ההגיון הפשוט

קנזס סיטי אלופה

kc

בתוך כל התיאוריות הסייברמטריות – שבודאי גם הם משתמשים בהם – הרויאלז עשו משהו פשוט. החלטה כלכלית להשקיע בייצוב משחק ההגנה. איש מחמשת הפיצ׳רים הפותחים של קנזס בעונה הרגילה לא ניצחה יותר מ-13 משחקים ולא הפסיד פחות משמונה. לאיש גם לא היה ERA נמוך משלוש. מספר הקומפליט-גיימז- כשפיצ׳ר זרק את כל המשחק וניצח: שניים. בתוך כל הקרשואים והאריאטאים והבומגרנרים של העולם הם אומרים שזה לא מה שקובע. הם לא מעוניינים בנו-היטרס, ובוואן היטרס, ובERA היסטורי או בקומפלטים למיניהם. זה עולה יותר מדי כסף.

את הכסף שלהם הם שמו בשורה של פיצ׳ים מחליפים וזה מוכיח את עצמו שנה שניה ברציפות. אז הקהל שלהם לא מקבל משחקים קלאסיים של פיצ׳רים אבל החובטים שלהם מקבלים הרבה יותר יציבות. הם לא מגיעים למשחק עם השאננות ״שהיום האייס שלנו על הגבעה״ וגם לא על הלחץ ביום שפיצ׳ר פחות טוב פותח במשחק. וחשוב לציין: הכסף שלהם לא רב, בחצי הנמוך של הליגה.

אתם יודעים – זה לא משהו שמתמטיקאים מטורפים היו צריכים לגלות. זה הרבה יותר קרוב לקומון סנס מאשר לחשבון דיפרנציאלי. וכבר דרש קייסי סטנג׳ל הגדול שאין לו צורך לאדם בעולמנו אלא בשני דברים:

Good friends and good bullpen

נו האדל - סיכום מחזור שמיני
יומן האליפות של הפטס (8) - Next man up!

18 Comments

גיל 2 בנובמבר 2015

קל לנתח את זה בדיעבד אבל אני חושב שהפיצ'רים הפותחים שלהם כן חשובים והERA שלהם נמוך יחסית גם אם לא מבריק. הרי אם הם היו סופגים הרבה נקודות בתחילת כל משחק אז לא משנה כמה הרליף שלך טוב עדיין היית מפסיד.

יש כנראה הרבה דרכים להצליח בליגה וזו אחת מהן אבל לא בהכרח הכי פשוטה או הכרחית. יציבות חשובה להגיע לפלייאוף ושם צריך לשחק יאצי. שנה שעברה האייס ניצח השנה לא,. זה די אקראי.

אורן השני 2 בנובמבר 2015

הפעם אני לא מסכים, כל תוצאה אפשר להסביר עם תיאוריה אחרת, לפעמים זה משהו שחוזר על עצמו (התקפות גדולות שמושתקות ברגע האמת) ולפעמים לא.

באותה מידה אפשר לטעון שבפלייאוף אפשר לנצח כמעט כל משחק עם רוטציה של שני אסים ומגיש שלישי סביר ולהוריד את הלחץ מהבולפן. גם המטס לדעתי דומים יותר לרויאלס מאשר לדודג'רס באפיון כזה (למרות שברטולו קולון יכול להרוס את הטיעון כמעט בעצמו) – אבל אצלם ההגשה התפרקה בכל הרמות ואצל הרויאלס לא. גם ההתקפה הנגדית משפיעה כמובן על איך שהפיצ'ינג שלך נראה.

בקיצור יכול להיות שאתה צודק לפי התוצאה אבל לא חושב שיש פה איזו תיאוריה כוללת מנצחת אלא בעיקר ביצוע נקודתי מוצלח.

דורפן 2 בנובמבר 2015

הרבה תלוי בכסף שלך. אבל אפילו בין העשירים רואים זאת.
אטלנטה בשנות התשעים. היא ממש אספה את כל האסים בחבילה – ולבסוף זכתה באליפות בודדת. היאנקיז אחריהם דווקא לא השקיעו בצורה קיצונית בפיצ׳רים פותחים ולקחו 4 מ-5 .

גיל 2 בנובמבר 2015

אבל זה אולי עניין של מזל. איך אתה מסביר את האינינג התשיעי וכל הניצחונות באקסטרה אינינגס של הצ'יפס בפוסט סיזן? הם אולי רגועים יותר אבל אם כבר זה קשור לאימון ולא בהכרח לרגיעה שהפיצ'רים שלהם טובים.

בוזו 2 בנובמבר 2015

התכוונת רויאלס. הצ'יפס מאומנים ע"י אנדי ריד. לא ינצחו בפוסט סיזן….

גיל 2 בנובמבר 2015

נכון, חבל, דווקא להם יש קהל קנאי וטוב.

Spurs 2 בנובמבר 2015

דורפן זה נקרא שחקני קלאץ

אריאל גרייזס 2 בנובמבר 2015

להסיק איזה שהיא מסקנה על סמך דגימה כל כך קטנה זה בערך לראות קבוצת כדורסל ולהסיק לפיה שכל השחורים גבוהים. אותה שיטה בדיוק שנה שעברה לא הספיקה לקנזס מול אס שתפס פלייאוף. אם דה גרום תופס פלייאוף אז אולי מדברים הפוך עכשיו. והמטס, הם לא הגיעו לוורלד סירייס עם שיטה הפוכה בדיוק?
עניין של להתחבר בדיוק בזמן, זה הכל. שתי הקבוצות קבוצות מצוינות

Spurs 2 בנובמבר 2015

וגם קיבלו נסיון משנה שעברה

אריאל גרייזס 2 בנובמבר 2015

זה לדעתי האלמנט המרכזי. המטס בעיקר שמחו להיות שם, קנזס ידעו מה צריך לעשות

דורפן 2 בנובמבר 2015

רגע רגע… קנזס הצליחה בשנה שעברה. הפסד במשחק שביעי של הגמר עם תקציב מתחת לחציון הוא הצלחה.

אריאל גרייזס 2 בנובמבר 2015

נו, אז גם המטס הצליחו השנה לפי אותו קנה מידה. גם להם יש כלום תקציב והגיעו לוורלד סירייס

יובל 2 בנובמבר 2015

הבולפן של הרויאלס מהשנה מאוד מזכיר לי את זה של האיינג'לס שזכו באליפות ב-2002. גם אז היו שמה פיצ'רים פותחים דיי אלמוניים ובולפן שהיה לייטס-אאוט עם פרנצ'יסקו רודריגז כקלוזר. העובדה שבניגוד לאיינג'לס הם מגיעים לוורלד סיריוס שנתיים רצוף עומדת בהחלט לזכותם. יופי של קבוצה.

נחשון שוחט 2 בנובמבר 2015

פוסט מצוין.

ישנה טעות חוזרת אצל המגיבים, בהיסק מתוך ההיגד "הרויאלס עשו משהו פשוט והגיוני" (כמתואר), להיגד "זה יעבוד בכל קבוצה/בכל סדרה/בכל הקשר טוב מגישות אחרות".

ההצלחה של הרויאלס כאנטי-תיזה (הגיונית) היא תופעה מרתקת. ובשפה הדורפנית זה נשמע טוב עוד יותר.

אגב זה מה שיפה בבייסבול, המשחק עצמו פחות מעניין מהסיפורים והתיאוריות שהוא מייצר, בדיעבד.

Amir A 2 בנובמבר 2015

הרוייאלס הכניסו 40 ריצות בפלייאוף הזה החל מהאינינג ה-8 והלאה. בסיכום האינינג ה-7 והלאה הם ניצחו את היריבות שלהם משהו כמו 51-4.
המסקנה ההגיונית היחידה מהסטטיסטיקה הזו היא שיש אלוהים והשנה היא רצתה שהרויאלס יקחו.

דיזידין 2 בנובמבר 2015

מדברים יותר מדי על הפיצ'רז.
בטח במקרה של הרויאלז הם לא העניין.

רן הנרגן 2 בנובמבר 2015

כשבוחנים את הסגלים של הגינטס בשלוש האליפויות שלהם מבחינים מיד שהבולפאן שלהם היה יציב וחזק באופן חריג גם בהרכב וגם ביכולת ובמקביל הפיצרס הפותחים הלכו ונחלשו מאליפות לאליפות עד כדי כך שבשנה שעברה אייס אחד, בומגארנר, עשה כמעט את כל הנצחונות כאשר הבולפאן וההגנה שומרים על התוצאה באינינגס האחרונים.

השאלה היא מה ילמדו מזה המנגרים בשנים הבאות.

7even 3 בנובמבר 2015

הכל בגלל שקניתי את הכובע שלהם השנה במיאמי.

Comments closed