לברון. המוציא לפועל של תכניות

הוציא לפועל בדיוק מעורר השתאות את התכנית להפיכתו לשחקן הטוב בעולם

LeBron James I Cant Breathe

לברון ג׳יימס הוא במידה מסויימת קרבן של מייקל ג׳ורדן. אני מקווה שהקרבן האחרון למעלליו של האיש ההוא. ואולי הקרבן הכי עצוב שלו.

כי ככה: קובי בראיינט הכריז שהוא רוצה לשחק כמו מייקל ג׳ורדן. לא יצא. רחוק ממייקל. אבל התוצאה הייתה נפלאה – שחקן מופלא שבמופלאים ואלוף גדול. עשה את המקסימום שהוא יכול. הוא לא באמת קרבן של ג׳ורדן – הוא מי שקיבל ממנו השראה.

גם לברון חתיכת שחקן. אבל בגלל שבאיזשהו מקום אני מרגיש שהוא אדם מעמיק מבראיינט הוא היה יותר מדי עסוק בנראטיב ובסיפור ובנסיון לבנות את הסיפור. ויש לי תחושה שזה קצת בגלל מייקל ג׳ורדן ברקע. לברון תמיד מסביר מה הוא עושה והתוצאה של הדבר הזה היא קצת קומי-טרגית. כי הוא לא רק חסר חן, הוא גם נתפש כמי שמהנדס את הסיטואציה.

האם הוא הסופרסטאר הראשון לחבור לסופרסטארים אחרים כדי לשפר את סיכויי האליפות שלו? לא. אבל קווין גארנט לא הוציא הצהרה על חלום לשחק בסלטיקס וכו׳ וכו׳. הוא הלך למשרד ואמר למקהייל שמספיק לו בוולבס ושיעשה דיל. וכל אוהד כדורסל שמח לראות אותו משחק על האליפות וזוכה בה. ואתם יודעים מה? גם בראיינט עדיף עם הדרישות שלו שזה יעוף וזה יחזור. כי הוא עשה את זה בבלגנים מאחרי הקלעים. לא בתכניות טלוויזיה ומכתבים פתוחים.

*

קחו למשל דווקא את החלק שיותר אהבנו עם לברון. כשהוא חזר לקליבלנד לסוגר מעגל. מה הוא  צריך לכתוב מכתב שמסביר שהוא רוצה לגדל את הילד שלו בצפון אוהיו או לעזור לפתח את הכלכלה המקומית?

תהיה אב למופת, תפתח את הכלכלה, תביא את האליפות ההיסטורית לקליבלנד. אנשים ישימו לב, אל תדאג. מצד שני מה אתה מספר לנו מראש? אולי לא תמצא חן בעיניך הקבוצה ותרצה לעזוב? אולי חלילה בסוף הקריירה תתגרש והאישה הבאה תהיה כוכבת בהוליווד ותצטרך להיות אב למופת אבל בבוורלי הילס?  מה אתה צריך לספר לנו מראש מה קורה?

וברמת המיקרו: מה אכפת ללברון שנדע מי סימן את התרגיל? ואם בלאט, שממילא היה אז על הקרשים, סימן ״תנו את זה ללברון ושיזרוק ג׳אמפ שוט מהפינה״ אז מה? מישהו יחשוב שיש פה איזשהי גדולת כדורסל מלבד העובדה שלברון קלע את הזריקה הזו? גם ברמה היותר נרחבת של ״מי בעל הבית״ אנחנו לא טפשים. אנחנו רואים בקבוצה כמו גולדן סטייט או סן אנטוניו יש שיטה מובהקת יותר ובקבוצות עם לברון באופן טבעי ומוצדק יותר חופש פעולה של הסופרסטאר. ואני אומר: לברון, תפסיק להיות הפרשן! אתה שחקן די בסדר.

*

אהה, נראה לכם טור שלילי על לברון? אז נעשה פה תפנית חדה. המוח הזה של לברון ג׳יימס, שלא פעם עסוק מדי בתמונה הרחבה של פרסונה תקשורתית היא הסיבה שהוא עומד בציפיות  העצומות שהושמו עליו כבר כילד. ולשניה אל תזלזלו בזה: לברון הוציא לפועל בדיוק מעורר השתאות את התכנית להפיכתו לשחקן הטוב בעולם. זה דבר קשה מאין כמותו.

היו עוד שני כדורסלנים בהיסטוריה שהציפיות עליהם מהיום הראשון היו גבוהות כל כך בגלל הדומינטטיות הפיזית שלהם על העמדה ועל המשחק. ווילט צ׳מברליין ושאקיל אוניל. וגם ווילט וגם שאקיל עברו תהליך ארוך עד שהוציאו את הפוטנציאל הזה מהכוח אל הפועל. אצל לברון זה קרה מהר יותר. לא מהר יותר מבחינת הזמן שלקח לו לזכות באליפות – האליפות היא תוצאה של הרבה מאד עניינים מסביב – אלא המהירות שבא הגיע הפרודיגי לשלמות במשחקו. ואם אצל ווילט ושאקיל זו הייתה עבודת כוונון של מאמן, לברון מצא את דרכו לבד. מהיום הראשון הייתה לו הבנה טובה מאד של מה הוא צריך לעשות ומה צריכה לעשות הקבוצה.

נכון, לפעמים אמרו לו שהוא לא דומיננטי מספיק ברגעים המכריעים ולפעמים שהוא מנסה לעשות יותר מדי. אבל אלו לא היו בעיני בעיות מקצועיות. פשוט היו לו ימים פחות טובים ואפילו סדרות בהן קצת נחנק. לכן הוא לא ג׳ורדן. אבל בשום שלב לא ראיתי שחקן מבולבל ואובד עצות שלא מבין מה צריך ומה רוצים ממנו. הוא לא נתקע לרגע.

*

הפסקה קלה כי אנחנו ערב הגמר וחשוב להלל ולשבח. כשלברון לא מתכנן לברון מצויין.

איש אחראי וספורטאי על לדוגמא. כל סופרלטיב בעולם מגיע לו על העמדה שלקח על עצמו בכל הפרשיות האחרונות של רצח שחורים על ידי שוטרים לבנים. לברון לא שכח מאיפה בא. לברון יודע מה החיים היו יכולים להיות עבורו אם לא היה כוכב כדורסל. אני חושב שבגלל זה הסעיר אותו כל כך סיפור טרייבון מרטין. שהוא לא ילד שעמד על המשוואה בין ספורטאי על או ראפר או פושע. אלא ילד טוב שהצטיין בלימודים ופשוט נורה למוות כי לבש קפוצ׳ון. ונפל לתוך הכוונת הסטריאוטיפית של אמריקה.

גם כשאיזה פושע זוטר מת כשהוא בידי המשטרה זה נורא. אבל נדמה לי שלברון ראה פה מישהו כמותו. נורמטיבי, עובד קשה אבל בלי כישורים ששווים מאות מליוני דולרים לכלכלה.

*

אינדיוודואלית הוא השחקן היחיד שאפשר לבנות סביבו כיום אינסטנט-קונטדנדרית. עם דנקן אולי תבנה את זה יסודי יותר אבל זה מחייב הרבה יותר עבודה. לברון זה מידי ולא בגלל ההתקפה שלו אלא בגלל המבנה שהוא נתן לקבוצה. בגלל שאני רואה בו שחקן ״מהסוג הרביעי״. הגדרה שלרוב השתמשתי בה בכדורגל.

הסוג הראשון של השחקן עולה למגרש ומנסה פשוט להצליח מול השחקן שמולו. והסוג השני של השחקן לא רק מנסה להצליח אלא מבין מה הוא צריך לעשות בתוך התכנית של הקבוצה. והסוג השלישי הוא השחקן שגורם לתכנית הפעולה של הקבוצה לצאת אל הפועל ומבין מה הקבוצה כולה מנסה לעשות. כבר אלו ייחודי סגולה. והסוג הרביעי והסופר נדיר הם אלו שלא רק מבינים מה הקבוצה צריכה, אלא מבינים מה סט היכולות והחיבור המנטלי של השחקנים האחרים בקבוצה ומוציאים אותם מהקשיים. וזה לברון, הוא חושב עבור חמישה אנשים. הוא לא מתלונן על החסרונות של החברים שלו, הוא מחפה עליהם.

זה נכון אצל הקטנים – הדלבדובאים והמריו צ׳למררסים -אבל גם אצל הגדולים. כשקיירי אירווינג קלע העונה 55 ו-57 נקודות שאם זה קורה בקבוצה של בראיינט, בראיינט דורש שיעבירו את השחקן. ואם זה קורה בקבוצה של ג׳ורדן אז ג׳ורדן פשוט קולע 60 במשחק הבא. ואם זה קורה אצל לברון הוא פשוט מרוצה. ומצד שני מבין שאסור שקיירי אירווינג ינהל את המשחק מהפוינט כי אין לו כרגע את תבונת הכדורסל כדי לעשות זאת. ואגב, לברון מנתח מאמנים בדיוק כמו שחקנים. זה הוא מבין וזה לא. כן, הוא מעל המאמן.

אם נשאר בכדורגל לברון הוא צ׳אבי אבל עם היכולות של כריסטיאנו רונאלדו.

*

שיתחילו כבר.

ספלאש-אולוגיה
משחק מספר 1. כח אדם

145 Comments

בליקי 4 ביוני 2015

טור פשוט יפהפה רונן.

ועדיין לדעתי – זו תהיה סדרת הגמר השלישית שבה לברון מפסיד.

בליקי 4 ביוני 2015

בלי עדיין בעצם. לאליפויות אין הרבה קשר לשאר הדברים, כמו שכתבת.

Yavor 4 ביוני 2015

שלישית?

דורפן 4 ביוני 2015

אם יפסיד זו תהיה רביעית

בליקי 4 ביוני 2015

נכון, תודה, התרכזתי רק במיאמי.

עדי אבני 4 ביוני 2015

צ'אבי עם התכונות של רונאלדו. מדוייק.

ק. 4 ביוני 2015

+האגו של רונאלדו..

אלעד כץ 4 ביוני 2015

טור נהדר.
ועדיין אני חושב שאם הייתה איזו דמות שהיתה אומרת לו "just play ball" הוא היה יכול להיות הגדול מכולם*
* מקרב בני האדם

אלעד כץ 4 ביוני 2015

…ואולי הוא עוד יהיה

רובי ג 4 ביוני 2015

לברון הוא מעל המאמן בכל קבוצה, וככל הנראה כמעט עם כל מאמן.
האם לברון עם פט ריילי או פיל ג'קסון או גרג פופוביץ' הוא גם מעל המאמן? לא נראה לי. ואולי בגלל זה לא נראה את לברון בקבוצות כאלה.

מסכים שהוא התבגר והוא רוצה לספר סיפור, את הסיפור שלו של ההצלחה.
ואם יביא את האליפות השנה, אז זה וואחד סיפור וכל הכבוד לו. וגם לאלה מסביב, כולל איזה ישראלי אחד.

אריק 4 ביוני 2015

טוב. יפה. אני מסכים לגבי לברון ובעיקר לעניין של לשפוט על פי התקומה במשחק.
הערה – קובי היה פחות רחוק להערכתי ממה שאתה מתאר.

סולי 4 ביוני 2015

יכול להיות שזה הפוסט הכי ארוך שקראתי שלך?
מסכים עם הכל, ובקיצור- לברון השחקן הטוב בעולם והדומיננטי מכולם כיום, כמו כל השנים האחרונות. הזריקה שלו מבחוץ לא יציבה זה נכון, ובפליאוף הזה על גבול השערורייתית, ובכל זאת, גם שהשומרים שלו יודעים את זה, כשהוא מחליט- הוא ב-90% שם את הכדור בחישוק.

*ורק לי סטיב קר מזכיר את בארני מ"איך פגשיתי את אמא"?

גיל שלי 4 ביוני 2015

נדמה לי שגם מסי שייך לסוג הרביעי

דורפן 4 ביוני 2015

מסי לחלוטין לא. הוא לא יודע מה לעשות כדי לשפר שחקנים חלשים בקבוצה שלו. זו העבודה של צ׳אבי.

גיל שלי 4 ביוני 2015

תראה איך שיפר את סוארס :-)

בני 4 ביוני 2015

מסי מקבל מעט מדי קרדיט על איך שניימאר נראה. היכולות שלו נטו השנה לא היו שוות 40 גולים, רחוק מזה מאוד

דורפן 4 ביוני 2015

אנשים – לשפר את סוארז וניימר לא נכנס אצלי לקטגוריה של יודע ״לשפר את שחקני המשנה״ שסביבו והבנה לנפש השחקן שמתקשה יותר. אל תשליכו מענף שבו המצב שמתלוננים על לברון (שלושה מהעשרה הטובים בעולם סופרסאטרים בקבוצה) הוא בכלל נקודת הפתיחה. ארגון המשחק של ברצלונה זו לא העבודה של מסי ואין שום צורך לייחס לו זאת – וממילא מספר הרול-פליירס חסרי הכשרון שמתקשים לשרוד בתוך הסיטואציה הוא לא ממש גדול בברצלונה.

MOBY 4 ביוני 2015

תראו איך מייקל שיפר את יואינג ובארקלי הוא ממש הפך אותם לאלופים!!
באמת לשפר את סוארז וניימאר.

גיל שלי 4 ביוני 2015

את סוארס כתבתי בקריצה, אך השנה מסי הוא מארגן המשחק של ברסה בעיני

דורפן 4 ביוני 2015

השיפור הגדול מבחינתי אצל סוארז הוא שהוא לא בליברפול.

איציק 4 ביוני 2015

אם יש מישהו שמסי ממש שיפר, זה את רונאלדו. זה הכריח את רונאלדו לעבוק קשה כמו שאף כדורגלן כנראה לא עבד לפניו.
יש גם כמה שוערים שאני בטוח שהשתפרו מהאימונים שמסי העביר אותם.

אריק 4 ביוני 2015

בדיוק הפוך. סוארז שיפר את מסי.

ק. 4 ביוני 2015

מסי משפר את האחרים מבחינה מקצועית ומבחינת המצבים והסיטואציות שיוצר להם. למשל, ג'ורדי אלבה שנותן ספרינט על הקו ומקבל פעם אחר פעם כדור על הרגל מעל כל ההגנה בהזדמנויות מצויינות לרוחב – דוגמה כזאת מביאה אותו לביטוי תכונות התקפיות שלו.
מסכים עם דורפן שמבחינה מנטאלית, מלבד הקלות בלשחק איתו (דור בלוך כתב על זה נדמה לי השנה), מסי לא מרים שחקנים ומביא אותם לסטייט אוף מיינד המתאים והרצוי מבחינת אישית וקבוצתית (פה זה יותר צ'אבי).

גל ד 4 ביוני 2015

זה הטור הכי מדוייק שקראתי על לברון אי פעם.

דורפן 4 ביוני 2015

תודה

juliano 4 ביוני 2015

1+ לגל

פורד פרפקט 4 ביוני 2015

צודק, הייתי מוסיף שהיתרון של לברון מול קובי וכמו מייקל היא היכולת שלו ליישר שחקנים בעייתיים בעלי פוטנציאל לא ממומש כמו שאמפארט וביחוד כמו ג'יי ר' סמית' לעשות את הפעולות החיוביות ולא להמשיך ולדרדר את עצמם ליד כרמלו. בלאט יכול להמשיך ולחדד את אותן פעולות למיצוי אבל לברון הוא הוא הדוגמה והכיוון וזה היה חלק מתהליך ההתבגרות שהוא סוף סוף עבר כדי להוביל ולהיות האבא והאמא של הקבוצה שלו.

shadow 4 ביוני 2015

אתה יכול לתת דוגמא במה מתבטא הישור של ג'יי אר ושאפרט?

יש לך נתונים לגבות את זה מעבר לעובדה שהם עברו לשחק בקבוצה יותר טובה ובאירגון יותר טוב. לא שזה חוכמה כשהתחרות שלך זה הניקס אבל בכל זאת.

האמת שיש שמועות שרצות לאחרונה שמעבר לכל הניסים המדהימים שלברון עושה הוא היה אחרי גם לחציית ים סוף. משה רק החזיק את המקל, אבל הוא ממש פילח אותו פיזית בשתי ידיו ונתן לבני ישראל לעבור.

פורד פרפקט 5 ביוני 2015

צחוק צחוק. כשיש את ההבנה אפילו של שחקן כמו ג'יי ר' סמית' שהיא קצת קשה. הוא לא יעיז לקלקל ללברון כי הוא מבין שהוא מקלקל לעצמו צ'אנס גדול מאוד. שווה לו להתיישר. בטח כשאתה מגיע מאחת הקבוצות הגרועות בליגה אם לא…. לאחת שכמעט בודאות תהיה בגמר. לכמה שחקנים זה כבר קורה? כמה שחקנים בזמן הקריירה מגיעים לגמר ומקבלים סיכוי לנסות ולזכות? מספר כמעט אפסי באחוזים מתוך כלל שחקני הנ.ב.א. לזה אני קורה להתיישר. לקחת את הסיכויים שלך ולנסות לממש אותם.

cookie-monster 4 ביוני 2015

במסיבת עיתונאים שלברון אמר בה ש"רק תביאו אותו ואני כבר ידאג לו" (על ג'י אר סמית), סמית, שישב ממש לידו על הפודיום – היה צריך להתאפק מלהתפוצץ מצחוק. ממש עשה פרצופים.

Tal 4 ביוני 2015

אכן טור יפהפה, אבל אני חושב אתה מייחס ללברון הרבה יותר אצילות וקלאס מכפי שיש לו באמת. לצ'אבי יש בשפיץ של הנעל יותר קלאסה משללברון יש בכל הגוף.

כשאני חושב על לברון, אני לא חושב על ספורטאי על ומנהיג מבריק, אני חושב על שחקן עם כישורים וכישרון פנומנאליים שאכן הצליח להצדיק ציפיות אדירות, אקט שכבודו במקומו מונח, אך עדיין חוטא בנפילות תיאטרליות, באמפ פיזי של המאמן שלו עם הכתף, סלפי באמצע מסיבת עיתונאים וחגיגות בחדר ההלבשה כאילו כבר זכה באליפות, כמה ימים לפני הגמר. אגב, בסיטואציות לא מהונדסות, כמו למשל בוידאו ששוחרר מחדר ההלבשה, שמתי לב שלברון הוא לא מרכז העניינים אלא חלק מהחבורה של ג'י אר סמית', תומפסון וכו' – נגרר ולא גורר.

יש לי מעט מאוד הערכה ללברון המנהיג והאדם, כמו שאמרת, הוא מנסה מאוד בכוח לקחת כבוד שצריך להרוויח ומנסה להחצין תכונות שפשוט אין לו, אבל מבחינת כישרון כשחקן – ראיתי מעט מאוד שחקנים עם סט כישורים וחוכמת משחק כאלו, אולי אפילו ספורים בלבד, ואין אחרים פעילים כיום.

דורפן 4 ביוני 2015

טל – אתה לוקח תכונות במגרש והופך אותן לתכונות אנושיות. אני מצטער לומר לך -האכזבה מצ׳אבי היא קולוסאלית. האיש החליט עכשיו להיות הפוסטר-בוי של קטאר. זה לא מקרה של ״הלכתי לעשות בוכטה״ זה מקרה שבכל העולם מתפרסם כל יום מחיר המונדיאל בקטאר. אנשים בתנאי עבדות שעובדים שם ומתים בכדי להכין את המונדיאל בו צ׳אבי יהיה סמל – לא של ספרד אלא של קטאר. כדורגלן ספרדי שנכלא במדינה כי סירב לוותר על כספו – ואפילו ביקש מפפ וזידאן עזרה.

צ׳אבי הוא מנהיג כדורגל נפלא אבל בחיים הציבוריים קיבל החלטה בזויה. הוא רחוק שנות אור מלברון ג׳יימס.

רועי 4 ביוני 2015

הרבה יותר קל לכוכב אמריקאי לקבל החלטה חברתית מוצלחת מלשחקן ספרדי. קודם כל כי הכסף הגדול בכדורסל בארה"ב אז מה האלטרנטיבה בכלל? ושנית ההחלטות החברתיות שלברון מקבל, גם אם הן ראויות, הן בסוף כן פופוליסטיות ועומדות בקנה אחד עם מרבית דעת הקהל. היום גם שחורים קונים נייקי.

shadow 4 ביוני 2015

נו באמת. אתה מצפה מצ'אבי שיתקן את העולם?
רק בקטאר יש בעיות.

האם צ'אבי טען על עצמו אי פעם משהו שהוא סותר עכשיו?

אתה ממליץ לשחקנים לא לבוא לשחק בארץ בגלל שיש סודנים במתקן חולות או בעיות עם הפלסטינאים??

זה לא רציני.

דורפן 4 ביוני 2015

אני לא מצפה מכדורגלן שמשחק בישראל אפילו לדעת על הדברים הללו. ולא מצפה משחקן בארצות הברית לדעת על האזנות סתר.

אבל צ׳אבי אולי עוקב אחרי חדשות הכדורגל. אולי שם לב שיש שערוריה סביב המונדיאל בקטאר. אולי הצליח להבחין בכתבות בדפורטיבו דל מונדו שמתו כבר 1200 פועלים בתנאי עבדות כדי להכין את האיצטדיונים. אולי שמע שיש בעיית שחיתות בפיפ״א. אולי יודע שהמשחיתה העיקרית היא קטאר. אולי שמע את הסוסיוס באסיפות מתלוננים שברצלונה, שפעם לא אפשרה איזשהי פרסומת על החולצות ואחר כך רק את יוניצף, קשרה את עצמה למדינה מתועבת רודפת הומוסקסואלים.

הבזיון של קטאר קשור לכדורגל וצ׳אבי החליט שהוא רוצה להיות חלק ממנו. הוא יהיה הסמל של קטאר בשנים הקרובות.

גיל 4 ביוני 2015

לברון הוא הכוכב שהכי מחפש קיצורי דרך לאליפויות במקום להביא אותם בעצמו ולבנות סביבו קבוצה. הוא לא בונה שום דבר אלא מצטרף לאחרים. אפשר לבנות סביבו קונטנדרית מיידית רק במזרח. במערב הוא יצטרך להתאמץ הרבה יותר.

האמירה שלו שהוא כרגע בכושר הכי טוב שלו אי פעם הן גם ניסיון בכוח לכתוב את הנרטיב. הוא לא קולע גא'מפ שוטים בפלייאוף והאחוזים שלו הם מהנמוכים שלו אי פעם בפלייאוף, וזוועתיים לשלוש. נראה אם גולדן סטייט ינסו להכריח אותו לזרוק ואיך הוא יגיב לזה. זה מזכיר את השנים הראשונות שלו ואת סדרת הגמר נגד הספרס שהוא זרק וזרק וזה לא עזר.

אלון 4 ביוני 2015

לא זוכר הרבה שחקנים שבנו לעצמם את הקבוצה.
ר
לברון הוציא את המקסימום מכל קבוצה בכל עונה שהייתה לו אי פעם חוץ מההפסד לדאלאס ב2011 והקריסה ב2010(שגם אז זה לא עניין התוצאה אלא הדרך יותר).
קיצורי דרך? אף סופרסטאר בדרגה שלו לא נאלץ להתמודד עם החלטה כזו ולהשאר. דאנקן הגיע לקבוצה אלופה מגיק כנל וסביב בירד נבנתה אחת כזו.
שאקיל חתך מאורלנדו ללייקרס וגארנט חתך לבוסטון. בארקלי ומאלון עזבו וניסו לחפש אליפויות בכל מיני מקומות.
אני לא אדבר על פיאסקו של המשדר וכל הסיפור אבל מבחינה מקצועית ואישית בוא קיבל החלטה נכונה.
מה שבנו סביבו ב6 7 שנים בקליבלנד לפני מיאמי היה ביזיון.

אלון 4 ביוני 2015

הכוונה אצל דאנקן שהוא הגיע לקבוצה עם בסיס ניהולי ומקצועי חזק. לא אלופה מראש.
מגיק הגיע לקבוצה של קארים.

גיל 4 ביוני 2015

אצל ג'ורדן, לייקרס של שאקיל וקובי, דאנקן, הכוכבים צמחו עם הקבוצה. שאקיל עבר ללייקרס לא בגלל קיצורי דרך אלא בגלל השוק. הם היו רחוקים שנים מלהיות קונטנדרים וקובי אפילו לא היה שם עדיין. גארנט עזב בגיל 31 אחרי שנים של אכזבות. לברון עזב בגיל 25 כשהוא עדיין לא בשיאו כשהיה קצת קשה. איך אפשר לומר שמה שבנו סביבו היה ביזיון כשפעמיים הקבוצה שלך עם המאזן הכי טוב בליגה? כמה אפשר לחזור על זה? אז אולי הם לא היו בקליבר לאליפות אבל לא היו כל כך רחוקים וכבר פיטרו את המאמן. הוא יכל להביא מאמן שהוא אוהב ולהמשיך להשתפר כקבוצה.

לברון גם לא משפר שחקנים סביבו ואולי זה ישתנה בקליבלד. בכל מקום שבחר לשחק הוא משחק עם כוכבים מוכחים שלחלקם יש הרבה ניסיון. כשסוף סוף יש לו הזדמנות לעבוד עם רוקי נפלא כמו וויגינס הוא שולח אותו בטרייד.

ואני לא מסכים איתך שהוא הוציא את המקסימום מכל קבוצה, רחוק מזה. בקליבלנד לפחות שתי עונות עם המאזן הכי טוב בליגה הוא היה כישלון בפלייאוף. במיאמי הוא הבטיח שרשרת אליפויות והוציא 2 בקושי. בשום מקום הוא לא ניצח קבוצה עדיפה בגמר ואני חושב שבסדרה הזו תהיה לו אפשרות לעשות דברים יפים.

אלון 4 ביוני 2015

קודם כל המשפט "הוא לא ניצח אף קבוצה עדיפה בגמר" קצת מצחיק..כי מן הסתם אתה מפסיד לקבוצות עדיפות עלייך.

אבל אני לא הולך להכנס לדיון על זה..
אם אתה חושב שלקליבלנד 2009 2010 היה איזשהו פוטנציאל לעתיד, מלבד לברון ששיחק עם הרבה שחקנים שלא היו ברוטציה היום בקליבלנד שלא נדבר על מיאמי, אזאין לי מה להתווכח.
מו וויליאמס, שאקיל בן 37,אנטוני פארקר בן 35, אנטוון גיימסון בן 33 היה נדמה לי. לא היה שם שום כיוון ל4 שנים קדימה.

אלון 4 ביוני 2015

אילגאוסקס ורזאו מו ווילאמס דלונטה ווסט גיי גיי היקסון שאקיל פארקר בובי גיבסון.
חוץ מורזאו אין פה שחקן אחד שטוב מספיק או צעיר מספיק לבנות הלאה. היה צורך ךבנייה מחדש של 3 4 שנים לפחות

אלון 4 ביוני 2015

או לקנות סופרסטאר נובף.
אבל בספר שלך זה קיצורי דרך.

גיל 4 ביוני 2015

מה רע בחמישייה שכוללת את לברון, מו וויליאמס, ורג'או ודני גרין? אפשר להוסיף חתיכות לפאזל והיו לא מעט שהיו רוצים לשחק עם לברון אבל מכאן ועד לפרוייקט בנייה ל4 שנים זה מגוחך. הקבוצה הייתה עם המאזן הטוב בליגה!

יריב 4 ביוני 2015

דני גרין? השחקן ההוא שבקיץ קליבלנד (קבוצה בבניה, כידוע, כי לברון עזב) חתכו אותו? זה שב2011 שיחק פי 7 ב D-league מאשר בליגה עצמה (92 דקות ב NBA באותה עונה)? יש מקרים שמפתיעים את כולם, אבל ב2010 אף אחד לא חשב שיצא משהו מגרין, מוזר לבוא בטענות ללברון שגם הוא לא חשב כך.

גיל 4 ביוני 2015

נו, זה בדיוק הנקודה. מה פתאום לפתח שחקן שהסתבר שהוא לא רע בלי בכלל לתת לו אפילו זמן. הרבה יותר קל לחפש קיצורי דרך. אני בטענות ללברון שלא ניסה לפתח שחקנים חדשים או לנסות להביא חתיכות לפאזל. הרי שחקנים כמו שיש לו היום להוציא את לאב ואירווינג יש לא מעט בליגה. למה הוא לא חיפש אותם? הרבה יותר קל לחבור לשני אולסטארים ואלוף לשעבר.

יריב 5 ביוני 2015

אולי כי זו לא העבודה שלו – הוא לא GM, הוא שחקן. אז כשחקן הוא השתכנע בחוסר היכולת של הGM של קליבלנד, ועבר לארגון שמסוגל להרכיב קבוצה.

גיל 5 ביוני 2015

מעניין שלא הייתה לו בעייה עם זה כשהוא עשה טרייד על לאב.

יריב 5 ביוני 2015

אשמח לראות מקור כלשהו לטענה שמי שיזם את הטרייד על לאב, או מי שהכריע סשאלת ביצועו הוא לברון ג'יימס. עד אז, אני מניח שמי שקיבל את ההחלטה הזו הוא גריפין.

יריב 5 ביוני 2015

כמו, אגב, שאני מניח שמי שביצע את הטרייד על מוזגוב, שאמפרט וסמית' הוא גריפין – אולי גם פה אתה רוצה לתת את הקרדיט לג'יימס?

גיל 5 ביוני 2015

בחייך, זה ברור שלברון רצה את לאב גם אם גריפין הוא זה שאחראי על הטרייד. לברון לא הזכיר את וויגינס כשחקן שהוא רוצה לשחק איתו במכתב החזרה, אתה חושב שזה מקרי?

יריב 6 ביוני 2015

אני לא יודע מה הסיבה, אולי לא נראה לו סביר להתייחס לשחקנים שטרם שיחקו בליגה, אולי הוא כתב את המכתב שבוע לפני הפרסום ולא רצה להניח שקליבלנד תבחר את וויגינס, אין לי מושג. ההסבר הפחות סביר בעיני הוא שהוא תכנן את הטרייד הזה מראש, ולו בגלל שלטרייד יש עוד צד. זה דבר אחד ללחוץ על ה GM להשיג שחקן בטרייד (או להעביר, שזה עוד יותר פשוט), זה דבר אחר לגמרי לכפות טרייד מסוים על שתי קבוצות. אני גם חושב שקליבלנד לא תכננה שלברון יגיע, אחרת לא היתה לוקחת את בלאט, וזה לא עולה בקנה אחד עם לברון מארגן טריידים לפני ההגעה. כמו כן, אני מזכיר שההעדפה של מיניסוטה היתה לטרייד עם גולדן סטייט (בעיקר תומפסון). גולדן סטייט סירבו, אחרי הרבה דיונים ומשא ומתן, אבל אתה חושב שלברון ידע מראש איך הדברים יתגלגלו?

בשורה התחתונה, לא אכפת לי עם לברון רצה או לא רצה, אני מניח שגריפין יזם את המהלך מצד קליבלנד עד שיוכח אחרת, וכך אני מניח בכל טרייד (החתמות של שחקנים חופשיים עובדות אחרת).

גיל 6 ביוני 2015

הוא לא תכנן את הטרייד מראש אבל הוא ידע שבסבירות גבוהה וויגינס לא ישחק שם ולאב יבוא. בשורה התחתונה, לא יביאו שחקן מרכזי שלברון לא מעוניין ולברון היה חבר של לאב והוא לא היה שם אם לברון לא היה חוזר. מה שחשוב הוא שכן עושים טריידים לשפר את הקבוצה והחליפו מאמן והיו בדרך להביא את גריפין לקבוצה בדיוק כשהוא עזב. אבל לו לא הייתה סבלנות לבנות קבוצה והחזרה שלו התאפשרה בצורה אירונית בגלל העזיבה שלו. אם לא היה עוזב הם לא היו זוכים בשלוש זכיות ראשונות בדראפט ולא היה לה בסיס חזק.

יריב 6 ביוני 2015

אז עברנו מ"למה לברון לא בנה קבוצה חדשה בקליבלנד" ל"לא יביאו שחקן בטרייד אם לברון יתנגד". וואלה.

גריפין הוא ג'נרל מנג'ר חדש – מי שמילא את התפקיד במשך שלוש וחצי שנים אחרי פיטורי פרי הוא כריס גרנט, שהיה העוזר של פרי לפני זה. לא בדיוק שינוי כיוון. גריפין אכן הצטרף (לא לאחריות על בניית הסגל), אבל ברור שקליבלנד לא ממש הצליחה לבנות שום דבר חוץ מצבירת בחירות דראפט (ולא שהם ניסו להיות גרועים כמו פילדלפיה, הם פשוט לא הצליחו להעמיד קבוצה שיכולה להגיע לפלייאוף במזרח במשך ארבע שנים).

גיל 6 ביוני 2015

אתה באמת משווה מה קרה אחרי העזיבה של לברון לבין מה שהיה אם היה נשאר? אם היה נשאר אז הרבה יותר שחקנים היו רוצים להצטרף לקבוצה והם לא היו נשארים בעליבותם. כשלברון עזב, היו מוכנים להבטיח את הירח בשבילו. ברור שהוא היה קובע הרבה דברים בקבוצה ולא היו עושים משהו שלא על דעתו וזה גם מה שקרה אחרי החזרה שלו. ולבנות קבוצה זה לא רק לבחור מי ישחק איתו אלא גם לשפר את מי שלידו. למה הוא חייב לשחק עם שחקני על ולא לבנות כאלו כמו שג'ורדן עשה עם פיפן למשל?

יריב 6 ביוני 2015

אני שומע כל הזמן שאומרים ש"ג'ורדן בנה את פיפן". לא, ג'ורדן קיבל פרוספקט ענק שכבר בעונה הראשונה שלו היה ברור שהולך להיות כוכב. ג'ורדן לא בנה את פיפן, כמו שג'אבאר לא בנה את מג'יק, ראסל לא בנה את האבליצ'ק ואיזייה לא בנה את רודמן.

לגבי קליבלנד אחרי עזיבת לברון, אני לא חושב שהם היו צריכים להצליח לבנות משהו מיד, אני חושב שהעובדה שהם לא הצליחו להגיע לכלום ושום דבר (העונה הכי טובה שלהם היתה 33 נצחונות) מראה שהם לא נוהלו על ידי מישהו שיודע להביא הצלחה. מישהו שכבר היה במערכת, אגב.

גיל 7 ביוני 2015

אי אפשר לדעת מה היה יוצא מפיפן אם היה משחק בקבוצה אחרת. הניחוש שלי הוא שהוא היה פחות טוב. הוא לא מג'יק זה בטוח. הוא ללא ספק נהנה משחקן כמו ג'ורדן לצידו שידע לתת לו לפרוח ובשלב מסוים הבין שהוא לא יכול לנצח לבד. ג'ורדן לא היה עסוק במורשת או בלנסות לכפות את המשחק שלו וזה משהו שלברון עושה יותר. איזה שחקן חדש פרח תחת לברון? שחקן שהייתה לו אפשרות לפרוח הוא וויגינס והוא שלח אותו בטרייד והביא את לאב, שגם הוא הוגבל להיות קלע שלשות וכל הכישורים שלו לא נוצלו. המשחק האחרון הוא דוגמא טובה לכך. במקום לשתף אחרים הוא לוקח 38 זריקות.

לגבי קליבלנד, לא עשו כמעט שינויים כי לא היה עבור מה. אם לברון היה שם אז סביר שגריפין או מישהו אחר היה מחליף את הGM מוקדם מדי וגם היה מאמן שהוא מאמין בו.

גיל 4 ביוני 2015

הכוונה שעדיפות מבחינת הסיכויים בתחילת הסדרה. מה זה קשור אם השחקנים היו ברוטציה היום או לא? הם הספיקו למאזן הטוב בליגה שנתיים ברציפות, כמה אפשר לסובב את זה? איך קבוצה עם המאזן הטוב בליגה לא נחשבת למועמדת בכירה לפחות להגיע לגמר נשגב מבחינתי. ולמה אתה לא מזכיר את איגלאוקס שהיה סנטר לגיטימי בליגה, וראג'ו שהוא שחקן מצוין, ואחד בשם דני גרין שנבחר בדראפט והם שחררו. אני לא אומר שהם קבוצת עלית אבל קצת מצחיק אותו שמצד אחד אומרים שכל קבוצה שלברון משחק בה היא מועמדת לאליפות אבל כשמדובר בקליבלנד של 2009-2010 אז זה לא נכון וחסר תקווה.

Yavor 4 ביוני 2015

אטלנטה השנה היתה מועמדת לגמר? הם סיימו במקום הראשון במזרח אז לשיטתך, כן.

גיל 4 ביוני 2015

בוודאי שהייתה מועמדת. הרבה הימרו עליה.

Yavor 4 ביוני 2015

ומבחינתך זה כישלון שלא הגיעו לשם, בהתחשב גם בפציעה של לאב?

גיל 4 ביוני 2015

לא, כי הם קבוצה חדשה ולא מנוסה שהמאזן שלה קצת מטעה כי ברור שבעונה שלמה כשקליבלנד משחק כמו אחרי הטרייד קליבלנד תהיה ראשונה. אבל אם אטלנטה תגמור שנה הבאה מקום ראשון במאזן ולא תגיע לגמר זה יהיה כישלון.

ק. 4 ביוני 2015

ניצח את הספרס בגמר – היה כתוב על זה עד השלשה ההיא: "אליפות מוצדקת לספרס"

סופרפלי 4 ביוני 2015

גיל השנאה ללברון מוציאה ממך את הגרוע ביותר.

גיל 4 ביוני 2015

נו באמת, אסור לומר מה אני חושב בלי לחפש מניעים זרים? למה שלא תגיד מה לא נכון במה שאמרתי במקום לתקוף אישית.

matipool 4 ביוני 2015

כשגארנט חתך לבוסטון הוא כבר היה בדרך שיורדת מההר ( היה עדיין שחקן מצוין כמובן ) אחרי שנתן כל כך הרבה שנים למינסוטה ותפס הזדמנות אחרונה לעשות מעשה .
אצל מאלון זה היה ממש בדמדומי הקריירה .
שונה מאד ממקרה לברון .

shadow 4 ביוני 2015

להזכירך לך באיזה גיל לקח ג'ורדן את האליפות הראשונה?
באזה גיל את האחרונה?

מסכן לברון זה לא הסתדר לו עם האג'נדה של הטוב ביותר אז הוא ברח בבושת פנים.
גארנט זו השוואה טובה אם לברון מכוון להיות הטוב ביותר ממקום 60 בכל הזמנים.

דורפן 4 ביוני 2015

טל – אתה לוקח תכונות במגרש והופך אותן לתכונות אנושיות. אני מצטער לומר לך -האכזבה מצ׳אבי היא קולוסאלית. האיש החליט עכשיו להיות הפוסטר-בוי של קטאר. זה לא מקרה של ״הלכתי לעשות בוכטה״ זה מקרה שבכל העולם מתפרסם כל יום מחיר המונדיאל בקטאר. אנשים בתנאי עבדות שעובדים שם ומתים בכדי להכין את המונדיאל בו צ׳אבי יהיה סמל – לא של ספרד אלא של קטאר. כדורגלן ספרדי שנכלא במדינה כי סירב לוותר על כספו – ואפילו ביקש מפפ וזידאן עזרה.

צ׳אבי הוא מנהיג כדורגל נפלא אבל בחיים הציבוריים קיבל החלטה בזויה. הוא רחוק שנות אור מלברון ג׳יימס.

יואב 4 ביוני 2015

רונן,
מהמוצדקים והיפים בפוסטים. תענוג אמיתי.
כשכתבת על כדורסלנים שהציפיות מהם היו ענקיות כבר בתחילת הדרך ישר קפץ לי מראדונה. בעולם נטול אינטרנט ושידורים, הלחישה הזאת ברחבי העולם על הגאון בן השש עשרה שנולד בפחונים וכבר אז מוזכר כדבר הגדול ביותר שיש, זכורה לי היטב.
חיכיתי למונדיאל 82 כמו שלא חיכיתי לשום מונדיאל אחר.
ואז הופיע רוסי…(:

דורפן 4 ביוני 2015

ואז מראדונה עלה לגדולה אבל תוך כדי הרס עצמי. שזו גם תופעה שמתרחשת עם עילויים כאלו.

יואב 4 ביוני 2015

דייגו הוא לגמרי רוקסטאר.

מיקיג' 4 ביוני 2015

אח רוסי. לונג ליב דה שחקנים איטלקים שחוזרים מהשעיות.
השלושער החשוב ביותר בתולדות הכדורגל.

matipool 4 ביוני 2015

השלושער הכואב ביותר התכוונת .

סימנטוב 4 ביוני 2015

היום שבו שנגמרה בי הרומנטיקה

גיל 4 ביוני 2015

השלושער שהרס את הכדורגל.

יואב 4 ביוני 2015

מיקיג׳,
אני אזורי ולגמרי איתך. זה בכלל המשחק הגדול ביותר בתולדות המונדיאל בעיני. והסיפור של רוסי, שחזר לשחק אחרי שנתיים השעייה, נראה כמו כלום בבית המוקדם וקיבל את תמיכתו המלאה של ביארזוט, שמראש קיבל טונה עופרת על זה שלא לקח לסגל את פרוצו, מלך השערים של סריה א אז, הוא אחד המופלאים שיש.

אריק 4 ביוני 2015

בדיעבד זה היה נהדר? כילד שפמפמו לו את ברזיל זה היה שובר לב.

אריק 4 ביוני 2015

?=!

יואב 4 ביוני 2015

אריק,
אבא שלי פימפם לי איטליה ורוסי עוד ב78. ל82 כבר באתי(הייתי בן 13) כאזורי לגמרי.
ועדיין הכי רציתי לראות מה דייגו שווה.
אני חושב שכלום לא ישתווה ל3-2 ההוא. אולי רק 99 של יונייטד.
וכן, עמדתי פעור פה ב86. הגיבן מנוטרדם, ללא שום יכולות פיזיות בולטות עושה קסמים.
ואני עדיין טוען שברזיל 82 היתה הגדולה ביותר שראיתי. רוסי כייס אותה.

גיל שלי 4 ביוני 2015

רגע, אתה טוען שהיה משהו בארץ שב78 לא תמך בהולנד?

יואב 4 ביוני 2015

לגמרי. אבי ואני היינו בעד ארגנטינה כי הולנד הדיחה את האזורי בבית הרבע((:
הבן של שייע גלזר(לימים בעלה של בת דודתי) עשה עלי בייביסיטר באותו לילה. הוא היה בעד הולנד עד שנרדם(:

יואב 4 ביוני 2015

נ.ב
לא יהיה מראה ספורטיבי שומט לסתות ואסתטי יותר ממייקל.

matipool 4 ביוני 2015

נכון .

Tal 4 ביוני 2015

אתה צודק, התייחסתי לאצילות ולקלאס של צ'אבי על המגרש ובקונטקסט קבוצתי וספורטיבי. אני משתדל לא לפתח ציפיות מגיבורי הספורט שלי בחיים האישיים שלהם – אני לא חושב שבהכרח יש קורלציה והרבה פעמים זה סתם נגמר בכאב לב.

Yavor 4 ביוני 2015

אני חושב שבסופו של דבר, לברון לא באמת מצטער על הדרך בה נעשתה "ההחלטה" – ויש לזכור שעל כך מירב הביקורת כלפיו – על ה"איך" ולא על ה"מה".
אם לומר את האמת, מנקודת מבט אנושית, הייתי מעדיף שרשת טלוויזיה עשירה תתרום 3 מליון דולר (!!) לילדים נזקקים אם המחיר שעליי לשלם הוא שכמה אנשים יגידו עליי דברים לא מחמיאים. לברון אולי לא הבין כבר אז (אבל אולי כן) שלא משנה מה יעשה – תמיד יהיו ביקורות ותמיד יהיה מי שיגיד משהו נגדו. הוא מבחינתו עשה את המעשה הנכון, וייתכן שלא מעט ילדים חבים לו את עתידם (או ההווה שלהם) כי הוא הסכים להיראות נבל בעיניי הציבור.

shadow 4 ביוני 2015

ממש קדוש מעונה

גיל 4 ביוני 2015

או שאולי הוא היה תורם 3 מיליון בשקט ואז היו מעריכים אותו יותר.

ניתאי 4 ביוני 2015

עשית לי געגועים לז'וטאוטאס

הפרשן 4 ביוני 2015

והאם מי שמחליט ללכת לשחק במדינה שאחראית להרג אזרחים מאסיבי בוייטנאם ועיראק, ושמצותתת על כל אזרחי הפלנטה, ושמענה אסירים ומפוצצת ללא הבחנה מהאוויר, האם האדם הזה הוא יותר בזוי מצ'אבי?

צא מהבועה שאתה חי בה ותצטרף לעולם האמיתי. חסר שתאשים את צ'אבי בהריגה.

גיל 4 ביוני 2015

ארה"ב היא מדינה דמוקרטית וחופשית בעוד קטאר דיקטטורית ומלאה בהפרות זכויות אדם. אתה יכול להסכים או לא על מדיניות מסוימת של ארה"ב אבל הנשיא והנבחרים בה נבחרו בבחירות דמוקרטיות ואתה יכול לשנות את המדיניות הזו על ידי בחירה של אנשים אחרים. צ'אבי הופך להיות השגריר של המונדיגועל המושחת שם.

הפרשן 4 ביוני 2015

אני מציע שגם אתה תצא מהבועה שלך, גם רוסיה היא מדינה דמוקרטית וחופשית? בברזיל לא היו הפרות זכויות אדם והאם לא מתו שם עובדים?
האם ארגנטינה ב78 הייתה מדינה דמוקרטית וחופשית ?
אני מניח שגם ראול, ושאר השחקנים המבוגרים שהולכים לשחק במפרץ הם אנשים נבזים.

מספיק להיות יפי נפש, דמוקרטיה וחופש כלפי פנים ובאותה העת מלחמות, טבח והפרות זכויות בני אדם בשאר העולם היא משוואה שאולי עובדת בשבילך איכשהו, לא לשאר העולם.

גיל 4 ביוני 2015

אולי אתה תצא מהבועה שלך. אין בכלל הקבלה מבחינת הפשעים והתנאים שבהם מכינים את המונדיאל בקטאר לכל מונדיאל אחר אולי חוץ מארגנטינה. בברזיל ובמדינות אחרות, בין אם הם דמוקרטיות או לא, לא נהרגים מאות או אלפי בני אדם בבניית איצטדיונים. העובדים בקטאר חיים בתנאי עבדות בלי זכויות אדם בסיסיות. ועובדה שזה עובד גם בשאר העולם כי רוב האנשים מוחים על המונדיאל בקטאר אבל לא ברוסיה או בברזיל (גם בארגנטינה 78 נעשו מעשים דומים ולכן היא בזויה כמו קטאר בעיניי אז תנוח דעתך).

קפטן קוקי 4 ביוני 2015

כן, ועדיין. אתה יכול לטעון בלב שלם שקטאר גרועה באותה מידה כמו ארה"ב?
לפני עשור בערך טיילתי כמה חודשים בסין. אחרי תקופה שם הכתה בי תובנה שעיצבה אותי. במקום שאנחנו באים ממנו התפכחנו מהחלום האמריקאי, הבנו שהוא צבוע ומזויף. אשליה שעוטפת הרבה מאוד רע. אבל לסינים, לעומת זאת, לא היה אפילו את זה.
להעמיד את זה לצד זה ולהתכחש להבדלים זו טהרנות מסוכנת.

ניר 4 ביוני 2015

מזכיר לי את הדיון המצחיק על האיסלאם המנוול כשברור לכל שהדת שבגללה מתו הכי הרבה אנשים היא דווקא הנצרות.

הפרשן 4 ביוני 2015

מה שאמר אריק למטה.

זה שקטאר מדינה קטנטנה וקל להתנגח בה, לא אומר שברוסיה או בברזיל המצב היה פחות גרוע.

לקפטן קוקי, אני לא חושב שהטהרנות שלי מסוכנת, אלא הראייה הכפולה שלך.
ובאמת שזה דיון מאוס, אבל דורפן ממש הגזים באומרו שצ'אבי האיש רחוק שנות אור מלברון, בעצם זה נכון, אך הפוך גוטה. לברון אגו מניאק ברמות יוצאות דופן, לפחות סגנון המשחק שלו פחות אנוכי, אך הוא רוצה לקחת את כל התהילה לעצמו, לעזאזל המאמן והצוות המסייע, גם כשהוא אומר משהו לזכותם הוא לא שוכח לציין שזה בגלל הדוגמה שהוא נותן להם.

גיל 4 ביוני 2015

אתה צריך לענות על שאלה פשוטה: אם הייתה לך בחירה האם היית הולך לגור בקטאר או בארה"ב? נראה לי שהתשובה ברורה. גם לאנשים אין בעייה לעבור לברזיל, אבל רוסיה פחות אטרקטיבית.

אריק 4 ביוני 2015

גיל.
קטאר היא קולוניה אמריקאית- בריטית שמטרתה – העברת כספי המחצבים לבנקים בלונדון וניו יורק, כמו כווית, בחריין, נסיכויות אחרות ו…אמממ ישראל.
אז כן, היא לא פחות גרועה. היא מנהלת כאילו דמוקרטיה לתושביה על חשבון חצי עולם.
כל הויכוחי צדק/שמאל/ימין האלה לא רואים את התמונה הרחבה. אפשר להתווכח על כיבוש/ לא כיבוש או זכויות אדם בקטאר אם ארצות הברית היתה רוצה לא היה כיבוש ולא היתה קטאר הכל אינטרסים.

גיל 4 ביוני 2015

כמו שאמרת, כאילו דמוקרטיה. אין שם בחירות, אין זכויות אדם בסיסיות, יש שם עבדות מודרנית. לא קרוב למה שקורה בארה"ב או במדינות רבות אחרות וזה לא משנה מי מרוויח מזה. ישראל הייתה המדינה היחידה שתמכה בדרום אפריקה בתקופת האפרטהייד וארה"ב תמכה במשטרים חשוכים לאורך ההיסטוריה. זה אולי גורם להם להיות יותר מנוולים אבל בכל זאת יש הבדל.

אריק 4 ביוני 2015

התכוונתי כאילו דמוקרטיה בארצות הברית. ה1% שולט בשתי המפלגות בבנקים בוול סטריט ובעולם כולו.
מה שקורה בקטאר קורה בגלל ובחסות ארצות הברית ואנגליה ששמו כמה משפחות מקורבות על כל הנפט וקבעו "מדינות" לפי גבולות אינטרסים שלהם.
ארצות הברית זה הסנדק של קטאר

גיל 4 ביוני 2015

ואגב, אני גם לא ממש מתרשם ממה שהוא ואחרים בעניינים חברתיים. להצטלם עם חולצה או בפוזה מסוימת לא עושות אותו איזה לוחם חופש גדול. זה עניין יחצ"ני בעיקר. הוא לא משלם שום מחיר אבל כולם מהללים אותו על איזו "עמדה" חברתית שהוא לוקח. אני לא רוצה שיהיה עלי ובעולם היום כנראה שהוא לא יכול לשלם מחיר כלשהו אבל שיאמר משהו בעל משמעות או יעשה משהו שהוא יותר מסימבולי. למשל שון פייטון ובריז נתנו לקהילה שלמה תקווה אחרי קתרינה ועשו המון למען הקהילה. השחקנים של אלאבמה הלכו ועזרו לבנות בתים לאנשים שהבית שלהם נהרס אחרי סופת טורנדו. הרשה לי לא להתרגש מחולצה שכתוב עליה "אני לא יכול לנשום" שכשהוא שם אותה זה נראה מאוד מנותק מהמציאות הפרטית שלו.

מתן גילור 4 ביוני 2015

גיל, עזוב כדורסל. הלוואי שכל אדם עם היכולות הפיננסיות של ג'יימס היה תורם לקהילה (כספית ומעבר) כמו שהוא תורם.
יחצני או לאו, תרומה לקהילה לא חסרה במקרה שלו.

גיל 4 ביוני 2015

אני לא מדבר על הצדקה שהוא תורם. זה כמעט כל כדורסלן עושה. לו יש יותר אולי אבל זה לא עושה אותו ייחודי.

shadow 4 ביוני 2015

מצחיק איך אנשים מתרשמים מעשירים שתורמים ועוד מפרסמים את זה.
תן לי מיליונים גם אני אתרום.
אתה מתרשם מזה שאני אספר לך שאני תורם למרות שאין לי מליונים?

עד כמה שידוע לי תרומה נותנים בסתר.

מי שעושה הרבה רוח מהתרומות שלו כנראה עושה זאת כי מה שמעניין אותו זה מה הרווח שיצא לו מזה.

יש לך מושג כמה ביל גייטס תורם? האם אתה רואה אותו יצא בראש חוצות לספר על זה?

יריב 5 ביוני 2015

אתה לא רואה אותו יוצא בראש חוצות לספר על זה? אתה לא יודע שהוא הצהיר כמה פעמים שהוא יוריש לילדיו רק 10 מיליון דולר (לכל אחד) ואת השאר לצדקה? לא שמעת מעולם על "קרן ביל ומלינדה גייטס"?

martzianno 4 ביוני 2015

מענג.

זיזו 4 ביוני 2015

צ'וקר

תומאס נוימן 4 ביוני 2015

לפעמים

7even 4 ביוני 2015

לוידע אם שמים לב אבל לברון פשוט אמן מסירה.
מעבר לכך שהוא חודר מצויין, בעל כוח פיזי עצום וקלעי לא רע, הבנאדם מוסר מסירות מדהימות.
זה שנים על גבי שנים של אימון.

גם זה חלק מ – לשפר את השחקנים שסביבך.

גלן 4 ביוני 2015

למישהו כמוני שלא ממש חיי את הנבא, ההפוגה הזאת עד הגמר דיי מוציאה את הרוח מהמפרשים. קצת מזכיר לי את הבולים בקול'ג' חודש אחרי סיום העונה. כבר שוכחים מי ולמה. חבל שלא קיצרו את ההפוגה.
ולברון? כל השונאים שלו פה משתמשים בכל מיני אנולוגיות והיפותזות ארוכות ומסובכות או מנגד חד מימדיות וקצרות מדי כמו זאת של זיזו.
למה לא להסביר את זה במשפט קצר שממצה את כל מגרעותיו? כזה שכל יצור תובני יקלוט מייד?

לברון אוהד את אוהיו סטייט באקייז.

אלון 4 ביוני 2015

הבעיה היא לא הדור שמנסה להיות ג'ורדן. הבעיה היא הדור הנוכחי שרוצה להיות קובי.

מכביסט טירון 4 ביוני 2015

אף אחד לא רוצה להיות קובי.

גיל 4 ביוני 2015

ואגב, הסדרה בהוקי נפתחה אתמול במשחק אדיר. אם הגמר בנבא יגיע לחצי מהמתח שם אז צפויה סדרה אדירה. לא זוכר זמן שבו הסדרות גמר של הנבא וההוקי שזורות זו בזה ככה.

אורן השני 4 ביוני 2015

כל שנה זה ככה מבחינת הלו"ז

שיקגו והרמה שלהם 6 שנים ברצף פשוט אדירים (ובתור אוהד LA אני מאחל לנפילתם אבל אי אפשר שלא להעריך ולהתפעל)

גיל 4 ביוני 2015

לא חושב. לרוב ההוקי מקדים בסדרה אחת את הכדורסל. שיקגו אדירים אבל טמפה פיי שבקו אתמול. האמת שאחרי ששמעתי על כל ההגבלות שטמפה עושים לאוהדים עברתי לאהוד את שיקגו.

אורן השני 4 ביוני 2015

איזה הגבלות?

האמת שבקושי אני עוקב אחרי הפלייאוף, רק תקצירים.

גיל 4 ביוני 2015

הם איפשרו רק לאנשים שבאים מהאזור (על פי המיקוד שלהם) לקנות כרטיסים. וגם באיזורים מסוימים באולם, בעיקר סביב המגרש עצמו אוהדים חייבים ללבוש חולצות של טמפה אחרת הם יעבירו אותם למקום אחר. ככה זה כשיש באיזור הרבה אנשים שנולדו במקומות אחרים בארה"ב.

mnm 4 ביוני 2015

m
צ'אבי עם יכולות של רונאלדו?!אני חושב שיש לזה מילה..אה כן נזכרתי-מסי!(מסי פחות אתלט מרונאלדו במגבלות הנתונים הפיזיים שלו ממש בטיפה)

סימנטוב 4 ביוני 2015

נפלא, תודה!

ניינר 4 ביוני 2015

באמת פוסט ענק אבל מה שחשוב זה שהאליפות תגיע למפרץ

סימנטוב 4 ביוני 2015

הכי חשוב! אני כבר במתח והמשחק עדיין לא התחיל

איציק 4 ביוני 2015

רונן,
עשיתה מלברון בירד בגוף של לברון… הגזמת קצת (או כמו שהילדים אומרים – קצת הרבה). הוא מבין כדורסל, אך היו מבינים ממנו. הוא מבין נפש הקבוצה ומה צריך לעשות כדי לשפר אותה, אך במידה מאוד מוגבלת. אם הוא היה מבין באמת, הוא לא היה אומר לגבי בלאט את מה שאמר (אולי עכשיו הסבירו לו והוא מנסה קצת לתקן). אם הוא היה מבין קצת איך להתנהל הוא לא היה אומר כל מילה שנייה (ושלישית) אני מנהיג, הוא היה פשוט מנהיג. כל הדברים האלו אולי לא פוגעים מי יודע מה בקבוצה, אך לבטח לא מועילים. הוא פשוט שחקן כדורסל נפלא, אך לעשות ממנו מה שהוא לא, זה לפגועה במורשת האמיתית שלו לטובת המדומה שהוא עובד קשה כדי ליצור אותה, ואתה עכשיו גם עוזר לו בכך.
סתם דוגמא לחוסר ההבנה של זרימת המשחק. ביותר מידי משחקים המשחק זרם כשהוא היה בחוץ, וכשבלאט החזיר אותו, במקום לנסות להשתלב בזרימה, הוא היה תוקע את הקבוצה עם כידרורים אינסופיים וקבלת החלטות שנויות במחלוקת בשניות האחרונות. בלאט לא יכול להשאיר אותו בחוץ אם הוא רוצה להיכנס, כי כפי שכתבת, לברון מעל בלאט. אך ללברון לא היתה הבנה מספקת של מה עליו לעשות. הבעיה שהוא גם לא למד ובמשחקים הבאים במשיך בואתה השיטה. אז כן, הוא הביא את הקבוצה לפלאי-אוף, הוא שם את הקבוצה בעמדת ניצחון, הוא גם ניצח כמה משחקים לבד, אך גאון כדורסל הוא לא. זה שמור ללארי, ולג'ורדן ואלי לעוד כמה שמבחינה זו לברון לא במדרגה שלהם.

shadow 4 ביוני 2015

1+

לא זכור לי בכל ההיסטוריה כל כך הרבה אנשים שמנסים להסביר לנו למה שחקן גדול הוא מהגדולים ביותר.

אם אתה כזה גדול נראה לי שזה ברור. אם יש סביבך כל כך הרבה דיון כנראה שאתה לא.
זה בדיוק כמו לברון עצמו שמנסה לשכנע אותנו בכל הכוח שיש לו מורשת. לא יותר פשוט לסתום את הפה ולייצר אחת כזו?!?!?!
כנראה שהרבה יותר קל לעבור למיאמי (בחטא) ולקשקש בתחילת הדרך שאתה הולך לקחת שבע אליפיות ואז בקושי לגרד שתיים.
לדבר הרבה יותר קל מלעשות שבזה מסתבר שלברון הוא אכן הגדול בהיסטוריה. אבל מי זוכר.

נ.ב

זה כמו דתיים ואלוהים. אם יש כזה והוא כזה כל יכול. לא ברור למה הוא צריך כל כך הרבה מתווכים.

גדולה שבנוייה על מתווכים היא תמיד ביחס הפוך לכמות המתווכים

ק. 4 ביוני 2015

יופי של ניתוח.
הבעיה שלי היא הדיסוננס שיוצרת כל המנהיגות (והתכונות האחרות שתיארת בטיפוס הרביעי) עם החוסר צניעות והיהירות הכל-כך מובנה בדמות שלו ובהתנהלות שלו (בעצם, החלק הראשון של הפוסט).

עומרי 4 ביוני 2015

כן, לברון הוא GM לא רע בכלל. זה ייחודי גם מול ג'ורדן.
מה שכן, לא היה לו את המזל שהיה לכוכבים של פיל ג'קסון, או לדאנקן. יש מעט מאמני על ולברון מעולם לא קיבל אחד.

גיל 4 ביוני 2015

לא היה לו את המזל או שהוא לא רצה אחד כזה? לפני העזיבה שלו למיאמי הוא יכל לבחור כמעט איזה מאמן שהיה רוצה. אל תשכח שגם פיל ג'קסון לא היה מאמן על לפני האליפויות. מי יודע? אולי בלאט יהיה המאמן הזה?

cookie-monster 4 ביוני 2015

בלאט יכול להיות המאמן הזה. יותר מיכול. אבל אם בלאט המאמן הזה – לברון אולי לא הכיר אותו מספיק בשביל לתת לו לעבוד ולהחיל את התקפת פרינסטון בקליבלנד. לא בעונה הזו. לא ל"רוקי" NBA. הוא לא מכיר בו כמאמן מהסוג הזה. ולדעתי גם אם הוא היה מכיר בו ככזה הוא יותר מדי מרוכז בעצמו כדי לתת לזה לעבוד אז זה לא רלוונטי בכלל.

גיל 5 ביוני 2015

אתה צודק אבל זו הבעייה של לברון. ג'ורדן, דאנקן אפילו קובי ושאקיל נתנו למאמנים לאמן לפעמים.

עומר ח. 4 ביוני 2015

רונן,
אני קצת חולק עלייך בעניין שאקיל. אני חושב שהוא אולי הרוקי הדומיננטי ביותר שהגיע לליגה וכבר בעונות הראשונות שלו היה מאוד דומיננטי. שאק לדעתי יכול היה להתפתח להיות הסנטר הטוב בהיסטוריה במובהק (אצלי הוא מדורג שלישי מבחינה היסטורית). הסיפור עם שאקיל הוא שאיפשהו אחרי 5-6 עונות בליגה הוא הפסיק לשפר את המשחק שלו ולהוסיף יכולות אישיות נוספות. זה נבע לדעתי בעיקר מהעובדה ששאק לקח את הכדורסל בסוג של פרופורציות ולא שאף כמו לברון להיות השחקן הטוב בהיסטוריה. נראה לי שאת שאק שיעמם להיות "רק כדורסלן" שעובד כל קיץ על שיפור היכולות שלו ולכן קיבלנו שחקן שבמקביל לכדורסל מוציא דיסקים, משחק בסרטים ומשלים תואר ראשון, שני ודוקטורט.

יריב 4 ביוני 2015

הרוקי הדומיננטי ביותר בהיסטוריה של הליגה היה ווילט, בפער עצום. האיש היה ה MVP של הליגה בעונת הרוקי שלו (גם וס אנסלד עשה את זה).

גור אילני 4 ביוני 2015

באמת פוסט יפהפה.
קשה לי להחליט בעד מי אני, הישראלים או גולדן סטייט שאותה אהבתי מאד בתקופת טי.אם.סי. ודון נלסון. בקיצור תענוג.

סופרפלי 4 ביוני 2015

הכי אהבתי את המשפט האחרון – "צ׳אבי אבל עם היכולות של כריסטיאנו רונאלדו." מדויק.

עירן 4 ביוני 2015

רונן,

טור מעולה.

מזקק היטב את "חווית לברון" וקצת הסביר לי מה לא כל כך מסתדר לי איתו.

אריק י. 4 ביוני 2015

תגידו, גם אצלכם ב 2K15 לברון עם אחוזים זוועתיים מהקו, או שזה רק אצלי?

דיזידין 4 ביוני 2015

פוסט נפלא.
להתראות בארבע בבוקר.

יהודה 4 ביוני 2015

אני חש הרבה צניעות מול אדם כמו לברון שבא מילדות מפורקת לגמרי והצליח לבנות את עצמו, שעשה זאת לא בהוקוס פוקוס אלא בעבודה קשה ועקבית, שלא התפרק בעקבות ההצלחה (ע"ע מראדונה), שמחזיק בית יציב למרות כל הפיתויים.
ייתכן שהבניה הזו על רקע התלישות המפורקת שממנה הוא בא מביאה אותו לספר את הסיפור של עצמו – מחיר אישיותי נמוך על הישגים אישיותיים כל כך מרשימים.

shadow 4 ביוני 2015

כן כל המתפרקים האלה בעיקבות ההצלחה.

ג'ורדן מג'יק בירד דאנקן ג'אבר קובי שאקיל מסי רונאלדו פדרר נדאל ועוד אלף כאלה.

מארדונה הוא דפוק בראש ואין לזה שום קשר להצלחה. הצלחה לא דופקת אנשים, אם הם לא דפוקים מראש, היא רק מחצינה את זה.

סביר להניח שמראדונה היה מוצא אלף דרכים לדפוק לעצמו את החיים גם אם לא היה חווה הצלחה, רק שלא היית שומע על זה או עליו אם לא היה מפורסם.

יהודה 4 ביוני 2015

כל הרשימה היפה הזו גדלה בבית עם הורים מתפקדים, זה כל ההבדל.
גם אני גדלתי במשפחה מתפקדת, ואם גם אתה כך, אז יש לך סיבה טובה להוריד את הכובע בפני מי שטיפס ממקומות גרועים שלא הכרת.
אחד הדברים העמוקים שלא מאפשרים לחברה השחורה בארצות הברית לטפס למעלה הוא התא המשפחתי המפורק, אותו דאגו לפרק אדוני העבדים – והמרכיב הזה שכל כך חשוב לתפקוד תקין עדיין לא לגמרי שוקם למרות כל השנים שעברו.

shadow 4 ביוני 2015

מסכים איתך לגבי תנאי הפתיחה ועדיין אני חושב שגם הוא בגיל יחסית מקודם קיבל תמיכה דיי רצינית ככה שהוא לא סיפור הסינדרלה הטיפוסי שמנסים בכוח לעשות ממנו.
האמת שכמות ההגזמות שיש סביב לברון כבר מזמן עברה את גבול הטעם הטוב.

הוא לא איברסון אפילו לא קרוב.

כסיפוביץ 4 ביוני 2015

נהדר ומחכים

גור אילני 4 ביוני 2015

התחזית הפרועה שלי לסדרה: 0-4 לגולדן סטייט.

no propaganda 4 ביוני 2015

ואימרו אמן

Srtest 4 ביוני 2015

כי לברון ג'יימס מיישם במשחק שלו את המחשבות האלטרנטיביות שיש לו על מה שהוא היה רוצה להיות ולעשות, בדיוק כמו דיוויד בלאט שהתבטא שהוא לא מחפש לאמן עוד הרבה שנים ושהוא היה רוצה להיות דיפלומט. לברון היה רוצה לקבוע דברים קריטיים, להשפיע על מהלכים. קצת כמו נשיא ארה"ב. אז הוא מנסה לעשות את זה בכדורסל… בסוף גם הוא ניצב מול האחוזים המזעזעים שלו, ורואה שהוא צריך להביא בימים האלה דברים אחרים ואז למעשה מה שנשאר לו זה החיפוש אחר ההנעה, וכשהקבוצה מונעת, הוא שוב פעם יכול לקבל את המצבים שפעם היה מקבל לפני שממש למדו אותו וידעו שאיתו מהמרים ונותנים לו את הזריקה. יש מצב שבהחלט שמול גולדן-סטייט ילווה אותו דאבל-טים קבוע שמתחלק לקרבת-הסל ורחוק מהסל מהסוג שס"א נסתה לעשות עם גריפין ונכשלה כי העזור וחזור שלה הפעם לא היה מספיק טוב. שילוב בין קליי לגרין הוא מספיק זריז וקשוח כדי להתמודד איתו ולברון בעצמו הוא קצת שילוב בין קליי לגרין. היכולת של בלאט בסדרה הזו להשתמש במנטליות הזו שלו שעזרה לו בכל מיני מקומות לצלוח רגעים קשים ולהסתדר עם כל מיני גורמים בעלי כוח או שחושבים שיש להם כוח תהיה מכריעה בסדרה שבה יציבו כל מיני מכשולים לקאבס והחלקים של הקבוצה יצטרכו לשמור על סוג של אחידות בביצוע. למעשה עם מתמודדים מול פנומן כמו קארי וקבוצה שעלתה על הגל, ואותו ביצוע שאולי הוא החיסרון כשבוחנים את קליבלנד מול גולדן-סטייט, יצטרך להיות מסופק מכל אותן ספרות שבהן לברון וגם בלאט פעלו לאורך השנים ובעיקר השנה כי האקסטרות המקצועיות של השחקנים של קליבלנד לא יספיקו.

צריך גם לזכור שאנחנו חוטאים בניתוח שלנו של שחקנים כמו לברון ג'יימס ומייקל ג'ורדן, כי לא משנה כמה נתעסק בביוגרפיה עדיין אנחנו רואים כדורסלנים כאלה שבד"כ מגיעים ממקום מאוד מסוים כמקשה אחת. למעשה מייקל תמיד שמר על מן ממלכתיות עם גוון דיי אליטיסטי של שחקן כדורסל משחק גולף ומהמר עם הגדולים, ואילו לברון הוא יותר עממי בקטע הזה, יותר האמריקאי אוכל צ'יקן-ווינג והולך למונסטאר-טראק ראלי. לכן הוא פחות ניחן בקודים של התנהגות אבל יותר קרוב לאחרים מג'ורדן. גם הכדורסל דומה – לברון כאותו רכב 4*4 שקונה מי שיש לו כסף פתאום לעומת מכונית ספורט ששווה כמו קבוצת כדורסל ישראלית.

Srtest 4 ביוני 2015

אני זוכר כמה נהניתי לראות את דטרויט ההיא והערכתי מאוד את שחקניה, והכי את טיישון פרינס. לאחר מכן דיי נדהמתי איך כל אחד ואחד מהחמישייה ההיא לא הצליח בכלל לתפקד במקומות אחרים (אולי קצת בילאפס למרות שיותר קל לשחקן שחי על קשיחות) והדעיכה הכי מואצת היתה דווקא של פרינס, השחקן שעשה הכל בקבוצה ההיא. מבחינתי המחמאה הכי גדולה ללברון שכנראה להבדיל משחקן כמו פרינס, הוא יכול לתת את מה שפרינס נתן לקבוצה ההיא, ואפילו את מה שגארנט נותן בשטחים האפורים של המשחק, והתבטא בעיקר בקבוצה עם עוד שני קלעים גדולים, לכל קבוצה שבה ישחק.

cookie-monster 4 ביוני 2015

בעינין לברון ומאמנים -מצד אחד לא נראה לי שהוא רוצה מעליו מאמן חזק מדי. הוא רוצה להיות 'הקובע' כי הוא חושב שהוא יותר חכם מכולם ושהוא ראה הכל ויודע הכל ואין משהו שכל מאמן שהוא יכול לאמן אותו. מצד שני – כשבא מאמן שכן יש לו מה ללמד אותו – כמו דיויד בלאט והתקפת פרינסטון שלו – אין לו מספיק סבלנות לתת לתהליך להתקדם, והוא פשוט עצר אותו.
יאמר לזכותו שהוא אומר על עצמו שהוא יודע שאין לו סבלנות. אבל זה בא גם מרצון להיות זה שמדברים עליו – מרכז הענינים. לא כי אולי אין לקליבלנד מספיק שחקנים שמתאימים להתקפה הזו (נושא שבהחלט ניתן לוויכוח).

השאלה היא – האם לברון ראוי להקרא שחקן "מהסוג הרביעי" בהתחשב בחוסר סבלנות שלו לתת לבלאט ליצור התקפה קטלנית באמת – מהסוג שיכולה לעמוד כנגד בדיוק אותה קבוצה שהוא עומד מולה עכשיו בגמר ? שכל הפרשנים למיניהם היו נותנים 50-50 מול ג"ס ולא נותנים לג"ס את היתרון המיידי?
בלאט עשה מה שהוא יכול ממה שהיה לו – במגבלות שמיסטר אינסטנט קונטנדר הנחית עליו. אבל יש לזה גבול.
הוא רוצה לעשות יותר מדי בעצמו . והוא שילם על זה בעבר וישלם על זה בעתיד.

Rondi 5 ביוני 2015

פוסט משובח ביותר!

סימנטוב 5 ביוני 2015

הזדקנתי הלילה אבל בבוקר נהייתי צעיר

Comments closed