פדרר-נדאל (היסטוריה)

לאחר המשחק, הפכתי את כוון הטקסט, לטובת מי שרוצה לקרוא על המשחק מתחילתו עד סופו בסדר כרונולוגי.

*

הערות פתיחה.

עד השנה שעברה אולי היה נדמה שנדאל מצליח על הדשא בווימבלדון בגלל רוח הלחימה שלו ובגלל היעדר יריבים. השנה זה אחרת – נדאל עשה התאמות ברורות למשחק דשא. כמובן שהוא איננו שחקן דשא קלאסי – כמו פדרר, סמפראס או אדברג. אבל בהחלט שחקן שהתאים את שיטת המשחק שלו גם לווימבלדון. הוא משלים שנה שלישית בה כל ההפסדים שלו בווימבלדון הם לפדרר.

המערכה השלישית בין נדאל לפדרר בפאריס הסתיימה בתוצאה 0-6. נדאל עבד קשה בכדי להשפיל אותו. למעשה פדרר, לצד כל השיאים ההיסטוריים שלו, נאלץ להחזיק בשיא לא נעים של אחד ההפסדים החדצדדיים ביותר של גמר גרנדסלאם. לצד ההפסד של ג'ימי קונורס הזקן למקנרו ב-1984 אינני זוכר מקרה שהמנוצח בגמר צבר רק ארבעה גיימים. זו שאלה גדולה מה הוא השיג שם? האם דמורליזציה של פדרר בניסיונו לזכות בפאריס? האם יתרון פסיכולוגי למשחק היום? או אולי הוא טועה וישלם על כך בפדרר נחוש ביותר בגמר היום?

כתבתי היום ב"ישראל היום" על הדרך שעשה נדאל עד למצב בו לדעת רבים, האחים מקנרו למשל, הוא פייבוריט היום בווימבלדון מול פדרר. זה כשלעצמו הישג. אבל הישג לא חשוב במיוחד. המשחק היום חשוב יותר להיסטוריה של נדאל. פדרר יכול לשבור את השיא של בורג או לא. זה לא חשוב להגדרה אמיתית בינו לסמפראס כשחקן הדשא הטוב אי פעם. לעומת זאת, בניגוד לעבר, אני חושב שרוב האנשים חושבים שיש סיכוי מצויין שנדאל ייקח ביום מן הימים את ווימבלדון ואולי טורנירים אחרים. הוא צעיר בפדרר בכמה שנים. אני חושב שחשוב לנדאל לנצח היום כי פדרר עדיין בשיאו בווימבלדון. וההישג בניצחון יהיה מונומנטלי.

*

ובינתיים גשם.

עם כל הכבוד למסורת בווימבלדון הם צריכים לעשות משהו עם השיבושים לטורניר. מצב כמו בשנה שעברה כשנדאל שיחק לפעמים את אותו סיבוב שלושה ימים אחרי פדרר הוא בלתי נסבל. בניה של גג נפתח הוא פתרון קצוני. אבל לפחות הם צריכים לשקול תאורה שתאפשר משחקי לילה במגרשים המרכזיים והחלטה שמשחק לא חייב להסתיים במגרש בו החל (אלא אם תהיה תאורה בכל המגרשים).

אלו כמובן מחשבות מועילות אבל לא היו מועילות במצב הנוכחי. כאן בבודפשט השמש זורחת אבל על המסך גשם. ושידור של גמר הזוגות לבנות. אני חייב לומר משהו על סגנון הלבוש של האחיות וויליאמס. להבדיל מטורנירים אחרים, הן נראות נהדר בלבן.

וכאמור, עכשיו הם מתחממים. ונקווה לרציפות במשחק. לייטון יואיט אמר שההשפעה של ה-0-3 בפאריס תהיה שגם המשחק הזה יסתיים 0-3. ולא פירט למי!

**

1-1 בסט הראשון. יותר מדי אין להסיק מכך. אולי רק שנדאל פתח חלש מאד את שני הגמרים הקודמים. לפני שנתיים הפסיד 0-6 בסט הראשון. בשנה שעברה פיגר 0-3, אבל לבסוף הפסיד רק בשובר שוויון את המערכה הראשונה.

*

שבירה ראשונה ונדאל מוביל 2-1. ועוד לאחר טעות קטסטרופלית של פדרר שפשוט נתן לבקהאנד די פשוט להחליק לו מהמחבט. טעות של עצבנות?

מומנטום הוא דבר חמקמק. נדאל עושה משהו שתמיד חשוב לעשות אחרי שבירה מול פדרר. שומר על חבטות ההגשה שלו. זה מתחיל עם כמה ווינרים מרשימים מקו הבסיס. ביתרון 0-40 הוא אפילו מחליט לסכן ערעור (שנפסק לטובתו). הבטחון נראה מפעפע בו.

אבל אז אנחנו מקבלים את פדרר בגדולתו. הוא חוזר מ-0-40 ליתרון. המשחקון הולך בסופו של דבר לנדאל שיורק דם בכדי להשיג אותו. מה שמביא אותי למחשבה מעניינת: יכול להיות ששני אלו הם הטניסאים הטובים בעולם?

1-3 נדאל.

*

כמה הערות בזמן ששני הטניסאים שומרים על הסרב שלהם.

שידור אינטרנט ניתן למצוא בעמוד הזה http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=14067∂=sports.

לון העיר שבריאן גוטפריד השיג אפילו פחות משחקונים מפדרר בגמר בפאריס ב-1977. גוטפריד, אוי ויי, היה יהודי. מאז אנחנו מגלים על יהדותם או מוצאם היהודי של אלופים רק אחרי שהם זוכים במשהו. סאמפראס מצא אב יהודי ובקר מלמל משהו על אם ממוצא יהודי.

2-4 לרפאל נדאל במערכה הראשונה. ואחר כך גם 3-5.

*

אנחנו מגיעים לרגע מכריע במערכה הראשונה כי פדרר בפיגור 5-3. משהו שאני שם לב אליו בגלל החולצה הרפויה של נדאל. יש קצת רוח באיצטדיון, והדיעה הכללית היא שככל שתנאים הם יותר קשים זה טוב לנדאל. כל עוד פדרר לא משחיל את הסרבים שלו. הוא שומר את משחקון ההגשה על האפס ומביא אותנו לרגע גורלי ראשון בעלילה.

אנחנו מקבלים גיים מצויין. עם הצלות של שתי נקודות מערכה ושתי נקודות שבירה.

אבל נדאל זוכה במערכה. הוא רושם מערכה על לוח התוצאות הישן של מועדון כלאנגליה.

*

למי שזוכר בשנה שעברה תיארתי במקביל את הזכייה החמישית של בורג באליפות מול מקנרו. שנה אחר כך עשה מקנרו את מה שנדאל מקווה לעשות היום. לקטוע חמש אליפויות רצופות של האלוף. אז מקנרו הפסיד את המערכה הראשונה 6-4. אבל ניצח בשלוש הבאות 6-7, 6-7, 4-6.

פדרר שומר על הסרב שלו בקלות לפתיחת הסט השני.

*

פדרר מכה ראשון במערכה השניה, ושובר ליתרון – 0-2. הוא עושה זאת עם חבטת מעבר נפלאה בגב היד מהקו האחורי. הוא מיד מגן די בקלות על משחקון ההגשה שלו. 0-3.

שוק ההימורים מגיב מיד. שערי ההימורים דומים לתחילת המשחק – 2.3 לניצחון של נדאל. 1.7 לניצחון של פדרר. כרגע יושבים על תוצאת המשחק בערך כ260 מליון לירות שטרלינג ברחבי העולם. איך אני מחשב? אומרים שבורסת ההימורים betfair מייצגת כחמישה אחוזים מהשוק ושם יש 13 מליון. נדאל שומר על הסרב בקלות יחסית. 1-3 לפדרר במערכה השניה. אבל גם פדרר שומר בקלות גדולה עוד יותר. 1-4.

*

אני חושב שיש סיבה לשליטה העכשווית של פדרר במשחק. הוא מצליח להביא הרבה כדורים אל הבקהאנד של נדאל ולצמצם את הנזק מחבטת כף היד של נדאל שהיא כנראה הטובה בנמצא. נדאל אמנם מצמק עכשיו ל4-2 אבל כפי שהעירו פה מזמן לא יצר מומנטום על הסרב של פדרר. ונוסף על הכל עכשיו כדורים חדשים.

עד שבעל הבלוג פותח את הפה ומפטפט על מומנטום! נדאל שוב נזקק לנקודת שבירה בודדת לחזור למשחק! 3-4 לפדרר עדיין, אבל השבירה הלכה.

*

ב-30-0 לנדאל במערכון הבא השניים מפיקים נקודה מופלאה. פדרר זוכה בה ומיד מלחיץ את נדאל כשהם ב-30-30 (ןגם 40-40) ומגיע לנקודת שבירה. אבל איכשהו פדרר טוב במשחק. אבל לא בנקודות שבירה. ועכשיו 4-4. ומיד 0-40 לנדאל נגד הסרב. הוא משלים את השבירה והמומנטום בתנופה אדירה נגד פדרר.*

סיכום שתי המערכות, אחרי שנדאל שמר על הסרב וזכה במערכה בתוצאה 4-6. נדאל דווקא לא שלט במשחק מבחינה מקצועית. העניין היה בעייתי עוד יותר. זה נראה כמו משחק בין אלוף לבין טוען לכתר, אבל בחילוף תפקידים. נדאל העלה את משחקו דרגה בכמה צמתים קריטיות וכתוצאה מכך שולט בו עכשיו לחלוטין.

המשחקון האחרון היה רק סימפטום. שניהם הגיעו לנקודות שבירה ונקודות מערכה, שהיריב הציל. אבל לבסוף נדאל עם הידיים למעלה.

שתי מערכות לנדאל על לוח התוצאות הישן של מועדון כל אנגליה.

*

2-1 לפדרר במערכה השלישית. עדיין אין שבירות. הוא לא עושה סימנים של מי שנשבר נפשית. אבל אין ספק שהוא נמצא במקום בו לא היה מאז החלה הדומיננטיות שלו. בור עמוק במשחק דשא.

ב-30-15 במשחקון הבא מוח הטניס של פדרר נכנס לתמונה. הוא מערער על חבטת פתיחה של נדאל ומגיע לשתי נקודות שבירה. אבל אז הוא מפסיד ארבע נקודות רצופות. הוא נראה בדרך להפסד. גם אחרי שהוא שומר על הסרב ליתרון 3-2.

המשחקון הבא מעורר רחמים כמעט. כשפדרר מחמיץ ארבע נקודות שבירה.

*

סביר שנדאל ייקח את המשחק הזה. אבל על פי התהום פדרר מראה אופי בלתי רגיל. מציל שלוש נקודות שבירה ושומר על יתרון 3-4. אולי זה לא יציל אותו אבל למדנו הרבה על האלוף מהמשחקון הזה.

האם הוא יכול לעשות מאמץ אחרון להזיז משהו במשחק הזה?

בינתיים לא. 4-4.

*

פדרר מוביל 4-5. בינתיים אין שבירה אבל בפעם הראשונה יש לחץ מסויים על נדאל. פדרר נמצא במרחק ריאלי מזכייה במערכה.

ועכשיו נס! כנראה לפדרר. גשם והם יורדים מהמגרש!

לפחות מישהו דואג לדרמה.

*

בהיעדר משהו יותר טוב אנחנו ננתח את משמעות ההפסקה. דעתי היא כזו: אם הם חוזרים בקרוב ההפסקה טובה לנדאל כי פדרר הגיע ליתרון מסויים במערכה הזו. אם הם לא מסיימים את המשחק היום, ההפסקה טובה לפדרר כי נהוג לחשוב שלנדאל יש רזרבות גדולות יותר של אנרגיה.

*

הם חוזרים. אחד המאפיינים שטורניר הטניס המפורסם מכולם הוא שהוא על דשא. מאפיין אחר הוא שהמשחק יכול להפסק בכל רגע ולקטוע את המומנטום. אז נדאל צריך להוכיח עכשיו לא רק שהוא שחקן דשא שיכול לנצח את פדרר. אלא גם שחקן ווימבלדון טוב יותר.

טוב יותר כרגע. לא מבחינה היסטורית כמובן.

*

5-6 לפדרר אחרי ששניהם שמרו על חבטות ההגשה. הם הולכים לשובר שוויון. מבחינה סגנונית יתרון לפדרר אבל כמובן שכל הטורניר עומד על כף המאזניים עבורו. גם נדאל אמור להיות במתח על סף ההישג הגדול ביותר בקריירה שלו.

השניים מחליפים צדדים במצב של 2-4 לפדרר. האם הוא חוזר מהשאול?

*

2-1 לנדאל אחרי אס של פדרר. ועכשיו הספקות עוברות למגרש של נדאל. הוא החמיץ שלוש נקודות שבירה. הגשם כנראה הזיק לו יותר מאשר לפדרר.

*

1- 1 במשחקונים. אבל פדרר חזר מההפסקה כשהסרב שלו מתפקד. לנדאל נותרה עבודה. במיוחד כשהמשחק הכללי של פדרר מתמלא בטחון. נדאל מצליח לשמור על חבטות ההגשה שלו, למרות שכבר היו ב-30-30.

הוא קונה לעצמו קצת מנוחה. אבל פדרר חוזר בקלות ל2-2. ואחר כך גם 3-3. עדיין בלי נקודות שבירה במערכה. מחכים להתפתחות ממשית! דרך אגב, 3-4 לנדאל. בעצם 4-4.

מערכה לא מרתקת אבל גם למערכות לא מרתקות יש קליימקס ובסיומן שמים נקודה גדולה על הלוח הישן של מועדון כל אנגליה.

*

לפעמים גם אם שום דבר לא קורה, קורה משהו מכוח האינרציה. לא היו נקודות שבירה אבל נדאל הגיע ליתרון 4-5 ופדרר יגיש עכשיו תחת לחץ עצום. נדאל אוכל בננה.

בפיגור 0-30 פדרר מוציא אס. ואחר כך ווינר יפהפה והוא עדיין חי. הוא שורד את הגיים מבלי לתת נקודת שבירה.

שאלה: האם באמת הוא שולט בשוברי השוויון בינהם?

*

טוב, עכשיו 5-6 אותו מצב כמו לפני כמה דקות. פדרר מגיש כדי לשרוד. רק שהפעם נדאל לא אוכל בננה! אבל פדרר שוב שורד בקלות. בשנה שעברה פדרר ניצח את השובר שוויון הראשון של הגמר. אבל נדאל את השני. נדאל היה נותן הרבה מאד עבור השובר שוויון הזה.

*

הפעם הסרב פחות דומיננטי בשובר השוויון, ונדאל מנצל זאת, והם מחליפים צדדים ב-2-4 לזכות נדאל. הוא מתקרב. אבל ב-2-5 הוא מכה שגיאה כפולה ופדרר חוזר ל4-5. הם שוב מחליפים צדדים, והפעם ב6-6.

ב-7-7 אחרי שפדרר הציל נקודת משחק, נדאל מוציא נקודה ששווה אליפות ווימבלדון. אבל פדרר מסרב להכנע ושובר חזרה. והוא זוכה בשובר השוויון, והוא פייבוריט לאליפות השישית.

משחק אפי.

*

המומנטום עם פדרר. הספקות הפסיכולוגיות אצל נדאל. מי שרוצה למצוא נקודות זכות לנדאל זו מערכה חמישית ואין בה שובר שוויון. אבל פדרר נראה מחסום בלתי עביר פתאום. פדרר גם יגיש ראשון.

אגב, לפני שאתם קופצים עם "שובר השוויון המדהים בהיסטוריה". מקנרובורג ב-80 נגמר 17-15 למקנרו שהציל חמש נקודות משחק. אז כל הצעירים יכולים להרגע.

*

מחשבה בזמן ששניהם שומרים על ההגשה ל-1-1. אין שובר שוויון אבל גם כדור הארץ סובב על צירו ועוד מעט לא יהיה אור בלונדון. והפסקה טובה בברור לפדרר. רמת הטניס, דרך אגב, משביעת רצון. 1-2 לפדרר בלי שבירות. ואחר כך 2-2 והם מתקרבים לארבע שעות נטו.

ב-40-40 הגשם מגיע. קשה להאמין שהם ישחקו עוד היום. הם יחזרו כשהסרב של פדרר שוב בעוצמה מלאה.

*

הם חוזרים, ופדרר שוב שולט במשחקוני ההגשה שלו ומוביל 3-4.

בספורט יש מרכיב שמזל וגדולה בספורט היא ניצול המזל כשהוא נקרה בדרכך. ופדרר הראה את גדולתו באספקטים הללו של הספורט. שפת הגוף של נדאל נראית קצת שפופה, והמשחקון הבא מגיע ל-30-30.

פדרר מכה ווינר יפהפה לפינה ומשיג נקודת שבירה. המשחק בלי שבירה כבר כמה שעות. נדאל מציל אותה, שומר ל-4-4. אבל המומנטום מה יהיה עליו?

*

פדרר שומר ל-4-5 ורחוק משחקון אחד מזכיה בווימבלדון. נדאל מגיש בסיטואציה הקשה מכל. קצת כמו לבעוט שני בפנדלים כשמגיעים לשלב של בעיטה לכל צד.

נדאל שומר על הסרב. מי יודע איך? 5-5. אני חייב לציין שאפילו בעל הבלוג מתעייף.

פדרר מציל שתי נקודות שבירה. ושוב נדאל יגיש בכדי לשרוד.

*

מערכה של טניס רגיל נמשכת עד 6, אבל המנצח צריך להוביל בשני משחקונים. ורפאל נדאל בוודאי שואל את עצמו איך הוא ניצח שישה משחקונים בחמש מערכות רצופות ועדיין לא סיים עם העניין הזה? לא רק שהוא לא סיים. עדיין נראה שהוא על הקרשים. פדרר אולי שואל את עצמו למה אין שובר שוויון בדבר הזה?

אנחנו אחרי 38 משחקוני הגשה רצופים בלי שבירה. מה שאומר שפדרר מוביל 6-7. הוא קרוב.

*

נדאל נראה עייף כשהוא הפסיד את הנקודה הראשונה של הגיים הזה. אבל כאן פדרר מבצע כמה טעויות לא הכי מחוייבות. נדאל שומר אחרי נקודה מדהימה. אנחנו מקבלים סט חמישי ארוך יותר מבורגמקנרו ב-1980. אז אל תאמינו לזקנים שמספרים לכם שפעם הכל היה טוב יותר.

*

בפיגור 0-30 פדרר בונה נפלא את הנקודה ונמנע מבור של שלוש נקודות שבירה. פורהאנד נפלא של נדאל מביא לשתי נקודות שבירה. את הראשונה פדרר מציל באייס. נדאל מנסה Lob על כל הקופה. זה בחוץ.

פדרר מציל שלוש נקודות שבירה. הסיבה היחידה שנדאל שובר היא כנראה שזה בלתי אפשרי פיזית לשמור על ארבעים משחקוני הגשה רצופים. נדאל יגיש למשחק. מישהו חושב שזה גמור?

*

קוראים יקרים!

נדאל אלוף ווימבלדון. אני אשאיר אתכם עם המחשבות שלכם לגבי הדבר הזה אשר ראו עיננו היום הזה. אני רק מצפה מכם להקדיש קטע קטן מהמחשבות הללו לכותב הבלוג, ששרד את הדבר הזה. וגם, בניגוד לשחקנים, המשיך לכתוב במהלך הגשם.

המשחק הזה לא מוכיח שום דבר על יכולתם של השניים. וכבר אמר נשיאנו האגדי זלמן שז"ר: "הכבוד למנצחים וגם למנוצחים".

פדרר ראוי ששלטונו יסתיים בצורה כזו. לא בדעיכה. לא בהשפלה. אלא במשחק שיוכיח לנו באיזה אלוף אגדי מדובר.

מחשבות על תהליכים בזמן משחק טניס מאד חד צדדי
התייחסות אחרונה לטניס והמלצה על בלוג חדש

150 Comments

דותן 6 ביולי 2008

בדיוק כמו מיקל או טיגר, פדרר עשוי מחומר מיוחד, עד כמה מיוחד נראה היום, שחקנים מסוגו מפיקים מעצמם 200 אחוז ברגעים כאלו – היום נראה באמת ממה הוא עשוי – ואני מאוד רוצה לראות אותו מראה לנאדל שעדיין מוקדם להספיד

וחוץ מזה נמאס לי כבר להפסיד בהתערבויות!!!

ליאור 6 ביולי 2008

על פדרר ונדאל

נדאל ופדרר מייצגים 2 סקאלות קיצוניות של המשחק. היפה והחיה, בלי העלבה לאף אחד משניהם.
נדאל הוא האב-מודל של הטנסיאי הטיפוסי בעוד עשר שנים לדעתי. בהמשך אני אסביר למה אני חושב כך. אם בוחנים את המשחק שלו, יש לו 2 חוזקות אמיתיות. כוח אדיר, וסטמינה, שמאפשרת לו לרוץ מצד לצד גם 100 פעמים בכל ראלי בלי להתעייף. תוסיפו לזה סגנון משחק שבנוי על אחוזים, ותקבלו מפלצת טניס אמיתית.
הכוח הזה קונה עבורו הרבה מאוד נקודות. הסל"ד שמייצר הטופספין של נדאל הוא 4000-5000. הסל"ד של שאר השחקנים בסבב הוא 2000-2500. זה יוצר כדור שניתז מהקרקע לאחר הפגיעה במהירות מדהימה, ומקשה מאוד את ההשתלטות עליו, כנ"ל ברשת. אנדי מארי דיבר לאחר המשחק בינהם על המהירות שנדאל מעיף את היד. זה בדיוק עניין הסל"ד. מעבר לכך הוא משחק כדורים יחסית גבוהים מעל הרשת, מה שעוזר לו לאחוזים, והטופספין הקטלני מוריד את הכדור לתוך המגרש לפני שהוא יוצא החוצה. מי שיבחן את המשחק של נדאל בקפדנות יראה שיש לו 2 פורהאנדים. אחד שבו הוא משלים עם היד סיבוב מעל הראש, ושני שבו הוא מגיע עם המחבט מעבר לכתף ימין. זהו שילוב של 2 פורהאנדים קטלניים, והוא יודע בדיוק מתי להשתמש בכל אחד מהם. אם זה מעניין פה מישהו אני אפנה לכתבה שמנתחת את הפורהאנד שלו, והשימוש של כל אחד מהם.

פדרר, לעומת זאת, הוא שחקן של יופי, של אלגנטיות, של שליטה בכל אחד מהאלמנטים של המשחק בצורה כמעט מושלמת, ושל אלתורים, שזהו הוירטו האמיתי שלו לדעתי. הרבה מאוד מהמכות של פדרר לא רשומות בשום ספר, כי הוא פשוט ממציא אותן על המקום. רוב השחקנים בכלל לא יחשבו על האופצייה הזאת. זה מה שנקרא הבנת משחק אמיתית. כמו בובי פישר בשחמט, שומאכר בנהיגה, וודס בגולף. השחקנים האלה רואים את המגרש שהם מתחרים בו בדרך אחרת, וזה מקנה להם את היתרון הקטן שהם צריכים בשביל לנצח.
פדרר הגדיר מחדש את מושג המצויינות בטניס, שורת השיאים שיש לו היא פשוט מפוצצת, אבל נזכיר רק 4 חשובים באמת. 10 הופעות סלאם רצופות, 17 חצאי סלאם רצופים, 65 נצחונות רצופים על דשא, 55 נצחונות רצופים על מגרשים קשים. האיש מחק את טבלת השיאים של הטניס, ושם רף חדש, שאני בספק אם חמישית מהשיאים שלו אי פעם יישברו. אני גם בטוח שכיום זה הדרייב העיקרי שלו, לשבור עוד ועוד שיאים. למטה צירפתי לינק לעמוד השיאים של פדרר.
בתוכנית שראיתי על פדרר הראו כיצד בגילאי 19-21 הוא עבד על עצמו להיכנס לכושר ולחזק את הרגליים. ברגע הזה הבנתי מדוע הפריצה שלו הגיעה מאוחר יחסית. הכשרון תמיד היה שם, אבל לא היו לו הרגליים בשביל לנצח משחק אחר משחק. היום התנועה שלו יחד עם נדאל נחשבת לטובה בסבב.

ולמה שניהם כאלה מוערצים?
קל מאוד להעריץ את נדאל. הוא שרירי, כריזמטי על המגרש, קופץ את שריריו לאחר כל נקודה וצועק ואמוס. אני בטוח שהתמונה שמעריציו (לדעתי הילדים לרוב) תולים על הקיר היא התמונה שלו באמצע צעקת ואמוס, כאשר השרירים בולטים וורידים יוצאים מהם החוצה. זה רמבו המודרני. אנשים כאלה לרוב יוצרים סוג של אהדה פנאטית כמו שאנו חווים לעיתים בפורום. זה נחמד ומרענן והכניס עניין חדש ואוהדים מסוג חדש לעולם הטניס.
דווקא המבוגרים שמעריצים את נדאל, עושים זאת מסיבה אחרת. הם רואים בו ילד חמוד וביישן, והם רוצים שיצליח סוף סוף להדיח את פדרר ששולט בכיפה תקופת חסרת תקדים. האינדיאני נגד האדם הלבן אם תרצו.

את פדרר לעומת זאת, מעריצים אנשים אחרים, אסטתיקנים, מכורים לשיאים, כל האנשים החדשים שנכנסו לענף הזה רק בגללו, כמו מה שלאנס ארמסטרונג עשה לענף האופניים. אנשים שמאמינים שהם מסתכלים על אגדת הטניס הגדולה בהיסטוריה ולא רוצים להפסיד מזה שנייה.
פעם קראתי ראיון עם ג'ורדן שמספר שלפעמים כשהוא הלך ברחוב אנשים היו רואים אותו ומתעלפים. זה הכוח של פדרר, הילה עצומה. כשהוא נכנס למגרש, יש באז כזה ביציעים, האדם הגדול הגיע. השנה זה אולי נחלש מעט, אבל בשיא התוצאות זה היה העניין שלו, אנשים רוצים לראות אותו פעם אחת בחיים בשביל לקחת את זה איתם.

עכשיו, אם אני ילד קטן שמשחק טניס, ורוצה לחקות את סגנון המשחק של אחד השחקנים, על מי אני אסתכל?
אני יוצא מנקודת ההנחה שאין לילד הערצה לאחד השחקנים. את פדרר אפשר לרצות לחקות, אבל מאוד קשה, בגלל סגנון המשחק הוירטואוזי. את נדאל, שאני ממש לא מוריד מערכו, הרבה יותר קל לחקות.
פיתוח שרירים אינטנסיבי, אימוני כושר אינטנסיביים, וכבר יש חצי דרך. זו האמת. להגיע לדיוק של נדאל זה דבר אחר, אבל ליצור את הטופספין האדיר הזה אפשר ואפשר, פשוט צריך להתאמן בזה כמו שהוא התאמן.
כמובן ש 99% ממי שינסה לחקות את נדאל ייכשל, אבל יעלו כמה שיצליחו. כמו שהאחיות הביאו איתן כוח לסבב שלא היה קיים, והיום קיים בכל הקצוות, כך נדאל. הוא הראה לאנשים שבאופן בסיסי, אפשר לנצח טניס עם 3 אלמנטים בסיסיים: כוח רצון, כוח פיזי, כושר גופני.
את פדרר כמובן גם מחקים ילדים. מי לא רוצה להכות בכדור בכזו אלגנטיות? לרקוד על המגרש? השחקן עם הטניס הכי יפה לעיניים שנראה אי פעם לדעתי. לעיתים הוא קורבן של הטניס של עצמו, כמו בגמר של ה RG, אבל כשהטניס שלו בזרימה, זו פשוט תאווה לעיניים. העניין הוא, שעילוי כזה מאוד קשה לחקות.

תומר 6 ביולי 2008

רונן-תודה על השידור הישיר,קיוויתי שתמשיך את המסורת. אין לי אפשרות לצפות בשידור אבל העדכונים מהבלוג היו מעולים גם ברולאן גארוס וגם בוויבלדון שעבר.יישר כוח.
המשחק יהיה מעניין בגלל המיתולוגיה שלו ובגלל המוטיבציה של שני השחקנים. פדרר חייב לשמור על הדומיננטיות בדשא ואילו נדאל מזהה את הפירצה כדי להשתוות לפדרר במעמד שלו היום בסבב.אבל משהו שמאוד מפריע לי בווימבלדון הזה ועוד כמה אחרונים הוא הסגנון,איפה משחקי הדשא של פעם שהשחקנים לא חששו לעלות לרשת? אני לא מומחה בטניס אז הייתי רוצה לשאול מה בעצם גרם לכך?האם זו עוצמת החבטות או משהו אחר?

רונן דורפן 6 ביולי 2008

ליאור – הערות מעניינות. אני רוצה להוסיף משהו על נדאל. מהבחינה האישית הוא מביא משהו נוסף. מן תחושה של משפחתיות. שושלת משפחתית מרשימה בספורט בנוסף לעובדה שהוא עובד עם אותו מאמן מגיל 4.
בעניין היכולת לחקות אותו. אני חושב שאתה מתאר את השרידות שלו רק במושגי כושר גופני. להגיע לאחוזי הצלחה של יותר מ-98% על חימר בגילו, כלומר יציבות מוחלטת, זה לא עניין של יכולת גופנית רק. יש לו, בדרכו, יכולת מנטלית שגם כן מזכירה את טייגר וודס. היכולת למסך את עצמו מכל מה שקרה עד עכשיו במשחק. ראינו את מארי מבצע טעות או שתיים – ומיד יוצא מריכוז ל-203 דקות. נדאל יכול לבצע את הטעות הקשה ביותר, ולשחק את הנקודה הבאה כאילו כלום לא קרה. אינני יודע איך "יוצרים" כוח נפשי כזה.
ציינתי בכתבה שלי היום שמעניין שהסיכון לפדרר הגיע דווקא משחקן חימר ולא מועמד טבעי יותר לסכן אותו – רודיק, דג'וקוביץ או אולי סאפין. הסיבה היא אך ורק הכוח הנפשי של נדאל. בכדי לנסות להתקדם בעולם טניס שכולל את פדרר צריך כוח נפשי בלתי רגיל. ורק לנדאל יש אותו.

רונן דורפן 6 ביולי 2008

תומר – זה תלוי בנסיבות. טניס הוא אחד המשחקים הנוחים לעדכון מסוג כזה. בכדורגל זה מתלבש קצת פחות טוב. לא עשיתי אחד ברולאן גארוס השנה – משום שהייתי עסוק בעבודה ביורו. אז להבטיח אי אפשר – רק להשתדל.

דותן 6 ביולי 2008

ליאור – זה כל כך נכון מה שכתבת, לפני 3-4 שנים לא היה יום של הטור דה פראנס שלא ראיתי כמובן בגלל לאנס, לפני עשור לא היה יום שלא בדקתי האם גורדן שיחק ומה הסטטיסטיקה שלו – ועכשיו זה פדרר – לא לאמין שהטור לא נמצא בכלל על הראדר שלי – את מי זה מענין לכל הרוחות מי יינצח במרוץ הזה – וזה מה שיפה בספורט הכל סביב האהדה, הרמה פחות חשובה – גם עם נאדל משחק טניס יותר טוב מפדרר (והוא כרגע בהחלט יותר טוב) הוא נציג הרשע כרגע וכולנו שוויץ היום…

דותן 6 ביולי 2008

תומר מה שמפריע לי בעולם הטניס הנוכחי זה הפער העצום בין השניים האלו לשאר הסבב – הרי לכולם היה ברור שבפריז או לונדון הגמר יהיה בינהם – וזה הופך את כל הטורניר ללא ממש מענין – הכל סביב משחק אחד – אולי נחזור לימים של סוף המאה ה 19 שהאלוף הגיע שנה אחרי זה לשחק משחק אחד…

ליאור 6 ביולי 2008

רונן
בעניין השרידות – ברור שהבחור פנומן, יש סיכוי יותר מסביר שהוא ישבור את השיאים של פדרר בעודם קורים, מין מרוץ טיגריסים לעבר ההיסטוריה. אבל, דיברתי על סגנון המשחק שלו. אף אחד היום בסבב לא משחק את הפורהאנד של נדאל. אני לא חושב שמישהו אי פעם חשב שפורהאנד טופ ספין יכול להיות כ"כ מדוייק ואגרסיבי. כולם הרי עבדו בשנים האחרונות על הפורהאנד אינסייד אווט שפדרר במצע בשלמות. הראשוו לעשות זאת אם אני לא טועה היה קורייר. אני כנראה טועה, אבל זה מישהו מהדור שלו, זה בטוח. היום זוהי מכה רגילה.
לכן אני טוען שהפורהאנד של נדאל גם יימצא את מקומו עשר שנים מעכשיו בסבב, זוהי התפתחות טבעית של ספורט שבו כל מתחרה מחפש את האדג' על המתחרה שלו. כמובן שצריך יכולות פיזיות בשביל לבצע אותו, ולכן נראה בשנים הקרובות עוד כמה שרירנים בסבב, ומעבר לזה יכולות מנטליות מדהימות כמו שיש לנדאל

יוסי 6 ביולי 2008

אני לא מבין את מה שליאור כתב על נדאל. איך זה שרק עכשיו גילו ששרירים וכושר גופני חייתיים עוזרים?

יוסי 6 ביולי 2008

וגם נזכרתי שהיתה פעם נבואה שמשחק הדשא יאבד לחלוטין מהאלמנטים הטכניים שלו בגלל חבטות כמו אלו של איוואנסיביץ'. זה קרה? אם לא, למה?

דותן 6 ביולי 2008

ליאור כל המומחים טוענים שנאדל לא יכול לשחק עוד הרבה שנים בסגנון המשחק שלו – השחיקה שלו עצומה, עוד 3-5 שנים הוא יהיה גמור – אני יכול להבין למה אבל מי יודע…

ליאור 6 ביולי 2008

דותן

ליאור 6 ביולי 2008

דותן
אני נוטה לא להסכים עם המומחים.
במובנים מסויימים נדאל כבר עבר קריירה של שחקן מקצוען.
יש לו מעל 300 נצחונות ומתחת ל 100 הפסדים. כמעט 400 משחקים בקריירה, והוא רק בן 22. אני לא יודע את המספרים, אבל אני די משוכנע שכבר בגילו הצעיר הוא אחד השחקנים עם מספר הנצחונות ומספר המשחקים הגבוה ביותר בסבב, רק בשל בעובדה שהוא מגיע לשלבים המאוחרים בכל טורניר. לשם השוואה לנלבנדיאן יש פחות נצחונות ממנו בקריירה, ובערך אותה כמות משחקים. עד היום לא הייתה לו פציעה רצינית, אז אני לא בטוח שבהכרח תהיה לו.
אני חושב שהמומחים לא יודעים עדיין לעכל את התופעה ששמה נדאל, אז הם מסתמכים על שחקנים פיזיים שהם הכירו בעבר. העניין הוא שנדאל לא דומה לאף שחקן ששיחק בעבר

IDO 6 ביולי 2008

ליאור – נקודות מאד מעניינות, יכול להיות שהתקופה הנוכחית בטניס היא תקופת מפנה ל-2 אסכולות של טניס?
ממשיכי הטניס של פדרר (גאסקה, מארי הם 2 שעולים לראש).
מול ממשיכי נאדאל (טסונגה, מונטיס).

גיא 6 ביולי 2008

נדאל נהנה עכשיו ממשהו שפדרר נהנה ממנו בשנים הקודמות, וקצת פחות השנה – מפחדים ממנו.
יותר מדי פעמים ראיתי יריבים שפשוט לא מאמינים שהם יכולים לנצח אותו, ולכן אפילו לא טורחים לבדוק.
גם פדרר, אגב, בין המפחדים. אם כי מעמדו מחייב אותו להילחם ולנסות לנצח, מה שלא נכון עבור המתמודדים האחרים.

דותן 6 ביולי 2008

ליאור אני לא מדבר על פציעה אני מדבר על שחיקה – תראה אפילו ווימבלדון הנוכחי הוא דוגמה מייצגת – עד הגמר נאדל שיחק 14 שעות – פדרר 9 זה מאוד מאוד משמעותי שמדובר על שחיקה מצטברת – נאדל בן 21 ואף אחד לא יודע איך הוא יראה בגיל 24 ובטח בגיל 27 – וזה הענין – הוא לא צריך להפצע בשביל להגמר העומס בצורת המשחק שלו עצום – לדעתי הצוות שלו יתחיל לדלל לו טורנירים והוא ישחק 13-15 טורנירים בשנה במקום 20+

דותן 6 ביולי 2008

גיא, הטענה שפדרר מפחד מבוססת על כלום גם אם זה נכון הוא ממש ממש לא הראה את זה

חייש 6 ביולי 2008

ליאור – מה שאתה אומר נכון לגבי כל ספורט, וזה אכן קורה בכל ספורט, לאט לאט. קח את הכדורגל האירופאי ותשווה אותו ללפני שלושים שנה, מבחינת כושר גופני. הספורט המקצועני הנוכחי מחייב את כל מי שעוסק בו לשפר כל דבר למקסימום. כישרון טבעי זה משהו שקשה לשפר, אבל כושר גופני זה משהו שכל ספורטאי בכל מקצוע עובד עליו אם הוא רוצה להגיע לרמות הכי גבוהות. זה נכון לטניס, וזה נכון לכל מקצוע שבו יש כסף וכרגע לא כל העוסקים בו אוחזים בכושר גופני מקסימלי. לא כולם מסוגלים להיות הכי חזקים, אולי, אבל כולם צריכים לעבוד על יכולת ריצה הלוך חזור, ואכן עוד 10 שנים כולם יהיו בכושר טוב יותר.

דותן 6 ביולי 2008

גשם גשם משמיים כל היום טיפות המים….

רונן דורפן 6 ביולי 2008

דותן – כמות השעות שהם משחקים היא לא משמעותית אלא אם מגיעים למשחקים ארוכים במיוחד. צריך לזכור שבטניס אימון הוא לא פעם יותר אינטנסיבי ממשחק – ושעות המשחק הן רק חלק קטן משעות הפעילות הכלליות.

רונן דורפן 6 ביולי 2008

groupy – אני מעדיף שבכלל לא תגיב בסגנון הזה – ולכן מחקתי את התגובה שלך. זה בלוג פרטי ואין לי עניין שתעליב משתמשים אחרים.

לגבי כושר גופני – צריך לזכור שטניס רק עכשיו פורץ את גבולות המעמד הבינוני ומגיע לאוכלוסיות חדשות. זה אמור להגדיל את בסיס הפירמידה ולהעלות את רמת הכושר גופני הכללית.

לון 6 ביולי 2008

רונן, אני יודע לפחות על גמר אחד שבו המנוצח השיג פחות נקודות.
זה היה בגמר הרולאן גארוס 1977 כשויאס ניצח את גוטפריד 0:6 3:6 0:6.

לגבי היכולת המנטלית של נדאל, אני מסופק.
הוא יודע שעל החימר הסיבולת האין סופית שלו מאפשרת לו לשחק עד קץ הימים.
על המשטחים האחרים הוא בינתיים לא הוכיח שום יכולת מנטלית של ממש.
אני יכול לחשוב רק על דוגמה אחת לפני שנה כשחזר מפיגור שתי מערכות נגד יוז'ני בווימבלדון. וב-2005, שנת השיא שלו, חזר נגד ליוביצ'יץ' באולם במדריד מפיגור שתי מערכות, הרבה מאוד בזכות קהל שהתנהג כאוהדי כדורגל.

יש לו מאזן מאוד מעניין בנוגע להפסדים:
הנתונים הבאים מראים בכמה משחקים שהפסיד לא הצליח לנצח אף מערכה:
ב- 2005 רק ב-1 מ-9 ההפסדים.
ב- 2006 ב- 6 מ- 12 ההפסדים.
ב- 2007 ב- 11 מ- 15 ההפסדים.
ב- 2008 ב- 6 מ- 7 הפסדיו.

זה מצביע על יכולת הולכת ונחלשת באופן עקבי.
בדר"כ כשהוא מנוצח, הוא מובס. לאחרונה ראינו את זה באופן הכי ברור בחצי הגמר באוסטרליה, שם הובס ע"י טסונגה.

מה שמשנה את כל תמונת ההישגים שלו זה הטורנירים על חימר.
השנה, לראשונה, זכה גם על הדשא בקווינס. ואכן אין ספק שהתקדם מאוד על המשטח הזה.
אבל, לולא הנצחונות שלו מול פדרר על חימר, אין לי ספק שהיתה לו יראת פדרר כמו האחרים.

דותן 6 ביולי 2008

רונן אתה צודק שמדובר על טורניר – אני לא חושב שזה משמעותי בטורניר קצר כמו ווימבלדון אבל אתה ממש טועה שמדובר על קרירה, אם נאדל משחק 4-5 שעות בכל טורניר יותר מפדרר ומדובר עם 20+ טורנירים בשנה זה מצטבר ל 100+ שעות משחק וזה כבר מתחיל להיות משמעותי לאורך השנים…

רונן דורפן 6 ביולי 2008

לון – אינני מסכים לגבי יראת פדרר. הוא מפגר מולו 2-3 על מגרשים קשים – כששניים מההפסדים באולם (ששם נמחקים כל היתרונות שלו). זה לא משהו בסטטיסטיקה. זה פשוט עניין של פחד. שפת גוף. כשאתה רואה את רודיק או סאפין משחקים עם פדרר אתה מבין שחבל על הזמן. לגבי דג'וקוביץ' אינני משוכנע. דווקא נראה לי שאין לו יראת פדרר – והוא פשוט לא יציב כמו שני השחקנים שלפניו מול שחקנים אחרים.
בכל אופן – היום יום מאד משמעותי. בעבר נדאל פשוט הביא את יכולת החימר שלו אל הדשא. השנה הוא הביא מין גירסה משלו למשחק דשא (כולל קיצור הרבה מהנקודות – בהקשר למה שציין דותן)
ובינתיים מתחממים!

לון 6 ביולי 2008

רונן, מסכים לגבי דיוקוביץ'. אין לו פחד מאף אחד.

לעצם המשחק, הנתון הכי חשוב בעיניי היום הוא אחוז הכנסת הסרב הראשון של פדרר.
אם יהיה לו אחוז גבוה, הוא יזכה באחוז גבוה של הנקודות בהגשה, ישמור בקלות על ההגשות ויוכל להתאמץ בשבירת ההגשות של נדאל.
בשנה שעברה זה מה שניצח לו את המשחק.
השנה זה יכול להיות קריטי עוד יותר לאור השיפור של נדאל.

דותן 6 ביולי 2008

אני חושב שעוד 5 דקות הכל יהיה ברור – בפתיחה מול ספין, פדרר הוביל 1:0 אחרי 43 שניות

דותן 6 ביולי 2008

ערב ארוך לפנינו

איל 6 ביולי 2008

למישהו יש לינק לראות את המשחק באינטרנט ?

לון 6 ביולי 2008

משחק ברמה הכי גבוהה.

עוז 6 ביולי 2008

משחקוני ההגשה של פדרר הולכים והופכים משכנעים יותר אבל בינתיים נדאל הוא זה ששומר על ההגשה ומגיש לניצחון במערכה. התחושה שלי היא שזה לא הולך להיות משחק של 0-3. לפחות לא לפדרר…

דותן 6 ביולי 2008

פשוט רמה מדהימה – אני אופטימי – פדרר נראה טוב – אני מאמין שבשניה נראה 6-2 לפדרר ושזה יגמר ב 5

לון 6 ביולי 2008

פעם ראשונה שנדאל זוכה במערכה הראשונה נגד פדרר על הדשא.

עוז 6 ביולי 2008

אם אני לא טועה, פדרר מנצח משחקון שלישי ברציפות על האפס בזמן שכל משחקון של נדאל הוא מלחמה. איכשהו נדאל מצליח לא לאבד משחקוני הגשה אבל זה נראה שברירי. שניהם משחקים כמו אלופים כמעט בכל רגע, זה יהיה אחהצ ארוך ומרגש…

דותן 6 ביולי 2008

נתון מאוד חשוב פדרר 0-5 בנק שבירה במערכה הראשונה – הוא חייב לשנות את זה בשניה

לון 6 ביולי 2008

אני חושב שמאמצע המערכה הראשונה פדרר באופן ברור יותר טוב.
זוכה בקלות בהגשות שלו וצמוד לנדאל בהגשות של הספרדי.

רחמן הליצן 6 ביולי 2008

אני לא מבין גדול בטניס, והיום שמתי לב פעם ראשונה כמה משמעותי, לדעתי, זו העובדה שנאדל שמאלי. אני חושב שזה מקשה על פדרר באופן משמעותי. אילו עוד שחקנים גדולים היו שמאליים?
מה אחוז השמאליים בסבב?

יוסי 6 ביולי 2008

בסטאר ספורט הראו שלא היו כל כך הרבה אלופים שמאליים. האחרון היה איוואנסיביץ' ב-2001.

לון 6 ביולי 2008

שוב בנקודת שבירה נגדו פדרר מכה הגשה ראשונה לרשת ומפסיד בהגשה השנייה.

דותן 6 ביולי 2008

פדרר פשוט מפורק פסכולוגית – פשוט מדהים

גיל 6 ביולי 2008

משהו אצל פדרר חלש מבחינה מנטלית. נדאל שובר כמעט בכל הזדמנות ורואים את ההסננות של פדרר בנקודות שבירה או כשיש נקודה שהוא חייב לקחת.

לון 6 ביולי 2008

פדרר חלש מאוד בנקודות השבירה.
באופן מדהים הוא לא מצליח נגד ההגשה השנייה של נדאל.

גיל 6 ביולי 2008

פדרר תמיד היה חלש בנקודות השבירה נגד נדאל. אני זוכר שנה שעבר ברולאן גארוס זה היה בדיוק אותו הדבר.

לון 6 ביולי 2008

גיל, אבל השנה זה דווקא היה אחרת.
הבעיה שלו כל השנה, היא מה שקורה לו עכשיו – הוא נשבר שוב ושוב.

אביעד 6 ביולי 2008

אני לא ראיתי כזאת התפרקות אצל שחקן כבר הרבה מאוד זמן. מיתרון 4-1 בשניה הוא מפסיד 5 גיימים רצוף. ועוד שזה יקרה לפדרר? הוא יותר מאשר ב"בור עמוק". הוא נראה גמור.

גיל 6 ביולי 2008

ושוב הוא לא מנצל שתי אפשרויות שבירה. הוא נראה פשוט הססן בנקודות הללו.

לון 6 ביולי 2008

פדרר פשוט לא מסוגל לזכות בנקודת שבירה. 1 מ- 12.
הוא נראה ממש מעורר רחמים בברייק פוינטס.

לון 6 ביולי 2008

אלה היו שלוש נקודות משחק ופדרר הציל אותן.

גיל 6 ביולי 2008

אני מנחש שפדרר זכה ביותר נקודות במשחק הזה.

יוני 6 ביולי 2008

גיל, לא צריך לנחש. נכון ל 4-4 במערכה השלישית, מצב הנקודות הוא 91-89 לפדרר לפי אתר הטורניר.

עוז 6 ביולי 2008

פדרר מגיע בפעם הראשונה בעמדת יתרון למשחקון על מערכה. אם הוא מגיע הפעם לנקודת שבירה הוא לא יפספס אותה.

לון 6 ביולי 2008

אני לא בטוח שההפסקה טובה יותר לפדרר.

גיל 6 ביולי 2008

צודק, האינטרנס הזה זה משהו.

martzianno 6 ביולי 2008

איזה ספורט מפסיקים בגלל גשם? זה פשוט מחרב את כל הטורניר!
ועוד מעט ייגמר האור!
זה כמו לראות סרט על האיימיש, למען השם!!!

עוז 6 ביולי 2008

הפסקת גשם היא הזדמנות טובה לאוף טופיק – הונטלאר מצוטט כמי שכבר בחר במנצ'סטר יונייטד. מאוד קיוויתי שיגיע לליברפול אבל הוא בוודאי עושה את הבחירה הטובה יותר, ולדעתי הוא יספיק לאליפות גם במידה ורונלדו הולך כי כוח האש של היונייטד איתו ועם רוני וטבז (שלושה נשקים שונים בתכלית) יהיה מספיק (בהנחה שיגיע קשר קדמי מחליף).
ולפי הגרדיאן היום – בשנה הבאה יהיה במגרש הראשי בווימבלדון גג חשמלי, עכשיו מראים בטלויזיה את ההדמייה שלו.

ליאור 6 ביולי 2008

בדרך להפסד טיפוסי נוסף של פדרר השנה.
מה משותף בן ההפסדים שלו לרודיק, סטפנק, ועכשיו נדאל השנה? הוא שיחק יותר טוב, השיג יותר נקודות, וירד מנוצח. אם יהיה פה קאמבק זה יירשם כמשחק הגדול בהיסטוריה של הטניס. אבל לא יהיה. פדרר עצבני מדי, על המגרש ובתוך הראש. לפחות חצי מנקודות השבירה שהיו לו אמורות היו להיות שלו, אבל הוא פיקשש אותן.
אפשר גם ללכת יותר אחורה לנקודות המערכה הראשונה שלו ב AO השנה. הוא נכנס בוודאות לתקופה של שבירה מנטלית, החוזק העיקרי שהבדיל אותו מהשדה. אני רק מקווה שיש לו את הכלים לצאת מזה. עולם בלי פדרר שמדורג ראשון זה לא אותו עולם. עבורו.

ד"ר א. 6 ביולי 2008

אם כבר עוף-טופיק – מוני פנאן התפטר!

יש!!!

האיש שהתרוצץ כאחוז אמוק על הקוים (ורק רבש"ע ועו"ד מזרחי יודעים איך לא חטף טכנית אחרי טכנית),

האיש שהחריב במו ידיו את העונה של נבן ספחיא,

האיש שבחכמתו כי רבה הזמין את צ'ורה לשׂיחת נפש באמצע סדרת גמר – או, אם תתעקשו, האיש שבחכמתו כי רבה לא השׂכיל להצניע את העובדה שהוא מנסה להשפיע על הסדרה באופן לא כשר (רואים? אני שומר על נייטרליות).

אז כן, אני יודע, הוא האבא והאמא והסבתא והדודה, ומלונות מוזמנים למשעי ומצנמים בתא המטען. אבל בינינו, גור שלף לא יכול להזמין חדר במלון או לקנות טוסטר?

אולי סוף סוף אנחנו צועדים לקראת ימים טובים יותר. כאלה שמתאימים פחות לשנות השבעים של הסוף האלף הקודם, אבל הרבה יותר מתאימים לכאן, עכשיו.

יואב, אוהד יוניטד מאוסטרליה 6 ביולי 2008

יש גשם והמשחק נעצר מה שנותן זמן טוב להגיב.
נראה שפדרר לא לוקח היום את ההזדמנויות שלו. היו לו איזה
13-14 אפשרויות שבירה שמהן ניצל אולי אחת. רפא ניצל שלוש מהחמש שש שהיו לו.
יש סיכוי שההפסקה תחזיר את פדרר למשחק ונראה אולי גם מערכה רביעית.
במעבר חד… מה יהיה עם החלוץ שפרגוסון הבטיח לנו ?
יש סיכוי לברבאטוב ? האם הונטלאר יגיע ?

לון 6 ביולי 2008

אם המשחק נדחה למחר, אין ספק שזה טוב לפדרר. אבל בלונדון אפשר לשחק עוד לפחות שעתיים, כך שזה תלוי כמה זמן יהיה גשם.

גם בשנה שעברה פדרר התקשה מאוד מול נדאל, אבל הצליח לנצח פעמיים בשוברי שיוויון במערכות הראשונה והשלישית.
בחמישית ניצל משבירות בזכות ההגשה ואז הצליח לשבור ולהיות במומנטום.

יואב, אוהד יוניטד מאוסטרליה 6 ביולי 2008

מעניין מה שלון אומר שלגבי הגמר ברולאן גארוס שנת 1977
אם מישהו היה אומר לי שאפשר לךזכות ברוב הנקודות ועדיין להפסיד 0:6 0:6 3:3 בהשלוש מעירכות הייתי אומר שזה אולי אפשרי סטטיסטית אבל לא ממש הגיוני.
אתה סגור על זה ???

לון 6 ביולי 2008

יואב, בלבלת נתונים.
הבאתי את זה כדוגמה להפסד הכי כבד שאני יודע עליו בגמר גראנד סלאם.
אין לזה שום קשר לכמות הנקודות היום.
המשחק היום צמוד ופדרר הגיע ל- 12 נקודות שבירה ונדאל רק ל- 4 או 5. ופדרר היה צמוד הרבה יותר נגד ההגשה של נדאל.

יואב, אוהד יוניטד מאוסטרליה 6 ביולי 2008

קראתי עכשיו ראיון מעניין של ארסן וונגר שאומר משהו כמו "אם אתה מחתים שחקן והוא לא משהו אז השחקן אומר "יש לי חוזה ואני לא הולך לשום מקום" אם החתמת שחקן והוא יצא תותח הוא כל הזמן מחפש לעזוב ולא כל כך מעניין אותו שיש לו חוזה…
הגרידיות של שחקנים מתחילה לעלות גם לי על העצבים. אולי הגיע הזמן לתקרת שכר ?

לון 6 ביולי 2008

אני לא יודע אם הראו בכל השידורים, אבל נתנו נתונים מרתקים לגבי המשטח בהשוואה ל- 2003.
מסתבר שהמשטח איטי הרבה יותר.
כשפדרר הכה סרב ב- 2003 המהירות של הכדור אחרי שפגע בדשא היתה משהו כמו 52 מייל בשעה והיום רק 43 מייל בשעה.
בנוסף, הכדור קופץ גבוה יותר היום.

כל אלה נתונים שטובים כמובן לשחקנים שאינם מורגלים לדשא, נדאל ביניהם.

דוד מירושלים 6 ביולי 2008

ד"ר – אני נגרר לאוף טופיק שלך, יום אחד חבר שלי טס מפראג לתל אביב והמטוס עשה נחיתת ביניים בבלגרד בשביל לאסוף את שחקני הקבוצה של המדינה לאחר איזה משחק בגביע אירופא.
אם נמשיך בענייני אוף טופיקים, אני לא מוצא את הספר שהמלצת לי עליו על רומא (בירושלים, אגב, קיים בית כנסת של יהודי איטליה וכתוב עליו שהתפילה ב"נוסח יהודי רומה", איך זה?), אולי אחפש בספריית האוניברסיטא העברית…

רונן דורפן 6 ביולי 2008

לון – אני לא מופתע אם עשו שינוי במשטח. הדומיננטיות הסמפראסית איימה להרוס את ווימבלדון בזמנו – כי להבדיל מפדרר היא הייתה בנויה הרבה יותר על חבטת פתיחה.
באותה תקופה שחקני החימר לא התייחסו כלל לווימבלדון והיו מקרים של אלופי צרפת שלא באו לווימבלדון.

לון 6 ביולי 2008

רונן, נדמה לי שזה היה עודד יעקוב שאמר שבהחלט שינו את המשטח. שינו את הקרקע ואת סוג הדשא.
רק שעד היום לא ראיתי נתונים על השפעת השינוי על המשחק.

חוץ מזה, זה ממש נחמד השידור הזה שאתה עושה בבלוג. זה בהחלט כיף. תודה !

יואב, אוהד יוניטד מאוסטרליה 6 ביולי 2008

ועכשיו (הגיע באמת הזמן…) אמרו שהמשחק הולך להתחדש.

ליאונידס 6 ביולי 2008

מדהים כמה פעמים המצלמה מתמקדת בבורג ובמקנרו.

ד"ר א. 6 ביולי 2008

דוד –
הסיפור של חבר שלך מזכיר לי את "יש טיסה לציריך דרך רומא עוד שעה".
מה שמחזק את הטענה שלי – פנאן שייך לשנות ה-70 של סוף האלף הקודם.

את הספר של Cornell בטוח שתמצא בספרית האונ' העברית (ואם לא, צריך לפטר שם את האחראי/ת על הרכש).
אבל אם אתה בעניין של הסטוריא רומית, עזוב את הספריה, לך יש לאמזון.

לון 6 ביולי 2008

בשיניים, אבל סרבים אדירים ולפחות לקח מערכה.

דותן 6 ביולי 2008

אין ספק שזה אחד המשחקים הכי טובים ששוחקו בווימבלדון מעולם – אם לא הטוב שבהם – פשוט משחק פינומנאלי

לון 6 ביולי 2008

מעניין שדווקא עכשיו לפדרר יותר קשה נגד ההגשות של נדאל ששומר די בקלות.

לון 6 ביולי 2008

נדאל שומר בקלות על ההגשות, פדרר בשיניים. לא הצליח להכניס סרבים ראשונים במשחקון הקודם. נראה מה יהיה עכשיו.

martzianno 6 ביולי 2008

אני רחוק מלהיות חובב טניס, אבל… וואו!!!

Yair 6 ביולי 2008

פשוט מדהים!! שווה כל דקת שינה שאני מפסיד כאן.
אני לא יודע מה השעה בלונדון, אבל כאן כבר 2:30 בלילה… האם יש אור למערכה חמישית?

גיל 6 ביולי 2008

עכשיו נראה ממה שניהם עשויים. פדרר חייב לשבור את נדאל וקשה לי לראות את זה קורה.

לון 6 ביולי 2008

לא יאומן !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
איזה שובר שיוויון מדהים.
שתי ההעברות, זו של נדאל וזו של פדרר היו מושלמות.
משחק שניקח לכל החיים, איך שלא יגמר.

Yair 6 ביולי 2008

"משחק אפי" – בדיוק מה שרציתי לכתוב, אבל הסתפקתי במדהים, כי ביטויים כאלה באמת צריכים להגיעים מהמקלדת שלך רונן, ולא משלי.

לגבי שובר שוויון, אני חייב לציין שהגרסא הטניסאית של פנדלים הרבה יותר מוצלחת…

דותן 6 ביולי 2008

בגלל שזה בלוג של אוהדי יוניטד בצורה זאת או אחרת אני מרשה לעצמי להגיד – אין דברים כאלו בכדורגל או כדורסל – פשוט אין – זה הדבר הכי גדול שראיתי בספורט מעולם – לחץ הדם שלי 5000 והדופק 400

ליאונידס 6 ביולי 2008

זה הופך לאחד הגמרים הבלתי נישכחים!!!

י.ש 6 ביולי 2008

וואו.
כמו שעודד יעקב אמר בשידור מאז אגאסי-סמפראס לא הייתה יריבות כזו.
לא ברור מדוע נאדאל בחר להגיש ככה במץ' פוינט השני.

ואם לא הייתה הפסקת גשם…

יוסי 6 ביולי 2008

נדאל היה מאוד קרוב גם ברביעית והוא גם שבר יותר משחקונים, בינתיים, אז לא הייתי ממהר להספיד אותו.

הזוויות של חלק ממכות ההחזרה כאן מדהימות.

Yair 6 ביולי 2008

אין לי מושג באיזו סיטואציה היה שובר השוויון ב80 רונן, אבל הגדולה של שובר השוויון הזה לא הייתה דווקא בכמה שהוא נגמר אלא באיך שהוא התפתח והמשמעויות של כל אחת מהאפשרויות הללו…

martzianno 6 ביולי 2008

טוב, אתם יכולים לספר לי מה שאתם רוצים, אבל זה לא טניס… אני אפילו לא יודע איך לקרוא למשחק הזה… אבל זה לא טניס, זה משהו אחר…

יוסי 6 ביולי 2008

השקיעה בלונדון היום היא ב-21:18, אז אם זו תהיה מערכה באורך רגיל, נראה את סוף המשחק היום.

גיל 6 ביולי 2008

משביעת רצון הא? זה האנדרסטייטמנט של השנה.

יואב, אוהד יוניטד מאוסטרליה 6 ביולי 2008

לא יאמן
עוד פעם יש גשם

גיל 6 ביולי 2008

אפשר פשוט לקבוע שזה תיקו?

יואב, אוהד יוניטד מאוסטרליה 6 ביולי 2008

יש עוד שעה וחצי של אור. נראה לי שאחרי שעה של גשם
הם ידחו את המשך המשחק למחר ?

עוז 6 ביולי 2008

אני מניח שהמשחק כבר לא יתחדש היום. עם גשם ודקות אחרונות של אור. השדרים מזכירים שהמשחק של נדאל ומארי נמשך עד 21.31 כשעכשיו השעה היא 19.55 שעון בריטניה כך שיש עוד סיכוי, אבל משהו אומר לי שזה לא יקרה…

לון 6 ביולי 2008

פדרר שוב מתקשה לשמור על ההגשות.
אני חושב שההפסקה תעשה לו דווקא טוב, למרות שכביכול המומנטום
שלו.
זה היה מאמץ נפשי אדיר לחזור למשחק אחרי שתי נקודות משחק לרעתו.
בנוסף, נדאל יכול לחשוב בזמן הזה על הניצחון שהיה לו ביד.

מצד שני, למרות הקלישאה, הכל באמת פתוח.

יובל 6 ביולי 2008

נראה לי שאלוהים רוצה שפדרר ינצח. בפעם הקודמת הגשם עזר לפדרר וגם עכשיו נראה היה שנדאל סוף סוף תפס אותו והנה התחיל שוב גשם.

martzianno 6 ביולי 2008

הם מוכנים לאלף איזה 30 ילד שיכסו את המגרש ב-20 שניות, יסיעו את השופט ברברס במהירות 60 קמ"ש ויבנו למעשה מיני איצטדיון שיגן על המשטח, במקום לבנות גג פעם אחת! זה לא ייאמן!
הוועדה המארגנת של ווימבלדון מציגה: "כיצד תירה לעצמך ברגל (אלא אם כן יש חושך ואז תמשיך מחר כי עוד לא שמעו אצלנו על הנורה)".
אני לא מצליח להבין….

לון 6 ביולי 2008

מרציאנו, בונים גג. בשנה הבאה הוא יהיה מוכן.

יובל 6 ביולי 2008

מרציאנו – בונים שם גג נפתח (רק למגרש המרכזי). הוא יהיה מוכן לטורניר בשנה הבאה. בשנה שעברה אפילו לא היה את הגג (הקבוע) מעל לצופים שיש היום.

martzianno 6 ביולי 2008

לון ויובל – תודה, נרגעתי קצת…
למרות שאנחנו ב-2008 פור קרייסט-סייק! והטורניר הכי גדול של הטניס מתנהל עפ"י חוקי הבדואים – וכבודם של הבדואים במקומו מונח, אבל הוא מונח במדבר…

יוסי 6 ביולי 2008

בסטאר ספורט מראים את השובר שוויון שרונן דיבר עליו

יובל 6 ביולי 2008

מרציאנו – אני חייב לציין שיש גם טיעון חזק מאוד לטובת אי-התקנת גג נפתח – מסורת. ווימבלדון זה לא "עוד" טורניר, ולמסורת יש שם חשיבות עצומה. אפשר לטעון שהפסקת משחק בגלל גשם, ובוודאי המנעות ממשחק תחת גג, שמשנה מאוד את אופי המשחק, כפי שכל מי שצופה בהשפעת הרוח על המשחק הנוכחי יכול להעיד, היא חלק מהותי מהטורניר. חלק מהאילוצים והלחצים ששחקן צריך להתמודד איתם כשהוא בא לשחק ב-SW19.
יש כמובן נקודות מאוד כבדות משקל לצד השני, אבל אני חושב שאי אפשר לפסול מהר כל כך את טיעון המסורת.

יובל 6 ביולי 2008

אמרתי שאלוהים אוהד פדרר או לא אמרתי? בפוטבול קוראים למה שקרה עכשיו Icing the kicker, למרות שזה בדרך כלל לא עובד. צפו לעוד הפסקת גשם אם נדאל יתקרב שוב לשבירה.

(מצטער על הצפת הפוסט בתגובות)

martzianno 6 ביולי 2008

יובל מסורת זה דבר נחמד ואני לא מזלזל בה. העניין שהיום אם אתה רוצה לחשוף צעירים לענף, אתה לא יכול להפסיק משחק – שגם ככה נמשך חמש שעות – כל חצי שעה בגלל גשם. אין היום לאף אחד סבלנות. אין במה מושלמת מווימבלדון לצורך חשיפה ואפשר לשמר חלקים מהמסורת ולצעוד בד בבד עם רוחות הזמן…

גלן 6 ביולי 2008

אני מודה לכלם כאן. לא תכננתי לראות אבל אכן מדובר בארוע יחודיהצטרפתי לקראת שובר שוויון שני).

אין שם אינסטינקט אהדה בגוף שלי שצריך להיות דווקא בשביל פדרר אבל איכשהו אני קצת בעדו.

גיל 6 ביולי 2008

פדרר לא בשיאו למרות שהוא משחק טוב מאוד כמובן. הוא מפספס יותר מדי כדורים ועושה יותר מדי טעויות לא מחויבות.

גלן 6 ביולי 2008

הבנתי כבר שזה הגמר הכי ארוך. זה גם הפוסט הכי ארוך?

לון 6 ביולי 2008

רונן, החזק מעמד !!

גלן 6 ביולי 2008

זה קצת כמו בייבסבול: כשזה אדיר ומותח אז זה הכי כיף שאין שעון שעוצר. אבל מה על כל המקרים הפחות מעניינים?

יוסי 6 ביולי 2008

למרות המנוחה, קשה להאמין שלכושר העדיף של נדאל אין השפעה. יהיה מעניין לדעת כמה נחלשה העוצמה במכות של שני השחקנים לאורך המשחק.

לון 6 ביולי 2008

פדרר התעייף. ארבע וחצי שעות של משחק. היתרון עובר לנדאל בגלל הסיבולת הייחודית שלו.

עומר ח. 6 ביולי 2008

חזרתי הביתה משש שעות נהיגה באלפים למצב של 6:6 במערכה החמישית. איזה עיתוי…

cookie-monster 6 ביולי 2008

הם כל כך בפוקוס שזה מעורר השתאות

לון 6 ביולי 2008

זה זה. פדרר גמור. לא מאמין שיצליח לעשות משהו.

cookie-monster 6 ביולי 2008

אווו אני למדתי בדרך הקשה לעולם לא להספיד את פדרר

יוסי 6 ביולי 2008

סוף עצוב.

קורא 6 ביולי 2008

לי היה ברור לאורך כל המשחק שגם אם נדאל מפסיד את המשחק הזה העתיד שייך לו. פדרר עוד ייקח את ווימבלדון אולי, אבל הזמן שלו תם.

גיל 6 ביולי 2008

פדרר לא במיטבו היום בנקודות חשובות. זה משחק שהוא היה צריך לגמור מזמן. יותר עניין מנטלי שלו מאשר חוסר יכולת.

דותן 6 ביולי 2008

רונן אל תספיד אותו כל כך מהר הוא שחקן עצום הוא עוד יחזור ויניף את ווימבלדון וגם יותר מפעם אחת

יובל 6 ביולי 2008

ומסתבר שגם הבריטים יודעים בעיקר לשאול שאלות-קלישאה אחרי משחקים. בחייכם – מדובר באחד ממשחקי הטניס הגדולים בהיסטוריה (הנה אמירה שאני בטח הולך לחטוף עליה בקרוב), ומה שיש לכם לשאול זה "איך הרגשת?"?!

דותן 6 ביולי 2008

רונן תודה על הסיבולת שלך – בשם כל קוראי הבלוג, זה בהחלט אירוע ספורט שכל מי שראה ייזכור הרבה הרבה זמן, בעקרון אני אמור להיות מאוד מאוכזב אבל אכזבה זה לא התחושה שאני מרגיש כרגע – אני פשוט מפוצץ אדרנלין מהחוויה…

martzianno 6 ביולי 2008

זה עצוב כשאלוף מפסיד…

אור 6 ביולי 2008

רונן באתי לפה רק לפני חצה שעה מהלימודים אבלבאמת כל הכבוד.
המשחק התחיל באיזה 17:00 אם אני לא טועה.
לך לאכול ולישון, הרווחת את זה ביושר :)
חבל רק שהארכ נבל ניצח..

י.ש 6 ביולי 2008

נאדאל היה בשיאו (על דשא), פדרר לא. ללא ההפסקה זה 3-0.
עדיין הישג ענק.

גיל 6 ביולי 2008

אני לא יודע אם זו דעיכה אבל פדרר לא היה בשיאו היום. בשיאו הוא היה גומר את המשחק הרבה יותר מוקדם. נדאל נכנס לו לראש וגורם לו לעשות טעויות מאוד פשוטות (לפספס הכאה של כדור, ווינרים פשוטים בשבילו יוצאים לחוץ או לרשת ועוד).

גלן 6 ביולי 2008

מקנרו אומר שזה המשחק הכי גדול שראה…

cookie-monster 6 ביולי 2008

גיל ואץ זה אה אומר אחרי שנדאל הוביל 2-0 במערכות ?

cookie-monster 6 ביולי 2008

ואת זה אתה*

(יום ארוך עבר ל כולנו סליחה)

לון 6 ביולי 2008

אני מסכים עם גיל.
הבעיה של פדרר היתה בראש. היו לו נקודות שבירה על סרב שני חלש מאוד של נדאל והוא הכה כדורים לרשת.
1 מ- 14 נקודות שבירה זה מאזן אימים.

אני חושב שזה משנה את המצב בטניס.
עד היום נדאל זכה רק על החימר, עכשיו ניצח את פדרר במגרש הביתי שלו.

השאלה כמו תמיד היא האם נדאל יצליח להיות חזק בחלק השני של העונה והאם יצליח להתמיד.

המפגש הבא ביניהם, גם על מגרש קשה, יהיה מאוד קשה מנטלית לפדרר.

גיל 6 ביולי 2008

לקוקי, במצב 1:0 במערכות פדרר הוביל 4:2 ובשיאו הוא לא היה מפסיד פעמיים את ההגשה. גם את המערכה הראשונה הוא שיחק טוב יותר מלבד משחקון אחד שבו הוא פיספס כדור והכה באוויר. רק נגד נדאל הוא שובר באחוזים מביכים.

עז 6 ביולי 2008

רונן דבר ראשון תודה על העידכונים.
למרות שלו ראיתי את המשחק החזקתם אותי במתח דרך העידכונים.
איך שלא יהיה זה סוף עידן, כנראה שפדרר עדיין לא גמור אבל הוא כבר לא יחזו רלהיות אותו פדרר בלתי מנוצח, שלא טועה.
קשה לי לא להיות מאוכזב, פדרר הוא אלוף אמיתי, גאון ספורט.
לא אתלט על, מציג כרס בירה ועדיין שלט/ישלוט תקופה ארוכה בזכות טכניקה נקייה ומחשבה. טניס הוא באיזשהוא מקום ספורט אצילי, ונדאל הוא פרחח(ולא פרחח שמו שהיה אגסי).מבחינתי הטכניקה שלו מסתכמת בטופ-ספין והרבה כוח נכון יש לו גם רצון והתלהבות והוא נחוש אבל חסר לו משהו בשביל להיות אלוף אמיתי.

ארנון 6 ביולי 2008

סתם, אין לי שום דבר חכם ומחכים להוסיף, פשוט הרגשתי שאני חייב לשתף מישהו מלבד השכנים והכלב , שגמני ראיתי את הדבר הזה.

עצוב לי, כי אני מאד אוהב לראות שחקן שמציל מאצ' פוינט וממשיך לניצחון. על אחת כמה וכמה כשמדובר בבצ'מפיונשיפ-פוינטס, בשלוש כאלה ובמשחק על ההיסטוריה. וכשלשחקן קוראים רוז'ה פדרר.

הנחמה, כפי שרונן ציין, שהוא אלוף שהשאיר כל מה שיש לו וכל פירור מליבו עד שפינה את מקומו. אני לא יודע כמה זה פוליטיקלי קורקט – אבל פדרר נוצח כמו גבר.

תודה לשניהם (וגם לבלוג :)) על האירוע.

cookie-monster 7 ביולי 2008

גיל – תודה. התחלתי לראות רק מאמצע השלישית.

אני דווקא שמחה שנדאל ניצח.אף פעם לא אהבתי חד צדדיות חריגה מדי בצמרת . של כל ספורט.

ניקו 7 ביולי 2008

דבר ראשון משחק הכי טוב אולי בהיסטוריה מבחינת הדרמה סך כל החלקים ויכולת השחקנים.

חבל על ההפסד של פדרר בגלל פדרר בגלל שתי שיאים ובגלל שזה אעלה חיוך מגעיל של הביורן הזה!

במהלך המשחק הייתי בטירוף בדרמה טראנס… כמו שאמר רונן לא יודע איך שרדתי את זה!
קרה מיקרה מוזר החל משעה שש בערך פדרר התחיל לחזור למשחקונים מערכות והמשחק בגלל… בשעה 23:13 אימא שלי חזרה לעבודה ואמרה נו מה עוד לא נגמר? אתם לא מתארים לעצמכם מה הייתה התגובה שלי! "אל תנחסי" היה הדבר הכי פחות מוטרף שצעקתי בחזרה.
דקה מאוחר יותר פדרר נתן ברשת והפסיד.
ולטענות על עין הרע והניחוס אתם לא רוצים לשמוע… גם כי זו הייתה שיחה של רבע שעה שאני מסביר שבאירועי ספורט היא ואבא צריכים להיות יותר שקטים מדגים חחח. בין היתר כי הם לא מתעניינים בספורט אז כל דבר שהם מביאים לא ענייני!

רבאק אפילו אלוהי הטניס, שפניתי אליהם עשרות פעמים במהלך המשחק, לא עזרו נגד רצון הורי ליראות טי ווי!

רונן- עניין אחר לגמרי.
רונאלדו רונאלדו אבל מרוב פורטוגל לא רואים חיזוק!
אתה יודע אם משו מתרחש? מישהו אמור לבוא? כי עד כאן שקט מידי.

אמיר 7 ביולי 2008

התחלתי את המשחק בתור אוהד הצלחות של פדרר ועם ציפורניים בריאות, וסיימתי את המשחק בתור אוהד אמיתי של פדרר ובלי ציפורניים בכלל.
ועוד הערה מקצועית – כח הרצון של נדאל זה משהו בלתי נתפס, הבנאדם רץ אחרי כדורים אבודים פעם אחר פעם ולא מוותר על אף כדור. זה גם עושה אפקט פסיכולוגי על פדרר כי זה מקשה עליו להשיג ווינרים.
ועוד נתון סטיסטי מדהים – לפדרר היו יותר מ- 25 אייסים , לנדאל פחות מ- 10.

DON'T WORRY HE'S STILL THE BESTֱֱ!!

RS 7 ביולי 2008

לרונן – זה בשבילך (אני יודע שתאהב את זה):

יכול להיות שפדרר הפסיד כי הוא טניסאי מושלם מדיי? שנדאל הוא אולי הטניסאי הריאליסטי ביותר? בכוונה ריאליסטי זה היכולת שלו לשחק כאנדרדוג. יתכן שפדרר בגלל המושלמות הטכנית לא יודע להביא את החלק הזה באנושיות, החלק שמתגבר על מישהו שמשחק טוב ממך, החלק שגורם לך לנצח מישהו שאתה לא "אמור" לנצח.

ניקו 7 ביולי 2008

בסופו של דבר לדעתי יש מצב שנגיע לזה שנדאל לא יוכל להחזיק את הכושר הפיזי שלו לאחר גיל 30. כלומר תתחיל הירידה. ועם סגנון משחק כזה של פדרר שבו הוא לא משקיע מרץ רב כך שהורדת הכושר עם הזיקנה תתבטא מינמלית ביותר ולא ממש תוריד את רמת המשחק שלו.
אז בעוד נגיד 10 שנים נדאל יהיה 30+ פדרר מעל 35…פדרר ישלוט.

אביאל 7 ביולי 2008

איזה משחק, איזה קיץ נפלא לאהובי הספורט, יורו מצוין, ווימבלדון אדיר, היה גם מירוץ פורומולה 1 יפה מאוד היום, נקווה שהאולימפידה גם תרגש אותנו.

אמנם אני מעדיף את פדרר, אבל נאדל נתן משחק אדיר, ללא ספק אחד המשחקים הגדולים בהיסטוריה, שעוד נזכר בו הרבה פעמים, פשוט חוויה.

גיל 7 ביולי 2008

וזה ממשיך כמובן את השנה המדהימה של הספרדים.

רונן דורפן 7 ביולי 2008

לון – השאלה אם הבעיה שלו היא החלק השני של השנה, או מגרשים קשים. המאזן שלו ישירות מול פדרר על מגרשים קשים הוא סביר לגמרי – 2-3 לפדרר – אבל שניים מהניצחונות של פדרר באולם. לעומת זאת נדאל לא חסין לטניסאים אחרים על מגרשים קשים.

גלן – כמי שהיה בעד נדאל – התחושה בעד פדרר במהלך המשחק מובנת. אלוף שלא רוצה לוותר על הטריטוריה שלו הוא אחד המראות המרגשים בספורט.

ניקו – יגיעו טניסאים אחרים. נדאל ייתן בטחון עצום לכל עולם הטניס הלטיני בווימבלדון.

RS- קשה לי למצוא סיבה להפסד הפדררי – מלבד מתמטיקה. גם אם שני טניסאי על נותנים משחק עצום – אחד חייב להפסיד.

לון 7 ביולי 2008

רונן, נדאל זכה בדובאי ואינדיאן וולס, והגיע פעמיים לגמר במיאמי, כולם טורנירים חשובים על מגרשים קשים. אבל אלה טורנירים בתחילת השנה.
בנוסף, בארה"ב היה פחות טוב מאשר באוסטרליה.
כך שהנתונים מראים שהיו לו הישגים די טובים על מגרשים קשים בתחילת השנה ואפס הישגים בחלק השני של השנה (מלבד ב- 2005 שהיתה שנת השיא שלו, אז זכה בקנדה, בבייג'ינג ובאולם במדריד).

מעניין שדווקא השנה, לראשונה מאז הפך למספר שתיים, לא זכה באף אחד מטורנירי תחילת השנה.

יוסי 7 ביולי 2008

אני לא כל כך דואג למצב הפסיכולוגי של פדרר. הוא יודע שהוא היה קרוב ושנדאל פשוט שיחק מצוין. פדרר מת למשחק חוזר כבר, ואני מהמר שנראה אותו מגיע לגמרים מול נדאל גם בהמשך העונה. אני לא בטוח שהוא יצליח לנצח אותו בגמרים האלו, אבל לא בגלל בעיות מנטליות, אלא פשוט כי נדאל הוא שחקן אדיר.

ובעניין העוף טופיק מלפני מאה תגובות, בערך, אם אחרי פנאן גם מזרחי יעזוב, אולי כוחות האור יצטרכו להפסיק לשנוא את מכבי? מפחיד לחשוב על זה.

גיל 7 ביולי 2008

השנה יהיה אולי עוד מפגש מעניין ביניהם באולימפיאדה.

וטורס לקחה גם את ה50 מטר חופשי. מאוצים לא צריכים להיות לאנשים צעירים יותר? היא תוותר כנראה על 100 מטר כי 8 משחים זה יותר מדי בשבילה והסיכוי האמיתי שלה למדליה זה ב50. פלפס הודיע שישחה גם בלונדון. הוא יכול לקבוע רף שיהיה כמעט בלתי אפשרי להגיע אליו.

גיל 7 ביולי 2008

אגב, נתון שאני מוצא מעניין למדי: נדאל היום בן 22 וזכה ב5 סלאמים. בגילו, לפדרר היה רק סלאם אחד (וימבלדון). פדרר באמת פרץ רק בגיל 22 וקצת ואם נדאל ישתפר גם על מגרשים קשים ויהיה דומיננטי כמו פדרר, הוא יעלה עליו בהשגים שלו. אז אולי כל ההכתרות של פדרר לגדול ביותר אי פעם היו קצת מוקדמות מדי?

יואב 7 ביולי 2008

גיל, הכל מוקדם מידי. חובת ההוכחה עליו. בוודאי שנתוני הפתיחה(כמו שציינת) מעודדים.אבל צריך לקחת את זה. להיות בפיסגה, קשה יותר מלהגיע אליה.
היה מדהים. זה משחק שריתק אליו את כולם. אולי כמו שהאיגרוף בזמנו (עם שני יריבים מיתולוגים ושקולים ריתק)ריתק. יאמר לזכותו של נדאל, שבגיל עשרים ושתיים , הוא יריב מיתולוגי לרוגר, ואולי אף מעבר לזה..
מהמשחק, אקח תמיד איתי, את יכולת ההישרדות של פדרר. מופלאה ואין שני לה(במשחק בינוני פלוס בסטאדרטים שלו).

גיל 7 ביולי 2008

ברור שהכל מוקדם ומלא ב"אם" אבל הפונציאל קיים, בעיקר כשהוא משתפר באופן מתמיד.

תומר 7 ביולי 2008

מדהים,לא יכלתי לראות את המשחק אז התעדכנתי מהבלוג עד המערכה ה4,לאחר מכן הייתי צריך לנטוש אבל העידכונים והתגובות סיפרו לי את המשחק.ראיתי אותו בלילה בשידור חוזר והיה שווה כל רגע.תודה לרפא,לפדרר,לרונן ולכולכם על עוד ערב ספורט נהדר.

יואב 7 ביולי 2008

מסכים.
קראתי איפה שהוא, שהקצב ניצח את האמן…
זה קצת הגדיר לי את הדברים נכון, בלי כמובן לזלזל בקצבים(נדאל שחקן נהדר ובלתי שביר לא פחות).

legal alien 7 ביולי 2008

משחק נפלא. אני ממעט לצפות בטניס בשנים האחרונות, למעשה כל עידן פדרר די פסח עלי (בהנחה שהעידן הזה אכן תם היום, או לפני סיום), אבל זו היתה חויה מדהימה. ראיתי את המשחק בהפסקות ולא את כולו, ועדין זו חויה בלתי נשכחת כמו שרונן כתב, אלוף הנלחם על חייו זה מראה נשגב.
ואוף טופיק קטן כי קשה לי להתאפק – חזרתי הרגע מינקיז סטדיום, אחרי משחק גדול נגד הרדסוקס. ראיתי את איירוד משוה את מספר ההומראנז של מיקי מנטל בקריירה, וראיתי את ברט גרטנר, רוקי במשחקו הששי בקריירה, מנצח את המשחק עם סינגל באיניג העשירי. אז אפילו שאהדתי נתונה למטס, ותיאורטית אני אמור לשנוא את הינקיז, עדין היתה חגיגה של ממש.

legal alien 7 ביולי 2008

ואת עיקר מה שרציתי לומר שכחתי – גם הבלוג וקהילת המגיבים בו התאינו עצמם לגודל הארוע ותרמו רבות להנא ממנו. תענוג.
אפשר עוד אוף טופיק? גילברט ארינס חביבי ויתר על 16 מליון דולרכשסיכם עם הויזרדז על חוזה בשווי 111 מליון בלבד, ולא 127 כפי שיכול היה להשיג לפי חוקי השכר, והסביר "אין שום דבר שיכולתי לעשות עם 127 שלא אוכל לעשות עם 111". תותח. מענין מה חושב על כך הקורא רונלדו כריסטיאנו…

כסיפוביץ 7 ביולי 2008

הבוקר שאחרי
עדיין רץ לי בראש כדור צהוב מצד לצד
כמי שגדל על לנדל, בקר ואדברג זה היה המשחק הטניס הגדול ביותר שצפיתי בו.
הרגשתי כאילו מארדונה ופלה משחקים סטנגה

IDO 7 ביולי 2008

אז יש מלך חדש.

כמה נקודות שאמר גון נייקומב בעת השידור אתמול:

החולשה העיקרית של הבקהנד של פדרר הוא שהוא קופץ לגובה הנכון בפורהנד של נאדאל. לכן המאזן שלו מול נדאל הוא כזה.

פדרר מקצר נקודות משמעותית על ידי ההגשה המדוייקת שלו. נויקומב אפילו טוען שהוא מכניס ספין (סלייס) לתוך ההגשה.

לנאדאל אין כרגע שום חולשה ממשית!! כל מי שטוען שהוא קצב ולא אומן, אם המשחק המדוייק אתמול לא שיכנע, אז אין לי מה להוסיף.

עדיין אני חושב שמשחק יותר נחוש ומדוייק של פדרר היה מנצח לו את המותחן אתמול.
ושנאדאל חייב את היותו נאדאל (מדוייק להפליא) בזכות היותו שחקן בדור שבא אחרי פדרר.

משחקי כל הזמנים שלי לאחר אתמול:
1) המשחק אתמול
2) החצי גמר ב AO מול סאפין ב 2005
3) גמר וימבלדון 2004 מול רודיק

ועכשיו נשאלת השאלה – איך לעזאזל מנצחים את נאדל?

אריה 7 ביולי 2008

כסיפוביץ, המשפט האחרון שלך נכנס לפנתיאון….

משחק הטניס המרגש ביותר שראיתי בימי חיי, מעולם לא קרה לי שישבתי כל כך מרותק למשחק טניס. הייתי בעד נדאל, כמובן, מאחר וכאוהד הפועל י-ם בכדורסל קשה לי להיות בעד אלוף ניצחי.
אני כבר מחכה לגומלין בשנה הבאה.

סופרפלי 7 ביולי 2008

תודה לפדרר ונדאל על משחק נהדר ולרונן והמגיבים האחרים על חווית צפיה+קריאה מושלמת.

cookie-monster 7 ביולי 2008

אכן .
הדיבורים על הגמר מ1980 עשו לי חשק לחפש את המשחק. יש אותו ב demonoid אם מישהו רוצה לנסות להשיג עותק.

Comments closed