מה הוא למד?

האם זידאן הפנים את לקחי הגלקטיקוס?

Real Madrid Legends v Inter Forever - Corazon Classic 2014

האמת שמבחינת ריאל מדריד זינאדין זידאן הוא בערך הנסיון הכי כן לגדל מאמן. הוא נמצא במערכת כמה שנים ואימן בכמה רמות. ועכשיו הוא מקבל את התפקיד הראשי. הדבר החשוב כאן הוא שריאל לא לוקחת אדם בגלל שהצליח במקומות אחרים. כי אני לא חושב שיש תפקיד בעולם שמכין אותך לתפקיד בריאל מדריד. בוודאי לא במצב הנוכחי. בו יש סגל פנטסטי. אבל כבר שוער אחד ותואר אחד הלכו בגלל איטיות בתפעול מכונת הפאקס. אני לא מתרשם שיש בריאל מדריד באמת מערכת תומכות.

אני מקווה עבור זידאן שהוא הפנים את הלקחים האמיתיים בתקופתו כשחקן. כשקלוד מקללה הקריטי נזרק לטובת קישור דפנסיבי של גוטי ובקהאם, כי היה צריך למצוא מקום לכל הגלקטיקוס. שהוא עצמו זכה רק באליפות ספרד אחת בחמש שנים למרות ששיתף פעולה עם שלושה זוכי בלון ד׳אור אחרים. זה בנוסף לרוברטו קרלוס וראול.
ויש מי שמתפייט על ״אבל הכדורגל, הו הכדורגל״ ודייויד בקהאם גם צייץ ״זידאן לא אחד שמסתפק בפחות מהטוב ביותר״. אולי בקהאם בלבל בין תקופתו ביונייטד לתקופתו בריאל. ובכן בתקופתו בריאל כשחקן, זידאן הסתפק במשהו רחוק מאד מהטוב ביותר – גם אם זכה עם הקבוצה בגביע אירופה.

התוצאות האמיתיות עם זידאן היו 66 נקודות ו-69 שערים ב-2002 ומקום שלישי.
78 נקודות עם 86 שערים ואליפות ב-2003
70 נקודות ו-72 שערים ומקום רביעי ב-2004.
80 נקודות ו-71 שערים ומקום שני ב-2005.
70 נקודות ו-70 שערים ומקום שני ב-2006.

כלומר רק פעם אחת הקבוצה הבקיע פעמיים במשחק, ובעונות אחרות לא התקרבה לכך. בשלוש עונות מחמש היא סיימה עם שבעים נקודות ומטה. היא נאבקה על האליפות בצורה רצינית אולי בשלוש מהעונות הללו. הליגה הספרדית הייתה מאד שונה אז. ריאל ובארסה עוד לא שדדו את קופת זכויות השידור ובארסה הייתה חלק מהזמן במשבר. במשך תקופה של כ-6-7 שנים היו לה חמש אלופות שונות. אבל הפער בין הסגל של ריאל לקבוצות האחרות, כולל ברצלונה, היה דמיוני. והכשלון יחסית לסגל היה עצום ומוחלט.

זה כמובן לא אומר שזידאן לא מתאים והוא לא האיש הנכון. אנחנו מדברים עכשיו על זידאן המאמן. הוא עשה את המאמצים ללמוד ולהכין את עצמו. אם יהיה אידיאולוג קיצוני כמו קרויף, אז לדרך בה שיחק בהחלט יש משמעות. הוא כן גדל בכמה מערכות מאד מצליחות – כמו בעידן הצרפתי הגדול ביותר מבחינת כשרון. הוא רואה מה עושה ברצלונה. והוא ראה את הטעויות הקשות והיהירות של ריאל.

אני לא אומר את זה סתם לצאת ידי חובה. יוהאן קרויף שיחק פחות או יותר בתקופה הכושלת ביותר בתולדות ברצלונה. כשאימן את הקבוצה תיקן הרבה ממה שראה כלא נכון. זידאן עשוי להיות המתקן הגדול.

*

ולמה שלא נהנה לרגע מהשחקן הכביר הזה:

התכונה החשובה ביותר במאמן
סרטוב - לפני

85 Comments

ניק 5 בינואר 2016

כשזה נשאל על ריאל זה פשוט לא רלוונטי.
מדובר במועדון באמת מפגר (לא כקללה). נעזוב לרגע את הפקסים, מלכתחילה לוקחים מאמן שלא מתאים להם (בניטז) ואז מפטרים אותו בגלל שעשה בדיוק את הדברים שהכל העולם ידע שהוא יעשה.
בסופו של יום בקיץ כשיגיע הרכש הנוצץ החדש ב90 מיליון כנראה שלא זידאן יבחר אותו אלא הנשיא שלו.
וכשהוא יכשל באחת המסגרות (יכשל מבחינת ההנהלה, לא מבחינת האוהד השפוי), הוא יזרק מהר מאוד, לא מאמין שיתנו לו שם יותר מעונה לא מוצלחת אחת.

no propaganda 6 בינואר 2016

בשיחה עם חבר הועלתה ההשערה הבאה:
רצו את זידאן עוד בתחילת העונה אבל קשה למכור מהלך של זידאן במקום אנצ'לוטי. אז לקחו את בניטז כי מצד אחד קל להעיף אותו ומצד שני זידאן במקום בניטז כבר נשמע סביר.

ניק 6 בינואר 2016

זידאן במקום בניטז נשמע סביר מאוד, הבעיה שבניטז במקום אנצלוטי זה גם לא בדיוק נמכר הכי טוב.
אתם סתם נותנים יותר מדי קרדיט לפרז.. הוא פשוט חסוס גיל מעודן…

אגב, אני אישית חושב שבניטז אחלה מאמן, אבל הוא לא מתאים לריאל בעליל.

אופיר 5 בינואר 2016

קרקס נודד, זה מה שזה. ריאל מדריד מועדון כושל (כנגד כל הסיכויים), אבל העיקר יש דסימה (ומקום שלישי בליגה באותה העונה).

ר.בקצה 5 בינואר 2016

היה גם גביע המלך

אמוץ כהן-פז 5 בינואר 2016

כמי שרוצה מאוד בהצלחתו (כל זמן שהיא לא תנגוד את זו של מנצ׳סטר יונייטד…) אינני מצליח לגרש את התחושה שזה הולך להיות פיאסקו עצוב.

גיל 5 בינואר 2016

זה אחד ההילייטס הכי מעניינים שיצא לי לראות, זה מהסרט שצילמו כל נגיעה שלו? יש אחד כזה על סקולס?

כץ 5 בינואר 2016

לדעתי פרס לוקח הימור מטורף ושם את כל הכסף שלו על זידאן וזאת מכורח הנסיבות (צריך להשתיק את ההמון צמא הדם בברנבאו). לדעתי הוא היה מעדיף להביא מאמן יותר מנוסה, לפחות עד סוף העונה. כישלון של זידאן ולא נראה את פרס יותר בריאל. הצלחה של זידאן ופרס יוכתר למלך של מדריד לעוד עשור.

הפרשן 7 בינואר 2016

אין שום הימור פה, ריאל לקחה אליפות אחת בשבע השנים האחרונות, וליגת אלופות אחת בהופעה אחת בגמר.
זידאן לא יעשה הרבה יותר גרוע מזה, בעצם, כל תואר שהוא יביא השנה או בשנה הבאה יהיה בגדר הישג אדיר ובונוס ענק.

תוהה בדרכים 5 בינואר 2016

זה לא מדויק. הסכם השידורים בספרד היה זהה בתקופה שזידאן שיחק בריאל מדריד. ההבדל היה שבאותה תקופה הם לא הפסידו תארים ליריבות הגדולות שלהם אלא לקבוצות כמו לה קורוניה וולנסיה מה שכנראה פחות כאב להם ולא הצדיק שינוי בגישה. כיום ברצלונה זוכה בתארים הללו (גם באירופה) ואפילו אתלטיקו זכתה באליפות לפניהם, גוברת עליהם במפגשים הישירים ומקדימה אותם בטבלה וזה כנראה כואב הרבה יותר, מה שמחייב אותם לבנות קבוצות יותר מאוזנות ויציבות.

ריאל מדריד רק על סגל השחקנים המפלצתי שלהם יכולים לנצח כמעט כל קבוצה, גם בלי מאמן שייתן ערך מוסף סטייל פרגוסון או סימאונה. גם התחזקות של הליגה שהורידה את מספר הנקודות של האלופה, מקרוב למאה ל90-87, עובדת לטובתם מכוון שהיא הגדילה את מרווח הטעות וראינו בשנתיים-שלוש האחרונות פערים של שש נקודות נסגרים די בקלות.
השאלה העיקרית מבחינת זידאן היא האם הוא יכול לעשות את ההבדל במשחקים הגדולים מול המאמנים הגדולים ו / או קבוצות שיש להן כישרון דומה.

תוהה בדרכים 5 בינואר 2016

עוד נקודה היא שברור שבשלב הראשון זידאן יקבל יותר כבוד מבניטז. הקטע שלאורך זמן עדיין ישארו אותן חמש-שש עמדות לשבעה כוכבים , כך שמישהו יצטרך לשבת על הספסל או לא לשחק בעמדה שמוציאה ממנו את המקסימום.
אחד הדברים המצחיקים הוא שרוב הכוכבים (כולל הספרדים) לא אהבו את בנטיס, אבל בייל כן אהב אותו כי הוא נתן לו מקום קבוע בהרכב ועמדה יותר מרכזית. בסופו של דבר זה השיקול.

בני תבורי 5 בינואר 2016

זיזו היקר, אהובי מימי יובנטוס ונבחרת הטריקולור המופלאה שמחקה את הארשת של אני ברזיל אז מגיע לי להיות אלופה, מהפרצוף של גרייזס ועזי דן ועוד בערך שישה מליון ישראלים, שנתן לי כל כך הרבה רגעי אושר, אני מאחל לך במלוא לבי כישלון מהדהד וצורב בכל משחקיך שם במועדון המופלץ הזה, עד שתבין שאין כל קשר לזהות המאמן ולכוכב התורן, כל זמן שפרז שם.
וגם אז, רק עד הקלאסיקו.

אריאל גרייזס 5 בינואר 2016

את הארשת הזאת צריך הרבה יותר מזה כדי למחוק. נגיד, שביעייה.. :-(

אחד 6 בינואר 2016

+100 על האנטי נבחרת ברזיל ו+200 על האנטי ברצלונה

cookie-monster 7 בינואר 2016

ב ד י ו ק

אוזימן 5 בינואר 2016

דורפן, מוזר שאתה נכנס לזה. ריאל של פרס היא לא מקום בה למאמן יש חשיבות או שבה ניתן למדוד באמת את עבודתו. אין מאמן שיהיה האיש הנכון בריאל אפילו אם יזכה בדאבל העונה. נראה את זידאן עוד שנה שנתיים במועדון הבא שלו- ונדע על אמת

יואב 5 בינואר 2016

בהצלחה זיזו לבלבלב

Amir A 5 בינואר 2016

מה שריאל עשו עם זידאן זה לא מה שהיית רוצה שמנצ'סטר יעשו עם גיגס?

איציק 5 בינואר 2016

"בשלוש עונות מחמש היא סיימה עם שבעים נקודות ומטה." לעומת זאת, בארבע עונות היא סיימה עם שבעים נקודות ומעלה. כל זה מתוך חמש עונות. ניסוח בייתי קמעה

דורפן 5 בינואר 2016

לא. כי שבעים נקודות זה מעט מאד. אם הייתי קובע את הרף בשמונים – שנניח הייתה תוצאה טובה בליגה הספרדית של אז – אז זה היה עניין של ניסוח. לקבוצה כמו ריאל כל דבר פחות מ-76 – בכל סוג של ליגה ספרדית – הוא גרוע מאד.

רומן 5 בינואר 2016

הלו הלו עד גוטי!!
השחקן ההכי אנררייטד בהיסטוריה של היקום.
כל דקה שלו על המגרש היתה זהב טהור לא פחות מזידאן.

Ljos 5 בינואר 2016

שחקן מדהים. קוסם ענק. לא קשר אחורי בסגנון מקללה.

ניינר / ווריור 5 בינואר 2016

מועדון רקוב עד היסוד. אין לו הרבה סיכויים להצליח (בתקווה שאני לא עושה פה ניחוס הפוך)

אסף the kop 5 בינואר 2016

הוא יפוטר במהלך 2017.
שקוף.

אריאל גרייזס 5 בינואר 2016

אתה אופטימי, אני לא בטוח שהוא לא פילר עד סוף העונה

קירקגור 6 בינואר 2016

הוא גם לא יהודי

אסף the kop 6 בינואר 2016

כמו שוברים שתיקה

ג'וג'וסיאן 6 בינואר 2016

כמו התורמים של הבית היהודי

אסף the kop 6 בינואר 2016

כל צד מזדהה הנראטיב המתאים לו.
אין לי טענות בנושא לפלסטינאיים ומשת"פיהם היהודים.

Fred the red 6 בינואר 2016

שוברים שתיקה יהודים, לצערך כנראה. ויותר חשוב.. גם אנשים טובים ממך מוסרית עשרות מונים

אסף the kop 6 בינואר 2016

יהודונים. יש הבדל.
רק בראש של סמולן יכול מי שמגונן על פושע להיחשב לאיש מוסרי.

Leonidas 6 בינואר 2016

מילכוד .
היתכן כי חיילים שמגנים על ישובי מתנחלים יחשבו ללא מוסרים..?

אביאל 6 בינואר 2016

ליאונדיס – בשום צורה (משפטית ומוסרית) וגם אם אכן מדובר בשטח כבוש לחלוטין ובסיטואציה יותר ברורה ממה שקורה אצלנו המתיישבים עצמם אינם פושעים, האשמה אם יש כזו היא על הדרג הפוליטי במקרים האלה, בטח ובטח שכל ההתיישבות בשטחים נעשת בחסות ממשלתית.

אסף the kop 6 בינואר 2016

לא מוסריים בדיוק כמו חיילים המגינים על כפרים פלסטינאיים.

קירקגור 6 בינואר 2016

"הידיים ידי אסף, הקול קול שפטל…"

ר.בקצה 6 בינואר 2016

שוברים שתיקה היא סוכנות זרה המופעלת על ידי האיחוד האירופי ורמאללה, ומטרתה איסוף ״עדויות״ מכפישות על צה״ל. כל אזרח ישראלי שאינו עבריין מורשע הוא עילוי מוסרי לעומתם.

Lord Anthony 6 בינואר 2016

שוברים שתיקה עושים עבודת קודש. וכל מי שמשתתף במסע ההכפשה כנגדם נותן את ידו להרס צה"ל כצבא מקצועי ולהרס מדינת ישראל כמדינת דמוקרטית, וכיישות עצמאית בכלל.
כמובן שכל מי שמכפיש את שוברים שתיקה לא איכפת לו מכל זה כי הוא או משתמט גם ככה או מאלו שהיו יותר משמחים לראות את סופה של מדינת ישראל.

ר.בקצה 7 בינואר 2016

גם מפעיליהם באיחוד האירופי ורמאללה חושבים שהם עושים עבודת קודש, וכן שותפיהם מה- bds. כמובן שבראש מעייניהם של המפעילים עומדת דמותו של צה"ל כצבא מקצועי, וחוסנה של מדינת ישראל. כעת, רוץ לספר לעמית דרי וחבריו שהם משתמטים הרוצים בהרס מדינת ישראל, אני סקרן למשמע תשובתם. אצלי בגדוד, אורחא, היית מקבל נגיחה…

Lord Anthony 7 בינואר 2016

אל תעמיד פנים שאתה עושה מילואים, אתה הרי שונא שינאת מוות את מדינת ישראל.
עמית דרי וחבריו לא שייכים למשתמטים, הם שייכים לקטגוריה השנייה: של שונאי ישראל.

ר.בקצה 7 בינואר 2016

אתה מוזמן להשתרך אחריי למילואים בסוף החודש. אם תתנהג יפה אירה אותך מהתותח כמו בקרקס.

Lord Anthony 7 בינואר 2016

מצטער הגרף שלי ל2016 כבר מלא.

אביאל 7 בינואר 2016

לורד – הטיעון שלך נופל כאשר מוציאים את הביקורת מחוץ לישראל. כל עוד הביקורת היתה נשארת בתוך המדינה אין עם זה שום בעיה, אבל ברגע שמתאהבים בחיבוק הדב של האירופאים זה צעד אחד יותר מדי, בטח ובטח שהמימון הוא מימון ממשלתי זר, זו פגיעה ישירה בריבונות ויש שיגידו המשך הקולוניאליזם האירופי באמצעים אחרים.

ר.בקצה 7 בינואר 2016

אם הביקורת הייתה נותרת בתוך ישראל, לא היה ארגון שקוראים לו ״שוברים שתיקה״…

מה אכפת לספונסרים מהאיחוד האירופי ורמאללה מביקורת פנימית? הם רוצים בשר לנגוס בו שיניים.

Lord Anthony 7 בינואר 2016

מה זה משנה איפה הביקורת מושמעת? אם יש דברים לתקן אז מתקנים ולא מתעסקים באיפה מושמעת הביקורת. הכריכה הגיאוגרפית של הביקורת עם תוכנה הוא רק כלי להסיט את הפוקוס מהביקורת עצמה למי שנושא אותה. במקום לטפל בביקורת מטפלים בשליח.

ר.בקצה 7 בינואר 2016

תחי ההיתממות- הסוכנות הזרה שוברים שתיקה מחויבת לאיסוף עדויות מכפישות על צה״ל בידי מפעיליה הזרים. על כך אין ויכוח. מותר להם לשמש כשטינקרים בתשלום, ומותר לנו לכנות אותם בשמם- שטינקרים בתשלום. את ההתחסדות והמעשיות על תיקון החברה הישראלית מבפנים נותיר בחוץ. ברם, על שיתוף הפעולה שלהם עם ה-BDS אין מחילה.

Lord Anthony 7 בינואר 2016

מי שמשתף פעולה עם ה BDS הוא מי שמשאיר את הזירה הבינלאומית רק להם. הטרמינולוגיה של השיעורים שלוחה מתרבות הפשע בהחלט מתאימה לכל שונאי ישראל כמוך שתומכים בהריסת צה "ל כצבא מקצועי.

ר.בקצה 7 בינואר 2016

אתה כלל לא טורח להתייחס לטיעונים שלי.
הסברתי לך ש״שוברים שתיקה״ משתפים פעולה עם ה- BDS בפועל וברצון, למשל עם כנופיה בשם ״לפתוח את רחוב השוהדא״. מתשובתך המוזרה משתמע, שמי שאוסף עדויות שליליות על צה״ל, ומשתתף בפעילויות ה-BDS, למעשה נלחם ב-BDS (?)

Lord Anthony 7 בינואר 2016

אביטל הטיעון שלך נופל כאשר פוסלים פעילות בחו"ל. הרי אם למועצת ישע יש זכות לפעול בחו"ל ולחברי כנסת יש זכות לגייס תרומות בחו"ל למה לאחרים אסור לפעול בחו"ל. זה הרי טיעון חסר בסיס, בייחוד במאה ה 21 כשרות קשה להסתיר מה קורה בעולם.
מעבר לזה אני לא מבין מה ההטפלות למימון על ידי מדינות זרות, ולא למימון של גופים פרטיים. מימון של ממשלות זרות הוא לכל הפחות שקוף וניתן לביקורת, ולא יכול לשמש כלי להלבנת הון לדוגמה, כמו עם גופים פרטיים. ובקשר לחיבוק הדוב של האירופאים יש לי שתי מילים: הורייזון 2020

אביאל 7 בינואר 2016

לורד – ראשית אף אחד לא הופך את אירופה לאויב, יש גורמים שם שבשל אינטרסים פוליטיים צרים חובטים בישראל, זה בקשר להורייזון 2020.
ברור שחשוב איפה הביקורת מושמעת, יש למדינה ריבונות ולאזרחיה יש אחריות, אם אתה רוצה לפתור את הדברים תפתור אותם בתוך המדינה – זה בדיוק מתחבר לתפיסה בקרב השמאל הישראלי שהישועה תגיע מחו״ל, זה יוצא נגד כל תפיסה של ריבונות ומדינה תקנית. האם אתה מדמיין לעצמך פעילים או אפילו חברי קונגרס אמריקאיים, צרפתיים או בריטים שהולכים למדינות אחרות ומציגים בצורה גרועה את המדינות שלהן כדי לקדם אג׳נדות פנימיות ? בטח ובטח שמדובר על גופים שממונים במימון מדינתי זר.
אתה יודע מה הכי מצחיק, אם אתה וחברייך המתנגדים לחוק העמותות היו טורחים לבדוק אם היו מגלים שבמספר מדינות באיחוד האירופאי קיים חוק כזה ויותר מזה, יש מדינות שאסור לגופים לקבל מימון זר מדינתי, אם תרצה רשימה תקבל אחת ביום שני בערב שאני אקבל את כל המידע סופית.

Lord Anthony 7 בינואר 2016

אין לי שום התנגדות לחוק העמותות, ואני לא יודע מאיפה אתה שואב את זה. ההתנגדות היחידה שלי לחוק הוא ההתעלמות מתרומות של אנשים פרטיים. ההתייחסות הדואליות הזאת לכסף ותרומות היא אופיינית מאוד לימין בארץ, איכפת לו מאיפה מגיע הכסף רק כשהוא מגיע לאחרים, מבחינת הימין הוא יכול להיות ממומן כולו על ידי סוחרי סמים כל עוד זה משרת את האידאולוגיה שלו, כנ"ל לגבי האיחוד האירופי, כשנכנסים ממנו מחליפים תקציבי מו"פ שנוח לממשלה לא להשקיע אותם אז זה בסדר אבל כשחס וחלילה הם משמשים למטרות שלא עומדות בקנה אחד עם הצרכים המידיים שלהם פתאום הם פסולים. ככלל מדינה שנגמרת על סיוע זר ופוליטיקאים שנשמעים על כספים זרים, אל להם לברור איזה מטרה היא לגיטימית ואיזו לא, זאת עסקת חבילה, אם המימון לעמותות החברה האזרחית לא מוצא חן בעיניך הוא גם לסרב למימון המחקר במסגרת הורייזון 2020.
גם הטענות לגבי כיבוד הכביסה המלוכלכת בחוץ הן התממות במקרה הטוב, הרי כשרוצים רשמיים וצה"ל הוא הבולט שבהם הופכים את אי אמירת האמת לתרבות ארגונית אי אפשר להתהדר בטענות של חקירה פנימית. אם הייתה אפשרות להטיח ביקורת והיא גם הייתה זוכה להתייחסות הטענה הזאת הייתה יכולה להחזיק מים, במצב הנוכחי זה שוב ניסיון נואל להתחמק מהתמודדות עם הטענות.

Lord Anthony 7 בינואר 2016

שנגמרת =שנסמכת
שנשמעים=שנשענים

Trailblazer 7 בינואר 2016

אבל מה חטא זידאן שהפכתם את הפוסט עליו להתנצחות הפוליטית המשמימה הקבועה?

אלון 5 בינואר 2016

פרס הוא המודל של כבירי

צור שפי 6 בינואר 2016

אאוץ'

דיזידין 5 בינואר 2016

למה להקשות?
אני כל כך אוהב את זידאן וכל כך לא סובל את ריאל.

אוהד נ. 5 בינואר 2016

אמר את זה יפה היום בבוקר ברדיו עיתונאי של העיתון אס לשומעים קטלונים:
יש לי חדשות טובות וחדשות רעות. החדשות הרעות הן שבניטז הולך הביתה. החדשות הטובות הן שפלורנטינו נשאר…….

אופיר 5 בינואר 2016

הפוך?

דניאל אחר 6 בינואר 2016

לא הפוך לשומעים קטלונים

אופיר 6 בינואר 2016

אוי, פאדיחה…

משיח 5 בינואר 2016

מתפלא על דעות המגיבים מעלי, שידוך מתוכנן שיצא לפועל ונראה מתאים מאוד ושיחזיק הרבה זמן (במונחי מאמן בריאל..)

Kirma Der Faux 6 בינואר 2016

מתי קרה שקבוצה פיטרה מאמן או החליפה מאמן במהלך עונה וזכתה באליפות?

יואב 6 בינואר 2016

ביתר את ארדילס. מזרחי לקח אליפות.

אריאל גרייזס 6 בינואר 2016

צ'לסי לקחה אליפות אירופה

Zak 6 בינואר 2016

הגול הנהדר מול לה קורוניה במשחק פנטסטי של שני הצדדים. הזכרון האהוב עלי אישית מהתקופה שלו במדריד

https://www.youtube.com/watch?v=-tO_3E79zVs

ארז (דא יונג) 6 בינואר 2016

פלורנטינו הוא הרי כמו ברלוסקוני בתקופותיו הגרועות ביותר במילאן – חושב שהוא יודע יותר טוב מכולם.

הוא מנחית שחקנים, הוא לוחץ על המאמן לשתף שחקנים "שלו" ולא נותן חופש מקצועי (אם כי הוא מצניע את זה יותר מאשר ברלוסקוני בתקופתו). הוא כבר עשה את זה לזידאן עם אודגארד ואני לא רואה שום סיבה שהוא לא ימשיך לעשות את זה גם עכשיו – במיוחד לאור העובדה שזיזו "חייב" לו את המינוי.
השינוי של זיזו פחות רלוונטי, השינוי היותר חשוב הוא רק אם יווצר מצב בו פלורנטינו יבין שיש סיכוי ריאלי לכך שיודח אם גם זיזו ייכשל ובעקבות זאת יפסיק להתערב מקצועית.

אני מאד בספק אם זה יקרה (וגם מאד בספק אם יש סיכוי שפלורנטינו יוחלף בעתיד הקרוב).

S&M 6 בינואר 2016

זידאן יעשה בריאל בדיוק מה שעשה בתור שחקן. כדורגל של נגיעה מהירה על מגרש פתוח. ועם שני הסילונים שיש לו מקדימה, ריאל תהיה מפלצתית.
הקהל יהיה יותר סבלני איתו, כי יניחו שהוא צריך זמן למידה. אז כבר יש לו חצי שנה חסד, וזה נצח במושגי ריאל.

ההימור שלי: הוא יצליח ויהיה מאמן ענק. גם בגלל שהיה שחקן אינטליגנט בצורה יוצאת דופן, ובעיקר בגלל האופי והאישיות. יש בו את העוצמות השקטות האלה, שמדי פעם אתה רואה אותן כשהן מתפוצצות (מטראצי). לדעתי, תהיה לו הצלחה כמו של סימיאונה.

ק. 6 בינואר 2016

יכול להיות, אבל השאלה גם איך יאמן את החצי השני של משחק הכדורגל (משחק הגנה קבוצתי, סגירות, לחץ, קישור אחורי וכו')

ק. 6 בינואר 2016

או בהמשך להשוואה לתקופה שלו בריאל כשחקן שבפוסט – השאלה היא לא רק אם ידאג לצד של ה"זידאנס" ברגעים הטובים שלהם אלא גם אם יתקן את הצד של ה"פאבונס"

אביאל 6 בינואר 2016

השחקן האהוב עלי בכל הזמנים, אבל לצערי בריאל זה בלתי אפשרי, אני מקווה לטעות ובגדול.
פרס צריך ללכת לבית רק בגלל שהוא מינה את בניטז למרות שזה היה ברור מהרגע הראשון שזה פשוט לא מתאים לריאל.

אחד 6 בינואר 2016

אתה קורא לתקופה שלו בריאל כישלון, אבל אני מתגעגע לתקופה שזוכי הבלון ד'אור עוד היו אנושיים ואפשר עוד היה לקחת מהם תארים.

זינק 6 בינואר 2016

אם זיזו יצליח להעביר אפילו 50% מהדרך שבה הוא שיחק, לדרך שבה ריאל משחקת זה הולך להיות מענג.
למרות תיעוב של שנים למפלצת הלבנה, החיבה העזה לאיש גורמת לי לרצות בהצלחת ריאל בתקופתו (וכבר יש לי בחילה…).

-גיסנו- 6 בינואר 2016

לא יודע להסביר את זה, אבל יש לי תחושה שזידאן לא יהיה מאמן טוב. לא בריאל ולא במקומות אחרים.
על פניו יש לו את כל הנתונים להיות מאמן גדול.
אבל לא נראה לי שיש לו איזשהו שמץ של כריזמה.

רוצ'ו 6 בינואר 2016

צודק גיסנו.
ועוד דבר, בריאל שאני זוכר, לא היו "מאמנים" מאז דל בוסקה. רק כאלה שיכולים להסתדר עם שחקנים וכאלה שלא הסתדרו.

מיקיג' 6 בינואר 2016

מעטים שחקני העל שהפכו למאמנים גדולים בספורט קבוצתי. הם לעולם לא ידעו לנהל שחקנים שאינם גאונים כמוהם.

no propaganda 6 בינואר 2016

טוב יש הרבה יותר שחקני על ממאמני על, אני מהמר על יחס של 1:11 לפחות.
אבל יש כמה דוגמאות כמו בקנבאואר, היינקס, דלגליש

ק. 6 בינואר 2016

קרויף
פפ (למרות שהוא היה שחקן טוב אבל לא שחקן על

פאקו 6 בינואר 2016

רייקארד, אנצ'לוטי.

no propaganda 6 בינואר 2016

קשה לאמר שרייקארד הוא לא מאמן על, הייתה לו הצלחה עם בארסה אבל מאז הוא די כושל.

no propaganda 6 בינואר 2016

*קשה לאמר שרייקארד הוא מאמן על

מיקיג' 6 בינואר 2016

א. אמרתי מעטים, לא שאין.
ב. שחקני על זה אצלי זה סדרי גודל של קרויף בקנבאואר מראדונה וזידאן, לא רייקארד. לא פפ. כן ואן בסטן. דלגליש אפשר להתווכח על היותו מאמן גדול. בפוטבול דה סיים, NBA דה סיים. לא תמצאו כמעט.

-גיסנו- 6 בינואר 2016

נראה לי שחלק מזה הוא שכמעט כל מי שאנחנו מחשיבים לשחקן על הוא שחקן התקפי. לא יודע את האחוז המדוייק אבל אני חושב שרוב שחקני העבר שהפכו למאמנים מוצלחים היו בעיקר קשרים אחוריים (למשל קאפלו, אנצ'לוטי, דשאן, פפ, פאולו סוזה ;) וכו').

אמוץ כהן-פז 6 בינואר 2016

אכן.
הכוכב לא ממש מבין מה קורה ב׳חדר המכונות׳ וחושב שכל הטוב הזה נובע מכשרונו בלבד.

martzianno 6 בינואר 2016

זין, אז אני צריך לאהוב את ריאל עכשיו?
(חולה על זיזו, מלך מלכי המלכים!)

אריק י. 8 בינואר 2016

אין לי מושג למה (זה שווה מחקר מקיף) אבל ההיסטוריה מראה ששחקנים גאונים ומבריקים הופכים למאמנים אפורים וכושלים. ואילו שחקנים אפורים שהיו 'פועלים שחורים' בתוך המגרש, הופכים לגאונים ולמבריקים על הקווים(כמובן שלא כולם, אבל רוב המאמנים המצליחים היו שחקנים מאוד אפורים).

Comments closed