יומן אליפות של הניינרס (3). קבוצה מרוסקת

אנשי פוטבול אמיתיים שזו פרנסתם ידעו להסתלק בזמן

dumb-and-dumer

באינטרספשן הראשון של קפרניק, הקרדינלס הציבו שבעה שחקנים בסקונדרי. אבל שלושה שחקנים בלבד בקו של אריזונה הפילו חמישה של הניינרס וכמעט הגיעו לקווטרבק. אז קפרניק נשבר ונתן את משחק השפל של הקריירה שלו. מה שאמורים לעשות בשלב הזה הוא לחזור לפוטבול מאד שמרני ולשמור את הכדור על הקרקע. שזה דבר בלתי אפשרי כשההגנה נגד המסירה, שבוע שני ברציפות, נותנת יותר מעשרה יארד למסירה וסופגת נקודות במהירות מפחידה עד שהיריבה בשם מתחילה לרחם או לעשות מהלכים לצרכי אימונים.

זו קבוצה מרוסקת.

לקבוצה יש מאמן שנבחר לתפקידו כי הוא ״ג׳נטלמן ודמות אבהית לשחקנים״. כלומר אין לו נסיון או רקורד או צוות עוזרים רציני. ואין לו גם יכולת. אבל הוא לא מפריע לג׳ד יורק וטרנט באלקה לנהל את הקבוצה. יורק השווה את המהלך של הדחת הרבאו להחלפת מרק ג׳קסון בסטיב קאר. התבטאות מחליאה ושחצנית. אז אוהדים יכולים לקוות לנסים ולקרוא כתבות בולשיט של עיתונאים מטעם על כך ״שקשה להסתדר עם הרבאו״ שהוא מאמן הול-אוף-פיים בפוטנציה. אבל שחקנים ידעו להם בורחים. עוזרי מאמנים ידעו למה הם לא חותמים. אנשי פוטבול אמיתיים שזו פרנסתם ידעו להסתלק בזמן.

אני לעולם לא מייחל להפסדי הניינרס אבל יודע שהפסדים מייצגים יותר תקווה מניצחונות מקריים. בשלב מסויים יורק יעיף את באלקה – כי זו דרכם של אפסים, לגלגל אחריות ולחפש אשמים אחרים. אולי יהיה מזל במינוי המחליף. אבל הוא עצמו יישאר עוד שנים כי הוא לא נחוץ בשום מקום אחר.

*

לארי פיצג׳רלד הוא אחד משחקני הפוטבול האהובים עלי אי פעם. אז היה גם צד חיובי למשחק הזה.

יומן אליפות של הפטס (3) - הניצחון על ג'קסונוויל
נו האדל - שובו של הרסיבר. סיכום מחזור שלוש

27 Comments

משה 28 בספטמבר 2015

ראיתי את הסרט The longest yard בשתי הגירסאות גם עם ברט ריינולדס וגם עם אדם סנדלר. בשני הסרטים יחד הקווטרבק שמכר את המשחק עשה פשוט שטויות מקאפ במחצית הראשונה.
והארגון באמת ירה לעצמו בראש, תוך עונה הניינרס הפכו מקבוצה מועמדת לסופרבול לקבוצה מפורקת לחלוטין.

Maldini 28 בספטמבר 2015

ג׳ד יורק הוא הג׳יימס דולן של ה-NFL עד להודעה חדשה

דורפן 28 בספטמבר 2015

ואיך אני אוהד את שתי הקבוצות של שני בעלי הבית הגרועים באמריקה :-)

Amir A 28 בספטמבר 2015

אפשר להניח שאתה גם אוהד של המטס?

דורפן 28 בספטמבר 2015

לא… הקאבס… ומהם באופן מוזר יש נחת.

תומאס נוימן 28 בספטמבר 2015

not for long

NoOne 28 בספטמבר 2015

אז אתה אומר שלג'ים הארבו היה סוף שבוע טוב?
BYU קבוצה לא רעה בכלל , הארבו שיתק אותם

the man 28 בספטמבר 2015

אין דבר נפלא יותר מלראות את הקרדינלס בכזו פורמה…

גיל 28 בספטמבר 2015

חשבתי שמאנינג גמור לא?

פאקו 28 בספטמבר 2015

מי מהם?

גיל שלי 28 בספטמבר 2015

איליי עד עכשיו 65% 270 יארד למשחק, 4 ט'ד 0 אינט. הוא גם סבל מ11 השמטות, הכי הרבה בליגה. גמור? לא ממש, יותר על קצב של שנת קריירה

HagoMan 28 בספטמבר 2015

זה היה פשוט עצוב לראות אותם ככה. פשוט קבוצה מפוררת וקאפ היה זוועה.
הצורה שבה הם נראים אולי באמת ממחישה כמה הרבאו חסר, אבל כל הזמן מנקר לי בראש העניין הזה שהוא הלך למכללות. בסדר, אז הוא בוגר של מישיגן וכל זה, אבל הוא היה יכול להשיג עבודה בכל קבוצה שחיפשה מאמן בליגה. אני חשבתי שאולי באמת יש משהו בזה שהוא לא מתאים למקצוענים ועכשיו כשהוא הלך הניינרס יעשו צעד קדימה. פחחחחח זה התגובה היחידה לקבוצה הזו. עם המאמן שנראה כמו מישהו מהחבובות.

גיל 28 בספטמבר 2015

הוא יכל להשיג עבודה בכמה קבוצות אבל לא הייתה לו השליטה שיש למאמנים בקולג'ים וזה מה שהוא רוצה. גם האישיות שלו הייתה מרתיעה קבוצות מלקחת אותו כי לא נראה שהוא היה נשאר הרבה זמן באותה קבוצה. גם במישיגן סביר שלא ישאר יותר מכמה שנים אחרי שיחזיר אותם לגדולה.

בני תבורי 28 בספטמבר 2015

טומסולה חסר ניסיון אבל אני לא יודע כמה מאמנים בעלי ניסיון היו עושים הרבה יותר עם הסגל הנוכחי שלו. כשהוא היה עוזר היו לו יותר אופציות וברמה טובה יותר בכל עמדה. איזה עוד קבוצה איבדה, מסיבות שונות ומשונות, שחקנים כמו פטריק וויליס, כריס בורלנד, פרנק גור, לופטי, קראבטרי ונוספים. זה לא כתב הגנה על יורק ימ"ש, זה ניסיון לקבל פרופורציות.

סימנטוב 28 בספטמבר 2015

קרדינלס אהובי אמיתיים?
פיצג׳רלד משדרג את המונח קלאס

גיל 28 בספטמבר 2015

הם אמיתיים עד שפאלמר יפצע. לא ראיתי שחקן כל כך חסר מזל בקריירה ספורטיבית.

עידו ג. 28 בספטמבר 2015

זה לא רק מזל אצלו. יש לפאלמר קשר חזק עם הכדור שמקשה עליו להיפרד ממנו בזמן. גם במשחק האחרון היו איזה חמישה מהלכים כאלו.

סימנטוב 28 בספטמבר 2015

תודה

ניינר / ווריור 28 בספטמבר 2015

כמה שאני שונא את המשפחה המגעילה הזו. יוחזר הדוד אדי לאלתר!

חן 28 בספטמבר 2015

קשה מאוד להתייחס לספורט אחרי תבוסה שנייה ברציפות בייחוד אחרי שדורפן (ואחרים) מסמנים את
הצמד יורק-באלקי כאחראים לכשלונות. (כדאי לחפש את השינוי שאוהדי ניינרס מתוסכלים הכניסו לערכי הויקיפדיה של יורק/באלקי).
להערכתי גם הנאמנים באוהדים (לפחות אלה שטרחו וקראו קצת…) לא ציפו להישגים העונה בהתחשב באיך שנראתה העונה שעברה ובייחוד אחרי הפרי-סיזון המזעזע. העניין המרכזי הוא שגם הפסימיים אולי לא צפו את התוצאות המבישות ואת התצוגה המחפירה של כל הקבוצה כולה.
עוד לפני העונה דובר על כך שהבעיה מספר אחת תהיה ה-OL ובצמוד לו משחק הQB (דבר שגם אפשר היה לראות בעונה הקודמת…). ממה שראינו עד כה הדבר הזה לא הולך להשתפר. אם בשבוע שעבר, קאפרניק בגארבג' טיים מול הסטילרס הראה ניצוצות טובים הרי שאתמול אחרי בערך 5:50 דקות מהפתיחה הוא גמר את המשחק עם 2 זריקות מהגרועות שנראו. מעבר לכך, מדברים שאמר הCB מת'ייו מהקרדינלס (2 אינט' אתמול, אחת לפיק-6) על כך שההתקפה של הניינרס היא אולי השבלונית והצפוייה ביותר שפגש…זה בטוח לא מבשר טובות להמשך.
עניין שני הוא ההגנה. אין מספיק פאס-ראש ואם כבר יש אז הסקונדרי (רחמים על קנת אייקר הצעיר שבשבועיים האחרונים חטף אולי 250 יארד על הראש) משחק בשאננות ומאפשר מרחבי פעולה אדירים, כך שגם אם היריבות נבלמו בדאון ראשון/שני הן מצליחות להפיל פצצות על ההגנה בדאון שלישי.
לסיכום…עדיין מוקדם לזה, אבל אנחנו צפויים לעונה ארוכה מאוד עם מעט נחת.
אחרי 3 שבועות היא עדיין

בני תבורי 28 בספטמבר 2015

יש נטייה להלל ולשבח את הארבו ובמידה רבה של צדק. עם זאת אסור לשכוח שיש לו אחריות משמעותית להפסדים של הניינרס בסופרבול ובגמר הקונפרנס בעונה שאחרי. הוא זה שכפה על קאפ מסירה במקום לנצל את האתלטיות והריצה המהירה, הוא זה שלא לקח בעיטות שדה כשהיה צריך ועוד טעויות משמעותיות שעלו הניצחונות.

דורפן 28 בספטמבר 2015

בני – המאמן הזה לעולם לא יבצע טעויות משמעותיות בפלייאוף.

בני תבורי 28 בספטמבר 2015

גם אני לא ומאותן סיבות :)

רפאל זר 28 בספטמבר 2015

חליפת ריצה נגד רוח, כרס , שפם, פנים סמוקים מעודף אכילה ושתיה, והבעה כללית של ״ לא מבין מה אני עושה פה״. טומסולה נראה כמו הכלאה של מאפיונר סוג ג׳ ושחקן פורנו סוג ז׳.
אני כל הזמן מחכה שגנדולפיני ז״ל יקפוץ מאחוריו ויתן לו צ׳פחה.

סימנטוב 28 בספטמבר 2015

חחח :)

HagoMan 28 בספטמבר 2015

והרבאו עם החאקי והחולצה השחורה היה יותר טוב? רק היתה חסרה לו החמסה בכיס כדי להשלים את הלוק הקשטני.
הלוואי והלוק הכללי של טומסולה היתה הבעיה…

צ 29 בספטמבר 2015

טומוסלה בכלל הולך להמשיך לאמן את הניינרס עכשיו שמינו אותו למפכ"ל החדש?

Comments closed