אריות. ודן קרטר

בסופו של דבר דווקא גאונות הכריעה קרב רצונות בגשם

NZ

יש הבדל בין אומץ לרוח קרב. אומץ יש לכל קבוצה בחצי גמר גביע העולם של משחק כל כך קשה. אבל חושי קרב זו תושיה, זו קבלת החלטות תחת לחץ, זה דיוק. תראו ממה מורכבת תוצאת ה-20-18 הזו: שני טרייז לניו זילנד מול אפס לדרום אפריקה ואני לא הרגשתי שדרום אפריקה באמת קרובה להבקיע טריי במשחק הזה. אבל שש בעיטות עונשין לספרינגבוקס מול אחת לניו זילנד. זו המשמעת שעשתה מהנבחרת הזו אגדית לאורך דורות. לא הברק של היריבה היותר אגדית, אבל יסודות. ראגבי נקי מטעויות. נקי במיוחד מטעויות באזורים קריטיים.

יש דרך שלישית להבקיע בראגבי, והיא הדרופ-גול הקשה (בעיטה מדוייקת אבל תוך כדי משחק פתוח). ב-12-7 לדרום אפריקה, בפיגור שחקן לניו זילנד, בתנאים קשים דן קרטר בעט דרופ גול מתוך צפיפות שג׳וני ווילקינסון בשידור תיאר ככמעט בלתי אפשרי לביצוע. דרום אפריקה עדיין הובילה 12-10 אבל מחוג המומנטום שינה כוון.

בתחילת הטורניר היה לי חשד שקרטר משחק קצת בגלל סנטימנטים. הבועט האגדי, בן 33,  הפסיד את השלבים המכריעים של הגביע העולמי הקודם בגלל פציעה. טוב – זה חשד של מי שבאמת לא מבין. הוא מבריק בכל אספקט של המשחק. גם שתי בעיטות ההמרה שלו היו מזהירות. הוא לבדו היה בסופו של דבר ההבדל הקריטי.

כי באפריקה יש אריות. ובסופו של דבר דווקא גאונות הכריעה קרב רצונות בגשם.

תשאר, דני פדרמן, תשאר
בונדסמאניה - שבוע 43

16 Comments

YG 24 באוקטובר 2015

אכן משחק אדיר של קרטר שמגיע לו בצדק רב לקבל את מן אוף דה מאץ.

מסתבר שזו הפעם הראשונה בוורלד קאפ שניו זילנד חוזרת מפיגור לנצחון בשלב הנוק אווטס.

למרות שאני מאוד מבסוט- אי אפשר שלא להעריך את משחק ההקרבה, וההגנתי המדהים של הבוקס.

נצחון 13 ברציפות לאול בלאקס בוורלד קאפ, כמובן שזה שיא חדש..

ברינג און דה אוזיס!

גל ד 24 באוקטובר 2015

מגיע לבוקס הרבה כבוד על התהליך שהם עברו במהלך הטורניר, מקבוצה שהפסידה לניצנים האמיצים, לקבוצה שמגיעה לחצי ונותנת מאבק עיקש לקיוויס. במקום להתפרק, ולהרעיל את חדר ההלבשה, ולבכות לתקשורת, הם התחשלו.

גל ד 24 באוקטובר 2015

הייתי צריך לבדוק את עצמי לפני השליחה, ניצן זו לא המילה שחיפשתי. תפרחות, אני מניח, אבל זה לא נותן את ההקשר הזה של תחילת הפריחה.

גל ד 24 באוקטובר 2015

איזה טורניר, ללקק את האצבעות.

אודי 24 באוקטובר 2015

קצת התאכזבתי בשביל קרטר שפיספס את המשחקים המכריעים לפני 4 שנים. הוא היה מצויין נגד צרפת עם כמה מסירות גדולות. היום הדרופ גול שלו היה פשוט מבריק.

red sox 24 באוקטובר 2015

משחק גדול של קרטר? בהחלט, אבל את המהלך הכי גדול שלו השמטת מהטקסט. חטיפת הכדור עמוק ברד זון של הספרינבוקס שהפכה תוך כמה שניות לטריי ששם את ניו זילנד בעמדת יתרון.
ענק.

Amir A 25 באוקטובר 2015

לא מבין ברוגבי והשאלה שעלתה אצלי (ברצינות אני שואל) אחרי שראיתי את הדרופ גול ביוטיוב היא האם לא כל שוער כדורגל טוב מסוגל לזה?

דורפן 25 באוקטובר 2015

הכדור לא עגול…

Amir A 25 באוקטובר 2015

ורוגבי לא משחקים 90 דקות :-)

… נדמה לי שהיה פעם שוער כדורגל שניסה להפוך לקיקר בפוטבול, לא?

דורפן 25 באוקטובר 2015

טוני מיולה לפנטר

ריצ'י מקאו 25 באוקטובר 2015

מה שרונן אמר. האמת שבועטים מאוד מיומנים בבעיטה הזאת כי כל בעיטת פתיחה אחרי נקודות וכל בעיטת 22 היא דרופ קיק. הבעיה היא לעשות את זה תחת לחץ בזמן משחק וכמו שרונן אמר, הכדור לא עגול וצריך להפיל אותו בדיוק בזוית הנכונה ולבעוט בתזמון הנכון כדי שיצא משהו ולא כדור דרדלה לידיים של היריב. גילוי נאות: כותב שורות אלו בעט מאות דרופ קיקס בחייו, אבל מעולם לא ניסה אפילו דרופ גול בודד. לרוב אין לך אפילו את חלקיק השניה לחשוב על האפשרות הזאת.

גל ד 25 באוקטובר 2015

מעבר לאווירונאוטיקה של הכדור, ברוגבי אין ספיישל טימס. השחקן שבועט הוא לא רק בועט, הוא צריך גם לעשות את כל שאר הדברים שנדרשים משחקן רוגבי.

דורפן 25 באוקטובר 2015

אני דווקא אהבתי את ההצלה שלו עם הרגל של התקפה מתפרצת

ויכסלפיש 25 באוקטובר 2015

לפי ההיגיון: אם דרופ גול היה עניין כל כך פשוט שמתאים לשוערי כדורגל- הוא לא היה עניין נדיר במשחקי גביע עולמי ברמות הגבוהות

Amir A 25 באוקטובר 2015

הבנתי שהוא לא דבר פשוט. מה שלא הבנתי זה למה.

ויכסלפיש 26 באוקטובר 2015

כי למעט שחקנים יש יכולת דיוק מרשימה שהופכת את הניסיון לדרופ גול לרלוונטי, צריך גם לזהות מהר שיש מצב וספייס מתאים לבעיטה כי אחרת הבועט מסתכן בחטיפה של היריב שפורץ קדימה לעבר קו הטריי

Comments closed