שהלכו לביירן? ליובנטוס? לאינטר (בתקופות יותר טובות שלהם)?
אז גם הם קבוצות יותר גדולות מיונייטד?
סוארז? ליברפול לא הייתה מוכרת אותו ליונייטד גם בעד 250 מיליון… כמו שתגיד שסיטי קנתה את אגוארו שריאל הייתה מתה להביא אותו.
ואגב תארים, לך תספור את התארים שיש ליונייטד ב20 השנים האחרונות לעומת ריאל…

יוסי מזרחי 17 במאי 2015

זה בסדר, מותר לך.
כשאתה בא עם הצהרה מפוצצת כזו שאולי נכונה לנקודת זמן מסוימת ואתה מספר לכולנו מה היא דעתך, זה לא בבחינת גילוי מדעי.
ריאל מדריד נהנית מיתרון מובנה, במדינות דרום אמריקה ועצם בכל המדינות הלטיניות.
אותה ריאל התנהלה במשך עשורים כמו מי שבגבה עומדת ממשלה וכמי שיש מוסדות שלטון שם שיממנו אותה בפועל. היא לא התנהלה כעסק כלכלי עם כללים ברורים. ברוב השנים היא לא היתה מועדון שמייצר את השחקנים שלו וכשזה כן קרה, הם הקפידו לזרוק אותם לכל הרוחות.
גם מרכיבי התנהגות הם מרכיבים בהגדרה של עסק או מועדון ספורט, אלה ועוד אחרים, אבל מה אתה מבין מעבר לעטיפות הצלופן??
פחות אפילו מאקדח קפצונים(כמוני) ועוד לפני ה"תותחים הכבדים".

אביאל 17 במאי 2015

יוסי – מה זה משנה אם עמדה ממשלה מאחריה הוא לא, באותה מידה אתה שולל את גדולתה של ארה״ב משום שהיא עשתה כמה דברים מכוערים בהיסטוריה ? לא. ריאל מדריד היא המועדון הגדול בעולם כיום (אולי יחד עם ברצלונה נכון לעכשיו). אתה רוצה נתונים, עובדות וכו׳ ? תבדוק בתגובות למעלה.

יוסי מזרחי 17 במאי 2015

שים לב אביאל שלא התיחסתי לשאלה איזה מועדון גדול יותר.
זה בעצם לא חשוב בעני,כי אני רוצה את המועדון שלי בדרך מסוימת והיא לא נגזרת ממיקומה בשרשרת העושר.
מה שמרגיז אות הם אותם ידענים מופלגים שמספרים לך משהו (לא חשוב באיזה תחום) ומבחינתם זה בסיס לדיון משל היו דבריהם עובדה.
אגב, כדי לקבוע מה זה מועדון גדול, צריך להגיע קודם להסכמה על ההגדרות, נכון??

אביאל 17 במאי 2015

יוסי – בהחלט צריך הסכמה על הגדרות, אבל בוא לא נהפוך כל דיון למה חשוב בעיניו של אדם פרטני או לחלופין לקבוע איזה בסיס שרק על פיו פועלים.

אני חושב שהדיון די ברור, בטח מבחינה היסטוריה ותדמית שריאל מדריד היא מועדון גדול יותר מיונייטד, אני אפילו אנחש ואומר שאם נשאל את פרגוסון הוא יטען ככה, קשה מאוד להתחרות בריאל עם עשר זכיות בליגת האלופות ועם האגדות ששיחקו בריאל.

טל המנצ'סטרי 18 במאי 2015

אני תותח כבד? וואלה, לא ידעתי, איזה כיף לי.
אני יכול להראות לאמא שלי שמישהו כתב עלי תותח כבד? כלומר אחד, מעריץ סמוי שאשכרה קורא ועוקב אחר כללללל מה שאני כותב ואולי ימהר לברוח לפני שאני אגיב לו? היא בטח תהיה גאה…

נו שויין.

אריק 17 במאי 2015

לא מוותרים. הוא מוותר. (אם וכאשר)

אריק האחר 17 במאי 2015

פוגבה , אברה , טבס בגמר האלופות ואלופי איטליה.
רונאלדו בכל חמישיה של הטובים בעולם כיום.
דה חאה בין עשרת הטובים בעולם בתפקידו
( בטח יחסית לגילו )
תחשבו איזה קבוצה יש ליונייטד איתם.
נהפכנו לחממה ?

מי מה למה 17 במאי 2015

דה חאה בין שלושת הטובים בעולם בתפקידו.

Yair 17 במאי 2015

אף אחד מאחה לא נוצר ע״י מנצ׳סטר יונייטד, אנחנו לא חממה, רק חלק מרשרת המזון של הכדורגל העולמי

מי מה למה 17 במאי 2015

50% מהנקודות של יונייטד השנה הובאו על ידי דה חאה, ואם לוקחים בחשבון את ההגנה הביזיונית של יונייטד ששיחקה לפניו אז ההישג של דה חאה עוד יותר גדול.

אולי יונייטד יביאו סקורר שנה הבאה, אבל דה חאה הולך. וזה נקרא הולכים צעד קדימה שניים אחורה.

סימנטוב 17 במאי 2015

העולם האידאלי לא באמת קיים

מי מה למה 17 במאי 2015

לא דיברתי על אידיאל. נכתב בפוסט שהפתרון לבעיות של השנה זה סקורר, אבל הייתה התעלמות מוחלטת מכך שהשחקן הכי טוב (בפער) של יונייטד, ובין שלושת הטובים בעולם בתפקידו כבר לא יהיה שם בעונה הבאה, וזה ללכת צעד קדימה שניים אחורה.

אריק האחר 17 במאי 2015

מסכים לגמרי ( לצערי )

אריק 17 במאי 2015

אם לוקחים 0 נקודות מסאונסי ו6 מליברפול לא הרבה קרה.
בסופו של דבר 68 נקודות שאולי יהיו 74 זה מספר זעום של נקודות לקבוצה כמו יונייטד בנוסף הכדורגל נטול סיכונים ומשעמם.
נקווה לשנה טובה ביותר כי מה שעשה השנה ון חאל זה כמעט מספיק. גם זה בקושי.

דרור 17 במאי 2015

ערב טוב,

למישהו יש במקרה כתובת של אתר שניתן לראות בו את המשחק באינטרנט..בלי הרשמות ותשלומים?

תודה

אריק 17 במאי 2015

Livetv.sx

דרור 17 במאי 2015

תודה

נירו 17 במאי 2015

בבחירה בין עסקה אפשרית של בייל תמורת דה-חאה (+מזומנים כמובן) אני מעדיף את בייל. ראינו בשנתיים האחרונות ששוער כמה גדול שיהיה יכול לקחת אותך רק עד גבול מסוים שמעבר אליו צריך שחקני שדה בטופ העולמי

רועי ויינברג 17 במאי 2015

תשאילו את פלקאו

ניק 17 במאי 2015

ומתבקשת השאלה, האם דה חאה באמת נפצע…

אלי(המקורי) 17 במאי 2015

יש מצב להחתים את קסיאס אם דה חאה עובר לריאל? מקרה ואן דר סאר יכול לחזור על עצמו שוב.

דורפן 17 במאי 2015

את נבאס. לא קסיאס

אריק 17 במאי 2015

פשש, איזה ניחוס. סחטיין!!

אלעד 17 במאי 2015

גם עם ואלדס זה יכול לקרות

גיל 17 במאי 2015

5-8 נקודות יותר משנה שעברה. בקצב הזה, עוד שנתיים יתמודד על האליפות.

גיל 17 במאי 2015

ואן חאל רוצה את מולר, אשרי המאמין.

zen 17 במאי 2015

הפכת משיחי לכבוד יום ירושלים?

גיל 17 במאי 2015

דווקא לא, כולם מדברים על זה וואן חאל היה זה שנתן לו הזדמנות ראשונה בביירן.

שלומי 17 במאי 2015

יונייטד חייבת סקורר ברמה שוואן פרסי הביא לפני שתי עונות… השאלה את מי להביא.. אני חושב שמבחינת סקוררים כאלו אין הרבה אופציות ליונייטד, הייתי הולך על לוקאקו אולי… לדעתי קיין לא ברמה הזאת..

Gil - Zimbabwe 17 במאי 2015

אני הייתי מתחיל דווקא בהגנה ולאחר מכן סקורר, ברגע שנהיה נעולים שם הגולים יגיעו.
אני גם לא רואה איזשהוא סקורר חופשי שאפשר להביא.

אמיר המקורי 17 במאי 2015

רונן,

כל מה שציינת על היעדר המחץ נכון וגם ידוע, בנושא הרכש זה קצת יותר מורכב מבוא וניתן תקציב גדול לסקוררים ותקציב מוגבל לכל השאר.
כל השאר שדרושים הם:
1. בלמים – מצרך יקר המציאות בשוק – אין כאן מציאות בפחות מ 30 מיליון יורו – האדונים סמולינג/גונס לא מספיק טובים לרמה אליה המועדון שואף.
2. מגן ימני – גם כאן השוק יקר ובעייתי למרות שאם עין טובה וחדה ניתן לצמצם את ההוצאה הכספית.
3. שוער – אם דה חאה עוזה זה הוא יוצר בור ענק ליונייטד, אין שוער גדול פנוי בשוק למעט פטר צך(ואני לא רואה את מוריניו נותן אותו ליונייטד),כל שאר השמות שנזרקים באתרי האינטרנט מלוריס ועד השוער של סטוק אלו לא שוערים שמביאים לך אליפות.
4. אה כן שכחנו את הקשר המרכזי 50/50 לו אנו מייחלים כבר כמה שנים……………

דורפן 17 במאי 2015

אמיר – אתה מתעלם משיפור גדול ומשחקים מצויינים של הרבה שחקנים בכל העמדות הללו. אלא אם אתה בדיעה שבכל עמדה צריך טופ-5 עולמי.להמשכיות גם יש ערך. לא פחות ממגן ימני טופ במשהו מואלנסיה.

wazza 17 במאי 2015

אני חייב לומר שהויכוח שניצת פה הוא רק קצת פחות טפשי מהויכוח על פוגבה.

אריק 17 במאי 2015

טיפשי להפליא.

תוהה בדרכים 17 במאי 2015

במידה והדיווחים נכונים ("מארקה" הוא לא בדיוק "ניו יורק טיימס"), ההחלטה של דה חאה די מאכזבת ומזווית של אתלטיקו לא פחות מזו של יונייטד. מצד שני, כנראה יש פה עניניים של משפחה וחברה (שהגדירה את מנצ'סטר כ"דומה למה שיש מאחורי המקרר") שקשה לשפוט מבחוץ.

אני דווקא בדעה שעמדת השוער קל יחסית להחליף ביחס לעמדות אחרות- יש היצע גדול של שוערים מצוינים, גם בקבוצות קטנות והמחיר שלהם נמוך מאד בהשוואה לשחקני התקפה (ברצלונה רק בקיץ הביאה שני שוערים מצוינים ב20 מיליון יורו). וזה מעבר לכך שאם ההגנה של יונייטד תתפקד בהתאם למצופה מקבוצה בסדר הגודל הזה, לא תמשיך השערורייה ששוער הוא השחקן המצטיין שלה.

דורפן 17 במאי 2015

ברור ואפילו די נכון לגבי בלמים. גם אם די פחות. החלפה של בייל בדה חיאה תהיה מצויינת לכל הצדדים. בייל הוא שובר שוויון מוכח בליגה האנגלית – שאני מבין שזו הליגה שיונייטד נרשמה אליה לעונה הבאה. ודה חיאה מתאים לריאל לטווח ארוך כי תמיד יהיו שם חילופי מאמנים ואי יציבות. מעולם לא הייתה קבוצה של ריאל מדריד ממש הדוקה הגנתית.

תוהה בדרכים 17 במאי 2015

בייל הוא שחקן שובר בקבוצה כמו טוטנהאם שקבוצות לא מסתגרות מולה והוא יכול לשחק בה בתפקיד חופשי (את רוב הגולים שלו הוא הבקיע מהאמצע).

ליד ההגדרה במילון "שחקן שלא מתאים לפוזשן פוטבול" יש תמונה של בייל. הוא שחקן שחי על שטח ואין שטח בכדורגל של ואן חאל ובכל מקרה הרבה פחות ככל שהקבוצה גדולה יותר ומסתגרים מולה. די מאריה עוד הרבה יותר טוב ממנו באספקט הזה וזו הסיבה שהוא תמיד בלט במשחקים מול הקבוצות הגדולות. לבייל יש את המהירות והבעיטה, אבל אין לו את הטכניקה מול צפיפות למלא את התפקיד שרובן מילא בבאיירן והולנד. לכן, אם די מאריה לא מעונין לעזוב, אני לא בטוח אם לא עדיף לעבוד על הביטחון שאבד לו מאשר להביא את בייל.

דורפן 17 במאי 2015

די מאריה כנראה כן רוצה לעזוב. הוא בוודאי מספיק מוכשר. מלבד עניין השוד בבית שלו הוא נראה מתוסכל מאד משריקות שלא קיבל. זה לא יקרה לבייל.

הבעיה הגדולה ליונייטד מבחינת בייל – וזה מעצבן אותי – שברור שהוא חוזר לאנגליה. אז הוא הופך למין רכישה-כפולה כי אם אתה לא קונה אותו הוא יהיה בצ׳לסי או סיטי. בסגנון של צ׳לסי הוא עלול להיות מפלצת.

תוהה בדרכים 17 במאי 2015

אם זה יהיה בין יונייטד לצ'לסי, רוב הסיכויים שהוא יגיע ליונייטד, שפשוט יכולה לשלם יותר בתוך חוקי הפייר פליי. אני גם לא בטוח שריאל ירצו למכור שחקנים למוריניו, אם יש להם אופציות אחרות.

אני פחות משוכנע ממך שהוא יעזוב. ריאל (בעצם פרז) מוכרים שמות גדולים (רובן, אוזיל, די מאריה), אבל רק במצב שבו הם יכולים להביא שמות יותר גדולים במקומם. בהנחה שהשחקנים של ברצלונה לא ריאליים, כמו גם מולר ורובן, יש רק שני שחקנים בשוק שיכולים לעבור כגלקטיקוס: אגוארו ורויס. אגוארו לא למכירה ובמקרה של רויס קשה לי להאמין שהוא חידש חוזה (בלי סעיף שחרור) מתוך מורה לעזוב בקיץ.

תוהה בדרכים 17 במאי 2015

"מתוך מטרה" כמובן.

אביאל 18 במאי 2015

תוהה – מסקירה שקראתי לא מזמן על המצב הכלכלי של צ׳לסי לגבי העונה הזו מראה שיש להם הרבה מאוד כסף לשפוך, כולל משכורות – בעיקר בשל החוזה החדש של האזרד (מצחיק ככל שזה ישמע, הפריסה מחדש בדוחות של עלות הרכש שלו דווקא הקלה כלכלית על צ׳לסי), יחד עם סיום החוזה של טורס (סוף סוף) ועם הספונסר החדש לחולצה (צמיגי יוקהומה) שהינו השני בכדורגל העולמי יש לצ׳לסי הרבה כסף לבזבז, לא ברור אם מוריניו אכן ילך על בייל בטח שהדיווחים בצד השני רצו לראות את האזרד מגיע תמורתו וזו יכולה להיות הבעיה המרכזית.

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

לא כתבתי שאין להם כסף, כתבתי שאם יגיע לכדי השאלה מי יכול להציע יותר, התשובה היא יונייטד (בתוך חוקי הפייר פליי). כמו שציינתי, בכל מקרה אני בספק אם ריאל ימכרו אותו כאשר אין להם תחליף נוצץ להביא במקומו.

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

צריך גם לזכור שאולי יהיה להם איסור לבצע העברות. גם אם הם יערערו והוא ידחה לקיץ הבא, לא נראה סביר שהם ימכרו את בייל במצב בשרונאלדו עוד שנתיים כבר יהיה בן 32. ושוב, כל זה בהנחה שאין בשוק סופרסטאר התקפי שאפשר להביא.

מי מה למה 18 במאי 2015

תוהה , ריאל יכולה להביא את פוגבה לקישור בכסף של בייל ולהציב את חאמס בעמדה שבייל שיחק בה, בעמדת קיצוני ימני ועם רגל שמאל אדירה חאמס יהיה לא פחות טוב מבייל וכנראה אפילו טוב ממנו.

דורפן 17 במאי 2015

אכן מהויכוחים המיותרים אי פעם. כאילו שבתקופות שיונייטד כן הייתה טובה מריאל (למשל בעשור האחרון – עד ללפני שלוש שנים היא הייתה מצליחה ממנה בהרבה) זה היה כי מויישה מגרמניה ואיציק מקולומביה הסכימו לחתום אצלה. יונייטד צריכה לקנות שחקנים טובים – רצוי באמת כאלו עם התאמה תרבותית טובה יותר (למשל הולנדים) ולבנות תלכיד חזק. זה הכל. דפאי הוא התחלה טובה.

תוהה בדרכים 17 במאי 2015

ב99 ליונייטד היו הכנסות גבוהות פי 2 משל ברצלונה ועדיין לברצלונה היו כוכבים יותר גדולים. כל עוד שחקנים לטינים מרכיבים את מרבית סך הכוכבים בכדורגל העולמי, יונייטד תמיד תיפול מהספרדיות הגדולות באספקט הזה. עדיין היא יכולה וצריכה לבנות קבוצה מהטופ העולמי בדרכים אחרות, בדיוק כפי שיובה ואתלטיקו עושות, בלי כוח כללי שמתקרב ליונייטד.

דורפן 17 במאי 2015

נכון וזה ממש לא צריך להפריע. הבעיה הגדולה של הכדורגל האנגלי באירופה כרגע הוא בדיוק נטישת הקו של ״להם יש שחקנים יותר טובים אבל אנחנו נותנים למנג׳רים יותר זמן לעבוד ולבנות קבוצות מלוכדות״. וגם להבין את הסיטואציה הלטינית – לא ידוע לי על שחקן בריטי, הולנדי, אקס-יוגוסלבי, סקנדינבי (פחות רלוונטי היום) או צרפתי שביקש לעזוב את יונייטד. ויש במדינות והאזורים הללו מספיק שחקנים.

אביאל 18 במאי 2015

דורפן – מה בדיוק מיותר, היתה שאלה, מבחינת תדמית, מסורת והיסטוריה מי קבוצה גדולה יותר – לא רואה משהו לא לגטימי בדיון על זה, בטח ובטח כאשר העובדות די ברורות.

קורא אדוק 17 במאי 2015

המבחן הגדול של יונייטד שנה הבאה הוא בצמפיונז.
אני לא חושב שהסגל הזה מספיק טוב בשביל להיות מועמדת רצינית.
חזרתה של יונייטד לצמפיונס זה אחד הסיפורים המרגשים והמעניינים של שנה הבאה, וגם מעניין איך הקבוצות האנגליות יגיבו לעונה הנוכחית שהייתה גרועה מאוד באירופה

דורפן 17 במאי 2015

אין דבר כזה ״איך יגיבו האנגליות״. כל אחת בדרכה. ארסן וונגר לא ישנה כלום. מוריניו לא ישנה שיטה וינקנה שחקנים. סיטי תביא את גווארדיולה ושחקנים שהוא מאמין בהם. ויונייטד מוכנה כנראה יותר לאירופה מאשר לליגה – מבחינת סגנון משחק.

תוהה בדרכים 17 במאי 2015

הסיכוי שסיטי תביא את אנצ'לוטי הרבה יותר גדול.

דורפן 17 במאי 2015

יש טענות שהוא מחוץ לבאיירן כבר. אבל האמת שהספקולציות הללו אין להן סוף

תוהה בדרכים 17 במאי 2015

מקורות רציניים (לא הדיילי חרטא למיניהם)? כי רק שבוע שעבר זה הוכחש. לא נראה לי שקבוצה שהיא לא ריאל מדריד מחליפה מאמן בשלב כזה של העונה, בהחלטה של רגע.

no propaganda 18 במאי 2015

דוווקא באיירן קצת דומים לריאל בפיטורי מאמנים.
לצערי הרב אתה צודק, גוארדיולה ישאר לעוד שנה.

אביאל 18 במאי 2015

אם אני לא טועה הוא אמר במסיבת עיתונאים לפני ברצלונה שהוא נשאר בבאיירן בעונה הבאה.

קורא אדוק 17 במאי 2015

ולכן אני מצפה לשנה חזקה של סיטי וצלסי כאשר סימן השאלה הוא על יונייטד
בכל מקרה, יהיה מעניין :-)

Danny - Long Island 18 במאי 2015

יונייטד תהפוך לקבוצה בצלמו של LVG לטוב ולרע. הוא יעיף שחקנים ויביא חדשים שמוכנים לקנות וליישם את שיטת המשחק שלו. כשהקבוצה תהיה לראות עיניו, נוכל לשפוט את הצלחתו בקבוצה. זה אמור להוכיח את עצמו עד תקופת חג המולד.

גיל 17 במאי 2015

הקליפרס עושים הכל כדי להפסיד את המשחק והם עדיין בטווח נגיעה. החצי הזה באמת יכול להיות רגע מגדיר עבורם.

גיל 18 במאי 2015

גוש סמית איש הסדרה לדעתי. החזיר אותם לחיים במשחק 4 והגנה מדהימה על גריפין היום. הקליפרס נפרדים מהפלייאוף ביבבה אבל זה די מבאס כי גולדן סטייט תטחן אותם.

דורפן 18 במאי 2015

זה אכן רגע מגדיר. הם לוזרים שבתצורה הזו כבר לא יזכו בכלום.

גיל 18 במאי 2015

שזה מצער מאוד כי הפלייאוף הזה מבאס. מה נשאר לנו? גולדן סטייט וקצת קליבלנד? אין כמעט סדרות ראויות, רמה נמוכה, הרבה פציעות וקריסות לא מוסברות.

omer 18 במאי 2015

אני לא מבין למה יוסטון או אטלנטה לא ראויות וקליבלנד כן.

למה יוסטון, שסבלה מפציעות יותר מכל קבוצה אחרת שהגיעה לפלייאוף (ועדיין הצליחה לסיים לפני סן אנטוניו והקליפרס), שמשחקת בפלייאוף בלי 2 שחקני חמישייה וניצחה כנגד כל הסיכויים קבוצה שאף אחד מראש לא נתן לה סיכוי לנצח עוד לפני שהייתה בפיגור 3-1, לא ראויה? למה סן אנטוניו והקליפרס ראויות יותר? הן טובות מיוסטון רק על הנייר ובעיניי ההמון הטיפש, אבל לא במבחן התוצאה.

למה אטלנטה, ששלטה במזרח כל העונה, שסוגרת 2 סדרות ברצף בחוץ ראויה פחות מקליבלנד שמשחקת כדורסל בלתי ניתן לצפייה?

כדאי לצאת מהקיבעון הזה של שהאליפות שייכת ללברון או לפופוביץ'. לא לעולם חוסן.

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

בעיקרון אין שספק שאתה צודק וכל הכבוד לרוקטס שיצאו מהקבר ומוציאים מעצמם את המקסימום. ובכל זאת, אם אתה לא אוהד, סדרה של גולדן סטייט מול קליפרס היא הרבה יותר מעניינת ושקולה על הנייר. למעשה זו הייתה יכולה להיות אחת הסדרות הכי מסקרנות שהליגה סיפקה בעשור האחרון.

שוב, הרוקטס לא אשמים בצ'וקריות של הקליפרס, פשוט כחובב NBA כבר הרבה שנים, זו הסדרה שרציתי לראות.

omer 18 במאי 2015

הפואנטה היא ש"על הנייר" לא תמיד תואם את המציאות. אם הקליפרס מפסידים 3 משחקים ברצף בפער דו ספרתי אז הם לא ראויים להגיע לגמר המערב. דרך אגב, יוסטון לא הפסידה 3 משחקים רצופים כל העונה.

הקליפרס נראו חסרי אנרגיה. לא היה להם אוויר לעמוד באינטנסיביות של יוסטון. אם הם בשלב הזה בלי אוויר אחרי שגריפין, ג'ורדן ופול נשחקו לגמרי, איך אתה חושב שהם היו עומדים באנרגיות של האורקל לולא הם מנצחים בטעות את משחק 7?

תסלדו כמה שתרצו מהסגנון של יוסטון, אבל לאורך כל העונה היא יציבה, בצמרת למרות כל הפציעות, וגם הייתה מבטיחה את המקום ה2 במערב הרבה יותר מוקדם אלמלא השופטים מכריעים 2 משחקים מול ממפיס וסן אנטוניו בכך שלא שרקו עבירות ברורות על הארדן במצב של שוויון מס' שניות לסוף.

יוסטון בגמר המערב כי היא ראויה להיות שם. אטלנטה בגמר המזרח בזכות ולא בחסד. היחידה שמגיעה לפיינל פור בחסד היא דווקא קליבלנד, שמנצלת את האזור החלש. אם הליגה לא הייתה מחולקת לאזורים, כנראה שהיה ראוי יותר שהספרס/קליפרס/גריזליז ישלימו את הרביעייה האחרונה ולא קליבלנד.

גיל 18 במאי 2015

הקליפרס נראו חסרי אנרגיה אבל זה לא בגלל עייפות. הם נראו ככה מתחילת המשחק ואין שום סיבה שיראו ככה גם בסוף המשחק הקודם. הם לא כאלו זקנים אלא פשוט שיחקו מטומטם היום. למה קליבלנד ולא אטלנטה מנצלים את האיזור החלש? שתיהן פגשו ביריבות חלשות בסיבוב הראשון עם מאזנים שליליים וקבוצות פצועות בסיבוב השני ושתי הסדרות שלהם נראו כמו כאב עיניים גדול (זו של קליבלנד יותר).

omer 18 במאי 2015

אטלנטה לאורך כל העונה משחקת כדורסל פנטסטי. מאזן 22-8 מול המערב. 12-6 מול קבוצות פלייאוף במערב, (מקום שני מבחינת אחוז הצלחה אחרי ג"ס). לטעמי, לאטלנטה היו יריבות קשות יותר לעומת קליבלנד ב2 הסיבובים הראשונים של הפלייאוף, על אף הדירוג העדיף שלה.

אני לא יודע מי תנצח בגמר המזרח, אבל אני לא מבין מדוע מזלזלים כ"כ באטלנטה ולמה כל העולם בטוח שקליבלנד תנצח והשאלה היחידה אם זה יהיה ב6 או 5.
זאת סדרה פתוחה לגמרי וכדי לנצח שקליבלנד תנצח בה לברון יצטרך לקלוע בהרבה יותר מ40% מהשדה. אטלנטה זה ממש לא הילדים של בראד סטיבנס וגם לא הקבוצה של טום "התקפה- זה -לא- חלק- ממשחק- הכדורסל" ת'יבודו.

גיל 18 במאי 2015

זהו, שזה לא כל העונה. זה בערך שני שליש ואז הם נחלשו. אי אפשר להסתכל על מה שקבוצות עשו בחצי הראשון ואפילו בחודשיים האחרונים ולחשוב שזה מה שיקרה בפלייאוף. אני לא יודע למי הייתה יריבה קשה יותר אבל שתי היריבות שלהן היו חלשות למדי. שיקגו היא קבוצה מפורקת ווושינגטון בלי וול לא שווה הרבה.

יש שני דברים שהולכים נגד אטלנטה בסדרה הזו. אין להם שחקן ללכת אליו במשחקים צמודים וראינו את זה נגד וושינגטון. לקליבנלד יש כמה כאלו. לקליבלנד, למרות שאין לכל השחקנים הרבה ניסיון, יש להם שחקנים וותיקים וקשוחים יותר ולכן אני חושב שיש להם עדיפות. אני מסכים שהם יצטרכו לשחק יותר טוב ולברון לא יוכל לקחת חופשות. אבל בהנחה שאירווינג יחלים מהפציעה הם רק ישתפרו מהסדרה נגד שיקגו.

גיל 18 במאי 2015

אני ממש לא חושב שהיא שייכת ללברון אלא כמו שאמרתי, גולדן סטייט כרגע הגדילה מאוד את הסיכוי שלה לזכות. קליבלנד מועמדת בעיניי כמו יוסטון בערך רק שלה יש את לברון והוא עדיין משפיע יותר מהארדן כך שלפחות יעשו קצת רעש. השחקנים שיוסטון חסרה די זניחים בתמונה הכוללת כי היא בנויה על הארדן והוא זה שסחב אותם בעונה הרגילה וגם רוב הפלייאוף. בסדרה הזו הקליפרס היו טובים יותר רוב המשחקים רק שהם פשוט קרסו במשחק ורבע האחרונים ויוסטון נהנתה מההפקר. כשהן משחקות בשיאן הקליפרס טובים יותר וגם סן אנטוניו אם הייתה משחק נגדם. לי אין ספק שהיא הייתה עוברת אותם רק שיצא להם לשחק נגד הקליפרס.

ואטלנטה סיימו את העונה 11-10 והם לא מרשימים בכלל כרגע. הם ניצחו קבוצות די חלשות בסך הכל, אחת שהגיעה עם מאזן שלילי ושנייה בלי הכוכב הגדול שלה. אני לא רואה אותה מנצחת את קליבלנד. היחידה שמרשימה באופן כמעט קבוע היא גולדן סטייט. הייתה לה נפילה נגד ממפיס אבל היא ידעה לצאת מזה.

omer 18 במאי 2015

די זניחים?? אתה לא חושב ששומר פנטסטי כמו בברלי חשוב כשמולך משחקים קארי ופול? במקום זה סבא טרי וסבא רבא פריג'יוני צריכים לרדוף אחריהם.

מוטיונאס הוא זניח? התקדם העונה בצורה פנטסטית ולאורך חלקים נרחבים בעונה הוא היה השחקן ה3 הכי טוב של יוסטון. אחד השחקנים הכי אמינים ומיומנים בליגה בפוסט.

לך אין ספק שסן אנטוניו הייתה עוברת את יוסטון. זהו. שכנעת אותי שלסן אנטוניו מגיע וליוסטון לא.

אתה לא חושב שיש סיבה פיזיולוגית לקריסה של הקליפרס? חוסר בספסל אולי? שחיקה של הכוכבים? ההתעלויות של הבודדות של ריברס ורדיק ב2 הסדרות האחרונות הן יוצאות מן הכלל ולא הכלל. אליפות לא לוקחים עם 4.5 שחקני רוטציה לגיטימיים. אליפות לא לוקחים כשבזמן שפול נח הפיתרון שלך הוא לתת לקרופורד להפגיז.

אטלנטה סיימה את העונה 10-11 אחרי שהיא נתנה כמעט בכל משחק מנוחה לשחקני החמישייה, לאחר שהייתה נעולה במקום ה1 בערך מאז פברואר. אני לא יודע מי תנצח בגמר המזרח, אבל בפלייאוף הזה ולאורך כל העונה אטלנטה טובה מקליבלנד. אתה ורוב העולם בטוחים שקליבלנד תנצח. רוב העולם גם חשב שהקליפרס ידלגו מעל יוסטון ושסן אנטוניו תנצח את הקליפרס. במציאות, הקבוצות שהיו טובות יותר לאורך כל העונה ניצחו גם בפלייאוף.

והערה אחרונה לגבי ג"ס. סיכוייה לא השתנו במאום. היא הייתה הכי טובה כל העונה והיא הכי טובה גם בפלייאוף. זה ממש לא משנה אם היא תשחק נגד הקליפרס, יוסטון, אטלנטה או קליבלנד. המחשבה שהקליפרס עם הסגל הקצר שלה יכולה לקחת את ג"ס לסדרה ארוכה היא מגוחכת.

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

ההנחה שתקרת הזכוכית של הקליפרס יותר גבוהה ולכן הסיכוי להקשות יותר על גולדן סטייט, היא הכול חוץ ממגוחכת. בדיוק אותו עיקרון לפיו אני מניח שריאל מדריד הייתה יריב יותר מסוכן לברצלונה בגמר, פשוט כי היא יותר מוכשרת ומקסימום היכולת שלה יותר גבוהה משל יובה.

אתה לא מסכים שהקליפרס קבוצה הרבה יותר מוכשרת מיוסטון?

omer 18 במאי 2015

אני חושב שהקליפרס מחזיקים ב2 שחקנים שהם טופ 2-3 בעמדה שלהם, בעוד הווארד הוא לא סופרסטאר אמיתי. מבחינתי, בMIND SET הנכון הוא הרול פלייר הכי טוב בעולם ותו לא.

מהשחקן ה3 והלאה יש יתרון עצום ליוסטון, גם עם 2 שחקני רוטציה חסרים. פרט לקרופורד, אלוף העולם בבחירת זריקות גרועות וקליעתן, אין שם אף שחקן שמסוגל ליצור. התלות בבלייק ופול מוחלטת. ליוסטון יש 6 שחקנים שבכל ערב יכולים לתת 20 נקודות ואתה לא תופתע מכך. ליוסטון יש עומק, אורך ואתלטיות בכל עמדה. לקליפרס אין אף מחליף ראוי בקבוצה פרט לקרופורד.

מעבר לכך, יש דברים בכדורסל שהם מעבר לכישרון נטו.
יוסטון הראתה לאורך כל השנה רמה מנטלית גבוהה ויכולת הסתגלות יוצאת דופן. היא שמרה על יציבות עם כ"כ הרבה הרכבים שונים. מאז ההפסד לפורטלנד יוסטון היא קבוצה מושמצת שלא נספרת ע"י אף אחד- כקבוצה וכאינדיבידואלים, ומקבלת מכך המון מוטיבציה.
כולם זוכרים להארדן את הגמר מול מיאמי, לא רבים מזכירים מי הביא את אוקלהומה לאותו גמר. כולם מבקרים את ההגנה של הארדן, בעוד שמקבילו, קארי, יקיר הNBA, לא שומר טוב ממנו ולא זוכה לאותן ביקורות.

יוסטון מקבלת את סמית' שרוצה להוכיח למבקרים, את ברואר שנמאס לו להיות שחקן סתמי בליגה הזאת ומקבלת גם הרבה מנהיגות ותיקה והכרחית שלא הייתה בשנה שעברה מאריזה (הצעד הכי טוב של מורי פרט לטרייד על הארדן היה הויתור על צ'נדלר והבאתו של אריזה) וטרי. כל אלו עוזרים ליצור תלכיד קבוצתי חזק בהרבה משל הקליפרס. יוסטון לא נשברת והזיכרון שלה אחרי הפסדים הוא קצר מאוד.

העובדה היא שהשלד הנוכחי של הקליפרס דורך כבר 4 שנים במקום, בעוד יוסטון וגולדן סטייט מתקדמות מעונה לעונה.

אם שאק וקובי היו צריכים צוות מסייע, גם פול וגריפין צריכים.

גיל 18 במאי 2015

כל הניתוחים הללו הם מאוד בדיעבד. רבע אחד סביר של הקליפרס ואתה ואחרים הייתם מהללים אותם ואת הספסל שלהם כי בערך ב5 משחקים בסדרה הזו הם היו טובים מיוסטון. הם ניצחו אותם בהפרשים גדולים יותר וזה למרות שהפסידו משחק אחד יותר. יוסטון נתנו שני משחקים טובים, אתמול והמשחק החמישי.

אין ספק שיוסטון מתקדמים מהר יותר מהקליפרס אבל הבעייה היא לא בספסל בעיקר. משהו בכימיה לא עובד ולדעתי הם צריכים לעשות שינויים דרסטיים. ג'ורדן כנראה יעזוב ויכול להיות שפול וגריפין לא יכולים ביחד ואני בין שניהם מעדיף את גריפין.

גיל 18 במאי 2015

בברלי אכן מגן טוב אבל הוא לא מספיק טוב לשמור על קארי. אף אחד בליגה לא יכול לשמור עליו. גם אם הוא יאט אותו קצת לגולדן סטייט יש מספיק כלים התקפיים, מוטיונאס שחקן חביב אבל לא זה שעושה הרבה הבדל. הקבוצה תלויה בהארדן בעיקר ומה שקרה במשחק הקודם נגד הקליפרס לא יחזורן. גולדן סטייט ברגע שהם מגיעים ליתרון דו ספרתי המשחק די גמור.

אין כאן עניין של מגיע אלא זה מה שקרה אז כבר לא ממש חשוב. אבל בהפרש של משחק אחד בין מקום 2-6 ההבדלים די קטנים ולספרס יש יותר עומק וניסיון שהיה מכריע לדעתי את הסדרה.

גריפין והארדן בני אותו גיל ופול מבוגר מהם בכמה שנים. לא העייפות היא שגמרה אותם אלא היכולת. אם תסתכל היום גוש סמית תיסכל את גריפין כל המשחק והקליפרס שיחקו פשוט לא חכם עם אינסוף ניסיונות השלוש שלהם במקום לנסות להאט את המשחק. הספסל של קליפרס היה טוב רוב הפלייאוף אבל לא תיפקד בשני המשחקים האחרונים. שלא לדבר על זה שליוסטון אין ספסל טוב אז ככה שזה פחות פקטור בעיניי. במשחק כמו היום הכוכבים צריכים לפרוח ואצל הקליפרס הם נראו פשוט כבויים משום מה. הסדרה נגד הספרס הייתה יותר אינטנסטיבית ושם פול וגריפין נתנו משחק 7 פנטסטי.

אטלנטה טובה יותר במאזן השנתי אבל אני לא מסכים שהם יותר טובים. קליבלנד למרות הבעיות שיחקו יותר טוב ומה שחשוב יותר, לברון רחוק משיאו רוב הזמן כלומר התקרה שלהם גבוהה הרבה יותר. אני לא רואה איך אטלנטה מנצחת אותם 4 משחקים נגדם.

גולדן סטייט אכן הכי טובים ופייבוריטים אבל למה זה מגוחך לחשוב שהם היו יכולים לקחת אותם לסדרה ארוכה אם הם משחקים טוב? הם ניצחו את הספרס שכולם מחשיבים כאחת מ3 הקבוצות הכי טובות במערב אם לא בליגה אז די ברור שיכולת יש להם. קרופורד וריבארס נתנו משחקים מעולים בפלייאוף אז אני חושב שיש להם מספיק ספסל. אבל אם לא מביאים לידי ביטוי את היכולת שלך אז שום דבר מזה לא משנה.

omer 18 במאי 2015

יכול להיות שהספרס הם אחת מה3 הטובות בליגה, אבל זה לא ממש משנה. הפער של ג"ס מהשאר הוא עצום.

ריברס נתן 2 משחקים טובים כל הקריירה. הוא עוד לא הוכיח (ולדעתי גם לא יוכיח) שהוא יכול להיות מחליף לגיטימי לגארד בקבוצה שרוצה אליפות. לא סתם הוא נזרק בליגה מקבוצה לקבוצה, עד שאבא עשה לו טובה.

קרופורד הוא נשק יום הדין. הוא לוקח רק זריקות קשות והורס את השטף הקבוצתי. בערב שיילך לו הוא יהרוג את היריבה, אבל ברוב הערבים, ברמת הפלייאוף, זה לא יילך.

בלייקר גריפין שיחק 2 משחקים יותר מהארדן, וגם 4 דקות למשחק יותר. תכפיל את זה ב14 ותמצא שבתקופה של חודש גריפין שיחק 3-4 משחקים יותר מהארדן. זה המון, ובסגל הנוכחי של הקליפרס זה בלתי נמנע. הוז ודייויס פשוט לא מתאימים לרמות האלו (עוד רכש מעולה של הדוק).

גיל 18 במאי 2015

אני לא חושב שהפער עצום בכלל. גולדן סטייט טובים יותר אבל פחות מנוסים ובפלייאוף עושים התאמות כל הזמן.

אתה סתם מזלזל בריברס. הוא נתן שלושה משחקים טובים בסדרה הזו ועוד שניים נגד הספרס (בתור מחליף כן?). מחליץ של 10-15 נקודות זה מחליף מצוין רק שהוא לא תמיד פוגע.

וכל הקבוצה זרקו זריקות קשות ולקו קשות בקבלת ההחלטות. בכמה הזדמנויות היה להם ליי אפ והם העדיפו לצאת לשלשה קשה.

דורפן 18 במאי 2015

הקליפרס נראו כמו אלופים בנקודה מסויימת. אבל אין מה לעשות, משחקים נערכים ועל הנייר הופך למציאות. זה לא כדורגל ששרקו נגדם פנדל או הייתה טעות שוער וההפסד היה אכזרי. הם קרסו. גריפין קרס ופול היה חסר אנרגיה. ואלו כן המשחקים שהלגאסי שלהם נכתב. וכרגע הוא של שחקנים שלא יודעים לנצח.

אלעד 18 במאי 2015

מצער להגיד את זה, אבל הקליפרס בסדרה הזו היו עדיפים כשפול לא שיחק או שיחק זמן מוגבל. כשהוא שיחק, טוב ככל שהיה ומספרים טובים ככל שהיו לו – יוסטון הייתה עדיפה.
אחד השחקנים האלו שאתה תמיד רוצנ בהצלחתו ואתה לא יודע לשים את האצבע איםה הבעיה – אבל לבסוף הוא אף פעם לא מגיע רחוק מדי.

omer 18 במאי 2015

אלעד,

לפעמים הכל עניין של סיטואציה.

תחליף את פול עם שחקן די שווה לו היסטורית, דוויין ווייד, וגם פול כבר 4 פעמים לפחות בגמר. שים את ווייד במערב ואני לא יודע כמה אליפויות יש לו, אם בכלל.

גיל 18 במאי 2015

אני מסכים לגמרי שמה שקובע הוא המשחק בפועל והקליפרס יכולים להאשים רק את עצמם. אבל בדיוק בגלל שהקליפרס נראו כמו אלופים אפשר לומר בביטחון שהם טובים מיוסטון. משהו השתבש שם. פסיכולוגית, פציעה של פול, לא חשוב אבל הם לא היו בשיאם בשני המשחקים האחרונים.

ק. 18 במאי 2015

ההפסד של הקליפרס (שבעיני עד לפני שבוע היו הכי טוביים בפלייאוף) לפחות עשה את הבחירה בעד מי להיות בגמר המערב קלה. לא אוהב את הארדן והווארד (ובדר"כ גם את הכדורסל של יוסטון, למרות שהלילה זה היה יותר כדורסל מהארדן-בול)

עופר דיגמי 18 במאי 2015

מבלי להיכנס לוויכוח התנכי לגבי מי איזו ליגה חזקה יותר- מבחינת דרגת הקושי, גם בשלבי ההכרעה באלופות אך בעיקר אל מול הליגה הספרדית, זוהי האליפות המרשימה ביותר של בארסה, בוודאי מאז פפ. באירופה פפ אמנם התעמת עם יונייטד חזקה היסטורית ופרגסונית, אך הדרך הייתה מעט פשוטה יותר מאשר אלופות צרפת, אנגליה וגרמניה.

בליגה פפ וטיטו לא נפגשו ביריבה ברמה של אתלטיקו של השנתיים האחרונות שהיא לבטח עדיין טופ 5 או 7 באירופה מבחינת רמת הקבוצה. למרות שעברה דורטמוניזציה על ידי צ'לסי, לפחות דייגו קוסטה לא עבר לריאל, והגרעין פלוס מי שהובא במקום היה ברמה גבוהה. וכמובן סימונה נשאר לוחם ערבות, מקגיוור של האימון, וקצת מאמן פוטבול שמאמין ומאמין ומאמין.

וגם סביליה וולנסיה, הציגו קבוצות חזקות יותר מבשנים האחרונות והגיעו למעל 70 נקודות העונה. הן הראו שיניים במשחקים נגד הגדולות, ובכלל, אלה מועדונים גדולים- כשהן בונות קבוצה חזקה היא תהיה קשה לשבירה.

ואמנם ריאל הייתה מעט יותר אנמית(אולי) אבל היא עדיין בקצב של יותר מ90 נקודות בעונה.

אליפות מרשימה ביותר, אם אנריקה יזכה בטרבל, הוא עוקף בקצת את עונת הרוקי של פפ. אבל גם אם לא, זהו חתיכת הישג.

אם בלאט לוקח טבעת בלי קיירי ולאב הוא עוקף את שניהם

omer 18 במאי 2015

+1

ולא +1- אלא +1 מאוהד ריאל

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

הדבר הכי מרתק בניתוח האליפות הזו היא הדרך שבה הקבוצות השיגו את הנקודות שלהן.

ריאל מדריד הביאה לכדי דרגת אומנות את היכולת לנצח קבוצות קטנות: המאזן שלה מול קבוצות מהמקום השמיני ומטה (כלומר מחוץ למקומות לאירופה) הוא 72 נקודות מתוך 75, כאשר גם ההפסד היחידי שלה (סוסיאדד בחוץ) הוא במשחק שנחשב מוקש וגם ברצלונה ואתלטיקו הפסידו בו. לעומת זאת, מול הטופ 7, המאזן שלה הוא 17 נקודות מתוך 36. וזה עוד שמתוך חמשת הניצחונות שהיא השיגה לפחות שלושה לא הגיעו לה מבחינת מהלך משחק.

לעומתה ברצלונה, הפסידה 13 נקודות לקבוצות מהמקום השמיני ומטה (רק לשם הפורפורציות, צ'לסי באנגליה הפסידה שבע נקודות במשחקים מול קבוצות מהמקום 8-20), אבל השיגה 31 מתוך 36 נקודות מול קבוצות הצמרת- הנקודות שהיא איבדה היו בהפסד לריאל והתיקו בסביליה.

גמר ליגת האלופות יקבע, אבל במידה והם ינצחו אותו ובניגוד לדעת רוב האוהדים, יש לקבוצה הזו קייס חזק מאד מול הקבוצה של 2009 ולו בגלל המאזן המדהים שלה במשחקים קשים (כולל בליגת האלופות). וזה כאמור במצב שהצמרת הספרדית הרבה יותר חזקה בהשוואה ל2009.

עופר דיגמי 18 במאי 2015

והתפיסה היא שאנצ'לוטי טוב בפיצוח משחקים גדולים. לא העונה. נגד קבוצות חזקות ריאל נראתה די חלשה פיזית. ונהייתה סוג של ארסנל עם פציעות חסרות .

גם השחרורים של אלונסו ודי מאריה היו יותר מדי. קרוס שיחק הרבה מדי. ומאחור מדי. ייארמנדי לא קיבל הזדמנות. ואיכשהו נהייה לריאל סגל דק.

מבין את הרצון להמשיך עם בנזמה כחלוץ ראשון, אבל הוא עוד לא הוכיח שהוא לא צריך מחליף שיכול ממש לאיים על המשרה שלו.

לקבוצה הזו יש בהחלט קייס, ומלבד אנריקה, זה אליפות שכולה מסי. היו אליפויות בהם הוא כבש יותר, אבל עדיין זה היה צ'אבי ואינייסטה על כיסא הנהג. הוא נעזר בסוארס וניימאר, אבל גם זה שהניע אותם.

ייתכן ובמידה וייזכו זו תהיי עונתו הטובה ביותר?

שמעתי כאלה שאמרו שזו לא קבוצה מהפכנית כמו זו של פפ 09 ו11 בגלל זה לא תזכר היסטורית. אבל זה טענה שמתעלמת מחוזקה הממשי של הקבוצה הנוכחית, כמו העובדה שיש להם הגנה טובה בהרבה.

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

גם בעונה שעברה ריאל השיגו רק 17 מתוך 36 נקודות מול הטופ 7. ההבדל היה שהם הפסידו יותר נקודות גם מול שאר הליגה.

הבעיה שלהם מול קבוצות חזקות היא קודם כל הגנה פשוט שערורייתית (מקסיאס ומעלה). יש את המיתוס שההגנה של ברצלונה חלשה אבל האמת היא שההגנה של ברצלונה הרבה יותר טובה מזו של ריאל. לברצלונה יש משחקים ספציפיים לא טובים לאורך עונה של 60 משחקים, ההגנה של ריאל נחתכת בכל משחק מול קבוצה טובה שמנסה לתקוף אותה. אפילו ברוב המשחקים שהיא ניצחה (כמו שני המשחקים מול סביליה) היו ליריבות שלה המון מצבים.
כל סגנון המשחק הזה של משחק פתוח ורצים מצד לצד ובונים על זה שכוח האש האדיר שלהם יבקיע תמיד יותר מהיריב, עובד נגד קבוצות קטנות שלא יכולות לעצור אותם לאורך 90 דקות. כנראה שמול קבוצות צמרת זה כבר לא מספיק בשביל לייצר ניצחונות באופן קבוע.

חוץ מזה, שהכוכבים הגדולים שלה פחות טובים מול צפיפות לעומת השלישייה של ברצלונה, כך שהם יותר קלים לעצירה לקבוצה כמו אתלטיקו.

אני לא מסכים שלקבוצה הנוכחית של ברצלונה יש "הגנה טובה בהרבה" לעומת הקבוצה של 2009, בטח לא אינדבידואלית- אלבס היה אז בשיאו ואבידאל טוב הגנתית מאלבה. אני ן כחושב שראקטיץ' מוסיף הרבה מאד לברצלונה מבחינה הגנתית.

תוהה בדרכים 18 במאי 2015

צריך להבהיר שמדברים על "חולשת ההגנה של ריאל" הכוונה היא לא רק לשוער והרביעייה האחורית (למרות שהשוער הוא בהחלט בעיה)- זו בעיקר ה(אין) עבודה הגנתית של קבוצה כולה, החל מכך שהם משחקים בלי קשר אחורי ועד חוסר התרומה ההגנתית המוחלטת של בייל ורונאלדו.

עופר דיגמי 18 במאי 2015

אכן, אני חושב שמבחינה קבוצתית ההגנה של בארסה העונה חזקה יותר. ייתכן, שכמו במקרה של חולשת ההגנה של ריאל, זה כנראה לא אינדיבדואלי, אלא כשיטה. אלבס של 09 היה בשיאו ושיחק חצי ווינגר, נדמה לי שהשנה הוא שיחק מאחור מעט יותר ושמר על הקו. ולאט לאט חזר לכושר מצויין. וכך גם אלבה. לפחות במשחקים הקשים.

אולי זה יותר שמרנות של אנריקה מיכולת גרידא, אבל התוצאה היא לא רק מיעוט גולים שהם ספגו, אלא גם מיעוט הזדמנויות קורצות ליריבות.

בניסוח שלי ל"לא השנה", לגבי הקבוצות של אנצ'לוטי הכוונה לא הייתה ששנה שעברה הם כן שיחקו טוב נגד קבוצות חזקות בליגה. אבל ההצלחה באירופה, הגביע, ועם הניצחון המרשים על באיירן קצת הסיחה את הדעת.

גלן 18 במאי 2015

עזי ודורפן, הסיפור הזה של ברזיל רציני?

דורפן 18 במאי 2015

של קביעת הרכב הנבחרת. למה לא?

matipool 18 במאי 2015

איזה סיפור ?

גלן 18 במאי 2015

סיפור שחברה באיי קיימן קובעת מ 2012 מי יהיה בסגל הברזילאי. לפחות יש X שחקנים שחייבים להיות שם בלי קשר לדעת המאמן. נשמע לי הזוי אבל אנא עארף…

matipool 18 במאי 2015

תודה .

אריק 18 במאי 2015

גיל. מה שקרה לקליפרס לדעתי זה דבר כזה. הם נהיו קונטנדרים.
הדבר הבא שקרה שהם נבהלו וחזרו לDNA המוכר של הקליפרס.
ריברס לא הצליח בסופו של דבר לשבור את הגנטיקה של הקבוצה.

דורפן 18 במאי 2015

אני חושב שיש גבול גם ״לגנטיקה״. גריפין התחיל לאבד כדורים לארגנטיני קטן בן 38 שהתחיל להרביץ לו.

גיל 18 במאי 2015

הם עבדו יפה מאוד תחת לחץ עד המשחק החמישי. אולי עומר צודק ויש כאן אליפות מצטברת אבל לדעתי זה משהו אחר. לריברס יש אשמה בזה כי הוא לא עצר את המפולת אבל גם מפול וגריפין הייתי מצפה ליותר. גריפין לא שותף מספיק בהתקפה ואני לא יודע למה בדיוק.

גיללתר 18 במאי 2015

איך הגענו מארסנל לקליפרס. אף מילה על האליפות של u21. יש לזה משקל /משמעות? בטח בתקופת ואןחאל?

Comments closed