הקלאסיקו של זידאן

מאמן שמצליח להשתלט על ריאל מדריד כבר עשה משהו עם הקריירה שלו

zid

זה לא היה קלאסיקו טוב ממש ואני עדיין חושב שברצלונה קבוצה טובה בהרבה – שתראה את זה אם הצדדים ייפגשו במשחק עם חשיבות. אבל זידאן ידע שהדבר האחרון שהוא צריך זה קלאסיקו טוב – אין לו את השחקנים עבור קלאסיקו טוב – וכפה את המשחק שמתאים לו. זה אולי יתרון גדול בלהיות זידאן: הוא לא חשוד בטקטיות-יתר ואף אחד לא יטגן אותו בגלל משחק טקטי.

חוץ מזה די בעליל יש לו את חדר ההלבשה ואמון השחקנים. ההתאוששות שלהם מפסילת שער חוקי והרחקה הייתה יפה. ומאמן שמצליח להשתלט על ריאל מדריד כבר עשה משהו עם הקריירה שלו.

*

היו החלטות שיפוט רעות אבל קשה לבקר מי ששופט 22 שחקנים שרק מנסים להכשיל אותו.

אין כפית - המסע של טראמפ וקארי
התיקו מול טוטנהאם

99 Comments

DS 2 באפריל 2016

קצר ומדויק. ולדעתי ההפסד הוא חיובי גם מבחינת ברצלונה כדי להשאיר אותה דרוכה לשלבים המכריעים באלופות

צור שפי 2 באפריל 2016

כאוהד אתלטיקו דווקא הייתי מרוצה מהמשחק ומהתוצאה. הליגה כנראה כבר אבודה אבל יותר טוב לנו שבארסה מגיעה למשחק השבוע כשהיא הוכיחה פגיעות וכשהמומנטום לא איתה. כמובן שהיא עדיין פייבוריטית אבל אולי אחרי הערב טיפה פחות.

צור שפי 2 באפריל 2016

+ נ.ב. לגבי המשפט האחרון שלך רונן, יש טעויות שיפוט ויש פסילת הגול של בייל שזו פשלה מליגה גבוהה יותר. מזל שנגמר איך שנגמר ונעשה צדק.

דורפן 2 באפריל 2016

אני מסכים. אבל עד הנקודה הזו השופט כבר בהתמוטטות נפשית. אין לו מושג לגבי בערך 100 החלטות שלו – אם הטלביזיה תראה אם הוא גיבור או טיפש – ובשלב הזה גם שופטים טועים תחת לחץ

ניר 2 באפריל 2016

היו כמה טעויות שיפוט, אבל בסך הכל השופט שלט במשחק, ראינו משחקי קלאסיקו שהשופטים איבדו שליטה על הרבה פחות, ואולי נעשה גם צדק פואטי שהטעות המשמעותית לא השפיעה על תוצאת המשחק.

ק. 3 באפריל 2016

מסכים עם ניר. עד פסילת השער שזו טעות גדולה ותמוהה, השופט לדעתי היה מצוין ונתן למשחק לרוץ שהיה צריך בהרבה מקרים שבעבר היו שורקים (אולי מלבד העבירה של ראמוס על מסי על סף הרחבה )

no propaganda 3 באפריל 2016

היו עוד טעויות, כמו הצהוב לראמוס כשסוארז כבר היה בנבדל וההצגה של סוארז מול פפה נדמה לי. היו גם לא מעט הצגות מצד רונאלדו ופפה.

יוגב 3 באפריל 2016

היה שיפוט נוראי.
מחצית ראשונה שרק על כל שטות.
מחצית שניה היה צריך להרחיק את ראמוס איזה שלוש פעמים.
הפסילה של השער בכלל היתה הזויה.

יאיר 2 באפריל 2016

בייל המצטיין במשחק. התקדמות נהדרת. ובעיקר בגרות.
אה… וגם למד לבעוט ברגל ימין

חז 2 באפריל 2016

במשחק שלא נתנו לברצלונה לזוז מהמרכז פנימה כמו שהיא רגילה רק קאסמירו יכול להיות המצטיין. כשמגיע מגיע.

ר.בקצה 3 באפריל 2016

קאסימרו היה ה-שחקן של בניטס העבש. בתעתוע של גורל, הוא לא הרכיב אותו בקלסיקו הקודם, בגלל הביקורת על הסגנון ההגנתי של ריאל. אתמול הוא בטח מרט את מעט השיער שנותר לו מול המסך. בצד השני רקיטיץ׳ (ולא בוסקטס, חביב ״אניני״ הכדורגל) החזיק את ברצלונה במשחק- יצא החוצה, הכל התפרק.

ק. 3 באפריל 2016

בייל היה המצטיין בדקות הקריטיות שבין השוויון לשער נצחון. עד אז אף אחד בחלק הקדמי של ריאל לא ממש עשה משהו (ובצדק מבחינתם )

no propaganda 3 באפריל 2016

1+

מאנו 2 באפריל 2016

ליגה ספרדית בדה באזר. אחרית הימים.
ולעניינו, כן, זה לא היה קלאסיקו טוב בהשוואה לשנים האחרונות, אבל כשלעצו זה היה משחק מצויין, עם חשיבה טקטית, עם אסטרטגיית משחק ברורה (בעיקר מכיוון ריאל היום) ובסוף גם עם מהלכים טובים וטעויות שיפוט לצערנו.
וההתאוששות של מדריד מפסילת גול חוקי, משקוף ואדום, עם גול יתרון היא לא פחות ממדהימה.

אוהד נ. 2 באפריל 2016

לפעמים קבוצה מנצחת במשחק. לפעמים זו הקבוצה האחרת שמפסידה אותו.
אין הרבה מסקנות מהמשחק הזה, מעבר למשחק הזה עצמו. כדאי לחכות עד סוף העונה…….כדי לראות מה קורה עם זידאן למשל, ואיך פלורנטינו זורק אותו לכלבים לטובת מישהו אחר. עניין של דינמיקה.

דורפן 2 באפריל 2016

פלורנטינו לא יזרוק אותו בחיים. פלורנטינו צריך הגנה על התדמית שלו בתקופה כושלת וזידאן נותן לו את זה

ניר 2 באפריל 2016

ריאל מדריד עמדו טוב ושיחקו ממושמע, בשתי המחציות הם פתחו מאד סגור בחלק הראשון ואילו בחלק השני כאשר ברצלונה התעייפו, החלו לשגות והיו איטיים יותר ריאל יצאה מהר ומדוייק קדימה והפכה למסוכנת יותר כאשר מרסלו הפך לשקן חופשי והיה השחקן הכי מסוכן של ריאל, וגם בפן המנטלי היא נראתה טוב והגיבה יפה לכמה מצבים בעיתיים.

אבל זה כמובן רק משחק אחד ועל אף שזה קלאסיקו זה לא היה משחק חורץ גורלות, מה שכן אם לפני חודשיים היה נראה שאין תקומה לסגל הזה של ריאל, עכשיו יש תחושה שעם כמה התאמות ושינויים קטנים זה סגל שיכול ללכת חזק על כל התארים בעונה הבאה וזה אולי ההישג הכי גדול של זידאן עד עכשיו.

ועוד דבר, רונאלדו תחת זידאן נראה רגוע ומרוכז יותר.

תוהה בדרכים 2 באפריל 2016

שתי נקודות.

הראשונה היא שזו טבעה של יריבות- למשחקים יש דינמיקה משלהם שמנותקת הרבה פעמים מיחסי הכוחות לפני המשחק. ברצלונה ניצחו את ריאל לא מעט פעמים בצורה משכנעת בעונות האחרונות, אבל זה כמעט תמיד היה דווקא במצב של יחסי כוחות שנחשבו למאוזנים לפני המשחק.

השנייה היא שלברצלונה היו חמישה שחקנים (לא כולל השוער שאצלו זה פחות קריטי) ששיחקו במוקדמות של דרום אמריקה לעומת אפס של ריאל. וזה לא רק המשחקים הקשים והפיזיים עצמם, זה גם הטיסות. היה נראה די בברור שריאל יותר טריים בחצי השני והעייפות בלטה בעיקר אצל סוארז שלא מורגל לעומסים כאלו לאורך הקריירה וגם המשחק שלו בנוי על אינטנסיביות ומאמץ בכל מהלך.

צריך גם לומר את האמת שברצלונה לא משחקים טוב בכל 2016, להוציא משחקים בודדים. הם ניצחו כמה משחקים בליגה שממש לא הגיעו להם וגם נגד ארסנל לא שיחקו מדהים. אתה תמיד מניח שיש להם עוד מהלך שהם יכולים להעביר, אבל אם הם לא יתעוררו, הם יכולים למצוא את עצמם בעוד שבוע וחצי מחוץ לאירופה ועם מאבק צמוד בליגה. היה מתאים להם עכשיו את ההגרלות המצחיקות שריאל מדריד מקבלים באירופה, כי במצב העייפות הנוכחי יהיה להם מאד קשה ביום שלישי.

S&M 2 באפריל 2016

יותר מדי טקסים, ושירים, וחברותא נתנו אולי חוויה לישראלים ביציע אבל הוציאו את ברצלונה מפוקוס.

זידאן, בעצם, הוא שחקן איטלקי לכל דבר ועניין. שם עשה את תהילתו, הביא את הנגיעה המבריקה במשחק המעבר לנבחרת צרפת, כך הוא שיחק בריאל, וכך הוא גם מאמן. זה לא שונה בהרבה מהכדורגל של מוריניו.

ניר 2 באפריל 2016

באמת היה דמיון לכדורגל של מוריניו, אבל רק בדקות מסוימות וללא הציניות של מוריניו.

בחלקים מסוימים ריאל לקחו סיכונים הוציאו את האוטובוס מהרחבה ויצאו עם הרבה שחקנים קדימה, ואת זה מוריניו לא היה עושה.

תוהה בדרכים 2 באפריל 2016

להוציא את משחק החוץ מול רומא, זה ממש לא מדייק, עד עכשיו לפחות. אחד הדברים שאפיינו את ריאל מדריד זה שהיא נותנת הרבה מצבים ליריב, גם במשחקים שהיא מנצחת בתוצאות גבוהות.

ניר 2 באפריל 2016

זידאן משחק עם מה שיש, זה גם תמיד היה ה DNA של ריאל, אבל בכל מקרה מוקדם לשפוט, נראה בהמשך העונה במאני טיים (כרגע זה רק הצ'מפיונס).

תוהה בדרכים 2 באפריל 2016

אני לא התיימרתי לחזות את העתיד, כתבתי שעד היום זה לא היה אפיין של הקבוצה תחתיו.

ניר 2 באפריל 2016

אני גם לא מנסה לחזות את העתיד, ניסיתי להסביר את העבר ואמרתי שלגבי העתיד עדיין מוקדם לקבוע.

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

לא הרגשתי שריאל הגנה בצורה יוצאת דופן אתמול, היו לבארסה כמה וכמה מצבים של 3 על 3 שבדרך כלל נגמרים בשער. זה יותר שההתקפה של בארסה (בעיקר סווארז) לא היתה חדה בכלל. לפני שבועיים-שלושה לא הייתי מתפלא אם זה היה נגמר ברביעייה.

טל 12 2 באפריל 2016

המשחק באמת לא התעלה לרמה גבוהה. ריאל נראו לי יותר מרוכזים במשימה הפעם.

אני חושב שבפרמייר ליג לא היו פוסלים לבייל שער כזה -קצת דחף.

דורפן 2 באפריל 2016

בשום ליגה לא פוסלים את זה. פשוט טעה

ניר 2 באפריל 2016

הוא בהחלט טעה, אבל ייאמר לפחות שבמקרה הזה הקוון הכשיל אותו.

גיל 2 באפריל 2016

זה המשחק הכי אוברייטד בכדורגל העולמי. אי אפשר להסתכל עליו בלי שתהיה הצגה כלשהיא. אני לא זוכר שככה זה היה בשנות ה90 אבל אולי אני טועה.

יואב 2 באפריל 2016

הפנצ'ר של רונאלדו על החזה והסיומת הקלינית.
יפה יפה. קצת שירה.

עומריקו 3 באפריל 2016

ושום מילה על הפרשנות בערוץ ספורט וואו

ר.בקצה 3 באפריל 2016

ארבל כמעט פרץ בבכי כשריאל השוותה

יוסי מזרחי 3 באפריל 2016

זה לא קרה ולכן השמחה לא מושלמת.

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

ארבל בפני עצמו הוא סביר, אם אפשר לחיות עם הטעויות מדי פעם. ברקוביץ פשוט בלתי נסבל. הוא לא סותם את הפה לשניה – וזה לא שיוצאות לו מרגליות ממנו בדיוק

ק. 3 באפריל 2016

שניהם כל כך מוטים לאהדת בארסה (בכל משחק שלהם שמשדרים העונה וארבל גם בעבר), שגם כאוהד בארסה (שרואה כמעט כל משחק) זה די מעצבן לשמוע (מעבר לבורות ולחוסר ההכנה על הליגה, קבוצות ושחקנים אחרים, היסטוריה וכו')

ר.בקצה 3 באפריל 2016

ברקו "הפרשן" המליץ לזידאן לבצע חילוף ולהכניס את איסקו-קונוס או חאמס-קונוס, כדי שמרכז המגרש ירווח ובארסה תוכל לדפוק את ריאל. ואע"פ כן, לא מצליח לכעוס עליו.

גיסנו 3 באפריל 2016

ראיתי בסטרימינג של סקיי ניוז.
במחצית באו תיירי הנרי ומיכאל לאודרופ.
בספורט וואו הביאו אחד שהיה פעם בגולסטאר.

I rest my case

גיא זהר 3 באפריל 2016

גמני. שמיים וארץ.

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

די עצוב מצב הכדורגל אם קבוצה שמגיעה עם שחקנים כמו רונאלדו, בייל, בנזמה, קרוס, מודריץ ועוד כמה שחקנים לא רעים על הספסל "אין כלים לקלאסיקו טוב".
ומסכים עם תוהה, ראו בבירור שהשלישיה הקדמית של בארסה עייפה ולא מדויקת (במיוחד אמור לגבי סווארז שגם בליברפול סבל מהנסיעות הבינלאומיות). ועכשיו יש להם עוד משחק השבוע.

תוהה בדרכים 3 באפריל 2016

כתבתי, הקטע עם סוארז שהמשחק שלו בנוי על מאמץ מקסימלי כמעט בכל מהלך. לכן, העייפות פוגעת בו יותר מבשחקנים שמלכתחילה שומרים אנרגיה לאורך 90 דקות.

הנקודה השנייה היא שלמרות שהוא כבר בן 29, אין לו ניסיון בלשחק כמות כזו של משחקים. מסי משחק 50+ משחקים בעונה מאז עונת 2008/9, רונאלדו מאז 2006/7. סוארז, בגלל שהוא שיחק בקבוצות שלא הגיעו גבוה באירופה ובגלל ההרחקות שלו, לא מורגל בעומס כזה.

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

יש בעיה לבארסה של השנה, שאין לה כמעט רוטציה. בהגנה כל הזמן רואים את פיקה ומסצ'ארנו (שבוא נגיד שהם לא בשיאם) ובהתקפה שלישיית MSN אדירה אבל נטחנת בצורה משמעותית. אני תוהה אם בסוף העומס ישפיע. מצד שני, הם אמורים לסגור את סיפור האליפות בקרוב מה שירשה להם לחלק כוחות – ועדיין, יש להם שני משחקי ליגת אלופות מאוד מתישים עכשיו

תוהה בדרכים 3 באפריל 2016

זה לא מדויק. בשמונה העמדות האחרות יש בברצלונה העונה רוטציה משמעותית, יותר בעונות קודמות. בהתקפה כמעט ואין וזו הנקודה- הקבוצה תלויה בהתקפה. ותחשוב על זה שבגלל סיפור הפקס של צ'רישב והמשחקים של ברצלונה בסופר קאפים וגביע העולם לקבוצות, היא שיחקה משהו כמו 12 משחקים יותר מריאל העונה. כמעט שליש ליגה. זה הבדל מטורף.
גם בסגל של ריאל וגם של ברצלונה חסר חלוץ מחליף. לא סופרסטאר, אלא מישהו על תקן לרסון בברצלונה בשעתו- שחקן מנוסה, שידע את מקומו, לא תהיה לו בעיה לעלות מהספסל ויוכל לנצל מצב אחד במשחק גדול.

לגבי האליפות, אני לא מסכים. הם אמורים לזכות בה (צריך לזכור שבספרד הראש בראש קובע במצב של שוויון כך שבפועל יש להם עוד נקודה הפרש על הקבוצות ממדריד), אבל חייבים לשחק בהרכבים חזקים אם הם לא רוצים להסתבך.

ניק 3 באפריל 2016

לדעתי זאת בעיה של מאמנים בברסה.. רוב המשחקים של ברסה גמורים בדקה ה60 כבר (2-0 מבחינתי זה גמור). אין סיבה לא להחליף 2 מ3 החלוצים במצב כזה. את מסי נגיד לעולם לא מחליפים, בשום מצב. שפה אני חושב שזאת יותר החלטה שלו מאשר של המאמן, כחלק מהתחרות עם רונלדו.

ק. 3 באפריל 2016

הנקודה היא יותר מה שניק ציין – השלישייה רוצים לשחק כל הזמן – סרג'י רוברטו יכול במשחקים מסויימים להחליף (כל שחקן מבוסקטס ומעלה) אחד מהשלישייה וזה לא בהכרח יורגש, הוא מצויין בכל משחק שמשחק. גם בקלאסיקו הקודםהיה במשבצת של מסי. מוניר קצת פחות מתאים.
דווקא מסי, אחרי המנוחה של החודשיים מהפציעה, חזר מאד חד ורענן בחודשים שאחרי והיה שלב שכמעט גם הדביק את סוארס ורונאלדו בטבלת המבקיעים (לא שהיא חשובה מדי, אבל מינוס חודשיים משחק זה יפה)

רומן 3 באפריל 2016

ראיתי את שני המשחקים ברצף, קודם באנפילד ואז זה.
איזה הבדל.. באנפילד משחק מהנה, קצבי והגון, שלא עוצר, שחקנים לא מתווכחים לא בוכים לא מתפתלים. ואז בקלאסיקו, איזה גועל נפש, פפה שוכב כאילו ירו בו, אלבש מתפתל כמו נחש אפילפטי, כולם בוכים, עושים הצגות, כל שניה שריקה, כל שריקה מלווה בדרמה, פשוט מביך, זה המשחק ה"גדול" בעולם?

אריק 3 באפריל 2016

חחח. באמת היה נורא המופע התאטרלי. לא בטוח שצריך להשוות למשהו. יכולת תאטרלית נוראית עם נטייה למשחק מוגזם.

דורפן 3 באפריל 2016

היה יום נהדר באנגליה – שלושה מכוכבי העונה – קוטיניו, פאייט וקיין – כל אחד עם שער פנינה.

רומן 3 באפריל 2016

הגול של קיין, פשוט פנטסטי.
גורם לך באמת להאמין שלאנגליה יש מה למכור ביורו.

רומן 3 באפריל 2016

אני לא בטוח לגבי היכולת התאטרלית הנוראית.
למרות שראיתי את זה כבר עשרות פעמים, כל פעם שאלבש מתפתל על הדשא, אני משוכנע שהפעם הוא באמת נפגע ובאמת ממש ממש כואב לו.

מאנו 3 באפריל 2016

גם תראה את נוריץ' נגד סטוק סיטי תתמוגג ותגיד שהיה יותר טוב מהקלאסיקו ה"אוברייטד". נו שוין

רומן 3 באפריל 2016

הקלאסיקו לא אוברייטד.
אין ספק שרמת השחקנים היא גבוהה מאוד, הבעיה שהם לא ממש משחקים כדורגל, יותר כמו חוג דרמה

edgecator 3 באפריל 2016

ממש עשה קסמים זידאן עם הסגל הבינוני (במקרה הטוב, כמובן) הזה. מים מהסלע.

טיפה סרוחה 3 באפריל 2016

מי שנותן את הקרדיט לזידאן על הניצחון פשוט עיוור.
ריאל שיחקה כמו בדיוק איך שהיא משחקת בקלאסיקו במשך 5 השנים האחרונות-מבוקר עם מתפרצות
ההבדל היחיד שגרם לכך שניצחה-השופט הזה להבדיל מהאחרים לא נחפז להוציא אדום לשחקנים (וטוב שכך לדעתי,אחרי הכל הצופים רוצים ליהנות מ90 דקות משחק לא 35)

Karim the dream 3 באפריל 2016

בתור אוהד ריאל, ממש לא ציפיתי לתוצאה הזו. אני חושב שהרבה אוהדי ריאל היו שותפים להרגשה שלי והיא שאין סיכוי בעולם, וזה הקלאסיקו הראשון אחרי הרבה זמן שרק ביקשתי שלא נובס.
אפשר לדבר על טקטיקה וברור שזידאן עשה עבודה מצוינת, וניצל בנוסף יום שחור של msn. אבל, הסיבה לדעתי שריאל ניצחה, עד כמה שזה נשמע ילדותי, היא שהם פשוט רצו יותר. הם נילחמו על כבודם. אחרי עונה זוועתית,שאולי תקבל תפנית לקראת הסיום, לפחות באלופות, שהיריבה נראית בלתי מנוצחת ופירקה אותם בבית, כל אלו הוסיפו להם תמריץ שלבארסה פשוט לא היה. כריסטיאנו, עם היום ההתקפי הנורא שלו עשה הגנה!! אני לא זוכר את מסי עושה הגנה כמוהו אי פעם, וזה מסמל את המשחק מבחינתי.

גיסנו 3 באפריל 2016

ריאל שיחקו נכון וניצחו בצדק גמור, אבל הרגיש לי שברצלונה הפסידה את המשחק על שאננות, במיוחד אחרי היתרון של פיקה. בכלל, היות וריאל לא בתמונת האליפות, ומאז שמוריניו עזב מפלס האיבה ירד פלאים (וחזר לפרופורציה), עד השוויון של ריאל זה הרגיש כמו סתם משחק.

ניק 3 באפריל 2016

3 נקודות:
* אני לא חושב שיש הרבה מה ללמוד מהמשחק הזה. כן יש יוקרה אבל בסופו של דבר מדובר בנצחון במשחק חסר חשיבות ל2 הקבוצות. ריאל, כקבוצה הפאטית שהיא, חגגה את הנצחון כאילו זכתה בתואר.
* לא חושב שזידאן קשור לנצחון הזה. זה נטו על אנריקה, מהשנייה שראקיטיץ יצא לריאל היה המון שטח לנצל וברסה פשוט יצאה מהמשחק.
* יש הרבה מקרים שכאוהד אתה מתבאס ששחקן מסויים לא הגיע לקבוצה שלך. יש מקרים בודדים שאתה מודה לאל שזה לא קרה. ראמוס הוא אחד המקרים האלה. כבר בקיץ אמרתי שאסור להביא אותו והיום הייתה עוד הוכחה. בלם בינוני, אוברייטד, חמום מוח וחסר כל אחריות בסיסית.

ק. 3 באפריל 2016

+1 על הנקודה השנייה. משרקאטיץ' יצא, כל הלחץ והאינטנסיביות של הקישור של בארסה ירדה מדרגה. השחקן הכי אנדרייטד בבארסה. קיוויתי שיחליף את אינייסטה שפשוט לא עשה כלום, אבל כנראה זוכרים לו חסדי עבר. אם מוציאים את רקאטיץ' לדעתי עדיף את סרג'יו רוברטו – במשבצת השחקן שלא מפסיק לרוץ. טוראן טכני ושחקן נהדר אבל לא מכסה שטחיים כמו רקאטיץ'.

no propaganda 3 באפריל 2016

זו בדיוק התגובה שהתכוונתי לכתוב :)
כל המערך של בארסה קרס ברגע שהוא הוחלף.

ניינר / ווריור 3 באפריל 2016

ובינתיים ביקום אחר רפא בניטז מוריד את ניוקאסל ליגה

ניק 3 באפריל 2016

הם היו במקום הראשון כשהוא הגיע לא?

אריאל גרייזס 3 באפריל 2016

זה בערך כמו שהמאמן של נתניה שנכנס השבוע לתפקיד הוריד אותם ליגה

מאנו 3 באפריל 2016

מגיע להם, שיירדו ליגה. קבוצה שכל שנה משתוללת עם רכש לא חכם, לא מאוזן ולא הגיוני, ועוד מביאה אחר כך את בניטז. שירדו ליגה.

בעז 7 באפריל 2016

משתוללת עם רכש? עד העונה הנוכחית, מה שאפיין את ניוקאסל זה שהיא לא עושה רכש כמעט בכלל, למרות חולשה ומעט אפשרויות בעמדות רבות על המגרש. הרכש עצמו הוא אכן לא טוב בשנים האחרונות, גם בעמדות וגם בשחקנים (למעט בודדים).

יאיר אלון 3 באפריל 2016

ריאל ניצחה את המשחק אתמול מבחינתי כי השחקנים היו ממושמעים טקטית לכל אורך המשחק בצורה שעבורם די יוצאת דופן.

זה לא שהטקטיקה הייתה חדשנית במיוחד וקבעה ניצחון מוחץ אלא היא למעשה נתנה לריאל (קבוצה פחות טובה) להתחרות על הניצחון נגד ברצלונה(קבוצה טובה יותר שגם משחקת בבית) והנחישות להתגבר על הרחקה ופסילת שער חוקי היוותה את האקסטרה שתורגם לניצחון יוקרתי גם אם לא משמעותי.

זה שזידאן הצליח לגרום לשחקנים האלה שלרוב לא מצליחים להחזיק במשמעת הזאת לאורך 90 דק' בהחלט אומר עליו משהו טוב בכל הנוגע למנהיגות וקשר עם השחקנים.

סרחיו ראמוס שוב לא הצליח לשלוט בעצמו וכבר בדקה ה-10 שלחתי לחבר מה הסיכוי שגם בקלאסיקו הזה יראה אדום… יש לו הרבה יתרונות אבל הוא פשוט לא בנוי למאבקים האלה.

בייל, בנזמה, רונאלדו אף אחד מהם לא היה במשחק טוב ועדיין בהרקה אחת הצליחו לשים כדור ברשת. מומחים.

הארכיון 3 באפריל 2016

כאוהד ריאל אני רוצה להדגיש ש:
א) אין משמעות לניצחון אתמול- אדרבה אולי זה יעיר את המפלצת
ב) הMsn היו עייפים אחרי משחקי הנבחרת- בהחלט בא לידי ביטוי במהלך המשחק
ג) שופט שיכור- אבל השדר והפרשן הישראלי שיכורים הרבה יותר.

אני פסימי לגבי המשך העונה- לא נראה שריאל מצאה פתרון למשחק של בארסה,
לשחק עם 3 גרזנים באמצע יוביל להדחה בצ'מפיונס.

אחד 3 באפריל 2016

ניימר היה במנוחה כפוייה במשחק האחרון של ברזיל, אם אני לא טועה

ר.בקצה 3 באפריל 2016

מעט אופטימיות, קומראד-
מסתבר שברסה הגדולה מבוססת בעיקר על שחקן אחד- רקיטיץ', וכשהוא בחוץ, כל המערך מתפרק.
ריאל לא משחקת עם 3 גרזנים אלא עם אחד, והוא גרזן מושחז במיוחד- קסמירו. השניים האחרים, ובמיוחד מודריץ' הם קשרים אינטילגנטיים לעילא ולעילא. למזלנו, זידאן לא שעה להמלצות ברקו הפרשן ולא הכניס למשחק את האחים לבית קונוס, חאמס ואיסקו.

אחד 3 באפריל 2016

לדעתי המטרה העיקרית של ריאל הייתה להתיש את שחקני בארסה, בתקווה שאתלטיקו(קבוצה שבעצמה מתמחה בהתשת היריבות) תדע לנצל את המתנה ביום שלישי.
העובדה שהצליחו גם לכבוש שני שערים יפים היא רק בונוס.

ר.בקצה 3 באפריל 2016

המטרה העיקרית הייתה לנצח, והיא הושגה במלואה. על הדרך, התגלתה לה נקודת התורפה של ברסה- איוון רקיטיץ' שמה. כשהוא בחוץ, ברסה מתפרקת.

אחד 3 באפריל 2016

כנראה, אבל סביר להניח שבמשחק עם יותר חשיבות אנריקה לא היה מוציא אותו כשהמשחק עוד לא גמור.

ניק 3 באפריל 2016

קצת קשה לקרוא לזה נקודת תורפה. לא שזה חדש שהוא הברומטר החדש של הקבוצה בקישור, אבל נניח שגילו את זה אתמול, פשוט לא יוציאו אותו במצבים כאלה.. אין ליריבה באמת מה לעשות עם המידע הזה..

ר.בקצה 3 באפריל 2016

מדוע לא?
אם עד היום כולם התרכזו בשלישיה הקדמית של ברסה, או בחבריו של רקיטיץ' לקישור (אינייסטה שכבר נמצא עם רגל וחצי בפנסיה, או בוסקטס, חביבם של "אניני" הכדורגל), כעת הם יבינו שהמפתח נמצא ברגליים של רקיטיץ'.
אגב, מעניין כיצד יתפקד הקישור של קרואטיה ביורו הקרב ובא- רקיטיץ', מודריץ', קובאציץ' ועוד בבית עם ספרד…

ניק 3 באפריל 2016

אני בטוח שכל מאמן רציני הבין מזמן את החשיבות שלו למשחק של ברסה.
למרות אתמול, עדיין צריך להשקיע בעצירת השלישיה הקדמית, אין מה לעשות… ארסנל נגיד הצליחה לעצור מצויין את השטף משחק של ברסה וזה לא עזר להם יותר מדי…
בכלל לא צריך להתרגש מהמשחק אתמול יותר מדי.. ברסה הייתה צריכה להפסיד בכל מקרה מתישהוא וריאל שהתייחסה למשחק כמו אל גמר גביע (וחגגה בהתאם בסיום) היא יריבה ראויה לעשות את זה.

ק. 3 באפריל 2016

לא צריך לקחת את זה לקיצוניות השנייה – בוסקטס הוא עדיין לטעמי השחקן הכי חשוב בשיטה של בארסה והיעדרות שלו (לפחות במשחקים קשים) היא הכי קריטית.
אבל כן, וגם כתבתי על זה במהלך השנה שעברה, החשיבות של רקאטיץ כשחקן מרכז שדה שלוחץ היא קריטית לבארסה. בחמשת הפסדי הליגה בשנה שעברה – המשותף הוא שבכולם הוא לא פתח

הארכיון 3 באפריל 2016

כשאתה תוקף אתה פחות מתעייף…

גיל שלי 3 באפריל 2016

ברקוביץ' בא בטענות למרסלו על שזה ביצע את ההוראות הטקטיות של זידאן. הוא אמר שמרסלו מזניח את האגף שלו. מה לעשות, מסי לא ממש משחק כמו שחקן אגף ימין, אלא הולך הרבה יותר לאמצע, אז מרסלו בסך הכל הלך לאמצע, כפי שמאמנו ביקש. ברקוביץ' פשוט לא הצליח להבין את הדבר הכי פשוט שהיה שם, ככה זה כשלא מתכוננים לשידור אפילו דקה

wazza 3 באפריל 2016

אם ראית את ברקוביץ׳ כנראה שגם אתה לא התכוננת לשידור…

שי 3 באפריל 2016

בוא נתחיל עם זה שיכיר את החוקים של המשחק ואיך קובעים את מיקום העברה, אח"כ נעבור להוראות הטקטיות למרסלו. גם ככה פרשן שעוסק בפרשנות זה לא מחזה נפוץ מדי בארץ.

רומן 3 באפריל 2016

אתה רציני?
ברקוביץ נתן שם הצגת פרשנות כהרגלו.
הבחור אולי לא מנסה לדבר רהוט ולפעמים עולה על העצבים עם הגסות שלו, אבל הוא פשוט גאון כדורגל, הוא אמר שרונאלדו יתן גול נצחון בדקה 90 עוד בדקה ה 40, הוא אמר שראקיטיץ' הוא הזה שיוצא ולא אינייסטה, הוא לא נסחף לירידות של ארבל על בנזמה ואמר שאם תיפול לבנזמה הזדמנות הוא יתן גול.
ברקו גאון שלא מנסה להתיפיף ולהתאים את עצמו לאף אחד.
וכן גם אותי הוא ממש מרגיז עם הגסות והזלזול שלו.

Matipool 3 באפריל 2016

״לא מנסה לדבר רהוט״ ?
גם אם הוא ינסה ומאד ירצה , אין סיכוי שיצליח . עברית עילגת ורמת התבטאות של תיכוניסט במקרה הטוב .

רומן 3 באפריל 2016

ועדיין גאון כדורגל.
אחד הפרשנים היחידים שאני מתייחס ברצינות למה שהם אומרים, יחד עם איווניר וזלצר(חוץ מכשאני נרדם ממנו)

גל ד 3 באפריל 2016

אם כבר מתלוננים על איכות השידורים (שוב) כולם כבר קראו את הטורים האחרונים של שלמה מן ואת הטרוניות של קופמן דרך הפייסבוק של אשתו? לא מפתיע, אבל בכל זאת מעורר השתאות.

אמיתי 3 באפריל 2016

קראתי. מעורר פלצות

Matipool 3 באפריל 2016

אפשר קישור ?

גיל 3 באפריל 2016

תכנס לעין השביעית ותחפש שלמה מן.

האמת היא שמן כנראה צודק ברוב הדברים שהוא כתב עליו אבל קופמן צודק במהות של התגובה שלו למן אבל לא בסגנון. מן רמז די מפורשות שהוא "יורד לזנות" כדי לכסות חובות ויכול להיות שזה לא נכון (והוא גם מנסה להתנער מזה בתגובה שלו כאילו זו סתם הייתה הערת אגב).

גל ד 4 באפריל 2016

קופמן לא צודק במהות של התגובה שלו פשוט כי הוא לא מבין את התחביר העברי. הוא איים על שלמה בתביעת דיבה בטענה שכבר שילם את חובותיו, אבל מן כתב בלשון עבר. וזו אכן היתה הערת אגב, כי עיקר בטענה (שקופמן כלל לא מכחיש) היא שקופמן ירד לזנות. אם לחובות שלו היה קשר לזה זו טענה בעלת חשיבות משנית. יהיו סיבותיו אשר יהיו, קופמן ושאר עיתונות הספורט ירדו לזנות, ואף אחד לא מרגיש צורך להתנצל או לשנות, בטח שלא קופמן.

גיל 4 באפריל 2016

מן לא כתב בלשון עבר. הנה הציטוט המדויק: "קופמן, שנקלע זה מכבר לחובות כבדים, מכר את האג'נדה הישנה שלו בנזיד פופוליזם". כלומר, הוא עושה קשר ברור בין החובות שלו (שהן מהעבר מן הסתם) לעבודה שלו. בשום מקום לא כתוב שהוא כבר שילם את החובות. זה לא משנה אם זו הערת אגב או לא. יש כאן רמז מכוער כאילו הוא מוכר את העקרונות שלו רק בשביל לכסות חובות. אפשר ורצוי לבקר את קופמן על שירד לזנות אבל למה לקשר את שזה למשהו שהוא כנראה לא נכון?

גל ד 4 באפריל 2016

זה מכבר זה בלשון עבר. לא כתוב שהוא שילם את חובותיו, אבל גם לא ניתן להבין מכך באופן חד משמעי שהוא עדיין בחובות. משמעות הביטוי הוא שבזמן כלשהו בעבר הוא היה נתון בחובות. לכן האיום שלו בתביעת דיבה הוא איום סרק.

וה"כנראה לא נכון" שלך כנראה לא נכון. קופמן ויתר במופגן על העקרונות שלו לטובת הכנסות. הוא מודה בכך בריש גלי. להגיד שלא סביר שיש לכך קשר לעובדה שהיה שקוע בחובות זו נאיביות, אם לא היתממות צינית.

בכל מקרה, האפס הזה הגיב שוב לטור. ודי ברור שעיתונות ספורט ואתיקה עיתונאית מעניינות אותו כקליפת השום דאשתקד.

גיל 4 באפריל 2016

אני חושב שאתה מתמם. כל מי שקורא את המשפט הזה מבין שיש קשר בין חובות העבר שלו למה שהוא עושה היום, אחרת למה להזכיר את העובדה הלא רלוונטית כביכול הזו באותו משפט? אני לא משפטן ולא יודע אם יש כאן בסיס לתביעה אבל הקשר כאן ברור.והעובדה שהוא מכר את העקרונות שלו בשביל כסף או שהוא ירד לזנות וכו' לא רלוונטית. מן יכול להיות צודק בכל מה שהוא כתב עליו אבל הקישור שרמז עליו ברמז עבה הוא לא אתי מצידו ולא נכון.

אמיתי 4 באפריל 2016

הויכוח שלכם מפספס את היער…קופמן בעצמו אומר שהוא זונה והמיקצוע בקאנטים.
הנקודה היא לא אם כוסו חובותיו הנקודה היא שהוא יורד לזנות. הסיבה הברורה היא
(והוא לא לבד בזה) ששם הכסף.

גיל 4 באפריל 2016

זה לא הויכוח שלנו אלא בין מן לקופמן. קופמן תקף את מן על הנקודה הזו וגם מן נראה לי יודע שהוא טעה כאן ומנסה לטשטש את זה.

גל ד 4 באפריל 2016

הוא לא מנסה לטשטש את זה, אלא לחדד את זה. והנקודה שאמיתי מעלה היא הנקודה העיקרית של שלמה מן. קופמן ירד לזנות – על פי דבריו. בזנות יש כסף – על פי דבריו. היה שקוע בחובות – עובדה ידועה. קשר בין הדברים – חיווי דעה סביר בהתאם לעובדות במקרה. דיבה אין פה, אפילו בהתאם לחוקים המעפנים במדינה שלנו.

ואיום בתביעות השתקה זה דבר שחשוב להתייחס אליו לא פחות מהאתיקה המקצועית הקלוקלת של הזונה.

גיל 4 באפריל 2016

שוב, הוא המציא קשר שלא קיים כנראה במציאות תוך רמיזות די מכוערות למצב הכספי שלו. שיגיד כל מה שהוא רוצה על קופמן אבל שלא ירמוז ואחרי זה יתחמק מזה. כאמור, לא יודע אם יש בזה משהו פלילי או לא אבל קופמן לא איים בתביעה אלא סתם התתנהג בבהמיות בתגובה שלו.

פורד פרפקט 3 באפריל 2016

עם כל הכבוד לפרשנות שכחתם נקודה קריטית . לריאל יש הרבה יותר שחקנים אירופאים. שהיו "עסוקים" במשחקי ידידות. להלן טיסות קצרות יחסית ולאו דווקא השקעה של מאה אחוז יכולת ותחרות במשחקים.
לעומת זאת לברצלונה יש את השלישיה העייפה שהייתה עסוקה בשני משחקים חשובים של מוקדמות מונדיאל ותוסיפו לזה טיסת הלוך וטיסת חזור פלוס טיסות בין המשחקים ותוסיפו את ההתארגנויות עד שמגיעים למלון ומוצאים קצת מנוחה שלא שווה יותר מדי כי צריך להגיע לאימון.
מה גם שהמשחק הזה פחות קריטי לברצלונה כי ביום שלישי יש לה משחק חשוב הרבה יותר ברבע גמר ליגת האלופות מול אתלטיקו מדריד.
אז זה לא הסיפור של זידאן ואפילו לא קרוב לכך. ואם לשופט היה קצת אומץ ברצלונה היו מקבלים פנדל מוקדם וראמוס היה מורחק בדקה ה-40 בערך.
תפרשנו את זה

edgecator 3 באפריל 2016

בום!
להבא תעבור על התגובות לפני שאתה מנסה – לשווא, מיותר לציין – להוכיח את חוכמתך היתרה על-פני זו "שלנו".

פורד פרפקט 4 באפריל 2016

אם כתבו את זה לפני אני מכבד ותומך. עברתי על התגובות הראשונות והן היו כל כך לא רציניות שלא הבנתי איך הן תומכות בבלוג. אין קשר לחוכמה אלא לשכל ישר. ושמח שאנשים אחרים חשבו כמוני והקדימו אותי בתגובה.

טרנטה 4 באפריל 2016

מי שרוצה להביק מסקנות מהמשחק הזה שיהיה לו לבריאות.
ברצלונה שיחקה בהליכה עד הגול שכבשה וזה הספיק כדי שריאל תיראה כמו חטאפה בדיוק.
בשניה שברצלונה כבשה הם עברו מהליכה לעמידה ולכן פתאום היה נראה שריאל בהילוך מהיר (וכמובן שגם בגלל שרקיציץ יצא כדי לא לקבל אדום).
פסילת השער היתה הזויה כמעט כמו צוות השידור של הקוסם והעיוור. אחד בושה והשני כלימה.
למיטב זכרוני הקלאסיקו לא היה נראה ככה עד שהגיעו מוריניו ופפה והביאו את הבושידו. בכלל היה נראה שמסי וניימאר מנסים להשאר בחיים, ראמוס ופפה מחפשים לקבל אדום, ואילו אלבס ובוסקטס פשוט עייפים ולכן שוכבים כל הזמן על הדשא.

ניק 4 באפריל 2016

הקלאסיקו באמת לא נראה ככה לפני תקופת מוריניו אבל זה לא הוגן להאשים רק את ריאל בזה.
ההערות הבלתי פוסקות של פיקה במדיה, ההתחזויות הלא נגמרות של אלבס ובוסקס, הקטנות של סוארז, הריצה לשופט על כל עבירה – כל אלה מוסיפים המון דלק למדורת הקלאסיקו, לא פחות מטי ו-פש (פפה וראמוס).

רן 4 באפריל 2016

לטעמי זה היה יותר הפסד של ברצלונה ששיחקה באופוריה או אדישות, אואיך שלא תקראו לזה.
זידאן יצליח בריאל רק אם יחזיר את רונאלדו להיות השחקן שהיה ביונייטד. נכון, המספרים שלו בריאל מפלצתיים אבל תמיד שאני רואה אותם זה נראה כאילו כולם משחקים בכדי שרונאלדו יכבוש, ורונאלדו עצמו מאוד אנוכי, דבר שפרגוסון לא היה חי איתו בשקט. אם זידאן יצליח לגרום לריאל לשחק קבוצתי ולא אינווידואלי הם גם ייקחו אליפות.

Comments closed