דיון שמתחיל מליאו מסי, נוגע בכדורגל כספורט אולימפי ומגיע לספ בלאטר

In כללי

התנועה האולימפית היא בוודאי לא ארגון מושלם. היא עושה הרבה דברים שהיא לא הייתה צריכה לעשות. אחד הדברים הללו היה לקיים משחקים אולימפיים בסין במצב הדברים הנוכחי. אבל לזכותה ייאמר שהיא יודעת מה היא עושה. עומדת מאחרי ההחלטה שלה. מנסה למכור את המהלך כמהלך שכן ישפר דברים בסין. אזהרה חמורה: שאיש לא יעז למצוא פה איזשהי תמיכה של כותב הבלוג בקיום המשחקים בסין. מה שאני בא לומר הוא שעם כל הביקורת על התנועה האולימפית, אי אפשר לומר שההתנהגות שלה היא שכונתית.

ויש כמה עניינים בהם התנועה האולימפית פועלת בצורה מאד חשובה למען הספורט. למשל הקמת WADA – הסוכנות העולמית למלחמה בסמים – כשבראשה הוצב דיק פאונד, אחד האנשים החזקים ביותר בספורט האולימפי, הביאה למהפך דרמטי בענייני הסמים. גם הטיפול הפנימי שלה בפרשות השחיתות לא היה מושלם, אבל היה אמיתי. התנועה האולימפית גם תיקנה בעידן סמארנש, ולפי דעתי אנחנו עדיין בעידן הזה, כמה עיוותים היסטורים. למשל את נושא המקצוענות. 

ולעומתה יש את פיפ"א. ארגון הספורט השכונתי בעולם. היום, בערך שבוע לפני שיחלו לשחק כדורגל במשחקים האולימפיים הארגון שמנהל את הכדורגל העולמי הוציא מכתב לברצלונה, שמחייב לשחרר את ליאו מסי למשחקים האולימפיים. וברצלונה לא שמחה, ובצדק. משום שהמשחקים האולימפיים לא היו בלוח השנה הרשמי של פיפ"א, אליהם קבוצות מחויבות לשחרר שחקנים.

אורן קורנפלד ציטט את הבלוג הזה השבוע בוואלה (וצריך להודות לו על כך!) בדברים שכתבתי על ענפי ספורט שלא צריכים להיות באולימפיאדה. וזו הייתה דיעה קיצונית יחסית שלי שגורסת שענף צריך להיות במשחקים רק אם אולימפיאדה היא הארוע החשוב ביותר שלה, לפחות ברמת הנבחרות.

זה שם את הטניס בחוץ. את הכדורסל על הגבול, אבל אולי ברמת הנבחרות הוא עובר. את האגרוף על הגבול, אבל לפחות אגרוף אולימפי הוא ספורט מאד אחר ממקצועני, אז כנראה גם הוא לגיטימי. אבל הכדורגל נמצא, ביחד עם הבייסבול, במקום עוד יותר בעייתי. בטניס לא מעניקים לטורניר האולימפי ניקוד גבוה (פחות מטורניר סבב מאסטרס). אבל לפחות מקיימים כמה תנאים: השחקנים הטובים ביותר משתתפים. הפעילות המרכזית האחרת מופסקת. הכדורגל לא מקיים אפילו את התנאים הללו. הנבחרות הן מין ייצור כלאיים – נבחרת עד גיל 23 ועוד שלושה שחקנים. ופיפ"א כאמור לא מפסיקה שום פעילות אחרת, ואפילו לא כללה את הטורניר בלוח השנה שלה.

יש לציין כי התנועה האולימפית מודעת לכך. היא למשל לא פועלת להכללת הראגבי במשחקים, כי ראשי הראגבי רוצים שהטורניר האולימפי יהיה רק בראגבי שביעיות. והם אומרים להם "אם לא המשחק המלא אז לא תודה". והם גם פועלים להוצאת הבייסבול מהמשחקים. אבל הכדורגל הוא כמובן היסטורי וחזק מדי אז בינתיים הוא בפנים.

*

אבל מקומו של הכדורגל במשחקים הוא לא העניין כאן. די ברור מה קרה פה. ספ בלאטר שולט בפיפ"א לבד. כשנקבע לוח השנה הוא כנראה בדיוק הסתופף בחברת אנשי המועדונים הגדולים ולא רצה להסתבך איתם אז הוא ויתר להן. עכשיו הוא נמצא, כמו כל ראשי ההתאחדויות, בזירה האולימפית. אז שמונה ימים לפני המשחקים הוא מפעיל שרירים נגד ברצלונה. וזאת כפי שהוא משנה את דעתו בכל עניין. כשיצא פסק דין וובסטר הוא תקף את ההתנהגות האנוכית של שחקנים – בפרשה של שחקן על משכורת של בערך 200 אלף דולר. פחות משנה אחר כך הוא מכנה את רונאלדו "עבד מודרני".

אפשר לפתור את זה כעוד התבטאות אומללה. כמו התנגדות למינוי קאפלו לנבחרת אנגליה או ההצעה שנשים ישחקו בלבוש יותר סקסי. ולהחליט שבלאטר הוא סתם שובניסט מזדקן ופה גדול מדי. אבל האמת היא שהבעיה היא אחרת: בלאטר הוא מצד אחד מאד חזק – אחרי שהשמיד את כל היריבות הפנימית שהייתה לו בפיפ"א אחרי שנבחר. אבל בצד השני הוא מנהיג מקרטע. משפט פלילי בענייני השחיתות בISL החל בשוויץ לפני כחודשיים, עם השלכות שיכולות להגיע עד בלאטר. וכך מתנהל הארגון הזה. כל החלטה שיוצאת ממנו היא על פי האינטרסים של בלאטר בשלוש השעות הקרובות.

אם לא מקס מוסלי, הספורט הפופולארי ביותר היה גם ענף הספורט עם הבוס המביך ביותר.

51 Comments

למלמ 30 ביולי 2008

יפה ומדויק.
מי ייתן ועוד כתבים יצוטטו אותך ותהיה לי סיבה לקרוא כתבות אחרות…

ליאונידס 30 ביולי 2008

רונן-נדמה לי שאתה דן את בלאטר יותר מידי לכף חובה. הוא בסה"כ רוצה להפריך את הסטריוטיפ של השווצרים אותו תיאר אורסון וולס באדם השלישי והתקנא בשחיתות של משפחת בורג'יה באיטליה…

Glen 30 ביולי 2008

Blatter reminds me a bit of Olmart . Sometimes I am willing to cut deals with the devil.

If his ideas about 5/6 players were accepted (which means SAVING THE EPL among others)
then I would be happy to give him some Etrog immunity. Since this is not the case and things
are doomed I have no sympathy for the guy.

רונן דורפן 30 ביולי 2008

גלן – אני חושב שנפלת בדיוק במלכודת של הרבה מתומכי אולמרט. עבור תכנית מדינית מתונה הם היו מוכנים להשלים עם השחיתות – ועכשיו הם ישלמו את המחיר על כך.
המונדיאל בדרום אפריקה הוא דוגמא. רעיון טוב – אבל מרוב עיסוק בשחיתות הלכו על מונדיאל ראוותני מדי, בלי פיקוח יעיל – ועלולים להשאר בלי מונדיאל באפריקה – שיהיה נקודת שבר אמיתית בין עשירים לעניים.
ובעניין הפרמייר ליג אתה לדעתי טועה לגמרי. שיטת 6 פלוס 5 רק תגדיל את הפער בין יונייטד וצ'לסי לאחרות – כי התחרות על מעט השחקנים הבריטים הטובים רק תגבר. ששת הבריטים שלנו יהיו, נניח, פוסטר, פרדיננד, קאריק, הארגריבס, רוני ועוד (גיגס/סקולס/נוויל/בראון…). ששת האנגלים של צ'לסי יהיו קול, קול, למפרד, טרי, רייט-פיליפס ונניח ברידג'. למי יש שישיית בריטים שאפילו נוגעת ברמות הללו?

Glen 30 ביולי 2008

Ronen: I am a big Freedman fan but that is a different issue. I think inthat that case the worst to Israel is what the Police-DA–Supreme court are doing and yes they are replacing a PM and not election because of his agenda and not because of crimes he MIGHT HAVE done (before becoming a PM). In my mind this is something we are and will pay more as a society . Anyway that is a different case.

As to the EPL- I disagree in the short and long run.

Short run because the foriegn players will spread more and will .
The long run-because more British players will get better .

Glen 30 ביולי 2008

My English is terrible…..

רונן דורפן 30 ביולי 2008

גלן – תהה הפרשנות אשר תהיה, אולמרט הפך היסטוריה בדקות האחרונות. והאנגלית שלך היא של שחקן פרמייר-ליג בריטי.

Glen 30 ביולי 2008

Yes, sorry for the fast writing (I still work).

Even in the USA I know he is history and although I don't like
him, I think his departure or the way it happened is worse than his staying and that is not an Etrog issue.

As to the 5/6 law- just think about players like Tal Ben Haim and the fact that such a player can even dare thinking he can play in a respectable club. The 5/6 law was an option to eliminate such mutations.

Glen 30 ביולי 2008

respectible club (meaning not Chelsea)

תומר 30 ביולי 2008

אני מסכים עם גלן בענין אולמרט.
אבל לגבי בלאטר ושיטת ה6-5,אני חלוק. השאלה היא מה המטרה? אם המטרה היא לחזק את השחקן הבריטי/איטלקי/ספרדי… ואת הנבחרות אז זוהי שיטה טובה.
אם המטרה היא ליצור שוויון בפרמייר-ליג אז השיטה לא תעזור,הדבר היחידי שיכול להביא לשוויון הוא תקרת שכר נורמלית.
בעצם הדבר הכי נכון והוגן לעשות הוא לשלב בין השניים ואז קבוצות יוגבלו במספר הזרים אבל גם לא יוכלו להחזיק את כל הבריטים החזקים בגללל יכולות כספיות.כמובן שכל זה זה חלומות באספמיה ואין שום סיכוי שמשהו כזה יכול לקרות.

בני תבורי 30 ביולי 2008

גלן,
If your English is so terible, אז למה אתה משתמש בה? בשביל להעריץ את פרידמן אפשר להסתפק גם בעברית.
המשטרה לא עושה לאולמרט כלום מעבר למתחייב בחוק. כשיש חשד לעבירה, חוקרים אותה. אולמרט פועה כקוזאק הנגזל והוא ממש לא. אני מקווה שהצדק לא יחפף במקרה הזה ומלאכתו תושלם.

Glen 30 ביולי 2008

Benny this PC is IN ENGLISH. USUALLY I WRITE SLOWER BUT I WILL TRY MORE.

The Police/DA is not doing anything wrong as we all saw in Ramon's case and other ministers (NEEMAN). They are perfect when they wan say Bat Yam beach few days ago) or just when they don't like someone (say Ramon, Olmert and others).

What is right/wrong is more complicated than that (as your discussion with Robin few days ago showed)

Glen 30 ביולי 2008

and fan is not admirer even in Hebrew

רניניו 30 ביולי 2008

words as spurs

Glen 30 ביולי 2008

Tomer: you are right about the salaries and all but I still think we will see more competition. I don't think we need all teams to be equal over time like the American way. In fact I don't think we need a "new dynasty" at all. I will settle with the same Big teams taking most of the championships with once in a while a smaller team making it . I think something like the 5/6 can be the answerer.

Glen 30 ביולי 2008

answer…
That was the Mimshak!!!!

Glen 30 ביולי 2008

any link to the game of Bitaar?

ziv 30 ביולי 2008

גלן יש לי טיפ בשבילך איך לכתוב בעברית
ממחשב נוכרי-בהנחה שאתה משתמש בfirefox-
אם לא אז קודם כל תוריד firefox .
שלב שני כנס ללינק שנתתי כאן ותוריד any key
זה לוקח בדיוק 5 שניות ואז אתה מתחיל את פיירפוקס
מחדש ובוחר בsettings- key map -hebrew keyboard
בהצלחה
https://addons.mozilla.org/de/firefox/search?q=any+key&cat=all

S&M 30 ביולי 2008

קצת קשה לתת מחמאות לשני הגופים האלה, התנועה האולימפית ופיפ"א. בשניהם יש שחיתות וריקבון מהיסוד. סין כדיקטטורה לא מעניינת אותם, והטענה שבקיום המשחקים הם מקדמים את הדמוקרטיה היא מס שפתיים. אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. סין מעניינת אותם כשוק כלכלי, שום דבר מעבר לכך.

במסגרת העבודה, בשנים האחרונות נחשפתי לפעילות של פיפ"א בתחומי תשתית. הם בונים מגרשי כדורגל בכל העולם השלישי (גם בארץ ביישובים ערבים, גם ברשות הפלסטינית). אם יש כדורגל באפריקה זה הרבה בזכות המגרשים שהם בונים שם. בכל שנה נבנים עשרות מגרשי כדורגל (דשא סינטטי) באפריקה. וזה עולה הרבה מאוד כסף.

התנועה האולימפית בונה משהו בכסף היא מרוויחה? סביר להניח שכן, אבל לא ניראה לי שבאותם היקפים. אולי כמויות הכסף שונות. לא יודע.

S&M 30 ביולי 2008

ואולמרט יצא זכאי. דעתי בכתב כדי שלא יהיה ספק מי אמר מה.

בני תבורי 30 ביולי 2008

גלן,
המשטרה אינה מושלמת, ממשלות ישראל מ- 48' נושאות באחריות לכך. אין לזה כל קשר לפרשת אולמרט, רמון או נאמן. על פי החוק המשטרה חוקרת עבירות, על פי תלונה או על סמך מידע שמתקבל. לאולמרט, רמון ודומיהם, יש אפשרות כלכלית ומעמדית ליצר ספינים שיציגו אותם כקרבנות, המשטרה מצידה צריכה להמשיך לחקור.
בנוסף, המשטרה אינה גוף עצמאי. הקרדיט הזה אינו מגיע לה. המשטרה חוקרת ומעבירה המלצות לפרקליטות, בזה מסתיים תפקידה. אם אתה רומז לעודף מוטיבציה משטרתית בחקירות אלה ואחרות, יתכן ויש משהו בדבריך, וגם זה לא כל כך נורא אם הדברים נעשים בכפוף להוראות החוק.
פרשת הירי בבת ים מצטיירת כסוג של פשלה נוראה. מסתבר שמישהו באותה גזרת חוף היה תחת מעקב משטרתי בשל חשד להתנקשות בחייו ולמרות זאת נסיון ההתנקשות בוצע ונהרגה אישה חפה מפשע. איפה הקשר לפרשת אולמרט או רמון? אם מישהו התרשל הוא צריך לשלם על כך, בכל אופן, זו לא מדיניות כפי שאתה רומז.
ניסית להבהיר נקודה והעלית לצורך כך את הדיון שלי עם רובין. סליחה, אבל לא הבנתי את הקשר. באשר לרובין, עושה רושם כי מאזן ה- B12 בגופו ירוד, ומשום כך אינו שולט בעצביו ותגובותיו בהתאם.

Glen 30 ביולי 2008

Benny: I see Ramon, Neeman and Olmert in the same boat meaning you don't like the agenda (now it's the Freedman agenda, before Ramon and Neeman) so you act with motivation which you don't show elsewhere (say Bat Yam) "

And if you think that it is not so bad -what happened in Ramon's case then we really have a big problem.

Anyway how was Bitar?

בני תבורי 30 ביולי 2008

גלן,
יש הבדל עצום בין לחקור מישהו במשרד ממוזג לבין תגובה מהירה ויעילה כלפי מי שפותח באש תופת בחוף הים. תאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר. בשני המקומות נכחו אנשי משטרה בעלי הכשרה, אימון, ידע מקצועי ומיומנות אחרים לגמרי. אין קשר בין המקרים.
אולמרט, ורמון אינם קדושים. אולמרט, כנראה, גנב לא קטן ורמון סתם דחף לשון לגרון של קצינה במדים בגיל של הבת שלו, ששרתה בלשכתו כשר. טעים, אבל מזה מסריח…

בית"ר ניצחו, ברוכיאן הבריק, השופט פסל לבית"ר שער שלדעתי היה חוקי לגמרי.

Glen 30 ביולי 2008

Benny:
What you think about Olmert or Ramon is not the issue nor is the question of being a saint .
Even more, the persons themselves are not the issue. But yes, sending policemen abroad to question the girl in Ramon’s case is an issue as it is my and your taxes (I’ll be back to pay, don’t worry) and with this money (of course not alone) for example you
can have more success in Bat Yam or other places.
Your Robin issue is exactly the example because I need to believe one version when I don’t know anything about the case.
You decided they are guilty because of what: papers? Talansky?.

I can’t accept Ramon’s verdict for a moment and I know enough decent men and women who feel the same because if he was a typical Tommy Lapid minister of Justice they would have done nothing.

tksr 30 ביולי 2008

מה היה עושה המשולש השטני – בית המשפט העליון,הפרקליטות והמשטרה – אילו רמון היה נמנע בבוקר פרוץ המלחמה מלדחוף את לשונו לתוך פיה של קצינה ?
איזו עלילה היתה נקרמת על מנת לסלקו ?
מזלו של רמון שהמעשה המגונה שביצע השכיח את הדיעות הליברמניות שהשמיע במהלך המלחמה ולאחריה.רמון,נער הפלא של השמיניה,הפך לפאשיסט לא קטן בשנים האחרונות.
אולמרט היה צריך להיות מסולק מיד לאחר המלחמה הכושלת שהנהיג.
אם פרופ' רון שפירא שהתפטר מייצוגו של אולמרט היה סבור שיש לו סיכוי לצאת זכאי בכל הפרשות השונות והמשונות שלבטח בחלקן יוגשו נגדו כתבי אישום הוא לא היה ממליץ לו לנסות ולהגיע לעסקת טיעון.
השקרים שאולמרט הפיץ בסוף השבוע באמצעות כתבי החצר שלו (וכביכול בשם מקורביו) הגדישו את הסאה.
לא היה כאן ראש ממשלה מאוס יותר מאולמרט.

ובעניין האולימפיאדה : בשבועות האחרונים יש עיסוק נרחב בתקשורת העולמית בנושא זיהום האוויר אבל כולנו יודעים שזיהום האוויר בבייג’ינג יפסיק לעניין ולהעסיק את התקשורת ואותנו דקה אחרי שהמשחקים יסתיימו.
איזו עליבות מוסרית.

תומר 31 ביולי 2008

TKSR,לא היה כאן ראש ממשלה מאוס יותר מאולמרט מכיוון שמעולם לא בתאחדו כלכך הרבה גורמים כדי להמאיס על הציבור את ראש הממשלה שלו. אני יכול להבין את האמרה שהוא היה צריך ללכת בגלל לבנון,אבל הוא לא הלך,אני גם חושב ש"מסולק"זו לא מילה מתאימה(ואני צמיח שלא התכוונת). ואיש גם לא אילץ אותו ללכת בשל כך. הדרל היחידה בה הוא היה צריך לסיים את תפקידו זה בהליך דמוקרטי,של העם או של הכנסת.כמו בכדורגל,לא תמיד פיטורי המאמן הם המהלך הנכון להצלחת הקבוצה גם אם כולם לוחצים לכך(רק כדי לזכור שאנחנו בבלוג העוסק ספורט:).
בדומה למקרה פיפ"א,האם ראש הממשלה הבא לא יהיה נגוע בשחיתות? האם זה באמת האדם בראש המערכת שמסואב או שהמערכת היא המסואבת. גם ראשי הממשלה הקודמים נחקרו וגם קודמו של בלאטר היה מושחת.

תומר 31 ביולי 2008

צמיח-מניח
בתאחדו-התאחדו
אני מאשים את המשטרה בשגיאות.

אנונימוס 31 ביולי 2008

אף פעם לא הבנתי את הטיעון הזה של "אם נדרוש כמות בריטיים/ישראלים/רוסים/וכו' בהרכב אז ניתן יתרון לקבוצות הגדולות כי אין מספיק בריטים/ישראלים/…. טובים".
כאילו בלי המגבלה הזאת אין להן יתרון אדיר שמאפשר להן לקנות זרים יותר טובים.

ההגבלה הזאת לא משנה במילימטר את יחסי הכוחות לטובת הגדולות. מה שהיא כן עושה זה מכריחה קבוצות לתת הזדמנות לשחקנים מקומיים להשתפשף ברמות הגבוהות ומונעת את המצבים שרבים כל כך בינינו (אולי אפילו אתה רונן?) מבכים של קבוצות אנגליות בלי אף אנגלי בהרכבן, וקאדרים מוגבלים של נבחרות כתוצאה מכך שזרים תופסים את מקום השחקנים המקומיים בהרכבי הקבוצות.

אז כן, אולי בטווח הקצר יהיה יתרון לקבוצות הגדולות, כי אנחנו מתחילים ממצב התחלתי שבו כנראה אכן מספר המקומיים ברמה ראויה הוא נמוך. אבל לאורך זמן בהכרח יצוצו עוד, כאלו שעד כה נאלצו להסתפק בליגות נמוכות יותר וכתוצאה מכך לא יכלו להעלות את רמת המשחק שלהם כי לא קיבלו הזדמנות לאורך זמן ברמות הגבוהות.

זה מחיר קטן ולטווח קצר שבהחלט כדאי לשלם. אין הוקוס פוקוס בכדורגל, כמו בחיים. זה פתרון ארוך טווח שאין לי ספק שיחזיר את עצמו.

גלעד ב. 31 ביולי 2008

איך הגעתם מליאו מסי לאולמרט,רק אצל דורפן…אני לא מבין גדול בפוליטיקה אבל אולמרט נכשל במבחן היחיד שנחשב בפוליטיקה הישראלית,ההישרדות.כמעט ואין פוליטיקאי חשוב שלא נחשד בשחיתות זו או אחרת ב-40 פלוס השנים שאני בחיים.דיין,רבין,שרון,וויצמן,קצב,ברק,ביבי,ועכשיו אולמרט.על השחיתות הבסיסית שבלעדיה,בואו נודה,אין כמעט סיכוי להגיע לעמדת כוח במדינה,חייבים לחפות בעזרת כריזמה,קסם אישי,אישיות חזקה,קרים עם עתונאים,כסף,מנהיגות ומעשי גבורה.דיין היה גנב אבל היה גיבור מלחמה והיתה לו עין אחת אז סלחו לועל גניבת עתיקות של מליוני דולרים ועל עשרות זיונים של חיילות מסכנות,שרון גרם ישירות למוות של מאות ישראלים במלחמת לבנון,על הטבח בסברה ושאתילה לו היתה לו אחריות עקיפה (לפחות),אבל היה גיבור מלחמה ובעל יכולת מנהיגות ואומץ להפוך את עורו ולשכנע אנשים(כולל אותי,שמאלני שכמוני) שטובת המדינה עומדת לפני טובתו האישית ואם לא היה לוקה בשבץ היה מחזיק מעמד למרות אינספור שחיתויות.כל הטענות כאן של אולמרטיסטים למיניהם שהעתונות הפילה אותו הן לא רלבנטיות.אחד מהתפקידים של אולמרט כפוליטיקאי הוא לא להמאיס את עצמו על העיתונאים, ,למצוא דרך לשרוד,אבל אין לו ולא היתה לו את האישיות לשרוד בתפקיד הארור הזה של ראש הממשלה,גם פרס היה ראש ממשלה לא רע אבל לא שרד בתפקיד כי לא היה לו את "זה",את היכולת לשרוד,מסיבות אחרות אבל לא ממש שונות.אותם הדברים אמורים גם לגבי ברק וביבי.לא מספיק לזכות בבחירות,בשיטה הקיימת בישראל גורמים כמו ליברמן או הדתיים חורצים עולמות,וגם עיתונאים,יועצים משפטיים וחוקרי משטרה.אני חושב שיותר מאשר אולמרט מושחת(והוא כן כי אחרת לא היה מגיע לאיפה שהוא עכשיו) השיטה מושחתת.זה לא מקרי שמחזיק השיא הישראלי בראשות ממשלה הוא יצחק שמיר,אדם שלא עשה כמעט שום מהלך מדיני בשמונה שנותיו(פלוס מינוס),כל מה שעשה היה לשרוד,הוא היה יחסית איש ישר ופשוט שלא הסתכסך עם אף אחד ובילה את שנותיו בכל מיני וועידות פסגה עקרות שהיה ידוע מראש שיגיעו למבוי סתום ןקנו לו עוד כמה שבועות בתפקיד.לגבי האולימפיאדה,זה נכון מה שרונן אומר שענפים כמו טניס,בייסבול או כדורגל וגם כדורסל לא שייכים לאולימפיאדה כי היא מטרד עבור הישויות הקפיטליסטיות ששולטות בהן.מצד שני יש עניין בענפים האלה,הרי לא יעלה על הדעת שלא יהיה כדורגל באולימפיאדה.מאז ששחקני אן בי איי הורשו להשתתף יש עניין ואפילו הוכח שהאמריקאים לא בלתי מנוצחים וזה מאד מעניין וחשוב לענף.השנה טורניר הטניס מאד מעניין וחשוב למרות שאני חושב שהיה יותר ראוי להפוך אותו לטורניר קבוצתי בסגנון דייויס.זה לא אסון אם טורניר הכדורגל הוא לא ממש אינדיקציה למי הנבחרת הטובה בעולם,וזה לא אסון אם פעם בארבע שנים קבוצות כמו ברצלונה או הפועל ת'א(שלא שיחררה את אניימה לאולימפיאדה) ייאבדו שחקן או שניים לתקופה קצרה.ברור שהמקצועות החשובים באולימפיאדה הם האתלטיקה,השחייה,מקצועות ההיאבקות וענפי הכדור האיזוטריים ,אלו שלא שומעים עליהם רוב הזמן,אבל זו לא סיבה לבטל את הענפים היותר פופולריים וה"מקצועניים".רק בגלל שהם מליונרים זו לא סיבה לא לשלוח אותם .

גלן 31 ביולי 2008

tksr: חס וחלילה שטני. סתם בלתי דמוקרטי.

תומר 31 ביולי 2008

גלעד,בתקופת דיין היה נהוג להעלים עין(אלא מה?) מהדברים האלה,שזה כמובן דבר פסול,אלא שנדמה שכמה גופים בישראל פשוט התאהבו בכוח שיש להם והחליטו לבצע פה הפיכות.אין אדם שיכול לשבת היום על כסא ראש הממשלה ולא להמאיס עצמו על הציבור.
פרט לכך אני מאוד מסכים איתך לגבי האולימפיאדה ולא אוהב את הפעילות של בארסה כי זו לא הפעם הראשונה שהיא מנסה לפגוע בכדורגל הבינלאומי ולא מעניין אותה אם זו אולימפיאדה או כל מסגרת אחרת.

גיל 31 ביולי 2008

אני לא חושב שצריך לבטל את הכדורגל רק בגלל שזה מפריע לקבוצות ואני מסכים עם גלעד בזה. אז הקבוצות קצת ידפקו, זה לא משהו שימוטט אותן. אופ"א ידעה מראש על האולימפיאדה והיא יכלה לדחות את פתיחת העונה בשבועיים, לא היה קורה אסון כזה גדול (ובטח אחרי שהיה גם יורו). אז הנבחרות לא ברמה עולמית אז מה? יש הזדמנות לראות כדורגל טוב ולראות שחקנים שלא תמיד יש להם הזדמנות לשחק. הטורנירים האחרונים הוכיחו שהכדורגל איכותי ומלהיב וזה מה שמעניין אותנו כאוהדים ולא איזו איטליה שהיא אולי הכי טובה בעולם אבל משעממת. זה דווקא מחזיר את האולימפיאדה קצת לשורשים, ונותן קצת פחות השפעה לכסף הגדול אם נבחרת כמו ניגריה יכולה לזכות בטורניר כזה ולעמוד שווה כשווה מול הגדולות.

אביעד 31 ביולי 2008

א. גלן, החיילת הצעירה שרמון דחף לשון לפיה הגישה תלונה במשטרה. אז המשטרה אמורה להתעלם?
ב. פרידמן יכול לגרום לנו נזק עצום. הוא מנסה להפשיט מכוחו את הגוף היחידי שאינו מושחת במדינה. מהלכים מדיניים גדולים תמיד ניזונים מנשיכה בתחת ופעמים רבות זהו ביהמ"ש שמספק אותה. ביטול הסגרגציה בארה"ב זו רק דוגמא אחת. פרידמן מנסה להפוך את הבולדוג הזה לפודל בשם הדמוקרטיה. כשיסיים מלאכתו נקבל דמוקרטיה בה אין מי שישגיח על המחוקק.
ב. אין צורך לבטל את הכדורגל באולימפיאדה ולו רק בגלל הגאווה הלאומית שנוצרת אצל מדינות כמו ניגריה כשהן זוכות בזהב.
ג. אולמרט מושחת, גם ברק, ביבי, פרס, רמון, הירשזון, מופז ועוד ועוד ועוד. אף אחד מהם לא מתקרב לרמת השחיתות של ספ בלאטר. תודה לאל על חסדים קטנים?
ד. שיטת ה 5/6 לא תביא לשוויון. לקבוצות הגדולות יהיה יותר תקציב להביא את האנגלים הטובים יותר, הזרים הטובים יותר ותהיה חתיכת מלחמה על ילדים אנגליים בני 12 שיודעים לכדרר ולמסור (כל חמישתם). יש 2 דרכים בהן שחקן אנגלי עולה לגדולה – כישרון עצום בעטיו הוא מסומן מילדות (רוני, ג'ו קול) או עבודה קשה והשתפשפות בקבוצות קטנות עד שמרוויחים את המקום (בקהאם, בנטלי). תחילו את חוק ה 5/6 וייתכן שהמוטיב של עבודה קשה בשביל להרוויח את המקום, ייעלם. זה גם נותן יתרון מובנה עצום לליגה הספרדית בשל הנוחיות היחסית בה ניתן להשיג אזרחות ספרדית.

רונן דורפן 31 ביולי 2008

אנונימוס – ההגיון הוא פשוט. בריטים עולים הרבה יותר, לכן יותר קל להתחרות בשוק פתוח מאשר שוק שוק מוגבל. ראינו את זה השנה בכדורסל ישראלי. יותר קל להתחרות במכבי עם אמריקאים זולים שגדלו על טורניר המכללות מאשר עם ישראלים יקרים יותר שחולמים על היום בו יישבו על הספסל במכבי.

רונן דורפן 31 ביולי 2008

אביעד -בקהאם לא השתפשף בקבוצות קטנות.

אנונימוס 31 ביולי 2008

אז שבריטים יעלו יותר. צריך לחשוב פה יותר משנה-שנתיים קדימה.
אנחנו חיים בכלכלת שוק חופשי עם מועדונים שחושבים כמו חברות עסקיות – אם הסחורה עולה יותר, תעשה מה שאתה יכול כדי להשיג/לייצר משהו באיכות דומה בזול.
עד עכשיו פירושו של דבר היה להקים בתי ספר לכדורגל באפריקה כדי להשיג שחקנים זרים בזול ולהקים מערך סקאוטינג בחו"ל.
מעכשיו המשאבים הללו יופנו לבתי ספר לכדורגל באנגליה, לשיתופי פעולה עם קבוצות ליגות נמוכות כדי שיתנו לשחקנים שלך כמה שיותר להשתפשף, לסקאוטינג אחרי שחקנים אנגליים.

יעלה יותר? אז יעלה יותר. עדיף מאשר לבזבז את אותו סכום על רכבת זרים בלתי נגמרת, שבינתיים גומרת כל זהות מקומית של הענף, מצמצמת את קאדר השחקנים המקומיים (שאינם כישרונות על) שזוכים להזדמנות בליגה העליונה, ובמקרה הטוב עוזרת פעם ב-15 שנה לקחת אליפות מהגדולות (זה נכון גם לגבי הכדורסל הישראלי, וגם לגבי הכדורגל האנגלי…)

ד"ר א. 31 ביולי 2008

בעניין האולֻמפיאדה בסין:

ראיתי היום (או אתמול?) כותרת על מחאה רשמית של סין נגד ארה"ב, כיון שבוש נפגש עם קבוצת אופוזיציונרים.
במהלך המשׂחקים יתרחשו עוד אינספור פגישות, בין כל מיני אנשים לכל מיני אנשים אחרים. הם ידברו, יחליפו דעות, יתרשמו זה מחייו של האחר. את זה אי-אפשר יהיה לעצור.
בסיבוב הקודם של הדיון הזה הייתי ציני משהו לגבי הטיעון שקיום המשׂחקים בסין יסייע לפתוח אותה. עכשיו אני הרבה פחות ציני. דומני שיהיה בכך סמל גדול עבור סין, שהיא חלק מהעולם. להיות חלק מהעולם פירושו גם להיות פתוח לרעיונות.
אני מבין קטן מאד בעניינים סיניים, אבל בכל זאת הרושם שלי הוא שיש שם חיפושׂ של כיוון רעיוני, ואולי מוטב כיוונים רעיוניים חדשים. התערבבות כזו יכולה להיות שלב חשוב מאד בהפתחות.

ונכון, יש גם עוולות נגד קבוצות אלה ואחרות, המלוות בסבל אנושי כביר. אבל גם בארה"ב יש עוולות, וגם כאן בארץ. המחשבה המקורית של המשׂחקים האולֻמפיים היתה להניח את הריבים בצד לתקופה מוגבל. גם היום, בלי המחשבה הזו אין בעצם טעם בכל העניין.

אגב, רונן, אני ממתין בציפיה דרוכה ל-18 טורים רצופים המפרטים את העוולות, את הפרות זכויות האדם, את בעיות זיהום האויר, וכו'.

גלן 31 ביולי 2008

אביעד: לאת היא לא אמורה לשלוח שוטרים לחו"ל ולא היא לא אמורה להעלים עניין האזנות. זה דמוקרטיה ולא מס השפתיים שמנסים למכור לנו.
פרידמן לא הורס שום דבר שלא היה הרוס ומושחת קודם.

גלן 31 ביולי 2008

ועוד אביעד: אתה ואחרים מבלבלים שיוויון עם תחרותיות. אין ולא צריך להיות שוויון.לאורך זמן הגדולות צריכות לקחת את רוב האליפויות אבל בהגבלות 5/6 אתה מגביר את הסכוי לסינדרלות לא רק בטווח המקום הראשון אלא גם לכל הצמרת.

לון 31 ביולי 2008

אני מסכים שיש בעיה קשה עם טורניר הכדורגל באולימפיאדה. לפחות במתכונתו הנוכחית.

יש עומס עצום על שחקנים צעירים מוכשרים, כמו מסי. בנוסף למשחקי הנבחרת במוקדמות המונדיאל ובקבוצה הוא נדרש לטורניר בעל חשיבות קטנה מאוד בענף.
אולי היו צריכים לקבוע שמי שמשחק בנבחרת הבוגרת לא יכול להשתתף באולימפיאדה.
או למצוא פיתרון אחר.

לגבי ה- 5-6 אני מסכים שבטווח הקצר זה יסייע לגדולות ובטווח הארוך הדברים יתאזנו.

רונן, הדוגמה של הכדורסל בעונה האחרונה בארץ מצויינת. אבל דווקא בגלל שכל קבוצה היתה חייבת להחזיק לפחות שני ישראלים על הפרקט (אם תרצה חוק ה- 2-3).
בימי אליצור נתניה היה אפשר להעלות קבוצה שכוללת רק אמריקאים ולהוות איום על מכבי.
דווקא השנה, עם ישראלים שאין להם שום סיכוי להיות במכבי, ושחלק גדול מקהל חובבי הכדורסל לא ממש ידע מי הם, חולון זכתה.
ולא רק זה, אלא שהליגה כולה היתה הכי מרתקת מזה שנים.
למרות שכל הישראלים הכי טובים היו במכבי.

כך שאם יתווספו עוד שניים-שלושה אנגלים לקבוצות כמו טוטנהאם, מנצ'סטר סיטי וכו', ההשפעה לא חייבת להיות דרמטית.
לשחקנים האגלים יש גם היום ערך מוסף. עובדה שפרגוסון תמיד משתדל לעלות עם כמה שיותר אנגלים (או בריטים) במשחקים החשובים בליגה.
רוח הלחימה שלהם והבנתם את חשיבות המפגשים, מהווים תרומה חשובה לכל קבוצה.

אין לי עניין להיכנס כאן לוויכוח פוליטי.
אני רק אומר שמאוד מצער אותי שהנורמות היחידות שמתייחסים אליהם, הן נורמות משפטיות.
אני לא רוצה ראש ממשלה שמקבל עשרות אלפי דולרים במזומן. גם אם הכל לשם שמיים.
ברגע שנחשפה פרשת טלנסקי, הוא היה חייב להתפטר.
כך היה נוהג כל ראש ממשלה במדינה מתוקנת.

בעבר גם כאן היתה נורמה כזו.
רבין התפטר בקדנציה הראשונה שלו, ב- 1977, על הרבה פחות מזה. להזכירכם, רק מפני שלאישתו היה חשבון בנק בארה"ב, דבר שהיה אסור בשעתו.

ואנחנו עוד נשלם מחיר עצום על הפגיעה בפרקליטות ובבית המשפט העליון.

רונן דורפן 31 ביולי 2008

לון – נדמה לי שברגעים מסוימים הישראלים על הפרקט היו אנשים כמו דריק שארפ, דייויד בלותנטאל וראיין לקסר. אין לי בעיה עם הישראליות שלהם – אבל ההכללה שלהם לא מסייעת לקידום צעירים בישראל. זו תהיה עוד תוצאה של ה6+5. לחץ גדול מאד על שחקנים צעירים "לחתום" בנבחרת הלאומית המקומית. למשל ילדים מברזיל ואפריקה. למשל גיא אסולין.

IDO 31 ביולי 2008

ככל שמתחלפות האולמפיאדות ואני מבשיל יותר. אני נוטה לראות באולימפיאדה חזות הספורט שלא ממש עשה את זה בליגה של הגדולים ואחת ל-4 שנים הוא מקבל את 15 דקות התהילה שלו.
דורפן ושאר הקוראים אין לי שום בעיה לראות את תחרויות הטרמפולינה. חתירה בקנו לזוגות והרוטינה על המקבילים המשולבים מתוך טיעון עמוק – שאם האתלטים הקדישו את 4 השנים האחרונות להראות לי (צופה הטלויזיה) מה הם יודעים לעשות, המינימום שנדרש ממני הוא לצפות בזה.

ממילא בכל החינגה האולמפית טורניר הטניסבייסבולאיגרוף נדחק לעוד מבזק של 10 דקות בחדשות הספורט לצד הקפיצה המסונכרנת לבריכה. אני אומר תביאו עוד ענפים יש מקום לכולם תחת השמיים האפורים של בייג'ינג. ליאו מסי רוצה לבוא לחינגה סבבה. פדרר רוצה שבועיים בביג'נג סבבה.

האולמפיאדה אמורה להיות חודש של שלום בין העמים וצפייה בתחרויות. ירדו ברצלונה מהעץ שלהם ומייד.

רונן דורפן 31 ביולי 2008

עידו – אני אתך אבל במסקנה אחרת! האולימפיאדה היא יום החג של ה110 משוכות, של הטרמפולינה, של היווני-רומי ושל הקייק הקנדי.

אז מבחינתי פדרר, ליאו מסי ולברון ג'יימס יכולים לפנות את הבמה לשבועיים, ואז לקחת אותו מחדש לשלוש שנים ו-50 השבועות הבאים.

אביעד 31 ביולי 2008

רונן, פרסטון נורת' אנד, בה בילה בקהאם שנת השתפשפות, היא עדיין קבוצה מפוארת?
גלן, כמו שאמרתי, אני לא כ"כ בטוח ששיטת ה 5/6 בהכרח תעודד תחרותיות. אולי אפילו שלטון הקבוצות הגדולות יתחזק. הקבוצות הקטנות יאבדו את השחקנים האנגלים הטובים שלהם לקבוצות גדולות יותר והאפשרות להחליפם בזרים שהם "מציאות" תאבד. השחקן האנגלי שייאלץ להתחרות פחות עם זרים יתאמץ פחות ותראה התפשטות של דור ה"בייבי בנטלי". זה לא בהכרח מה שיקרה אבל זו אפשרות ריאלית שאין להתעלם ממנה כשבאים לעודד את שיטת ה 5/6.
מה גורם לך לחשוב שביהמ"ש העליון הרוס ומושחת? הבעיה העיקרית במערכת המשפטית היא עומס ואיטיות, לא שחיתות. אז בוא ניקח את הגוף הכי לא מושחת שיש במדינה וניטול ממנו חלק גדול מסמכויותיו. נותיר את הגוף הכי מושחת במדינה ללא פיקוח ונעקר את האיזונים והבלמים.
בנושא החיילת הצעירה אפשר לדבר קצתלמשל על נושאי התיישנות. אבל הרעיון הוא שלא חוקרים עבירה אם המתלונן בחו"ל? מה דמוקרטי בזה?

יוני 31 ביולי 2008

עידו, אתה באמת רואה את זה בגלל שהם התאמנו 4 שנים? אתה ממש עושה איתם חסד. אין פה יחסי גומלין. הם לא עובדים בשבילך, אלא כדי להיות טובים יותר מהאחרים. ואתה, לא חייב לצפות, שום פרס לא מצפה למי שרואה את המוקדמות ברכיבה על סוס או הליכה ל-20 ק"מ. אני מתנדב להיפסל 3 פעמים. הנה, הרמתי 2 רגליים בו זמנית מהכורסא.

Glen 31 ביולי 2008

Off topic:

I owe one big apology to the Cubs. If they take the sweep today I will consider eating my Tigers cap

ויכסלפיש 31 ביולי 2008

רונן אז מה תפקידה של פרסטון נורת אנד בקריירה של בקהאם, או שזו לא קבוצה קטנה?

רונן דורפן 31 ביולי 2008

ויכסלפיש וגם אביעד – תפקיד אפסי. אם בקהאם לא היה מושאל לחודש לפרסטון נורת' אנד, אני משער שהיה הופך לכוכב מנצ'סטר יונייטד. מוביל אותה לזכיה באלופות. עובר לריאל מדריד. מופיע 100 פעם בנבחרת אנגליה. ומסיים את הקריירה כאייקון כדורגל בארצות הברית.

גלן – במקום בו בעלי תשובה…

אלון זנדר 31 ביולי 2008

מאחר וכתבתי כבר ב'גלובס' על פרשיית השחיתות האחרונה, ואני די עוקב אחריה (אגב, כבר היתה הרשעה אחת של פיפ"א כנתבע משני, בגלל "חוסר כנות וגילוי לב בשיתוף הפעולה עם הרשות החוקרת ומקרה אחד של עדות שקרית בנקודה מרכזית – ככה קוראים לזה בשוויצרית מדוברת), גם אני רוצה להשתלח בבלאטר.

אבל קודם כל תיקון – זו לא היתה ברצלונה, שותפה מרכזית אבל לא פעילה, אלא שני מועדונים גרמניים, וורדר ברמן ושאלקה 04, שהגישו לפיפ"א דרישה להצהרה על עמדתה, שבועיים לפני המשחקים. עד כה, וזו הבושה הנוראה, פיפ"א סירבה להתייחס, הפיצה רמזים, פעם לכאן ופעם לכאן, לפי השאלה, ממי בלאטר צריך את הטובה הבאה. במכתב למועדונים היא בפירוש רק "המליצה" לשחרר שחקנים, ולא השתמשה באחד התארים "חייב", "רשאי", ודומיהם.

במצב של חוסר מידע החליטו בברמן וטשאלקה לפעול לטובת עצמם בלבד והודיעו לשחקניהם (דייגו וראפיניה) שהם לא נוסעים לבייג'ינג. תחת לחץ ההתאחדויות השחקנים כן נסעו, ומהדרישה הפכה תביעה נגד פיפ"א. כאן הגיע המכתב של בלאטר, מנוסח ברכות וחלקלקות שלא תיאמן, בו הוא מציין שלועד האולימפי יש "זכות מכח ההרגל" לחייב מועדונים לשחרר שחקנים. שלא ממש במפתיע, הודיע אתמול שופט של מוסדות פיפ"א (סלים אלולו הטוניסאי) שלוח המשחקים שקבעה פיפ"א (לא אופ"א!) לשנה הקרובה לא קובע, והוא משני ל"זכות מכח ההרגל". כלומר, קיים "לקס בלאטר" בפיפ"א.

זה נתן למועדונים את האפשרות לפנות לCAS, ולא פחות ממנהלת הבונדסליגה ניצבת מאחוריהם ולידם. זה עוד יכול להיות מאד מכוער – מאחורי הבונדסליגה ניצבת התאחדות הכדורגל הגדולה בעולם.

לשאר פירות באושים, מאוחר יותר

אלון זנדר 31 ביולי 2008

נקודה שאולי לא חידדתי מספיק:

פיפ"א קובעת כל אספקט של המשחק, ממשכורות דרך תלבושות ושעת משחק וכלה בגובה דשא, פרסומות ועידוד ילודה מראש. היא מוציאה לכל מועדון ספרים ארוכים ומייגעים הכוללים תקנונים, הוראות ושאר כתובים. כל מועדון חייב לקיים כל פסיק מהם, ואבוי לו אם יעיז לסטות כמלוא הנימה מלוח המשחקים ולקיים משחק ידידות ביום שלא נקבע לכך.

אבל כדי לא לריב עם הועד האולימפי, לא הודיעה פיפ"א, (שמצידה הטורניר האולימפי יכול ללכת לאיבוד במעמקי הכיסים חסרי התחתית של בלאטר) שהטורניר האולימפי לא שייך ללוח המשחקים שלה, אלא פשוט בחרה להתעלם ממנו ולקוות שהוא ייתאדה עד אוגוסט – מתי שהליגות חוזרות לפעילות, אחרי טורניר יורו שכבר לקח את שחקני הקבוצות ללא איפשר להם הכנה סבירה לעונה. ההתנהגות הזו לא מופגנת אפילו אצל בנות יענה (שלפחות טומנות ראש בחול כדי לחפש אבנים ולא כדי לברוח מז'אק רוגה).

עכשיו, הועד האולימפי הוא מושחת גדול בעצמו (וגם תמיכה בועדים אולימפיים חלשים לא מוציאה אותו מזה – זו חובתו, כמו שבנייה של מגרשים ברשות הפלשתינית לא אומרת שאצל בלאטר בבית לא גונבים ומשקרים) אבל הוא דואג למשחקים שלו. וזהו. זה כל תפקידו בחיים: לארגן חגיגה פעם בארבע שנים. פיפ"א, מצידה, מתיימרת לנהל את ענף הספורט הפופולארי בתבל באופן טוטאליטרי ומוחלט. חובתה במקרה כזה, היא לייצג את המועדונים (שהיא נציגתם!) בפני הועד האולימפי. ולא כך היא. אחרי שיחת רעים עם רוגה פירסם בלאטר את המכתב הנ,ל. וזאת אחרי שבועות בהם רמז, קרץ וגיחך כשדובר על הטורניר האולימפי, משל רצה לומר "תעשו מה שאתם חושבים, יהיה בסדר". בלאטר לא רק מושחת, כמו כל פיפ"א, הוא נמושה. הוא הגמד המעצבן שהסתובב תמיד ליד האיש הרע ב"היה היה".

ומשאמרנו את כל זה, הרי חדשות אולימפיות: למרות ההבטחות מצד הועד האולימפי (עד לפני שבועיים), לא יזכו העיתונאים העובדים סביב המשחקים לגישה חופשית לרחבי האינטרנט, אלא יעברו צנזורה. קוואן גוספר, ראש ועדת עיתונות של הועד האולימפי גם הודה "ידענו שהסינים לעולם לא ימלאו אחרי הבטחתם". גם לחופש הביטוי המובטח לאתלטים הושמו סייגים: הם חייבים להתנהג כמקובל בסין, כך הועד האולימפי. הם לא רשאים ללבוש חולצות או סמלים עם מסר שעשוי להיות פוליטי (ובפראפראזה על אייכמן: מי שקובע מה פוליטי זה אני). הם גם לא רשאים סתם להתראיין ולומר דברים לתקשורת בלי השגחה. אבל חוץ מזה, כאמור, חופש מוחלט.

כרוניקה של ביזיון ידוע מראש – וקצת חבל, שהעולם מדבר על זיהום אוויר במקום על זכויות אדם. מה עוד שזה יחזור מיד לאחר המשחקים, כדי שהפאראלימפיקס של הנכים יעלמו מאחרי מסך עשן. הרי עוד שלושה שבועות חוזרים גם המפעלים שמייצרים בתת תנאים ובלי השגחה חומרים מסוכנים ורעילים, לפלוט גזים וביוב רצחניים. ואז גם יחזרו המפעלים הגרמניים, האמריקניים והאחרים, שיצאו לחופשה מאורגנת בזמן המשחקים (באמת!) לייצר כל מיני מכונות, שכדי להוזיל את עלותן הם מזדקקים לסיוע סיני, שבלי זכויות אדם או תשומת לב לכל מיני שטויות כמו בריאות ומוסר, מייצר להם את המוצרים הדרושים בזול.

לון 31 ביולי 2008

רונן, מורן רוט וגוני יזרעאלי קודמו מאוד בעונה הזאת. למרות שאינם צעירים.
גיא פניני, ארז מרקוביץ', הבחור מאשקלון ששכחתי את שמו ועוד.
הישראלים קיבלו הרבה מאוד דקות משחק השנה.
שארפ ובלותנטאל יש מעט מאוד לשמחתי. לקסר לא ראה פרקט.

כל זה בהחלט מעודד צעירים להשקיע בתחום מתוך ידיעה שיש להם לאן להגיע והם ישחקו בפועל ולא יהיו רק נערי פוסטר.

וכך יקרה גם באנגליה.

Comments closed