האנשים שלא צריכים עוד כסף

רוצים עוד כסף

money
תתפלאו, אני יודע למה אנשים רוצים עוד כסף.

כסף הוא אנדרייטד מאד. קחו לעומתו את הבריאות הכל כך פופולארית. אני זוכר שכשחייתי באנגליה חגגה המלכה האם המנוחה, השם ייקום דמה, יום הולדת מאה. ואחד מכלי התקשורת פרסם לכבוד העניין ידיעה על תגלית מדעית מרעישה: ״אם יש לך המון כסף, אתה לא עובד ולא משלם מסים, אז אתה יכול לחיות עד גיל 100 בלי בעיות מיוחדות״.

אין אנשים שלא צריכים כסף ואין הרבה אנשים שלא צריכים עוד הרבה כסף, אבל באמת יש כמה אנשים שאני לא חושב שצריכים עוד כסף. אלו הם לאו דווקא אנשים בקומונות בהודו או בקוסטה ריקה (להם דווקא לא פעם דווקא יש כסף) אלא אנשים שהכסף קטן עליהם. בדרך כלל אנשים היסטוריים.

דוגמא לאחד כזה הוא ליונל מסי.

ולמה הוא לא צריך עוד כסף? כי למשל אני באמת חושב שהוא לא נתקל יותר מדי במצב בו מבקשים ממנו משלם. אוקיי… לא מדויק.. הוא בטח מקבל לפעמים איזו ארוחה במסעדה אבל על בית ויאכטה הוא כנראה משלם. הסיבה שהוא לא צריך כסף היא טיפה אחרת: יש לו תהילת עולם. יש לו תחושת מיצוי והצלחה שיש למעטים. ואני חושב שכמעט כל ילד בעולם היה מעדיף להיות מסי מאשר בקהאם. גם אם בקהאם הוא א. גם כדורגלן שהשיג המון. וב. יש לו יותר כסף (ככה נדמה לי וככה שמעתי).

וכך אני רואה שכמה אנשים מוועדת האתיקה של פיפ״א הסתבכו בסיפור הפנמי הזה. אתם יודעים מה? אני מבין את זה. האנשים האלו הם כלום בלי כסף. עם מה יילכו למכולת? עם האתיקה של פיפ״א?

אבל מסי? מה באמת יעלה ויוריד אצלו עוד כסף. אז למה הוא כל כך עסוק בשטויות האלו עם המסים? ֿֿֿעכשיו יהיה בלגן. שבאמת לא שווה את כל הכסף.

אם היה משהו.

*

מי שקצת מזכיר לי את מסי בעניין הזה היא הילרי קלינטון. פוליטיקאית היסטורית לכל הדעות בדברי ימי ארצות הברית. והדבר היחיד שבאמת עומד בינה למטרה ההיסטורית ששמה לעצמה, להיות הנשיאה האישה הראשונה של ארצות הברית, הוא המרדף הבלתי פוסק שלה ובעלה אחרי הכסף. על פי CNN היא ובעלה עשו 153 מליון בהרצאות לחברות גדולות.

אפשר להפוך בכך מהיום ועד מחר אם זה לגיטימי או זה שוחד מכובס, אם זה השפיע או לא השפיע על החלטות שלה. הדיעה האישית שלי היא :״אל תצחיקו אותי. חברות גדולות נותנות לפוליטיקאים כסף בגלל סיבה״. אבל אני מוכן לשמוע דיעות אחרות. אבל בדבר אחד יודה גם כל מי שתומך בסנדרס או אוהד את קלינטון או נגדה מהצד הימני: אם לא היה סיפור הכספים הללו, המועמדות והניצחון הסופי היו בכיס.

מה שגורם לי לשאול: אם היא תעשה היסטוריה ותהיה הנשיאה הראשונה איזו משמעות יש לשאלה אם יש לה 10 מליון דולר או מאה מליון? כמו במקרה מסי, היסטוריה זה דבר אחד שהוא יותר גדול מכסף. אז למה לעזאזל היא כל כך לחוצה לכסף?

*

וזו תכונת הכסף:

כולם צריכים כסף וכמעט כולם צריכים עוד כסף ולכן כמעט כולם רוצים עוד כסף. אבל גם המעטים שלא צריכים כסף עושים דברים שהם לא צריכים בשביל הכסף.

כסף לדה באזר!

אם לא היה בוסמן
שלושה עשר עמודים

115 Comments

גיל 4 באפריל 2016

זה דווקא מאוד פשוט ומוכח במחקרים. כל פעם שיש לך עוד כסף אז קבוצת ההשוואה שלך משתנה ואז אתה רוצה יותר ואף פעם לא מרוצה (אלא אם אתה ביל גייטס או באפט, או מארק זוקרברג שבאמת לא זקוקים לכסף).

דורפן 4 באפריל 2016

אבל למה מסי או קלינטון לא מרגישים שהם במקום של באפט?

גיל 4 באפריל 2016

לגבי מסי, אני חשוב שזה כי יש את רונאלנדו שמרוויח לא פחות וגם ספורטאים עשירים בענפים אחרים. האמת היא שהסיפור של מסי נראה לי שהוא פשוט קצת טיפש ונותן לאבא שלו לנהל את הכסף כי הוא רק מתרכז בכדורגל.

Danny - Long Island 5 באפריל 2016

כי הם לא!!!

עומרי 4 באפריל 2016

גם צוקרברג ממשיך לקום בבוקר ולהוביל את פייסבוק ליישום אסטרטגיית פרסום בוידאו טובה יותר, או חיות אחרות.
הוא פועל להפוך את פייסבוק לאחת ממכונות הכסף הגדולות בהיסטוריה.
לא כולם מוכוונים כסף, אבל דווקא מיליארדרים כאלה הם לרוב לא דוגמא טובה.

גיל 4 באפריל 2016

נכון, אבל הוא לא עושה את זה להעשרת חשבון הבנק שלו כי הוא תורם את רוב הכסף.

עומרי 5 באפריל 2016

מי שנותן 10 שקלים לקבצן תורם כסף. צוקרברג בסה"כ מממש את מניותיו מבלי לשלם מיסים בשיעור דו ספרתי של מיליארדים (על ידי העברתן ליישות משפטית אחרת, "קרן צדקה" בשליטתו), כדי לפעול בתחומים נוספים אליהם הוא מעוניין להתפתח מעבר לפייסבוק.

לא בכבוד שלו לשלם נתח מרווחיו האישיים כמס ככל דיכפיו כי הוא חש שהוא יידע להשתמש בכסף טוב יותר מהמדינה.
בכל אופן זה ההיפך מאדישות לכסף המהלך הזה.

ירוק 5 באפריל 2016

+1
קצת מוזר כמה מעט מדברים על זה (למרות שראיתי כתבה איפשהו לפני כמה חודשים).

גיל 5 באפריל 2016

זה ממש לא מדויק. הכסף שהוא תורם יהיה הרבה יותר משמעותי מלתת כסף ישירות לעניים. בשנים האחרונות יש התפתחות במה שנקרא אלטרואיזם אפקטיבי ואטלרואיזם מבוסס מדעית, כשיש ניסיון של ארגונים שונים להעריך את התועלת מהכסף שאתה נותן. לתת ישירות לאנשים זה אולי הדבר הכי גרוע שיש ודרך הפעילויות שלו סביר שישיג הרבה יותר. עכשיו, זה לא אומר שהוא לא עושה את זה ממטרות אנוכיות של להאדיר עצמו או להתחמק ממס, אבל עדיין 99% מהכסף שלו הוא לא להנאתו הפרטית כך שברור שאם לא היה עושה את זה, הוא היה עשיר בהרבה.

גבריאל 5 באפריל 2016

דווקא כמה וכמה מחקרים הובילו למסקנה שלתת ישירות את הכסף לאנשים (ולא דרך כל מיני "עמותות" ואירגונים שנוטים מהר מאוד להסתאב), זו הדרך היעילה ביותר לצאת מעוני. ואפילו מבלי לשים מגבלות על מה כן אפשר להוציא את הכסף. מכאן הדיבורים ההולכים ומתפשטים על "משכורת חינם" לכולם מבלי קשר לאם הם עובדים אם לאו.

גיל 5 באפריל 2016

תלוי אלו אנשים ואיפה. לתת כסף לקבצנים לא יעזור להם. לתת לעני בהודו כסף גם לא יעזור. מדברים על לתת כסף לפתיחת עסק קטן או להשקיע בלמשל בקניית זרעים מה שנקרא, מיקרו השקעות. זה תחום שיש עליו די ויכוח.

וברור שיש אירגונים מושחתים או סתם לא יעילים. בגלל זה חשוב לדעת מה הארגון עושה עם הכסף ועד כמה הוא יעיל. לשם כך יש אתרים שהכי טוב שבהם נקרא givewell שמדרגים את הארגונים. הכי טוב זה לתרום כסף לארגון שקונה רשתות למיטות בסאב-סהרה אפריקה שמונעות מאלריה.

תומר חרוב 4 באפריל 2016

מה שעוד מוזר שאם זה הרי כסף, אז למה לא חוקי? כי למסי יש את כל האפשרויות לעשות כסף חוקי והרבה. אם הוא יבקש יותר מברצלונה היא כנראה תיתן לו, הוא יכול לעבור לסיטי או לפריז ולקבל הרבה יותר והוא יכול לעבור לסין ולקבל מאות מליונים בשנה או משהו מופרך שכזה, מי יודע?
אולי הוא פשוט לא אוהב לשלם מיסים ובקטע הזה אני דווקא מזדהה.

יונתן 4 באפריל 2016

ציש איזה קטע שמחנכים אותך לאהוב את המדינה, לשרת בצבא, לתרום
נשגב מבינתי למה אין חינוך לתשלום מיסים כחוק. כי זה לפחות חשוב כמו לשרת בצבא. ואם כולם היו משלמים כחוק שיעור המס היה נמוך משמעותית.

Shadow 5 באפריל 2016

הפוך גוטה הפוך.

אם מלכתחילה המיסים היו בשיעור סביר אז לא היתה סיבה להתחמק מהם.

כרגע זה פשוט כסף גנוב ברובו.

כשתיפסק השחיתות ובאמת תראה השקעה של המיסים שלך אולי זה יראה הגיוני לשלם גם מס.

לגבי אהבת המדינה. עושה רושם שהאזרחים אוהבים את המדינה הרבה יותר משהמדינה אוהבת אותם.

הייתי מציע שקודם המדינה תאהב את אזרחיה כמו שהם אוהבים אותה ואני בטוח שאז אנשים ישמחו לתת ממה שהם עובדים כל כך קשה לבטלנים הגנבים בכנסת.

נ.ב

וזה עוד בלי לדבר על כל הטריקים והקומבינות של המיסים העקיפים שאונסים את האזרחים בלי וזלין (סליחה על הביטוי)

שמעון כסאח 5 באפריל 2016

יש לי הרגשה שאתה קצת מבלבל בין מדינה לממשלה.

ירון 5 באפריל 2016

כלכלה לא עובדת ככה. יש תקציב, צריך לגייס כספים לפי התקציב.
כדי שאנשים יעשו משהו שהוא נוגד את האינסטיקנט ההישרדותי (לשלם כמה שפחות) הם צריכים חינוך, צריכים הפנמה למה זה בעצם לטובתם.

MOBY 5 באפריל 2016

????
כשהציונים הגדולים טבע, מכתשים, האחים עופר, תשובה וכדומה ישלמו מיסים כמו אחד האדם.
אפשר לדבר על הורדת המיסוי.
כאשר הבאבות למיניהם יפסיקו לעבוד בשחור כנ"ל.
כאשר מיעוטים עדתיים יחליטו לשלם את מיסי הממשלה (ארנונה וכדומה) אפשר יהיה להוריד את העול.
אבל זה לא קורה.
אז 10 אחוז משלמים מיסים, ועשרה אחוז עושים מילואים, ועשרה אחוז תורמים לעמותות – חבל שזה רק אותם 10 אחוז.

Shadow 5 באפריל 2016

ועוד משהו לגבי חינוך. כשיתחילו להשקיע בו כמו שצריך אולי יהיה מי שיוכל לתת חינוך לדור הצעיר בתשלום מיסים. כרגע הרבה יותר חשוב להשקיע בפטריוטים.

matipool 5 באפריל 2016

צל – כל מילה .

ניק 5 באפריל 2016

זה מצב מאוד בעייתי כשאנשים מתחילים להחליט על דעת עצמם איזה חוק לקיים ואיזה לא.

Shadow 5 באפריל 2016

זה בהחלט מצב בעייתי כשאנשים מחליטים איזה חוק לקיים ואיזה לא ובשביל זה צריך הנהגה בריאה ולא מושחתת שתוביל את העדר למקום מבטחים במקום לסף תהום.

האמת, במחשבה שניה, היא אפילו לא מובילה אותו לסף תהום. היא סתם לא מובילה אותו לשום מקום ונותנת לכל הפרטים לרוץ בבהלה לכל כיוון ע"י הפחדות שווא וחוסר מנהיגות ועל הדרך גורמת לכך שפריטים בתוך העדר רומסים ופוגעים אחד בשני במקום לעבוד ביחד למען מטרה משותפת ולמציאת הפתרונות האופטימאלים.

במחשבה שלישית זה כמו תהום

ירון 5 באפריל 2016

יש אובר השקעה בפטריוטיזם אם כבר

אמיתי 5 באפריל 2016

יש בכלכלה עקומה שאת שמה שכחתי של תשלום מיסים מול העלמה. יש איזון שברגע שמעלים מיסים מעל אחוז מסוים הכלמות המיסים כבר עושות את זה לא משתלם.

עמי ג 5 באפריל 2016

עקומת לאפר

Shadow 5 באפריל 2016

ברור זה היה בציניות וכמו שרואים בימים האלה אין דבר כזה מספיק פטריוט

היום יעלון ואיזנקוט שעוד משרת בצבא הם כבר לא מספיק פטריוטים

Amir A 5 באפריל 2016

במקרה של מסמכי פנמה גם מדובר בכסף שאי אפשר להראות שיש לך, כך שזה לא המקרה של להראות שיש לך יותר.
מגיע רגע מסויים שאנשים שוכחים שכסף הוא בסך הכל אמצעי לאיזו מטרה ועשיית הכסף הופכת למטרה בפני עצמה. לאחד ההגשמה העצמית היא ההישגים של הילדים, לאחר המעמד בעבודה ולשלישי מספר האפסים בחשבון הבנק. בכל אחד מהמקרים כולנו רוצים עוד.

תוהה בדרכים 5 באפריל 2016

אני אף פעם לא הייתי ממחזיקי התיאוריה על מסי הילד הטוב לעומת רונאלדו בחיים האמיתיים. זה נכון להתנהגות שלהם על המגרש- מסי יותר קבוצתי, פחות עושה הצגות ויותר תומך בחברים שלו- אבל זה לא רלבנטי להתנהגות שלהם מחוצה לו, שאנחנו באמת לא מכירים מעבר לתדמית (גיגס הוא דוגמה קלאסית לפער בין ההתנהלות כספורטאי לעומת ההתנהלות כבן אדם).

ואחרי שזה נכתב, לא צריך להיות חוש חש הבלש בשביל להבין שלמסי אין מושג ירוק בעייני מס וכספים וכל הדברים האפורים שמתנהלים בעניין קשורים לפעולות של אבא שלו (שהוא גם הסוכן). אז יכול להיות שהלקח שלא צריך להיות לו אמון מוחלט באבא שלו, אבל ברור שהוא עצמו לא תכנן כלום ולא היה מעורב בכלום ישירות. הוא אולי מסי, אבל בפועל הוא עדיין ילד שנותן לאבא שלו לנהל לו את הקריירה ומאמין בו בעיניים עצומות.

אגב, הענין הזה נכון גם לגבי ניימאר. המסקנה היא שמשלב מסוים ההורים לא צריכים לנהל את הקריירה של הילד: זה מייצר שילוב מסוכן של תאוות בצע של אנשים שהקריבו הרבה לאורך שנים ולא רואים בעיניים מצד אחד ומצד שני, שהם כנראה לא לגמרי מקצוענים בענין. אתה יודע, אם אתה מתכנן להתנהל בצדדים האפורים, לפחות תן את העבודה למישהו שמתמחה בזה.

no propaganda 5 באפריל 2016

לדעתי אתה קצת פותר מאחריות אדם בוגר. מסי אולי לא יודע מה עושים אבל הוא ודאי יודע שעושים.

איציק 5 באפריל 2016

אתה עושה ממסי דביל בדבריך (ואולי הוא באמת כזה, אין לי מושד). הילד הזה עוד מעט בן 30, עם משפחה וילדים (נדמה לי). לרבים מאיתנו בגיל זה יש אחריות מלאה על נהניהול הכספי ועוד דברים רבים. עובדת היותו כדורגלן (אולי גם די מצליח) לא פוטרת אותו מכלום. מזל שאבא שלו לא מספר לו שלעבור באדום זה בסדר, שבחנות לא חובה לשלם, ועוד כמה דברים שיכולים להתאים למבנה הנפשי של מסי.

תוהה בדרכים 5 באפריל 2016

ראשית, הוא היה בן 25 שהעניין הזה קרה ובן 19-21 שסיפור המיסים הראשון התרחש.

אולי זה אני, אבל לא חושב שמישהו בגילאים האלו שלא למד מעולם את התחום, שהוא לא איש עסקים או עובד בעסק בחיי היום-יום ושאבא שלו מנהל את ענייניו (כלומר מישהו שאמור להיות לו בו אמון מוחלט) מבין בתחום של מקלטי מס או עובר על כל מסמך. נראה לי די ברור שאבא שלו מנהל את העסק והוא סומך עליו בעיניים עצומות.

אני לא מתייחס לעניין מהזווית המשפטית אלא מהזווית של הגיון סביר. שוב, אותו דבר קרה גם עם ניימאר.

איציק 5 באפריל 2016

אני לא יודע האם הוא מודע לכל פסיק בתהליך, ויתכן ולא, עדיין נראה לי די תמוהה שאבא שלו הצליח למדר אותו עד כדי כך לגבי כספו הוא. לרכוש וילה או רכב יוקרה הוא כנראה הצליח לבד, אז גם לגבי השקעות כספים כנראה ידע לפחות על קצה המזלג. יתכן והלחץ הפסיכולוגי של ללכת עם הקו של אבא פעל פה, אבל יראה לי מאד מוזר שהוא לא היה לחלוטין לא מודע לנעשה. הבן שלי לא נותן לי לנהל את המשכורת הצבאית שלו (והוא כולה בן 19) אז מיליונים להפקיר בעיניים עצומות…

תוהה בדרכים 5 באפריל 2016

לא יודע, לי נראה סביר שמישהו בגיל הזה שאין לו שום ידע בנושא, סומך על אבא שלו בעיניים עצומות.

דורפן 5 באפריל 2016

אני גם חושב שהסיפור הראשון הוא כנראה היה די תמים. הוא כנראה היה צריך להבין אז שאבא שלו לא טוב בשבילו בעניין הזה – אבל גם ההחלטה לסלק את אבא שלך מענייניך היא החלטה קשה לכל בנאדם.

בסך הכל ספורטאים רבים מסתבכים בכל ענייני הכספים. כי להבדיל מעשירים אחרים הדרך שלהם לעושר לא הייתה קשורה בניהול כסף. אדם שפותח עסק קטן והעסק גדל והוא בסוף הופך עשיר, הוא בטבעו מי שמבין כסף. כוכב ספורט קורא בעיתון כמה הוא מרוויח ולא ממש מבין את זה.

גארי נוויל אמר פעם ״שׁחקנים לא צריכים סוכן. הם צריכים רואה חשבון״

תוהה בדרכים 5 באפריל 2016

לפי מה שהבנתי, הסיפור השני (יענו העברת הכספים) התרחש בדיוק שהסיפור הראשון התפוצץ.

ניק 5 באפריל 2016

אם אבא שלו היה רו"ח או כלכלן או משהוא בסגנון אפשר היה לסמוך עליו בעניים עצומות. אני מניח שהוא לא אחד מאלה.
ברור שמסי לא צריך ללכת ללמוד קורסי מיסים וניתוח דוחות כספיים. הוא צריך לשלם לאיש מקצוע שינהל את זה עבורו.
אבא שלו לא איש מקצוע וגם אם היה, זה טעות נוראית לערב משפחה ועסקים.
ובכל מקרה דווקא אבא שלו טכנית אמור לצאת עם הכי פחות נזק משפטי. בהיבט המיסוי נטו, לפחות בארץ, על הדוח השנתי למס הכנסה אתה כנישום חותם בכל מקרה ואם היה לך רו"ח שעזר בהכנה הוא גם חותם. האחריות (כזאת או אחרת) היא על שניהם. אבא שלו בכל מקרה לא יכל לחתום על הדוחות שלו אז לא אין פה אחריות ישירה.

ניר 5 באפריל 2016

זה מאוד קשה להרחיק את אבא שלך מהעניינים האלה. במובן מסויים כדורגלנים הם קצת אינפנטילים, הם לא עוברים את הקטע הזה של צבא, אוניברסיטה, למצוא עבודה ולהתפתח. הם קצת כמו דוגמניות, הם עובדים מאוד קשה מגיל מאוד צעיר על דבר אחד ולא צריכים לעשות שום דבר מעבר לו. הם מסתמכים על כישרון ספציפי אחד ולא נדרשים להתעמת עם דברים רגילים, ולכן אני גם חושב שמסי לא היה מודע לכל הדבר הזה.

וחוץ מזה, תכנוני מס נכלוליים הם עניין לחברות שבעיניו גם נתפסות הכי לגיטימיות שיש, כמו גוגל וכמו מיקרוסופט וכמו אלף חברות אחרות. למעשה, היו תקופות שבהן בדו"חות החברות היו מוחבאים דברים כמו שוחד בדרום אמריקה או חשפניות או השד יודע מה. בקיצור, העולם הרבה פחות נקי ותמים ממה שלפעמים נדמה לנו.

אבו צ'יצ"ריטה 5 באפריל 2016

אני באופן אישי מזדהה – גם אני רוצה עוד כסף (וגם צריך )

מאנו 5 באפריל 2016

טור מיברגי משהו. אהבתי.
בכל מקרה, לגבי קלינטון, הכסף שהיא קיבלה לא שולשל לכיסה רק לכיסה הפרטי, אלא גם למימון המאוד יקר של הקמפיין שלה. שזה אפילו יותר גרוע לדעתי.
מה שמעניין לחשוב עליו בהקשר של זקנים עם המון כסף (כמו המלכה המושחתת והמסואבת מבריטניה) הוא האם מגיע מצב, לעת זקנה, שמזכיר קצת ילד מתבגר, כלומר מצב שבו הוא אסף פוגים בשנות התבגרותו, ואז בשלב מסויים זה נהיה סתם חתיכות קרטון עם ציורים. כלומר האם בהנחה שלידי הזקן העשיר יש מלא כסף, ואין לו באמת צורך בעוד כי עומד למות – האם אז זה נהיה סתם ניירות עם ציורים עליהם, או מספר בבנק?

מאנו 5 באפריל 2016

שלידי=שלילדי

אלי 5 באפריל 2016

1. רבים מהם מרגישים שאם הם לא ימשיכו להרוויח עוד כסף אז זה מסמל את הסוף שלהם, ולכן הם ימשיכו עד היום האחרון.
2. רבים מהם דואגים שהילדים לא יקבלו יותר מידי על מנת לוודא שהילדים עדיין צריכים אותם ותלויים בהם, ויטפלו בהם אם יהיו זקוקים להם.

קירקגור 5 באפריל 2016

לגבי הקלינטונים, יש טענות רבות על כך שיצאו בתום כהונתו של ביל בבית הלבן עם חובות כבדים בשל חברה לדירות נופש היו מעורבים בה, והיא קרסה, ורק מימון המשפטים שעמדו כנגדם עלו להם מיליונים.

בדה מרקר כתבו על זה לא מזמן –
http://www.themarker.com/wallstreet/1.2893492

yaron 5 באפריל 2016

עכשיו דמיין את אותה התנהגות ע"י טראמפ (או ביבי). היו שוחטים אותו…

קירקגור 5 באפריל 2016

לגבי טראמפ אתה לא צריך לדמיין. רק לקרוא אודותיו. בטח בכל הנוגע להשקעות שנכשלו.

לגבי ביבי, יש לו אחלה שק של אינטרסים עלומים גם מבלי לקבל מיליונים. יאמר לזכותו.

יהודה 5 באפריל 2016

לדעתי חלק מהענין הוא שאנשים לא חשבו על המקלטי מס האלה כדבר שעלול לצאת ולהתגלות.
כל מי שיש לו כסף דוחף אותו במקלטי מס כבר שנים זה הפעם הראשונה שסיפור כזה יוצא החוצה.
דבר נוסף הוא שבשנייה שאתה יודע שכולם עושים את זה אתה מרגיש פראייר לא לעשות את זה גם אם אתה לא באמת צריך במיוחד אם אתה לא חושב שיש סיכון.

חובב 5 באפריל 2016

מקלטי המס האלה חוקיים ומקובלים אצל אנשים מהאלפיון העליון בכל העולם.
כזכור גם לנתניהו היה חשבון כזה, ואיש לא קפץ.
אני משאר שמנהלי הכספים של מסי משקיעים בשבילו את הכסף כך שישלם פחות מיסים, בלי שהוא ישלוט בכל הפרטים.

אחד 5 באפריל 2016

"אם לא היה סיפור הכספים הללו, המועמדות והניצחון הסופי היו בכיס."

על סמך מה אתה אומר את זה? אנשים לא מודעים לכשלונה כמזכירת המדינה?

דורפן 5 באפריל 2016

כי כרגע היא מובילה גם פנימית וגם על המועמד ממול בצורה די ניכרת. סביר שזה היה מוסיף לה עוד משהו.

״הכשלון כמדינת מדינה״ הוא א. יותר ברור בישראל מאשר בארצות הברית. ב. לא כל כך מעניין את הבוחר. הבוחר האמריקאי יצביע על ענייני פנים

קורא 5 באפריל 2016

אני חייב להגיד משהו על תפישת הכישלון. במקצועי הקודם הייתי אדם שכותב לא מעט על כל מיני אנשים, וחרה לי מאוד להיתקל באנשים שאוחזים באותו המקצוע וממהרים לחרוץ דעה לגבי תפקודם של אנשים אלו או אחרים. דוגמה: 80%-90% ממה שביבי נתניהו עושה בתפקידו לא ידוע לציבור, וקשה לדעת מה מידת ההצלחה שלו בתפקיד, בדיוק כמו קלינטון, ולכן לקבוע שהיא נכשלה בתפקידה זה קצת נמהר. מה אנחנו יודעים על מה היא עשתה בתפקיד הזה? מה אנחנו יודעים לגבי היחסים בין מדינה זו או אחרת. יש את מה שנמצא על פני השטח ואת מה שנמצא מתחת לפני השטח. אנחנו למשל לא נמצאים ביחסים על פני השטח עם רוב מדינות ערב, האם זו האמת?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 5 באפריל 2016

אז באותה מידה אי אפשר לדעת אם הצליח, ועל הדרך גם לקחת את הזכות לבחור ממי שלא יודע שום דבר.

קירקגור 5 באפריל 2016

נכון, דברים כאלה אפשר לדעת רק בדיעבד. נגיד, לקרוא את מה שהיה למאיר דגן להגיד על תפקודו של ביבי בכל הנוגע ליחסים מתחת לרדאר עם מדינות ערב, תחום עליו היה אמון במשך כמה שנים (וזה לא שדבריו הן אמת אבסולוטית, אבל אינדקציה).

גיל 5 באפריל 2016

כבר 30 שנה מנסים להשמיץ אותה ואת בעלה וכל מועמד דמוקרטי. מספיק לראות את כל הביב ששופכים על אובמה עוד לפני שהפך לנשיא.

מתי 5 באפריל 2016

האמת לאו דווקא משחקת תפקיד בבניית התדמית…

רוני 5 באפריל 2016

אתה מפספס נקודה חשובה לטעמי. מה מביא אותם מלכתחילה להיות מצליחים ועשירים? זה אותו הדבר שדוחף אותם לרצות עוד כסף והצלחה..

אמיתי 5 באפריל 2016

המיקרים שונים לדעתי…
מסי הוא במובן הזה בובה של אביו ובטח של עוד מקורבים.
קלינטון לא הייתה במצב להיות נשיאה בלי ה"הרצאות" הללו.
ככה רצים לנשיאות ולדעתי זו לא הסיבה שהיא מעוררת אנטגוניזם…
וכמובן בני אדם ורציונאליות לא הולך ביחד

איציק 5 באפריל 2016

אני לא יכול לדבר בעיניין באופן ישיר כי אף פעם לא היתי במצב שלהם (לא כי לא רציתי או משהו אנטי כזה, פשוט לא יצא). מה שאני כן יכול לומר, שכנראה התפיסה שלך משתנה כשיש לך כסף והרבה. שני סיפורים קטנים:
1. ב-87 חשבתי לנסוע ללמוד בארה"ב. ביקשתי יום חופש מהצבא ונסעתי לבן-יהודה 1, תל-אביב לברר פרטים ללימודים. בשגרירות ארה"ב נתנו לנו חוברות עם מלגות (לכל ההנדסות ביחד היתה מלגה אחת, לריכוד וחקלאות הרבה יותר). למקומות שרציתי אמרו ששכר הלימוד כ-40 אלף דולר לשנה וצריך להפקיד את כל הכסף ל-4 שנים כערבות מראש. הסתובבתי וחזרתי לבסיס. סיפרתי לחברה, ואחד שהיה מחליף רכב ספורט חדשה כל כמה חודשים הסתכל ובאמת מופתע שאל, מה בגלל 160 אלף דולר אתה לא נוסע ללמוד. זה לא כסף. זה מראה כמה הוא היה מנותק וכמה תפיסת הכסף שלו שונה משלי.
2. כשהבן של רוכש ישפאר (אני חושב שזה באפט) היה כאן, בראיון שאלו אותו האם זה נכון שאבא שלו מוריש את רוב הכסף לצדקה ומשאיר לכל ילד רק 200 מיליון דולר. הבן בלי למצמץ אמר שזה נכון, כי האבא רוצה ללמד אותם שכדי להרויח כסף צריך לעבוד קשה ולכן משאיר רק סכום זה והוא מעריך אותו על שיעור זה. טוב, ודאי, עם 200 מיליון דולר ירושה חובה לצאת לעבודה כל בוקר בחמש, לצעוד 10 ק"מ ברגל, לשים ביגדי עבודה ולהתחיל להזיעה באיזה הנגר מלוכלך בטח מנסורת או שמנים.
מה שאני רוצה בעצם לומר הוא שהתפיסה שלהם לכסף שונה לחלוטין מהתפיסה שלנו ולכן גם ההתנהלות אחרת לחלוטין.

7even 5 באפריל 2016

הגרירות לא היתה תמיד ברחוב הירקון?
וואי אני כנראה ממש צעיר

7even 5 באפריל 2016

השגרירות*
הגרירות הן בכל תל אביב:)

דורפן 5 באפריל 2016

הוא מדבר על קרן החינוך ארצמות הברית – ישראל

7even 5 באפריל 2016

הבנתיך

אלי 5 באפריל 2016

ישקר ולא ישפאר (יבואן סוני).

איציק 5 באפריל 2016

תודה, צודק

תומר הווציק 5 באפריל 2016

לא יודע לגביי מסי, אבל לגבי קלינטון, היא חייבת את הכסף כדי להיבחר לא?
לא מדברים על זה, אבל כדי לרוץ לנשיאות ולהיות בעל סיכוי ריאלי לזכות, צריך מאות מיליונים…

yaron 5 באפריל 2016

מה שמראה לנו באיזה סוג דל "דמוקרטיה" אנחנו חיים מלכתחילה…

ארז 5 באפריל 2016

תומר, אתה ותיק עם מבטא רוסי?

Shadow 5 באפריל 2016

משהו יותר בסביבות מיליארד דולר.

cookie-monster 5 באפריל 2016

בקהאם הרבה יותר חתיך ממסי
מה זה לא נכנס בשיקולים של מי עדיף להיות?

matipool 5 באפריל 2016

זה כן . גם אני חשבתי על זה במהלך קריאת הפוסט .
בעולם של היום , יש לא מעט שהיו מעדיפים להיות בקהאם שהוא כנראה גם יותר עשיר ונראה מיליון דולר גם היום .

דורפן 5 באפריל 2016

כתבתי ״ילד״. לפני שמבינים את היתרונות בבקהאם…

matipool 5 באפריל 2016

צודק . הילדים כמובן יעדיפו את מסי .

cookie-monster 5 באפריל 2016

נכון אבל גם בלי קשר, ילדים – והאמת גם לא ילדים -תמיד יעדיפו את מי שעכשיו להיט. לא הולכים אחורה.
האיידול זה תמיד מי שעכשיו

יואלזיניו 5 באפריל 2016

וגם בילי

matipool 5 באפריל 2016

https://www.youtube.com/watch?v=9OFpfTd0EIs
במקרה שמעתי את השיר הזה בשבוע שעבר ב-88 אף אם שהזכיר לי נשכחות . תענוג .

matipool 5 באפריל 2016

דורפן – מעולה . אנשים לפעמים כל כך גרידים ודפוקים .
אין כמעט יום או לפחות שבוע שאני לא חושב על העניין הזה של עשירים שלא מפסיקים להתאמץ ולקחת סיכונים כדי לעשות עוד כסף שבחיים לא יצליחו לבזבז ( גם לא הנכדים שלהם ) . זה מטריף אותי .
רוני מתגובה 10 עונה על העניין הזה .
אני ? אם אני זוכה עכשיו ב-2 מיליון ₪ בלוטו , אני מיד מתפטר מהעבודה והולך ליהנות מהחיים ולהתנדב או לעבוד בחצי משרה בשכר סמלי במקום שבאמת יש לו משמעות בעזרה למוכי גורל ומסכנים .

ר.בקצה 5 באפריל 2016

זכייה בלוטו זה סיפור אחר. כאן מדובר באנשים שמקבלים תמורה עבור הכישרון/יכולת שלהם. כלומר, "מייצרים" ערימות של כסף בכוחות עצמם- אם בעסקים או בכדורגל. זו כבר התמכרות. בדר"כ גם מדובר באנשים עם מוטיבציה מטורפת, שחיים את חייהם באווירה תמידית של לחץ. הם לא יכולים לעזוב הכל וללכת לשכב על החוף.

matipool 5 באפריל 2016

יש הבדל גדול בין ספורטאים שאורך הקריירה שלהם מוגבל מאד ויש להם 10-15 שנה לעשות כסף ובדרך גם ליהנות ולשמש מושא לקנאה וסמל הצלחה למיליונים עם הרבה שנים אחר כך ליהנות מהחיים ומהכסף שעשו לבין אותם אנשי עסקים / יורשי מיליונים שממשיכים כל הזמן לעשות עוד ועוד כסף עד כמעט סוף החיים שלהם .
אני מבין שזה בדם שלהם וזה מה שהם מכירים ורוצים ועדיין בעיני זו דפיקות .

גיל 5 באפריל 2016

ככה אומרים כולם. בפועל, הרוב לא עושה משהו קרוב אחרי זכייה בלוטו.

אבשלום 5 באפריל 2016

שתי נקודות לגבי קלינטון:
א. סיפור המיילים עלול לסכן אותה לא פחות מהכסף שקיבלה מוול-סטריט תמורת הרצאות.
ב. קראתי איפשהו הסבר שאומר שהזוג קלינטון יצא מהבית הלבן עם חובות של 20 מיליון דולר, כי בארה"ב הנשיא כן מממן חלק מהחיים שלו, ובעיקר את ההגנה המשפטית שעלתה לקלינטונים המון המון כסף. כשהם סיימו את הכהונה השניה של ביל, הם בהחלט היו זקוקים לכסף.

תiמר 5 באפריל 2016

נראה לי שמסי ובמיוחד(!) אבא שלו שמנהל לו חלק מהעניינים גדל בעוני אז הסטייט אוף מיינד שלו אחר לגמרי. צריך לזכור את זה

דורפן 5 באפריל 2016

מסי לא גדל בעוני. אבא שלו היה בשדרת ניהול בינונית ויודע בדיוק מה זה מסים ומשכורת וכל זה. את החלק הזה בבולשיט אפשר לחתוך.

ניינר / ווריור 5 באפריל 2016

GREED זו תכונה מגעילה ואיומה

matipool 5 באפריל 2016

+1

ערן (המקורי) 5 באפריל 2016

בעניין הילרי:
הרצאות בסכומי עתק הינן ״שלח לחמך״ על ידי חברות גדולות.
גם אם הדבר אינו בלתי חוקי, זה אמור להיות לא חוקי בעולם בו ברור שעבירת השוחד הקלאסית (מעטפה עם מזומן נמסרת מעשה פלילי ספציפי) כמעט ונעלמה, לטובת מקרים מתוחכמים יותר.
שיטת הלובינג וקבוצות הכוח הפכה את ארה״ב לאוליגרכיה.
שני הקלינטונים הם סממן קיצוני של זה, ובמידה רבה מסמנים התרחקות מבאסת מהאישיות שייצגו פעם, בימיהם כסטודנטים (כשנראו אידאליסטים ונאיביים). מזכיר לי את אהוד ברק, מקיבוצניק לקפיטליסט תאב כסף קיצוני.
מעבר לכך שהיא לא באמת קשורה למפלגה הדמוקרטית, ההצבעות שלה לאורך השנים האחרונות היו רפובליקאיות למהדרין. במובן זה, המפלגה הדמוקרטית היא כלי בידי זוג אופורטוניסטי, באותה מידה שמדינת ניו יורק הפכה לכלי עבור זוג לא ניו יורקי שהצליח דרכה להכניס את הילרי לסנאט.
מאד יבאס אותי אם דווקא הילרי תהיה הנשיאה הראשונה.
הלואי הלואי הלואי הנשיא יהיה ברני.
ואם לא- עדיף רפובליקני (אפילו טראמפ, לפחות יהיו צחוקים) על פני הפסבדו-דמוקרטית הזו.

גיל 5 באפריל 2016

אי אפשר להצליח בפוליטיקה בלי כסף גדול. שלדון אדלסון השקיע 100 מיליון דולר במיט רומני ובמועמדים רפובליקנים, זה תקין? לי אישית לא איכפת כמה כסף יש לפוליטיקאים אלא האם הוא משפיע עליהם. יכול להיות שהילארי וכל פוליטקאי אחר מושפע במידה מסוימת מהכסף הזה אבל אין שום עדות שבהחלטות גורליות יש לזה השפעה.הדיעות שלה הן במקום הנכון והיא תהיה ממשיכת דרכו של אובאמה. היתרון שלה הוא שגם ביל יהיה באיזור לתת עצות והחשיבות של נשיאה ראשונה הוא עצום, בטח מכל האלטרנטיבות.

ברני הוא מועמד של המדיה בעיקר שרוצים קצת אקשן. לא רק שהוא חסר סיכוי לזכות במועמדות אלא שהתוכניות שלו נאיביות ואין לו שום סיכוי להגשימ אותן. עדיף מישהי שמקושרת ויכולה להזיז דברים.

נולי 5 באפריל 2016

למה ללכת רחוק? זוג הקיסרים שיושבים בבית ראש הממשלה בירושלים נותנים דוגמא לחמדנות בלתי מרוסנת וקטנונית עד כדי מבוכה ממש.
לאחרונה פורסם שהקיסרים ניסו לקבל מימון מכספי המסים שלנו לאוכל של הכלבה שאימצו. הפעם אמרו להם – "לא".
מעניין שמקבלי ההחלטות במשרד ראש הממשלה חושבים שגלידת פיסטוק באלפי ש"ח לשנה זה בסדר לקבל על חשבון הציבור ואוכל לכלבה לא.
לדעתי זה צריך להיות הפוך. אם כבר, האוכל לכלבה החמודה הוא סעיף תקציבי הרבה יותר מוצדק ולגיטימי מגרגרנות לשמה (גלידת פיסטוק!),

ר.בקצה 5 באפריל 2016

מנהיג השמאל לשעבר עומד לדין בגין חמדנותו, מנהיג השמאל הנוכחי בדרך לשם- אחרי ששתק בחקירה קודמת כאחרון העבריינים- ואתם מבלבלים את המוח על נתניהו…

אמיתי 5 באפריל 2016

שמיטה והר סיני

נולי 5 באפריל 2016

סתם מסקרנות – מי זה מנהיג השמאל שעומד לדין בגין חמדנותו?

ר.בקצה 5 באפריל 2016

פואד

קארל מרקס אנד ספנסר 5 באפריל 2016

אולמרט. הוא היה חמדן בתור ראש עיריית ירושלים של הליכוד ההסמולנים. איזה הזוי הנולי הזה.

נולי 5 באפריל 2016

חחחח אולמרט ופואד היו שני מנהיגי שמאל דגולים. אם כבר, החמדן הגדול במחנה "השמאל" הוא אהוד ברק, אבל אותו משום מה לא חוקרים, ככל הידוע…
אגב, הדוגמא של הקיסרים מירושלים לא נועדה לטעון שרק הימין חמדן. החמדנות היא נחלת רבים, מכל המגזרים והעדות.

-גיסנו- 5 באפריל 2016

זה לא שחסרים אנשי שמאל או ימין שסרחו ופשעו. אבל גם אם היה רק מושחת אחד ויחיד מהשמאל בכל ההיסטוריה (וכמו שאמרתי לא חסרים בעבר בהווה וכנראה גם בעתיד), זה היה מספיק כדי לזכות את כל מושחתי הימין לדורותיהם.

איציק 5 באפריל 2016

ברק לא חמדן, הוא רק רוצה לקבל את מה שמגיע לו.
הוא גם לא שמאל, הוא אפורטוניסט… טוב, אפורטוניסט שמאלני.

Shadow 5 באפריל 2016

ר. בקצה.

מדהימה אותי היכולת שלך לתת טיעונים מושכלים ובוא בזמן להיות ילדותי.

ר.בקצה 6 באפריל 2016

בעיטה בשתי רגליים, אחוק.
זה אלף בית…

אנדר 6 באפריל 2016

אני מתפלא על הטיעון הקטנוני שעולה ממגיבים רבים ששחקני כדורגל אמורים להבין במיסוי כמו שאר האנשים בגילם (שזה אגב גם כן לא הרבה יחסית) כאשר מדובר בתנאים אחרים לגמרי. מדובר באנשים צעירים שמקטנות ממש עסוקים בדבר אחד בלבד במחוייבות גדולה ושונה לחלוטין מהרוב המוחלט של האנשים בגילם, שנחשפים לכספים באופן יוצא דופן לרוב המוחלט של האנשים בגילם ושבהכרח מפקידים את הניהול שלו בידי דמויות מפתח אמינות (בעיניהם) בחייהם. מצידי שיזרקו את חורחה לכלא אם הוא אכן פשע שוב. מסי ממש לא אשם בעיני.

דורפן 6 באפריל 2016

כלומר אתה יודע שאבא שלו מעולם לא דיבר איתו על זה?

מסים אגב משלמים מי שמבינים במסים ומי שלא מבינים במסים.

אנדר 6 באפריל 2016

והתגובה הכאילו סרקסטית העלובה שלך ראויה כי? תוציא את הראש מהתחת. אתה כותב בלוג כדי שאנשים יוכלו להביע את דעתם.
אגב, להגיד שאבא שלו מתייעץ איתו לגבי גניבת מס זה בעיני הרבה יותר מטופש. תמסור לרשויות גם כן.

אנדר 6 באפריל 2016

לערוך תגובות זה נחמד. חבל שרק אחד מאיתנו יכול. להבא תוכל להתייחס לעיקרי הדברים ולא לחפש מקומות להפגין יכולות סרקסטיות

Shadow 6 באפריל 2016

אני דווקא רוצה לגעת בנקודה שנגע בה אנדר.

מיסים וראיית חשבון הן דבר מסובך. לא ברור לי איך יכולים להטיל אחריות על אדם שמשלם לבעל מקצוע (רואה חשבון) שיעשה את העבודה שלי אין מושג בה.

האם כשאני משלם על דירה בביניין יש לי אחריות לאיך היא נבנתה? האם כשנופלת מרפסת יאשימו את קונה הדירה או את הקבלן שלא עמד בתקנים? זה מגוחך ולכן האחריות על הקבלן שהוא בעל המקצוע.

בעל מקצוע אמור להיות נאמן למקצוע שלו שכן הוא מבין במה הוא עוסק והוא יודע כאשר הוא עובר על החוק, אחרי הכל הוא קיבל תעודת הכשרה שקובעת בדיוק את זה. אם הוא עובר על החוק הוא ורק הוא צריך להענש, גם אם בעל העסק דרש ממנו לעבור על החוק הוא יכול לסרב. אם הוא לא, הוא שותף לדבר עבירה ואת בעל העסק צריך להוכיח שאלו ההוראות שנתן לבעל המקצוע.

ולסיום אם מדינות רואות בכל אזרח אחראי לתשלום המיסים שלו, בדיוק כמו שלומדים אזרחות שילמדו ראיית חשבון. גם אם בסיסית. לא יכול להיות שעניין שיכול להפוך לפלילים מקבל התייחסות כזו מזלזלת מצד המדינה. או שיהפכו את תשלום המיסים למשהו יותר פשוט.

אחרי זה שלא יתפלאו שלרוב האזרחים תשלום המיסים נראה כמו קנוניה לגנבת כספו הפרטי של האזרח. הרי רוב האזרחים עובדים קשה, מזיעים ויורקים דם בשביל כל שקל שהם מביאים הביתה ורובם לא גומרים את החודש.

אגב, גם אחד כמו מסי שמרוויח בכבוד כל דולר או יורו שהוא מכניס, גם אם זה מיליונים, השקיע את כל חייו בזה. בתור אחד שהשקיע את כל חייו הצעירים בספורט ברור לי איזו הקרבה נדרשת. בדיוק בגלל זה הרבה אנשים כישרוניים לא שורדים את הספורט המקצועני.

אסף THE KOP 6 באפריל 2016

הבעיה היא שרו"ח מבצעים את עבודת הביקורת שלהם בהסתמך על נתונים המועברים מהחברה.
עכשיו, מה שקורה זה, שהחברות מעסיקות מנהלי כספים שהם מומחים בתחום וביכולתם לשחק עם הנתונים. לא תציד במישור הפלילי, ע"פ רוב יותר במתכונת של "לייפות את הכלה".
מה שקורה זה שסופו של דבר הרו"ח מוטעים וכך יוצא שחברות נופלות להן פתאום כרעם ביום בהיר.

shadow 6 באפריל 2016

סבבה אם לא הועברו לו מספיק נתונים מה זה רלוונטי? אני מדבר על מה שידוע. ותאמין לי שרוב רואי החשבון עושים שמניות באויר עם המידע הקיים. לפעמים אפילו מכניסים לבעלי עסקים כל מני רעיונות והמצאות שאין לבעל העסק שום דרך לדעת האם זה חוקי או לא אלא אם כן הוא הולך ללמוד בעצמו ראיית חשבון שזה אבסורד.

הרי אתה בוחר את רואה החשבון שלך ע"פ היכולת שלו ליצר לך אסטרגית מסים בה תשלם את המינימום הנדרש או שמישהו המליץ לך על אחד כזה.

הוא מצידו מעוניין להשיג אותך בתור לקוח ולכן אמור לייצר לך מייצג שבו תשלם הכי מעט שאפשר בשביל שתשכור את שירותיו.

איך אתה אמור לדעת שהוא לא מוכר לך לוקשים?

הרצון שלי בתור בעל עסק הוא לא להתחמק ממס, אלא לשלם את המינימום האפשרי, איך אני יודע שהרצון הזה לא יסבך אותי בפלילים בבוא היום, אם רואה החשבון שלי לא נושא בשום אחריות?

shadow 6 באפריל 2016

נ.ב

מה לגבי עם רואה החשבון סתם גרוע?

שרברב שלא תיקן לי טוב את הברז לא יקבל תשלום או ידרש לחזור שוב ושוב.
ענייני מיסים זה תחום עדין שבו אתה יכול להיות מואשם בפלילים, אבל לבעל המקצוע אין שום אחריות?

אסף the kop 6 באפריל 2016

יש אחריות לשני הצדדים.
זאת הנקודה שלי.

shadow 6 באפריל 2016

הבעיה שלי היא לא עם האחריות אלא עם האחריות הפלילית.

Amir A 6 באפריל 2016

צל, נניח ואני עומד למשפט והעורך דין ששכרתי עושה עבודה מחורבנת שבעקבותיה אני זוכה לרישום פלילי ועונש כלשהו. במידה ויש הסכמה בין עורכי דין רבים שעם ייצוג טוב יותר הייתי יוצא ללא עונש כל כך חמור האם גם אז תדרוש שמי שישלם את המחיר יהיה עורך הדין?

shadow 6 באפריל 2016

בוודאי אני חושב שמערכת המשפט חולה ועורך דין צריך שתהיה לו איזו שהיא אחריות על הלקוח שהוא מייצג.

זה אומנם הרבה יותר מסובך ועמוק לשנות את מערכת המשפט, אבל שמנו אדם על הירח ויש אומרים שעוד פחות מ20 שנה נשים אחד כזה על מאדים.

אם תרצו אין זו אגדה.

למה רופא יכול להיות מואשם ברשלנות ועורך דין ורואה חשבון לא?
זה שהתרגלנו שאפשר לשקר בחסות החוק לא אומר שזו הדרך הכי טובה.

ראוי ורצוי שנערר ונבחן מוסכמות שנקבעו לפני שנים רבות ואנחנו כחברה אנושית מקבלים אותן כגזרה משמים, בטח היום שיש הרבה יותר ידע והרבה יותר שיתוף של רעיונות. אני בטוח שאפשר למצוא שיטות יותר יעילות ויותר צודקות שיחליפו את מערכת המשפט ואת מערכת המס וראית החשבון שנהוגה היום.

ניק 6 באפריל 2016

גם רואי חשבון יכול להיות מואשם ברשלנות.
לא זוכר להגיד לך במישור הפלילי מה המגבלות, אבל ללשכת רואי החשבון יש את הסמכות לדון במקרים של רשלנות וגם לשלול את הרישיון.
הבחינה נעשית מול רואי החשבון הסביר וכיצד זה היה מתנהג במקרה א או ב .
אחד מיסודות הביקורת זה שרו"ח הוא לא בלש ולא מתפקידו לחפש פלילים\מעילות\העלמות .
אם נלך על מקרה פשוט וקל – אתה הולך לרוח ואומר קח את ה106 שלי, אני שכיר וזהו . הוא מכין לך את הדוח ואז מס הכנסה מגלה שיש לך גם חשבון בבנק אמריקאי וקיבלת שם ריבית. האחריות היא עליך ועליך בלבד. הרוח לא יכול לדעת ולא אמור לדעת שיש לך חשבון שם.

אמיתי 6 באפריל 2016

יש שני סוגי רואי חשבון…חשבונאי ועיסקי. האחרון כן אמור לדעת

ניק 6 באפריל 2016

אני מדבר על רוח חיצוני…
לדעתי בעיסקי אתה מתכוון לעובד של החברה שפשוט יש לו תעודת רוח אבל הוא לא באמת עוסק בראיית חשבון פרופר בחברה. על אחד כזה כמובן שישנה אחריות מלאה כמו על כל עובד רגיל.

אמיתי 6 באפריל 2016

לא זאת כוונתי. רוח חיצוני יכול לעשות לך דוחות ולהגיש תפסים וכו. ויש כזה שמייעץ לעסק. איך לחסוך איפה כדי להוציא וכל מני תרגילים עסקיים חשבונאיים ואחרים. יועץ עיסקי בקיצור

shadow 6 באפריל 2016

שוב אתה סוטה לאותו נושא שכבר התייחסתי אליו

ברור שאם הסתרתי מרואה החשבון שלי פרטים אני נושא באחריות על מה שהוסתר
אני מדבר על מה שלא הוסתר.

תקרא שוב את מה שרשמתי לאסף.

אמיתי 6 באפריל 2016

are you talking to me?

shadow 6 באפריל 2016

זו היתה תשוב לניק

איתן 6 באפריל 2016

אותי מטריד שבמדינה שלנו אנשים שמתנדבים ועוזרים לאוכלוסיה אחרת אינם העשירים,אלא מעמד הביניים או הבינוני נמוך זה שנאבק לרכוש דירה או שזה שבשבילו רכישת דירה זו פנטזיה.
ואילו העשירים אולי תורמים "מעשר" בכל מיני ערבי תרומות שבהם מצויין לך בכל כלי התקשורת כמה הם תרמו וכך הם מקבלים יחסי ציבור בתקשורת.

לעומת זאת לא מציינים כמה המפעלים של האחים עופר גרמו לזיהום אוויר ותחלואה, או כמה התחנות דלק של תשובה מזהמים מי תהום בדלק…הכל לכאורה כמובן!!!

Comments closed