סנדרלנד. המקום הראשון

על מורגן שניידרלין

שידור הטלוויזיה הכתיר את מרשיאל כשחקן המשחק, וזה נכון לחלק ההתקפי. הבישולים שלו לרוני ולדפאי (שהחמיץ), היו מצויינים. התנועה והאיום שלו עוררו את כל משחק ההתקפה. משחק התקפה שהוא אולי עדיין עצור לפרקים אבל ללא ספק על גרף של שיפור.

אבל אני נותן את המשחק הזה לשני שחקני רכש אחרים שהגיעו השנה ופתיחת העונה של שניהם לא פחות מפנטסטית. דרמיאן עבר מהאגף הימני לשמאלי ללא שום בעיה והפציעה של לוק שואו כבר הרבה פחות מדאיגה. ואלנסיה באגף של מאטה נותן ליונייטד עוד מימד של מהירות.

אבל האיש שאני רוצה להתייחס אליו היום הוא שניידרלין. שחוץ מלתקן בלגן של חצי עשור במלחמה על מרכז המגרש נותן ליונייטד עוד שני יתרונות קריטיים. ראשית, קאריק ושוויני יכולים להביא לידי ביטוי את כל האינטילגנציה הכדורגלנית העצומה שלהם בלי לדאוג לגבי הרגליים הלא צעירות שלהם. שנית, הוא מחפה גם על העובדה שבלינד אולי בינוני הגנתית, אבל מהעמדה האחורית הופך את משחק הפוזשן לבטוח בהרבה ובכל משחק מוצא דרך להכות בכדור עמוק או באיזשהי פעולה יפה אחרת מאחור. בישול לדפאי באיינדהובן, שער מול ליברפול, בישול לרוני מול איפסוויץ, בישול לבישול למאטה-דפאי היום.

מקום ראשון.

וזה נכתב להפני המשחק.

m9

המשחקים באירופה ועומס המשחקים והפציעות, ויונייטד, שהחלה את העונה עם הרכבים כמעט זהים, החלה להשתמש ברוטציה. אילוץ נוסף הייתה העובדה שמרשיאל החליט שהוא לא סבלני לגבי ההתפתחות שלו, והוא לא פה עבור המנג׳ר הבא או בולשיט כזה ולמעשה רואה עצמו כשחקן די מפותח. ומה שאהבתי במשחקים האחרונים שיונייטד לא שינתה בכלום את המערך. זה מעין 4-2-4 כשהרביעיה הקדמית היא יהלום ואולי פירמידה.

יש כמה שחקנים שזזו בין תפקידים במערך. רוני משחק בראש או בתחתית היהלום. בלינד כבלם או משמאל. הררה בחדר המנועים או תחתית היהלום. יאנג בכנף ההגנה או בכנף היהלום. אבל הקבוצה שומרת על סגנון ושיטה די אחידים. לא הייתי שותף להתלהבות מ-46 המסירות שהובילו לשער מול סאות׳המפטון, הם לא ממש יצאו מעורם לרדוף, אבל מה שהרשים אותי זה שזה היה בחוץ.

אבל נותרה בעיית המחץ ההתקפי וכאן יש כמה אפשרויות. הראשונה הוא הפתרון העדיף על מונאקו. הם הכניסו 7 מליון פאונד בונוס לעיסקה אם מרשיאל זוכה בבלון ד׳אור. אולי הוא יבקיע כבר העונה 50 שערים ואם מסי יתחיל במקרה לדעוך מונאקו ידפקו עצבנים בדלת עם השאלה ״יא כלבים אנגלים. איפה הכסף שלנו?״.

אבל בעולם האמיתי התסריט הטוב שמרשיאל פתר את בעיית ״צריך שחקן שיבקיע עשרים שערים״. ועם איום הבקעה ממרשיאל במרכז ייווצרו קצת יותר שטחים. לווין רוני שישחק קצת מאחריו, למאטה ולדפאי. לא שולל גם את הררה במקום רוני או מאטה – כי רוני יכול לשחק גם מימין. זה המבחן הגדול של שחקנים ביונייטד עכשיו – להכנס לכושר הבקעה תוך השימוש בפוטנציאל של מרשיאל.

וזה מביא אותי למאטה. שחקן שאני לא פעם מתוסכל לגביו. דווקא כי באופן כללי הוא שחקן שהוא נכס למועדון ברוח הקבוצתית וביחס לאוהדים ובקלאסה הכללית שלו. אבל מצד שני הוא לפעמים משאיר אותך עם התחושה שאנחנו עדיין עם הדרג השני של כוכבים. אני מצפה שהוא יהיה מהמהירים לקלוט מצב חדש עם האפשרויות הטמונות בו.

*

פרגוסון כתב שהיו לו ביונייטד רק ארבעה כדורגלנים ברמה עולמית והתקשורת החלה לרדוף אחרי כל שחקן בכיר שהוא לא אחד מהארבעה ולשאול אותו לדעתו על כך שלא נכלל. לחפש מדון ועלבונות. בקהאם ענה יפה: ״אני לא רמה עולמית  – אני גאה ששיחקתי עם כמה״. הוא מנה את רונאלדו-פנומנו ביניהם כי הוא הבין את כוונתו של המנג׳ר שלו לשעבר.

הכל סערה בכוסית וויסקי כי בסך הכל אין שום הגדרה לדבר הזה ״שחקן ברמה עולמית״. פעם כתבתי פה טקסט שניסה לנתח את כוחן האפשרי של הנבחרות האירופאיות. ספרתי כמה כדורגלנים יש לכל אחת מהן בחמשת הליגות הבכירות – צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד ואנגליה. אז לצורך אותו טקסט ״שחקן רמה עולמית״ היה הרף הנמוך יחסית של השתייכות לליגות הללו. אולי אם תשאלו כדורגלן ישראלי אם הרף הזה נמוך היה אומר שלא – אבל אם פרגוסון היה מציין ״שׁאימן מאות שחקנים ברמה עולמית״ זה היה משעמם לשמוע. אם לא היה מבחין בין פטריס אברה לדניס אירווין וריאן גיגס אז זה סתם טקסט דיפלומטי שמנסה לשמח את כולם.

אז פרגוסון לצורך העניין שלו סימן את הרף בערך בנקודה של ״שחקן שמשנה את הגורל של מועדון כמו מנצ׳סטר יונייטד״ או אולי אם מסתכלים על זה מבחוץ ״שחקן שייזכר כמה דורות כדורגל אחרי ששיחק.״ והדבר היחיד שצריך לשאול הוא האם ארבעת השחקנים שמנה הם באמת ארבעת הכי טובים ששיחקו אצלו? אני חושב למשל שאם הייתם צריכים לנחש (עוד לא כתבתי את שמם) מעטים היו טועים בתשובה. מלבד העובדה שצריך לציין שלא הזכיר שוערים. שמייכל שייך לקבוצת העילית הזו.

קשה למצוא טיעון רציני להגיד על איזשהו שחקן שדה אחר שתרם יותר מאלו ליונייטד. מיד אחריהם יגיעו כנראה בקהאם, ריו פרדיננד, רוני, ואן ניסטלרוי ורוי קין – ואפשר לדון על לא מעט אחרים.

אבל הארבעה על מאונט ראשמור הם כמובן גיגס, סקולס, קנטונה ורונאלדו. ממש לא מבין איך אמירה טריוויאלית כל כך, שהם היו רמה מעל היתר, מעוררת דיון.

ואז אפשר לדון מי הכי אנדרייטד ואוברייטד.

דעתי בעניין הזה היא כזו. מי שקצת אוברייטד הוא רוני. ואני באמת לא בא לקטול אותו ועניין האוברייטד קצת לא אשמתו. אחרי שרונאלדו עזב נוצרה תחושה שהוא יורשו. במציאות בשנים הלא רעות שהגיעו אחר כך פרגוסון ידע לגרום לקבוצה לרכב על הבזקי כשרון של כמה שחקנים – כמו נאני, ברבטוב, ואן פרסי – ולקבל מהם תקופות נפלאות. אם מולר הוא ״9 מזוייף״ ואיניאסטה ״קיצוני מזוייף״ אז הם היו ״וורלד קלאס מזוייף״ במובן הטוב. רוני היה השחקן הכי חשוב לתקופות אבל לבטח לא סחב את המועדון. ואחר כך שלא בטובתו חשיבותו עלתה קצת מעבר למציאות האמיתית. אפשר היה להתייחס אחרת לאיומי העזיבה שלו. לאו דווקא מהבחינה הכספית – כי כסף יש – אבל לא היה צריך לתת לו כוח מופלג במועדון.

אבל כן היו לרוני 3-4 עונות בהן היה מהשחקנים הטובים באירופה. הוא רכישה נפלאה שהייתה במקום והוא גם איש של הדבק הקבוצתי. ועדיין יש לו סיכוי מצויין להיות גדול מבקיעי יונייטד. אבל הוא לא על המאונט ראשמור. תראו למשל איך השניים שהזדקנו ביונייטד הגיבו למצב בו הם לא לגמרי שחקני הרכב. סקולס וגיגס תרמו עד הרגע האחרון ממש. יונייטד לא הייתה משחקת את הגמר האירופאי של 2011 אם לא גיגס. והייתה כמעט תלותית בסקולס בעונה וחצי הנוספות שנתן לאחר פרישתו הראשונה.

מי אנדרייטד? יש אומרים שמרוב אנדרייטד הוא אוברייטד – אבל עדיין סולשיאר. פרגוסון הסביר פעם מדוע היה מהמר ב-15 הדקות האחרונות. כי אמנם זה אולי יעלה לו פה ושם בהפסד אבל כל ניצחון שמושג ב-15 הדקות הללו בונה את הרוח של הקבוצה ובונה את הפחד של היריבות. סולשיאר היה הפחד הקולקטיבי של יריבותיה של יונייטד. אם הובילו בדקה ה-65 עדיין ידעו ״כן, נחמד. אבל הם לא עוד לא הכניסו את סולשיאר״. ומרגע שנכנס החלו מחשבים את קיצם לאחור.

אז גם בין האנדרייטד אני רואה הרבה נפלאים – סתאם, יורק, שרינגהאם, אירווין. אבל לא רציני להגיד שמישהו מהם היה משמעותי כסולשיאר.

השתתפות במימון דה באזר

יומן דבלין (4) - הצפון זוכר. וגם מה עושים עם ליברפול?
הניצחון על וולפסבורג

124 Comments

יואב 26 בספטמבר 2015

מסכים לגמרי עם סולשיאר.
לתחושתי, לוידיץ׳ יש סיי בקשר לקבוצת הוורלד קלאס.
ואולי פרגי היה עונה על זה קצת אחרת לפני עשר שנים והדם הרע שהתפתח בינו לבין קינו.

אריק 26 בספטמבר 2015

הוא שיבח את קינו, אבל הוסיף כמו רובסון, שהוא לא בעל היכולות הגבוהות ביותר.

אריק 26 בספטמבר 2015

היחידי שצריך באמת קצת להעלב בעיניי זה ריו.

Boris 26 בספטמבר 2015

+1, לגמרי.

אביאל 26 בספטמבר 2015

דורפן – הוורלד קלאס לא נוטה קצת יותר מדי לשחקני התקפה ? ברור שההשפעה שלהם על המשחק יותר ויזואלית ויותר נותנת תפוקה בשורה התחתונה (שערים, בישולים והתקפה באופן כללי), אבל האם השילוב לדוגמא של ואן דר סאר-וידיץ׳-פרדיננד לא היה וורלד קלאס ? האם יונייטד של של שלושת הגמרים היתה מצליחה ללא מרכיבי השלישיה הזאת ?

דורפן 26 בספטמבר 2015

אני חושב שבסופו של דבר בכדורגל שחקני התקפה הם כן טובים יותר ומשפיעים יותר

JM 26 בספטמבר 2015

פרגוסון יחלוק עלייך

צור שפי 26 בספטמבר 2015

עובדה שהוא מנה את הארבעה האלה ולא שחקני הגנה.

אופיר 27 בספטמבר 2015

הילדים המוכשרים ביותר בכדורגל מנותבים אוטומטית להתקפה. כל השאר הם חלוצים מאוכזבים.

matipool 27 בספטמבר 2015

" אף אחד לא רוצה להיות גארי נוויל" אמר כבר גדול הדור . כולם רוצים להיות חלוצים או לפחות קשרים התקפיים .
לגבי שחקני הוורלד קלאס של יונייטד בתקופת פרגסון – עם כל הכבוד לסר , הוא הקצין / הגזים .
לדעתי , ההגדרה של שחקן וורלד קלאס היא מישהו שלאורך 3 עונות לפחות היה בין 5-10 השחקנים הטובים ביותר בעולם בתפקידו ( הגדרה קצת גמישה . יש 2 בלמים בכל קבוצה אז במקרה הזה צריך ללכת על 10 הטובים ביותר . מגן ימני / שמאלי – 5 בכל תפקיד וכו' ) .
לא מתיימר להיות מומחה כמו אוהדי יונייטד כאן אבל – שמייכל , קין , פרדיננד , ווידיץ' , ואן ניסטלרוי , רוני לא שחקני וורלד קלאס ?!

D! פה ועכשיו 27 בספטמבר 2015

יש היום בכלל אינפלציה במונחים. הכי גדול, הכי טוב וכאלו.

יש המון שחקני וורלד קלאס, או שחקנים ממש מעולים. הטופ. ויש מביניהם כמה שבאמת גדולים מהשאר. רק בגלל שרובם מתנקזים לאותן עשר קבוצות נראה כאילו יש ממש מעט או משהו.

זו דעתי לפחות

רועי 26 בספטמבר 2015

מסכים כמעט על הכול.
בתור לא סובל יונייטד, סולשאר היה רוצח שקט.
הגדולה של פרגי שהוא בנה שלוש קבוצות בתקפתו שהיו מצויינות

יואב 26 בספטמבר 2015

אולי אפילו ארבע.
השלישית(בין 04-07) היתה הפחות מוצלחת ולא זכתה בתואר.

מאנו 26 בספטמבר 2015

כל הקונספט של וורלד קלאס הוא מופרך בעיני, והוא בעיקר מונח שמשתמשים בו בעיתונות הבריטית כדי למכור עיתונים ולקליקבייטים.
בכל מקרה, יש הבדל אם מדברים על "אגדות" במועדון לבין שחקנים בעלי איכויות יוצאות דופן. לדעתי גיגס למשל בהחלט עונה על הראשון, אבל ממש לא קרוב ברמתו לשלושה האחרים, ובטח שלא לקאנטונה ולרונאלדו.

ניר 26 בספטמבר 2015

בדיוק מה שאני חשבתי, גיגס היה שחקן מעולה אבל לא בליגה של רונאלדו או קנטונה, ושמייכל לגמרי שייך לרשימה הזו אם מכניסים גם שחקני הגנה. סקולס הוא בטח מעל גיגס אבל בעיניי בקהאם וגיגס היו באותו לבל לגמרי.

Guss 27 בספטמבר 2015

זה מאוד אישי וסובייקטיבי, אבל גם אני וגם סר אלכס מסכימים… (:
גיגס רמה מעל בקהאם (ואני מת על בקס) ובהחלט אחד מארבעת או חמשת השחקנים העיליים ששיחקו תחת פרגוסון. בבחירה בין צ׳אבי-אינייסטה ובין סקולס-גיגס, הייתי בוחר תשע פעמים מתוך עשר בזוג השני (הפעם העשירית היא אם מסי משחק למעלה).

הסקרן המתלמד 26 בספטמבר 2015

שאלה לאוהדי יונייטד הגרמנים(או אלו שמבקרים שם לעיתים תכופות)-

היש מקומות לראות משחקים(אפילו במסך ממש קטן) בפאב כלשהו במינכן??

אני עתיד לשהות שם שבוע בתחילת דצמבר. וזה נופל על שלושה משחקים של הקבוצה(ביום שבת לצערי שזה אומר כנראה על מחזור שלם בבונדוסליגה).

בכל אופן יש מקומות שאני אוכל לראות בנחת??

תודה לעוזרים.

דורפן 26 בספטמבר 2015

קודם כל אין בעיה לראות איזשהו כדורגל בגרמניה ויונייטד סופר פופולארית.

תשאל גם כאן:

https://www.facebook.com/manutd.germany

הסקרן המתלמד 26 בספטמבר 2015

היי, תודה על התגובה.

יש לך מקומות להמליץ עליהם במינכן?

והאם זה יהיה פופלארי גם בזמן משחק של באיירן מינכן למשל?

ניק 26 בספטמבר 2015

לגבי רוני, אני חושב שיש לו 2 מוטיבים מרכזיים בקריירה; היכולת להתאים את עצמו לרמה של הקבוצה וחוסר העקביות שלו.
כשאתה נמצא בקבוצה מנצחת כמו היונייטד (לפחות הייתה כזאת ברוב הקריירה שלו) אז אם אתה ברמה של הקבוצה אתה תצליח ותהיה שחקן טוב.
הוא ידע להעלות את רמת המשחק שלו כשהיו לידו שחקנים גדולים כמו ואן ניסטרלוי, רונלדו וואן פרסי. כשהם והקבוצה היו טובים הוא גם היה מצויין ולעיתים גם לא פחות מהם. הבעיה נוצרה כשהוא היה צריך להיות השחקן הגדול הזה וכשלא היה לו על מי להסתכל. במקרים האלה הוא כמעט ולא הצליח לסחוב את הקבוצה לבד.
ופה לטעמי ההבדל הכי גדול בינו לבין קנטונה דווקא – כי קנטונה ידע לקחת קבוצה לוזרית ולהפוך אותה לווינרית, כשבדרך הוא מבקיע עשרות שערים מכריעים. רוני ידע לנצח כשהקבוצה ניצחה אבל הוא אף לא עשה את ההבדל. וגם מעטים המקרים שבהם הוא הבקיע שערים מנצחים במשחקים גדולים.
ולגבי חוסר העקביות שלו, גם בעונות הגדולות שלו היו הרבה מקרים של 10 שערים בחודש ו1 בחודשיים שאחרי, במעין לופ שלא נגמר.

בנישי 26 בספטמבר 2015

מדויק ביותר!

יואב 26 בספטמבר 2015

ניק,
אתה יכול להמשיך לספר לעצמך סיפורים. העובדה היא שרוני נקנה על מנת להיות חוד החנית לעשור הבא. והוא עמד בזה. ברמת גולים, השפעה , תארים. נעלבת כשרצה לעזוב? יופי לך. אפשר לחשוב שזה כזה אישי כמו לנשל אותך מהירושה. אז רצה. אם המנג׳ר שלך מחל על כבודו(וזה קרה רק עם רוני) אז כדאי להעביר דף ולא לנסות לשכתב את ההיסטוריה. אני עם יונייטד מאמצע שנות השמונים. אין באמת כלום שאתה יכול לחדש לי בנושא. אז בחרת לתקוף אותו מקצועית כי נעלבת? לא מוציא אותך כמבין סביר של המשחק. סורי אה!?

יואב 26 בספטמבר 2015

ולפני ההשתלבות של רונאלדו(שבא לפניו והיה זקוק לשלוש שנות בוסר) רוני סיפק מספרים ושמר אותך בצמרת בוואן מן שואו.

ניק 26 בספטמבר 2015

יואב,
לא רשמתי מילה על הנאמנות שלו, כי רציתי להתמקד בפן המקצועי.
אני לא נעלבתי מרוני, הוא לא חבר שלי, אני כעסתי על המועדון על זה שהפרס לאיום שלו לעזוב היה חוזה שערורתי וסרט קפטן..
הדבר היחיד שאני יכול להעלב עליו זה שרוני לא מספק את הסחורה כבר עונה שלישית והשנה זה נראה שאנחנו ב10 שחקנים כשהוא משחק. אם אתה חושב שהוא היה טוב בשנים האלה, אז אולי אתה קצת לא מבין את המשחק.
אני לא מנסה להגיד שרוני היה שחקן גרוע, באמת שלא. היה שחקן מעולה. אבל אם הדגש על היה. ובטח רחוק מהאגדה שמנסים להלביש עליו.
ואגב לפני רונלדו הוא ממש לא ניהל את ההצגה, אלא היה השוליה של ואן ניסטרלוי.

יואב 26 בספטמבר 2015

לא היה שום שוליה של רוד הגדול שהספיק בדיוק לאליפות אחת ממוזלת כשוונגר נחנק. קוני גדול יותר מרוד וסיפק הרבה יותר מאני טיים ממנו. רוד=שנות מדבר.
רוני=ההיסטוריה המודרנית של יונייטד. המועדון(פרגי) יתקפל? בכבוד. אני אתקפל בדיוק איפה שפרגי יבחר להתקפל. נו פרובלם.

יואב 26 בספטמבר 2015

מת לראות את פרחחי ארסנל קופצים על רוני בבית שלו לאחר החמצת פנדל. וטוב עשה פרגי כשבחר בילד המחוצ׳קן והרזה רונאלדו על פני רוד(שהיה חלוץ אדיר כמובן). קצת הוכיח את עצמו. ובכלל, לא הייתי מערער הרבה על הבחירות של פרגי. גם לא בנוגע לרוני.

אבי 27 בספטמבר 2015

יואב, פרגי הוא זה שהחליט להיפטר מרוני, כזכור.
הוא נשאר רק בזכות מוייס.

אבי 26 בספטמבר 2015

יואב, אני לא מבין את התוקפנות של התגובה שלך. זו עמדה לגיטימית, וגם מנומקת.
אולי יש היסטוריה של תגובות בינך לבין ניק שאני לא מכיר.
אולי אתה קרוב משפחה של רוני.

עירן 26 בספטמבר 2015

יואב,

אפשר לכתוב תגובות לעניין – ואתה עושה את זה – בלי לציין כל פעם כמה מסור וכמה "ותיק" אתה במועדון. זה קצת מצחיק. אני, לפחות, מאמין לך בכל ליבי שאתה אוהד מושבע. האמנתי כבר אחרי הפעם הראשונה שכתבת את זה.

בנישי 26 בספטמבר 2015

אני לא ראיתי את תגובתו של ניק כהתקפה כנגד רוני. ואני אוהב ומעריך את רוני ששיחק בכל תפקיד אפשרי למעט שוער.
אני לא מכיר עוד חלוצים שיכולים לעשות זאת

יואב 26 בספטמבר 2015

לניק ולי יש היסטוריה. הכל ברוח טובה. אני ״וותיק״ וניק נעלב אישית אם שחקן רוצה להרוויח יותר.
הכל בסדר. רק שמקצועית ראוי לא לבלבל עם עובדות(:

red sox 26 בספטמבר 2015

לא כ"כ מזכירים את זה אבל לי נראה די ברור שככל שמספר השחקנים הגדולים שאימנת קטן יותר, כך אתה עצמך כנראה גדול יותר.
פרגוסון פשוט חושב, במידהרבה של שחצנות אך גם במידה רבה של צדק, שההישגים הגיעו בזכותו ולא בגלל שהיו לו השחקנים הטובים ביותר על המגרש. זו רק דרכו לומר "היו פה שחקנים טובים אבל רק 4 שהיו גדולים גם עם מאמן אחר".

גיל 26 בספטמבר 2015

לי אין שום ספק שרוי קין שייך לרשימה הזו. בלעדיו לא בטוח שהשושלת הראשונה והשנייה היו נראים כמו שהם.

איתן 26 בספטמבר 2015

לא ברור לי מה ההתלהבות מרוי קין,סך הכל היה מחלק כדורים לרוחב המגרש ומנטרל התקפות יריב,ולעיתים רחוקות כובש מרחוק…. מידי פעם היה דואג לשלוח שחקנים לבית חולים ביום טוב, וביום רע לגמור להם את הקריירה.
הוא היה כובש כמות שערים שאפשר לספור על יד אחת,היו עונות שגם בכלל לא כבש,והוא לא היה המבשל המצטיין ביונייטד.
אי אפשר להשוות לצ'אבי או קשרי מרכז מגרש אחרים גדולים בדורם-אוליי היה אפשר להשוות אותו לפטריק ויירה,שלדעתי ויירה היה אפקטיבי יותר.
ללא ספק קין אוברייטד.

מסכים לגבי סולשאר שהיה אנדרייטד,אני חושב שהוא היה צריך לעזוב את יונייטד שראתה בו יותר כשחקן רוטציה מאשר פותח. ככה אוהדי הכדורגל היו זוכים ליותר רגעי קסם ממנו

גיל 26 בספטמבר 2015

רוי קין היה השחקן שיובנטוס שקלו לקחת במקום זידאן. הוא היה הרוח של יונייטד והמנוע שלה. בלעדיו הם לא היו מגיעים לאותם הישגים. המשחק האגרסיבי שלו שהיה לפעמים תוקפני היה מפחיד כל יריבה (ולא, לפצוע שחקני יריב זה כמובן מכוער אבל זה היה החריג ולא הכלל). הוא כבש יותר מויירה והיה טוב ממנו. לא סתם היה הקפטן 4 שנים שהיו משנות השיא של יונייטד.

עירן 26 בספטמבר 2015

גיל, +1 (ועוד כמה וכמה…).

להגיד על קינו שהוא אובררייטד…. נו, טוב.

הבנת הנקרע 26 בספטמבר 2015

מעבר למנהיגות, למוניטין, ליכולת ולעוד הרבה דברים, קין למעשה ביצע תמידית תפקיד של שני קשרים.
בהשוואה נניח ליונייטד הנוכחית הוא היה גם שניידרלין וגם קאריק בשחקן אחד, אם כל הקבוצות נהגו לשחק עם שני קשרים אחוריים או קשר אחורי ועוד קשר 50-50 אז במקרה של קין הוא היה שניהם.
בשורת בקישור היו איתו בד"כ בקהאם סקולס וגיגס כשלפניהם שני חלוצים.
למעשה בזכות זה, יונייטד – כשהוא בהרכב – זכתה ביתרון של שחקן התקפי.

שוב, זה לפני המנהיגות, המוניטין והיכולת.

איתן 26 בספטמבר 2015

בכל מקרה עבורי קין לא היה שחקן שבשבילו הייתי קונה כרטיס למשחק, הוא בכלל לא היה 50-50 אלא איזה תומאס גראבסן מריאל שהיה עובר את מחצית המגרש רק כדי לתקל שחקן שלא בא לו בטוב או בקרנות. שכחת להזכיר שהיה גם לא מעטפעמים דארן פלטצר וניקי באט ששיחקו לצידו.
לא לפצוע? קין בעצמו כתב בספרו שהתכוון לתקל בפראות לשחקן שלו הוא גרם לפרוש בעקבות פציעה…במדינה מתוקנת.זה גם יכול להיות וידוי והעמדה לדין פלילי

גיל 26 בספטמבר 2015

זה משהו אחר. יש שחקנים שעושים עבודה אפורה או שפשוט לא מלהיבים, אבל הוא עדיין היה ענק ובורג מרכזי בקבוצה הגדולה של סוף שנות ה90.

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2015

הכל על פי הבנה אישית של מעמד השחקן.
אילו היו מאפשרים לי לקבל היום את אחד מאלה ששיחקו אצלנו בעשרים השנים האחרונות, כשהוא בשיאו הייתי לוקח את סקולס. ואחריו את קין, אם המטרה היא לשפר את מה שיש לי היום.
אני מניח שיכול להתפתח ויכוח סביב השאלה ההיפוטתית הזו אבל לדעתי, קין בשיאו היה נותן לנו היום את התוספת הסגולית הטובה ביותר לפי מכלול התכונות שהיו בו.גם קילריות.
אחרי סקולס כמובן.

איתן 26 בספטמבר 2015

בהתאם לחוקי הפורמט שיצרת אני סביר להניח הייתי לוקח את רונאלדו, אנדי קול/גיגס.
מהסיבה הפשןטה שכיום אין מקום לשחקנים לא יצירתיים בקבוצות גדולות.
הכדורגל התפתח מאז התקופה של בעט ורוץ.

גיל 27 בספטמבר 2015

אם אתה חושב שקין הוא בעט ורוץ אז באמת אתה לא מבין את הגדולה שלו.

עדי האדום 26 בספטמבר 2015

וילסון חתם אתמול לארבע שנים. הוא לא שיחק דקה במשחק רשמי עד עכשיו. יכול להיות שכמו די חאה ואן חאל לא נתן לו לשחק עד שיחתום? מקווה שנראה אותו משחק בקרוב.

דורפן 26 בספטמבר 2015

מחתימים כל שחקן כדי לקבע את הערך שלו.

Danny - Long Island 26 בספטמבר 2015

מה הויכוח? אתם לא רואים את העבודה הנפלאה של היהודים מלונדון כרגע?

ניק 26 בספטמבר 2015

זה קל מדי… קבוצה שההגנה שלה מורכבת מסאגנה, דמיקליס וקולורוב, צריכה להגיד תודה על כל משחק שבו היא לא סופגת צמד לפחות..
מועדון חסר מוח שמובל על ידי מאמן בינוני

אבי 26 בספטמבר 2015

לגבי הסיטי, יש להם את הסגל הכי מבריק, אבל גם נפילות מתח מוזרות, ורכות באמצע.

אם אתם זוכרים, גם בעונה האחרונה של פרגוסון הם היו פיבוריטים ברורים, אבל פתאום הפסידו נקודות חודשיים רצוף בלי הסבר.

שלו 26 בספטמבר 2015

נו, נו…
השכנה מפסידה בנתיים.

איתמר 26 בספטמבר 2015

קנטונה, שמייכל, קין – השלישיה ששינתה את ההיסטוריה של המועדון.
רק לאחר מכן רונאלדו, סקולס וגיגס.
לקריירה הארוכה של גיגס וסקולס היה מחיר – חילוף המשמרות לא בוצע בזמן ויונייטד איבדה את פוגבה.

עדי האדום 26 בספטמבר 2015

מת על טוטנהאם. ניצחו את סיטי ובטח יפסידו לנו 3-0 בווייט הארט ליין!

ניינר / ווריור 26 בספטמבר 2015

בינתיים טוטנהאם נותנת את המשחק הכי טוב שלה העונה ומפרקת את סיטי במחצית שנייה אדירה. פה בטח מברכים על זה
Coys

דני נויימן 26 בספטמבר 2015

אני בטוח שהשאלה הזאת עלתה מספר פעמים אבל בבקשה איפה אפשר לראות את המשחק של ארסנל בHD?
מישהו יכול לשתף קישור?

איתי 26 בספטמבר 2015

אם יהיה ב-hd, זה כנראה דרך sopcast או acestream (התוכנות) והלינקים הטובים בדר״כ ב-livetv.ru

דני נויימן 26 בספטמבר 2015

רוב תודות

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2015

מאחר והגדרת וורלד קלאס היא לא בדיוק מדעית, התוצאות יהיו בעני המתבונן בלבד.
לדוגמא האם ווידיץ וריו היו יכולים להשתלב בבברצלונה בגדולתה ? לדעתי כן, ואפילו לשפר אותה ולכן הם כן בתוך ההגדרה הזו של קלאסה עולמית אבל כאמור הכל בעני המתבונן הלא אוביקטיבי בהגדרה.
והייתי שמח לדעת כמה פחות מהדברים שסיר אלכס מספר היום. לא יודע למה, זו הרגשתי.

גיל 26 בספטמבר 2015

יוסי, אתה צודק ב100%. הוא יכל להיות זקן השבט ולקחת עמדה רחבה יותר ולדבר על הכדורגל בכלל, מגמות בעולם, מיסחור ומה לא בלי לתת חשבון לאף אחד. אבל כל החשבונאות הזו והמריבות והתעסקות בפוליטיקה של מנ'צסטר קצת מרגישים לי לא לכבודו.

ניק 26 בספטמבר 2015

יוסי,
השאלה שלך קצת מוזרה.. ההגנה של ברסה בתחילת דרכו של פפ הורכבה מפויול ופיקה. ריו ווידיץ בשיאם היו לכל הפחות שווים לפויול בשיאו, אבל פיקה?? כל אחד מהם יכל להחליף אותו גם עם זריקת הרדמה באחד הרגליים.
וגם הקשרים שהפכו לבלמים אחרי שפויול ירד מגדולתו לא מתקרבים לריו ווידיץ

ק. 28 בספטמבר 2015

התפקיד של בלם בבארסה שונה מביונייטד.
ברור שוידית' ופרדיננד בשיאם היו אדירים הגנתית ועדיפים בתחום ( חשוב לתפקיד…) זה על פיקה במשך רב שנותיו ( שנה שעברה ועד 2011 גם הגנתית היה טוב מאד)

יוסי מזרחי 28 בספטמבר 2015

לא ניכנס לדקויות אבל כשהעלתי את השמות האלה התכוונתי להזכיר צמד שהיה הטוב בעולם במשך כמה שנים בקבוצה מהטובות בעולם, שלקחה כמה אליפויות בליגה הכי קשה וארוכה בעולם ועוד אי אלו תארים, כשהם הציר המרכזי של הקבוצה והחלק ההגנתי שבה. הדברים האלה יוצרים אצלי הגדרה של וורלד קלאס ובהגדרה הזו לא נכללים פלה ומרדונה.

קירקגור 26 בספטמבר 2015

ועם זאת, הררה שוב על הספסל… נדמה שואן חאל לא מצליח לראות עין בעין בעניין הזה עם רובנו…

Yair 26 בספטמבר 2015

במקום מי היית נותן לו לשחק היום?

קירקגור 26 בספטמבר 2015

ככה"נ במקום אחד מהלא-וורלד-קלאסים

Gil - Zimbabwe 26 בספטמבר 2015

אתר טוב לראות את המשחק?

איתן 26 בספטמבר 2015

קודי הרחבת פיניקס -> אנביסי אס אן

ניקו 26 בספטמבר 2015

מתרגלים פרגי טיים כבר במחצית…

Georgie Best 26 בספטמבר 2015

מקום ראשון (זמנית) בתחת שלי.
אנחנו משחקים מול יריבה שהיא ביזיון לפרמיירליג, בכושר של תחתית בליג וואן וגונב הדעת ההולנדי עדיין מתעקש של קאריק + שניידרליין בהרכב.
מאז המשחק מול איפסוויץ' אני בחרדות שההשלכה של הספסול של השניים היא במטרה להעלות אותם היום, זה מביך, איזו תרומה יש לשניידרליין במשחק הזה? מאז שהגיע אלינו מסר קדימה אולי 3 פעמים כולל באימונים ושלא תבינו אותי לא נכון, אני חלילה לא מזלזל בו, להיפך, אני מאוד שמח שהוא אצלנו אבל קאריק ושניידרליין זה טוב למשחק מול סיטי וארסנל, לא מול סנדרלנד בבית! ממפיס מקבל יותר מדי קרדיט מואן חאל, באנקר בהרכב ויהי מה, למה? הוא חלש מאוד היום (נקווה שהשער יעשה לו טוב), אשלי יאנג תפור על המשחק הזה.
אנחנו משעממים, שבלוניים, מרדימים אבל העיקר ואן חאל יגנוב את הדעת (כרגיל) במסיבת העיתונאים שאנחנו מקום ראשון (אם נשמור על היתרון) וזה רק יעצים אצלו עוד יותר את האגו (למרות שאני בספק אם יש דבר כזה משהו מעל האגו שלו) והביטחון שהוא זה שמבין כדורגל וכל היתר מטומטמים.
300 מיליון פאונד על רכש כדי לגנוב שער מכדור ארוך (אני מבין שזה הפך לכלי נשק מרכזי שלנו, בלינד עם הכדורים הארוכים, כמו מול איפסוויץ' בבישול לרוני, יאמר לזכותו שיש לו את זה) מול הפועל עכו מחוזקת בלי קאטרמול שאני מאוד אוהב.

עירן 26 בספטמבר 2015

לבלינד זה עבד גם מול ספרד במונדיאל, לא ??? מראה אולי על שיטה, משהו שעובד.

כץ 26 בספטמבר 2015

אני באמת מתחיל לחשוש שגם אם ננצח את בארסה 5-0 עדיין יהיו אוהדים לא מרוצים.

ניצחון קליל, בהילוך ראשון, מול קבוצה שבאה לעשות בונקר ואולי לגנוב שער ניצחון. יונייטד הפסידה הרבה נקודות מול הקבוצות האלה בשנתיים האחרונות.

הרכש אחלה. אפשר להיות מרוצה עד שיגיע ההפסד.

ע' בעל הטיפ 26 בספטמבר 2015

כבר שכחנו משחקים כמו ווסט ברום בבית סוף עונה שעברה?
חופשית שפוגעת בתחת של בלם יריב בחומה ונגמר המשחק.
נראה שהתחלנו להתנער מהנאיביות שאיפיינה את שתי העונות האחרונות

גיל 26 בספטמבר 2015

הטבלה לא משקרת. ככה פשוט ככה נכון. אתה יכול להמשיך לספר לך סיפורים שהליגה חלשה, היריבות מביכות וכו' אבל כרגע מנ'צסטר בכושר הכי טוב בליגה ובמגמת שיפור. עד לפני שבועיים התלוננו כאן שלא מבקיעים גולים ואז לתת שלישייה לא מספיק? הנה, ביום אחד מחקנו את כל הפרש השערים שהיה לטובת הסיטי (ותודה לטוטנהאם).

אסף THE KOP 26 בספטמבר 2015

ארסנל בכושר מעולה

אריק 26 בספטמבר 2015

הזהרתי אותך מסיטי.
הם עדיין הכי טובים,;אבל ממש רחוקים מלהיות חזקים מספיק בשביל שזה יילך אליהם בקלות. בסוף יהיה מרוץ צמוד ואב משתתפות

אסף the kop 27 בספטמבר 2015

אני עדיין חושב שסיטי יקחו בפער דו ספרתי
נחכה ונראה

הסקרן המתלמד 27 בספטמבר 2015

אל תתיחסו זה ממורמר די קבוע בנוף אוהדי יונייטד,
הפלוס הגדול זה שדי ברור שגם אין לו מושג(וקצת קשה לו להחזיק בדיעה משל עצמו, הוא רגיל להתחקות אחרי דיעות של אנשים).

מסוג האוהדים שגם אליפות הם יתרצו באלף ואחד נימוקים רק כי פיטרו להם את הדיוויד מוייס.
זה בסדר, הוא לא מדבק המרמור הזה.

אריק 26 בספטמבר 2015

סיטי קצת התעייפו מחגיגות האליפות נראה לי.
חבל שבורוביץ לא… ;)

עירן 26 בספטמבר 2015

האמת, גם אני חשבתי על בורוביץ ישר אחרי המשחק וכל תרבות ההכתרות אחרי 2 משחקים הזו, ובמקרה הזה דווקא מעיתונאי וותיק.

ניק 26 בספטמבר 2015

נו אולי השבוע אנחנו נקבל את לפיד האליפות ממנו

אריק 26 בספטמבר 2015

לא לא!!!
ון חאל ברברן אובררייטד בוא נשאיר את זה ככה.
על צלסי הוא עוד לא הימר השנה…

עירן 26 בספטמבר 2015

אז עכשיו בורו יהמר על יונייטד ??? נקווה שלא…

ניק 26 בספטמבר 2015

מחזור התקומה מהמתים ממש!
רוני,קיין,סנצ'ז וסטארידג' – כולם עם שערי ליגה ראשונים העונה.

אביעד 26 בספטמבר 2015

וויין רוני זה כבר לא זה. משחק הליגה הכי טוב שלו העונה ועדיין זה נראה בינוני במקרה הטוב. הגיע הזמן לנסות מישהו אחר בהרכב.
הבעיה היא שהסגל לא כולל ממש אופציות התקפיות. הייתי מנסה את פריירה במקומו (לא, פריירה ממש לא קרוב לרמה הנדרשת כרגע, אבל גם רוני לא ופריירה עוד עשוי להיות שם).

אלפונסו 26 בספטמבר 2015

ההתעקשות על רוני היא הגיונית לחלוטין כל עוד לקבוצה בסה"כ הולך. אני מסכים שהוא עדיין לא מספיק טוב אבל כולנו יודעים מה רוני יכול לתת ואני מאמין שההתעקשות הזאת תשתלם, הוא ימצא את המקום שלו וסיים את הוענה עם ה15 שערים פלוס מינוס.
אם לא היה הולך כמו למשל תחילת העונה שעברה הייתי מבין את הצורך לשנות… אבל מקום ראשון בליגה והפסד חוץ בצ'מפיונס ליג, אפשר לחיות עם זה ולתת לקפטן להיכנס לכושר לאט לאט.

אביעד 26 בספטמבר 2015

למה ההנחה שהוא הולך להיכנס לכושר? בוא נסתכל למציאות בעיניים: הפעם האחרונה בה רוני נתן סדרת משחקים טובה עד טובה מאוד הייתה כנראה איפשהו ב 2012/2013.
התחושה היא שעם שחקן שתורם משהו במקומו, היינו יכולים לגמור משחקים יותר מהר, אולי לא היינו עם הפסד חוץ בצ'מפיונס.
כרגע, רוני תורם רק מול הגנות סוג ב'. זה נחמד, אבל הייתי מעדיף מישהו שיכול או יוכל בעתיד לתרום גם מול הגנות סוג א'.

ע' בעל הטיפ 26 בספטמבר 2015

כל מילה

אלפונסו 27 בספטמבר 2015

אין כרגע בנמצא מישהו טוב ממנו. המציאות מלמדת שיש יותר שחקנים שמצליחים לחזור לעצמם מאשר כאלה (סטייל פלקאו, טורס או בארץ סמואל יבואה) שנדמה כאילו שכחו לשחק כדורגל. אני מאמין שבמקרה של רוני שבטח שנתן תקופות יפות גם אחרי מאי 2013 עוד נראה ממנו שערים.

דורפן 27 בספטמבר 2015

רוני לא צריך ללכת לשום מקום. הוא צריך להיות שחקן רוטציה בקבוצה ולתת לה גולים ונסיון. הוא לא צריך להיות אוטומטי בהרכב לפני הררה או פלאיני. לא יזיקו לו מאבק על ההרכב וגם משחקים שהוא יעלה רענן מול הגנות עייפות מהספסל.

אביעד 27 בספטמבר 2015

מסכים. אבל הוא כן קבוע בהרכב ועושה רושם שיישאר ככה, אפילו שהוא צל של עצמו.

יאיר 26 בספטמבר 2015

משחק סולידי ואחראי בו עשינו את המינימום הנדרש כדי לנצח את סנדרלנד החלשה מבלי שנקפה סכנה ל-3 הנקודות מהדקה הראשונה ועד האחרונה.
מרשיאל ממשיך להיות מעל כולם. ממפיס במשחקו החלש ביותר בקבוצה לטעמי אבל עם שער בכורה בליגה אז אין מה להתלונן… רוני הבקיע ואני מעריך שימשיך להבקיע מעשיו. מייקל מאסטרו קאריק בהרכב לא היה ספק בכלל מי תצא כשידה על העליונה, פשוט באנקר!
כמובן שגם לכריס סמולינג מגיעים כל הפידבקים שגורם להגנה שלנו להיראות כמו טוענת לכתר רצינית (גם אם היריבה לא היוותה איום של ממש).

שינגי 26 בספטמבר 2015

לא יודע איך ומתי זה קרה בדיוק,אבל כריס סמאלינג ניהיה חתיכת בלם. לא אובייקטיבי במיוחד אבל באמת שאני לא רואה אף בלם בפריימליג שאני מעדיף עליו כרגע(בספרד כנראה יש כמה..).

אנטוניו 26 בספטמבר 2015

ולנסיה לא עשה כלום עם כל הכדורים שקיבל די חופשי באגף.. לא תורם שומדבר התקפית ובהגנה מול קבוצות שיודעות להתקיף כידוע לנו הוא בור. בעיית המגנים פשוט עברה משמאל לימין…

שלו 26 בספטמבר 2015

עריץ 5 נותן לנו ססרי רג'ינה במקום רומא – קרפי.
עולם הפוך.

אנטוניו 26 בספטמבר 2015

כי רומא משודרת בספורט1

שלו 26 בספטמבר 2015

בספורט1 יש עכו-בש.

ניק 27 בספטמבר 2015

עזוב, הם באבל שם על הפציעה של מסי

הופמן 27 בספטמבר 2015

להיפך, הפציעה שלו זה הדבר הכי טוב שקרה לספורט 5 כבר שנים

גיל 26 בספטמבר 2015

מסי בחוץ לחודשיים, יהיה מעניין בברצלונה.

קירקגור 26 בספטמבר 2015

ואכן מארשיאל במרכז פתח הזדמנויות לרוני, מאטה וממפיס…

מעניין כיצד הלאדז יגיבו לסיטואציה של להיות במקום הראשון. נדמה שהמפגשים מול ארסנל ואברטון יהיו קריטים אפילו עוד יותר מהרגיל…

יוסי מזרחי 26 בספטמבר 2015

זה אולי עולם הפוך, אבל אני שמח לפגוש עכשיו את ארסנל ואברטון מאשר את אחת הקטנות .

D! פה ועכשיו 26 בספטמבר 2015

=+4

קירקגור 27 בספטמבר 2015

טוב, יאללה, אם אתם בעד אני איתכם…

בנישי 26 בספטמבר 2015

דורפן אני חושב שבלינד מסר לגול של מאטה-ממפיס

George Best 26 בספטמבר 2015

בהחלט

דורפן 27 בספטמבר 2015

וזה מה שנכתב…

אמיר המקורי 26 בספטמבר 2015

"ולנסיה נותן לנו מימד של מהירות" – אכן..אבל..ולנסיה זקוק לכמעט עשרה ניסיונות ע"מ להעביר כדור ראוי אחד למרכז הרחבה.
היום זה לא קרה :)

edgecator 26 בספטמבר 2015

מה שבלט היום מאוד הוא חוסר הריכוז ליד הרחבה של סנדרלנד ובתוכה, יותר מדי מסירות רעות וכדרורים מיותרים. בייחוד ממפיס, שנראה היה שגם הגול לא ממש עזר לו להשתחרר. מרסיאל לעומתו נהדר.
ניצחון במין שאננות שכזו, אבל אני מברך על שאננות. זו פריבילגיה שלא ממש הייתה לנו בשנתיים האחרונות.

אבי 27 בספטמבר 2015

גם אתם מודאגים מהירידה החדה ב"קצב השערים לדקת משחק" של מרשיאל?

סימנטוב 27 בספטמבר 2015

:)

קנטונה 27 בספטמבר 2015

כמה תובנות:

1. דפאיי הוא חתיכת ערס מגעיל.
2. מרשיאל הוא הדבר האמיתי.
3. רוני מעבר לשיא.
4. סמולינג ענק.
5. נכנסתי לחרדות שג׳ונס נכנס. לא סובל את הפיל בחנות חרסינה הזה.
6. שוויני ענק. המשחק של יונייטד השתפר בשנייה שהוא דרך על הדשא.
7. כמה כיף בלי הפחד הזה שנקרא ג׳וני אוואנס.
8. דורה הבייתה.

יוסי מזרחי 27 בספטמבר 2015

אי אפשר שלא להסכים למספר 8. דורה הביתה ומיד!!!
.
.
סליחה, מי זה דורה??

אנטוניו 27 בספטמבר 2015

קאריק עד כה העונה טוב משווינשטייגר

Georgie Best 27 בספטמבר 2015

פלוס:

1. יכולת הסיום שלנו. במשחקים מול ליברפול וסוטון בעטנו למסגרת 6 פעמים. וכבשנו 6.
גם אתמול לא ייצרנו המון מצבים, אומנם יכולנו להוסיף שער שניים בקלות אבל אין מה לומר, יונייטד תחת ואן חאל היא קבוצה מאוד קטלנית כשהיא מגיעה למצבים. זה שיש בעיה בייצור המצבים זה כבר משהו אחר…

2. זהות הכובשים. ממפיס במשחק נורא אבל סוף סוף עם שער ליגה ראשון שבהחלט עשוי לשחרר את הרסן. לרוני זה גם שער קריטי, היה לו אתמול משחק טוב יותר למרות שגם זה רחוק מלהיות הופעה גדולה.

3. כריס סמולינג, מפלצת!

4. מתאו דרמיאן, רציתי להגיד שזה יהיה פיתרון נפלא להעביר אותו לאגף שמאל כל עוד שואו בחוץ אבל זה לא שיש פיתרון טוב לאגף ימין ועל זה אדבר במינוסים.

5. מרסיאל בהופעה הטובה ביותר שלו אצלנו. עד כה ראינו שהוא חד מאוד מול השער אבל לא עשה יותר מדי מעבר, אתמול הוא הראה כמה הוא תוספת כוח אדירה למשחק ההתקפה שלנו, בורח הרבה לצדדים, מכדרר נהדר, שם גוף בצורה סופר מרשימה, סוחט עבירות, הוא סיוט לשחקני ההגנה שממול!

מינוס:

1. אנטוניו ולנסיה, כן הוא שחקן נשמה עם אופי נהדר, אבל לראות אותו מרים כדור לרחבה זה מעורר רחמים, זה כ"כ רחוק מהרמה הדרושה. היה ממש עצוב לראות איך הוא השתלט על הכדור הענק שהקפיץ לו מאטה בפתיחת המשחק. זה לא מגן מספיק טוב.

2. הצמד קאריק/שניידי, אין שום בעיה איתם, גם לא היה להם משחק רע אבל הציוות שלהם הוא פשוט לא אפקטיבי במשחקים כאלה! בהחלט היה מקום להררה/שוויני על חשבון אחד מהם. די, זה לא עובד.

3. ממפיס דפאיי, הילד רוצה יותר מדי. כ"כ הרבה מצבים מסוכנים שהוא פשוט חירב עם אובר רצון ואגואיסטיות, זה טבעי לגמרי, שכר לימוד של מישהו שמגיע עם האף למעלה, מצד שני, תראו את מרסיאל איך הוא יודע מתי למסור, מתי לבעוט, כרגע מרסיאל נראה כמו שחקן בן 33 ודפאיי כמו בן 15.
אשלי יאנג בפעולה אחת או שתיים היה יותר אפקטיבי, זה היה משחק שתפור על אש ואין לי מושג למה ממפיס באנקר בהרכב ויהי מה.

כמובן שאני יכול לרשום כאן מגילה על הבעיות שלנו בשטף ההתקפי, אבל העדפתי להתמקד פרסונלית.

נחמד להיות במקום הראשון אבל אני יודע שזה שקרי ואנחנו לא שווים את זה, גם בליגה מאוד חלשה בגזרת קבוצות הצמרת (מאוד מאוד חלשה).

חד שמח!

אמוץ כהן-פז 27 בספטמבר 2015

נראה לי שההשתלבות המושלמת של מרסיאל מקשה על דפאיי.
האהבתי את החיבוק ה׳אבאהי׳ של רוני לשני הצעירים אחרי השער שלו.

עירן 27 בספטמבר 2015

לי אישית זה יצא טוב המקום הראשון הזה, עזר לשכנע את הבן שלי, בן 8.5 ?(בן יחיד בין 3 בנות) להתחיל להיות אוהד ברצינות. אין כיף גדול יותר מלחגוג שערים עם הבן שלך.

סימנטוב 27 בספטמבר 2015

מה זה… אתה הופך אותו לאוהב הצלחות ;)

עירן 28 בספטמבר 2015

ברור…. (אותך לגיל ולטל המנצסטרי..). ידעתי שמישהו יגיד את זה. אין ספק שהצלחה עוזרת לגיוס אוהדים.

סימנטוב 28 בספטמבר 2015

תפסתי פוזה כאילו שאצלי זה שונה ;)

Southport 27 בספטמבר 2015

מצטער על האיחור בתגובה אבל דורפן אני ממש לא מסכים לגבי גיגס (וכנראה שגם סקולס גבולי בנושא) שייחשב וורלד קלאס. זאת אומרת הוא וורלד קלאס ליונייטד כי הוא היה שחקן משפיע במשך 20 שנה אבל אם הוא היה עובר בין כמה קבוצות אף אחד לא היה מחשיב אותו ככזה (כמו בקהאם ).
כל זה כמובן אם מגדירים וורלד קלאס בתור מתי מעט וכוכבי על. גיגס הוא כמו טוטי שחקן ענק שייזכר אבל לא ייזכר בתור ענק שבענקים

סקולס וגיגס היו מועמדים אי פעם לבלון דאור? זכו בשחקן השנה (לא הצעיר ) באנגליה?

הסקרן המתלמד 27 בספטמבר 2015

גיגס זכה בשחקן השנה באנגליה.

טל 27 בספטמבר 2015

דורפן אני נמצא בבודפשט בימים שלישי ורביעי
יש לך המלצה על מקום נחמד לצפות בצמפיונס.

דורפן 29 בספטמבר 2015

בליסטפרנץ – beckets

אלכס דוקורסקי 27 בספטמבר 2015

לדעתי גם ואן ניסטלרוי היה ברמה הכי גבוהה שאפשר.

Comments closed