ריו (סוף). מה למדתי בסיקור ספורט נשים?

כאן האולימפיאדה היא ממש כמו פעם


(קרולינה מארין, זהב, בדמינטון)

פגשתי תוך כדי משחקי ריו עיתונאית של AFP שאני מכיר שמסקרת את כל המשחקים מאז וונקובר -שמה רפאל פלטיאר. וסיפרתי לה על הפרוייקט שאני עושה במשחקים – סיקור נשים בלבד בבלוג – ואיכשהו השיחה הגיעה ללונה צ׳מטאי. הרצה הישראלית שלא סיימה את ריצת המרתון ואחר כך נוצר מין דיון ציבורי על השאלה אם הייתה צריכה לרוץ או לייצג אותנו. במיוחד כשהתברר, שומו שמיים, שהילד בן יותר משנה. והמיינסטרים הוא כבר לא להניק בשלב הזה.

(אני מתנצל שהשתמשתי פה במלים ״דיון ציבורי״ לתיאור גיבוב של התלהמויות מעדר של… אני לא אשתמש במילה בבונים כי יש לי כבוד גדול לבעל החיים הזה. נקרא לזה אנשים ברמה אנושית ירודה מאד. אנשים גזענים, חסרי חמלה, ובעיקר בורים, חסרי הבנה למושג חברה שהדבר המפחיד ביותר לגביהם הוא שחלקם יגדלו ילדים.)

כי עבור אנשים ברמה ירודה מאד המקום שבו מסיימת ארצם בתחרות ספורט מסויימת (שסביר שהם לא מבינים בה דבר) הוא חזות הכל. ורפאל – ברור שכאישה – הזדהתה מאד עם הנסיון של צ׳מטאי. ״מאד מעניין אם אפשר לסיים מרתון אולימפי בתוצאה אישית טובה כשאת מניקה״, היא אמרה.

ואהבתי מאד דווקא את הגדרת ההצלחה שלה: ״לסיים מרתון אולימפי בתוצאה אישית טובה״. ובהתאם לכך צריך להגדיר את ההופעה של צ׳מטאי כחשובה. לא לספורט הישראלי, אלא לנשים. היא ביצעה ניסוי שאפשר ללמוד ממנו. היו בו כנראה טעויות – כי הגיעה לקילומטר ה-33 ולא ל-42 – אבל לאן מגיעים ללא טעויות?ֿֿ

*

דיברתי עם רפאל גם על שרה אחמד. שרק ממש בסיום השיחה שלנו על היותה המדליסטית הראשונה של מצרים פתאום סיפרה כמעט בדרך אגב שאביה נהרג בתאונת דרכים. אם היא הייתה אמריקאית כמובן שכל העולם היה יודע חודשיים לפני המשחקים ״שהמשקולנית האמריקאית שאבא שלה נהרג תנסה היום להשיג מדליה״. ובצד הצוות של NBC בריו היה מחכה צוות נוסף ליד בית המשפחה בדה-מויין איווה כדי לתפוס את הרגע ההיסטורי.

״אבל נשים בעולם רגילות לקשיים. והן רגילות להסתיר קשיים״, אמרה רפאל – והיא צודקת. אם גבר משתתף במשחקים האולימפיים למרות איזשהי מגבלה גופנית הוא זוכה להערצה. אישה זה משהו אחר. האם בכלל ראוי היה שתשתתף? בדיוק כמו אותו יום באמסטרדם לפני 88 שנים כשכמה נשים התעלפו בריצת ה-800 וגברים התעלפו בריצות הארוכות שלהם – אבל הוחלט בעיקבות המקרה שנשים לא ירוצו יותר מ-200 מטרים במשחקים – עניין ששרד עד 1960. ולגברים הביאו יותר מים.

אנחנו בטח לא ב-1928. אנחנו בתקופה אקלקטית. בארצות הברית הדומיננטיות של הנשים בנבחרת נחגגת כניצחון של תהליך שהחל עם Title IX לפני ארבעים שנה. בהונגריה הביאו הנשים 7 מ-8 מדליות הזהב – ולא עשו מכך שום סיפור. כי במזרח אירופה ספורט נשים לא קשור לפמיניזם ותמיד היה קיים. אז בין קרי וולש לשרה אחמד יש פערים עצומים והדמיון הכמעט יחיד הוא מדליית ארד אולימפית.

הבנות האמריקאיות ישובו לארצן עטורות מדליות – אבל עם פחות הזדמנויות לשחק ספורט מקצועני בארצות הברית לעומת אירופה. להבדיל, אבל קצת כמו שג׳סי אואנס שב מברלין לאחר שהשפיל את היטלר אבל באמריקה למשל לא יכול היה לשחק עדיין בייסבול בליגות הבכירות.

אחמד מייצגת תופעה אחרת אותה ראיתי כל הזמן. שבספורט נשים מדינות פחות מפותחות ואפילו עם תודעה נמוכה למעמד האישה יכולות למחוק פערים במהירות. כי אישה תמיד אפשר לאמן נגד בנים. רואים את זה הרבה באגרוף (קלריסה שילדס). רואים את זה בטייקוונדו שהניב עוד מדליה למצרים וגם אחת לאיראן. בג׳ודו עם רפאלה סילבה מעיר האלוהים ומדליות גם לקוסובו ומונגוליה.

מעט מאד דברים שאמרו לי ספורטאים יהדהדו בזכרוני כמו מה שאמרה סילבה בזעם – כשהתייחסה לגזענות בברזיל כשנכשלה במשחקים הקודמים – ״אנשים אמרו שאני לא צריכה להיות באולימפיאדה. שאני צריכה להיות קופה בכלוב.״

בלעה את העלבון והצילה את השבוע הראשון של המשחקים עבור ברזיל.

*

ישנן נשים, כמו פי.וי סינדהו ההודית שמצליחות באופן אירוני כי ממסד הספורט הכושל של ארצן כל כך כושל – שהוא לא מתערב בספורט נשים ולא מדביק אותן באפסיותו. ישנן נשים שהחלו להשיג שינוי תודעתי אבל הן על המשמר. הייתם צריכים לראות את שלי אן פרייזר במסיבת העיתונאים לסיכום מירוץ השליחים. מישהו שאל את הבנות הג׳מייקניות כקבוצה מה הן חושבות על ההישג של אוסאין בולט. ״אוסאיין יהיה פה במסיבת העיתונאים הבאה ותוכלו לשאול אותו ישירות״, חתכה שלי-אן. חברותיה לנבחרת לא מעיזות לחלוק על דעתה. הן לא ידברו על אוסאין בולט ברגע שלהן על הבימה.

בין בולט לפרייזר – שניהם נפלאים לתקשורת – אתה רואה את ההבדל. שאלתי את שניהם בימים שונים שאלה דומה: ״מה המשמעות שלכם עבור ג׳מייקה״. פרייזר דיברה על דוגמא לנשים צעירות. לתת להן בטחון. בולט אמר ״אני הפנים של המדינה בעולם. אני עובד להביא תיירים. אני עוזר ליצור מקומות עבודה״. שניהם חשובים מאד לג׳מייקה. אבל בעוד בולט פונה לעולם – פרייזר עסוקה בבית פנימה.

*

שאלתי במסיבת עיתונאים אחרת את דה-אנדרה ג׳ורדן אם הוא לא חושש שהמאמץ באולימפיאדה ייפגע בו בעונה המתישה שעומדת להתחיל. הוא אמר שממילא היה מתאמן עכשיו, וככה יוצא שהוא מתאמן עם הכי טובים. מייק ששבסקי, אחראי לאינטרסים של הנבחרת, אפילו התערב בתשובה ואמר שהסטטיסטיקה מוכיחה שהופעה בנבחרת האולימפית לא פוגעת בשחקן בעונת הNBA. תשובה ששכנעה אותי אבל כנראה לא את לברון או קארי. צריך להגיד תודה להרבה ספורטאים גברים שמקריבים כדי להיות באולימפיאדה. גם לניימר: תודה ניימר!

אצל הנשים אין את הבעיה הזו. להן לא צריך להגיד תודה. עבור כמעט כולן – חסר סרינה וכמה טניסאיות, חסר לידיה קו שזכתה בכסף בגולף עבור ניו זילנד – המשחקים האולימפיים הם הכל. פסגת השאיפות והתחרות האחד והיחידה. הן יזיזו הרים כדי להיות בה. פטורות מחששות של ספונסרים, כי לרובן אין, הן ידברו עם תקשורת ואוהדים בגובה העיניים.

בין הנשים המשחקים חיים כמו בימים עברו. כמגדלור וכארץ מובטחת. לא כאבן דרך. עבורן המשחקים ממש אולימפיים.

עזרה לדה באזר

דרוג אולימפי כלשהו
על צ׳סלבסקה וקפרניק וחידון מספר 516 מחאות פוליטיות

307 Comments

תומר 24 באוגוסט 2016

טור מעולה!
אחד הטובים.

טייפו קל – הפסקה החמישית בקבוצה האמצעית, משפט ראשון ושני דורשים הגהה (כתוב שם "פעמים" במקום "פערים" אבל לא רק, המשפטים לא לגמרי ברורים)

תומר 24 באוגוסט 2016

טוב, ראיתי שתיקנת עוד לפני שפרסמתי :)

ק. 24 באוגוסט 2016

סיום מעולה לסדרת פוסטים נהדרת וחשובה.
אהבתי את הריספקט לבעלי החיים בפסקה השנייה (הכה מדויקת ועצובה).
אני מסכים עם שורת הסיום אבל חושב שברב המקרים גם לגברים, תוציא טניס, כדורגל וכדורסל ואולי ענפי כדור אחרים, האולימפיאדה היא פסגת המטרות בקריירה

צביקה 24 באוגוסט 2016

והאולימפיאדה היתה פסגת המטרות גם בענפים האלו אילולי העומס שלהם במשך השנה.

דורפן 24 באוגוסט 2016

עומס הוא ההזניה הכלכלית של הספורט

צביקה 24 באוגוסט 2016

חבל שזה כך.

ק. 24 באוגוסט 2016

יש בזה משהו, אבל מה היית מציע להוריד לכדורגלן קבוצת צמרת בשנה של ליגה-ליגת אלופות-מונדיאל (נניח הורדנו גביעים מקומיים וגביע העולם לקבוצות)?

דורפן 24 באוגוסט 2016

16 קבוצות בליגות עליונות. רק שאם נוריד את ארבע האחרונות הורדנו יותר מדי שערים לסופרסטארים.

צביקה 24 באוגוסט 2016

כיוונתי לדברי גדולים.

ק. 24 באוגוסט 2016

קניתי. נשארנו עם 30 משחקי ליגה + מקס' 13 משחקים ל"א+ מקס' 7 משחקים בטורניר קיץ נבחרות. 50 משחקים, עדיין הרבה אבל פחות. אם נוסיף בכל זאת גביעים, כי לא חושב שצריך להוריד גביע מדינה, אז עדיין יוצא עמוס.
כמובן שאני מאד בעד הרעיון של כדורגל קבוצות עד אפריל ונבחרות עד יולי, בלי משחקי ידידות ומוקדמות מיותרים באמצע.

צביקה 24 באוגוסט 2016

מכיוון שהליגות יהיו יותר קצרות אז החופשות יתארכו כמו שיש בבונדסליגה חופשת חורף של חודש, ואז יהיה אפשר לשחק גם בקיץ בטורניר נבחרות וגם לנוח.

איציק 24 באוגוסט 2016

לפני שנה או שנתיים דיברו על קיצור עונת ה NBA. מיקל ג'ורדן כבעלים של קבוצה אמר שאז גם צריך לשלם בהתאם. משחקים פחות, מקבלים פחות. נראה לי שטענה כזו יכולה לעלות בכדורגל. לא יודע כמה שחקנים יהיו מאושרים מסידור כזה.

תומר 24 באוגוסט 2016

אז אמר
בסופו של דבר המחירים והמשכורות נקבעים בדרך של היצע וביקוש ולא בטכניקה של קוסט פלוס. אם שחקנים יסכימו לקבל משכורות נמוכות – כך יהיה, אם לא אז לא.

איציק 24 באוגוסט 2016

אז זה מה שקרה, השחקנים לא הורידו את השכר והנהלת ה-NBA לא הורידה את כמות המשחקים.

תומר 24 באוגוסט 2016

ברור שזה מה שקרה
אני מאמין שבטווח הבינוני, גם הנהלת ה NBA תבין שקיצור העונה הוא לטובה, בעיקר בגלל ענייני פציעות וכו'.
יכול להיות שבשלב הראשון הפסד ההכנסות יתחלק בין ההנהלות לשחקנים אבל אחר כך חוקי השוק יעשו את שלהם והמשכורות יחזרו.

אגב, אני לא בטוח עד כמה באמת אמורות ההכנסות לרדת בגלל קיצור העונה.
כמות כרטיסים? אולי בשוליים.
מחירי מנויים? כמו בעניין המשכורות, כוחות השוק יעשו את שלהם.
זכויות שידור? כנ"ל, במילא יש מספר מוגבל של משחקים שאפשר לשדר ולא כל משחק של מילווקי נגד דנבר משודר בפריסה ארצית.
מרצ'נדייז? חסר השפעה כלל.

איציק 24 באוגוסט 2016

אני בהחלט מסכים שבהמשך כוחות השוק יקבעו. אבל למשל רשתות השידור רמזו שהם לא מוכנים לשלם את אותו הסכום על עונה מקוצרת. מישהו צריך לספוג את זה.

תומר 24 באוגוסט 2016

אז המשמעות של כוחות השוק היא שבשנה הראשונה אולי מחיר זכויות השידור ירד אבל אחרי שנה כשמישהו יחשוב שזה שווה לו יותר הוא גם יציע יותר.
זה התסריט הסביר מבחינתי

איציק 24 באוגוסט 2016

יתכן, נצטרך להמתין לכוחות השוק.

דורפן 24 באוגוסט 2016

הנהלת הNBA תטפל בבעיה על ידי הארכת הסגלים. לא הפחתת משחקים – כלומר דלול הרמה

צביקה 24 באוגוסט 2016

לקצר סתם אין סיבה הכוונה לקצר בשביל שיוכלו לשחק בטורנירים בינלאומיים ולקבל על זה דרך חסויות למשל.

איציק 24 באוגוסט 2016

עכשיו אתה נכנס לבור שאני לא בטוח איך יוצאים ממנו. התשלום יהיה פר שחקן/נבחרת, לפי איזה תעריף. מה יעשו אלו שלא בנבחרת והפסידו שכר, ועוד, ועוד, ועוד…

צביקה 24 באוגוסט 2016

כן אבל יהיה להם תמרוץ להצליח כדי להגיע לנבחרת ולהצליח בה כך שנרוויח עוד יותר.

איציק 24 באוגוסט 2016

אתה מדבר על הרווח שלך ואני מדבר על הסכמתם לותר על הרווח שלהם. הרי בסוף לא כולם יצליחו להגיע לנבחרת.

צביקה 24 באוגוסט 2016

מה עושים אלו שלא מצליחים להגיע לל.האלופות ול-NBA, א"א לתת לכולם.

איציק 24 באוגוסט 2016

הם מקבלים שכר על העונה בקבוצותיהם. מה שהצליחו, הצליחו. אתה מציעה (לא מציע אבל זה פועל יוצא אפשרי) שיקצצו להם. מה הרציונאל שלפיו הם יסכימו לכך?

צביקה 24 באוגוסט 2016

אני מאמין שכל ספורט שהטורניר הבינלאומי שלו והאולימפיאדה יהיו יותר טובים ירוויח מיזה ואז אפשר יהיה לחלק יותר רווחים.
ואגב כל הדברים האלו אני אומר למרות בורות מוחלטת בכלכלה, כנראה שכשהחרדים יהיו רוב הם לא ימנו אותי להיות שר אוצר.

איציק 24 באוגוסט 2016

זה ויכוח בין 2 שלא מבינים בכלכלה. למרות זאת יש בי אמונה שהחרדים לא יהיו רוב. עדיין יש סיכוי שהם ימנו שר אוצר, ואולי אפילו אותי.

צביקה 24 באוגוסט 2016

סתם סקרנות מהי ההתמחות שלך?

איציק 24 באוגוסט 2016

תאורטית, הנדסת חשמל.

צביקה 24 באוגוסט 2016

מעשית?

איציק 24 באוגוסט 2016

די אינטרדיסציפלינארי. אני עוסק בזיהו בני אדם על פי טביעת קול.
אולי אפשר לזהות אותם גם לפי התגובות בדה באזר…

צביקה 24 באוגוסט 2016

קדימה
א. איפה אני גר?
ב. מה הלאום שלי?
אני אשמח לדעת פשוט אני בעצמי לא כלכך יודע.

איציק 24 באוגוסט 2016

אני חרד לשלומך

צביקה 24 באוגוסט 2016

גם אני.

צביקה 24 באוגוסט 2016

לא יזיק כלום אם תהיה ליגה של 16 קבוצות למשל.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 24 באוגוסט 2016

יזיק מאוד ל4 מועדונים שירדו ליגה בספרד ואנגליה, ולאלפי האוהדים שלהם.

צביקה 24 באוגוסט 2016

פעם בליגה האנגלית היו 22 או 24 קבוצות אינני זוכר ולאחר הקמת הפרמיירליג נותרו 20 קבוצות ואמנם הייתי אז ילדון אבל נדמה לי שלא היו יותר מדי תלונות.

דורפן 24 באוגוסט 2016

יותר סיכוי להפתעות במירוץ האליפות. אוהדי ארבע הקבוצות האחרונות יהנו מכך שהם קבוצת צמרת שמנצחת במקום להיות שטיח לכריסטיאנו רונאלדו.

צביקה 24 באוגוסט 2016

מסכים.
אני בכלל בעד לעשות פלייאוף בסוף העונה של שמונה קבוצות הטובות, ואז בכלל יהיה הרבה יותר פתוח.

אופיר (החדש) 24 באוגוסט 2016

לא בטוח שיעבוד. קח לדוגמה את הnba, שם השחקנים לא תמכו בהצעה להפחית את כמות המשחקים בשנה, משום שזה יפגע בהכנסות, בעיקר מזכויות שידור.

אמנם בnba המשכורות של השחקנים הן נגזרת ברורה מסך ההכנסות/רווחים של הליגה, אבל גם בכדורגל תהיה לזה השפעה גדולה

צביקה 24 באוגוסט 2016

פוסט יפה שקראתי לאחר ששמעתי עליו בתוכנית של סיוון רהב וידידיה מאיר
https://www.facebook.com/aviratt/posts/10205302053109296
לא מומלץ לקרוא את הפסקה האחרונה בפוסט.

אלעד כ 24 באוגוסט 2016

מה הוא השיג בחצי שניה הזו? הררים של כסף….

צביקה 24 באוגוסט 2016

קפיטליסט ציני. :-)

דורפן 24 באוגוסט 2016

אני אהיה נוקב. המורה בסיפור הוא אהבל קליני…. הוא לא מבין שהמשמעות היא לא החצי השניה. היא הדרך ועשרים השנים שעבר האתלט להגיע לכך

צביקה 24 באוגוסט 2016

באמת?

מיקו גוטליב אהלן סבבה 24 באוגוסט 2016

כן.

צביקה 24 באוגוסט 2016

טוב כנראה שאני חושב שונה ממכם לגמרי.

אמיתי 24 באוגוסט 2016

זה ההבדל בין המטרה לדרך.
המטרה היא לא כלום התנועה (הדרך) היא הכל. ציטוט

צביקה 24 באוגוסט 2016

קראתם את כל הפוסט (חוץ מהפסקה האחרונה)?

אלעד כ 24 באוגוסט 2016

נראה מוזר, כי עושה רושם שהמורה הוא אדם דתי או מאמין. והרי היהדות מדברת (גם) על חשיבות הדרך לעומת היעד הסופי. היה צריך להבין שהחצי שניה היא בטלה בשישים לעומת העבודה המשמעותית שנעשתה ותחושת הסיפוק בסוף.

צביקה 24 באוגוסט 2016

אני חושב שהבנתי את הפוסט הזה בצורה שונה לגמרי ממכם, מצטער.

דורפן 24 באוגוסט 2016

קראתי והבנתי כמו אלעד..

צביקה 24 באוגוסט 2016

מצטער אין לי מה להוסיף, כנראה שהבעיה אצלי אני הבנתי אחרת.
לפחות אני עדיין נמצא בחברה טובה (אבי רט).

דורפן 24 באוגוסט 2016

כאילו אני הבנתי שהמורה אמר שחצי שניה היא הבל הבלים. אתה מבין שהוא אמר שהיא עולם ומלואו? כי היא באמת עולם ומלואו.

צביקה 24 באוגוסט 2016

המורה לקח את הסיפור של הרץ כמשל שהרי בשביל חצי שנייה בן אדם משקיע את כל החיים שלו אז תראו כמה חשוב לנצל כל שנייה.
הוא כאילו אמר תחשבו כמה האדם השקיע בשביל לחסוך חצי שנייה ועדיין הוא בזבז אותה (כמובן הבזבוז הוא בנמשל יותר ולא במשל).

איציק 24 באוגוסט 2016

אתה לא עם המשפוחה באיזה גן?

צביקה 24 באוגוסט 2016

תגובות לא עמוקות אפשר גם עם הסמרטפון.

איציק 24 באוגוסט 2016

כלומר אתה טוען שרוב התגובות שלי השבוע לא עמוקות, כולל תגובה זו.

צביקה 24 באוגוסט 2016

אם אלה התגובות הלא עמוקות שלך מעניין מה הם התגובות העמוקות, כנראה הם נדחפים כלכך עמוק לראש שאי אפשר להוציא אותם.

אנדר 25 באוגוסט 2016

ללא שום הקשר יהודי ניראה לי מוזר שאפשר להבין אחרת ממה שאומר צבי. די ברור שהמורה מתכוון להסביר שכל שניה היא עולם שיש למלא בתוכן. באופן אישי לדעתי יצא לו קצת פומפוזי אבל הכוונה נראית חיובית סהכ

איציק 24 באוגוסט 2016

מצטער שאיני מפנה לחז"ל. חפש את השיר "הדרך לאיתקה" ורצוי גם לשלוח אותו למורה הדגול.

צביקה 24 באוגוסט 2016

ברור שהדרך הוא העיקר וגם המורה ידע והבין זאת הוא פשוט ניסה לתת לתלמידיו המחשה מה המשמעות של הזמן (ומשום מה נדמה לי שפספסתם את זה).

איציק 24 באוגוסט 2016

ממש לא פספסנו. המורה פספס את הזמן. ומה עשה הרץ בחצי שנייה זו, היה עייף אך מאושר, אושר שהמורה המוגבל הזה לא יבין לעולם. עד כמה שידוע לי, אושר זה לא משהו שלא כל אחד זוכה לו ולא בכמויות שקיבל הספורטאי הזה בחצי שנייה. זה היה קטרזיס, זה היה המפץ הגדול עבורו, וכל מה שהיה למורה לשאול זה איך הספורטאי ניצל את הזמן. לא הזדהות, לא הבנה, לא ניצול האירוע לדבר עם התלמידים על מאמץ, השאיפה, ההישג ותחושת ההתעלות שאחרי. כל מה שהיה לו לשאול זה משהו בנאלי, חסר תובנות ומשמעות. נראה לי שהוא גם לוקה באינטליגנציה ריגשית מאד ירודה.

צביקה 24 באוגוסט 2016

ברור שהדברים שהזכרת עם חשובים ואני בטוח שהילדים שמו לב לזה גם בלי המורה, המורה רצה להוסיף נקודה נוספת והיא ניצול הזמן, הוא עשה זאת בצורה שתשאיר רושם גם בעוד עשרות שנים.

בכל אופן אני חושב שזה טיפשי להתווכח על זה אתם הבנתם את זה כך ואני אחרת, זה בסדר.

ניר 24 באוגוסט 2016

הפוסט הזה הוא חרטוט בגרוש וניסיון לקחת משהו פופולרי ולהדביק לו מוסר השכל מלאכותי שירומם את היהדות.
הבן אדם לא מבין שברת לא עבד כל חייו כדי להרוויח חצי שניה מחייו ולתעל אותה, אלא עבד כל חייו כדי למקסם את יכולתו ולהגיע לשיאו.
איזה ממבו ג׳מבו, איזה עזות מצח לבלבל ככה את השכל לתלמידים המסכנים שלו.

ניר 24 באוגוסט 2016

מהי החצי שניה הזו לעומת הדקה שהפוסט המחורטט הזה גזל מחיינו?

צביקה 24 באוגוסט 2016

ניר כנראה יש לנו סגנון מחשבה שונה לגמרי כי אני כן קיבלתי מוסר השכל, אבל בנתיים זה רק אני.
בכל מקרה מצטער שגזלתי את זמנך העמוס גם בזה שקראת את הפוסט וגם בזה שהיית צריך להגיב לי.

אמוץ כהן-פז 24 באוגוסט 2016

צביקה, אתה כנראה לא לבד…

צביקה 24 באוגוסט 2016

אמוץ למה אתה מתכוון?

ניר 24 באוגוסט 2016

צביקה, אני רשמתי את דעתי, כמובן שאיני מתווכח עם דעתך ואם יצאת עם מוסר השכל אשריך.

צביקה 24 באוגוסט 2016

כמובן, פרסמתי זאת בגלל שחשבתי שלרבים מהמגיבים פה יש חשיבה דומה לשלי בתחום הזה, כמובן שנוכחתי מהר מאוד שטעיתי בגדול.

אמוץ כהן-פז 24 באוגוסט 2016

צביקה, גם אני לא קורא את הסיפור הנחמד הזה כמו הרוב המכריע כאן.

צביקה 24 באוגוסט 2016

צדיק בסדום :-)

אנדר 25 באוגוסט 2016

אני רק חייב לחלוק על עצם הטענה שהיהדות צריכה לשאוב מוסר השכל מרץ אולימפי על מנת לרומם אותה (ללא קשר לכך שבפן האישי אפשר ורצוי ללמוד משהו מכל אדם)
זהו, חלקתי

באבא ימים 25 באוגוסט 2016

אני לא חושב שזו היתה הטענה. יהודי אחד סיפר סיפור במטרה לרומם את היהדות. זה מה שקרה.

ממה אני מקיש שזו היתה המטרה? מכך שאם הלקח היה שכל שניה חשובה, הא ותו לא – הפסקא האחרונה לא היתה נכתבת. איך היא מוסיפה ללקח?

צביקה 25 באוגוסט 2016

צודק גם אני חשבתי שהיא מיותרת לאלו שאינם מצפים לבנין בית המקדש וכו' ולכן גם רשמתי שלא מומלץ להם להציץ בה, ועדיין הפוסט כן יכול לתת להם מוסר או אפילו סתם הסתכלות מעניינת על החיים.
לפי התגובות כאן כנראה שטעיתי, לפחות לגבי רובכם.
מעניין מה היה קורה אם הייתי מעתיק את הפוסט בלי הפסקה האחרונה (וכותב זאת בעילום שם שהרי כולכם מכירים אותי שאני רוצה להחזיר בתשובה את כולכם :-) ) אם גם אז התגובות היו כאלו.

אמוץ כהן-פז 25 באוגוסט 2016

חזרתי לפסקה האחרונה…
את הפוסט בפייסבוק קראתי די בחטף (מאיפה יש לכם כל כך הרבה זמן פנוי?) וכנראה לא הלכתי עד הסוף מכיוון שלא ראיתי בו שום קשר ליהדות ולעברו ועתידו של עם ישראל, רק תובנת פרופורציות של אדם מבוגר מול תזזית הנעורים…
ודרך אגב, גם, אם וכאשר, יבוא משיח, בשוך החגיגה (חצי שניה) יצטרכו המאמינים לקום בבוקר ולצאת לדרך (ארוכה) חדשה וכל שישאר זה כל הידע והחוכמה שנרכשו בדרך הקודמת.

איציק 24 באוגוסט 2016

כמה זמן המורה הזה בזבז לריק לו ולתלמידיו. פשוט חבל.

סימנטוב 25 באוגוסט 2016

:)

אביאל 24 באוגוסט 2016

מסכם מצוין, יוזמה ברוכה, תודה.

יהודה ב''ד 24 באוגוסט 2016

תודה על הפוסטים האולימפיים.
ביחס לדברים של בולט מקומות עבודה זה מאוד לבית פנימה.

דורפן 24 באוגוסט 2016

נכון – אבל עדיין כלכלי

יהודה ב״ד 24 באוגוסט 2016

במצב של עוני (ג׳מייקה) כלכלה (במונחים פרטיים: להביא פרנסה הביתה) היא מעבר מתת-שרידה לשרידה ומשרידה לקיום עם בטחון אישי.

ZORK 24 באוגוסט 2016

כן, אבל הוא מסתכל על עצמו כיחצן על וכנושא הדגל הג'מייקני בעולם. כלומר השפעה פנימית דרך החשיפה לעולם שבחוץ. בתשובה שלה מדובר בשינוי הפנימי שהנוכחות שלה מעבירה את ג'מייקה. בטוח שיש בשניהם גם מזה וגם מזה, אבל אצל כ"א הדגש נמצא במקום אחר.

יהודה ב״ד 24 באוגוסט 2016

יש הבדלים בין ההתבטאות של פרייזר לזו של בולט, ואל דאגה, הצלחתי להבין אותם.
העניין הוא שהיחס בין הפנים לחוץ הוא יותר מורכב, בטח במדינות קטנות. וכשבולט מדבר יצירת מקומות עבודה הוא מדבר על הדבר החשוב ביותר למשפחה שצריכה קורת גג ואוכל. קשה להפריז בחשיבות המרכיבים הפורזאיים האלו. ויש להם השלכה קריטית לדימוי העצמי, לאפשרות לדמיין אופק אפשרויות פתוח ולתחושת הבטחון שעליה מדברת פרייזר.

עמי ג 24 באוגוסט 2016

כשבולט מנצח מיאוצים באולימפיאדה וקובע שיאים עולמיים הוא עוזר לתדמית של ג'מייקה ואולי גם מסייע בעקיפין להשקעות בה ולמקומות עבודה. אולי.
כשהוא חוגג במסיבות חשק מיוחצנות בלונדון וריו הוא לא תורם לג'מייקה דבר. בולט הוא שילוב של כישרון נדיר ואופי מחורבן.
אני מעריך את ההישגים שלו ומסתייג מהאיש עצמו. נדמה שהרבה אנשים חשים כך כלפי עם לברון ג'יימס.
שלי אן פרייז'ר משלבת מצוינות מקצועית עם תרומה אנושית. הרבה יותר נוח להזדהות איתה.

NoONE 24 באוגוסט 2016

איזה שטויות, כולם צריכים להיות נזירים כדי ליפול לקטגוריה שבה תהיה מרוצה מהם?
לא ראיתי אותו עובר איזה חוק , מתנהג באלימות או אונס מישהי.
אז הוא אוהב סקס וזה תמיד בהסכמת הצד(או הצדדים) השני , להרחיק אותו מייד!!!

תומר חרוב 24 באוגוסט 2016

מעולה

אלעד כ 24 באוגוסט 2016

סיכום מעולה לסדרה מעולה.
שורה תחתונה – אצל הנשים האולימפיאדה עוד "חובבנית" כפי שנועדה להיות בעבר.

איברה 24 באוגוסט 2016

רונן, תודה על הסדרה הזו והסיום שלה. מרתק ומעשיר (לא במובן הקפיטליסטי :) )

צביקה 24 באוגוסט 2016

מאשיר

רומן 24 באוגוסט 2016

אחחח איך אני אוהב את ההתנשאות האינטלקטואלית הזאת., יצא לך הגרבוז..

דורפן 24 באוגוסט 2016

אני חייב לומר. אתה די מיותר

צביקה 24 באוגוסט 2016

למה מדי פעם הוא מעלה נקודות נכונות ומעניינות (גם אם הפעם לא).

רומן 24 באוגוסט 2016

האמת שאני לגמרי מרגיש מיותר בתוך כל עדר הלקקנים הפסאודו אינטלקטואליים המתנשאים פה.
1000 גוונים של בינוניות.

ניינר / ווריור 24 באוגוסט 2016

צביקה, רומן-למה שלא תקימו אתר משלכם ותפטרו אותנו מנוכחותכם המעיקה כאן?
יכול להיות מעניין אתר ספורט חרדי בניחוח סובייטי

צביקה 24 באוגוסט 2016

אתה אדם כזה טוב כלכך הרבה טוב נשפך ממך הלוואי שירבו כמותך בישראל.

ניינר / ווריור 24 באוגוסט 2016

כבר קיבלתי את הקומפלימנט הזה ממך, בניגוד אליך אני תופס בפעם הראשונה. אתה בדרך הנכונה להפוך לאחת מדמויות הקאלט בדה באזר.

צביקה 24 באוגוסט 2016

תודה, פאשיסט.

ניינר / ווריור 24 באוגוסט 2016

מה שיפה אצלך זה הקביעות הנחרצות שאינן מבוססות על עובדות או ידע. אתה כל כך מטומטם שאני לוקח זאת כמחמאה

צביקה 24 באוגוסט 2016

שיהיה לך יום טוב והמשך שבוע נעים.

צביקה 24 באוגוסט 2016

גם עם איציק היו לי יחסים לא טובים בהתחלה בהמשך זה השתפר.
נ.ב. מצטער אם פגעתי.

איציק 24 באוגוסט 2016

אנחנו נדאג להחזיר את המצב לקדמותו.

צביקה 24 באוגוסט 2016

איך יש לך רעיון?

איציק 24 באוגוסט 2016

תמתין ותראה…
סבלנות, לא הכל נפתר בחצי שניה.

צביקה 24 באוגוסט 2016

יש לי רעיון אני בא להפגנה באילת נגד חופים מעורבים.

איציק 24 באוגוסט 2016

אני מצטרף, אין לערבב בני 50 עם בנות 50, רק עם צעירות ייחסית.

צביקה 24 באוגוסט 2016

נו אתה רואה שאנחנו לא כלכך שונים בדעות.

אנדר 25 באוגוסט 2016

זו באמת תגובה נוראית. מעניין איך היו התגובות לתגובה באותו סגנון המופנית כלפי סקטורים פופולריים יותר בקרב גולשי האתר

עומרי (ירוק) 24 באוגוסט 2016

תגיד לי רומן, התחרפנת לגמרי? מה מתנשא בפוסט הזה? כל מה שהוא קצת עם מחשבה או עומק זה התנשאות? וואו.

ובינוניות? האתר הזה ודורפן ספציפית בינוני כמו ששנואי נפשך פלפס ומסי בינוניים.

(אגב, צביקה – זה נכון, כשהוא רוצה הוא יכול לכתוב לעניין, הבעיה היא שהרבה פעמים הוא לא רוצה).

רומן 24 באוגוסט 2016

עומר,
הפוסט הזה נודף ריח חזק מאוד של התנשאות וזלזול ואפילו קצת תיעוב כלפי רוב האנשים בישראל, קראתי את השורות ואת בין השורות כמה פעמים לפני שהגבתי, הכותב לבטח לא בינוני, הוא כותב נהדר את מה שהוא רוצה להעביר, המסר תמיד חזק וברור.
רוב האנשים חובבי הספורט בישראל חושבים שההופעה של הקנייתית עם התז הכחולה(הנה עוד הרמה להנחתה לכל אבירי הפוליטיקלי קורקט בשקל) , היתה בין מביכה לבזיונית, הוא יודע את זה, זה המיין סטרים ברחוב(אגב אותו המיין סטרים שהוא כותב עבורו בישראל היום ומתפרנס מזה), והוא בוחר להגיד על האנשים האלה שהם לא ראויים לגדל ילדים? וכל עדת המעריצים הנאורה פה, אותם אבירי החופש שיוציאו את הבפנוחו של המקלדת מרוב עצבים על שימוש במילה "כושי" רחמנא ליצלן, יושבים בשקט ובוחרים להבליג או אולי אפילו לא שמים לב לפרץ השנאה שיצא לו פה.
אני לא רופא, אין לי מושג אם זה סבבה לרוץ בזמן הנקה או לא(לפי מה שאמרו בטלויזיה זה לא הדבר ההכי טוב בעולם) זה בטח לא צריך להיות עניינה של המשלחת האולימפית, הבחורה לא סיימה מרתון והיא ייצגה את ישראל ולא את עצמה, זכותם של האנשים שעל חשבונם היא טסה לשם להיות מאוכזבים ולדרוש הסברים, זה חלק מהקטע של להיות ספורטאי מקצועי שמייצג מדינה, אם היא רצתה לבדוק אם היא מסוגלת לסיים מרתון בזמן הנקה בלי הסיכון של להתבזות היא יכלה ללכת לפארק הירקון ולרוץ בסיבובים ואז לכתוב על זה בפורום ריצה היא כנראה היתה מקבלת המון חיזוקים חיוביים.
אני גם לא מסכים לגבי כל שאר הפוסט שמנסה בכח להאדיר ספורט נשי, תוך כדי שהוא נותן דוגמאות די תלושות מהמציאות, אבל לפחות שם זה סהכ עניין של דעה אישית לגיטימית.
אבל הקטע של התיעוב כלפי רוב האוכלוסיה.. זה היה שווה התייחסות

צור שפי 24 באוגוסט 2016

רומן, עברתי שוב על הפוסט ולא זיהיתי תעוב כלפי רוב האוכלוסיה. אני מסכים אתך שספורטאי מקצועי צריך לדעת לקבל ביקורת אבל אתה יודע שיש דרכים ראויות להעביר אותה ויש דרכים בלתי ראויות ואליהן להבנתי רונן התייחס. אגב, חושב לי לציין שלא עקבתי בכלל אחרי הדיון (או "הדיון") בעניינה של הרצה ככה שההערה שלי היא עקרונית. אני גם חושב שההערה "קניאתית עם תז כחולה" איננה רלבנטית לכאן – סוגיית הספורטאים שמייצגים מדינות שאינן מולדתם נדונה כבר בהרחבה ואין לי מה להוסיף.

איציק 24 באוגוסט 2016

ויש גם אוקראנית עם תז כחולה. אליה אין תלונות, והסיבות לתז הן אותן סיבות… נישואין לספורטאי ישראלי.

רומן 24 באוגוסט 2016

כן, רק שהאוקריאנית המקסימה סיימה במקום חמישי ויש לה מדליית כסף באליפות העולם, אז אין תלונות.
(הערת אגב היא גם מדברת עברית נהדרת)

איציק 24 באוגוסט 2016

גם הקנייתית מדברת עיברית, אולי פחות. אתה מציע לחלק תז על פי הישגים ומדליות, ולא לפי העובדה שנישאה לבחיר ליבה? הרי ללא הנישואין שתיהן לא היו מיצגות את ישראל. בושה למדינה שהמאבק על התז של הקנייתית עלה רק כאשר קבעה את הקריטריון. הכחולה הגיעה לה ללא קשר לכך. דרך אגב, גם לחנה הגיע גם אם לא היתה קופצת מטר.
נ.ב. שמעתי את הקניתית, וגם היא מקסימה.

רומן 24 באוגוסט 2016

שמע, אולי אצלי על המסך יש פסוט אחר ממך, אז אני אצטט ממה שאני רואה:
"אחר כך נוצר מין דיון ציבורי על השאלה אם הייתה צריכה לרוץ או לייצג אותנו…"
"אני מתנצל שהשתמשתי פה במלים ״דיון ציבורי״ לתיאור גיבוב של התלהמויות מעדר של… אני לא אשתמש במילה בבונים(מדגיש) כי יש לי כבוד גדול לבעל החיים הזה. נקרא לזה אנשים ברמה אנושית ירודה מאד. אנשים גזענים, חסרי חמלה, ובעיקר בורים, חסרי הבנה למושג חברה שהדבר המפחיד ביותר לגביהם הוא שחלקם יגדלו ילדים.)"
"כי עבור אנשים ברמה ירודה מאד המקום שבו מסיימת ארצם בתחרות ספורט מסויימת (שסביר שהם לא מבינים בה דבר) הוא חזות הכל. "
יש פה צרך בפרשנות נוספת?

Ljos 24 באוגוסט 2016

אני אשאל שאלה כזו – אתה חושב שאי הסיום שלה את המרתון שווה תגובות כמו שהיא קיבלה?

רומן 24 באוגוסט 2016

אני חושב שראוי להגיד את זה בפה מלא שהיא נכשלה והביכה את עצמה וכתוצאה מזה את הסמל שהיה על החולצה שלה.
אני אישית לא הייתי אומר עליה כלום חוץ מאיזה בדיחה קטנה אולי, אבל ברגע שמתחילים את המופע הלקקנות הפאטתי הזה אז צריך לשים נקודה.

איציק 24 באוגוסט 2016

נדמה לי שבלונדון גברסילסי לא סיים את המרתון. האם הוא היה כישלון?
במרתון לוקחים בחשבון שהרבה לא מסיימים. זה לא קרה אחר 3 קמ, כי אם אחרי 33.
לגבי השאלה האם בכלל היה צריך לשלוח אותה זו שאלה אחרת. יורם אהרוני כתב על זה מספר פעמים באופן מנומק, ויש גם דעות אחרות.

Ljos 24 באוגוסט 2016

רק היא קובעת אם היא הביכה את עצמה.
אפשר להגיד שהיא נכשלה. אבל לקטול אותה לחלוטין בצורה שבה זה נעשה? בצורה שעולות בה שאלות שלא היו שואלים לגבי ספורטאים אחרים, לבנים יותר? אז כמו שאמרת, ברגע שמתחילים את מופע האימה הזה, צריך לשים נקודה.

רומן 24 באוגוסט 2016

Ljos אני לגמרי מסכים.
אין שום צרך להעליב אף אחד, זה דוחה.
אבל זכותי לומר שאני לא מתחבר אליה בשום צורה, בלי שיבואו כל אבירי הפוליטיקלי קורקט ויעליבו אותי בשמות כאלה או אחרים.
וכן אם היו קוראים לה רותי לייבוביץ מקיבוץ עסיסים, או שושי ביטון מדימונה והיא היתה פורשת בקילומטר ה33 כנראה שהיו קוטלים אותה פחות, הרבה פחות, וגם אם היא היתה מדברת עברית כמו מיננקו אז היו קוטלים אותה פחות, כי זה טבע האדם, אנחנו מתחברים לאלו שדומים לנו.

צור שפי 24 באוגוסט 2016

רומן – התגובה האחרונה שלך בשרשור הזה ישרה וכנה. בוא נסכים שבנטיה הזו – לתת הנחות והקלות לדומים לנו – יש מימד בסיסי של גזענות ושראוי שננסה למזער את הנטיה הזו ולא להעצים אותה.

רומן 24 באוגוסט 2016

צור, בוא נסכים שיש בזה גזענות.
אני לאורך תקופה ארוכה מנסה להסביר גזענות זה לא אוטומטית דבר רע, ולא צריך לצעוק גוועלד על כל אמירה ולנסות להראות הכי פוליטיקלי קורקט, זה פאטתי ומטומטם. לא צריך באוטומט להלל כל נציג של עדה מסוימת שנחבת לפחות חזקה, אם כבר גזענות אז זאת גזענות אמיתית. אנשים פה בשם הרצון שלהם להראות סופר ליברלים קופצים על כל הזדמנות להלל אנשים רק בגלל שהם שייכים ללאום מסוים, זה מעליב לא פחות מלרדת על אנשים רק כי הם שייכים ללאום מסוים.
לדוגמא אם הכותב של הפוסטים היה מתאמץ הוא היה מגלה שנגד הג'ודוקא מקוסובו יש חשדות מאוד חמורים של סמים, ובנוסף היא משעממת טילים אבל הוא בחר להלל אותה רק כי היא מקוסובו. באחתה נשימה הוא לא טרח לציין את העוול שנעשה ליסנבייבה ולאחרות בגלל חשדות מעורפלים נגד המערכת ולא נגד האנשים האלה אישית אפילו

צור שפי 24 באוגוסט 2016

רומן – אני חושב שגזענות בהגדרה זה רע. מסכים אתך שלא בהכרח צריך באופן גורף "לעשות הנחות" לאנשים על רקע השתייכותם למגזר שנחשב חלש יותר. מסכים שעלולה להיות בגישה מהסוג הזה מידה של פטרונות/התנשאות וגם זה סוג של גזענות. יש גם צד שני: זה לא שחור ולבן – אני מוכן למידה מסויימת של אפליה מתקנת במקומות שבהם זה מוצדק (אפשר להתווכח על איפה ומתי).

צור שפי 24 באוגוסט 2016

רומן – גם אחרי הציטוט החוזר שלך אין שום אינדיקציה שמדובר ברוב האוכלוסיה אלא בקבוצת אנשים שניסחה את הביקורת שלה במונחים לא ראויים. ועל העובדה שנושא תעודת הזהות הכחולה איננו רלבנטי להשגים כבר היטיבו להגיב לפני.

דורפן 25 באוגוסט 2016

צור – תאמר לי. אם היית ברזילאי האם היית מנהל דיון עם מי שכינו את סילבה קופה בכלוב או עם מי שחוששים שבביקורת על האנשים הללו מעליבים מגזר שלם. את מגזר הגזענים הירודים. זבל הוא זבל.

רומן 25 באוגוסט 2016

כתבת במפורש "התנהל דיון ציבורי על השאלה אם היא היתה צריכה לרוץ ולייצג אותנו", ואז כינית את האנשים האלה בשמות גנאי מעליבים.
לא דיברת על אנשים שקראו לה קופה, או לא יודע מה, סהכ ניהלו דיון (לפי מה שאמרת בעצמך).
בגדול בדיעבד משתמע מהדברים שלך שכל מי שהעיז שומו שומיים לבקר את ההחלטה לשלוח את החובבנית הליצנית הזאת האולימפיאדה הוא גזען נבער והמיץ של הזבל, זאת התנשאות ופטרונות מהסוג הרע ביותר, מקווה שאתה מבין את זה.

צור שפי 25 באוגוסט 2016

רונן, אני כעיקרון תומך בדיאלוג עם כל מי שמוכן לנהל אותו מולי. אם הייתי ברזילאי אולי הייתי מצליח לשכנע מישהו שמה שהוא אומר לא ראוי. בזה שאגיד לו שהוא זבל לא נראה לי שאשיג משהו. ברור שלכל אחד מאיתנו יש קווים אדומים ונקודות שבירה שבהן אנחנו אומרים – די, ניסינו, זה מקרה אבוד. אבל לפני שמגיעים לשם צריך, לשיטתי, לנסות.

דורפן 25 באוגוסט 2016

לגיטימי. בהצלחה.

העצוב הוא שהאישה ובעלה ניסו להיות פתוחים בעניין הריצה – מבלי להביא בחשבון קבוצה בציבור שחושבת שאישה שחורה מטמאת את העם היהודי וקבוצה אחת בציבור שעבורה תוצאה ספורטיבית היא עניין של כבוד של מדינה (לא זכור לי שרחשתי כבוד למזרח גרמניה או לצפון קוריאה על הישגיהם הספורטיבים הנאים).

בכלל מוזרה לי הערגה הזו לפוטין ופוטונזים בישראל. האיש מוביל את רוסיה לצרה אחרי צרה – מדינה עם פוטנציאל אנושי וכלכלי עצום מספקת לאנשיה רמת חיים ויציבות אפסיים. אבל אנשים מתחברים ל״כבוד״ שהוא לכאורה מביא. האולימפיאדה והדחת ספורטאים רוסים ישרים בגלל מנהיגות של נוכלים היא רק משל.

רומן 25 באוגוסט 2016

"מספקת לאנשיה רמת חיים ויציבות אפסיים"
זה המשך ישיר לפוסטים הרדודים.
רוסים חיים נהדר,לראיה כל אתרי הנופש באירופה מפוצצים ברוסים.
המדדים האמריקאים המשעממים לעושר ולאיכות חיים לכאורה, לא תופסים ברוסיה, תביא לי בטח כל מני נתונים מונפצים שהמציאו במערב שנועדו לשעבד את האדם ודכא אותו על שכר ממוצע או תל"ג או איזה שטות אמריקאית אחרת אבל אני יודע שרוסים חיים נהדר, יש להם אוכל בשפע, יש להם בתי קיץ בטבע, מכוניות יקרות, הם לא עובדים קשה ושורה תחתונה נהנים מהחיים הרבה יותר ממה שנהנים במערב.

צור שפי 25 באוגוסט 2016

רונן – אין לנו ויכוח נדמה לי.
רומן – אני מומחה קטן מאוד לרוסיה אבל נדמה לי שמה שאתה מתאר נכון לגבי אליטה מצומצמת ואיננו מצייר תמונה אמיתית של חייהם של עשרות מילוני רוסים. זה עוד לפני שדיברנו על מצב הדמוקרטיה, חופש הדיבור, מצב מתנגדי המשטר וכיו"ב "קטנות".

רומן 25 באוגוסט 2016

חופש הדיבור ועל אחת כמה וכמה דמוקרטיה זה אוברייטד לגמרי.
לפני שאתה כועס תחשוב על זה לעומק ולא בצורה רדודה, תפתח את הראש.
מה זה עוזר לך בחיי היום יום? הרי אין דבר קל יותר מלשלהב המונים אם יש לך כסף כח ועיתון, אז גם פה יש דמוקרטיה, אז מה? גם בדרום קוריאה אגב יש… ובעיקר באפריקה כל לוחמי החופש למיניהם, כל אחד בוחר את הנשק שלו כדי לשלוט, לכן כל קשושי הדמוקרטיה לא מעניינים בכלל.
הדבר היחיד שמעניין הוא איכות החיים במדינה, וברוסיה יש אחלה איכות חיים.

צור שפי 25 באוגוסט 2016

תשמע – מה שאתה אומר אמר גם צ'רצ'יל לפניך – דמוקרטיה זו שיטה דפוקה אבל הבעיה היא שכל האחרות יותר דפוקות (מתנצל על הפרפרזה החופשית). לא הבנתי איך השחלת כאן את דרום קוריאה – דמוקרטיה מצליחה ומשגשגת. דוגמה אולי יותר רלבנטית היא סינגפור – מדינה שבה החליטו שמריטוקרטיה עדיפה על דמוקרטיה. קשה להתווכח על ערכים – בסולם הערכים שלי דמוקרטיה לא יכולה להיות אוברייטד קודם כל כי ככה גדלתי וחונכתי וגם, כאשר אני מסתכל סביבי אני רואה שמה שאתה מכנה איכות חיים בדרך כלל הולך יד ביד עם דמוקרטיה ולבטח יותר מאשר עם דיקטטורות או משטרים אוטוריטריים. תבדוק על פי כל מדד של איכות חיים ותראה. אני יכול להסכים שכאשר אנשים נמצאים במצב שבו אין להם לחם לאכול וקורת גג מעל לראשם הם יתעניינו קודם כל בזה ורק אחר כך בדמוקרטיה. לשמחתי אנחנו לא שם.

רומן 25 באוגוסט 2016

התכוונתי לצפון קוריאה

רומן 25 באוגוסט 2016

צור – אני אתן לך דוגמא לאיכות חיים.
כשאני הייתי ילד, שני ההורים שלי היו מהנדסים ברוסיה. כל קיץ נסענו לחודש לפחות(!!) חופש בים השחור, וכל חורף לפחות שבועיים באיזה בית הבראה וגולשים כל היום בסקי.
היום אני ואשתי מהנדסים, בקיץ אנחנו נוסעים לחופשה של שבוע בהרים, ובחורף שבוע לסקי.
אתה שם לב להבדל הקטן? חודש וחצי חופש בבריה"מ, מול שבועיים פה.
אבא שלי היה חוזר כל יום הביתה ב 17:00 כמו שעון שוויצרי, אני בתקופות מסוימות חוזר גם ב 24:00 שבועות שלמים רצוף.
זה המדדים האמיתיים לע|אושר, לא הלוקשים שמוכרים לך במערב.
אבל מה? לסובייטים המסכנים לא היתה דמוקרטיה, ממש באסה.
וגם היה לא מקובל לצעוק שברז'נייב הוא חרא (אם כי היה מותר בדיחות).
כל הדברים האלה לא השתנו הרוסים ממשיכים לחיות איך שהם חיו כל הזמן.

אמיתי 25 באוגוסט 2016

רומן. מה שאתה מתאר זה טוב ויפה אבל סובייקטיבי לגמרי. יש מדדים שונים ורבים של אושר ואיכות חיים. ראיתי אנשים חסרי כסף והשכלה מאושרים יותר מכל אחד בעולם המערבי בהודו ובאמריקה הלטינית..
אבל אל תתבלבל. יש קורולציה ברורה בין סוג המשטר להרגשת האושר. מה שזה לא יהיה (אושר).
אני רק יכול להגיד שיש שבעה מליארד דרכים לחיות בעולם הזה. באף אחת מהן אין ערובה לאושר בסוף.

צור שפי 25 באוגוסט 2016

רומן – שוב, אני לא מכיר את רוסיה אבל מכיר היטב את אירופה. חופשות של חודש ויותר, בתי קיץ בקרבת החוף או בהרים ושבוע עבודה של 35-38 שעות הם שכיחים ברבות ממדינות אירופה. אתה לא צריך לשכנע אותי שיש לנו עדיין הרבה לאן לשאוף בישראל אבל אין שום סימן שמראה שאיכות חיים ודמוקרטיה סותרים אחד את השני. ושאלה – האם אתה יכול לומר לי ביושר שהחיים שהיו לך ברוסיה (או שזה היה עדין ברה"מ?) משקפים את "הרוסי הממוצע" או שלכל היותר את "המהנדס הרוסי הממוצע"?

בני פ 25 באוגוסט 2016

אתה יודע איזה עוד מקום מפוצץ ברוסים? כל עיר גדולה בארצות הברית ומערב אירופה. כמויות. מוזר שהאנשים האלו עזבו את גן העדן הרוסי בשביל איכות החיים המזוויעה במערב. הפרופוגנדה המערבית, מה יהיה איתה?

צור שפי 25 באוגוסט 2016

נ.ב. בצפון קוריאה כמובן אין דמוקרטיה.

רומן 25 באוגוסט 2016

בני.פ
יפה אמרת וגם נכון.
לא סותר את העובדה שמי שנשאר ברוסיה חי טוב.

איציק 25 באוגוסט 2016

יש חלק קטנטן באוכלוסיה הרוסית שטוב לו, ולא סתם טוב לו, אפילו טוב מאד, מעולה, הלואי על כל עשירי העולם ככה. אבל כששכר פופ' באניברסיטת סנקט פטרבורג הוא 800$ והוא מספר שאין באפשרותו כמעט לצאת לכנסים, ואם יוצא, מתקשה לקנות שוקולד לבן במתנה, אז אלו מזה חיים טובים. כשעובד בליטוש יהלומים מקבל בתלוש 100$ לפנסיה ועוד 400$ שחור אחרת אין לו עבודה, זה חיי מותרות. כשפנסיונרים שעבדו כל חייהם מסתדרים כי גרים עם הילדים והפנסיה בקושי מספיקה לחופשי חודשי, קינאה אוכלת אותי. אני כותב זאת מידיעה יד ראשונה ולא כתבות צבע. אז נכון טוב שם אצל פוטין, מוזר שאין לשם נהירה מאירופה וארה"ב. ממש קשה לי להבין.

רומן 25 באוגוסט 2016

איציק, מה שרשום בתלוש זה דבר אחד, מה שבסוף מקבלים זה דבר אחר, הרוסים יודעים להסתדר ולחיות מעולה

איציק 25 באוגוסט 2016

זה הרוסים שאתה מכיר. 90 אחוז לא כאלו. הם כן מסתדרים, אבל ממש לא נהינים ולא חיים טוב.
ואלו שמלמדים באוניברסיטאות, מה שיש בתלוש זה מה שיש להם. יש הרבה פחות אפשרויות יעוץ או עבודה מהצד. אחרת לא היו בוכים על שוקולד כמתנה.

עומרי (ירוק) 24 באוגוסט 2016

רומן – מצטער על הדיליי, הפרשי שעות. כמה דברים:

1. עומרי, לא עומר

2. ביקורת זה סבבה, הנה יוסי כאן העביר ביקורת על הפוסטים של דורפן (והיו עוד כאלו) ואין בעיה עם זה, אני בטוח שרונן בעצמו יסכים. לא התחברת? זכותך. אבל אתה הרבה פעמים, במקום לנסח תגובה ראויה ומנומקת גם אם פרובוקטיבית (ועשית את זה אח"כ) אתה מתחיל עם טון מעליב ומקומם. אומרים לך את זה כמה כאן, אז אולי צריך לדעת לקבל ביקורת :)

3. לא ראיתי התנשאות בפוסט. הוא תקף אנשים שכמו בהרבה מקרים מרשים לעצמם להתנסח בבריונות ובאופן דוחה (גם אתה הסכמת למעלה) כלפי מישהי שנתנה את מה שיש לה כמדומני. במקרה הזה היא גם קנייתית אז יאללה בלאגן. הוא לא אמר שכל מי שמבקר אותה באופן ענייני הוא בבון. אתה סתם מחפש בכוח.

4. לגופו של עניין שני דברים – ראשית, היה כאן עניין של ביקורת גברית בעיקר, לא עניינית, סביב עניין ההנקה. זה מגעיל לדעתי. שנית, חולק עליך לגמרי בעניין מיננקו. ההישג שלה היה לא פחות ממדהים, אבל אם היא היתה נכשלת (נניח לא עולה לגמר, מה שכמעט קרה), היית רואה הרבה לעג וביקורת לא לגיטימית עם ניחוח גזעני שהיית ממהר לתקוף. אותו דבר כאן. וזה אתה קראת לה "הקנייתית עם תעודת הזהות הכחולה". לפחות תתנצל על זה, כי אתה יודע שזה לא היה ענייני. המון מדינות "מייבאות" ספורטאים ואפשר לדון על זה אבל זו עובדה. ובמקרה הזה יש שתי נשים שקיבלו ת.ז כחולה כמו כל אחת שמתחתנת עם ישראלי, אז לא מבין למה היית צריך להעלות את זה.

5. ברור שאני קורא את גיל שלי וגם הוא נהדר, אבל אני גם חושב שרונן כותב המון דברים מעניינים, עמוקים, גם על הספורט עצמו (למרות שהוא אוהד מנצ'סטר) וגם על המסביב. לא חייבים להתחבר לכל פוסט ופוסט.
הערת אגב – כמה שגיל לא יהיה מעניין, זה לא יגרום לי לרצות לראות את הקבוצה שלו משחקת…

רומן 24 באוגוסט 2016

עומרי,
זה לא רק מה שאתה אומר נחשב , זה גם מה שאתה לא אומר, במיוחד כשהקצבת לך הקצבה של פוסט ביום.
הבחורה הקנייתית הזאת לא ראויה להתייחסות בכלל, סתם מישהי שלא סיימה מרתון, ולא עשתה כלום בקריירה ה "ספורטיבית" שלה ובמקרה התחתנה עם ישראלי, אבל באופן מופגן בשביל לצאת אובר חוכם ועל הדרך לקלל ולכנות בשמות גנאי את רוב הציבור ה"בבוני" בישראל, הכותב מקדיש לה פוסט אחד מתוך 17 על נשים גיבורות באולימפיאדה(לצרך העניין על מוסטאפינה לא קראנו פה).
ובלי קשר כל הכבוד לה על זה שרצה 33 קמ, אני למשל לא מסיים מרתון גם עם אוטו בלי לעצור לנוח.

רומן 24 באוגוסט 2016

אגב אתה רוצה מחשבה ועומק? לך תקרא את הטורים של גיל שלי על כדורגל, הוא עושה את מה שמצופה באתר ספורט חכם, אשכרה מדבר על ספורט ומנתח בצורה עניינית ומקצועית את הכדורגל של הצהבת, תענוג לקרוא על המערכים ועל השיטות, אשכרה גורם לי לראות אותם משחקים.

עומרי (ירוק) 24 באוגוסט 2016

עניתי לך למעלה

תומר 24 באוגוסט 2016

מסכים איתך לגמרי
פשוט מיותר כאן לגמרי

(האמת, אף פעם לא הבנתי מה דחוף כל כך לאנשים לפרסם בפומבי עד כמה הם לא אוהבים משהו. כל כך חשוב לכם להפיץ את מיצי המרה שלכם?)

תומר 24 באוגוסט 2016

במחשבה שניה ולאחר קריאת ההסבר של רומן, אני אולי לא במאה אחוז מסכים איתו אבל מבין את ההבחנות לגבי הרצה המיניקה ואת הטענות שלו לרונן על ההתיחסות שלו לנושא הזה ולדיון הציבורי.
עם זאת, היה עדיף להתחיל מההסבר הזה ולא סתם להפציץ בכותרת אלק מעליבה שכזו.

איציק 24 באוגוסט 2016

הרצה המניקה עשתה את הקריטריון בזמן ההנקה. לכן הניסוי המעניין הוא מצד הכתבת איתה דיבר רונן ולא מצד הרצה שבאה להשתתף במשחקים האולימפיים כדי להצליח. מדוע לא סיימה, זה דיון נפרד ואינו קשור לדיון זה.

רומן 24 באוגוסט 2016

מה שמעליב באמת זה לקרוא לציבור שלם בישראל בבונים (בעצם פחות מבבונים) שלא ראויים לגדל ילדים, רק כי אין להם שום כוונה להתיישר למנגינה הנאו ליברלית והאולטרה מתנשאת הזאת.
פעם האהבלה הזאת תיקי משהו כבר אמרה אספסוף, מאז השמאל לא הגיע רחוק מדי.
לא יודע, אולי מבודפשט זה נראה אחרת.

אנדר 25 באוגוסט 2016

מעולה

רומן 25 באוגוסט 2016

תודה,
השתדלתי

ZORK 24 באוגוסט 2016

אין שום דבר בניחוח סובייטי בתגובות של רומן. שזה עוד דבר עצוב – במאה ה-20 מי שערערו על ההגמוניה של המערב הייתה ברה"מ, שבחלקה באמת הייתה מחוייבת אידאולוגית למרקסיזם ולמאבק הפרולטרי.
מה נשאר לנו היום? להעריץ את האימפריאליזם הפוטניסטי במקום זה האמריקאי?

אביאל 24 באוגוסט 2016

"שבחלקה באמת הייתה מחוייבת אידאולוגית למרקסיזם ולמאבק הפרולטרי." ספר את זה לאנשים שנרצחו בשם אותו מאבק, בטיהורים בשם המרקסיזם האוטופי נרצחו יותר אנשים מאשר על ידי היטלר.

ועם כל התיעוב של כלפי פוטין ודרכו יש לו הרבה מאוד כדי להגיע לקצות האצבעות של סטלין בפשעים נגד האנושות.

יוסי 24 באוגוסט 2016

האמת היא שקשה לא לבוז לאלו שביקרו את הרצה הישראלית. הרי ברור שהמוטיבציה והמאמצים שלה ראויים להערכה. גם אם יש מי שחושב שהם טעו בבחירות שלהם, אני בטוח שגם רומן יסכים שהביקורת צריכה להיות אנושית, מכבדת ועניינית, ללא זלזול וכעס.

בנושא הכללי, אני מסכים עם רומן שהפוסטים בתופעת היו מאכזבים ברובם. הבחירה בהתמקדות בספורטאיות ראויה ומרשימה, אבל הדיון לרוב היה מבוסס על מעט מאוד מחקר, ועל תובנות לא מאוד משכנעות או מעמיקות. למשל, הפוסט הנוכחי רווי בהכללות ידועות לגבי נשים (הן רגילות להסתיר קשיים), בלי ללמד אותנו יותר מדי. אז בולט אמר שהוא מביא תיירים ופרייזר אמרה שהיא דוגמה לצעירים. נו, שוין.
חבל כי ברור שלכותב יש לא מעט ידע וגם לא מעט אינטליגנציה לחלוק איתנו תובנות יותר ספורטיביות. למשל, ההערה שחזרה פעם או פעמיים לגבי התרומה של אימון מול גברים. זה פרט מעניין וגם סוגיה שהיה נחמד לפתח ולהסביר מתי זה עובד, מתי זה מזיק, למה לא תמיד עושים את זה, וכדומה.
החלק הכי מחכים בפוסטים היה לרוב בתגובות, בעיקר אלו של יורם אהרוני. בזה כוחו של הבלוג, מאז ומעולם.

רומן 24 באוגוסט 2016

יפה אמרת..
בד"כ הוא כותב מאוד מעניין 17 הפוסטים האלו היו ברמה מאוד ירודה יחסית אליו,
צריך גם לדעת לקבל ביקורת.

ניר 24 באוגוסט 2016

רומן, לדעתי אתה טועה מהיסוד עם טענותיך כלפי רצת המרתון המניקה שלא סיימה את המרוץ.
הרי צ'מטאי לא שלחה את עצמה למשחקים, הכתובת היחידה שלך לטענות היא הועד האולימפי הישראלי שהחליט לשלוח אותה למשחקים למרות שידע שהיא מניקה.

למען הסר ספק, אני לא מסכים עם טענותיך גם לגופו של עניין וגם לגופו של אדם.

רומן 25 באוגוסט 2016

בכלל לא אכפת לי ממנה, היא לא שווה התייחסות, סתם "ספורטאית" בינונית מינוס שבארץ מולדתה אפילו לא היתה מודעת להיותה ספורטאית.
אכפת לי שיש איזה נסיון מופרך לגנוב דעת ולהפוך אותה לסוג של גיבורה.

ניר 25 באוגוסט 2016

אני מצטט את דבריך: "זה בטח לא צריך להיות עניינה של המשלחת האולימפית, הבחורה לא סיימה מרתון והיא ייצגה את ישראל ולא את עצמה, זכותם של האנשים שעל חשבונם היא טסה לשם להיות מאוכזבים ולדרוש הסברים, זה חלק מהקטע של להיות ספורטאי מקצועי שמייצג מדינה, אם היא רצתה לבדוק אם היא מסוגלת לסיים מרתון בזמן הנקה בלי הסיכון של להתבזות היא יכלה ללכת לפארק הירקון ולרוץ בסיבובים ואז לכתוב על זה בפורום ריצה היא כנראה היתה מקבלת המון חיזוקים חיוביים".

בקטע זה למשל הטענות שלך בהחלט מופנות כלפיה, זכותם של אנשים לחוש מה שהם רוצים גם אם לטעמי אין ביסוס לתחושותיהם, בכל מקרה כל מה שרשמת פה צריך להיות מופנה לועד האולימפי ששלח אותה להתחרות ולא כלפי הרצה.

דבר נוסף, לדעתי דורפן לא מנסה להאדיר אותה כגיבורה אלא יוצא נגד המוסר הכפול שבהתייחסות לספורטאיות מול ההתייחסות לספורטאים, יחד עם זאת אני חושב שההתייחסות לריצה שלה כאל ניסוי אולימפי היא מוטעית, הרי היא רצה כבר קודם מרתון כשהיא מניקה ועשתה קריטריון, כך שהיא כבר הוכיחה את יכולתה לפני כן.

רומן 25 באוגוסט 2016

יש באופן כללי בעיה להתייחס לספורט תחרותי נשי.
הרי מטרת הספורט התחרותי הוא להיות הכי טוב, והן משמעותית פחות טובות מהגברים, מפה נובע גם היחס של הרבה אנשים, ויש בזה הרבה צדק, למה בעצם להתייחס לזה כמו ספורט תחרותי אם הן ברמה מאוד נמוכה, למה לעשות את ההפרדה המגדרית הכל כך "שוביניסטית" (משמעות המילה שוביניזם על שמו של ניקולאי שובן היא כמובן לאומנות במקור, משום מה הפסאודו אינטלקטואלים פה לא יודעים את זה, אבל נזרום) הזאת?

אלעד כ 25 באוגוסט 2016

יש בזה משהו. צריך לבטל את היורוליג ואת גביע אופ"א.

יורם אהרוני 24 באוגוסט 2016

שתי נקודות לגבי לונה צ'מטאי: אהבתי את מה שכתבת שכל דבר שלא נוסה צריך לבדוק. השאלה היא האם הבדיקה צריכה להיעשות במשחקים האולימפיים. אגב, גם את הקריטריון היא השיגה בתקופת ההנקה וכמובן עוד יותר קרוב ללידה. נקודה שניה: האם צריך לשלוח למשחקים האולימפיים את כל מי שיש לו קריטריון בין לאומי. קשה לי להבין למה לא שלחו את דלילה חטואל אבל כן שלחו מרתוניסטים שהקריטריון הבין לאומי לגביהם היה מגוחך. ישראל התחילה לזכות במדליות במשחקים האולימפיים כאשר שינתה גישה. לא נוסעים להשתתף אלא נוסעים להצליח. למשחקי סיאול 1988 לא נשלחו אתלטים למרות שאז היה עדיין אפשר לשלוח אתלט אחד בכל מקצוע בלי קריטריון בכלל. כבר ב-1972 היה מינימום מאד קשה להשגה שכנראה הציל את החיים של כמה אתלטים. את אסתר רוט החליטו בהתחלה לא לשלוח למשחקי אסיה בטהרן 1974 כאשר באליפות ישראל שהתקיימה חודשים לפני המשחקים רצה 100 מ' ב-12.1 במקום ב-12.0 כאשר הייתה 5 חודשים אחרי לידה. רק אחרי מאמצי שכנוע רבים החליט הועד האולימפי לתת לה צ'אנס נוסף לעשות מינימום שאפשר לה לזכות בשלוש מדליות זהב שם.

איציק 24 באוגוסט 2016

למה לא לתת לכל אחד שעושה מינימום להשתתף אך רק לגבי אלו שמועמדים להצליח לתת תמיכה רצינית של מילגות (עדיף שכר ראוי), כל תמיכת האימון, תמיכה רפואית, תיקצוב מחנות אימונים ותחרויות כמו שעושים עכשיו. לדעתי זה ייתן תמריץ הרבה יותר גדול כי לרבים יהיה ביכוי להגיע למשחקים וזה אולי ירחיב קצת את בסיס הפירמידה בלי להגדיל כמעט את ההוצאות המיותרות.

אמיתי 24 באוגוסט 2016

בלי להיות מומחה נראה לי שכבר עכשיו התמיכה של
הוועד האולימפי היא תלויית השגיים (מועמדות למדלייה)
ככה שיש כבר תימרוץ כזה. מצד שני שלאפשר לכל מי שעושה
קריטריון בינלאומי לנסוע לייצג את המדינה נישמע לי תימרוץ
שלילי..זה שלישראל קרטריון משלה לרוב עושה טוב יחסית
להשגים. ברור שזה מפעם לפעם גורם גם עיוותים ולכל ענף
יש את הפוליטיקה שלו. ראה אפניים נשים לדוגמא..

איציק 24 באוגוסט 2016

זו בדיוק הנקודה, יש כבר מנגנון תימרוץ. אני מציע להשאיר אותו כמו שהו. כל השאר יקבלו את ה"צ'ופר" של לנסוע למשחקים אך לא יקבלו את התמיכה. שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.

אמיתי 24 באוגוסט 2016

איציק. אמרת שאתה נופש על החוף..בכל זאת אתה מתחיל פה דיונים…
גם שכותבים שהם סגורים..אתה לא יודע לנפוש. צריך למצוא לך תמריץ
(-:

איציק 24 באוגוסט 2016

אני עם אישתי… אז אני מוצא לי תעסוקה…
צביקה, לא לקרוא תגובה זו.

צביקה 24 באוגוסט 2016

בסדר לא קראתי.

דורפן 24 באוגוסט 2016

יורם – חלון הזמן של המשחקים הוא מוגבל. וגם חלון הזמן של אישה לעשות ילדים ולהניק. בנבחרת האמריקאית היו 11 אמהות ו-37 אבות. לכן אי אפשר לשפוט את הדברים במושגים גבריים. רוצים ספורט נשים – הוא צריך להכיל גם מניקות.

מי שמתבייש בישראליותו בגלל שרצה לא סיימה ריצת מרתון זקוק לפסיכולוג.

איציק 24 באוגוסט 2016

אבל אתה רואה שאבהות משפיעה על ביצועים הרבה פחות מאימהות באופן מובהק. האין זה אומר שגברים עושים משהו יותר נכון לגבי שילוב הורות וספורט?

דורפן 24 באוגוסט 2016

כן…. הם לא מניקים, לא מגדלים את הילד בתוך הגוף שלהם ולרוב קצת פחות מעורבים בגידול הפיסי שלו בתחילת דרכו. :-)

MOBY 24 באוגוסט 2016

אלה אם כן קוראים להם פלפס האלוהי….
לדעתי הוא ילד את הילד בבריכה אולימפית (אחרת לא מבין איך חוזרים מפרישה לכמה מדליות במקצים לא חשובים לגוש הסובייטי-אז מה עם הם נחשבים הקשים ביותר לשחייה)

איציק 24 באוגוסט 2016

מה הקשר, לקח מדליות בספורט זניח ובמשחים זמיחים. טוב שלא לקח גם בשחיית כלב ברורס.

shohat 25 באוגוסט 2016

ויויאן צ'ריוט וטירונש דיבבה הן אמהות. פולה ראדקליף ניצחה במרתון ניו יורק 9 חודשים לאחר שילדה. ישנן עשרות דוגמאות (גם בישראל יש כמה) לרצות עלית ששיפרו הישיגיהן לאחר שילדו. כמובן שקצב החזרה ומידת ההשפעה הם עניין אישי אבל לא הייתי מכליל שאמהות משפיעה לרעה על ההישגים, לפחות בריצה למרחקים ארוכים.

איציק 25 באוגוסט 2016

ברוך שובך,
איך היה הטיול? חסרת לנו.
נידמה לי שהיקה דרקסלר נתנה הופעה מעולה בקפיצה לרוחק במשחקים אחרי לידה, ואמרו שזה בגלל יצור ההורמונים המוגבר של אישה אחרי לידה.

פה איתמר 25 באוגוסט 2016

בגלל זה הם האביסו נשים בטסטוסטרון?

איציק 25 באוגוסט 2016

מי? נחשון?
הם האביסו גם לפני ההריון, ודווקא דרקסלר נראתה נשית גם לפני וגם אחרי.

Shohat 26 באוגוסט 2016

תודה רבה איציק! ננחת בישראל היום אחה"צ (כרגע ממתינים לטיסת ההמשך בציריך).
הטיול היה פרק חיים, לא פחות. מדהים. במיוחד השבוע באריזונה ויוטה.

קורא אדוק 24 באוגוסט 2016

תודה על כל הפוסטים המעולים!

Gil - Zimbabwe 24 באוגוסט 2016

שוב תודה לך.
מה שמעניין בספורט הנשים ש ל- 80% מביניהן יש איזהשהוא סיפור מיוחד שיצור אהדה כלפיהן. ורק באולימפיאדה אנחנו מתוודעים לזה, וחבל.
וחוץ מזה וזו דעתי האישית (לא פתוח לדיון…) אני הייתי מבטל את הכדורמים והראגבי נשים בכלל ולא רק באולימפיאדה.

אלעד כ 24 באוגוסט 2016

שמע, למרות שזה לא פתוח לדיון, נחשפתי לאחרונה לכדורמים נשים באמצעות הבת שלי, ואתה לא יכול להיות יותר טועה (לא יודע לגבי הראגבי). זה ספורט מדהים, גם לנשים, וגם אין ספק שהאולימפיאדה היא סוג של פיסגה בתחום.
בכלל, כל ענפי הכדור הקבוצתיים, חוץ מכדורגל ובמידה מסויימת כדורסל הם נהדרים באולימפיאדה – כדורעף, כדוריד, כדורמים. אני בטוח שיש הרבה כמוני שלא מתעניינים בענפים האלו בשוטף. לעניין הכדורסל – אני מאלו שמאוד נהנים מכדורסל אולימפי. אבל אני יכול להבין כאלו שחושבים שזה מיותר.

איציק 24 באוגוסט 2016

חבל שכשכתבת עד כמה הכדורמים טוב, לא כתבת שזה לא פתוח לדיון. אז הינו מקבלים שתי דעות מנוגדות לא פתוחות לדיון.
אני עם הדעה הלא פתוחה לדיון שלך ;)

Gil - Zimbabwe 24 באוגוסט 2016

סוף כל סוף יש איזה מרצה שמסכים איתי….

אלעד כ 24 באוגוסט 2016

לא הבנת, הוא הסכים איתי… :)

איציק 24 באוגוסט 2016

Gil,
גש למועד ב'

Gil - Zimbabwe 24 באוגוסט 2016

ידעתי שבגלל שלא שמתי סמיילי (אני מהדור שלא יודע איך עושים את זה…) לא תבינו שזה היה בציניות.
שניכם נישארים שנה…

צביקה 24 באוגוסט 2016

:

)
ברצף יוצא סמיילי.

איציק 24 באוגוסט 2016

מהתגובות הקודמות שלך באתר, זה דוקא נראה לי הגיוני ביותר…

איציק 24 באוגוסט 2016

התגובה ל Gil

Gil - Zimbabwe 24 באוגוסט 2016

איציק מה יהיה? הציניות היה על ההערה של המרצה. לגבי התגובה המקורית אני שלם לגמרי איתה, למרות חילוקי הדיעות בינינו.

איציק 24 באוגוסט 2016

ועכשיו הציניות של המרצה…
גם אני נמנע מסמיילים לרוב…

צביקה 24 באוגוסט 2016

כנראה שיש לו סיבות שאתה (ואני) לא יודעים אחרת אני מצטרף אליך גם אני נהניתי ממנו.

מיקיג' 24 באוגוסט 2016

טקסט מאד מעניין ומעןרר מחשבה. אני ממש לא הייתי מפחית מהחשיבות של ספורט הנשים בארהב בהקשר חברתי אבל זה לא משנה.

סימנטוב 24 באוגוסט 2016

סדרת פוסטים נפלאים, תודה רונן

עומרי (ירוק) 24 באוגוסט 2016

שוב תודה רונן – סיכום נהדר לפרויקט חשוב ומעניין.

miranda veracruz de la hoya cardenal 24 באוגוסט 2016

אין כמוך רונן דורפן.

ניימר 24 באוגוסט 2016

בשמחה, ג'ינג'י. תבוא כל יום.

דורפן 24 באוגוסט 2016

יש לך כמה כרטיסים לקלאסיקו?

ניימר 24 באוגוסט 2016

מארגן לך 2, בשני צדי המגרש.
שתוכל לראות אותי מקרוב בשתי המחציות.

צור שפי 24 באוגוסט 2016

רונן, מצטרף לכל אלה לפני בתודה על כך שהפוסטים שלך במהלך האולימפיאדה, כולל הסיכום הזה, היו מחכימים, מעשירים וסיפקו זוויות, הארות ותובנות שבדרך כלל אנחנו לא נחשפים אליהן.
תיקון לשוני קטן ברשותך, בעיקר כי הטעות "שייכת" לכל מה שעשית כאן בשבועיים + האחרונים – חברותיה של פרייזר לנבחרת ג'מייקה אינן מעיזות (ולא מעיזים) לחלוק על דעתה…

טיפה סרוחה 25 באוגוסט 2016

אם כבר תיקונים לשונים-מעזות.מעיזות זה תופסות מחסה.

Amir A 24 באוגוסט 2016

ספורט הנשים באולימפיאדה יכול לשמש מקפצה נפלאה לקידום ספורט הנשים בכל מדינה. סיפור כמו של ירדן ג'רבי יכול לשלוח גלים של בנות לאולמות הג'ודו וכדומה, וזו צריכה להיות הגישה של עסקני הספורט. העובדה שבמקום זה מתרכזים בקריצות עין ועיקומי פרוטוקולים על מנת להוסיף לאולימפיאדה מתחרות עם פוטנציאל שלא גדלו בתוך מערכת הספורט של המדינה מראה עד כמה ההבנה של מקום הספורט בחברה היא עקומה. אין לי דבר כנגד לונה צ'מטאי אבל אני חושב שבמסגרת הקריטריונים לאולימפיאדה צריך להראות שהספורטאי גדל בתוך מערכת הספורט של המדינה לפחות X שנים.
תרגיל מחשבתי קטן: נניח שקטי לדקי היתה מתאהבת לפני שנה בישראלי כלשהו והשניים היו מתחתנים. סביר להניח שבזכות הפוטנציאל האדיר היו מעניקים לה תעודת זהות ישראלית בתוך 73.23 שניות מרגע החתונה על מנת שתוכל להתחרות תחת דגל ישראל. במצב כזה איך היו נתפסות ארבע מדליות הזהב שלה? כהצלחה? כשלון?

איציק 24 באוגוסט 2016

לפי הגיון זה, למה מיננקו לא ראויה היתה להתחרות באליפויות עולם ואירופה. אולי ה x קטן גם לאולימפיאדה. אותו דבר לגבי סטנפורד ואברבוך בזמנו ואחרים. אני מעדיף את אלו מאשר שחקני נבחרת כדורסל שמשחקים רק כדי להיחשב מתאזרחים ועוזבים יום לאחר סיום הקריירה.
גם מפריע לי שכולם מדברים על קריטריונים לגבי לונה, אך אף אחד לא דיבר לגבי חנה או אלכס. האם זה בגלל שהם הצליחו, או חס וחלילה בגלל שהם לבנים? רוצים דיון, בבקשה, לגבי כולם, ללא קשר ליכולות. דיון עקרוני.

רומן 24 באוגוסט 2016

אברבוך יהודי והוא נמצא פה מתוקף אותו החוק כמוני וכמוך.
הפספוס הגדול ביותר של מערך הסקאוטינג שלנו הוא שלא הבאנו לפה את ז'אנה פינטוסביץ' בלוק בזמנו, יהודיה כשרה למהדרין.

איציק 24 באוגוסט 2016

היא באה מתוקף נישואין. אני לא רואה הבדל. לגבי עידוד היבוא של מצטיינים אני מאד נגד. כל מי שרוצה לבוא מוזמן, שידול לא צריך לעשות.

Ljos 24 באוגוסט 2016

אברבוך, כמו מיננקו, הם תוצרים של מערכת הספורט הרוסית (שאין ספק שהרבה יותר טובה משלנו). מה ההבדל בין חוק השבות לבין חוק האזרחות על ידי נישואים? שניהם נותנים בסופו של דבר אזרחות ישראלית חוקית.

austaldo 24 באוגוסט 2016

דווקא ניסו להביא את יאנה פינטוסביץ. הציעו לה פחות או יותר כל דבר שהיא רצתה כדי שהיא תעלה לישראל, רק שאז ההתאחדות האוקראינית נעמדה על הרגליים האחוריות ואיימה שתפעיל את חוק הצינון של ה 4 שנים.
במיקרה של חנה קנייזבה מיננקו האוקראינים הבינו שאין כאן עניין של ״רכש״ על חשבונם, כיבדו את הבחירה שלה וככה היא יכלה לייצג את ישראל בלי תקופת צינון

Amir A 24 באוגוסט 2016

הסיפור של המתאזרחים בכדורסל היה ביזיוני. ואין הבדל בין לונה, חנה או אלכס.
השאלה הפשוטה היא מה מטרת האולימפיאדה. האם לפאר את מערכת הספורט של כל מדינה (כן) או סתם ארוע שנועד להראות למי יש גדול יותר? אם זה בסך הכל תחרות על ספירת מדליות אז מה שצריך לעשות זה לסגור את כל מרכזי הספורט, להשקיע את הכסף במציאת חתנים וכלות פוטנציאלים, להקים במשרד הפנים מחלקה לאזרוח מזורז ותת-מחלקה לגירושין מזורזים ליחידי סגולה, ולהוסיף לספר התקציב סעיף של "תמריצים כלכליים נדיבים לאזרחים חדשים בעלי פוטנציאל עולמי בספורט". תוך 2-3 אולימפיאדות ישראל תהפוך להיות מעצמה בינונית
ולפני שמישהו יקפוץ (אם מישהו יקפוץ) בשאלה לגבי ספורטאים של מדינה שיוצאים להתאמן במדינה אחרת – במקרה הזה מדובר על מישהו שהראה פוטנציאל בתוך מערכת הספורט של המדינה, וזה מה שהעניק לו את הכרטיס להתאמן במקום שנותן את התנאים הטובים ביותר, כאלו שהמדינה לא מסוגלת להעניק.

איציק 24 באוגוסט 2016

רק שלונה באה מאהבה ורק אחר כך הפכה לספורטאית תחרותית ואחר כך גם אולימפית. כלומר הדיון שלך לא מתאים לגביה.
לגבי מי צריך להשתתף בולימפיאדה כמייצג מדינה זה דיון ארוך אחר. אולי גיל שלי יסדר מפגש באזן בר בנושא. יכו להיות מרתק. תהיה לך גם הזדמנות לבוא לבקר או נעלה אותך בסקייפ.

צור שפי 24 באוגוסט 2016

גיל אמר שהוא לא הולך יותר לאוזן בר.

איציק 24 באוגוסט 2016

לא אמרתי שילך, אמרתי שיסדר מפגש…

צביקה 24 באוגוסט 2016

אפשר להצטרף?
כמובן רק אם יש שם קוגעל וטשולנט.

Ljos 24 באוגוסט 2016

אני חשבתי שהאולימפיאדה היא חגיגה של ספורט שמשתמשת בתירוץ של המדינות כדי להתקיים.

דורפן 24 באוגוסט 2016

האולימפיאדה היא ניצול גאוני של פוליטיקאים לאומנים. מי עוד היה מעלה על דעתו לתמוך בשחיה צורנית, טקוואנדו או 200 מעורב אישי אם לא היה דגל המדינה שלהם מתנוסס בסיום התחרות

יהודה ב״ד 25 באוגוסט 2016

200 מעורב אישי?!
איזו בעייתיות אתה מוצא בזה?

Ljos 24 באוגוסט 2016

הערה קטנה: לונה צ'מטאי גדלה בתוך מערכת הספורט הישראלית. בקניה היא לא באמת עסקה בספורט, ורק בישראל הפנו אותה לריצה תחרותית (אחרי שעבדה בבית הקונסולייה הקנייתית בישראל).

אבל אני אקשה מעט, ספורטאי עובר למדינה אחרת, מעביר את כל החיים שלו, האישיים והספורטיביים, לשם, ומקבל אזרחות מקומית לפי חוקי המדינה. למה שילך בהכרח לייצג מדינה שאין לו שום קשר אליה? אתה, כספורטאי, מייצג את מי שהיית או את מי שאתה עכשיו?

יורם אהרוני 24 באוגוסט 2016

למה ספורטאית על כמו קתי לדקי תרצה לייצג מדינה אחרת? אין לה שום סיבה לעשות זאת. לעומת זאת יש ספורטאים מארה"ב שמחליטים לייצג מדינות אחרות כי כך הם חוסכים לעצמם את הצורך לעבור את המבחנים. עיין ערך Félix Sánchez

Amir A 24 באוגוסט 2016

קח לדוגמא שחיין אמריקאי שמסיים בתחרויות באומהה במקום השלישי, אבל בזמן כזה שיבטיח לו את הארד באולימפיאדה. אם ישאר בארה"ב את האולימפיאדה הוא לא יראה אבל אם מהר יזכה באזרחות בישראל ויתמודד תחת דגל ישראל הוא יוכל לזכות במדליה. כן לאפשר את זה? לא לאפשר את זה?

צור שפי 24 באוגוסט 2016

מזתומרת למה? אם היא מתאהבת בישראלי היא לא תעשה את זה בשבילו? haven't the Jewish people suffered enough?

איציק 24 באוגוסט 2016

לדקי יהודיה מצד הסבתא ולכן זכאית מחוק השוות. אם היא רוצה לעלות ביא גם זכאית לסל קליטה.

צור שפי 24 באוגוסט 2016

וואלה? אגב, סל קליטה זה שתי נקודות או שלוש?

איציק 24 באוגוסט 2016

תלוי מאיזה טווח היא תקבל אותו.

עומרי (ירוק) 24 באוגוסט 2016

מה זה משנה, היא כל כך מהירה שלא יהיה מי שישמור עליה בדרך לסל.

איאן ראש 25 באוגוסט 2016

חוק השוות? מה זה אומר? (:

איציק 25 באוגוסט 2016

כולם שווים אך לדקי שווה יותר, או יש שיומרו סתם שווה.

עומרי (ירוק) 24 באוגוסט 2016

אמיר, אני לא מבין את השאלה, קשה לי להתייחס לעניינים כמו חוק השבות או ספורט מדיני כשאתה בוחר בדוגמה הזו. אם קייטי היתה רוצה להתחרות תחת דגל ישראל אני הייתי טס לארץ במיוחד כדי לקבל אותה בנתב"ג :)
מלכה.

Amir A 24 באוגוסט 2016

עומרי (ירוק), מה בדיוק היתה עושה לך מדליה של קייטי תחת דגל ישראל? תחושת גאווה? למה? גאווה במה בדיוק?

צביקה 24 באוגוסט 2016

אני אישית הרגשתי גאווה לא פחות כשריזמן זכתה בכסף מאשר כשג'רבי וששון זכו בארד.

Amir A 24 באוגוסט 2016

באמת? למה?

צביקה 24 באוגוסט 2016

מה יש בהם שאין בה?

צביקה 24 באוגוסט 2016

מה גם שאני יותר מתחבר להתעמלות מלג'ודו או לכל מקצועות ההיאבקות.

עומרי (ירוק) 24 באוגוסט 2016

עומרי זה מספיק :)
זו היתה תגובה הומוריסטית.. אני פשוט חושב שהיא מדהימה – גם כשהיא התחרתה תחת דגל הפסים והכוכבים. כמעט דמעתי יחד איתה בהמנון.
אם לענות ברצינות, לא יודע מה אני חושב על מה שרשמת. ברור שזה הרבה ציניות ולאומיות מלאכותית (כלומר לא באמת בטוח שמדליה זה "מרכזי הספורט במדינה שלנו הכי שווים!"). בכל זאת הרבה מדינות עושות את זה. אני מניח שאם זה "טבעי" – כלומר מישהו בא כי הוא באמת מצא אהבה והחליט לגור בישראל, זה פחות מפריע לי.

יואב 24 באוגוסט 2016

רונן,
היה תענוג גדול. מעשיר ומחכים.

Eyal 24 באוגוסט 2016

תודה רבה על אחלה אולימפיאדה ועל הטורים. לא יצא לי לראות כמעט אף פריים בשידור ישיר ובכל זאת אחת האולימפיאדות שהכי נהנתי בהם נטו בגלל הטורים פה.
נושא חשוב שאני מקווה שעוד תעשה עליו פולו-אפים.
תודה!

no propaganda 24 באוגוסט 2016

לא מבין למה להודות לניימאר? הבן אדם ניצל את זה שאף שחקן טופ 100 בעולם לא הגיע לאולימפיאדה כדי שיוכל להתפאר איך ניצח נגד ילדים והביא לברזיל מדליה היסטורית.

דורפן 24 באוגוסט 2016

התייחסתי לכך בפוסט על קרי וולש. אחד הדברים שמאפיינים ספורטאים סופר הישגיים, כמו ניימר, הוא שהם לא ציניים כלפי שום הישג. ניימר הרגיש חייב את זה למדינה שלו- ברור שבשום אופן אובייקטיבי זה לא פיצוי על חרפת המונדיאל (שניימר לא קשור אליה) – אבל הוא מרגיש סובייקטיבית שהוא עשה משהו לשיקום הכבוד

יואב 24 באוגוסט 2016

מדוייק רונן

Yavor 24 באוגוסט 2016

לגבי לונה צריך לזכור דבר חשוב:

כשאצן 100 מטר (או שחיין) מותח שריר תוך כדי ריצה הוא עדיין יכול לדדות עוד 20-30 מטר ולהגיע לקו הסיום.
אם מרתוניסט/ית חווים סוג כזה של תקלה יהיה להם קשה מאוד עד בלתי אפשרי לסיים את הריצה.
אין לי נתונים ואולי יורם יוכל לעזור פה – אבל מה אחוז המסיימים מרתון במשחקים אולימפיים ביחס לאחוז המסיימים במקצועות אחרים? אני מנחש שנמוך בהרבה, בגלל הזמן והמרחק הגדולים בהרבה.

איציק 24 באוגוסט 2016

כמובן שרצוי להדגיש שאם מרתוניסט מותח שריר גם הוא מסוגל לדדות עוד 20-30 מטר. הבעיה היא שלרוב זה לא קו הסיום ;)
מסכים איתך בהחלט, ובכל תחרות יש די הרבה פורשים בדרך, זה לא משהו חריג גם בקרב הרצים הבכירים ולא רק כאלו ברמתה של לונה (בלי לזלזל בה כמובן).

יריב 24 באוגוסט 2016

קשה לשכוח את הפרישה של רדקליף מהמרתון באתונה, למשל.

איציק 24 באוגוסט 2016

נכון, זכרתי שהיא פרשה רק לא היתי בטוח שזה היה מהמשחקים האולימפיים.

דורפן 25 באוגוסט 2016

אני זוכר את זה כמו אתמול. מעמדה של בריטניה נפגע מאד בעולם. כולם זלזלו בה כי רצת המרתון שלהם פרשה

אורן השני 25 באוגוסט 2016

בשידור באולימפיאדה נאמר שכ-90% סיימו. אז אני מניח שזה בערך האחוז במרתונים הגדולים, אולי קצת פחות בקיץ וקצת יותר בחורף

Yavor 26 באוגוסט 2016

וכמה רצי/שחייני 100 מטר מסיימים? לדעתי קרוב למאה אחוז כמעט בכל תחרות

עומר ב. 24 באוגוסט 2016

פוסט מעולה ומעניין ( כמו תמיד!) ותודה על הליווי המקורי והמעניין לאולימפיאדה .

דאג קולינס 24 באוגוסט 2016

העולם היה נפלא יותר אם נשים היו מנהלות אותו. ספורט נשים אותי לא מעניין כמו שהכדורגל הישראלי לא מעניין. מה מעניין לראות את הטובות בעולם פוסלות בגובה פחות מ 2 מטר. גזענות, שוביניזם, דעות קדומות קיימים לצערנו בכול אשר נפנה. סיפורים אנושים מרתקים קיימים בכול סופרמרקט. לצערי לא נהנית מסיקור האולימפיאדה של דורפן.

איציק 24 באוגוסט 2016

מה מעניין לראות זוכים ב 1500 הליכה גברים? אז היה מקצוע בירידה, איזה תובנה אפשר לקבל מהדוגמא שלך?

אורן השני 25 באוגוסט 2016

גם זה לא מעניין, זה לא סותר

איציק 25 באוגוסט 2016

זה כן, כי הטענה נגד נשים שיש להם מיקצוע חלש. אז גם לגברים יש.

רומן 25 באוגוסט 2016

אני חושב שהוא התכוון לזה שבאופן כללי רמת ספורט הנשים היא די עלובה.
לא רוצה לדבר בשמו, לכן אדבר בשמי.
למה בעצם אנחנו (אני) רואה ספורט?
כי אני אוהב לראות אנשים מבצעים בצורה מדהימה דברים שאני אוהב לעשות בעצמי, להסתכל עליהם ולקבל השראה.
עכשיו איזה הגיון יש לצפות בספורט נשים? הרי הטופ של הטופ שלהן הוא לכל היותר ברמה של חובבן טוב.
אז למה בעצם מגיעה להן כל החשיפה הזאת? מה ההגיון מאחורי זה? הרי נשים רואות הרבה פחות ספורט אז הקטע של ההשראה תופס פחות..
סתם לדוגמא אין לי ספק שסקציית מעלות שהיא אימפריה בליגה ב, תתן לנבחרת הנשים של גרמניה לפחות 10-0, אז למה בכלל שווה לדבר על כדורגל נשים, את מי זה מעניין? למי זה נותן השראה?
למה נשים מקבלות את אותם הסכומים בטניס? זה הזוי לגמרי, הרי מדריך טניס טוב במרכז פה נותן לסרינה 6-0 די קל, אז מה הקטע? מי בכלל רואה טניס נשים? (נו חוץ מהקטע שהן נאות.. הרי לא סתם בלאטר הציע לכדורגלניות לשחק עם חצאית, הוא אולי לא מגה אינטלקטואל ליברל נאור כמו חלק מהמגיבים פה, אבל מבין טיפה ענין)
אם מישהו מעוניין לענות אז שיחסוך ממני את הצעקות הליברליות הבינוניות ויענה לגופו של ענין.

איציק 25 באוגוסט 2016

לגבי מה שאתה כותב, אז הדוגמא של דאג לא מתאימה.
את דעותיך הבאת הרבה פעמים, ועם רובם אני לא מסכים והיו דיונים רבים ולא אחזור על דברי או של אחרים, אבל זה בסדר להישאר חלוקים.
לגבי סיפור הטניס, אני מבין למה יש שכר זהה כאשר כולם משחקים הטוב משלוש מערכות. לא מבין את השיוויון בסכומים כשמשחקים הטוב מחמש מערכות.

רומן 25 באוגוסט 2016

א.למה יש שכר זהה איציק, תסביר לי בבקשה(אפילו אם משחקים הטוב מ3 כולם)
ב. למה ספורט נשים שווה התייחסות רצינית של גברים?( תבדוק את התשובה שלך אל מול שאלת ההמשך, למה אם ככה ספורט נכים לא זוכה להתייחסות רצינית)

איציק 25 באוגוסט 2016

א. כיוון שעל מאמץ שווה מקבלים תגמול שווה (אני מבין את הבעיתיות בתשובה, במבחן מקבלים ציון על ביצועים ולא על מאמץ אך זה לא מבחן). כיוון שלא מצופה לבצע השוואה בין גברים לנשים אלה בין גברים לגברים ובין נשים לנשים, ואין להפלות שכר על רקע מגדרי, אז השכר על טורניר מאותו מעמד (וימבלדון זה הטופ של הטופ גם בגברים וגם בנשים) צריך להיות מתוגמל זהה אם עושים עבודה זהה (למשל 3 מערכות לכולם). אתן דוגמא מתחום אחר. האם תהייה מוכן לשלם עבור ציור שחור לבן סכום זהה לציור צבע אם ימצא חן בעיניך באותה מידה? כנראה שכן (לפחות אני). למה, הרי ציור שחור לבן הרבה יותר מוגבל בכלים שיש להם להבאה. העיניין הוא, שאתה לא מצפה מציור שחור לבן את אותו הדבר שאתה מצפה מציור צבע, למרות ששניהם ציורים. גם מטניס נשים אני לא מצפה את אותו הדבר כמו שאני מצפה מטניס גברים למרות ששניהם טניס.
ב. לדעתי ספורט נכים ראוי להתייחסות רצינית. יש מדינות בהם ספורט נכים ממלא אולמות. עדיין, בסיס הפרמידה של ספורט הנכים הרבה יותר צר ובהתאם הרמה (בסיס ספורט נשי צר מהגברי אבל בייחס קטן בהרבה מספורט נכים לעומת ספורט נשים למשל. אין לי מספרים אבל אני די בטוח בכך.). רבים מספורט הנכים מתחילים לעסוק בו בגיל מבוגר עקב תאונה, ולכן ההישגים הייחסים שאפשר לצפות נמוכים ממישהו או מישהי שהתחילו בגיל 6 או 8. במידה רבה ספורט נכים הוא עיסוק טיפולי ורק במקום השני כמשהו הישגי. אצל הנשים זה ממש לא המצב.

דאג קולינס 25 באוגוסט 2016

אפליית שכר על רקע מגדרי , כאשר גבר ואישה מבצעים אותה מורכבות של עבודה והאישה מקבלת שכר נמוך יותר. חלק מהעיוותים שהחברה צריכה למגר.

איציק 25 באוגוסט 2016

איך זה סותר את מה שכתבתי?

דאג קולינס 25 באוגוסט 2016

מאמץ הוא לא מדד.

איציק 25 באוגוסט 2016

איך אתה משווה מורכבות בטניס. גלעד בלום בזמנו כתב תגובה מאלפת על ההבדלים, וזה ממש לא אותו משחק, כך שאין לי מושג מי מורכב יותר (או אולי אותה המורכבות).

רומן 25 באוגוסט 2016

איציק, אני רואה טניס נשים רק אם יש איזה סיפור, הרמה מזעזעת.
כמו שאמרת בעצמך נשים וגברים חייבים לקבל את אותו שכר אם הם מבצעים את אותה העבודה, ובתגובה אחרי זה כתבת שזה משחק אחר, אז למעשה זאת לא אותה העבודה נכון?

איציק 25 באוגוסט 2016

זו אותה עבודה משחק טניס. שני אנשי עיבוד אותות יכולים לקבל שכר זהה גם אם עובדים בתחומי עיבוד אותות שונים לגמרי.
אני דרך אגב מאד נהנה לראות טניס נשים ולדעתי הרמה גבוהה מאד. לא משווה לנולה או פדרר כי אלו אופנים שונים של משחקים (לגבי פדרר זה גם לא הוגן כי מבחינתי הוא שני רק להנאה שהיתה לי מבורג).

רומן 25 באוגוסט 2016

אבל איציק, אני אהיה קצת קפיטליסט אמריקאי (כי אנחנו פה בענייני כסף)ואשאל למה מגיע להם את אותו הכסף, אם הרבה פחות אנשים מתעניינים בהם? פחות חשיפה, פרסומות.. וכו וכו וכו..

איציק 25 באוגוסט 2016

קודם כל, אני רואה הישג שאתה נתלה באילנות אמריקקים (כך אתה מכנה אותם, נכון).
לשאלתך, האם אתה רואה קרחות בטורנירים של נשים בוימבלדון, יו. אס. אופן… בטורנירים נפרדים אין אפשרות להשוות פרסים, אך גם שם רואים יציאים מלאים, הרבה יותר ממה שראינו בברזיל עד לא מזמן. אני לא בטוח עד כמה יש פחות חשיפה, ולגבי פירסום, אני מניח שסירנה ושארפובה נימצאות בעשיריה הראשונה של מפרסמי הטניס, נשים וגברים כאחד. אני מאמין שיש הבדלים בין הפירסום בין נשים לגברים בהיבט הרחב יותר, אך לא בהבדלים משמעותיים. ושוב, אני מסכים איתך בדבר אחד, 3 מערכות ו-5 מערכות זו לא אותה העבודה, ובגלל זה צריכה להיות דפרנציאציה בשכר, ואני לא מבין למה זה זהה.

רומן 25 באוגוסט 2016

איציק, אתה מסכים שאם גברים לא היו משחקים טניס, לאף אחד לא היה אכפת מטניס נשי?

איציק 25 באוגוסט 2016

אם הכוונה אחרי שהמשחק התפתח, אז לא. למרות שזה יהיה מאד מוזר שרק גברים יעזבו והנשים ימשיכו.
אם הכוונה לפני שהמשחק התפתח, אז כנראה שלא היה בכלל טניס אז השאלה לא רלונטית.

אלון3131 25 באוגוסט 2016

תשמע רומן אתה מנסה לחפש סיבות רציונליות אצל אנשים לראות ספורט ואין כאלה(אולי לך יש…) ספורט מקצועני זה לא רציונלי. מבחינה רציונלית קרה המיליארדים האלה של הממשלות ובעלי הקבוצות צריכים ללכת לבתי ספר באפריקה או משהו כזה. אבל אנחנו רואים ספורט כי זה בידור, ויש בזה סיפור רגשי. בגלל זה אני מתעצבן על מכבי חיפה האפסים ובגלל זה מרגש לראות את מוסטפינה לוקחת זהב ההתעמלות. בגלל הסיפור.
ולנשים יש סיפורים בדיוק כמו לגברים. לפעמים יותר.

רומן 26 באוגוסט 2016

יש משהו בדבריך אלון.
אבל עדיין מרגיש לי קצת מוזר.

רומן 25 באוגוסט 2016

אני אקנה ציור אם הוא יפה לא משנה באיזה צבע.

איציק 25 באוגוסט 2016

אני אראה משחק טניס יפה לא משנה מין השחקנים.

אלון 25 באוגוסט 2016

למה אתה רואה את מכבי חיפה?

רומן 25 באוגוסט 2016

כי הם נותנים לי השראה והם הרמה ההכי גבוהה שיש בתוך העם שלי.

אלון 25 באוגוסט 2016

התכוונת קפיטליסט אמריקקי

אלון 26 באוגוסט 2016

ספורט נשים זה רק אינסבייבהק

צביקה 24 באוגוסט 2016

תסלח לי אני ממש לא מסכים בתור אחד שכמעט ולא צופה בספורט נשים, באולימפיאדה צפיתי וממש נהניתי, ואני ממש לא ראיתי הבדל בין גברים לנשים בספרינטים ובקפיצות למרחק או בהוקי.

איציק 24 באוגוסט 2016

צביקה, אתה אומנם רווק, אבל מצבך חמור במיוחד את אתה לא רואה הבדל בין גברים לנשים.

צביקה 24 באוגוסט 2016

היית חייב?

איציק 24 באוגוסט 2016

לא, אבל רציתי.

צביקה 24 באוגוסט 2016

שמע, פעם בארבע שנים הזהות המינית שלי יוצאת לחופשה.

איציק 24 באוגוסט 2016

זה נשמע רע…

צביקה 24 באוגוסט 2016

סוציאליזם, מה אפשר לעשות?

איציק 24 באוגוסט 2016

תזהר שלא תתמכר לזה.

צביקה 24 באוגוסט 2016

אם כבר אני אתמכר לויכוחים איתך.

דורפן 25 באוגוסט 2016

נשבר לי הלב. דאג קולינס לא נהנה

NoOne 25 באוגוסט 2016

מאז 1972 דאג קולינס לא נהנה באולימפיאדה

דאג קולינס 25 באוגוסט 2016

שנון, אינטליגנטי וחריף. גם לא כך נהניתי מהסיקור שלך.

רותם 24 באוגוסט 2016

פשוט מצוין!

ק. 24 באוגוסט 2016

קשור קצת לנושא סדרת הפוסטים ולאולימפיאדה -ממליץ על הדוקומנטרי שנקרא טופ ספין – עוקב אחרי 3 ילדים/נערים שמשחקים פינג פונג בארהב (2 ילדות ממשפחות אסיאתיות ונער) וכל מה שהם מקריבים ומשקיעים בשביל החלום של להיות באולימפיאדה, לקראת 2012 (ספוילר, לא כולם הגיעו).
אחת הבנות הייתה הספורטאית הצעירה ביותר באולימפיאדת לונדון

אמנון 24 באוגוסט 2016

תודה על המאמרים המעניינים.
דבר שריגש אותי היה הזכייה של שתי ספורטאיות מהודו. הראשונה , שחקנית הבדמינגטון פי.וי סינדהו נזכרה כאן.
אבל ישנה גם המתאבקת ההודית סקשי מאליק בת 23 שזכתה בארד במשקל עד 58 ק"ג.
במקור היא מכפר קטן מצפון הודו והתחרות שלה רתקה את כולם שם.
מסתבר שהיא סיימה לימודי הנדסה ואמא שלה רוצה שתמשיך לתואר שני.
היא מספרת שהסיבה שהיא פנתה לענף ההיאבקות הנה הרצון לבקר במדינה אחרת.
בנוסף, יש בהודו נושא כאוב והוא העדפת בנים זכרים על נשים ומעמד נשים שם הוא בשפל לגבי חלקים נרחבים באוכלוסייה.
הנשים שזכו במדליות בעצם הצילו את הכבוד של הודו.
בסוף הקישור הזה יש קטע וידאו מרגש ובו נראית אמה של המתאבקת צורחת ומנשקת את הטלוויזיה כאשר בתה זוכה במדליה.
http://olympics.walla.co.il/item/2989875

אנחנו כבר מחכים למאמרים מטוקיו בעוד ארבע שנים.

משה 24 באוגוסט 2016

לגבי לונה צ׳מטאי אני רואה את זה בצורה קצת שונה. כשהוועד האולימפי שמשתמש בכספי המיסים שלנו מחליט לממן ספורטאי אולימפי בעיני הציפייה היחידה מאותו ספורטאי היא שיעשה את המקסימום כדי להצליח גם אם לעיתים במחיר אישי מסויים. אף אחד לא מצפה ממנה לוותר על ילדים או על הנקה אבל לתזמן זאת נכון לא נראה לי כדרישה מוגזמת. אם היא חשבה שהיא לא מסוגלת לעשות הכנה אידיאלית היא יכלה להגיד שהיא לא מקיימת את חלקה בהסכם ולוותר. מהראיונות שקראתי איתה ועם בעלה / המאמן שלה נראה לי שהם הבינו טוב מאוד שיש בעייתיות בהתנהלות הזו אבל קיוו שיהיה בסדר וזה מקומם.
אירוע שהפוך להתנהלות הזו היא לדעתי ההחלטה של גור שטיינברג לפני אתונה להתפטר מעבודתו בהייטק (פריסקייל או מוטורולה למיטב זכרוני ) ולהקדיש את זמנו לאימון השיט. לכולנו ברור איפה הוא היה זוכה למשכורת גבוהה יותר בטווח הארוך והקצר, הקריירה שלו בתחום נפגעה בבירור אבל הוא הבין שזה מה שיידרש כדי להגיע להישגים.
ואחרי כל זאת, הגזענות המכוערת שהופנתה כלפיה בתגובות שקראתי פשוט מבחילה.

אורן השני 25 באוגוסט 2016

ואם הייתה לה הכנה טובה והיא פשוט לא הצליחה לסיים את המרתון כמו אחרות שזה קרה להן?

משה 25 באוגוסט 2016

זה לא ההסבר שלה ולא מה שהשתמע מהראיונות איתה. ייתכן שהפתיחות והכנות שלה ושל בעלה עמדו בעוכריה אבל הם בפירוש קשרו בין ההנקה לפציעה ולהכנה הלקויה. הם תיארו שם סיטואציה שהם ניסו לגמול את הילד לפני מחנה אימונים כי חששו שזה יפריע אבל לא הצליחו.

דורפן 25 באוגוסט 2016

לא נורא אם כספי המסים יילכו גם על נסיון לסיים מרתון אולימפי בזמן טוב בזמן הנקה. כפי שידוע לך לא כל המשלחת הביאה מדליות זהב. אתה עומד לשלוח גם קבוצת כדורגל לשחק עם ספרד ואיטליה.

אלעד כ 25 באוגוסט 2016

זה שטויות, בעבר מימננו את הכדורגלנים האלו כדי שישכבו עם נערות ליווי לפני משחק פלייאוף מכריע. זאת מקצוענות.

רומן 25 באוגוסט 2016

ואיך זה בדיוק מפריע לתפקוד שלהם יום למחרת?

ניר 25 באוגוסט 2016

אתה צודק, הם תפקדו כרגיל ביום שאחרי…

משה 25 באוגוסט 2016

רונן,
אתה הולך לכיוון ההישג ואני בכלל לא יוצא מהמקום הזה. הסיפור הזה נופל לקטגוריה של ורד בורוכובסקי או דונלד סאנפורד (בלונדון ). זה לגיטימי לא לסיים מרתון או להגיע אחרון, זה לא בסדר להגיע לשם עם הכנה לקויה אחרי שקיבלת את כל התנאים.
דרך אגב דווקא פרשת נערות הליווי היא דוגמא מצויינת (ולפני שמצטדקים אני לא משווה חבורת חרמנים לאמא טריה ). היו לנו הרבה השפלות בכדורגל, במקרה הזה הכעס הציבורי הגיע מכיוון ש,הם לא התייחסו למשחק הזה ברצינות הראויה.

רונן דורפן 28 באוגוסט 2016

הנקה לא נופלת אצלי בקטגוריה של הכנה לקויה.

איאן ראש 25 באוגוסט 2016

בת כמה היא אם אפשר לדעת? אז אולי עכשיו היא לא הצליחה אבל היא עדיין פוטנציאל לאולימפיאדה הבאה (או בכלל מרתונים אחרין) וזו מהווה ניסיון טוב?

אלעד כ 25 באוגוסט 2016

אין שום בעיה לשחק 90 דקות מול נבחרת אירופאית אחרי לילה של הוללות. בגלל זה הפסידו רק 5-0 ולא 7-0. אני בטוח שזה לא עלה כלום למשלם המיסים לעומת כרטיס טיסה לרצה שהרוויחה הזדמנות חד פעמית לרוץ באולימפיאדה, ועשתה ככל יכולתה להיות בכושר המתאים, גם אם חודשים לפני כן היא ילדה.

רומן 25 באוגוסט 2016

א. יותר משנה לפני
ב. מאיפה לך מה הלך שם? אסור סקס לפני משחק?

אלעד כ 25 באוגוסט 2016

אנחנו כנראה לא מדברים על אותו הדבר. זה היה בלילה של לפני המשחק מול דנמרק. וגם אם ישבו ושתו תה ודנו במסלולי הסחר במאה ה-15, זה עדיין לא מקצועני.

בני פ 25 באוגוסט 2016

לא לגמרי ברור הנקודה שלך. נבחרת ישראל הוקעה והמדינה געשה ורעשה. אני בטוח שאם היית בורר את התגובות למעשה (שכולם היו גינוי מקיר לקיר) היית מוצא שם בבונים שלא ראוי שיולידו ילדים.

רומן 25 באוגוסט 2016

בבונים שלא ראוים לגדל ילדים יכולים זה מי שמעיז להעביר ביקורת על רצה חובבנית שחומת עור(מותר להגיד שחומת עור, או שזה נחשה לגזענות לשים לב שיש אנשים בצבעים שונים).
מי שמטנף על נבחרת ישראל בכדורגל הוא אינטלקטואל נאור.

אלעד כ 25 באוגוסט 2016

ציינתי עובדות, לא טינפתי.

אלעד כ 25 באוגוסט 2016

זאת תגובה לטענה של בזבוז כספי המיסים. כספי המיסים שלנו כבר בוזבזו בצורות הרבה יותר גרועות בעבר. גם לא ידוע לי שנעשו באמת צעדים נגד השחקנים. במקרה של צ'מטאי אני לגמרי מבין למה היא עשתה ככל יכולתה לא לפספס את ההזדמנות החד פעמית שניתנה לה. לא בכל יום יוצא ליסוע לאולימפיאדה והיא הרוויחה את הזכות הזו ביושר.

Gil - Zimbabwe 25 באוגוסט 2016

אם אנחנו מדברים על בזבוזי כספים….
רץ מרתון מזיבבואה סיים מרתון במקום ה – 31, מכובד. אתם לא באמת רוצים לדעת באיזה תנאים הוא התאמן. על מנת לממן את הנסיעה לריו הוא עמד ומכר חולצות טריקו עד שהגיע לסכום הכרטיס. היפה היה שאנשים באמת קנו על מנת לעזור לו.
מוסר השכל בקשר להשקעת כספים וכ"ו? לא יודע אם קיים….

סימנטוב 25 באוגוסט 2016

יפה!

Comments closed