סקירה ללא מסקנות חותכות של סכסוך הכדורגל ישראל-פלשתין

סיטואציה שלא בוחנת את הנחישות שלנו

isrpal

בואו נניח את ההנחות הבאות. שהן נכונות בעיני.

ראשית, ההתאחדות הפלשתינאית מעוניינת רק לנגח את ישראל ולהשפיל אותה ולגרום לכך שישוו אותה לדרום אפריקה. הנשק הבינלאומי הזה הוא מוצא כמעט יחיד עבורם במצב של נחיתות צבאית.  שנית, ההתאחדות לכדורגל בישראל ומדינת ישראל דווקא מנסים לסייע להתאחדות הפלשתינאית. בהקשר הזה אני חושב שכוחות הבטחון צריכים להיות מתודרכים קצת יותר טוב בכדי להבין את הנזק המדיני האפשרי מהגבלות על הפלשתינאים – אבל ככל שאני מבין הם כבר די למדו את זה.

הערת אגב: כל הסיפור הזה הוא דוגמא מצויינת לכוחו של הכדורגל. תראו כמה יכולים הפלשתינאים לכפות על ישראל רק משום שמדינה, כל מדינה, נכנסת לחרדה מהאפשרות שתורחק מכדורגל בינלאומי. מבחינת הפלשתינאים הקמת התאחדות לכדורגל היא הישג עצום שנותן להם המון סממני ריבונות שישראל נאלצת לבלוע.

עניין אחר הוא האתגר הקצת שונה עבור ישראל. יש בציבור הישראלי תחושה שנחישות וכוח ויד חזקה יביאו תמיד לניצחון. אבל כאן זה מצב שאין לנו שום צעדי עונשין נגד הפלשתינאים. להיפך: אם נפגע או נחסל את ההתאחדות לכדורגל הפלשתינאית באמת ירחיקו אותנו מכדורגל. גם האירופאים. האירופאים בעדנו כי אנחנו מתנהגים מאד טוב בעניין. באמת.

*

נחזור לעניין ולדיון שהיה לי היום עם אלון זנדר – שבו לא הגענו לשום מסקנה חותכת. והדיון היה ״בבעיית בית״ר אריאל״. אין לי מושג רב לגבי הקבוצה הזו, האם הם קרובים יותר לקלופ או ואן חאל בשיטת המשחק? אבל מסתמן שהקבוצה וכמה קבוצות אחרות ששוכנות מעבר לקו הירוק יעמדו במרכז הסיבוב הבא של הפלשתינאים.

אלו המחשבות שלי:

א. לבית״ר אריאל מותר לשחק בלי שום קשר לפוליטיקה משום שלשחקניה ואנשיה זכות בסיסית לאגד קבוצת כדורגל ולהשתתף בספורט. הטענה הפלשתינאית שקבוצה היא לא חוקית כי היא במקום לא חוקי היא בעיני חסרת משמעות. לא יודע על איזשהו תנאי שקבוצת ספורט תהיה במקום חוקי.

ב. הטענה היותר רצינית של הפלשתינאים הוא שהם מחליטים מה יקרה בתחומי ההתאחדות שלהם. מה שברור למשל הוא שלבית״ר אריאל אין זכות מובנית להחליט באיזו התאחדות היא תשחק. היא לא יכולה להרשם למשל לליגה האוסטרית. המקרה הכי בולט: בזמנו, כשהיה דיון חצי רציני בעניין, אופ״א אמרה שלא תאפשר לסלטיק וריינג׳רס לעבור לליגה האנגלית.

וזה דווקא מקרה די דומה דווקא מההשקפה הימנית הישראלית. סקוטלנד נמצאת באותה מדינה כמו אנגליה ועדיין המעבר נאסר.

ישנו מקרה הפוך. קרדיף סיטי וסוונסי סיטי משחקות באנגליה. אבל יש לכך סיבה. איש לא אישר להן לעבור לאנגליה. זה היה המצב כאשר מדינות בריטניה הצטרפו לאופ״א ולפיפ״א, אז פשוט קיבלו מצב קיים. מה שכן הוא שלפני כמה שנים נכפה עליהן להפסיק לשחק בגביע הוולשי כפי שעשו פעם (קרדיף ורקסהאם וסוונסי ייצגו את ווילס במחזיקות הרבה פעמים). הן נאלצו להחליט אם כל הפעילות שלהן היא בווילס או באנגליה.

על פניו לבית״ר אריאל יש זכות לשחק ולפעול, אבל בהעדר הסכמה אחרת זה צריך להיות בהתאחדות הפלשתינאית. וזה קצת אחרית הימים.

ג. יש מקרים לא מעטים של מעבר להתאחדות בשטח אחר. הקבוצות הקנדיות שמשחקות בMLS. הקבוצה מאוקלנד שבניו זילנד שמשחקת בליגה האוסטרלית החדשה – שזה אפילו מקרה דומה לישראל-פלשתין בכך שמדובר בקונפדרציות שונות. אבל כמובן שזה מאד שונה כי מדובר במדינות ידידותיות וסביר שכל ההתאחדויות והקונפדרציות המעורבות נתנו את ברכתן לנושא.

ויש גם מקרה אחד מאד דומה לישראל-פלשתין. בזמן מהומות הדמים בצפון אירלנד הועברה דרי סיטי, קבוצה קתולית מבלפסט, לשחק באירלנד. כי הייתה סכנה בטחונית עצומה במשחקיה בצפון אירלנד. אבל העניין הוא כזה: ההתאחדויות של אירלנד וצפון אירלנד הסכימו לעניין ההגיוני. זה אמור להיות הפתרון גם כאן: שההתאחדויות של ישראל ופלשתין יישבו ויגיעו להסכמה על הקבוצות הללו. רק שהסיכוי שההתאחדות הפלשתינאית תאשר משהו שקשור לקבוצות בהתנחלויות הוא קרוב לאפס. זה יכול אולי לקרות במסגרת הסכם גדול יותר בין ישראל לרשות שיכלול הרבה עניינים ולא רק ספורט.

*

ההערכה שלי הוא שהפלשתינאים ינסו לדחוף דווקא את העניין הזה. למה? כי בענייני מעבר של ספורטאים ישראל תמיד יכולה להביא עובדות. התמיכה האירופאית הכמעט מוחלטת בישראל, שבאמת חוסמת את הרחקתה, היא משום שההתאחדות לכדורגל באמת מסייעת לפלשתינאים בעניינים הללו. אבל הדרישה לבטל את קיומן של הקבוצות מעבר לקו הירוק דווקא עשויה כן להעביר לצידם כמה ממדינות אירופה. ובנוסף: בכלל לא בטוח שכאן צריך רוב מיוחס בכדי להעביר החלטה.

החלטה של השעיית הקבוצות מעבר לקו הירוק יהיה קשה מאד לישראל כמדינה לבלוע. בגלל עקרון עצמאות הספורט ההתאחדות לכדורגל יכולה וחייבת לקבל את ההחלטה בלי הסכמת הממשלה. אבל זה יהיה משפיל מאד.

ההערכה שלי היא שבהעדר הסכם עם ישראל הפלשתינאים יצליחו להעביר החלטה כזו – בין אם היא חוקית או לא. זה מתיישב מאד עם הקו האירופאי של זכותה של ישראל להתקיים אבל שכל מה שקורה מעבר לקו הירוק הוא לא חוקי. גיוס הבלוק האירופאי לטובת נבחרת ישראל הוא אפשרי. גיוס הבלוק האירופאי לטובת בית״ר אריאל הוא כמעט בלתי אפשרי.

השאלה היא איזו סנקציה תצמיד פיפ״א להחלטה כזו. להשעיה מפיפ״א אין להם רוב, אבל פיפ״א לפעמים מצמידה עונש לעניינים שונים ואין שם שום שאלות של רוב מיוחס. לאחרונה פיפ״א הרחיקה את זימבבווה ממוקדמות המונדיאל כי לא קיימה הוראה שלה לשלם למאמן כדורגל.

במצב הזה הכתובת של הכדורגל הישראלי היא בית הדין הבינלאומי לבוררות ספורט בלוזאן. מדובר בגוף מקצועי לא נגוע בפוליטיקה. ייתכן שיפסוק שזכותה של בית״ר אריאל להתקיים וגם שאיזה עקרון של הגיון מחייב שתשחק במסגרת הישראלית. ייתכן שיפסוק שהרשמתה בהתאחדות של ישראל חוקית. ייתכן שיפסוק גם שבסמכותה של פיפ״א לפרק קבוצה והשיקולים של פיפ״א הם עניניים.

אין לי מסקנות. אבל כפי שכתבתי בעיתון – זה מצב שלא מאתגר את הנחישות שלנו, את אמונתנו בצדקת דרכנו או את כוחנו הצבאי. הוא מאתגר את התבונה שלנו.

*

אני רק רוצה לצטט חברי מבלגרד אנדרי שסיפר לי פעם  על התחושה ביוגוסלביה, שהייתה כבר במלחמת אזרחים,  ערב אליפות אירופה 1992. היא הייתה בערך כזו:  ״אופ״א תרחיק אותנו? אחרי שסיימנו ראשונים במוקדמות? מדינה בכירה שהאלופה שלה הייתה אלופת אירופה לפני שנה? כשברור שכל הצדדים בסכסוך לפחות אשמים באותה מידה? הרי כל האליפות הזו תהיה לא לגיטימית עם הנבחרת הכי טובה במוקדמות. אין סיכוי שזה יקרה. בדיחה שאין מה להתייחס אליה.״

דעתי על ענייני השעה וחידון מספר 450 על אולימפיאדת ברלין
ואחרי בלאטר

134 Comments

אריאל גרייזס 31 במאי 2015

אני רוצה להזכיר שבשביל לקבל את כספי האקדמיה האירופאים (במסגרת תוכנית גדולה), ישראל הסכימה לבלוע שכספים אלו לא יילכו מעבר לקו הירוק (לפחות דה יורה. קשה לדעת איך אוכפים את זה דה פאקטו). וזה כשבנט היה שר הכלכלה.
רוצה לומר, ישראל מסוגלת לבלוע הרבה צפרדעים כדי לשחק על שתי החתונות האלו ולהשאיר את הסטטוס קוו על כנו. אולי מתישהו מישהו יכריח אותה להחליט מה הסטטוס בדיוק של השטחים, אבל עד שזה יקרה אנחנו נמשיך להסתכל לצד השני ולהתעלם

דורפן 31 במאי 2015

ישראל יודעת לבלוע צפרדעים כשלא צריך לספר על זה לבוחרים. כספי האקדמיה האירופאית הם עניין די אלמוני. אם יצטרכו לסגור קבוצות כדורגל זה יהיה הרבה יותר חשוף.

Amir A 31 במאי 2015

העיקר זה שכל הצדדים חותרים לשלום.

דורפן 31 במאי 2015

חתרנים בלי נלאים לשלום

אריק י. 31 במאי 2015

lol +1

אריק האדום 31 במאי 2015

מעניין מה יקרה אם בני סכנין, לדוגמה, תחליט לעבור לשחק בהתאחדות הפלשתינאית…
מעניינת אותי התגובה של הגורמים הבאים:
1. ממשלת ישראל
2. ההתאחדות
3. פיפ"א
4. יו"ר לה-פמייליה

thomas 31 במאי 2015

אני מאמין שאת סעיפים 1 ו-4 אפשר לאחד. סיכוי גדול שתהיה תגובה דומה.
כנ"ל סעיפים 2 ו-3.

אריק האדום 31 במאי 2015

אתה רומז שביבי עומד בראשות לה-פמייליה???

thomas 31 במאי 2015

חו"ח!
לא יעלה על הדעת שראש ממשלה יהיה אחראי על משהו חוץ מלהיות ראש ממשלה.

או במקרה הספציפי, "אחראי" זו מילה גדולה…

אהד 31 במאי 2015

אני רוצה רק לעדכן שבמסגרת חלוקת התיקים דני דנון קיבל כבר את תפקיד יו"ר ארגון לה-פמיליה עם סמכויות מורחבות, למרות סיכום מוקדם יותר של ביבי עם היו"ר הקודם של הארגון.

thomas 31 במאי 2015

אני חושב שמדובר בתפקיד סגן היו"ר. רוה"מ עצמו ימשיך לכהן כיו"ר, וזאת כי על דנון חלים איסורים הלכתיים לכהן כיו"ר.

גיסנו 31 במאי 2015

אם דני דנון יו"ר לה פמיליה זה אומר שהם בעצם חייזרים? בכל זאת שר החלל….

איציק 31 במאי 2015

עד כמה שאני מבין, יו"ר לה פמיליה שייל לשרת התרבות.

אריק י. 31 במאי 2015

ממש יזיז למישו מהגורמים שציינת

דורפן 31 במאי 2015

זה מאד פשוט. לממשלת ישראל אין שום סמכות בעניין. פיפ״א תאסור זאת ולא מסיבות פוליטיות אלא כי למחרת בנפיקה תרצה לשחק מסיבות הגיוניות בלה-ליגה

אריק י. 31 במאי 2015

איזה דיכאון. תכף יהיו פה מיליון תגובות על פוליטיקה. וכן כיבוש ולא כיבוש וחפירות.
רוצים ספורט טהור ונקי מזיוני שכל על סכסוך מעייף של 100 שנה, שקרוב לוודאי יימשך עוד 100 שנה. לכל הפחות. די

ק. 31 במאי 2015

פוסט מעולה אבל מה המסקנה:)?

דורפן 31 במאי 2015

אני לא חושב שאני יכול להתנבא לגבי מה שיתרחש. התסריט הפסימי מבחינתי הוא שרג׳וב ימשיך לפעול לקידום ההצעה שלו ובסוף כן ישיג החלטות חלקיות נגד ישראל (למשל הרחקת קבוצות הקו הירוק) – למרות שלא את ההרחקה עצמה. התסריט האופטימי הוא שאיזשהי הסכמה בין הצדדים גם תועיל לחיים הפלשתינאים וגם תגרום לו להפסיק את המהלך הזה.

Amir A 31 במאי 2015

אחרי התגובות ברחוב הפלשתינאי למשיכת ההצעה (לפחות התגובות כפי שהן מצטיירות בעיתונות הישראלית) אין סיכוי שרג'וב ימשיך בקו שמטרתו להגיע לסיכומים עם ישראל. הפלשתינאים, כמו הישראלים, חיים על מדיניות פנים.

ק. 31 במאי 2015

לתחושתי (לצערי) הסבירות היותר גבוהה היא שזה יהיה מהאמצע עד לקצה הפסימי בסקאלה שציינת.
אמיר, אם הם יראו שהמהלך עובד ברמה כלשהי לטובת דה לגיטימציה כלשהי של ישראל- למה שלא ינסו מהלכים דומים, גם אם הם לא לגמרי מאחורי רג'וב כרגע
פ.צ אלקנה הולכת לדבר חזק שנה הבאה בליגה הפלשתינית

MOBY 31 במאי 2015

"על פניו לבית״ר אריאל יש זכות לשחק ולפעול, אבל בהעדר הסכמה אחרת זה צריך להיות בהתאחדות הפלשתינאית. וזה קצת אחרית הימים."
אני חושב שאת זה צריכה ההתאחדות שלנו לקדם ביתר אריאל מול האחים המוסלמים שכם נשמע לי יופי של משחק.
עם הכאב ראש של לאבטח את המשחקים לרג'וב יהיה פחות חשק לעשות רעש.

אהד 31 במאי 2015

+1

גיל 31 במאי 2015

יהיה פיצוץ של משחק.

גיל 31 במאי 2015

אני חושב שהבעייה המרכזית היא שבספורט בכלל וכדורגל בפרט הפוליטיקה הרגילה לא עובדת. להפך, היא רק מזיקה.

ישי 31 במאי 2015

הרשות הפלסטינית היא לא הריבון באריאל, כך שביתר אריאל לא קשורה להתאחדות הפלסטינית.
ניסיון של הרשות לטעון אחרת נשמע לי כמו הפרה של הסכם אוסלו (מה שנכון הוא שהם הפרו אותו כבר מספיק פעמים), שבו הם הסכימו שהם לא הריבון באריאל.
אפשר לגנות ולנדות את מדינת ישראל כמה שרוצים על זה שהיא מחזיקה בשטחים, אבל כרגע המצב הוא ששטחי C נמצאים תחת משטר צבאי ישראלי ולא תחת הרשות, כך שלאמירה שלך שביתר אריאל אמורה לשחק בהאחדות הפלסטינית היא קשקוש מוחלט.

צור שפי 31 במאי 2015

ישי, פורמלית אתה צודק, אריאל איננה תחת ריבונות פלסטינית אבל, וזה אבל גדול, היא גם איננה תחת ריבונות ישראלית. במצב העניינים הבינ"ל כיום ניתן לומר שהאותיות הקטנות של הסכם אוסלו לא מעניינות אף אחד. יש קונצנזוס בינ"ל די גורף שהמדינה הפלסטינית צריכה לקום בגבולות 67 ככה שיש יותר סיכוי שמדינות העולם (דרך פיפ"א) יחליטו שקבוצה מאריאל צריכה לשחק תחת ההתאחדות הפלסטינית או בכלל לא. כמו שגרייזס הזכיר כאן, העולם, בראשות אירופה, הולך ומבצר אבחנה בין ישראל שבתוך הקו הירוק ובין מה שמעבר לו שאיננו מוכר כישראלי. אגב, מקרה הרבה יותר מעניין היה יכול להיות מכבי הר חומה או הפועל קצרין, שתי קבוצות דימיוניות (למיטב ידיעתי) מטריטוריות שישראל רואה בהן ריבוניות שלה (להבדיל מאריאל) אבל העולם איננו מסכים. לטעמי גם עליהן היה חל או יחול אותו הדין כמו בית"ר אריאל.

דורפן 31 במאי 2015

נכון מאד. ישי… כפי שכתבתי, אנחנו לא כל כך במצב בו ״נקבע עובדות בשטח״ ונביא את עורכי הדין שלנו. השאלה היא מה ועדת בדיקה – שאולי תהיה מאד עויינת – של פיפ״א תחליט.

כך למשל בליגה של הרשות יש קבוצות שרשומות בירושלים. אני לא חושב שפיפ״א תבדוק את מעמדן.

שמעון כסאח 31 במאי 2015

אסד, ג'בהת אל-נוסרה ודעא"ש כברו סגרו ביינהם לליגה של מי מהם קצרין שייכת?

גיא זהר 31 במאי 2015

צור שים לב גם לגבי רמת הגולן ולדעתי גם לגבי מזרח ירושלים יש מצב בינים. השטחים הללו לא מסופחים אלא הוחל בהם החוק הישראלי על כלל האוכלוסיה. למיטב ידיעתי לתושבי מזרח ירושלים הפלסטינים אין זכות בחירה לכנסת אלא לעיריה בלבד.

צור שפי 31 במאי 2015

אתה צודק לגמרי גיא אבל כמו שכתבתי זה לא מהותי. מבחינת הקהילה הבינ״ל כל מה שמעבר לקו הירוק זה לא ישראל, לפחות כרגע. אם יהיה הסכם עם הפלסטינים שיכלול חילופי שטחים כולם יתיישרו בהתאם.

יריב 31 במאי 2015

אולי אלוף הפיקוד צריך להקים את "התאחדות הכדורגל הישראלית – יו"ש"?

איציק 31 במאי 2015

אין לי מסקנות גדולות מהסיפור אבל:
1. זה לא המקום בו ההגיון הבריא עובד כי אם רוב אוטומאטי.
2. למה מונאקו משחקת בליגה הצרפתית? שישחקו בליגה של לוקסנבורג, ליגת הנסיכויות או משהו דומה.
3. אריאל עד כמה שזכור לי לא ברשות הפלסטינית ודין שטחים אלו יקבע בהסכם השלום (לא בדיוק זוכר האם זו המילה המתאימה). עד אז זה שטח שאין לפלסטינים שום ריבונות עליו, לכן לא מובן לי הסיפור. אולי יש קבוצה בשיטחי C ואד זה סיפור אחר.
4. לדעתי ההרחקה של ישראל יכולה להזיק לפלסטינים שזוכים לשותוף פעולה עד היום אבל הם כמו עקרב, חייבים להזריק ארס גם אם הם ימותו יחד.
5. אם יעיפו אותנו, כמה זכיות פוטנציאליות נאבד?

דורפן 31 במאי 2015

אין התאחדות כדורגל של מונאקו. זו עוד דוגמא למקום בו גבולות מדיניים הם לא בדיוק גבולות הכדורגל.

לגבי ההגדרה שלנו של מהם שטחים ומהו שטח שלנו – אני לא משוכנע, לשון המעטה, שפיפ״א תקבל את ההגדרה שלנו. יש קבוצה פלשתינאית שרשומה בירושלים ואני לא חושב שמישהו הולך לדון במעמד שלה.

ואני לא חושב שנפתח במלחמה בגלל ענישה בכדורגל.

ישי 31 במאי 2015

זה לא הגדרה שלנו. זה הסכמים בינ"ל מחייבים.
מסתבר שפיפ"א יכולה לעשות מה שבא לה, וגם להודיע שהם מעיפים אותנו כי אנחנו לא נחמדים או בגלל שאנחנו מפרי זכויות אדם; הם יכולים גם להגיד שמבחינתם קבוצה מניו יורק חייבת לשחק בליגה הסינית; הם לא יכולים לומר שאריאל נמצאת בשטח הרשות.

דורפן 31 במאי 2015

נכון – לכן לא רואה בשאלת שטחי סי רלוונטית.

באבא ימים 31 במאי 2015

ההסכמים הבינלאומיים הללו לא מחייבים את פיפא. לפיפא אין מעמד בינלאומי מחוץ לתחום שיפוטה. בתוך תחום שיפוטה יש מעט מאוד סייגים על ההחלטות שלה. קביעה של פיפא שאריאל נמצאת בשטח פלסטין אין שום משמעות למעט בהקשר אחד. איפה בית״ר אריאל צריכה לשחק. מה לעשות וזה גם ההקשר היחיד הרלוונטי.

בילבו באגינס 31 במאי 2015

כל עוד ההצבעה להרחיק את ישראל מכדורגל לא אושרה ישראל לא יכולה לעשות שום דבר לפלשתינאים בדיוק כמו שאמרת.
אבל הם היו מצליחים להעביר את ההצבעה על כל הנזק הכלכלי האדיר שלה (מעריך במאות מיליונים בשנה) , הם היו חוטפים חזק מישראל
לא הייתי מתפלא הם היו יוצאים לחומת מגן 2 על דבר כזה , וגם הפלשתינאים מבינים את זה ולכן זה לא מפליא שהם הורידו את ההצעה .
אני מאמין שציפור קטנה לחשה לאבו מאזן שלא כדאי לו להמשיך בכיוון הזה.

יואב דובינסקי 31 במאי 2015

מי שכנראה יעמוד בראש הוועדה של פיפ"א (לא רק רג'וב ביקש אלא גם בלאטר אמר זאת על הפודיום) יהיה טוקיו סקוול, שהיה ממנהיגי הANC, ישב איזה 15 שנה עם מנדלה בכלא ברובן איילנד, פעיל אנטי-אפרטהייד, לשעבר שר בממשלת דרא"פ, בקיצור בן אדם שכנראה לא יהיה סלחני מידי בנוגע לאפליה וגזענות. לגבי בית"ר אריאל, אני נשאר בעמדתי שזה לא מקומה של פיפ"א להחליט מה הגבולות הלגיטימיים של המדינה ולדעתי היא תישאר בזה. לגבי בית"ר ירושלים, אני לא רואה איך ההתאחדות לכדורגל מצליחה להצדיק איך היא מקבלת מועדון שבו לא משחקים אזרחים בגלל הדת שלהם. אני בהחלט רואה מצב שפיפ"א מתייחסת לזה בצורה נוקשה.

no propaganda 31 במאי 2015

לא שאני איכשהו תומך בגזענות של בית"ר אבל היו שם מוסלמים וזה טיעון חזק נגד זה. יותר מכך הנסיון בזמנו להביא את הצ'צ'נים דווקא משחק לטובתה של בית"ר כי הוא מראה שהקבוצה כן מנסה לצרף מוסלמים גם אם האוהדים נגד.

יואב דובינסקי 31 במאי 2015

מוסלמים לא הצליחו להזיק שם מעמד יותר מכמה חודשים. להציג את הצ'צ'נים כהצלחה זה עיוות. מה עוד שאזרחים ממודרים. אבל יבואו פיפ"א, יבדקו ויגידו את שלהם. אם בפיפ"א יגידו שהם חיים עם זה בשלום, אז בית"ר תמשיך להתקיים במתכונתה הנוכחית. אם יגידו שאי אפשר להמשיך ככה, אז או שנעשה מה שהם אומרים לנו לעשות, או שנתעלם ממה שהם אומרים לנו לעשות ונחכה לראות אם פיפ"א יענישו אותנו על זה.

יואב דובינסקי 31 במאי 2015

*להחזיק

no propaganda 31 במאי 2015

ויקטור פאצ'ה שיחק שתי עונות בבית"ר, זה לא כמה חודשים.
ברור שזה עיוות אבל טיעונים משפטיים הם בדרך כלל עיוות, הרי גם להציג את בית"ר אריאל כקבוצה בשטח פלסטיטני זה עיוות, זה לא מפריע לפלסטינים לטעון את זה.

יואב דובינסקי 31 במאי 2015

ויקטור פאצ'ה דוגמא טובה שתשחק לזכותם. עד שהפנית את תשומת ליבי, לא ידעתי שהיה מוסלמי.

בני תבורי 31 במאי 2015

מילא שאתה לא ידעת, לה פמילייה לא ידעו…

no propaganda 31 במאי 2015

:), אתה חושב שזה יהיה הטיעון של הפלסטינים?

מיכאל 1 ביוני 2015

כולם ידעו שפאצ'ה מוסלמי. לאף אחד לא היה אכפת, כי לא הביאו אותו כדי לחנך את האוהדים
אלא כי הוא שחקן טוב. כשההנהלה עניינית גם האוהדים כאלה.
אני חושב שלה פמיליה הלכו בכיוונים מוגזמים בעיקר כתגובת נגד כלפי ההנהלה והתקשורת.
כשלא עשו מזה עניין גדול, גם האוהדים לא עשו מזה עניין גדול.

תוהה בדרכים 1 ביוני 2015

זה הקטע הכי הזוי בכל הסיפור. נראה לי שהכל המצאה של העשר שנים האחרונות, פרי "מוחו" של ארגון אולטראס שמנסה למצוא את הייחוד שלו. אם היו מביאים ערבי לבית"ר בשנות ה90 אף אחד לא היה עושה מזה ענין.

אהד 1 ביוני 2015

זה מה שגם אני חושב.

Lord Anthony 1 ביוני 2015

בעידודה של התקשורת הצהובה שמחפשת סנסציות כל הזמן.

אדם 1 ביוני 2015

דיברתי לאחרונה עם דרוזי שהיה שנים בעל מנוי לטדי שאמר שלביתר הרבה אוהדים ערבים מוסלמים מהאיזור. הגזענות הירושלמית אכן היא תהליך של עשר השנים האחרונות, כנראה בהתאם לכיוון אליו המדינה והרשות הולכים, הקצנה.

תוהה בדרכים 1 ביוני 2015

אני לא חושב שהמדינה הקצינה. זה אולי נראה כך בגלל עידן האינטרנט של"אדם הפשוט" יש פתחון פה שלא היה בעבר.

לדעתי הרבה יותר ענין של תרבות ארגוני האולטראס שהשתלטה והניסיון של הארגונים הללו למצוא הייחוד שלהם. במקרה של בית"ר, בגלל הזיהוי ההיסטורי עם הימין, זה התבטא בהמצאת אידאולוגיה של אי קבלת מוסלמים לקבוצה.

גיא זהר 31 במאי 2015

התכוונת שבו לא משחקים אזרחים בעלי דת ספציפית כי גם באתלטיק בילבאו לא משחקים אזרחים בגלל הדת שלהם תהיה יהודית, מוסלמית או בודאיסטית.

ישי 31 במאי 2015

באתלטיקו בילבאו יש אפליה ממוסדת בתקנון ובביתר לא.
אולי יש הבדל לטובת בילבאו בזה שהם נותנים רק לבסקים, כלומר הם לא נגד אף אחד; ולעומת זאת ביתר היא לא רק ליהודים, אלא רק נגד ערבים.

אוהד מטס 1 ביוני 2015

לא היה סיפור עם רוני רוזנטל שחתם בקבוצה איטלקית (פיורנטינה?) ובסוף החוזה בוטל כי האוהדים לא רצו יהודי בקבוצה?

יואב דובינסקי 31 במאי 2015

בהצלחה לנו להסביר לפיפ"א למה בית"ר היא בעצם קבוצת פאר כמו בילבאו.

דורפן 31 במאי 2015

אתלטיק בילבאו זו שאלה פתורה ולא איזה נושא בלתי פתור שאיש לא נוגע בו. הוא עלה ובילבאו ביצעה צעדים להסדיר זאת. זה שזורקים ״בילבאו״ באוויר בכל הדיונים הללו לא רלוונטי.

בקצרה: מותר בעולם להפלות לטובה – אסור להפלות נגד. אם בית״ר הייתה רק יהודית, לא הייתה בעיה. הבעיה היא שהיא רק לא-מוסלמית (מבלי להכנס לכמה זה הוכח). לכן למשל סוסיאדד שהמדיניות שלה הייתה בסקים וזרים מבחו. נאלצה להפסיק עם הנוהג – כי יצא שהיא מפלה לרעה רק ספרדים לא בסקים כנגד שאר העולם.

אגב, כדי להתיישר עם החוק (בעיקר של הקהילה האירופאית) בילבאו שינתה את התקנון. משחקים בה בסקים וגם ילידי חבל הבסקים שאינם בסקים – כי אחרת הייתה מוצאת עצמה מפלה לרעה. דומה קצת לאזרחות ישראלית שהיא (בפוטנציאל) שהוא פחות או יותר מי שנולד בישראל (לאזרחים ישראלים בלי קשר למוצאם) בנוסף ליהודים מכל העולם.

עדי אבני 31 במאי 2015

מסכים שזה לא מעניינה של פיפא. לכן על יראל לספח או לא לספח את השטח, לפי בחירתה. כרגע היא לא מחליטה מה שנותן לרג'וב את היכולת לשחק את משחקיו

אביאל 31 במאי 2015

יואב דובינסקי – ביום שתוכיח שיש מדיניות רשמית של בית״ר שלא לשתף שחקנים ערבים (עד שלשום זה היה מוסלמים, אבל אחרי שהוכח שמוסלמים אכן שיחקו בבית״ר הטיעון הפך לערבים) עם הוכחות שתופסות בבית משפט תיהיה צודק, עד אז זה בעיקר קשקושים.

דורפן 31 במאי 2015

אביאל – כשראשי הקבוצה מסכימים למדיניות בפומבי ואומרים ״שׁזה לא הזמן״ וכל מיני טיעונים כאלו – זה יזכה לכבוד רב בבדיקה של פיפ״א.

ישי 31 במאי 2015

שוב, זה בגלל שפיפ"א עושה מה שבא לה.
אם זה היה כפוף לאיזשהי ערכאה משפטית נורמלית אף אחד לא היה יכול להוכיח שיש כאן מדיניות גזענית.
ולגבי ההנהלה, די ברור למשל שלבעלים אין בעיה עם זה כי הוא היה בעלים של מועדונים אחרים בלי מדיניות כזו. השאלה היא רק אם הם יכולים לעמוד בפני כל מיני מטורפים שישרפו את המועדון.
אגב, מעניין אם אני יכול לשחק בהפועל רמאללה או מכבי טובאס.

דורפן 31 במאי 2015

יש ערכאה משפטית הגונה – בית הדין הבינלאומי לספורט. אתה תקבל שם משפט הוגן. הבעיה היא לא לה פמיליה. אנשים כמוהם יש גם בסנט פטרסבורג. הבעיה שהיו מנהלים בקבוצה שהודו במדיניות הזו.

ישי 31 במאי 2015

כמו שאמר אביאל, לא ברור לי בדיוק במה הודו.
שאלה מעניינת תהיה אם יבואו ויאמרו את האמת – לא אכפת לנו ערבי, אבל אם ניקח ערבי, יהיו גזענים שיגרמו לנו הפסדים קשים – יקבלו את זה או לא? (יש תקדימים למועדונים שנכנעו לטרור באופן ממשי?)

אביאל 31 במאי 2015

דורפן – מה זה ראשי הקבוצה, לי דווקא זכור בראש ראיון עם טביב, ממש לא מזמן שבו הוא מצהיר באופן ברור שאין לו שום בעיה בתור הבעלים של הקבוצה שישחק בה שחקן ערבי ואם תיהיה הזדמנות להחתים שחקן כזה שיתאים מקצועית לדרישות של הקבוצה – אני חושב שזו עדות מספיקה בהחלט ליובש המשפטי הנדרש.

מה גם שאם תסתכל על המוניטין של טביב, הן כבעלים של כפר סבא והן כבעלים של הפועל ת״א – לא היתה לו שום בעיה להעסיק ערבים בקבוצות. בית״ר היא כרגע קבוצה בבעלות פרטית והיא עסק שמטרתו להרוויח, בדיוק כמו שטביב התייחס לכפר סבא או להפועל – כעסק, לכן המוניטין והתוצאות העסקיות הקודמות שלו לא מראות על אפליה, כרגע, למרות שקבוצה היא דבר שנתפס כציבורי הוא בעיקר שייך לאלי טביב שאם ירצה יתקצב אותה גם ב1000 שקלים בשנה ולכן השליטה וההחלטה היא שלו.

לכן הטיעון לא תופס.

נביא בעירו 31 במאי 2015

היום הזה עבר מזמן, אביאל.

המאמן של הקבוצה הודיע העונה באופן מפורש שגם אם יהיו ערבים מתאימים מבחינה מקצועית הוא לא יחתים אותם. כמעט שנתיים לפני זה הודיע נציג הבעלים לשעבר, חיים רביבו למי ששכח, שעדיין מוקדם להחתים ערבי בבית״ר.

הימים של ההיתממויות בסגנון ״עוד לא מצאנו שחקן מתאים שרצה לשחק בבית״ר״, שהיו מביכות גם בשעתן, נגמרו…

יואב דובינסקי 31 במאי 2015

היו כמה עובדים של המועדון שהתבטאו בנושא. הראש בחול והעלמת העין אולי מצליח לעבוד להתאחדות בארץ, נראה מה יגידו אחרי דו"ח של פעיל אנטי-אפרטהייד. לא שאני סומך על היושר של פיפ"א שזה ארגון רקוב ומושחת וגם סקוויל בעצמו כנראה סוחב כמה שלדים, אבל זה המצב שאליו נקלענו כי לא הצלחנו לטפל בבעיה בעצמנו.

אביאל 31 במאי 2015

יואב דובינסקי – רובם עבדו בעבר בקבוצה, אצל בעלים אחרים, לכן מדובר בסיטואציה שונה, גם מהראיון של גיא לוי אי אפשר להפיק איזה הוכחה משפטית חותכת.

בכל מקרה ממה שהבנתי מה שהולך להיבדק הן הקבוצות מחוץ לקו הירוק, לכן לא ברורה לי ההתייחסות בכלל לבית״ר ירושלים, מה גם שבוא נשים את הדברים על השולחן, אם זה יהיה למצב שבו בית״ר תהפוך לבעיה – אתה תראה מהר מאוד החתמה של שחקן ערבי בקבוצה, אחד כזה שישב על הספסל ויספק את כל צבועי העולם.

יואב דובינסקי 31 במאי 2015

אני בטוח שזה מאוד מעניין את פיפ"א מה המדיניות השונה של דדש, פניג'ל, ארקדי וטביב שהובילה לזה שתחת אף אחד מהם לא שיחק ישראלי מוסלמי בבית"ר ירושלים. אני כבר רואה את חברי הוועדה של פיפ"א נוברים במסמכים ודנים ביחסי העבודה בין יוסי מילשטיין לטון קאנן ומנתחים את תהליכי קבלת ההחלטות. יש בישראל מועדון כדורגל בכיר שלא מעסיק אזרחים בגלל הדת שלהם. אפשר להתפלפל, לנסות לסובב את הדיון ולחפש לעצמנו תירוצים, אבל ישראל, כמדינה וכהתאחדות, מאפשרת את זה.

אביאל 31 במאי 2015

יואב דובינסקי – אם אתה תוקף באגרסביות לפחות תדייק, אמרת דת ? מוסלמים שיחקו בבית״ר. יש בעיה עם ערבים – אבל גם את זה אפשר לפתור בפתרון יצירתי, מספיק להראות ששחקן שנולד באחת ממדינות ערב שיחק בבית״ר והיו כמה כאלה – תגיד ערבים ישראלים ? אם הערבים מקבלים את ההגדרה הזאת אז זה יותר לטובת ישראל, תגיד פלסטינים ? יהודי שיחק פעם בליגה הפלסטינית באופן כללי ?

אפשר להמשיך לנצח, קונגרס פיפ״א המושחת והפוליטי יכול להחליט, סביר להניח שבתי המשפט השווצרים יפסקו אחרת, אם הטיעון המשפטי היה תופס מזמן היינו רואים בג״ץ בארץ.

אהד 1 ביוני 2015

אגב, למה אי אפשר למצוא ערבי שיהיה עובד המועדון גם אם לא כדורגלן?

תוהה בדרכים 31 במאי 2015

מעניין, כמה שחקנים נוצרים משחקים בקבוצות בערב הסעודית? מה זכויותיהם של שחקנים בצפון קוריאה?

כל מדינה מוסלמית והרבה מאד מדינות אחרות הן הרבה יותר גזעניות מישראל ולכן אופ"א לא יכולים לעשות שום דבר בנושא.

תוהה בדרכים 31 במאי 2015

כל זה לא מכשיר כמובן את ההתנהלות של בית"ר, אבל להתייחס לזה כבעיה מוסרית מזווית של ארגון שמורכב בין היתר ממדינות ערב, צפון קוריאה ואירן זה מגוחך לחלוטין.

wazza 31 במאי 2015

תוהה אתה מספיק אינטיליגנט מכדי לחפש יושרה אצל פיפא נושא הערבים בביתר הוא בעייה קודם כל שלנו ואנחנו צריכים לפתור אותה עם עצמנו, אם נגיד לעצמנו "אבל היה פעם מוסלמי" ו"רצינו אבל לא הסתדר" זה לא יעזור לאף אחד

תוהה בדרכים 31 במאי 2015

אני חושב שאנחנו צריכים לטפל בבעיה הזו, אבל לא דרך התערבות של מדינות ערב, אירן, דיקטטורות באפריקה וצפון קוריאה. זה כמו לתת לרוצחים ואנסים לשפוט כייס.

wazza 31 במאי 2015

אין ספק, העולם (רובו) צבוע ביחסו אלינו אבל בבעייה הזו אנחנו צריכים לטפל בלי שום קשר לאף אחד אחר ובלי קשר לפיפא

שמעון כסאח 31 במאי 2015

יש לי הרגשה שהוא יהיה סלחני מאוד לגזענות הפלסטינית ובפרט לאחד הגזענים הראשיים ג'יבריל רג'וב.

דורפן 31 במאי 2015

אז…. נשב בבית צודקים ונשלח מחאות שצפון קוריאה משחקת? אגב, נוצרים לרוב משחקים במדינות ערב כזרים.

תוהה בדרכים 31 במאי 2015

ברור. שאתה נשפט על ידי גוף מסוים המינימום שצריך לדרוש זו אחידות.

מה שעושים בבית"ר זה דבר פסול וצריך לגנות ולהילחם בזה, אבל לא דרך פיפ"א. זה כמו המצב בוועדת זכויות האדם של האו"ם, שסודן וסוריה מגנות את ישראל על הפרת זכויות אדם.
אגב, אני לא חושב שבאיטליה וספרד יש פחות גזענות מאשר במגרשים בישראל.

דורפן 31 במאי 2015

הבעיה היא לרגע לא לה-פמיליה אלא הודאות של ראשי בית״ר שזו המדיניות שלהם.

תוהה בדרכים 31 במאי 2015

זו בהחלט "בעיה", אבל לא עבור ארגון שחברות בו צפון קוריאה, אירן, מדינות ערב ודיקטטורות באפריקה.

צור שפי 31 במאי 2015

תוהה, הצביעות הזו איננה מתחילה או נגמרת בפיפ״א. קח ארגון שולי כמו האו״ם. כל חלאות המין האנושי הצביעו שם ב-1975 שציונות=גזענות. דברים דומים קורים שם ובארגונים אחרים כל הזמן אלא שבגלל שלא מדובר בכדורגל זה לא מעניין אותנו ולא מגיע לעיתון. אם האינטרס של פיפ״א ו/או הרוב האנטי-ישראלי האוטומטי יחליטו ששווה לתקוע את בית״ר ירושלים ו/או את הכדורגל הישראלי בכלל – זה מה שיהיה. העובדה שיש גרועים בהרבה מאיתנו ממש לא רלבנטית.

איציק 31 במאי 2015

מה, באמת, יש יותר גרועים מאיתנו…
לא היתי מאמין…

שמעון כסאח 31 במאי 2015

לא מחפש צדק, אבל כשמאיימים עלי שמאן-דהוא עלול להראות לישראלים הגזענים מה זה, פשוט מעניין אותי לדעת את גבולות הגזענות שלו.

Amir A 31 במאי 2015

הגבולות של 67. אתה יכול לאהוב את זה או לא, זה לא משנה. אתה גם יכול לדון עד מחר איך הגענו עד הלום וגם זה לא משנה. השאלה היחידה היא מה עושים עם זה עכשיו. מה שבטוח, לצעוק על העולם שהוא צבוע, מה שנכון אגב, לא יעזור לך הרבה.

שמעון כסאח 31 במאי 2015

ז"א שאם אתה פלסטיני מיהודה ושומרון גזענות היא מקובלת, זה כל מה שרציתי לדעת, תודה.

שוב אם לא הובנתי, לא מחפש צדק רק מעוניין לדעת, זה הכל.

Amir A 31 במאי 2015

עוד לא הבנת שלעולם יש ראיה סלקטיבית של גזענות ואפליה? שבעוד במרבית מדינות ערב מעמד האישה נמוך יותר ממעמד של כלבים עדיין בכינוס השנתי של הוועדה לקידום מעמד האישה באו"ם, ההחלטה הפוליטית היחידה היתה גינוי לישראל בטענה שהיא פוגעת בזכויות נשים פלסטיניות? שמה שהעולם מרשה לאיראן, אפגניסטן, הודו, פקיסטן, ניגריה, ועוד ועוד מדינות הוא לא ירשה לישראל?
כל העולם כולו גשר צר מאוד של אינטרסים והיום ישראל נמצאת בצד הלא נכון של מפת האינטרסים. ולא משנה כרגע אם זה נובע מתהליכים בלתי נמנעים או שלהתנהלות הישראלית היה חלק בזה. זה כבר לא רלוונטי. כרגע השאלה היחידה שחשובה היא איך מעבירים את ישראל בחזרה לצד הנכון במפת האינטרסים. ולנפנף לעולם באצבע בתוכחה, אעפס לא בטוח שזו האסטרטגיה הטובה ביותר.

טל 12 31 במאי 2015

אם בבית"ר היו רוצים קבוצה יהודית-אתנית אז גם שחקנים כמו שאלוי ופישונט לא היו משחקים שם.

לגבי אזרחים של המדינה,נדמה לי שפעם לפני שנים בית"ר ירושלים רצו את עלי עותמן מהפועל ירושלים.

הפטיש 31 במאי 2015

אם ועדת פיפ"א תחליט שבית"ר אריאל לא משחקת בליגה הישראלית, בית"ר אריאל צריכה להירשם לליגה הפלסטינית. מה תגיד אז פיפ"א, אם הפלסטינים יסרבו? מה יהיה הנימוק הפלסטיני?

no propaganda 31 במאי 2015

יש לי שאלה טכנית, איך נקבע באיזה שטח נמצאת קבוצה?
האם זה לפי איצטדיון ביתי? האם לי השם(כנראה שלא לדוגמה אנורטוזיס פמגוסטה), לפי משהו שהקבוצה רשמה בטופס הרשמה?

פשוט זה נשמע עניין בירוקרטי, אז גבעת זאב תרשם בירושלים או תשחק בירושלים וזה יסגור את הענין לא?

דורפן 31 במאי 2015

קודם כל – מכיון שזה עניין תדמיתי – אז רישום של גבעת זאב בתוך הקו הירוק כנראה יפתור את הבעיה. כי לפלשתינאים אני מעריך לא ממש אכפת מהכמה אנשים שמשחקים שם אלא מהעקרון.

ולדעתי אין מדיניות באיזה שטח יש קבוצה. יש החלטה נקודתית לכל עניין והסיכוי הוא שפה ההחלטה תהיה נגדנו.

no propaganda 31 במאי 2015

נראה לי שבשביל להוציא להם את העוקץ אפשר פשוט בשקט לרשום את כל הקבוצות בתוך הקו הירוק לפני שיש דיון כלשהו בפיפא ולסגור ענין. הרי רג'וב לא יבוא לפיפא עם טענה שלקבוצה יש שם של ישוב מחוץ לקו הירוק בתוך השם שלה.

דורפן 31 במאי 2015

השאלה אם אנחנו מסוגלים לבלוע צפרדע תדמיתית כזו? שאנחנו כאילו מסכימים שאסור לנו לשתף קבוצות מהמקומות הללו.

no propaganda 31 במאי 2015

לדעתי יש הבדל בין פשוט בשקט לשנות את זה כביכול בלי קשר להוראה של פיפא או פלסטינים, לבין לקבל הוראה מפיפא.
דבר כזה שנעשה בשקט מאחורי הקלעים ,ולא זוכה לצומת לב רבה מדי הוא לא שונה מהכספים האקדמיים. לעומת זאת לעשות את זה לפי הוראה של פיפא שתמחה בפלסטינים, זאת כבר צפרדע הרבה יותר גדולה לבלוע ופה אני מסכים איתך שזה יהיה קשה.

Amir A 31 במאי 2015

אין סיכוי שזה יקרה משום שצעד כזה יראה כאילו ישראל מנסה להצניע את הנוכחות מעבר לקו הירוק, מה שבאקלים הפוליטי העכשווי במדינה הוא צעד בלתי אפשרי.

Lord Anthony 31 במאי 2015

זה קורה בתחומים אחרים, למה שבכדורגל זה לא יקרה?
יש מספיק חברות שהעבירו את הפעילות שלהן לתחומי מדינת ישראל, או לחילופין נרשמות בתוך שטחי ישראל (זה עובד קצת פחות טוב) כדי שיוכלו לייצא לאירופה.

Amir A 31 במאי 2015

אם לצטט את דורפן מתחילת התגובות כאן: "ישראל יודעת לבלוע צפרדעים כשלא צריך לספר על זה לבוחרים. כספי האקדמיה האירופאית הם עניין די אלמוני. אם יצטרכו לסגור קבוצות כדורגל זה יהיה הרבה יותר חשוף."

איציק 31 במאי 2015

אתה יודע איזה בלגן יהיה אם החרדים בממשלה ידעו שישראל בלעה צפרדעים. ברור שצריך לעשות זאת בשושו, למען שלמות הקואליציה.

Lord Anthony 31 במאי 2015

סוגרים פה קבוצות בליגה ב' ומטה, לא כאלו שהיית מודע לקיומם אם רג'וב לא היה מזכיר לך. אם יהיה צורך יסגרו גם אותן וגם זה יהיה עניין די אלמוני.

Amir A 31 במאי 2015

כשמנסים לסגור קראוון על גבעת תל חבאביר בטיז אל נאבי כל העולם שומע על זה. אתה באמת חושב שהלובי של המתנחלים יתן לך לסגור קבוצת כדורגל מעבר לקו הירוק וזה יעבור בשקט? בהצלחה.

דיזידין 31 במאי 2015

יש לי וידוי מזעזע.
בקרב אגרוף בין ג'יבריל רג'וב לעופר עיני – אני אוהד את הראשון.

דור 1 ביוני 2015

די מזעזע לאהוד טרוריסט אל מול אדם שאתה לא מכיר כל כך טוב וסגנונו שונה משלך.

אריק י. 31 במאי 2015

https://www.youtube.com/watch?v=Q7mqB57LL4I עזבו שטויות. תשטפו קצת את העיניים

סימנטוב 31 במאי 2015

מציע לבנות שורה של מגרשים על הקו הירוק כך יחצה את המגרש (על קו האמצע). כל קבוצה תשחק מהצד שלה וההגנות ישחקו גבוה כך שאם השחקנים יעברו את קו החצי הם יהיו באופסייד והופ יש לנו ההפרדה בין העמים.
לא… לא… לא… אסף אני רק צוחק תירגע ;)

שמעון כסאח 31 במאי 2015

המגרשים כמובן יהיו מכוסים בדשא אז איך יראו את הקו?

סימנטוב 31 במאי 2015

אנחנו יודעים שהדשא שלהם לא משהו ובהנחה שדשא של השכנים ירוק יותר לא תהיה לראות את הקו!

שמעון כסאח 31 במאי 2015

+1

ניינר 31 במאי 2015

ויליאמס ששיחק אתמול בבילבאו בסקי?

no propaganda 31 במאי 2015

לא אבל נולד בחבל הבאסקי

επτά 31 במאי 2015

קוראים לו איניאקי מה שהופך אותו לבאסקי גם אם נולד להורים אוסטרלים במאדים.

ק. 31 במאי 2015

גם אני תהיתי… בסוף עוד נתן גול אדורם קייסי/אבי יחיאל- אם לא היה נולד בחבל הבאסקים זה היה מקומם!

יואב דובינסקי 31 במאי 2015

אחת הטעויות הגדולות תהיה לחשוב שניצחנו. זה עומד להיות סיפור ארוך מאוד וניצחון יהיה אם אפשר יהיה לקיים ספורט ברשות ובאמת מעברים חופשיים עד כמה שאפשר בין עזה לגדה. כמובן שזה לא יהיה רק על כדורגל אלא ילך גם לכיוון התעמלות, ג'ודו ובדמינטון. בסוף יולי יש כנס של הIOC שבו יבחרו את העיר המארחת למשחקי החורף ב2022 (בייג'ין או אלמטי), כנראה ששם הסוגיה הזאת לא תהיה במוקד. מה עוד שהרכב הוועד האולימפי שונה מההרכב של פיפ"א ושם יושבים חברים על פי קריטריונים אחרים ולא אחד למדינה. מה שכן, באוקטובר יש כנס של ANOC, ארגון הוועדים האולימפיים, שההרכב בו מזכיר את סגנון ההרכב של פיפ"א בראש הארגון הזה עומד חברינו הכוויתי השייח אחמד אל-סבאח, שאבא שלו זרק אותנו מאסיה. אני לא סגור איזה רוב בדיוק צריך שם אבל אם משם אנחנו נזרקים, אז אנחנו בבעיה רצינית מאוד בתנועה האולימפית.

אנונימוס 31 במאי 2015

פוסט נהדר דורפן, תודה.

שאלה – מה יקרה אם ישראל תתחכם וקבוצות ההתנחלויות יבקשו לשחק במסגרת ההתאחדות הפלסתינאית?

שמעון כסאח 31 במאי 2015

זה מה מה שיש ליו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית לומר כל העניין "במסגרת סמכויותיי, כל אחד שייכנס לפעילות משותפת כלשהי עם הישראלים, אמחק אותו מרשימות ההתאחדות …" (וזה החלק העדין)
https://www.youtube.com/watch?v=DY8_2uFUk_A

אפילו שהבדיחה על חשבוננו, הקרקס הזה מצחיק בטירוף.

אנונימוס 2 ביוני 2015

נשמע שהוא ממש מזמין את התרגיל הזה. למזלו יש אצלנו ממשלת דמיקולו שמרוב שעסוקה בקלישאות של הכבוד לא תנצל את ההזדמנות להכניס לו

שמעון כסאח 31 במאי 2015

הלוואי שינסו להרחיק אותנו מהוועד האולימפי, זה יהיה קלאסיקה, רוצחי מינכן מבקשים להשלים את העבודה.

נציג ישראל יעלה לדוכן הנאומים ופשוט ישים עליו את תמונות י"א החללים ובסמוך תמונה של אחד ממתכנני הטבח, מחמוד עבאס.

דורפן 31 במאי 2015

כן. אבל זה יהיה מאד עצוב הבידוד הזה.

שמעון כסאח 31 במאי 2015

אתה מעריך שהם יצליחו להרחיק אותנו מהוועד האולימפי? אני חושב שלא, מפיפ"א הם לא הצליחו וגם מהוועד האולימפי לא יצליחו. לאור עברם האולימפי המפואר יש סיכוי גדול יותר שזה לא יהיה גול עצמי אלא סל עצמי אפילו עם הרוב האוטומטי והצביעות.

מתי הם יבקשו להרחיק אותנו מפיד"ה? אני כבר לא יכול לחכות לקרב הליגה הגדול בין אליצור אלקנה לקלוב שטרנג' "עקיבא רובינשטיין" שכם.

דורפן 31 במאי 2015

מהתנועה האולימפית אין להם סיכוי כי שם הועד הפועל קובע מי יוזמן למשחקים. מפיפ״א לא במצב הנוכחי – לפחות עד שאין חרם של הקהילה האירופאית. אבל לכל התאחדות ספורט חוקים משלה – וסביר שיש כאלו שם הם יצליחו אם ינסו.

שלו 31 במאי 2015

אני קצת איטי, כנראה לא כל כך מבין.
פיפ"א מענישה מדינות שהפוליטיקה שלהם מתערבת בכדורגל,
אבל כשהכדורגל מתערב בפוליטיקה זה בסדר?

ואם יהיה חופש תנועה לקבוצות הכדורגל בשטחים וחמש הקבוצות מעבר לקו הירוק תתפרקנה אז הכל בסדר?

גזענות וקבוצות כדורגל… כי באירופה זה לא קיים?
בספרד?
באיטליה?
בבלקן?
בהולנד?

בסוף זה נגמר בטח בחבילת כסף מתחת לשולחן, כמו שבפיפ"א יודעים לעשות טוב.

מעניין מה רג'וב מתכנן לקראת האולימפיאדה,
בתור אחד שהמדינה שלו שלחה משלחת למרות שלא הוזמנה (מינכן 72')
יחד עם ועד אולימפי שעד היום לא הצליח לעשות טקס זיכרון רשמי לספורטאים,
שבמסגרת משחקים השלום ואחווה שלו נרצחו, תחת אחריותו, ושמירתו.

פורד פרפקט 31 במאי 2015

למה אתה כל כך צודק? קבוצה קטאלונית (ברצלונה) וקבוצה באסקית (אתלטיק בילבאו) נפגשות בגמר גביע המלך (זאת לא בדיחה) ועם כל הגאווה והמאבק על העצמאות שלהן בצורה כזאת או אחרת הן עדיין מסכימות להתחרות עליו או לחלופין מרשים להן להתחרות עליו….
(כבר אין את מי לשאול).
שלא נדבר שלא שופטים את בילבאו על גזענות מאחר שהקבוצה מרשה לבאסקים בלבד לשחק בקבוצה.
אולי ניתן לפלשתינים להתמודד איתם?

שלו 31 במאי 2015

דרך אגב העיקר שפיפ"א דואגת לזכויות אדם,
ברוסיה (מצעד הגאווה)
בקטר…

תומר חרוב 31 במאי 2015

הקטע הכי משעשע בסיפור הזה הוא שמי שבאמת אוהב את הכדורגל הישראלי (יעני הולך למשחקים וכאלה) ממש היה שמח אילו היו מרחיקים אותנו מפיפא

ניתאי 31 במאי 2015

חוץ מאוהדי מכביתא שיאבדו את מיטש

בר 31 במאי 2015

חופש תנועה לשחקנים זה בקטנה על זה רבים עכשיו. אבל בעוד שנתיים שהם יבקשו חופש תנועה לאוהדים, כי הרי לגמר גביע שנערך בראמללה מגיע גם לאוהדי הקבוצה מעזה להגיע, אז יתחיל הבלאגן.

Amir A 31 במאי 2015

בדיוק. הסיפור הזה משום מה מזכיר לי את הסיפור של אל קאפונה (ולא, אני לא משווה את ישראל לגנגסטר). לא הצליחו לתפוס אותו על הדברים הגדולים אז הפילו אותו בסוף על דבר יחסית שולי כמו אי דיווח על הכנסות. הסיפור הזה של הספורט יכול להפוך למשהו הרבה יותר רציני ממה שחושבים לדעתי.

אנונימוס 31 במאי 2015

ובגלל זה מפתיע שבישראל לא מתוחכמים יותר ולא אומרים לפיפא – מצוין, אנא רשמו את ביתר אריאל בליגה הפלשתינית. וכאן כבר זה יהפך לבאמת מעניין, כי כמו שדורפן אמר זה אחרית הימים, אז שני הצדדיי ייתקעו בלופ אינסופי

Amir A 31 במאי 2015

זו הכרה דה-פקטו במוסדות של מדינה. לא נראה לי שנתניהו/בנט/שקד/רגב ילכו לצעד שכזה (-:

אנונימוס 31 במאי 2015

דווקא בנט ושקד אנשים יצירתיים שלא מפחדים לשחק מלוכלך. לא נשמע לי מופרך שהם ילכו על זה, ויציגו את זה במכוון כתרגיל

דודיק 31 במאי 2015

הוועדה של פיפ"א תהיה מאד מודעת לעובדה שהכשרתן של 5 הקבוצות לליגות הישראליות תהווה תקדים לכך שקבוצות מלוהאנסק וערים אחרות שנכבשו במזרח אוקראינה יוכללו בליגות הרוסיות, מבלי לקבל היתר לכך מההתאחדות האוקראינית

עופר פרוסנר 31 במאי 2015

דורפן רק הערה לתיקון – דרי סיטי (שעדיין משחקת כמובן בליגה של אירלנד ולא של צפון אירלנד) היא לא מבלפסט אלא מהעיר דרי (או לונדונדרי כמו שהפרוטסטנטים קוראים לה).

דורפן 31 במאי 2015

כמובן…

איציק 31 במאי 2015

סתם שאלה, מחליקים על הקרח הרוסים לא גרים ברוסיה ברובם. שחייני נבחרת ישראל בחלקם גרים בארה"ב, מרלין אוטי ייצגה את סלובניה או סלובקיה, ולא שמעתי שהיא גרה שם. כדי לשחק בליגה הישראלית לא צריכה להיות חובת מגורים בישראל, רק תעודת זהות ישראלית (פלוס זרים). זה שהם לא מתאמנים בישראל גם לא מהווה בעייה. כלומר הבעיה יכולה להיות רק עם משחקי הבית של הקבוצות הנ"ל. אז בגלל כמה משחקי בית עושים סיפור?

אוהד מטס 1 ביוני 2015

אין לי שום כוונה לסייע לבית"ר אריאל, אבל אם אני היו"ר אני מגיש מחר בבוקר בקשה להצטרף להתאחדות הפלסטינית. אם הבקשה מתקבלת זוהי הכרה בלגיטימיות של אריאל. יש סיכוי גדול יותר שהקבוצה תזכה בצ'מפיונס ליג.
אם הבקשה נדחית, אני הולך לפיפ"א ואומר: הנה ניסינו ודחו אותנו. ההתאחדות היחידה שמוכנה לקבל אותנו היא הישראלית.

מבקר המדינה 1 ביוני 2015

בחצי האי קרים הייתה משלחת מטעם אופ"א לפני שלושה חודשים, בשורה התחתונה, נכון לעכשיו:
http://www.nytimes.com/2015/05/23/sports/soccer/uefa-will-allow-formation-of-league-in-crimea.html

אסף THE KOP 2 ביוני 2015

השאלה היא לא למה בית"ר אריאל משחקת בליגה ישראלית ? השאלה היא למה אום-אל פאחם לא משחקת בליגה הפלסטינאית ?

Comments closed