1. מייק דין פחות או יותר הבטיח את ניצחון יונייטד במשחק בהרחקה לא מוצדקת. ליונייטד היה חוסר מזל בהחלטות מוקדם יותר העונה ויש מי שיפרש זאת ״שההחלטות הולכות איתך כשאתה משתפר״. זה לא ישנה את העובדה שההרחקה הייתה לחלוטין לא מוצדקת – לא ברמה הכללית, ולא יחסית להחלטות אחרות במהלך המשחק.

2. יונייטד שיחקה את המשחק הגרוע ביותר שלה השנה. במיוחד בלטו לרעה הררה, קאריק, פוגבה, זלטן, לינגארד, מחטריאן ודרמיאן. הצטיין נגד עשרה שחקנים: דה חיאה. בנוסף אליו השחקן שמגיע לכל משחק, עושה כל הזמן את עבודתו בשני חלקי המגרש הוא אנטוניו ואלנסיה.

3. מוריניו הגיב נכון כשביצע את החילופים כבר במחצית. ציינתי את ראשפורד ומאטה לפני המשחק כמי שמשנים משהו מהספסל והם שינו.

נ.ב. קצת מוזר שכשביליץ׳ הכניס את האיום האווירי שלו – אנדי קארול – הוא הוציא את פאייט שיכול להיות מי שימצא אותו. גם מוזרות היו התגובות של הקהל, ביליץ׳ ומוריניו אליו.

וזה נכתב לפני המשחק
שיא הנקודות לקבוצה במקום החמישי בפרמייר ליג הוא 72 של טוטנהאם מלפני שלוש שנים. כלומר כל קבוצה שצברה 73 נקודות בעידן ארבעת הנציגות באלופות הגיעה לליגה האלופות. השיא הזה כמעט בוודאות יישבר העונה. ולו בגלל שלא נראה שמספר קיצוני של קבוצות יהיו מעורבות במאבקי הירידה מה שיגדיל את ההספק של הבכירות.

וזה אומר לדעתי שכדאי מאד ליונייטד להגיע ל80 נקודות – שמשמעותן 44 נקודות בסיבוב השני. כתבתי פסקה שלמה על מה זה אומר אבל ויתרתי עליה – כי זה די ברור.

*

כל הסיפור של יונייטד כרגע הוא הבקעה. עם 12 מ-29 שערי זלטן יונייטד היא הקבוצה הכי תלותית בכדורגלן אחד. יש הרבה התלהבות ממחטריאן ומרשיאל אחרי כמה משחקים טובים אבל לכל אחד מהם שני שערי ליגה ולווין רוני אחד. יש יופי של הסברים לגבי כל אחד מהם – אבל כולם נמצאים בתוך ההסבר האחד. אף אחד מהם לא הפך עצמו לשחקן שמרכיבים אותו כל שבוע כי הוא מבקיע פעם שבועיים. בהמשך שרשרת ההבקעה נמצא פוגבה – ארבעה שערי ליגה אבל הוא באמת מאד חסר מזל באופן קיצוני שאין לו 6-7. לראשפורד ומאטה יש שלושה. אני אוהב אותם כמחליפים. מאטה מכניס קור רוח תחת לחץ וראשפורד מהירות.

מה שבאמת חסר ליונייטד תקופה ארוכה מאד זה בועט בעיטות נייחות לא ישירות. גם הבעיטות הישירות לא מבריקות – אבל בסופו של דבר אני מאמין שפוגבה ישתלט על העניין – אבל האיום מקרנות או בעיטות עונשין מזווית הוא כמעט בלתי קיים. קבוצות מרחיקות לקרן ונותנות כדורי עונשין מול יונייטד בלי לחשוב פעמיים.

האם זה קשור ליריבה שלנו היום ולשחקן מסויים שלה ולחלון ההעברות? אני מקווה שלא. אני דווקא כן הייתי רוצה לראות קצת רכש עכשיו חשבון הקיץ. הרבה בעיות שנראו בוערות פחות בוערות עכשיו בזכות שחקנים כמו פיל ג׳ונס והררה ואפילו אל מצוקת ההבקעה אפשר להתייחס בסבלנות. אבל בלי קשר לעמדה הייתי רוצה לראות שחקן שמגדיל מאד את הסכנה מיונייטד בבעיטות עונשין וקרנות.

שש ההופעות הרשמיות האחרונות של יונייטד באיצטדיונים אולימפיים (מחשיב את וומבלי החדש כאיצטדיון שונה): תיקו במוסקבה (מול צ.ס.ק.א), הפסד ברומא (ברצלונה), תיקו במוסקבה, (צ׳לסי, ניצחון פנדלים), ניצחון ברומא (0-2), הפסד ברומא (1-2), הפסד במינכן (לבאיירן ב-2001). ראו הוזהרתם.

נ.ב. אבל אוהד אחד שלנו רץ שם מהר לאללה.

usain-bolt

הניצחון על בורו
(הניצחון על רדינג): השיא של רוני אבל בעיקר על חיילי קומנדו, בנאים, חשמלאים, כורי פחם ושאר גלדיאטורים