מדוע הייתי נגד השוויצרים במשחק הראשון

ידעתי טוב מאד לא לתמוך בשוויצרים הללו, כי יש לי ניסיון מטורנירים קודמים.

הרבה פעמים קורה דבר כזה:

בתחילה יש נבחרת ביתית לא מלבבת במיוחד. אבל אתה אומר לעצמך שהם מארחים כל כך נחמדים שבאמת לא מגיע להם להתבאס כל כך. והבמאי של הטלוויזיה כמובן מכיר את כל היפיפיות המקומיות והוא מצלם אותן. ולצופה שלא מכיר את המקום נדמה שזו אוהדת כדורגל שוויצרית/קוריאנית/בווארית/בלגית ממוצעת והוא מפתח הזדהות. למעשה מדובר באיזו מיוחסת מקומית שלא תזהה את קרלוס ולדראמה ברחוב. והאוהד אומר לעצמו: נו שינצחו כמה משחקים בשביל ההרגשה הטובה והעניין.

אבל אז קורה אחד הדברים הבאים:

א. הנבחרת המקומית מפתחת סיכויים ואז השיפוט מתחיל לשחק תפקיד ומשחית את הטורניר. למשל בקוריאה ב-2002.

ב. הנבחרת המקומית פתאום מעיפה את הנבחרת הכי אטרקטיבית ושוב משמידה את הטורניר. כמו גרמניהארגנטינה לפני שנתיים.

ג. הנבחרת המקומית פתאום פוגשת בגרמניה ואין לך ברירה אלא להיות לטובת נבחרת שלא היה לך כל עניין לתמוך בה מלכתחילה. כמו אנגליה ב-96 או קוריאה ב-2002.

ד. הנבחרת המקומית פתאום זוכה בטורניר ללא הצדקה ספורטיבית אמיתית. כמו צרפת ב-1998, ונא לא להתבלבל בין הנבחרת האיומה ההיא לנבחרת צרפתית נפלאה שזכתה שנתיים אחר כך ביורו.

אז הייתי נגד השוויצרים מהרגע הראשון ומחר אני נגד האוסטרים.

כדורגל ואירופה
שוברי שוויון

23 Comments

דוד מירושלים 7 ביוני 2008

ברגע בו וידאתי שלצ'כים שחקן עם שפם היה לי ברור מאוד שאני איתם.
בסוף המשופם היה איש המשחק.

עומר ח. 7 ביוני 2008

השאלה בעד מי להיות בטורניר מורכבת אצלי משכלול אלגוריתמי של מידת המעורבות בעבר במשטר הנאצי, מידת הסוציאליזם הנוכחי במדינה, יופיין של האוהדות וטיב ואטרקטיביות הכדורגל. אחזור אליכם עם תשובות בעוד מספר ימים…

Yair 7 ביוני 2008

השיקול אצלי נובע מכמות שחקני היונייטד בהרכב הנבחרת ועד כמה הם משמעותיים עבורה, בגלל זה אני די מבולבל לגבי פורטוגל, וכמובן שאני בעד כל נבחרת שמשחק בה הנריק לארסון, מוזר שבד"כ זה יוצא שבדיה.

לון 7 ביוני 2008

אוי, כמה שאני מסכים…
הנבחרות המארחות תמיד מקבלות יתרון מובנה בגלל הקהל והשיפוט, מה שגורם לעיתים קרובות לעיוות הטורניר.

האמת היא שדווקא הפעם אני חושש פחות.
בעיקר מפני שאין כל מיני שופטים הזויים שמגיעים ממדינות שההבנה בהן בכדורגל דומה להבנתן בשליחת חלליות למאדים.
בנוסף, הקהל השוויצרי והאוסטרי לא ידוע כמי שדוחף באופן מיוחד את נבחרתו (והתוצאה היום מוכיחה זאת).

האוסטרים והשוויצרים צריכים להסתפק בתודה לאופ"א על עצם האירוח. את הכדורגל הם מתבקשים להשאיר למי שבאמת טובים בזה.

שרון רזניק 8 ביוני 2008

אתה נגד האוסטרים? היה רגוע מחר.

אגב רונן, איזו נבחרת באמת אתה אוהד,פרט לישראל?

גיל 8 ביוני 2008

האמת היא שזו אולי האליפות הראשונה שאני לא אוהד אף נבחרת באופן ספציפי. בעיניי הנבחרות נראות יותר כמו אוסף די אקראי של שחקנים מקבוצות מובילות. באותה מידה אפשר היה לערבב אותם אחרת. אני רק מקווה לכדורגל סביר.

birdman 8 ביוני 2008

העיקר שיהיה טורניר עם כדורגל יפה. שנבחרות עם כדורגל מלהיב כמו לדוגמא – פורטוגל, הולנד, או ספרד יגיעו רחוק. שלא נצטרך לראות בונקרים מגעילים, ובטח שהבונקריסטיות לא יתקדמו בזכות הריסת משחקים. אני כבר מתקשה לזכור מתי היה טורניר יורו או מונדיאל משביע נחת ולא שווה לתחת.

שבי 8 ביוני 2008

כשארגנטינה לא משחקת (וזה קורה אחת לארבע שנים), האהדה שלי הולכת תמיד לקבוצה שמשחקת הכי שמח. פעם צרפת ופעם צ'כיה ולפעמים גם ספרד או הולנד. אין לאף אחת קביעות אצלי.

השנה נראה לי שזו הולכת להיות פורטוגל. אז אני עם רונן…

תומר 8 ביוני 2008

מי זה קרלוס ולדרמה?;)
חודש יוני של שנים זוגיות הוא נהדר,כדורגל הנבחרות עם כל הבעיות שהוא עובר הוא המרתק ביותר מבחינתי ובכלל כדורגל קיצי זה דבר נהדר.
מעניין שהנסיגה הכי גדולה ברמת הבחרת מגיעה מהליגה שהתפתחה הכי הרבה,נבחרת איטליה דווקא הרוויחה מהחלשות הסריה A. יש יותר איטלקים שמשחקים.
המארחות השנה הן די אנמיות מכל בחינה שהיא אז נראה לי שלא תהיה להן הרבה אהדה ניטרלית,גם מהמוסדות. זה נחמד ומשתלם בשביל פיפא להראות שיפן וקוריאה יכולות להתקדם בטורניר אבל אופא תעדיף שהנבחרות הגדולות יגיעו לחצי הגמר.כמובן שכריסטיאנו רונאלדו בשלבים המכריעים יועיל ליורו שיווקית.
אני תמיד תומך באיטליה ומצפה לראות את הולנד ואני מאוד אוהב את המפגש בין השתיים.
התחיל די נחמד,המשחק השני היה בקצב טוב עם הרבה הזדמנויות בעיקר לפורטוגלי שנראים רעבים. גם דקו וגם רונאלדו(שתמיד רעב,להכל)נראו טוב ופפה היה נהדר.הטוריקים היו סימפטיים מאוד ולדעתי גם יש להם מה למכור מול צ'כיה ושוויץ.הם הסתגרו לא מעט אבל יצאו יפה קדימה לעיתים.ספרד כמו תמיד היא הכי מעניינת כי היא צריכה לא רק לנצח את היריבות,היא בעיקר צריכה לנצח את עצמה.

אלון זנדר 8 ביוני 2008

למה אני חייב תמיד להרוס? מה לעשות. כי היום הייתי נגד צ'כיה. בפעם הראשונה מאז שאני זוכר, ובטח בפעם הראשונה בעד שווייץ. לא בגלל שהם המארחים, אלא בגלל שהם ממש מתאמצים, ומתחת לכל שכבת השוקולד/בנקים/שעונים שנוגעת לאליטה מצומצמת, השווייצרים מתגלים כאנשים צנועים ונחמדים עם בירה פנטסטית. חוץ מזה, הנבחרת שלהם, תחת קובי קוהן הגדול, היא אנטי תיזה לכל מה ששומעים בחדשות על השוויצרים. היא בינתרבותית ושחקניה דוברים שש שפות שונות. היא התקפית ולא שמרנית, היא צעירה ודינמית. ויש להם את אלכסנדר פריי, או לפחות היה. זו היתה התמונה של היום בשבילי, איך הוא יורד מהמגרש ממרר בבכי. כי למרות שהוא משחק עבור שנואי נפשי מדורטמונד, חייבים להעריך אותו. מזה שנתיים הוא אחד החלוצים הטובים בבונדסליגה. כשהוא משחק, דורטמונד מנצחת ונראית טוב. כשהוא פצוע, הם שוכבים כמו שמגיע להם במיץ של הזבל.
ב2007, במחזור הלפני אחרון, פריי לבדו עם שני שערים הרס לשאלקה את החלום על האליפות הראשונה מאז 50 שנה. כי פריי יודע עד כמה זה חשוב לאוהדי דורטמונד. לכן הוא דחה ניתוח נחוץ בברך, אליו יצא מיד עם סיום המשחק. הניתוח היה נחוץ, כדי להפסיק שרשרת של פציעות ולייצב את פריי לקראת היורו הנוכחי. שמונה חודשים הוא ישב בחוץ, דורטמונד כמעט ירדו, ואז פריי חזר, דורטמונד ניצלו ושוויץ התעודדה.
כי פריי הוא הקפטן והמנוע של הנבחרת. הוא מוציא כדורים על החצי, מחלק מסירות בדרך, ובסוף מכניס את הכדור בעצמו. ואז באה הדקה ה40, עבירה של גריגרה, סיבוב של הברך, בקלוז אפ עוד ראו את התנועה הגלית של הרצועה שנקרעת. וכמה שהנבחרת לא רצה בשבילו במחצית השניה, והתקיפה בגלים, בלעדיו הם לא מסוגלים להכניס את הכדור לשער. ואפילו הצ'כים הודו שהיום הגיע לשוויצרים העדיפים.

ואז בא המשחק השני. מישהו באמת מפקפק שפורטוגל לוקחים את זה?

סופרפלי 8 ביוני 2008

כשאנגליה לא משחקת, אני נאלץ לבחור בקבוצה אפריקאית (או בצרפת אם זה יורו).

אבל יכול להיות מאוד נחמד אם רומניה תפתיע.

אביאל 8 ביוני 2008

כמה הערות – דווקא השוויצרים הפתיעו אותי היום לטובה, למרות ההפסד, כאב לי לראות את הקפטן שלהם בוכה שהוא יוצא החוצה.

וכמה הערות, במונדיאל האחרון גרמניה לא היתה פחות טובה מארגנטינה וניצחה בצדק.

צרפת 98 – אמנם הייתי בן 11אז אבל זכור לי רק דברים טובים מנבחרת צרפת של אז…

גלעד ב. 8 ביוני 2008

באירופה אני הולך עם איטליה מאז שהייתי במילנו ב-82 וחגגתי עם האיטלקים ברחובות את הזכיה במונדיאל 82 של פאולו רוסי וברונו קונטי(ודינו זוף הגדול).בעולם אני אוהד ארגנטינה בגלל הגדול מכולם והקונטרה לברזיל.אבל אין לי בעיה לאהוד קבוצות בגלל שחקן זה או אחר או סגנון מגניב,את סטויצ'קוב תמיד אהבתי כי הוא היה גדול בנבחרת לא פחות מאשר במועדונים ואפילו היו כמה נבחרות גרמניות שאהבתי(כשקלינסמן שיחק בספרס).לעומר-לגבי הטבלה שלך-השיקולים שלך די מטעים כי הגרמנים אמנם רצחו הכי הרבה יהודים אבל הם מהעמים היותר ידידותיים כלפי ישראלים כבודדים ומדינת ישראל כישות פוליטית.מצד שני הרוסים והצרפתים שנלחמו בנאצים הם עמים אנטישמים מובהקים,סטאלין הרג יותר אנשים מהיטלר(אבל הם לא יהודים ברובם אז זה לא נחשב)והצרפתים הגישו להיטלר את היהודים על מגש של כסף רק שלא יגעו בשאנזאליזה…גם השווייצרים למרות הנייטרליות המעצבנת שלהם הם אנטישמים לא קטנים,הגרמנים טבחו בנו והשווייצרים שמרו על נייטרליות(ועל הממון של היהודים המסכנים בכספות הנייטרליות שלהם).ומה לגבי ספרד,האם אתה מחשיב את האינקוויזיציה בשכלול?וגם ליוונים יש הסטוריה די מפוארת של הגליה של בני ישראל שלא לדבר על איטליה שגם היתה פרטנר לצורר.בקיצור הייתי מעונין בטבלת האהדה שלך.לגבי מידת הסוציאליזם אם אני מבין נכון אתה אוהב מדינות עם משטר שמאלני,שוודיה נראית לי הכי סוציאליסטית אם אני לא טועה ויש לה את האוהדות הכי כוסיות כנראה למרות שהצ'כיות בכלל לא רעות אבל אני לא בטוח איזה מפלגה בשלטון…

גיל 8 ביוני 2008

אף אחד לא מדבר על המשחק מחר בין נאדל לפדרר? כנראה שאף אחד לא באמת מאמין שפדרר מסוגל לנצח.

זיזו 8 ביוני 2008

סופרפלי
ברוך הבא, צרפת זה תמיד טוב ורומניה מעל לכל!

גלעד
הצ'כיות יותר כוסיות מהשוודיות.
מה דעתך על הגמר מחר?

גיל
אני מחזיק אצבעות.

רונן דורפן 8 ביוני 2008

גלעד – ראש ממשלת צ'כיה משתייך לימין.
זיזו – האמירה שלך שהשוודיות נאות באופן ממוצע מהצ'כיות היא הרבה יותר שערוריתית מהשוואות שאתה עושה בין קובי בראיינט לאחד משחקני שיקגו בשנות התשעים.
אביאל ואלון – זו בדיוק דרך החשיבה המוטעית שניסיתי להזהיר מפניה. מתחילים בזה שמחבבים את הנבחרת המארחת – ובסוף נתקעים עם צרה גדולה.

bub 8 ביוני 2008

לרונן

היזהר בלשונך על מייקל!

גלעד ב. 8 ביוני 2008

זיזו,אני מסכים איתך לגבי הצ'כיות,דורפן כנראה שתית כמה בירות שוויצריות(??)ז'יזו דווקא אמר שהצ'כיות יותר כוסיות(נאות לפי רונן שנהיה פתאום פוליטיקלי קורקט למרות ששתה כמה בירות…)לגבי הרולאן גארוס-פדרר בצרות כי נדאל רענן הוא נדאל בלתי מנוצח על חימר,אחוז הנצחונות שלו על חימר הוא מעל 90 ובהטוב מחמש הוא מתקרב למאה אחוזי הצלחה,למעשה הוא מעולם לא נזקק למערכה חמישית בפאריז בשלושת התארים שלו אם אני לא טועה.ההפסדים הבודדים שלו על חימר בשנתיים האחרונות היו אחרי שניצח כמות לא אנושית של משחקים רצופים והיה גמור פיזית(בהמבורג וברומא אם איני טועה)…המאזן ביניהם על חימר הוא 8-1 לרפא,מצד שני פדרר הוא שחקן חימר מעולה ואחוז ההצלחה שלו על חימר(מבחינת נצחונות) גבוה מאחוז ההצלחה שלו על מגרשים קשים,נתון שלא הרבה יודעים עליו כי נדאל שם אותו בצל עם הדומיננטיות שלו על המשטח האדום.יהיה שווה צפיה בהחלט…פדרר אמנם ייחשב ובצדק כשחקן הגדול בכל הזמנים אם וכאשר יעבור את מחסום ה-14(תארי גראנד סלאם) אבל אם לא יזכה בפאריז תהיה כוכבית קטנה על תאר הטוב מכולם,בעידן המודרני רק אגאסי ורוד לייבר זכו בכל ארבעת התארים,לייבר עשה זאת באותה שנה(פעמיים!) ואגאסי במהלך כל הקריירה.האבסורד הוא שפדרר עלול לפרוש עם מאזן שלילי מול המס' 2 הנצחי שלו(10-6 לנדאל על כל המשטחים),רק בטניס זה אפשרי… 

גיל 8 ביוני 2008

גלעד, איפה היית ממקם את פדרר על חימר מבחינה היסטורית? אם נדאל לא היה קיים האם פדרר היה יכול להיחשב לאחד הגדולים גם על המשטח הזה? הרי הוא פשוט מנצח את כל מי שלא נדאל.

IDO 8 ביוני 2008

עוד שאלה לגלעד,
ראיתי את נאדאל לראשונה שהיה בן 17 במלבורן ואז הוא היה נער שרירי.. היום לאחר 4 שנים הוא חזק כמו וולוורין.
אתה חושב שזה טבעי? מה לדעתך תוכנית האימונים שלו? בהתחשב שיש לו מכות עומק והחזרה משובחות הוא משפר באופן תדיר אלמנטים נוספים במשחק (הבק הנד שלו כבר לא פגיע) ועדיין הוא מוצא זמן לנפח את השרירים מדי שנה. איך הוא עושה את זה?

גלעד ב. 8 ביוני 2008

גיל,לולא נדאל היה נולד לפדרר היו היום 2-3 תארים בפריז ועוד 2-3 תארים על חימר במשך השנה,פדרר מעולה על חימר אבל מה לעשות שנדאל הוא שחקן החימר הטוב והדומיננטי ביותר שאי פעם נולד,אפילו יותר מבורג למרות שלבורג יש 6 תארים בפאריז.לגבי איפה הוא מבחינה היסטורית קצת קשה להשוות כי הוא בוודאי יותר טוב מברוגרה ,קורייר וקוארטן אבל עדיין אין לו אף תואר באליפות צרפת ולאלה שהזכרתי יש יותר מאחד….לעידו-האם אני חושב שזה טבעי ?ומה אתה חושב?הניחוש שלך טוב כמו הניחוש שלי,ניתן להניח שאם לא נתפס עדיין אז הוא נקי לפחות במהלך השנה וגם זה משהו בימינו..תכנית האימונים שלו היא מאד פשוטה,הוא מתאמן כל יום כל היום עד צאת החמה ואז הולך לחדר הכושר ומרים משקולות עד הבוקר…וברצינות -כושר גופני ועצמה כמו שיש לו זה שילוב קטלני של גנטיקה ומוסר עבודה,כבר בתקופה שאני שיחקתי עבודה על כוח והרמת משקולות היו חלק בלתי נפרד מתכנית האימונים,העבודה היא יום יומית וגם במהלך הטורנירים ממשיכים לעבוד ולחזק,נדאל הוא מסוג הספורטאים שקובעים שיאים חדשים של יכולת גופנית וזה מה שיפה בספורט,בזמנו בורג,ווילאס ואח'כ לנדל הציבו רף גבוה של יכולות גופניות ומוסר עבודה,ליד נדאל הם נראים כספורטאים ממוצעים.

גל 8 ביוני 2008

רגע רגע, ארגנטינה היתה הנבחרת הכי אטרקטיבית לפני שנתיים? הייתי בטוח שזו היתה גרמניה.

י.ש 8 ביוני 2008

המסקנה הברורה מאתמול:
ישראל יכולה בלי מאמץ מיוחד לנצח את השוויצרים בספטמבר.

Comments closed