התיקו בהאל. ואלדז היה בסדר, נדמה לי שקלופ בליברפול

רשמים למחזור שטוב שהוא אחרון

vv

טוב, לרשימת ההישגים שכללה את רבע גמר הגביע האנגלי והמקום הרביעי בליגה אפשר להוסיף שבמשחק הקרבה, שכלל אדום מכוער מאד לפלאיני, עשינו מספיק בכדי לשלוח את האל לדייויזיה השניה.

מכיוון שכמעט תמיד יש לי משהו טוב לכתוב על המשחק אז אגיד שאהבתי את ההופעה של ויקטור ואלדז.
משחק כזה – בבית מטבחיים אנגלי של הגבהות אינסופיות לקבוצה על סף ירידה הוא בדיוק מה שלא בדיוק אפיין את הקריירה שלו בברצלונה והוא היה בסדר. המבחן הגדול שלו, אם יקבל את החולצה, הוא לארגן את ההגנה בצורה שעשה ואן דר סאר.

חוץ מזה אין לי מה לכתוב.

עמית לוינטל עדכן אותי בעוד אנומליה מפגרת של הכדורגל. ווסט-האם שיחקה היום על האפשרות להעפיל לאירופה. אבל הדרך שלה לאירופה הוא להשאר שניה בטבלת הפייר-פליי. כלומר לא לשחק מלוכלך מדי נגד ניוקאסל. אתם יכולים לחשוב שאלו הן איזשהן זוטות. אבל ווסט-האם היא מועדון שמגיע לאירופה בדרך כלל פעם בעשור באיזו דרך לא דרך. אז אל תהיה כל כך בטוחים שזה לא משפיע. המדינה שמקבלת את כרטיס הפייר פליי פשוט צריכה לתת אותו למקום הבא בליגה שלה.

כמובן שזה תמיד חגיגי כשליברפול חוטפת את תבוסת השיא שלה מאז שיש טלוויזיה במשחקי ליגה (אבל לא גביע). אבל הפרשנות שלי לענין פשוטה. השחקנים יודעים שרודג׳רס עוזב וזה יהיה קלופ. ואני בעד. זה מצויין לליגה.

ולפני המשחק אמרתי את דעתי על עונת הרכש שבשער:
uk
סיכום העונה הוא שבוודאי שהיא לא הייתה טובה בשורה התחתונה, אבל היה בה באמת סממן אחד חיובי. קבוצה טובה מאד נבנית בשלושה שלבים. בתחילה היא טובה לפעמים, אחר כך היא טובה בדרך כלל ובסוף היא טובה כמעט תמיד. אז העונה קיבלנו רק את השלב הראשון ועוד טיפונת ובדימוי פומפוזי: בתחילה הוכחת ייתכנות, בשני התאמת הייתכנות הזו למצבים משתנים ולבסוף אמינות המוצר.

אז ראינו את העונה רק את השלב הראשון פלוס טיפונת. יונייטד הייתה טובה מאד ואפילו ריגשה בכמה משחקים, אבל ממש לעתים לא קרובות. הפלוס-טיפונת הוא שהמשחקים הללו היו מול היריבות הטובות יותר. הדרבי הביתי ומשחק החוץ בליברפול היו משחקים מעולים מבחינה קבוצתית.

ועכשיו שוק הרכש. מפתה כמובן שיונייטד תרכוש בכספה העצום 7-8 שחקנים אבל האמת היא כזו. עם יותר מ-3-4 שחקנים חדשים בהרכב אתה נסוג הרבה לאחור במה שהשגת. ודפאי כבר נרכש וכנראה שדה חיאה עוזב.

אני חושב שהמבחן הראשון לגבי העונה שחלפה צריך להיות מי בכלל לא התקדם. מי לא מבין יותר טוב את תפקידו מאשר בתחילת דרכו של ואן חאל. שזה מתחבר למבחן השני. השחקנים שיירכשו ישחקו עבור לואיס ואן חאל בעונה הבאה. לא עבור קלופ ולא עבור אלגרי ולא עבור אנצ׳לוטי. הם צריכים להתאים לו ואין טעם בשחקנים שלא עונים להגדרה הזו.

אם מסתכלים על הרכש של השנה שעברה אז ככל ששחקנים היו צעירים יותר הם הצליחו יותר. דווקא הררה ורוחו ובלינד וגם שואו – שכאילו עשו קפיצה ברמת הליגה או ברמת המועדון – עשו זאת בלי בעיה. ושני השחקנים המופלאים (באמת) – פלקאו ודי מאריה פשוט לא פגעו. זה כל כך משתלב בהיסטוריה של יונייטד שכמעט טפשי להזכיר זאת. יונייטד צריכה לחזור ולקנות רק שחקנים צעירים יחסית.

מי מהקיימים התקדם? דווקא כמה שהיית אומר ״ואן חאל לא יזהה שהם שחקני כדורגל״. מה שקרה עם אשלי יאנג לא פחות ממדהים. סיפור פלאיני לא מדהים אותי אבל זה היה שדרוג נפלא. אוסיף גם את סמולינג שאחרי הדרבי הראשון היה נראה כפלופ חסר תקנה ועכשיו הוא שחקן שאני שונא לשמוע שהוא פצוע. ובשקט מי שהפך לכוח מועיל בתפקיד חדש זה ואלנסיה.

אז מה אני חושב שצריך לעשות? ואני נמנע מלנקוב באיזשהו שם כי שוק ההעברות הוא בלתי שפוי.

אם השוער עומד להיות מוחלף הייתי נמנע מאד מלגעת יותר מדי בבלמים. סמולינג וג׳ונס ורוחו עונים להגדרה של ״נראו יותר טוב ככל שהעונה התקדמה״ והם שלושתם גם צעירים ויש גם את פאדי מקנייר. ואוסיף משהו: בתוך כל סיפורי החלפות המנג׳רים נעלמה קצת העובדה שיונייטד בעונה אחת איבדה את וידיץ׳, פרדיננד ואברה. אז אני רחוק מלתת לכל הצעירים הללו ציון נכשל. אבל לג׳וני אבנס כן. הוא מחריד וצריך להחליף אותו – לאו דווקא בשחקן מאד מפורסם.

לא רואה דחיפות בעמדת המגן הימני – כי ואלנסיה אמין. בעולם אידיאלי אולי זה תפקיד שמתגברים אבל אם לא רוצים יותר מ-3-4 שינויים בהרכב, זו לא עמדה שצריך לגעת בה.

הדחיפות היא כמובן בשוער, במחליף לקאריק (ואת זה ואן חאל כבר אמר), בסקורר טבעי ובעוד כוכב התקפה מבקיע. דפאי הוא הפתרון לא פחות מאידיאלי לכוכב ההתקפה והציפיה ממנו צריכה להיות די מתונה: שיהיה אגדת מנצ׳סטר יונייטד. המחליף לקאריק הוא סיפור מורכב כי קאריק נשאר. אם השחקן שיבוא הוא כוכב עולמי אולי עדיף היה שקאריק לא יישאר. כי מה שיקרה אז הוא שקאריק עם הניסיון שלו ייראה טוב יותר במשחקים גדולים והכל עלול להשתבש. אבל כמו במקרה הררה בעמדה הקצת קדמית יותר – ״כוכב עולמי״ זה עניין אוברייטד.

ונשארנו עם עמדת הסקורר. הגישה הפרגוסונית לכל 640 המלים שכתבתי עד עכשיו הייתה משהו כמו ״בוא נקנה סקורר גדול ואז אולי בכלל לא נצטרך לפתור את הבעיות האחרות״. ולכן אם נשמעתי מתון וזהיר עד עכשיו, אני אומר כך. אין שום הימור כרגע בשחרור ואן פרסי ובפרידה מפלקאו כי הם לא תרמו כלום. שיהמר על מישהו פחות מוכר או שישבור את הבנק. אבל שלא יטעה כאן.

המממ… הלוואי זו הייתה השורה התחתונה. אבל יש את עניין די מאריה. זה מן הסתם סבוך ואולי קשור לעסקה סיבובית. אם הוא רוצה להשאר אז יופי ואם לא אז שלא יפתח בכלל באימונים. כי עוד עניין קריטי הוא משחק הנוקאאוט באירופה.

*

האל בחוץ הוא סוג המשחקים שיונייטד לא הבריקה בהם העונה. אני מקווה שאולי נראה צעירים – כמו ינוזאי וג׳יימס ווילסון ואולי טימותי פוסו מנסה – אבל למען ההגינות צריך לעשות הכל כדי לנסות לשלוח אותם לליגת המשנה. כי הייתה לי שיחה אתמול עם אוהדת פרייבורג. ואחרי כל הרציונליזציה של ההסתגלות לחיים חדשים בליגה השניה שררה בסופו של דבר הסכמה ששאלקה זה חלאות המין האנושי.

בכל זאת, סטיבי
אחרי משחק ההכתרה

66 Comments

גלן בדרך לוומבלי 24 במאי 2015

גם ברסה לא לגמרי נכנסו ללו צדיקים אתמול

מי מה למה 24 במאי 2015

יש לברצלונה גמר גביע בשבת הקרובה וגמר ליגת האלופות בעוד שבועיים , למה שלא יעלו עם 9 שחקני ספסל ויסתכנו בפציעות ? תן לי סיבה אחת.

אייבאר עשתה 25 נקודות בסיבוב הראשון, ו 8 נקודות בסיבוב השני. שתבוא בטענות רק לעצמה

באיירן מינכן היא הקבוצה הגרועה באירופה בשלוש השנים האחרונות מרגע שהיא זוכה באליפות בפער של 25 – 30 נקודות

צ'לסי שכל העונה הפסידה 2 משחקי ליגה מקבלת תבוסה ושלישיה מווסט ברומיץ רק השבוע בדיוק שניה אחרי שהבטיחה אליפות באנגליה. את מי מוריניו האשים בתבוסה הזו ? את סיטי, ארסנל ויונייטד שלא נתנו אפילו מינימום תחרות לצ'לסי שלו השנה, ולדעתו ברגע שקבוצה מבטיחה אליפות היא צריכה להפסיק לשחק בליגה.

גלן בדרך לוומבלי 24 במאי 2015

הכל טוב ויפה אבל לאבד יתרון שנרכש? זה לא משהו סופר קריטי וזהו באמת העולם וכלם גם עושים כנראה דבר דומה ובכל זאת הייתי רוצה לראות הכל עד הסוף.

גלן בדרך לוומבלי 24 במאי 2015

ודעתו של מוריניו באמת לא חשובה לי. אני נוטה לחשוב שלאשתי תבדלא ולישעיהו ליבוביץ זל היה יותר פוטנציאל לאהוד קבוצת כדורגל בהשוואה אליו. יש לו המון מעלות למוריניו. זאת לא אחת מהן.

מי מה למה 24 במאי 2015

הבאתי לכאן את מה שמוריניו טען כי עוד רגע יצוצו כאן כל הדיבורי – באנגליה זה לא היה קורה.

אז הנה קבוצה שהפסידה 2 משחקי ליגה בכל העונה מקבלת את התבוסה הכי גדולה שלה העונה, ואחת התבוסות הגדולות בקריירה של מוריניו, בדיוק שניה אחרי שהבטיחה אליפות גם באופן תיאורטי (מעשית צ'לסי אלופה כבר חודשיים)

מי מה למה 24 במאי 2015

אני ראיתי את המשחק כולו אתמול ותוצאה משקפת הייתה בערך 5 – 1 , אבל זה כדורגל, אתה יודע, לה קורונייה בעטה שתי בעיטות בכל המשחק ושתיהן נכנסו לשער. השנה ברצלונה הפסידה בקאמפ נואו למלאגה ולסלטה ויגו.

ברור שאם המשחק הזה היה מתרחש לפני שבוע, אז ברצלונה הייתה עולה עם ההרכב הכי חזק שלה, אבל ברגע שהיא הבטיחה את האליפות במחזור הקודם, וברגע שיש לה 2 משחקי גמר בשבועיים הקרובים לא חושב שאפשר לבוא אליה בטענות שעלתה עם 9 מחליפים. גם עם ההרכב השני היא הייתה צריכה לנצח בקלילות, זה לא קרה בגלל החמצות, פסילת שער חוקי לברצלונה ושני שערים מכלום ללה קורוניה משתי בעיטות בכל המשחק.

אני אומר שוב, אייבאר עשתה 8 נקודות בסיבוב השני. עם מאזן כזה שתבוא בטענות רק לעצמה. ברצלונה לא צריכה לסכן 2 גמרים קרובים ושחקנים בפציעות רק בכדי שאייבאר ואלמריה יהיו מרוצות.

דורפן 24 במאי 2015

מממ – קראתי בעניין את דבריך ומכיוון שלא ראיתי את המשחק אני מאמין שאלו היו ההתרחשויות. עובדה שהובילו. עובדה שמסי שיחק ואולי חשב על תואר מלך השערים. וגם דברים כאלו קורים. יונייטד פעם לא הורידה את ווסט-האם עם שלושים בעיטות לשער – ואפילו הכניסה את רונאלדו כמחליף כדי לנסות לנצח. אבל לי היה טעם חמוץ בכך שלא פתח.

אבל שיטת הטיעון של אלו יותר מנוולים ואלו התחילו ומוריניו עשה ככה היא באמת משהו מתרבות הקלאסיקו. השתרשה מין תרבות של רק להיות מנוול כמו האחר. זה לא באמת משנה אם מוריניו, פרגוסון, סזאר מנוטי והלניו הררה היו עושים אותו דבר. עדיף היה לנו עולם שאם המשחק יכול לקבוע ירידה אז בארסה עולה בהרכב חזק.

תוהה בדרכים 24 במאי 2015

לא נכון. בניגוד לשטויות שמוריניו מוכר, לברצלונה אין יכולת לתת לשחקנים שלה מנוחה כל עונה. גם את המשחקים הקלים שלה היא צריכה לשחק באווירת נוק אאוט באלופות, פשוט כי כל הפסד נקודות עלול היה לעלות לה באליפות. לקבוצות כמו באיירן, יובנטוס או צ'לסי שאין להן תחרות בליגה יכולות לשחק בהרכב שני חצי מהעונה ועדיין לזכות באליפות.

אם יש לברצלונה משחק אחד בעונה שבו הם יכולים להרשות לעצמם לעשות רוטציות ולתת לשחקני הרכב מנוחה, במצב שיש להם עוד שני גמרים קרובים, למה שלא יעשו את זה? הם הרוויחו את הזכות הזאת. וגם פה מסי וניימאר שיחקו. ליונייטד לא היה גמר ליגת אלופות אחרי המשחק מול ווסטאהם (מול קבוצה שכבר חצי עונה משחקת בהרכב שני בליגה).

מי מה למה 24 במאי 2015

זה שמסי וניימאר שיחקו אתמול זו טעות חמורה ואיומה של ברצלונה, אבל אני לא הנשיא של ברצלונה, לא המאמן שלה, אפילו לא אוהד שלה, רק אוהד כדורגל בכללי.

מסי לא שיחק אתמול בשביל מלך השערים, הוא היה רחוק 4 שערים מרונאלדו לפני המשחק ואחרי המשחק של ברצלונה – לריאל ורונאלדו חיכתה חטאפה בברנבאו.

זה לא רלוונטי מה יונייטד עשו בעבר, ואני בטוח שגם ברצלונה הורידו לא פעם ולא פעמיים קבוצות ליגה במחזור האחרון שהאליפות שלה כבר בכיס, זה גם ממש לא היה רחוק מלהתרחש אתמול. רק טוען שברגע שברצלונה מבטיחה אליפות במחזור הקודם ומחכים לה 2 גמרים בשבועיים הקרובים, הדבר האחרון שצריך לעניין אותה זה קבוצות תחתית אחרות שיש להן עניין במשחק שלה מול לה קורוניה. ברצלונה , או כל קבוצה אחרת, צריכה לדאוג רק לאינטרסים שלה וזה גמר הגביע מול בילבאו וגמר ליגת האלופות מול יובה.

אני לא חושב שלא באיירן, לא שאלקה, לא צ'לסי ולא ברצלונה מנוולות. אני חושב שהרבה יותר קל לך לתייג את זה רק לכדורגל ספרדי, עובדה שעשית זאת כרגע עם תרבות הקלאסיקו.

ק.פ.ר לפני שלוש שנים נלחמה עם השיניים 91 דקות מול סיטי בחוץ וברגע שהשחקנים שלה שמעו שהיא נשארת ליגה בלי קשר לתוצאה במשחק פתחו רגליים וספגו שני שערים בזמן פציעות והנה אליפות לסיטי ולא ליונייטד…..

תוהה בדרכים 24 במאי 2015

אם מסי היה נפצע אתמול, כל הגאונים היו שוחטים אותו ואת אנריקה ומספרים לנו שהם הקריבו את ליגת אלופות בשביל ניסיון לשפר את המאזן השערים שלו מול מועמדת לירידה.

omer 24 במאי 2015

אני בטוח שאם זה היה תלוי באנריקה גם מסי אתמול היה על הספסל, כך שבכל מקרה לא היה אפשר להאשים אותו במקרה של פציעה.

D! פה ועכשיו 24 במאי 2015

ואותה פרייבורג, שאני מאד מסמפט ויש לי לא מעט חברים שם, ניצחה רק פני שבוע את באיירן בדיוק מהסיבות שהוזכרו למעלה.

דורפן 24 במאי 2015

יפה מאד. אז גם באיירן לא בסדר. עולם נפלא.
אגב, לזכותה של אופ״א היא הזיזה את גמר האלופות והוא שבועיים אחרי סיום כל הליגות שהיו יכולות לשלוח לשם נציגות. גם אם יש גמר גביע זה לא לחץ מטורף.

D! פה ועכשיו 24 במאי 2015

זו לא הייתה הכוונה בכלל.
אני אשמח בשבילכם ובשביל הכדורגל אם תורידו קבוצה אחרת ליגה. בתור אוהד אני חושב שזו אחת החוויות החשובות, ובטח עם הקבוצה שלך אלופה באותה העונה.

זה רק שפרייבורג לא לגמרי יכולה להתלונן.

אריק 24 במאי 2015

רוצה קישור למשחק בסטוק? ;)

D! פה ועכשיו 24 במאי 2015

חחחח

תודה אריק
ראיתי מחצית ולמזלי הייתי חייב ללכת.

גל 24 במאי 2015

מסכים לגמרי. פגעת באבאנס שאיכזב אותי קשות העונה, כבר חשבתי שהוא הופך להיות סוג של אושיי חדש והוא מוכיח לי שוב ושוב שהוא כלום ושוב דבר, הוא לא שחקן כדורגל.

אני יודע שנמנעת מלדבר על מי יעזוב ומי יבוא אבל מבחינתי יש שחקנים שחייבים לעזוב וחייבים שחייבים להביא.

לעזוב:
פלקאו – עוזב, אני חשוב שהוא די הבהיר את זה בפרידה מהאוהדים באולד טראפורד. מאוד רציתי שהוא יצליח, והוא ניסה בכל כוחו, אבל אין לו את זה לצערי.
ואן פרסי – הגישה שלו מעצבנת, בניגוד לפלקאו שרץ ולוחץ ועושה תנועה ופשוט לא מצליח לחבר את הרגליים לכדור כמו שצריך, ואן פרסי פשוט נשאר באופסייד, לא עושה תנועה ולא לוחץ. המשכורת שלו גבוהה בטירוף, חייבים למכור אותו, גם אם זה בזול.
רפאל/ולנסיה – אני מכניס פה את רפאל לתמונה כי אני אישית מאמין בו ובאנדר 21 הוא עושה עבודה מעולה, אולי הוא צריך לעזוב כי הוא באמת לא מתאים לואן חאל ולשיטה, וחבל, אבל אחד ממנו או ולנסיה חייבים לעזוב. ולנסיה מבחינתי לא כדורגלן, הוא תוקע את המשחק שלנו בהתקפה לגמרי ולא צריך להיות לו מקום בקבוצה כמו מנצ'סטר יונייטד, כמחליף אם הוא מעדיף את רפאל בשביל השיטה אני יכול לחיות עם זה, אבל לא כשחקן פותח.
די מריה – לא בטוח שהוא צריך לעזוב, כמו שאמרת, שיחליט מה בא לו מבחינתי. אם הוא יעזוב צריך להגיע עוד שחקן כנף/קשר התקפי לשלישייה מתחת לחלוץ, כי מאטה יאנג ודפאי זה לא מספיק ופלאייני לא צריך לפתוח מתחת לחלוץ עונה הבאה.

מוסיף את נאני, צ'יצ'אריטו לצערי, קלברלי ואבאנס כמובן.

להגיע:
קליין – אני מאוד התרשמתי ממנו העונה, כשרון צעיר ואנגלי, מושלם לעמדת המגן הימני. יהיה יקר, אבל שווה את זה. איתו ועם שו זה לסגור את עמדות המגנים שנים קדימה.
גונדוגאן – הוא גם סוג של הימור עם הגב שלו, אבל שחקן שמתאים לנו כמו כפפה ויכול להגיע בזול יחסי, זה הימור שווה מאוד מבחינתי.
בלם – אני גם מאוד מתרשם מסמולינג וג'ונס כצמד, אפילו רוחו מתחיל להסתדר לי, אבל עדיין לדעתי שווה לשקול ברצינות להביא בלם נוסף, ההגנה לא מספיק משכנעת כדי לרוץ לאליפות, שלא נדבר על אירופה.
הארי קיין – אנחנו חייבים סקורר, זה יהיה יקר כי הוא גם בריטי גם צעיר וגם מטוטנהאם, אבל הוא סקורר והוא כבר דפק עונה טובה בפרמיירליג וכשאין חלוץ חייבים לקחת סיכון.

כמובן שיש שוער במקום דה חאה(הלוואי שלא יעזוב), מחליף אולי לדי מריה, ומבחינתי ח'דירה אם זמין בחינם בקיץ שווה לתת לו משכורת מפוצצת, שחקן רוטציה מושלם בשבילנו בחינם.

דורפן 24 במאי 2015

אני חושב שאתה טועה בענק לגבי ואלנסיה. אם הדיון לגבי יכולותיו כקיצוני – מוגבלות מול מהירות – היה די מאוזן – הרי שאם הוא עומד בדרישות ההגנתיות היכולת ההתקפית שלו היא גדולה מאד לתפקיד הזה. זה נכון גם לרפאל – אבל רפאל חלש פיזית. באופן אירוני אני מתחיל להרגיש שהעדיפות של ואלנסיה היא דווקא בהגנה. הוא כמובן נותן גם גובה במצבים נייחים

תוהה בדרכים 24 במאי 2015

למה לך להתפשר על עמדת המגן הימני במקום להביא שחקן שזו המומחיות שלו?

אתה יודע, כל הקטע של להחזיק בכדור 60+ אחוז מהזמן לא יעבוד בליגת האלופות, שם יונייטד יאלצו לעמוד בלחץ גדול במצבים מסוימים.

אריק 24 במאי 2015

צודק. אבל זה לא בעדיפות לשנה ההקרובה. אאכ אלבס ירצה לפתור הבעיה בשנתיים הקרובות.

ניר 24 במאי 2015

מכל העמדות, דווקא עמדת השוער פחות מטרידה אותי. יש על הספסל שוער נהדר שראוי להזדמנות בשער, אם הוא בכושר טוב והפציעות מאחוריו. זה משהו שאפשר לדעת רק אם אתה רואה את האימונים כך שאפשר לסמוך על ואן חאל בקטע הזה. מעבר לזה, אין ספק שחסר שחקן מרכז מגרש במקום קאריק, אבל זו בעיה של העשור האחרון שלמעשה נולדה עם העזיבה של קין. יונייטד זכתה באליפויות גם בלי שחקן מרכז דומיננטי כך שלא בטוח שואן חאל יצליח לפתור את זה, ולכן אכן צריך חיזוק התקפי. הייתי גם שמח לראות את די מאריה מצליח להפיק מעצמו את היכולות שלו, ובעיניי האשמה בחוסר ההצלחה קשורה יותר לואן חאל מאשר לו. על כישרון כזה אסור לוותר כל כך בקלות כי לא קל להביא כישרונות ברמה הזו ליונייטד, וזה ממש לא מקרה חואן ורון, עוד נשאר לו כדורגל וחבל יהיה לזרוק את זה לפח.

תוהה בדרכים 24 במאי 2015

מסוכן מאד לסמוך על ואלדס. הוא עבר פציעה קשה מאד, מעשית לא שיחק שנה וחצי ולמרות שהוא לא מבוגר עבור שוער, שוערים מסוגו (בדומה לקסיאס ובניגוד לבופון או ואן דר סאר)- נמוכים יחסית ובנויים על החתוליות שלהם- עלולים להיות יותר פגיעים לפציעות או ירידה ביכולת בשנות ה30 המוקדמות.

אני במקום יונייטד הייתי עושה מה שברצלונה עשתה הקיץ: מביא עוד שוער צעיר מבטיח לצידו , מריץ את שניהם ובוחן מי עדיף.

גיל 24 במאי 2015

מנצ'סטר צריכה יציבות וזה אכן יושג עם שינויים מעטים יחסית ולא עוד מהפיכה בסגל. זה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות. הייתי מחזיר את האפונה אבל לא חושב שואן חאל רוצה אותו.

אריק 24 במאי 2015

שני קשרים באמצע וחלוץ.
לגבי האל. רק אזכיר כי למען שיפור דירוג אופא שלהם הם הפכו אולם של קבוצת חובבים למתקן אימונים ופשוט זרקו משם את קבוצות הנטבול טרמופלינה ועוד. שזה הרבה יותר גר6ע מלשנות מסיטי לטייגרסת שלחו אותם למטה!!

ד"ר רזי הופמן 24 במאי 2015

השיטה של היונייטד לא לטעמי.
החזקה בכדור זה לא הכל וזה לא מתאים לכל קבוצה. העובדה שהסוס השחור של יונייטד זו אברטון אומרת דרשני.
ההגנה של היונייטד היתה לטעמי על הפנים השנה כך שצריך להשקיע בבלמים טובים. היחידי שהפתיע אותי לטובה השנה זה אשלי יאנג.
הקישור סביר אבל צריך להחליף את כמובן את החלוצים פלקאו ו RVP, אולי שווה להחזיר את רונאלדו או לפחות לנסות לרכוש את בייל.
ברור שלא את שניהם ביחד!!!

ד"ר רזי הופמן 24 במאי 2015

במשחק עכשיו מול האל סיטי ואלדז מראה יכולת מצויינת.
היונייטד משחקים רע מאד במחצית הראשונה. מזל ששני הגולים של האל היו מנבדל שהקוון ראה.
צריך לבנות את ההגנה לשנה הבאה לפני כל דבר אחר!

ד"ר רזי הופמן 24 במאי 2015

משחק רע מאד של יונייטד שמראה כמה היא זקוקה לשינוי במהלך הקיץ.

אריק 24 במאי 2015

האם די מריה השחקן הרך ביקום??

מי מה למה 24 במאי 2015

יונייטד צריכה לבדוק עצמה טוב טוב למה די מריה נראה כך שנה שלמה. ברור שגם לו יש אחריות למה שקורה איתו העונה, אבל לדעתי לא פחות מכך ליונייטד וואן חאל.

אצלי לפחות די מריה שחקן טוב יותר מסאנצ'ס, פאברגאס, קוסטה וכדומה שכמוהו עברו השנה מספרד לאנגליה, והם הצליחו בגדול, מי יותר מי פחות. די מריה של השנה זה אניגמה.

ד"ר רזי הופמן 24 במאי 2015

מה עם הבישולים שלו? את זה אתה לא לוקח בחשבון?

מי מה למה 24 במאי 2015

לוקח הכל בחשבון ועדיין ביחס לפוטנציאל שלו זו עונה איומה. אם אני לא טועה גם רוב הבישולים של די מריה העונה היו בחודשיים הראשונים שלו שהוא היה דווקא די טוב, אפילו טוב מאוד, אבל מאז צניחה חופשית.

יוסי מזרחי 24 במאי 2015

לא.
הוא פשוט לא מתאים ליונייטד.
והוא גם לא כל כך רוצה ולכן כל השאלות וההנחות מיותרות.

סימנטוב 24 במאי 2015

כהרגלך מדויק

מי מה למה 24 במאי 2015

מה זה ההפגזות הללו ?

סטוק נותנת חמישיה לליברפול במחצית

ארסנל נותנת רביעיה לברומיץ' במחצית, אותה ברומיץ' שרק באמצע השבוע נתנה שלישיה לצ'לסי

האל בשתי דרגות טובה מיונייטד ואלמלא ואלדס, שערים מאופסייד וכמה החמצות הייתה מובילה כבר איזה 3 – 0 קליל

מי מה למה 24 במאי 2015

ואלדס היה אדיר, אדיר, לא ברור לי איך האל לא כבשה חמישיה קלילה במשחק הזה.

יונייטד במשחק מחפיר, ובעונה איומה למרות המקום הרביעי שהושג בגלל חולשת הליגה והמתחרות

70 נקודות ליונייטד השנה (לעומת 64 אשתקד עם מויס) הספיקו למקום 4 העונה, שאשתקד ארסנל הייתה צריכה 79 נקודות בכדי לסיים במקום הרביעי, זה לבד מעיד על חולשת הליגה העונה

20 נקודות פער מהאלופה צ'לסי

אחרי כל זה, ואחרי רכש במעל 150 מיליון ליש"ט זה כשלון גדול, למרות שהשיגו טופ 4

ניתאי 2 24 במאי 2015

אחלה טור, אבל לא הבנתי למה אתה לא סומך על ואלדז. או שהדחיפות לשוער היא רק בעמדת השוער המחליף?

מי מה למה 24 במאי 2015

אני מקווה שהפסקה הראשונה שלך בפוסט סיכום המשחק הייתה צינית…

יוסי מזרחי 24 במאי 2015

בהנחה סבירה שואן פרסי ופלקאו לא ישארו לעוד עונה ושדי מריה ימצא את מקומו בפ.ס.ז., נצטרך עוד פיגורה רצינית בחוד, אבל באמת הטוב ביותר שניתן להביא.
על הקו ממנו נעדר די מריה לאורך כל העונה, יש את דפאי.
למרכז השדה צריך עוד פיגורה רצינית גם כי יש שם חור וגם כי קאריק לא יהיה צעיר יותר, ראה משך הזמן של הפציעה האחרונה.
כנראה שאוונס לא ימשיך ולמרות השיפור בכל הקו האחורי, צריך גם לשם פתרון או חיזוק משמעותי.
זה אומר שלוש עמדות,ואם נוסיף את דה חאה לרשימה זה אומר ארבע רכישות.
השאר יחכו.

סימנטוב 24 במאי 2015

יוסי אתה ממחזר, אמרת דברים דומים לפני שנתיים שלוש ;)

ערן (המקורי) 24 במאי 2015

הלואי קלופ לליברפול.
חלום רטוב מדי.

איתן 24 במאי 2015

עם העזיבה של קלופ את דוטמונד צפויים להיות עזיבות רבות…

לגבי מנצסטר ,לדעתי הומלס(גודין) ,גונדוגאן(חדירה\בנדר), קליין ולקאזט מליון(27 שערים העונה)
צריכים להספיק לשדרוג…

אני מהמר שהגאלקטיקן הבא של ריאל זה רוייס
למרות שקשה לי לראות קבוצה שמשלמת לריאל אפילו 80 מיליון על בייל

wazza 24 במאי 2015

דורםו מה קורה עם לינדנגארד? אחלה שוער אבל לא סופרים אותו

סימנטוב 24 במאי 2015

ואן חאל לא סופר אותו, בדרך החוצה

Gil - Zimbabwe 24 במאי 2015

לא ברור לי למה יש כאן מגיבים שמסמנים את זה ש 70 נקודות מספיק למקום רביעי מעיד על ליגה חלשה, ההיפך הוא הנכון, יותר קבוצות לקחו נקודות מארבע הראשונות משמע הליגה יותר טובה.

אמיר המקורי 24 במאי 2015

עוד משחק מעייף משעמם של(פעם הם היו השדים האדומים)היונייטד, האמת אני מודה שמי שגדל על הכדורגל של הסר ועוד לפניו לא קל לראות את הסגנון שהביא ההולנדי, משחק מסירות שרובו חסר תכלית עם אין ספור מסירות אחורה לשוער ולשליש המגרש בכיוון הלא נכון……
בחודש האחרון הקבוצה שוב חזרה אחורה, לצערי אלו לא השבועות עם הניצחונות על המרסיסייד או השכנים הרעשנים, זה שוב כדורגל משמים!
אני לא שותף להתלהבות היחסית של בעל הבלוג, זכותו! אני חושב שגם LVG בינו לבין עצמו קיווה ליותר בצד של מוכנות הקבוצה לעונה הבאה.
היונייטד אינה מגיעה במצב בו היא צריכה רק השלמות בנקודות תורפה, אני לא צריך לקרוא את הפרשנות של סקולסי/גארי או אנדי קול כדיי להבין שמשימת הבנייה רק בעיצומה וגם עתה אנו חסרים שחקנים טובים בעמדות בעייתיות שחייבות פתרון וזה ימנע גם בעונה הבאה הישגים משמעותיים כי רכש יגיע גם יגיע אבל השילוב שוב ייקח את הזמן שלו אין קיצורי דרך במשחק הכדורגל.
אני מנטרל כרגע את בעיית השוער ועזיבתו כן או לא של דה חאה,2 סקוררים, שחקן אמצע ושני בלמים ממש לא פחות מכך! (אם יגיע גם מגן ימני מה טוב)מי שמאמין שניתן להמשיך ולהתקדם עם הצמד המצחיק ג'ונס את סמולינג כבלמים מובילים יתעורר גם בעונה עם מציאות שטופחת בפניו.

שי ס. 25 במאי 2015

מסכים לגמרי בנוגע לג'ונס וסמולניג, צמד בלמים רע, עם אינטנלגנציית משחק אפסית וחוסר יכולת להשלים ארבע משחקים רצוף, אוי לנו אם נבנה עליהם.

גיל 24 במאי 2015

שש נקודות יותר משנה שעברה שעם 64 נקודות היו מספיקים גם כן למקום רביעי.

לדעתי טעות של ליברפול להביא את קלופ שלא בטוח בכלל שיצליח באנגליה, אבל כן יגרום להם להיות לא רלוונטיים לעתיד הקרוב.

אדם 24 במאי 2015

קלופ לליברפול אחרי עזיבת ג׳רארד נראה כמו זיווג מושלם, לצערנו. אחרי מה שהוא עשה מדורטמונד, ועם המוניטין שיש לו והכסף בליגה האנגלית הוא באמת יוכל להפוך את ליברפול לקבוצת טופ4 אמיתית עם שאיפות אליפות.
ולא נשכח שהוא גם לקח אליפות מואן חאל – קצת מטריד כל הסיפור.

גיל 24 במאי 2015

מה בדיוק מטריד? אולי הוא יהיה המאמן של השנתיים האחרונות שהיה אנדראצ'יבר בטרוף? היו לא מעט מאמנים שנחשבו לגאונים לפני שהגיעו לליגה האנגלית ולא ממש הצליחו. לא אומר שהוא בהכרח יכשל אבל הצלחה לא מובטחת ובטח יקח לו זמן לזה. לקח לו 4 שנים לבנות את דורטמונד.

אדם 24 במאי 2015

קודם כל בדורטמונד הוא לקח מועדון די מפורק. עד כמה שהמצב באנפילד גרוע, זה לא מועדון מפורק, יש לו בסיס.
אבל זה שולי לדעתי. אם אני שחקן צעיר מבטיח היום אני לא רואה מקום יותר טוב להגיע מאשר לאנפילד עם קלופ. הקהל, המאמן, הפוטנציאל, בלי שום שחקן שכרגע מתבלט מעל השאר זו פשוט הזדמנות פז לכל צעיר מבטיח. הימור ששווה מאוד לעשות.

גיל 24 במאי 2015

ראית את ליברפול היום? הם נראים לי די מפורקים. לליברפול יש בהחלט בסיס רק שהבסיס הזה מספיק לליגה האירופאית כרגע. מה יקרה עם הגעה של קלופ זה עוד נשאר לראות אבל קודם שיגיע לשם. לפי מה שהבנתי סוכנויות ההימורים מהמרות על זה אבל לא ראיתי אינדיקציה אחרת למה זה יקרה.

יואב 24 במאי 2015

אדם,
מה שצריך להטריד אותנו זה לראות יונייטד טובה, מוכשרת ומחויבת יותר. יונייטד אחראית לגורלה.
מה שקורה באנפילד(ובכל מקום אחר), לא צריך להדיר שינה מעיניך.

אדם 24 במאי 2015

יש אופטימיים ויש פסימיים. חוץ מזה שלהתעלם מכח עולה זה קצת נאיביות. אם ניקח את מה שדורפן כתב פה למעלה שיונייטד צריכה לחזור לקנות שחקנים צעירים אז אם קלופ יהיה בליברפול, לדעתי, מקשה מאוד את הסיכוי לשים את הידיים על כשרונות גדולים. עוד שחקן במירוץ תמיד יוכל להוות בעיה.

Yair 24 במאי 2015

כן, כי ככה עובד כדורגל, הוא הצליח בדורטמונד בתנאים דומים, ולקח מואן חאל אליפות כששניהם היו בקבוצות אחרות = יונייטד בצרות

אדם 24 במאי 2015

אין הבטחות אבל כמו שכתבתי ליואב ובכלל כתבתי בהתחלה, הנוכחות של קלופ היא עוד שחקן משמעותי ומעצם כך עלולה להחליש את יונייטד. אפשר להתעלם מכך ואפשר שלא. ולא כתבתי שיונייטד בצרות, רק כתבתי שזה קצת מטריד.

אבי 24 במאי 2015

זה רק אני, או שבלמי סטוק האטו בכוונה כשראו שהכדור ברגליים של ג'רארד?

ניק 24 במאי 2015

אז כולם מדברים על זה שפלקאו עוזב וגם את ואן פרסי צריכים לזרוק.. אבל למה אף אחד לא מדבר על רוני?!
רוני – גול כל 240 דק', אסיסט כל 575 דק'
ואן פרסי – גול כל 211 דק, אסיסטל כל 1057 דק'
פלקאו – גול כל 321 דק, אסיסט כל 321 דק'
אז גם בעונות הכי גרועות בקריירה שלהם ואן פרסי עדיין כבש פר דקה יותר ממנו ופלקאו מסר…
ועוד נתון – רוני אף פעם השנה (בליגה) לא כבש גול שהביא ליתרון (חוץ מבמצב של 0-0).

סימנטוב 24 במאי 2015

נכון הייתה לרוני ירידה השנה, אבל הסטטיסטיקה שלו היא לכל העונה? אני שואל כי שיחק גם בקישור.

ניק 24 במאי 2015

אני חושב שלרוני יש כבר ירידה 4 שנים בערך… ואני לא זוכר אף פעם שהוא הוביל את הקבוצה להשגים לבד, הוא תמיד היה טוב כמו שהקבוצה נתנה לו להיות ואף פעם לא ידע לסחוב אותה על הגב
וכן הסטטיסטיקה היא לכל העונה (רק בליגה), ונכון שהוא שיחק בקישור חלק מהזמן אבל הוא גם השחקן ששיחק הכי הרבה משחקים בקבוצה משחקני השדה (אולי ולנסיה היחידי ששיחק יותר), אז מבחינת המשכיות ויציבות לא הייתה אמורה להיות לו בעיה

edgecator 25 במאי 2015

לגבי הרכש – חשוב לזכור שבעונה הבאה השאיפה היא להתמודד על האליפות לצד קמפיין ראוי בליגת האלופות. זה לא הולך להיות פשוט, ודווקא עם שוער שבהכרח יהיה פחות טוב מדה מחאה, רצוי בעיניי מאוד לחזק את ההגנה. ולנסיה עשה את עבודתו נאמנה בתור מגן ימני, אבל לא תמיד בצורה הכי מוצלחת. ייאמר לזכותו שהוא תמיד משקיע את כולו, ויהיה שחקן ספסל לגיטימי. חשוב יותר, ולא פחות מקשר וחלוץ, להביא בלם ברמה גבוהה. רוחו יציב, סמולינג בהחלט השתפר, אבל ברמות הגבוהות באמת יש מקום רק לאחד מהם בהרכב. לגבי ג'ונס אני לא מסכים אגב, לדעתי הוא ממשיך ללכת אחורה, ואת מקנייר כדאי לדעתי לשלוח להשאלה.

עצבני 25 במאי 2015

ואן קאל חלש

גיל 26 במאי 2015

זה משחק כדורסל או תחרות שלשות? ומה שקרה עכשיו באנהיים פשוט לא יאמן.

רומן 26 במאי 2015

קלופ יאמן בפנרבאחצ'ה בשנה הבאה.

גיל 27 במאי 2015

סוף סוף משהו ישתנה בכדורגל העולמי או שהאמריקאים שוב לא מבינים בכדורגל?

Comments closed