מפכ״ל לא גזען

רק פרופילר

white

מחקר שנערך לפני כמה שנים בארצות הברית מצא שאחד הסיבות להעלמות הכדורסלנים הלבנים היא שמאמנים בתיכון לא האמינו בהם. שכריס מאלין עדיין שיחק בתקופה בה היו הרבה שחקנים לבנים בליגות התיכונים הטובות של ניו יורק והיום אין.

מי שחושב שג׳מייקנים אין יתרון פיזיולוגי במיאוצים הוא לא גזען ולא לא גזען – הוא עיוור. אבל אנחנו עוסקים פה באנשים אחרים. במי שחושב שכדאי שלבנים מראש לא ינסו את הריצה הזו. או ששחורים לא ישחו בקולג׳. שואן ניקרק ירוץ 800 ולא 400 כי זה יותר מתאים לתמונה.

תסתכלו על האיש במסלול מספר 6 בתמונה. מה הוא עושה שם?

.

למעשה המאמנים הללו כנראה אינם גזענים. הרבה מהם לבנים שמפלים לכאורה את האוכלוסיה שלהם. הם עושים מה שנקרא Profiling. לא אנשים רעים – רק קצת עצלים.

למרות ייתכן שהם קמים כל בוקר בחמש ושלושים.

אגב, בתקופת הדומיננייות הבריטית באי האמינו מאמני האתלטיקה כי ג׳מייקנים מתאימים יותר לריצת 400 מטרים כי הם גבוהים ומזנקים לאט. כי כאלו הם פרופילרים. רק מסתכלים על מה שמול העיניים.

*

שזה מה שעשה המפכ״ל אלשייך בסערת הבוקר האחרון. ודי לא משמח אותי שאנשים אומרים שדבריו הוצאו מהקשרם. שהוא לא גזען. כי הדיון הוא לא על גזעניזם. הוא על פרופיליזם.

הנה הסרטון המלא – אין לי יוטיוב.

נכון, הוא לא רק גזען. הוא רק פרופילר. הוא דיבר הרבה מלים יפות ואני אפילו מאמין לו שהכאב שלו על מה שעוברת הקהילה האתיופית אמיתי. אבל הוא חטא בדבר פשוט. הוא אמר שהתנהגות השוטרים היא טבעית.

הוא מצביע על מחקרים שזה קצת בעיית כשלעצמו.

ראשית, ופחות חשוב, מהסיבה האמפירית שמחקרים הם קשים מאד: המחקרים השוו לאנשים עניים? לאנשים באזורים עירוניים צפופים? המחקרים הפרידו בין מהגרים? הם יצרו תנאי מעבדה של מהגרים ומקומיים שחיו באותם תנאים ממש?

שנית, כי בראשו של השוטר לא צריך להיות מחקר. אלא דבר פשוט בהרבה: חזקת החפות. שגם אם אתה משתייך לקהילה שפושעת פי אלף אתה חף מפשע אלא אם הוכח אחרת. ולא צקצוקים כמו ״נכון שלא כל היהודים נוכלים פיננסים אבל צריך להודות שבין הנוכלים הפיננסים יש המון יהודים״. ֿ

אם זה לא הטבע של השוטר אנחנו בבעיה. ואם זה לא הטבע של השוטר הראשון ספק אם זה הטבע של השוטר הרגיל.

ג'ורדי משחק צ'יקן
מס על פנטזיות

240 Comments

בני תבורי 31 באוגוסט 2016

אבל צריך להודות שיש לנו משטרה שקוראת מחקרים…

דורפן 31 באוגוסט 2016

זה כן

שמעון כסאח 31 באוגוסט 2016

רק חצי ממנה.

ערן (המקורי) 31 באוגוסט 2016

לא קוראת, לא מחקרים, ובטח לא צריך להודות…

מאנו 31 באוגוסט 2016

אכן, לא קוראת ולא מחקרים. המחקרים (ובדקתי בגוגל סקולר הקרוב לביתי) אומרים אחרת.

יריב 31 באוגוסט 2016

לא ממש, כי המחקרים אומרים את ההפך. זה לא תחום המומחיות שלי, אולי אני טועה, אבל למיטב ידיעתי הפשיעה בקרב אוכלוסיות מהגרים נמוכה מבסביבתם.

חדש 31 באוגוסט 2016

2 הערות:
1. רובם לא מהגרים אלא נולדו כאן.
2. לפי אותו הגיון של המפכ"ל – ציטוט מ – חנן פרומן:

"נראה לי שטבעי באותה מידה שאדם מן השורה יחשוד בשוטר שהוא עבריין מין."

איציק 31 באוגוסט 2016

המחקרים מגדירים שמהגרים כוללים גם את שני הדורות הראשונים אחרי ההגירה (לפחות לפי הטענה של חוקר מאונ' אריאל שהתראיין ברשת ב').

Lord Anthony 31 באוגוסט 2016

כלומר 90% לפחות מאוכלוסיית המדינה.

איציק 31 באוגוסט 2016

יתכן מאד. כך את הגרוזינים, הרוסים, הבוכרים, האוקרינים, המורוקאים, הטוניסאים, הטרפולטאים, הערקים, כולם חשודים כפוטנציאל פלילי. נשארנו עם מרכז אירופה, אמריקה, אוסטרליה ורומנים אשר לא חשודים בכלום.

אלעד כ 31 באוגוסט 2016

איזה כיף להיות גבר אשכנזי לבן. שמישהו יעלה לפה את הקטע של לואי סי.קיי

איציק 31 באוגוסט 2016

אני דוקא מאלו שברשימה השחורה…

מתן גילור 31 באוגוסט 2016

תגובה פבלובית. דווקא גבר יהיה יותר חשוד עבור שוטר פלוני. ובכלל עבור הציבור למען האמת.

אלעד כ 31 באוגוסט 2016

ככלל, לגברים זכויות עדיפות על נשים. כך שהגבר המערבי הלבן הא היצור הפריבילגי ביותר הקיים כיום בטבע

מתן גילור 31 באוגוסט 2016

מתנצל. חשבתי לתומי שהדיון הוא על יחס של שוטרים לפי אפיון.

מתן גילור 31 באוגוסט 2016

הכל עם חיוך כמובן :)

אנדר 31 באוגוסט 2016

ספר את זה לגברים (אבות) בתהליכי גירושין..

אריק 1 בספטמבר 2016

מצבם טוב בהרבה, בהכללה כמובן, מבנות זוגן ויש הרבה מחקרים שמוכיחים זאת.

אנדר 4 בספטמבר 2016

למרות האתנחתה הקומית כתבת שטות גמורה. חפש נתונים לגבי האחוז הממוצע שלהם מתוך סך המתאבדים

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2016

זה אולי נכון, אבל הסיכוי ששוטר יטריד אותו מינית הרבה יותר קטן

מתן גילור 31 באוגוסט 2016

חוכמה גדולה – הוא פוגש אותו ברחוב. יבוא להתלונן בתחנה יקבל הטרדה. יש פה קו ברור של מקרים ותגובות.

Ljos 31 באוגוסט 2016

כדור שני בישראל לאחר ההגירה (מרומניה וטורקיה), אני דורש לחשוד גם בי.

איציק 31 באוגוסט 2016

סופחת

אמוץ כהן-פז 31 באוגוסט 2016

אני חשוד בצרפת?

איציק 31 באוגוסט 2016

מה קרה, צעקת אללה ואכבר ביום הבסטיליה?

אמוץ כהן-פז 31 באוגוסט 2016

לבשתי בורקיני

איציק 1 בספטמבר 2016

קודם תפתור את הבעיה שלך בין הרשויות בצרפת. לפי המשטרה אתה סופחת ל-Ljos, לפי בית המשפט לא. בעייתי אתה.

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2016

מצוין. ורק מזכיר שבאולימפיאדה שעכשיו הסתיימה, סיים שלישי במרתון גיילן ראפ, האיש שסיים שני אחרי מו פארח ב-10 אלפים באולימפיאדה הקודמת. מדובר באמריקאי לבן במקצוע שמזמן הוכתר כנחלתם של המזרח אפריקאים בזכות היתרונות הגנטיים שלהם כביכול.

היסטוריון של ספורט 31 באוגוסט 2016

אריאל בניגוד לריצות מסלול ארוכות את המרתון לקחו הרבה לבנים …אני זוכר וכמדומני איטלקי לבן שלוקחים אולימפיאדה / אליפות עולם.
מרתון …זו ריצה קצת שונה ובה יתרון למבוגרים יחסית
….ושם גם הלבנים מדברים…..
אם יש הפתעה היא ב 1500 שם אמריקאי ניצח….אבל הזמן שלו היה קטסטרופלי …ואיטי יותר מכל מדליסט כל שהוא ממינכן 36 ועד לונדון 2012.
למעשה הזמן של המנצח היה ה 32/35 במוקדמות ולא היה מספיק אפילו לחצי הגמר….אבל סטינו….

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2016

לקחו פעם, לא בשנים האחרונות

shohat 31 באוגוסט 2016

שני הרצים האיטלקים האחרונים שניצחו במרתון אולימפי היו ג'לינדו בורדין בסיאול 88 וסטפאנו באלדיני באתונה 2004. שניהם היו חניכיו של המאמן לוצ'יאנו ג'יליוטי ממודנה (היינו פעם אורחים של המועדון). שניהם ניצלו את כללי המרתון האולימפי: 3 רצים בלבד לאתיופיה וקניה שלא הפגינו יכולת מספיק טובה, תנאי ריצה/מסלול לא אופטימליים והכנה מדוקדקת לתנאי המירוץ שהיתה פשוט מעולה.

כאשר בוחנים 10, 50, 100התוצאות הטובות בעולם בכל מקצוע – מצב הרצים הלבנים ב1500 טוב בהרבה ממצבם במרתון. לא מעט רצים לבנים רצו סביב 3:30 וגם מהר יותר – יכולת שתמיד מתחרה על מדליה.

ריצת גמר ה1500מ היתה מאוד מאכזבת אבל אל תטעו בהשוואת הזמנים וגזירת מסקנות לגבי איכות הרץ. צנטרוביץ בכושר מעולה והוא בין הרצים הטובים בעולם. כבר היתה לו מדליית כסף מאליפות עולם. הוא מסוגל לרוץ גם זמן מהיר ביותר, ביצע הכנה בדיוק למה שנדרש: הפיניש החזק. מי שקרא לגבי אימוניו ותחרויות ההכנה לקראת ריו לא ממש הופתע.

נושא הפוסט של רונן חשוב היום הרבה יותר.

יורם אהרוני 2 בספטמבר 2016

מתוך המאמר של ד"ר רפי וישניצר, "יומן מסע – רשמים", המתייחס למשחקי אתונה 2004 והתפרסם בגיליון 119 של "עולם הריצה": "… באוטובוס למרתון שררה דממה, לעתים נדמה היה שאנחנו בבית קברות ולא בדרך לזינוק המרתון האולימפי. איש איש וסרעפיו, איש איש וחששותיו., איש איש וציפיותיו. אחר הירידה מהאוטובוס החלו הרצים ומלוויהם לדבר, אם כי בשקט, חוששים מהבלתי ידוע, מי יעלה ומי יפול. המסלול קשה, חם, 27 מעלות בזינוק.. שאלתי את אחד המאמנים הבולטים באירופה למי הסיכויים? לאתיופים? לקניאתים? למרוקאים? והוא בשקט ולאט אמר לא קניה ולא אתיופיה, והמרוקאים לא יצליחו עקב בדיקות הסמים המחמירות יחסית. ואז הוסיף, בלדיני ינצח, הוא טוב מאד בריצות בתנאים קשים, אני חושב שבלדיני ינצח. בלדיני ניצח…"

רומן 31 באוגוסט 2016

מרתטן, 800,1500 ו 3000 משוכות זה הריצות שבהן יש ללבנים הכי הרבה סיכוי.

דורפן 31 באוגוסט 2016

היתרונות המזרח אפריקאים נחשבים יותר פיזיולוגים מאשר גנטים – קשורים לחיים בגובה ותזונה. והעובדה היא שלא שחורים שחיים בגובה נוטים להצליח (רצי צפון אפריקה) ושחורים ממוצא מזרח אפריקאי (שזה לא מרבית השחורים האמריקאים) לא נוטים להצליח אם לא גדלו במזרח אפריקה. אבל השאלה אם זו גנטיקה או סביבה לא חשובה. מקובל שעד שהם מגיעים לגיל הריצה יש להם בממוצע יתרון ביולוגי משמעותי על רוב הרצים.

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2016

שמעתי הרבה מאוד הסברים בשנים האחרונות על היתרונות של סיבים לבנים מול אדומים וכו אצל רצים מזרח אפריקאים. הנקודה אותה נקודה. אני מניח שגם התומכים במה שאמר המפכל לא יגידו שיש משהו גנטי אצל אתיופים שגורם להם להיות פושעים. ועדיין, הם מסומנים. הכל פרופיילינג

איציק 31 באוגוסט 2016

1. לא רק השמאליים כי אם כולם ניראים לי מנסים באופן מכוער סגנון פרפר ביבשה (רומן, אתה רואה, גם בריצה יש מספר סיגנונות).
2. הוא לא גיזען, הוא ציין עובדה ולא הצדיק אותה. נהפוך הוא. הוא אמר שבגלל שיש הטייה לא מוצדקת בכך ששוטרים מטפלים בצורה לא טובה באתיופים בגלל כל העובדות שצויינו וגובו גם במחקרים (לא יודע מה טיב המחקרים אך זו לא הנקודה), אז הוא מוציא את זה החוצה ומטפל בזה. צריך להוריד בפניו את הקובע, על המודעות והרצון לתקן. כן, זה חמור שזה המצב, אבל הוא בדיוק את זה רוצה לתקן. אולי לא בדרך הנכונה, ואולי כן, אבל הוא מנסה.
3. הבעיה החמורה, שכולם במקום להגיד שסוף סוף מישהו רוצה לנקות את המשטרה מהתופעה החמורה הזו, תופסים טרמפ פופוליסטי זול ורק מזיקים לעיניין. פשוט מחליא אותי כל הפסטיבל הזה. לאף אחד לא איכפת מה הוא באמת אמר. מעניין איך אפשר לעשות סיבוב על זה, ובהיזדמנות לרדת על המפכ"ל כדי שיפחד קצת, כי זה טוב לפעם הבאה כשירצו ללחוץ עליו.

Amir A 31 באוגוסט 2016

איציק, בדיוק יש עכשיו בארה"ב בואכה מערכת הבחירות בוננזה שלמה סביב קטרינה פירסון, הדוברת של טראמפ. בוא רק ונאמר שהיא גורמת לשרה פיילין להראות כדמות לגיטימית. בכל מקרה, עכשיו כשמחנה טראמפ סוף סוף הפנים שהאסטרטגיה הילדותית שלהם לדחוף לכל העולם אצבע בעין לא עובדת בבחירות כלליות הם מנסים לעשות כל מיני פניות פרסה מטורפות בנושא ההגירה והמיעוטים. הבעיה כמובן היא שזה מציג אותם בתור מחנה שהמילה אסטרטגיה זרה לו. לשם כך היא נשלחה לחזית החדשות ושם היא ממשיכה לטעון שלא מדובר בשינוי מדיניות אלא בהמשך המדיניות המקורית של טראמפ. אבל כשב- CNN דחפו אותה לפינה עם אמירות קמפיין קודמות של טראמפ שלא מתיישבות עם הרוח החדשה היא השיבה שבסך הכל מדובר במילים ועכשיו במילים חדשות לתיאור אותה המדיניות ושהמילים בעצם לא חשובות. ההסבר הזה גרם אפילו לרפובליקאים שישבו בפאנל לפרצי צחוק. רוצה לומר, כשאתה רוצה להיות נשיא, כשאתה מנהיג מפלגה, ראש המשטרה וכדומה אין דבר כזה בחירת מילים שגויה ואין לך אפשרות לתקן. תרצה או לא תרצה, מה שיזכר מדברי המפכ"ל זה שלגיטימי, גם אם שגוי לעיתים, לחשוד בכל יוצא אתיופיה כפושע מועד.

איציק 31 באוגוסט 2016

אני מניח שהתגובה שלך לסעיף מס, 1,
אני הבנתי את זה אחרת לגמרי. הבנתי את זה כך. יש בעיה, הבעיה קיימת לא רק במשטרת ישראל, אני מודע לבעיה ולא מוכן להשלים איתה. עקב כל זאת אני מתחיל לטפל בה כדי לתקן עיוותי עבר. הוא לא משחק במילים, הוא לא מטטא את העובדות; הוא מתאר את המצב כעובדה קיימת אך לא מקבל שזה תקין כי אם רוצה לתקן. זה שונה לחלוטין מתאור המצב אצל טראמפ להבנתי.

Amir A 31 באוגוסט 2016

אם הוא היה אומר את מה שאתה אמרת כאן אז לא היתה בעיה אבל עושה רושם שבא לברך ויצא מקלל. פתאום כל שוטר שבשקט עשה פרופיילינג מרגיש עכשיו שזה לגיטימי. שזה טבע הדברים. הנה, אפילו המפכ"ל אמר. אני לא חושב שצריך לפטר אותו כפי שצועקים בהרבה מקומות. אני רק תופס את הראש ושואל את עצמי "למה?"
פעם היה לי ויכוח עם מרצה לפסיכולוגיה (דני אלגום) סביב השאלה האם חוקר טוב חייב להיות גם כותב טוב (או "בעל עט זהב" כלשונו של פרופסור אלגום). בתור תלמיד צעיר טענתי שמה פתאום, התפקיד של החוקר הוא לחקור ולמצוא את מה שימצא. לקח לי זמן להבין שאלגום צדך ושאם אתה לא מסוגל להעביר את הממצאים שלך לקהל בצורה יעילה וברורה אז העבודה שלך לא שווה הרבה. אותו הדבר במקרה של המפכ"ל.

אביאל 31 באוגוסט 2016

אמיר – אבל למה להפך ? אם עכשיו שוטר עשה את הפרופיילינג לאתיופי, הוא יודע עכשיו שבמשטרה מטפלים בזה ושזה על השולחן, אלה בדיוק המשך הדברים של המפכ״ל, כמו שאיציק אמר, הוא הראה את הבעיה ואת ההצדקה כביכול אליה ואז הציג תוכנית למלחמה בה.

יותר הוצא מהקשרו לא תקבל.

Amir A 31 באוגוסט 2016

אביאל, אני מסכים איתך שכנראה יש כאן הוצא מהקשרו. רק שההוצא מהקשרו התרחש ברובו בדרך מהמוח של המפכ"ל לפיו, וזאת הטענה שלי.
עכשיו, בוא וניגע בעוד בעיה, האמירה של המפכ"ל כי "כל המחקרים הקרימינולוגיים בעולם מוכח שמהגרים מעורבים בפשיעה יותר מאחרים".

נקודה 1: אני בספק אם המפכ"ל קרא את >כל< המחקרים הקרימינולוגיים בעולם בנושא האמור.
נקודה 2: אם הוא קרא אותם אז חבל שהוא שכח את מה שמצא המחקר של מכון פיו מ-2013 שהראה כי בארה"ב הפשיעה בקרב דור ראשון להגירה נמוכה יותר מהפשיעה של ילידי המקום בכל קבוצות הגילאים שנבדקו ושבקרב דור שני להגירה הפער נסגר אבל לא נמצאה יותר פשיעה אצל הדור השני להגירה (ותודה לאתר שיחה מקומית ולכותב ג'ון בראון שם על ההפניה).
נקודה 3: עולה השאלה, אם ההנחה של המפכ"ל לגבי פשיעה גבוהה יותר אצל מהגרים לא מבוססת על מחקרים, על מה היא כן מבוססת???

ניר 31 באוגוסט 2016

ואוו אתה אידיוט.

Amir A 31 באוגוסט 2016

אין ספק שאתה מעורר תקווה לעתיד המין האנושי.

בבא 2 בספטמבר 2016

הוא אידיוט?
לכתוב "וואו" אתה לא יודע.
תגובה מבישה בגסותה.

אביאל 31 באוגוסט 2016

אמיר – אני חושב שהסברתי דיי בצורה ברורה למה ככל הנראה הוא התכוון, הוא הציג את הטענה הזו ואמר שהיא לא מקובלת עליו ושיש לעשות משהו. מה היה בדיוק עדיף ? שהוא יבוא ויגיד שאין ברירה ושיש פקודות ונהלים וכולם אמורים לנהוג כמוהם ? ראינו איך זה עבד עד עכשיו בארץ ואנחנו רואים איך זה עובד בארה״ב, עדיף להתמודד עם הסוגיות בצורה ישירה גם אם זה לא פוליקלי קורקט להגיד את זה. זו בכלל תכונה של המפכ״ל הזה, להגיד הכל בפנים ואני חושב שזה חיובי בהקשר הכולל של המשטרה.

בקשר לעניין המחקר, ראשית זה צורת ביטוי, שנית עם כל הכבוד לPEW ויש כבוד גדול מאוד, זה לא אקדמי, אם אני לא טועה זו טענה דיי מקובלת בסוציולוגיה שיש בקרב מהגרים יותר בעיות, כולל פשיעה, אף אחד לא המציא כאן את הגלגל.

עכשיו, אם נחשוב בצורה מהותית יותר, פרופיליינג, על אף הדברים הלא נעימים שנלווים אליו הוא כנראה השיטה הטובה ביותר, כמו הרבה דברים בחיינו אין לנו ברירה, הולכים על הממוצע.

yaron 1 בספטמבר 2016

פרופיילינג וגם גזענות הן פעולות טבעיות לחלוטין. אולי פעולות לא רצויות ברוב המקרים אבל בטח שטבעיות וכל תלמיד שנה א' בפסיכולוגיה יודע זאת.
מדובר במגנון סינון גס ומהיר שהמוח עושה בו שימוש מסיבות הישרדותיות.
לאדם לבן להסתובב בלילה בהרלם יותר מפחיד מלהסתובב בוילאג'… לישראלי יותר מפחיד להסתובב בעזה מאשר בתל אביב.
אם רוב הטרוריסטים בישראל ערבים מוסלמים ברור שאתייחס אל כולם בחשדנות ופחד.
האם זה ראציונאלי? לא בהכרח ובטח שלא בכל המקרים.
אבל זה בטח ובטח טבעי וחלק מסט האינסיטנקטים שלנו.
הרעיון הוא קודם כל להיות מודע לכך ואז ללמוד להשתמש במנגנון הזה בתבונה.

איציק 31 באוגוסט 2016

Amir A,
אני הבנתי אחרת. אני הבנתי שהוא מציף בעיה שהוא מודע לה, ורוצה לטפל בה. כלומר לגרום לשוטרים לטפל לפי המקרה ולא לפי הסטריאוטיפ.
לגבי הפרופיליזם שכולם ניטפלים, זו התיפיפות. עושים את זה כדי לבנות פרופיל של רוצח או של מחבל ולפי זה מחפשים. אם ימצאו שהפרופיל של רוצח זה הוא בלונדיני מגמגם, כנראה יעצרו יותר בלונדינים ויותר מגמגמים, זה לא יומאר שניטפלים אליהם, אלה שתשומת הלב אליהם גבוהה יותר. ברגע שתתבצע חקירה מוטה עקב כך, פה תתחיל הבעיה. מה שהמפכ"ל אומר בפה מלא, שפה יש בעיה. אתם מעדיפים שישתוק, יסתיר ויהיה נחמד? אני לא. אולי הוא עילג, אבל אומר את האמת, וגם מודיע שהוא מתחיל לטפל בה מבפנים.

יורם אהרוני 2 בספטמבר 2016

AMIR A פגשתי פעם פרופסור לרפואה שכיכב ברשימת עשרת הרופאים הטובים בתחומו שהייתה מפרסמת מדי שנה באחד העיתונים שהוא רופא גרוע, חוקר איום ונורא אבל מרצה בחסד וכותב נהדר (אם כי לגבי זה יש הטוענים כי זה לא מדויק ויתכן בהחלט שמישהו אחר היה כותב את מאמריו). אמר לי פעם רופא קולגה שלו שאסור לתת לפרופסור ההוא להתקרב לחולים ולנבדקים במחקרים אבל צריך לתת לאחרים לבצע את הטיפול בחולים ואת עריכת המחקרים ואילו לפרופסור ההוא להשאיר את תחום ההרצאות והכתיבה. אתן רק דוגמה אחת לאפסותו בתחום המחקר. כאשר הייתי חייל הייתי נבדק במחקר שלו. נשקלנו ביום ששי והמשקל שלי היה דומני 74 ק"ג. יצאנו הביתה לשבת וחזרנו להמשך הבדיקות ביום ראשון בבית החולים בו נערך המחקר. הפרופסור שקל אותי וקבע שמשקלי הוא 79 ק"ג. כאשר הערתי לו כי זה קצת לא הגיוני שעלית 5 ק"ג ביומיים הוא הפטיר שכנראה זללתי את האוכל של אימא בשבת… אחר כך יצאנו להליכה מזורזת של שעתיים ושוב נשקלנו. הפעם שקלה אותי אחת האחיות ומשקלי היה 72 ק"ג. שאלתי את האחות בצחוק אם היא לא שולחת אותי בדחיפות לחדר המיון הסמוך שהרי איבדתי 7 ק"ג בשעתיים ואז היא שאלה מי שקל אותי אותי לפני ההליכה. כאשר אמרתי לה שזה היה הפרופסור היא אמר משהו כמו: "לא חשבתי אחרת…"

טל המנצ'סטרי 31 באוגוסט 2016

+ 1

זו התקשורת שהיתה רגילה להדלפות מתוך המשטרה ועכשיו מתקשה ולכן מחפשת ולא בפעם הראשונה לנגח את המפכ"ל.
על גב התקשורת האפסית קפצו הפוליטקאים הקטנים.

Amir A 31 באוגוסט 2016

אני תוהה רק מתי אתיופים שנולדו בישראל יפסיקו להיחשב כמהגרים. היות והמפכ"ל לא התייחס לרוסים כחשודים מידיים אני יכול להניח שעליה בשנות התשעים, נקודת הזמן של העליה הגדולה מברה"מ, יכולה להחשב רחוקה מספיק על מנת שצאצאיה לא יחשבו יותר כמהגרים שיש לחשוד בהם מיידית. עדיין קצת קשה לי עם המתמטיקה היות ומבצע משה ואחריו מבצע שלמה התרחשו באמצע שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90, אבל אני בטוח שלמפכ"ל יש מחקרים שיכולים להסביר למה כל שנה אחת של יוצאי ברה"מ לשעבר שקולה לשנתיים של עולי אתיופיה.

איציק 31 באוגוסט 2016

אתה ממש לא צודק, גם המהגרים מרסיה דור שני שנולדו בארץ בהרבה מיקרים סובלים חזק (רק אתמול היתה תוכנית מאד מענינת על זה בערוץ 10). יש לעליה זו יתרונות של השכלה ומצב התחלתי ועדיין היא מאד סובלת.

Amir A 31 באוגוסט 2016

ועדיין המפכ"ל לא עמד והסביר למה זה טבעי לשוטרים לחשוד בכל רוסי.

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2016

כי אתיופי דור שני קל מאוד לזהות ברחוב, רוסי דור שני זה קשה מאוד עד בלתי אפשרי. גם אם רוצים להגיד שאלשיך רוצה לשנות ושהוא רוצה להבין והכל, יש פה דבר מאוד בסיסי שקל להתעלם ממנו – אתיופים הם שחורים ולכן קל מאוד לשוטרים לסמן אותם ולעשות את הפרופיילינג הזה (ואני עדין פה ולא קורא לזה גזענות)

ישי 31 באוגוסט 2016

אני הייתי נזהר מלומר שאתיופים הם שחורים, ואתה עוד כותב כאן בשם מלא…

איציק 31 באוגוסט 2016

יש דברים שלא צריך להסביר. זה גם ככה מובן לכולם.

סמובר 31 באוגוסט 2016

מסכים בגדול עם הכל חוץ מהשורה התחתונה. כעורך דין אני מבין טוב מאוד את הקונספט של חזקת החפות, אבל זה מה שהוא – קונספט, מתאים בעיקר לדיונים בבימ״ש.
בעולם המציאות פרופיילינג הוא תהליך טבעי של התמודדות עם כמות עצומה של מידע עם משאבים מוגבלים. פרופיילינג הוא בעצם התנהגות מבוססת הנחה. בעייתי כשזה מגיע מאחת מרשויות המדינה וחמור מאוד שזה יוצא מהפה של המפכ״ל, כי זה לא רצוי. אבל עד שתמצא כלי טוב יותר, זה המצוי

Lord Anthony 31 באוגוסט 2016

זה לא פרופיילינג זה גזענות.
הוזכר בתקשורת כחלק מכל הסערה התקשורתית שהאכיפה כנגד האתיופים דומה לאכיפה נגד ערבים.
צריך הרבה תעלולים לשוניים כדי לטעון שלא מדובר בגזענות.

אביאל 31 באוגוסט 2016

מרוב שאתם צועקים גזענות על כל דבר כבר הוצאתם את כל המשמעות האיומה של המושג הזה.

Ollie Williams 31 באוגוסט 2016

אם הוא היה אומר את אותו המשפט על מזרחים, גם היית אומר את זה?

אביאל 31 באוגוסט 2016

המפכ״ל ? אם תפסיק להיות פופוליסט ולצעוק גזענות על כל דבר ותשמע מה שהוא אמר בהקשר הרחב יותר (כתבתי את זה למעלה) זה יהיה ברור יותר, גם אם זה היה על מזרחיים.

Ollie Williams 31 באוגוסט 2016

תמצא איפה אמרתי שהוא גזען.
לא הקשבתי לו אין לי כוונה להקשיב. לא מקשיב כמעט בכלל לפוליטיקאים ולאנשים שהם ממנים כי אני לא מאמין להם ויש לי אפס ציפיות מהם, אחד אחד.
בטח שאין לי ציפיות מאדם שהצעד הכי מיידי שלו במשטרה בתקופת ההטרדות הגדולה, היה לגייס 70 אנשים שיכתבו דברים טובים על המשטרה ברשתות חברתיות (במקום, סתם לדוגמה, לדאוג שהקצינים שלו ישמרו את הבולבול במכנס).

מצחיקה אותי האירוניה. שאתה וחבריך משתמשים בדיוק באותם הטיעונים שאנשים הגנו איתם על גרבוז, הסיטואציה כמעט זהה (מלבד זה שהתפקיד של אלשיך חשוב פי 100 לפחות ואשכרה יש לו סמכויות במדינה) ואני בטוח שאתה לא מסוגל לראות את זה.

ברלה 31 באוגוסט 2016

אז ollie לא הקשבת לדבריו ובכל זאת אתה מבקר אותם? בחור רציני אתה

אביאל 31 באוגוסט 2016

מצטרף לברלה, אם אתה לא יודע מה הוא אמר אז איך בדיוק אתה שואל מה היה קורה אם היו אומרים את זה על מזרחיים ? לא הבנתי איך זה מסתדר לוגית.

בקשר לגרבוז, האמת שאמרתי את זה לא פעם, אם אתה בוחן את הדברים של גרבוז בתוך ההקשר הרחב אין בהם באמת רע, שכן גם לדעת דתיים ואנשי הלכה רבים ענייני הקמעות וההשטחות על קברים הם שטות מיסטית\עבודת אלילים (ואני אישית בתור אדם שהוא פחות או יותר מסורתי חושב ככה), אבל גרבוז פשוט לא היה חכם, כי אני בטוח שהוא ידע שהתקשורת תיקח מה שנוח לה ובתור אמן (שהוא פרובקטור מטבעו) הוא היה צריך להבין את זה היטב. אם כבר גרבוז, הדברים של סובול יומיים אחרי ברדיו הם גזענות לשמה.

Ollie Williams 1 בספטמבר 2016

אני לא מבקר אותו אלא אתכם.
וזה לא משנה מה הוא אמר בכלל בהקשר הרחב. אין לי ספק בכלל שאם היה אומר אותו דבר בדיוק אבל על מרוקאים למשל, לא היו קופצים כ"כ הרבה להגן על ה"הקשר הרחב" של הדברים שלו, אלא היינו נתקלים בעוד פסטיבל בסגנון אירועי גרבוז/אורשר.
יש לי הרגשה גם שאם אחזור לדיונים פה אחרי אותו נאום של גרבוז יהיו תגובות הרבה פחות מפוייסות ומבינות ל"הקשר הרחב", כנראה גם שלכם, אבל אל דאגה זה לא שווה את הזמן.

ברלה 1 בספטמבר 2016

מסתבר שאתה גם נביא וקורא מחשבות המסוגל להגיד לנו מה היינו אומרים אם וכאשר היינו נתקלים בסיטואציה דומה. ואתה לא צריך לדעת את ההקשר הרחב כי כמו שחשבתי, אתה באמת בחור רציני. חבל שאתה לא מוכן להשקיע בנו את הזמן כדי לבדוק את השאלה המרתקת הזאת אבל כנראה שעדיף שתנצל את הזמן שלך להרהר במתרחש בעולם בעודך מתעלם מבדיקת העובדות כי הרי הכל כבר ידוע מראש

7even 31 באוגוסט 2016

לגמרי….מביך כבר…

Lord Anthony 31 באוגוסט 2016

כי ערבים ואתיופים לא באמת נחשבים.
גם ככה הם סוג ב'.

אמיר 31 באוגוסט 2016

הדבר המצחיק הוא שאתיופים הם גזענים במיוחד עם ערבים… כי הם יודעים שהערבים נחשבים יותר גרועים מהם.

Ollie Williams 31 באוגוסט 2016

אשכנזים גזענים כלפי מזרחים, שגזענים כלפי אתיופיים, שגזענים כלפי ערבים, שגזענים כלפי יהודים…..ממש גלגל החיים

אמיר 31 באוגוסט 2016

אז שלא יבכו על הגזענות נגדם אם הם עצמם גזענים. שיפסיקו עם הגזענות המבחילה שלהם כלפי ערבים.

Ollie Williams 31 באוגוסט 2016

אז שהמזרחים יפסיקו להתלונן על גזענות מצד האשכנזים (למרות שלאחרונה זה הולך יותר בכוון ההפוך). ושהערבים יפסיקו לבכות על גזענות גם כן כי הם שונאים יהודים ובמיוחד אשכנזים. אתה רוצה להמשיך במשחק?

צביקה 31 באוגוסט 2016

הבעיה היא שיש אשכנזים שהם גזענים כלפי כולם, כלפי מזרחיים אתיופים ערבים ויהודים, מי יתגזען כלפיהם?

אביאל 31 באוגוסט 2016

Lord Anthony – אתה רוצה להיכנס לעובדות היסטוריות ? אז מי ששם את הערבים כמעט 20 שנה במשטר צבאי ומה שהתנהג אליהם בצורה הכי קולוניאליסטית שיש (בעיקר בבחירות) הוא השמאל.

הם לא סוג ב׳, הן קבוצות חלשות, יש להן קשיים רציניים ואף אחד לא מתעלם מזה, אבל זה לא קשור לשום תורת גזע או עליונות, אתה יודע מה אם יש סיכוי לדבר כזה הוא בהקשר של האתיופים (בגלל צבע העור), אצל הערבים זה פשוט עניין של סכסוך דמים של מאה שנים, אף אחד לא קרה לצרפתים גזעניים כלפי הגרמנים או האנגלים בגלל שהם נלחמו נגדם מאות שנים, זה עניין של סכסוך.

Lord Anthony 31 באוגוסט 2016

יש גבול לכמה אפשר לשכתב את ההיסטוריה.
נכון ערבי ישראל היו נתונים למשטר צבאי, אבל הוא נגמר ב 1967, וכל זה היה באמת כחלק מתצואותיו של סיכסוך דמים אמיתי שנקרא מלחמת השיחרור. במקרה זה היה השמאל שהיה אחראי עליו, כי אין מה לעשות אלו האנשים שהקימו את המדינה.
לדבר על קולוניאליזם בהקשר הזה זה בכלל מופרך, ומעלה את התהייה אם אתה יודע מה משמעות המושג.
ובקשר לסיכסוך דמים, זה סתם המצאה של הימין. יש מאבק אלים בין הפלסטינים תושבי השטחים ליהודים תושבי מדינת ישראל, אבל המאבק הזה אינו קשור לערביי ישראל ואיתם אין לנו סיכסוך דמים. כל היחס לערבי ישראל הוא גזענות שמלובה על ידי שילטון הימין החל מבגין (שהיה הראשון לזהות את היתרונות בשיטת ההפרד ומשול) ועד לביבי שמשתמשים בגזענות ככלי ליצירת סיכסוך מתמיד בין המגזרים בארץ על מנת להסיח את דעתו של הציבור מהאופן שבו הם מנהלים את ענייני המדינה (אופן פעולה שמזכיר מאוד את התנהולתם של המשטרים הערבים כלפי ישראל לאורך השנים). סיכסוך הדמים בין האוכלוסייה היהודית לאוכלוסייה הערבית בישראל הוא הרבה יותר מדומיין מאשר אמיתי.
עכשיו, בנוסף לכך לטעון שאתיופים לא מופלים על בסיס גזעני, אלא שפשוט קצת קשה להם כי הם קבוצה חלשה, למרות צבר העדויות המעידות ההיפך, זאת אמירה גזענית מהמעלה הראשונה. כן יש לאתיופים קשיי קליטה, כמו לכל אוכלוסייה שעלתה למדינת ישראל, אבל מכאן ועד לתלות את יחס החברה הישראלית אליהם בכך הדרך עוד ארוכה.

אביאל 31 באוגוסט 2016

Lord Anthony – משכתב ההיסטוריה העיקרי הוא אתה, מפא״י היו כאילו אירופאים מתקדמים (רובם ממזרח אירופה, שהיא מקום נכשל ורדוף במיסיטיקה לא פחות ממדינות ערב לצורך העניין) הם שהתנשאו וחמור מכך הפלו בכל צורה אפשרית כל מה שהוא לא הם זו הנקודה הראשונה, תקרא קצת פרוטוקולים ותראה צורת דיבור ישירה, הם למדו את זה היטב מהקולוניאליזם האירופי, יותר מזה, הכינוי מזרחי, איך בדיוק מרוקאי הוא יותר מזרחי במפה מאשר רוסי\הונגרי ? הוא לא, כאשר המזרח אירופיים היגרו למערב אירופה, כך היהודים של מערב אירופה כינו אותם, מזרחיים, כך אותם מזרח אירופיים עשו שימוש באותה מילה בדיוק כלפי יוצאי מדינות האיסלם. אגב, יש מחקרים שהוכיחו שהאפליה מול יוצאי מדינת ערב התחילו עוד לפני קום המדינה והעליות הגדולות, כבר ליהודי תימן שעלו פחות או יותר באותה תקופה של העליות הראשונות הם התייחסו באותה צורה, אתה מוזמן לקרוא את: Shafir, Gershon. 1990. “The Meeting of Eastern Europe and Yemen: 'Idealistic Workers' and 'Natural Workers' in Early Zionist Settlement in Palestine.” Ethnic and Racial Studies 13(2):172-97.

מצד אחד אתה מצדיק את המשטר הצבאי על ערביי ישראל ואז אתה טוען שאין איתם סכסוך, זה מעניין.

אגב, לצערנו, יצאו מקרב ערביי ישראל מחבלים, יותר מזה, תבדוק סקרים של תמיכה, תבדוק סקרים של הזדהות, תראה שהם רואים עצמם קרובים וקשורים הרבה יותר לתושבי הגדה ועזה והצביעות הרבה שלהם נחשפה שהם נפלו למלכודת של ליברמן בדבר חילופי השטחים, אז הם הוכיחו היטב שהגשמה עצמית לאומית שהיתה הופכת לפלסטינים חופשיים בארצם לא שווה את המחיר שלגור תחת מנהיגים ערביים.

Lord Anthony 1 בספטמבר 2016

אם משכתבים את ההיסטוריה אז עד עכשיו, אתה לא הולך חצי דרך אלא לגמרי בורא לך מציאות חלופית.
מפא"י לא היו כאילו הם ארופאים מתקדמים, ה באמת היו ארופאים מתקדמים, עובדה שהם הצליחו לבנות מדינה דמוקרטית, מערבית ומתקדמת. והדגש הוא על המערבית פה. זה גם ההסבר על למה מרוקאי הוא פחות מערבי מהונגרי או רוסי, כי הוא לא חלק מהתרבות המערבית. למעשה המושג "מזרחי" הוא פשוט דרך מכובסת להגיד ערבי. אם אתה מעדיף את ההגדרה ערבי-יהודי על פני עדות המזרח אתה מוזמן להשתמש בה, היא בטח גם תהייה יותר מדוייקת תרבותית וגיאוגרפית.
ועכשיו בהמשך לטענות הילדותיוית שהועלו פה. כן, מפא"י לא התנהגו יפה לעולים מעדות המזרח, ואתה יודע למי עוד לא התנהגו יפה?! לניצולי שואה! ועדין מדינת ישראל הצעירה, בראשות מפא"י עשו את כל המאמצים כדי להביא את כל אותם יהודים לארץ, גם כשלא ברור אם המדינה יכולה לתמוך במהלך כזה. ואם כבר אנחנו עוסקים בפרוטוקולים אני מציע לך לקרוא את אלו שעוסקים בהעלת יהודי ערב, חומר קריאה מרתק. ושוב גזענות וקולוניאליזם זה לא אותו הדבר, אני ממליץ לך שוב לנסות ללמוד מה זה בדיוק המושג קולוניאליזם שאתה כל הזמן חוזר עליו, בעיקר בשבילך.
בנוגע להערה שלך על המשטר הצבאי, היא כל כך מטופשת וילדותית שאני לא אקדיש לה יותר מדי זמן, אני רק את אציין שבמציאות הפיזיקלית שבא אנחנו חיים יש מימד רביעי – מימד הזמן ומה שהיה רלוונטי בנקודה מסויימת לאורך מימד הזמן לא בהכרח רלוונטי בנקודה אחרת.
ובנוגע למחבלים, זה לא כזה ביג דיל, גם האוכלוסייה היהודית הוציאה מחבלים, ואני לא בטוח שפחות מהאוכלוסייה הערבית בארץ. רוצחים יש משני הצדדים. מה גם שמלבד הצהרות חסרות תוכן הערבים בישראל, למרות שמבחינה אתנית שייכים לאותם קבוצה כמו הפלסטינים, כבר הפכו לקבוצה לאומית נפרדת שאין לה כל קשר מעשי לפלסטינים שממזרח לקו הירוק. אם אתה רוצה לכרוך את כולם ביחד רק בגלל שהם ערבים אין בעיה, אבל זה בגלל שאתה גזען ולאומן. דרך אגב על אותה צביעות אפשר להצביע אצל הערבים היהודים בנוגע לתרבות המערבית, אבל זה כבר יהיה יותר מדי קטנוני.

ניר 31 באוגוסט 2016

+ 100, חבורה של בכיינים, מזדעזעים מקצועיים בשקל וחצי.

Ljos 31 באוגוסט 2016

אפשר להגיד משהו על זה?
לא. המשמעות של המילה "גזענות" לא הוצאה ממשמעותה המקורית. לפי איך שהבנתי יש שתי דרכים לראות את המושג:
1) אדם שאומר או עושה משהו גזעני.
2) יצור אפל ומתועב שהושרץ מהגהינום כדי לשנוא ולתעב כל דבר שקיים בעולם. הוא תמיד פועל ותמיד במצב שנאה. הוא חי אך ורק כדי להשמיד, או לפחות להקטין, כל גזע אחר שקיים, ולפעמים גם את שלו, אם הוא נאמן מספיק לגזענות שלו.
בדרך כלל כשאומרים "גזענות" מתכוונים לראשון. משום מה אנשים מפרשים את כשני.
ואם אומרים על מישהו שהוא גזען, זה לא במטרה לחרוט לו "ג" גדולה על המצח ולתת לו להסתובב ככה לנצח ולכן צריך להיאבק כמה שיותר להוכיח אחרת. ברור שבדרך כלל זה לא מגיע משנאה עזה לקבוצה (ולפעמים בכלל לא שמים לב) והמטרה היא רק שהם יגידו, אוקיי, סליחה שפגענו, ואפשר יהיה לעבור הלאה.

ניר 31 באוגוסט 2016

דוגמא טובה לעוד מזדעזע מקצועי, מביך.

Ljos 31 באוגוסט 2016

מישהו אמור לשלם לי על זה? אני מזועזע, איפה הכסף?

במבי 31 באוגוסט 2016

הוא דווקא דיבר על בעייה של שיטור יתר נגד הקהילה האתיופית (והערבית!), פשוט בגלל שהוא עילג וגזען בעצמו הוא גם הוציא כמה פנינים שמלא אנשמם אחרים מיהרו לתפוס עליהם גל בשביל רווח פוליטי.

שתי טעויות קשות היו לו:
אחת, ההתייחסות לבני הקהילה כמהגרים – רוב בני הקהילה נולדו פה
שתיים, כשטען שמחקרים מוכיחים קשר בין הגירה לפשיעה, כשמעולם לא היה מחקר כזה ולמעשה כל מחקר סוציולוגי/קרימינולוגי שנערך בנושא הוכיח דווקא את הטענה ההפוכה, מהגרים מעורבים פחות בפשיעה ממקומיים, ובדור שני להגירה השיעור גבוה בהרבה אבל למעשה הוא "מתיישר" לפי האוכלוסייה הכללית

בכל מקרה לכל מי שדורש את הראש של אלשיך, קודם כל בוקר טוב, ודבר שני אולי עדיף שתדרשו אותו בגלל הדברים שהוא אשכרה עשה בפועל ולא בגלל אולי הפעם הראשונה שהוא אמר משהו טיפונת לעניין

Ljos 31 באוגוסט 2016

אם הפרשה הזו תביא לבמה את שאר הדברים הגרועים שהוא עושה, מעולה.

ניר 31 באוגוסט 2016

תגובה מכוערת וגזענית (כהרגלך בקודש), קשוט עצמך וכו'.

ערן (המקורי) 31 באוגוסט 2016

הוא בהחלט חוטא בפרופיילינג.
ובכך שכורך אוכלוסיות שונות בתכלית (ערבים ישראלים, ישראלים ממוצא אתיופי, מהגרי עבודה / מבקשי מקלט אפריקאים), אני חושש שגם חוטא בגזענות.

אמיר 31 באוגוסט 2016

מבקשי מקלט אפריקאים???? קוראים להם מסתננים. אין בינינו לבין המדינה שלהם גבול משותף, אז הם לא פליטים. נקסט.

ערן (המקורי) 31 באוגוסט 2016

והמפכ״ל מערבב בין אלה לבין אתיופים.
חיזקת את הטיעון שלי. תודה.

דורון (אחר) 31 באוגוסט 2016

מוזמן לקרוא את ההגדרה הבינלאומית לפליט (רמז – לא תמצא שם שום דבר על חובה לבקש מקלט במדינה שכנה לארץ מוצאו).

אביאל 31 באוגוסט 2016

דורון – תעשה טובה ואל תצא בהצהרות לא מבוססות, על מנת שאדם יקבל את הזכויות של פליטים הוא לא יכול לעבור בין מדינות, אם הוא עובר בדרך במדינות שגם הן במצב מלחמה אז המדינה הראשונה שאינה במצב מלחמה היא זו שאמורה להעניק לו את זכויותיו כפליט. זה גם ברור בהחלט למה ההחלטה נוסחה ככה, פשוט למנוע מכל הפליטים בעולם להגיע לאירופה ולארה״ב.

היסטוריון של ספורט 31 באוגוסט 2016

לדעתי מדובר במפכ"ל טוב אבל עם בעיית תקשורת חריפה….וזה מפיל אותו כבר כמה פעמים….
הוא צריך ללכת בדרך של שמיר את קשטן ופשוט לט לדבר.

יוסי מזרחי 31 באוגוסט 2016

חלק מתפקידו הוא לדבר.
הוא העלה לדיון בעיה ולא התחמק מלהתיחס אליה.

כל הכבוד על כך.

Amir A 31 באוגוסט 2016

טוב שהעלה את הבעיה, רק למה לצאת בססמאות שגויות (כל המחקרים מראים וכו). מקרה לך שאין נסיון אמיתי להבין את הבעיה. מזכיר לי את הטורים ששלומית כתבה כאן על תיאורית החלונות השבורים והתיאורים שלה על איך פוליטיקאים לא ידעו מה זה וכשנשאלו על כך תשובתם היתה שזו גישה שאומרת שאיפה שי חלונות שבורים צריך לנקוט ביד קשה עוד יותר (או משהו כזה).

איציק 31 באוגוסט 2016

החוקר מערוץ 10 (שאותו אין לך) אומר שהמחקרים שהוא מכיר תומכים במה שהמפכ"ל אמר. אז כנראה שאתה צודק ולא כל המחקרים תומכים בזה, אך כנראה שחלק כן. מבחינה עקרונית אתה כמובן צודק, אבל מבחינת אופן הדיבור, במיוחד אם רוצים לתת תוקף למשהו שאני מניח נכון בפרקטיקה של משטרת ישראל, זו אמירה מיותרת, אך להיטפל לזה זה מיותר. זה ממש התפל ולא העיקר. חבל שאמר, אבל זה לא ממש חשוב לדעתי.

Amir A 31 באוגוסט 2016

איציק השאלה היא לא רק אם אמר אלא גם אם מאמין במה שהוא אמר. האם היותם מהגרים גוזר את דינם להיות מועדים יותר לפשיעה? הרי זו היתה טענתו (השגויה לפחות בחלקה)

איציק 31 באוגוסט 2016

לא אני ולא אתה לא יודעים. אני יודע רק שהוא הוציא את הכביסה המלוכלכת של המשטרה לאור השמש ועשה זאת בכוונה. עכשיו כבר אי אפשר להסתיר וחובה לטפל. הוא גם הודיע שבכונתו לטפל, אז במקום ללעוג לו צריך לתת לו רוח גבית לזה.
אולי אני קשה הבנה וימני גזען. אולי החוקר מאניברסיטת אריאל שדיבר ברשת ב' מוטה מעצם המוסד שהוא עובד בו. אולי החוקר היום מערוץ 10 לא מבין. אבל ירון לונדון באותה דעה איתי לגבי דיברי המפכ"ל והוא הרי שמולאן נאור. משהו כאן לא מסתדר. כנראה לונדון הפך עורו וגילה את פרצופו האמיתי.

יוסי מזרחי 31 באוגוסט 2016

אמיר,
זה לא היה מרכז הדברים ולא עיקרם. הטיעון שלו הוא שבחברות עם מהגרים רבים, בקרב המהגרים יש אחוזי פשיעה גבוהים.
לא אמירה ערכית אלא ציטוט או מובאה ממחקרים.
עיקר דבריו היה שיש בעיה גם מצד המשטרה וצריך לטפל בה.
אם בחר את המילים נכון? שאלה טובה, אבל אני מכיר נואם רהוט מהטובים בעולם שלא תמצא אצלו מילה של אמת ולא כוונה טהורה. והוא, המלעון לא טועה בבחירת מילותיו.

Amir A 31 באוגוסט 2016

(-:
טושיי. הלאה.

Ljos 31 באוגוסט 2016

הייתי אומר לו לשלוח את אחד מהדוברים\ות שלו במקום, אבל אז ראיתי את הדברים שיוצאים מפיהם.

קורא 31 באוגוסט 2016

אני רוצה לראות אותו אומר אותו דבר רק על עדות המזרח. לפי אותו הגיון הרי שכל המזרחים חשודים מאחר ויש להם רוב בבתי הכלא.

אבל על האתיופים מותר, כי הם רק אתיופים.

Eyal 31 באוגוסט 2016

אני אישית לא מצליח להבין על מה כל המהומה. בא ראש המשטרה, גוף שאשכרה מתעסק בביטחון ואומר שיש בעיה עם מקומות שבהם יש ריכוז פשיעה גבוה. איפה יש ריכוז פשיעה גבוה בישראל (ובעולם) בשכונות חלשות ומה לעשות ששכונות של מהגרים (או אנשים שעדיין לא התאקלמו בארץ בצורה מלאה) סובלים מהבעיה הזאת, זה הגיוני וטוב שהוא אמר את הברור מאליו.
לגבי מחקרים ואמירות, אני לא חושב שיש מישהו בישראל שיכול לתת תמונת מצב מדויקת יותר מהמשטרה והמפכ"ל, בסוף הם אלה שמקבלים את השיחות והולכים לטפל באירועים שאנחנו מתרחקים מהם, הגיוני שהנחות שלו טובות יותר משל כל אדם אחר במדינה (כולל את אלה שאוהבים מאוד לכתוב במקלדת).
נקודה נוספת היא הצביעות של האנשים (שלצערי קיימת גם פה) – מאוד נחמד להיות יפה נפש בדירת המבצר בלב שכונה אשכנזית מלאה ב"דם ישן" שקרויה על שם של עץ ישראלי או סגסוגת ברזל כזאת או אחרת, לאכול חומוס ביום שישי אצל שם כלשהו המקורי ולהרגיש עממיים מאוד.
אבל גם אתם תתרחקו משכונות מסוימות, תרימו גבה כאשר אנשים שלא בדיוק נראים לכם בעין עוברים לגור ליד ותתנו עוד מבט על הילדים אם אתם רואים שליד הגן שעשועים מתיישבת קבוצה של אנשים שלא בדיוק נראים לכם בעין לנוח אחרי יום עבודה.
ההבדל בין זה לבין המפכ"ל או השוטרים שהם אלה שצריכים ללכת בדיוק לאותם המקומות שאנחנו מנסים להימנע מהם. הם הולכים עם מטרה על הגב ללב המקומות הקשים כדי שאנחנו נוכל לישון בשקט איפה שלא נהיה
אז בין קריאות גזענות והאשמות כאלה ואחרות כדי שאנשים יסתכלו קודם כל על עצמם ויגידו איזה משטרה הם מעדיפים שתהיה להם ומי הם היו מעדיפים שינהיג אותה.

Ljos 31 באוגוסט 2016

אתה יודע שפחד זו לא שיטת פעולה, נכון?

Eyal 31 באוגוסט 2016

המשטרה זה אתה. אתה כאזרח קובע איך היא תתנהג, מה היא תעשה ואיך היא תאכוף. זה גוף ציבורי, את השאלה הזאת (שהיא מאוד נכונה אגב) אתה צריך להפנות לעצמך כאזרח ולהבין איפה אתה מתיישב עם הפחד. השוטרים לא כ"כ שונים משאר האזרחים במדינה

Ljos 31 באוגוסט 2016

אני כאזרח לא רוצה שמטרידים מינית יקודמו במשטרה, שיתייחסו למישהו שונה בגלל צבע העור שלו ושהמנהיג של המשטרה ידע על מה הוא מדבר. ואם אני צריך להוציא מהבוידעם את השנה שעברה שגרתי בשכונת שפירא בתל אביב כדי לשכנע אותך שמותר לי לדבר על הנושא, אז שיהיה, אבל אני לא חושב שזה חשוב.

ברלה 31 באוגוסט 2016

וואו איזו צדקנות קדושה. אז אני מבין שאתה מעדיף שהוא לא יכיר בבעיה שקיימת במשטרה וימרח אותך בסיפורים כדי שחלילה לא ישתמע שהוא גזען. להבין שסטריאוטיפים הרבה פעמים מבטאים מציאות קיימת זאת לא גזענות. לפעול בהתאם לסטריאוטיפים הללו זאת גזענות והוא אמר במפורש שהוא נלחם בזה. מה שאתה עושה כאן זה פוליטיקלי קורקט חסר משמעות שחוזר אלינו בהפוכה עם עלייה של אנשים כמו טראמפ ואורן חזן ש"מדברים דוגרי"

Amir A 31 באוגוסט 2016

"סטריאוטיפים הרבה פעמים מבטאים מציאות קיימת". לא בטוח שהבנתי.

ברלה 31 באוגוסט 2016

אני די בטוח שהבנת אבל אתה מעדיף לגלגל עיניים ולהוציא אותי גזען. ובכל זאת אני אענה לך באמצעות תיאור של של מציאות קיימת: קיים שיעור פשיעה גבוה בקרב צעירים אתיופים. זאת עובדה שבאה לידי ביטוי בכך שאתיופים מהווים ארבעים אחוז מהאסירים במתקני כליאה לנוער לפי ח"כ שאטו (אבל לך תדע, אולי היא גזענית..) ובשל כך כולם בגדר חשודים עבור השוטרים. המפכל לא מסכים עם זה ורוצה לטפל בבעיה ואפילו מודה שקיים שיטור יתר. אבל אתה כנראה היית מעדיף שלא יטפל אבל שיסתיר את המציאות כי זה פשוט עבד מצוין עד עכשיו. כל הכבוד על הנאורות

Lord Anthony 31 באוגוסט 2016

אתה הופך סיבה ומסובב.
יש אכיפת יתר נגד אתיופים מה שגורם לכך שאתיופים מהווים 40 אחוזים מהאסירים במתקני כליאה לנוער.
אם הגישה של המשטרה לגבי כל מגזר אחר באוכלוסייה היתה זהה לגישה שלה לאתיופים היית רואה סטטיסטיקות דומות.
ואם כבר מגלגלים עיניים, אתה רוצה שנדבר על האיפיון של האסירים בבתי הכלא בישראל?! או שאתה יודע כבר איזה נתון הולך לקפוץ פה?

טל המנצ'סטרי 31 באוגוסט 2016

Lord Anthony

אכיפת יתר נגד אתיופים גם כתוצאה מיותר מדי נוכחות משטרתית בשכונות שבהם רוסם מתגוררים, כזו שיכולה לגרום לתסיסה מיותרת, דבר הגורם לפעולות משטרתיות שלא לצורך, על זה דיבר המפכ"ל, שצריך לשנות.

אמיר 31 באוגוסט 2016

+100000000000

Amir A 31 באוגוסט 2016

ברלה, ההגדרה המילונית של המונח סטריאוטיפ היא ייצוג מוגזם, פשטני וקשיח של קבוצת אנשים. בהגדרתו המונח סטריאוטיפ מבטא סטיה מהמציאות ולפיכך לומר שסטריאוטיפ מבטא מציאות זה שגוי. אם הוא היה מבטא את המציאות אז הוא לא היה סטריאוטיפ.

ברלה 31 באוגוסט 2016

לא נכנסתי לשאלה הסיבתית, גם הוא מדבר על שיטור יתר. אבל תכתוב בגוגל פשיעה אצל בני נוער אתיופים ותראה שבאמת קיימת בעיה ועדיף לא להתעלם ממנה כי זה לא נעים. לגבי סוף התגובה שלך, קטונתי מלהבין את העקיצה. מצטער.
לגבי ההגדרה המילונית – נכון, ייצוג פשטני ומוגזם אבל לא לחלוטין חסר ביסוס. אם לדוגמה קיים סטריאוטיפ שאשכנזים הם אנשים קרים ואני מכיר אשכנזים חמים, האם זה אומר שהסטריאוטיפ הזה התפתח משום מקום או שזה באמת מאפיין מסוים, גם אם פשטני, של אשכנזים?
והנקודה שלי היא בכלל זאת – הרבה יותר קל להתעלם מהמציאות מאשר להציף נקודות כואבות. הבנאדם הודה באומץ בבעיה קיימת ואמר שהוא רוצה להתמודד איתה ואתם תוקפים אותו כי הוא לא עשה לכם נעים באוזן. זאת הדרך המהירה להתנוונות ולפוליטיקאים בדרגות הבכירות כמו יוחנן דנינו או כל חדל אישים אחר שהיה שם לפניו

Amir A 31 באוגוסט 2016

בשורה התחתונה וכפי שכתבתי בתגובה קודמת, אני חושב שהוא בא לברך ויצא מקלל. ובתפקיד שלו כשאתה יוצא מקלל, גם אם בלי כוונה, הנזק גדול.

איציק 31 באוגוסט 2016

כדאי שתפתח ערוץ 10 על הנושא. יש שם הרבה דברים שלא ימצאו חן בעיינך שתומחים במה שאמרתי.
אני מתנצל על הניצול הציני של ערוץ 10.

Amir A 31 באוגוסט 2016

איציק, אתה זוכר שאני נפולת של נמושות, כן? אין לי כאן ערוץ 10 (האמת שאין לי טלוויזיה בכלל. התנתקתי מהכבלים לחופשי).

איציק 31 באוגוסט 2016

אז מה, ניצלתי לרעה את ערוץ 10 ועוד לחינם?
דפקת אותי… :-(

ברלה 31 באוגוסט 2016

הוא יצא מקלל בגלל צדקנים שמונעים כל סיכוי לדיון רציני, ובמקום להתנגד לכך אתה משתף עם זה פעולה ומעודד את זה למרות שגם לדבריך, ייתכן שיש כאן בחירת מילים גרועה אבל בטח שלא גזענות

ניר 31 באוגוסט 2016

+ 100

רומן 31 באוגוסט 2016

אני קורא לזה "ניאו ליברליזם"
האמת שזו פשוט בינוניות

יוסי מזרחי 31 באוגוסט 2016

ראיתי את כל הדברים שאמר המפכל בהקשר הזה.
אני לא איינשטין אבל גם לא חושם. כשרואים ושומעים את הדברים ואת ההקשרים אי אפשר להבין מהדברים כאילו הוא מסכים עם התנהגות המשטרה כלפי יוצאי אתיופיה אבל אפשר ללמוד מאיפה הם באים, הגם שאינם יכולים להיות קבילים או מתרצים.
צריך לשנות את הגישה, וכדי לעשות זאת צריך קודם כל להפנים שקיימת בעיה ואז לפעול למיגורה. זה מה שהוא אמר, זה מה שהוא התכוון זו רוח הדברים שלו וכל מי ש"מבין" אחרת יש לו בעיה.
השינוי שהמפכל מנסה להביא למשטרה שהיא גוף שבהרבה מובנים היה על סף שחיתות, הוא שינוי תודעתי. זה קשה ,על סף בלתי אפשרי אבל הוא מבצע ועומד על דעתו.
בעולם הקודם, לכל כתב פלילים היה בכיס איזה ניצב מדליף או "מקורות" ברמה של תן וקח, וכאשר לעולם הזה מגיע מישהו שמפסיק הדלפות ותדרוכים, יש למפכל עיתונות עויינת שלא פועלת עבור זכות הציבור לדעת אלא עבור עצמה, עיתונות זו,מבליטה כל חריקה אם היא קיימת ומייצרת נגדו דעת קהל בהדלפות חלקיות והוצאת דברים מהקשרם. מי שרוצה מפכל וניצבים מסורסים והיו לנו כאלה (אם כי לא בכל התחומים הרלוונטיים לסירוס) יבושם לו. אני רוצה אחד שלא נרתע מלהתיצב מול המציאות ולהתיחס אליה. והבסיון להביא דוגמאות מעולמות אחרים ולו כדי לתמוך ברעיון הוא נסיון חסר טעם ואני עדין בדברים, אבל יתכן והם נראים אחרת כשמסתכלים על בעיות בישראל מק"ק בודפסט.

אסף the kop 31 באוגוסט 2016

סתם שאלה
כמה אתיופים מועסקים בגופי התקשורת ?

יוסי מזרחי 31 באוגוסט 2016

אסף זה לא רלוונטי לדיון הזה.
אין בכלל ספק שהעדה הזו מקופחת. אין בכלל ספק שהחברה שלנו מתנהגת כלפיה בהתנשאות.
אין הבדל ב"התיחסות" לכך ש "כל המרוקאיות /רוסיות (כל עליה בסמוך להגעתה לארץ) הן זונות באופן בסיסי ולעוול הנורא שלנו כלפי יוצאי אתיופיה.

תומאס נוימן 31 באוגוסט 2016

לא מעט יחסית לחלקם באוכלוסיה. וזה הולך ומשתפר בשנים האחרונות.

אסף the kop 31 באוגוסט 2016

כן
אולי בתור המנקים.
כמה מהם מגישים תוכניות ברדיו ובטלוויזיה ? כמה מתוכם חברי מערכת ? כמה אתיופים חברים בדירקטוריונים ? כמה בעלי טור קבוע ?

העיתונות, שחלק ניכר ממנה הם גזענים דוחים כלפי כל מי שאינו אשכנזי ורצוי זכר היא האחרונה שיכולה להיטפל למפכ"ל המשטרה.

אביאל 31 באוגוסט 2016

נטפלים לאלשייך בעיקר כי הוא לא דופק להם חשבון, כל מי שמכיר כתב משטרתי יודע היטב לאיזה יחס אלה זוכים מאז המינוי של המפכ״ל ומשרדו מאז המינוי, הם רגילים למטרידיים מיניים שמדליפים להם פרטי חקירות.

Ljos 31 באוגוסט 2016

אין מה לדאוג, המטרידים המיניים נשארים.

אמיתי 31 באוגוסט 2016

יש איזשהו סקטור מרכזי או חשוב עם השפעה שבו לאתיופים יש ייצוג הולם?..דווקא בתקשורת יש כמה כתבים וסלבים אתיופיים. לדעתי יותר מאשר נגיד במגזר הפיננסי

אסף the kop 31 באוגוסט 2016

גם
רק שהמגזר הפיננסי לא נושא את נס הדגל נגד גזענות בזמן שהוא גזעני בעצמו

אמיתי 31 באוגוסט 2016

נוווו.. זה לא התפקיד שלו.
אם התקשורת לא מדברת על זה היא חוטאת פעמיים. גם מועלת בתפקידה וגם מפלה.
מה עדיפ?

אביאל 31 באוגוסט 2016

אמיתי – האמת שהמגזר הפיננסי בפרט והעולם התאגידי בכלל הוא אחד האחראים הגדולים להורדת הגזענות במקומות העבודה בארה״ב. דווקא בגלל המבנה הענקי של התאגיד, העובדה שכל פרט בו הוא בורג, המרדף אחר הרווח, זה שאין מנהל ששולט בכל ושאר המאפיינים הביאו את אותן חברות לבחון את האנשים לגופם, כלומר אם הוא האדם שירוויח לנו הכי הרבה כסף אז נקבל אותו ולא משנה צבע עורו, מינו ושאר מאפייניו.

ככה שדווקא העולם הפיננסי הוא עולם שלא בא לחנך אבל עשה השפעה גדולה בנושאים אלו, בניגוד גמור לתקשורת.

אמיתי 31 באוגוסט 2016

תראה לי בארץ דירקטור אתיופי אחד. מנהל בנק. אנאליסט בכיר. בתקשורת יש כתבים. ושוב לא אמרתי שאין בה אפלייה. אמרתי שטוב שהתקשורת מעלה מודעות לזה. בארהב המצב אחר מפה

אביאל 31 באוגוסט 2016

אמיתי – נתתי את הדוגמא של ארה״ב, בעיקר כי שם יחסי שחורים-לבנים מורכבים, ארוכים ובעלי חשיבות גבוה בהרבה (פשוט בגלל האחוזים), בארץ הם 2 אחוזים בלבד אם אני לא טועה. בוא נקווה שאותו הדבר יקרה גם בארץ.

אמיתי 1 בספטמבר 2016

Uההבדל בין ארהב לפה הוא ממש לא רק באחוזים. הוא תרבותי מן המעלה הראשונה. ואם כבר להשוות את השחורים למשהו פה אז זה לעדות המזרח.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 31 באוגוסט 2016

יכול מאוד להיות שיש, אין אתר שמציין את כולם.
אבל כל הדברים הללו הם פועל יוצא של השכלה גבוהה, הדור הראשון של האתיופים מן הסתם לא רלוונטי, והדורות הבאים עדיין צעירים מדי.

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

עדיף שתשמש דוגמא

מאנו 31 באוגוסט 2016

רונן, מן הראוי לדעתי להזכיר את שמו של האצן ממסלול 6. כריסטוף לאמטר, כמובן. זכה במדליית ארד ב-200 מטר בריו. הישג מדהים. אני אישית עוקב אחריו כבר לא מעט שנים, מדובר בבחור מיוחד, שונה מהטייפ-קאסט הרגיל של האצנים למרחקים קצרים (ולא, לא בגלל צבע העור – תקראו עליו קצת – היה ילד דחוי, מופנם שצחקו עליו בבית ספר). לא פגשתי אותו אישית, אבל הוא נראה אדם מאוד צנוע ומופנם, ואני מודה שהתרגשתי מאוד בשבילו כאשר זכה במדליה. בדגאו אגב גם קיבל ארד ב-200 מטר.

איציק 31 באוגוסט 2016

ובאמת נראה לך שדורפן לא יודע מיזה?

יוסי 31 באוגוסט 2016

אני לא ידעתי את זה, ובזכות מאנו השכלתי.

איציק 31 באוגוסט 2016

לכן אתה לא רונן…
אבל זה היה סתם בקטנה.

מאנו 31 באוגוסט 2016

אה?? בטח שהוא יודע מי זה. כתבתי שראוי להזכיר את שמו. זה הכל. הבנת הנקרא

רומן 31 באוגוסט 2016

מהנדס חשמל אגב..
בדיוק כמו סימון אמאן האגדי

מאנו 31 באוגוסט 2016

והשערה – האם ייתכן שהג'מייקנים לא ממש מתבלטים באופן טבעי בריצות המדוברות? כי חוץ מבולט, שעדיין לא הוכח כלום נגדו, השאר חטאו בסימום כזה או אחר.

אחד מהעם 31 באוגוסט 2016

נו, מה אפשר לצפות ממפכ"ל של משטרה שלא מוציאה הודעות על פשעי מין כדי "לא לפגוע בתדמית".
או מפכ"ל שמקדם עברייני מין לתפקידים בכירים יותר. סלחו לי כל מסנגריו, זאת משטרה דפוקה ולא עושה רושם שהיא הולכת להשתפר…

איציק 31 באוגוסט 2016

יותר גרוע, שמעתי שהוא הוציא חוזר מפכ"ל בשושו בו הוא מעודד את הקצינים להתריד מינית כתנאי לקידום.

אחד מהעם 31 באוגוסט 2016

נו באמת, אתה לא חושב שיחס המשטרה לפשעי מין הוא בעייתי?

איציק 31 באוגוסט 2016

אני יודע שהרבה ניצבים נאלצו לעזוב ויש נגדם חקירה פלילית. זה לא היה פעם. אני חושב שזה מבורך, פעם לא היה סיכוי לדעת על זה היום אתה חושב שאתה יודע הכל. אז אני לא חושב שהכל טוב במשטרה, נהפוך הוא, אבל אני חושב שהתחיל תהליך נכון וצריך לחזק אותו ולפקח עליו ולא לצעוק כל הזמן שהם חרה, שקרנים, אנסים. אם זה היה מתחיל לפני 15 שנה היום המצב היה טוב בהרבה, אז היום הוא לא טוב, אבל צריך לעודד את המפכ"ל לטפל בחולאים ולא לתפוס אותו על כל מילה לא מדויקת כשהכיוון נכון.

אחד מהעם 31 באוגוסט 2016

הבעיה שהגישה עקומה, הוא רצה למנות איזה שוטר בכיר שהורשע בהטרדה מינית לאיזה תפקיד בארה"ב ורק בגלל התערבות של ארדן הוא לא עשה את זה.

איציק 31 באוגוסט 2016

אני לא חושב שהוא קדוש, אני חושב שהוא מנסה לעשות טוב. הוא לומד את המערכת והמערכת מנסה לסובב אותו. לפעמים מצליחה, וטוב שיש עיתונות ויש ארדן. אבל ביחד עם זה, הוא לומד, והוא מנסה לנקות. ככול שינסה יותר, ינסו לשים לא יותר רגלים מביפנים, וטוב יעשו כולם כולל העיתונות, שתציף את זה, שתגלה את זה ותצביע על טעויות, ויחד עם זאת שתמנף את הניקיון שהוא עושה. נראה שהתקשורת עושה את ההפך, ובסוף הוא ילך והזוהמה במשטרה תישאר. אז מה נרויח מזה?

יוסי 31 באוגוסט 2016

ולפוסט עצמו, ברור שאלשיך צודק כשהוא אומר שהתנהגות השוטרים היא טבעית. להיות גזען זה טבעי. להיות עוין כלפי מי שלא בקבוצה שלך זה טבעי. לגנוב זה גם כנראה טבעי, ולהכות אדם אחר בעידנא דריתחא זה טבעי. ויש גם מי שטוען שלאנוס זה טבעי. מה שטבעי לא בהכרח מוסרי, והעובדה שהתנהגות מסוימת היא טבעית, לא מצדיקה את ההתנהגות הזו. לדעתי, זה ממש בסדר להגיד שהתנהגות מסוימת היא טבעית אך יש להילחם בה. לפי מה שקראתי (לא הצלחתי למצוא וידאו בנושא), זה בדיוק מה שאלשיך אמר.

השאלה של פרופיילינג היא קצת יותר מורכבת, כי לעיתים קרובות יש קונפליקט בין שני שיקולים: במקרים רבים יותר יעיל לעשות פרופיילינג, אבל פרופיילינג אינו הוגן כי אדם נענש על שיוכו הקבוצתי. כאשר מדובר בבחירת ספורטאים או עובדים, המחיר של הפגיעה ביעילות קטן יחסית לפגיעה בהגינות. לכן, ההעדפה להוגנות על-פני יעילות היא בבירור ההחלטה המוסרית יותר.

כאשר מדובר בבטחון הציבור, כבר קשה יותר לקבוע. מה שבטוח, גם אם הייתי מקבל החלטה שזה בסדר לעשות פרופיילינג לערבים בנתב"ג, הייתי מנסה לכפר על כך ולתת להם יחס מועדף כלשהו, לאחר שעברו את הבדיקה הבטחונית. כך היה ברור שאין מדובר בעוינות כללית כלפי ערבים, ורק בשיקולי יעילות. מאותה סיבה, זה בסדר ששוטרים יחשדו יותר באדם החבר בקבוצה שההסתברות לפשוע בה גדולה יותר, אבל על השוטרים לכפר על כך ביחס אדיב כלפי אותם חשודים.

אגב, קראתי שרבים טוענים שמחקרים דווקא מראים שמהגרים ואפילו דור שני למהגרים בכלל לא פושעים יותר ממקומיים. אם זה המצב, אז יש לנו בעיה אמיתית, כי למפכ"ל אמורים להיות יועצים מקצועיים שיודעים זאת, ועל כן גם הוא אמור לדעת עובדה חשובה כזו. מצד שני, אני מניח שהוא התייחס לסטטיסטיקות קונקרטיות של משטרת ישראל. מצד שלישי, מאוד קשה להסיק על הסתברות להיות פושע מסטטיסטיקות, ואני לא בטוח שאני סומך על מומחי משטרת ישראל שהם ביצעו את ההסקה הזו בצורה נכונה.

הערה אחרונה: אלשייך הוא אאוטסיידר במשטרה והוא מבין שכדי לתקן את המשטרה הוא חייב להצהיר הצהרות תומכות בשוטרים, גם במחיר של איבה מהציבור, ובמקביל לפעול לתיקון המשטרה. יתכן שזה מה שהוא עושה.

רומן 31 באוגוסט 2016

כולם בסה"כ מחפשים שיטה שתגדיל את תוחלת ההצלחה של מה שהם עושים .
לא מבין בכלל על מה הפוסט, אם שחורים רצים יותר מהר , אז עדיף להשקיע ברצים שחורים, אם שחורים יותר פושעים אז עדיף לחפש את הפשע אצלם.
טריוויאלי

דיזידין 1 בספטמבר 2016

לדעתי הרוסים הכי פושעים. כל המחקרים שאני מדמיין קובעים זאת.
אז כמובן שאחפש את הפשע אצלם.
והפלא ופלא, כל הפושעים שאני מוצא הם רוסים. המחקרים צדקו.

רומן 1 בספטמבר 2016

גאון, שינית לא את כל תפיסת העולם עכשיו

דיזידין 2 בספטמבר 2016

קבל ציטוט מדויק של המפכ״ל אלשיך:
״שוטר רואה צעיר ממוצא אתיופי, מייד מתייג אותו. נוצר חיכוך. נפתח תיק על תקיפת שוטר״

רומן 2 בספטמבר 2016

האמת שכל הדיון או החוסר דיון פה באמת לא מזיז לי.
אני סתם לא אוהב פסאודו אינטליגנטים, ניאו ליברלים, מתנשאים, יהירים, צדקנים עיוורים עם מטאטא בתחת שיושבים בבתי קפה בצפון תל אביב ומעבירים ביקורת מטומטמת וחסרת הגיון על אנשים שעושים עבודה אמיתית.
לצרך העניין אני מרגיש הרבה יותר בנח בחברת כל קבוצה אחרת של אנשים.

אלון 2 בספטמבר 2016

שכחת אמריקקים

רומן 31 באוגוסט 2016

ובכלל אחד הדברים השנואים עליי זה פוליטיקלי קורקט, אין דבר שיותר יפה מהאמת.
אפשר לבחור להגיד אותה ואפשר לבחור לשתוק, אבל להתפתל, לקשקש קשקושים ולטמון את הראש בחול זה קצת מזכיר את הסיפור של המלך העירום.
האמת היא ששחורים רצים יותר מהר, רוקדים יותר יפה, קופצים יותר גבוהה, משכילים פחות, ו פושעים יותר, אלה הן עובדות החיים והן חדות כמו סכין.
עכשיו אפשר להתקשקש קשקושים צפון תל אביביים ליברלים חסרי הגיון, ואפשר פשוט להתקדם הלאה.
ממליץ אגב בחום לכולם לראות ביוטיוב את הפרובוקציה הנהדרת של פרופ אריה אלדד עם האוטובוס של הסודנים בבריכה ברמת אביב.

NoONE 31 באוגוסט 2016

בהחלט לא צריך לטמון את הראש בחול.
גם הרוסים שותים יותר ואונסים יותר, זאת האמת.

רומן 31 באוגוסט 2016

שותים יותר ממי?
לא יודע לגבי אונס, אבל מה שמכונה בארץ "הטרדה מינית" ברוסיה נחשב לרוב להתנהגות ג'נטלמנית מחמיאה, התנהגות אנושית טבעית.
לא משהו שעיניים מערביות שטופות תעמולה מסוגלות להבין.
תבחר אתה איזה עולם אתה מעדיף.

מאנו 31 באוגוסט 2016

התגובה שלך לגבי השחורים ואז ההתקפלות וההצטדקות כשמדברים על רוסים… גאוני. צחקתי קשות

אמיר 1 בספטמבר 2016

מצחיק שאתם יורדים עליו בקשר לדברים השליליים שהוא אמר בקשר לשחורים אבל מקבלים בקלות את הדברים החיוביים עליהם. נו באמת.

זה מזכיר לי את הפמיניסטיות הראדיקאליות. תתבגרו.

Ljos 31 באוגוסט 2016

אני קצת מפחד לדעת למה אתה קורה התנהגות ג'נטלמנית מחמיאה (ובעיקר איך הנשים תופסות את זה. אני מנחש שלא בדיוק כמוך).

רומן 31 באוגוסט 2016

הנשים נהנות מהחיזורים באופן לגמרי טבעי.
מעניין אגב איך זה בצרפת

Ljos 31 באוגוסט 2016

כמובן. כמובן. נהנות. חיזורים.
יש גם נשים שנהנות מאונס, כך שמעתי.

רומן 31 באוגוסט 2016

אהה אין לי כח גם לדיון הזה

קירקגור 1 בספטמבר 2016

כשאתה אומר לא אתה בעצם מתכוון שכן…

טיפה סרוחה 1 בספטמבר 2016

לא נראה לי שרומן התכוון למקרה שאישה אומרת לא והגבר מפרש את זה ככן.
נראה לי שהוא התכוון למקרים כמו מחמאה על בושם(הורשע בפסק דין).ואם זה כך,אני לגמרי איתו.
אגב אדם אחר שהחמיא על איך שהחולצה יושבת על הגוף זוכה.אם כבר לדעתי היה צריך להיפסק להפך.

יג 31 באוגוסט 2016

יש סיכוי שתמצאו עניין במאמר שנכתב לפני כשנתיים:
https://hiliklimor.files.wordpress.com/2015/08/d791d795d79c-d79cd79cd790-d7a4d792d799d7a2d794-d791d7aad7a0d795d7a2d794-2014.pdf

עמ 453 והלאה:
שחור על גבי לבן: הבנייה חברתית והספורט

רומן 31 באוגוסט 2016

ועוד שאלה שתמיד עניינה אותי שאני מפנה לכל הליברלים אוהבי הפוליטירלי קורקט.
לכולכם אין שום בעיה להשתמש במילים גנטיקה, פיזיולוגיה, ביולוגיה וכו כשאתם עונים על השאלה למה שחורים רצים יותר מהר מלבנים.
עכשיו תענו לי בבקשה למה אין אף שחקן שחור בצמרת הגבוהה של השחמט?

אמיתי 31 באוגוסט 2016

נוו. נשחק את המשחק שך..
סביבה. מישהו שילמד אותם. זה לא בתרבות שלהם. כמו של הרבה גזעים אחרים. כמו סינים שמעדיפים גו. מספיק pc בשבילך?

רומן 31 באוגוסט 2016

אין לי משחק, אני סתם מתעניין.
למה זה בסדר לצעוק בקולי קולות ששחורים יותר אתלטים וחזקים מלבנים אבל לא בסדר חלילה וחס אווי גוועלד גזענות, בורות להגיד שלבנים יותר חכמים?
לא שאני אומר.. סתם שואל

אנדר 31 באוגוסט 2016

רומן (ואני אומר את זה בחיוך) אני מתפלא איך טרמפ עוד לא חטף אותך לקמפיין שלו :)

רומן 31 באוגוסט 2016

אני סהכ מעלה סוגיות מעניינות לדיון.

רומן 2 בספטמבר 2016

טראמפ אגדה

אמיתי 31 באוגוסט 2016

עניתי לך.. תחליף צד בתקליט

רומן 31 באוגוסט 2016

זו התשובה הרשמית שהמנהיג של מפלגת ה"ניאו ליברלים" הכתיב לכם?
או שזו הברקה שלך?

אמיתי 31 באוגוסט 2016

הישר מדף המסרים. השארתי את המחשבה החופשית מאחור ונתתי גז. שאלת. עניתי. יש מצב שתענה לעניין? או שאין לך תשובה?

רומן 31 באוגוסט 2016

אני לא הולך לתפוס את הצד של השטן בוויכוח הזה , שכח מזה.
רק ממליץ לכולם להוציא את המטאטא מהתחת, יותר קל ללכת ככה.

אביאל 31 באוגוסט 2016

רומן – כי זה פשוט לא נכון ? התפלגות הIQ (פעמון גאוס) זהה אצל כל המינים\צבעים\איך שלא תקרא לזה. כמו שאמיתי כתב, השוני הוא בסביבה. בדיוק כמו שקשה מאוד למצוא זוכי פרס נובל שלא נולדו\התחנכו\עבדו במדינות מערביות (תוציא את פרס נובל לספרות ושלום). אגב, יש ספר מצוין של צבי אקשטיין ועוד חוקרת איטלקייה (המיעוט הנבחר) שבא לבדוק את אחוז הזוכים היהודים הגבוה באותו הפרס, התשובה (בגדול מאוד) עניין של סביבה, כלומר ״החדר״, הגמרא, מסורת הלימוד ארוכת השנים וכו׳.

רומן 31 באוגוסט 2016

טוב שמע, כל הדיון הזה מתחיל להשמע קצת כמו ה"מיין קאמפ" זה לא מתאים לי להכנס לזה, אני אוהב את כל בני האדם בצורה שווה בלי קשר לסימנים החיצוניים שלהם.
אני פשוט שונא צדקנות, יהירות והתנשאות ליברלית מזויפת כשהיא נעשית מבתי הקפה בצהלה.

אביאל 31 באוגוסט 2016

רומן – לא הבנתי את המשפט הראשון אבל אני מסכים עם המשפט השני, תמיד שאני נזכר במה שבן גביר ובן ארי עשו בבריכת גורדון לפני כמה שנים זה מראה לי את הצביעות הנוראה, אותם צדקנים צפון תל אביביים שדרשו להשאיר ולקבל מסתננים לא חוקיים בדרום תל אביב ברחו מהבריכה (במהירות גבוה כל כך שהיתה מקנה להם כרטיס לאולימפידה) כאשר בן גביר ובן ארי קנו לילדי המסתתנים כרטיסים לבריכה והילדים הקטנים קפצו בהתלהבות לתוכה, זו באמת היתה הפגנה של צביעות, זיוף וגועל גזעני אמיתי.

רומן 31 באוגוסט 2016

אז תדע לך ידידי, שמבחינה סטטיסטית אין לי ספק שיש קורולוציה ברורה בין הדיבור הליברלי המתחסד והמצטדק לבין גזענות(מהסוג הדוחה) וסתם "חראיות" של בנאדם.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 31 באוגוסט 2016

זה היה טריק זול. אין לך מושג האם מי שהיה בבריכה באותו יום אלו אותם אנשים שתמכו בהשארות המהגרים.

רומן 31 באוגוסט 2016

זה היה טריק מבריק.

אביאל 31 באוגוסט 2016

מיקו – בוא לא נתמם, ברור מי הולך לבריכת גורדון ומה היא מייצגת באופן כללי, זו הנקודה החשובה ולא פרט כזה או אחר.

רומן 31 באוגוסט 2016

אגב זה לא היה בן גביר.
זה היה פרופ אריה אלדד.
בן גביר היה מת להגיע לרמה כזאת של תחכום וחזון.

אחד מהעם 1 בספטמבר 2016

זה דווקא היה בן גביר, אתה טועה ואני אומר לך את זה בוודאות.

רומן 1 בספטמבר 2016

וואללה צודק

טיפה סרוחה 1 בספטמבר 2016

מיכאל בן ארי,בן גביר ומרזל.
אגב תחכום לא חסר כנראה לבן גביר.תחפש באינטרנט התרגיל המשפטי של בן גביר.יש לו אפילו כמה כאלה כנראה

אמיר 1 בספטמבר 2016

מדובר באנשים מנותקים, שהיו מתים להציף את הארץ ב"פליטים" אבל שלא יעזו האנשים האלה לבוא לשכונות שלהם.

מדובר באנשים שמתרגשים מהנאורות המדהימה של עצמם, ממלחמת החורמה שלהם באדם הלבן, או עדיף להגיד, בגבר הלבן השפל.

אלה אנשים שיצחקו על בבוני השוקולד ומנשקי המזוזות הפרימיטיבים אבל יחבקו את כל פליטי העולם שמסתננים לפה.

אלה אנשים נאורים שיתמכו באיסלם בלי אפילו ללמוד אותו כי הרי הם החלשים עכשיו אבל אז יהיה מצחיק לראות את הפיצוץ בין שני הבייביז שלהם, האיסלם וההומואים כשאלה ייפגשו בתל אביב.

רומן 1 בספטמבר 2016

גדול.. כתבת יפה מאוד.
אל תשכח את המטאטא שיש להם בתחת

נתנאל 31 באוגוסט 2016

בבוקר זה היה אלשייך גזען
בצהריים זה הפך לאלשייך פרופיילר
עכשיו זה הוא אמר כל המחקרקים ולא חלק מהמחקרים
מחר בבוקר זה יהיה הוא מערבב את המילקי לפני שהוא אוכל

קשקשן בקומקום 1 בספטמבר 2016

הלו הלו, עד למילקי

דיזידין 1 בספטמבר 2016

מעניין.
אני קראתי על זה בגארדיין והופיעו הציטוטים על קלינטון.

אביאל 1 בספטמבר 2016

מחזק עוד יותר את הטענה שהתקשורת האמריקאית פועלת לטובת קלינטון בצורה קיצונית.

NoOne 1 בספטמבר 2016

בוודאי שהם עבור קלינטון בצורה קיצונית , עדיף קלינטון האיומה על פני הבבון שמולה.
כל מה שהרפובליקנים היו צריכים לעשות כדי לנצח את קלינטון זה להעמיד מולה דחליל שלא מוציא מילה מהפה.
והם בחרו את המועמד היחיד בעולם שקלינטון הולכת להביס תבוסה שלא נראתה מאז רונלד רייגן ו-ולטר מונדייל

אלעד כ 1 בספטמבר 2016

עזוב אותך עם שטויות – מה אתה אומר על אמביד?

שמעון כסאח 1 בספטמבר 2016

כמו שאמר מוריסי, התקשורת לא מספרת חדשות אלא את דעתה.

אביאל 1 בספטמבר 2016

אבל איפה הדמוקרטיה ?! איפה השיווין ? איפה כל החוקים הנאצלים שהתקשורת מטיפה יום ולילה ואז שבא אחד כמו טראמפ היא בוגדת בכל ערכיה.

בדיוק כמו התקשורת בארץ, לפחות שם יש זיהוי עם המפה הפוליטית בניגוד לידיעות אחרונות ״האובייקטיבי״.

אלעד כ 1 בספטמבר 2016

התקשורת הממוסדת כבר מזמן איבדה כל אינטגריטי, אבל לשייך אותה באופן מוחלט לצד אחד של המפה הפוליטית גובל בעיוורון ובסלקטיביות קשה במיוחד. לימין הישראלי כבר מזמן יש שופרים מאוד חזקים גם בתקשורת הממוסדת ובטח ובטח בתקשורת הלא ממוסדת שהיא הרבה יותר פרוצה ובעלת השפעה רבה יותר.

אמיתי 1 בספטמבר 2016

קצת ניסחפת אביאל.. זו דוגמא שולית שמראה שאין איזון נכון. מתי היה? ובטח לטראמפ.. האיש מושך אש לטוב ולרע ומדברים עליו פי 2 מאשר על הילארי. אני בטוח שאם ננתח את הפוסטים והתגובות בדה באזר שמו יופיע פי 3 משל הילארי. לא כזה שוקינג ולא כזה ניוז

יוסי מזרחי 1 בספטמבר 2016

אביאל, למי שיש "ישראל היום" על הראש, אין קייס אמיתי להתלונן על ידיעות.

רומן 1 בספטמבר 2016

שורה תחתונה אני אומר בדיוק את מה שהמפכל עושה וזה בדיוק מה שמצופה ממנו לעשות.
אם הייתי רוצה להשקיע כסף בלמצוא כוכב כדורסל או אתלטיקה, הייתי בונה מועדון בשכונה של שחורים, אם הייתי רוצה למצוא כוכב שחמט הייתי בונה מועדון בשכונה של לבנים כיזה ממקסם את סיכויי ההצלחה.
מפה קשקשנים יכולים להמשיך לקשקש, אבל עובדות זה משהו שקשה להתווכח איתו.

קשקשן בקומקום 1 בספטמבר 2016

רומן ההבדל הוא שהוא לא להשקיע כסף כדי למצוא כוכב כדורסל, או למצוא כוכב שחמט. הוא עובד אצל האתיופים, כמו שהוא עובד אצלך. משרת ציבור קוראים לזה. ולכן מה שהוא אמר ואיך, זה חמור. במקום להגיד "אני מודע לזה שיש רתיעה…. יש לזה הסברים פסיכולוגיים…צרך להלחם בזה", יצא שהוא מסביר למה זה טבעי, גם אם יש בזה משהו עובדתית (יהודים לבנים כנראה נרתעים יותר כשהם רואים אתיופים או ערבים מאשר יהודים לבנים אחרים)

רומן 1 בספטמבר 2016

לדעתי מפכל המשטרה צריך להמדד רק בפרמטר אחד- כמות הפשיעה, לדבר שישאיר את זה לאחרים.
אנחנו פה בבלוג ספורט, אז קח את גילי לנדאו איש מקסים עם שפה נהדרת, אבל מאמן כושל ומצד שני תיקח את שליימה הגס, הנובח הלא נעים המעליב עם פה מטונף, אבל מאמן ענק..
כל אדם צריך להשפט במבחן התוצאה של המקצוע שלו

קשקשן בקומקום 1 בספטמבר 2016

נסכים לא להסכים.
תפקיד מפכ"ל המשטרה הוא לא רק להמדד בכמות הפשיעה. תפקיד המשטרה היא לתת שירות. לא רק להוריד פשיעה. אם אתיופי שמע מה המפכ"ל אמר ובגלל זה הוא מפחד ללכת לשוטר (או לבקש עזרה, או להתלונן) – אז המפכ"ל מועל בתפקידו – הוא גם לא נתן שירות, וגם לא הוריד פשיעה . וזאת רק דוגמא

חדש 1 בספטמבר 2016

דווקא הוא כן מוריד פשיעה, אנשים לא מתלוננים = לא מתחילים לחקור = כמות החקירות יורדת = מסיבת עיתונים שיש פחות פשיעה.

במיוחד שכבר לא מדווחים על עבירות מין ומסתירים דברים שקשורים בחצר הקיסרית

שי 1 בספטמבר 2016

אגב, העובדות היו גם שאין מה לחפש שחקני טניס או שחקני גולף בשכונות שחורות. אתה יודע, דברים משתנים.

קשקשן בקומקום 1 בספטמבר 2016

חבר טוב שלי ואחד האנשים הליברלים ואוהבי האדם שאני מכיר כתב פוסט שכותרתו "אני גזען". המטרה של הפוסט לא היתה להגיד – "זה בסדר, כולנו גזענים", אלא להגיד "כולנו גזענים עמוק עמוק. זאת פסיכולוגיה אנושית בסיסית להתקרב למי שקרוב לקבוצת הייחוס שלך – שפה, מראה, תרבות, ולהרתע מאחרים, ששונים ממך ויותר רחוקים מקבוצת הייחוס שלך. ההבדל בין גזען לבין ליברל הוא באיך הוא מתייחס להטייה הזאת. נלחם בה, מנסה לחנך נגדה (כמו שבני תרבות נלחמים באינסטינקטים אחרים), או מקבל אותה ומפאר אותה.

הבעיה בימינו היא שכל מי שמדבר ככה (טראמפ מישהו?) – פתאום הוא "דוגרי" וכל האחרים צבועים. בורות, פשטנות וחוסר ערכים כמודל.

אין לי הרבה מילים להגן על המפכ"ל הזה, לא באף נושא כמעט אבל אני חושב שפה הבעייה שלו היא תקשורתית נטו. הוא בא להתריע על תופעה, להגיד שיש לה שורשים פסיכולוגיים טבעיים, ולהגיד שצריך להלחם בה. במקום זה ייצא שהוא מסביר למה היא בסדר. זה חמור – כי הוא פאקינג מפכ"ל המשטרה. מנהיג. מה שהוא אומר, ואיך שהוא אומר – זה חשוב. והוא מועד יותר מדי פעמים

אבל הטור הזה הוא סתם צדקנות מיותרת

רומן 1 בספטמבר 2016

חבר טוב שלך אומר בדיוק את מה שאני אומר כבר הרבה זמן.
אני גזען ואני אדם טוב ואני אוהב את כולם.
אני גזען כי גזען זה אחד שמבין שיש הבדל בין הגזעים, כי להבדיל מהטמבלים הבינוניים שהולכים כמו צאן אחרי מנהיגי המפלגה ה"ניאו ליברלית", אני שם לב שיש הבדלי צבע בין גזעים, הבדלים במבנה הגוף, הבדלים בכישורים, ביתרונות ובחסרונות.
זה לא אומר שלא צריך להתייחס לכל האנשים כשווים ולאהוב את כולם,אבל צריך להיות ממש מפגר כדי לא להבין שיש הבדלים.

קשקשן בקומקום 1 בספטמבר 2016

רק שזה לא מה שהוא אמר. לא קראת מה כתבתי

רומן 1 בספטמבר 2016

אני מסכים עם כל מה שהוא אמר.
רק מוסיף עוד דברים משלי

ברלה 1 בספטמבר 2016

אבל הסיבה שטראמפ משגשג ושבורות, פשטנות, וחוסר ערכים הפכו למודל היא שכל מי שמנסה להביע דעה מעט מורכבת שהיא לא שחור או לבן מוחלט ישר מותקף ומקוטלג כגזען/פרימטיב/יפה נפש/מתנשא (מחק את המיותר). זה מונע כל סיכוי לדיון אמיתי

קשקשן בקומקום 1 בספטמבר 2016

נכון – ולא מבין למה ה"אבל". הפוליטיקלי קורקט מוגזם לגמרי.
ואגב – חוץ מ"מתנשא" – זה שמור לסמולנים יפה נפש. ימנים תמיד מדברים "אל העם"

ברלה 1 בספטמבר 2016

כן, אפשר למחוק את ה'אבל'.
הסיבה שהכנסתי מתנשא הוא שהנטייה להיתפס למילה או משפט ולהתעלם מהמסר עצמו לא שמורה לאף קבוצה פוליטית. כשזה בא משמאל זה הרבה פעמים מגיע בצורה של התחסדות ופוליטיקלי קורקט וכשזה בא מימין זה בא בצורה של פטריוטיות וצעקות על אנטישמיות. הייתי בהלם לראות שיהודה גליק ובוגי יעלון הפכו ל"סמולנים" בגלל שהם יצאו נגד החיל מחברון. שלא נדבר על רובי ריבלין, אידיאולוג של ארץ ישאל השלמה שנתפס היום בימין כיוסי ביילין של זמננו

קשקשן בקומקום 1 בספטמבר 2016

יש מצב שהם יקבלו את ה"מתנשא" יחד עם ה"סמולן". זה בא ביחד

באבא ימים 1 בספטמבר 2016

אגב- כשהוא הסביר למה הוא סרב לעמוד בהמנון הוא לבש חופצה של פידל קסטרו. כי רק גרינגוס יכולים לדכא שחורים

שי 2 בספטמבר 2016

באבא, החולצה, הגרביים עם החזיר (וכובע שוטר), קפרניק לא ממש עקבי, מעמיק או מוביל. נראה שלא נצטרך לשמוע עליו עוד הרבה זמן…

שי 1 בספטמבר 2016

בתור מי שנמצא באזור המפרץ, לב הסערה, לא ברורה לי הנקודה. אתה טוען שמעלימים את מה שקפרניק אמר על הילרי? לא שומעים על זה כמו שלא מדברים על מה שהוא אמר על טראמפ. עשרות שעות רדיו ספורט בשבוע האחרון ובהחלט לא מדגישים את ההיבט הפוליטי / מועמדים.

התקשורת תמיד מוטה, פוקס זה ערוץ הבית של טראמפ, הוא ממש בנה בית בתוכנית של האניטי. סי אן אן דמוקרטים, מה חדש? הדבר החדש היחיד הוא שטראמפ הסתכסך עם קלי ועוד כמה עוגנים בפוקס, מה שגורם, זמנית, לפחות זמן מסך שלו בתוכניות מסויימות שם.

עומרי (ירוק) 3 בספטמבר 2016

בכלל לא הרגשתי שיש כאן "סערה" סביב זה. אולי לא קראתי חדשות מספיק השבוע..
מה אתה עושה במפרץ אם אפשר לשאול?

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

כולם מדברים על "הגזענות" לכאורה של מפכ"ל המשטרה, אבל בקושי מבקרים את הגזען חולדאי שהחליט להרוס את בית הספר "שבח מופת".
המפכ"ל חובש כיפה ונראה קצת כמו לואי דה פינס, השני הוא סמולן לתפארת. זה מסביר הכל.

דיזידין 2 בספטמבר 2016

בחייך, הוא יהודי טוב שמיישם את הכלל ״עניי עירך קודמים״.

קשקשן בקומקום 2 בספטמבר 2016

א. רובם פה, וגם בתקשורת, לא מדברים על הגזענות של המפכ"ל אלא על התבטאות מאוד לא מוצלחת. אבל מה אכפת לך לטנף כהרגלך.
ב. אפשר להסכים או לא עם מה שחולדאי עושה, רק תסביר לי מה גזעני בזה בדיוק?

קשקשן בקומקום 2 בספטמבר 2016

כמובן גם שלמפכ"ל קראו בוגד ושרפו את התמונות שלו, לא לחולדאי.
היכולת של הימין לטנף, להיות אלים ועוד להציג את עצמו תמיד כקורבן, היא פשוט מדהימה

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

אהה…
מי ששרף את התמונות של חולדאי הם בכלל ימיניים… יפה שגם אתה חזק בפרופיילינג.

קשקשן בקומקום 2 בספטמבר 2016

ברור – שמאלנים של מרצ שרפו את התמונות שלו.
ומי שמעודד את אלה ששרפו את התמונות זה הימין. לא השמאל קרא לסודנים סרטן בהפגנות בדרום ת"א, לא השמאל התעורר 24 שעות לפני פתיחת שנת הלימודים עם הערות טוקבקיסטיות חסרות אחריות למרות שחולדאי כבר שבועות מתריע על זה ומבקש פתרון. בטח זה גם חדש לך שנתניהו מבעיר אש, מפלג ומסית. האש שהוא הבעיר בין החרדים לבין החילוניים 24 שעות קודם לכן כדי לדפוק את ישראל כץ לא הספיקה לו.

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

השמאל פשוט הקים גטו עבורם על חשבון תושבי דרום תל-אביב. ככה זה נוח לנאורים של תל-אביב.
אבל מה זה לעומת שריפת תמונה של חולדאי שע"פ הפרופיילינג שלך נעשתה בשליחות גורמי ימין עלומים.

ארנון 3 בספטמבר 2016

עצרו הכל – השמאל הקים גטו למסתננים! השמאל ששולט במדינה!
ארבעים שנה, כמעט ברציפות, שהימין בשלטון. אז מה עושים בימין כשלא מרוצים ממשהו? תוקפים את השמאל על מה שהוא עשה בעבר, תוקפים ארגוני-זכויות, תוקפים את התקשורת, את האקדמיה, את מערכת המשפט. רק דבר אחד עוד לא למדו – לקחת אחריות.
ולגבי שריפת התמונות של חולדאי, תשאל את שפי פז אם היא משייכת עצמה לימין או לא.

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

מה גזעני ?
להעמיס על בית ספר מצוין אוכלוסיה חלשה בכמויות, להפוך אותו לבית ספר של ילדי מסתננים, מה שידחוק את התלמידים הישראליים מהשכונה למקלטי הבתי ספר הדתיים שאינם מקבלים צאצאי מסתננים דבר אשר רק יתרום לבורות של 2 הצדדים ולהחרפת הקונפליקט ביניהם.
הפיתרון הנכון הוא כמובן פיזור אוכלוסיית ילדי המסתננים באופן שווה בין כל בתי הספר בעיר ולדאוג להם להסעות אבל זאת אלטרנטיבה שחולדאי הגזען והורי התלמידים הצפונבונים, הרד-נקס הנאורים, לא יסכימו לה לעולם. זה לא יקרה בחצר האחורית שלהם, הם לא יתנו לזה לקרות.

קשקשן בקומקום 2 בספטמבר 2016

טוב אתה גם דמגוג, וגם אין לך מושג.
לא מפזרים ילדים של אף אוכלוסיה בשום מקום, ואין סיבה שיעשו את זה לילדי הזרים. היחידים שלומדים רחוק מהבית זה כאלה שבוחרים בזה. ויש חוק שהוא חייב לספק חינוך לתושבי העיר שלו.
את שבח מופת הוא הציע להעביר בניין ולהמשיך לקלוט בו ילדים מערים אחרות, למרות שהוא לא מחויב ע"פ חוק ולמרות שראשי הערים של הערים ששולחים את הילדים, מתנגדים לזה, הוא ביקש עזרה במימון לבניין וזרקו עליו אתה יודע מה. הוא מתריע על זה כבר חודשים גם לביבי, וגם עובד בתיאום עם בנט, שאי אפשר לחשוד בו שהוא בעד הזרים, ועובדה שהוא גם שתק בבלאגן האחרון. כי הוא אולי ימני אבל לא דמגוג מחרחר שנאה כמו ביבי וליברמן. אף אחד לא הביא לו פתרון.
אתה תמשיך להשמיץ את תושבי צפון העיר, תקרא להם גזענים, צפונבונים, מה שאתה רוצה, אני גר (והתנדבתי) צמוד לגימנסיה הרצליה שיש בה לפחות 50% אינטגרציה משכונות קשות בדרום העיר, וצמוד לפנימייה לנוער במצוקה בפרופסור שור. מספיק צפוני/עשיר/אשכנזי/סמולן בשבילך?
תאמין לי שלא פה, ולא שם, יש הרבה ילדים מצהלה או מתל ברוך צפון, ורובם (מה לעשות) גם לא בדיוק לבנבנים מצפון אירופה.

אבל מה אכפת לביבי ולך, לחכות עד 24 שעות לפני תחילת שנה"ל ואז להבעיר עוד מדורה בין תושבי דרום העיר לבין הרוסים, לבין העובדים זרים? זה בחינם, ואתם גם נהנים מזה. מעבר לזה שלא זכור לי שחולדאי הפריע לראש הממשלה ב 8 שנים האחרונות להוציא מדרום העיר את התושבים הזרים.

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

אהה.. חולדאי בכלל מציית לחוק ולכן ההצעה לפזר את צאצאי המסתננים בכל בתי הספר בעיר היא בכלל חתרנית.
לגבי שאר הבולשיט שלך, למה צריך לעבור בנין ? למה הוא לוטש עיניים על המבנה. גם זה שווה חקירה.
אז הוא המציא סיפור מופרך על ההעברה למבנה חדש ושאר ירקות, כי כולם הרי יודעים שלהעביר בית ספר של מאות תלמידים תוך מספר חודשים זה דבר של מה בכך, זה קורה כל שני וחמישי הרי.
אין גבול לשקרים. הפיתרון הרקוב הזה בא לעולם כי חולדאי לא רואה את דרום תל-אביב ממטר. מה שכן, גם ביבי נושא באחריות על כך שדרום תל-אביב הפכה לאקס-טרטןריה של עולם שלישי. ידיו לא נקיות.

קשקשן בקומקום 2 בספטמבר 2016

חולדאי משקיע בדרום העיר יותר ממה שראש הממשלה, מירי רגב ושאר הדמגוגים משקיעים בפריפריה. זה פשוט קשקוק דמגוגי ואתה מוזמן לבדוק את המספרים. "לוטש עיניו לבניין"? זה בניין של העירייה, על מה אתה מדבר?
אין לו מבנה אלטרנטיבי, והוא ביקש מימון לזה מהממשלה, או שהוא צריך להשתמש במבנה הזה לחינוך לתושבי העיר שלו. זה החוק, ובעיניו זה גם צודק. הוא לא חושב שאת המאבק בהגירה הזאת צריך לנהל על גב של ילדים.

מעבר לזה חולדאי לא יכול לפזר ילדים בבתי ספר אחרים, לא זרים, ולא מקומיים. בכל בתי הספר בעיר יש מצוקת מקום, נפתחות בתל אביב עשרות כיתות בשנה, מספר כיתות א' בתל אביב הוכפל בעשור האחרון. אבל אתה כמובן יודע הכל על תל אביב.

חולדאי מבקש פתרון לחינוך של הילדים הזרים כבר חודשים, אין על זה מחלוקת, ושוב אני אומר, בנט שהוא לא בדיוק מחובבי הזרים עובד איתו בתיאום מלא. אבל ביבי אומן בלשמר בעיות ואז לעשות עליהם סיבוב, וכנ"ל ליברמן, מר "מילה זה מילה" שלא עשה כלום למען העולים מרוסיה מימיו. הם כלכך דואגים להם שהם צריכים לבוא מערים אחרות לתל אביב.

אם יש פה מישהו שעובד ממניעים זרים, זה ביבי. לא חולדאי. אין לו מה להרוויח מהסיפור הזה

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

העיקר שאתה מאמין לעצמך.
חולדאי דואג לקהל הבוחרים שלו שלא רוצה מגע עם המסתננים וצאצאיהם ולכן הוא מנציח את הגטו השחור בדרום תל אביב ע"ח האוכלוסיה המקומית המוחלשת ממילא.
אבל אתה גר לי גמנסיה הרצליה ושותה אספרסו ביהודה מכבי, מה אתה יודע על מה שקורה דרומית ליהודה הלוי ?

קשקשן בקומקום 2 בספטמבר 2016

כן, חולדאי עצר את כל התכניות של ביבי להעברת הזרים לאיזשהו מקום אחר שהוא לא תלאביב. היו מלא כאלה. עוד מעט תגיד לי גם שהוא הביא אותם לשם. תסביר לי איך חולדאי "הנציח" את הגטו השחור בדיוק? על חולדאי הופל הגטו השחור הזה, והוא צריך להתמודד איתו. והוא מקבל אפס עזרה מחבורת הצעקנים בממשלה. טלפון ביבי לא הרים אליו כדי לנסות לפתור את זה. ואגב מי שהקים את שבח מופת וגם גייס לזה כספים זה חולדאי. לא ביבי

ושוב אני אשאל אותך – אם חולדאי כזה נורא בסיפור הזה, איך בנט איתו בסיפור הזה? זה הרי נגד האלקטורט שלו

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

אני בניגוד אליך שמצדיק את המדיניות הגזענית של חולדאי רשמתי שגם לביבי יש אחריות עצומה למצב. אז לא ברור לי למה אתה טורח להזכיר את ביבי ששנינו מסכימים שגם לו יש אחריות.
ולגבי השאלה שלך איך הוא מזניח את דרום תל אביב… אני מציע לך פשוט להסתובב שם. הסיפור של שבח מופת הוא רק פרק בסיפור של העוול שעושה עיריית תל אביב לדרום העיר.

Ljos 2 בספטמבר 2016

למה אתה רושם ש"חולדאי גזען" אבל לביבי יש רק "אחריות עצומה למצב"?
חולדאי לא גזען (איך הגעת לזה, רק אתה יודע), אבל הוא בהחלט הוכיח לאורך קדנציה שהמטרה שלו היא להטיב עם העשירים ולהתעסק עם האחרים כמעט רק כשאין ברירה (מה שמעלה בפעם המי יודע כמה את השאלה, איך לעזאזל הוא נחשב שמאל? זה לא מהלך כלכלי ימני מובהק?). אבל הוא גם הוכיח שהוא עשה יותר למען האוכלוסיות המוחלשות והפליטים מאשר שאר השמות שהוזכרו בדיון. לא מתוך רצון לעזור, אלא מתוך חוסר ברירה יחד עם הון פוליטי קטן. דרום תל אביב במצב נורא, אבל היה הרבה יותר גרוע אם הוא היה מזניח אותו לחלוטין כמו שאתה טוען (והוא לא עושה הרבה לטובתו), ועיקר הצרות שנופלות לאזור מגיעות בדרך כלל מכיוון הממשלה.

ר.בקצה 2 בספטמבר 2016

לא חולדאי עצר- כנופיות הקרן החד״שה וובתי המשפט עצרו אותה, והפוליטיקאים שבהם אתה תומך תמכו בעצירה. גם היום, הפוליטיקאים שבהם אתה תומך מתנגדים לסילוק עברייני הגבול האפריקאיים, ותומכים בהצפתה של ישראל בעוד שכאלה.

קשקשן בקומקום 2 בספטמבר 2016

רלוונטי לדיון. מאוד.
תמשיכו להאשים את כל העולם ואישתו, אתם בשלטון כבר 5,000 שנה – קחו אחריות

ר.בקצה 2 בספטמבר 2016

לוקחים. החבר׳ה שלך לא אוהבים שהשלטון לוקח אחריות, כדבריך, ופונים למאחז שהקמתם בבית המשפט כדי להלחם בשלטון. כמספר השנים שהימין בשלטון, כך מספר המקלות שתקעתם בגלגלי הממשלה כדי למנוע את גירוש עברייני הגבול. ואח״כ אתם עוד טוענים בחוצפה שהשלטון לא לוקח אחריות….

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

אם העניין הייתה התבטאות לא מוצלחת זה לא היה הופך לכותרת ראשית ונושא שדנים בו כבר כמה ימים. תפסיק לשקר לעצמך.

קשקשן בקומקום 2 בספטמבר 2016

אתה מוזמן לקרוא עיתונאים שאני מניח שאתה תקרא להם סמולנים בוגדנים כמו נחום ברנע וסימה קדמון היום, ולראות מה הם כתבו על זה. בהארץ כנ"ל. כולם כתבו על דרכי ההתבטאות שלו, ועל השטחיות של ציטוט מאמרים לא נכונים (מה הוא, יאיר לפיד?), ושהוא בא לפתור בעיה אמיתית וטוב שהוא העלה אותה. מי שעשה מזה בלאגן זה האתיופים שנעלבו (וזכותם), לא אף אחד אחר

אסף the kop 2 בספטמבר 2016

נחום ברנע וכתבת השופכין בעיקר יודעים להסביר איך ביבי בכלל אשם בהתבטאות של המפכ"ל.
כולה התבטאות לא מוצלחת עלק…זאת הסיבה שהנושא לא יורד מהכותרות.

יורם אהרוני 2 בספטמבר 2016

לפני 20 שנה בדקתי במסגרת עבודה סמינריונית את רמת הריצות הבינוניות לנוער בישראל בשנים שלפני הצטרפות עולי אתיופיה למעגל המתחרים (החלו להשתתף באמצע שנות השמונים) ולאחר עשר שנים (באמצע שנות התשעים). ב-800 ו-1500 הייתה ירידה ברמה וב-3000 מטר הרמה נשארה דומה. עד אמצע שנות ה-80 המצטיינים באו ממגוון עדות (אם כי היה ייצוג בולט לתימנים) והחל מאמצע שנות ה-80 מוצאים יותר ויותר אתיופים. המסקנה המתבקשת כי מה שקרה הוא כי אלה שאינם ממוצא אתיופי ואלו שאימנו אותם החלו משום מה להאמין כי רק לאתיופים יש סיכוי להצליח בריצות בינוניות וארוכות ולכן פנו אולי לעסוק בענפים אחרים כמו טריאתלון כי זה מקצוע שלעשירים יש בו יתרון. אני יכול להבין אותם. במהלך אותם שנים השתתפו הרבה מאד עולים מאתיופיה באליפויות בתי הספר במירוצי שדה ולעיתים היה אפשר למצוא כמעט אך ורק אתיופים בין ה-30 הראשונים. בשנת 1988 ניצח תלמיד שלי בכתה יב' באליפות מחוז הצפון במירוצי השדה בהפרש עצום מהתלמיד שהגיע למקום השני (לא התקיים באותה שנה גמר ארצי לכיתות יב'). אמו של התלמיד הזה היא ממוצא תימני ואביו ממוצא אשכנזי. אחריו הגיעו 15 עולים מאתיופיה ואחריו תלמיד נוסף שלי, אשכנזי. התלמיד שהגיע במקום ה-16 שאל אותי אם יש לו טעם להתחיל להתאמן בריצות ארוכות. מצד אחד הוא ראה שהקדימו אותו 15 אתיופים אבל הוא גם ראה שבן המחזור שלו הקדים בהרבה את האתיופים. הוא אף לא היה טיפש התלמיד הזה. הוא התחיל להתאמן וכעבור כמה שנים היה בין הרצים המצטיינים בארץ ואחרי השירות הצבאי קיבל מלגת ספורטאי במכללה בארה"ב וכיום הוא פרופסור וחוקר בעל שם בתחום בו הוא עוסק.

Comments closed