קפריסין היא החדשות הטובות

*רק תפסיקו להעלב מכך שמישהו ניצח אותנו

uuu

חזרתי אתמול בערב לטקסט שכתבתי לפני שבכלל הוגרלו הבתים ליורו הזה. קראו לו המדינה שבתמונה והוא נכתב בחופשה במונטנגרו. עשיתי רשימה של כל הנבחרות האירופאיות וחילקתי אותן לקבוצות. שלוש קבוצות איכות כללו 21 נבחרות שבעיני עולות על ישראל באופן ברור. עד 7 שחשבתי הן טובות מישראל אם יהיה משחק הצלבה. ואז עוד נבחרות שלא צריכות לחשוש מישראל ואז עוד נבחרות שכן צריכות לחשוש מישראל.

הייתי סלחן מאד. מטבע הדברים תמיד יש משברים. אבל מה-21 שחשבתי שהן טובות – הולנד וסרביה ויוון קרסו באופן מביש – אבל לפחות הולנד וסרביה בוודאי טובות בהרבה מישראל. ויוון גם. הרביעית שלא הרשימה מונטנגרו, הקמפיין שלה השתבש בגלל הפסד טכני דבילי לרוסים. הם יהיו בסדר.

מאלו שחשבתי שיש להן עדיפות קלה – כולן מלבד בולגריה וסקוטלנד הראו שיש להן עדיפות בולטת. וגם בולגריה וסקוטלנד טובות מאיתנו. נבחרות כמו נורבגיה, סלובקיה ורומניה – אין סיבה לייחס להן רק עדיפות קלה.

אבל אז הגיע הכשלון הגדול בתחזית שלי. הרבה מאד קבוצות נוספות שהתבררו כטובות בהרבה מישראל – אוסטריה, צפון אירלנד, איסלנד, אלבניה (גם אם לה היה מזל), ווילס. ועוד הייתה לי החוצפה לשים את איסלנד וקפריסין בין ״החוששות מישראל״. גם הונגריה כנראה תעלה ישירות מבית די עלוב כשלישית הכי טובה.

 אז המספר הוא לא ״21 בברור יותר טובות ו-7 בערך״. הוא כשלושים בברור יותר טובות ואז אפשר לדון על הבלטיות ופינלנד. או האם פינלנד היא בלטית?

*

וסיכוי טוב שקפריסין תהיה בהצלבה. כי אם ישראל לא תדהים בבלגיה היא עולה לשם עם ניצחון.

מכיוון שצפיתי במשחק אתמול באיזה שידור אנגלי נידח השידור לא רק עסק במצב הכדורגל הישראלי. למעשה השדר לא הבין כנראה שהוא משדר את ערן זהבי הגדול ממוקדמות הצ׳מפיונס. לא חשת רעד בקולו. חשת שהוא משתדל לא לטעות כדי שבקמפיין הבא כבר יתנו לו לשדר את דנמרק-פורטוגל או משחקים כאלו. ב-1-1 השדר דווקא אמר את האמת. שהתוצאה משאירה לישראל סיכוי (אולי בוסניה לא תנצח בקפריסין) אבל קפריסין עומדת לעוף. והקפריסאים שיחקו על החיים שלהם בדקות הללו והבקיעו את שער הניצחון. בקור רוח נפלא.

איכשהו הפסד לקפריסין הוא שיא העלבון. מאז כתב אפרים קישון פעם ״ניצחנו את קפריסין על חצי מליון תושביה״. אנחנו יכולים להתפעל מאיסלנד, להתפעל בקמפיין הקודם ממונטנגרו, להבין שלצפון אירלנד יש שישה שחקני פרמייר ליג. אבל קפריסין? איך הם העזו להתקדם? הרי יש לנו קבוצה בליגת האלופות.

ובכן אפואל ניקוסיה לא רק הייתה בליגת האלופות, היא עברה לשלב הנוקקאוט שלו. קפריסין פתחה את הקמפיין הזה בניצחון חוץ בבוסניה וגם הייתה טובה מאיתנו במשחק הביתי. ההפסדים הביתיים שלה לבלגיה ולווילס, להן גם אנחנו הפסדנו בבית, היו משערים מאד מאוחרים.

אין לי מושג אם הם מתקדמים ברמת השטח או שהם נפלו על עבודת אימון טובה ברמת המועדון המוביל או ברמת הנבחרת – אבל הם כבר הרבה זמן משחקים יותר טוב בכל הרמות. הם לא איסלנד ואולי אפילו לא מונטנגרו או צפון אירלנד אבל הם עוד נבחרת קטנה שכבר אי אפשר לזלזל בה.

אולי הבעיה הישראלית עם קפריסין היא שקפריסין היא קצת מראה. הם מדינה חצי כבושה. מדינה מעורבת. עם מחסור במים. ומצב בינלאומי עדין מאד. מונטנגרו זה יוגוסלביה, ואיסלנד זה ויקינגים וצפון אירלנד זה בכל זאת קצת אנגליה (למרות שידוע לנו שאנגליה זה די כלום). אבל קפריסין – מאיפה הם צצו פתאום?

קפריסין היא בעצם סוג של הוכחה שלהיות גרוע בכדורגל זו לא מכת גורל. לא אוסף נסיבות. עניין שאפשר להתמודד איתו. ואתמול בערב הם התמודדו איתו טוב יותר.

*

קפריסין היא בעצם החדשות הטובות. אחזור לתחילת הדברים. קצת אחרי אותו פוסט מקורי כתבתי פוסט די פסימי בו חשבתי שאנחנו בדרך למקום הארבעים ומשהו באירופה. זה נכון. אבל הדברים הללו נזילים מאד. אם המוקדמות הללו ממחישות משהו שבתוך הקבוצה שבין המקום העשירי לארבעים אפשר לנוע די במהירות.

ליגת שוקי ההון - איך מודדים התקדמות?
מפלט - איתי סממה

128 Comments

גיל שלי 11 באוקטובר 2015

אפואל ניקוסיה הגיעה לשלב ההצלבה בצ'מפיונס, בהרכב נטול קפריסאים לחלוטין, כלומר לא ניתן ללמוד מזה כלום על הנבחרת הקפריסאית. לעומתם, מכבי הגיעה לשלב ההצלבה בליגת אירופה, ולשלב הבתים בצ'מפיונס ליג, בהרכב כמעט נטול זרים (בטח זרים העולים ברמתם על הישראלים), כלומר בהחלט ייתכן ואתה עושה עוול לרמת הכשרון בנבחרת ישראל

דורפן 11 באוקטובר 2015

לאפואל ניקוסיה יש קפריסאים – והיו להם כמה קמפיינים מוצלחים. אני חושב שחלק גם אוזרחו לנבחרת.

אין שום עוול בכל מקרה לרמת הכשרון הישראלי. יש לנבחרת שחקן אחד משמעותי בליגה די טובה – נתכו.

מכבי תל אביב עברה שני סיבובים בניגוד למהלך המשחק וההתרחשויות בשדה בגלל התעלות של זהבי. עד עכשיו המשחקים ממחישים שהשתתפותה מקרית לחלוטין.

גיל שלי 11 באוקטובר 2015

מכבי תפקדה בלחץ, חזרה מפיגור, בשני השלבים. מכבי גם עלתה מהמקום השני בבית בליגת אירופה. נכון, בישראל משלמים מספיק טוב בקבוצות כמו מכבי, כך שלשחקן הישראלי אין סיבה לנדוד לליגה השלישית באנגליה, כמו שחקנים מההרכב הקפריסאי, אך אין בכך כדי לקבוע שאין בסגל הנוכחי מספיק כשרון, בטח כאשר אנו רואים שני קמפיינים אירופיים סבירים המתבססים על כשרון ישראלי במכבי.

עידן. 11 באוקטובר 2015

בוא לא נשכתב את ההיסטוריה. למכבי היה המון מזל בעליה לליגת האלופות (לדעתי ניצול של 100% מהמצבים אליהם הגיעה בארבעת המשחקים). כל הכבוד שמכבי הפגינו אופי וידעו לקחת, אבל כדורגל איכותי הם לא הציגו שם.

קח את המשחק מול הצ'כים. במשך משחק שלם + 70 דקות בגומלין מכבי נראו לא פחות רע מנבחרת ישראל אתמול. אז הגיע פנדל לא מחויב של שחקן ההגנה ועוד גול מהזדמנות יחידה. זה מלמד משהו על הכישרון של השחקן הישראלי? אם בהתקפה לפני הגול השני של הקפריסאים טב"ח היה מצליח להעביר מסירה נורמלית והיינו מנצחים איכשהו 2-1 זה היה הופך אותנו פתאום לכישרוניים?

yaron 11 באוקטובר 2015

אם זכרוני אינו מטעה אותי גם לליגה האירופית מכבי הגיעה במזל בגלל פסילה של פאוק

מאיר (חדש בשכונה) 11 באוקטובר 2015

נו אז, היא גם ניצחה את בורדו ופרנקפורט בגלל הפסילה הזו…..היתה טובה מאפואל בשני המשחקים ועלתה לששלבי הנוקאאוט בזכות הפסילה של פאוק, כידוע.

yaron 12 באוקטובר 2015

מאיר, אני אוהד מכבי.
מכבי נתנה אחלה הופעה באירופאית לא בזכות פסילה ולא נעליים. מה שבאתי להגיד זה שלא באמת עלינו לאירופאית בזכות יכולת במשחקי קלאץ'.
אם פאוק לא נפסלת באותה שנה הרבה דברים היו נראים אחרת ובייחוד הקריירה של סוזה :-)

רומן 11 באוקטובר 2015

אל תשכח דבר חשוב, קפריסין הם יוונים ואנחנו יהודים.
בעיה..

מתי 11 באוקטובר 2015

אני מבין שמבחינתך המדליסטים האולימפיים שלנו הם לא יהודים (שלא לדבר על מאות (!) היהודים שזכו במדליות עבור מדינות אחרות).

רומן 11 באוקטובר 2015

בג'ודו אנחנו באמת מעצמה.
חוץ מזה?
אני מקווה שאתה לא מחשיב את הההפלגה בספינה לספורט.

מתי 11 באוקטובר 2015

ומה ההסבר שלך למדליסטים היהודים מארצות הברית, בריה"מ, הונגריה? מדוע יהדותם אינה מונעת מהם להצליח?
הספורט הישראלי חלש מהרבה סיבות, גנטיקה היא לא אחת מהן.

רומן 11 באוקטובר 2015

אתה צודק, סתם צחקתי.
הבעיה העיקרית פה היא התזונה, ילדים לא אוכלים מספיק בשר.
אוכלים כל מני זבל צמחוני כמו חומוס/פלאפל/ כל מני בצקים מגעילים.

איציק 11 באוקטובר 2015

חומוס ופלפל זה נהדר ובשייט זה אפילו עוזר לתנופה. אם כבר הבעיה היא בתזונה לא מאוזנת, אבל זה בקטנה. כל החינוך לספורט הוא לכוי. ראה ילדים שאומרים להם לרוץ חמישה סיבובים ותראה איך הם חותכים פינות כבר ממחצית הסיבוב. אין לזה קשר לתזונה.
במילה סיבוב לא היתה כוונה למעגל או לצורה חלקה אחרת, כי אם למסלול סגור ופשוט כלשהו. גם היקף של מגרש כדורסל שהינו מלבני נחשב לסיבוב לצורך הדיון.

צור שפי 11 באוקטובר 2015

כלומר – ההצלחה של יהודים בשחמט היא עדות מובהקת לכך ששחמט זה לא ספורט…

איציק 11 באוקטובר 2015

שחמטאים לא מצטברים בקבוצות גדולות ;)
אבל בהחלט אפשר להתמש בזה כהוכחה לטענתך :-)

איציק 11 באוקטובר 2015

אני מניח שתגובתך שייכת לתגובה הבאה שלי.

איציק 11 באוקטובר 2015

אתה לא צודק, היהודים גנטית יכולים להצליח רק כשהם באים במנות קטנות. ריכוז גבוה מידי של יהודים מסוכן מאוד על בסיס גנטי. אתה רואה את זה בספורט ובפוליטיקה הישראלית באופן מובהק.

אוהד 11 באוקטובר 2015

היו וישנן גם המון מנהלי ספורט יהודיים מוכשרים מאוד מאוד.
הבעיה נעוצה בשילוב…
גם לנהל וגם לשחק זה לא בשבילנו.. חח.
עכשיו ברצינות. השבוע שוחחתי עם קרוב משפחה על העניין והוא האשים את גוטמן/קשטן/גרנט בכך שלא מנצלים את הכישרון של השחקנים. אמרתי לו שזה שטויות. לא שאני ממעיט מאחריותם לכשלונות- ידוע לכול שחלקם קיים אולם לעניות דעתי הרבה פחות ממשה שנוטים לייחס להם. אני בדעה שגם פפ גוודיולה/מוריניו/השלם את החסר לא היו עוזרים. משהו במנטליות לוקה מאוד בחסר. הדוגמה שעולה לי בראש היא לוחמי צה"ל- בסך הכל באים מאותו רקע פחות או יותר כמו הכדורגלנים. לעומתם אחרי שנתיים בצבא המובחרים ( =נבחרת) הופכים ללוחמים הטובים בעולם ( סיירת מטכל, שייטת 13 וכו') מה מצליח בצבא ונכשל בכדורגל? אני חושב שזה משהו עמוק מאוד שדורש שינוי עמוק בכל המערכות ( של הכדורגל) וחוץ מזה- ועל זה מדברים הרבה- הבסיס של הפרמידה פה צר מאוד. לא מספיק משחקים פה.

איציק 11 באוקטובר 2015

ראשית, מוריניו אם היו מאפשרים לו היה מצליח מאד בקמפיין השני (תמיד הוא מצליח בשני). שנית, לסיירת לוקחים את המובחרים אחרי מיונים, ולכדורגל כנראה ממינים לפי הבררה. זה הבדל מהותי ביותר. ממש לא אותה האוכלוסיה מגיע לשתי הקבוצות הללו. אם המיונים לכדורגל היו כמו לסיירת אז כנראה שהינו הרבה יותר טובים ממה שאנחנו עכשיו.

רומן 11 באוקטובר 2015

הלוחמים הטובים בעולם??? עוד מיתוס הזוי שצריך לנפץ
נלחמים פה נגד אהבלים עם נשקים, זה בערך כמו לנצח את אנדורה.
ראית את הסרט "סבנה" בערוץ 2? קצת שם בפרופורציות את כל סיפורי האגדות על סיירת מטכ"ל האגדית שהביסה 2 אהבלים ו2 נשים.

איציק 11 באוקטובר 2015

הרוסים הפסידו לדבילים מאפגניסטן, האמריקאים לאלו של ויטנאם, ועל האחרים חבל לדבר. אז ישראל עם ביצועים ממש מרשימים יחסית לאחרים שנכשלים מול כל אהבל אפשרי.

רומן 13 באוקטובר 2015

מרשימים ביותר

קשקשן בקומקום 11 באוקטובר 2015

חברה יש גבול לרגישות, גם אם לכל כלל יש יוצא מהכלל.
יהודים וספורט הם לא ממש חברים טובים…

מתי 11 באוקטובר 2015

אף אחד לא מצפה שישראלים יתחילו לנצח ג'מאייקנים בספרינטים (אם כי זה יהיה משעשע). אבל העובדה היא שבהרבה ענפים יש לנו מה להציע. אני בכל אופן לא מקבל את זה כתירוץ.

ע' בעל הטיפ 11 באוקטובר 2015

התחלת כבר לשכתב את תורת הגזע לתנועת העמים במאה ה-21?

אחד 11 באוקטובר 2015

גם אירלנד חזקים יותר ממה שעשית מהם

קלבדוס 11 באוקטובר 2015

עניין האיכות הוא דבר אחד. אבל הרבה לפניו, לפחות עבורי, המקום הרגשי: נבחרת ישראל פשוט לא מעניינת אותי, כבר שנים. לא לוקח ללב, מציץ בחצי-מבט, שום "אנטי" עקרוני – היא פשוט לא מזיזה אצלי כמעט אף תא של רגש. זה מבאס, כי אני כולה עוד ילד ישראלי טיפוסי שגדל על אוחנה וסיני, שכואב עד היום את התיקו אפס מול קולומביה, שאוהב כדורגל יותר מכל ענף אחר. אתמול ברבה יותר הטריד אותי משחק מס' בין הדוג'רז למטס (שערוריה, אגב). ומה לי ולבייסבול?

מניח שאני לא שונה מרבים אחרים. גם אצלי התחולל תהליך שחיקה ארוך ובלתי הפיך ביחסים עם נבחרת ישראל. הצד החיובי: לא נעלבים, לא לוקחים ללב.

גיל שלי 11 באוקטובר 2015

אני יכול להעיד על עצמי למשל, שהתוצאה אתמול מצאה אותי אדיש לחלוטין, עם טיפה שמחה בלב על כך שחסכנו שני משחקים לשחקנים של מכבי, שגם כך עמוסים ביותר מדי משחקים עד דצמבר

שלו 11 באוקטובר 2015

לגמרי,
בין אדיש למשועשע.

D! פה ועכשיו 11 באוקטובר 2015

זו תהיה ההתקדמות הכי גדולה של מכבי. כשהאוהדים יפסיקו לחכות למשחקי נבחרת. סתם בזבוז זמן לקבוצה.

יניב פרנקו 11 באוקטובר 2015

כרגיל – לנצח בצילנו.

# מייצגים את הפועל ולא את ישראל.

D! פה ועכשיו 11 באוקטובר 2015

לא מה שאמרתי יניב

גם אם לא תרצה במשחקים בחו"ל אתה קצת מייצג את המדינה.

אבל בתור אוהד של מועדון השאיפה שלי היא שאף שחקן לא יגיע לנבחרת.

ר.בקצה 11 באוקטובר 2015

שאלת תם: האם אתה מצביע שמאלה מ"יש עתיד"?

בני תבורי 11 באוקטובר 2015

על פי המסרים המגיעים לאחרונה מהיו"ר, שמאלה מיש עתיד יש רק כהנא.

רומן 11 באוקטובר 2015

אתה טוען שמר"צ וחד"ש הלכו ימינה?

ר.בקצה 11 באוקטובר 2015

לפיד מקפיץ לכם את הפיוזים, מה?
האם בשל סירובו המתמשך להתרפס בפני הערבים?

בני תבורי 11 באוקטובר 2015

להפך, אני כל כך נהנה לראות אותו מתרפס בפני נוער הגבעות.

ר.בקצה 11 באוקטובר 2015

עבור כנופיית מרץ, כל מה שמימינה הוא נוער הגבעות. הבעיה שלכם עם לפיד התחילה בבחירות הקודמות, שבהן העז בחוצפתו להיכנס לממשלה ציונית, במקום להקים גוש חוסם אתכם ועם הכנופיות הערביות. מאז, לא שכחתם ולא סלחתם. וכעת, כשהוא מעז להאשים את הערבים ולא את היהודים אתם בכלל בהיסטריה.

קירקגור 11 באוקטובר 2015

ברור, הערבים הרי העיפו אותו מתפקידו כשר אוצר כי הם נהרו לקלפיות…

יוסי מזרחי 12 באוקטובר 2015

בני, אתה טועה בקריאת המפה והמציאות הנגזרת ממנה. אפשר להיות אופוזיציה לליכוד ולהשאר רלוונטים. מה שאתה ממליץ (במשתמע בין המילים) גוזר זו גלישה לחוסר רלוונטיות.

ירוק 11 באוקטובר 2015

ר.בקצה – לא הבנתי, אתה רומז ששמאלנים לא מתעניינים בנבחרת לעומת ימנים שכן? בבקשה תענה לא.

ר.בקצה 12 באוקטובר 2015

אני תוהה האם לסלידה מהנבחרת יש קשר לדעות הפוליטיות, ולרתיעה שחלק מכנופיות השמאל פיתחו מסמלי הלאום.

trailblazer 12 באוקטובר 2015

טרול יקר,אתה עוקב אחרי נבחרת הכדורעף?כדוריד?כדורסל נשים? לא? סמולן קיצוני שכמותך!

ר.בקצה 12 באוקטובר 2015

אם הייתי עוקב באדיקות אחר הנבחרות הנ״ל, ובשלב מסוים מפתח כלפיהן רגש הנע בין אדישות לזלזול (ואולי אף שמחה במפלתן?) בהחלט היה ניתן לתהות האם מאחורי סלידתי מסתתר מניע שאינו קשור בהכרח לספורט. ובפרט כשמדובר בנבחרת לאומית, שמעצם טבעה מקדשת סמלים לאומיים.

ירוק 12 באוקטובר 2015

אז הרמיזה שלך היא הזויה.

יש לזה קשר לזה שהנבחרת פעם היתה מרגשת, ולפחות מעניינת. והיום היא ממש לא.

בנוסף, הייתי אומר למשל ששירות בצה"ל (בייחוד בקרבי, אבל לא רק) הוא "סמל לאום" ולא הייתי אומר שמצביעי יש עתיד/מחנה ציוני וכו' משרתים פחות (כנראה הפוך, כמו שהראו באיזו כתבה השבוע, שהיא אולי לא מדוייקת אבל לדעתי מצביעה על מגמה קיימת)

ר.בקצה 12 באוקטובר 2015

שים לב שהמגיבים שמעליך דיברו על יחס אדיש עד משועשע כלפי הנבחרת, לא על אכזבה עמוקה (ובצדק, נאמנים פצעי אוהב). אגב, לא דיברתי על מצביעי ״יש עתיד״, אלא שמאלה ממנה. החל מ״העבודה״ והלאה. מפלגת העבודה עצמה נקרעת בין המחנה הציוני-התיישבותי המסורתי, דוגמת איתן ברושי ודני עטר, לבין הפלג האנטי ציוני בראשות סתיו שפיר, מרב מיכאלי ויוסי יונה. ברור לחלוטין שחלק ממצביעי העבודה הם מצביעים מסורתיים, בדר״כ מבוגרים וציונים לעילא ולעילא.

כעת לעניין השירות הצבאי- אל תשכח שמדובר בקבוצת גיל צעירה, שדעותיה הפוליטיות לא תמיד מגובשות די הצורך.

קירקגור 12 באוקטובר 2015

סתיו שפיר גם לא אומרת שלום לערן זהבי…

Ljos 12 באוקטובר 2015

אדישות זה השלב שבא אחרי האכזבה.

רונן דורפן 12 באוקטובר 2015

אין ספק שחוסר הפטריוטיזם של השמול הקיצוני פגע בהישגי הנבחרת.

אסף the kop 12 באוקטובר 2015

סמול

ירוק 12 באוקטובר 2015

לא מסכים עם כל מה שסתיו שפיר אומרת, ממש לא – אבל אם אתה קורא לה "אנטי ציונית", אתה באמת התחרפנת לגמרי.
עם זאת, אני מוכן להעלות אותה מגן ימני במקום משומר. זה רק יועיל לנבחרת בטווח ארוך.

קירקגור 12 באוקטובר 2015

עזוב, לא יודעת להרים תוך כדי ריצה…

ר.בקצה 13 באוקטובר 2015

מי שפורץ בבכי של תסכול מהמחשבה שעומדים לנגן את התקווה, ועוד מוסיף וטוען שמדובר ב״שיר גזעני״, מותר לפקפק בציונות שלו. סימוכין תמצא אצל חברה למפלגה שמולי (הוא דווקא מהצד הנכון).

אסף THE KOP 13 באוקטובר 2015

אנטי-ציונית זה עלבון עבורה.
היא יותר בכיוון של לאומנית פלסטינאית.

קירקגור 13 באוקטובר 2015

מה לגבי צנחנים שבוכים בכותל?

גיל 11 באוקטובר 2015

הבעיה תמיד היא בזילזול שלנו שגורם לנו לחשוב שניצחונות נגד יריבות חלשות על הנייר הן אוטומטיות. כשאנחנו מנצחים נבחרת טובה על הנייר אז זה נתפס כדבר טבעי שקורה בכדורגל אבל חס וחלילה כשקורה ההפך זה כישלון ואסון וצריך לפטר את כולם. במקום להיות פטליסטיים צריך פשוט להבין שזה פאקינג כדורגל ולא כל הפסד לנבחרת חלשה כביכול זה אסון.

גיא זהר 11 באוקטובר 2015

מסכים שהדירוג הריאלי שלנו 35-40. מסכים שקפריסין שיחקה טוב יותר מאיתנו אתמול. לא מסכים שקפריסין טובה מאיתנו (ודרך אגב אפועל לא הגיעה להצלבה אלא לרבע הגמר). הניצחון שלה על בוסניה בחוץ היה בונקר מפואר עם הרבה מזל (ודרך אגב מירב הסיכויים שבוסניה לה מספיק בסבירות גבוהה רק תיקו תעלה) וגם במשחק מולנו בקפריסין הם לא היו טובים יותר אלא יותר בכיוון השקול. להזכיר לכולנו אחרי הנצחון על אוסטריה ב99 כרגיל חירבנו את העסק מול… קפריסין שהתה בעמדת עלייה לפלייאוף ואז האוסטרים החביבים באו לעזרתנו. הכדורגל הישראלי במצב לא טוב למרות הקבוצה האלק אירופאית (דרך אגב לא רואה חוץ מריקן, דסה וזהבי ואולי פרץ אף שחקן שנרכש על ידי קבוצה אירופאית מליגה בינונית)

גיל שלי 11 באוקטובר 2015

מואנס דאבור קיבל הצעה מפאלרמו – בהחלטת ליגה אירופאית בינונית
שרן ייני משחק בוויטסה השנה, גם מתאים להגדרה.
סתם שתי דוגמאות לשחקנים שהעדיפו את אירופה על מכבי, ומצאו דרישה לכישורים שלהם בליגות דרג בינוני ומעלה באירופה. מניח שיש עוד כאלה במכבי, אם רק ירצו בכך.

דורפן 11 באוקטובר 2015

הטעות שלך היא כזו: אתה מייחס חשיבות ל״קיבל הצעה״. אז נניח, שווין, יכול היה לשחק. אבל בסופו של דבר לא משחק שם.

ובסופו של דבר השחקנים של מכבי תל אביב משחקים נגד רעננה.

זה ממש לא משמעותי איפה יכולת לשחק אלא נגד מי אתה משחק כל שבוע בשבת.

גיל שלי 11 באוקטובר 2015

נתתי אותם כדוגמה. בחודשים ספציפיים אלה, לכל השחקנים ששיחקו אתמול בהרכב, היו מספיק משחקים ברמות הגבוהות הרבה יותר מרמת הליגה בישראל

ארז 11 באוקטובר 2015

אבל גיל, על זה בדיוק הם מדברים.
שלמעט ניצול ההזדמנויות הפנומנלי (עם יותר מקורטוב של מזל) בשלבי ההעפלה, במשחקים מול יריבות איכותיות מכבי לא סיפקה יותר מדי כדורגל ולא הראתה שיש לנבחרת שלד חזק באמת לרוץ איתו באירופה.
דאבור קיבל הצעה על סמך ביצועיו בשווייץ, לא במכבי.
גם העובדה שייני הוא לכל היותר שחקן רוטציה לא גורעת מהדברים של גיא, ואני ארשה לעצמי להיות חצוף ולחדד את דבריו: מי לדעתך השחקנים הישראליים של מכבי, למעט אלו שגיא ציין, שיכולים להיות שחקנים חשובים בקבוצות דרג בינוני באירופה?
ולמען הסר ספק, אני לא שואל בהקנטה, אלא בתסכול. אם למכבי אין מה למכור, על מה מדברים ברמת הנבחרת?

-גיסנו- 11 באוקטובר 2015

זה יכול להיות שלד לרוץ איתו כשמבינים את מגבלותיו ומנסים לנצל את יתרונותיו המועטים.
כשאתה ברמה של אלמריה וחש את עצמך ברצלונה, תמיד תתאכזב

ארז 11 באוקטובר 2015

גיסנו,
זה לא מה ששאלתי וזה לא הדיון כרגע.
הויכוח הוא על רמת הכישרון.

גיל שלי 11 באוקטובר 2015

ברמת הכישרון אנחנו רחוקים מאיטליה, אבל ממש לא רחוקים מאלבניה, צפון אירלנד, הונגריה, ועוד הרבה מאוד נבחרות שיהיו ביורו

-גיסנו- 11 באוקטובר 2015

אני לא מבין למה התשובה שלי לא עונה לך.
אני לא חושב שאנחנו נופלים בכשרון מרוב נבחרות דרג ג'. אנחנו בוודאות נופלים מהם בתפיסת המציאות ובניצול הכשרון.
לטב"ח2 למשל יש לדעתי כשרון ונתונים להשתלב גם באחת הליגות הבכירות ביבשת. שים לב שאמרתי להשתלב, לא להוביל את יונייטד או משהו. אבל להיות שחקן ליגה לגיטימי כמו שתומר חמד היה בספרד, למשל.
אבל שנים היו עסוקים בלדבר על הכשרון שלו במקום לנצל את הכשרון שלו, במקום להכווין אותו וללמד אותו. ואז יוצא השחקן שיכל פעמיים לגמור את המשחק ובמקום זה מחרבן אותו בהחלטות טפשיות. שחקן שאחרי לא יודע כמה שנים בבוגרים עדיין חי על טריק וחצי.
אז כן, אני עדיין חושב שמבחינת כשרון אפשר למצוא שלד שירוץ לשנים הבאות בתנאי שילמדו אותו לרוץ בהתאם ליכולותיו. בארץ כרגיל חושבים שהכל שחור או לבן, זאת אומרת או שיש נמושות או שיש נבחרות/קבוצות על ואין שום אמצע בדרך, ובגלל זה או שתפסיד ללא תנאי או שתדפוק הצגה.

עדי אבני 11 באוקטובר 2015

למה אף אחד לא סופר את אלמוג כהן בבונדסליג?

טרנטה 11 באוקטובר 2015

רוצה להאמין שאותו הרכב בערך אתמול עם מאמן אחר ומדים צהובים מנצח בקלות את המשחק.

yaron 11 באוקטובר 2015

עם יוקאנוביץ', סביר להניח. וחשוב מכך, עם יוקאנוביץ' לא היינו שוכחים לרגע שמולנו משחקת קבוצה שרוצה וחולמת ומסוגלת להגיע להצלבה.
שיחקנו כאילו המשחק חשוב רק לנו וקפריסין רק באו להפריע. הם בסך הכל היו תפאורה…
ההבדל הכי בולט במשחק זה שהם עם כמה שרצו לנצח, ירדו להגנה.
לא ברורה ההפקרות הזאת…
לא פחות חשוב – תיקו אתמול, תיקו בבלגיה ותיקו בין קפריסין לבוסניה ועדיין אנחנו בהצלבה. אבל אנחנו הרי "חייבים לנצח"

יריב 11 באוקטובר 2015

תיקו אתמול היה משפר את מצבנו בכל מקרה. נצחון בבלגיה היה מספיק בוודאות ואפילו הפסד היה עובד אם הבוסנים היו מפסידים לקפריסין.

yaron 11 באוקטובר 2015

ההבדל הכי גדול בין מאמן ישראלי לסוזה/יוקאנוביץ' הוא שהם היו מציבים מראש את המקום השלישי כיעד.
אבל אנחנו אימפריית כדורגל, אנחנו שנים משחקים במפעלים אירופיים בייחוד הנבחרת, אז פלייאוף קטן עלינו…
לא מבין איך מישהו (שחקן, מאמן, עיתונאי, אוהד) מסתכל על בית עם בלגיה, ווילס, בוסניה וקפריסין ומחליט שהפעם (כרגיל) חייבים לעלות.
כאילו שהגדלת כמות המשתתפות משנה לנו משהו.
אלא אם אתה יורד מהאולימפוס ומכוון למקום שלישי :-)

-גיסנו- 12 באוקטובר 2015

כשנבחרת ישראל מכוונת למקום שלישי, היא מסיימת במקום רביעי או חמישי
במקום השלישי ישראל מסיימת רק כשהיא מאמינה שאפשר לסיים במקום השני

yaron 12 באוקטובר 2015

בגלל זה מאז שרף לא הגענו לפלייאוף? הרי כיוונו למקום שני…
תזכיר לי מתי מישהו כאן כיוון "רק" לפלייאוף. וכשאני אומר כיוון אני מתכוון לתוכנית מסודרת שמתרכזת בצבירת נקודות במקום ב"חייבים לנצח"

-גיסנו- 13 באוקטובר 2015

בנבחרת בדיבורים כולם מכוונים, במעשים לא, אם לזה התכוונת
לעומת זאת במכבי מכוונים בעיקר במעשים.

גיא זהר 11 באוקטובר 2015

אם היה תיקו לקפריסאים לא היה על מה לשחק ולכן סבירות גבוהה שהיו מנצחים בקפריסין (בכל מקרה הסיכוי שלהם גבוה משל הקפריסאים גם היום). הסיכוי שננצח בבלגיה קלוש בכל תרחיש.

Amir A 11 באוקטובר 2015

אם רק השחקנים/מאמנים/פרנסי המשחק היו מושקעים בו כמו האוהדים…

גיא זהר 11 באוקטובר 2015

את ייני שכחתי. דאבור קיבל הצעה מפלארמו אחרי שנה וקצת בליגה השווצרית, לא כשהיה במכבי. קח את טב"ח 2 (לא בכושר הנוכחי) כאופציה נוספת. גם דסה זה בגלל קומבינות של דהאן ופוטנציאל. ברמה הנוכחית בקושי למכבי מתאים. אתה רוצה שלא אאהרוס את התיזה על ההתקדמות ולהפיל הכל על גוטמן – בכבוד. אנחנו מתקדמים בצעד (לא רק בכדורגל דרך אגב – בכל הספורט) ובעולם בחמישה.

יוני (המקורי, מפעם) 11 באוקטובר 2015

לא יכולת לכתוב את זה לפני המשחק? היית חוסך לי נסיעה לטדי אתמול ועוגמת נפש.

בני תבורי 11 באוקטובר 2015

נו יוני, מה זה בשבילנו עגמת נפש?

קפטן קוקי 11 באוקטובר 2015

התחלתי לראות את המשחק מהדקה ה-20 בערך. היה ברור שהנבחרת פשוט איבדה את עצמה לבלגאן שהיה במגרש. פשוט ראו משחק מפוזר לגמרי, איבוד אחרי איבוד אחרי איבוד. זה גם ניכר שלא מדובר בעניין של כשרון, או כושר, או אפילו החשיבה המהירה, שהיא אחת הסיבות לנחיתות שלנו באירופה.
היה שם פשוט פיזור, שחקנים לחוצים שלא ממש יודעים איך בדיוק הם אמורים לשחק מול הבלגאן שיצרו הקפריסאים במגרש.
זה למה ההפסד אתמול מרגיז כל כך ומיותר כל כך. היה ברור שאנחנו יותר טובים מהם. זה גם לא שהם עשו בונקר וביטלו את היתרונות של נבחרת ישראל. פשוט הם היו חכמים ואנחנו טיפשים. זה הכל.

איאן ראש 13 באוקטובר 2015

היה משחק מבולגן? אוי לא האם עוד יתברר שנתכו באמת שחקן חשוב?

מתי 11 באוקטובר 2015

עם כל הכבוד, עד אתמול הקפריסאים ניצחו שניים מתוך 16 מפגשים נגד ישראל. גם בקמפיין הזה לא בדיוק הבריקו.
זאת הייתה ההיחנקות הכי גדולה מאז ימי אוטו באריץ'.

ארז N 11 באוקטובר 2015

גרועה יותר. הייתי ב-1-1 הנורא הזה, ושם לפחות היתה הרגשה שאנחנו עושים את זה. אתמול לא היה כלום.

יוחאי שטנצלר 11 באוקטובר 2015

לגבי האחרות –
– לאלבניה היה מזל עם הניצחון הטכני, אבל הם מתקדמים מאוד בשנים האחרונות והם צפויים לעלות אוטומטית מבית מאוזן וקשה שאין בו אפילו משחק אחד קל (ארמניה גם כן בהתקדמות ענקית ונפלה לסוג של בית מוות)
– הונגריה כנראה תעלה מהמקום השלישי הכי טוב רק בגלל שיוון מסיימת אחרונה בבית וימחקו לה 4 הנקודות מולה, ולא 6 מול פארו. בלי קשר, לצערי כאוהד רומניה, זה היה בית מביש ועלוב ואיך שרומניה נראית, הונגריה עוד תעלה על חשבונה מהמקום השני.
– לגבי קפריסין, לא יודע להסביר באמת כי הם קבוצת חוץ חלשה היסטורית. אנחנו פשוט משחקים לידיים של היריבות. לא קונה את זה שלא מחויבים מספיק וכו', אבל כנראה שזאת האמת.

Kirma der faux 11 באוקטובר 2015

לא צריך לבטל את עצמנו בפני כל העולם. אני חושב שהאבטחה במשחק היתה ברמה מעולה, ואין הרבה מדינות מתקדמות יותר מאיתנו בתחום.

D! פה ועכשיו 11 באוקטובר 2015

כמה עולות לגמר?

יואח האדום 11 באוקטובר 2015

אם נמשיל את הנבחרות באירופה לליגת העל אז נבחרת ישראל לדורותיה היא הפועל עכו של הכדורגל האירופי . למה מישהו שהשכל בקודקודו יכול לחשוב שהפועל עכו יכולה לקחת אליפות ?
אז נכון : פעם בכמה שנים היא יכולה לנצח את מכבי תל- אביב במשחק אקראי אבל יותר סביר שלעיתים קרובות יותר תפסיד להפועל כ״ס ( שהיא קפריסין האירופית לצורך העניין ) .
עשרות שנים אנחנו ממנים מאמנים רק בשביל שיהיה את מי לזרוק אחכ לכלבים .
ישראל לא פוגעת בכדורגל מאז הקמתה .
כל הציפיות הבלתי ריאליות זה קומבינציה של מגלומניה מחורבנת טיפוסית לעם שלנו יחד עם עיתונות שרלטנית ומחליאה . ( מי ראה את שגיא כהן ממליץ על אוחנה או קלינגר כמחליפיו של גוטמן ? להקיא )

אזי 11 באוקטובר 2015

אני חושב שעושים מההצלחה של מכבי באירופה (לפחות העונה) יותר ממה שזה ומהכשלון של הנבחרת יותר ממה שזה.

מכבי תל אביב עלתה אחרי 2 תיקואים הפסד וניצחון עם בערך 100% בניצול מצבים ובערך 300-4 בבעיטות למסגרת בתום ארבעת המשחקים.
מצד אחד, היה שם המון מזל.
מצד שני, היתה שם המון (X20) נחישות, עבודה טקטית הגנתית מדהימה ובעיקר הבנה של מה יחסי הכוחות במשחק.

נבחרת ישראל הפסידה אתמול לנבחרת שהיא יכולה לנצח. לא יודע אם בקלות, אבל כנראה שרמת הנבחרות לפחות שווה.
לא ראיתי משהו מיוחד מהקפריסאים שאני לא חושב שאי אפשר לראות מהנבחרת שלנו.
אני חושב שיש לנו בנבחרת בעיה שאנחנו לא יודעים לקחת את הכוכבים הישראלים הגדולים ולהבין שבנבחרת המקום שלהם הוא שונה.
זהבי למכבי הוא אולי כמו רונאלדו לריאל, אבל זהבי לנבחרת הוא ממש ממש לא כמו רונאלדו לפורטוגל.
כי זהבי הוא לא רונאלדו!

יוסי בניון בשיאו היה שחקן משלים בקבוצת צמרת. ביברס נתכו הוא שחקן בולט ברוסיה.
זה לא אומר שכל כדור שמוסרים בנבחרת צריך לעבור דרך השחקנים האלה.
אנשים מצפים שדינמיקה ששחקן מסויים הצליח לפתח בקבוצה אפשר להעביר בשלמותה לנבחרת.
זה לא עובד ככה.
זהבי שיחק אתמול עם אותה הגנה ואותה התקפה שיש לו במכבי. רק שני שחקני הקישור האחרי והחלוץ אינם שחקני מכבי.
ועדיין, הוא לא קיבל אף כדור אחד בתנועה לתוך הרחבה כמו שמוסרים לו לפחות 10 פעמים בכל משחק של מכבי.
אני רוצה להניח שאלי גוטמן ראה יותר משחקים של מכבי השנה מאשר ההגנה הקפריסאית.

נבחרת ישראל יכולה להציג משחקים יותר טובים ממה שהם משחקים. אני בטוח בזה.
עם אותו הרכב.
השאלה מי המאמן שיכול להציא את זה ממנה?

תמיד אומרים שאנחנו לא מספיק "מקצוענים" ובגלל זה לא מצליחים.
אז הנבחרת אתמול שיחקה רק עם ליגיונרים (שכנראה הם "מקצוענים") ועם שחקני מכבי (שלפי השמועות היא הקבוצה הכי "מקצוענית" בארץ).
אז מה יקח אותנו לlevel הבא?

גיא זהר 11 באוקטובר 2015

אולי מאמן זר צעיר. גם זה לא נראה לי. סבירות גבוהה שנסיים בדיוק איפה שמגיע לנו מבחינת רמה – מקום רביעי. השאר סמנטיקה.

ניינר / ווריור 11 באוקטובר 2015

כריסטודולו עשה בית ספר לגוטמן, זה הכל. ההבדלים ברמת המאמנים זעקו לשמיים. גם קלינגר שמכיר אותו שפך עליו מחמאות ובצדק

בני תבורי 11 באוקטובר 2015

בדיוק! מדברים על השחקנים באילו והם הבעיה. גוטמן כשל בכל פרמטר ואם יש לו כבוד עצמי אז את המשחק בבלגיה ינהל עוזרו שגם הוא לא מי יודע מה.

ניינר / ווריור 11 באוקטובר 2015

גוטמן אכן חרד מאד לכבוד שלו אבל אין לו מושג מה זה כבוד עצמי

ניק 11 באוקטובר 2015

למרות שבכלל לא בטוח שזה יעזור,
אני לא מבין איך לא מגייסים מכמה יהודים טובים בארה"ב איזה 5-6 מיליון דולר בשנה ומביאים מאמן זר איכותי.

שאול 11 באוקטובר 2015

תגידו הרי ברור לכל שאנחנו צריכים להתחיל לטפל בילדים מגיל 6, ולקחת את בלגיה כדוגמא שהייתה ברמה שלנו פחות או יותר ב2003.

כל אחד שתשאל אותו מה הבעיה בנבחרת יגיד שהכדורגלן הישראלי לא מספיק טוב בגלל היסודות.

ואני שואל, אם כולם יודעים את זה. מה הבעיה באמת לקחת את בלגיה ולהשקיע 15 שנה קדימה בפרויקט כזה? זה גם לא אמור להיות סכומים כאלה משוגעים ביחס לסכומים שאנחנו מוציאים בתחומים אחרים?

מה עיני לא יודע את זה?

גיל שלי 11 באוקטובר 2015

עיני לא יודע כלום, אני לא בטוח שהוא ראה הרבה משחקי כדורגל בחיים שלו

קשקשן בקומקום 11 באוקטובר 2015

אוקי עכשיו תיקח שוב את המילים "ישראל", "השקעה ארוכת טווח", "סבלנות", מקצוענות" ותראה שכמה שלא תנסה הם לא נכנסות לאותו משפט. יש שם כלכך הרבה סתירות פנימיות שזה פשוט בלתי אפשרי

שאול 11 באוקטובר 2015

אתה מקצין. המצב שלנו כמדינה לא כזה מסריח כמו שאתה מתאר וניתן לעשות פה תהליכים לטווח ארוך. עם כמה שנראה שהמדינה שלנו נוראית יש תחומים שאנחנו טובים יותר ממדינות אירופה רבות (עולה לי כרגע כלכלה וצבא). גם אצלנו יש חומר אנושי שהוא טוב, הוא פשוט מגיע למקומות אחרים במשק ולא לכדורגל.

אוהד 11 באוקטובר 2015

+1000000000000

בא בלילות 11 באוקטובר 2015

+1

אסף the kop 11 באוקטובר 2015

שאול
הפיתרון שלך יהיה ישים רק אם ההורים של אותם בני 6 יקבלו צווי הרחקה מהמשחקים של הצאצאים שלהם עד הגיעם לגיל 18.
דבר נוסף – ביטול הליגות עד גיל נוער.
אין שום סיבה שילדים בגיל 6-16 ישחקו בליגה תחרותית. שיתרכזו בפיתוח הטכניקה האישית שלהם.

תומאס נוימן 11 באוקטובר 2015

1+ על צווי ההרחקה.

Shay 11 באוקטובר 2015

+2 על ביטול הליגות

קשקשן בקומקום 11 באוקטובר 2015

זה קורה, לא ייאמן: "כל מילה אסף"

אסף the kop 12 באוקטובר 2015

בסוף גם אתה תראה את האור

מאיר (חדש בשכונה) 11 באוקטובר 2015

בלגיה תמיד עלתה עלינו, אם בשתיים ואם ושלוש דרגות. אני מניח ששמעת על ואן הימסט הגדול משנות השישים שחגג מול נבחרתנו בחמש אפס, אם לא, תשאל, אבל לבוא ולהגיד שבשנת 2003 היינו באותה רמה זה חוסר ידיעה משוועת, או זלזול מהסוג שהביאנו עד הלום.

שאול 11 באוקטובר 2015

עזוב אותי מהתרפקות היסטורית. דבר איתי על ההווה. בלגיה במוקדמות היורו של 2004 סיימה במקום השלישי במוקדמות, ובמוקדמות מונדיאל 2006 סיימה במקום הרביעי. דווקא מאוד מזכיר לי אותנו. במוקדמות של 2008 אפילו סיימנו מעליהם (מקום רביעי אנחנו מקום חמישי הם).

אבל עזוב את זה. סתם נדבקת לבלגיה. חסר נבחרות ללמוד מהן? פאקינג אלבניה עלתה היום ליורו.

כסיפוביץ 11 באוקטובר 2015

מצחיקים ישראלים
אני עדין מתגלגל מצחוק

משום מה חושבים כאן שהאושיות היושבות בכנסת יביאו לנו מציאות נורמלית
שמים איזה אחד בראש הארגון האחראי לספורט הזה ועוד אחרי ההוא שהיה קקה ושות לדורותיו
קונים כרטיסים באלפי שקלים [וממשיכים להתלונן!!!!]
חושבים שחתיך עם פיו פיו יביא את השלום, ידפוק מספרת נגד בייל וגם יצעיד קבוצה שלמה בכחול לבן על הגב שלו.

מה שמצחיק שהטקסט הזה מתאים לאוהד כדורגל ישראלי גם לפני 20 שנה.

מזל שהגרמנים והבלגים ממש נחמדים אז יש למה לנסוע ליורו בקיץ

אסף the kop 11 באוקטובר 2015

יש על ישראל נאחס וזה בגלל הכיבוש !
צריך לצאת מהשטחים ואז נעפיל למונדיאל.

D! פה ועכשיו 11 באוקטובר 2015

זה הכי קל
אז נארח אותו בצוותא.

קשקשן בקומקום 11 באוקטובר 2015

ההיפך, חביבי, ההיפך! זה הכל בגלל הסמול הפחדן.
צריך לשחרר את כל הארץ המובטחת, עד הפרט והחידקל, למצוא עוד נפט, לקנות את פיפ"א ולארח את המונדיאל. ואז נופיע.

שלו 11 באוקטובר 2015

דבר אחד בטוח,
בקמפיין הבא אני קונה מנוי למשחקי הנבחרת,
בעצם שניים אב ובנו.
זה יהיה הקמפיין הכי טוב של ישראל.

כסיפוביץ 11 באוקטובר 2015

זה יהיה הקמפיין הכי גרוע שלך בתור אבא

שלו 11 באוקטובר 2015

אנחנו אוהדים איטליה…

תמיר 11 באוקטובר 2015

אני לא מבין על מה כל המהומה, אנחנו במקום הריאלי מבחינתנו- מתחת לווילס, בלגיה ובוסניה.
בכל קמפיין יש משחק שבו אנחנו מפסידים לנבחרת שמדורגת מתחתנו (קפריסין) כמו רוב הנבחרות במוקדמות, וזה מתקזז עם הניצחון המפתיע על בוסניה.

מבחינתי הנבחרת עומדת בציפיות, זו הרמה של הכדורגל בארץ ולא גוטמן או שחקן כזה או אחר פתאום יגרמו לשנות את פני המצב.
כדי שנצפה מהנבחרת להעפיל לטורניר צריך פתרון ארוך טווח.
לצפות מהנבחרת להעפיל על חשבון נבחרות טובות ממנה זה כמו לצפות מאתלט ישראלי להביא מדליה באולימפיאדה, המתקנים ההשקעה וצוותי האימון נחותים- זה לא הוגן.

7even 11 באוקטובר 2015

לא בגלל הניצחון אתמול, אבל מהתקצירים של שני משחקי הבית שקפריסין הפסידו – מול וויילס ומול בלגיה, הםפ בפירוש היו הרבה יותר טובים

Mark 11 באוקטובר 2015

קפריסין היא נבחרת עדיפה על ישראל וגם תעלה בזכות להצלבה. לו היינו מבינים כי אנו נחותים ממנה היינו מכבדים אותה ונערכים בהתאם. אך השחצנות וההתנשאות היו כרגע בעוכרינו. ראיתם איך בוטלו שחקני מפתח בישראל כלא היו. לא אנו תפסנו יום שחור. הם נערכו בהתאם וגימדו את המערך הישראלי. אף בעיטה ראויה לשער מול שוער שכמעט כל בעיטה הדף. דאבור וחמד לא בעטו למסגרת בכל המשחק. גם עם ארבעה חלוצים לא היה משתנה המצב. ואת ההצלבה היינו עוברים? נגד מי בדיוק?

מאיר (חדש בשכונה) 11 באוקטובר 2015

צודק בכל מילה ממש. נבחרות ישראל וקפריסין פחות או יותר שוות כוחות ואם היו נערכים 10 משחקים הין הצדדים, כל נבחרת היתה מנצחת בערך אותו מס נצחונות כמו השניה. אתמול, בזחיחות שלנו שהפכה די מהר לדכאון ובתוספת של גול טיפשי ביותר בנייח, וטקטיקה ולחימה נהדרים של הקפריסאים, הפסדנו.

נולי 11 באוקטובר 2015

היה עצוב אתמול לראות את נבחרת ישראל, אך ממש לא מפתיע.
מספיק לראות ולשמוע איך הורים מתנהגים במשחקים של ילדים – מקללים, מגדפים, "מייעצים" לשחקנים לשבור רגליים – כדי להבין שאין שום סיכוי שהכדורגל הישראלי יתקדם. מספיק לשמוע חוויות של ילדים כישרוניים שאינם מצליחים למצוא את מקומם בקבוצות בגלל שהוריהם לא איימו על המאמן או שיחדו אותו, או בגלל שהם נבהלו מההרכב האנושי הירוד של ה"חברים" בקבוצה, על מנת להבין שאין לענף הזה שום תקומה.
אין שום סיבה עניינית שהכדורגל בישראל לא יגיע מבחינת כישרון והישגים לפחות לרמה הבינלאומית של הכדורסל או של הטניס, או של ענפי ספורט אחרים.
הסיבה שזה לא קורה היא שזה ענף הנשלט היסטורית בידי אנשים אלימים וגסי רוח, שלא לדבר על גורמים פליליים, שאינם פועלים לפי שיקולים מקצועיים טהורים. זה מתחיל בגיל הילדים ונמשך עד הבוגרים.
אין טעם לקטול את נבחרת ישראל ולהלך אימים על המאמן והשחקנים. הם עושים כמיטב יכולתם בהתחשב בנסיבות.
אין זה מקרה שמכבי ת"א התחילה להצליח רק לאחר שהביאה צוות ניהול ואימון זר אך עדיין הפער בינה לבין הקבוצות האירופאיות עצום.
ואולי גם הזרים המושמצים של מכבי איגיבור ומיטרוביץ תורמים לקבוצה יותר ממה שהתקשורת הירודה בפני עצמה מייחסת להם. כמה היו חסרות אתמול מסירות מתוחכמות של מיטרוביץ לזהבי או לחלוצים וגם הנוכחות הפיזית של איגיבור במרכז השדה בוודאי לא הייתה מזיקה לנבחרת…

בא בלילות 11 באוקטובר 2015

אני סתם הערה: כמי שגר בקפריסין כבר יותר משנתיים, כבר מזמן אין פה מחסור במים (מתקני התפלה שבנו חברות ישראליות פתרו את הבעיה ויותר מכך), והיא ממש לא מרגישה או מתנהלת כמדינה כבושה. יש זרימה חופשית של אנשים משני צידי הגבול, ואמנם יש פה (בצד היווני) אנטי כבד לתורכים ולתורכיה אבל זה ממש לא משפיע על כלום ביומיום…
חוץ מזה הליגה פה לא משהו (יש לי מנוי למשחקי בית של אנורתוזיס בגלל חבר מקומי), אבל עדיין יותר טובה ממה שנקרא בטעות כדורגל בישראל, ולפחות השחקנים פה משחקים ונותנים את התחת ולא עושים פוזות… בכל זאת הבדל.

שאול 11 באוקטובר 2015

הייתי בקפריסין בדיוק שבוע שעבר, ועם כל סיפורי המחסור בקבוק מים שם יותר זול מאצלנו משמעותית (וזה עוד כשהייתי באזורים התיירותיים, אני מניח שבשכונות הפנימיות זה עוד יותר זול)

גיל 11 באוקטובר 2015

אני חושב שהכוונה היא לא שחסר לאנשים מים לשתות. גם בישראל וקליפורניה יש משבר מים חמור אבל זה לא אומר שאי אפשר למצוא בכל מקום.

שאול 11 באוקטובר 2015

טוב אין לי באמת מושג בעניין, סתם אתה מתאכזב מעוד מקום שבקבוק מים (או פיינט של גינס או דלק וכו' וכ' וכו') יותר זולים מבארץ

Georgie Best 11 באוקטובר 2015

גילוי נאות: אני מתעב את נבחרת ישראל בכדורגל ולא, אם הצל קורא כאן במקרה אני לא חבר בארגון בצלם ואפילו לא שמאלני "רגיל", אלא פשוט לא יכול לסבול את הגישה, האופי, החובבנות וכל מה שכרוך בכדורגל הישראלי.
מי שמכיר אותי יודע שזה לא קשור להצלחות כי להיפך, אני מאוד מחבב קבוצות/נבחרות אפורות שנותנות מעצמן 300%.
אז בדיוק ראיתי את פולין – אירלנד ואני חייב לציין שזה היה אחד המשחקים הכי מהנים לצפייה ראיתי בשנים האחרונות.
את מספר מהלכי הכדורגל שאוהדי פלייסטיישן/טיקי טאקה אפשר היה לספור על כף יד אחת, אבל בחיי שכאבו לי העיניים מרוב שהן היו צריכות להתאמץ במעקב אחרי כל כדור סתמי במגרש, מלחמה כאילו זה אשכרה יקבע מי יקבל חנינה מגזר דין מוות ומי ילך לתא הנידונים, קצב מסחרר, תשוקה, גליצ'ים כל 10 שניות ובקיצור – ההיפך המוחלט מנבחרת ישראל (כמו הפרק המופתי בסיינפלד).
אז אומנם אירלנד לא השיגה את השער המיוחל הנוסף שישלח אותה אוטומטית לצרפת אלא רק לפלייאוף, אבל כל אוהד אירלנד מרגיש גאווה מוחלטת והיה מחבק עכשיו את כל השחקנים, כי חוץ מלתלוש כלייה הם עשו ה-כ-ל כדי להשיג את המטרה, ולא באו כרגיל בגישה של "מי זו קפריסין" או חייכו את החיוך של גוטמן בזמן ההגרלה, זה ההבדל, וזו הסיבה שנבחרות כמו אלבניה, צפון אירלנד, הונגריה ואחרות יגיעו ליורו ואילו "אנחנו" נמשיך להתעסק במי צריך להיות המאמן הבא.

זה היה משחק שמגלם בתוכו את כל מה שיפה בכדורגל, קרב אדיר.
אה, והנגיחה של לבאנדובסקי – אמאל'ה.

nr 11 באוקטובר 2015

הניסיונות להציג את זה כאילו זה מה שהנבחרת שווה מבחינת יכולת ושקפריסין נבחרת יותר טובה מוגזמים לגמרי. אתם קוטלים אותם על הצד הזה ועושים להם הקלות על הצד המנטלי, ולא ברור לי למה. נבחרת ישראל מתרסקת כל פעם מחדש כשהיא מגיעה למשחקים מכריעים וזה חוזר על עצמו כבר כל כך הרבה שנים. עשורים עוברים, דורות מתחלפים, ושום דבר לא משתנה בקטע הזה. הנבחרת של 2015 משחזרת את מה שהנבחרת של ברקוביץ' ורביבו עשתה מול קפריסין ב1999. אז מה, גם הם היו נחותים מקפריסין? רק 3 חודשים לפני זה הם פירקו את אוסטריה עם חמישייה.
מנטליות של לוזרים, של רגליים רועדות, של שחקנים שנלחצים מעצמם, נכנסים לפאניקה, לא מצליחים לחבר 2 מסירות, מתעקשים להכניס את היריבה למשחק ולבנות לה את הביטחון בכוח, ובעיקר נראים כמו חבורה של ילדים מבוהלים בשכונה, שהגדולים הגיעו להעיף אותם מהמגרש. וזה דבר שכל כך מושרש בנבחרת ישראל לדורותיה שזה מדהים. תופעת טבע. בכל אירופה נבחרות קטנות מצליחות להתעלות ובזכות הרבה אופי ועבודה נכונה להגיע להישגים היסטוריים, ואנחנו אף פעם לא חלק מזה.

מבחינת יכולת/כישרון הם בבירור שווים יותר מזה. הניצחון על קפריסין בחוץ היה ניצחון טיפוסי לקבוצה שבאה למשחק חוץ קשה אבל מנצחת כי היא פשוט יותר איכותית. הניצחון על בוסניה בבית הוכיח שהם יודעים כדורגל ואי אפשר להמעיט בערכו, לא משנה כמה תגידו לי שבוסניה באה פצועה וכל זה. היא עדיין באה עם סגל יותר איכותי משלנו, שמלא בשחקנים מליגות בכירות באירופה.
אבל הבעיה היא שאנחנו יכולים לעשות את זה רק בתחילת קמפיין, כשהציפיות לא גבוהות במיוחד, או כשאין על מה לשחק. אם זה משחק מכריע שקובע גורל של קמפיין שלם – תסמכו על נבחרת ישראל שהיא תחרבש הכל.

ולא, אני ממש לא אומר שאם רק נתקן את הבעיה המנטלית אנחנו אימפריה. אני גם לא אומר שאנחנו בין 24 הטובות באירופה או שאנחנו אמורים לסיים מעל אחת מבין ווילס בלגיה ובוסניה. אבל במצב שהתפתח בבית שלנו, אחרי כל המעידות של בוסניה ואחרי שאנחנו מובילים עליהם במאזן הפנימי, כשכל מה שאנחנו צריכם זה לנצח את קפריסין בבית, לגמרי אפשר וצריך לצפות מהנבחרת לעשות את זה.
גם הונגריה לא בין 24 הטובות באירופה אבל היא כנראה הולכת לעלות ליורו כמקום השלישי הטוב ביותר כי היא ידעה לנצל את כל ההתפתחויות ההזויות בבית ההזוי שלה. הכדורגל הישראלי רקוב וגרוע, אבל כן יש לנו שחקנים מוכשרים ברמה מסוימת, ואנחנו כן אמורים לנצח את קפריסין בבית.

אז מה עושים?
בטווח הקצר – חותכים מהנבחרת שחקנים כמו ערן זהבי וטל בן חיים שבאים לנבחרת עם פוזות של כוכבים ושומרים על הרגליים. ככה אולי גם שחקנים אחרים יבינו שהם צריכים להרוויח את המקום שלהם בנבחרת. זורקים גם בירם כיאל שכבר שנים שהנזק שהוא עושה במשחקי נבחרת עולה בהרבה על התועלת. מתייחסים לקמפיין הקרוב עם איטליה וספרד כאל ניסוי נטו – מריצים סגל חדש לגמרי וצעיר, עם שחקנים שיראו שיש להם אופי והם באים לעבוד ולהתקדם, ולא תופסים מעצמם כוכבים. מביאים מאמן זר, ולא ליצן כמו פרננדס. ובכלל צוות אימון שכולו מורכב מזרים. שיתרגלו לעבוד איתם. ושגם התקשורת תתרגל ושתפסיק כל הגישה המתנשאת הזאת, כאילו אנחנו במעצמת הכדורגל ישראל יודעים יותר טוב מכולם.
בטווח הארוך – מציפים את הכדורגל הישראלי במאמנים זרים. שההתאחדות תשתף פעולה עם המועדונים במימון ובאירגון ובכל מה שצריך. שבכל מועדון בכיר יהיה מנהל מחלקות נוער זר שכל המאמנים הישראלים יעבדו תחתיו. המצב במחלקות הנוער בארץ מוכיח שהמאמנים שם חסרי מושג. כמו בשכונה, מתלהבים מכל ילד שמראה קצת דריבל וטכניקה וזורקים אותו למים הקרים. אין שום עבודה על יסודות של כדורגל, דברים כמו הנעת כדור חכמה ותנועה בלי כדור (לדוגמא שבכל רגע יהיו לשחקן שעם הכדור לפחות 3 אופציות מסירה), מהירות מחשבה ופעולה (המשחקים של מכבי בליגת האלופות מדגימים את זה הכי טוב: בזמן ששחקן מכבי עושה פעולה אחת שחקני קייב/צ'לסי כבר הספיקו 2 או 3), הרמה תוך כדי ריצה, פיזיות, סגירות בהגנה. אין לרוב השחקנים שלנו אף אחד מהדברים האלה. וכשמסתכלים על נבחרות אחרות באירופה שהיו עד לא מזמן בדרג שלנו או פחות ורואים את כל זה, מבינים שכנראה עושים שם את הדברים נכון.
הגיע הזמן להודות שאין לנו מושג בכדורגל ולעשות את מה שעשו במכבי – לתת לזרים להוביל פרויקט שאפתני ולא לספור בכלל "אנשי מקצוע" ישראלים.
במכבי הפרויקט הזה הביא אותה לליגת האלופות שזה די מקביל ללעלות ליורו/מונדיאל מבחינת הנבחרת. סך הכל גם שם מכבי שיחקה 6 משחקים חצי בבית חצי בחוץ, נגד קבוצה אחת חלשה ממנה, אחת בערך ברמה שלה ואחת חזקה ממנה בהרבה. די דומה לבית טיפוסי במוקדמות לא?
אבל למה שמישהו יעשה את זה… ההתאחדות מלאה באנשים שכל מה שמעניין אותם זה לחמם את הכיסא ולשחק בכספי ציבור.
אין עתיד לכדורגל הישראלי, אבל זה באמת לא חדש.

אבו צ'יצ'ריטה 12 באוקטובר 2015

משהו קטן – אני בטוח ששחקני הנבחרת מתנהלים ומתאמנים כמקצוענים לא פחות מעמיתיהם בקפריסין או נבחרות דומות. הימים הללו חלפו. אבל אני חושב על מאור מליקסון, בחור עם הרבה כשרון, שפשוט עצר ולא טרח לרדת עם המגן שאותו הוא מכסה. הטעות הזו שלו ודאי התחילה לפני איזה עשרים שנה. מתישהוא בקריירה שלו כילד, בטח הכוכב בקבוצה, הוא זייף בירידה להגנה. אם המאמן שלו אז היה זורק אותו לספסל, אולי אתמול זה לא היה קורה.
אני מנסה לחשוב מה ואן חאל או פרגי או מוריניו היו עושים לשחקן שהיה מוותר ככה. עזבו, ההסתברות ששחקן בליגה בכירה באנגליה יעצור לפוש ככה באמצע משחק פשוט לא קיימת. וזה מתחיל בחינוך בגיל צעיר, לא אצל גוטמן (שכמובן פישל בעצמו אבל זה לא קשור…)

ניקו 12 באוקטובר 2015

אאל"ט בקהאם קיבל על דבר כזה דלי בעין מפרגי- שהוא לא סגר מסירה או שטח שהיה באחריותו, וזה כשבקהאם היה כבר סופרסטאר עולמי (לאו דווקא מקצועית).

cookie-monster 12 באוקטובר 2015

http://www.101greatgoals.com/top-stories/a-train-provides-one-of-the-all-time-great-distractions-in-an-amateur-match-in-slovakia-video/

אולי אם היתה רכבת עוברת על הקווים היה יותר מעניין ? \
\

matipool 13 באוקטובר 2015

גדול !!! לא להאמין שיש דבר כזה .

cookie-monster 14 באוקטובר 2015

הזוי לגמרי

Comments closed