הניצחון על סנדרלנד

הלאמפרדיזציה של פוגבה

כשמוריניו בא לצ׳לסי בפעם הראשונה פרנק לאמפרד נחשב שחקן שעושה הכל. הגנה, התקפה, ניהול משחק – שחקן סטיבן ג׳ררדי כזה. מוריניו שם מאחריו את מקללה שינהל ואמר לו דבר פשוט. כשאתה פנוי – תבעט! כי מבקיעים דו ספרתיים מהקישור שווים את משקלם בפלטיניום. הוא הפך אותו לסגן זוכה הבלון ד׳אור.

זה מה שהוא מתחיל לעשות עם פוגבה. השערים יבואו אבל כבר עכשיו הפחד ממנו פותח קצת את המשחק.

*

בשולי הדברים.

צריך לקוות שהשער ישפר את החיים של דיילי בלינד.

יופי דה חיאה, ג׳ונס, רוחו, ואלנסיה

זלטן: שער 1, בישולים 2, ציון 3.

וזה נכתב לפני:

valencia

דייויד מוייס אמר שמנצ׳סטר יונייטד איבדה את דרכה. אם אתם זקוקים לכך קחו כמה דקות לקלל אותו ואחרי זה נתייחס לדברים עצמם.

הוא צודק.

קל מאד לתאר את ״אבדן הדרך״ בעניינים שהם מסביב. מוייס למשל דיבר על מנג׳ר בריטי ועל שבירת שיאי ההעברות שאלו שטויות. אנטוניו קונטה וקלופ הם לא בריטים וגם המנג׳ר הנוכחי של יונייטד מחזיק (במשותף) בשיא האליפויות בפרמייר ליג מבין המנג׳רים הפעילים. ריאל מדריד שברה את שיא ההעברות על רונאלדו וקשה למצוא את מי שיגיד שהם עשו עיסקה רעה שם.

אבל מה הוא ״אבדן הדרך״ במגרש?

יש בעיני שני אספקטים ששניהם קשורים להיררכיה בקבוצה.

הראשונה היא מעבר מעידן של היררכיה תחרותית להיררכיה רעיונית בין השחקנים. זה קרה אצל ואן חאל – ששחקנים משחקים על פי מידת התאמתם לסגנון שהמנג׳ר רוצה. לכאורה אין בזה רע. לעומת זאת היררכיה תחרותית היא ששחקנים משחקים לפי תרומתם.

השתמשתי הרבה פעמים בדוגמא של שני שחקנים – נאני וצ׳יצ׳ריטו. מדובר בשני שחקנים שלא התאימו למנג׳ר הקודם – שזה לגיטימי ויש בהם הרבה מוגבלויות. אבל מצד שני הייתה לשני אלו תרומה מאד מדידה וידועה. הם היו מעורבים בשערים ובבישולים – לדעתי בכמות יפה ויציבה, אבל מותר לחשוב שלא בכמות יפה. הם איבדו את מקומם לשחקנים מפורסמים יותר – די מאריה ופלקאו (גם אם זה לא ספציפי) – על סמך תקווה, פילוסופיה, הערכה מלומדת, ניחוש מושכל או מה שזה לא יהיה.

התהליך הזה היה צריך לקרות במגרש. שאחרי השער ה-20 של פלקאו צ׳יצ׳ריטו היה מבקש לעזוב. שאחרי ההופעות הסוחפות של די מאריה נאני היה מבין שימיו במועדון חלפו. אני אגב  לא כותב את זה בלעג רק משום שפלקאו ודי מאריה לא הבריקו. יש לי חשד – שמבוסס על כמה שנות צפיה ביונייטד – שאולי אם צ׳יצ׳ריטו ונאני היו בסביבה היינו רואים קצת יותר ממי שהיו אמורים להיות שיפור עצום עליהם. אבל זו הייתה גישה של מנג׳ר שיודע דברים לפני שהם קרו. לא חושב שהמנג׳ר הנוכחי הוא כזה. אני חושב למשל שעכשיו פיל ג׳ונס ומרכוס רוחו לא יישלחו אוטומטית לספסל כשבאיי וסמולינג יחזרו.

אבל העניין האחר היא ההיררכיה במשחק עצמו. יש איזשהי תחושה כשיונייטד משחקת שאנשים מצפים מזלטן ופוגבה לנצח את המשחק. שהם מחפשים אותם באופן תמידי. כי אחד הוא זלטן והשני הוא השחקן שעבר בשיא דמי העברה עולמי. ואז יש את שאלת ווין רוני – האם הוא תורם מספיק? והציפיות שלי בטווח המאד ארוך עם יונייטד זה שהיא תחזור להיות קבוצה אורגנית. הקלישאה היא ״גדולה מסך חלקיה״ והמשמעות היא כזו: העבודה בלי הכדור נעשית במשמעת גדולה ובמאמץ משותף וכשהקבוצה עם הכדור הקבוצה יודעת לתת את הבימה לשחקן שנמצא ביכולת טובה.

זה התיקון הגדול.

חייב לומר שכן רואה קצת סימנים לשחקנים שמשחקים עבור הכולל בלי להיות בלחץ מיכולתם האישית. אבל זה בעיקר מגיע משאריות שחקני פרגי: ג׳ונס, ואלנסיה, קאריק. גם את לינגארד והררה הייתי מונה בין אלו ואני מתחיל לראות גם ברוחו שחקן שנותן את המקסימום ולא עסוק בשאלות שלא צריכות להעסיק אותו. יותר מדי אחרים לא שם: דפאי בוודאי, פלאיני בוודאי, לצערי גם בלינד ומרשיאל – אבל לגבי השני חייב להתבצע תיקון. פשוט מדכא שכשרונות גדולים כמו דפאי ושניידרלין (וגם ינוזאי וקגאווה) נכשלים אצלנו. אחזור כמה פסקאות לאחור. הכשרונות בקבוצה – דפאי ומרשיאל או מחטריאן או ראשפורד – לא צריכים לזכות יום אחד בבלון ד׳אור. הם כן צריכים להיות לפחות נאני. אחרת העבודה איתם היא כשלון. המערכת חייבת לחזור למצב בו שחקן מבוקש שנרכש (להבדיל משחקן תגלית כמו אברה או סולשיאר) מגיע לרף הזה.

אבל הסימן הטוב ביותר ששמעתי בלהוגי החג של מוריניו הייתה שהוא רוצה להמשיך במועדון יותר משלוש שנים. מקווה שהוא מתכוון לכך. אני לא תמכתי בבואו – אבל זו הייתה אחת הסיבות לאי-תמיכתי. מאד הייתי רוצה מישהו ששיחק עבור פרגי – לא חייב להיות גיגס אלא יכול להיות גם בלאן – ובכלל לא מעניין אותי מנג׳ר שיבוא לשלוש שנים. אבל אם הוא רוצה עשר שנים אז ברוך הבא.

נו האדל - סיכום שבוע 16
מה אני רוצה מעצמי (הניצחון על הפועל פ"ת)

97 Comments

ניק 26 בדצמבר 2016

בסוף כל מאמן רואה את הדברים בעינייו. גם פרגי העיף את בקהאם, ואן ניסטרלוי,סתאם וקין רק כי העזו לפתוח את הפה עליו ובמצב שהיה להם עוד הרבה מה לתרום לקבוצה. ואני לא אומר את זה כביקורת אלא כעובדה.

מאמן ל10 שנים? הלוואי, אבל זה פשוט לא יכול לקרות בכדורגל של היום. אפילו הדבר הכי קרוב לפרגי (קרוב רחוק מאוד כמובן) בדמות דייגו סימיונה לא הולך לשרוד כנראה מעבר ל7-8 שנים בקבוצה אחת.
בסוף אם אחוז הגירושים רק עולה עם השנים, כי אנשים כל הזמן מחפשים פיתויים חדשים, אז קשה לצפות ממאמן (ואפילו שחקן) להשאר 10 שנים באותו מקום.

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

מעעע זהההה?
מה עם ארסן וגנר? מאמן טוב עם חיבור למועדון והאוהדים יכול לעבור גם תקופות לא טובות ולשרוד בתפקיד.

ניק 26 בדצמבר 2016

הוא מונה לפני 20+ שנים.. לא רלוונטי כל כך לעולם העכשווי

מתן 26 בדצמבר 2016

תשאל אוהדי ארסנל מה הם חושבים על ונגר ותבין לבד..

ע' בעל הטיפ 26 בדצמבר 2016

הפודקאסט "בכל יום נתון" של דסקל קם רק בשביל שתהיה לו במה להתלונן על וונגר..

יואב 26 בדצמבר 2016

איזה פוסט יפה ומדויק.

אריק 26 בדצמבר 2016

דיויד מויס צודק!
אחרי באזבי יונייטד נתנה למנגרים בינוניים לקחת אותה למדבר.
שינו את דרכם ובעטו לו בתחת. נהדר
ודבר נוסף
WHEN YOU GONE… BE GONE.

דורפן 26 בדצמבר 2016

זכותו וחובתו לבקר אותנו. הוא מנג׳ר סנדרלנד ואם זה מועיל לו לעצבן אותנו זו חובתו לעשות זאת.

אריק 26 בדצמבר 2016

שלושה מנגרים שאימנו את יונייטד עדיין איתנו. אחד נעלם וטוב שכך. אחד שיש לו איזה 30 שנה במועדון מבין את העניין של לתת ליורשים שקט וכמעט לא מדבר על יונייטד. ואחד שנקלע לבטעות ל10 חודשים לא מפסיק לבלבל במח.
שימשיך לדרכו ושיצליח. ברצינות. הוא מנגר ליגה טוב ונראה אדם חביב. אבל שיתקדם.
הוא לא עשה את זה כדי להרגיז אלא ממשיך להסביר את עצמו ולתרץ את הכשלון ולהאשים אחרים. בשבילו עדיף לו לעבור הלאה. מוריניו ענה לו יפה ומכובד.

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2016

כמה פעמים הוא דיבר על יונייטד מאז שעזה, 3, 4? זה לחפש בכוח. רק טבעי שבימים שלפני משחק ראשון שלו נגד יונייטד וכמנג'ר של קבוצה אחרת, שהנושא יעלה מחדש לכותרות. הוא נשאל על כך וענה, אין שם מעבר. הוא לא לא מכבד, הוא מודה שגם לו היתה אשמה, זהו. למה בכוח לחפש לנגח את האיש?

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2016

עזב

אריק 26 בדצמבר 2016

טוב.

ג'ינג'י 26 בדצמבר 2016

יונייטד איבדה את דרכה כשקנתה את פליאיני….

דורפן 26 בדצמבר 2016

יונייטד לא איבדה את דרכה באשמת שום שחקן. מערכת יכולה להתגבר על רכישה גרועה ואצל פרגי כבר היה נמצא לפלאיני תפקיד שהוא יודע לעשות או שהיה נמכר.

ג'ינג'י 26 בדצמבר 2016

מדוע הוא שלח הביתה את כל עוזרי המאמנים של פרגי?
הוא פשוט לא התאים לתפקיד וזהו, ואומר את זה ג'ינג'י אחד לאחר
חג שמח ותודה על הכתבות המשובחות

דורפן 26 בדצמבר 2016

פלאיני לא שלח אותם הביתה… לגבי מוייס מקבל את הביקורת.

ניק 26 בדצמבר 2016

עוזרי המאמנים של היונייטד זה תפקיד מאוד אוברייטד. היחיד שלדעתי באמת השפיע על הקבוצה היה קירוש וראינו שגם הוא לא הצליח לבד (בריאל ונבחרת פורטוגל). לא זוכר משהוא מהם הצליח יותר מדי במקום אחר.
האחרון שבהם מאמן את מכבי חיפה…

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2016

ג'ינג'

הוא לא שלח אף אחד מלבד מייק פילאן אבל במקומו הכניס למערכת האימון 2 אחרים, בשר מבשרנו, גיגס כעוזר ופיל נוויל.
הוא הציע למולסטיין להישאר אבל בתפקיד אחר, מולסטיין סירב.
אז עם כל הכבוד לפילאן וגם לעובדה שכריס וודס הגיע כמאמן השוערים החדש (דה חאה לא ממש נפגע מזה אלא המשיך להתקדם) לא זה מה שהיה עושה את ההבדל.
זה נפל בגלל דברים אחרים.

ג'ינג'י 26 בדצמבר 2016

זה ברור ובנוסף לזה דייויד גיל פרש עם פרגי והכל נהיה קשה יותר
עדיין מוייז לא היה צריך לקבל את היונייטד

אלעד כ 26 בדצמבר 2016

השאלה היא כמה ממה שהיה (ואבד) הוא הדרך של היונייטד, וכמה מזה זה הדרך של פרגוסון?
כי אם זה השני, סיכוי קלוש שזה יחזור (כי זה פרסונלי ולא רוח המועדון).
כשהתחלתי לאנוד את היונייטד בסוף שנות ה-80, זו הייתה קבוצה שלא זכתה באליפות 20+ שנה ופרגוסון היה בתחילת דרכו. אני לא מכיר יונייטד אחרת. שמעתי ועודני שומע סיפורים על התקופות המוקדמות יותר. אבל היונייטד של פרגוסון ככל הנראה הייתה בדיוק זה – היונייטד של פרגוסון, ולדעתי אין סיכוי שזה יחזור, ולא משנה מי המנג'ר או המאמן.

דורפן 26 בדצמבר 2016

יונייטד של באזבי – בשינויים מחוייבים – חזרה ביונייטד של פרגוסון. צריך למצוא את הבנאדם.

אלעד כ 26 בדצמבר 2016

גם אם ימצאו את הבנאדם – אין סיכוי שהוא יקבל את הזמן שפרגוסון קיבל כדי להחזיר אותם לדרך. לך תדע, אולי הם מצאו את הבנאדם במוייס, אבל קיצצו אותו אחרי שנה אחת לא מוצלחת.

ניק 26 בדצמבר 2016

מאמן שניצח 18 משחקים מתוך 62 מאז שעזב אותנו (29%)? כנראה שלא…

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2016

אלעד

זה לא רק הזמן שהוא לא קיבל, אלא גם לא את הכסף ורכש כמו אחרים, גם לא סבלנות לעומת ואן חאל שהכדורגל של הקבוצה תחתיו היה רע עוד יותר (כדורגל, לא תוצאות, אלה בסופו של דבר שיקרו ועונה לאחר מכן זה התפוצץ גם בגזרה הזו)
מוייס שילם מחיר כבד על שקיבל את וודוורד בעונה ראשונה שיושב הראש של המועדון ומי שאחראי על ניהול משאים ומתנים בפעם הראשונה ויושב ראש שלא הגיב נכון לעונה מקצועית לא קלה.
לא יודע אם זה היה מצליח עם מוייס לו היה מקבל קצת יותר זמן, אבל זה לבטח היה זמן הוגן יותר להזדמנות שנתנו לו ואני בדעה שזה לא היה מגיע לתהומות וגועל שקיבלנו תחת ואן חאל.

אלעד כ 26 בדצמבר 2016

מוייס הוא לא האישיו, אין לי מושג אם הוא יכל להיות יותר טוב או לא.
האישיו פה זה שאין "יונייטד". יונייטד של 20+ השנים האחרונות זה "פרגוסון". ואם רוצים למצוא עוד פרגוסון (או באזבי), צריכים להיות מוכנים לתת לאחד כזה זמן וחבל ארוך. ואין סיכוי שזה יקרה. אז הופכים להיות צ'לסי – מביאים את מוריניו ופותחים ארנק. מבאס, אבל זה הכדורגל בשנות ה-2000. בזכות פרגוסון נמנענו מזה במשך יותר מעשור. נגמר

אמיתי 26 בדצמבר 2016

מסכים שמה שהיה לא יחזור אבל יש עוד אלטרנטיבות
חוץ מלההפך לצלסי (לא שזה הדבר הכי נורא בעולמנו. יש
דוגמאות מהעיר של הביטלס גם) אבל כמו שזה נראה הניהול
ביונייטד גרוע והצד הכלכלי פירסומי הוא החשוב. אחרי הכל
אנו ניסחרים בבורסה ושם כידוע אין רומנטיקה

טל המנצ'סטרי 26 בדצמבר 2016

רונן,

העובדה שיונייטד תחת ואן חאל ב 2 קייצים וגם בקיץ אחד תחת מוריניו רכשה המון שחקנים, חלקם כבר לא אצלנו, בסכומי כסף משוגעים, תחנת הרכבת הזו שאפיינה מקומות ומועדונים אחרים אבל לא את יונייטד, זה בהחלט לאבד את הדרך ויש לזה השפעה עצומה, גם מקצועית.
פרגוסון ידע להביא לעיתים רחוקות קייצים של מספר שחקנים גם יחד, אבל זה לא היה משהו שאפיין את הסגנון שלו ושל יונייטד, אנחנו מעולם לא היינו מנצ'סטר סיטי או ריאל מדריד בהקשר הזה, שמרנו על שכל, הבאה של שחקנים היתה עם שכל, זה הלך לאיבוד (במיוחד תחת ואן חאל)

מתן 26 בדצמבר 2016

לא שאני נהנה מכל הרכישות המוגזמות האלה, אבל צריך להבין שלהגיע להישגים של פרגי עם שחקנים של פרגי רק אחד מסוגל, פרגי. אף מנג'ר אחר, טוב ככל שיהיה, לא יכול להתחרות בסגלים של סיטי וצ'לסי עם שחקנים של מרכז טבלה. מקווה שזה יתאזן ובסוף הקבוצה תתבסס על יותר שחקני בית (להלן: רשפורדים)

no propaganda 26 בדצמבר 2016

קלופ כרגע מצליח במידה מסוימת.
גם לאמר שלפרגי היו סגלים של מרכז טבלה זו הגזמה. בכל זאת שיחקו שם פרדיננד ווידיץ ורונאלדו וכו'

אלי 26 בדצמבר 2016

קנטונה,, בקהאם, ון פרסי… ועוד…

סימנטוב 26 בדצמבר 2016

מעולה כהרגלך!

אבו צ'יצ'ריטה 26 בדצמבר 2016

העיקר שנמצא את הדרך לשער של סנדרלנד. מי יודע איפה אפשר לראות אונליין?

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

איזה בישול של זלעעעטן לבלינד
שף שף

אריק 26 בדצמבר 2016

הרג אותנו בכל שאר הפעולות שלו.

דורפן 26 בדצמבר 2016

הרעיון הוא שזלטן שווה שער אחד ושהאחרים יוציאו תיקו

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

בדיוק!

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

לצערי פוגבה לא.
השף ניסה לבשל לו למצב של 100% שער והקדיח את התבשיל.

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

והנה הנסיך הבקיע בעצמו.

אמיתי 26 בדצמבר 2016

יש סימני נפט ביונייטד ומאחר ובערך חצי עונה עברה זה הזמן להכיר במה שיש ובמה שאין.
הגנה בסהכ טובה קישור גם כן ובעיה בהתקפה ובחלוצים חוץ מזלאטן. זה לא ישתפר בהרבה אולי מ20 30 דקות טובות נעלה לחמישים.
בעניין התיקון לדעתי המאפיין הכי חשוב שחסר לנו הוא פשטות. בייחוד בהתקפה. פרגי לא המציא מערכים ושינה לשחקנים תיפקודים. יש פחות מדי תנועה ללא כדור והצטרפות וחסרה תכליתיות. פשוט לשחק פשוט

דורפן 26 בדצמבר 2016

פחות מדי תנועה זה מה שהתכווני ל״מסתכלים על זלטן ופוגבה״

אמיתי 26 בדצמבר 2016

חשבתי שהתכוונת בצורה מטאפורית. יעני ״נושאים עיניהם אליהם״..

אייב 26 בדצמבר 2016

גם להחזיר את שחקני פרגי לשיאם אחרי שנות הקפאה בפריזר, זה לא מובן מאליו.
מה גם שיש את הררה שמשחק כמו יושב סטרטפורד אנד ממוצע, את מה שמוריניו עשה מרוחו ושני שחקני בית לגיטימיים בסגל (לינגארד, ראשפורד, פוגבה לא נחשב).
עם הזמן יש לקוות שיצמח דור של שחקני מוריניו, שיתנו על הדשא את הכל בדומה לשחקני פרגי.

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

שמתם לב לדחקות בין מוייס למורניניו?
הווירה טובה ומבודחת ביניהם. לא נראה כאילו הם במשחק כרגע אלא כאילו חברים טובים שמריצים קטעים.

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

הנה הקלבסה נכנס 7 דקות ונראה כדורים עפים לשחקים…

ד"ר רזי הופמן 26 בדצמבר 2016

זלעעעטן השף המכשף עם בישול שני הפעם למחרטטיאן
איברה אחראי ל 3 שערים היום

Ljos 26 בדצמבר 2016

הרעיון מעולה, רק שוב, לא מסכים לגבי מוריניו.
מתי בקריירה שלו הוא היה נאמן ותמך יותר מבעשרת השחקנים שנאמנים לפילוסופיה הרעיונית שלו (מצור, תרבות מצור ועוד קצת מצור)?

אמיתי 26 בדצמבר 2016

תשובת יונייטד לדורפן..
תגידו מה שתגידו על מוריניו אבל מבחינתי הוא כבר עשה
את השינוי הכי חשוב בשבילי כאוהד גם אם לא ניקח תואר או
כרטיס לצמפיונס – יש עניין ויש התרגשות. הרגש חזר

סימנטוב 26 בדצמבר 2016

אתה כנראה לא מבין בתהליכים :)

אמיתי 26 בדצמבר 2016

אני לא מבין מהחיים שלי חוץ מזה שכל בירה באה טוב
עם גולים שלנו ועוד איזה גול של מיקי. זן גולדסטאר

Danny - Long Island 27 בדצמבר 2016

More like Old Speckled hen

Ljos 26 בדצמבר 2016

לא רוצה להרוס, אבל אצלי זה הפוך. יותר ממוייס, יותר מואן חאל, יותר מהגלייזרים, מוריניו גרם לי לא לרצות לראות משחקים של הקבוצה שלי. הידד.

אמיתי 26 בדצמבר 2016

או שאתה לא שותה מספיק או לא את הדבר הנכון.
צמע. אתה טועה מאד חביבי. יונייטד משחקת כדורגל
חיובי בסהכ ודוחפת קדימה. לא מספיק ולא מספיק מהר
אבל יש לך סטיגמה על קבוצות של מוריניו וחבל שזה
מונעה ממך לראות את הדברים הטובים שיש. ויש

Ljos 26 בדצמבר 2016

סטיגמה, לא סטיגמה, אני לא רוצה את הבנאדם הזה במועדון.
לא חושב שיש מספיק בירות, אלכוהול, מריחואנה וחומרי הזייה כאן בתל אביב שיגרמו לי לשכוח את עשר השנים האחרונות שלו כמאמן ואת הזוועות שעברתי בצפייה בקבוצות שלו.

ניק 26 בדצמבר 2016

במאמן שהקבוצה שלו כבשה הכי הרבה שערים בעונה אי פעם בספרד?

אריק 26 בדצמבר 2016

ואנגליה גם לא? ואם לא אז רק שיאן נקודות ומקום שני בשערים… לא רע.
שמע הוא די מאוס בהתנהלות אבל לקבוצה חזר קצת המוגו והיא יותר מעניינת אותי ממנו.

Ljos 26 בדצמבר 2016

הוא לא העביר את עיקר זמנו שם במריבות עם קסיאס כי הוא היה חבר של צ'אבי?
וכן, גם כשהם כבשו הכי הרבה שערים הם היו נוראיים לצפייה. אבל בעיקר נמאס ממנו.

אמיתי 26 בדצמבר 2016

קודם כל יש. באחריות.
שנית לא מעניין אותי איך אינטר שיחקה מול בארסה.
מתחילת העונה יונייטד משחקת חיובי ברוב המשחקים
ובטח יותר טוב ממה שהיה בשלוש השנים האחרונות גם
אם זה לא תמיד מתבטא בנקודות. ראית את המשחק היום?
כאב לך? לא שמחת על הגול של זלאטן? אפילו אפשר לראות
דרך הטלויזיה שהאווירה באולדטראפורד יותר טובה. לא היינו
ולא נהיה בארסה עם טיקי טאקה. אבל יש סימנים שנחזור להיות
חלקית מה שהיינו. וזה מצויין

Ljos 26 בדצמבר 2016

האמת? לא ראיתי. לא מצליח לגרור את עצמי לצפות במרבית המשחקים של הקבוצה העונה, לראשונה.
לא צריך להיות ברצלונה. מספיק שלא נהיה צ'לסי.

אמיתי 26 בדצמבר 2016

אוהד כישלונות..(-:

Ljos 26 בדצמבר 2016

ואני לא ארגע עד שנרד ליגה!

צביקה 27 בדצמבר 2016

אתה האוהד הראשון בעולם שנתקלתי בו שמאחל לקבוצה שלו להפסיד.
בשביל להבין בשנים האחרונות היית אוהד אוהד או ככה ככה?

מתן 26 בדצמבר 2016

זלאטן בזמן האחרון משחק לא טוב ומביא מספרים יפים, היום הוא עשה את זה בצורה קיצונית – שיחק גרוע וסיים עם שער ושני בישולים יפים. אם הוא רק היה מנסה לשחק קצת יותר..
בסה"כ המשחק הזה הוא המשך ישיר לקודמים. תוצאות התיקו המתסכלות לא גרמו למוריניו לוותר על הדרך ובסוף זה משתלם. הקבוצה משחקת יפה (בד"כ), ומי היה מנחש, אפילו כובשת שערים

צור שפי 26 בדצמבר 2016

זלאטן הוא אמן מהאסכולה המינימליסטית.

מתן 26 בדצמבר 2016

לגמרי. צורת המשחק שלו כ"כ מרגיזה אבל עדיין קשה לכעוס עליו עם כאלה שורות תחתונות

יואב 26 בדצמבר 2016

אלו רק קשיי ההסתגלות של זלאטן לפרמייר. עוד קצת וזה יבוא…

אמיתי 26 בדצמבר 2016

הוא עוד לא רגיל לשחק בכריסמס..

יואב 26 בדצמבר 2016

נראה אותו בסטוק בלילה קר בינואר(((((:

אמיתי 26 בדצמבר 2016

הפיזיות באנגליה תקשה עליו..

wazza 26 בדצמבר 2016

מעולה

צביקה 27 בדצמבר 2016

הוא צריך לחזור בתשובה.

ק. 27 בדצמבר 2016

או אולי שלא כל כך קר בסטוק בינואר והקושי להבקיע בליגה האנגלית הוא זהה לליגה הצרפתית…
(או שהוא שחקן גדול וזהו)

קירקגור 26 בדצמבר 2016

ואיזה כיף הגול של מחטריאן… גם בגלל הטאץ׳ וגם בגלל שאיזה מלך שככה הוא חוזר מפציעה.

פוגבה וזלאטן ממשיכים להיות שווים לפחות גול אחד למשחק. זה טוב.

דני בן אלי 26 בדצמבר 2016

שער מקסים

בנישי 26 בדצמבר 2016

בגדול מרוצה.
חוץ מזה שפלאיני נכנס לקבל ת׳פרמיה..

אורי 26 בדצמבר 2016

והשדרים המפגרים "הוא נכנס כמחווה למויס"

ברק רום 26 בדצמבר 2016

משחק טוב שלנו
הושג שקט בקישור אחורי ובאמצע ההגנה
פוג היה דומיננטי, מיקי עמקקק

גלעד בלום 27 בדצמבר 2016

כאוהד ספרס אני אמור לרצות שתפסידו אבל אני חולה על זלטן ואוהב שמוריניו מגיע כאנדרדוג ורוצה להוכיח לכולם שעדיין יש לו את זה אז אני שמח שאתם בעליה בזמן האחרון ולאט לאט חוזרים להיות רלבנטים.
מוריניו מבין את מה שכל המאמנים של זלטן הבינו- לא מוציאים אותו לעולם (אפילו אם הוא ביום רע) אלא אם כן הוא על אלונקה אפילו אם יש אוהדים שממלמלים שהוא עוצר את השטף, שלרשפורד מגיעות דקות ושממפיס מתבזבז. הנוכחות שלו (והאינטיליגנציה והמנטליות הווינרית) פותחת שטחים לכל השאר ולמרות האיטיות היחסית והגיל הבן אדם מספק נתונים סטטיסטיים כמעט ברמה של רונאלדו ומסי ויש שיגידו שלהבקיע בצרורות בליגה האנגלית זה יותר קשה מבספרד. אז זהו שזלטן כבר מבקיע פחות או יותר באותה תדירות והוא כבר עבר 4-5 ליגות שונות כולל זו הספרדית שבה המשיך להבקיע ואף זכה בתואר למרות שנחשב שם כ״אכזבה״ יחסית. לא פחות מהגולים, אוהדי יונייטד מגלים אט אט שהוא גם מבשל לא מעט, מקנא בכם שיש לכם אותו, תיהנו.

פוגבה מעולה, מרוב כשרון ונתונים פיזיים הוא לפעמים לא יודע מה לעשות אבל קבלת ההחלטות שלו משתפרת, הוא מבין שלא כל פעולה שלו חייבת להיות אקסטרווגנטית, התחיל לשחק פשוט (לומד מזלטן), וכפי שדורפן אמר הגולים יגיעו. רק שיפסיק להתלונן בדרמטיות של צרפתי מצוי אחרי כל פספוס שלו כאילו שהוא סובל מחוסר מזל (האמת עם קצת מזל היו לו עוד כמה גולים העונה).

משבוע לשבוע אתם נראים טוב יותר, היום זה קצת הזכיר את יונייטד של פעם במובן של שליטה מוחלטת במשחק, שערים יפים, הגנה יציבה ולחץ רציף עם קצב טוב, היו גם התקפות מסודרות מהאגפים כשיטת משחק סדורה, בלינד שיחק יותר כקיצוני מאשר כמגן, זה שינוי שהביא גול ועוד פעולות, כעקרון אתם מתחילים להיראות כמו קבוצה.

Danny - Long Island 27 בדצמבר 2016

יפה ומדוייק גלעד

רומן 27 בדצמבר 2016

מאיפה הרעיון שזלאטאן לא מהיר?
הוא סופר מהיר.. לא וולקוט מהיר אבל מהיר מאוד.
לצרך העניין עוקף את מסי בקלילות ל 60 מטר

גלעד בלום 28 בדצמבר 2016

רומן, אין לי וויכוח איתך, אני זלטניסט וותיק וטוען שהוא בסקאלה של מסי וכריסטיאנו. כתבתי איטיות יחסית, הכוונה היא יחסית לזלטן לפני 10 שנים. הוא עדיין טנק פיזי עם כוח פריצה אבל אין לו את הצעד הראשון המתפרץ לעבור את המגינים בספרינט כשהוא עם הפנים לשער, הגולים שלו הם גולים של טכניקה , תחכום ועצמה, פחות של זריזות.

רומן 27 בדצמבר 2016

זלאטאן, ציון 3? אני מחזיק ממך מבין כדורגל ופרשן הגון.
נטפלת אליו מהרגע שהוא הגיע ואתה לא מוכן להודות בטעות, כאילו יש לך כסף שמושקע במניות של מרשיאל.
זלאטאן הוא מי שמחזיק את יונייטד, הוא ה שחקן בה הידיעה הוא גורם לכולם לשחק ולהאמין, כי הוא מבקיע ומבשל ולא מפסיק לעשות את זה.
כשיש לך שחקן כזה פנומנלי למעלה, שחקן שיודע לעשות הכל, שאפשר למסור לו את הכדור והוא תמיד ישתלט עליו מושלם, תמיד יצור הרגשת בטחון שמחזיקים טוב בכדור, שהכל בשליטה.
יש לזלאטאן את היכולת הזאת שהיתה לזידאן לגרום למשחק ל"הראות" איטי בשליטה, בגלל שהפעילות שלו ככ מושלמות, הנגיעה הראשונה תמיד מכוונת אותו בדיוק לאן שצריך, המבט תמיד למעלה, מחפש את הפעולה הנכונה.
יונייטד זה קודם כל זלאאטאן .

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2016

רומן, את קצת מקצין בתגובה ממש כמו זו של רונן. אתמול איכזב איברה לאורך כל המשחק, חוץ מהגול שלו ושני הבישולים……
לא הלך לו בהרבה נסיונות ומהלכים, אבל אני חי טוב עם כשלונות כאלה והבלחות צמודות.
זה בערך מה שנקבל ממנו ואל תצפה ליותר……..

ניק 27 בדצמבר 2016

רומן מקצין בתגובה?
יש לך את זה ביותר אנדרסטייטמנט?

יוסי מזרחי 27 בדצמבר 2016

תקרא שוב את הדברים.

רומן 27 בדצמבר 2016

הפעם לא הקצנתי, אין לי מספיק יכולות ספרותית לבטא עד כמה זלאטאן שחקן עצום(ו גם אתמול למרות שראיתי רק מחצית)

אמיתי 27 בדצמבר 2016

לדעתי לא הבנתם ובייחוד רומן..
זו מחמאה גדולה..

דורפן 27 בדצמבר 2016

אמיתי – יש אנשים שמנסים להפגע מכל מצב. קשה למנוע זאת מהם

Guss 27 בדצמבר 2016

יוסי, זה בדיוק מה שאני רוצה לקבל ממנו. אני מעדיף בכל רגע חלוץ שיוצר 10 מצבים בכל המשחק ומתוכם מבקיע 2, מאשר חלוץ שיוצר 3 מצבים במשחק ומתוכם מבקיע 2. עם כל הכבוד לאחוז ניצול מצבים, יש תפקידים נוספים לחלוץ – לייצר בלאגן ברחבה, להוציא את ההגנה משיווי משקל, לאיים ממצבים מגוונים (בעיטה מרחוק, פריצה לרחבה, נגיחות, עם הגב לשער).
חלוץ כזה לא נותן לבלמים רגע של מנוחה, הוא בלתי צפוי. היעילות הכלל-משחקית שלו נהדרת, והוא עוזר גם לשחקני ההתקפה האחרים – לא רק בבישולים אלא בכיווץ ההגנה אליו ופתיחת שטחים לשחקנים אחרים, ביצירת הזדמנויות דווקא מתוך הבלאגן. בגלל זה אני עדיין מרוצה מרוני למרות שקצב הבקעת השערים שלו יורד דרסטית. כשיש לך מעל ל-10 הזדמנויות טובות במשחק, סיכויים טובים שאתה תבקיע לפחות גול, כנראה שניים.

ד"ר רזי הופמן 27 בדצמבר 2016

+1

Lord Anthony 27 בדצמבר 2016

חלוץ שמבקיע 2 מ 3 הוא הרבה יותר מסוכן מחלוץ שמבקיע 2 מ10, ובטח גם יוצר יותר כאב ראש להגנה.
חוץ מזה, לבעוט הרבה בעיטות לשער זה לא כזאת חוכמה גדולה.

ד"ר רזי הופמן 27 בדצמבר 2016

עוד משהו קטן שחמק לנו.
עכשיו כשהסתכלתי שוב על התקציר להתענג שוב מזלעעטן ומהעקרב הארמני שמתי לב לשני פנדלים ברורים שלא נשרקו לטובת יונייטד. הראשון על מטה. נכון שאנשים יגידו שהיתה דחיפה עם הכתף אבל בפועל זה היה סיכול ממוקד ברחבה. לא פלא שהמיוחד ירד לעזרת השחקנים כדי לא לפלוט שטויות שהיו מרחיקות אותו מניהול המשחק. הפנדל השני היה על איברהימוביץ שהוכשל מאחור ברחבה לייד השופט. בהילוך החוזר רואים בעיטה של בלם ברגל של זלעעטן שמכשילה אותו ליד השופט. עוד פנדל ברור שלא נשרק. שתי הדוגמאות האלה מראות מדוע מוריניו מתעצבן על השופטים לא פעם ובצדק.
כדי להיות הוגן, הגול של מחרטיאן היה מאופסייד.

צביקה 27 בדצמבר 2016

הקטע של מוריניו עם השופטים הוא שהוא מפעיל עליהם לחץ רב, ולכן ישנם שני דרכים להתמודד עם זה או לפסוק תמיד לטובתו במצב של ספק (מה שפעם השופטים היו עושים) או לפסוק תמיד לחובתו (מה שהם עושים כיום).

ד"ר רזי הופמן 27 בדצמבר 2016

מסכים, אבל זה הזוי…

כץ 27 בדצמבר 2016

מתחילת העונה, השיפוט נגד יונייטד הוא פשוט מזעזע. זה לפחות עוד 6 נק' למאזן.

רומן 27 בדצמבר 2016

בתאכלס תנשמו.
סאנדרלנד קבוצה בוץ.

Comments closed