צריך לקוות שהם האחרונים מסוגם

תתפלאו, גיא אסולין ובן שהר לא הפכו לכוכבים בברצלונה וצ׳לסי

masia
לה מאסיה. מקום מאד מומלץ לילדים ספרדים

אני די שמח על כך שגיא אסולין סוף סוף מצא קבוצה מתאימה לו – הפועל תל אביב. כמו גם בן שהר בהפועל באר שבע. כמו שאני שמח עבור ניר מנצור שנמצא כמדומני באיה נאפה בקפריסין. אלו שלושת השחקנים הישראלים שכביכול הדהימו את המומחים בקבוצות הצעירות של ברצלונה וצ׳לסי וריאל מדריד. אני מקווה שהמהלך הזה יקדם את הקריירה שלהם למצב בו אולי יתרמו לנבחרת ישראל.

ציניות?

אני שמח שהם מתפרנסים מכדורגל, כי אני לא בנאדם רע. אבל אני קצת שמח שהם לא הצלחה ענקית. כי המהלך הזה של לקיחת ילדים למדינה אחרת כדי להפוך אותם לכוכבי כדורגל הוא פארסה מוחלטת. הוא תופעה נלווית כמובן לסיפור ליונל מסי. סיפור שהעיוורים משמיטים ממנו פרטים קריטיים חשובים. למשל העובדה שלמסי הייתה משפחה בקטלוניה. שמסי נחשב אחד הילדים הכי מדהימים שאי פעם נראו בארגנטינה – שהיא מקום בו בכל זאת ראו שחקן טוב או שניים. וגם סיפור מסי, אם מציגים בפניכם את העובדות של שנת 1999 או 2000 כשהכל התרחש, הוא סיפור שבמצב דברים תקין לא אמור להתרחש.

האם זה שיפר דרמטית את סיכוייו של מסי? יכול להיות. בדיעבד זה עבד נפלא – עם קבוצה שהבשילה איתו.  אבל ארגנטינה גידלה כמה וכמה שחקנים בסביבתו של מסי. אז אפשר גם להניח שאם היה נשאר בארגנטינה סיכוי טוב שבכל זאת היה מטובי השחקנים בעולם.

מלבד מקרה מסי אני מתרשם שמחלקת הנוער של ברצלונה אולי מביאה ילדים מכל העולם אבל מצליחה עם ילדים עם תכונה מאד מסויימת. הם ילדים ספרדים. יש להם דרכון ספרדי, האם מדברים ספרדית, הם אוהבים לצפות בתכניות בטלוויזיה הספרדית, הילדה שהם מחבבים בכיתה היא ספרדית  והחברים שלהם ספרדים. ילדים שההצטרפות לברצלונה היא חלק מהילדות הנורמלית שלהם. ואם מסי הוא השחקן הטוב בעולם יש לציין שכל השחקנים הגדולים האחרים בדורנו – מולר, סוארז, רונאלדו, ניימר, לבנדובסקי – לא הועברו בילדותם למדינה אחרת. האמת היא שקשה לי לחשוב על איזשהו סיפור דומה לזה של מסי. אולי ילדים אפריקאים שבאמת נמצאים במדינות בהן הילדות אינה מוגנת כל כך.  אני יודע למשל שאנטוני מרשיאל – יברך אותו אלוהים ונקווה שיהפוך לגדול כמו אלו – נבחן במנצ׳סטר סיטי בגיל 13 אבל משפחתו הגדירה מעבר לאנגליה כשטות מוחלטת. אנשים חכמים.

ובהקשר הישראלי: במקום שהעיתונאים יכרכרו ורשויות הבטחון והמחוקקים יעשו סיבובים באוויר כדי שלא יאלצו לשרת בצה״ל – עדיף היה שרשויות הרווחה היו מתערבות בסיפור המופרך הזה.  טוב לדעת שהמעבר המתוקשר וההזוי לברצלונה (או צ׳לסי או ריאל מדריד) – עם כל הפארסה של הפטור משירות צבאי והזימון לנבחרת (כדי שספרד לא תגנוב את אסולין. כן, כן – אני לא צוחק אתכם) הסתיים כך. כלומר הם שחקנים פחות משמעותים באירופה מתומר חמד או ניר ביטון.

כמו שצריך להיות.

 

 השתתפות במימון דה באזר

הכי הכי - סיכום עונת 2015 (וגם - הימורי פלייאוף)
פנטזי אולסטאר: רג'י ושריל מול קנדס ואנתוני

123 Comments

אמיתי 6 בינואר 2016

מסכים שזאת תופעה די דוחה ואפילו הייתי אומר
לא רצויה לדעתי אבל יש דוגמאות רבות לספורטאים
שעברו בגיליים צעירים מאד מדינה והצליחו מאד וסביר
להניח שאף יותר מאם היו נותרים בארץ המוצא.
בטניס שארפובה בגיל 7 ואפילו פדרר תיאר את המעבר
לקאנטון אחר בגיל 14 כמשהו טראומטי.

דורפן 6 בינואר 2016

בטניס יש דוגמאות. בטניס יש גם הכי הרבה מקרים של ילדות שנשרפות מנטלית אחר כך. מעבר של ילד שוויצרי לקנטון אחר בשוויץ זה צעד סביר לחלוטין בגיל 14.

אמיתי 6 בינואר 2016

פדרר מספר שהיה קשה…אבל נראה לי שהנקודה היא שמעבר
בגיל צעיר למוקד ידע שיודע לטפח כישרון לעיתים מוכיח את עצמו
אבל ההשפעה של התהליך על הבנאדם וההשלכות היותר גדולות
הם לא תמיד צפויות. או חיוביות

שי 6 בינואר 2016

אפשר להזכיר גם את בניון, שחזר לארץ מהולנד והתקדם אחר כך לקריירה הבינ"ל כנראה הכי מרשימה שהייתה לכדורגלן ישראלי.

גיל 6 בינואר 2016

היא לא הכי מרשימה. לפחות רביבו ורוזנטל עשו קריירות מרשימות יותר.

שי 6 בינואר 2016

רביבו היה ההתלבטות שלי. רוזנטל אולי הגיע לאיזשהו שיא גבוה יותר באליפות עם ליברפול, אבל לפחות באנגליה לא התעלה על בניון. והאמת שאני צעיר מכדי לדעת כמה שווה ההצלחה שלו בבלגיה…

אריאל גרייזס 6 בינואר 2016

בניון שיחק בליברפול, צ'לסי וארסנל, אין מישהו שמתקרב לרזומה שלו. מה רביבו עשה, שיחק בקבוצת אמצע טבלה בספרד? הוא לא שיחק בליגת האלופות בכלל. איפה זה ואיפה בניון ששם שלושער בליגת האלופןת וגול ניצחון בברנביאו.

שי 6 בינואר 2016

רביבו היה שחקן השנה בטורקיה, אני פשוט לא חושב שבניון היה מצליח להשיג את זה.

רומן 7 בינואר 2016

הליגה בטורקיה אי אי אי..
נו באמת..
היא בטח לא יותר חזקה מהליגה הרוסית ונאתכו נבחר לזר המצטיין, אז זה הופך אותו ללגיונר הגדול אי פעם??
הזוים אתם, קודם כל מעל הכל מעל כולם בלי מתחרים ובהפרש עצום עומד לבדו אייל ברקוביץ', אחרי זה הרחק הרחק מאחור רוני רוזנטל יחד עם יוסי בניון ואחרי זה כל השאר, כשגם תומר חמד מקדים את רביבו שבקושי בעשיריה

מאנו 7 בינואר 2016

נראה לי שההזיה היא איתך דווקא.
אם שופטים לפי קריירה ולא לפי "מי היה שחקן יותר טוב", אז אין ספק בכלל שלבניון הייתה את הקריירה הטובה ביותר, בפער עצום. אחריו רוזנטל, רביבו וברקוביץ'. ברקוביץ' שיחק בקבוצות שוליות ביותר, וגם הציג כדורגל גדול ללא ספק, מבחינת "קריירה" הוא הרחק מאחור.

צור שפי 7 בינואר 2016

+1 למאנו

אלון 6 בינואר 2016

בעיקרון אני מסכים איתך שיוסי עשה את הקריירה. הכי מצליחה אבל רביבו מקום שני.
הוא לקח אליפות ועלה לליגת האלופות (הישראלי הראשון שכבש שם) עם פנרבחצה והיה אחד הכוכבים הכי גדולים בטורקיה במשך שנתיים.

אבל כן יוסי עשה קריירה הכי גדולה בלי תחרות בכלל.

אריק 6 בינואר 2016

איך אתם תמיד נכנסים לויכוחים חסרי הטעם האלו?
הנקודה שיכול להיות שאם היה נשאר האייאקס ולא חוזר למירית ולחריימה אולי לא היה מגיע לאן שהגיע. וזאת נקודה מעניינת.

אריאל גרייזס 6 בינואר 2016

נראה לי שהוא הגיע הכי רחוק שהוא היה יכול להגיע. כשרון גדול, שיחק בקבוצות גדולות אבל קצת חלש פיזית עם בעיטה לא הכי חזקה, עוד שנתיים באייאקס לא היו משנות הרבה

ירוק 7 בינואר 2016

אריאל – נדמה לי שהנקודה של אריק היתה הפוכה, שאם היה נשאר באייאקס במקום לחזור לארץ, יכול להיות שהיה גומר כמו גיא אסולין (בהקצנה).

דורפן 6 בינואר 2016

אני זוכר את התכנית שעשו עליו. זה שחזר לארץ הציל את המשפחה שלו וזה צעד גדול קדימה בדרך להצלחה. באייאקס גדלו
גם שחקנים פחות טובים ממנו.

גיל 6 בינואר 2016

זהו, שהוא שיחק שם אבל לא כל הזמן ולא היה כזה משמעותי בקבוצות הללו מעבר לכמה הבלחות. רביבו ורוזנטל אשכרה חתומים על הישגים עם הקבוצות שלהם שהם היו המובילים. גם אוחנה היה כזה אבל מעט יחסית זמן.

גיל 6 בינואר 2016

ואגב, רביבו שיחק בקבוצות חזקות מאוד וכשהליגה בספרד הייתה מאוד תחרותית. בניון היה שחקן משני לחלוטין גם אם כבש בבירנבאו. אני לא מבין איך אפשר לחשוב שהוא עשה קריירה גדולה יותר. זה כמו לומר שלגרנט יש קריירה אדירה כי הוא אימן בצ'לסי.

איתן 6 בינואר 2016

+1 לגיל בלברפול שראיתי המון משחקים שלמים שלהם עם בניון ,תמיד נראה שבניון לא בא לקבל כדור ויש לו WORK RATE נמוך,כאילו הוא לא היה חלק מהקבוצה

לגבי רביבו העניין שונה הליגה בזמנו הייתה מאוד תחרותית היו לידו בסלטה את מקללה קרפין סילבה סלגדו ורביבו עשה שם דברים מאוד יפים,בשלב מסויים הוא היה אפילו מקושר למעבר לבארסה של ואן חאל, טוב נו לפחות את רביבו הוא לא הצליח להרוס.
מצד אחד לדעתי היום זה פשוט פשע לעקור ילד מהסביבה בה הוא גדל רק בשביל פוטנציאל, גם עומר פרץ ובוזגלו היו באקדמיות בצרפת ואלה שני שחקנים שבשיאם לא שווים אפילו חימום ספסל לקבוצת תחתית מהליגה הצרפתית.
מצד שני יש יתרון במעבר לאקדמיות בחו"ל אין מה להשוות את המקצועיות של הצוות האימון והמתקנים, שם אין מקורבים ועסקונה כמו בארץ כל שחקן צריך להוכיח את עצמו,ולא דופקים לאפה אחרי אימון וסיגריה אחרי

בלייק 7 בינואר 2016

אל תשכח גם את אלכסנדר מוסטובוי הגדול

חומוס 8 בינואר 2016

מה עם פנב? היה אמנם גמלוני ומגושם, אבל עשה את העבודה והוא חתיכת נוסטלגיה.

matipool 7 בינואר 2016

בניון נתן עונה אחת באמת גדולה באנגליה – עונת 2008/2009 עם ליברפול כשבשלב די מוקדם באותה עונה הוא הפך משחקן ספסל לשחקן הרכב באגף שמאל ( הדיח את ריירה מההרכב והועדף גם על פני באבל שהגיע איתו באותו יום לליברפול כהחתמה הרבה יותר גדולה ממנו ) והפך לשחקן לגיטימי ומשמעותי בקבוצה נפלאה שכללה את סטיבי וטורס בשיאם , אלונסו , מסצ'ארנו וקאוט באגף המקביל ( לפעמים בניון וקאוט היה מחליפים צדדים במהלך המשחקים לבלבל את היריב ) ועשתה עונה מצוינת בליגה ( כמעט אליפות ) והפסד לצ'לסי ברבע גמר ליגת האלופות .
אני זוכר שבאותה תקופה הייתי נכנס לאתרי אוהדי ליברפול באנגליה ואנשים חלקו לו מחמאות בטירוף .

רוג'רס אהרון 7 בינואר 2016

רביבו השחקן הישראלי הראשון שכבש בליגת האלופות. במדי פנרבחצ'ה נגד לברקוזן.

משה אהרון 7 בינואר 2016

הוא שיחק יחד עם פנרבחצ'ה והיה לשחקן הישראלי הראשון בליגת האלופות כמודמני. אני עדיין חושב שלבניון רזומה טוב יותר מלכל שחקן ישראלי אחר

רומן 6 בינואר 2016

רביבו??? שחקן ספסל בקבוצת מרכז טבלה בליגה קיקיונית, הכי אוברייטד בהיסטוריה, מטריף אותי לשמוע שאנשים בכלל מעיזים להשוות את הפלופ הזה לקריירה של בניון וכל זה בלי להזכיר את הגדול שבגדולי הלגיונרים שלנו, הקוסם שכבש את הממלכה, אייל ברקובוץ הגאון.
אוי כמה שהתעצבנתי עכשיו

גיל 6 בינואר 2016

חשבתי שמסי הוא הכי אוברייטד, אז כנראה שהתקדמנו קצת :-)

רומן 7 בינואר 2016

מדהים שאתה עוד מנסה להתנשא אחרי שהעזת לציין את רביבו בתור ה לגיוניר שלנו בלי להזכיר את ברקו.

גיל 7 בינואר 2016

כן, ברקו שלא השיג כלום בחו"ל ונדד בין 5 קבוצות אחרי שלא הסתדר באף אחת מהן ובעיקר זכור על הבעיטה שקיבל מהארטסון.

רומן 7 בינואר 2016

זכור לך אולי.. הוא כיכב בפרמייר ליג, לא באיזה ליגה זוטרה בטורקיה או בספרד או לא יודע איפה.
כנס עכשיו ליוטיוב וחפש את אייל בסטהמפטון, בווסטהאם, בסיטי אפילו בפורטסמוט, איזה ראיית משחק, איזה קצב, איזה טאץ', עקבים, מסירות בין 2, כל פעם כשהכדור אצלו ברגל יש מצב מסוכן, לא רק שהוא הישראלי הגדול בכל הזמנים, בזמנו הוא היה אחד הטובים בעולם

גיל 7 בינואר 2016

כיכב? איפה בדיוק? מה הוא עשה בליגה האנגלית? הוביל איזו קבוצה להישג יוצא דופן? נבחר לשחקן המצטיין בעונה? אכן, ידע להעביר בין הרגליים מצוין.

שגיא 7 בינואר 2016

נכנס לטופ 10 של המבשלים פר דקה בפרמייר ליג לדורותיה. עבר שמות גדולים כמו בקאהם וגיגס.

גיל 7 בינואר 2016

זו סטטיסטיקה שלא אומרת הרבה כי הוא שיחק שם יחסית מעט. אתה לא יכול להשוות מי ששיחק פחות מ200 משחקים למי ששיחק 672.

ניק 7 בינואר 2016

שגיא,
אתה יודע שיעקובו הבקיע יותר גולים באנגליה מרונדלו וברקאמפ?
יש סטטיסטיקות שלא שוות הרבה.

רומן 7 בינואר 2016

ניק, זה כי יעקובו שחקן ענק. בלח קשר סטטיסטיקות לא שוות הרבה.

מאנו 7 בינואר 2016

אדוני, אתה הוזה. חכה לסוף ההשפעה של מה שלא לקחת, ותשוב אלינו במיטבך.
צ'או

ירוק 7 בינואר 2016

רומן – מה יהיה איתך תגיד?

אני גדול אוהבי אייל ואני חושב שהוא היה שחקן מדהים. אין ספק שמבחינת כדורגל הוא נתן הופעות נפלאות, והוא שחקן יותר טוב בהרבה מרביבו אם הייתי עורך רשימה לא לפי קריירה אלא לפי "מי הכי טוב". אבל להגיד שרביבו היה שחקן ספסל בקבוצת מרכז טבלה בליגה קיקיונית… נו באמת. אני זוכר משחק אחרי משחק שהוא היה אחד הכוכבים בקבוצה עם שמות שהגיעו אחר כך לקבוצות ענקיות. וזה היה כשהליגה הספרדית היתה הרבה יותר תחרותית מהיום. והם גם לא היו מרכז טבלה.

ההצהרה הזו מקבלת מקום של כבוד בין ההצהרות ההזויות שלך ביחד עם "מסי אוברייטד" ו"רוני לוי מאמן מעולה".

חומוס 8 בינואר 2016

בראיון בערוץ הספורט דאז, שאלו את אוהדי ווסטהאם מה הם חושבים על בניון וברקוביץ. הם ענו: ״בניון מצויין, אבל ברקוביץ׳ הוא אלוהים״. זה אומר משהו לא…

אלון 7 בינואר 2016

אחד המוסרים הטובים בעולם

-גיסנו- 7 בינואר 2016

אף ישראלי לא שיחק בדינמו קייב מעולם, משמע כל הישראלים כשלון ושבצ'נקו הוא הצדק

רומן 7 בינואר 2016

אתה ממש מצחיק

-גיסנו- 7 בינואר 2016

אתה יודע, בסה"כ ממשיך את הקו שלך

ק. 7 בינואר 2016

בשיאו ברקוביץ' היה מנהל משחק מעולה עם השפעה גדולה על המשחק. אבל בשבע שנים האחרונות שלו בחו"ל לא היו לו 2 משחקים רצופים של 90 דקות (מוזמן לבדוק, אולי תתקן אותי פעם אחת).
שחקן הרכב בקבוצת טופ 4 בליגה האנגלית (שעוד הייתה איכותית ביחס ליבשת) וקבוצה משמעותית בצ'מפיונס זה בעיני הרבה יותר משמעותי, בלי קשר לשלושער בצ'מפיונס או לגול בברנבאו. בסטנדר הוא היה אחד השחקנים הטובים ביותר. גם רביבו 3 שנים כשחקן משמעותי בהרכב מעולה של סלטה בקבוצת טופ 4 בספרד (שכנראה אז הייתה הטובה והתחרותית ביותר) זה משמעותי יותר.

איתן 7 בינואר 2016

לדעתי שחקנים מהסוג של ברקוביץ תוקעים היום את משחק של הקבוצה שלהם,ברקוביץ הוא שחקן דומה לריקלמה הארגנטינאי ברגע שסוגרים אותו טוב, אז כל הקבוצה שהתרגלה שהכל עובר דרך הפליימייקר מנוטרלת.

במחשבה שנייה ברקוביץ יותר טוב מרביבו ,רביבו יותר טוב מבניון.
שדיברתם על סוגי ליגות,זה לא תמיד אומר הרבה,טל בנין שיחק באיטליה, וחוץ מבעיטה חזקה לא הייתה לו שום טכניקה ככה זכור לי

רומן 7 בינואר 2016

ברקוביץ' זה ממש לא ריקלמה, ברקוביץ' זה לוקה מודריץ'.
ברקו למרות שהיום הוא שמן, היה קל רגליים, נייד עם תנועה בלתי פוסקת

ק. 7 בינואר 2016

לוקה מודריץ' עושה הרבה הגנה. ברקו, איך נאמר…

אריק 6 בינואר 2016

לגמרי. למרות שבמקרים עליהם מדובר דובר באמת בשחקנים בינוניים מאוד. לא משנה היכן היו גדלים.
אם אקח זאת למחוזות מוכרים, שאני יכול באמת להעריך יכולת נדמה לי שפוגבה רפאל פאביו ופוסיבון למשל הגיעו כל אחד לאן שהכשרון שלו הביא אותו וזה לא כל כך הפריע המעבר הזה. אם כי כאן מדובר על גיל 16.

no propaganda 7 בינואר 2016

גם בן סהר עבר בגיל 16 למיטב זכרוני

גיל 6 בינואר 2016

אבל מה עושים אם המדינה מפגרת מבחינה ספורטיבית? הרי אתה כל הזמן אומר שאם כספי היה גדל בסרביה הוא היה שחקן גדול יותר. אז האם שחקן אשם שאין מאמנים או מתקנים טובים במדינה שלו?

דורפן 6 בינואר 2016

אם היה נולד סרבי- לא אם היה נשלח לשם בגיל 12 כשהעתיד הכלכלי של המשפחה שלו על הגב שלו. מה עושים? מבינים שאם נולדת בישראל – הדרך שלך היא לעשות את זה דרך ישראל. רביבו היה קרוב להגיע לברצלונה.

שי 6 בינואר 2016

הזכרת לי את דודו אוואט, שדחה הצעות מברצלונה כי לא רצה להיות שוער מחליף. הוא קיבל את הבמה המרכזית בישראל בגיל צעיר והייתה לו קריירה מעולה.

יוחאי שטנצלר 6 בינואר 2016

משפט אחרון על קריירות בחו"ל ומי יותר גדול – בניון עשה קריירה הכי מרשימה אבל נהנה מעידן שבו למועדונים יש סגלים עמוקים יותר וכמובן הדרכון האירופאי אשר היה חסר לרביבו ואיתו היה מגיע לברצלונה. ועדיין – גם כשהוא כבר מעבר לשיא באו מוריניו וונגר ואמרו שהם רוצים אותו בקבוצה שלהם.

S&M 6 בינואר 2016

בניון לא עשה קריירה, הוא עשה חוזים בקבוצות גדולות, לא היה מרכזי, ולא הותיר חותם באף אחת מהן.

רביבו לעומת זאת עשה קריירה כשחקן מרכזי, והוא לא איש עני.

גיל 6 בינואר 2016

בדיוק. זה אמנם יפה לחתום בצ'לסי או ליברפול אבל מישהו יזכור אותו עוד 5 שנים? את רביבו, רוזנטל ואוחנה יזכרו בקבוצות לתמיד.

גיל 6 בינואר 2016

ואם העתיד לא על הגב שלו? נניח שחקן כדורסל ישראלי מוכשר הולך לשחק בתיכונים בארה"ב, זה כזה רע? ברור לי שיש גם ניצול אבל לא כל מקרה הוא כזה ואני חושב שבגיל מסוים לנער יש זכות לומר מה הוא רוצה לעשות וגם לנסוע לחו"ל זו חוויה, גם אם לא תוביל לקריירה גדולה.

גיא 6 בינואר 2016

ניר מנצור משחק בהפועל ירושלים, מתחתית הליגה הלאומית

גיל שלי 6 בינואר 2016

זה מזכיר לי שגם שחר גורדון נסע לשחק בתיכון בארצות הברית, לא עזר לו להגיע לרמה של תנחום כהן מינץ

גיל 6 בינואר 2016

ואז מה? האם רק בגלל שהוא לא הגיע לרמה X זה כישלון? מה עם החוויה האישית שהוא לא ישכח כל החיים?

S&M 6 בינואר 2016

לחזק את מה שאמרת על כך שהמצליחים בברצלונה הם ספרדים, נקודה טרוויאלית היא שהארגנטינאים הם בעצם סוג של ספרדים.

אותו הגיון אני מחיל כאשר אני טוען שריכוז שחקני כדורסל טובים במקום אחד, סתם משגע אותם ולא תורם להם. שחקן צריך להתפתח במקום שהכי נוח לו, כי הוא ילד.

נוטים לשכוח שמדברים על ילדים. כל בוקר יש לי דיונים על מה תאכל, מה תלבש, קראת, לא למדת, ראית ושמעת, ומתי תלך לישון. עכשיו תזרוק על זה את עתיד המשפחה והפרנסה, והאם תהיה בנבחרת ישראל או ספרד, והכל על הראש של ילד מחוצ'קן בן 15 שמאוהב ושונא. ראבאק, עזבו אותם.

לגבי מסי, אמרתי בעבר אחרי שראיתי את הסרט עליו, ברצלונה זה בלוף. הילד היה מדהים בגיל 8. ברצלונה לא תרמה כלום ליכולת שלו. בלוף מוחלט עניין האקדמיה כאילו שהיא עשתה אותו. לכו תראו בסרט מה הוא עושה בתור ילד בגובה מטר.

דורפן 6 בינואר 2016

האקדמיה של ברצלונה אחראית ליכולתו – אי אפשר לקחת את זה ממנה. אבל גם אפשר להערך שהאקדמיה של ריבר הייתה מצליחה לא בהרבה פחות.

מאנו 7 בינואר 2016

רונן – קודם כל יופי של פוסט, מסכים עם כל מילה. ובכל זאת – אתה שוכח עובדה אחת – ריבר לא הסכימה לשלם על הטיפולים ההורמונלים של הפרעוש, ולכן בעצם ברצלונה לקחה אותו. זה עניין משמעותי שגרם לו להתפתח להיות השחקן שהוא היום. אז נכון, הוא היה יוצא שחקן ענק גם בריבר או בניואלס, אבל מישהו היה צריך להסכים לשלם על הטיפולים.

S&M 7 בינואר 2016

אפשר לחשוב שהוא היה מת בלי הטיפולים, או שהוא נהיה בגובה של ג'ינובילי עם הטיפולים.
היה גמד, נשאר גמד, והיה בדיוק אותו שחקן שפירפר את כולם כבר בגיל 8. הפרופורציות נשארו בדיוק אותו דבר, כשבגילאים הצעירים הבדלי היכולת בגלל גודל פיזי הם דרמטיים. ובכל זאת הוא היה מדהים.
לך תיראה את הסרט ותבין.

-גיסנו- 7 בינואר 2016

למיטב ידיעתי אם לא הטיפולים ההורמונליים הוא היה נשאר בגובה באזור ה 1.50מ' אם לא פחות, זה בכל זאת משנה את התמונה לעומת ה1.68-1.70 שהוא עכשיו.

S&M 7 בינואר 2016

רונן, אני חולק על זה שהאקדמיה אחראית על יכולתו. היא אחראית רק על ההשתלבות שלו בשיטת המשחק הספציפית של ברצלונה.
הוא היה שחקן גדול גם לפני כן, וזה לא שברצלונה היחידה שרצתה אותו. רצו אותו כל המועדונים הגדולים כבר בגיל 12-13. כלומר, יכולתו לא הייתה סוד. ברצלונה "גנבה" אותו מתחת לאף של מילאן (זה השם שאני זוכר) ועוד 3-4 מועדונים שהתחרו עליו במעין מכרז של מי יציע יותר.

דורפן 7 בינואר 2016

יש הרבה כאלו

קפטן קוקי 6 בינואר 2016

יש כאן סתירה מסוימת – כתבת שארגנטינה היא מדינה שגידלה שחקן או שניים, ולכן סביר שמסי היה הופך לשחקן שהוא היום גם אם לא היה עובר לברצלונה. ישראל היא מדינה נחשלת (גם) מבחינת פיתוח כדורגלנים ועיקר הקושי הוא במעבר מהנוער לבוגרים – ראינו שבגילאים הצעירים הפערים יותר קטנים.
דווקא בגלל זה, אם יש שחקן שיכול להתפתח במחלקות נוער מפוארות, ואפילו לא מפוארות – של קבוצות אירופאיות ממוצעות, זה לא בהכרח רע. הם יקבלו יסודות שבוודאי חסרים לנו בארץ.
ספציפית לגבי גיא אסולין – כשהיה בגיל נוער בברצלונה אנשים בעיר, גם כאלו שהם לא אוהדים מושבעים, הכירו את השם שלו. היה מסי, אחריו המקסיקני ששכחתי את שמו, בוג'אן ואחריהם אסולין (ההיררכיה היא בגיל, לא בכשרון). חיכו לו שהוא יעלו לבוגרים, והם ידעו שלה מאסיה מכינה להם זרם של כשרונות שרק מחכה להתקדמות. (אגב, גם מהשניים האחרים ברשימה לא יצא מסי).
אם כבר, גיא אסולין אשם בגלל החלטות טיפשיות מאוד שלקח מאז סיום גיל נוער. הוא סבל ממזל רע (פציעות) שהוביל לקבלת החלטות גרועה שרק הלכה והתגברה כמו כדור שלג. הוא היה סנוב, בחר קבוצות גרועות ולא הקשיב לעצות של ותיקים ומנוסים שרצו בטובתו.

אריאל גרייזס 6 בינואר 2016

מה שמעניין זה שחוץ ממסי, אף אחד מהרשימה הזאת לא ממש הצליח. בוזאן זאת הצלחה מאוד בינונית וכנראה היה מצליח להגיע לסטוק גם בלי בארסה. בקיצור, הנקודה של רונן שכנראה אין יתרון אמיתי ללגדול בברצלונה, בין אם אתה מארגנטינה, מקסיקו או ישראל.

קפטן קוקי 6 בינואר 2016

מקבל בהחלט, אבל האם עדיף לו לגדול בבארסה או במכבי חיפה? לדעתי, עם כל הקשיים עדיף שם מאשר פה. ראינו את השחקן הישראלי בליגת האלופות- גם שחקנים שפיזית עובדים ומתאמנים ברמה הכי גבוהה שאפשר. הטענה שלי היא שגיא אסולין, אם היה לוקח החלטות יותר טובות בקריירה שלו, היה יכול לשחק בקבוצת ביניים אירופאית סבירה.

דורפן 6 בינואר 2016

לילד ישראלי עדיף לגדול במועדון ישראלי. ממועדונים ישראלים הגיעו לליברפול, לצ׳לסי, לסלטה ויגו מאד טובה, לארסנל ולהרבה קבוצות מכובדות. ולברצלונה הגיעו גם מקרואטיה ותורכיה ומדינות באפריקה. וגם רביבו כמעט.

D! פה ועכשיו 6 בינואר 2016

היתרון הוא ששחקן כמו אסולין עוד הצליח לקבל צ'אנס בקבוצות בליגה הספרדית בגלל שהוא נפל מברצלונה.
אז אמנם שחקן כמוהו, אם היה מתפתח סתם פה בארץ ומקבל בגיל 19 במה לפרוץ קדימה ולהוביל קבוצה, אפילו קטנה יכול אולי היהלהתקדם יותר אבל בעבור חלק גדול משחקני הנוער במועדונים הללו המשמעות היא "ליפול" לקבוצות קטנות יותר.

Ljos 6 בינואר 2016

בוז'אן הוא גם מקרה שונה. אבא שלו עבד כסקאוט בברצלונה מ-1997, לפחות שנתיים לפני שהילד נכנס לקבוצת הנוער. המשפחה לא קמה ועברה יחד עם הילד והמרדף אחרי הכשרון.

גיל 6 בינואר 2016

ואולי אם היה נשאר בארגנטינה היה שחקן פרוע, מסתבך עם המאפיה וגומר בערך כמו טבס? יכול להיות שזה שהיה מסודר עזר לו?

מאנו 7 בינואר 2016

אתה כנראה לא מספיק את ארגנטינה כדי להגיד דברים כאלה. רובם המכריע של השחקנים שם הם לא "פרועים" או מסתבכים עם המאפיה. "גומר כמו טבס"? מה רע בזה? האיש הוא שחקן ענק שעשה קריירה גדולה, והגיע בשיא למועדון שהוא אוהב, תוך ויתור על כסף גדול. הלוואי שהרבה שחקנים היו "גומרים כמו טבס".

מאנו 7 בינואר 2016

*לא מספיק מכיר

גיל 7 בינואר 2016

בסדר לא כולם אבל הסיכוי גדול יותר. ולטבס יש אולי קריירה לא רעה אבל הוא לא מסי והוא מוקף אנשים מושחתים.

ק. 7 בינואר 2016

אני מניח שהמקסיקני זה ג'יאובני דוס-סנטוס – לא שחקן על אבל נותן קריירה מכובדת בקבוצות שבמידותיו (סביר בטוטנהאם, טוב בויאריאל ובהרכב נבחרת מקסיקו). זאת הנקודה – שהבין/הבינו שהוא לא שחקן הרכב או ברמה של מחליף ראשון בבארסה – קיבל החלטות טובות יותר עבורו – יש מספיק קריירות מכובדות מחוץ לקבוצות טופ 8 של היבשת. אסולין, במקום לשחק הרבה בקבוצות ביניים / תחתית בליגות תחרותיות בחר לזגזג בין קצה הסגל הבכיר (לגביע) וקבוצות המילואים של קבוצות על.

אמוץ כהן-פז 6 בינואר 2016

מכיוון שהמקום אצלם מוגבל ושכל הורה ממוצע יבחר בהם מיד לילדו, מה בעצם הקריטריונים של ברצלונה, כשהיא מגייסת ילד?

יניב פרנקו 6 בינואר 2016

דורפן ? שחיין עילוי או טניסאי שיכול לנסוע לאקדמיה בגיל 16 צריך לסרב ?

ניר 6 בינואר 2016

האמת שמכל הרשימה הזו השחקן היחיד שבאמת יכול להרגיש פספוס על קריירה אירופית הוא בן סהר. מעניין מה היה קורה אם היה מתבשל מספיק זמן בארץ.

יניב פרנקו 6 בינואר 2016

הבעיה של בן שהר וגיא אסולין זה לא היציאה לאקדמיות.
זה ניהול קריירה נוראי מגיל 19 ואילך.

תומר חרוב 7 בינואר 2016

גם נכון. אם לא מוסד ההשאלות הבזוי אולי היו מצליחים יותר.

ניק 7 בינואר 2016

בהחלט. יש שחקנים שרוצים להיות שחקני כדורגל ויש שחקנים שרוצים להיות נערי פוסטר בקבוצות גדולות.
אסולין עבר מברסה לסיטי, כאילו הוא רציני? באיזה הזייה הוא חי שהוא יקבל שם שניות משחק?
לך תשחק באיזה קבוצת תחתית בליגה בכירה או בקבוצה טובה בליגה בינונית. משם תתחיל.
זה פשוט הזוי שיש לו בערך 15 דק' משחק בכל שנת 2015.

אריק י. 8 בינואר 2016

+1

Ljos 6 בינואר 2016

אפשר להגיע מכל מקום לכל מועדון גדול היום.
אבל לא עדיף לעשות זאת אחרי אימונים טובים יותר ומסודרים יותר אצל מאמנים טובים יותר, במיוחד בגילאים קריטיים כאלה להתפתחות? לא יהיה הרבה יותר קל לאותו שחקן להצליח?

עופר כהן 8 בינואר 2016

אף אחד לא חולק עליך שמחלקת נוער אירופאית סטנדרטית היא ברמה גבוהה מכל מקבילה ישראלית, הבעיה פה היא מעבר לארץ אחרת, שזה משהו קשה לילד

Ljos 8 בינואר 2016

כל מעבר דירה יכול להיות קשה. כשגדלתי הרבה חברים עזבו עם משפחותיהם לארצות אחרות. אף אחד מהם לא היה קשור לקריירה של הילד (טוב, אחד כן, אבל זה היה בגיל כמעט בוגר). זה משהו שקורה. הגירה זה חלק מהעולם כיום.
אפשר לטעון שזריקת כל האחריות של המשפחה על הילד היא הבעיה. אבל זה משהו שקיים גם בתוך המדינה. זה משהו שצריך להיות מסודר, בלי קשר לארץ המוצא של הילד והמשפחה.
הפוסט פשוט לא מנמק מה הבעיה. רק טוען שמצב מסוים הוא לא טוב וצריך להפסיק. הגירה זה דבר חיובי בעיניי במצבים מסויימים.

holden 6 בינואר 2016

רביבו היה שם מסחרי בזמנו בטורקיה, רביבו חיים היה להיט באיסטנבול,
המותג רביבו היה ככ חזק בטורקיה שב2001 חיים רביבו פתח מין דונר טורקי באזור תעשייה של הרצליה , לא רחוק מהסניף של לחם ארז, השווארמיה של רביבו לא החזיקה הרבה זמן אבל בהתחלה נהרו אליה המונים בכדי לחזות ברביבו שמן הסתם לא שהה בה יותר מדי.

ברקוביץ, רביבו, רוזנטל ובניון כולם היו ייצוא מוצלח של הכדורגל הישראלי, לפחות מחציתם התאמנו על הדשא המצהיב בקרית אליעזר,

עכשיו כל מה שנשאר לאוהד החיפאי זה להמתין ליום א למשחק בין מכבי חיפה לסניף המקומי של כרונינגן או פיינורד

בלייק 7 בינואר 2016

מה רע בויטסה?

holden 8 בינואר 2016

נסתפק בויטסה ארנהיים(סניף בחולון)
רק חסר שהשחקנים יטבלו טוגנים במיונז והכל יהיה מושלם.
אם נשים לרגע את הציניות בצד עושה רושם שלאור ההתנהלות האחרונה בקרית-שלום שאר הקבוצות בליגת-העל ימשיכו לראות את הפנסים של המכונית השועטת של הצהובים ממרחק רב מאחורה,
לחיפאי זה צורב בנשמה ומעיק, הנחמה היחידה שצ'יזיק הולך הביתה לנוח, אולי מחליפו יכניס רוח נעורים למועדון המקרטע בשנים האחרונות.

רועי 6 בינואר 2016

אם.אני זוכר נכון בסיפרה "אימפריה" הביאה דר' שלומית גיא ציטוט מפי אחד מנהלי האקדמיה. של ארסנל.

הוא אמר , אם.יצאו מהמחזור שני שחקנים לבוגרת זאת הצלחה גדולה.
הסיכוי להצליח ולהכנס להרכב של הקבוצה הבוגרת. קטן מאוד גם למקומיים.
בטח יש לך נתונים כמה ממסיימי האקדמיות נכנסים לסגלים של קבוצות הפרמייר ליג והצ'ימפיונשיפ.
עיתונאי חצר עושים גלים בבריכה.
ברור שאנשי האקדמיה ישבחו ולא יקטלו שחקנים שנמצאים אצלם.

דורפן 6 בינואר 2016

וגם הספר הזה סופר אוטפימי -והניח את ההנחה שהתבררה כמוטעית – כאילו הקבוצות האנגליות יחזרו להתבסס על אקדמיות ולא יחלו לרכוש שחקנים מכל העולם.

בינתיים כל שחקן ישראלי שעשה קריירה בעולם גדל בישראל.

מוטי בננה 7 בינואר 2016

בהקשר הזה, סיימתי עכשיו את הספר המצוין "nowhere men" של סופר הספורט האנגלי Micheal Calvin. הספר עוסק בסקאוטים ובמערך הסקאוטינג במועדונים באנגליה, לא רק באימפריות כמו צ'לסי אלא גם במקומות כמו ברנטפורד מהליגה השנייה. על ההתחלה הוא נותן שם שני נתונים מרתקים, נכונים לשנת ההוצאה שהיא 2013:
– מתוך 10,000 ילדים שנמצאים כיום במערך האקדמיות של מועדוני אנגליה, בערך 100 יזכו לפתח קריירה מקצוענית ארוכת טווח.
– שני שליש מהכדורגלנים שיחתמו על החוזה הראשון שלהם כבוגרים בגיל 18, לא ישרדו וינשרו מכדורגל מקצועי עד הגיעם לגיל 21.

כלומר שגיא אסולין ובן שהר אינם כשלון, הם הנורמה, הם הרוב המוחלט של המקרים.

Eyal 7 בינואר 2016

אני מסכים איתך לגמרי שהמעבר התקין צריך להיות של איש מקצוע עם ניסיון בשיטה לאימון נוער למדינה במקום מעבר של שחקנים צעירים למדינה חדשה. להביא אנשי מקצוע מספרד, פורטוגל או אקדמיות כדורגל אחרות בעולם יתרום יותר בכל צורה לשחקנים הישראלים

אלון 7 בינואר 2016

אני חושב שלשחקן עדיף ללמוד כדורגל באקדמיה מה שיותר טובה, זאת אומרת עדיף ברצלונה על פני מארסיי, ועדיף מארסיי על פני מכבי ת"א ועדיפה מכבי ת"א על פני הפועל אום אל פאחם.
למרות שלהיות שחקן באקדמיות המפוארות לא מבטיח שום דבר, ולמרות שגם מהמקומות הנמוכים ביותר יצאו שחקנים מעולים עדיין לא לחינם לאקדמיות המובילות יש יותר שחקנים המשחקים בטופ. כישרון זה חשוב, פשוט לשחק ולהיות עם כדור הרבה שעות זה חשוב אבל גם להיות תחת אנשי מקצוע איכותיים ובסביבה שמאתגרת אותך מבחינה תחרותית זה חשוב.

האבל הגדול הוא שאותו ילד שעוזב את הבית כדי לשחק בארץ אחרת הוא קודם ילד ואח"כ שחקן. וגם באקדמיות הטובות ביותר הסיכוי לצאת שחקן מקצוען הוא די קטן.
ילדים שעוזבים את הבית (אגב לא הזכרת בכלל את נס זמיר ששיחק כמה שנים בחטאפה ואת אלי זיזוב שהתפתח בבולגריה לדעתי) בגיל כ"כ צעיר יכולת להיות לזה השפעות לכל החיים, ואלה עוד המקרים הקלים. תופעת הלוואי החמורה ביותר של כל הסיפור הזה היא הילדים מהמדינות העניות באמת שאפילו המשפחה שלהם לא באה איתם וכשהם לא מצליחים להפוך לשחקנים הם הופכים לזונות רחוב או משהו גרוע אחר, סיפורים כאלה אנחנו שומעים על אפריקאים שהגיעו לצרפת לקבוצות בכל הרמות מדי שנה.

כך שלסיכום,
אם ילד עובר עם המשפחה שלו למדינה זרה כדי להצליח בכדורגל אך אם לא יצליח העניין לא ימוטט את המשפחה- שיעבור.
בכל מקרה אחר מסכים עם רונן שיישאר במדינה שלו וינסה להתפתח ולפרוץ דרכה.

* ההשוואה שכל השחקנים הישראלים שעשו את זה בכדורגל האירופי גדלו בישראל היא לא נכונה. יש מעט מדי כדורגלנים ישראלים שגדלו במחלקות נוער זרות בכדי שיהיה אפשר לעשות השוואה הוגנת. זו לא באמת השוואה להגיד פה (מחלקות נוער אירופיות) גדלו 30 ישראלים ולא יצא אף אחד. ופה (מחלקות נוער ישראליות) גדלו 30,000 ישראלים ויצאו 15 שחקנים שהצליחו בחו"ל.

גיל 7 בינואר 2016

נכון מאוד. הרי רונן כותב כל הזמן על השחקן הישראלי שלא משחק נגד תחרות חזקה וככה לא מתפתח, אז למה זה לא נכון לגבי ילדים?

אני חושב שמישהו אפילו בן 12-13 יכול לקבל החלטה עם המשפחה שלו לעבור למדינה אחרת. אם המשפחה איתו והיא מסודרת ולא מבודדים אותו מהם בצורה פנימייה זו יכולה להיות חוויה אדירה גם אם לא תוביל לקריירה בקבוצה גדולה.

מאנו 7 בינואר 2016

למעבר לחו"ל בגיל כזה יש נזקים נפשיים שהם גדולים בהרבה מהיתרונות של היתרונות המקצועיים של לגדול באקדמיה אירופאית בכירה. גם המשפחה עוברת, וזה אגב נדיר.

גיל 7 בינואר 2016

איזה נזקים נפשיים יש לזה בדיוק? הרבה ילדים עוברים עם ההורים שלהם לחו"ל מסיבות שונות וגם אם יש קשיי התאקלמות בהתחלה ילדים מתרגלים מהר מאוד וזו יכולה להיות חוויה לכל החיים.

מאנו 7 בינואר 2016

אלו לא סתם ילדים, אלא כאלה שיש עליהם תיק גדול מאוד של ציפיות ולחץ.

גיל 7 בינואר 2016

מי אמר שהתיק גדול? לא בטוח שהילד חושב ככה או שההורים באמת לוחצים. בכל מקרה, אפשר להפחית את הלחץ הזה בטיפול נכון.

יואב 7 בינואר 2016

אביל׳ה ז״ל נבחר ושיחק בקבוצה הכי גדולה בעולם לזמנה.
אין לזה שום הקבלה.
גיורא היה קפטן ליון בתקופה ששלחו דואר עם יונה.
גם רוזנטל ששיחק בבונדסליגה בשנות השבעים.
ויקי היה מלך שערים בליגה השניה בצרפת.
היה מעניין לראות איך שפיגלר היה משתלב אז בווסטהאם. חבל שלא יצא לפועל.

matipool 7 בינואר 2016

לגבי אביל'ה – רק להוסיף שהוא הגיע לליברפול כשמותר היה להחזיק רק 3 זרים בסגל . ההישג שלו לא נתפס וחבל שלא הייתה לו סבלנות להישאר שם גם בתקופה קשה מבחינתו .
רק לדמיין שחקן ישראלי מגיע היום לברצלונה כאחד משלושה זרים בלבד ביחד עם סוארז וניימאר נניח .

no propaganda 7 בינואר 2016

1+

גיא זהר 7 בינואר 2016

רוזנטל לא סתם שיחק בבונדסליגה אלא בקבוצה מספר שתיים שם. וגם קלדרון הגיע לפאקינג אייאקס.

-גיסנו- 7 בינואר 2016

היית ממליץ למתמטיקאי מוכשר לסרב להזמנה מ MIT?
היית ממליץ למוזיקאי מוכשר לסרב להזמנה מברקלי?

מעבר למה שפרנקו כתב למעלה שאני מסכים איתו ב 100%, תוסיף לזה את הציפיה הלא ריאלית שאם שחקן משחק בנוער של קבוצה חזקה אז בהכרח הוא יהיה שם כוכב על.
תזכר ברעש שעשו פה על ההגעה של שחקנים כמו דויד אגנסו בזמנו, רובן ראיוס וגונזאלו גרסיה, שגדלו באקדמיות הגדולות בספרד וגם הם בסוף הגיעו לישראל.

עזיז לייט 7 בינואר 2016

הטענה שלך, שהאקדמיה של ברצלונה מצליחה עם ספרדים, קלושה מאד.
אנחנו לא יודעים מה אחוזי הנפל שלהם עם שחקנים מקומיים – מארק ווליאנטה ממכבי חיפה גדל שם למשל.

Kirma Der Faux 7 בינואר 2016

ביום שהוסר החרם ברצלונה החתימה 77 שחקנים חדשים.
כלומר 7 הרכבים מלאים.
רובם המכריע למחלקות הנוער וברצלונה ב'.

ניק 7 בינואר 2016

מחדשים את המלאים…
אבל האמת שזה ניסוי טוב. בוא נראה כמה מה75 (מוציא את טוראן ווידאל שהגיעו לקבוצה הראשנה) יהפכו לשחקנים פעילים.

Kirma Der Faux 7 בינואר 2016

העיקר שהם למדו את הלקח מההשעייה…

no propaganda 7 בינואר 2016

לברצלונה ב הגיעו 5 או 6 שחקנים

גאזה 7 בינואר 2016

היו גם זוג נתנייתים ששיחקו בנוער של דורטמונד, שכחתי את שמם. למיטב זכרוני אף אחד מהם לא המשיך לקריירת בוגרים משמעותית

גאזה 7 בינואר 2016

ונדמה לי שגם הבן של פיני זהבי היה בנוער של ספורטינג ליסבון…

אוהד 7 בינואר 2016

שלומי דהאן ולירון וילנר…
אחחח הסיפורים באותה תקופה ששלומי ( הבלם ) מתאמן עם מתיאס זמר הציתו את הדימיון
ווילנר עושה דאבל פאסים עם חלוצי אלופת אירופה היו לא פחות ממדהימים
בסוף- גורנישט

גיל 7 בינואר 2016

סאסי לא וילנר אם אני זוכר נכון.

אהד 7 בינואר 2016

כן זה היה סאסי ששיחק שם ולא וילנר. והוא היה המוצלח מבין השניים..

אדם בן דוד 7 בינואר 2016

החזרה הכפויה שלהם לארץ לקראת הצבא דפקה אותם.

בכלל, יש עוד נקודה שדורפן התעלם ממנה- חוזה חייל.

עומר אצילי לדוגמא, היה על חוזה חייל בראשון. שזה בלוף כי משלמים לו פינאטס ואז כשהוא משתחרר נותנים לו מענק.
בכל מקרה הוא רצה לעבור לבית"ר.

טביב התנה את המעבר בהעברה חופשית או משהו קרוב לזה.
הבעלים של ראשון התנה את המעבר בויתור על חובות.
הוא גם הגדיל והסביר לאצילי- אם לא תסכים אני אושיב אותך שנה ביציע. אתה עולה לי גרושים. אצילי בא ממשפחה עם כסף אז הוא ויתר ובעצם שילם כדי לעבור לבית"ר.

סיפורים כאלה הם חלק ממה שתוקע כדורגלן ישראלי.

מעבר לכך- ילד שמסיים כיתה ט צריך היום להחליט אם הוא הולך לפנימיה או מוותר למעשה על הכדורגל.
אי אפשר ללכת למספיק אימונים ולהמשיך בתיכון רגיל.

גם ילד כזה שהולך לפנימיה חווה טראומה.

אני חושב שמעבר למדינה אחרת, בתנאי שיש משפחה תומכת הוא רעיון טוב.

הכדורגל בארץ כל כך רקוב שאם אתה בא בלי אבא בולדוזר (טב"ח, ברקו) או כישרון יוצא דופן (בניון) אתה עלול ליפול בגלל הריקבון.

אני חושב שמישהו כמו ראובן עובד או שי בירוק- לו היו מגיעים למקום שהיה גם מחנך אותם יכלו להגיע רחוק.

כמו שטב"ח יכל להיות שחקן לו היו לו יסודות.

נכון, מסי הוא כישרון נדיר. אבל אם רונאלדו לא היה עובר לליסבון הוא לא היה מגיע לאן שהגיע (וכן המעבר שלו לליסבון דומה למעבר למדינה אחרת).

שלא לדבר על מאות שחקני ביניים לגיטימים.

אני חושב שנקודת ההשוואה הנכונה היא לשחקנים אפריקאיים כי הכדורגל בארץ קרוב יותר אליהם מאשר לאירופה הקלאסית-
כמה אחוז מהאפריקאיים בליגות הבכירות גדלו באקדמיות אירופאיות וכמה הגיעו בגיל 21 ומעלה מאפריקה

הפלפלון 7 בינואר 2016

רונן, אם אתה טוען שהיה עדיף לבן שהר וגיא אסולין (מבחינת קריירה) לגדול בארץ, אז צריך באמת לבדוק. אם אתה מסתכל על הגדולים ביותר של העולם-מסי, רונאלדו, ניימאר, לבנדובסקי, סוארז- ואפשר להרחיב את הרשימה, אז מי שצריך להשוות את אסולין ושהר אליהם באמת זה שחקנים גדולים (לא חייב סופר דופר סטארים), ש"שייכים" למדינה שלא נחשבת לסביבה ממקסמת עבור שחקן עם פוטנציאל ולראות איך ואיפה השחקנים האלו גדלו.

הפלפלון 7 בינואר 2016

ודרך כך לבדוק (מבחינת קריירה, לא מוסרית) מה עדיף

דורפן 7 בינואר 2016

אוקיי. תראה לי שחקן ממדינה לא נחשבת שעלה לבוגרים בקבוצה כל כך גדולה

no propaganda 7 בינואר 2016

דוד אלאבה

no propaganda 7 בינואר 2016

יאנוזאי

Ljos 7 בינואר 2016

אואן הארגריבס.

הפלפלון 7 בינואר 2016

שצ׳זני

Ljos 8 בינואר 2016

קריסטפס פורזינגיס.

מאיר (חדש בשכונה) 7 בינואר 2016

ניתן להוסיף לרשימה את עומרי אלטמן אם כי הוא יצא בגיל יחסית מאוחר והוא בא ממשפחה ברמה סוציו אקונומית גבוהה להבדיל ממרבית האחרים שאצלם יש איזשהו מרכיב של השקעה/הימור כדי ל"עשות מכה". לטעמי, הורים שמשעבדים את ההווה של משפחתם כמשפחה לטובת קריירה עתידית של אחד מילדיהם חוטאים למחוייבות שלהם כלפי משפחתם לחיים נורמליים.. לצערנו, ההורים ששולחים את ילדיהם לקבוצות ילדים ואחר כך נוער, הם בדרך כלל, איך נאמר, לא בדיוק "מלח הארץ", יעדיפו שהבן יעשה קריירה בכדורגל ולא באקדמיה/הנדסה/רפואה וכו.

Comments closed