משחק מספר 1 במערב. לקראת משחק מספר 1 במזרח

על קארי, הארדן ושומפרט

df

הייתה תקלה טכנית קטנה בדה-באזר – ועדיין יש בעיית התעדכנות של העמוד הראשי. אבל הנה המחשבות שלי על משחק מספר 1 של הגמר.

אתה בכלל לא משחק בסוף מאי אם אין לך שחקן שאי אפשר לעצור באחד-על-אחד. זה נתון. אבל השאלה היא מה מידת ההתאמות שכל קבוצה צריכה לבצע. ג׳יימס הארדן הוא שחקן מהאסכולה הג׳ורדנית-בראיינטית – ״תנו לי את הכדור וזוזו הצידה״. אני בכלל לא אומר שהוא אגואיסט, הוא מוסר נפלא לאיש הפנוי. אבל ההתקפה תהיה בידיים שלו.

קארי הוא הMVP אבל אין לו שום צורך להגיד ״תנו לי את הכדור כי המשחק עכשיו על כף המאזניים״. הוא יכול לבקש את הכדור והוא גם יכול לרוץ בריצה קלה במעגל סביב הגנת הרוקטס והיא תצא לחלוטין משווי משקל. הארדן קלע וקלע – הוא היה בלי ספק השחקן הטוב על המגרש – אבל לא מוטט את הגנת גולדן סטייט.

האם זה היה אחרת אם הווארד היה שורד? זה תמיד ייתכן, אבל אני הרגשתי שדווקא הרכב אתלטי נתן ליוסטון יותר סיכוי להגן מול הווריורס.

*

לגבי המשחק הראשון במזרח הערב, לברון משחק נגד השיטה שהביסה אותו בגמר של השנה שעברה. אבל הביסה אותו עם טים דנקן, קוואי לנארד, טוני פרקר ומאנו ג׳ינובילי. לברון מצא את עצמו משחק הגנה עבור שלושה-ארבעה שחקנים ומותש. לברון הוא מי שייפול על חרבו בקרב הגנתי ולכן בעיני מישהו חשוב מאד בסדרה הזו הוא אימן שאמפרט וההגנה הפריפרית שלו.

"כל היום רק כדורסל בראש שלך"
0-1 קליבלנד. צוות מסייע

88 Comments

אריאל גרייזס 20 במאי 2015

האם לברון הוא יותר מהסוג של קארי או של הארדן? התחושה שלי היא שזה השני.

אלעד 20 במאי 2015

אין הרבה מהסוג של קארי. זייאמר לזכותו. אבל בוא נראה אותו עושה את זה כמה שנים לפני שנכתיר את גדולתו. כרגע זה נראה מאוד מרשים.
לברון נראה כמו מי שרוצה לשחק במסגרת כמו של הספרס / אטלנטה, אבל או שלא יודע איך או שלא מסוגל לוותר על המרכזיות שלו. הוא לוקח על עצמו יותר מדי גם בהגנה וגם בהתקפה, ואני כבר מרחם עליו לקראת ההתשה שהוא הולך לספוג מול הווריורס בגמר.

omer 20 במאי 2015

רק דוראנט הוא מסוגו של קארי מבין הכוכבים הגדולים בעמדות החוץ.

דורפן 20 במאי 2015

דוראנט אני חצוי לגביו. כשאני רואה את האיכות הנמוכה של שחקני הפנים כרגע לפעמים אני חושב שזה קצת בטלני היה לעשות ממנו שחקן חוץ.

אריאל גרייזס 20 במאי 2015

דוראנט גדל בתור שחקן חוץ, רק אחר כך הוא גבה לאיפה שהוא היום. לכן יש לו יכולות קליעה והובלות כדור כאלו. כשראיתי אותו בקולג' הוא הכיר רק את הזריקה מבחוץ, היום הוא הרבה יותר מפותח ממה שהוא היה אז.

omer 20 במאי 2015

סגנון המשחק בליגה כיום לא מתבסס על משחק פנים כמו בעבר. אני לא חושב שיש מאמן בליגה שהיה מבקש מקלעי קטלני כמו דוראנט לעבוד על משחק הפוסט שלו. אין אף קבוצה טובה בליגה פרט לממפיס שמתבססת על משחק פנים.

שינויי החוקים בעשור וחצי האחרונים, בעיקר ביטול איסור האזורית ואיסור על כדרור עם הגב לסל מעל 5 שניות העביר את מרכז הכובד לגארדים.

בנוסף, הסטטיסטיקות המתקדמות הובילו לעלייה בערך השלשה בצורה מטאורית. היום זורקים בליגה פי 2 שלשות ממה שזרקו לפני 10-15 שנים וזה בא, מן הסתם, על חשבון כדורים שבעבר היו הולכים פנימה.

גארד דומיננטי בNBA של היום משפיע הרבה יותר על המשחק מגבוה דומיננטי.
בפלייאוף הזה, בלייק גריפין שיחק בצורה עילאית ועדיין השפיע פחות מכריס פול. המשחק בו השפיע גריפין הכי הרבה היה משחק מס' 1 מול יוסטון, בו היה הרכז בפועל.
ניתן לראות בבירור שבכל הקבוצות שהגיעו ל8 האחרונות בפלייאוף, אולי פרט לאטלנטה (שגם בה הגבוהים הם סוג של גארדים בצורת המשחק שלהם), הגארדים הרבה יותר דומיננטיים מהגבוהים.

תוהה בדרכים 20 במאי 2015

זו שאלת סיבה ומסובב. כלומר האם שחקני משפיעים פחות בגלל סגנון המשחק או לחילופין, סגנון המשחק הוא בגלל שהגבוהים פחות טובים משהם היו בעבר ואי אפשר לבנות עליהם. אני חושב שזה יותר בכיוון של האפשרות השנייה.

גריפין שחקן נהדר עם מספרים מצוינים, אבל הוא לא בר השוואה לשחקני הפנים הגדולים מהעבר מסיבה פשוטה- אין לו מוב אחד שהוא יכול ללכת אליו במשחק העומד. הוא יעשה את הנקודות שלו ממשחק ריצה, ריבאונד התקפה, מסירות מצוינות של פול, קליעות מצי מרחק. אין לו מהלך אחד שהוא יכול ללכת אליו שהקבוצה חייבת נקודות מול הגנה חזקה במשחק על חצי מגרש.
מהבחינה הזאת הוא סוג של שון קמפ מעט משופר התקפית הרבה יותר מאשר היורש של בארקלי או מאלון.

והכי מדהים, שאין לו מוב אחד ועדיין יש לו יותר מובים מאשר לדוויט הווארד. שחקן כמו אולג'ואן היה יכול לקלוע עליך 45 נקודות כמעט רק מהפייד אווי שלא לדבר על ההוק שוט של קארים. שחקני הפנים היום כאילו מגוונים מבחינת קליעה ויכולת להוליך כדור, אבל בפועל המשחק שלהם כל כך מוגבל. לעניות דעתי זה גם מייצר משחקים פחות מעניינים, כי כולם משחקים יחסית דומה ואין מפגש סגנונות שונה.

omer 20 במאי 2015

אולאג'וואן יש רק אחד והוא יכול לקלוע 45 על כל אחד. בשיאו תפר 33 בסדרת פלייאוף נגד סנטר הגנתי פנטסטי- דייויד רובינסון.

אני לא חושב שזה מקרי שהיום גבוהים איכותיים בליגה הם שחקני אול אראונד. המגמה ברורה. הליגה התאהבה בקונספט של גבוה שיכול להוריד כדור לרצפה ולקלוע מרחוק. 2.10 ומעלה ויודע לקלוע מבחוץ? בחירת לוטרי כמעט בטוחה.

הסנטר הקלאסי שיודע לתת תוצרת קבועה ויציבה בלואו פוסט הוא זן נכחד (לדעתי יש 2 כאלו בליגה היום- אל ג'פרסון ומארק גאסול). הסנטר המודרני הוא שחקן משלים, קודם כל רים פרוטקטר וריבאונדר וכל השאר זה בונוס.

אם גריפין/דייויס מגיעים לליגה בשנות ה90 קודם כל עובדים איתם על משחק הלואו פוסט. ב2015 שמגיע שחקן כזה הקבוצה קודם כל תשאף שיפתח זריקה ראויה מבחוץ.

עובר אורח 20 במאי 2015

באופן כללי כוכבים שהם שחקני פנים בד"כ יהיו כאלה. עיין ערך דאנקן או למשל דיוויס

דורפן 20 במאי 2015

אריאל – אני שמעתי את לברון מדבר בהמון חום, למרות האכזבה, על סן אנטוניו אחרי הגמר של שנה שעברה. אני חושב שהוא היה רוצה שקליבלנד תגיע לכדורסל כזה – אני חושש שהוא לא מאמין שבלאט יביא אותו – ובינתיים דברים קורסים אליו שוב. ובגלל שהוא לוחם הוא יעשה הכל כדי לנצח – גם אם הוא צריך לחזור לכדורסל סופרסטארים.

אלעד – אני חושב שצריך להכתיר את גדולתו של קארי כבר עכשיו. ברור שרק שנים יגידו כמה יהיה גדול מהבחינה האישית. אני לא חושב שיש לו את הגוף לתת 10 עונות כאלו. אבל כבר עכשיו הוא מציע משהו חדש לכדורסל. יבואו עוד שחקנים מסוגו. אם אני חושב על שחקני קולג׳ים מסוגו שנכשלו בשלב הבא – נניח ג׳ימר פרדט – אולי קארי מסמן את הדרך לאפשרות לשלב אותם בליגה.

אלעד 20 במאי 2015

כרגע הוא אנומליה. שחקנים אחרים מסוגו לא הצליחו ככה. גם אחרים כמו רג'י מילר, בסיכומו של דבר, לא זכו בכלום.

דורפן 20 במאי 2015

כי הוא רג׳י בקליעה, אבל הוא רוז ואפילו יותר בכדרור. לי אין ספק שהרקע שלו מהבית נותן לו איזשהי הבנה בין מה שהוא יכול לעשות למה שהוא לא יכול לעשות ולגבי חשיבות הקבוצה. צלף כמוהו אני נוטה לחשוב שפשוט לא היה. אני לא יודע מה האחוזים- הגנות קורסות אליו אז אולי הוא יישאר במתחם האחוזים של ריי אלן למשל. אבל זה עם הרבה יותר תשומת לב הגנתית. מעולם לא הרגשתי אצל שחקן ששלשה היא לייאפ כמו אצלו.

גיל 20 במאי 2015

לא היה שחקן שקולע באחוזים מטורפים כאלו, ועוד זריקות כאלו קשות. גם לא ראיתי שחקן שיוצר קליעה מכלום איך שהוא עושה את זה ועם שחרור מהיר כזה. זו תופעת טבע וסוף סוף לא בגלל איזו פיסיות יוצאת דופן.

אורליוס 20 במאי 2015

זה לא קצת מזכיר את הדיונים על דוראנט מלפני שנתיים?
קארי יותר טוב ממנו בהרבה?

גיל 20 במאי 2015

אני לא יודע עם בהרבה אבל נראה לי שכן כרגע. אני חושב שקרי יותר טוב כי הוא גם יכול לחדור טוב יותר. דוראנט עצום בקליעה ויצירת מצבים לעצמו אבל קרי קולע לשלוש באחוזים טובים יותר. ולדוראנט יש גם יתרון פיסי שאין לקרי.

omer 20 במאי 2015

קארי, לפחות לדעתי, פחות טוב מדוראנט בגרסת עונת הMVP, אבל משחק בקבוצה הרבה יותר מאומנת וטובה.

דורפן 20 במאי 2015

קארי בעל פחות יכולת אבל עם הרבה יותר הבנת משחק. וראה התיאום שלו עם תומפסון לעומת זו של דוראנט עם ווסטברוק

omer 20 במאי 2015

נוטה להסכים איתך, אבל צריך לראות את דוראנט תחת מאמן אחר לפני שמגיעים למסקנה סופית.

ניימן 20 במאי 2015

גם נראה לי עניין של הרבה אימון מגיל צעיר. אם הילדים של היום רואים את קארי שולף, הם ינסו את זה בגיל 10 בקבוצה, ועוד איזה שמונה שנים תתחיל אולי לקבל קלעים מסוג קארי.

גם דאנקים מרהיבים היו פעם עניין של יחידי סגולה, וכיום כל תיכוניסט עושה כאלה. אפילו בישראל יש.

Srtest 22 במאי 2015

גם הוא הראה שאפשר להוציא אותו מהמשחק והוא נסמך על ספסל הרבה יותר טוב מזה שהיה לרג'י מילר. מילר ידע לקחת את המשחק אליו ואפילו להתעלות עליו לעיתים. עצם ההשוואה למילר ולא לזוכה רב-פעמים אומרת הרבה ומי שזוכר לא לפני כ"כ הרבה זמן את הקבוצה ההיא של מרצ'ולניס, ריצ'מונד, מאלין וייתכן ששכחתי עוד, יודע שמדובר בעניין שמצוי בדיאנאיי של הפרנצ'ייז וכרגע עד שיוכח אחרת זו צריכה להיות ההשוואה. אי אפשר לדעת מה היה קורה אם טוני אלן לא היה נפצע ואם ליוסטון היה מאמן שמסוגל לראות שקלינט קאפלה הרבה יותר יעיל מהווארד ששפת הגוף שלו היא אחד הדברים המגעילים בליגה, ונשאר עם מי שהביאו לו 17 הבדל.

גיל 20 במאי 2015

הבעייה של לברון שהוא אף פעם לא מחויב לכדורסל של הספרס וזה נכון לגבי הארדן. אפשר היה לבנות עם לברון קבוצה מהחזקות בהיסטוריה אם רק לא יהיה עסוק כל הזמן בלרצות להיות ג'ורדן.

ניימן 20 במאי 2015

הראיונות שלו השנה פשוט מעצבנים בצורה יוצא דופן. "הקבוצה שלי", "אחד הסופרסטרים *שלי* פצוע והסופרסטאר השני *שלי* סוחב מגבלה". חוץ מזה גם יש רגעים בהם הוא נותן מבטים מפחידים לכתב ששאל אותו שאלה שהוא לא אהב – מזכיר מאפיונר.

shadow 20 במאי 2015

לא מאפיונר ולא נעליים. פשוט ילד כאפות עם בעיות ביטחון עצמי.

התרגלתם למאפיונרים צעצוע שיש בארץ.
שום מאפיונר רציני בארה"ב לא מדבר ככה.
זה דיבור של הרחוב, וזה בדיוק הקלאס שלברון משדר. קלאס של רחוב.

קירקגור 21 במאי 2015

לא הייתי רוצה לפגוש את זה שהאכיל את הילד הזה בכאפות…

גיל 20 במאי 2015

הוא לא מאפיונר אלא סתם שחצן. מעניין שהוא לא מקבל ביקורת על זה בעוד על הארדן שגם נתפס כשחצן הרבה חושבים שהוא מעצבן.

איציק 20 במאי 2015

השאלה היא האם הארדן יותר סוג של לברון או של קרי. לברון הרבה יותר פריק קונטרול מהארדן. אם הכדור אצלו אז לרוב זה עד להחלטה האחרונה, חדירה/זריקה/מסירה. אם הכדור לא אצלו אז יש רק שתי אופציות, או שהוא בא לקבל כדור או שהוא לא מעורב בהתקפה. הוא לא חלק של תנועה או תרגיל חסימות. הארדן גם לרוב כזה, אך עדיין לפעמים נע בלי כדור או משחרר כדור באמצע התקפה למישהו אחר.
אני רק חושב על לברון בסאן אנטוניו ומתחיל לרחם על פופוביץ' שיחרבו לא את ההתקפה. אולי יהיה יותר שואו טיים, ואולי יותר אליפויות, אך לא המשחק הקבוצתי עם התנועה החכמה והמסירה הנוספת. זה לא שלברון לא אוהב או יודע למסור (נהפוך הוא), זה כל השאר.

Asaf 21 במאי 2015

לא חושב שלברון בשל לשחק תחת מאמן אוטוריטה כמו פופוביץ׳ נראה שדי נח לו עם מאמנים שאפשר מפעם לפעם להקטין ולעשות מולם שרירים כמו מייק בראון, ספולסטרה בתחילת דרכו בהיט או בלאט בקונסטלציה הנוכחית…
למרות שיכול להיות משעשע לראות תגובה של לברון שיורד לספסל וחוטף צרחות כמו רוקי שנה ראשונה בליגה כמו שקורה לפעמים אצל פופ גם לשחקנים הכי בכירים שלו

dudi98 20 במאי 2015

לא חושב שלאטלנטה יש מה שאתה מכנה שחקן 'בלתי עציר' באחד על אחד.

דורפן 20 במאי 2015

גם אני. אבל לקליבלנד יש כמה שחקנים שלא עוצרים אחרים…

גיל 20 במאי 2015

לקארי יש כושר גופני מטורף והוא אכן לא מתבייש למסור אבל לא מספיק לטעמי. הרבה פעמים הוא לוקח שלשות קשות או יוצר מצבים יש מאין והוא אולי הכי טוב בעולם בזה אבל אני חושב שהם מפספסים כמה נקודות קלות בגלל זה.

לגבי הארדן, הוא קלע הרבה בעיקר במחצית השנייה והיה זה שהחזיק את יוסטון במשחק אבל דווקא ההארדן שמשתף פעולה עם אחרים כמו זה שהופיע בחצי הראשון יכול להיות יותר משמעותי לדעתי.

לגבי היום והסדרה, קליבלנד ב5. קליבלנד כקבוצה התגבשה בסדרה נגד שיקגו וההגנה שלהם באמת טובה יותר מאלו של אטלנטה כך שלברון לא יצטרך בהכרח לקלוע 30 נקודות כל משחק כדי לנצח אותם.

No ONE 20 במאי 2015

היה אתמול משחק ? לא ראיתי, הייתי עסוק בלוטרי , אין לי בכלל ספק ש הלוטרי קיבל יותר רייטינג
קאם טו דדי דיאנג'לו ראסל , הבחירה השלישית פשוט פרפקט בשביל הסיקסרס

אריאל גרייזס 20 במאי 2015

למי נותנים אותו בטרייד עוד שנה?

דורפן 20 במאי 2015

אני חושב שאפשר לקבל עבורו כמה בחירות סיבוב ראשון. עד שבעוד כמה שנים יהיה לוטרי עם שבע בחירות לפילדלפיה והיא פשוט תבחר את כל קנטקי.

גיל 20 במאי 2015

לפחות הטאנקינג שלהם לא השתלם. הם גם לא קיבלו 3 בחירות בסיבוב הראשון. גם באופן חשוד אף קבוצה שאם הייתה בוחרת ראשונה היו אומרים שהייתה קונספירציה לא זכתה בבחירה הזו.

No ONE 20 במאי 2015

תנצלו את הזמן לבדיחות עכשיו , בעוד שנה כשלסיקסרס תהיה חמישה של אמביד,נואל,ראסל, מקום בתקרת שכר לשני מקס קונטרקט
4 בחירות סיבוב ראשון(פילי,לייקרס,מיאמי ו OKC ) 10 בחירות סיבוב שני ,לא יהיה לכם זמן

אתם תהיו עסוקים לכתוב פוסטים על סאם הינקי הגאון שעשה בית ספר ל NBA

דורפן 20 במאי 2015

מקבל עלי לכתוב פוסט כזה. ומכיוון שיש לי סימפטיה גדולה לפילי מחכה בקוצר רוח.

גיל 20 במאי 2015

תמיד הכל מושלם בשבילך ובסוף לא יוצא מזה כלום. אני שמח שמינסוטה זכתה במקום הראשון. יכולה להתפתח שם יופי של קבוצה.

No ONE 20 במאי 2015

דרך אגב הטאנקינג השתלם בגדול , דבר ראשון זה רק שנתיים(לא כמו שאתה אומר כמה שנים) ובשנתיים האלה הם השיגו 2 בחירות טופ 3 שהשיגו מהן את אמביד וכנראה את ראסל , אני לא חושב שציפו למשהו יותר טוב מזה מכיוון שאי אפשר לשלוט על הטופ 3 כי שם יש לוטרי
היה השנה צירוף מקרים נדיר שבו דוראנט ואיבקה נפצעו ולכן לא קיבלו את הבחירה שלהם(טופ 17 מוגנת) כריס בוש במיאמי הושבת בגלל בעיות בלב ולכן לא קיבלו את הבחירה של מיאמי(טופ 10 מוגנת) והלייקרס קפצו(טופ 5 מוגנת)
כל הדברים האלה לא יקרו שנה הבאה מיאמי ו OKC יהיו בפלייאוף , הלייקרס יהיו קצת יותר טובים והבחירה שלהם(טופ 3 מוגנת) גם תגיע

גיל 20 במאי 2015

תמיד טוב להיות אופטימי.

אלעד 20 במאי 2015

תשמע, כאוהד סיקסרס אחד לשני, ממש עצוב שאנחנו מתעסקים בכל מיני סיכויי לוטרי על נערים בוסריים שאף אחד לא יודע איך יתפתחו, בזמן ששאר הליגה נמצאת בגמרים האזוריים – שם מככבים הבחירה השמינית בדראפט (קארי), בחירה שלישית שכבר לא משחק עבור הקבוצה שבחרה אותו (הארדן), בחירה ראשונה שכבר החליפה פעמיים קבוצות (לברון) וקבוצה שנבנתה משחקנים שהם טים-פירסט (אטלנטה). מקווה שאתה מבין לאן אני הולך עם זה

No ONE 20 במאי 2015

אני לא מבין, מתי בדיוק הסיקסרס היו בגמר איזורי? 2001
מאז כלום , אני מעדיף לסבול שלוש שנים בתחתית הליגה עם סיכוי להפוך לקונטנדר לעשור מאשר לסיים כל שנה במקומות 7-8-9
להפסיד כל שנה בסיבוב הראשון או לפספס את הפלייאוף ולקבל בחירה בסוף הלוטרי,לעשות טריידים מטומטמים על אנדרו ביינום
ולמנות מאמנים לוזרים שאין להם מושג כמו דאג קולינס,
העשור שהיה לפני תחילת הטנקינג היה בושה הרבה יותר גדולה
מבחינתי אין הבדל לסיים עם המאזן הכי גרוע או המאזן השמיני במזרח, אין ירידות ליגה ב NBA
או שאתה קונטנדר יציב לכמה שנים או שאתה כלום
ולי נמאס כבר להיות כלום , אני רוצה קבוצה מועמדת לאליפות בכל שנה ואני חושב שהדרך שסאם הינקי בחר היא כיום הדרך הכי טובה לעשות את זה במגבלות של פילדלפיה, מתי פעם אחרונה הגיע פרי אייג'נט גדול לפילי?
הדרך היחידה של פילי לקבל שחקנים ברמה גבוהה היא להיות טופ 3 בדראפט

אלעד 20 במאי 2015

הסיקסרס של אחרי עידן אייברסון הגיעו לשיאם לפני כשלוש שנים עם קבןצה חביבה למדי גם אם חסרת כוכבים. במזרח של היום ועם מאמן מאסכולת פופוביץ (ברט בראון) הם היו יכולים לעושות מה שאטלנטה עשתה השנה, ולהיות סמי- קונטנדרים. במקום זה הם הוציאו את כל הכיף מלהיות אוהד שלהם. פעם היה לי אכפת מהקבוצה ולקחתי ללב כל הפסד. היום אני פשוט אדיש. בינתיים דור חדש של אוהדים גדל על קבוצות כמו ג"ס וקליפרס ואנחנו עדיין מקווים לאלוהי הפינג פונג שיביא לנו בחירה טובה שגם תצדיק את עצמה בטווח של חמש שנים.

No ONE 20 במאי 2015

מה זה סמי קונטנדר?
ולא הייתה שום קבוצה חביבה
הייתה קבוצה שהייתה צריכה לעוף ב 4-0 וניצלה פציעות של רוז ונואה כדי לעלות שלב

איציק 20 במאי 2015

רק רגע, לברון לא החליף פעמים קבוצה. הוא שחקן קליבלנד שיצא לכמה שנים חל"ת וחזר ;)

אלעד 20 במאי 2015

הלוואי על כולנו כזה חל"ת

פרילי 20 במאי 2015

יש כתבה מעולה בוואלה ספורט יותר נכון ראיון עם ספאחיה תענוג לשמוע בן אדם כזה חכם

דורפן 20 במאי 2015

אני חייב לומר שקשה לי לקרוא על ספאחיה. בנאדם מרשים ומדבר רהוט וכדורסל – אבל העבר שלו מטריד מאד. ומטריד מאד שכדורסל אולי מהווה כיסוי למשהו כזו. כמובן שהכל בגדר ״נמצא בחקירה״ אבל זה פשוט מטריד.

אורליוס 20 במאי 2015

מה היה שם?
קישור גם טוב :)

דורפן 20 במאי 2015

הוא חשוד בפשעי מלחמה לפני יותר משני עשורים בשיבניק

D! פה ועכשיו 20 במאי 2015

זה חדדשש… לי לפחות..

martzianno 20 במאי 2015

מה היה עם ספאחיה?

גיא ביאליק 20 במאי 2015

יפה.
הדבר היחיד עליו אנחנו חלוקים הוא שלאטלנטה אין ממש שחקן שאי אפשר לעצור באחד על אחד, ומשחקים בזכות בסוף מאי.

דורפן 20 במאי 2015

הם משחקים במזרח…

גיל 20 במאי 2015

נכון, אבל בגלל זה נראה לי שזו התקרה שלהם.

יואב בורוביץ' 20 במאי 2015

עם כל הכבוד לגדולתו של קרי, יש לצדו שחקנים טובים יותר מאלה שלצד הארדן. אם הווריורס ינצחו, זו תהיה הסיבה העיקרית. בנוסף, יש להם יתרון ביתיות- גם במובן של קהל טוב יותר מהקהל מיוסטון. אם אומרים לי קח שחקן- הארדן או קרי- כדי להתחיל קבוצה, אני בוחר בהארדן. פשוט שחקן מגוון ובסופו של דבר טוב יותר.

רונן דורפן 20 במאי 2015

בפרפרזה על טומי דוקרטי. ככל שאתה אנוכי פחות מתברר שהשחקנים האחרים נולדו יותר טובים (ראה שחקנים שעוזבים את כרמלו אנטוני). ובנוסף יש צילומים שלו בבית ספר יסודי כשהארדן שומר על מישהו.

יואב בורוביץ' 20 במאי 2015

דורפן, אני חושב שאתה עושה עוול להארדן- שחקן לא אנוכי במיוחד ובוודאי לא יחסית לסופרסטאר, ובעיקר- מוסר מחונן. היה כזה עוד ב-OKC. חוץ מזה, שחקן עם חדירה מדהימה וקליעה טובה מאוד. אני גם לא חושב שקארי שחקן הגנה מהטובים. לא אומר שאין כאן כלל דילמה, אבל אם אני נאלץ לבחור אני הולך על המזוקן. ובלי קשר, לגולדן סטייט שחקנים טובים יותר.

אלעד 20 במאי 2015

בורוביץ', אתה מודע לזה שהארדן משחק עם האוורד, ג'וש סמית', קורי ברואר, ג'ייסון טרי – כולם בחירות דראפט גבוהות שגם הצדיקו בשלב כזה או אחר את הבחירה הגבוהה שלהן?
לעומת זאת בג"ס מככבים שחקנים כקליי תומפסון, איגודאלה וגרין שכשהגיעו לליגה לא היו מהם כאלו ציפיות.
כשאתה בא לבחון אילו שחקנים טובים יותר או פחות, כדאי שתבחן גם את הסיטואציה ושיטת המשחק בה הקבוצה משחקת והאם היא נותנת לשחקנים לפרוח.
או שפשוט תבדוק מה קורה לקריירה של כל שחקן שעוזב את הספרס.

יואב בורוביץ' 20 במאי 2015

אלעד- ג'וש סמית' נזרק מדטרויט החלשה שהייתה מוכנה לוותר על הכל- כולל כסף- כדי להיפטר ממנו. לפני זה לא בדיוק עשה פלאים באטלנטה הבינונית-מינוס. קורי ברואר היה שחקן זניח לחלוטין במינסוטה ודנבר החלשות למדי. הווארד כבר זמן רב נראה כמו שחקן שנמצא הרבה מעבר לשיא ואין לזה קשר להארדן- זה עוד התחיל באל איי (וגם קשור בפציעות ובמנטליות שלו. זאת- למרות הכשרון המשמעותי של הווארד שיכול ברגעים מסויימים שוב להתפרץ). ג'ייסון טרי הוא חתיאר בן 37-38.
להשוות את האסופה הזאת לקליי תומפסון (מהכוכבים הצעירים הבולטים בליגה), גרין (די אותו הדבר), ואיגוודאלה (כוכב שנים רבות בפילדלפיה. שחקן ספסל שתורם הרבה מאוד). זה לא לעניין.
אני לא אומר שהסגנון של קארי לא עוזר לשחקנים לצדו. למרות שזה די מוזר כי הוא בעיקר שחקן של זריקות מבחוץ, רבות מהן אפילו לא ממצבים טובים למרות שהוא כמובן קובר אותן). אני גם מסכים שהארדן מחזיק הרבה יותר בכדור. אבל עדיין אני חושב שלסיים שני במערב עם יוסטון החלשה זה הישג גדול לא פחות ואף יותר מאשר לסיים ראשון עם גולדן סטייט.

יואב בורוביץ' 20 במאי 2015

אגב, לא הזכרתי את אריזה- כי אתה לא הזכרת אותו- אבל הוא בהחלט שחקן מסייע טוב מאוד.

אלעד 20 במאי 2015

שים כל אחד מהם בנפרד בקבוצה אחרת ותגיד לי אחד-לאחד איפה יש יותר כישרון. ג"ס ממקסמת את היכולות של השחקנים שלה. אין שום ערובה שהם היו מגיעים לכאלו יכולות בסיטואציות אחרות.
באותה מידה, גם ביוסטון השחקנים ממקסמים עצמם ולכן הם הגיעו לאן שהגיעו. ג'וש סמית מאוד אפקטיבי בפלייאוף, האוורד מצא את עצמה כסקנד-בננה יעיל, ברואר, אריזה וטרי עושים הדיוק מה שנדרש מהם.
אין כיסוי למה שאמרת.

יואב בורוביץ' 20 במאי 2015

שים את הצוותים המסייעים איפה שאתה רוצה ובכל מקרה לשחקני גולדן סטייט יש יותר יכולת (ודאי, יכולת עכשווית). ובגדול- זה לא בגלל קארי. זה בגלל מי שהם והשלב בקריירה בו הם נמצאים.

Srtest 22 במאי 2015

מה יש מצב שבכלל לא מדובר בויכוח שבשתי הקבוצות פשוט ניתן לצפות בשחקנים שמתאימים? ושיתכן שבסיטואציה אחרת לא היו נותנים את מה שהם נותנים? נו סיטואציה כמו רבע רביעי במשחק מספר 6 נטול "כוכבי-על"…

גיל 20 במאי 2015

מעניין כשנוח לך אז שחקן שהיה הכוכב של הקבוצה (סמית) לא עשה כלום בקבוצה הקודמת שלו, ולעומת זאת שחקן שהיה הרבה פחות טוב כמו איגדאולה נחשב אצלך כוכב. לשני הקבוצות יש רמת כישרון זהה פחות או יותר ומה שגולדן סטייט עשו השנה כשהשמידו את התחרות במערב הוא די מדהים. יוסטון בקושי סיימו שניים ויכלו באותה מידה לסיים מקום שישי עם עוד הפסד.

shadow 20 במאי 2015

ממשיך עם הטרולזים עלה והצלח בורוביץ'

גל ד 21 במאי 2015

אני כבר לא חושב שזה טרולינג, הבנאדם באמת כזה.

shadow 20 במאי 2015

זה נכון כמעט כמו השטויות על לברון שתמיד טוענים שאין סביבו שחקנים טובים.

אם אתה זורק דברים באויר לפחות תיהיה רציני ותתן השוואה של שחקן מול שחקן.

המקום היחידי בו לגולדן יש יתרון ברור כרגע הוא בספסל וגם זה טעון בחינה בגלל שיוסטון פצועים.

גיל 20 במאי 2015

סליחה? אלו כישרונות יוצאי דופן יש לידו שלהארדן אין? הווארד, אריזה, גוש סמית וטרי הם שחקנים מצוינים לאורך הקריירה בקבוצות שונות. זה שאצל יוסטון זה לרוב ההצגה של הארדן זה לרעתו לא לזכותו.

omer 20 במאי 2015

ביוסטון אכן יש שחקנים מצויינים שהוכיחו עצמם בשלל מקומות, אבל זה לרוב ההצגה של הארדן כי פרט לג'וש סמית לפרקים הוא השחקן היחיד ביוסטון שמסוגל ליצור.

אריזה פנטסטי אבל התקפה לא יכולה להתחיל ממנו. הווארד, גם בשיאו באורלנדו, ניזון מאחרים.

ההתקפה של יוסטון במיטבה כשהארדן יוצר עבור אחרים, ולזכותו יש לומר שהוא willing passer. לא אנוכי לחלוטין במשחק שלו.

גיל 20 במאי 2015

אני מסכים עם מה שאתה אומר אבל זו בדיוק הנקודה. הוא מוסר, אבל לא מספיק. הכל עובר דרכו וגם נעצר אצלו בחלק גדול מהמקרים. דווקא אתמול בחצי הראשון חשבתי שהוא שיחק טוב יותר מהרבע הרביעי למרות שאז קלע יותר. אם ימשיך לשחק כמו ששיחק ברבע הרביעי אז אין ליוסטון שום סיכוי כי בשלב מסוים נגמר לו האוויר והשחקנים שלצידו לא במשחק.

omer 20 במאי 2015

ממליץ לך לשים לב יותר. כל פעם ששחקן של יוסטון יהיה פנוי הארדן ימצא אותו. הבעיה שלנו, והסיבה העיקרית שאנחנו לא יכולים לעבור את ג"ס, היא שבסגל אין עוד שחקן שמסוגל ליצור באופן קבוע.

גיל 20 במאי 2015

אני דווקא שם לב. יש פעמים שהארדן פשוט לא מסתכל על החברים שלו וברור שהוא הולך לקלוע. גם לקרי יש את זה אם כי פחות.

איציק 20 במאי 2015

omer,
מסירה זה לא רק אסיסט, זה חלק מהנעת כדור ואז להשתתף בתנוע של השחקנים במיגרש. הארדן לא שותף לתנועה או לרצף מסירות של הנעת כדור. הארדן הוא תחנה אחרונה. הוא או זורק או נותן אסיסט אחרי שכידרר מספיק. קרי יכול לותר על הכדור ולרוץ ולמשוך את ההגנה. הארדן לא עושה זאת, או זריקה או אסיסט. יש לו יותר אסיסטים מקרי אבל התרומה של קרי בהנעת כדור והתנועה שלו עצמו נותנת ערך מוסף שהארדן לא נותן.

omer 21 במאי 2015

איציק,

מסכים לגבי מה שאמרת על קארי. ג"ס משחקת כדורסל יפהפה כשברור שהשחקן הכי טוב מכתיב את הטון והערך המוסף בתנועה הבלתי פוסקת לא יסולא בפז.

אצל הארדן המצב שונה. מה שרלוונטי ועובד עבור קרי והווריירס לאו דווקא תקף ליוסטון.

יוסטון נבנתה מתוך ראייה אחרת/חדשנית/שונה/משונה. דריל מורי מאמין בשלשות וליי אפים. הוא לא מאמין בהנעת כדור עד למציאת מצב הזריקה הנוח ביותר ועפ"י העקרונות האלו נבנתה הקבוצה.

ג'יימס הארדן הוא החלק הראשון בפאזל כי הוא השחקן המושלם לשיטה.

אין אף שחקן בליגה שיכול להגיע לטבעת כ"כ הרבה פעמים ביעילות גבוהה או לחילופין למצוא את השחקן הפנוי ל3. השיטה דורשת מג'יימס הארדן לקבל את ההחלטות (אתה קורא לזה תחנה אחרונה). שים לב, שפרט לפריג'יוני אין אף שחקן בסגל שמסוגל לנהל התקפה. אני חושב שזה מכוון. מורי ומקהייל רוצים את הכדור אצל הארדן. רוצים שהוא יקבל את ההחלטות, גם אם זה אומר שרוב הזמן הכדור יהיה אצלו.

כל השחקנים שהובאו בשנתיים האחרונות הוחתמו מתוך ראייה שהם יכולים למקסם את יתרונותיהם לצד הארדן בשיטה הקיימת. בין אם זה קלעי שלשות יעילים כמו טרי ואריזה או הווארד שיכול להטביע כל כדור שבאזור שלו אחרי שמגיעה העזרה על הארדן.

בקיצור, הפואנטה שלי היא שהשיטה מסתמכת על היכולת של הארדן לקרוא את ההגנה ולקבל החלטות נכונות ולא אגואיסטיות. וזה בדיוק מה שהוא עושה. הארדן לא יכול ולא צריך לוותר על הכדור כי אין שחקן אחר בסגל שמסוגל ליצור, פרט לסמית' לפרקים (על אף שהסגל שלנו טוב מאוד בניגוד לדעתו של בורוביץ). מי שמאשים את הארדן באגואיסטיות- כנראה שהוא לא רואה הרבה משחקים של יוסטון.

זה לא כדורסל יפה כמו של ג"ס או סן אנטוניו. זה די מכוער ולא סתם יוסטון הפכה לקבוצה השנואה בליגה ע"י האוהדים הנייטרלים, אבל זה מאוד יעיל ובשנים האחרונות בזכות השיטה הזאת הפכנו מקבוצה לא רלוונטית סטייל סקרמנטו לגורם משפיע בצמרת הליגה.

איציק 21 במאי 2015

לא מחזיק מים. גם באוקלהומה הוא שיחק ככה, ושם שיחקו לידו שחקנים שהיו מעליו בהיררכיה, והשיטה לא היתה בידיוק אותו דבר, גם אם דומה. השחקן לא נע בלי הכדור והשחקן לא מניע כדור במסירות. הוא מצויין במה שהוא עושה, אבל יש לו חיסרון מובנה מול קרי שתורם גם בדברים אחרים.

Srtest 22 במאי 2015

אבל ראינו בגיים סיקס נגד הקליפרס שדווקא יש שם קבוצה לא רעה בכלל רק צריך לתת לה לשחק ביחד.

איציק 20 במאי 2015

משום מה יש לי הרגשה שבסידרה הזו לקורבר תשתחרר הניצרה, ואז באמת לקליבלנד לא יהיה מספיק חמישה שחקנים כדי לכסות את כל המטווח.

אלעד 20 במאי 2015

הבעיה של קורבר זו לא הניצרה. הוא צריך שהקבוצה תעבוד בשבילו וזה פחות קורה בפלייאוף. אם אטלנטה תתדרדר למשחק של בידודים אין להם מה למכור בסידרה ולקןרבר אין מה לעשות על המגרש

איציק 20 במאי 2015

זה נכון, אך:
1. קורבר עם ניצרה תקולה מאז האולסטאר ובפלאי-אוף המצב רק החמיר.
2. הוא החטיא די הרבה עם מבטים טובים לסל שבכושר סביר הוא לא היה צריך להביט לסל כדי לקלוע.
3. אטלנטה קבוצה של הנעת כדור ואין סיבה שלא תמשיך בכך זם אם קליבלנד תלחץ. הם לא יודעים ולא מסוגלים אחרת. אם בלאט יצליח להכריח אותם לשנות את השיטה אז הוא עשה את רוב העבודה.

Srtest 22 במאי 2015

יש לי שתי מילים להגיד על קייל קורבר: סימאס יסאייטיס. המהדרין יוסיפו שתי מילים כדי להדגיש את הפואנטה: דיוויד בלו.

Srtest 22 במאי 2015

בלאט אמר במסיבת העיתונאים שלהוריד את הקבוצה השנייה מהשלוש הוא מטרה עיקרית העונה בקאבס. העיתונאית ששאלה ציינה שהם הצליחו לעשות את זה גם נגד שיקגו וגם נגד אטלנטה שהשלשות הן תחום חשוב במשחק שלהן. יש מצב שלא על הקורבר…

Yavor 20 במאי 2015

אלעד

הארדן נדמה לי בחירה רביעית וקארי בחירה שביעית (בטוח). אגב – MVP ראשון שמגיע מבחירה שביעית. עכשיו הבחירה הכי גבוהה ללא MVP היא 10

גיל 20 במאי 2015

היו כבר 13 ו15 כך שזה די מקרי.

אלעד 20 במאי 2015

לא מאוד משנה, הנקודה שלי היא שיש אלמנט גדול מדי של הסתמכות על מזל בבנייה באמצעות טאנקינג, והסיכון של ההתבזות בדרך לא שווה את זה. אני לא קונה שיש פה תכנית גאונית, כי אף אחד לא יודע איך יסתדרו כדורי הפינג-פונג ואם הבחירה הגבוהה לא יהיה bust ואם הוא לא יברח מהעיר בשנייה שיהיה פרי אייג'נט. אז מה, ימשיכו במשך כמה עשורים עד שהכל יסתדר? יודע מה, זה עבד לגולדן סטייט. אז מה אם האוהדים שלהם לא ראו פלייאוף 30 שנה. עכשיו הם מועמדים לאליפות.

גל ד 21 במאי 2015

הארדן בחירה שלישית אחרי בלייק ות'אביט.

לא תיקון רציני, סתם אציתי להזכיר ששניהם נבחרו אחרי ת'אביט.

אלעד 21 במאי 2015

מהבחינה הזו אני מבסוט שהסיקסרס זכו בבחירה השלישית.
בבחירה השנייה, באופן היסטורי (בכל דראפט שדוראנט לא משתתף בו) יש נפילות.

קירקגור 21 במאי 2015

מה שבטוח, הוא אבא חמוד…

https://www.youtube.com/watch?v=evjJJoEONgo

Yavor 21 במאי 2015

אכן מקרי. סתם אנקדוטה. היה גם 12 (ד"ר ג'יי)

Comments closed