תשובה לשאלת קורא בעניין השלט של אוהדי מכבי תל אביב

עצוב שאוהדים ישראלים נמצאים בצד האספסוף האנטישמי של אירופה

460x

שאל אותי קורא- אסף דה קופ – מאוהדיה המובהקים של הקבוצה נגדה מקיימת אברטון דרבים מפעם לפעם – את השאלה הבאה:

חלפו להן 48 מאז חרפת ה"Refugees not welcome" של חלאות מכבי, ובדה-באזר דממה, שקט, שתיקה.
הרי אם זאת הייתה בית"ר כבר היו נכתבים פה אין-ספור טורים ותגובות מגנות (ובצדק).
לאן נעלמו כל אותם בלוגיסטים-מכביסטים. בלעתם את הלשון ? איבדתם את העט ? נשברה המקלדת ?
הרי זה לא שאתם מסכימים עם המסר ? או ש… אולי…

ועל שאלה לגיטימית אני רוצה להשיב:

קודם כל – משהו על המבנה של דה באזר. אני המייסד והבלוגר הכי ותיק, אבל ממש לא אומר לעולם למישהו לכתוב משהו. אז כל תלונה היא אישית כלפי ועל הבלוג שלי.

ועכשיו לנקודה עצמה ודבר שכתבתי לא פעם על בית״ר ירושלים. קבוצה לא אשמה באוהדים הגזענים שלה. אוהדי בית״ר הם עוד קבוצה מגעילה בין רבות. על אותו קו של הרכבת התחתית של בודפשט העובר בסמוך לביתי אני יכול למצוא עוד שתיים מאד גזעניות. מהבחינה האישית הפסקתי לאהוד את בית״ר ירושלים לפני שנים רבות רבות. מה שכל כך זעזע את ידידי אלפסי ומקימי נורדיה ועוד הרבה אנשי שם ונשיא המדינה בשנים האחרונות, זעזע אותי כתיכוניסט כבר ב-1986 – גם הניצנים של הכהניזם היו בעיני עלבון לאינטיליגנציה (הפסקתי לאהוד ב-86. אבל השעתי את אי-האהדה למשחק אחד. למשחק האליפות של 87 אני ואלון זנדר נסענו כדי להריע למלמיליאן שתמכנו בו כל השנים). אני חושב שדי הרבה שנים לא כתבתי מילה על אוהדי בית״ר.

אני תמיד כותב נגד הנהלת בית״ר. ידה במעל. היא שמקיימת את הנוהל שלא משחק ערבי מוסלמי בבית״ר – וכפי שצויין לא פעם דווקא מוסלמים כן שיחקו. ואמנם זה לא כתוב בתקנון הקבוצה אבל מספיק אנשים בתוכה הודו שזו המדיניות. בין אם היו אלו מי שניסו לשנות ובין אם היו אלו מי שתמכו.

במקרה הזה ידה של הנהלת מכבי לא הייתה במעל.

ועל אוהדי מכבי אוסיף רק אלו. לא חייבים כמובן לתמוך בקליטת פליטים וקליטת פליטים בישראל היא סיפור מורכב בהרבה מאירופה. אבל קצת עצוב שאוהדים ישראלים לוקחים את הצד של האספסוף הימני המאד אנטישמי בקהל באירופה.

נו האדל - סיכום שבוע 1
יומן האליפות של הג'איינטס - מה קרה שם?

222 Comments

no propaganda 14 בספטמבר 2015

בלי קשר לדעתי בעניין הפליטים.
ההנחה שאם אתה מסכים במשהו ספציפי עם אדם שהוא חלאה אנושית אז אתה טועה היא שגויה במהותה.

דורפן 14 בספטמבר 2015

ואני חושב שראוי לך לראות את התמונה הרחבה. מה הם רוצים גרמניה או הונגריה נקיים מלא לבנים? מכיוון שזה לא באמת אישיו בישראל (היא לא תקלוט פליטים) אז זו סתם פרובוקציה והצטרפות לצד הפשיסטי באירופה.

אביאל 14 בספטמבר 2015

דורפן – לא כל דבר הוא תורת גזע, יש אנשים שסתם לא רוצים זרים במדינה שלהם, בטח שהמספרים גבוהים, בטח שיש חוסר שילוב מובהק באירופה עם ערבים (עם מוסלמים אחרים כמו טורקים או איראנים יש שיחוב מוצלח יותר), בטח שמדובר באנשים מציבליצזציה שונה עם תפיסות שונות, סתם כי לא בא להם שאורח החיים שלהם ישתנה.

בקשר לתמיכה כביכול מהקהל של מכבי, יותר טיפשות אבל בכל זאת הם בעיקר מנסים להשתייך ולהזדהות עם הציבילזציה שלהם, מהסיבה הפשוטה שאם המערב נופל ישראל מיד אחריו.

אדם 14 בספטמבר 2015

אתה באמת חושב שהם באמו מהזדהות עם הציווילזיציה? נקודת מבט מאוד אופטימית. לפי הדו שיח הישראלי הרבה יותר סביר להניח שהם רואים בהם בתור האויב ומבחינתם עדיף שימותו ובטח שלא לתת להם כסף. אנחנו והם זה כל הסיפור, גם פה, אין שום קשר לחשש מהעתיד או הזדהות כלשהי, רק שנאה.

אביאל 14 בספטמבר 2015

אדם – זה שקראתי לזה צבילזציה באופן ספציפי לא הופך את אותה הזדהות למשהו אחר.
על הפליטים בירדן או בטורקיה (והמספרים בכלל לא קרובים) לא ראיתי שום שלט.

אדם 14 בספטמבר 2015

מה הכוונה? השלט זה בגלל התרומה ובגלל שהם סורים. אני מניח שנקודת המבט שהיא הם סורים וערבים ולכן אויבים ואין כל יכולת להכיל את העובדה שהם נזקקים וסובלים.

אביאל 14 בספטמבר 2015

כי הם מציבלזציה אחרת ובאופן יותר ספציפי אחת שהכריזה לא פעם על רצון די קולקטיבי להשמיד אותנו, תיהיה בטוח שאם הכסף היה הולך לנפגעי צונאמי בתאילנד, לאסקיסומים, לארגנטינאים, לרואנדה או לכל ציבליזציה או עם שלא היו בסכסוך איתנו לא היית רואה את השלט.

אגב, לדעתי תרומות הן דווקא דרך טובה להביע סולידריות עם גורמים לא סימפטיים.

ר.בקצה 14 בספטמבר 2015

הסורים הם אכן אויבינו המרים.

no propaganda 14 בספטמבר 2015

אני דווקא רואה את התמונה הרחבה ומאמין שאירופה כן צריכה לקלוט פליטים. אני מאוד לא מסכים עם הדרך שבא הם עושים את זה. למשל אני חושב שהמדינות צריכות לנסות כמה שאפשר להשוות את התנאים של הפליטים ביניהן, אני גם חושב שהאירופיאים צריכים להחמיר מאוד את הבדיקה של הפליטים ולא לתת למהגרי עבודה מפאקיסטן לקבל תנאים של פליטים אלא להתייחס אליהם כמהגרי עבודה לכל דבר.

אבל הטענה שלי היא שונה, זה שאדם פאשיסט לא עושה אותו לא צודק ב100 אחוז מהמקרים ואי קבלת פליטים ודאי כאלה שכבר לא נמצאים בסכנת חיים היא דעה לגיטימית גם אם אני אישית לא מסכים איתה.

עירן 14 בספטמבר 2015

משחזר כאן תגובה לפוסט אחר של דורפן בעניין:

חשבתי על זה הרבה בימים האחרונים. איך דווקא אנחנו, מכל העמים, מחלקים ציונים לעמי אירופה על "עודף קליטה" של פליטים או על קלות היתר בה הם מסכימים לקלוט. יש נושאים בהם חייבים לדעת לשמור על שקט. שאחרת אחת משתיים – או שאנשים אלו מצדיקים את המדיניות של מדינות אירופה גם אז, לפני 70 שנה, וסבורים שהיא היתה מוצדקת בסירובם לקלוט פליטים ומנגד, אם המדיניות אז היתה מוטעית, הרי שהיום היא צודקת ואין מקום לביקורת.

הקטע שנו פרופוגנדה נותן עצות לעמי אירופה על קליטת פליטים היא די ביזארית בעיניי.

no propaganda 14 בספטמבר 2015

אתה צודק, אין שום סיבה לתת עצות, זאת גם הסיבה שלא רציתי בכלל להכנס לזה כמו שכתבתי בשורה הראשונה של התגובה המקורית.
רק רוצה לציין שזה נכון גם עבור עצות של אנשים עם דעות אחרות משלי לשני הכיוונים.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

מדינת ישראל קלטה מעל למיליון פליטים בשנות קיומה- גם ממדינות אירופה וגם מארצות ערב. למעשה, ביחס לגודל האוכלוסיה סביר להניח שקלטנו יותר מהאירופים.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

מה שעצוב באמת זה שהם הרגישו צורך להביע עמדה בנושא שלא ממש עומד על הפרק מבחינתם. אני מניח שמבחינת הציבור בישראל יש רוב מוצק נגד קליטת פליטים סורים (או כל מדינה אחרת לצורך העניין) אבל זה לא ממש אישיו פה כי אף אחד לא דרש מאיתנו את זה. אז מה כל כך בער להם לשים את השלט הזה ולהצהיר על חוסר האנושיות שלהם (זאת אפילו לא גזענות, בני אדם שרואים את התמונה של התינוק הסורי הטבוע ורואים בו אויב הם בעיניי לא גזענים, הם פשוט לא אנושיים) קבל עם ועולם?

שגיא 14 בספטמבר 2015

דווקא כן עומד על הפרק מבחינתם. מכבי החליטה להשתתף ביוזמה של קבוצות בליגת האלופות והליגה האירופאית לתרום 1 יורו מכל כרטיס שיימכר בשלב הבתים. חלק מאוהדי מכבי לא אהבו זאת והביעו את מחאתם באמצעות השלט.

גילוי נאות: אני נגד התרומה, כי אני נגד תרומות באופן כללי אבל אין לי דעה לחיוב או לשלילה לגבי עזרה לפליטים. הייתי שמח אם אוהדי כדורגל באשר הם לא יביעו שום דעה פוליטית באמצעות שלטים וכו' במהלך משחקים ובכלל רק משום הסיבה שהם מכלילים בתוך עמדותיהם גם אנשים שלא נוקטים באותה עמדה.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

אז שימכרו את המינוי שלהם כמחאה

שגיא 14 בספטמבר 2015

אני בעד.

איציק 14 בספטמבר 2015

אני לא מקשר את העיניין לפליטים מסוריה כי אם לבעיית הפליטים בכלל. ובארץ יש פליטים, ולאנשים יש דעה בנושא זה. מבחיתם סורי בגרמניה או אריתראי בישראל זה אותו הדבר. זה לא אומר שזה לא גזענות, זה אומר שאתה לא יכול לומר זה לא עיניינם.

גיא זהר 14 בספטמבר 2015

זה לא מדויק כי למיטב הבנתי גולדהר היה מבעלי הקבוצות שהסכימו לתרום דולר מכל כרטיס כתרומה לפליטים. יש קבוצה לא גדולה של אוהדי מכבי שמתנהגים בצורה גזענית (ע"ע ראדי) ואלימה (ע"ע האירוע נגד אוהד באזל ובאשדוד). הקבוצה בסך הכל פועלת נגדם אבל לטעמי לא מספיק בעניין ההצהרתי (דום שתיקה לגבי אוהד באזל למשל). ולגבי בעד או נגד קליטה יחי ההבדל בין בגין שקלט בזמנו כמה מאות פליטים וויאטנמיים וההצהרות הדוחות של ישראל כץ.

אביאל 14 בספטמבר 2015

ממ אתה באמת עושה השוואה בין אנשים מוייטנאם לסורים שזה נוגע לישראל ?

בכל מקרה, הויכוח הזה עקר לחלוטין, להגיע לכאן מבחירה אומר באופן פשוט מאוד שהם לא יחזרו יותר לסוריה, ככה שזה לא ריאלי מבחינתנו ובטח לא מבחינתם, ראה צד״ל.

איציק 14 בספטמבר 2015

ומה בנוגע לפליטים מאריתריה מול אלו מוויטנם?

אביאל 14 בספטמבר 2015

איציק – כל עוד הם מקבלים מעמד של פליט אין שום בעיה, משום מה רובם מגיעים לת״א, את המהגרים מוויטנאם שיכנו בפריפריה, ירוחם אן מעלות למרות שהן לא אטרקטיביות עדיפות התופת של מלחמות.

איציק 14 בספטמבר 2015

בעית השיכון זו שאלה אחרת אליה התייחסתי מטה.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

אף אחד לא נותן להם מעמד של פליט זאת בדיוק הבעיה. אם אני זוכר את המספרים נכון – בערך 100 אנשים נבדקו וניתנה להם תעודת פליט. הרוב לא נבדקים בכלל

ר.בקצה 14 בספטמבר 2015

הרוב לא מגישים בקשה להכרה, איך תבדוק אותם?

אנונימוס 15 בספטמבר 2015

פעם אחרונה שבדקתי הגישו משהו כמו 12,000 בקשות. אושרו משהו כמו 20. כלומר אחוזי קבלה של 0 מעשי. באירופה לעומת זאת לאריתראים יש אחוז קבלה של 34% במקרה הרע, ולמעלה מ80% במקרה הטוב.
לא מפתיע גם לגלות שמספר הבקשות שמוגשות עם השנים הולך ויורד. אנשים מבינים שמבזבזים להם את הזמן ומנסים לייאש אותם.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

נא ספק קישור לענין 12,000 הבקשות שהוגשו.
אגב, כמה בקשות הגישו הפולשים האריתראים במדינת המקלט מצרים, שבה עברו בדרכם לישראל?

ר.בקצה 14 בספטמבר 2015

הפולשים מאריתראה מגיעים הנה כדי לעבוד. מה בינם לבין הויאטנמים?

יואב 14 בספטמבר 2015

הבעתי את דעתי במקומות אחרים ואני שמח רונן שכתבת על זה.
מעבר לכל, זאת מחווה לא הומנית ובעיקר לעשות נע בעין. אין לי כלפי מושג למי. הבעלים הקנדי והליברל שלנו בוודאי לא יאהב את זה.
התביישתי קצת בזמן אמת ועכשיו אני סתם נגעל.

דורפן 14 בספטמבר 2015

אז שהרוב השפוי יניף שלט סולידריות במשחק הבא.

אדם 14 בספטמבר 2015

אני דווקא חושב שהרוב מסכימים עם השלט הזה, לפחות עם כאלו שיצא לי לדבר איתם. עצוב.

יואב 14 בספטמבר 2015

רוב רובם אדם לא מסכימים (על פי חברי ועל פי הפורומים השונים) אבל זה לא משנה את המצב שזה מאיר באור לא מחמיא עשרות אלפים כמוני.

גיא זהר 14 בספטמבר 2015

לצערי אין סיכוי משום קהל של קבוצה בארץ לשלט שמביע סולידריות עם הפליטים.

red sox 14 בספטמבר 2015

http://www.ultrashapoel.com/gallery/albums/album78/6309_G.jpg

לצערי אתה אומר דברים בצורה מאוד החלטית בלי לבדוק.
וזה ממש לא מקרה חד פעמי. אולטראס הפועל הגיעו בצורה מאורגנת עם דגלי ANTIFA להפגנות נגד גירוש ילדי הפליטים.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

אני בטוח שהפועל דווקא כן היו מניפים שלט סולידריות עם הפליטים.

וסתם לידיעה, בטח שלא ניתן לחשוד בי באהדה להפועל.

red sox 14 בספטמבר 2015

כבר קרה. כשרונן יאשר את התגובה שלי גם תקבל לינק.

אלון 14 בספטמבר 2015

למשל השלטים במשחק נגד הפועל חיפה בפלייאוף תחתון שנה שעברה
לא לגירוש בכפייה" ו- לא להפקרת ילדים למותם

יואב 14 בספטמבר 2015

להערכתי יקרה.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

בתור אוהד שיושב לפעמים בשער 13 אני יודע קודם כל שיש בעיה בקהל של מכבי ורובה בשער 11. בסוף העונה שעברה התחילה מחאה גדולה יותר נגד הקהל הגעני על רקע הקללות נגד ראהדי ולפחות בשביל זה חבל לי מאד שעזב
זו הייתה הזדמנות פז להביע תמיכה במאבק של ההנהלה.

לצערי הקריאה המטומטמת הזו חוקית. יותר נכון יהיה לומר שלצערי זה חוקי להיות מטומטם ולכן אני חושב שבמקרה הזה אין להנהלה גם הרבה מה לעשות בעניין. אני מניח שידוע מי האחראים ואני מקווה שההנלה תצליח לטפל בעניין.

אני מניח שהשרה הייתה עסוקה מעל לראש בנושא השבת והכדורגל ולכן לא יצא לה להמשיך ולקדם מהלכי חקיקה בהם החלה לאחר סיפר בית"ר בבלגיה. מקווה לחקיקה מקיפה וענישה מתקדמת בקרוב מאד.

מעבר לכך אני מקווה מאד שייצא לחברה האלו לפגוש כמה מהחברים בקבוצות האחרות שמניפות שלטים דומים. ישנם מספר דברים טובים שיוכלו לצאת מזה.

גיא זהר 14 בספטמבר 2015

היה מאבק של ההנהלה שגם הוביל למעצרים, אבל ברמה הצהרתית כמו למשל שיהיה קפטן, לעלות עם חולצות כולנו ראדי וכיו"ב מכבי לא עשתה מספיק. כמו שאמרו לפניי, לצלם ולשלול מנוי ולתבוע אם צריך על נזק תדמיתי

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

זהו ש
א. אני לא בטוח שבמקרה הספציפי הזה אפשר, מבחינה חוקית
ב. כמו במקרה בית"ר בסופו של דבר הפתרון הוא ברמת המדינה

גיא זהר 14 בספטמבר 2015

ושוב יש צעדים אופרטיביים ויש צעדים הצהרתיים שמכבי ממש לא נוהגת בהם (לצורך העניין למשל לעלות עם חולצות אנחנו מקבלים פליטים)

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

מסכים
לא נעשה מספיק

לפחות לדעתי כאוהד

ר.בקצה 14 בספטמבר 2015

מי הסמיך את שחקני מכבי להחליט שהם מקבלים פליטים מן האויב הסורי? מסתובבים בינינו אנשים שלא ישנים בלילות בעקבות הטיפול ה״מסור״ בו זכו בשבי הסורי. שנזכיר לקוראים באיזה מצב נמצאו גופות חיילינו שאיתרע מזלם ליפול בידיים סוריות ברמת הגולן?
לא מדובשו ולא מעוקצו. הם יכולים לפנות לטורקיה.

גיא זהר 15 בספטמבר 2015

אחרי שהאוהדים שלהם גרמו נזק שמדברים עליו בכל אירופה. חוץ מזה, אני ממש לא מזלזל בחוויות שעברו החיילים בשבי הסורי (אחד מקרובי משפחתי היה בשבי הסורי), אבל זה לא הפריע לממשלת ישראל להקים בית חולים שמטפל בפצועים סורים וגם לא הפריע לממשלת ישראל לחדש את הקשר עם הגרמנים עשור לאחר מלחמת העולם השנייה (השבוי הישראלי האחרון בשבי הסורי לדעתי לפני 30 שנה ומעלה) ולקרואטים ולסרבים לחדש את הקשר כמעט מיד אחרי המלחמה ביניהם. זה טבעו של עולם.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

השוואה מופרכת לחלוטין-
כבר חתמנו הסכם שלום עם הסורים? הם עדיין אויבינו המרים, בניגוד לגרמנים ובניגוד למצב בין קרואטיה לסרביה. אגב, בית החולים שהקמנו הוא מעל ומעבר למצופה מאיתנו, ובוודאי ביחס למה שהאויב היה מכין לנו לו המצב היה הפוך.

D! in Garmisch 15 בספטמבר 2015

ואיפה עובר הגבול

אולי ראוי גם שלא נסייע לספרדים אם יצטרכו עזרה, או מתי פוקעת האחריות ההיסטורית לראות את האוייב כייצור אחר

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

יש לי חדשות בשבילך- הסורים הם אויבינו המרים גם כעת, בעוד אנו מטקבקים בשצף קצף. זו לא רק היסטוריה, זה הווה עכשווי וממשי.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

איזה הבל, לשלול מנוי בגלל שאדם מסרב לקלוט פליטים מן האויב הערבי? ומה יקרה כשבהנהלה יישב איש ימין וירצה לבטל מינויים לתומכי טענת השיבה הערבית, למשל?

גיא זהר 15 בספטמבר 2015

אתה מעוות את מה שאמרתי וגם עונה על מה שנוח לך. לא מפתיע.

שלו 14 בספטמבר 2015

אני לא יודע מה צריך לעשות עם שבא בטענות לכל בעולם על שעמד מנגד.
אני גם מבין שיש משמעות פוליטית עמוקה לקבלת פליטים מארץ אויב, גם מבחינת המשמעות הקיומית של מדינת היהודים.
בטוח שיש לזה משמעות בעמידתנו נגד זכות השיבה.
עדיין שני דברים מפריעים לי.
הראשון שלא מתנהל דיון על איך מדינת ישראל רואה את עצמה ביחס לכל מה שקורה בסוריה,
אפילו לא ביחס לדרוזים הסורים.
השני מה היה דחוף לאותם אנשים לכתוב כזה דבר.
יש הבדל בין התנגדות עקרונית מנומקת אידיאולוגית האסטרטגית, לבין צורך אז להפגין את זה (קליטת פליטים) ככה.

אני כן מצפה ממכבי לעבור על תמונות האנשים, ולשחרר אותם מאהדת הקבוצה.
אני מניח (מהיכרות קצרה עם מיץ' ופועלו) שזה גם יקרה.
השנקל שלי.

איציק 14 בספטמבר 2015

אני לא מבין למה חושבים שזו מחאה גזענית/טיפשית/מגעילה נגד הפליטים הסורים. אני חושב שזו מחאה עקרונית נגד קבלת פליטים. זה לא עושה את העיניין לטוב יותר, רק לא מבין למה הזרקור נמצא על הבעיה הסורית. אין בארץ בעיה עם פליטים ממקומות אסון אחרים שמצריכה פתרון דחוף ואף אחד לא עושה כלום.

שלו 14 בספטמבר 2015

בשום מקום וזמן לא התקיים דיון על האזרחים הזרים שחיים ביננו,
שהגיעו באופן לא חוקי, תוך כדי איבוד המעמד של פליט כי עברו דרך מדינה שלישית.
אחרי תשלום החוב לפוליטקלי קורקט.
השלטון סוחר בפחד,
ככל שיש יותר פחד באיזורי מצוקה או פריפריה השלטון מרוויח.
הוא לא פותר מצוקות הוא מתחזק אותן.
הוא נבחר על בסיס נהירה לקלפיות, לא על בסיס סדר יום.
האויב הדימיוני שלו הוא מפלגה נכחדת של 24 מנדטים ושארית של מפלגה נכחדת של 5 חכים.
במקום למשול הוא עסוק בלשרוד.
כל השאר לא מעניין.
אותו.

איציק 14 בספטמבר 2015

בגלל שבטעות שמתי נקודה במקום סימן שאלה התשוב שלך היא כמו שנכתבה, אבל אני מסכים בהחלט עם רוח הנכתב.

בוב השקט 14 בספטמבר 2015

לפי התאוריה שמעבר במדינה שלישית מבטל את מעמד הפליטות אין שום בעיה – אף לא אחד מהגברים, נשים וילדים הסורים והעיראקים שנוהרים לאירופה (בעיקר גרמניה) לא הגיע למדינות אלה ישירות מסוריה או עיראק. כולם עברו לפחות מדינה אחת בדרך. זה אומר שאין אף פליט באירופה כרגע?

שלו 14 בספטמבר 2015

הם קיבלו מעמד פליט בטורקיה.
הארתראים לא קיבלו כה במצרים….
ונכון זה קרטריון בעייתי.

אביאל 14 בספטמבר 2015

שלו – הקריטריון לא נכנס סתם ככה, אל תשכח שהמערב כתב את החוקים הללו, הוא לא רצה שיום אחד תיהיה לגטימציה חוקית להגירה של מיליונים אליו.

שלו 14 בספטמבר 2015

באיטליה החוק אומר שכל אדם שכף רגלו דורכת על אדמת איטליה ומכריז אני פליט,
הופך להיות ראשית לפליט ואז מבררים את פליטותו.
זו הסיבה שכל כך הרבה סירות מנסות להגיע לחופי איטליה,
זאת גם הסיבה שרבות מהן לא מגיעות.
איטליה היא גם השער לאירופה, מרגע שאתה פליט באיטליה,להגיע לשוויץ (קצת קשה) או לשאר אירופה,
זו כבר בעיה טכנית בלבד.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

כמו שאני מכיר את הפוליטיקה העולמית נראה לי שזו בדיוק הסיבה שהקריטריון נוסח ככה.

ר.בקצה 14 בספטמבר 2015

הפולשים האריתראים לא טרחו לבקש מעמד של פליט במצרים, כיוון שהיה דחוף להם להגיע לישראל- כאן מרוויחים הרבה יותר כסף.

איציק 14 בספטמבר 2015

אני מאוד שמח (עד כמה שניתן לשמוח בנושא זה) על הנוסח במיוחד הפסקה האחרונה. מנחם בגין ז"ל כבר אימץ פליטים בצורה אנושית אך גם באופן שיבהיר שישראל לא יכולה להכיל כמויות גדולות. בעיית הפליטים היא בעיה גדולה גם לאירופה ולא צריך לחשוב שהיא יכולה להכיל את כולם, גם לא בטוח שזה הפתרון הנכון. מצד שני, הפליטים שסובלים באמת (לא אלו שהם מחפשי עבודה בלתי חוקיים) ראוים למשהו הרבה יותר טוב ממה שהביאו ה… (לא בטוח שגזענים זה השם הנכון, כי חלקם כנראה היו סתם אספסוף וטיפש שעשו זאת לא בגלל גזענות כי אם בגלל טיפשות) האלו למגרש, ועושים בכול מקום אחר.
נ.ב.: לדעתי הסיבה העיקרית לשלט הזה זו האימפוטנטיות של שתי הממשלות האחרונות בנושא (כלומר לגבי אלו שכבר נמצאים כאן). אני לא מכיר שום דיון רציני שמטרתו לטפל באלו שנימצאים בתוכינו, חלקם בסדר וחלקם הרבה פחות. איך לטפל במוקדים הבעייתים כמו דרום תל-אביב, איך לשלבם בעבודה, חינוך, תנאים סוציאליים. אם רוצים לזרוק אותם, חלקם, רובם, שיבואו ויגידו. רוצים להשאיר אותם שיעשו משהו. אופן בו הממשלה פועלת תורמת במידה רבה להופעת שלטים מעיין זה שראינו מאוהדי מכבי.

אביאל 14 בספטמבר 2015

איציק – תתפלא אבל ממשלת ישראל מצאה את הגישה שבינתיים מפחיתה את גלי ההגירה (האוסטרלים מחקים אותה וגם קצת באיטליה), עם כמה שלא נוח לשמוע ישראל (דרך מתקן חולות) מצאה דרך ליצור או יותר נכון לבדוק מי פליט ומי מהגר עבודה, בחולות הם מקבלים את כל הצרכים לפי האמנות הבינלאומיות, קורת גג, חום/קור, סינטריה, מזון, מים נקיים, חינוך וכו׳, כלומר אין להם מה לעשות בדרום ת״א, בג״ץ קצת דפק את השיטה אבל העולם המערבי הבין שצריך לדעת מי פליט ומי מהגר עבודה.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

איזה קשקוש. בחולות יש 2000 מהגרים מתוך כמה עשרות אלפים וזה בטח לא משפיע עליהם בשיקול אם לבוא לפה או לא.
מדינת ישראל כן מצאה פתרון, קוראים לו גדר. תבדוק את המספרים ותראה שהירידה לכמעט אפס בכמות המסתננים הגיעה עם בניית הגדר, הרבה לפני שחולות נפתח.

אביאל 14 בספטמבר 2015

אריאל – חולות היא הדרך בה מבחינים בין מהגר עבודה לפליט, לפליטים אין בעיה להישאר, למהגר עבודה דווקא כן ועובדה שכמה מאות כבר המריאו מכאן אחרי השהייה שם או בעקבות שהייה צפויה, את זה לא ראית במדינות אחרות. אתה לא מצפה שישראל רוצה או יכולה לבנות מתקן לעשרות אלפים, זאת תחנת מעבר עם צווים לפי תקופות.
אוסטרליה עושים אותו הדבר רק על אי מבודד.
אגב, כמו שראינו לפני חודש בערך, מדלגים על הגדר עם סולם דיי פשוט ונכנסים ועובדה שמיד עם ההשהייה של ב״ג״ץ היתה קפיצה במספרים המדלגים והן בעצמם סיפרו שלעבור את הגדר לא היה סיפור רציני.

איציק 14 בספטמבר 2015

זה השולים שבשולים

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

יש דרך הרבה יותר פשוטה להבדיל בין מהגר לפליט וזה לעשות את מה שעושים בכל מקום במערב – לעשות תחקיר לכל מסתנן כזה ולקבל החלטה לגביו. העניין הוא שישראל פוחדת לעשות את זה, בעיקר כי זה יגרום כנראה להישארות בצורה קבועה על ידי תעודת פליט של כמה עשרות אלפים. אז היא לא עושה את זה ובמקום פותחת את מתקן חולות שלא שיפר בכלום את מצבם של תושבי דרום תל אביב, רק גרם סבל להרבה אנשים.
אני בהחלט לא מצפה שישראל תבנה מתקן לעשרות אלפים. אני מצפה ממנה להחליט מי פליט ומי לא, ואת אלו שפליטים לדאוג לפזר אותם בארץ בצורה אחידה. מדובר ב-50 אלף בני אדם על אוכלוסיה של 8 מיליון. זה כלום. זה אפילו לא אחוז מהאוכלוסיה. הבעיה שהממשלה הזאת לא עושה כלום חוץ מלפתוח מתקנים מטופשים שלא תורמים בכלום – ואחר כך יש את בגץ להאשים.

אביאל 14 בספטמבר 2015

אריאל – לא כתבתי שהדרך נכונה או לא, זאת הדרך, ברור שהמדינה יוצרת חוסר ודאות וסחבת בנושא וזו עוד מאפיין של הדרך, אגב בשורה התחתונה, יחד עם הגדר כפי שאמרת ישראל אכן הצליחה לעצור גל הגירה, משהו שכמעט שום מדינה מערבית אחרת לא הצליחה לעשות.

עניין נוסף, ישראל היא לא מדינה מערבית טיפוסית, אנחנו לא ארה״ב או גרמניה, 50 אלף זה לא בעיה אבל בארצות המוצא יש מיליונים שיכולים להגיע, אגב אתה מקבל כרגע בשידור חי מה קורה שקולטים מהגרים בצורה נוחה ומסודרת, בכל יום נשברים השיאים של חוצי הגבולות לתוך אירופה.

באמנות הבינלאומיות אמנם חובה לקלוט פליטים אבל יש הסתייגות בקשר ליכולת של המדינה לקלוט אותה ולישראל יש את כל ההקלות בנושא.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

איך הגעת למסקנה שבירור ישאיר כאן עשרות אלפי פליטים ? אתה נשמע כמו תעמולן.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

כי יודעים מאלו ארצות הם הגיעו, רובם מארצות שלפי ההגדרה הבינלאומית שישראל מחויבת אליה כל מי שמגיע ממנה מוגדר כפליט.
אולי אני תועמלן, אבל אני לפחות בקי בחומר, בניגוד לאנשים שהם סתם מנסים להתסיס ואין להם מושג במציאות

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

רובם מאריתראה.
מדינה שהגדרת הבורחים ממנה כ"פליטים" מאוד שנויה במחלוקת.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

שנויה במחלוקת או לא, יש הגדרות בינלאומיות שישראל חתמה עליהן. תסביר לי אתה אחרת למה ישראל לא עושה את התהליך שעושים בכל העולם? הרי אם אפשר היה לגרש אותם מזמן היו עושים את זה, לא?

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

בעיקר עקב בעיות כח אדם אני משער.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

הפולשים האריתראים נמצאים תחת הגנה קבוצתית, לכן לא ניתן להחזיר אותם לארצם. אפשר לגרש אותם למדינה שלישית בכיף.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

לפחות האריתראים שאני נתקל בהם מתוקף העבודות הלא משתלמות שלי
לא מנסים לטעון שהם פליטים.
חלקם סבלו קשות שם ובדרך לפה אבל הם פה (רובם ולפי עדותם) בשביל הכס וכל עוד הם יכולים להשיג אותו

ובתכלס אני מבין אותם. אלפי אם לא יותר מזה ישראלים נסעו ונוסעים "לעשות כסף" בארה"ב, ביפן ובכל מקום שמשלמים בו יותר מאשר בישראל.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

הם בקשרים עם השגרירות האריתראית. השגרירות הזאת עורכת להם לא פעם טקסים.
איזה פליטים ואיזה נעליים.
מסתנני עבודה ברובם.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

זה בערך מה שאמרתי

ולי אישית אין שום בעיה עם זה שהם "מסתנני עבודה". יותר מדי חברים שלי היו מסתנני עבודה בארהב ויפן אפילו יותר גרוע הם לא הסתננו סתם שיקרו ונכנסו במסווה ותוך קבלת פנים יפה

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

אם כך
אני מניח שבמידה והיו מגרשים אותם, לא הייתי בא בטענות למדינה שגירשה.

wazza 14 בספטמבר 2015

ל!D ואם היו תופסים אותם היו מעלים אות על מטוס ואף אחד לא היה עושה מזה עניין

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

אני לא עשיתי מזה עניין

בואו נשים את הדברים על השולחן

א. אני חושב שהגירה זה דבר טוב וחיובי. גם למדינה הקולטת
א.ב. ברור שהסעיף הקודם תלוח בכמות וביכולת הקליטה

ב. אני חושב שראוי הוא לעזור לכל פליט באשר הוא ולא חשוב אם הוא ממדינה ידידותית הוא עויינת
ב.ב. אני חושב שישראל כמדינה לא עושה מספיק על מנת לברר מי הוא באמת פליט ומי לא
ב.ב.ג. אני חושב שרבים מבין אלו שהם פה על תקן פליט (במובן השימוש הציבורי לא ההגדרה התקינה) נמצאים פה כי החיים פה הרבה יותר טובים מאשר אצלם בבית
ב.ב.ב.ד אני מבין אותם

ג. זה מבאס רצח לכתוב במקלדת וירטואלית

תומר חרוב 14 בספטמבר 2015

האריתראים בורחים מאריתריאה בעיקר בגלל הגיוס בכפיה לצבא והעתיד שמצפה להם.
ישראל לא בודקת את הבקשות כי היא יודעת שהיא תצטרך לאשר את רובם כפליטים ממדינה שמכניסה לישראל הרבה מאוד כסף בנשק שהיא קונה. לבחון את הבקשות שלהם זה הרבה פחות כוח אדם ומשאבים מלבנות ולתחזק את חולות וסהרונים, אבל יש פה אינטרסים גבוהים שמונעים את ההליך המסודר והמתבקש.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

לחלוטין לא מדויק.
גיוס לצבא הוא לא סיבה לקבלת מעמד של פליט.
יתרה מכך, הוא בא על חשבונם של פליטים אמיתיים.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

הפלא ופלא, שוויץ הכהניסטית מסרבת להכיר בעריקות של הפולשים האריתראים כעילה לקבלת מעמד פליט, וכך גם מדינת האפרטהייד המכונה "אנגליה"..http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/687/917.html

אביאל 14 בספטמבר 2015

אריאל – תלמד את החוקים לעומק, כרגע אין הגדרה מקובלת על כך שבאריתריה יש מצב חירום ואין הסכם של האו״ם בדבר מעמד הפליט שלהם, לכן לפי החוקים הבינלאומיים המדינה הקולטת היא שקובעת האם מדובר בפליט או לא, אגב, גם אם מדובר ב100 אחוז פליטים, המדינה צריכה לקלוט בהתאם ליכולת שלה, כמו שכתבתי כאן כבר, לישראל יש יכולות מוגבלות בנושא ואני בטח לא צריך להסביר לך למה.

אני אחזור על זה שוב, לא מדובר בדבר נכון או לא נכון, ככה ישראל פותרת את הבעיה, היא יוצרת בשורה התחתונה חוסר ודאות אצל החלקים שהם מהגרי עבודה וככה היא מצליחה (ואכן הנתונים מראים על הצלחה) לגרום למהגרי העבודה לעזוב את ישראל, הדיון פה פחות על טוב או רע ויותר על מה שקורה, לכן לבוא ולטעון שישראל לא עושה כלום זה להיות קצת עיוור ולהיות אחד שצריך מסמך עבודה שעובר את בג״ץ, זאת הדרך של ישראל לפתור את בעיית מהגרי העבודה, נכון נפגעים בדרך גם פליטים, אבל תראה לי מדינה אחת בכדור הארץ שפתרה את בעיות ההגירה אליה והעובדות מראות שאוסטרליה התחילה לפעול בדיוק כמו ישראל וגם איטליה קצת, במיוחד עם המהגרים שמגיעים מהים (ופחות מהיבשה).

ר.בקצה 14 בספטמבר 2015

זה לא יגרום להישארות של עשרות אלפים, ההיות והפולשים האריתראים כלל לא טורחים להגיש בקשה. כיצד תבדוק אותם? הם גם לא טרחו להגיש בקשה במצרים (כמה ״מפתיע״) מדינת מקלט מוכרת עפ״י נציבות הפליטים של האו״ם. הסיבה שלא מגרשים אותם הינה שכנופיות ההסתננות השונות תוקעות מקלות בגלגלי הממשלה, בעידוד נלהב של מערכת המשפט. אגב, אם תבדוק את מספרי העזיבה של הפולשים תגלה שלאחר קבלת חוק ההסתננות בגרסתו הראשונה עזבו את הארץ אלפי פולשים בחודש, והקצב ירד לאחר שהחוק נפסל על ידי גנבי-השלטון של בג״ץ. הווה אומר, החוק (שכלל את הקמת מתקן ״חולות״) היה אפקטיבי ביותר, כיוון שהוא גרם לפולשים להבין שכאן הם לא יוכלו לעבוד, אלא רק את יבזבזו את זמנם. כעת באים טיפוסים מסוגך, ומספרים לנו שמאמצי הממשלה אינם אפקטיביים, אחרי שעשו הכל על מנת לנטרל אותם (ממניעת ״החזרה חמה״, דרך ביטול נוהל ״חדרה גדרה״, מניעת איסור העבודה והתנגדות לכל גירוש). זאת ועוד, טיפוסים מסוגך סיפרו לנו לפני כמה שנים, כשתופעל ההסתננותהייתה בחיתוליה, שכמה מאות פולשים לא יהפכו לזרם של עשרות אלפים. כעת אתם אומרים לנו שאותם עשרות אלפים אינם משפיעים כלל וכלל…אין לכם טיפת בושה?

עופר 15 בספטמבר 2015

חייב לציין שגם פליטים יכולים לעזוב אחרי שהם רואים שישראל לא רוצה אותם. זה שמישהו עוזב לא אומר שהוא מהגר עבודה אלא שהוא רוצה וודאות, לא לחיות בחוסר בטחון שיגרשו אותו, ולהיות במקום שהוא יכול לבנות בו חיים.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

ראשית, אם תואיל לספק קישור למספר הבקשות שהוגשו זה יהיה נחמד. שנית, בעניין שיעור מקבלי מעמד הפליטות- מדובר כפי הנראה בעוד תעלול נבזי של כנופיות ההסתננות השונות: למעשה מדובר בשיעור המקבלים מעמד של הגנה קבוצתית, לא של פליטות. כלומר, הגנה מפני גירוש למדינת המקור. כנופיות ההסתננות, בנבזותם האינסופית, מונות אותם כפליטים אף על פי שהם לא הוכרו ככאלה. למעשה, בישראל שיעור הפולשים האריתראים שזכו להגנה קבוצתית הוא 100%…

אנונימוס 15 בספטמבר 2015

על סמך מה אתה אומר שלא הגישו בקשות? הגישו. בהתחלה הגישוי 6000 בשנה. אחרי זה 4000, אחרי זה 2000, עכשיו כבר לא טורחים. למה? כי בעוד שאחוזי הקבלה של בקשות פליט בשאר מדינות העולם לאריתראים נעות בין 34 ל80 אחוז, בישראל זה עומד על 20 מתוך משהו כמו 12,000. משאיר לקוראים לחשב את האחוז בעצמם.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

ראשית, נא ספק קישור המאשש את טענתך על הגשת 12 אלף בקשות.
שנית, הטענה בדבר שיעורי הכרה של 80% היא ככל הנראה מעשיה זדונית נוספת של כנופיות ההסתננות השונות, הכורכות יחדיו את ההגנה הקבוצתית שמקבלים הפולשים האריתראים עם הכרה באדם כפליט.

שגיא 15 בספטמבר 2015

זה לא נכון. מדינת ישראל ברוב רובם של המקרים בכלל לא פותחת בהליכים לבדיקת מעמד הפליט/מהגר העבודה.
ישראל רוצה בסופו של דבר שכולם ייצאו מכאן ויודעת שיהיו כמה אלפים שיצטרכו להישאר אם הם מוגדרים כפליטים.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

רוב רובם של המקרים, גם עפ"י כנופיות ההסתננות כלל לא טורחים להגיש בקשה לקבלת מעמד. כיצד תבדוק אותם? הם גם לא טרחו להגיש בקשה במדינת המקלט מצרים, דרכה עברו בכדי לפלוש לישראל. כמה "מפתיע" , מה? הפולשים האפריקאים עברו במצרים, לא טרחו לבקש בה מקלט, ואח"כ פלשו לישראל שגם בה רובם לא טרחו להגיש בקשה.

איציק 14 בספטמבר 2015

מדינת ישראל לא עשתה כלום עם חולות כיוון שעד עכשיו, לפי הגורמים הרשמיים שלה (לפחות לפי מה שאמרו ברשת ב') נבדקו פחות מ-40 מקרים. כיוון שכלום לא מטופל אז אלו שבחולות אחרי שנה חוזרים לאן שבא להם. אין שום טיפול או מדיניות. סתם עצימת עיניים ומריחת זמן.

ר.בקצה 14 בספטמבר 2015

נא ספר- כמה פולשים אפריקאיים טרחו להגיש בקשה?

במבי 14 בספטמבר 2015

הוגשו מעל 8,000 בקשות, נדחו כמה מאות בודדות, אושרו כמה עשרות

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

אלה נתונים מ-2012.
על כמה עומדים עכשיו?

אסף THE KOP 15 בספטמבר 2015

אישתון, כהרגלו, מעוות את המציאות.
הבעייה היא לא 50 אלף מהגרי העבודה בישראל, את זה עוד אפשר להכיל.
הבעיה היא שה-50 אלף נוצרו במהלך תקופה נורא קצרה של כ-4-5 שנים. אם לא היו עוצרים את זה בזמן, כבר היינו מדברים על מאות אלפים של מהגרי עבודה.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

הבעיה היא שלכל פולש אפריקאי יש משפחה מאחור שרק מחכה שראש החץ יקבל מעמד חוקי, ובעקבות זאת יזכו לאיחוד משפחות מחמם- לב, בישראל כמובן.

גיא זהר 14 בספטמבר 2015

איך מתקן חולות בודק מי פליט ומי מבקר עבודה לא הבנתי. למיטב ידיעתי לא מתבצעת שום בדיקה. מה שצימצם זה השלמת הגדר

אביאל 14 בספטמבר 2015

גיא – כמו שכתבתי מתקן חולות מספק את הצרכים שמחייבים את ישראל לפי האמנות בדבר פליטים, לכן מהגר עבודה לא ירצה להישאר שם וכמה מאות כבר המריאו מכאן, פליטים אמיתיים לא היו ממריאים מכאן, ככה בעצם בודקים, אף אחד לא יגיד לך את זה באופן ישיר, מתועד או חוקי אבל זאת השיטה.

ר.בקצה 14 בספטמבר 2015

נא ספר לנו, ״למיטב ידיעתך״, כמה פולשים אפריקאיים טרחו להגיש בקשה?

עומר ב. 14 בספטמבר 2015

אביאל , חולות לא גורם להבדיל בין פליט למהגר ואם כן אז למה האלפים שכלואים שם (חלקם שנים ) לא מקבלים מעמד פליט?
ולגבי כאלה שעוזבים אז מהכרות אישית ( מענף המסעדנות) של שני אריתראים שעזבו הם לא חזרו לאריתראה (כי הם לא יכולים) אחד עזב 'לחפש את מזלו' באוגנדה ותבין שהוא גם שם לא חוקי בשום צורה , ישראל נתנה לו 3000 דולר ושלחה אותו לרואנדה בלי מעמד חוקי (האישור שקבל היה לחודש) ומשם עליו להסתדר. הסיבה שעזב היתה נטו ייאוש מהיחס של השלטונות בישראל.
בחור שני שעזב הצליח לארגן לעצמו בעזרת המשפחה תעודות באתיופיה.
הרבה עוזבים לארופה בכל מיני קומבינות, כי שם ייקבלו מעמד פליט.
ובדיקה קצרה באינטרנט תוכיח לכלכם שאריתראה מוכרת בכל הדירוגים של האום כדיקטטורה השנייה הגרועה בעולם אחרי צפון קוריאה.
והשירות הצבאי שם (אסף ) הוכר ע'י האום כעבודות כפייה מכייון שהוא מלווה בעונשים גופניים ולא מוגבל בזמן .
ודרך אגב מעל 80 אחוז מהאריתראים שמגישים בעולם בקשות מקלט נענים בחיוב .
בישראל נענו בחיוב מתוך אלפים שביקשו רק שניים (2!)
לגבי הסודנים אני לא מכיר את הפרטים.
ולגבי המצב בדרום העיר אז אתם צריכים להבין שרבים מהקהילה הזאת עובדים ומרויחים לא מעט כסף (רב הטבחים בתא אריתראים) ולפיכך מפרנסים את השכונות.
הרבה ממה ששומעים בתקשורת זאת הסתה פרופר .

אביאל 15 בספטמבר 2015

עומר – אם תשים לב למה שכתבתי, אז תראה שכתבתי במפורש שלא מדובר באיזה מדיניות מוצהרת או רשמית, זו הדרך בפועל לדעת מי פליט ומי לא לא, מי שבאמת פליט יסתפק במתקן חולות משום שבמדינת המקור שלו הוא בסכנת מוות וגם מתקן באמצע המדבר עדיף על המוות.

זה שארתריאה מוכרת זה דבר אחד, אבל מבחינת החוק הבינלאומי שנכתב בסוף שנות החמישים נכתב שרק עד שנת 51 קבעו למדינות מי פליט ומי לא, אחרי 51 כל מדינה מחליטה בעצמה מי פליט ומי לא.

דבר שלישי אל תיהיה פופוליסט, מתקן חולות נפתח בדצמבר 2013, כלומר שרק עוד שלושה חודשים הוא יהיה בן שנתיים ורק אז תוכל להגיד שנים, אה רגע, הפסיקה האחרונה של בג״ץ לא מאפשרת קליעה של למעלה משנה אבל נו העובדות לא חשובות.

פליט בסכנת חיים היה נשאר במתקן חולות, מי שחוזר לאפריקה, גם אם זה לרואנדה והוא בסכנת גירוש חזרה לארץ מוצאו כנראה לא באמת נרדף, שאנשים בסכנת חיים והם נרדפים הם מתפשרים ולא מתעקשים לגור בתל אביב.

Ljos 15 בספטמבר 2015

זהו, שכמו שאמרת הם הולכים לרוואנדה, לאתיופיה ולמדינות אחרות שבהן יש להם סיכוי לחיות חופשיים גם אם נרדפים. כן, כלא עדיף על מוות, אבל כנראה שלחלקם עדיף חופש תוך כדי בריחה על פני מתקן חולות (שבכל רגע יכולים לשלוח אותם בחזרה לאריתריאה).

אביאל 15 בספטמבר 2015

תדייק בבקשה, אף אריתראי לא הוחזר לאריתראיה וגם לא יוחזר מישראל, לעומת זאת ברואנדה בהחלט כבר גירשו אריתראים לארצם לאחר שאישור השהייה שלהם הסתיים.

ברור שחולות אינו מתקן אידאלי בשום צורה אבל לקרוא לזה כלא זאת קצת הפרזה.

Ljos 15 בספטמבר 2015

אף אחד עדיין לא הוחזר, אבל זה לא אחד האיומים שמאיימים עליהם בו, יחד עם החזרה למצרים (שם, לפי מה ששמעתי אז אני לא בטוח כאן, יורים בהם)?
לא כלא, אבל מקום כמעט סגור שמופעל על ידי שירות בתי הסוהר באמצע מדבר, מרוחק מכל מקום אחר, ללא תחבורה ציבורית או פרטית נורמטיבית, בו הם חייבים לדווח על הימצאותם בין פעם לשלוש פעמים ביום ונמצא בהסגר בשעות הלילה.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

מצרים היא מדינת מקלט מוכרת על ידי נציבות הפליטים של האו״ם. אנא, הפסק לספר מעשיות.

אביאל 15 בספטמבר 2015

Ljos – תראה אתה טוען שהם יחזרו לאריתריאה, בפועל אף אחד לא חזר ולפי הצהרות גם אף אחד לא יחזור באופן ישיר, ככה שאתה יכול לשחק בספוקלציות כמה שבא לך, זה לא תורם כלום לדיון.

בג״ץ הגביל את השהייה לשנה, אפשר להתווכח אם זה טוב או לא, אבל זו עובדה, הדיווח הפך לפעם אחת ביום, שוב בוא נסתכל על המסגרת – מדובר על אנשים שטוענים שהם נרדפים והם בסכנת מוות מיידית, בתור מדינה שמכירה בפליטים אתה אמור לספק להם מספר אלמנטים (שכבר ציינתי אותם), כולם באים לידי ביטוי במתקן חולות, לצפות שישראל יכולה לקלוט אותם בצורה המונית זה ניתוק מהמציאות ויותר שאיפה לאיזה אידאל שלצערנו אנחנו לא יכולים להרשות אותו לעצמנו, בכל זאת פה זה לא מערב אירופה וזו עובדה מוכחת. מה שכן, שאני קורא בעיתונים שרוצים לייבא פועלים סינים לבנייה או תאילנדים לחקלאות אני חושב שאפשר לנסות לעשות (לפחות פיילוט) של קליטת המהגרים הנ״ל, יחד עם אישורי עבודה ותוכנית עבודה מסודרת ומוקצבת לעבודה שלהם בתחומים הללו, כולנו נרוויח מכך.

Ljos 15 בספטמבר 2015

לא טענתי שיחזירו אותם. אני שואל מה יקרה לאחד מהם שתדחה הבקשה שלו.
לסוף התגובה שלך אני יכול להסכים באופן מלא ואני חושב שעם הסכמה זו אפרוש מהדיון. אני לא מבין יותר מדי בנושא, ונכנסתי רק כדי לקבל תשובות לשאלות ותודה שענית.

עומר ב. 15 בספטמבר 2015

אביאל, קראתי והיה נראה שאתה מבסוט מהפיתרון שישראל מצאה לגילוי מי פליט , חולות !
אז כן לטעמי זה יותר קרוב לכלא מלמתקן פתוח , אבל לך זה נשמע ממש נחמד במיוחד שאפילו כלואים שם מקסימום שנה.
ונסה להבין שאנשים מנסים לפתור את מצבם לעיתים בתנועה ואמירות כמו מי שמתעקש על תא לא פליט הן מאוד לא נכונות .
לדוגמא החבר שלי שעזב לרואנדה לא ממש ידע מה ייקרה הוא כן היה מיואש מהיחס פה , אני רואה שקשה לך להבין שכמוך הוא היה מודאג מעתידו וכשהבין שפה כניראה אין לו עתיד התייאש והחליט לנסות את אפריקה על פניי הכלא(ככה הוא קרא לחולות.
המדיניות של ישראל נוראית בכל כך הרבה מובנים ודרך אגב אין ממש מדיניות חוץ מלטרטר ולהמאיס ופה ושם קצת אינטרסים כלכליים.
אם היו משקיעים את הכסף שמושקע בחולות יכלו לעזור לשכונות ולפתרון הבעיה הרבה יותר .

אביאל 15 בספטמבר 2015

עומר – אשמח שתראה לי איך הבנת שאני מבסוט מזה, אני מאמין שבני אדם צריכים לגור במולדתם אלא אם כן הם מתקבלים בצורה מסודרת וחוקית במדינה אחרת, בנוגע לפליטי מלחמה או אסון, כמו שכתבתי, אם אדם מקבל מעמד כזה אין פה שום ויכוח לגבי הזכויות שלו.

אנשים פה טענו שאין מדיניות לישראל בנוגע לפליטים, אני דווקא חושב שיש ופירטתי אותה פה לפחות שלוש פעמים.

אם לא היתה מוקמת גדר, אם חולות לא היה מוקם, אם המדיניות של ישראל ליצור סוג של אי-ודאות אצל המהגרים לא היתה מתקיימת סביר להניח שהיינו רואים פה לא 50 אלף מהגרים אלא כנראה מדברים על מספר עם ספרה נוספת, מעניין מה היית אומר אז.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

אסור להחזיר את הפולשים האריתראים לארצם, הם נמצאים תחת הגנה קבוצתית. זה לא מפריע לפולשים המחוצפים הללו לנסוע לארצם לחופשה…

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

הוא היה יכול לבקש מקלט במדינת המקלט מצרים, דרכה עבר בדרך לכאן. אגב, ההכרה ב- 80% היא הטעיה של כנופיות ההסתננות- למעשה, ניתנת לפולשים האריתראים הגנה קבוצתית, שמשמעה מניעת החזרתם לאריתריאה. זוהי לא הכרה בפליטות. שיעור המקבלים הגנה קבוצתית מקרב האריתראים בישראל הוא 100%…

S&M 14 בספטמבר 2015

הטענה שאוהדי מכבי מוחים על החלטת הבעלים לתרום יורו היא היתממות או טיפשות. על השלט לא היה כתוב דבר על התרומה. היה כתוב שפליטים לא רצויים/מוזמנים.
שלט גזעני נטו. כל פרשנות אחרת היא הצטדקות שאין לה הצדקה.

אני מניח שזה הדפ"רים מהבר מצוות של אבי נמני. תכלס, צריך רק שני אידיוטים להניף שלט כזה.

ולאלו שכתבו כאן שזה טבעי שלא נרצה כאן זרים, ושאורח החיים שלנו ישתנה בגלל הזרים: במחילה, זו ההגדרה המילונית לשנאת הזר, האבא והאמא של הגזענות, הסבתא והדודה של 'השחורים והערבים יזיינו לנו את הבנות היהודיות', ו'הצועדים הגאים הם בהמות'. אלו האנשים ששונאים ומבוהלים מכל מה ששונה מהם. הם מעדיפים להסתופף עם הדפ"רים של אבי נמני. אותם הם מכירים.

אביאל 14 בספטמבר 2015

הבנתי, אז אם אתה לא רוצה מהגרים במדינה שלך אתה אדם חשוך, עוד הלקאה עצמית של הפוסט מודרנים.

S&M 15 בספטמבר 2015

כן, אם אתה לא רוצה מהגרים במדינה שלך, אתה אדם חשוך. ואם אתה באמת לא מבין את זה, אתה גם משקר את עצמך או טיפש. ואסביר לך למה אני אומר את זה.
א. היהודים – ואני מניח שאתה יהודי שלא שכח להיות יהודי – הם עם של מהגרים. אברהם היה המהגר הראשון, ולא היה אחד מבין האבות והאמהות של האומה, שלא היה מהגר באיזושהי צורה. אפילו כשהם נקברו הם היגרו. אז שאחד כזה ישנא את המהגרים, הוא צריך להיות טיפש, כי זה כמו לסובב את כדור ההיסטוריה (דמיין גלובוס מסתובב), לשים יד ולעצור מנקודה מסויימת, ולהגיד – סטופ, מעכשיו מי שזז הוא מהגר. זה בערך ברמה של משחק כיסאות בגן ילדים.
ב. גם אחרי האבות והאמהות, היהודים המשיכו להגר. מרצון, בששון, בכפייה, איך שתרצה, אבל היגרו. למעשה, אם אני באמת רוצה להלקות את עצמי, היהודים היו יותר זמן מהגרים מאשר יושבי קבע באיזשהו מקום. ההיסטוריה היהודית היא היסטוריה של הגירה.
ג. היהודים סבלו כל השנים בגלל היותם מהגרים. הם נאלצו להילחם כדי להביא לחיסול או הגירת אחרים מארצם (תקרא מה עשה יהושע בכיבוש הארץ שהחבר הדמיוני של אברהם ומשה הבטיח להם), והם סבלו בעצמם מהיותם מהגרים (פרעות, שואה, וזה רק בראשי פרקים).
ד. הפניית גב למהגרים נוכחיים היא:
ד.1. גזענות – כי זו ההגדרה לגזענות, שנאת השונה, וזה לא קשור לדת או גזע. כי אצלנו אנטישמי זה לא אנטי-שמי, כולל ערבים, אלא אנטי-יהודים, כולל אשכנזים שהם ממוצא יפת ולא שם.
ד.2. שכחו להיות יהודים, כי התורה על רגל אחת היא ואהבת לרעך כמוך, ואל תעשה לחברך את השנוא עליך. אז באמת שלא איכפת לי כרגע ממה שאנחנו עושים לעם כבוש, פלסטיני או אחר, אבל הפניית הגב למצוקה של אחרים, לא שונה מהפניית הגב של הפולנים, ההונגרים והאוקראינים בשואה. בכלום. ולפי מקורות זרים, אנחנו גם בוחשים בנעשה בסוריה, כך שההתאמה לאוקראינים היא עמכט אחד-לאחד. אבל אני לא מאמין למקורות זרים. הם אנטישמים.

אגלה לך סוד – שנאת הזר היא תכונה אנושית אוניברסלית. זה לא מיוחד ליהודים או לאירופאים דווקא. זה גם בתוך היהדות עצמה, כי זה טבעי. זה לא מקרי שהרוסיות זונות והאתיופים מסריחים. ככה זה, אנחנו בני אדם שפוחדים מהשונה מאיתנו. החוכמה היא להתגבר על היצר הפרימיטיבי החייתי של שנאת הזר, לכבוש אותו. לזה מתיימרות לחנך תורות המוסר, היהדות ושאר הדתות.

שיהיו לך חיים יפים, ושלעולם לא תצטרך להיות מהגר. אבל הסיכוי לזה קלוש. ההיסטוריה מלמדת שהגירה היא בלתי נמנעת. אם לא אתה, אז צאצאיך.

אביאל 15 בספטמבר 2015

S&M – אהבתי את התיאוריה המאוד מפורטת שלך, אם העולם היה רואה את המציאות כמוך כנראה שלא היה היום מערב וכנראה שבאמת שוב היינו מהגרים איפשהו אם היינו בכלל, לפי התפיסות שלך אין בעיה שכל העולם המתפתח יהגר עכשיו לעולם המפותח, למה אתה למשל לא מארח בביתך כמה משפחות של מהגרים, בכל זאת תיהיה קצת בנאדם.

הנאיביות שלך כבר פתטית, ראינו איך המוסלמים בצרפת משתלבים שם, ראינו איזה אינטגרציה לתפארת המהגרים מביאים עמם, הדור הראשון אכן מנסה להשתלב, הדורות אחריו כבר רוצים את הכל לעצמם, כל עוד המהגרים לא מגיעים בצורה חוקית, כל עוד הם לא משתלבים ונטמעים בתוך החברה אליה הגיעו אלא מנסים להעתיק את החברה שלהם למקום חדש אין שום דבר טוב בזה וזה לא רע לצאת נגד זה.

היהודים בניגוד לעמים אחרים ובטח ובטח למקרים המודרניים גורשו מארצם וההגלייה נכפתה עליהם, גם הרצון לחזור לארצם נחסם מהם וזה ההבדל הגדול, גם לא זכורה לי שום אלימות שהפעילו היהודים לאורך ההיסטוריה כלפי האוכלוסיות המקומיות והם אכן הגיעו לכל פינה בכדור הארץ.

כל התיאוריה שלך גם נופלת עם האיזכורים של העליה הרוסית או האתיופית ובכלל לבוא ולטעון שיש איזה שנאת זרים מרושעת במדינת ישראל זו בדיחה אחת גדולה, כולנו פה זרים, כולנו הגענו לכאן וממשיכים להגיע מכל פינה של העולם, מתרבויות ומנהגים שונים בצורה מוחלטת, אנחנו אולי חברת המהגרים הכי מובהקת היום, אז תמשיך עם האוניברסליזם הזול שאתה אוהב להציג יחד עם איזה הצדקות כביכול יהודיות שמן הסתם אתה מוקיע באופן יום יומי אם מדובר בחרדים או במתנחלים למשל.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

בוא נדייק אבל
גזעני השלט הזה לא.

shadow 15 בספטמבר 2015

נראה לי שאתה קצת נסחף.
השלט אינו גיזענות בשום צורה כי אין שם שום התייחסות לגזע או מוצאם של הפליטים, להיפך הוא מתייחס לכל הפליטים בצורה שווה.
גם לגבי שנאת זרים אתה משתמש פה בפרשנות מרחיקת לכת.

לגבי מניפי השלט עצמו אפשר לנחש שהם פשוט טמבלים שהיה להם חשוב להודיע לכולם שהם טמבלים. אני דווקא רואה את זה כשירות לציבור.

רק שיפרסמו תמונות שנדע להתרחק.

עשר 14 בספטמבר 2015

צביעות בהתגלמותה.
להתנגד למתן תרומה לפליטים ממדינת אויב זוהי דעה לגיטימית בין אם אתם בעדה או נגדה.
כותב הטור נוהג להתנגח במכבי ומנצל הזדמנות פופוליסטית זאת ליצור מצג שווא.
לאף אדם בר דעת אין ספק שתרומה או סיוע לפליטים ממדינות נייטרליות לא היה זוכה לתגובה דומה, המניע של אוהדי מכבי שונה בתכלית ממניעי הימין הפאשיסטי האירופאי.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

צודק
המניעים שלהם הם ימנים פאשיסטים ישראליים. לא אירופאיים.

עשר 14 בספטמבר 2015

אני חושב שלגיטימי לקהל ישראלי להתנגד למתן תרומה לפליטים סוריים, זאת דעה שנמצאת על ספקטרום הלגיטימיות מבלי לקפוץ להגדרות על פאשיזם. אין צורך לקעקע כל דעה שונה כפאשיסטית מצד אחד של המתרס או אנטי ציונית מצד שני.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

השלט המדובר לא אמר כלום על תקומה
וכלום על סורים

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

אולי אני טועה, אבל לא זכור לי שהשלט דיבר על פליטים סורים.

נתי 14 בספטמבר 2015

צודק,אולי הם התכוונו ליציאת בני ישראל ממצרים והם מזוכיסטים

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

הם התכוונו לסבא והסבתא שלהם שניסו לברוח מגרמניה

נתי 14 בספטמבר 2015

כן,כי לפני מלחמת העולם השניה היו כמה אינתיפאדות יהודיות נגד מדינות המקלט

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

וזה קשור ל… ?

נתי 14 בספטמבר 2015

אולי אני לא מבין אותך נכון
מהתגובה שלך נראה שאתה משווה בין קליטת היהודים אחרי השואה לקליטת הפליטים מסוריה על ידינו

shadow 15 בספטמבר 2015

מהתגובה שלך נראה שאתה משווה בין פלסטינאים לסורים.

את עצמך אתה מבין?

בוב השקט 15 בספטמבר 2015

וואו.

כשבנאדם מגיע למצב שכדי להציל את חייו וחיי משפחתו הוא נאלץ להשאיר מאחור את כל מה שיש לו וכל מה שהוא מכיר – הוא פליט.

אתה טוען שלפליטים הסורים מגיעה פחות הגנה ופחות סיוע כי אנשים עם אותה דת ו(כמעט) אותה שפה היו שותפים לאינתיפאדות ???

נתי 15 בספטמבר 2015

shadow-לא משווה בין פלסטינאים לסורים
ממליץ לך בחום לקרוא יחסי ישראל סוריה בויקיפדיה
איך אתה קורא לירי אזרחי(לא מטעם הצבא) של שנים על ישראל?
מה שמעיד על כך שמעבר ל3 המלחמות בינינו גם לחלק נכבד מהאוכלוסיה הסורית עצמה יש בעיה עם ישראל

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

ולמה כלכך מופרח לחשוב שהם התכוונו לפליטים (או מהגרי עבודה, לא רלוונטי לכאן כי זה המונח השגור בארץ) שנמצאים בארץ והגיעו ממדינות אפריקה?

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

כי הם לא עשו הבחנה בין פליט ומסתנן עבודה.
זה למה.

נתי 14 בספטמבר 2015

מופרך*
כי זה הנושא הבוער עכשיו אתה לא מצפה שיכתבו תקנון בתוך השלט עם סייגים

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

כן.
מופרך.

ולא, כי הם לא עושים הבחנה בין הפליטים ששומעים עליהם בחדשות מחול לבין אלו ששמעו עליהם חמש דקות קודם בפתיחת המהדורה אלו שכאן

יותם 14 בספטמבר 2015

אסף הכל בסדר? או שהרוגע זה לקראת יום כיפור ;). יש לך פה מוניטין לתחזק…

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

הכל בסדר.
לדעתי ישראל צריכה לקבוע מדיניות ומספרים לגבי כמות פליטים שנתית שהיא מוכנה לקלוט.
אבל אני מתכוון לפליטים אמיתיים, לא למסתנני עבודה מאריתראה ובטח שלא לשכן אותם רק באזור דרום ת"א הקורס.

הסמל פפר 15 בספטמבר 2015

הם הולכים לדרום ת״א כי הוא קורס.
הוא קורס כבר המון שנים, עוד לפני שהיה בו אריתראי אחד.
למעשה הוא תמיד קרס, תמיד היה פח הזבל של העיר.
אף ממשלה לא טרחה להשקיע בדרום תל אביב, הקריסה שם מקובלת על הממשלות והיום במיוחד, כי אפשר להאשים בה את הפליטים, עמותות השמאל, הקרן החדשה, זהבה ושוקן.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

הם לא התנגדו למתן תרומה לפליט (שבפני עצמו – מה הבעיה שלהם אם גולדהר תורם, זה בא מהכיס שלהם? מה אכפת להם אם פליט, שבסופו של דבר הוא איש מסכן, יקבל תרומה?) הם כתבו במפורש – Refugees not welcome. וזה היה במפורש היפוך למה שראינו בגרמניה במגרשים בשבועיים האחרונים. קונטרה ברורה לגמרי. אי אפשר להתחמק מזה בתואנות של התנגדות לתרומה. זה מכוער ומגעיל

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

הפיתרון לבעיית הפליטים היא לא הגזר – מתן הזכות להיקלט בארץ המפלט, אלא המקל – עקירה מהשורש של הגורמים שגרמו לפליטות מלכתחילה.

כל עוד רודנים, מטורפים וסתם רוצחים ינהיגו מדינות באפריקה וארצות ערב, התופעה לא תיפסק.

בשביל שהמקל יונחת צריך קואליציה בינלאומית, שתשלב צבא וסנקציות כלכליות, כנגד אלה שגורמים לתופעת הפליטים.

במילים אחרות, תשכחו שזה יקרה.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

כמו הקואליציה שהעיפה את סאדאם מהשלטון והתחילה את כל הבלאגן הזה מלכתחילה?

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

לא.
תחשוב עמוק יותר.

אריאל גרייזס 14 בספטמבר 2015

אני לא זה שמציע את הפתרון. תגיד לי אתה מה הוא, כי נשמע לי שזרקת משהו לאוויר אבל אין לך שום מושג מה הוא באמת אומר

אמוץ כהן-פז 14 בספטמבר 2015

נתחיל מזה שהטורקים, ואף אחד אחר, לא יקנה את הנפט של דאעש.

S&M 15 בספטמבר 2015

אריאל, כשפשיסטים נאלצים להמציא פתרון תבוני, נשמע קול, 'פוף', והם נעלמים. בלהגיד מה לא הם אלופים. בלהגיד שהאחר שונא את עצמו, הם מחזיקי גביע. ובלהגיד מי הוא פוסט ציוני, זה כבר אלוף האלופים.

אביאל 14 בספטמבר 2015

אריאל – קיסנג׳ר תמיד אומר שצריך ללמוד מההיסטוריה, עכשיו בוא נחזור כמעט 70 שנים אחורה, הגרמנים, הילד הרע של העולם, שתי מלחמות עולם, השמדת עם וכו׳ וכו׳, העולם המוסלמי נראה כמו ילד חביב לעומתו. היפנים, שעשו שמות ברחבי אסיה, תקפו את ארה״ב והיו אנשים דיי נוראיים, איך תסביר לחייזר שביקר לפני 70 שנים כאן וחוזר לכאן היום מה קרה, העובדות פשוטות, ברגע שארה״ב (שמגלמת כאן לצורך העניין הספציפי את הטוב) הורידה את שני הטרבלמייקרים של העולם על ברכיהם הם לבד הגיעו למסקנה שהדרך שבה הם בחרו פשוט לא נכונה והם שינו את התרבות שלהם, מתרבות שסוגדת לכוח ועם שימוש באלימות פראית לתרבות די פציפסטית, לכן עד שהעולם המוסלמי במקרה הספציפי ומדינות דיקטטוריות אחרות לא יבחרו לשנות את התרבות שלהן בכל הנוגע לשימוש באלימות פנימית (כי על העולם המערבי הן יכולות לאיים מעט מאוד בפועל) לא נראה שינוי. בגלל זה רבים כל כך ראו באביב הערבי את השינוי המיוחל וצהלו, אני לצערי מאמין שעד שגם הם לא ירדו על ברכיהם ויווצר אצלהם שבר פנימי עמוק הם לא ילמדו.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

זו פשטנות מוחלטת של האירועים שלא לוקחת בכלל בחשבון את מליוני האזרחים באירופה שסבלו קשות מהמלחמה ומזו שלפניה ודחפו, במקביל לתבוסה המוחלטת של גרמניה, לשינוי תפיסתי.
וזה עוד בקטנה.

אביאל 15 בספטמבר 2015

ומיליוני מוסלמים לא סובלים ונהרגים, למרות שהרבה אנשים בטוחים ישראל היא מחסלת הערבים מספר אחת בעולם או לחלופין המזלטי״ם האמריקאים דווקא הם הורגים את עצמם, האנשים שהכי סובלים היום ברובם מוסלמים שחיים במשטרים חשוכים, עובדה שאין דמוקרטיה אחת תקינה במדינות מוסלמיות.

D! in Garmisch 15 בספטמבר 2015

הם בהחלט סובלים
ואם יש תקווה לשינוי מהאביב הערבי היא שכמו האביב האירופי אחרי עשרות יהיה שינוי. עשרות ולא מאות כי העולם מסביב כולו התקדם.

מצד שני אני לא מאמין גדול מדי בבני האדם אז מאד ייתכן, לדעתי, שעד שהם יסיימו את השטויות שלהם הלבנים באירופה המערבית, או הציווליזציה המערבית אם תרצה, יתחילו מחדש עם שלהם.

ואל תערבב את הסיפור הזה עם הקשרים של מי חושב מה על מה ישראל או ארה"ב עושות זה לחלוטין לא רלוונטי לסיפור. הסיפור הוא על פליטים, הגדרתם, הסיבות להיותם, מה עושים על מנת לעזור בטווח הקצר ומה עושים בטווח הארוך כדי שהפתרונות של הטווח הקצר אשכרה יוכלו לעבוד ולהצליח וכדי לייצב את תנועת האנשים העולמית למידה הנדרשת.

עירן 14 בספטמבר 2015

פשטנות גם כי מי שיצא להלחם בהם ובעיקר ניצח אותם זה הרוסים. האמריקנים הזדעקו להצטרף מחמת החשש שהרוסים ישתלטו על אירופה ולאט כל כך מ"אהבת מרדכי" (הם הרי ידעו קודם מה קורה שם). מי ש"הוריד אותם על הברכיים" לא ממש היון האמריקנים ועם עובדה זו קורסת התיאוריה המוזרה הזו שלך.
אביאל – זה קצת על גבול הפתטי ההתפתלות הזו שלך. אין ממש הצדקה לשלט כזה. גם אנחנו היינו לא מזמן פליטים…

אביאל 15 בספטמבר 2015

עירן – ראשית לרוסים יש הרבה מאפיינים משותפים עם הצבילזציה המערבית, אתה צריך קצת יותר לקרוא על מלחמת העולם השנייה, עד שהאמריקאים התערבו ברית המועצות הפסידה, נכון שהמסות הצבאיות של ברית המועצות הכניעו את הגרמנים סופית, אבל המימון היה בעיקר אמריקאי, אם לנאצים לא היה על הראש את נורמנדי כנראה שהם היו מכניעים את סטלינגראד ולאחר מכן את מוסקבה.

דבר שני, לא הצדקתי כאן את השלט, הוא בעיקר מעיד על טיפשות, אף אחד לא יעצור גלי הגירה בגלל שקבוצה ישראלית מניפה ביציע במשחק ליגה פשוט ומשעמם, כח מה שטענתי הוא שאפשר להבין את הבסיס התפיסתי לכך שאנשים לא רוצים מהגרים לא חוקיים במדינה שלהם, על אחת כמה וכמה כאלו שמגיעים מעולם ערכים שונה ואינם מרבים להיטמע, מספיק לראות את כמות המגויסים לדעאש שגדלו וינקו את ״ערכי״ אירופה.

באבא ימים 16 בספטמבר 2015

אביאל התיאור ההסטורי שלך עובדתית לא נכון. הכוחות הגרמנים בסטאלינגראד נכנעו כבר בפברואר 1943. המומנטום בחזית המזרח עבר לטובת הרוסים באוגוסט 1943 לאחר קרבות קורסק, כאשר מכאן והלאה הגרמנים עברו למגננה עד לתום המלחמה. כאשר הגרמנים כבר לא היו יכולים לנצל את יתרון המהירות והתנופה שלהם, היתרון הרוסי בכח אדם ובציוד הפך להיות מכריע. כל זה קרה לפני נורמנדי שקרתה ביוני 1944. אין מצב שהגרמנים היו יכולים להפוך את הקערה על פיה בחזית המזרח קל וחומר לכבוש את מוסקבה. גם אם ארה״ב לא היתה מתערבת באירופה.

עירן 16 בספטמבר 2015

אביאל – מצטרף לבאבא ימים. זה יפה לשלוח אותי "לקרוא קצת יותר על מלחמת העולם השניה" מחד ומאידך לא לדעת עד תום את העובדות.
חוזר – ארה"ב הצטרפה רק כדי להגן על האינטרסים שלה באירופה אל מול ההצלחה הרוסית המסתמנת ולא היתה כאן מצידם שום "הורדה על הברכיים" ובכך התיאוריה (שמראש היתה די תמוהה ונבעה, אולי מאותו שכרון כוח ישראלי שמכשיל אותנו לא פעם) שלך קרסה לגמרי.

קירקגור 15 בספטמבר 2015

איבדתי אותך בקיסנג'ר

אביאל 15 בספטמבר 2015

איבדתי אותך אצל קירקגור, מעניין מה הוא היה אומר על כל סיפור ההגירה :)

באבא ימים 15 בספטמבר 2015

העולם המוסלמי כבר היה על הברכיים. רוב המזרח התיכון היה תחת כיבוש בריטי וצרפתי.

אביאל 15 בספטמבר 2015

באבא – לא באותה צורה כמו גרמניה ויפן שהורדו פיזית, צבאית וכלכלית על ברכיהם למרות שהטמיעו את המודרניות עוד קודם לכן, ההבדל הוא בסילוק הגורמים הבעייתים ובדיוק כמו שהגרמנים והיפנים מחקו כמעט לחלוטין (או לפחות את ההשפעה) של הגורמים הבעיתיים, כאן במזרח התיכון עם היציאה של המערביים היתה עדנה לכוחות הקיצוניים וזה ההבדל.

אם העולם המוסלמי לא יוציא בכוחות עצמו את הקיצוניים כנראה שבשלב מסוים תיהיה התערבות מערבית, כאשר האיום יהיה גדול מדי, שוב, לא מדובר באיום צבאי או כלכלי, אלא בגלי ההגירה הנוכחיים שילכו ויתעצמו.

באבא ימים 15 בספטמבר 2015

אוקי אז עכשיו אני ממש לא מבין. איך בדיוק הם יטמיעו את המודרניות ואיך העובדה שתוריד אותם על ברכיהם יביא אותם למודרניות?

אביאל 15 בספטמבר 2015

באבא – שים לב, שאמרתי מודרניות דיברתי בעיקר על המרדף אחר האושר, על טכנולוגיה וכו׳, מה שלא הוטמע הוא זכויות דמוקרטיות כמו חופש דיבור וזכויות אזרח וחופש באופן כללי. את האלמנטים הללו היפנים לא הטמיעו והגרמנים מחקו (אחרי רפולביקת וייאמר) ולאחר מלחמת העולם השנייה הם גם הוטמעו בחברות ויחד עם התהליך הוציאו את הגורמים הקיצוניים מחוץ למשחק הפוליטי.

כאשר יווצר השבר בעולם האיסלמי וההבנה שהדרך בה הם בוחרים (מרצון או לא מרצון, תלוי במקרה) היא פשוט לא דרך מקובלת, אז בדיוק כמו ביפן ובגרמניה שהוקיעו את הקיצוניים כך יקרה גם בעולם המוסלמי עם הוקעת הקיצוניים ואימוץ של ערכים וזכויות, אותו השבר יביא בסופו של דבר לשינוי, בדיוק כמו שקרה באירופה.

הלוואי והשינוי היה נעשה מבפנים, אבל המהלכים של העשור האחרון מראים בעיקר ההפך, הקיצוניים הרבה יותר חזקים.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

הפתרון הוא קולוניאליזם?
מהסוג הישן?

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

למה ללכת לקיצוניות ?

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

כי בתכלס הפיתרון היחיד הנכון הוא לייצר מצב שבו האנשים האלו ירצו לחיות במדינות שלהם. שזה בתכלס מה שהם רוצים.

המצב הטוב והנכון הוא שגם שם וגם פה יהיה מצב יחסית טוב מבחינה שלטונית וכלכלית ואז רוב האנשים ירצו לחיות במדינות הולדתם וחלק יהגרו, שזה דבר מעולה וחשוב.

אבל במצב הנוכחי כדי לייצר שם את התנאים האלו צריך, כנראה, התערבות מהסוג שתיארת, שמה לעשות מזכירה את הקולוניאליזם הישן. אני לא רואה איך הקואליציה הצבאית שלך משיגה את המטרה שלה בלי זה. והקולוניאליזם, לא רק שנכשל אלא גם תרם למצב הנוכחי.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

זה עבד ביפן ובגרמניה של אחרי מלחמת העולם השניה.
לא כל דבר צריך להיות כיבוש אימפריאלסטי.
ההבדל העיקרי הוא במטרה. בכיבוש הקולניאליסטי ההוא המטרה הייתה ניצול המשאבים של המדינה הנרכשת. זה לא המצב אליו אני מכוון.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

הנרכשת = הנכבשת

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

תגיד את זה לגרמנים. עם כל הבסיסים והשאריות של האמריקאים שעדיין פזורים פה מסביב.

עזוב, נסה לתאר לעצמך, או לי, איך מתנהלת המערכה הזו ותגיד לי שהיא עובדת בלי "כיבוש אימפריאליסטי". אני לא מצליח.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

D
אתה לא חושב באמת שארה"ב כובשת את גרמניה, נכון ?

אביאל 14 בספטמבר 2015

גרמניה משאירה את הבסיסים מרצונה החופשי ואפילו יותר מזה, יש לה אינטרס גדול שארה״ב תחזיק אצל בסיסים, זה חוסך לה המון כסף.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

זה כמו לומר שישראל מחזיקה את הפליטים מהגרים מרצונה

יש פה חלקים גדולים מאד שמאד לא שמחים על הבסיסים הללו, אם זה מוצדק או לא זו שאלה אחרת אבל זו עמדה רווחת.

ולא אסף, אני לא חושב שהיא כובשת אותה. לא יותר ממה שגרמניה כובשת את יוון.

אני כן חושב שהדרך בה הסתיימה מלחמת העולם השניה לא יכולה להתממש שוב, או לפחות להתקבל, כמו שסיום מלחמה הכולל השמדת המובס לא מתקבלת כלכך בקלות היום. אחרת בקיץ הקודם היינו פשוט סתם דורסים את כל עזה, שזה הרבה יותר פשוט ממה שניסינו לעשות.

רוצה לומר, ההסכם שנכפה על גרמניה בסוף המלחמה שייך ללפני שבעים שנה.
עדיין לא הבהרת איך אתה רואה את הקואליציה שלך כופה כל האריתראים, הסודנים, על קונגו וניגריה ובוקו חראם וסוריה ואסד לשנות את המצב בלי להגרר שוב לקולוניאליזם.

ורק כדי להבהיר, אני לוחץ את הפינה כי אני חושב שזה הפתרון האמיתי היחיד רק שאני בעצמי נתקל בקשיים להסביר אותו פה וזה לא בגלל כל הבירות

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

בשיטת הסלאמי.
מגינה מדינה.
אחרי שתיים-שלוש, תגלה שעשר אחרות משנות את דרכן.

אביאל 14 בספטמבר 2015

זה קצת מצחיק שאתה אומר לא להשוות בין מה שקרה לפני 70 שנה להיום ואז את אומר קולוניאליזם כאילו שהוא לא נגמר (שלא נדבר על מתי הוא התחיל) אפילו לפני התקופה האמורה.
לא חייבים לרוץ לקולוינאליזם, כיבוש אפגניסטן ועיראק לא היה קולניאליזם, הוא היה מערכה צבאית לביעור הנגעים האלימים, בשני המקרים המערכה לא צלחה כאמור אבל זה לא אומר שהעולם המערבי צריך לשבת בשקט ולתת לעצמו להשתנות מבפנים. בסופו של יום, אם המספרים ימשיכו ככה הימין הקיצוני יעלה באירופה ואתה תראה גם גירושים המוניים ובהמשך התערבות בארצות המוצא, העולם המערבי מתערב יום יום במדינות הלא מפותחות, לא חייבים להתיישב בשביל זה.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

אני אומר שיש שינויים בדעת הקהל שלא מאפשרים דברים שפעם התאפשרו
גם הקולוניאליזם הגיעו לקיצו כי דעת הקהל לא הסכימה יותר עם ה"עלויות" שלו.

אני לא מבין גדול בקולוניאליזם אבל קורס אחד בנושא סיימתי עכשיו והסמינריון שלי (עד כמה מעט שזה שווה בימינו) עוסק בנושא אז לפחות את ההגדרות המינימליות אני מכיר

ואחת הסיבות שאפגניסטן ועירק נכשלו זה כי אין מנוס מלשבת שם וצר לי אבל זו עלות יקרה מדי. זו עלות כבדה למדינה שכנה וזו עלות בלתי אפשרית למדינה שנמצאת אלפי קילומטרים משם

וכמו שכתבתי אני לא בעד לשבת בחיבוק ידיים. אני חושב שהתגובה חייבת להיות חיזוק מדינות הבסיס כי אני מאד פסימי לגבי היכולת של אירופה לקלוט כלכך הרבה אנשים מרקע שונה. גרתי פה כמעט חמש שנים ואני פה כל שנה לתקופה. מאד פסימי. רק כשאני מנסה להסביר את הפיתרון שלי אני נקתע

אני חוזר ושואל, בלי סיסמאות, תפרוט את הפיתרון הנפלא הזה

אביאל 15 בספטמבר 2015

הנטינגטון אמר שהבעיה הראשית עם הציבלזציות המוסלמית והאפריקאית היא שאין להן מדינת ליבה אחת שתעשה סדר (כמו סין לצבילזציה האסייתית או כמו רוסיה לציבלזציה האורתודוקסית וכו׳).

לכן אין פתרון קסם וכרגע למערב בשורה התחתונה, עם מדיניות הפוליטקלי קורקט ובהשפעת אובמה אין מה להציע באמת כפתרון, אני מניח שנצטרך להגיע לשבר מסוים כדי שהמצב יסתדר.
אגב האשמה לא רק אצל אותם מוסלמים באירופה, האירופאים עצמם שואפים בגדול לאינטגרציה אבל כל עוד היא אירופית את השאר הם דוחים, אמנם לא בחוק אבל בהוויה היום יומית,זאחלקה הדגים את זה מצוין עם הנאום על סתיו שפיר, הם מתעלמים מהם ולא אומרים להם שלום, אם נמשיך בקו הפשטני שלי. יש להם מה ללמוד מהאמריקאים על שילוב.

D! in Garmisch 15 בספטמבר 2015

לצערי אני די נוטה להסכים איתו.

אני דווקא מאד מאמין במדיניות השילוב של אירופה. אני לא רק מקבל אלא מכבד את הרעיון שהיא תתקיים כל עוד המהגרים ישתלבו ויהפכו לאירופאים. אין שום סיבה שאהגר ולהולנד ואפגע במרקם החיים המקומי בשם שמירת הזכויות שלי. וזה לא חשוב אם אני יהודי או מוסלמי או בודהיסט. אני גם חושב שהיא עבדה מצויין כל עוד היא הייתה מוגבלת בכמות האנשים כי היא נתנה לשני הצדדים זמן לקבל אחד את השני ולהכיל אותה.

השבר התחיל כבר מזמן, עוד בשנות התשעים, כאשר מהגרים רבים התחילו לנצל את המדיניות הסוציאליסטית ולהכביד על השאר, בעיקר כאשר הכלכלה קצת נחלשה.
לכן אני חושב שלמדיניות הנוכחית אין סיכוי להצליח. הפחד שלי הוא מהתרוממות פנימית קשה באמת של ימין קיצוני. אבל אני אומר את זה פה כבר לפחות עשור, נביא זעם של המלחמה הבאה.

אביאל 15 בספטמבר 2015

בשורה התחתונה האירופים לוקחים מהגרים בשלב כוח עבודה זול, אין קבלה אמיתית של המהגרים מבחינה תרבותית ולכן הגיעה נוסחת הרב-תרבותיות שניסתה ליצור מעין שביל ביניים שנכשל באופן מובהק, המודל האמריקאי לפיו אתה מגיע לארה״ב ונטמע בצורה מובהקת בתוך החזון האמריקאי מצליח הרבה יותר, אבל קשה להשוות בין מדינות לאום מובהקות ועתיקות לבין מדינה שנבנתה על הגירה, מה שכן שני הצדדים אשמים.

איציק 15 בספטמבר 2015

אביאל, עד כמה שאני ראיתי, והבנתי, אני ממש לא בטוח שהמהגרים רוצים להשתלב תרבותית. רבים רוצים לנצל את הרווחה המערבית אך להישאר בגטו תרבותי ואף להכיל את תרבותם על המערב. זה יהיה בעיתי לחייב אותם לקבל את התרבות המערבית, אך הבעיה תהייה אף גדולה יותר במצב שנוצר כרגע. אירופה חייבת לתת על זה את הדעת ואולי עף לנהוג כמו אוסטרליה שאומרת שכל מי שבא אליה חייב לקבל את תרבותה ומינהגיה, אחרת לא אצלם.

אביאל 15 בספטמבר 2015

איציק – אין ויכוח על כך ולראייה כמויות הטרוריסטים שיוצאים מבירות אירופה, אנשים שנולדו וחונכו במערב ויוצאים להילחם במלחמות הקודש (לטענתם) של דעאש.

שלו 14 בספטמבר 2015

מסתבר שכשמתנהל דיון יש לך רעינות לא רעים בכלל.

תומר חרוב 14 בספטמבר 2015

שוב, אפשר באמת להתחיל מזה שמדינת ישראל לא תמכור נשק לחצי מאפריקה.

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

תלוי איזה חצי

אביאל 15 בספטמבר 2015

וזה ישנה כי ? נשק תמיד אפשר יהיה לקנות.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

מיטב הספונסריות של כנופיות הקרן החד"שה עוסקות בסחר בנשק בהיקפים דומים לישראל, עובדה שלא הפריעה מעולם לאותן כנופיות בדרכן לשנורר מהן כסף.

Lord Anthony 14 בספטמבר 2015

אין לכל נושא הפליטים / מהגרים פיתרון, מכיוון שהבעיה היא בלתי פתירה בטווח הזמן הנראה לעין.
הבעיה היא לא שיש מלחמה בסוריה / אפריקה / אפגניסטן הבעיה היא שההבדל בין רמת החיים במדינות האלו לבין רמת החיים במערב הוא כל כך גדול שאנשים ימשיכו לזרום למערב בכל מקרה. מלחמות ואסונות טבע רק מאיצים את תופעות ההגירה האלו אבל הם לא הגורמים להן.
בסוריה יש מלחמת אזרחים אכזרית כבר 4 שנים, ומשום מה אף אחד לא עצר לדקה לשאול את עצמו למה רק עכשיו פתאום "נוצרה" בעיית הפליטים"?
האם יכול להיות שאחרי ארבע שנים כשפליטים הבינו שבירדן ובלבנון שקורסות מעומס הפליטים, הם לא יוכלו לבנות לעצמם חיים חדשים, וגם בטורקיה, או ביוון, או בבולגריה המצב לא מדהים, אז הם פשוט הגדילו את רדיוס החיפוש שלהם והגיעו למדינות מערב אירופה. הרי ברור שאלו לא אנשים שנמלטים על נפשם מאימת המלחמה, מדובר על אנשים שמחפשים להשאיר את המלחמה מאחוריהם ולבנות לעצמם חיים חדשים, דבר שנכון לעכשיו הם יכולים לעשות רק במערב.
כדי לפתור את בעיית ה"פליטים" צריך לא רק להפסיק את הלחימה בארצות מוצאם אלא גם לשקם אותן והכי חשוב – לספק לתושביהן תקווה שהמצב ישתפר, וזה פתרון שבלשון המעטה לא פשוט ליישום. לכן אלא אם כן אירופה תוקף בגדרות שימנעו הגעה פיזית של מהגרים בלתי חוקיים לשטחה, זהו מאבק שאין לאירופאים סיכוי לנצח בו.

נתי 14 בספטמבר 2015

+10 לעשר

אמוץ כהן-פז 14 בספטמבר 2015

העיסוק בצד הוויזואלי (הקשה בפני עצמו) מרחיק אותנו מהמהות, משאל היסוד: כמה פליטים ומהגרים על פני כמה זמן אירופה יכולה לקלוט.
כבר עכשיו שיווי המשקל שביר מאוד.
בצרפת, שמחוץ לגדת הסיין השמאלית, השנאה לאיסלם עולה כפורחת ובדנמרק, ד-נ-מ-ר-ק! כבר הודיעו לפליטים שלאין להם מה לחפש אצלם.
בטורקיה, בטוניס, בלוב, ממתינים כבר עכשיו 4-5 מיליוני מהגרים להזדמנות שלהם לחצות את הים התיכון.
ההצהרות הקוטביות של אנגלה מרקל עלולות להתגלות כאסון, לאירופה ה׳לבנה׳ ול׳מוסלמים׳ החיים בתוכם.
אני מאוד פסימי.

יואב בורוביץ' 14 בספטמבר 2015

השלט הזה כל כך מכוער, לא אנושי, גזעני, לא יהודי (או לפחות מתעלם מההיסטוריה היהודית) שאני ממש לא מבין-וגם מאוד מאוכזב- מכך שמיץ' גולדהאר והנהלת מכבי לא גינו את השלט ואת מי שכתבו והניפו אותו באופן מיידי.

עשר 14 בספטמבר 2015

כרגיל,תגובה פרובוקטיבית וחסרת תוכן
מבית היוצר של בורוביץ׳.

גיסנו 15 בספטמבר 2015

ואסד מגנה את ישראל על תקיפת אזרחים פלסטינים.
זה מה ששווה גינוי פומבי בימינו.

מאנו 14 בספטמבר 2015

בבית"ר היו מוסלמים (ויקטור פאצ'ה למשל), ויש מאז ומתמיד ערבים (כל היהודים ממדינות ערב הם יהודים ערבים לכל דבר ועניין), כך שבלי לשים לב הם לא עומדים בהצהרות שלהם. די פתטיים.

יואב בורוביץ' 14 בספטמבר 2015

ועוד משהו: השלט הזה הוא אסון תדמיתי למכבי (גם ברמה הבינ"ל), מה שרק מגדיל את התמיהה על התעלמות ההנהלה ממנו עד כה.

ג'ים הלפרט 15 בספטמבר 2015

לא ראיתי ששלטים דומים של חלק מאוהדי לגיה ורשה וליון הם אסונות תדמיתיים לפולין ולצרפת. האנטישמים והBDSים יחפשו להפוך כל אירוע או דעה למדיניות רשמית של ישראל, בלי שהמציאות משנה.

איאן ראש 14 בספטמבר 2015

*פיהוק*

הכלבים נובחים והשיירה…

בגלל זה לא נכתבה מילה אחת על הנושא במדיות השונות.

אתם מתווכחים על איטריות קרות…היום מסיימים לגדף את הכדורסל הישראלי ומפמפים ציפיות למכבי בעזרת ניתוחו המבריק של אברם גרנט על 2 צדי המתרס…

נקסט?

Danny - Long Island 14 בספטמבר 2015

How lucky is Europe!!!
They always wanted to create a Palestinian State.
Now, every European country can create their own Palestinian State…
Spontaneously humanitarian.
A dream came true!
Happy New Year!!!

אסף the kop 14 בספטמבר 2015

אני רוצה להודות לדורפן על שהעלה פוסט בנושא ולציין את העובדה שאף לא פליט אחד ביקש להגיע למנצ'סטר.
אחרי הכל, גם לפליטים יש קווים אדומים.

לילה טוב ושנה טובה.

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

הייתי אומר משהו על פרימו ונכס לאתר וכל זה

אבל אנחנו באותו הצד

אז סתם לילה טוב

D! in Garmisch 14 בספטמבר 2015

וחוץ מזה נראה לי שדורפן נעתר לפנייה שלך רק כדי להסיט את האש מזה שהוא אשכרה התחיל יומן אליפות לניינרס

ערן (המקורי) 14 בספטמבר 2015

כמנוי משער 13, אני כבר מספר שנים אומר לחבריי (ולבני, שמנוי איתי) שהדבר היחיד שעשוי להרחיק אותי מהמגרשים זה הדפוקים הפרובוקטורים בשער 11 (כמובן שלא כל היציע. מעריך שמדובר ב 200 גג).
חולצות שחורות, שירי הלל לנמני (עדיין!), קללות לראדי, שירים גזעניים, ועכשיו השלט הזה, הדבילי ומגעיל ומיותר בכל כך הרבה רמות… חסרי חיים שמרימים ״ארגון״, רואים בעצמם את האוהדים האמיתיים היחידים, חושבים שבכמה מאות שקלים של מנוי הם קנו גם בעלות על הקבוצה. כמה עלוב.
בעבר הייתי מודאג, חששתי שיבריחו את מיץ׳ (נראה לי שזו המטרה הגדולה, בדרך להחזיר את מלכם נימני). לאחרונה אני מרגיש פחות מודאג, מיץ׳ לא יעזוב בגלל כמה ילדים מפגרים. אני מאמין. ומקווה.

גיל 14 בספטמבר 2015

העניין המרכזי בעיניי הוא שהבושה נעלמה ולאנשים אין בעייה להפגין את שנאת הזרים שלהם בפומבי ועוד להיות גאים על כך. השלט כתוב בצורה גורפת, נגד כל פליטים מכל סוג שהוא. כלומר, אין שום מצב שבו פליטים צריכים להיות מורשים להכנס למדינה. זה עצוב אבל לא מפתיע. המשפט אגב גם שגוי מבחינה דיקדוקית שרק מדגיש את הנבערות של הכותבים.

יובל 14 בספטמבר 2015

ישבתי לראות את המשחק תפסתי את המצח ולחשתי לעצמי "מטומטמים". מה הטעם להביע דעה פוליטית במשחק כדורגל, במיוחד אם הוא אפילו לא קשור אליך… אבל לפחות על מכבי אפשר לומר שהחבר'ה האלה הם באמת מיעוט, אלה אותם אוהדים ששרים שירים גזעניים ומקבלים בוז אדיר מ95% מבלומפילד.

צור שפי 14 בספטמבר 2015

החלף את המילה ״פליטים״ ב״יהודים״ ומהות השלט תובהר מאליה (אם מישהו לא הבין קודם).

shadow 15 בספטמבר 2015

זאת הטרלה מהסוג של בורוביץ'.
כנראה שאחרי שטיפת פוסטים מסיבית הוא מצליח להגיע לחלק מהמגיבים.

צור שפי 15 בספטמבר 2015

תגובה עניינית היתה מתקבלת בברכה. אם קשה לך עם ההשוואה עלאכפק – סימן שנותרו בך שאריות של מצפון. חבל להתחבא מאחורי ציניות.

shadow 15 בספטמבר 2015

היא עיניינית בדיוק כמו התגובה שלך. אל תתנשא

צור שפי 15 בספטמבר 2015

היא לא

שגיא 15 בספטמבר 2015

למה להחליף? השלט ברור מאד. פליטים לא מתקבלים בברכה. לא כתוב מוסלמים, לא כתוב ערבים, לא כתוב אפריקאים, לא כתוב שום דבר אחד ממה שבאמת כתוב שם.
זאת לא גזענות, אלא תפיסה שאומרת שלא רוצים לעזור לפליטים. זאת זכותם.
רק חבל שהם עושים את תחת השם "אוהדי מכבי" והופכים מועדון כדורגל ועשרות אלפי אוהדים לשותפים בדעתם בעל כורחם.

עומר ב. 15 בספטמבר 2015

לי זה נראה שהשלט מתייחס לפליטים האפריקאים שנמצאים בישראל.
מאוד מדכא אותי כמות הדיסאנפורמציה מסביב לעניין הזה .
כאחד שמכיר הייטב מעל עשרה אריתראים שנמצאים כאן (עובד איתם במטבח בתא) שוחחתי עם כמה אריתראים ארוכות על מה הביא אותם לעזוב והאם הם יכולים לחזור . בנוסף קראתי מעט באינטרנט והעניין פשוט מאוד .
אריתראה מוכרת ע'י האום כדיקטטורה אכזרית. אין שם חופש תנועה , חופש עיתונות ואנשים נעלמים על רקע פוליטי.
השירות הצבאי אינו מוגבל בזמן מלווה בעונשים גופניים ולכן מוכר בעולם כעבודת כפייה .
אגב מי שנמלט מהשירות הצבאי נחשב עריק ולכן מתנגד למשטר .
אין הרבה איך להפוך את זה (למי שמתעסק בעובדות) האנשים האלה הם פליטים ומעל 80 אחוז מהאריתראים נענים לבקשות המקלט שלהם בכל העולם.
ולאורך כל ההיסטוריה פליטים ניסו להגיע למקומות שבהם הם מאמינים שיצליחו לבנות חיים , לכן הם מעדיפים את גרמניה על יון ואת ישראל על מצריים.
אז אין ספק שיש למדינות החזקות בעיה .

שגיא 15 בספטמבר 2015

כתבת יפה אבל זה לא קשור לפליטים האריתראיים. קשור אך ורק להחלטה של מכבי להשתתף בתרומה של 1 יורו מכל כרטיס שנמכר בליגת האלופות.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

שאל את חבריך מדוע לא טרחו לבקש מקלט במדינת המקלט מצרים, בה עברו בדרכם לפלוש לישראל. אגב, הסיפור על 80% הכרה הוא עוד מעשיה של כנופיות ההסתננות השונות- פרטים בפסקאות האחרונות של הקישור המצ״ב.
http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/543/989.html

קאז 15 בספטמבר 2015

אני חושב שכולכם מפספסים את הנקודה.הרגש המנחה את הישראלי המצוי הוא לא לצאת פרייאר. ברגע שלקחו לו יורו לתרומה למטרה בלי ששאלו אותו , הוא חש מרומה ופרייאר. מכיוון שהישראלי המצוי אינו יודע לבטא את עצמו או את עמדותיו ( לא אשמתו: מערכת החינוך בקנטים, בטלויזיה רק שיח צעקות עילג של ריאליטי , ושליחי הציבור שלו מונעים על ידי אותם יצרים ), הדרך בה הוא מביע מחאה היא בצורה לעומתית בלבד , כנגד אחר לא רלוונטי.

רועי 15 בספטמבר 2015

ובזמן שיפיי הנפש כאן מזדעקים ונובחים, גרמניה יקירתם, אור לגויים, מחזירה את ביקורת הגבולות.
והאיחוד האירופי מתכנן לפעול באמצעות קומנדו ימי נגד ספינות מהגרים בים התיכון.

אסף the kop 15 בספטמבר 2015

זה עוד כלום.
בשנה האחרונה נספרו 168 הצתות ונסיונות הצתה של בתי פחיטים בגרמניה.
ממוצע של אחת ליומיים.

רועי 15 בספטמבר 2015

עזוב, על זה יגידו לך שזה קיצוניים מהימין הפאשיסטי,
אני מדבר על מדיניות של ממשלות שלטענתם אנחנו צריכים ללמוד מהם.

שגיא 15 בספטמבר 2015

וכל המדינות המפרץ – המדינות העשירות בעולם (וכן, גם מוסלמיות) – לא קלטו אפילו פליט אחד לשטחם.

איציק 15 בספטמבר 2015

חאלד משעל לא אצלם???

אביאל 15 בספטמבר 2015

הוא מהגר עבודה :)

איציק 15 בספטמבר 2015

;)

אנונימוס 15 בספטמבר 2015

מה שהכי עצוב זה שלפני בזמן ואחרי שכל 50 אלף מבקשי המקלט מאפריקה יישכחו, עדיין היו, ישנם ויהיו פה מאות אלפי עובדים זרים בלתי חוקיים. מאות אלפים.

ר.בקצה 15 בספטמבר 2015

מה זה קשור? אלו אנשים שנכנסו לישראל כחוק, במסגרת הסכמים בינלאומיים שונים ורובם גם עוזבים את ישראל בתום תקופת העבודה. לעומת זאת, הפולשים האפריקאיים התגנבו הנה בחוצפה, ללא רשות ואין להם שוב כוונה לעזוב. כמה אופייני לתומכי ההסתננות לבצע "הצרחה" בין 2 קבוצות שאין בהן שום קשר, רק משום שמדובר בזרים. ואתם עוד מלינים על גזענות?

אנונימוס 15 בספטמבר 2015

בוודאי שזה קשור כאשר מנסים להציג את 50 אלף מבקשי המקלט כאיום קיומי על מדינת ישראל, בזמן שהיו עוד לפניהם ויהיו גם אחריהם מאות אלפי זרים שנשארים פה בניגוד לחוק למשך שנים ארוכות. ואיכשהו בדרך נס מדינת ישראל שורדת את זה.

ר.בקצה 16 בספטמבר 2015

אין מאות אלפי זרים שנשארים כאן בניגוד לחוק. זו המצאה של כנופיות ההסתננות. עפ״י נתוני רשות האוכלוסין (מצ״ב) יש בישראל כ-90 אלף תיירים שהאשרה שלהם פגה, ועוד כ-15 אלף עובדים זרים במצב דומה. התופעה הזו נמצאת במגמת הצטמצמות ומטופלת ע״י איתור וגירוש. כפי שכתבתי, רובם המוחלט של העובדים הזרים, ובוודאי התיירים, חוזרים לביתם בתום תקופת האשרה. לעומת זאת, לפולשים האפריקאיים אין שום כוונה לחזור הביתה, מה גם שקצב תופעת ההסתננות היה גדול פי כמה וכמה מהגידול בתופעת התיירים הנותרים בארץ.
http://www.piba.gov.il/PublicationAndTender/ForeignWorkersStat/Documents/july2015.pdf

אנונימוס 16 בספטמבר 2015

זו לא "המצאה", אלא לכל היותר נתון לא מעודכן. ובכל מקרה יש 100 אלף גם לפי הנתונים שהבאת, וזה נתון שבעבר היה גדול אף יותר ובמשך תקופה ארוכה.
והנתונים לגבי בקשות הם ממקורות גלויים באינטרנט בחיפוש של כמה שניות
http://hotline.org.il/refugees-and-asylum-seekers/the-asylum-system-in-israel/
http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1.2568438

ר.בקצה 17 בספטמבר 2015

לא המצאה, מה? זרקת מספר שגבוה מהנתון האמיתי בכ- 100%, במקרה הטוב. כמה ״לא אופייני״ לתומכי ההסתננות…
כעת, כשבוחנים את הקישור שהבאת ומקורותיו מסתבר שמתוך אותם מבקשי מקלט רק כשליש הם פולשים סודנים ואריתראים, הווה אומר כ-4,000 איש…כל השאר הם ניגרים, אתיופים ואף פיליפינים וכיוב. כלומר מתוך אוכלוסיה של כ- 45,000 איש טרחו רק כ- 10% להגיש בקשה למקלט…

אילן 17 בספטמבר 2015

אתה רציני? לי אישית (ונראה לי שלעוד הרבה מאד אנשים עם עיניים פקוחות) ברור שהרבה מאיתנו, הישראלים, הם גזעניים. למעשה, אני בטוח שהרבה מאיתנו היו אנטישמיים אלמלא איזשהו עניין טכני.

Comments closed