מתוך הצל

הגרנד סלאם הרציף יכול להיות דווקא של האיש השלישי

shadow

יש תחושה ש-7-8 שנות טניס מהטובות אי פעם  – אפשר לסמן את תחילתן בניצחון של פדרר על נדאל בווימבלדון בגמר 2007 ואת סופן בהפסד של נדאל ברולאן גארוס – מסתיימות. העונה הנוכחית לא מסמנת שפדרר או נדאל יזכו בעוד יותר מדי טורנירי גרנד סלאם, אם בכלל. ונובאק דג׳וקוביץ עומד בסיומן  כמי שעמד בצילם של שני האחרים.

אני חושב שהישג אחד ישים אותו על אותה המדרגה: אם יזכה בגרנד סלאם הרציף – והסיכויים שלו עכשיו מצויינים. ואז הדברים יסתדרו לפחות כפי שאני תמיד ראיתי אותם. פדרר יסיים עם מירב ההישגים. אבל נדאל התברר כווינר הגדול ביותר של המשחקים הגדולים. ודג׳וקוביץ׳? אם רוב האנשים יסכימו על שתי הקביעות הקודמות אני תמיד הרגשתי שהגיע לרמת השיא הנקודתית הגבוהה ביותר. והגיע אליה ב-2011.

אבל ״רמת שיא נקודתית״ היא משהו שקשה לכמת. האם זה מספר הנקודות הגבוה אי פעם בדרוג? 2011 הסתיימה בסופו של דבר ״רק״ בשלוש זכיות. לא משהו שיריביו לא עשו בעבר. לכן 2015 עשויה להיות השנה בה הוא אומר ״המקום שלי שווה לשלכם״. היום היה משחק הגרנד סלאם האחרון שלו לעונה הנוכחית בו לא היה פייבוריט ברור. כלומר הוא היה פייבוריט ברור אבל עם התחושה של ״הממ… זה נדאל על החימר״. אבל שם והיסטוריה לא מנצחים משחקי טניס.

ועכשיו הוא עם הסיכוי לעשות את הגרנד סלאם הקלנדרי שלא נעשה מעולם על שלושה משטחים. והרגע גדול. כי ארבע שנים עברו בין 2011 ל-2015, בהן איבד והחזיר את מעמדו כטוב ביותר. כך שההזדמנות לא באה כל יום. פדרר עמד בפני הגרנד סלאם הרציף אבל תמיד משחק מול נדאל בפאריס היה מחסום בלתי עביר. נדאל נראה קרוב עונה אחת באוסטרליה – כשנראה היה פייבוריט אבל אז התמוטט פיזית מול פרר. אולי האיש השלישי יהיה מי שיעשה זאת?

אני חושב שלמרות העונה הזו טוב שנדאל עשה את המאמץ להגיע עד למשחק עם דג׳וקוביץ׳. ולתת ליריבו האגדי את הכבוד להיות מי שיגיח מתוך מהצל הבלתי נתפש שהטיל על הטורניר הזה.

מזוודת הכסף ובלי קשר רפא
הבורד ימליץ ויאשר - עמית פרוסנר

103 Comments

גיל 3 ביוני 2015

אני מהמר שלא ישיג אותו כי פשוט קשה לשמור על רמה גבוהה בכל אחד מהטורנירים, מה עוד שאף אחד מהם הוא לא כזה שהוא בשליטה כמו שהוא באוסטרליה.

נדאל נראה שחקן גמור וקצת עצוב היה לראות אותו ככה היום. הוא נראה לי יותר קרוב לפרישה מאשר פדרר. בסופו של דבר מסתבר שהמארגנים עשו צדק בזה ששמו את המשחק הזה ברבע הגמר.

דורפן 3 ביוני 2015

המארגנים בצרפת לא נוגעים בדרוג העולמי. רק בווימבלדון עושים את זה. נערכת הגרלה של הפורמט ומדורג 6 יכול לפגוש כל אחד מארבעת הראשונים.

קשה לשמור על רמה אבל אין היום שחקן קרוב לדג׳וקוביץ׳. זה לא 2011 כשהיה חייב להיות בשיא.

גיל 3 ביוני 2015

נכון, אבל פדרר או מארי יכולים לנצח אותו לדעתי בוימבלדון ביום נתון. זה יהיה מעניין אם הוא יצליח לעשות את זה אבל תן לו קודם לנצח את צרפת. מה שכן, שניים וחצי גראנד סלאמים והוא עובר את פדרר. נראה לכמה הוא יגיע בסוף.

רומן 3 ביוני 2015

מצחיק שאתם קוראים לנדאל שחקן גמור. אני שומע את זה מאז שהוא בן 22. היום היה פירוק לגורמים, כל השנה הוא לא פוגע, אבל זה לא אומר כלום. פיסית הוא עדיין עצום, המהירות שם, העצמה שם, יש קצת בעיה מנטלית. להגיד "קרוב לפרישה" זה קצת אפילו הייתי אומר מעליב. אדם שהגיע להיות כל כך מושלם לא נשבר מתקופה לא טובה, הוא עשוי מחומרים אחרים.
לא אתפלא אם שנה הבאה הוא יקח עוד פעם 3 סלאמים וישתיק את כל החכמולוגים.
ובלי קשר אנמ ממש מקווה שצונגה יקח את הטורניר הזה, אם צ'יליץ' לקח סלאם אז לצונגה בטח מגיע ועוד בפאריס.
אני מאמין שהוא באמת יכול, עם הסרב המצוין והעוצמות שלא נופלות דג'וקוביץ'.

גיל 3 ביוני 2015

ראית את המשחק היום? המהירות ממש לא שם. כדורים שפעם היה מגיע אליהם בקלות יחסית הוא אפילו לא ניסה להשיב. הפעם הוא לא פצוע כמו בשנים עברו כך שלא ברור ממה הוא צריך להתאושש. ואם הבעייה מנטלית אז זו חתיכת בעייה למישהו שהייתה לו המנטליות הכי חזקה בסבב ואולי מעולם.

ניינר 3 ביוני 2015

הוא נראה גמור

עופר פרוסנר 4 ביוני 2015

הצטרפתי למשחק כשהיה 4:2 במערכה הראשונה לדג'וקוביץ' והוא היה נראה כל כך רענן, לעומת נדאל שנראה עייף. נדאל הזיע הרבה יותר ממנו. הוא לא הפסיק להילחם בשתי המערכות הראשונות, אבל בשלישית נשבר לגמרי. זה לא נדאל של פעם. אני לא יודע אם הוא גמור או לא, אבל הוא לבטח נראה גמור.

רומן 4 ביוני 2015

ראיתי את ה2 מערכות האחרונות. דווקא פיסית הוא נראה בסדר גמור.

elgev 4 ביוני 2015

כמו שאמרת – עשוי מחומרים אחרים

רומן 4 ביוני 2015

אגב. זאת לא פעם הראשונה שנדאל נשחט, פרר עשה את זה, צונגה, ברדיך ותמיד הוא חזר וחזר בגדול, למה את חושב שהפעם זה אחרת?

אודי 4 ביוני 2015

קצת יותר מבוגר, אחרי עוד פציעה והחלמה. כל פעם זה נהיה קשה יותר ויותר, פיזית ומנטלית. זה יהיה טיפשי להכריז שזהו, הוא לא יעשה יותר שום דבר משמעותי בטניס. גם את פדרר הספידו די הרבה. אבל נדאל לא נראה טוב כל העונה הזו בינתיים, ויכול להיות שפשוט שהוא לא מסוגל ליותר טוב מזה.

גיל 4 ביוני 2015

כי כל העונה הוא נראה ככה וזה לא בא סתם ככה פתאום. כולם ציפו שבצרפת הוא יתעלה והיה הייתה המשך ישיר לעונה שלו כך שזה לא מקרי.

מתן גילור 3 ביוני 2015

נולה משלב את ההגנה של רפא (כמעט באותה הרמה) ואת סט החבטות של פדרר (ברמה נמוכה יותר). לענ"ד, בעידן המודרני לא היה טניסאי כל-כך שלם ומגוון.

דורפן 3 ביוני 2015

כן – הוא אבולציה של יריביו. זה היופי שבדבר.

אלעד ב.א. 4 ביוני 2015

זה בדיוק הקטע: העובדה שהוא שנים דרך בצל של פדרר ונדאל ואסף את הפירורים גרמה לו להגיע לרמה כזו טובה.

אבל עדיין, אני חושב שרצים קדימה מהר מידי.
ראשית-הוא עוד לא זכה.
שנית-להציג שתי עונות טובות בפערים של 4 שנים זו לא חכמה גדולה.
אני רוצה לראות אותו נותן עונה טובה ברמה הזו גם ב- 2016!

גיל 3 ביוני 2015

אגב, סרינה גם יכולה לעשות את זה ואם או בלי קשר, היא בדרך להכתרה כטניסאית הגדולה אי פעם (אם היא כבר לא שם).

דורפן 3 ביוני 2015

היא כבר שם. בהסתייגות של סלש.

גיא זהר 3 ביוני 2015

לצערנו הפציעה שלה לא מהווה פקטור כמו הפציעה של קטש לא או לחילופין המוות של דאנקן אדוארדס. מה שקובע הוא לא הפוטנציאל (ולהזכירכך סלש לא כבשה את ווימבלדון גם בשיאה) אלא ההישגם פרופר ובקטע הזה אם יש מישהי שניתן להשוות לסרינה היא שטפי.

גיל 3 ביוני 2015

מה שמדהים בהשגים של סרינה היא שהם נעשו על תקופה כל כך ארוכה בעידן כל כך תחרותי. כבר 16 היא זוכה בסלאמים וזה כשלא תמיד הייתה מרוכזת רק במשחק. מי זוכר שחקנים כמו הנין או קליירסט או אחותה שכבר מזמן נעלמו?

גיא זהר 3 ביוני 2015

על פרק הזמן אין חולק. על מידת התחרותיות של טניס הנשים בחלק מהתקופה, לא בטוח.

דורפן 3 ביוני 2015

אתה לא יכול לשפוט את התחרות כחלשה רק כי סרינה ניצח הכי הרבה. גראף ובוודאי נברטילובה הן מלפני המהפכה המזרח אירופאית בטניס. כשהגיעו המזרח אירופאית – שלפני זה נותבו על ידי השיטה לענפים אולימפיים שם שלטו – הן גירשו את המערביות . אז ההנחה צריכה להיות שהתחרות עלתה. ואז באה סרינה ושלטה מולן. במובן זה טניס הגברים עוד לא הגיע להשתתפות כלל עולמית – כי אין בו שחורים. אז לדעתי עוד לא ראינו הכל…

rami 3 ביוני 2015

מה זא אין בטניס גברים שחורים?
מונפיס? טסונגה? בזמנו ג'יימס בלייק?
אפשר לחשוב כמה נשים יש שחורות יש. וויליאמס 2X ו-סלואן סטיבנס.

איציק 3 ביוני 2015

צרפתי לא נחשב שחור, לא משנה באיזה צבע הוא…

גיל 3 ביוני 2015

זה לא משנה. חלק גדול מהזמן היו יריבות חזקות כמו הבלגיות, ונוס, שארפובה וכל שאר המזרח אירופאיות. אבל מה שיותר מרשים הוא שבגילה היא שולטת בצורה כזו. היא עברה פציעות ומחלות ולא הייתה תמיד מרוכזת רק בטניס ועדיין נראה שהשליטה שלה רק מתחזקת בשנים האחרונות.

דורפן 3 ביוני 2015

גיא – זה לא פוטנציאל. זה הישגים פר תקופת השיא שלה. זה לא דנקן אדוארדס שאולי היה הופך וקטש שלא השיג. היא פירקה את טניס הנשים ואת היריבה הגרמניה שלה לגמרי. וטכנית לא הייתה טניסאית כמוה.

לאנשי השורה התחתונה זה כנראה לא משנה.

עדי אבני 3 ביוני 2015

אני חושב שזאת עדיין נברטילובה

מאטראצי 3 ביוני 2015

התחושות שלי לגבי ויליאמס דומות מאד לדעות שלי על לברון, היא פריק פיזי ולכן הדומיננטיות שלה לא מרגשת אותי ואני שמח בנפילות שלה,
היא גם מנצלת חוסר תחרתיות בענף שלה,
התחושה שלי אגב דווקא עכשיו מתחיל דור טוב לטניס נשים

אשר 3 ביוני 2015

תמיד מתחיל דור טוב בנשים ותמיד סרינה שם לכפכף אותו

גיל 3 ביוני 2015

אני לא חושב שרוב התקופה הייתה חוסר תחרותיות. נכון שהיא חזקה יותר מכולם אבל תראה מה קרה לנדאל עם העוצמות שלו ואיך היא ממשיכה לשחק חזק. יכול להיות שדווקא ההפסקות שלקחה עזרו לה לשמור על רעננות לקראת סוף הקריירה שלה.

אילן 4 ביוני 2015

סלש???
תואר הטניסאית הגדולה אי פעם שמור למרטינה נברטילובה.

גיל 4 ביוני 2015

במה היא טובה מכריס אברט שזכתה באותו מספר סלאמים או מגראף שזכתה ביותר?

מעיין אוהד מכבי 4 ביוני 2015

גם אני סבור שסרינה היא הגדולה בכל הזמנים (ואני לא מחסידי הדירוגים והקביעות האלה), אבל סימן השאלה לגביה תמיד יהיה האם זאת תוצאה של איכות טניס שהיא הגדולה בכל הזמנים או רק (ובעיקר) עוצמות שהן הגדולות בכל הזמנים.

אביאל 3 ביוני 2015

לא חשבתי שאני אראה את נדאל מפסיד על החימר בפריז בשלוש מערכות, כמובן שידעתי שתיהיה ירידה יום אחד, באופן טבעי, אבל תמיד חשבתי שבפריז הוא הופך לקיר ולא משנה מה.

כל הדרך סלולה לדיוקוביץ׳ לגרנד סלאם הרציף.

איציק 3 ביוני 2015

נראה שפדרר ונדאל כבר לא מסוגלים לאתגר את נולה. פדרר עוד יכול להנות מהמשחק, לגבי נדאל אפילו בזה אני לא בטוח. מבחינת הכישרון נראה שנשאר רק מארי, אך הוא כנראה לא קורץ מהחומר הנכון. הסיכוי היחיד לדעתי שהוא לא יקח את כל הסידרה (בהנחה שלא יפצע) זה רק אם איזה נפיל יתפוס יום משוגע ויפציץ אסים במגרשים מהירים. גם אז זה לא בטוח, כי הוא יצטרך להתמודד גם עם ההגשות של נולה.

גלן 3 ביוני 2015

התעצבתי עד מאוד. לא מההפסד. מתחושת רוח אחרת מתמיד.

מאור 3 ביוני 2015

נדאל נראה אבוד. חלש. גמור.
השחקן שבעבר הלא רחוק היה מתאבד על כל כדור פשוט ויתר מראש לא פעם ולא פעמיים (למרות שלפחות בשתי המערכות הראשונות הוא ניסה לתת פייט).
היה עצוב לראות את מה שנשאר ממנו. כנראה שצדקו כל אלה שאמרו כל השנים שסגנון המשחק הפיזי שלו יגמור אותו עוד לפני גיל 30.

דורפן 3 ביוני 2015

מאור – קצת קשה להסיק מסקנות משני הפסדים על חימר ב…. כל החיים. ייתכן שההסבר הוא שקצת קשה לקחת את הרולאן גארוס עשר פעמים ב-11 שנה.

לשים דברים בפרופורציות: במאה ה-21 יש שלוש זכיות בגרנד סלאם לגברים אחרי גיל 30.

red sox 3 ביוני 2015

נא לדייק – 2 הפסדים על חימר בגראנד סלאם. שזה בדיוק טורניר אחד בשנה. הפסיד לא מעט (טוב, די מעט…) על חימר בטורנירים אחרים, שאיכשהו לא ממש נספרים בסטטיטיקות בעולם שהוא כולו סלאם-אוריינטד.
כך או כך, התחושה שלי היא שהוא היה מפסיד היום גם לטניסאי קצת פחות טוב מהטוב ביותר בנמצא, אבל זה משהו שלא נדע לעולם.

קובי 3 ביוני 2015

רפא היום במשחק גרוע אפילו לסטנדרטים של השנה,הפורהאנד,אחת החבטות הטובות בהיסטוריה,לא עבד בכלל,
3 וינרים! בלבד,די מדהים.נובאק לא במשחק כזה גדול,אבל מאוד יציב,אצלו הכל נראה כל כך קל,התזוזה שלו לא נופלת מרפא,
הבקהאנד מדהים בקלילותו,בכללי הוא לא נדרש להמון היום אבל גם היום היה ניתן לראות שהוא פשוט גדול על כולם היום ב2 דרגות לפחות.
מסכים עם העובדה שהוא פייבוריט להשלים את כל הסלאמים השנה,לפחות איך שהוא נראה כרגע,קשה להמר נגדו.
אבל הוא השחקן הטוב בעולם כבר מ2011 וכל הזמן די פישל בסלאמים,יחסית לדומיננטיות שלו לא זכה במספיק לפי דעתי.
מעניין לראות אם רפא יצליח להתאושש מזה,הוא נפל בעבר אבל תמיד חזר חזק וטוב יותר,הפעם זה נראה קצת שונה,אבל באמת כולי בתקווה
שיצליח לחזור לעצמו.בכל מקרה קריירה מדהימה.

אלון 3 ביוני 2015

אני מסכים אבל נגד דיוקוביץ עומדת אותה טענה נגד נאדל. הוא לא ניצח את נאדל על חימר בשיאו ואםילו לא בקרוב לשיאו(נאדל צל של עצמו העונה) כמו שנאדל לא ניצח מול פדרר ב2004-2007 על משהו שהוא לא חימר בגראמד סלאם.

בסוף הקרייירה שלו דיוקוביץ יהיהבדיון אבל בחצי דרגה פחות מנאדל ופדרר לדעתי.

אני חושב שמה שסופית בשבילי חותם את פדרר כגדול מכולם זה העוסדה שבגיל 34 הוא מקום 2 והיחידי שמאתגר את דיוקו בשיאו. נאדל ודיוקוביץ בגיל 34 לא יהיו באותו איזור חיוג בכלל לדעתי אם בכלל ישחקו עוד.

נ.ב
לא רואה את דיוקו לוקח גראנד סלאם קלאנדרי. זה פשוט קשה מדי.
נ.ב 2
עוד הטייה לטובת פדרר. 2004 2006 2007 זה 3 שנים של 3 גראנדסלאם+גמר בצרפת והפסד לשחקן החימר הגדול בהיסטוריה. זה רצף שאף אחד לא ישחזר לעולם לדעתי.

אלון 3 ביוני 2015

הדבר הכי קרוב שהיה לגרנד סלאם קחנדרי. וזה קרה שנתיים ברצף.
סליחה 2004 הוא הפסיד בשמינית. אז רק 20062007

דורפן 3 ביוני 2015

אלון – אני חושב שהסיבה העיקרית לעובדה שנדאל לא ניצח את פדרר עד 2007 הייתה שהיה בן פחות מ-21. מאז גיל 21 הוא לא הפסיד לו בגרנד סלאם כלשהו. אז גם אם אתה סבור שפדרר ירד קצת ברמתו (אני לא חושב שזה קרה עד 2010 בערך) גם נדאל לא היה קרוב לרמתו (על המשטחים האחרים). דג׳וקוביץ׳ ונדאל בני אותו גיל כמעט גם אם נדאל יותר ״זקן״ בשנות צמרת.

אלון 3 ביוני 2015

נאדל בגיל מנטלי ופיזי של 32 בערך.

לגיטימי שאתה חושב ככה. אבל זאת הנקודה. זאת דעה. לעולם לא נוכל להפגיש את פדרר בגיל 25 מול נאדל בגיל 25.
פדרר ב2008 היה חולה וזה פגע בו כל השנה.
2009 שווה דיון אבל כולם יגידו שזה לא היה פדרר בשיאו.

אלון 3 ביוני 2015

עוד נקודה שבעייתי להגדיר מה הכי טוב בהיסטוריה נחשב.
נסיט את הדיון לנ.ב.א.
מי יותר גדול? דאנקן ששומר על קריירה בטופ של הטופ כמעט 20 שנה.
או שאקיל שדרס אץ כולם ב2000-2002 ובשאר הקריירה היה סוג של אנדראציבר.

על שאלות שונות התשובות שונות. לדעתי הקריירה מגדירה והעובדה שהוא בטופ כל כך הרבה שנים עם הכי הרבה תארים.
אתה אולי מגדיר על פי המאזן ראש בראש

דורפן 3 ביוני 2015

תראה – לא היה לו יריב כמו נדאל עד 2007. הדומיננטיות שלו בטורנירים בהם לא פגש את נדאל הייתה די מרשימה. היו לו הזדמנויות לנצח (אגב, גם בפאריס – אבל בעיקר באוסטרליה כנדאל היה פצוע) אבל הוא לא הצליח. אני חושב שאולי אם היה מתחיל בדור קצת יותר קשה היה תחרותי יותר. נדאל ואחריו דג׳וקוביץ׳ קיבלו מהיום הראשון רף מאד גבוה.

אלון 3 ביוני 2015

זה דיון מעגלי. קשה לשפוט שחקן על התחרות שהייתה לו.

אני אישית לא חושב שנאדל הגדוך בכל הזמנים. שחקן חימר הכי גדול בפער. לוחם ווינר. ההישגים שלו מחוץ לחימר הם פחות מההישגים של פדרר מחוץ לדשא או של דיוקו בכללי. אבל אני אקבל דעה של כל אחד שחושב שהוא הכי גדול. כל תשובה פה לגיטימית.

זה דיון ךא פתיר.

דורפן 3 ביוני 2015

תראה – בסופו של דבר הסיפור יכול להיות רק כמה אתה דומיננטי מול תקופתך. ואז זה רוד לייבר…. ולגבי תקופתנו לא יכולה להיות שאלה. זו סרינה וויליאמס :-)

אלון 3 ביוני 2015

אין הרבה מקצועות שהתשובה חד משמעית
גורדן פלפס ואולי בולט… כל השאר זה עניין של טעם אישי

אלון 3 ביוני 2015

ולגמרי סרינה. למרות שהסבב נשים ןבאמת. מביך בחוסר יציבותו

דורפן 3 ביוני 2015

בעניין טעם אישי:
התחושה שלי מתבססת על אנשים כמו מונטנה, מראדונה, ג׳ורדן, מוחמד עלי – לאיש מהם לא המאזן הכי טוב – הכי הרבה יארדים, הכי הרבה ניצחונות, הכי הרבה אלפויות, הכי הרבה רצפים, אבל כולם השאירו את התחושה של הגדולים מכולם מסיבה אחת: המשחקים הגדולים (מלבד ג׳ורדן שהוא גם הכי טוב מההתחלה עד הסוף ונון-סטארטר לאיזשהו דיון)

נדאל היה שותף לארבעת המשחקים האפיים ביותר של שמונה השנים הללו – ווימבלדון 2008, אוסטרליה 2009, אוסטרליה 2012 (נדמה לי – משחק שש השעות) ופאריס מול דג׳וקוביץ׳ בעונה שעברה ויצא מנצח משלושה. בסופו של יום זה נחרט אצל אנשים יותר מאשר הישגים סטטיסטיים.

מתן גילור 3 ביוני 2015

רונן, לצמצם את זה למושג "הישגים סטטיסטיים" זה קצת (הרבה) מקטין את המציאות.
יש פדרר ויש את שאר הגדולים:
http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records

יריב 3 ביוני 2015

בהכי הרבה אליפויות, גם ג'ורדן הוא רק עשירי (יחד עם פיפן, ג'אבאר וקוזי) – אחרי הורי וכל מיני שחקנים ששיחקו עם ראסל (וראסל, כמובן).

דורפן 3 ביוני 2015

נכון – אבל בשיפוט מול תקופתו. ומול התקופה שיש ליגה אחת ומול התקופה שיש יותר מ-25 קבוצות – וכמובן כשחקן עיקרי להבדיל מהורי. אבל גם הוא נשפט בעיקר על תקופת שיא.

דיזידין 4 ביוני 2015

כהערת ביניים, מתוך ספרי המונומנטלי שלעולם לא ייכתב "הפילוסופיה של בחירת הספורטאים הגדולים בהיסטוריה":
בכדורגל זה אחרת. בכדורגל אפשר לשפוט שחקן גדול אבסולוטית, בלי קשר לתקופה.

יריב 4 ביוני 2015

בכדורגל אפשר לשפוט שחקן גדול אבסולוטית בלי קשר לתקופה? אנא הסבר ונמק. מה מיוחד בכדורגל?

אגב, לטעמי לפני שנכנסים לדיון כזה צריך להגדיר למה הכוונה בכלל. הכוונה בטניס יכולה להיות "שחקן א' טוב מב' אם במשחקים (היפוטתיים) שהיו נערכים בין שניהם בשיאם שחקן א' היה מנצח יותר מחצי. הכי טוב הוא זה שטוב מכל האחרים.", ואז סביר שאין כזה בכלל, כי הגדרת הטוב איננה טרנזיטיבית. אפשר לתת הגדרות אחרות, אבל משום מה לא נוהגים לתת הגדרות בכלל.

דיזידין 4 ביוני 2015

קודם כל אתה צודק.
גם בתמיהה כלפי הקביעה שלי וגם בכל השאר.

עם זאת אני איתן בדעתי לגבי הכדורגל.
זה נושא מורכב, כי כפי שכתבת,קודם צריך להגדיר למה הכוונה.
ומה שמסבך את העניין עוד יותר זה שההגדרה משתנה מענף לענף.

אז בלי להיכנס להסברים ארוכים, הפעם אסתפק בדוגמה, אולי היא תקלע גם לאינטואיציה שלך.
אני אומר שלא צריך לדעת שום דבר על שחקני התקופה כדי להבין שקרויף ומראדונה וזידאן ומסי הם בגדולים ביותר.
(כמובן שצריך לקחת בחשבון את השינוי שחל באתלטיות הנדרשת מהשחקנים) פשוט צריך לראות אותם משחקים ומבינים.
לעומת זאת, אי אפשר לשפוט את אוסקר רוברטסון ואת דוקטור ג'יי ואת מג'יק ג'ונסון ואת קובי בריאנט בלי להכיר את התקופה ואפילו את ההיסטוריה של המשחק.

יריב 4 ביוני 2015

ובכן, לא קלעת לי לאינטואיציה.
עם זאת, שתי נקודות:
1) לדבר על "בגדולים ביותר" זה הרבה יותר פשוט מ"הגדול ביותר", זה משאיר הרבה אפור. כמו שדורפן ציין לאחרונה, יש כנראה 6-8 שהם מקובלים קונצנזואלית כחלק מהעשרה הטובים ביותר (הוא דיבר על כדורסל), ואז אין צורך להיכנס לפרטים נוספים.
2) כדורגל הוא משחק שמשתנה לאט, גם מבחינת החוקים וגם מבחינה תרבותית. יכול להיות שזה מקל עליך לקבל החלטות בעניין. עדיין, אתה מגביל את עצמך למחצית המאה האחרונה – אתה לא משווה את השחקנים האלו לאלו שהיו ברשימה שהזכיר דורפן לאחרונה (השחקנים הגדולים בהיסטוריה בספר מ1980, קרויף היה ברשימה הזו).

דיזידין 4 ביוני 2015

לפעמים הגדול ביותר זה הכי קל, וארבעת הגדולים זה יותר קשה. עיין ערך NBA.
אבל הכל הולך.

זה שכדורגל משתנה לאט זה פקטור חשוב, אבל לא העיקרי.
ואני נאלץ להגביל את עצמי 50 שנה אחורה כי זה מה שראיתי.
בסופו של דבר צריך לראות שחקן כדי לשפוט את גדולתו.
שום סטטיסטיקה לא תספיק (אלא אם כן מדובר בבייסבול)

גיל 3 ביוני 2015

הבעייה עם נדאל כטוען לכתר הטוב בכל הזמנים היא החד צדדיות של הגראנד סלאמים. 9 מתוך 14 היו על חימר. משנת 2010 כשהוא בן 24 ואמור להיות בשיאו, הוא זכה רק בסלאם אחד שאינו חימר. זה מעט מדי לטעמי.

רונן דורפן 4 ביוני 2015

נו – ואם שני גרנד סלאמים היו על חימר ואחד על מגרשים קשיםֿ? אולי זה היה משחק לטובתו?

הטיעון העיקרי לכך שהוא הטוב בתקופתו – לא מרוד לייבר – הוא שראש בראש בגרנד סלאמים הוא ביתרון מטורף על שלושת האחרים. היתרון שלו על פדרר ראש בראש הוא על חימר הוא על חימר ומגרשים קשים בחוץ – רק באולם פדרר טוב יותר על קשים. הוא מעולם לא הפסיד לא בגרנד סלאם לא על חימר ולא על קשים. מ-ע-ו-ל-ם. וזה כולל 0-3 על מגרשים קשים. זה קצת מביך.

על דג׳וקוביץ היתרון הוא 9-4. נכון שיש שוויון מחוץ לחימר – אבל דג׳קוביץ׳ הוא שחקן חימר בדיוק כמוהו. הם גדלו שניהם רק על המשטח הזה. זה לא שהוא תפס אותו באיזה יתרון מקרי. בכלל מחוץ לגרנד סלאמים הפער לטובת נדאל על חימר הוא רק משחק אחד. דג׳וקוביץ׳ די שווה אליו לאורך הקריירה בחימר – עד שזה מגיע לגרנד סלאם.

עכשיו – כשבאים לנתח שלושה שחקני על בתוך התקופה שלהם – למאבקים ביניהם במשחקים החשובים ביותר יש חשיבות עצומה. זה כמו עונה רגילה ופלייאוף. אם אתה רוצה את זה בתרגום לכדורסל: אני לוקח את פדרר בעונה הרגילה אבל את נדאל בפלייאוף.

גיל 4 ביוני 2015

אין ספק שהוא היה עליון על פדרר במפגשים ראש בראש אבל לא על דג'קוביץ'. שם הוא 23-21 על כל המשטחים אבל דג'וקוביץ' 12-10 עליו בגמרים. לנדאל יש יתרון עליו בסלאמים שנובע ברובו מהרולאן גארוס. והנקודה היא שלמרות ההישגים שלו התקופה שבה שלט בטניס הייתה מאוד קצרה ביחס לזו של פדרר.

דורפן 5 ביוני 2015

כן – גיל. הרולאן גארוס. שני שחקני חימר שגדלו על חימר התמודדו שבע פעמים על המשטח האהוב העליהם ונדאל ניצח שש. אולי זה צריך להחשב נגדו? מה בדיוק הבעיה? המשחק השבוע הוכיח שזה לא אוטומטי- אין לדג׳וקוביץ׳ בעיה טכנית-מוסרית-חוקית-תקנונית לנצח על חימר את נדאל – הוא פשוט הפסיד כי נדאל היה יותר טוב.

ומה שאמרת בדיוק. בעונה הרגילה – דג׳וקוביץ׳. בפלייאוף – נדאל.

אם אתה כל כך נחוש להגיד שהצלחות על חימר פחות חשובות אז טיפ טיפה עובדות. על חימר משחקים כמעט מחצית הסבב, הוא באנדר-ייצוג בגרנד סלאמים. אם הייתה בכל מתלונני החימר קצת מחשבה אובייקטיבית הם היו מבינים שהגרנד סלאם הבאמת פחות משקף מקצועית הוא על דשא. עם כל האהבה לווימבלדון הוא על משטח שלא משחקים עליו. אז הוא באמת פחות משקף טניס אמיתי (במאה ה-21)

דן דן 3 ביוני 2015

כל מילה. ויש לפדרר רצפים מדהימים של חצאי גמר, וגמר, ו 3-4 שנים בהם הגיע לכל נגמרים ולקח לפחות 2 סלאמים:
2004: לקח 3 והפסיד בשמינית גמר בצרפת
2005 לקח 2 והפסיד בחצי של אוסטרליה וחצי גמר בצרפת
2006 לקח 3 והפסיד בגמר בצרפת
2007 לקח 3 והפסיד בגמר בצרפת
2008 הפסיד בחצי באוסטרליה, גמר בצרפת ווימבלדון וזכה בארה״ב
2009 גמר באוסטרליה וארה״ב, זכיה בצרפת ובווימבלדון

אלו 6 שנים מטורפות שלא ישוחזרו, וגם 4 תארים בשנה של נובאק לא מתחרים בשליטה כזו

אלון 3 ביוני 2015

דא 2009 פדרר לקח 2 גראנד סלאם ובשניים האחרים נפסיד מערכה מכרעת בגמר. אם כבר מישהו קרוב לגראנד סלאם קלנדרי…

דורפן 3 ביוני 2015

דן דן – אי אפשר להשוות את מה שקרה כשהיה שחקן על אחד למצב בו היו שניים ושלושה. שלושת התארים של דג׳וקוביץ׳ ב-2011 הם המרשימים ביותר כי נדאל ופדרר טובים מאד מאד באותה תקופה.

דן דן 3 ביוני 2015

שוב, אני לא קונה את היריבים החלשים של פדרר באותה תקופה, מי יודע כמה סלאמים היו לסאפין, רודיק, או יואיט בלעדיו? רודיק הגיע לגמר ווימבלדון ב 2009 אפילו.., אני מסכים שב 2011 נובאק התמודד מול יריבים יותר קשים, בעיקר בשלבים מאוחרים, אבל איפה הוא היה בין 2008 (זכייתו הראשונה) ל 2011? ואיפה השליטה ב 2012-2013?..

מה שמייחד את פדרר זה שברגע שהוא הגיע לרמה הגבוהה הוא פשוט שלט בעולם הטניס למשך 6 שנים בצורה מדהימה, משהו שנובאק לא עשה, וגם עוד שנה טובה ב 2015 לא תשנה את זה.., אי אפשר להאשים את החוסר ביצועים של נולה בין 2008 ל 2011 בתחרות/גיל/שום דבר אחר

וזה מה שמדהים בפדרר, ההתמדה ברמה גבוהה מול תחרות קשה, 6 שנים ראשונות פשוט של שליטה מטורפת, וגם אח״כ מ 2010 עד היום, אז הוא לקח ״רק״ שני סלאמים, אבל הופיע בעוד 2-3 גמרים, והגיע רחוק ברוב הסלאמים, זה לבדו שווה לקריירה של אנדי מארי, הטניסאי ה 4 הכי טוב ב 7 שנים האחרונות (רק בשביל פרופורציה)

דורפן 3 ביוני 2015

הם לא היו חלשים אבל לא ראיתי מומחה רציני שטוען שהם ברמה של נדאל ודג׳וקוביץ׳. למשל העובדה שסאפין היה אלכוהוליסט ודווידנקו מכר משחקים בוודאי לא סייעו למורשת שלהם.

red sox 3 ביוני 2015

אני לא מצליח להבין אותך.
אי אפשר לשפוט את סרינה על רמת היריבות שלה כי היא עשתה אותן קטנות, אבל זה עומד נגד פדרר?
איך זה מסתדר עם המנטרה שלך (שאני מאוד מסכים איתה) ש"לא ניתן לשפוט גדולה אוביקטיבית של ספורטאי אלא מול תקופתו"?

דורפן 3 ביוני 2015

רד סוקס – פשוט פדרר לא גימד את יריביו המרכזיים בכל תקופה. סרינה כן.

אלון 3 ביוני 2015

לא גימד אץ יריביו המרכזיים? הוא עשה מיואיט סאפין רודיק ושות' אבק.מערכה מולו הייתה נס. לא אשמתו שזה מי שהיה בתקופה הזו.
גם מול ווארניקה פרר ברדיץ צונגה ושאר החברה המאזן שלו מטורף.

סופרפלי 4 ביוני 2015

+ 1

דיזידין 4 ביוני 2015

בשביל לדעת שסאפין לא קרוב לפדרר ושרודיק לא קרוב לפדרר לא צריך לספור תארים.
פשוט צריך לראות אותם משחקים.

רונן דורפן 4 ביוני 2015

תקרא שוב ותראה מה כתבתי. סרינה תמיד גימדה את יריבותיה. פדרר רק את הסט המוקדם יותר. וזה לא עניין של גיל. הוא בחיים לא היה מגמד את דג׳וקוביץ ונדאל.

TD 3 ביוני 2015

לכן בשבילי הזכייה של פדרר בווימבלדון 2012 היא מהחשובות והמרגשות בקריירה שלו (ולא בגלל שעשה זאת בגיל 30). כולם היו שם בשיאם – נדאל אחרי עונת חימר רוטינית (בה הפסיד רק על החימר הכחול), דג'וקוביץ שגילה את השיא רק שנה קודם וזכה באוסטרליה בתחילת השנה (בגמר הארוך מול נדאל), ומארי שזכה מיד אח"כ במדליה ובארה"ב. והוא עתיק בגילו (בפער משמעותי מהחברים המוזכרים מעלה) והרבה אחרי שיאו.
צפו שוב במשחקים ותראו שדג'וקוביץ ומארי שיחקו מולו ברמה הגבוהה ביותר שלהם (בניגוד לנדאל היום) והוא יכל להם.

עמי ג 4 ביוני 2015

בתור אוהד של פדרר, ומי שלמד להעריך את הגדולה של נדל, לנולה יש הרבה מה לטעון בדיון על הגדול בכל הזמנים.
הוא צמח בתווך בין שני הענקים הללו, התעלה עליהם, ויכול לצבור עוד הרבה תארים עד לסיום הקריירה.
הוא כל הזמן משפר את המשחק שלו. תראו למשל כמה הוא עולה עכשיו לרשת ושולט בה. זה לא מקרה שהשנה הוא כל כך דומיננטי, וזה לא רק בגלל שנדל נחלש ופדרר מזדקן.
כל הסבב נהיה הרבה יותר חזק. את מארי נוטים לגמד משום מה אבל הוא שחקן ענק עם 7 גמרי גראנד סלאם ושתי זכיות. אם מישהו יכול למנוע מג'וקו גראנד סלאם קלנדרי זה בעיקר הוא.

מנינג 3 ביוני 2015

וורינקה יקח את הרולאנד גארוס

גילי פלג 3 ביוני 2015

אין לפסול אפשרות שסטאן ווארינקה ינצח אותו בגמר ( אם יעבור את החצי.. ). הוא חזק כמו סוס ואם הוא תופס יום אי אפשר לנצח אותו. זה מה שהוא עשה לנדאל בגמר באוסטרליה. זה נראה כרגע קצת קלוש אבל לא אפול מהכיסא..

גילי פלג 3 ביוני 2015

רק עכשיו רואה את התגובה של מנינג לפני..

אורליוס 3 ביוני 2015

ומארי גם יאתגר אותו בחצי

אשר 3 ביוני 2015

את האהבה שלי לפדרר אין רציונל
את השנאה שלי לנדאל אי אפשר להסביר
אבל מאז 2007 יש רק 2 שחקנים שיגרמו לי לקום ב 4 בבוקר
שחר פאר בגלל הפרובינציאליות (לעולם לא אשכח את אוסטליה 2007)
והג׳וקר מאז מונטראול 2007 בגלל הטניס וגם בגלל הקטעים

היסטוריון של ספורט 3 ביוני 2015

לתחושתי פדרר לא אמר את המילה האחרונה..וייתכן שהיא תאמר בווימבלדון השנה עם הגביע ביד.

אלון 3 ביוני 2015

אני ממש רוצה להאמין בזה אבל זה דורש שיותר מדי דברים יסתדרו..
שנה שעברה פדרר נתן טורניר מושלם בווימבלדון קיבל הגרלה נוחה נאדל עף מוקדם שיחק גמר מדהים ועדיין הפסיד לנולה ב5 מערכות.
צריך שהוא יגיע בכושר מעולה(לא מובן מאליו).
לקבל הגרלה סבירה
ושדיוקוביץ לא יגיע לגמר( אפשרי אם הוא יתקל במארי בדרך). בקיצור זה שילוב של מלא גורמים.
אבל הלוואי. גראנד סלאם שלו מול דיוקוביץ בגיך 34 בזמו שנאדל נראה ככה יהיה תענוג לכל אוהד

עקברושי 4 ביוני 2015

פדרר משלשל על נדאל

Selby 4 ביוני 2015

אנטי קליימקס מוחלט שכל כך מתאים לו להסתיים בדאבל פולט. ג'וקוביץ' לא שיחק ברמה גבוהה יותר מששיחק בגמר לפני שנה.
אבל נדאל לא שיחק בכלל אלא רק הכה כדורים לאמצע המגרש ואפילו קצר יותר.
הוא עשה זאת שוב ושוב ושוב שוב, כאילו רק חיכה לרגע שבו זה יסתיים והוא ייגאל מיסוריו.
מעבר לשחיקה הפיזית זה כאילו שהוא סוחב על עצמו מעמסה נפשית. זה לא קל להיות רפאל נאדאל, אחד מגדולי הספרטאנים של זמננו, לא רק בספורט בהכל. לא קל להילחם על כל כדור נקודה אחר נקודה, משחקון אחר משחקון, מערכה אחר מערכה, משחק אחר משחק, טורניר
אחר טורניר, שנה אחר שנה.
יש שחקנים עם סגנון דומה, פרר למשל, אבל הם עושים את זה במעמדים הרבה יותר קטנים והרבה פחות מלחיצים, מה גם שהם הרבה פחות ווינרים. הם לא חוו את הלחץ העצום בלבוא להגן על גראנד סלאם שנה אחרי שנה כבר עשור, את הפחד שהפסד אחד ואתה מאבד כל כך הרבה.
אז האפקט על שחקנים כאלה הוא בעיקר פיזי, משהו דומה לאפקט על רץ מרתון מהשורה השנייה שרץ יותר כדי להרוויח יותר פרוטות.
נדאל נראה היום מצולק מנטלית.
וכמובן שאני לרגע לא מזלזל בנסיגה הפיזית העצומה.

אם לא תקרה סנסציית המאה בטניס ביום ראשון הסרבי יהיה השלישי שמשלים זכייה בארבעת הגראנד סלאמס ב6 השנים האחרונות אחרי שבמשך יותר מ40 שנה רק אחד השיג את זה. זאת זילות של ההישג הזה וזה קורה אך ורק בגלל ההומוגניזציה של המשטחים והכדורים.

רומן 4 ביוני 2015

זה ממש נכון מה שאתה אומר על ההומוגניזציה

יותם 4 ביוני 2015

תוכל לפרט על ההומוגניזציה?

Selby 4 ביוני 2015

היום ההבדל במהירות המשטח והכדור בין ארבעת הסלאמס הוא אפסי אם הוא בכלל קיים.
רואים בדיוק את אותו הטניס בכל טורניר, אפס וריאציות.
עד שנת 2000 בערך ובמיוחד בשנות התשעים היה שוני עצום. כמעט לא הייתה חפיפה בין השחקנים שהגיעו לשלבים המאוחרים בווימבלדון ואלה שהגיעו רחוק ברולאן גארוס.
סגנון המשחק היה כאילו משני כוכבים שונים.
כלומר היה פה תהליך, האטה דרמטית של הדשא, המהרה מתונה של החימר וגם במגרשים הקשים היה שינוי. הייתי אומר שעד 2007 בערך ניו יורק נחשב מהיר בהרבה ממלבורן והיום הם די שווים.

ההבדל שנותר הוא בתנועה, לחימר יש את עניין הגלישה(למרות שג'וקוביץ' המציא שיטה לגלוש על כל המשטחים, מדרסים בנעליים תוצרת ישראל אם אני לא טועה, אין לי מושג איך הוא עדיין לא סובב את הקרסול). על דשא צריך לרוץ עם ברכיים טיפה מכופפות(יש שאומרים שזה מקשה על הפציעה בברך של נאדאל בשנים האחרונות). אבל זה בעצם הכל. כדי לזכות בכל הארבעה אתה צריך להיות שחקן של 6-7 זכיות בסלאמס ואז מתמטית רוב הסיכויים שזה יתחלק בין הארבעה. אתם תראו שגם השחקן הבא שיגיע למספרים האלו יזכה בכל הארבעה. לעזאזל, אפילו מארי לא כזה רחוק מלעשות את זה והוא ממש לא שחקן היסטורי כמו השלושה האחרים.

אני יכול להרעיף באנקדוטות כמו איבניסביץ' שזכה בווימבלדון למרות שלא היה טוב מאיזנר או אפילו מקרלוביץ' בשום אספקט של המשחק.
אבל בשורה התחתונה מי שטוען אחרת למעשה חולק על דברי השחקנים עצמם. זה מבוסס על עשרות ראיונות, הודעות, ציוצים וכדומה שקראתי. חלק מהשחקנים מתנגדים לכך. אחד או שניים אפילו אמרו בשיא הרצינות שביום חם בפיליפ שאטרייה התנאים יותר מהירים מבמגרש המרכזי בווימבלדון.

חלפס 4 ביוני 2015

מסכים לחלוטין

תומאס נוימן 4 ביוני 2015

לכן אגאסי כל כך גדול ובלתי מוערך מספיק. כי הוא זכה בכל הארבעה בשנות ה 90 כאשר המשטחים עדיין היו שונים לחלוטין.

איציק 4 ביוני 2015

למה לא מערך? שחקן ענק ללא צל של ספק.

דורפן 4 ביוני 2015

זה נכון – אגאסי זכה בתנאים הכי שונים.

אלעד ב.א. 4 ביוני 2015

אתה צודק בעיקרון, אני אמקד את דבריך:

המשטחים היום כמעט באותה מהירות, הבדלים קלים באיטיות בפאריס לעומת המהירות בווימבלדון כאשר אוסטרליה וארה"ב באמצע.
אבל…

ההבדל עדיין קיים בבאונס, בקפיצה של הכדור: בפאריס הוא עדיין קופץ גבוה יותר ובווימבלדון נמוך יותר. ושוב, אוסטרליה וארה"ב ממוצע של שניהם.

אלעד ב.א. 4 ביוני 2015

ואגב יום חם בשאטרייה – אתמול אחרי המערכה הראשונה, נולה התלונן פעמיים בפני השופט שלא מרטיבים את החימר מספיק בין המערכות.

יותם 4 ביוני 2015

תודה. האם שינו משהו במשטח עצמו (סוג דשא אחר, מרטיבים יותר את החימר),או שהסגנון השתנה?

Yavor 4 ביוני 2015

לא ידעתי שזה כך, אבל אם כן – אני מברך.
לדעתי לא צריכים להיות הבדלים בין המגרשים, או לפחות שיהיו מינימליים. ככה אתה באמת יכול להשוות מי טניסאי יותר טוב, ולא מיהו טניסאי נישה שעף בסיבוב ראשון בסלאם אחד וזוכה באחר.

TD 4 ביוני 2015

מצד שני, הגיוון מוסיף עניין וכשהיה מישהו טוב בכל המשטחים (כשהם עוד היו שונים משמעותית) אז הוא באמת מיוחד (למשל בורג).

איציק 4 ביוני 2015

כמה טוב ששמת את השם בורג. בדיוק רציתי לכתוב שהדיון על הגדולה של שלושת אלו בלבד לא הוגנת. מבחינתי, כאוהד פדרר מושבע, בכול זאת יש אחד שגדול ממנו (למרות קריירה קצרה יותר ופחות גראנד סלאמים), וזה הקרחון השבדי, ביורן בורג.

matipool 4 ביוני 2015

אני חושב שזה לא יהיה הימור גדול לנבא שדג'וקוביץ' יסיים את הקריירה עם יותר תארי ג"ס מנדאל ( לצערי ) ואולי גם יסכן את פדרר .
לא רואה מישהו שיכול לעצור אותו בשלוש השנים הקרובות מלהשיג לפחות 7-8 תארים . אנדי מארי ייקח פה ושם , אולי גם ווארינקה ועוד מישהו . רק פציעה קשה יכולה לעצור אותו באמת .

גיל 4 ביוני 2015

אי אפשר לדעת כלום. הרי עד לפני שנה כולם היו בטוחים שנדאל יעבור את פדרר כי הרי יש לו לפחות עוד 2 זכיות בצרפת והוא בטח יזכה בגראנד סלאמים אחרים. יש פציעות, שחקנים חדשים מגיעים, וגם נדאל ופדרר אולי לא אמרו את המילה האחרונה.

TD 4 ביוני 2015

"לא רואה מי יכולה לעצור אותו…"
את המשפט הזה בדיוק אמרו על פדרר אחרי שזכה באוסטרליה 2010 (נדאל היה פצוע ודג'וקוביץ ומארי השתרכו מאחור). אמרו את זה על דג'וקוביץ אחרי השנה המרשימה שלו ב-2011. אח"כ אמרו את זה על נדאל ב-2013 לאחר שזכה בארה"ב וחזר לנצח את דג'וקוביץ. אני בטוח שאמרו את זה כבר קודם על מישהו אחר. כנראה שזה לא כל כך פשוט.

Georgie Best 4 ביוני 2015

נדאל גמור, חשבתי כך לפני הטורניר – אפשר היה לראות את זה בטורנירי ההכנה שם הובך פעם אחר פעם ואין מה לעשות, הוא תמיד היה שחקן שנשען על המהירות, זריזות הרגליים והכוח שלו. אחרי סדרת פציעות מאוד קשה, קשה להאמין שנשאר לו מה למכור.
בהשאלה לכדורגל זה כאילו גארת' בייל יאבד עכשיו את המהירות שלו, הוא יהיה שחקן בינוני להחריד בניגוד למשל לאיזה גאון כדורגל סטייל פדרר שתמיד נשען על הקלאסה והיכולת הטבעית שלו, מעולם לא מזיע, כ"כ אלגנטי, רוצה לומר – פציעה זהה תשפיע הרבה יותר חזק על נדאל מאשר על פדרר…
דיוקוביץ' פייבוריט אבל לא הייתי מזלזל ביריבים שלו – מארי בכושר פנטסטי, הלך לו מצוין במשחקי ההכנה על החימר וסטן וואורנקה (כפרה עליו, מעריץ אותו שנים, טניס פנטסטי עם בקהנד יד אחת מהפנט) במשחק נתון יכול לשחוט שחקנים.

Comments closed