יומן אליפות של הניינרס (2). מעבר לכל הגרוע

הגנת דגל לבן

המשחק היום ישקף כנראה הרבה יותר את העונה הנוכחית מזה של השבוע שעבר – וב-43-18 – כשכל הנקודות שלך כמעט בגרבג׳ טיים אז הכל בעצם די גרוע. קפרניק למשל נתן משחק גרוע שלא רואים בסטטיסטיקה הסופית (אותה הצליח לכופף). קו ההתקפה התעלה לרמות נמוכות – איפשר משחק ריצה לא טוב שגם אותו בסופו של דבר לא רואים בסטטיסטיקה.

אבל למרות שהיה הרבה מאד לא-טוב משהו אחד היה מחריד. הגנה נגד מסירה שאפשרה 13.7 יארדים למהלך, בלי חטיפה. 13.7 זה לא חלש, זה גם לא גרוע, זה אפילו לא ראוי לכינוי מחריד. זה מצב שבעצם מבטל את קיומו של משחק פוטבול תחרותי.

יומן האליפות של הג'איינטס - מה קרה שם?
יומן האליפות של הפטס (2) - הניצחון בבפאלו

18 Comments

משה 21 בספטמבר 2015

היה שלב ברבע השני שנדמה היה שביג בן יזרוק עם עיניים עצומות ויד קשורה מאחורי הגב ועדיין יצליח להגיע לשחקן של פיטסבורג ואפילו אם לא יהיה שחקן שלהם שחקן הגנה של הניינרס ידאג להגיש להם את הכדור. זה היה איום ונורא, כאילו אין סקונדרי בכלל (ולמיטב הבנתי זהו קו שיחסית נפגע פחות מהעונה שעברה ).

Stern 21 בספטמבר 2015

לא צריך להיסחף, גם בתקופתו של הארבו אחת לארבעה משחקים הקבוצה התפרקה לחלוטין רק כדי להתאושש שבוע אחרי זה. אולי אצל טומוסולה זה יהיה משחק כן משחק לא.
בגדול, מה שראו היום זה את ההתאמתות החששות שהיו באוף סיזן לגבי שתי חוליות – האופנסיב ליין והסקנדרי. הסקנדרי של הניינרס בינוני מינוס כבר שנים רבות, כולל בתקופת הארבו שם קו הגנה מצוין חיפה עליו. עושה רושם שזו אידיאולוגיה של המנג'ר, לא להשקיע שם את הכסף ולנסות למצוא מציאות בסיבובים האמצעיים בדראפט (טעות גדולה לדעתי בליגה שמוסרת יותר ויותר, ולראיה הסקנדרי של סיאטל הוא אולי החוליה החזקה ביותר אצלם). יש כמה קורנרים צעירים עם פוטנציאל כלשהו אבל זו בפירוש נקודת תורפה.
יותר חמור זה האופנסיב ליין. בקבוצה שמתיימרת לשחק פוטבול קשוח ולרוץ הרבה לא יכול להיות אופנסיב ליין שהתאקל הימני הפותח שלו נזרק מהבילס אחרי שהיה שחקן הקו הגרוע ביותר בליגה שנה שעברה וגארד פותח שלא היה לו מקום אפילו ב53 של הפטריוטס ושבכלל לא התאמן עם הקבוצה בקיץ. גם הסנטר די גרוע. הקו נוראי ולא ברור מה חשבו שם כשהביאו את השחקנים האלה ואפילו לא ניסו למצוא משהו קצת יותר טוב בשוק. כל פרשן פוטבול ממלמל בשנתו שאת המשחק מנצחים בחפירות מקדימה, לניינרס אין עם מי להילחם שם.
עוד משהו על מנג'יני. טומוסולה יהיה חייב להשתלט עליו ולא לתת לו לחרב הכל עם העודף התחכמויות שלו. עודף בליצים זה מתכון בטוח להישרף מאחורה על ידי קווטרבקים טובים וגם לשלוח את כולם לכיסוי ולהשאיר פאס ראש של שלושה שחקנים, כמו שהוא עושה לפחות איזה 6-7 פעמים במשחק, זה עסק מגעיל כשהקווטרבק היריב עומד בנחת 10 שניות בפוקט עד שמתפנה לו מישהו.
לדעתי עדיין לא הכל אבוד. אחרי ארבעה משחקים יהיה יותר נכון להעריך איפה אנחנו עומדים. בקפרניק נשים מבטחנו.

Amir A 21 בספטמבר 2015

המשפט האחרון שלך אומר בדיוק איפה תעמדו אחרי ארבעה משחקים.

NoOne 21 בספטמבר 2015

פיטסבורג היו אנדרייטד בגלל הקבוצה שמולה הם שיחקו שבוע שעבר
יש להם התקפה מצוינת שאף קבוצה לא תצליח לעצור במיוחד אחרי שבל הר"ב יחזור שבוע הבא

the man 21 בספטמבר 2015

ביג בן בבית זה מפלצת. לא משקף כלום

YG 21 בספטמבר 2015

אנטוניו בראון מפיטסבורג זה השחקן הכי מלהיב בליגה כבר שנתיים.

פירפר את ההגנה של הניינרס כאילו היו קבוצת ילדים

עופר ג. 21 בספטמבר 2015

לירידה בהגנה ציפינו אבל מתי סופסופ יהיה שיפור בהשגת נקודות ברד זון. אין לי נתונים מדוייקים אבל גם בזמן הארבו הקבוצה התקשתה להשיג טאצדאון והסתפקה הרבה פעמים בבעיטות.
לא שזה היה עוזר אתמול אבל לפחות היה נותן תחושה של "יש סיכוי לדגדג את בן".

7even 21 בספטמבר 2015

ברבע השני פשוט הובכתי בתור אוהד הקבוצה.
מזמן לא ראיתי רבע כזה מביך ועושה רושם שאפילו ה OL מגיע למשחק בלי שום חשק או יכולת.
לקפוץ היו שם לא יותר משניים וחצי גג עד לסאק או הפאמבל הצפוי.

7even 21 בספטמבר 2015

לקאפ

כח הגברה 21 בספטמבר 2015

מישהו יכול להגיד כמה מילים על הבועטים של פיטסבורג?
בשבוע שעבר החטיאו שתי בעיטות מארבעים ומשהו יארד.
היום הלכו אחרי שני הטאצ'דאונס הראשונים לשתי נקודות (והצליחו).
אחרי השלישי, הבועט החטיא את האקסטרא פוינט (זה אותו בועט?), ואחרי הרביעי הכניס בקושי.
אחר כך כבר לא ראיתי.
מה הסיפור שם? צפיתי תוך כדי תפעול 3 ילדים וזפזופ ליורו-באסקט, לבילס-פטריוטס וקצת כדורגל ספרדי וצרפתי, אז לא שמעתי פרשנות.
תודה מראש.

אייל הצפון 21 בספטמבר 2015

הרחיקו ב-6 ירדים את מרחק הבעיטה. לא שזה צריך לשנות מעשית, אבל כנראה שיש לזה השפעה פסיכולוגית.
יעבור תוך 3-4 שבועות.
מצד שני ההגנות פחות מתורגלות בהחזרה לשתי נקודות. גם כאן עיקר ההשפעה פסיכולוגית וכנראה שבסטטיסטיקה תתאזן. מה שכן היה נראה שלביג בן יש המון זמן בפוקט, אולי זו תוצאת לוואי של האוף סיזן, מי שמתרגל הגנה נגד קייפרניק לומד שככול שיש לו יותר זמן כך גדל הסיכוי שהוא יקבל החלטה פחות טובה.

יריב 21 בספטמבר 2015

ב 13 יארד, לא? זה בהחלט צריך לשנות מעשית, להוריד את שיעור ההצלחה מאיזור ה99% לפחות מ95% בליגה ובערך 90% לבועטים הפחות מדויקים. אני לא רואה למה ההגנות מתארגנות אחרת מהותית לשתי נקודות ממהלך קו-שער רגיל, ההבדל היחיד הוא שאין איבודי כדור, שיעור ההצלחה של מהלכים לשתי נקודות, אגב, בחמש השנים האחרונות היה 48%.

אני מצפה לראות עלייה דרמטית במספר המהלכים לשתי נקודות השנה (גם כתוצאה מהחטאת הבעיטה בטאצ'דאון הראשון, גם כמו אצל הסטילרס – בידיעה שזה עדיף).

שלמה 21 בספטמבר 2015

אבל אם הרחיקו את הקוו גם שיעור ההצלחה של המהלכים לשתי נקודות צריך לרדת.

השאלה היא האם הם השינוי גרם לכך שהאחוז יהיה זהה.

כח הגברה 21 בספטמבר 2015

תודה לכל העונים.
הבנתי את התמונה הכללית. האם עוד קבוצות בשני המחזורים הראשונים בחרו לנסות 2 נקודות יחסית בתחילת משחק, ולא לקראת סופו בעקבות חישובי מחיקת פיגור\הגדלת יתרון?
ומה לגבי המקרה הספציפי של פיטסבורג? מה הולך שם עם הבועטים?

יריב 21 בספטמבר 2015

קבוצה מכריזה לפני איזה מהלך היא מנסה להשיג. אם היא מנסה לבעוט היא מקבלת את הכדור על קו ה15 יארד, או היא מנסה טאצ'דאון היא מקבלת אותו על קו ה2.

עובר אורח 21 בספטמבר 2015

נורא. זה היה פשוט משפיל לחטוף שוב ושוב 2-points-conversions בכזו קלילות

shohat 21 בספטמבר 2015

5 מ-6 ל239 יארדס במסירות למעל 30 יארדס. בכל הליגה לא היה נתון כזה כבר עשר שנים.

ניב 12 באוקטובר 2015

נכון שהניינרז פח השנה אבל לאן נעלם היומן????? (גם ככה אתה לא כותב הרבה על הקבוצה שלך כמו גיל ואריאל)

Comments closed