מסקנות מצפיה בבית"ר בחיבור אינטרנט לא אמין

הדבר הכי מיותר יהיה אם יצחק שום יתפטר או יפוטר מאימון בית"ר ירושלים בגלל הסיפור הזה.  מיותר כי מאמן הוא דמות לא משמעותית בחייו של שחקן ישראלי מדרג בכיר. הוא חי בעולם שבין העורך דין שלו, העיתונאי המקורב שלו, וה”בעלבית” של הקבוצה. אולי כמה מקורבים פסבדו-חוקיים. שימו לב לראיונות איתם: כמה פעמים הם מזכירים את ה"בעלבית" וכמה פעמים את המאמן? עולמו המקצועי של השחקן הוא זה שמשתקף באתר האינטרנט "וואן". שמצטט אותו ברצינות כשהוא חוזר מאירופה ומספר "שׁעשו מחנה מצויין".

אין מסקנות מדבר כזה. אולי שאוהדי כדורגל צריכים לסרב לשלם אפילו שקל על כרטיס או שידור טלוויזיה של קבוצת כדורגל כזו

למה אני מתנגד לשיתופו של אודי גל במשחקים האולימפיים
חידון מספר 88 (בוחן פתע לאחר טקס הפתיחה)

95 Comments

אביאל 7 באוגוסט 2008

אני לא מסכים, שום בהחלט צריך ללכת לבית, הוא הגיע לבית"ר כבעל "ניסיון" אירופאי ושנה שניה ברציפות הוא לא השיג כלום.

יום רע של השחקנים, משחק חוץ, 2 גולים ב20 דקות ומשחק אדיר ומושלם של הפולנים, לא הייתי מאשים את כלל השחקנים, במצב כזה המאמן צריך לעשות משהו, כי ב2 אפס עוד יש תקווה, אבל להמשיך ככה.

בכל מקרה, אני לא יותר מדי מופתע, קיוותי שיהיה משהו אחר אבל לא קרה, ההפסד כולו יהיה של הליגה, עוד עונה שתוכרע באמצע הסיבוב השני.

רונן דורפן 7 באוגוסט 2008

אביאל – ומי השיג משהו עם בית"ר? קשטן נחל איתם תבוסות באירופה. ובתקופתו שחקנים ישראלים היו יותר רעבים מהיום. זו תרבות של שחקנים רופסים שמצאו פראיירים שמשלמים להם על אפס.

דותן 7 באוגוסט 2008

רונן די מפתיע אותי הפוסט הזה שלך – נדיר לראות אותך באזור הזה, ואם כבר ירדנו לעסוק בזבל הזה, תגיד למה אתה חושב שלמאמן כמו שום אין אחריות לזה שהוא דמות לא משמעותית בחייו של שחקניו? אם הוא כזה מאמן בכיר שיהפוך לדמות משמעותית – זו חוכמה מאוד קטנה לזרוק שוב את התוצאה על העליבות של השחקן הישראלי – בביתר משחקים 5 שחקנים אירופאים כולם בעמדות מאוד חשבות, והם נראו איום ונורא – לדעתי האחריות של שום בדיוק כמו של כל שחקן בקבוצה – השאלה אם הוא צריך ללכת הביתה – הקבוצה השקיע הרבה מאוד כסף בשביל אירופה לא בשביל המפגשים עם סכנין – אם יוסי מזרחי הלך אחרי אליפות שום חייב ללכת אחרי כזה כישלון!

רונן דורפן 7 באוגוסט 2008

דותן – אולי הוא צריך ללכת. אבל זה לא ישנה דבר אצל השחקן הישראלי. כשאתה משלם לשחקנים מהסוג הזה סכומים כאלו – זה מה שאתה מקבל.

תומר 7 באוגוסט 2008

אני לא חושב ששום צריך ללכת הביתה אבל הוא בהחלט לא צריך לקבל הנחות על העובדה ששחקניו הם לא מקצוענים. המאמנים אחראים גם הם על ההתנהגות של שחקניהם, הם לא יכולים לעשות להם הנחות באימונים,באורח החיים ובהתנהלות התקשורתית שלהם ואז לתרץ בזה את ההישגים העלובים שלהם.
ומי הם המאמנים הישראלים? אותם שחקנים לשעבר.יצחק שום כשחקן בכפר סבא סגר ביחד עם שמשון משחק אליפות מסודר מראש.
אלי אוחנה יכול לבוא בתלונות לשחקניו על חוסר מקצוענות?
רובן עטר שסירב להתחלף במשחק גביע ילמד את הדור הצעיר להקשיב למאמן?
איציק זוהר לא רץ מעל לקילומטר במשחק והוא מרשה לעצמו כפרשן לדרוש משחקני ברצלונה יותר תנועה בחלק הקידמי?
רונן-פספסת בשביל זה את יובה מול ניוטון? ראיתי את המחצית הראשונה ולפיה בהחלט נראה שיש לכם בעיה בלי רונאלדו,פשוט אין החזקת כדור בחלק הקידמי. גם על עמדת המגן הימני דל פיירו ויאקווינטה חגגו. וידיץ' ופרדיננד היו מעולים ונהנתי לראות את הקהל שלכם מריע לדל פיירו. ואוהדי מרסיסייד יצטערו שהם מכרו את סיסוקו.

דותן 7 באוגוסט 2008

שום צריך ללכת יחד עם שפיגל כי הם הביאו שחקנים ב 10 מליון דולר בשביל המשחק הזה….

וחוץ מזה שום צריך ללכת רק בגלל איך שטוטו תמוז נראה.

אביאל 7 באוגוסט 2008

בדיוק, אף אחד לא עשה משהו עם בית"ר באירופה ולכן לקחו דווקא את שום, יש שחקנים עם ניסיון במפעלים האירופאים, בנאדו, גרשון, זנדברג, עידן טל, יצחקי ובנוסף הזרים שצריכים לתת כאן את הערך המוסף ואת כל זה צריך לרכז המאמן ולהביא את ההישגים.

הבעיה הגדולה היא המקבועות של המאמנים הישראלים, בית"ר היתה צריך לעשות לפחות חילוף אחד אחרי הגול השני, לזעזע, מצדי ששום יוריד חולצה ויזרוק על עידן טל אחרי הטעויות המבישות שלו, שחקנים כאלה צריך לזעזע זאת המנטליות שלנו כאן בארץ.

גיא 7 באוגוסט 2008

אין מסקנות מדבר כזה ? הנה כמה:
– קאלה לא שוער
– שום הוא אוברייטד, ותמיד היה
– גאיידמק נכשל שוב בבחירת הצוות המקצועי
– אריק בנאדו כבר לא מתאים לאירופה

מצד שני – כל המסקנות הללו היו ברורות (לי לפחות) עוד קודם.

וכמה השערות שלי:
– למרות שביתר תתפנה עכשיו לליגה, הדי ההפסד הזה ירדפו אותה יותר מהפסדים אחרים באירופה ויפחיתו את ההרתעה שלה.
– הפולנים יעשו חיים קשים לברצלונה
– גאיידמק לא יעיז לפגוע בקבוצה עכשיו כשהוא מתמודד על ראשות העירייה

אביאל 7 באוגוסט 2008

מסכים עם דותן, הייתי מחזיר את פרננדס לאמן, היחיד שגרם לי להתרגשות בתור מאמן בית"ר בשנים האחרונות.

אדם 7 באוגוסט 2008

אני תמיד נהנה לראות את בית"ר מתבזה באירופה, אבל ההתבזות של שומי שומי היא בונוס נפלא. מר 'מאמן אירופאי' מצליח לעוף בבושת פנים ולא להוביל את קבוצתו אפילו לאופ"א.
מעניין מתי יתחילו לשאול פה בארץ את השאלות לגבי למה באמת פיטרו אותו מפנאתנייקוס, למה באמת פיטרו אותו מהפועל, מה הסיבות בגללן הגיעו לארץ מטאורים כמו איבן יוליץ' וג'וניור ויסה, על מה מדברים בפגישותיו עם סוכנים שונים, ועוד ועוד ועוד…

רונן דורפן 7 באוגוסט 2008

אביאל – אם תחזיר את פרננדז שיעבוד קשה עם השחקנים יקרה מה שקרה אז: בסוף כל אימון הם יתקשרו לעיתונאי שלהם ויגידו שלא לציטוט שהוא יכול לכתוב שיש אי שביעות רצון בין השחקנים הבכירים.

orhalevy 7 באוגוסט 2008

בושה תאמין לי פשוט בושה 30,000,000$ מפסידה ואפילו לא עולה לשלב השלישי בליגת האלופות ועוד סופגת חמישייה!
אולי תעשה את מצעד ההשפלות הגדולות ביותר של הכדורגל הישראלי? אני עדיין קורא צעיר (בן 18) שלא מכיר השפלות של לפני עשרות שנים, אולי תעזור אתה ותעשה את מצעד ההשפלות?

נ.ב
למרות שאני בטוח שיעלו כמה כתבות כאלה לכבוד ההשפלה של בית"ר…

אביאל 7 באוגוסט 2008

אז דווקא בזמנים כאלה, אחרי הפסד כזה, אולי הגיע הזמן לשינוי ? אולי דווקא בית"ר בעזרת הכסף שלה שיכול להביא לכאן אנשי מקצוע שיעשו מהפכה שלמה בתפיסה ובמנטליות, דווקא עכשיו זה זמן טוב, כי הפסד של אחד אפס, היה נותן תגובות שלא היו גורמות לזעזועים במערכת, צריך לנצל את זה כי אפילו שחקנים שמקבלים הרבה כסף בסוף היום הם מגיעים לבית ושמים את הראש על הכרית וחושבים על הכל ואני מאמין שיש שחקנים בבית"ר שהיו נותנים את המשכורת השנתית שלהם בשביל נצחון כאן.

עכשיו זה הזמן לשינוי, הן בעמדת המאמן והן בצוות המקצועי, צריך לקחת מודל מוצלח וליישם אותו עד הסוף.

תומר 7 באוגוסט 2008

אדם אתה די מפתיע אותי פה..ממה שאני חשבתי אוהדי הפועל דווקא אהבו את שום והצטערו על פיטוריו….
אם כך,למה באמת הוא פוטר?

אבישי 7 באוגוסט 2008

המנטליות של כל המועדון הזה, שחקנים, הנהלה, צוות מקצועי ובעיקר האוהדים היא של ילד מפונק. לא יודעים להתמודד עם קשיים ועם כשלים. בעצם אולי להנהלה אין מנטליות של ילד מפונק אלא של הורה עשיר לילד מפונק. כשהילד לא צריך להתאמץ אז יהיה בסדר, כשכבר צריך להתמודד – ועוד עם ילדים קשוחים – אין למה לצפות.

יוסי מזרחי 7 באוגוסט 2008

רונן ,אני חולק עליך קשות. הוא צריך ללכת, מפני שהכשלון היום רשום על שמו יותר מעל כל אחד אחר,בבחירת השחקנים ובניהול המשחק. לשם כך הוא הוחתם,עם תנאים שלא היו בארץ ואולי גם לא יהיו יותר.
הוא צריך ללכת, אם הוא בונה קבוצה כו על שוער מופקר כמו קאלה, לקאלה לא היו ברירות זה מה שהוא שווה.לשם כן.הוא הוזהר,צבר נסיון עם קאלה ולא הבין את המשמעות.
הוא צריך ללכת ויחד איתו כמה שחקנים שבארץ עשו מהם כוכבים והם לא יותר מבושה למקצוע.
שחקנים שקיבלו חוזי עתק כמו בן-יוסף,זיו ועידן טל,והמיטו בושה עלינו אוהדי ביתר, על המקצוע, והכי גרוע על עצמם אבל חלק זה לא עניני ברגע זה.
הוא צריך ללכת מפני שההפקרות של בואטנג נמחלה לו פעם אחר פעם והוא לא איחר להגיש חשבונות לתשלום. היום היתה חשבונית מרשימה.
אני נסער קצת, אבל זו האמת שלי כבר די הרבה זמן. היום ראו כולם איזה בלוף נבבה בירושלים והאחרי הישיר צריך להיות גבר ואיש בעל כבוד,וללכת.
אני מלווה את ביתר הרבה מאוד שנים,עוד מליגה א ותקופת אודי רובוביץ, היו לנו קבוצות טובות והיו גם קטסטרופות, אבל אף פעם לא היו תנאים של אירופה והפקרות כמו באפריקה ותמיד, היה כבוד למועדון.אומרים על אוהדי ביתר הרבה דברים לשלילה ובחלק מהם, הדברים נכונים,אבל אני יודע, שהפעם, הם לא יאפשרו ל"עגלה" הזו להמשיך במסע. בטח לא כך.

רונן דורפן 7 באוגוסט 2008

אביאל – אני מצטער להגיד לך. אתה מושקע נפשית בכדורגל ישראלי הרבה הרבה מעבר לראוי לו. אם אתה חושב שיש מספר משמעותי של כדורגלנים ישראלים שאכפת להם משהו מלבד הכסף – אז יש לך טעות קשה מאד.
סליחה… יש בחיים שלהם משהו מעבר לכסף. קוראים לו כבוד. אבל זה לא כבוד מקצועי. זה שיתנו להם כבוד במדורי הרכילות. שהאוטו שלהם לא יהיה פחות מפואר משל שחקן אחר. משהו כזה שקשה להניח עליו את האצבע.
וצדק מי שאמר – הקדשתי יותר מדי זמן – וויתרתי על מחצית של דה סילבה ועשרים דקות פוסבון ביונייטד – בשביל הדרעק הזה.

אדם 7 באוגוסט 2008

תומר, בסיום עונת 05' היה להפועל תל אביב חלוץ ארמני מצויין שעונה לשם איליה יבוריאן. לא חלוץ מצויין במונחים של הפועל תל אביב שזה אומר לתת תשעה שערי ליגה ולהחמיץ 40, אלא חלוץ מצויין במונחים אובייקטיביים. כזה שמגיע בחצי השני של העונה ומבקיע בצרורות. כזה שנותן את שער הנצחון בגמר הגביע, מתחבב על המערכת הצוות המקצועי והאוהדים, ונחשב כקונצנזוס מוחלט.
ואז הגיע שומי שומי, ואמר שהוא לא רוצה אותו. ותאמין לי שניסו לשכנע אותו. מוני הראל ושחר בן עמי ישבו איתו ושיגעו אותו שיתן לו צ'אנס, התחננו שינסה אותו תקופה ואם הוא לא יהיה מרוצה שיביאו לו חלוץ אחר, אך שומי שומי עמד בסרובו. 'יש לי חלוץ אחר', הוא טען. 'כזה שיבוריאן הוא כלום לידו'. וכך נחת במתחם האימונים על שם יעקב חודורוב כוכב הכדורגל איבן יוליץ', החלוץ האדיר שכבש שער ליגה אחד, והחטיא 547. מהר מאוד בהפועל הבינו שמישהו פה עשה עליהם קומבינה, ושההתעקשות של שומי שומי לא הייתה סתם. התחילו לשאול שאלות, לבדוק עם סוכנים, ודי מהר הבינו מי היה זה שעשה עליהם קומבינה. מאותו הרגע בהפועל רק חיפשו איך להיפטר משום. כשהוא ביקש חיזוק קצת לפני שעזב, בהפועל הבהירו לסוכנים שמי שמדבר עם שומי שומי על סכומים ומשכורות לא יעשה לעולם עסקים עם הפועל. בסוף בא תיקו אידיוטי מול כפ"ס בבית, ואחריו שומי שומי קיבל בעיטה בתחת. זאת גם הסיבה שהוא סותם את הפה לגבי הפיטורים האלה עד היום. מי שיש לו חמאה על הראש יודע שלא כדאי לו להסתובב בשמש.

דותן 7 באוגוסט 2008

וחזרה למה שבאמת חשוב בימים אלו – אפילו בכדורגל נשים הסיניות ניצחו – זה די מפחיד לחשוב כמה מדליות הסינים ייקחו…

תומר 7 באוגוסט 2008

אדם-תודה ששמת אור על הדברים.רק חבל שעל דבר כזה ההנהלה של הפועל רק מפטרת אותו ולא מגישה נגדו תלונה…זה לא מפתיע אותי כלכך ואני לא מסמפט את שום מאז שקראתי על מעלליו במשחק גזילת האליפות מנתניה ב82.
רונן,אני לא רוצה להגן על הכדורגל הישראלי אבל במה שונים עידן טל וזנדברג מאשלי קול וריו פרדיננד? האם הם לא חושבים רק על כסף ומכוניות וימכרו את כבודם בשביל עוד כמה לירות? ביחס לכסף ובתרבות הסלבריטיז השחקנים הישראלים דומים מאוד לעמיתיהם בשאר העולם.נכון שאלה מעבר לי םגם משחקים קצת כדורגל בין לבין אבל אני מושקע נפשית בכדורגל הישראלי בדיוק באותה מידה שאתה מושקע באנגלי…בשני המקרים אפשר להגיד שזה בזבוז זמן אבל מצד שני,האם יש לנו משהו טוב יותר לעשות עם הזמן הזה מלראות כדורגל?

גיל 7 באוגוסט 2008

רונאלדו הכריז שהוא נשאר ביונייטד באופן סופי לפחות לעוד עונה אחרי שיחה עם פרגוסון, ושהוא יתן את כולו העונה. נראה לי שבזה מסתיימת הסאגה לעת עתה.

ויכסלפיש 7 באוגוסט 2008

בית"ר מתאימה לשכונה פה וזה גם העיקר בעיני אוהדיה, ולא איזה צ'מפיונס ליג או אופ"א, למה מה זה אופ"א? הירנביין? חטאפה? אם אתה לא יכול לנצח אותם אז אל תצטרף אליהם… גם באירופה השוטרים לא פראיירים של הקומץ.

בשביל הליגה הזו גם שום מתאים, וגם חבורת אוכלי החינם בוגרי ספסלי ליגות אירופה שהתגעגעו לחבר'ה. וכל עוד יש פראייר שמשלם הם ימשיכו לחגוג עם להקת כתבי החצר.

יואב 7 באוגוסט 2008

תומר, לא היתה אחזקת כדור בחלק הקידמי, כי יונייטד סובלת מהרבה חיסורים שם(אנדרסון, רוני, פארק, רונאלדו, קאריק, נאני, האגריבס) ולכן תחילת העונה של יונייטד פלוס הגרלה קשה, הולכת להיות לא פשוטה בכלל.
התשואות לדל פיירו היו מרגשות וגם החתימות שהוא העניק.כבוד.
רונן, רפאל נראה טוב(התקפית כבר ניתן להגיד שהוא מוכשר יותר מהקיים). גם לפוסיבון יש נוכחות באמצע…
סיכמתם יפה את תחלואי הכדורגל שלנו וכולם צודקים. מאמנים חסרי שיעור קומה שמתגמדים מול שחקנים עשירים(וקופונים), שחקנים עשירים חסרי מוטיבציה מיקצועית להתקדם וניהול מחפיר. מישהו יכול לדמיין שלשמעון מיזרחי, תקלת מטוס כזאת, ערב משחק כל כך משמעותי(מיקצועית וכלכלית) יכולה לקרות? ואם קרה, היתה הסקת מסקנות מהירה. משום מה, פה נופל החשמל, הפקס לא מגיע , שחקן נוטל חומרים אסורים ללא פיקוח של המערכת המיקצועית(או שכן, וזה אף גרוע יותר) וכולם מחכים לאישור של מהנדס הטיסה הפולני.

אביאל 7 באוגוסט 2008

רונן – מה שנכון נכון, אני עדין מאמין בכל הדברים האלה, ברגע שאני יפסיק אני לא יראה יותר כדורגל ולא משנה הליגה.

העונה התחילה לא ממש טוב עם בית"ר, נקווה לעוד אליפות ולהצלחה של צ'לסי וריאל, בזה נשאר להסתפק, ואני כבר חלמתי לראות את יואב זיו רץ על הדשא בקאמפ נואו.

אבישי 7 באוגוסט 2008

תומר – נכון שמבחינה ערכית נדיר למצוא היום כדורגלנים כמו פול סקולס שיעדיפו ערב שקט מול האח עם שמיכת צמר על הברכיים וכוס תה עם לימון על פני יציאה למועדון+נערות שער+מכוניות פאר, אבל אתה לא יכול להגיד על אשלי קול וריו פרדיננד שהם לא מחוייבים למקצוע שלהם. תשווה בין ההישגים שלהם להישגים של הכדורגלן הישראלי ותשווה את הכושר שלהם לכושר של הכדורגלן הישראלי ותראה את ההבדל.

נ. 7 באוגוסט 2008

מהפוסט והתגובות אפשר להתרשם בטעות כאילו קרה הערב משהו לא כך כך טוב. מוזר.

תומר 7 באוגוסט 2008

אבישי,הם גם מרוויחים הרבה יותר…
ריו פרדיננד שמחויב למקצוע שלו עלה לניוטון ב8 חודשים הרחקה בהם הוא בעיקר בילה בTLV בתל אביב ואחר כך דרש העלאה בשכר.
לריו גם יש מאמן ומערכת שלא נותנים לו הזדמנות שלא להיות מחויב למקצוע. הכדורגל הישראלי חולה אבל אי אפשר להפיל על הכדורגלן את כל התיק הזה.

שודד אדום 7 באוגוסט 2008

יוסי, עזוב אותך- זה היה כל-כך צפוי… אמרתי לך שתקבלו חזק בראש.
לשמחתי אני בברזיל ולא רואה את העגלות , אבל לפי מה שאתם כותבים נראה שהפעם זה היה כואב במיוחד, ככה שאולי בכל זאת פיספסתי משהו.

אני צופה במשחקים ב"סיירה B " שזה ליגה שנייה כאן, שחקנים שמרויחים שכר נורמאלי של 2000-3000 דולר בחודש ונותנים את הכל בשביל המועדון. רק אצלינו בארץ כל אפס שלא היה משחק בליגה חובבנית כאן, מרוייח עשרות אלפים בחודש, נוסע במרצדס ומחזיק דוגמנית צמודה. אני רק חושב על כל החברה האלה יצחקי ושות' ופשוט בא לי להקיא.
מקווה שלפחות אינך הולך למשחקים בארץ, תחזיק מעמד.
ותתמקד ביונייטד!

יואב 7 באוגוסט 2008

תומר, יש הבדלי מוסר עבודה עצומים. בכל אימון בוקר הם באים לידי ביטוי. ריו יכול לשתות ולרכוש יגואר ולרקוד איפה שבא לו. במגרש הוא עובד קשה ומחוייב. בכל אימון.בטח יש מערכת. זה מובנה.אם הם לא יתנו הכל, הם פשוט לא יהיו שם. בגלל שרוני מרוויח כפול לא יודע כמה ממקבילו הישראלי, הישראלי פחות רץ?

רונן דורפן 7 באוגוסט 2008

תומר – לאשלי קול, ריו פרדיננד (בעבר – היום הוא קצת השתנה) ולצורך העניין כריסטיאנו רונאלדו אין ערכים. הם חושבים על הכסף והמכוניות והבחורות. אבל בנוסף יש להם כבוד כדורגלני שגרם לכל אחד מהם, בעמדה שלו לפחות, להיות אחד הטובים בעולם.

Glen 7 באוגוסט 2008

Ronen: I am sorry.It seems that your trade in of Ronaldo/Veronin failed. Maybe next year…

תומר 7 באוגוסט 2008

יואב ורונן,אין ספק שיש הבדלי מוסר עבודה עצומים. אבל האם הם קיימים בגלל האישיות של רונאלדו ושל אשלי קול?
מישהו העניק להם את מוסר העבודה הזה,הכדורגלן הישראלי הוא הסימפטום אבל הוא לא שורש הבעיה. יש לנו שחקנים באירופה שמצליחים להסתגל למוסר העבודה הזה(נכון,יש גם כאלה שלא),אז יש לכדורגלן הישראלי עוד תקווה אבל זה לא תלוי רק בו. גם בצבא,כשחיי אדם מוטלים על הכף, כשנותנים לחיילים לעשות שכונה אז הם יעשו שכונה.

שלום 7 באוגוסט 2008

רונן, מצטער אבל הטלת האשמה המיידית על הכדורגלן הישראלי היא נכונה היום כמו שהיא הייתה נכונה כשהם כן הצליחו (מכבי חיפה והפועל ת"א). המנטליות של הכדורגלן הישראלי היא נתון שאיתו המאמן צריך להסתדר כמו גם המנטליות של השחקן הגרמני/הארגנטינאי/…
לדעתי יצחק שום כשל בתפקידו בבית"ר באופן נחרץ. כמי שביקר באימוני בית"ר לא אחת ושוחח עם הצוות המקצועי (זה שחווה גם את תקופות ארדילס ופרננדס), הפערים בין הדימוי התקשורתי שלו לבין המינימליזם המקצועי בפועל הוא תהומי. אני מציע לכולם לבקר פעם באימון בית"ר ולראות את מספר ההוראות המקצועיות שנותן המאמן (כן, זה שהיה בדרבי של אתונה ואותו אחד שאימן בצ'מפיונס) לשחקניו. תוכלו לראות מדוע בואטנג משחק פה ולא בספרד, למה תמוז לא יתפתח לשחקן בבית"ר אף פעם ולמה יצחקי חזר לטדי. חוסר הדרישה מהשחקנים (בין אם ישראלים ובין אם לא) מובילה בהכרח לאובדן שליטה בחדר ההלבשה ואובדן הדרך במגרש.
אם למישהו נראה הגיוני שפרגי יסתפק בקריאות "come on" לנאני? תשאלו את בואטנג כמה הוראות טקטיות הוא מקבל באימוני טרום עונה (ולמי שלא שם לב הוא כמעט ולא עזב את עיגול האמצע כל המחצית השנייה).
יצחק שום (או שום יצחק) ציין שלא יהיו תירוצים לאי ההפעלה, אז אין תירוצים- אם בית"ר מעוניינים להצליח באירופה לפני שארקדי נוטש הם חייבים מאמן רציני (רצוי גם ממדינה אירופאית בעלת מסורת כדורגל ארוכה!).
חוץ מזה, חבל שכמעט ואין התייחסות להשלכות הרות הגורל שיש למשחק על הכדורגל הישראלי בשנים הקרובות.

Amir A 7 באוגוסט 2008

דורפמן – כל כך הרבה מלל ואנרגיה על ביתר ירושלים ואף לא מילה אחת על הריצה של הקאבס השנה?

רונן דורפן 7 באוגוסט 2008

שלום – ראשית, אתה צודק. זה משחק שלוקח את הכדורגל הישראלי אחורה. זו לא תבוסה לבנפיקה או לבאיירן מינכן בחוץ. זו תבוסה לקבוצה סופר-בינונית, עם תקציב נמוך משל בית"ר (לפחות כך נראה לי). אולי הגזמתי בעניין המנטליות של השחקן הישראלי – יותר נכון יהיה לומר המנטליות בעידן גיידמק. אלו פשוט שחקנים שמקבלים יותר מדי כסף. מה שאתה אומר על שום הוא מעניין. אני פגשתי את האיש פעם אחת והתחושה שלי, אני אומר את זה בזהירות, היא שיש לו קצת בעיה של בטחון עצמי.

גלן – הכל טוב ויפה שרונאלדו הודיע שהוא רוצה להישאר ביונייטד. אבל האם וורונין הודיע שהוא מוותר על הטרייד?

Amir A 7 באוגוסט 2008

דורפן, סליחה. שגיאת הדפסה ולהבא רונן.

רועי 7 באוגוסט 2008

הסיבה היחידה להצהרה של רונאלדו שכולם מתלהבים ממנה היא פשוט שריאל הודיעה שהיא סיימה עם הרכש לקיץ הנוכחי והוא מנסה להציל את עורו וכולם קונים את זה.

מ.ל. 7 באוגוסט 2008

נראה לי שכדאי שכולנו נשמור את קריאות השבר למשחק של אימפריית הכדורגל המדורגת 20 בעולם מול שוויץ.

אני כבר מהרהר בזה כמה זמן אבן נראה לי שאין מנוס. אי אפשר להמשיך להתנהל בצורה הזאת. הכדורגל המקצועני במדינה כפי שהוא קיים חייב להיות מבוטל. חייבים לחזור למקורות. בניית מועדוני כדורגל כעמותות אוהדים ומתן הקצבות רק לאותם מוסדות שיעמדו בקריטריונים נוקשים של מס' חברים, שקיפות ומנהל תקין. במצב הקיים לענף הכדורגל אין שום תמריץ להתייעל ולהתקדם, לא מבחינה כלכלית ולא מבחינה מקצועית והתוצאות לא ממש מפתיעות.

חייש 7 באוגוסט 2008

שמתם לב שיש ז'אנר של זרים שתוך כמה שנים פה הופכים לישראלים בהתנהלותם? ג'ובאני רוסו הוא הטייפ קאסט, ונראה שבואטנג גם שם. חסרה לו קצת בטן ושקית גרעינים.

מיכאל 7 באוגוסט 2008

טוב שבית"ר הפסידו והנה הסיבות לטעמי:
כסף גדול לא מייצר רגש ולכן כל דבר שגאידמק נוגע בו הופך למשהו שעדיף להתרחק ממנו. חוץ ממי שנהנה ישירות (ארזי, עידן טל, שפיגל ועוד חבורה ארוכה שמקבלים המון כסף ללא קשר לתרומתם).
שפיגל לא יכול להשפיע כגורם שלישי. הוא באמת משנה משהו בתפיסת העולם של שום ? באיה אופן הוא מיישם את הידע שלו, המאד נחשב, אם כי לא הוכח, מעמדת היועץ ?
שום, כשמו כן הוא. שום דבר. לא הביא שום הישג.
קורנפיין. מרוויח מעל מיליון שקל בשנה כדי להיות דובר מגמגם של בעל בית מפלסטיק ואוהדים נוהמים.
חבורת שחקנים שקופצת משמחה עם היוודע דבר ההגרלה עם שוער שהראש שלו מגיע למשחק פעם ברבע שעה שפשוט לא מגיע לה שקל אחד מסכומי העתק שהיא מסכימה לקבל מהאוליגרך.

בני תבורי 7 באוגוסט 2008

רונן,
ויתרת על 0:0 בשביל 5:0 וזה אצלך דרעק?

אביאל,
התרגשות מפרננס? אה, אולי בגלל ה 3:0 על הפועל פ"ת בדרכה ללאומית…

תומר,
במחווה לדל פיירו ראינו שחקן שמגיע לו וקהל שיודע להעריך. אופייני לקהל באנגליה.
הבעתי כבר את דעתי בכל פורום אפשרי של ליברפול, מכירת סיסוקו, טפשות שעוד נצטער עליה!!!

גלן,
העסקה לא תצא לפועל, שני השחקנים ישארו בקבוצותיהם ושניהם יביאו את אותה תועלת בעונה הבאה…

הערה,
בית"ר עפה מלג"א? גם ריינג'רס ואנדרלכט. קצת פרופורציות.

בני תבורי 7 באוגוסט 2008

פרננס = פרננדס כמובן.

אלי 7 באוגוסט 2008

שום צריך ללכת כי :
1. מי שראה את מופע האימים של קלה בדרבי התל-אביבי (משחקו האחרון במכבי), ולא בדק איך קלה מתפקד במשחקים מכריעים לא ראוי להיות מאמן.

2. מי שלא מבין שדרק בוטנג הוא שחקן טיפש וחסר אחריות, שמשחק בעיקר לרוחב, ומעקב כמעט כל התקפה שעוברת דרכו, לא ראוי להיות מאמן.

3. מי שלא מבין שלבן יוסף יש אינטליגנצית משחק שלא מתאימה לרמות האלה, לא ראוי להיות מאמן.

העונה הקודמת היתה כולה הכנה למשחקי הנוק-אווט של ליגת האלופות, מה שלא הספיק לשום להבין את הנקודות האלמנטריות שצוינו לעיל.

מי שרוצה לקדם את הכדורגל הישראלי צריך להבין שבלי אנשי מקצוע זרים (לא רק מאמנים), עדיף הולנדים או צרפתים, נמשיך לדשדש במקום.

כשבהולנד ארחו את היורו, הם לא התבישו להשתמש במומחים ישראלים ללוחמה בטרור. ישראלים מבינים בכדורגל בערך כמו שהולנדים מבינים בטרור, זו לא בושה להיעזר במומחיות שלהם בכדורגל.

יוסי מזרחי 7 באוגוסט 2008

שודד אדום, זה היה באמת כואב ומשפיל. חוויתי לא מעט הפסדים וחלקם אפילו "לא נעימים באופן בולט" אבל בושה כזאת,זה עד לא קרה. זה בור תחתיות שאין למטה ממנו, לא רק מקצועית אלא גם מוסרית וערכית מול כל מה שעוטף את חבורת ה_____ הזו, שקיבלה תנאים שלדעתי לא יחזרו שוב.
אמרת עגלות ואתה לא מבין עד כמה הגזמת, אבל הפעם,אני סולח לך.
הצרה היא, שלא נלמד מזה כלום.
אחד, כי זו תכונה ישראלית טיפוסית (לצערנו). שתיים ,כי אני לא רואה את גידמאק (וצריך להעריך את השקעתו מעבר לדעות שונות עליו) "מסתובב עם מכונת יריה" ומנקה את האורוות-תאור מטאפורי כמובן.
אני מקנא בך ובכדורגל שאתה רואה עכשיו,ונזכר במסעות הכדורגל שלי לאנגליה ובסדרות משחקים בליגה השניה והשלישית,שהזכירו לי שוב למה אני אוהב את המשחק.

לענין האמיתי : אתמול שוב ראינו -אני בהקלטה מאוחרת-את הילדים שלנו משחקים מול יובנטוס,ואני מרגיש שמדיניות הרכש של השועל הזקן לקחה בחשבון את מה שיש לו ביד, ואולי השנה תתחיל מהפיכת הצעירים השניה של סיר אלכס. מה אגיד לכם, דמעות בעינים.

michaly 7 באוגוסט 2008

אני רוצה לחזק את דבריו של מיכאל, אך בתמציתיות: טוב שבית"ר הפסידו.

כסיפוביץ 7 באוגוסט 2008

יש צדק לפעמים בעולם
כי ל"שחקנים" כמו עידן טל, אוחיון בן יוסף וכל השאר מגיע לשחק באשדוד, פתח תקוה וסכנין.
כי לא מגיע להם עוד סיבוב בדיוטי פרי ולחזור הביתה עם חולצה של צ'אבי או אינייסטה.
כי אדון ברק יצחקי נראה כמי שבילה במקדונלדס שעות נוספות.
וכן, טוב שביתר הפסידו כי מקצוענות לא קונים בכסף, לא על הדשא ולא במשרדי ההנהלה.
רק חבל על האוהדים של ביתר ששוב משהו ניסה למכור להם חתול בשק.

ויכסלפיש 7 באוגוסט 2008

לא הבנתי מהן ההשלכות הרות הגורל על הכדורגל הישראלי שיש לתבוסה. פחות קבוצות באירופה? ממילא גביע אופ"א גדול על רובן. פחות עיתונאי חצר חופרי ביבים? פחחחח…. פחות אוליגרכים שמפזרים כסף לריק? בדרך כלל הפראיירם רק מתחלפים.

ולגבי ריינג'רס ואנדרלכט – נא לא לערב שחקני כדורגל טובים ולגיטימיים שנכשלו, עם חבורת אוכלי חינם שיצאו בטעות מנתב"ג והגיעו לאיצטדיון.

נועם 7 באוגוסט 2008

אני חושב שאין שום טעם לנתח את המשחק של בית"ר במונחים מקצועיים.

בית"ר של אתמול הזכירה לי את הנבחרת של שרף בקדנציה הראשונה שלה באירופה.

מהרגע הראשון ראית ששחקני בית"ר לא מוכנים מנטאלית להתמודדות, משחקים בחוסר בטחון, בלי טיפת שקט נפשי, כל כדור מעיפים למעלה, שחקנים נראו כאילו מחוברות להם משקולות של שני טון לרגליים ולא מצליחים לחבר שני פאסים.

זו קריסה מנטאלית מוחלטת של בית"ר מן הסוג שכבר הרבה שנים לא ראינו מקבוצה ישראלית באירופה. זה שלב אבולוציוני שהכדורגל שלנו כבר סיים מזמן, ורק בית"ר עדין תקועה בו. הפועל ת"א, מכבי חיפה, מכבי ת"א ואפילו מכבי פ"ת, כבר עשו את הקפיצה הזו בהצלחה, ורק בית"ר נשארה תקועה באותה מנטליות שהפגינה במשחק התבוסה הידוע לבנפיקה.

Stuart Pearson 7 באוגוסט 2008

I am not happy that Ronaldo is staying, and will, in fact be disappointed if we win anything because he scores, let’s say, 43 goals this season. He can leave today.

אביעד 7 באוגוסט 2008

רועי, אתה באמת מאמין שרונאלדו הצהיר כי הוא נשאר כי ריאל וויתרה עליו? במילים שלך, אתה קונה את זה? ריאל ורונאלדו הבינו שניהם שמנצ'סטר לא תמכור אז כל אחד בנפרד הצהיר שזה נגמר.
לגבי בית"ר, הייתי מרוצה אתמול, מאוד מרוצה. מגיע להם לחטוף ככה.
מגיע לקאלה- הוא גיבור על חלשים וצועק ודוחף מגן בן 19, אבל במשחקי נוק אאוט באירופה, כל הפוזה והבריונות מתפוצצת לו בפנים (בפעם הרביעית בקריירה).
מגיע לבנאדו- ששנים קיבל ממכבי חיפה משכורת מאוד יפה למרות שיכלו לשלם לו פחות כי לא היה לו קלף מיקוח, אבל ברגע שהריח את הכסף של גאידמק ברח מקבוצת נעוריו ועוד טען שפגעו בו.
מגיע לעידן טל – שעקר את משפחתו למסע חסר סיכוי באירופה בגיל 30 וכשחזר לארץ העדיף את השכונה הירושלמית על פני המועדון שהציל לו את הקריירה והציל אותו מהלוזונים, בגלל 50 אלף דולר.
מגיע לבואטנג – שעושה צחוקים כמו רוסו, אבל אין לו רבע מההשקעה של ג'ובאני, ואח"כ הוא מתלונן שבועות שהוא לא מזומן לנבחרת גאנה.
מגיע לברק יצחקי – שחזר מגנק לבית"ר כי לא היה מוכן להתאמץ בשביל ההצלחה, כי היה מפונק וניסה לעוור את כולם בטענות ש"בית"ר זה אירופה".
למרות שהוא לא היה שם, זה מגיע לשמעון גרשון, עד היום אני נזכר בדמעותיו במסיבת העיתונאים בה הודיע שהוא עוזב את הפועל. נזכר וצוחק על הזיוף.
מגיע לתמוז ובן שושן, שכבר שנה שניה יעדיפו להירקב על הספסל של בית"ר מאשר לחפש דקות משחק ופעם בחודשיים יתראיינו ויצהירו עד כמה הם נלחמים על מקום בהרכב וכמה חשוב להם לשחק.
יש שחקנים בבית"ר שחבל לי עליהם (זיו, פרננדס, אבראו) אבל זה מגיע לקבוצה הזאת.
שום לא צריך ללכת, לפחות לא עכשיו. שיתמודד עם הדייסה שבישל. גאידמק צריך לחשוב על מאמן אחר (רצוי אירופאי) ולסגור איתו בסביבות מרץ כדי שיתחיל להכין את העונה הבאה באפריל-מאי. שום אולי נושא בחלק גדול מהאשמה, אבל הפעם אלו הפרימדונות האמיתיות שצריכות לחטוף.
בית"ר היא מן הסתם המועמדת המובילה לאליפות, אבל המשחק אתמול פתח חור גדול במועמדות הזאת, בין אם זה הטראומה, או המרמור של שחקנים שבאו רק בשביל ליגת האלופות או פשוט סגל כה גדול עם שחקנים בכירים בנוף המקומי שכוכבם יזהר השנה רק בגביע הטוטו.

גיא 7 באוגוסט 2008

רונן, אם יורשה לי לייעץ, הפוסט הקרוב צריך להיות מוקדש לרלף קליין.

מיכאל.א 7 באוגוסט 2008

אני חושב שזו ההזדמנות של קבוצות כמו הפועל לקחת שחקנים מבית"ר.
למשל הפועל עכשיו בכיף יכולה לבוא לבקש להשאיל את תמוז ואת אלירן דנין לקנות אותו.
אני חושב שהזדמנות כזאת של ניקוי אורוות רק יעזור לקבוצות הצמרת האחרות שיוכלו להצטייד בשחקנים אחרים במחירים נוחים יותר בגלל שבית"ר תרצה להפטר מהם.

יהיה נפלא לראות מה הולך לקרוא לבית"ר.

יוסי מזרחי 7 באוגוסט 2008

אביעד- שלושה תיקונים קטנים:
1. בנאדו נזרק למעשה ממכבי חיפה או לפחות נדחק בברוטאליות החוצה.
2. שמעון גרשון קיבל בסוף החוזה שהיה לו ,הצעה חריגה והחליט לקבלה. הויכוח יכול לביות במישור של נאמנות לסמל, אבל זכור, שהנאמנות צריכה להיות דו-צדדית. האם הפועל ת"א באמת רצתה שהוא ישאר ??
3. זיו, עליו חבל לך ? זיו הוא אחד הכשלונות המקצועים ובלוף שנוצר ע"י אנשים חסרי הבנה, התוצאות-בזמן אמת.מה שעומד לזכותו ,היא העובדה שהוא לפחות ניסה..

יוני 7 באוגוסט 2008

אני תומך בגיא. עד שקם לנו ספורטאי ברמה עולמית בספורט פופולארי. אותי מעניין לשמוע על לוס אנג'לס 84 עם נבחרת גרמניה, זה ה-הישג

גל 7 באוגוסט 2008

גיא:

גם אני אמח לקרוא את המחשבות של רונן על רלף.

אבל אחת המחשבות שרצות לי בראש כרגע היא שהאבדן שלו בולט במיוחד על רקע התבוסה הזו. הרי רלף הוא האנטיתזה המוחלטת למה שבית"ר הראתה.

אביעד 7 באוגוסט 2008

יוסי, בקשר ל-3 תיקוניך:
1. בנאדו לא נזרק ולא נדחף בברוטאליות ממכבי חיפה. לבנאדו היה חוזה חתום לשנתיים נוספות ע"ס 120,000$, הוא ראה את גאידמק מקפיץ משכורות, קיבל רמזים דרך מקורבים שיקבל יותר בבית"ר והחליט לצאת למלחמת חורמה במכבי חיפה בשביל עוד כסף. הוא טען שהבטיחו לו העלאה (תוך התעלמות מכך שההבטחה הייתה שיעלו את המשכורת כשיחתום על חוזה חדש), החרים אימונים ושכח לחלוטין מהשנים בהן לא הייתה תחרות לחיפה מבחינה תקציבית או מקצועית, במהלכן לא הייתה קבוצה בארץ שהייתה נותנת לו יותר מ 80-100 אלף דולר בעוד שחיפה נתנו לו 120.
2. למיטב ידיעתי הפועל רצתה שגרשון יישאר אבל לא יכלה לעמוד בסכומים שבית"ר הציעו לו. אין לי בעיה עם מי שרוצה עוד כסף, זכותו. אבל גרשון לא בחר להתייצב מול המצלמות לומר שהוא רוצה עוד כסף בכדי להבטיח את עתידו. גרשון, בדומה לבנאדו, הפיל את האשמה על קבוצתו הקודמת בעודו מתנהג כשה תמים.
3. לגבי יכולתו המקצועית של זיו אין לנו ויכוח, חבל לי עליו בדיוק בגלל מה שאמרת – הוא לפחות מנסה.

איציק הופמן 7 באוגוסט 2008

אני מאד מסכים עם רונן, והדוגמאות חיות וקיימות. שני שחקנים שכבר שנים לא ממש עושים משהו פרט להצגות כאלה ואחרות. אתמול הייתה תמונה מדהימה בשידור ששניהם, עידן טל וזנדברג, עומדים מול השופט ובוכים על החלטה שלו.
זו הייתה תמונה ששווה אלף מילים והרבה כסף מבוזבז.
מסכים מאד גם עם התפקיד של התקשורת בנושא. ברוכיאן הפך לרונאלדו תוך שתי דקות והחגיגות הרגילות של "אנחנו לא מזלזלים ביריבה" שוב נשמעו בכל העיתונים.
נרדמתי אתמול בשלב שהיה שלוש אפס וישנתי נהדר.
עוד הערה קטנה: כל הכשלים בהגנה כבר היו במשחק הראשון, רק שאנחנו מסונוורים מניצחון דחוק ומתקשים לעסוק בכך. קראקוב היתה יכולה לנצח בטדי בתוצאה דומה עם קצת מזל.

אדם 7 באוגוסט 2008

שלום, אני כל כך מזדהה עם מה שכתבת בנוגע לאימונים של שומי שומי. התחלתי לראות אימונים של הפועל ת"א בקדנציה של משה סיני. מאז יצא לי לראות אימונים של לפחות תשעה מאמנים נוספים, ופרט אולי לשמוליק חנין לא יצא לי לראות מאמן שמנהל את הקבוצה שלו בצורה מביכה כמו שומי שומי. היו כאלה שהקבוצות שלהם קרסו במגרש(לנדאו, לוזון), אבל קבוצה שמגיעה למגרש לא מוכנה וללא שום מושג מה היא הולכת לעשות כמו הפועל של שומי שומי לא ראיתי. תפקידו של הבן אדם באימונים היה להישען על הגדר ולהסתכל על המשחקונים הפנימיים. ממש כמו מורה לספורט בבי"ס יסודי.
שמעון גרשון מוכיח את טענתו של יוזף גבלס-אם תחזור על שקר מספיק פעמים אז אנשים יתחילו להאמין לו. הפועל ת"א לא הייתה נאמנה לשמעון גרשון. נו, באמת. אם לא להסכים לדרישה להשוות את הצעת השכר של בית"ר זה לא להיות נאמן, אז כן, הפועל ת"א לא הייתה נאמנה לשמעון 'הקוזאק הנגזל' גרשון.

איציק אלפסי 7 באוגוסט 2008

רק נועם צודק, ההפסד אתמול שלנו נובע מסיבות מנטליות נטו. בית"ר, כמו שכתב יפה, תקועה בשלב אבולוציוני מוקדם של השתלבות הכדורגל הישראלי באירופה. המשחק אתמול הזכיר את ה- 5:2 בוינה במשחק הראשון של הנבחרת באירופה. הסיבות לכך שונות ומגוונות- אין ספק שלאור העובדה שמדובר בתופעה שחוזרת על עצמה תחת מאמנים והנהלות שונות ועם שחקנים שונים מעידה שמדובר במשהו שהוא כנראה מושרש במנטליות של המועדון שלנו.
כנראה שבכל צודקים יוצאי ובאי הוויסקי-א-גוגו כשהם שרים לנו משער חמש "ירושלים זה לא אירופה, ירושלים זה ירדן".

רונן,
ידוע ומוכר שאני מעריץ גדול של הכתיבה שלך אבל ההתייחסות שלך לבית"ר, ולכדורגל הישראלי בכלל, היא רעה ומתנשאת.
מדוע אתה מוצא לנכון לכתוב על בית"ר רק כשהיא מושפלת- האם היינו זוכים ממך לדברי שבח גם אם היינו עוברים את הפולנים?
במקום להתלונן ולגדף היה מועיל הרבה יותר אם היית מנצל את מעמדך בתקשורת הישראלית לקדם את הכדורגל במולדתך.

יואב 7 באוגוסט 2008

הפוך רועי הפוך. ריאל הבינה שזה לא יקרה הקיץ וקלדרון אמר את מה שאמר.אלכס יום קודם, הכריז שזה נגמר.לשלושת הצדדים, זה ידוע כבר מספר ימים. אל תייחס משמעות לזמנים של ההצהרות.

כסיפוביץ 7 באוגוסט 2008

קשה לי להבין את הביקורות על שום, ולא בנוגע למשחק אתמול. הוא אכן נכשל, בזה אין ספק אבל הוא גם אותו איש שהביא את חיפה לליגת האלופות ואליפות לפנא ביון.
המאמן לא יכול להעניק לשחקנים יכולות שאין להם. הכשלון המנטלי הוא גם של שום אבל בעיקר של שחקני בית"ר.
אני גם בטוח שהם לא לקחו קשה מדי את ההפסד, סה"כ התפנה זמן איכות לקפה וסיגריה במקום עוד אימון…
הידד לבינוניות!
ואיציק, למה כוונתך בפניה לדורפן לקידום הכדורגל במולדת?

תומר 7 באוגוסט 2008

איציק,אני מסכים איתך שהכתיבה והראיה של אנשים מסוימים על כדורגל ישראלי היא מתנשאת לעיתים ובכלליות היא לרוב שלילית(די בצדק אפשר להודות).
אבל אני לא רואה דרך בה עיתונאי(מוכשר ככל שיהיה) יכול לקדם את הכדורגל בארץ. מה שעיתונאי כזה כן יכול(ואין הכוונה דווקא לרונן באופן אישי) הוא לקדם את תקשורת הספורט בישראל.אז חבל באמת שכותבים כמו עזי,רונן,נדב יעקובי ויעקוב זיו(ועוד כמה…) מעדיפים לרוב לעסוק בזירה בינלאומית ולא בישראלי אבל צריך לזכור שני דברים:
1. זה עולם חופשי,הוא יכול לכתוב על מה שבא לו.רוצה תקרא,לא רוצה אל תקרא.
2.כשמתעסקים בנושא נחות(כן,נחות) כמו הכדורגל הישראלי מן הסתם גם ננגעים הנחיתות הזו.
הכי עצוב זה שאני בספק אם רוב הקהל שמתעניין בכדורגל הישראלי ימשך לכתיבה הזו ולא ידהר אחרי הבינוניות. צריך לזכור שאחרי הכל,האתר הכי פופלרי בישראל הוא זה שאנחנו מחשיבים לנחות ביותר.
חוץ מזה,אני שם לב שאוהדי בית"ר אוהבים להלין על ההכללות שהם סופגים ועל אוריינטליזם שמפונה לעברם אבל הם נגועים בזה באותה מידה. הרי אם הייתי מכנה את אוהדי בית"ר בבונים עם 10 שנות לימוד היית יוצא כנגד זה אבל לכנות את יושבי שער 5 יוצאי ובאי הוויסקי גוגו זו גישה מאוד אובייקטיבית ולא שיפוטית בכלל.

cookie-monster 7 באוגוסט 2008

כשאין כדורגל בישראל אין סיבה לתת לו במה . שינויים באים מבפנים לא מבחוץ.

ויכסלפיש 7 באוגוסט 2008

תומר, האתר העלוב הזה אולי יותר פופולרי ממתחריו ספורט 5 וטלספורט אבל הרבה פחות מוואלה NRG YNET, אז לפני שאתה אוכל את השקרים של החבורה הזו תבחין בין אתרי ספורט נטו לפורטלים או אתרי תקשורת

תומר 7 באוגוסט 2008

ויכסלפיש,אני לא מתמצא בנתונים המדויקים אבל נראה לי שברור לכולם שהכוונה הייתה לאתר ספורט(בזה אנחנו עוסקים,לא?) ובכל מקרה הנקודה היא אותה נקודה.
הצרכנים מקבלים מנה בינונית אבל זה גם מה שהם הזמינו.

יואב 7 באוגוסט 2008

לא הייתי באימונים של שום והוא מעולם לא אימן קבוצה שלי אבל שנת 2003 אולי ממחישה את האמביולנטיות שהוא מייצר. מצד אחד, קמפיין אירופאי מצויין(לטעמי, רמת הכדורגל הגבוהה ביותר של קבוצה ישראלית בחול) של קבוצה ששיחקה קדימה , יזמה(במגרשים קשים מול יריב עדיף)וסבלה מאובדן ביתיות ועדיין הצליחה לעבור לאופא. מצד שני, הוא הפסיד את האליפות לברוך דגו…
בוודאי שהמסורת השלילית של ביתר ביבשת תרמה לא מעט. התחושה שאני מקבל מאוהדי ביתר(יוסי, תקן אותי אם אני טועה)שאני מכיר, היא שאירופה היא קצת משנית בסדר החשיבות. אולי זה מקרין למערכת. סכנין, מכבי , הפועל הרבה יותר מעניין. בניגוד לחיפה ולתל אביביות(ובעיקר הפועל, לאחר סנטה קולומה, אני האחרון שיכול לדבר על מסורות). יש לי תחושה שהפועל, היתה מספקת תוצאה הרבה יותר מכובדת מול קראקוב וזה אומר הרבה מאד.

איציק אלפסי 7 באוגוסט 2008

תומר,
יש משהו בדבריך לגבי ההערה שלי על הוויסקי-א-גוגו.
אבל שים לב לדבר אחד- אני מדבר כאן בתור אוהד, כשאני או אחרים מדברים על "אוריינטליזם" הכוונה לעיוות בתפיסה הנחשבת "אובייקטיבית" (משהו ששום אוהד כמובן לא חשוד בה..) כגון זו של פובליצסטים או אנשי אקדמיה.
במאמר אקדמי כמובן שלא אשמתמש במושג כזה. כאן, אצלי בבלוג ובכל פורום אחר אתה וכולם מוזמנים להסתלבט חופשי, ואחרי הפאדיחות של אתמול כל מה שנשאר לי זה להתחבא (עד המפגש הבא ביננו בליגה כמובן!).

לגבי השאלה כיצד עיתונאים כמו רונן ואחרים יכולים לקדם את הכדורגל בכלל?
נתחיל בזה שהם יתחילו להתייחס בכבוד ורצינות לכדורגל באותה צורה שאנשים כמו עופר שלח ואריה מליניאק מתייחסים לכדורסל גם כאשר הוא בשפל. זה יעזור מאוד לשנות את התדמית של הענף- ברגע שאתה מתייחס למישהו כמו מטומטם הוא יתנהג באמת כמו מטומטם, ברגע שאתה מתייחס אליו בכבוד הוא יתחיל להתנהג בצורה הראוייה.

רונן דורפן 7 באוגוסט 2008

איציק – לא בא לי לעזור לכדורגל ישראלי. אני כותב עליו. אין לי שום סימפטיה אליו. לא כי הוא גרוע – כי הוא יותר מדי קרוב לפשע מאורגן.
מאד הייתי רוצה שיהיה כדורגל ראוי בישראל. ואם הייתי יכול לפעול אז הצעד הראשון שהייתי עושה בו הוא לסלק את הקשרים עם הפשע מהמאורגן. זה הרבה מעל כוחותיו של עיתונאי.
בינתיים לשחקני נבחרת, מאמניה, בעלי קבוצות, ראשי התאחדות מאד נוח בחברה הזו. ולכן צריך להציג אותם בעליבותם האמיתית.
אחרי שהכדורגל הישראלי יתרחק ממקומות כאלו – יהיה רצון של הרבה אנשים לקדם אותו. כולל עיתונאים.

אביעד 7 באוגוסט 2008

ב 2003 שומי החזיר לי את מכבי חיפה. הקבוצה שאהבתי הייתה זו ששיחקה תמיד התקפי, עם שחקנים יצירתיים ומוכשרים. ואז בא אברהם גרנט ולקח 2 אליפויות. וסירס את מכבי חיפה לחלוטין. קבוצה שכללה את ז'וטאוטאס, בניון, פראליה, יעקובו, קטן, קלשצ'נקו, בז'צ'ק ורפי כהן, שיחקה כדורגל פחדני ושמרני.
ואז בא שום והראה שאפשר אחרת. הוא הראה את זה כשעלה לשחק באולד טראפורד, כאשר ז'וטא פצוע ויעקובו מושעה, בהרכב התקפי. אז הפסדנו 5:2. אבל ניסינו לנצח. זה עדיף מלנסות להפסיד רק 1:0. את האליפות באותה שנה הפסדנו בגלל 2 סיבות
1. דודו אוואט. זה לא רק השער המצחיק מול בית"ר. היו עוד שערים מצחיקים רבים, מול בית"ר (מהקרן!), בני יהודה, מכבי פ"ת והפועל ב"ש, זה אובדן הביטחון המוחלט של ההגנה בגלל חוסר האמון בשוער. עד היום אני משער שסנטאנדר רצתה לקנות את דוידוביץ' אבל קיבלה את אוואט בטעות.
2. שום – בגלל הרצון של שום בחוזה לעונה הבאה, הוא ניסה לנצח כל משחק, כולל גביע הטוטו, והוא ניסה לעשות זאת ע"י העלאת ההרכב החזק ביותר האפשרי לכל משחק. בעונה של 33 מחזורי ליגה + 12 משחקים באירופה + 8 משחקי גביע הטוטו + 4 משחקי גביע + משחקי נבחרת, זה היה הרסני. אדורם קייסי למשל שיחק למעלה מ 60 משחקים באותה עונה והשחקנים הגיעו למחזורי הסיום מותשים.
אבל לא אשכח לעולם לשום את הקבוצה שלי שקיבלתי בחזרה.

Glen 7 באוגוסט 2008

Sorry Aviad but we lost the championship because of another different reason, that is a game moved from Petach Tikva to Ramat Gan. This move summerized the Israeli football situation.

בני תבורי 7 באוגוסט 2008

גלן,
ההעברה של המשחק מפתח תקווה לת"א היתה שערורייתית ומבזה! חלק גדול מאוהדי הפועל פ"ת ואני בתוכם החרמנו את המשחק בשל כך. אבל לומר שזו היתה הסיבה להפסד האליפות ? נו באמת, באותה לוגיקה ניתן להשתמש ולקבוע שאת הדאבל בעונת 91-92 קיבלתם באדיבות איגוד השופטים.

יואב 7 באוגוסט 2008

אביעד, הקמפיין האירופאי שלכם באותה שנה, היה המרשים ביותר מבחינת רמת הכדורגל שקבוצה ישראלית הציגה, לדעתי. מסכים לגמרי(משחקי החוץ ביוון וגרמניה היו אדירים).אך את אובדן האליפות לברוך דגו, באמת שקשה לתרץ בשוער זה או אחר(להזכירך שטראובר של לפני חמש שנים, היה השוער שמנגד)…
המעבר לרמת גן היתה בושה שחתמו עליה שחר ותאומים אך ראוי לציין שהנקודות היו זהות ערב המשחק, שזה לכשעצמו, תעודת עניות עצומה לשום וחיפה(שהפסידו שש נקודות מתשע למכבי באותה עונה).

יואב 7 באוגוסט 2008

בני, מסכים. היה ביזיון.מעבר לזה, ערב המחזור מכבי היתה ראשונה בזכות הפרש שערים עדיף, כך שעדיין היתה תלויה בעצמה. וזה מבלי להזכיר את הארבע אפס!!! של חיפה באשדוד לאחר חצי שעה…

Glen 7 באוגוסט 2008

Yes, of course it was more than the game in Ramat Gan

Glen 7 באוגוסט 2008

Benny: I accept your complaints about the championship in 92 but the final? I hope you don't mean Guy Gat because he was punished to gently in my mind.

תפוז 7 באוגוסט 2008

אדם – שאלה לי אליך (ולמרות הטון העוקצני, אני רציני) – מה יש באוהדי ה-פועל ת"א שמפיק מהם כ"כ הרבה שנאה כלפי מאמנים / שחקנים לשעבר?

אדם 7 באוגוסט 2008

לא יודע לגבי אוהדי הפועל כמכלול, אני אישית פשוט לא אוהב בוגדים ולא אוהב מאמנים שפוגעים בקבוצה שלי כדי לגזור קופונים.

רונן דורפן 7 באוגוסט 2008

אדם – בוגדים, יוזף גבלס… אני מקווה שהיהודים שם מחזיקים איכשהו מעמד.

תפוז 7 באוגוסט 2008

אדם – מלבד השמוש הנפוץ שעושים אוהדי הפועל בשואה לטובתם הפרטית, (וברצינות) אתה לא חושב שאוהדי הפועל (בהכללה שטחית משהו) נגועים -יותר מקבוצות אחרות(?)- בשנאה אמיתית לאחרים?
אם הייתי פסיכולוג בגרוש הייתי מניח שזה בגלל הסטריאוטיפ השמאלני שיצא לכם. אתם לא יכולים לשנא ערבים אז אתם שונאים את כל העולם כולו.

אביעד 7 באוגוסט 2008

גלן, אכן ההעברה לר"ג הייתה ביזיון. אבל לא זה שבגללו הלכה האליפות. לגבי 91-92, ליפקוביץ' אכן נתן למכבי חיפה במתנה אליפות. אבל אתה צודק 100% בקשר לגמר, גיא גת קיבל את מה שראוי לו. אני גם זוכר את נועם קייסי בועט בברקוביץ' בברוטאליות בלי כדור ואת זה השופט לא ראה. הגביע הגיע למקומו הראוי, האליפות הייתה צריכה להיות של פ"ת.
יואב, אני ראיתי את מכבי חיפה של אותה עונה. 2 בלמים בשיא הקריירה שלהם (בנאדו וחרזי), נראים כמו 2 ילדים מפוחדים מול כל כדור גובה שהועלה לרחבה כי הם לא ידעו מה השוער שמאחוריהם יעשה. להזכירך – במחזור האחרון והמכריע בליגת האלופות, אוואט לא פתח. הוא היה כ"כ יציב בחולשתו ששום העדיף לפתוח עם שוער צעיר (בן 18 דאז) ולא מנוסה, תום אלמדון. שטראובר (הפאשלונר לכשעצמו) היה עדיף בהרבה על אוואט של אותה עונה. סקירה קצרה – גול של באביץ' מלברקוזן מהגבהה סתמית, הגול מול בית"ר, גול מהקרן מאיציק זוהר וכו' וכו' וכו'. כדורי הגובה הם עדיין עקב אכילס של אוואט כיום (מקצועית. מבחינה מנטלית יש לו הרבה יותר בעיות).
מכבי ת"א לקחה לנו 6 מ 9 באותה עונה, זה נכון, אבל לא סתם הבאתי את קייסי כדוגמא למישהו שסיים את העונה מותש. במשחק האחרון בין הקבוצות, מכבי ת"א ניצחה 2:0 משני שערים של ברונו הייס אחרי טעויות בסגירה של קייסי (שלא נוטה לכאלו טעויות), פשוט כבר לא היה להם כוח.

יואב 7 באוגוסט 2008

פסיכולוג בגרוש אחר אולי היה טוען, שהאלימות המילולית היא התשובה לאלימות הפיזית ממנה סבלו לא מעט ויותר מאחרים(ניקמת החנונים או משהו). עדיין ראוי לציין(בצער יש לומר)שסובלנותם, כלפי מחדלים ניהוליים או מיקצועים של הקבוצה שלהם(אם וכאשר), רבה מהממוצע.

אדם 7 באוגוסט 2008

תפוז-לא, אני ממש לא חושב שאנחנו נגועים יותר מקבוצות אחרות בשנאה אמיתית לאחרים. אני כן חושב שזה משהו שמאוד נוח לאנשים שמנסים לנגח את אוהדי הפועל להאחז בו, גם כשאין לכך שום אחיזה במציאות.
אין לי בעיה ואני לא פוחד מביקורת עצמית, אני פשוט לא מבין איך אנשים יכולים לדקלם את המנטרה הטפשית הזאת עם straight face. המצאנו לעצמנו אויבים? מדובר בא-נורמאליות לתעב בן אדם שאם היה עושה את מה שעשה במגזר העסקי היה יושב היום מאחורי סורג ובריח בשל עבירות של מרמה והפרת אמונים וגניבה ממעסיק? הלו, בתחילת העונה האוהדים עוד שמרו עליו כי לא רצו שזעזועים יפגעו בקבוצה!!!
מדובר בסטיה לשנוא בן אדם שגדל וצמח אצלך, קיבל את כל התמיכה האפשרית, וברגע האחד בו היה צריך להראות נאמנות תקע סכין בגב למועדון שלו? אם זאת שנאת האחר אז אני שונא את האחר.
רונן- אני מתנצל, אבל הציטוט המדובר הוא של גבלס. אם הוא היה של מיקי מאוס הייתי שמח לייחסו למיקי מאוס. גרשון הוא שקרן, שמנטרת השקר שלו, כך מסתבר, הצליחה לחלחל לכמה אנשים ולשכנע אותם שהשקר הוא האמת. במחשבה שניה זה נשמע כמו משהו שאורוול היה כותב.

תומר 7 באוגוסט 2008

הפסיכולוגיה בגרוש לגבי אוהדי הפועל לא עובדת במקרה הזה….
לא כל יושבי שער חמש הם שמאלנים ובטח לא חנונים…
מה שכן,להפועל יש קהל נפלא שהגרעין שלו הוא קיצוני מידי לעיתים קרובות מאוד.אוהדי הפועל(ומכבי) מונעים הרבה מהשנאה…לפעמים הם מנתבים אותה לצורות שהן נאותות ומתאימות לשנאה ספורטיבית בריאה(שלטי תודה לך פנאנתנייקוס) ולעיתים היא פשוט מזעזעת(הבובה של יבגני-פשוט חסר טעם).
גם בקבלת פנים לשחקנים לשעבר הם שנויים במחלוקת. הדולרים לגרשון והשרוכים לבית שאן היו נהדרים ומשעשעים מאוד(כמו שצריך להיות) לעומת רימון ההלם שפה בבירור נחצה הגבול.
אני מאוד מסמפט את הפועל וגם יש לי חברים קרובים שהם אוהדים והם בהחלט הקהל הטוב ביותר המדינה מבחינת תפאורה ועידוד אבל הם אכן עוברים את הגבול יותר מידי….איכשהו הם מצליחים לצאת מזה נקיים(גם הרימון וגם שירוקי).
אם אצל בית"ר הקיצונים הם לא באמת קומץ אז בהפועל הם כן…אבל מאוד מאוד קיצוני.

birdman 7 באוגוסט 2008

חבר'ה קצת פרופורציות. בסה"כ הפסידו משחק אחד. קרה אפילו לליברפול ולניוקאסל בשנים האחרונות שלא העפילו לשלב הבתים. לא צריך ועדות חקירה והקמת צלבי עץ על הר הצופים.

אם כבר אמרו את זה בתגובות לפני, אז סליחה :-)

בני תבורי 7 באוגוסט 2008

גלן, אביעד

אני שמח שהגענו להסכמה לגבי האליפות ההיא.
לגבי הגביע, נו, אחרי הכל היה מדובר בגיא (מי???) גת ואייל (הבן יקיר) ברקוביץ'. היה פאול שבהחלט הצדיק אזהרה חמורה, לצורך זה הומצא הכרטיס הצהוב, בשום פנים ואופן לא משהו שהצדיק אדום. גיא גת לא חמלניצקי וברקוביץ' לא אמא תרזה. חבל שבן יצחק נפל בפח.

Glen 7 באוגוסט 2008

Benny you know they also invented something called Retrospect which includes in our case three persons:

M.Malika, R.Petch and a coach I forgot whose name I almost forgot but I do remember he is somehow connected to your "lost" final. That was a method that was well punished in Ramatgan but sadly not used few years later in Kiryat Eliezer.

Glen 7 באוגוסט 2008

Forgot his name although Vichselfisgh and Ronen tried to remind us last year.

אחד עלום 8 באוגוסט 2008

אני לא חושב שהבעיה היא במנטליות של השחקן הישראלי, הבעיה היא במנטליות של בית"ר ובבנייה של הקבוצה, וגם בהרכב ששום העלה. אי אפשר לעבור משחק כזה עם בלמים לא מתואמים. מכבי חיפה ומכבי תל אביב הוכיחו כבר לפני כמה שנים שהמנטאליות הישראלית היא פיקציה, וכשיש מאמן מתאים ובעל בית מתאים אפשר להגיע רחוק, וגם הפועל תל אביב הוכיחה את זה. כל מה שצריך לדאוג לו הוא שמסביב לשחקנים הישראליים יהיו שחקנים זרים טובים מספיק, ואני לא מרגיש שזה המצב בבית"ר. השחקן הטוב היחידי שהיה בבית"ר הוא לרואה, ואף אחד כבר לא זוכר איפה הוא נמצא.

ובנוגע לרוסו, כמה שכונה שהוא לא יעשה, על המגרש הוא היה אחד הזרים הטובים שהיו פה. ההבדל בין השחקן הישראלי והאירופי זה שבאירופה מבינים שברגע שנכנסים למגרש השטויות נגמרות.

אנונימוס 8 באוגוסט 2008

משהו לגבי המנטליות של בית"ר, וזה שנזרק פה משפט בסגנון "הפועל הייתה מוציאה שם תוצאה יותר מכובדת כנראה". אני לא חושב שהפועל הייתה מוציאה שם תוצאה יותר טובה. קרקוב קבוצה ברמה גבוהה. אבל אני בטוח שהפועל אכן הייתה מגיעה במנטליות שונה לחלוטין. אני יכול לאמר זאת בוודאות, כי הפועל הייתה במצב זהה לחלוטין לפני שנתיים.
נצחון דחוק 2-1 על ריינג'רס בבית, והפסד 4-0 בחוץ במגרש שהיה ברור שהוא אימתני, לקבוצה ב2 רמות מעל הפועל (הגיעה לגמר באותה שנה).
התוצאה אותה תוצאה, והיא לא מפתיעה לאור הפרשי הרמות. אבל הפועל לא יצאה בהצהרות בומבסטיות אחרי הנצחון הביתי הדחוק, ולא התחילה כבר לחשוב על השלב הבא.
ופה טמון אולי ההבדל בין מועדון שמתייחס לאירופה ברצינות הראויה וכתוצאה מכך מצליח באופן עקבי להשיג תוצאות סבירות ואפילו להפתיע מדי פעם, לבין מועדון שבאופן עקבי לא מגיע לשום מקום וחוטף בראש מכל דכפין.

אביעד 8 באוגוסט 2008

בני, אם היה משהו חמור יותר מאדום במהלך המשחק, אז לגיא גת היה מגיע לקבל אותו. ברקוביץ' לא צדיק גדול, אבל גת פשוט דרך עליו מתוך מטרה לפגוע. האדום היה מוצדק לחלוטין ולא היה כאן שום "פח". היתה עבירה מכוערת ואדום מוצדק.

יוסי 8 באוגוסט 2008

91 תגובות על כדורגל ישראלי? אני מציע שנתעסק בכדוריד ישראלי. הרבה יותר נעים לדון בו, הדמויות הפועלות הרבה יותר אינטליגנטיות, והאיזוטריות דומה.

עופר 8 באוגוסט 2008

וואו, אני חייב להודות, שאני שמח ממש שהכדורגל הישראלי מפיח כזו רוח חיים במגיבים.
שתי הערות – אוואט הוא האשם העיקרי של אובדן האליפות, הוא השוער הכי אובר רייטד בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי לטעמי. הגול נגד לברקוזן, הפחד הזה מכל כדור גובה שעולה לרחבה כשאוואט נמצא בשער, זה משהו שאני זוכר ממש ממש טוב.

גיא גת – אני זוכר שנדרשנו לנושא הזה – גיא גת היה צריך לא רק לקבל אדום על הפאול ההוא, הוא היה צריך גם להיות מורחק לכמה משחקים טובים. זה היה פאול במתכוון, והלוואי שהיו יותר שופטים בארץ עם ביצים שמוציאים שחקן באדום כבר בהתחלה של משחק, אולי הייתה פחות אלימות על המגרש.

עכשיו בקשר לבית"ר, בבלוג שלי ושל עמיתי טל, כתבתי פוסט על המשחק, והוא כתב פוסט משלו, והייתי רוצה לנצל את שטף המבקרים ולהזמין אתכם שוב לשם. אנא קיראו והשאירו תגובות. נכון שזה בתפוז, אבל אנחנו לא ממש יודעים להתעסק עם וורדפרס.

יואב 8 באוגוסט 2008

אנונימוס, הפועל לפני שנתיים, לא היתה קבוצה עם יומרות גדולות ותקציב מפלצתי. גם היריבה, על הניר היתה חזקה יותר. הפועל תל אביב והקהל שלה(שמביא מספרים מרשימים יחסית למשחקי חוץ) פשוט לוקחים את המפעל הזה ברצינות. הניצחון שלהם על חטאפה בשנה שעברה(באותו זמן, הפועל היתה במקום האחרון בליגה), נשמע דימיוני במושגים ירושלמים.

פראליה 9 באוגוסט 2008

הדאבל המופלא היה ב-90/91 ולא אחרת כמובן

Comments closed