מסקנות מניצחון על סתם קבוצה

אני לא יודע כמובן אם ההרחקה של חווי מסצ'רנו הייתה מוצדקת. מה שאני כן יכול להגיד שהיריבה ממרסיסייד נראתה כמו אלף קבוצות שמגיעות לאולד טראפורד. קצת כסאח על רונאלדו. כמה נסיונות לתקוף עם 3-4 שחקנים מקסימום. ובעיקר בונקר שכולל דקות ארוכות של ויתור מוחלט על הכדור. חלקן סופגות מוקדם או מאבדות עשתונות. ואחר כך המאמנים שלהן מנמקים את התוצאה בהחלטת שיפוט או בטעות שוער. זה מה שקרה היום. קבוצות אחרות שורדות דקות ארוכות ופעם בתקופה ארוכה מישהו יוצא עם משהו. אבל בדרך כלל זה לא פועל. וכך למרות האווירה והניצחון והפער בטבלה המשחק לא היה יוצא דופן מהרבה אחרים.
*
בצד שלנו היה מעודד לראות את סקולס טוב יותר. למרות שצריך לזכור שהוא תוגבר בשני קשרים מרכזיים נוספים שפטרו אותו מהמאמץ ההגנתי. הרי אין סקולס שום בעיה מלבד בעניין הפיזי. עניין החלוץ הבודד בפתיחה מעצבן אבל נובע מטעויות בשוק ההעברות וועדות רשיונות העבודה, אבל הוא לא טעות במצב הנוכחי. סהה לא מתאים פיזית. טבז אומר שהוא תשוש. זה גובה מחיר כי רוני מחטיא כנראה גם בגלל שהוא עובד קשה מדי. אבל היום, כמו בליון, מרגע שנאני וטבז נכנסים מתחיל שיטפון של מצבים.
לאור מצבת החלוצים השאלה אם אפשר להמשיך לבנות על רונאלדו שרק יבקיע ויבקיע? על פי המוסר הנוצרי, האתוסים הסוציליסטים, ערכים ספורטיביים והנימוס האנגלי התשובה הנכונה היא לא. אבל במציאות התשובה היא כן. הוא כן מבקיע כמעט בכל משחק והוא ימשיך להבקיע. והיום קיבלנו את הסיבה: כי אם הוא לא מבקיע בפנדל, או בבעיטת עונשין, או בימין או בשמאל, או מחוץ לרחבה או אחרי כדרור וירטואוזי – הוא גם לא נופל מאף חלוץ בעולם במשחק הראש שלו. אגב, ביום רביעי מול בולטון הוא היה הקפטן. ועל פי ההתלהבות שלו במשחקים האחרונים אולי בעצם הוא צריך לרשת את גארי נוויל בתפקיד.

כמו כל אוהד גם אני מתעצבן שריאל מדריד מנסה לבחוש בעניינו. אני לא מבין בעניינים הכספיים – אבל אם צריך לשחרר שחקן או שניים כדי להכפיל לו את המשכורת, ולעשות אותו לקפטן, אז זה מה שצריך. בגלל שבעלי הבית שלנו אמריקאים אני נוטה לחשוב שדווקא בענייני סופרסטארים הם די מבינים.

*

אבל על המשחק היום חתומים שוב מי שהם הגיבורים השקטים של העונה הזו. פרדיננד, וידיץ' ואדווין ואן דר סאר. פה ושם אחד מהם נכשל באיזשהי פעולה פיזית. אבל כששלושתם במגרש פשוט אין שום טעויות בהחלטות.

רגע היסטורי. כנראה. אולי
טלנובלה בשחייה

54 Comments

גיא 23 במרץ 2008

קודם כל, את המשחק לא ראיתי. תוצאה של שעה בלתי אפשרית מבחינתי ועומס על myp2p שלא אפשר לי להתחבר מהעבודה.

שנית, אני חולק על האבחנה שמדובר ב"סתם קבוצה". וזאת למה ? מכיוון שאכן הקבוצה ההיא, מבחינת היכולת, היא סתם קבוצה. אבל מבחינת הדריכות של הבחורים שלנו לפני משחקים מולה, היא ממש לא סתם. והתוצאות בהתאם – 10 נצחונות מ 12 המשחקים האחרונים. כנראה המאזן הטוב ביותר של היונייטד מול כל קבוצה בליגה.

בהסתכלות הלאה – משחק המפתח הוא בצ'לסי, אם כי אני בהחלט רואה את צ'לסי נופלת פה ושם עוד לפניו וייתכן שתגיע אליו כשהאליפות כבר מוכרעת (מחזור 36)

עוז 23 במרץ 2008

נורא מרגיז לקרוא את הפוסט הזה, והיה יותר מרגיז לראות את המשחק. לפעמים ניצחון הוא ניצחון פירוס, והעובדה שבניטז זכה לשלוש שנות קרדיט על הזכיה המקרית בליגת האלופות ביטלה את הסיכוי של ליברפול לזכות באליפות גם בעשור הזה.
ליברפול (אחרי שבעה נצחונות רצופים) פשוט שיחקה כמו קבוצת תחתית לאורך כל המשחק. מאמנים צריכים אופי חריף במיוחד בשביל להוביל קבוצות לניצחון במשחקים כאלו ולרפא פשוט אין את זה. והוא גם לא יודע לבחור שחקנים מנצחים (ועובדה שבחר את קאוט ובניון ולא את הונטלאר או שניידר).

לא הייתי שופט את הסיכויים של יונייטד באירופה לפי המשחק הזה, אבל את האליפות הם לקחו היום.

רועי 23 במרץ 2008

ליברפול באמת קבוצה בינונית כבר 18 שנים ואלמא זכייה מקרית באלופות הם היום היו סוג של אברטון או טוטנאהם פלוס עבר גדול אבל למה להתעצבן על ריאל או על כל קבוצה אחרת זה רק טבעי שהם ירצו לעצמם את השחקן הטוב בעולם אם הוא ירצה להישאר הוא ישאר רק נותנים לו אפשרויות. ואני ממש לא רוצה שהוא יגיע לריאל הוא מביא אגו מפלצתי ויוהרה שנראה לי שרק פרגוסון יכול להתמודד איתו להציא ממנו את המיטב

tksr 23 במרץ 2008

מדוע לא להתחיל עם נאני וטבז ולגמור את המשחק מוקדם ?
אני מחכה לרגע שבו פרגוסון יאסור על רוני ללחוץ ולרדוף אחרי מגינים ולהתרכז רק במשחק ההתקפה.זה כמובן יהפוך את רוני לשחקן שונה ממה שהוא היום אבל מכסת השערים תעלה פלאים.רוני חייב את טבז לידו.
נאני משתבח ממשחק למשחק ובמקביל שומר על זהותו גם אם מדי פעם פרגוסון מתעצבן על בעיטה מיותרת ממרחק (וגם ממשיך עם הפעלולים האקרובטיים שלו למרות שנאסר עליו לבצע אותם).
סקולס שאכן היטיב לשחק אמר בראיון בסוף השבוע שבמידה ויונייטד תגיע לגמר ליגת האלופות הוא מבקש להיות בסגל הקבוצה רק במידה ויכולתו תצדיק זאת.פרגוסון הרי כבר הבטיח שיכלול אותו בסגל בכל מקרה כפיצוי על העדרותו מהגמר בברצלונה.סקולס גם אמר שהוא מבקש להאריך את קריירת המשחק שלו ככל האפשר גם אם זה ידרוש עזיבה של יונייטד.לכולם ברור מי תהיה במקרה הזה הקבוצה שבה יבקש לסיים את הקריירה.
"It won't be far, I'm very much a home person"
ליונייטד משחקי חוץ במגרשים שבהם היא נוטה להחליק ולכן סיפור האליפות עדיין לא סגור.
היה ערב כדורגל נפלא למי שהספיק לראות גם את ריאל מדריד – ולנסיה שהיה משחק מטורף לחלוטין מרחבה לרחבה.

אבישי 23 במרץ 2008

המחוייבות והמנהיגות שרונאלדו הראה בשבת נגד בולטון כאשר שיחק כקפטן היא עוד עליית מדרגה שלו כשחקן קבוצתי. פתאום הבחור חוזר להגן ואפילו יורד לגליצ'ים. קשה להשוות בין קבוצת כדורגל לקבוצת כדורסל אבל להשוות בין ווינרים אפשר ויש לי הרושם שרונאלדו – אם ימשיך בדרך הזו – הולך להיות הדבר הכי קרוב לג'ורדן בספורט הקבוצתי. שילוב של אתלטיות וכשרון שכבר הכרנו ועכשיו גם כריזמה, מנהיגות, השראה, מוסר עבודה ומעל לכל מחוייבות בלתי מתפשרת לנצחון.

זיזו 23 במרץ 2008

לרונאלדו היה רגע יפה אבל האמת היא שהמשחק היה עוד משחק חלש ברצף המשחקים החלשים שלהם.
על רקע ההתמוטטות של ארסנל מנצ'סטר לוקחת את האליפות עם יכולת מאוד לא מרשימה.
על ליברפול אין לי בכלל מה להגיד.

יואב 23 במרץ 2008

1-אלכס לא עלה עם טבז, לא בגלל תשישות. הוא התאים עצמו למערך של ליברפול(שיש לה אמצע מתוגבר ומצויין). זה אכן הצליח אבל משהו במהות של זה מקומם. למה לא לשחק על יתרונותיך? טבז ורוני טובים רק נגד בולטון ודרבי? זה לא מספיק טוב לליון וליברפול?
2- זאת היתה הליברפול המרשימה ביותר שבאה לטראפורד מזה שנים- עד ההרחקה. סגרה יפה, היתה מסוכנת במתפרצות, והרגישה כמו קבוצה עם ביטחון. ההרחקה גמרה את המשחק כי ליברפול הגיבה לה כל כך רע. כמו חיפשה סיבה להכנע.
3-המחסור שלנו בחלוץ לא קשור לוועדות. מנוצ'ו לא תוכנן לשחק השנה והם ידעו שאין לו סיכוי עוד לפני שהחתימו אותו. הוא קנייה לעתיד כאשר אלכס חושב שכרגע זה מספיק(אם היה חושב הפוך היה רוכש מישהו זמין).
4- רוני. מתאהב בו מחדש כל הזמן. וצמד הבלמים שלנו השנה פלוס אברה- הכי טוב שיש.

זיזו 23 במרץ 2008

יואב
רוני היום יותר מאי פעם הראה שהוא פשוט לא סקורר. שחקן אדיר אם טכניקה וחוכמה שמאפשרים לו לשבור הגנות אבל פשוט לא סקורר.

ההרחקה הייתה מעצבנת כי חיכיתי לראות איך יגמר המאצ' אפ בין מסצ'רנו לאנדרסון, שני הקשרים האחוריים העולים בליגה. ברור שאנחנו לא יודעים את הסיבה אבל ההרחקה הייתה מאוד מוזרה. מסצ'רנו לא נראה בטירוף כשניגש לשופט אבל בכל מקרה זה חוסר אחריות שערורייתי מצידו.

Gilad 23 במרץ 2008

Avram Grant did you(Red devils) guys a big favor today,a draw at Stamford Bridge and you are champs,why do you despise Liver__l so much,they are not such a bad team,is it the northerners rivalry?,you really have no respect for them at all,as an objective fan i saw them play some great football this season although they can look pretty bad at times and don't have a real defined game plan/style like the other 3 bigs…also i don't agree with you(and others) about the so called decline of Rooney,just because he doesn't score a lot doesn't mean shit, he is the second most important player on the team,him running after defenders is an important part of his game and that is part of his greatness,the solution is not to let him save energy but to get him in better shape,there is only 1 player per team,maximum 2 that should run free of defense duties,Ronaldo off course and Giggs(too old) or Tevez when he is on the field,the right midfielder/winger/striker in today's game should be able to do both jobs,i'm not sure what Ronaldo's stats are when Rooney is not on the field but i would bet that his scoring ratio is lower than
his average… 

legal alien 24 במרץ 2008

על ההרחקה – אצלנו בפאב כבר חמש דקות לפני האדום היו הימורים אם הוא יורחק לפני או אחרי המחצית. לא היתה שריקה של השופט שהוא לא רץ להתלונן עליה, וגם על הצהוב הראשון שלו היה יכול לקבל אדום בלי הרבה בעיות. נראה לי שמדובר בטקטיקה סודית של בניטז להבטיח שיהיה לו תירוץ ראוי.
ואף אחד לא אומר משהו על זה שווס בראון (!) עולה לנגיחה בתיבת החמש 35 דקות לתוך המשחק במצב של אפס אפס, ולא במצב נייח. זו קבוצה שבאה לקחת אליפות.
ההחמצות השאירו טעם מר בפה. מצד אחד אתה אומר לעצמך – מתישהוא זה יתחיל להיכנס, ומצד שני אתה חרד – מתישהוא זה יעלה לנו ביוקר, כמו בגביע.
פ.צ. מרסיסייד זו לא קבוצה, זו עילה לתביעה יצוגית. היה לי שותף לדירה שאוהד אותם, והייתי מקפיד להתקשר לשמוח לאידו אחרי כל התמודדות, עכשיו זה כבר לא כיף (טוב, עדיין קצת).

שחמוביץ' 24 במרץ 2008

חברים, את המשחק הזה פרגסון ניצח עוד לפני שהמשחק התחיל. אני מתפלא על בניטז שנפל למלכודת של סר אלכס עם כל נושא השיפוט בעיתונות לפני המשחק.
מסצ'ארנו היה צריך לקבל אדום כבר בעבירה הראשונה על סקולס, אבל אח"כ זה כבר היה מתבקש עם התלונות הבלתי פוסקות אחרי כל שריקה.
בגדול, לא משחק גדול של היונייטד. ליברפול שוב הוכיחה למה היא לא מסוגלת להגיע לשום דבר וגם לא תגיע בעתיד. אין מה לדבר שקאריק-אנדרסון-סקולס בקישור נותן מימד אחר לקישור של היונייטד. סקולסי חופשי כבעבר, אנדרסון עושה עבודה נהדר בחלק הקדמי, וקאריק פשוט מנהל יפה הכל מאחורה. לדעתי במצב הנוכחי, אין מקום להרגריבס בהרכב, ואם למישהו יש סיכוי להיכנס, זה דווקא פלטשר האנרגטי. גיגסי נתן משחק שקול ורגוע, ולכל אלה שרוצים את נאני לפניו בהרכב, תראו בזה כמו משחק כדורסל. כמו שחקן שישי. גיגס מביא המון ניסיון, ובמשך שישים דקות נותן תפוקה טובה.
רונאלדו ורוי חייבים ליישר קוונות. לא יכול להיות כמות ההחמצות של השניים האלה.
לכל מהללי הבראון: חברים, ברגע שתגיע קבוצה אינטלגנטית שתתקוף יותר מאגף ימין שלנו, שוב תבינו שווסלי פשוט לא נמצא ברמה הנכונה. אין מה לעשות. בגיל 28 כבר לא יעזור כלום איתו. חייבים להביא מגן סביר לצד ימין.
נסיים בקריאת GLORY GLORY לכל האוהדים באשר הם.

דותן 24 במרץ 2008

פשוט מדהים מה צריך לקרות כדי שהספרדי ילך הביתה – הקבוצה נראית כמו סמרטוט כבר תקופה ארוכה – חיה על הברקות של ילד שאין שום סיכוי שישאר שם אם הקבוצה שלו תמשיך להראות ככה, משום מה המשחק אתמול נראה כמו כל העונה הזאת קצת ארסנל קצת צלסי – הכל קישקוש – אף אחד לא באמת מסוגל לאיים על המפלצת של אלכס ….

דוד 24 במרץ 2008

רונן,
אז האם רוני הראה מה שלא מצאת בו בטור הקודם שלך?
2 בישולים מצויינים,הרבה נגיעות ומסירות שלו עם קלאסה,אפילו שזה לא נגמר עם שער בגלל עצירה טובה של השוער,לא הרבה שחקנים בעולם עוצרים כדור מ60 מטר בגבוה שנשלח לתוך הרחבה בכזו קלות כמו שהוא עשה אתמול.
אגב,תיזכר בגול שלו נגד רדינג
העונה,טאצ' מהסרטים ברגע קריטי במשחק.
כמו שוידיץ ופרדיננד משלימיל אחד את השני,ככה רוני ורונאלדו,
זה שרונאלדו כובש יותר לא מורידה מהתרומה האדירה של רוני.

למה טבז ונאני על הספסל,למה ככה ולמה ככה,
לא למדתם שפרגוסון יודע טוב יותר מכולם?

רונן דורפן 24 במרץ 2008

דוד – התלונה שלי על רוני הייתה ליטוש. רונאלדו מבקיע כל כך הרבה שערים על עניינים שהוא "לא אמור לעבוד עליהם". למשל מי מצפה ממכדרר מחונן להיות נוגח טוב. ואתמול הייתה דוגמא – אם המשחק הרגיל לא הולך הוא מוצא כלי נשק אחר. הייתי רוצה לראות את רוני משפר קצת את הבעיטה היותר רכה בשני הרגליים. ואתה צודק… אנחנו מדברים משבת לשבת.

דותן – אתה צודק. קבוצה כמו אתמול תתקשה לשמור על טורס.

שחמוביץ – רונאלדו לשפר כוונות????

לשוהה – בהרחקה של מסצ'רנו ובאפטיות, לו הייתי אוהד מרסיסייד, הייתי מאשים את ג'ררד. אפס מנהיגות אתמול.

גלעד – אין כמעט סטיות בסטטיסטיקות של רונאלדו. ב-34 שערים יש רק שלושער אחד. הנתונים מראים שהוא מבקיע בעיקר כשהמשחק נערך בבית או בחוץ, כשווין רוני משחק או לא משחק והטמפרטורה בהולנד היא מעל עשר מעלות או מתחת לעשר מעלות.

יואב – אולי רצון להשתמש בנאני וטבז מול הגנות עייפות. למרות שמול עשרה שחקנים אולי אפשר היה לגמור אותם מהר יותר.

זיזו – אני באמת אשמע תקליט שחוק. רונאלדו נסגר, כוסח, החטיא – ואז הלך ומצא דרך אחרת להבקיע. זו גדולה בספורט.

אבישי – רק נעיר פה לגבי "ג'ורדן של ספורט קבוצתי" – גם כדורסל הוא קבוצתי. זה מזכיר לי שהיה בלידס ראש עיר שאמר שאפשר להפוך אותה למילאנו של אירופה.

tksr – ביום שניצחנו בגביע בוילה סקולס (הפצוע) היה בגודיסון פארק לעודד את אולדהם…. באמת נהדר.

רועי – אתה צודק. רונאלדו צריך להבין שביונייטד יעשו הכל בשבילו. בריאל הוא יהיה מלך עד הבחירות הבאות כשמישהו יבטיח להביא את הדבר הבא.

גיא – אנחנו ניקח את האליפות לפני שנלך לברידג' – ובגל מקרה גם לא נפסיד שם.

גיא – כיניתי אותם סתם קבוצה כראוי לאיך ששיחקו.

ֿ

עמיחי שלו 24 במרץ 2008

דורפן, שמח לראות שבחלקת האלוהים שלך עוסקים בעיקר בליברפול. האמת, לא מגיע להם. אני חושב ששוב הוכחו ההבדלים התהומיים בין המאמנים, בין עוד כמה דברים שהוכחו. אם הפרמייר ליג היא ג'ונגל, בניטז הוא שרדן תמידי. פרגוסון הוא טורף, הוא לפעמים יפסיד איזה קרב או שניים, אבל כמעט תמיד זו תהיה הגישה שלו למשחק. ובלי שום קשר, כדי לנצח אותנו בגמר הצ'מפיונס תצטרכו קודם לעבור את ברצלונה

רונן דורפן 24 במרץ 2008

עמיחי – וגם את רומא. הם הקבוצה הטובה באיטליה מבחינה איכותית. אינטר מובילים עליהם בגלל עומק – אבל לא איכות של ה-11 הראשונים.

עמיחי שלו 24 במרץ 2008

הטראומה שלהם מה-7 עדיין שותתת

איתי כוחיי 24 במרץ 2008

שאלה לאוהדי מנצ'סטר –

קראתי היום אצל שאול אדר שבמנצ'סטר משמיעים לפני משחקים שירים של הסטון רוזס, רציתי לשאול איזה שירים שלהם משמיעים שם והאם גם להקות מנצ'סטר אחרות מככבות שם (האפי מונדייז, שרלטנס, ג'וי דיוויז'ן, ניו אורדר)?.

חוץ מזה רציתי להגיד לך רונן שאני נהנה מאוד מהכתבות שלך ושל קופר במדור הספורט של העיתון שלכם.

רועי 24 במרץ 2008

זה נכון שבריאל אתה מלך עד הדבר הבא בחלק מהמקרים. אבל לא חסר שחקנים שזכו לתהילת עולם כמו ראול קסיאס זידאן ובשנים הקרובות גם סרחיו ראמוס וזה רק מהתקופה האחרונה.

זיזו 24 במרץ 2008

רונן
אני מצטרף למחאה של רועי. כבוד כמו שריאל נותנת לכוכבי העבר שלה הוא מופת לכל מועדון.
יותר מכל מועדון אחר היא גם מסמנת את האגדות שלה בעודם משחקים.

בקשר למשחק, אני חושב שעברנו את השלב שבו רונאלדו מפתיע אם התפתחות המשחק שלו. הוא כבר לא צריך להראות גדולה, הוא גדול!
אתה לא מסכים שמנצ'סטר לוקחת את האליפות אם יכולת בינונית בהתחשב בהישגים וששקיעתה של ארסנל היא הסיפור האמיתי פה? אם יוניטד הנוכחית תהפוך לקבוצה גדולה ולמען הסר ספק היא עדיין רחוקה מלהיות אחת כזאת (פוטנציאל יש, מעשית היא רחוקה) נוכל להסתכל על השנה הזאת בתור עוד שלב בהתקדמות שלה אבל כרגע מרוץ האליפות מוכרע בבינוניות של ארסנל ולא בהתעלות של מנצ'סטר.

נ.ב. מעניין איך היה נראה המרוץ ללא אותה פציעה של דה סילבה.
יש לציין שהזעזוע מאותה פציעה מובן אבל ההתפרקות של עונה שלמה סביב אותו רגע קצת מוגזמת.
ואנגר צריך לתפוס את הקבוצה הזאת בביצים וללחוץ!

רועי 24 במרץ 2008

ועוד דבר לגבי השמועות של שמקשרות את רונאלדו למעבר לריאל לא משנה כמה היונטייד התקדמו מאז שפרגסון הגיע לרוב השחקנים פסגת ההישג בכדוגל זה להגיע לריאל מדריד . אפשר בכלל לדמיין מצב שבו כריסטאנו היה מגיע לריאל בגיל 18 מתפתח שם והופך לשחקו הטוב בעולם וזוכה באליפות והיה אפילו שוקל לרגע לעזוב?

ביסחוט 24 במרץ 2008

לרונן!!!

אני מקווה מאד שאתה מתלוצץ בעניין לתת לרונאלדו להיות קפטן.
דבר שני בעניינו אתה באמת חושב שהוא יעבור לריאל בקרוב?
אני לא!

ודבר אחרון ה4-5-1 אתמול היה נפלא. לא מבין את התלונות…

לון 24 במרץ 2008

רונן , אני מסכים עם הניתוח שלך.
אני חושש מהמערך הזה במשחקים בליגת האלופות. שם החמצות יכולות לעלות בהדחה.
לאור יכולת ההבקעה הבינונית מאוד של רוני, מי שדווקא היה מתאים יותר למערך הזה הוא טבז.
אם טבז כ"כ עייף, אז אפשר לתת לו לנוח לגמרי משחק או שניים. אם הוא עייף, אז זה מיותר להעלות אותו כשאנחנו מובילים מול קבוצה בינונית מאוד שמשחקת עם עשרה שחקנים.

לדעתי, מה שחשוב במשחק הזה מבחינת רונאלדו, זה שהוא הבקיע. גם נגד ארסנל זה קרה, וחשוב שזה לא היה חד פעמי במשחקי צמרת.
הוא באמת מבקיע בכמות מדהימה (מגיע לך שאפו שהאמנת בכך בשלב מוקדם).
הדבר היחיד שאני עדיין מחכה לו ממנו, זה משחק גדול שיוכרע ע"י מהלך או שניים שהוא יזם. למשל כמו השערים של רונאלדיניו ב- 0:3 נגד ריאל בברנבאו.

חבל לי על הארגריבס. יכול להיות שנזדקק לו באירופה ואז יהיה ללא כושר משחק.

יואב 24 במרץ 2008

לא מעניין אותי מה מעמדה של ריאל בעולם. שום דבר שנעשה שם בעשרים שנה האחרונות לא מדגדג את מפעל חייו של הסר.הוא עשה את זה בדרכו(תארים, מחוייבות ואמונה מוחלטת בצעירים)ואף הפך את יונייטד למפלצת כלכלית- בדרכו!!!הוא סגר פור עצום שהיה לו מריאל, בתחום הזה. הכדורגל של יונייטד נראה אותו דבר(למעט ניואנסים)עם אנדרסון, קינו, רובסון, קול, רוד או רוני. זאת הגדולה. זה הכדורגל של יונייטד.
שרוני יתחיל להכניס אותם(כמו בעבר, ואין לי ספק שהוא יכניס)יפול האסימון לעולם איזה שחקן כדורגל עצום הוא.לא בר השוואה לאף אחד מבחינת השילוב של- הכישרון, החוכמה, החריצות והמחוייבות. הוא "רק" צריך יותר גולים.בנתיים, הוא תורם בכל אספקט אחר של המשחק.
זיזו, תיזכר איך העונה התחילה ותבין איזה התקדמות עשתה יונייטד מאז.. איך הרכש השתלב, יחס השערים ועוד. וזה עוד בלי להזכיר את ההגנה של יונייטד שמתעלה על עצמה כל הזמן.ועדיין, עוד שנה שנתיים, זה אמור להראות טוב יותר.

יואב 24 במרץ 2008

רועי, אפשר לדמיין שחקן מקומי(סקולס, גיגס, קינו, נויל) עוזב למקום אחר? זה לא קרה. רונאלדו, תמיד ימשך לליגה הספרדית מהסיבות הידועות.אין בנמצא דוגמה הפוכה(שחקן בריטי שמגיע לריאל בגיל צעיר) כדי שנוכל לעשות השוואות. וכמובן, ריאל זה השם הגדול ביותר שיש.אין ויכוח.אבל איפה עדיף לכישרון צעיר להיות? תחת אלכס, או במועדון כל כך חסר וודאות וגחמני?

דוד 24 במרץ 2008

איתי כוחיי

יונייטד בדרך כלל עולה למגרש עם השיר של הסטון רוזס THIS IS THE ONE
וכן משמיעים את ההפי מאנדייס לפני משחקים גם כן

רועי 24 במרץ 2008

ללא ספק שלכל כישרון צעיר עדיף להגיע ליונטייד להדרכתו של פרגוסון או לארסנל כאופצייה שנייה אך נטולת תארים מאשר לריאל לרוביניו לקח 3 שנים להתאושש מההלם. אבל למרות שיונטייד מנוהלת בכמעט שלמות על ידי פרגסון וריאל בדרך כלל בתוהו ובוהו בעשור האחרון ריאל קטפה 3 פעמים את ליגת האולפות לעומת פעם אחת של פרגוסון וזה לדעתי מראה את הבדלי המעמד יש את ריאל ו אז את כל השאר למרות התקדמות עצומה של יונטייד. תארו לכם אם ריאל מדריד הייתה נותנת קצת חופש פעולה למאמנים כמו פרגסון או דל בוסקה איפה הם היו היום.

רועי 24 במרץ 2008

בקאהם וקין זה שתי שחקנים שנראה כאילו לא יעזבו לעולם והם כן עזבו את מנצסטר. ורק לאחרונה סקולס אמר שאם יצטרך ימשיך את הקריירה במקום אחר אז בהחלט אפשר לדמיין עזיבה של הסמלים של יונטייד.

יואב 24 במרץ 2008

ריאל הכי מעוטרת שיש(למרבה התדהמה-גם בכדורסל)ולוקחת תארים מתוך אינרציה. אין לזה מתחרים(אולי יובה).אם היתה גם נוהגת בהיגיון ושיטתיות, אפשר היה לסגור את העסק.אלכס לקח את יונייטד ממקום מאד נמוך וחשוך ובדורו, הצליח לסגור הרבה פערים, אבל לא את כולם.ואולי זה המחזור החיים הטבעי של יונייטד. בדיוק היכן שהיא נמצאת , נעה בין קסם לאובדן.

רועי 24 במרץ 2008

נראה לי שהחשש הכי גדול של אוהדי יונטייד זה היום שאחרי העזיבה שלו. זה יהיה האתגר הכי גדול שהמועדון חווה. זאת גם נראית לי אחת הסיבות שהוא כל הזמן דוחה את הפרישה.

איתי כ 24 במרץ 2008

תודה. יש עוד להקות מאנגליה שמזוהות עם קבוצות כדורגל?

רונן דורפן 24 במרץ 2008

רועי, נו טוף…. התאוששו כבר מתאונת מטוס

ביסחוט 24 במרץ 2008

לרונן..

מה זה תאונת מטוס לעומת עזיבת רונאלדו? יונייטד בלי רונאלדו לא שווה אפילו מקום באוופא.

עכשיו ברצינות, רונאלדו לא יעזוב כל עוד סר אלכס פרגסון במועדון, מישהו מכם היה מעז לעצבן את פרגסון? יש לכם מושג כמה זה מפחיד?

ולמה לא ענית לי על התגובה ממקודם? לנורא…

רועי 24 במרץ 2008

לרונן צודק באמת קשה לתפוס את גודל הטרגדיה. אני חשבתי במובן ספורטיבי התרסקות המטוס זה הרבה מעבר לספורט

גיל 24 במרץ 2008

לא צריך להשוות את עזיבת רונלדו להתרסקות המטוס, אבל עזיבת פרגוסון תהיה ללא ספק האירוע הכי משמעותי בהיסטוריה של היונייטד מאז אותה התרסקות.

גילי 24 במרץ 2008

אמא של רונאלדו כבר אמרה שהיא רוצה לראות את בנה במדי ריאל מדריד כך שברור שזה עניין של זמן עד שהמהלך יבשיל.יונייטד חייבת לדרוש את התמורה בשחקנים ולא בכסף – מול ריאל הדרישה חייבת להיות רוביניו ורובן ומול ברצלונה שגם היא כנראה אופציה יונייטד חייבת לדרוש את מסי ואטו.
נשמע דימיוני ומופרך ? אולי,אבל יחסית לסכומים שנזרקים התמורה בצמד שחקנים כלל לא מופרכת ותאפשר ליונייטד להתמודד עם עזיבתו.
מסכים עם זיזו.ההבדל בין יונייטד של שנה שעברה לזו הנוכחית הוא בשני המשחקים המופלאים מול רומא ומילאן באולד טרפורד שלרגע העמידו את יונייטד במקום שלא בטוח שהיא היתה ראויה לו כקבוצה הטובה באירופה.העונה יונייטד טרם הציגה יכולת שמאפשר להכריז עליה כעל כזאת.
רונן אהבתי את הסיקור שלך מאליפות אירופה בשחייה והמעקב אחרי נבחרת ישראל.אנחנו רגילים בסיקור רכילותי ומציצני של נבחרות ישראל כאשר מטרת העיתונאים המלווים היא השגת כותרת וכל האמצעים כשרים לכך.(גידי ליפקין בכדורגל או עופר מתן בכדורסל הם דוגמאות מהשנה האחרונה).גם במקומות שבהם נשמעה ביקורת דאגת להכניס אותה לפרופורציה המתאימה והצגת תמונה מאוזנת של מצב נבחרת השחייה.ההערה על קופמן היתה במקומה – יותר מדי פעמים הוא מבקר נבחרות וספורטאים יחידים מבלי להיות נוכח בתחרויות.אני משער שגילית במהלך האליפות כל מיני דברים אודות הנבחרת שלא יכולת לגלותם דרך צפיה בטלוויזיה.בעיתונות הספורט של היום די נדיר שנשלח כתב שמסקר באופן מקצועי תחרויות שאינן כדורגל או כדורסל ומרחיב את היריעה בפרשנות שמעבר לתוצאות ושיאים.

יואב 24 במרץ 2008

ביסחוט, רונאלדו מסיים השנה את עונתו החמישית. בשלושת עונותיו הראשונות והבינוניות, יונייטד סיימה בין השלוש. בשתיים מהשלוש, רוני היה ענק(וגם רוד בדרכו).אם תוציא את רונאלדו מיונייטד, היא אולי לא תיקח אליפות אבל תיהיה בשלישייה הראשונה(היא שם כבר שש עשרה שנה). אני לא בטוח מה יקרה לשאר אם תוציא את טורס, פבראגאס ודרוגבה.

יואב 24 במרץ 2008

רובן זה כמו סאהה. שווה חמש עשרה משחקים בעונה.

רונן דורפן 24 במרץ 2008

גילי – ראשית, תודה על המחמאות. אכתוב עוד כתבה אחת על האליפות הזו – שנהניתי בה בצורה בלתי רגילה. הסיקור העיתונאי של הענפים האולימפיים מאד לוקה בחסר – בעיקר בלווי הספורטאים לתחרוית המטרה הללו. כפי שכתבתי היום בעיתון – קשה אפילו לדמיין את עוצמת הנבחרות עימם מתמודדים השחיינים הישראלים. איתי במלון יש את נבחרת איטליה עם בערך ששים שחיינים וצוות מלווה עצום בגודלו. נבחרות דומות בגודלן יש גם הונגריה, צרפת, הולנד, ספרד, רוסיה, אוקראינה וכל המעצמות. עם כל העובדה שההישגים הישראלים צנועים – גם הם ראויים להערכה.

לגבי רונאלדו כלום לא ברור. הוא חתום לעוד ארבע עונות ביונייטד – אז הם בעמדה לפתוח את החוזה שלו לפני התאריך – והם גם רמזו שיקיימו שיחות.
נאני הוא רכישה שרונאלדו ביקש ומוסיפים להביא עוד ועוד דוברי פורטוגזית. הדיבורים של האימא לעיתונות בספרד יכולים להיות הרבה דברים – כולל כלי מיקוח מול יונייטד.
זה לא שרע לו איפה שהוא נמצא ואני חושב שהוא מבין שחושבים טוב וחזק לפני שמחליפים סיטואציה שהובילה אותו למעמדו.

רונן דורפן 24 במרץ 2008

זיזו ורועי. אני לא מדבר על כבוד של ריאל לשחקני עבר. אני מדבר על כך שבריאל לא קונים שחקן בתור פרוייקט. אולי רוביניו היה הדבר הכי קרוב לפרוייקט. ההבדל בינו לכריסטיאנו רונאלדו, שהם דומים בכשרון בסיסי, הוא ההבדל בין מי שבין גיל 18 ל-22 לומד אצל מאמן אחד – לעומת מי שמחליף בתקופה הזו מאמן כל שנה.

רועי 24 במרץ 2008

בליברפול מי שמחזיק אותם אותם זה לא טורס זה גרארד והכושר של דרגובה חוץ מהמשחק האחרון ממש לא רלוונטי לצלסי העונה הוא היה או פצוע או באליפות אפריקה או מפזר הצהרות בעיתונים. ואם אני לא טועה פברגאס היה פצוע העונה תקופה משמעותית וארסנל הסתדרו יפה. אין עוד תלות של קבוצה בשחקן אחד(ומאמן אחד)כמו של יונטייד

רועי 24 במרץ 2008

איך מאמן יכול לקנות שחקן בתור פרויקט אם לא בטוח שהוא יגמור את החודש? זאתי בעיה בריאל אבל למזלה יש מספיק כסף על מנת שהשחקן יתפתח יגדל וישתפר במקום אחר ואז יקנו את המוצר המוגמר כמו שמתכננים עכשיו עם רונאלדו קאקא ופברגאס.

זיזו 24 במרץ 2008

רונן
אני מסכים שמדיניות הרכש של הקבוצות שונה לחלוטין.
בקשר להבדלים בין רוביניו לרונאלדו אני חושב שההשוואה קצת פשטנית.
רונאלדו גדל בכדורגל האירופאי, רוביניו הוא השחקן הכי לא אירופאי שאני זוכר.
חשוב מזה הוא ההבדל הפיזי שהיה הבעיה המרכזית של רוביניו בעבר.
אין ספק שההבדל ברציפות האימון משפיעה וממש מרגיז אותי לשמוע "מומחים" מסבירים איך הגעתו של שוסטר הקפיצה את רוביניו, האלמנטים בהם רוביניו עשה את ההתקדמות המשמעותית ביותר הם אלמנטים קפאלואים מובהקים. הדון אולי לא היה תמיד נעים לרוביניו אבל הוא אחראי מרכזי להתקדמות שלו.

נ.ב. משהו מוזר, אחת הבעיות המרכזיות של רוביניו היא טכנית!!! הבחור כנראה מעולם לא למד לעצור כדור. להקפיץ עם האוזן הוא יודע, לעצור כדור לא.

זיזו 24 במרץ 2008

רונן
שאלה. ידוע לך החלוקה הגאוגרפית של שיאי העולם בשחייה?
(כמובן שכולם מוזמנים לענות)

cookie-monster 24 במרץ 2008

גיל-אז איפה הגעת פרגוסון ליונייטד נמצאת ברשימת הארועים המשמעותיים

יואב 24 במרץ 2008

רונן-מחזק ומוסיף שרוביניו נקנה על תקן סופרסטאר ורונאלדו הגיע אלמוני לחלוטין לקהל הרחב.
רועי, סטיבן היקר מגיע מידי פעם למשחקים גדולים.המרחק בין כישרונו לתרומתו הוא עצום. ביום יום, הוא מנהיג קבוצה שמפגרת בשמונים נקודות מצטברות מהמקום הראשון בארבע שנים האחרונות. קינוגם בימיו האחרונים אכל אותו בקלות שלא לדבר על אנדרסון העונה. אם הוא מחזיק את ליברפול, הוא עושה עבודת קודש. טורס הוא ההבדל המהותי. לליברפול סוף סוף יש חלוץ מצויין.
פברגאס החסיר מעט משחקים השנה, לכן הוא נופל מהרגליים וארסנל לא מנצחת כבר חודש…
דרוגבה לא היה משמעותי מספיק עדיין(ומקווה שלא יהיה), עדיין-12 שערי ליגה, ניצחון מומנטום אדיר אתמול ואף אחד בצלסי לא משלה את עצמו שבלעדיו יש להם סיכוי.הפער הקיים כרגע הוא גם בגלל פציעותיו ונסיעותיו…..
זה פשוט מדהים הגחמנות המובנית בריאל. אף מאמן לא מרגיש מספיק בטוח וחזק שם וקניית המוצר המוגמר היא מפלטו של העצלן/עשיר/קירקס.
זה תמיד היה כך? אני זוכר קבוצות עבר של ריאל שרצו שנים ביחד. מה השתנה שם?(ומי המאמן שהחזיק שם הכי הרבה מעמד וכמה?)

גיל 24 במרץ 2008

הגעת פרגוסון הייתה כמובן משמעותית, אבל המשמעות שלה נטענת בגלל מה שהוא השיג אחר כך. אי אפשר להשוות את יונייטד והכדורגל בכלל ברגע ההגעה שלו והיום. אם הוא היה נכשל ומפוטר (כפי שכמעט קרה) אז הוא היה עוד מנג'ר בהיסטוריה הארוכה של יונייטד. מכיוון שהוא כה מצליח, העזיבה שלו היא הפגיעה הקשה ביותר ביונייטד מאז האסון.

עוז 24 במרץ 2008

אני מאוד אוהב את ההשוואה בין היונייטד לבין ריאל מכיוון שהיא מייצגת את שני הקטבים של בניית מועדון במקרים די מקבילים מבחינת מעמד ומשאבים (עם הסתייגויות מסוימות, אבל על שתי הקבוצות אפשר לומר שתיאורטית הן יכולות להתחרות על כל שחקן אחת מול השנייה, ויכולות לאמץ את אסטרטגיית הניהול של הקבוצה השנייה).
למעשה, אם הייתי יכול לשאול היום שאלה אחת כל רוכש של מועדון כדורגל (ספורט כדור) מקצועני לפני כניסתו לתפקיד הנשיא זו הייתה השאלה הזו: באיזה מודל אתה מאמין, זה של מנצ'סטר או זה של ריאל? מכאן ואילך הייתי מודד אותו לפי העקביות הניהולית לפי הקו שבחר.
הבעיה של מועדון כמו ליברפול היא שלא נבחרה שום דרך. תשאלו את מי שמנהל שם את הקבוצה איפה הם רוצים להיות בעוד חמש שנים והם לא יידעו לענות תשובה לא פיננסית. ואם יענו תשובה מקצועית לא יידעו להסביר איך מגיעים לשם.
ביונייטד/ריאל מדריד יודעים לפעמים מראש שדור זהב עומד להסתיים ועכשיו יבואו 2-3 שנים קשות, ושמים את המטרה לשנה השלישית/רביעית. זה כוחו של מועדון גדול. גם בברצלונה עושים את זה עכשיו אבל בצורה קצת פחות מודעת. הם רצים עכשיו בתחרויות שפתוחות לפניהם אבל מכוונים לעונה הבאה. והם עושים את זה כשהשחקנים שישחקו בעונה הבאה מקבלים את המושכות אפילו שהם אולי טובים פחות משחקני ההרכב המקוריים. ובארסנל חשבו שהם הריצו את הקבוצה מספיק ופתאום מסתבר שזה לא מספיק. ועכשיו לא ברור האם הם הופכים ללוזרים או שזו רק עוד דחיה קטנה. ראיה ארוכת טווח יכולה להיות דבר משכר. והיא מאפשרת למאמנים כמו רפא בניטז למשוך ארבע עונות בליברפול ולבקש עוד.

אביעד 24 במרץ 2008

רועי, אם תסתכל על המשחק בין צ'לסי לארסנל תבין מהי התלות שלהן. צ'לסי בפיגור עברה לטקטיקה של כדורים ארוכים לעבר דרוגבה בתקווה שמשהו יסתדר (וזה הלך), ארסנל בפיגור הלכה כרגיל על מסירות קצרות, אבל כל התקפה הלכה רק דרך פברגאס, אף אחד לא ניסה משהו אחר.
יונייטד ללא רונאלדו היא פחות טובה, אבל היא עדיין יונייטד. אני לא רואה את ליברפול (גם עם טורס) או את צ'לסי (ללאט דרוגבה) או ארסנל (ללא פברגאס) מנצחות יריבה בצמרת 4:0 כפי שמנצ'סטר עשתה לארסנל.
בעיניי רונאלדו הוא אולי הכוכב הזוהר של היונייטד, אבל רוני הוא הדבק והוא חשוב לא פחות מרונאלדו.
ריאל היא כבר כמה שנים מועדון שלא מתייחס כלל לשחקני הבית שלו, כל מאמן שבא רק מחפש לרכוש עוד ועוד כוכבים. אין גם ניסיון רציני לרכוש צעירים מוכשרים ולהפוך אותם לכוכבים, השנה אפשר היה אולי לראות ניצנים ראשונים לכך במרסלו, דרנטה ופפה, אבל לא נשכח שקירוש רצה לקנות את פפה לריאל וחורחה ולדאנו סירב כי הוא לא היה כוכב גדול מספיק, או שדרנטה הצעיר לא זוכה למרווח טעות בריאל. מנצ'סטר לא מושלמת בתחום הזה, אבל אני מעדיף את ההתייחסות המערכתית של מנצ'סטר לשחקנים צעירים מזאת של ריאל…
רונן, עוד דבר אחד – אתה לחלוטין צודק בקשר "גיבורים השקטים" של מנצ'סטר. הגיע הזמן לתת התייחסות יותר רצינית לאחד הבלמים הטובים בעולם ואחת רכישות היותר מבריקות של מנצ'סטר יונייטד בעידן פרגוסון – נמאניה וידיץ'.

זיזו 24 במרץ 2008

יואב ואביעד
ריאל הייתה קבוצת כוכבים עוד בימי די סטפנו.
אני לא כל כך מבין את הטון המזלזל, ריאל בדרך הכל כך טיפשית הזאת הצליחה לא רע.
פרגסון הוא לא אידיאליסט גדול ואפילו ואנגר לא. לכל מאמן יש את הדרך שלו.
שחקני בית זה דבר נהדר ואם תסירו כמה קליפות של ציניות תראו שהתדמית של ריאל בתור קבוצה של שכירי חרב בלי זהות היא שטות מוחלטת.
בריאל תמיד משחקים שחקני בית (השנה 6, ראול, גוטי, קאסיאס, טורס, בלבואה וסולדדו). הם גם לרוב שחקנים משמעותיים (תחשוב על ריאל העונה בלי השלישיה הראשונה). בנוסף ריאל משאילה שחקנים צעירים שמככבים ממש בשאר הליגה ובסוף ההשאלה הם מקבלים הזדמנות במדים הלבנים.
ישנם עונות בהם אין כמעט אף קבוצה בליגה הראשונה שבה לא משחק שחקן אחד לפחות שגדל בריאל!
בקיצור מדובר במחלקת הפיתוח הגדולה בספרד אם לא בעולם שהצמרת שלה גם עולה לקבוצה הראשונה ושומרת על צביון הקבוצה.
אולי לא יצא לך לראות את המשחק המדהים מול ולנסיה אתמול אבל הוא מחבר לאספקט נוסף של המסורת הלבנה.
שני המחליפים של ולנסיה היו מוריינטס והלגרה (אח.. איבן, זה עדיין כואב). שניהם קיבלו מחווה מאצטדיון שלם שעומד ומוחא להם כפיים.
שני שחקנים שלא גדלו בנוער שלנו אבל לנצח יזכרו כמדרידיסטס.

נ.ב. מיותר לציין ששחקני הבית בריאל הם שחקני בית ולא "שחקני בית" כמו מסי או דוס-סנטוס.
מגמה עצובה בכדורגל שלצערי גם ריאל כמו שאר קבוצות היבשת נגררת אליה.

רועי 24 במרץ 2008

המצב של ליברפול ממש לא אשמתו של גרארד פשוט אין לו מה לעבוד שחקנים בינוניים ומטה מאמן שבעייני הוא בדיחה טקטית ועם זה כל שנה הוא מוביל חבורה עלובה לטופ 4 של אנגליה שבעלדיו היו בחלק התחתון מינוס של הטבלה ורק עכשיו עם טורס יש לו פרטנר אמיתי וגם זה לא יספיק הם חייבים עוד שחקנים מהטופ העולמי.ודרגובה כבש רק 8 שערים בליגה לא 12. ולא אמרתי שקניית המוצר המוגמר היא דבר טוב זה פשוט המציאות בריאל ואני לא רואה אותה משתנה בעתיד הקרוב. ולמרות כל אלמנט הגחמנות והקרקס בריאל היא עדיין הכי גדולה בעולם אולי לא הכי טובה אבל הכי גדולה

יואב 24 במרץ 2008

רועי וזיזו, אין שום זילזול בריאל מצידי.(תמיד יעדיף אותה על ברצלונה)אלא העדפה של מודל אחר(בלי קשר לאהדתי). ריאל היא אכן הכי גדולה.ששאלתי על קבוצות עבר, התכוונתי בשלושה עשורים האחרונים. אני יודע על קבוצת הכוכבים ההיא. לשאלה השניה עוד לא קיבלתי תשובה(היא נשאלת ברצינות).
אני מאמין גדול בחשיבותו של המאמן(או מנג'ר) ובסמכותו הבלעדית.כיסאות מוסיקלים-זה טוב למקום החם והעצלני ותאב הסיפוקים המהירים שאנחנו חיים בו ובדרך כלל נכשל.
זה נכון שבריאל יש צביון מקומי בולט תמיד מה שבדרך כלל הופך אותה לאותנטית יותר מול ברצלונה אבל חוסר הכבוד לתהליכים ארוכים ושהכסף יתקן הכל,מוריד מעוצמתה בעיני.
גרארד שחקן מצויין מבחינת היכולות.אך השגיו בליגה ובנבחרת מעלים את השאלה- איך זה קורה שהוא "תמיד" מוקף בשחקנים בינוניים.מעולם לא ראיתי אותו נותן משחק סביר מול יונייטד.הגולים הבלתי נשכחים במשחקים "גדולים" משכיחים את העובדה שביום יום האפור, בין בולטון לדרבי, איפה שחייבים לקחת נקודות(תסכים איתי שליברפול "האפורה" טובה יותר מקבוצות הדרג הזה)הוא לא שם כדי לקחת את זה בכוח.הוא לא יהיה שחקן גדול ממש בלי מדליית אליפות. הייתי מציע לו שישאל את סקולס וגיגס, איך עושים את זה אך למפארד הוא דוגמה טובה יותר. פחות מוכשר אך משפיע הרבה יותר(הן ברמת המספרים וברמת הדומיננטיות).

רועי 25 במרץ 2008

ליואב המאמן ששרד הכי הרבה בריאל הוא מיגל מונז שאימן 14 עונות בין 1960 ל1974 וזכה ב9 אליפויות ופעמיים בליגת האלופות בקשר למעמדו אני לא יודע אבל אני מניח שעם כאלו הישגים היה לו מעמד מכובד.אני לא יודע אם אתה צופה במשחקים של ליברפול באופן קבוע אבל בכל המשחקים הקטנים גרארד שם נותן את הנשמה ומשחק ברובם מצויין פשוט אי אפשר לנצח כמות משחקים שמספיקה לאליפות לבד.למפארד אולי כובש יותר אבל הוא ממש לא יותר דומיננטי ממנו ברמת הקבוצות וברמת הנבחרת.

רונן דורפן 25 במרץ 2008

רועי – ההבדלים בין למפארד וג'ררד בנבחרת הם ניואנסים. שניהם ממש לא טובים.

Comments closed